CZ284542B6 - Způsob výroby demagnetizační cívky a cívka vyrobená tímto způsobem - Google Patents

Způsob výroby demagnetizační cívky a cívka vyrobená tímto způsobem Download PDF

Info

Publication number
CZ284542B6
CZ284542B6 CZ94569A CZ56994A CZ284542B6 CZ 284542 B6 CZ284542 B6 CZ 284542B6 CZ 94569 A CZ94569 A CZ 94569A CZ 56994 A CZ56994 A CZ 56994A CZ 284542 B6 CZ284542 B6 CZ 284542B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
winding
conductors
loop
insulating
insulating sleeve
Prior art date
Application number
CZ94569A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ56994A3 (en
Inventor
Jean-Claude Sey
Daniel Vittoz
Christophe Lannaud
Original Assignee
Thomson Television Components France
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Television Components France filed Critical Thomson Television Components France
Publication of CZ56994A3 publication Critical patent/CZ56994A3/cs
Publication of CZ284542B6 publication Critical patent/CZ284542B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/12Picture reproducers
    • H04N9/16Picture reproducers using cathode ray tubes
    • H04N9/29Picture reproducers using cathode ray tubes using demagnetisation or compensation of external magnetic fields
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J29/00Details of cathode-ray tubes or of electron-beam tubes of the types covered by group H01J31/00
    • H01J29/003Arrangements for eliminating unwanted electromagnetic effects, e.g. demagnetisation arrangements, shielding coils
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J2229/00Details of cathode ray tubes or electron beam tubes
    • H01J2229/0007Elimination of unwanted or stray electromagnetic effects
    • H01J2229/0046Preventing or cancelling fields within the enclosure
    • H01J2229/0053Demagnetisation
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N5/00Details of television systems
    • H04N5/64Constructional details of receivers, e.g. cabinets or dust covers
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T29/00Metal working
    • Y10T29/49Method of mechanical manufacture
    • Y10T29/49002Electrical device making
    • Y10T29/4902Electromagnet, transformer or inductor
    • Y10T29/49071Electromagnet, transformer or inductor by winding or coiling

Abstract

Způsob obsahuje etapu vytvoření vinutí (12) obklopeného téměř po celém obvodu trubkovým izolačním pouzdrem (3) přičemž konce vinutí (12) vyčnívají do odkrytého pásma, etapu připojení k těmto vyčnívajícím koncům dvou izolovaných elektrických vodičů (4,5) určených pro elektrickou přípojku cívky a etapu obalení odkrytého pásma elektricky izolujícím orgánem. V epatě připojení se jako připojovací orgán použije dvouvodičový kabel (9) jehož elektrický izolant obsahuje můstek spojující dva izolační obaly vodičů (4,5) a následující epata spočívá v odlití krytu (22,28) vstřikem za tepla ve formě z termoplastické izolační hmoty. Demagnetizační cívka obsahuje vinutí (12) uložené téměř po celém obvodu ve trubkovém izolačním pouzdru (3), přípojku ze dvou izolovaných elektrických vodičů (4,5) a izolační kryt (22,28) pro zakrytí přípojky a odkrytého pásma cívky krytím konců trubkového izolačního pouzdra (3). Přípojka sestává ze dvouvodičového kabelu (9), jehož elektrická izolace oŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká demagnetizační cívky ve tvaru smyčky, obsahující vinutí uložené téměř po celém obvodu v trubicovém izolační pouzdru, přípojný kus ze dvou izolovaných elektrických vodičů, připojených ke koncům vinutí, a izolační kryt pro zakrytí spojení přípojného kusu a odkrytého pásma vinutí. Dále se vynález týká způsobu výroby takové demagnetizační cívky.
Dosavadní stav techniky
Demagnetizační cívka se upevňuje na skleněnou část obrazovky a je připojena k elektrické soustavě obvodů televizoru párem vodičů zakončených dvoupólovým konektorem. Vodiče jsou elektricky spojeny se dvěma konci vinutí v pásmu nepokrytém trubicovým izolačním pouzdrem. Toto odkryté pásmo se potom zakrývá izolačním krytem, který zajišťuje elektrickou ochranu a mechanickou pevnost spojených součástí. Kryt může být vytvořen ovinutím izolační páskou nebo dvěma skořepinami z organické syntetické pryskyřice, tvořícími krycí pouzdro přípojného kusu.
Demagnetizační cívky vyrobené ovinutím izolační páskou nebo vytvořením pouzdra vyžadují materiál, jehož cena a obtížnost manipulace působí nezanedbatelné zvýšení výrobních nákladů. Tyto cívky mohou v místě připojení vykazovat nedostatky těsnosti a mohou také vykazovat vzhledové vady.
Vynález si klade za úkol odstranit výše popsané nevýhody dosavadního stavu techniky.
Podstata vynálezu
Uvedeného cíle je dosaženo demagnetizační cívkou ve tvaru smyčky, obsahující vinutí uložené téměř po celém obvodu v trubicovém izolačním pouzdru, přípojné kus ze dvou izolovaných elektrických vodičů, připojený ke koncům vinutí, a izolační kryt pro zakrytí spojení přípojného kusu a odkrytého pásma vinutí, jehož podstatou je, že přípojný kus sestává z dvouvodičového kabelu, jehož vodiče jsou spojeny elektrickými spoji s odpovídajícími konci vinutí a jehož elektrická izolace obsahuje můstek spojující izolační pláště vodičů, přičemž izolační kryt obsahuje nejméně jedno těleso z termoplastické izolační hmoty, vytvarované v jednom kusu v návaznosti na konec dvouvodičového kabelu a na izolační pouzdro, a přičemž elektrické spoje jsou izolovány od sebe uvnitř hmoty izolačního krytu.
Použitím izolačního krytu, obsahujícího nejméně jedno těleso z termoplastické izolační hmoty, vytvarované v jednom kusu v návaznosti na konec dvouvodičového kabelu a na izolační pouzdro, se dosáhne jednoduchým způsobem účinného elektrického izolování spojení, které je levné, spolehlivé a mechanicky odolné a spojení je současně vzhledné.
S výhodou izolační kryt sestává z vnitřního tělesa z termoplastické izolační hmoty, vyplňující mezery mezi konci trubicového izolačního pouzdra a koncem dvouvodičového kabelu a vlastní smyčkou do úrovně izolačních plášťů vodičů dvouvodičového kabelu a izolačního pouzdra, a z vnějšího tělesa z termoplastické hmoty, natvarovaného na navazujících částech dvouvodičového kabelu, na navazujících částech izolačního pouzdra, a na vnitřním tělese. Termoplastická izolační hmota izolačního krytu může být například na bázi kopolyamidové pryskyřice. Podle jiného provedení jsou trubicový izolační plášť vinutí i izolační pláště vodičů a můstek dvouvodičového kabelu jsou z PVC.
-111
Podle dalšího znaku vynálezu jsou elektrické spoje letované spoje konců vodičů s odpovídajícími konci vinutí.
Podle jiného provedení vynálezu jsou elektrické spoje tvořeny smačkávacími svorkami, spojujícími konce vodičů s odpovídajícími konci vinutí. Smačkávací svorky válcového tvaru mohou být zality ve vnitřním tělese krytu a jejich krajní povrchové přímky jsou v úrovni povrchu izolační hmoty vnitřního tělesa krytu.
Podle dalšího znaku vynálezu má můstek dvouvodičového kabelu má plochý tvar. S výhodou obsahuje můstek dvouvodičového kabelu otvor, kterým jsou provlečeny konce vinutí pro mechanické držení dvouvodičového kabelu u trubicového izolačního pouzdra. S výhodou můstek dvouvodičového kabelu obsahuje otvor pro mechanické zajištění polohy ve formě pro výrobu těles izolačního krytu vstřikováním.
Jednotlivé vodiče dvouvodičového kabelu jsou podle dalšího znaku vynálezu jednodrátové vodiče.
Vynáiez dále přináší způsob výroby demagnetizační smyčky, při kterém se nejprve vytvoří vinutí obklopené téměř po celém obvodu trubicovým izolačním pouzdrem, přičemž konce vinutí vyčnívají v odkrytém pásmu, k těmto vyčnívajícím koncům se připojí obnažené konce dvou izolovaných elektrických vodičů přípojného kusu ve formě dvouvodičového kabelu, a odkryté pásmo se obalí elektricky izolujícím materiálem, jehož podstatou je, že obalování se provádí vstřikováním termoplastické hmoty okolo odkryté části v jednom kroku, přičemž se ve vstřikovací formě vyplní mezery nejméně do úrovně povrchu izolovaných vodičů dvouvodičového kabelu.
Podle jiné formy způsobu výroby demagnetizační smyčky se podle vynálezu nejprve vytvoří vinutí obklopené téměř po celém obvodu trubicovým izolačním pouzdrem, přičemž konce vinutí vyčnívají v odkrytém pásmu, k těmto vyčnívajícím koncům se připojí obnažené konce dvou izolovaných elektrických vodičů přípojného kusu ve formě dvouvodičového kabelu, a odkryté pásmo se obalí elektricky izolujícím materiálem, jehož podstatou je, že se obalování provádí ve dvou krocích, přičemž se nejprve vstřikováním vytvoří vnitřní těleso vyplňující mezery až do úrovně povrchu izolovaných vodičů dvouvodičového kabelu a trubicového izolačního pouzdra v odkrytém pásmu, a poté se na takto vytvořenou sestavu natvaruje vstřikováním ve vstřikovací formě vnější těleso ze stejné nebo jiné termoplastické hmoty.
Vstřikování se s výhodou provádí ve formě sestávající ze dvou částí, obsahující první objem uzpůsobený pro vložení části vinutí, a druhý objem uzpůsobený pro vložení koncové části dvouvodičového kabelu, třetí mezilehlý objem, uzpůsobený pro zakrytí elektrických spojů, a vstřikovací trysku, orientovanou k prvnímu objemu a uloženou na straně opačné od druhého objemu.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení s odvoláním na připojené výkresy, ve kterých znázorňuje obr. 1 axonometrický pohled na demagnetizační cívku známého typu, obr. 2 axonometrický pohled na demagnetizační cívku podle vynálezu v průběhu výroby, obr. 3 axonometrický pohled na polovinu formy pro první krok vstřikování, obr. 4 axonometrický pohled na meziprodukt získaný ve formě podle obr. 3 a na polovinu formy použité pro konečný vstřikovací krok a obr. 5 část demagnetizační cívky podle vynálezu.
-2CZ 284542 B6
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněna demagnetizační cívka během výroby. Základní součást je vinutí 12 ze smaltovaného drátu mající dva konce 1 a 2, které jsou vyvedeny do odkrytého pásma. Vinutí 12 je obklopeno trubicovým izolačním pouzdrem 3 kromě odkrytého pásma viditelného na obr. 1 ve směru osy OZ. Osa OX je osa vinutí 12 a ostatní osy určují rovinu YOZ souměrnosti vinutí 12. Na obr. 1 je příčný průřez trubicového izolačního pouzdra 3 vykreslen značně přehnaný vzhledem k jeho obvodu pro lepší znázornění detailu. V praxi má průměr trubicového izolačního pouzdra 3 velikost 9 mm, zatímco průměr vinutí je od 300 do 1000 mm. Jako neomezující příklad provedení může být trubicové izolační pouzdro vyrobeno z pásu ze svařitelného plastu, který byl zakřiven pro získání tvaru toroidu s přesahujícími okraji, které se následně svaří teplem.
Pro připojení na přívod proudu je vinutí 12 napojeno na přípojný kus z dvou izolovaných vodičů 4 a 5, které jsou připojeny pájeném ke koncům 1 a 2 vinutí 12 nebojsou připojeny smačkávacími samoobnažovacími svorkami. Pro krytí elektrických spojů v nezakrytém pásmu vinutí 12 a krytí odkrytého pásma vinutí 12 je možné použít izolační kryt 6, jehož polovina je znázorněna na obr. 1. Kryt je opatřen dvěma otvory pro vložení trubicového izolačního pouzdra 3 a dvěma dalšími menšími otvory, sloužícími pro průchod vodičů 4 a 5. Izolační kryt 6 může uvnitř obsahovat prostředky pro elektrické propojení a prostředky pro přidržování trubicového izolačního pouzdra 3 a vodičů 4 a 5. Kromě poměrně vysoké ceny není tento druh demagnetizační cívky zcela těsný, takže zde je možno koroze obnažených částí elektrického okruhu.
Pro vytvořené krytu okolo spojovacích prvků a odkryté části vinutí 1Γ -o zak.ytí konců trubicového izolačního pouzdra 3 se podle vynalezu navrhuje vstřikování termoplastické hmoty. Hmota pro vstřikování do dvoudílné formy se volí tak, aby měla potřebné elektroizolační vlastnosti, schopnost přilnout k polyvinylchloridovému materiálu trubicového izolačního pouzdra 3 a aby měla dostatečnou tekutost při teplotě vstřikování. Jako neomezující příklad se použije lepidlo na bázi kopolyamidové pryskyřice jako takové, které se používá při vstřikování známém pod anglickým názvem „HOT MELT“. Jedná se například o pryskyřici tavitelnou teplem, čistý kopolyamid mající hustotu 0,98, bod měknutí 129 až 140 °C (podle normy AFNOR T76106) a viskozitu podle Brookfielda při 190°C od 2,5 do 4,0 Pa.s. Tato pryskyřice, která má úlohu lepidla, se uvede na teplotu mezi 180 až 210 °C pro vstřikování do formy při vysokém tlaku. Některé materiály nejsou pro vstřikování při vysokém tlaku používány, neboť vstřikování při vysokém tlaku může poškodit toroid ze smaltovaného drátu a ohnout konce vodičů. Ty se také mohou dostat do zkratu nebo se příliš přiblížit ke stěnám formy, což může způsobit závadu elektrické izolace. Je třeba uvést, že jakost izolace požadovaná u demagnetizační cívky je vysoká s ohledem na velmi vysoká napětí, přítomná na obrazovce.
Vytvoření přípojného kusu ze dvou ohebných izolovaných vodičů je spojeno s problémem udržení součástí určených k obalení na požadovaném místě. Podle vynálezu se pro vytvoření přípojného kusu použije dvouvodičový kabel mající dva elektrické vodiče, jejichž izolační pláště jsou spolu spojeny můstkem, například plochým, který je udržuje ve stálé vzdálenosti. Můstek a pláště se získají při jediné vytlačovací operaci způsobem používaným pro výrobu souměrných kabelů používaných pro přenos signálů VHF a (JHF. Podle výhodného provedení se zvolí kabel s dvojitou izolací, což znamená, že se vychází ze dvou vodičů úplně izolovaných prvním trubicovým pláštěm a potom se vytlačováním vytvoří izolační obal obklopující trubicové pláště obou vodičů, současně vytvářející spojovacího můstek mezi nimi.
Na obr. 2 je znázorněna část demagnetizační cívky v oblasti, kde vinutí 12 není obaleno trubicovým izolačním pouzdrem 3. Také je zde znázorněn dvouvodičový kabel 90 přípojného kusu s můstkem 9, který je uspořádán kolmo k vinutí 12, přičemž jeho jednodrátové vodiče 4, 5 byly v koncové části kabelu 90 obnaženy. Konce 1 a 2 vinutí 12 se provléknou otvorem 11
-3CZ 284542 B6 proraženým v můstku 9 kabelu 90, načež se ohnou k vinutí 12, aby přilehly k vodičům 4 a 5 podél jejich obnažené části. Na konce 1, 2 vinutí 12 a konce vodičů 4, 5 se navlečou samoobnažovací smačkávací svorky 13 a 14, které se sevřou k vytvoření těsného elektrického dotyku mezi konci 1, 2 vinutí 12 a vodiči 4 a 5 pro vytvoření elektrických spojů 130, 140. Svorky 13 a 14 doléhají k plášťům 7 a 8 kabelu 90, což zajišťuje jejich držení ve prodloužení těchto plášťů 7 a 8. Ohnutí smaltovaných drátů vinutí 12 udržuje svorky 13 a 14 zcela blízko u trubicového izolačního pouzdra 3, jehož konce jsou k sobě blíže než činí vzdálenost svorek 13 a 14. Pro získání tohoto výsledku cívka a kabel 90 přípojného kusu jsou drženy v podpěrách tvořících montážní šablonu, neznázorněnou na obr. 2.
Uspořádaní znázorněné na obr. 2 umožňuje, aby bylo vytvořeno jeho zakrytí izolačním krytem 200 v jediné pracovní operaci. Je však výhodnější pracovat ve dvou krocích pro zlepšení přesnosti umístění součástek, které mají být pokryty termoplastickou hmotou.
Na obr. 3 je znázorněna polovina 15 formy, umožňující provést předběžné obalení sestavy, znázorněné na obr. 2. Toto předběžné obalení ve formě vnitřního tělesa 22 je znázorněno na obr. 4. Vnitřní těleso 22 vyplňuje prstencovitou dutinu mezi konci trubicového izolačního pouzdra 3 aniž by přesahovalo jeho vnější průměr, a dále obaluje úplně svorky 13 a 14 a neobnažený konec kabelu 90 u vinutí 12. Takto vyztužený přípoj cívky znázorněné na obr. 4 může být podroben konečné operaci natvarovávání izolačního krytu.
Z obr. 3 je patrné, že forma pro předběžné obalení má dvě části 15, které mohou být spojeny středícími kolíky 19 a 190 v přesné uzavřené poloze formy. Část 15 má půlválcový první objem 16 pro uložení trubicového izolačního pouzdra 3, druhý objem 18 odpovídající polovině profilu kabelu 90 a třetí objem 17. odpovídající tvarem části vnitřního tělesa 22 mezi trubicovým izolačním pouzdrem 3 a částí kabelu 90, který má u hotového výrobku vystupovat z vnitřního tělesa 22. Pro zajištění správné polohy kabelu 90 vzhledem ke trubicovému izolačnímu pouzdru 3 proniká kolík 190 otvorem 10 v kabelu 90. Otvory 10 a 11 se vytvoří strojem, který obnažuje konec kabelu 9. Části 15 formy pro vytvoření vnitřního tělesa 22 obklopí ze spodní a z homí strany uspořádání znázorněné na obr. 2. Po uzavření formy se tryskou 20 vstřikuje termoplastická hmota. Tryska 20 je v poloze protilehlé vůči kabelu 90 a na opačné straně od trubicového izolačního pouzdra 3 vzhledem ke kabelu 90. Jestliže jsou svorky 13 a 14 velmi blízko u stěn formy, mohou vystoupit téměř k povrchu. Protože se však vytváří kryt dvoustupňové, s vnitřním tělesem 22 tvořícím pouze předběžné obalení, je zajištěna potřebná tloušťka izolace. Po vstřikování termoplastická hmota ztuhne a forma může být otevřena oddálením obou jejích částí 15. Předběžné obalení svorek 13 a 14 může mít výšku rovnou jejich průměru a není nevýhodné, když přiblížení obou polovin 15 formy způsobí přesné polohové vyřízení svorek 13 a 14. Požadované tloušťky izolační hmoty se ve skutečnosti dosáhnou až po konečném vytvoření izolačního krytu 200 včetně jeho vnějšího tělesa 28. Vstřikování ve dvou po sobě následujících krocích představuje obzvláště výhodné řešení.
Výše uvedený proces „HOT MELT“ používá zdroj roztavené hmoty, mající zásobník se dvěma stupni provádějící předehřátí a konečný ohřev hmoty určené pro vstřikování. Zásobník napájí čerpadlo, které dopravuje ohřátou hmotu dopravní trubkou do vstřikovacího válce s pístem umístěného proti trysce 20 formy. Kapalná hmota je hnána až k ventilu válce pod vysokým tlakem. Časovaný pohon ventilu určuje dávku vstřikované hmoty. Takto se řídí trojice parametrů, což jsou tlak, teplota a trvání vstřikování. Předběžné obalení vytváří strukturu značně tuhou a těsnou, která však není dostatečně odolná pro zamýšlené použití a která nedává požadované tloušťky izolace.
I když doplněním vstřikované termoplastické hmoty do úrovně izolace vodičů 4, 5 a vinutí 12 v zásadě může být tvorba krytu 200 tělesem 22, označeným jako vnitřní těleso, následuje nyní podle výhodného provedení vynálezu konečná fáze způsobu výroby, která spočívá v natvarování termoplastické hmoty do plnějšího tvaru krytu 200, například ve tvaru klínku podle obr. 5, nebo
-4CZ 284542 B6 do tvaru T. Na obr. 5 je znázorněn výsledek ve formě vnějšího tělesa 28 klínovitě se zužujícího tvaru a obalující uvnitř ležící vnitřní těleso 22. Pro vytvoření tohoto tvaru se použije forma sestávající ze dvou částí 21 znázorněných na obr. 4.
Část 21 formy má půlválcový objem 23 pro uložení trubkového izolačního pouzdra 3, druhý objem 27 ve formě prohloubení, odpovídající polovině profilu kabelu 90 a třetí objem 25 ve formě středního vybrání vytvářející obalení vnitřního tělesa 22 v jeho části vystupující z oblasti trubicového izolačního pouzdra 3. Pro zamezení úniku vstřikované hmoty jsou kolem obrysových hran výstupních otvorů formy uložena těsnění 26 z elastomemího materiálu 10 odolného teplotě vstřikování. Přesnou vzájemnou polohu obou částí 21 formy zajišťují středící kolíky 24. Forma je opatřena vstřikovací tryskou 20. Vstřikovaná hmota může být stejná jako hmota pro předběžné obalení, tj. tvořící vnitřní těleso 22, ale může být také jiná, neboť vnitřní těleso 22, tvořící předběžně obalený kus, lépe odolává deformacím, které mohou být vyvolány konečným vstřikem.
Způsob výroby, který byl popsán, snižuje výrobní čas a používá hmotu přiměřené ceny. Kromě toho zaručuje dobrou přilnavost konečné lité vrstvy s trubicovým izolačním pouzdrem a těsnosti výrobku. Výrobek je i esteticky vzhledný, což není zanedbatelné.
Vynález není omezen na popisovaný příklad provedení. Je možné provést obměny týkající se tvaru trubicového izolačního pouzdra, dvouvodičového kabelu i tvaru vnitřního tělesa a konečného tvaru krytu. Při konečném natvarovávání izolačního krytu mohou být ve formě reliéfu zaznamenána označení demagnetizační cívky a homologační loga, kterým vyhovuje.

Claims (14)

1. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky, obsahující vinutí (12) uložené téměř po celém obvodu v trubicovém izolačním pouzdru (3), přípojný kus ze dvou izolovaných elektrických vodičů (4, 5), připojený ke koncům (1,2) vinutí (12), a izolační kryt (200) pro zakrytí spojení přípojného kusu a odkrytého pásma vinutí (12), vyznačená tím, že přípojný kus sestává
35 z dvouvodičového kabelu (90), jehož vodiče (4, 5) jsou spojeny elektrickými spoji (130, 140) s odpovídajícími konci (1,2) vinutí (12) a jehož elektrická izolace obsahuje můstek (9) spojující izolační pláště (7, 8) vodičů (4, 5), přičemž izolační kryt (200) obsahuje nejméně jedno těleso z termoplastické izolační hmoty, vytvarované v jednom kusu v návaznosti na konec dvouvodičového kabelu (90) a na izolační pouzdro (3), a přičemž elektrické spoje (13, 14) jsou izolovány od 40 sebe uvnitř hmoty izolačního krytu (200).
2. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nároku 1, vyznačená tím, že izolační kryt (200) sestává z vnitřního tělesa (22) z termoplastické izolační hmoty, vyplňující mezery mezi konci trubicového izolačního pouzdra (
3) a koncem dvouvodičového kabelu (90) a vlastní
45 smyčkou do úrovně izolačních plášťů (7, 8) vodičů (4, 5) dvouvodičového kabelu (90) a izolačního pouzdra (3), a z vnějšího tělesa (28) z izolační termoplastické hmoty, natvarovaného na navazujících částech dvouvodičového kabelu (90), na navazujících částech izolačního pouzdra (3), a na vnitřním tělese (22).
50 3. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nároku 1 nebo 2, vyznačená tím, že termoplastická izolační hmota krytu (200) je na bázi kopolyamidové pryskyřice.
-5CZ 284542 B6
4. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nejméně jednoho z nároků 1 až 3, vyznačená tím, že trubicový izolační plášť (3) vinutí (12) i izolační pláště (7, 8) vodičů (4, 5) a můstek (9) dvouvodičového kabelu (90) jsou z PVC.
5 5. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nejméně jednoho z nároků 1 až 4, vyznačená t í m , že elektrické spoje (130, 140), jsou letované spoje konců vodičů (4, 5) s odpovídajícími konci (1,2) vinutí (12).
6. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nejméně jednoho z nároků 1 až 4, vyznalo č e n á t i m , že elektrické spoje (130, 140) jsou tvořeny smačkávacími svorkami, spojujícími konce vodičů (4, 5) s odpovídajícími konci (1,2) vinutí (12). .
7. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nároku 6, vyznačená t í m , že smačkávací svorky (13, 14) válcového tvaru jsou zality ve vnitřním tělese (22) krytu (200) a jejich krajní
15 povrchové přímky jsou v úrovni povrchu izolační hmoty vnitřní části (22) krytu (200).
8. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nejméně jednoho z nároků 1 až 7, vyznačená t í m , že můstek (
9) dvouvodičového kabelu (90) má plochý tvar.
20 9. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nároku 8, vyznačená tím, že můstek (9) dvouvodičového kabelu (90) obsahuje otvor (11), kterým jsou provlečeny konce (1, 2) vinutí (12) pro mechanické držení dvouvodičového kabelu (90) u trubicového izolačního pouzdra (3).
10. Demagnetizační cívka ve tvaru smyčky podle nároku 8 nebo 9, vyznačená tím, že
25 můstek dvouvodičového kabelu (90) obsahuje otvor (10) pro mechanické zajištění polohy ve formě (15, 21) pro výrobu těles (22, 28) izolačního krytu (200) vstřikováním.
11. Demagnetizační cívka podle nejméně jednoho z nároků lažlO, vyznačené tím, že jednotlivé vodiče (4, 5) dvouvodičového kabelu (90) jsou jednodrátové vodiče.
12. Způsob výroby demagnetizační smyčky podle nejméně jednoho z nároků 1 až 11, při kterém se nejprve vytvoří vinutí (12) obklopené téměř po celém obvodu trubicovým izolačním pouzdrem (3), přičemž konce (1,2) vinutí vyčnívají v odkrytém pásmu, k těmto vyčnívajícím koncům (1,2) se připojí obnažené konce dvou izolovaných elektrických vodičů (4, 5) přípojného kusu ve formě
35 dvouvodičového kabelu (90), a odkryté pásmo se obalí elektricky izolujícím materiálem, vyznačený tím, že obalování se provádí vstřikováním termoplastické hmoty okolo odkrytého pásma v jednom kroku, přičemž se ve vstřikovací formě vyplní mezery nejméně do úrovně povrchu izolovaných vodičů dvouvodičového kabelu (90).
40
13. Způsob výroby demagnetizační smyčky podle nejméně jednoho z nároků 1 až 11, při kterém se nejprve vytvoří vinutí (12) obklopené téměř po celém obvodu trubicovým izolačním pouzdrem (3), přičemž konce (1,2) vinutí vyčnívají v odkrytém pásmu, k těmto vyčnívajícím koncům (1,2) se připojí obnažené konce dvou izolovaných elektrických vodičů (4, 5) přípojného kusu ve formě dvouvodičového kabelu (90), a odkryté pásmo se obalí elektricky izolujícím materiálem, 45 vyznačený tím, že obalování se provádí ve dvou krocích, přičemž se nejprve vstřikováním vytvoří vnitřní těleso (22) vyplňující mezery až do úrovně povrchu izolovaných vodičů dvouvodičového kabelu (90) a trubicového izolačního pouzdra (3) v odkryté části, a poté se na takto vytvořenou sestavu natvaruje vstřikováním ve vstřikovací formě vnější těleso (28) ze stejné nebo jiné termoplastické hmoty.
14. Způsob podle nároku 12 nebo 13, vyznačený tím, že vstřikování se provádí ve formě sestávající ze dvou částí (15, 21), obsahující první objem (16, 23) uzpůsobený pro vložení části vinutí (12), a druhý objem (18, 27) uzpůsobený pro vložení koncové části dvouvodičového
-6CZ 284542 B6 kabelu (90), mezilehlý třetí objem (17, 25), uzpůsobený pro zakrytí elektrických spojů (130, 140), a vstřikovací trysku (20), orientovanou k prvnímu objemu (16, 23) a uloženou na straně opačné od druhého objemu (18, 27).
CZ94569A 1993-03-12 1994-03-11 Způsob výroby demagnetizační cívky a cívka vyrobená tímto způsobem CZ284542B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9302870A FR2702622B1 (fr) 1993-03-12 1993-03-12 Procédé de fabrication de boucle de démagnétisation et boucle obtenue par ce procédé.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ56994A3 CZ56994A3 (en) 1994-09-14
CZ284542B6 true CZ284542B6 (cs) 1998-12-16

Family

ID=9444902

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ94569A CZ284542B6 (cs) 1993-03-12 1994-03-11 Způsob výroby demagnetizační cívky a cívka vyrobená tímto způsobem

Country Status (14)

Country Link
US (3) US5751206A (cs)
EP (1) EP0615270B1 (cs)
JP (1) JP3524574B2 (cs)
KR (1) KR100300803B1 (cs)
CN (1) CN1037142C (cs)
AT (1) ATE162008T1 (cs)
CZ (1) CZ284542B6 (cs)
DE (1) DE69407634T2 (cs)
DK (1) DK0615270T3 (cs)
ES (1) ES2113059T3 (cs)
FI (1) FI112718B (cs)
FR (1) FR2702622B1 (cs)
GR (1) GR3026271T3 (cs)
SG (1) SG49306A1 (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20090260736A1 (en) * 2008-04-15 2009-10-22 Steven Michael Charette Method and apparatus for encapsulating wire, hose, and tube splices, connections, and repairs
CN101917630B (zh) * 2010-07-23 2012-10-31 广东朝野科技有限公司 彩色电视机消磁线圈参数计算方法
CN104465018B (zh) * 2013-09-24 2016-12-07 宝山钢铁股份有限公司 便携式无源消磁装置
CN104538150B (zh) * 2014-12-18 2017-02-22 河南机电高等专科学校 一种轴承套圈退磁装置
CN104599808A (zh) * 2014-12-29 2015-05-06 东莞市凯金新能源科技有限公司 一种旋转去磁装置及锂电池负极材料粉末加工设备
CN106816256B (zh) * 2017-03-23 2019-05-17 新沂市骄阳石英有限公司 带有加热板的去磁机

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4847557A (en) * 1987-03-18 1989-07-11 Sumitomo Electric Industries, Ltd. Hermetically sealed magnetic sensor
JPH03199786A (ja) * 1989-12-28 1991-08-30 Aisin Aw Co Ltd 樹脂モールドコイル装置
NL9002618A (nl) * 1990-11-30 1992-06-16 Philips Nv Inrichting voor het demagnetiseren van een beeldbuis.
US5175525A (en) * 1991-06-11 1992-12-29 Astec International, Ltd. Low profile transformer
EP0662696B1 (en) * 1994-01-11 1998-03-18 Smc Corporation Method for fabricating solenoid device for electromagnetic valves

Also Published As

Publication number Publication date
US6020806A (en) 2000-02-01
FI941167A (fi) 1994-09-13
US5878482A (en) 1999-03-09
ES2113059T3 (es) 1998-04-16
EP0615270B1 (fr) 1998-01-07
DE69407634T2 (de) 1998-05-14
SG49306A1 (en) 1998-05-18
DE69407634D1 (de) 1998-02-12
FR2702622A1 (fr) 1994-09-16
DK0615270T3 (da) 1998-09-07
FI112718B (fi) 2003-12-31
ATE162008T1 (de) 1998-01-15
JPH07122188A (ja) 1995-05-12
CN1037142C (zh) 1998-01-21
EP0615270A1 (fr) 1994-09-14
GR3026271T3 (en) 1998-06-30
FI941167A0 (fi) 1994-03-11
CZ56994A3 (en) 1994-09-14
KR100300803B1 (ko) 2001-10-22
JP3524574B2 (ja) 2004-05-10
FR2702622B1 (fr) 1995-05-05
KR940023266A (ko) 1994-10-22
CN1099214A (zh) 1995-02-22
US5751206A (en) 1998-05-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3094452A (en) Method of making interlocked welded connections between shaped thermoplastic articles
US20060113101A1 (en) Coaxial cable with angle connector
JPH0213430B2 (cs)
MXPA04008898A (es) Dispositivo calentador de canal caliente y su metodo de fabricacion.
CZ284542B6 (cs) Způsob výroby demagnetizační cívky a cívka vyrobená tímto způsobem
CN104412461A (zh) 连接器
FI90299C (fi) Lämpöeristetty liitos- tai jakokappale kuumennettavia letkuja varten
US3984912A (en) Method for splicing cable
US7375283B2 (en) Molded connector for water or fuel sealing
KR100736741B1 (ko) 난방용 전기 발열장치 및 그 제조방법
US5681188A (en) Electrical connector
US20020067243A1 (en) Method for manufacturing a sealed temperature probe and probe thus manufactured
JP3152052B2 (ja) ワイヤハーネスのスプライス方法および構造
JPH0739120B2 (ja) 溶着継手の製造方法
JP3130182B2 (ja) 電気融着継手の製造方法
JPH06304962A (ja) 電線インサート射出成形品及びその製造方法
JPH0211728Y2 (cs)
JPS6068302A (ja) 光海底ケ−ブル用ジョイントボックス
CN111463613A (zh) 带有软护管的电源线的插头(连接器)结构及其制造方法
EP0015128A1 (en) Hose assembly and method of making it
JP3143838B2 (ja) 電気融着継手の製造方法
JPH11205993A (ja) 電線接続部のモールド構造およびモールド方法
JPH08142231A (ja) 電気融着継手の製法
JPS58197689A (ja) シ−ズヒ−タ端子
JP3123764B2 (ja) 電気掃除機用ホースの口元とその製作方法

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic