CZ295538B6 - Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků - Google Patents

Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků Download PDF

Info

Publication number
CZ295538B6
CZ295538B6 CZ19983230A CZ323098A CZ295538B6 CZ 295538 B6 CZ295538 B6 CZ 295538B6 CZ 19983230 A CZ19983230 A CZ 19983230A CZ 323098 A CZ323098 A CZ 323098A CZ 295538 B6 CZ295538 B6 CZ 295538B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
carrier
bags
filling
receiving unit
carriers
Prior art date
Application number
CZ19983230A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ323098A3 (cs
Inventor
Eberhard Kraft
Hans-Peter Wild
Original Assignee
Indag Gesellschaft Für Industriebedarf M. B. H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Indag Gesellschaft Für Industriebedarf M. B. H. filed Critical Indag Gesellschaft Für Industriebedarf M. B. H.
Publication of CZ323098A3 publication Critical patent/CZ323098A3/cs
Publication of CZ295538B6 publication Critical patent/CZ295538B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B43/00Forming, feeding, opening or setting-up containers or receptacles in association with packaging
    • B65B43/42Feeding or positioning bags, boxes, or cartons in the distended, opened, or set-up state; Feeding preformed rigid containers, e.g. tins, capsules, glass tubes, glasses, to the packaging position; Locating containers or receptacles at the filling position; Supporting containers or receptacles during the filling operation
    • B65B43/46Feeding or positioning bags, boxes, or cartons in the distended, opened, or set-up state; Feeding preformed rigid containers, e.g. tins, capsules, glass tubes, glasses, to the packaging position; Locating containers or receptacles at the filling position; Supporting containers or receptacles during the filling operation using grippers
    • B65B43/465Feeding or positioning bags, boxes, or cartons in the distended, opened, or set-up state; Feeding preformed rigid containers, e.g. tins, capsules, glass tubes, glasses, to the packaging position; Locating containers or receptacles at the filling position; Supporting containers or receptacles during the filling operation using grippers for bags

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Containers And Plastic Fillers For Packaging (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)

Abstract

Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků obsahuje skupinu přijímacích jednotek (2), kterou jsou pytlíky (5) dopravovány alespoň otevírací stanicí (8), plnicí stanicí (9) a uzavírací stanicí (10). Každá přijímací jednotka (2) obsahuje nejméně dvě přidržovací ústrojí pro držení pytlíku (5) v jeho horní oblasti v zavěšeném stavu. Přidržovací ústrojí jsou pohyblivá vůči sobě a obsahují svěrky (1, 3) pro sevření pytlíku (5), přičemž každá svěrka (1, 3) obsahuje svěrný blok (1b, 3b) a svěrnou čelist (1a, 3a), pohyblivou vzhledem ke svěrnému bloku (1b, 3b). Na svěrných čelistech (1a, 3a) jsou vytvořeny tlačné prostředky, při jejichž aktivaci jsou svěrné čelisti (1a, 3a) oddáleny od příslušných svěrných bloků (1b, 3b). Tlačné prostředky (7) jsou opatřeny ovládacím prvkem obsahujícím pružinu (7b) pro odtahování svěrné čelisti (1a, 3a) od svěrného bloku (1b, 3b) proti síle pružiny (7b). Ovládací prvek prochází svěrným blokem (1b, 3b) příslušného přidržovacího ústrojí a je pevně spojen se svěrnými čelistmi (1a, 3a).ŕ

Description

Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků
Oblast techniky
Vynález se týká plnícího zařízení pro plnění měkkých pytlíků, obsahujícího skupinu přijímacích jednotek, kterou jsou pytlíky dopravovány alespoň otevírací stanicí, plnicí stanicí a uzavírací stanicí.
Dosavadní stav techniky
Pro zpracování měkkých, nahoru otevřených obalů ve formě pytlíku, zahrnující otevření a tvarování plnicího otvoru, plnění pytlíků náplní a následné uzavření pytlíků, jsou používány stroje s jednotlivými pracovními stanicemi, uspořádanými v přímé řadě. Pytlíky jsou vedeny v přijímacích jednotkách kolem těchto pracovních stanic a současně je zpracováváno několik pytlíků, nacházejících se v různých pracovních stanicích. Hmotnost pytlíků je zachycována u známých zařízení podepřením na ploše dna přijímacího zásobníku, to znamená pytlíky jsou dopravovány ve vztyčené poloze. Na přijímacích kontejnerech jsou vytvořeny stacionární prostředky nebo mechanická ústrojí, sloužící pro otevírání pytlíků a jejich uzavírání zatavováním nebo svařováním po naplnění. K provádění této činnosti bezpečným a spolehlivým výrobním procesem jsou nezbytná zařízení a stroje se složitou konstrukcí. Kromě toho je velmi obtížné správně manipulovat s potřebnými mechanickými ústrojími a odebírat pytlíky na výstupní straně stroje z přijímacího kontejneru. Protože celá hmotnost pytlíku je podepřena zespodu, musí mít stěny pytlíku určitou tuhost a tak musí být vytvořeny z materiálu se specifickou tloušťkou, která musí být tím větší, čím je také obalový pytlík větší.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je proto navrhnout plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků, které by umožnilo jednoduchou a bezpečnou manipulaci s pytlíky a které by mohlo být využito v případě pytlíků, které nejsou dostatečně tuhé.
Tento úkol je vyřešen plnicím zařízením pro plnění měkkých pytlíků, obsahujícím skupinu přijímacích jednotek, kterou jsou pytlíky dopravovány alespoň otevírací stanicí, plnicí stanicí a uzavírací stanicím, jehož podstata spočívá v tom, že každá přijímací jednotka obsahuje nejméně dvě přidržovací ústrojí pro držený pytlíku v jeho horní oblasti v zavěšeném stavu a přidržovací ústrojí jsou pohyblivá vůči sobě a obsahují svěrky pro sevření pytlíku, přičemž každá svěrka obsahuje svěrný blok a svěrnou čelist, pohyblivou vzhledem ke svěmému bloku, na svěrných čelistech jsou vytvořeny tlačné prostředky, při jejich aktivaci jsou svěmé čelisti oddáleny od příslušných svěrných bloků, tlačné prostředky jsou opatřeny ovládacím prvkem obsahujícím pružinu pro odtahování svěrné čelisti od svěmého bloku proti síle pružiny a ovládací prvek prochází svěrným blokem příslušného přidržovacího ústrojí a je pevně spojen se svěrnými čelistmi.
Plnicí zařízení s výhodou obsahuje nejméně jeden podlouhlý první nosič a nejméně jeden podlouhlý druhý nosič, které jsou umístěny rovnoběžně vedle sebe a jsou pohyblivé vůči sobě a první přidržovací ústrojí přijímací jednotky je upevněno k prvnímu nosiči a druhé přidržovací ústrojí je upevněno k druhému nosiči. Nosiče jsou s výhodou pohyblivé vůči sobě v podélném směru.
Je výhodné, když první a druhý nosič obsahují vodicí kladky, které jsou v průběhu pohybu přijímací jednotky podél pracovních stanic pohyblivé podél vodicí kulisy pro přemísťování nosičů vůči sobě.
-1 CZ 295538 B6
První a druhé nosiče mohou být alternativně opatřeny vodícími kladkami, které jsou při posuvu přijímací jednotky podél pracovních stanic vedeny v odpovídající vodicí kulise pro přemísťování nosičů vůči sobě.
Každá přijímací jednotka je s výhodou opatřena prvním a druhým uvolňovacím prostředkem, umístěnými vzhledem k stacionárním uvolňovacím prvkům pro vzájemné spolupůsobení s těmito stacionárními uvolňovacími prvky během pohybu přijímací jednotky podél těch pracovních stanic plnicího zařízení, na kterých jsou pytlíky přijímány nebo z nich odstraňovány, pro přemístění ovládače proti síle příslušné pružiny pohybem prvních a druhých uvolňovacích prostředků. První a druhé uvolňovací prostředky s výhodou obsahují uvolňovací tyče uložené rovnoběžně s prvními a druhými nosiči.
Je výhodné, když je několik přijímacích jednotek uspořádáno v jedné řadě, kolmé na směr pohybu pytlíků, a prochází pracovními stanicemi současně a synchronizované. V takovém případě jsou první nosič a druhý nosič s výhodou vytvořeny v každé řadě přijímacích jednotek.
Vynález zahrnuje také plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků, obsahující skupinu přijímacích jednotek, kterou jsou pytlíky dopravovány alespoň otevírací stanicí, plnicí stanicí a uzavírací stanicí, jehož podstata spočívá v tom, že každá přijímací jednotka obsahuje nejméně dvě přidržovací ústrojí pro držení pytlíku v jeho horní oblasti v zavěšeném stavu a přidržovací ústrojí jsou pohyblivá vůči sobě a obsahují svěrky pro sevření pytlíku, každá svěrka obsahuje svěmý blok a svěrnou čelist, pohyblivou vzhledem ke svěmému bloku, zařízení dále obsahuje nejméně jeden podlouhlý první nosič na nejméně jeden podlouhlý druhý nosič, které jsou umístěny rovnoběžně vedle sebe a jsou pohyblivé vůči sobě a první přidržovací ústrojí přijímací jednotky je upevněno k prvnímu nosiči a druhé přidržovací ústrojí je upevněno k druhému nosiči, na svěmých čelistech jsou vytvořeny tlačné prostředky, při jejichž aktivaci jsou svěmé čelisti oddáleny od příslušných svěrných bloků a tlačné prostředky jsou opatřeny ovládacím prvkem obsahujícím pružinu pro odtahování svěrné čelisti od svěmého bloku proti síle pružiny, přičemž zařízení obsahuje dále první a druhé uvolňovací prostředky pro spolupůsobení se stacionárními uvolňovacími prvky v průběhu pohybu přijímací jednotky podél pracovních stanic plnicího zařízení, na kterých jsou pytlíky přijímány nebo odstraňovány, a vyvolaný pohyb prvních a druhých uvolňovacích prostředků je vázán na pohyb ovládače proti síle příslušné pružiny a první a druhé uvolňovací prostředky obsahují uvolňovací tyče, uspořádané rovnoběžně s prvními a druhými nosiči. U tohoto řešení je skupina přijímacích jednotek s výhodou uspořádána v jedné řadě, kolmé na směr pohybu pytlíků, a prochází pracovními stanicemi současně a synchronizované, přičemž pro každou řadu přijímacích jednotek je s výhodou vytvořen jeden první nosič ajeden druhý nosič.
Vynález zahrnuje rovněž plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků, obsahující skupinu přijímacích jednotek, kterou jsou pytlíky dopravovány alespoň otevírací stanicí, plnicí stanicí a uzavírací stanicí, jehož podstata spočívá v tom, že každá přijímací jednotka obsahuje nejméně dvě přidržovací ústrojí pro držení pytlíku v jeho horní oblasti v zavěšeném stavu, která obsahují svěrky pro přidržování fóliových pytlíků na místě, které jsou pohyblivé vůči sobě, každá svěrka obsahuje svěrný blok a svěrnou čelist, pohyblivou vzhledem ke svěmému bloku, svěrné čelisti jsou opatřeny tlačnými prostředky pro oddalování svěmé čelisti od svěmého bloku a opatřenými ovládacím prvkem obsahujícím pružinu pro oddalování svěmé čelisti od svěmého bloku proti síle pružiny, ovládací prvek prochází svěmým blokem příslušného přidržovacího ústrojí a je pevně spojen se svěrnou čelistí, skupina přijímacích jednotek je uspořádána v jedné řadě, kolmé na směr pohybu a prochází pracovními stanicemi současně a synchronizované, přičemž podlouhlý první nosič a podlouhlý druhý nosič je vždy opatřen řadou přijímacích jednotek a oba nosiče jsou umístěny paralelně vedle sebe a pohyblivě vůči sobě v podélném směru, přičemž příslušné první přidržovací ústrojí jedné z obou přijímacích jednotek je upevněno k prvnímu nosiči a druhé přidržovací ústrojí je upevněno k druhému nosiči a přijímací jednotky jsou uchyceny uvolnitelně.
-2CZ 295538 B6
U tohoto řešení je výhodné, když je nosič opatřen vodicí kladkou, která je v průběhu pohybu přijímací jednotky podél pracovních stanic pohyblivá podél vodicí kulisy pro ovládání pohybu nosiče.
Nosič je s výhodou opatřen vodicí kladkou, která je v průběhu přijímací jednotky podél pracovních stanic pohyblivá ve vodicí kulise pro ovládání pohybu nosiče.
Alternativně mohou být první a druhé nosiče opatřeny vodícími kladkami, které jsou při posuvu přijímací jednotky podél pracovních stanic vedeny v odpovídající vodicí kulise pro ovládání pohybu nosičů vůči sobě.
Jiným řešením je, že první a druhé nosiče jsou opatřeny vodícími kladkami, které jsou při posuvu přijímací jednotky podél pracovních stanic vedeny na odpovídající vodicí kulise pro ovládání pohybu nosičů vůči sobě.
Každá přijímací jednotka je s výhodou opatřena prvním a druhým uvolňovacím prostředkem, umístěnými vzhledem k stacionárním uvolňovacím prvkům pro vzájemné spolupůsobení s těmito stacionárními uvolňovacími prvky během pohybu přijímací jednotky podél těch pracovních stanic plnicího zařízení, na kterých jsou pytlíky přijímány nebo z nich odstraňovány, pro přemístění ovládače proti síle příslušné pružiny pohybem prvních a druhých uvolňovacích prostředků. U tohoto řešení první a druhé uvolňovací prostředky obsahují s výhodou uvolňovací tyče, uspořádané rovnoběžně s prvními a druhými nosiči.
Díky tomu, že pytlíky se dopravují v zavěšeném stavu, mohou být dopravovány jednotlivými pracovními stanicemi nezávisle na tloušťce svých stěn vždy ve stabilním a spolehlivě zachovaném tvaru. Protože dvě přidržovací ústrojí, kterými je držen každý pytlík, jsou pohyblivé vůči sobě, je možné vyvolat otevírací proces na každém pytlíku pohybem obou přidržovacích ústrojí směrem k sobě. Pytlík se potom může znovu napnout a tím uzavřít na horních okrajích svých obou bočních stěn pohybem obou přidržovacích ústrojí od sebe. Pro otevírací a uzavírací operace nejsou potřebné žádné další technické prostředky.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže objasněn pomocí příkladů provedení zobrazených na výkresech, kde znázorňují obr. 1 boční pohled na výrazně schematizované provedení základního provedení plnicího zařízení pro plnění měkkých obalů, zejména pytlíků, obr. 2 axonometrický pohled na přijímací jednotku zařízení, obr. 3a pohled shora na část přijímací jednotky s otevřeným pytlíkem, obr. 3b pohled shora na část přijímací jednotky s uzavřeným pytlíkem, obr. 4 axonometrický pohled na přidržovací ústrojí v uzavřeném stavu, obr. 5 axonometrický pohled na přidržovací ústrojí v otevřeném stavu a obr. 6 pohled shora na dva spřažené nosiče s dvojicí fóliových pytlíků.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 zobrazuje v bočním pohledu plnicí zařízení podle vynálezu, ve kterém probíhá plnění měkkých obalů ve formě fóliových pytlíků 5. Takové měkké pytlíky 5 sestávají například z tenké povlečené hliníkové fólie a jejich boční stěny mají horní okrajové části, které se mohou teplem vzájemně spojit a tak zajistit uzavření pytlíků 5. Na spodní straně jsou pytlíky 5 uzavřeny základnou, která umožňuje postavení tohoto měkkého obalu a která je po naplnění obalu příslušným obsahem vyboulená směrem dolů, takže objem pytlíků 5 je zvětšený a poskytuje dostatečný vnitřní prostor pro kapaliny, například pro různé druhy limonád nebo jiných nápojů. Skládaný spodní díl dna tak současně tvoří úložnou plochu umožňující postavení měkkého obalu na podložku.
-3 CZ 295538 B6
Zařízení zobrazené na obr. 1 obsahuje otevírací stanici 8, ve které jsou měkké obaly ve formě fóliových pytlíků 5 otevírány způsobem, který bude podrobněji popsán v další části popisu příkladných provedení. Zařízení dále obsahuje plnicí stanici 9 a uzavírací stanici 10. Konstrukční detaily těchto stanic 8, 9, JO, například plnicí trysky a uzavírací a utěsňovací ústrojí, které nemají přímou souvislost s řešením podle vynálezu, jsou pro lepší názornost vynechány. Fóliové pytlíky 5 jsou udržovány v zavěšeném stavu přidržovacími ústrojími ve formě dvojic svěrek 1, 3, připojených k nosným kolejnicím 30a způsobem, který bude rovněž podrobněji popsán v další části. Skupina dvojic svěrek 1, 3 je kolmá na směr dopravy, která je vyznačena šipkou 40, přičemž tyto svěrky 1, 3 jsou umístěny svými bočními stranami vedle sebe a procházejí přerušovaným pohybem a současně příslušnými pracovními operacemi. Na obr. 1 je v bočním pohledu zobrazen první fóliový pytlík 5 řady těchto měkkých obalů společně s první svěrkou 1 a její svěrnou čelistí la, která je součástí řady svěrek přidržujících měkký obal. Odstupy mezi sousedními fóliovými pytlíky 5 ve směru pohybu odpovídají zejména vzdálenostem mezi sousedními pracovními stanicemi. Nosné kolejnice 30a, která nesou dvojice svěrek 1, jsou vedeny po nekonečné dráze pomocí nekonečných dopravníků kolem jednotlivých pracovních stanic. Dráha nekonečného pohybuje na obr. 1 schematicky zobrazena čárkovanou čarou.
Zařízení podle vynálezu obsahuje přebírací stanici 11, ve které jsou prázdné fóliové pytlíky 5 nebo jiné měkké obaly přiváděny z neznázoměného zásobníku mezi dvě svěrky 1, 3. Na konci řady pracovních stanic se nachází odebírací stanice 12, ve které se naplněné fóliové pytlíky 5 uvolňují ze svěrek 1, 3 a jsou odváděny ze zařízení.
Obr. 2 zobrazuje přijímací jednotku 2 obsahující dvojici svěrek 1, 3 sloužících jako přidržovací ústrojí pro fóliový pytlík 5. Tato ústrojí zachycuje ze stran fóliový pytlík 5 v oblasti jeho horního okraje 6. Svěrky 1, 3 jsou opatřeny svěrnými čelistmi la, 3a a první svěrka 1 je uchycena na prvním nosiči 21, zatímco druhá svěrka 3 je uchycena na druhém nosiči 22. Nosiče 21, 22 jsou podepřeny pohyblivě vůči sobě v podélném směru. Každá ze svěrek 1, 3 obsahuje píst 7 opatřený tlačnou plochou 7a a pružinou 7b a spojený se svěrnou čelistí la, 3a přes příslušný svěmý blok. Pružina 7b přidržuje svěrky 1, 3 v uzavřeném stavu. Rovnoběžně s nosiči 21, 22 jsou uloženy uvolňovací tyče 25, 26, na kterých jsou uloženy přítlačné prvky 29. Tyto přítlačné prvky 29 jsou uspořádány tak, že mohou tlačit proti tlačné ploše 7a pístu 7. Uvolňovací tyče 25, 26 jsou uloženy otočně kolem své podélné osy a jsou opatřeny uvolňovacími prvky ve formě uvolňovacích páček 27, 28, které při svém odpovídajícím ovládání vyvolávají otáčení uvolňovacích tyčí 25, 26. Na vzájemně opačných koncích nosičů 21, 22 jsou uchyceny vodicí kladky 23, přicházející do záběru s vedeními, která nejsou na obr. 2 znázorněna. Uvolňovací tyče 25, 26 a nosiče 21, 22 jsou drženy podél své délky nejméně dvěma přidržovacími prvky 30, upevněnými na nosné kolejnici 30a.
Přijímací jednotka 2, která je zobrazena na obr. 1 a popsána v předchozí části, je první z řady přijímacích jednotek, která probíhá za první přijímací jednotkou ve směru kolmém na směr dopravy, přičemž nosiče 21, 22 a uvolňovací tyče 25, 26 jsou společné pro všechny přijímací části řady.
Na obr. 3a a 3b jsou zobrazeny pohledy shora na fóliový pytlík 5 umístěný ve dvou polohách společně se svěrkami 1, 3. Obr. 3a znázorňuje fóliový pytlík 5 v jeho otevřeném stavu, ve kterém je na jeho horní straně vytvořen horní otvor 5a. Šířka pytlíku 5 v tomto stavu je vyznačena v tomto příkladu jako šířka A. Obr. 3b znázorňuje fóliový pytlík 5 v uzavřeném stavu, ve kterém jsou horní okraj jeho bočních stěn napnuty. V tomto příkladu je šířka fóliového pytlíku 5 rovna šířce B.
Obr. 4 znázorňuje jednu ze svěrek 3 přijímací jednotky v uzavřeném stavu. Svěmá čelist 3a má v řezu tvar L a je pohyblivá vůči svěrnému bloku 3b. Píst 7, který je tlačen pružinou 7b prochází volně svěrným blokem 3b. Fóliový pytlík 5 je sevřen ve štěrbině 3c a přítlačný prvek 29 je upevněn na uvolňovací tyči 25.
-4CZ 295538 B6
Obr. 5 znázorňuje svěrku 3 z obr. 4 v otevřeném stavu. V tomto stádiu je pružina 7b stlačena prostřednictvím pístu 7, na který tlačí přítlačný prvek 29. Uvolňovací páčka 27, spolupůsobí s uvolňovacím prvkem 34 pro ovládání otáčení uvolňovací tyče 25 kolem její osy.
Na obr. 6 je v pohledu shora schematicky znázorněna řada přijímacích jednotek s fóliovými pytlíky 5, vedených paralelně podél různých pracovních stanic 8, 9, 10 ve směru šipky 40. Vodicí kladky 23 se odvalují ve vodicích kulisách 31, 32, přičemž ve znázorněném příkladném provedení mění tyto vodicí kulisy 31, 32 při pohybu ve směru šipky 40 vzájemnou vzdálenost svých vodicích drah o hodnotu dB. V tomto příkladu jsou znázorněny dvě přijímací jednotky 2 jedné řady, avšak zařízení může mít jakýkoliv jiný potřebný počet přijímacích jednotek.
V další části bude popsána činnost plnicího zařízení.
Přebírací stanice 11 obsahuje neznázorněný zásobník pro prázdné fóliové pytlíky 5 a přebírací mechanismus, například mechanismus využívající pří savko vé členy, který přemísťuje prázdné fóliové pytlíky mezi svěrky 1, 3. V průběhu pohybu nosné kolejnice 30a pod přebírací stanicí 11 se uvolňovací páčky 27, 28 posouvají po uvolňovacích prvcích 34, zobrazených na obr. 5. Uvolňovací tyče 25, 26 se tím otočí kolem své podélné osy a s nimi spojené přítlačné prvky 29 tlačí příslušné písty 7 proti síle pružiny 7b. Svěmé čelisti 3a, které jsou spojeny s pístem 7, se tak uvolní. Svěrky 1, 3 se tak dostávají do otevřeného stavu, zobrazeného na obr. 5, a fóliový pytlík 5 se tak může dostat do mezery mezi oběma svěmými prvky. Uvolňovací prvek 34 je vytvořen tak, že při dalším pohybu příslušné nosné kolejnice 30a ve směru přemísťování klesnou uvolňovací páčky 27, 28 dolů působením síly pružiny 7b. Svěrky 1, 3 se tím sevřou, takže se dostanou do stavu zobrazeného na obr. 2. Skupina fóliových pytlíků 5, které jsou přidržovány tímto způsobem, je umístěna v příslušné přijímací jednotce 2 v jedné řadě a je zpracovávána současně. To je zřejmé z pohledu shora, zobrazeném na obr. 6. Tento obrázek znázorňuje dva fóliové pytlíky 5, ale v praxi je možno bez problémů zpracovávat větší počet fóliových pytlíků 5 umístěných vedle sebe.
Jak je naznačeno na obr. 1, z přebírací stanice 11 jsou fóliové pytlíky 5 dopravovány v zavěšeném stavu do otevírací stanice 8. Obr. 6 znázorňuje tento pohyb v pohledu shora. Vodicí kladky 23 jsou vedeny ve vodicích kulisách 31, 32, kterými je zmenšena jejich vzájemná vzdálenost. Tím jsou obě svěrky £, 3 každé přijímací jednotky 2, které jsou spojeny s nosiči 21, 22, přisunuty k sobě. Vzdálenost mezi oběma svěrkami 1, 3 se tak zmenší o hodnotu 2dB. Boční strany fóliových pytlíků 5 se tak oddálí od sebe a tím vytvoří otvor 5a, jak je to znázorněno na obr. 3 a.
V otevírací stanici 8 se potom zavedou do takto vytvořených otvorů 5a mezi horními okraji stěn fóliových pytlíků 5 trubičky pro foukání tlakového vzduchu způsobem, který není zobrazen, přičemž těmito trubičkami se fouká tlakový vzduch pod vysokým tlakem dovnitř fóliového pytlíku 5, který se tak nafukuje, aby se vytvořil prostor pro látku, kterou se budou fóliové pytlíky 5 plnit.
Jak je zobrazeno na obr. 1, fóliové pytlíky 5 se dále dopravují v otevřeném a nafouknutém stavu do plnicí stanice 9. V této plnicí stanici 9 se přivádí dovnitř fóliových pytlíků 5 látka tvořící náplň obalu pomocí neznázoměných plnicích trubiček. Pytlíky 5, které jsou tímto způsobem naplněny, se potom přepravují do uzavírací stanice 10. Na cestě do uzavírací stanice 10 se dráhy vytvořené ve vodicích kulisách 31, 32 opět rozbíhají od sebe o hodnotu 2dB a tím se nosiče 21, 22 začnou pohybovat směrem od sebe. Svěrky 1, 3 na příslušných přijímacích jednotkách 2 se tak odsouvají směrem od sebe a horní okraje 6 fóliových pytlíků 5 se napínají a přitlačují k sobě a tím se otvor mezi nimi uzavře. Tento stav je znázorněn na obr. 3b. V uzavírací stanici 10 se horní okraje 6 naplněných fóliových pytlíků 5 vzájemně těsně spojí a tím se pomocí uzavíracího ústrojí obal utěsní.
Fóliové pytlíky 5, uzavřené tímto způsobem, se potom dopravují do odebírací stanice 12. V odebírací stanici 12 najedou uvolňovací páčky 27, 28 opět na uvolňovací prvky 34, které vyvolají zvednutí uvolňovacích páček 27, 28, jak je to znázorněno na obr. 5 a jak již bylo popsáno v souvislosti s přijímací operací pro přijímání fóliových pytlíků 5. Svěrky 1, 3 se otevřou a tím uvolní fóliový pytlík 5. Takto uvolněný fóliový pytlík 5 potom může padat například do zachycovacích kontejnerů, umístěných pod výstupem zařízení nebo se může převádět do další stanice.
Na rozdíl od předchozího příkladného provedení může být zařízení opatřeno vodícími kulisami, které vedou k vícestupňovému zvětšování otvoru 5a fóliových pytlíků 5. V otevírací stanici 8 může být například výhodné, jestliže se otvor 5a nejprve udržuje malý, takže vháněný tlakový vzduch nemůže opět unikat ven, ale je účinně využíván pro zvětšování objemu fóliových pytlíků
5. Naproti tomu by tento otvor 5a měl být co největší pod plnicí stanicí 9, takže látka vpravovaná do obalu může být snadno zaváděna do fóliových pytlíků 5.
V důsledku toho popsané plnicí zařízení podle vynálezu umožňuje velmi snadnou manipulaci s jednotlivými měkkými obaly na stroji, na kterém zpracování probíhá v řadě za sebou a na kterém se obaly podrobují různým zpracovávacím operacím. Fóliové pytlíky 5 nejsou dopravovány ve vztyčeném stavu, ale v zavěšeném stavu na dvojicích svěrek. Je tak možno použít fóliových materiálů, které nejsou příliš tuhé a přesto mohou být používány pro balení například nápojů, protože u nich není vyžadována žádná zvláštní stabilita. Tyto měkké obaly jsou však v naplněném stavu dostatečně stabilní. Protože jsou fóliové pytlíky dopravovány v zavěšeném stavu, jejich velikost není rozhodující pro sled pracovních operací. Otevírání fóliových pytlíků 5 pouhým vzájemným pohybem přidržovacích svěrek vzhledem k sobě představuje velmi jednoduché řešení mechanismu otevírání, který je u známých zařízení, pracujících se vztyčenými obaly, značně komplikovaný.

Claims (19)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků, obsahující skupinu přijímacích jednotek (2), kterou jsou pytlíky (5) dopravovány alespoň otevírací stanicí (8), plnicí stanicí (9) a uzavírací stanicí (10), vyznačující se tím, že každá přijímací jednotka (2) obsahuje nejméně dvě přidržovací ústrojí pro držení pytlíku (5) v jeho horní oblasti v zavěšeném stavu a přidržovací ústrojí jsou pohyblivá vůči sobě a obsahují svěrky (1, 3) pro sevření pytlíku (5), přičemž každá svěrka (1, 3) obsahuje svěrný blok (lb, 3b) a svěmou čelist (la, 3a), pohyblivou vzhledem ke svěrnému bloku (lb, 3b), na svěmých čelistech (la, 3a) jsou vytvořeny tlačné prostředky, při jejichž aktivaci jsou svěrné čelisti (la, 3a) oddáleny od příslušných svěmých bloků (lb, 3b), tlačné prostředky (7) jsou opatřeny ovládacím prvkem obsahujícím pružinu (7b) pro odtahování svěrné čelisti (la, 3a) od svěmého bloku (lb, 3b) proti síle pružiny (7b) a ovládací prvek prochází svěrným blokem (lb, 3b) příslušného přidržovacího ústrojí a je pevně spojen se svěmými čelistmi (la, 3a).
  2. 2. Plnicí zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že obsahuje nejméně jeden podlouhlý první nosič (21) a nejméně jeden podlouhlý druhý nosič (22), které jsou umístěny rovnoběžně vedle sebe a jsou pohyblivé vůči sobě a první přidržovací ústrojí přijímací jednotky (2) je upevněno k prvnímu nosiči (21) a druhé přidržovací ústrojí je upevněno k druhému nosiči (22).
  3. 3. Plnicí zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že nosiče (21, 22) jsou pohyblivé vůči sobě v podélném směru.
    -6CZ 295538 B6
  4. 4. Plnicí zařízení podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím, že první a druhý nosič (21, 22) obsahují vodicí kladky (23), které jsou v průběhu pohybu přijímací jednotky (2) podél pracovních stanic (8, 9, 10, 11, 12) pohyblivé podél vodicí kulisy (31, 32) pro přemísťování nosičů (21,22) vůči sobě.
  5. 5. Plnicí zařízení podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím, že první a druhé nosiče (21, 22) jsou opatřeny vodícími kladkami (23), které jsou při posuvu přijímací jednotky (2) podél pracovních stanic (8, 9, 10, 11, 12) vedeny v odpovídající vodicí kulise (31, 32) pro přemísťování nosičů (21, 22) vůči sobě.
  6. 6. Plnicí zařízení podle nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že každá přijímací jednotka (2) je opatřena prvním a druhým uvolňovacím prostředkem, umístěným vzhledem k stacionárním uvolňovacím prvkům (34) pro vzájemné spolupůsobení s těmito stacionárními uvolňovacími prvky (34) během pohybu přijímací jednotky (2) podél těch pracovních stanic (11, 12) plnicího zařízení, na kterých jsou pytlíky (5) přijímány nebo z nich odstraňovány, pro přemístění ovládače proti síle příslušné pružiny (7b) pohybem prvních a druhých uvolňovacích prostředků.
  7. 7. Plnicí zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že první a druhé uvolňovací prostředky obsahují uvolňovací tyče (25, 26) uložené rovnoběžně s prvními a druhými nosiči (21,22).
  8. 8. Plnicí zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že skupina přijímacích jednotek (2) je uspořádána v jedné řadě, kolmé na směr pohybu pytlíků (5), a prochází pracovními stanicemi (8, 9, 10, 11, 12) současně a synchronizované.
  9. 9. Plnicí zařízení podle nároku 8, vyznačující se tím, že první nosič (21) a druhý nosič (22) jsou vytvořeny v každé řadě přijímacích jednotek (2).
  10. 10. Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků, obsahující skupinu přijímacích jednotek (2), kterou jsou pytlíky (5) dopravovány alespoň otevírací stanicí (8), plnicí stanicí (9) a uzavírací stanicí (10), vyznačující se tím, že každá přijímací jednotka (2) obsahuje nejméně dvě přidržovací ústrojí pro držení pytlíku (5) v jeho horní oblasti v zavěšeném stavu a přidržovací ústrojí jsou pohyblivá vůči sobě a obsahují svěrky (1, 3) pro sevření pytlíku (5), každá svěrka (1,3) obsahuje svěrný blok (lb, 3b) a svěrnou čelist (la, 3a), pohyblivou vzhledem ke svěmému bloku (lb, 3b), zařízení dále obsahuje nejméně jeden podlouhlý první nosič (21) a nejméně jeden podlouhlý druhý nosič (22), které jsou umístěny rovnoběžně vedle sebe a jsou pohyblivé vůči sobě a první přidržovací ústrojí přijímací jednotky (2) je upevněno k prvnímu nosiči (21) a druhé přidržovací ústrojí je upevněno k druhému nosiči (22), na svěrných čelistech (la, 3a) jsou vytvořeny tlačné prostředky, při jejichž aktivaci jsou svěmé čelisti (la, 3a) oddáleny od příslušných svěrných bloků (lb, 3b) a tlačné prostředky jsou opatřeny ovládacím prvkem obsahujícím pružinu (7b) pro odtahování svěmé čelisti (la, 3a) od svěmého bloku (lb, 3b) proti síle pružiny (7b), přičemž zařízení obsahuje dále první a druhé uvolňovací prostředky pro spolupůsobení se stacionárními uvolňovacími prvky (34) v průběhu pohybu přijímací jednotky (2) podél pracovních stanic (11, 12) plnicího zařízení, na kterých jsou pytlíky (5) přijímány nebo odstraňovány, a vyvolaný pohyb prvních a druhých uvolňovacích prostředků je vázán na pohyb ovládače proti síle příslušné pružiny (7b) a první a druhé uvolňovací prostředky obsahují uvolňovací tyče (25, 26), uspořádané rovnoběžně s prvními a druhými nosiči (21, 22).
  11. 11. Plnicí zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že skupina přijímacích jednotek (2) je uspořádána v jedné řadě, kolmé na směr pohybu pytlíků (5), a prochází pracovními stanicemi (8, 9, 10, 11, 12) současně a synchronizované.
  12. 12. Plnicí zařízení podle nároku 11,vyznačující se tím, že pro každou řadu přijímacích jednotek (2) je vytvořen jeden první nosič (21) ajeden druhý nosič (22).
    -7CZ 295538 B6
  13. 13. Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků, obsahující skupinu přijímacích jednotek (2), kterou jsou pytlíky (5) dopravovány alespoň otevírací stanicí (8), plnicí stanicí (9) a uzavírací stanicí (10), v y z n a č u j í c í se tím, že každá přijímací jednotka (2) obsahuje nejméně dvě přidržovací ústrojí pro držení pytlíku (5) v jeho horní oblasti v zavěšeném stavu, která obsahují svěrky (1, 3) pro přidržování fóliových pytlíků (5) na místě, které jsou pohyblivé vůči sobě, každá svěrka (1, 3) obsahuje svěmý blok (lb, 3b) a svěmou čelist (la, 3a), pohyblivou vzhledem ke svěrnému bloku (lb, 3b), svěmé čelisti (la, 3a) jsou opatřeny tlačnými prostředky pro oddalování svěrné čelisti (la, 3a) od svěmého bloku (lb, 3b) a opatřenými ovládacím prvkem obsahujícím pružinu (7b) pro oddalování svěrné čelisti (la, 3a) od svěmého bloku (lb, 3b) proti síle pružiny (7b), ovládací prvek prochází svěmým blokem (lb, 3b) příslušného přidržovacího ústrojí a je pevně spojen se svěmou čelistí (la, 3a), skupina přijímacích jednotek (2) je uspořádána v jedné řadě, kolmé na směr pohybu a prochází pracovními stanicemi (8, 9, 10, 11, 12) současně a synchronizované, přičemž podlouhlý první nosič (21) a podlouhlý druhý nosič (22) je vždy opatřen řadou přijímacích jednotek (2) a oba nosiče (21, 22) jsou umístěny paralelně vedle sebe a pohyblivě vůči sobě v podélném směru, přičemž příslušné první přidržovací ústrojí jedné z obou přijímacích jednotek (2) je upevněno k prvnímu nosiči (21) a druhé přidržovací ústrojí je upevněno k druhému nosiči (22) a přijímací jednotky (2) jsou uchyceny uvolnitelně.
  14. 14. Plnicí zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že nosič (22) je opatřen vodicí kladkou (23), která je v průběhu pohybu přijímací jednotky (2) podél pracovních stanic (8, 9, 10, 11, 12) pohyblivá podél vodicí kulisy (31, 32) pro ovládání pohybu nosiče (22).
  15. 15. Plnicí zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že nosič (22) je opatřen vodicí kladkou (23), která je v průběhu pohybu přijímací jednotky (2) podél pracovních stanic (8, 9, 10, 11, 12) pohyblivá ve vodicí kulise (31, 32) pro ovládání pohybu nosiče (22).
  16. 16. Plnicí zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že první a druhé nosiče (21, 22) jsou opatřeny vodícími kladkami (23), které jsou při posuvu přijímací jednotky (2) podél pracovních stanic (8, 9, 10, 11, 12) vedeny v odpovídající vodicí kulise (31, 32) pro ovládání pohybu nosičů (21, 22) vůči sobě.
  17. 17. Plnicí zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že první a druhé nosiče (21, 22) jsou opatřeny vodícími kladkami (23), které jsou při posuvu přijímací jednotky (2) podél pracovních stanic (8, 9, 10, 11, 12) vedeny na odpovídající vodicí kulise (31, 32) pro ovládání pohybu nosičů (21, 22) vůči sobě.
  18. 18. Plnicí zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že každá přijímací jednotka (2) je opatřena prvním a druhým uvolňovacím prostředkem, umístěnými vzhledem k stacionárním uvolňovacím prvkům (34) pro vzájemné spolupůsobení s těmito stacionárními uvolňovacími prvky (34) během pohybu přijímací jednotky (2) podél těch pracovních stanic (11, 12) plnicího zařízení, na kterých jsou pytlíky (5) přijímány nebo z nich odstraňovány, pro přemístění ovládače proti síle příslušné pružiny (7b) pohybem prvních a druhých uvolňovacích prostředků.
  19. 19. Plnicí zařízení podle nároku 18, vyznačující se tím, že první a druhé uvolňovací prostředky obsahují uvolňovací tyče (25, 26), uspořádané rovnoběžně s prvními a druhými nosiči (21,22).
CZ19983230A 1997-10-10 1998-10-07 Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků CZ295538B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19744899A DE19744899A1 (de) 1997-10-10 1997-10-10 Verfahren und Vorrichtung zur Behandlung flexibler Beutel

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ323098A3 CZ323098A3 (cs) 2000-07-12
CZ295538B6 true CZ295538B6 (cs) 2005-08-17

Family

ID=7845216

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19983230A CZ295538B6 (cs) 1997-10-10 1998-10-07 Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků

Country Status (26)

Country Link
US (1) US6073424A (cs)
EP (1) EP0908386B1 (cs)
JP (1) JP3295043B2 (cs)
KR (1) KR100289616B1 (cs)
CN (1) CN1069594C (cs)
AT (1) ATE266570T1 (cs)
BG (1) BG102829A (cs)
BR (1) BR9804375A (cs)
CA (1) CA2249628C (cs)
CZ (1) CZ295538B6 (cs)
DE (2) DE19744899A1 (cs)
DK (1) DK0908386T3 (cs)
ES (1) ES2219818T3 (cs)
HK (1) HK1020329A1 (cs)
HR (1) HRP980544A2 (cs)
HU (1) HUP9802280A3 (cs)
ID (1) ID21070A (cs)
PL (1) PL198203B1 (cs)
PT (1) PT908386E (cs)
SA (1) SA98190933B1 (cs)
SI (1) SI0908386T1 (cs)
SK (1) SK139298A3 (cs)
TR (1) TR199802011A2 (cs)
TW (1) TW490424B (cs)
YU (1) YU44098A (cs)
ZA (1) ZA988891B (cs)

Families Citing this family (30)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6050061A (en) * 1998-11-03 2000-04-18 Klockner Bartelt, Inc. Pouch carrying apparatus
US6964146B2 (en) * 2002-05-21 2005-11-15 Adaptive Manufacturing Technologies, Inc. Portable pouch opening machine
DE10329785B4 (de) * 2003-07-01 2006-12-21 Krones Ag Vorrichtung zum Transport von Behältern
ITPR20030108A1 (it) * 2003-12-11 2005-06-12 Levati Food Tech Srl Pinza, in particolare per trattenere buste.
ES2295727T3 (es) * 2004-05-21 2008-04-16 DEUTSCHE SISI-WERKE GMBH & CO. BETRIEBS KG Procedimiento y dispositivo para llenar bolsas de laminas flexibles.
FR2876173B1 (fr) 2004-10-01 2008-01-25 Bonduelle Sa Ets Dispositif de support de recipient souple, tel que notamment des sachets
DE102005018699A1 (de) * 2005-04-21 2006-11-02 Laudenberg Verpackungsmaschinen Gmbh Verfahren und System zur Behandlung flexibler Beutel
ITMI20051142A1 (it) * 2005-06-17 2006-12-18 Concetti Spa Apparecchiatura di trasporto di sacchi per macchine di formatura e riempimento degli stessi.
JP2007269401A (ja) * 2006-03-06 2007-10-18 Toyo Jidoki Co Ltd 袋詰め包装方法及び袋詰め包装機
DE102006028796A1 (de) * 2006-06-23 2007-12-27 Khs Ag Vorrichtung zur Behandlung von flexiblen schlauchartigen Gebilden mit wenigstens einer Öffnung
DE102006038707A1 (de) * 2006-08-18 2008-02-21 Khs Ag Vorrichtung zur Behandlung von flexiblen, schlauchartigen Gebilden
DE502008002473D1 (de) 2008-05-02 2011-03-10 Indag Gmbh Vorrichtung zum Handhaben von flexiblen Beuteln
CN101723099B (zh) * 2008-11-01 2012-03-14 魏徽 灌装机包装袋接收夹持装置
US8151543B2 (en) * 2009-04-22 2012-04-10 Khs Gmbh Bag clamp puckering system
CN101596941B (zh) * 2009-07-03 2011-07-27 阳江喜之郎果冻制造有限公司 一种带吸管包装袋的排气夹袋装置及应用该装置的包装方法
MX353891B (es) * 2009-12-22 2018-02-01 Premier Tech Tech Ltee Star Sistema de transporte y transferencia robotizado.
US9505512B2 (en) * 2011-12-14 2016-11-29 The Procter & Gamble Company Sheet good loading device and method of loading sheet goods
CN103350791B (zh) * 2013-07-01 2016-02-10 安徽正远包装科技有限公司 一种给袋机夹嘴机构
CN104192330B (zh) * 2014-09-09 2016-06-01 华中科技大学 一种输液管自动包装机构
JP6552947B2 (ja) * 2015-11-26 2019-07-31 東洋自動機株式会社 包装機及び包装方法
WO2017151897A1 (en) 2016-03-02 2017-09-08 Siemens Industry, Inc. Systems and methods of auto sacking of parcels
ES2730426T3 (es) * 2016-05-02 2019-11-11 Indag Pouch Partners Gmbh Dispositivo de procesado para bolsas laminadas
EP3241768B1 (de) * 2016-05-02 2018-11-14 INDAG Pouch Partners GmbH Vorrichtung zur übergabe von folienbeuteln
CN106965984A (zh) * 2017-02-27 2017-07-21 陈铭鸿 一种输液管自动包装机构
DE102018206356A1 (de) * 2018-02-19 2019-10-17 Windmöller & Hölscher Kg Fülleinrichtung und Verfahren zum Befüllen von Säcken mit jeweils einem unverschlossenen oberen Ende
US11091285B2 (en) * 2018-10-25 2021-08-17 Nortech, Inc. Adjustable, inline packaging machine for filling and sealing pouches and method of using same
US11332322B2 (en) * 2019-09-24 2022-05-17 Pouch Pac Innovations, Llc Gripper adjustment device
CN112340150A (zh) * 2020-11-29 2021-02-09 德清县虎马中环佳科技有限公司 一种包装袋喷码设备
DE102022110826A1 (de) * 2022-05-03 2023-11-09 Tt Innovation Ag Vorrichtung zum Manipulieren von Behälter enthaltenden Beuteln
CN116253019B (zh) * 2023-04-14 2024-04-26 佛山松臻智能设备有限公司 一种预制袋的套袋灌装方法

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3478489A (en) * 1967-02-15 1969-11-18 Top Seal Inc Cup filling machine and elements
IT1060159B (it) * 1975-12-02 1982-07-10 Azionaria Costruzioni Acma Spa Procedimento ed apparacchiatura per realizzare il vuoto in contenitori flessibili termosaldabili
US4108300A (en) * 1977-08-10 1978-08-22 Mitsubishi Jukogyo Kabushiki Kaisha Bag packing apparatus
US4263768A (en) * 1980-02-07 1981-04-28 Rexham Corporation Pouch carrier
JPS602421A (ja) * 1983-06-15 1985-01-08 三菱重工業株式会社 袋搬送用キヤリア
EP0237947B1 (en) * 1983-06-15 1989-04-26 Mitsubishi Jukogyo Kabushiki Kaisha Apparatus for filling bags
SE454682B (sv) * 1985-10-03 1988-05-24 Tetra Pak Ab Sett och maskin for framstellning av forpackningsbehallare
JP2567872B2 (ja) * 1987-09-19 1996-12-25 株式会社フジキカイ 袋口部把持装置における把持間隔調節機構
US5058364A (en) * 1990-07-27 1991-10-22 Klockner-Bartelt, Inc. Packaging machine adapted to convert pouches from edgewise advance to broadwise advance
DE29502128U1 (de) * 1995-02-09 1995-04-20 Hoefliger Harro Verpackung Flachbeutelmaschine
IT1276757B1 (it) * 1995-06-20 1997-11-03 Ronchi Mario Off Mec Dispositivo automatico di presa e trattenuta di contenitori flessibili a forma di sacco e simile con gruppi di presa
US5673541A (en) * 1995-10-31 1997-10-07 Emplex Systems, Inc. Apparatus and method for forming, filling and sealing a bag

Also Published As

Publication number Publication date
PL198203B1 (pl) 2008-06-30
KR19990037003A (ko) 1999-05-25
BR9804375A (pt) 2000-01-04
ES2219818T3 (es) 2004-12-01
SA98190933B1 (ar) 2006-08-14
CA2249628A1 (en) 1999-04-10
DK0908386T3 (da) 2004-06-28
CN1215015A (zh) 1999-04-28
HK1020329A1 (en) 2000-04-14
TR199802011A3 (tr) 1999-06-21
CN1069594C (zh) 2001-08-15
US6073424A (en) 2000-06-13
DE59811375D1 (de) 2004-06-17
KR100289616B1 (ko) 2001-09-06
HUP9802280A2 (hu) 1999-07-28
DE19744899A1 (de) 1999-04-15
HRP980544A2 (en) 1999-08-31
EP0908386A1 (de) 1999-04-14
ZA988891B (en) 1999-03-30
HUP9802280A3 (en) 2004-07-28
ID21070A (id) 1999-04-15
BG102829A (bg) 1999-04-30
ATE266570T1 (de) 2004-05-15
SI0908386T1 (en) 2004-08-31
JP3295043B2 (ja) 2002-06-24
YU44098A (sh) 1999-12-27
HU9802280D0 (en) 1998-12-28
TW490424B (en) 2002-06-11
PL329088A1 (en) 1999-04-12
PT908386E (pt) 2004-09-30
EP0908386B1 (de) 2004-05-12
SK139298A3 (en) 1999-05-07
CZ323098A3 (cs) 2000-07-12
CA2249628C (en) 2003-08-19
JPH11189217A (ja) 1999-07-13
TR199802011A2 (xx) 1999-06-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ295538B6 (cs) Plnicí zařízení pro plnění měkkých pytlíků
CA2448699F (en) Bag filling apparatus and method
JPS59187510A (ja) 直方体の圧縮可能な物品を包装する方法及び装置
JP4159670B2 (ja) Ptp包装体の集束移載方法及び装置
KR20100135222A (ko) 충전 포장 장치
EP0388606A2 (en) Apparatus for continuously packaging batches of containers or the like
US3916769A (en) Apparatus for forming a sack from a continuous tube blank
AU2016201228A1 (en) Apparatus for the mechanized replacement of the sealing and cutting modules in the machines for the sealing of products in trays
US5819509A (en) Bag shouldering and deaerating apparatus
CN107640377B (zh) 一种样品布自动化包装线
CN109890707B (zh) 用于将产品包装在预制包装中的设备和方法
ZA200504824B (en) Vacuum packaging machine and loading system
US3981121A (en) Machine for filling a sack with piece goods and closing mouth opening of the sack
CN110641788A (zh) 一种压缩巾的自动包装系统
JPH092411A (ja) 袋詰め包装方法および装置
NL1030383C2 (nl) Inrichting voor het vullen van zakken.
JPS5830901A (ja) 自動袋詰シ−ル方法およびライン
EP1025005A1 (en) Bag handling apparatus
JPH06329106A (ja) ストレッチ包装機
IT9084145A1 (it) Apparecchiatura imbustatrice automatica, particolarmente per laboratori fotografici
JPH0366206B2 (cs)
JPH0640405A (ja) 物品の箱収納方法

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20161007