HU192548B - Process for preparing pyridine trione derivatives - Google Patents
Process for preparing pyridine trione derivatives Download PDFInfo
- Publication number
- HU192548B HU192548B HU841424A HU142484A HU192548B HU 192548 B HU192548 B HU 192548B HU 841424 A HU841424 A HU 841424A HU 142484 A HU142484 A HU 142484A HU 192548 B HU192548 B HU 192548B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- formula
- febarbamate
- hal
- compound
- metal salt
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D239/00—Heterocyclic compounds containing 1,3-diazine or hydrogenated 1,3-diazine rings
- C07D239/02—Heterocyclic compounds containing 1,3-diazine or hydrogenated 1,3-diazine rings not condensed with other rings
- C07D239/24—Heterocyclic compounds containing 1,3-diazine or hydrogenated 1,3-diazine rings not condensed with other rings having three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
- C07D239/28—Heterocyclic compounds containing 1,3-diazine or hydrogenated 1,3-diazine rings not condensed with other rings having three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, directly attached to ring carbon atoms
- C07D239/46—Two or more oxygen, sulphur or nitrogen atoms
- C07D239/60—Three or more oxygen or sulfur atoms
- C07D239/62—Barbituric acids
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
- Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
- Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
- Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
- Pyrrole Compounds (AREA)
Description
A találmány tárgya eljárás pirimidintrion-származékok előállítására. A találmány szerint előállított vegyületek az öregkori agresszív elmeállapot kezelésében, agresszív öregek szociálisabbá tételében hatásosak.
Az 1 - (3 - butoxi - 2 - karbamoil - oxi - propil) 5 - etil - 5 - fenil - (1H,3H,5H) - pirimidin - 2,4,6 - trión — mely febarbamát néven ismert, és a továbbiakban ezen a néven említjük - előállítása ismert, például a Helvetica Chimica Acta, XLIV, 105-113 (1960) szakirodalmi helyen és az I 581 834. számú nagy-britanniai szabadalmi leírásban szerepel. Ezek a közlemények rokonvegyiileteket és azok előállítását is ismertetik. Az előállítási eljárások lényege általában fenobarbitál vagy más 5,5-diszubsztituált pirimidintrion alkilezése a megfelelő malonil-knrbamid nátriumsóját képezve és azt alkilczőszerrel, például I-haiogén-2karbamoil-oxi-3-n-butoxi-propánnal - általában a klórszármazékkal - reagáltatva. Áz ilyen folyamat eredményeként nyert termék mindig a változatlan kiindulási anyag, az N’-monószubsztituált-5,5diszubsztituált pirimidintrion-származék és az N,N'diszubsztituáIt-5,5-diszubsztituá!t pirimidintrionszármazék elegye. Ilyen származékokat ismertetnek az I 193 438. számú nagy-britanniai szabadalmi leírásban. Fentieken kívül számos más egyéb reakciómelléktermék is keletkezhet. A febarbamát hozama általában 50 % vagy annál kevesebb.
A találmány tárgyát képező eljárás jelentős növekedést eredményez az N - monoszubsztituált - 5,5 diszubsztituált - pirimidintrion hozamában.
A találmány szerinti eljárással az (I) általános képletű vegyületet — ahol R1 és R2 azonos vagy különböző, jelentésük fenilcsoport vagy 1 - 4 szénatomos alkilcsoport és R3 jelentése - CH2CH(OCONH2)CH2OX általános képletű csoport, melyben X jelentése 1—6 szénatomos alkilcsoport — R3 helyettesitőként hidrogénatomot tartalmazó (I) általános képletnek megfelelő vegyület monoalkálifémsója és alkilezőszerként R3 Hal általános képletű vegyület — ahol R3 jelentése az előzőekben megadott és Hal jelentése halogénatom - közel ekvimoláris mennyiségének legalább 0,2 mó! (I) általános képletnek megfelelő sav/mól alkálifémsó — ahol R3 jelentése hidrogénatom - jelenlétében végzett reagáltatásával állítjuk elő. Ezt követően a keletkezett (I) általános képletű vegyületet a melléktermékektől és/vagy a változatlan kiindulási anyagtól elválasztjuk.
X előnyös jelentése 2 — 4 szénatomos alkilcsoport, például n-butil-csoport.
Az (I) általános képletnek megfelelő savat legcélszerűbben vízmentes formában alkalmazzuk, és úgy választjuk meg, hogy az eljárás későbbi lépésében, a termék mosása során könnyen eltávolítható legyen. A mellékreakciók elkerülése érdekében igen előnyös, ha gyenge savat választunk. Az alkalmazott sav a megfelelő, a nitrogénen helyettesítőt nem tartalmazó malomil-karbamid-származék, azaz olyan (I) általános képletnek megfelelő vegyület, melyben R3 jelentése hidrogénatom.
A nitrogénen helyettesítőt nem hordozó barbitursavnak magának savként való alkalmazása - mivel úgy tűnik, hogy a reakció közeget pufierolja — gátlólag hat a barbilurátvegyület disszociációjának második lépésére és így megakadályozza a diszubsztituált termék képződését.
Bár esetenként bróm- vagy jódatom is szerepelhet halogénatomként az alkilezőszerben, kívánatos azonban a klóratomot tartalmazó alkílezőszer használata.
Az R3 helyettesítőként hidrogénatomot tartalmazó (I) általános képletű vegyület alkálifémsójaként előnyösen nátriumsóját alkalmazzuk. 1
A reakcióelegyben a savat alkalmazva azt tapasztaltuk, hogy az N-monoszubsztituá!t származék mennyisége jelentősen emelkedik. Febarbamát előállítása esetén 0,172 mól sav alkalmazásakor a sav nélkül kapott 41 %-róI 51 %-ra nő, 0,25 mól sav alkalmazásakor 59 % és 0,5 mól sav alkalmazásakor 62,5 %. így a hozam növekedése meghaladja az 50 %-ot. A hozam növekedése a diszubsztituált származék rovására történik. Λ sav nélküli reakcióban kapott 39 %-os difebarbamát hozam 0,5 mól sav alkalmazásakor körülbelül 23,4 %-ra esik. 1 mól sav/1 mól monoalkálifémsó aránynál több sav alkalmazása nem jár számottevő előnnyel, a termék hozama 0,5-0,6 mól siv alkalmazásánál tűnik maximálisnak.
A fő reagensek ekvimoiáristól eltérő arányú alkalmazását célszerű elkerülni. Ennek oka egyrészt a mellékreakciók lehetséges növekedése, másrészt, hogy reagensfölösleg alkalmazása esetén a költségek gyorsan nőnek,
A reakciót egyébként a korábban javasolt eljárásokhoz hasonlóan hajtjuk végre. így a reagensek közvetlen érintkezésbe hozhatók egymással frissen desztillált, gélszűrön szűrt szerves oldószerben, például szénhidrogénben, amidban, éterben, szulfoxidban vagy alkoholban — mint amilyenek a toluol, benzol, dimetil-formamid, dioxán vagy etanol vagy ezek elegyei - oldva és melegítve vagy összeolvasztva és melegítve. Az összeolvasztással végzett reagáltatást előnyösen 100 — 110 ’C hőmérsékleten hajtjuk végre. Az oldatban való reagáltatást valamivel az oldószer forráspontja alatti hőmérsékleten végezzük. Az (I) általános képletű vegyület - ahol R3 jelentése hidrogénatom - monoalkálifémsóját a reagáltatás kezdetén kívánatos módon cseppenként vagy kis részletekben adjuk a sav és az R’ Hal képletű vegyület elcgyébez, hogy elkerüljük a hőmérsékletnek az exoterm reakció következtében fellépő hirtelen emelkedését.
A jelenlevő oldószernek kívánatos módon éppen elegendőnek kell lennie a reagensek feloldásához és oldott állapotban tartásához.
A keletkezett N-monoszubsztituált vegyületek a reakcióelegyből az ismert, az előzőekben említett nagy-britanniai szabadalmi leirásban szereplő eljárásokhoz hasonló módon választhatók el és különíthetők el.
Elválasaztás
Maga a febarbamát oldható lúgos alkálivegyületekben, a megfelelő diszubsztituált származékok nem. A kapott reakcióelegyet, akár olvasztást követően viszkózus anyagként, akár oldatként nyerjük, 5- 10 tömeg%-os alkálikus oldattal, például alkálifémhidroxidda! vagy alkálifém gyenge savval képzett sójával, például karbonátjával, hidrogén-karbonátjával vagy foszfátjával extraháljuk. Alkalmas reagens a
192 548 nátrium-karbonát, például 3-7,5 tömeg% koncentrációban, mivel ez elég gyenge ahhoz, hogy a terméken levő karbamátcsoportot ne hidrolizálja.
Λ febarbamálnak a reakcióelegyből való elkülönítéséhez szükséges extrahálások számát bizonyos mértékig mind az alkalmazott alkálifém vegyület, mind annak koncentrációja befolyásolja. Általában az első néhány extrahálással magát a fenobarbitált távolítjuk el. Ezt követően fenobarbitál-íebarbamát elegyet nyerünk. A további extraktumokban rendes körülmények között lényegében tiszta febarbamátot nyerünk, míg a diszubsztituált vegyület és más diszubsztituált melléktermékek oldhatatlan pasztaként visszamaradnak. Az egyes extrahálási lépésekkel kivont anyagokat vékonyrétegkromatográfiás eljárással vizsgálhatjuk.
Λ febarbamátot tartalmazó karbonátos exlraktumokat egyesítjük cs az oldatot 10- 15 % hidrogenkloriddal megsavanyítva kicsapjuk a febarbamátot. A pasztaszerű csapadékot néhányszor vízzel mossuk. A mosást addig ismételjük, míg a mosófolyadék közel semlegessé válik.
A kapott szilárd anyagot ezután poláris szerves oldószerben, például etil-alkoholban oldjuk. Az így kapott oldatból hűtéskor kristálytömeg válik ki. A kapott kristályos anyag olvadáspontja 98- 107 ’C.
Azt találtuk, hogy a fenti kristálytömeg a febarbamát diasztereoizomerjeit tartalmazza. Két diasztereoizomert tudtunk elkülöníteni. Ezek egymástól való elkülönítésére nagynyomású folyadékkromatográfiás eljárást alkalmazhatunk, de az elválasztási etil-alkoholból történő frakcionált kristályosítással is végezhetjük. A diasztereoizomer elegyet meleg, 95 térf. %-os etil-alkoholban oldjuk és állás közben lassan hagyjuk hűlni. Az oldószer és a melegítési, hűtési lépések megfelelő időtartamon át végzett alkalmas kombinálásával a febarbamát a- és β-formáit nyerjük.
A febarbamát (IA) általános képletében Ph, Et cs Bút jelentése fenil-, etil-, illetve n-butil-csoport. A csillagok az aszimmetriacentrumokat jelölik. A két elkülönített forma NMR spektruma (δ értékek): α-forma: 0,92 <t), 2,40 (q), 9,4 (s), 4,23 (q), 3,89 (q),
5,02 (m), 3,49 (il), 3,41 (m), 1,48 (m), 1,32 (m), 0,90 (t), 5,17 (s) és 7,35 (s) cs β-forma: 0,92 (t), 2,40 (q), 9,5 (s), 4,28 (q), 3,83 (q),
5,09 (m), 3,48 (d), 3,41 (m), 1,48 (m), 1,32 (m), 0,89 (t), 5,12 (s) és 7,34 (s).
Az a- és a β-forma olvadáspontja 122,1, illetve
113,7 ’C. Ezek az értékek ellentétben állnak a két diasztereoizomer elegyének 99-102 ’C-os olvadáspontjával. A diasztereoizomereket körülbelül 99 és 98 %-os tisztaságúnak tartjuk. Tisztaságuknál fogva ezek az izomerek terápiás szempontból igen jelentősek, lényegében mentesek lévén a nem kívánt szennyezésektől.
Az N-szubsztiluált pirimidintrionok csoportja melybe a febarbamát is tartozik — jó tbymoanaleptikus hatással bír anélkül, hogy ehhez altató vagy nyugtató hatás társulna és a vegyület maga képes arra, hogy megtörje az állandó ittasság, majd a remegés elkerülésére az alkohol fogyasztáshoz való folyamodás „circulus viliosusát.”
Azt találtuk továbbá, hogy ezeken az általánosan ismert sajátságokon kívül a febarbamát rendkívül hasznos az idős betegek általános gondozásában.
Ezek a betegek hajlamosak izgalmi, nyugtalansági és agresszivitási rohamokra és gyakran válnak szélsőségesen antiszociálissá. Klinikai vizsgálatok sorozatában megállapítottuk, hogy a febarbamát adagolása jelentős javulást vált ki az idősek mentális állapotában. Ez a hatás nem valamiféle enyhe nyugtató hatás következménye. A febarbamát hatása valóban jobbnak tűnik ingerlékeny idősek kezelésére mint a jelenleg klinikai alkalmazásban levő legjobb vegyületek.
Egyéb pszichotróp szerektől eltérően a febarbamát nem hat a személyiségre, nem csökkenti a beteg éberségét, sem más pszichés hatást nem vált ki. Ez a febarbamálnak igen fontos jellemzője, mivel az idős emberek pszichésen gyakran igen érzékenyek. Azt találtuk, hogy a febarbamát enyhe, tartós hatású pszicbostiniulálor, mely a beteget szociálisabbá, szellemileg élénkebbé, általában befogadóképessé teszi.
Idős betegeken végzett vizsgálatok azt mutatják, hogy a febarbamát előnyösebb hatású, mint a pipampei on [ 1 -(p-fluor-fentl)-4-(4-piperidino-4-karbamoilpiperidino)-!-hittanon] trankvilláns vagy a biperidén (u - 5 - norbornén - 2 - il - α - fenil - 1 - piperidin propanol) antikolincrg hatású vegyüld. Általában azt találtuk, hogy az előnyös dózis napi három 150 mg-es egység, ilyen adagolás mellett számos ideges nyugtalanságban megnyilvánuló állapot jelentősen javul, anélkül, hogy bármely mellékhatás észlelhető lenne. Különösképpen javulás jelentkezik a betegek thymismusában oly mértékben, hogy a korábban nem koopciatív betegek általában megközelíthetővé válnak. Az izgatottság, agresszivitás és nyugtalanság tünetei jelentős mértékben csökkennek. Áz ilyen vizsgálatok értékelése külső tünetek alapján történik.
Λ találmány szerint előállított vegyületek idős emberek ingerlékenységének és más antiszociális viselkedésmódjának kezelésére alkalmasak anélkül, hogy lényegesen károsítanák tudatukat vagy nyugtató hatással járnának.
Λ febarbamát alkalmazható önmagában vagy gyógyászati készítménnyé alakítva. A készítmények lehetnek tabletták, bevonatos tabletták, kapszulák, pasztillák, injekciós ampullák vagy oldatok.
Ezekben a készítményekben a gyógyászati célra szokásosan alkalmazott hordozóanyagok és/vagy segédanyagok, például keményítő, laktóz, magnéziumsztearát, talkum, zselatin, steril pirogén-mentes víz, szuszpendáló, emulgeáló, diszpergáló-, sűrítő- és ízesíti'anyagok használhatóak.
Kiszerelési egységként előnyösek a tabletták, kapszulák vagy ampullák, az egyes kiszerelési egységek 50 - 500 mg, előnyösen 100 — 300 mg, például 150 mg febarbamátot tartalmaznak. Teljes napi dózisként I5C — 1500 mg, például 350- 1200 mg adagolása célszerű, kívánatosán napi három alkalomra elosztva.
E lőnyös az orális adagolás és előnyösek az orális készítmények.
Λ találmányi a következőkben példával világítjuk meg. A példában leírt nagynyomású folyadékkromatog 'áfiás eljárást 25 cm hosszú, 4 mm belső átmérőjű Partisi! 5 oszlopon végezzük, mozgó fázisként pentán :dietil-cler:mctil-alkohol 59:40:1 arányú elegyét alkalmazzuk, melynek áramlási sebessége 2 ml/perc. UV detektálást végzünk 254 nm-cn 0,1 a.u.f.s. érzékenységnél.
192 548
Példa
Febarbatnát előállítása g (0,25 mól) 5 - fenil - 5 - etil - (1M,3M,5M) pirimidin - 2,4,6-triont 209,5 g (1 mól) 1 - klór - 3 - 5 n - butoxi - propán - 2 - il - karbamáttal elegyítünk, az elegyet 70 ’C-ra melegítjük cs keverés mellett 2 óra alatt hozzácsöpögtetünk 254 g(l mól) 5 - etil - 5 - fenil - (1M,3M,5M) - pirimidin - 2,4,6 - trión - nátriumsót úgy, hogy hirtelen hőmérsékletemelkedés ne lépjen fel θ és reakcióelegy hőmérséklete ne haladja meg a 100-110 °C-t. Az elegyet ezután 6 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk. Gumiszerű, hüléskor megkeményedő anyagot nyerünk.
A megolvadt anyagot 600 ml 1:1 arányú víz:toluol elegyben felvesszük és a vizes fázist elöntjük. A toluolos fázist 3 x 100 mi 5 lömcg%-os nátrium-karbonátoldattal extraháljuk. Ezel az első három karbonátos extraktummal a nátrium-fcnobarbitált nyerjük ki.
Ezt követően a toluolos oldatot egymás után több- 20 szőr 100 - 100 ml 5 %-os nátrium-karbonát-oldattal extraháljuk. Az első 5 cxlraktumban nátrium-fenobarbitál, nátriuin-febarbamát elegyet nyerünk, melyekben a nátrium-fenobarbitál mennyisége fokozatosan csökken. 25
Általában hat extrahálás után a toluolos oldatban már csak difebarbamát marad, de az extrahálást addig folytatjuk, míg nagynyomású folyadékkromatográfiás eljárással vizsgálva az oldatból vett kis mennyiségű mintát, abban már nem jelenik meg a febarba- 3θ mátra jellemző csúcs.
Az utóbbi, febarbamáttartalmú extraktumokat egyesítjük és 15 %-os hidrogén-kloriddaí kezeljük. Pasztaszerű csapadékot nyerünk, melyet vízzel addig mosunk, míg a mosófolyadék pH-ja 7 értékű nem lesz. ^5 A nedvességnyomokat vákuumdesztillálással, a kevés mellékterméket 95 ’C-os etanolból végzett átkristályosítással távolíthatjuk el. A febarbamátot 59 %-os hozammal nyerjük·, olvadáspontja 98- 104 ’C.
Ha a febarbamátot a kiindulási reagensek oldatban végzett reagáltatásával kívánjuk előállítani a fenti példában alkalmazottal azonos reagens mennyiséget mérünk be és a kívánt oldószerben 60 tömeg%-os oldattá oldjuk. Az elegyet ezután éppen az alkalmazott oldószer forráspontja alatti hőmérsékleten melegítjük.
A hozam gyakorlatilag azonos az összeolvasztásos eljárással kapott hozammal.
Az 1. példa szerinti eljárással R’ és R? helyettesítőkként etil-, n-propil- vagy fenilcsoportot és X helyettesítőkként etil-, propil- vagy n-butil-csoportot tartalmazó (1) általános képletű vegyűleteket állíthatunk elő.
Claims (6)
1. Eljárás az (1) általános képletű vegyületek ahol R' és R2 azonos vagy különböző, jelentésük fenilcsoport vagy I —4 szénatomos alkilcsoport és R3 jelentése - CH2CH(OCONHj)CHjOX általános képletű csoport, melyben X jelentése 1 - 6 szénatomos alkilcsoport — előállítására, valamely, az (I) általános képletnek megfelelő, R3 helyettesitőként hidrogénatomot tartalmazó vegyület monoalkálifémsójának egy R3 Hal általános képletű alkilezőszcrrel — ahol R3 jelentése a megadott. Hal jelentése halogénatom — való reagáltatásával, azzal jellemezve, hogy a reagenseket egymással közel ekvimoláris mennyiségben, legalább 0,2 mól (1) általános képletnek megfelelő sav/ mól alkálifémsó — ahol R3 jelentése hidrogénatom — jelenlétében reagáltatjuk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy vízmentes savat alkalmazunk 0,2-0,6 mól/móí alkálifémsó mennyiségben.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy kiindulási anyagként az (I) általános képletnek megfelelő, R3 helyettesítőként hidrogénatomot tartalmazó vegyület mononátriumsóját és R3Hal vegyületként klóratomot tartalmazó vegyületet alkalmazunk.
4. Az 1 - 3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reagá itatást olvasztott állapotban 100- 1Í0 ’C hőmérsékleten hajtjuk végre.
5. Az 1 -4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy kiindulási anyagként R1 és R2 helyettesítőkként etil-, propil-, vagy fenilcsoportot tartalmazó (1) általános képletnek megfelelő vegyületet alkalmazunk.
6. Az 1 — 5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzaljellemezve, hogy X helyettesitőként butilcsoportot tartalmazó R’Hal általános képletű kiindulási vegyületet alkalmazunk.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
GB838309813A GB8309813D0 (en) | 1983-04-12 | 1983-04-12 | Pyrimidinetrione derivatives |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT34168A HUT34168A (en) | 1985-02-28 |
HU192548B true HU192548B (en) | 1987-06-29 |
Family
ID=10540932
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU841424A HU192548B (en) | 1983-04-12 | 1984-04-11 | Process for preparing pyridine trione derivatives |
Country Status (39)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4611057A (hu) |
EP (1) | EP0125046B1 (hu) |
JP (1) | JPS59205370A (hu) |
AR (1) | AR240317A1 (hu) |
AT (1) | AT388917B (hu) |
AU (1) | AU554056B2 (hu) |
BE (1) | BE899385A (hu) |
BG (1) | BG65031A (hu) |
BR (1) | BR8401679A (hu) |
CA (1) | CA1247619A (hu) |
CH (1) | CH658653A5 (hu) |
CS (1) | CS276389B6 (hu) |
DD (1) | DD222018A5 (hu) |
DE (1) | DE3464910D1 (hu) |
DK (1) | DK158726C (hu) |
EG (1) | EG17794A (hu) |
ES (1) | ES8505973A1 (hu) |
FI (1) | FI84348C (hu) |
FR (1) | FR2544312B1 (hu) |
GB (1) | GB8309813D0 (hu) |
GR (1) | GR79890B (hu) |
HU (1) | HU192548B (hu) |
IE (1) | IE57321B1 (hu) |
IL (1) | IL71515A (hu) |
IN (1) | IN161291B (hu) |
IT (1) | IT1177658B (hu) |
LU (1) | LU85296A1 (hu) |
MA (1) | MA20092A1 (hu) |
MX (1) | MX159632A (hu) |
NO (1) | NO170928C (hu) |
NZ (1) | NZ207802A (hu) |
PH (1) | PH24131A (hu) |
PL (1) | PL144481B1 (hu) |
PT (1) | PT78400B (hu) |
RO (1) | RO89141A (hu) |
SU (1) | SU1380611A3 (hu) |
UA (1) | UA7040A1 (hu) |
YU (1) | YU45607B (hu) |
ZA (1) | ZA842687B (hu) |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
HUT64077A (en) * | 1990-02-08 | 1993-11-29 | Sapos Sa | Process for producing pyrimidinetrione derivatives |
JPH0436236A (ja) * | 1990-05-30 | 1992-02-06 | Mitsui Pharmaceut Inc | 脳神経障害及び脳循環代謝障害の改善治療剤 |
RU2141322C1 (ru) * | 1997-08-12 | 1999-11-20 | Голощапов Николай Михайлович | Иммуномодулятор с антимикобактериальной активностью "изофон", способ его получения и применения |
US7074925B1 (en) * | 1998-05-26 | 2006-07-11 | Rimma Lliinichna Ashkinazi | N-substituted derivatives of 5-oxyiminobarbituric acid |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3075983A (en) * | 1963-01-29 | -oconh | ||
CA873891A (en) * | 1971-06-22 | Melkonian Diran | Barbituric acid derivatives | |
GB1193438A (en) * | 1966-10-26 | 1970-06-03 | Phillipe Gold-Aubert | Barbituric Acid Derivatives, preparation thereof and Pharmaceutical Compositions containing them |
GB1581834A (en) * | 1976-11-01 | 1980-12-31 | Sapos Sa | Complexes of barbituric acid derivatives |
FR2424262A1 (fr) * | 1978-04-24 | 1979-11-23 | Sapos Sa | Nouveaux complexes tetrameres de derives de la malonyl-uree a action psychotrope et procede de preparation |
-
1983
- 1983-04-12 GB GB838309813A patent/GB8309813D0/en active Pending
-
1984
- 1984-04-11 IN IN318/DEL/84A patent/IN161291B/en unknown
- 1984-04-11 PT PT78400A patent/PT78400B/pt not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 MX MX8203A patent/MX159632A/es unknown
- 1984-04-11 BR BR8401679A patent/BR8401679A/pt unknown
- 1984-04-11 FI FI841430A patent/FI84348C/fi not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 PL PL1984247174A patent/PL144481B1/pl unknown
- 1984-04-11 SU SU843723552A patent/SU1380611A3/ru active
- 1984-04-11 JP JP59071048A patent/JPS59205370A/ja active Granted
- 1984-04-11 MA MA20313A patent/MA20092A1/fr unknown
- 1984-04-11 DE DE8484302489T patent/DE3464910D1/de not_active Expired
- 1984-04-11 EP EP84302489A patent/EP0125046B1/en not_active Expired
- 1984-04-11 IL IL71515A patent/IL71515A/xx not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 AT AT0122084A patent/AT388917B/de not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 GR GR74381A patent/GR79890B/el unknown
- 1984-04-11 AU AU26749/84A patent/AU554056B2/en not_active Ceased
- 1984-04-11 AR AR296253A patent/AR240317A1/es active
- 1984-04-11 YU YU66484A patent/YU45607B/sh unknown
- 1984-04-11 CS CS842762A patent/CS276389B6/cs unknown
- 1984-04-11 CH CH1826/84A patent/CH658653A5/de not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 HU HU841424A patent/HU192548B/hu not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 DD DD84261877A patent/DD222018A5/de not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 US US06/598,969 patent/US4611057A/en not_active Expired - Fee Related
- 1984-04-11 UA UA3723552A patent/UA7040A1/uk unknown
- 1984-04-11 BG BG65031A patent/BG65031A/xx unknown
- 1984-04-11 DK DK186784A patent/DK158726C/da not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 RO RO84114230A patent/RO89141A/ro unknown
- 1984-04-11 BE BE0/212734A patent/BE899385A/fr not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 ZA ZA842687A patent/ZA842687B/xx unknown
- 1984-04-11 LU LU85296A patent/LU85296A1/fr unknown
- 1984-04-11 IE IE890/84A patent/IE57321B1/en not_active IP Right Cessation
- 1984-04-11 EG EG238/84A patent/EG17794A/xx active
- 1984-04-11 CA CA000451688A patent/CA1247619A/en not_active Expired
- 1984-04-11 NZ NZ207802A patent/NZ207802A/en unknown
- 1984-04-11 FR FR8405750A patent/FR2544312B1/fr not_active Expired
- 1984-04-11 IT IT48019/84A patent/IT1177658B/it active
- 1984-04-11 NO NO841438A patent/NO170928C/no unknown
- 1984-04-11 ES ES531498A patent/ES8505973A1/es not_active Expired
- 1984-04-12 PH PH30536A patent/PH24131A/en unknown
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US3984411A (en) | Pyrimidines | |
EP0202164B1 (fr) | Dérivés de (benzoyl-4 pipéridino)-2 phenyl-1 alcanols, leur préparation et leur application en thérapeutique | |
HU179746B (en) | Process for producing new spiro-oxasolidines | |
US4304782A (en) | Psychotropic deuterated derivatives of phenylhydantoin and pharmaceutical compositions comprising such derivatives | |
CA2069261A1 (fr) | Derives de la pyrimidine, leur procede de preparation, les nouveaux intermediaires obtenus, leur application a titre de medicaments et les compositions pharmaceutiques les renfermant | |
EP0151072B1 (fr) | Dérivés de l'acide méthylènediphosphonique, procédé d'obtention et compositions pharmaceutiques antirhumatismales les contenant | |
HU192548B (en) | Process for preparing pyridine trione derivatives | |
CH630606A5 (en) | Phenylamidine derivatives useful especially in therapeutics | |
CH661271A5 (fr) | Derives de piperazine et d'homopiperazine, leurs procedes de preparation et les compositions pharmaceutiques les renfermant. | |
EP0005091B1 (fr) | Nouvelles pipérazines monosubstituées, leurs procédés de préparation et les compositions pharmaceutiques les renfermant | |
EP2313384A1 (fr) | Phenyl-alkyl piperazines ayant une activite modulatrice du tnf | |
Johnson et al. | RESEARCHES ON PYRIMIDINES: SYNTHESIS OF CYTOSINE-5-ACETIC ACID.[FIFTY-FIRST PAPER.] | |
CA1098524A (fr) | Procede de preparation de nouveaux derives de l'acide piperazinecarbodithioique | |
GB2137999A (en) | Pyrimidinetrione Derivatives | |
CH630618A5 (fr) | Derives tetrazoles et leur preparation. | |
EP0105881A1 (fr) | Nouvelles cyanoguanidines, leur procede d'obtention et les compositions pharmaceutiques en renfermant. | |
EP0294307B1 (fr) | Arylcarbamoyl-3 aminométhyl-5 oxazolidines ainsi que leurs sels avec des acides pharmacologiquement compatibles | |
KR940003362B1 (ko) | 디히드로피리딘-5-포스폰산 고리형 프로필렌 에스테르 | |
Wilson et al. | XCIV.—Reactions of thiosemicarbazones. Part II. Action of esters of α-halogenated acids | |
JPS6310785A (ja) | 新規1,2−ジチオ−ル−3−チオン誘導体、その製造方法およびそれを有効成分とする免疫調節剤 | |
EP0119994A1 (fr) | Nouveaux derives carbothio hydroximiques, leurs procedes de preparation et les compositions en renfermant | |
EA008141B1 (ru) | Способ получения малеата амлодипина | |
BE564105A (hu) | ||
BE844906A (fr) | Nouveaux imidazoles substitues, leur preparation et les compositions qui les contiennent | |
JPH05170696A (ja) | ビス(4−アルコキシフェニル)エチレン誘導体 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HU90 | Patent valid on 900628 | ||
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |