CZ283845B6 - Způsob rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek a zařízení k provádění tohoto způsobu - Google Patents

Způsob rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek a zařízení k provádění tohoto způsobu Download PDF

Info

Publication number
CZ283845B6
CZ283845B6 CZ942786A CZ278694A CZ283845B6 CZ 283845 B6 CZ283845 B6 CZ 283845B6 CZ 942786 A CZ942786 A CZ 942786A CZ 278694 A CZ278694 A CZ 278694A CZ 283845 B6 CZ283845 B6 CZ 283845B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
stack
separation
separating
separating device
engagement elements
Prior art date
Application number
CZ942786A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ278694A3 (en
Inventor
Bengt Olofsson
Jimmy Olsson
Milan Remen
Kenneth Gullberg
Original Assignee
Ab Volvo
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ab Volvo filed Critical Ab Volvo
Publication of CZ278694A3 publication Critical patent/CZ278694A3/cs
Publication of CZ283845B6 publication Critical patent/CZ283845B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H3/00Separating articles from piles
    • B65H3/28Separating articles from piles by screw or like separators
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21DWORKING OR PROCESSING OF SHEET METAL OR METAL TUBES, RODS OR PROFILES WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21D43/00Feeding, positioning or storing devices combined with, or arranged in, or specially adapted for use in connection with, apparatus for working or processing sheet metal, metal tubes or metal profiles; Associations therewith of cutting devices
    • B21D43/20Storage arrangements; Piling or unpiling
    • B21D43/24Devices for removing sheets from a stack
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G59/00De-stacking of articles
    • B65G59/02De-stacking from the top of the stack

Abstract

Oddělování se provádí ve směru (6) oddělování, který je paralelní s normálou k rovině objektů (3), které mají být odděleny, a na tyto objekty (3) se působí oddělovacím zařízením (1) silou, jejíž první složka je paralelní se směrem (6) oddělování. Oddělovací zařízení (1) se pružně přitlačí proti hraně oddělovaného objektu (3), který se vystaví druhé složce síly ve směru do objektu (3). Oddělovací zařízení (1) je opatřeno záběrovými prvky, které se vzhledem ke stohu (2) pohybují ve směru (5) podávání, který tvoří úhel se směrem (6) oddělování. Zařízení zahrnuje alespoň jedno oddělovací zařízení (1), jako je šroub (12) nebo podobně, které zabírá se stohem (2) a pro stoh (2) představuje množství záběrových prvků, které jsou pohyblivé vzhledem ke stohu (2) ve směru (5) podávání, který tvoří úhel s normálou k oddělovanému objektu (3). Oddělovací zařízení (1) s částí, která je v záběru se stohem (2), je pohyblivé směrem k a od stohu (2) a je pružně předpjaté proti hraně oddělovaného objektu (ŕ

Description

Způsob rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek a zařízení k provádění tohoto způsobu
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu vzájemného rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek, kterými jsou planámí objekty, jako jsou kovové tabule, které tvoří stoh. Oddělování se provádí ve směru oddělování, který je paralelní s normálou k rovině objektů, které mají být odděleny, a na tyto objekty se působí oddělovacím zařízením, majícím záběrové prvky, přičemž toto oddělovací zařízení se pružně přitlačí proto hraně oddělovaného objektu.
Vynález se také týká zařízení pro rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek, kterými jsou planámí objekty, jako jsou kovové tabule, které tvoří stoh. Zařízení zahrnuje alespoň jedno oddělovací zařízení, mající záběrové prvky, přičemž toto oddělovací zařízení je pružně přitlačováno proti hraně oddělovaného objektu ve směru oddělování, ležícím v normále k rovině oddělovaného objektu.
Dosavadní stav techniky
Při výrobě různých výrobků z kovových tabulí lisováním se často užívají kovové tabulové polotovary, které jsou naskládány do stohů, ve kterých každý polotovar leží přesně na jiném polotovaru. Kovové tabulové polotovary často mají olejový film, který má za následek, že polotovary vykazují zřetelný sklon vzájemně k sobě lnout. Pro odebírání kovových tabulových polotovarů pro další zpracování v lisu nebo lisovací lince se používá různých typů uchopovacích zařízení, která například obsahují sací kalíšky, které jsou přitlačeny na nejvyšší tabuli ve stohu a které vyzvednou tabuli ze stohu a dopraví ji do nástroje v lisu.
Pokud tabule sestávají z magnetického materiálu, může být adhezivní působení olejového filmu překonáno magnetickými oddělovači, které zabraňují sacím kalíškům současně odebrat dvě nebo více tabulí, což by způsobilo okamžité zastavení lisování.
Pokud tabule sestávají z nemagnetického materiálu, například hliníku, nebude fungovat technika, využívající magnetické oddělení. Z tohoto důvodu přilnavost mezi tabulovými polotovary způsobuje téměř nepřetržité zastavování činnosti.
V jiných technických oblastech, ve kterých bylo nutné oddělovat prvky nebo objekty, složené ve stohu, se používá oddělovacích zařízení šroubového tvaru, která svými závity zabírají mezi sousední objekty a zvedají nejvýše uložený objekt ze stohu. V takovém případě jsou osy rotace šroubů paralelní s hranou stohu, to jest také paralelní s normálou k rovině, ve které objekt nebo prvek má být odebírán.
Tato technika, která je známá z obalového průmyslu, pracuje dobře pouze v těch případech, kde ty části objektů, které jsou zachycovány šrouby, jsou vzájemně odděleny mezerami tak, že závit šroubu může procházet do těchto mezer, aniž by poškodil objekty. Na druhé straně je nemožné úspěšně použít tuto techniku v těch případech, ve kterých objekty nebo prvky tvoří kompaktní stoh, který tedy neobsahuje mezery mezi těmi částmi objektů, které slouží pro záběr se šrouby.
Technika, známá z obalového průmyslu, nemůže být ale také použita v těch případech, ve kterých objekty, které mají být odebírány, neleží v zarovnaných stozích, takže jednotlivé objekty mohou vyčnívat přes boční hrany zbytku stohu. Ve skutečnosti takto nezarovnaným stohům, to jest jednotlivým tabulím nebo skupinám tabulí, vyčnívajícím pres boční hrany stohu, je obtížné zamezit při podávání tabulí například do lisu.
- 1 CZ 283845 B6
Navzdory výše uvedeným problémům v kompaktnosti stohů a použití šroubů, jejichž osy rotace jsou paralelní s hranou stohu, popisuje ruský patentový spis 870 322 řešení, které je založeno na tomto principu. V provedení a konstrukci podle tohoto ruského patentového spisu, je použito šroubu, jehož závit má ostrý břit, který vyčnívá podél poloměru a který je určen k proniknutí mezi dvě sousední tabule. Přirozeně jsou zde kladeny extrémně přísné požadavky na přesnost, pokud toto zařízení má být schopno vzájemně oddělovat kovové tabule tloušťky řádově mezi 0,5 a 1,0 mm. Dokonce jedna nebo dvě desetiny milimetru nepřesného umístění ostrého břitu vzhledem ke stohu způsobí, že tabule budou poškozeny nebo deformovány - s bezprostředním rizikem zastavení činnosti. Přesně stejné riziko nastane, pokud tabule ve stohu mají poškozené hrany například nárazem. Jak veliké mohou být tyto problémy s přesností, je nejlépe vidět ze skutečnosti, že odebírané tabule mají velikost jednoho metru čtverečního, nebojsou větší a stoh může vážit několik tun.
Vynález má za cíl navrhnout způsob výše uvedeného typu, který umožní snadné a účinné vzájemné rozebírání kovových tabulí ve stohu, takže v jednom okamžiku je uchopena pouze jedna tabule. Vynález si dále klade za cíl navrhnout způsob, který může být pro praxi zjednodušen použitím jednoduchých a víceúčelových prostředků tak, že mohou být snadno zvládnuty změny tloušťky a rozměrů tabulí a také změny polohy jednotlivých tabulí.
Ještě dalším cílem vynálezu je navrhnout zařízení výše uvedeného typu, které je takové povahy, že umožňuje extrémně snadné vzájemné rozebírání tabulí, které je jednoduše a ekonomicky vyrobitelné, a které je víceúčelové, takže může být snadno použito pro tabule různých tlouštěk a různých rozměrů a také pro tabule, jejichž poloha ve stohu se může měnit. Navíc si vynález klade za cíl navrhnout zařízení, které umožňuje přesné umístění odebrané kovové tabule, když má být uchopena uchopovacím zařízením pro podávání do následného výrobního zařízení.
Podstata vynálezu
Pokud se týká způsobu jsou cíle, tvořící základ vynálezu, dosaženy navržením způsobu, který spočívá v tom, že hrana prvku nebo objektu, který má být odebrán, se prostřednictvím oddělovacího zařízení podrobuje síle, jejíž první složka je v podstatě paralelní se směrem oddělování, a jejíž druhá složka je v podstatě paralelní s rovinou objektu, který má být odebrán, a působí od oddělovacího zařízení směrem k objektu.
Přesněji tedy způsob podle vynálezu spočívá v tom, že se směrem na oddělovaný objekt působí sadami záběrových prvků, přičemž tyto sady záběrových prvků se posouvají ve směru podávání, který svírá ostrý úhel se směrem oddělování.
Výhodně se úhel mezi směrem podávání a směrem oddělování zmenšuje při pohybu objektu ve směru oddělování.
Výhodně se oddělovaný objekt posouvá v rovině paralelní s rovinou objektu, přičemž se přivádí do kontaktu s druhým oddělovacím zařízením, majícím sady záběrových prvků a posouvajícím tedy sady záběrových prvků v druhém směru podávání, který tvoří ostrý úhel se směrem oddělování protínajícím první směr podávání.
Výhodně se prostřednictvím dvou oddělovacích zařízení působí posuvnými silami proti oddělovanému objektu, přičemž tyto posuvné síly jsou paralelní s podélným směrem hran objektu, proti kterému se pružně přitlačují oddělovací zařízení.
-2CZ 283845 B6
Pokud se týká zařízení, jsou cíle, tvořící základ vynálezu, dosaženy navržením zařízení, které spočívá v tom, že směr podávání tvoří úhel s normálou k objektu, který má být odebrán, a oddělovací zařízení dosedá proti stohu na jedné hraně objektu, který má být odebrán.
Přesněji tedy podstata zařízení podle vynálezu spočívá v tom, že oddělovací zařízení má sady záběrových prvků a hnací prostředky pro posun těchto sad záběrových prvků ve směru podávání, který svírá ostrý úhel se směrem oddělování.
Výhodně má zařízení podle vynálezu dvě oddělovací zařízení, jedno na každé ze dvou protilehlých hran oddělovaného objektu, přičemž směry podávání těchto oddělovacích zařízení svírají stejné, ale protilehlé, úhly se směrem oddělování.
Výhodně je vzdálenost mezi dvěma sousedními záběrovými prvky vzhledem ke stohu větší než tloušťka odebíraných objektů, zejména v rozsahu mezi 1,2 a 1,8 násobkem této tloušťky.
Vzdálenost mezi dvěma sousedními záběrovými prvky vzhledem ke stohuje nejlépe 1,5 násobek tloušťky odebíraných objektů.
Výhodně jsou oddělovací zařízení otočná nebo posuvná, přičemž jejich části, které jsou v záběru s oddělovaným objektem, jsou vzájemně posuvné k sobě a od sebe.
Výhodně jsou oddělovací zařízení vyměnitelná pro přizpůsobení tloušťce odebíraných objektů.
Výhodně jsou oddělovací zařízení a stoh vzájemně nastavitelné ve vertikálním směru pro přizpůsobení vzájemné výšky v souladu se zmenšováním stohu.
Výhodně je/jsou oddělovací zařízení válcové šrouby.
Výhodně jsou tyto šrouby poháněny v opačných směrech, přičemž odebíraný objekt je vystaven síle v rovině objektu, a pro zabránění posunu objektu ve směru působení této síly je upraven doraz.
Výhodně jsou šrouby opatřeny hnacími jednotkami, které jsou upraveny otočně kolem hřídelů, které jsou paralelní s hranami stohu, se kterými jsou šrouby v záběru, přičemž hřídele jsou upraveny v takové vzdálenosti od stohu, že jednotky, tvořené šroubem/hnací jednotkou, jsou otočeny silou gravitace do polohy, ve které šrouby zabírají se stohem.
Výhodně je/jsou oddělovací zařízení válcová, případně kuželová, rotační tělesa, jejichž tvořící přímka je rovná nebo ven vypuklá křivka a jejichž obvodový povrch má závit, který je v záběru s odebíraným objektem, přičemž směr tangenty k rotačnímu tělesu v oblasti jeho styku s objektem odpovídá směru podávání.
Výhodně je/jsou oddělovací zařízení kola, jejichž obvody jsou v záběru s odebíraným objektem, přičemž směr tangenty ke kolu v oblasti jeho styku s objektem odpovídá směru podávání a kolo/kola jsou otočná kolem ložiskových čepů, které jsou paralelní s těmi hranami objektu, se kterými jsou kola v záběru.
Výhodně je/jsou oddělovací zařízení pásy, které jsou nekonečné a otočné a které jsou v záběru s odebíraným objektem, přičemž směr pásu v oblasti jeho styku s objektem odpovídá směru podávání, a kola nebo válce, pomocí nichž jsou neseny pás/pásy, jsou otočné kolem hřídelů, které jsou paralelní s těmi hranami objektu, se kterými je pás v záběru.
Výhodně je/jsou oddělovací zařízení pásy, které jsou nekonečné a otočené a které jsou v záběru s odebíraným objektem, přičemž pás je upraven kolem dvou kol s paralelními hřídeli, které jsou
- J CZ 283845 B6 zároveň paralelní se směrem podávání, a pás je na té straně, která je v záběru s objektem, opatřen drážkováním, které má stoupání vzhledem k rovině, procházející středy kol.
Výhodně je/jsou oddělovací zařízení drážkované podavače, jako jsou ozubené tyče, které jsou posuvně upraveny alespoň ve svém podélném směru, přičemž směr pohybu drážkového podavače při oddělování odpovídá směru podávání.
Vynález bude dále podrobněji popsán níže s odkazy na přiložené výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 schematicky ilustruje vertikální nárys prvního provedení vynálezu. Obr. 2 je pohled shora na provedení podle obr. 1.
Obr. 3 je perspektivní pohled na provedení podle obr. 1 a obr. 2.
Obr. 4 je pohled, odpovídající obr. 1, na druhé provedení vynálezu.
Obr. 5 je pohled, odpovídající obr. 1, na třetí provedení vynálezu.
Obr. 6 je pohled, odpovídající obr. 1, na čtvrté provedení vynálezu. Obr. 7 je pohled, odpovídající obr. 1, na páté provedení vynálezu, a obr. 8 je pohled, odpovídající obr. 1, na šesté provedení vynálezu.
Příklady provedení wnálezu
Ve své nejobecnější formě obsahu zařízení podle vynálezu alespoň jedno oddělovací zařízení £, které dosedá proti homí hraně stohu 2 objektů 3, které mají být vzájemně oddělovány, takže adheze mezi objekty 3, způsobená olejovým filmem nebo jiným činidlem, může být překonána a nejvýše uložený objekt 3 ve stohu 2 může být uchopen uchopovacím zařízením 4 pro podávání do výrobního zařízení, například do lisu. Oddělovací zařízení £ má alespoň jeden, případně více, záběrových prvků, které se, vzhledem ke stohu 2, pohybují v řadě za sebou ve směru 5 podávání ze stohu 2. Určený směr rozebírání nebo směr 6 oddělování je paralelní nebo v podstatě paralelní s normálou k rovině objektů 3.
Směr 5 podávání tvoří úhel se směrem 6 oddělování a směřuje směrem dovnitř a vzhůru nad objekty 3, čímž podrobuje objekty 3 silové složce v podstatě paralelní se směrem 6 oddělování a silové složce v podstatě paralelní s rovinou objektů 3. Tato druhá silová složka působí ve směru od oddělovacího zařízení £ do stohu 2 příčně nebo v podstatě v pravém úhlu k té hraně objektu 3, proti které dosedá oddělovací zařízení £. Oddělovací zařízení £ zabírá s homí rohovou hranou stohu 2, to jest s hranou nejvýše uloženého objektu 3, a směr podávání 5 může tvořit úhel se směrem 6 oddělování velikosti řádově mezi 20 a 60°, výhodně přibližně 45°. Tento úhel se může měnit v průběhu oddělování a může být zmenšen z relativně velké počáteční hodnoty (60 - 40°) na menší konečnou hodnotu (40 - 20°). Úhel může být také konstantní.
Obr. 1 zobrazuje dvě protilehlá oddělovací zařízení £. Podle vynálezu je ale v určitých případech postačující pouze jedno oddělovací zařízení £, a to tehdy, když protilehlá hrana stohu 2 je vzhledem k oddělovacímu zařízení £ podpírána pevnou zarážkou, která zabraňuje posunutí objektů 3 v tomto směru, to jest ve směru od oddělovacího zařízení £.
U alternativy s jedním oddělovacím zařízením £ a zarážkou bude v normálním případě oddělovací zařízení £ zabírat s homí hranou nejvýše umístěného objektu 3 ve stohu 2. Tato homí hrana je vystavena síle na jedné straně ve směru 6 oddělování a na druhé straně v rovině objektu 3, takže tento objekt 3 má tendenci zdvihat se a posouvat se do dosednutí proti zarážce, pokud toto dosednutí doposud neexistovalo. Jakmile je nejvýše uložený objekt 3 zastaven zarážkou, jeho
-4CZ 283845 B6 hrana, která je v záběru s oddělovacím zařízením 1, se oddělí od stohu 2 a objekt 3 je vyzdvihnut, takže je překonáno adhezivní působení olejového filmu.
Aby se umožnil výše popsaný pohyb, je nezbytné, aby se oddělovací zařízení 1 mohlo v určitém 5 rozsahu otočit od stohu 2, nebo aby mohlo být přemístěno pryč od stohu 2, čímž se zabrání ohýbání a deformaci objektu 3.
Pokud by například druhá nejvýše uložená tabule ve stohu 2 vyčnívala přes hranu stohu 2 ve směru k oddělovacímu zařízení f, dostane se oddělovací zařízení 1 nejprve do záběru s touto 10 tabulí. Za takových okolností bude tato tabule na jedné straně vyzdvihována ze stohu 2 ve směru 6 oddělování, ale také bude posouvána v rovině tabule, jakmile se sníží nebo překoná adhezivní působení olejového filmu. V takovém případě se tato tabule bude posouvat do kontaktu proti zarážce, přičemž v tomto okamžiku bude oddělovací zařízení 1 zabírat s nejvýše uloženou tabulí ve stohu 2, protože oddělovací zařízení 1 je uloženo šikmo ve směru nad stoh 2. 15 Poté pokračuje oddělování nejvýše uložené tabule dříve popsaným způsobem.
U alternativy se dvěma protilehlými oddělovacími zařízeními 1 nastane záběr v normálním případě (žádná tabule jakkoliv znatelně nevyčnívá v příčném směru) přibližně simultánně mezi oddělovacími zařízeními 1 a protilehlými hranami nejvýše uloženého objektu 3, načež jsou 20 protilehlé hrany nejvýše uloženého objektu 3 vyzdviženy, takže je překonána adheze s pod ním uloženou tabulí.
U této alternativy, pokud například druhá nejvýše uložená tabule vyčnívá v příčném směru, bude tato tabule zachycena oddělovacím zařízením 1, umístěným na druhé straně. Přibližně v tomtéž 25 okamžiku bude nejvýše uložená tabule zachycena druhým oddělovacím zařízením L Jakmile bude vyčnívající tabule svým oddělovacím zařízením 1 vyzdvižena ze stohu 2, bude posunuta v příčném směru pod nejvýše uloženou tabuli, přičemž se záběr přesune vzhůru na tuto nejvýše uloženu tabuli, která pak bude vyzdvižena od tabule, ležící pod ní.
V provedení, znázorněném na obr. 1 - obr. 3, jsou vytvořena dvě oddělovací zařízení 1 ve formě závitových šneků nebo šroubů 12, které dosedají proti horním protilehlým rohovým hranám stohu 2. Z důvodů, které budou blíže vysvětleny níže, jsou šrouby 12 upraveny protiběžně a jejich závity tedy mají opačné stoupání.
Každý šroub 12 má svou hnací jednotku 7, která zahrnuje převod 8 a motor 9. Hnací jednotka 7 je zavěšena v držáku 10, který je otočný kolem hřídele 11, takže šrouby 12 mohou provádět otočné pohyby a mohou být vzájemně od sebe vzdalovány podle toho, jak objekt 3 směřuje vzhůru podél šroubů 12. Toto otáčení má za následek, že úhel mezi směrem 6 oddělování a směrem 5 podávání se bude postupně zmenšovat s pokračujícím oddělováním a otáčením 40 šroubů 12.
Hřídel 11 je umístěn takovým způsobem vzhledem k těžišti držáku 10 hnací jednotky 7 a šroubu 12, že šrouby 12 se snaží otočit ve směru ke stohu 2 a opřít se proti stohu 2. Výsledkem toho je, že šrouby 12 jsou předpjaté ve směru ke stohu 2.
Z obr. 3 je zřejmé, že hnací jednotky 7 jsou prostřednictvím hřídelů 11 zajištěny k pilířům 13, které jsou umístěny v těsné blízkosti bočních hran 22 stohu 2, proti kterým dosedají šrouby 12. Také je zřejmé, že tyto pilíře 13 mají takovou výšku, že vyčnívají nad nejvýše uložený objekt 3 ve stohu 2.
Pro správnou činnost musí být stoupání šroubů 12 stejné nebo výhodně větší než tloušťka tabulí. Současně zde není jakýkoliv horní limit pro vzdálenost mezi dvěma po sobě následujícími záběrovými prvky nebo závity, ale z praktických důvodů by tato vzdálenost neměla podstatně překračovat dvojnásobek tloušťky tabule. Vzhledem k tomu, že předmět vynálezu je určen pro
-5CZ 283845 B6 použití s různými tloušťkami, je snadno pochopitelné, že šrouby 12 musí být uchyceny vyměnitelně k hnacím jednotkám 7, výhodně k převodům 8.
Praktické pokusy prokázaly, že funkce zařízení bude uspokojivá, pokud stoupání šroubů 12 leží v rozsahu mezi 1,2 a 1,8 násobkem příslušné tloušťky tabule. Výhodně by ovšem stoupání mělo být přibližně 1,5 násobkem tloušťky tabule a profil závitu by měl být symetrický (ISO profil) s mírně zaoblenou hranou alespoň tehdy, když materiál tabulí je měkký, jako v případě hliníku.
Z obr. 3 je zřejmé, že otáčení hnacích jednotek 7 může být ovládáno pomocí nastavovacího šroubu 14, který je umístěn na pevné části hnací jednotky 7. Aby se zajistila správná funkce během činnosti, tento nastavovací šroub 14 by ovšem neměl dosedat proti držáku 10, ale měl by především sloužit pro zabránění přílišnému otáčení hnací jednotky 7, když stoh 2 tabulí je zcela vyprázdněn.
Bylo uvedeno výše, že hřídel lije uložen tak, že těžiště vytváří vhodné předpětí mezi šrouby 12 a stohem 2 tabulí. Toto předpětí může být samozřejmě dosaženo prostřednictvím jiných forem předpínacích prostředků, například pružin, pneumatických nebo hydraulických válců a podobně.
Výše bylo uvedeno, že šrouby 12 by měly být protiběžné a s opačným stoupáním. V takovém případě jsou směry otáčení takové, jak je znázorněno na obrázcích šipkami 15. Důvodem tohoto uspořádání je to, že ty třecí síly, které vznikají mezi obvodem šroubu 12 a nejvýše uloženým objektem 3 vytváří třetí složku síly, působící na tabuli, přičemž tato složka síly působí v rovině tabule a směřuje ve směru šipky 16. Pokud se tedy nejvýše umístěná tabule uvolní ze stohu 12, který leží pod ní, snaží se šrouby 12 posunout tuto tabuli ve směru šipky 16. Aby se zabránilo tomuto posunutí, je použito dorazu 17 (obr. 2), který zajišťuje přesné umístění nejvýše uložené tabule, když má být uchopena uchopovacím zařízením 4, které je výhodně opatřeno sacími kalíšky 18.
Použitím protilehlých pilířů 13 bude zajištěno, že tabule bude umístěna v tolerančním rozsahu, který je indikován velikostí rozdílu mezi tabulí a vzdáleností mezi pilíři 13. Snaha šroubů 12 posunout tabuli ve směru šipky 16 směrem k dorazu 17 dále způsobuje, že umístění tabule je také v tomto směru velmi dobře definováno. Z tohoto důvodu může uchopovací zařízení 4 dopravit tabuli do výrobního zařízení s vysokou úrovní přesnosti.
Jak pokračuje činnost zařízení podle obr. 1 až obr. 3, výšky stohu 2 se snižuje. To by způsobovalo, že hnací jednotky 7 by byly otáčeny více a více vzájemně k sobě nad stoh 2. Aby se udržel úhel mezi daným směrem 6 oddělování a směrem 5 podávání oddělovacího zařízení 1 v povoleném rozsahu buď je stoh 2 vyzdvihován, jak pokračuje činnost zařízení, nebo hnací jednotky 7 a šrouby 12 jsou společně s pilíři 13 posouvány níže.
Aby nebylo třeba měnit rozsah pohybu uchopovacího zařízení 4, je výhodná alternativa, využívající vyzdvihování stohu 2, takže horní hrana stohu 2 bude neustále přibližně na stejné úrovni.
Obr. 4 znázorňuje jedno alternativní provedení, u kterého výše popisované šrouby byly nahrazeny jedním nebo více, výhodně dvěma, rotačními tělesy 19. Na obvodovém povrchu těchto rotačních těles 19 je závit 20, který je analogický závitu na šroubech 12.
Uspořádání rotačních těles 19 může být obecně popsáno jako rotační těleso, u kterého osa 21 otáčení může být vertikální a paralelní s boční hranou 22 stohu 2. V závislosti na konstrukci tohoto rotačního tělesa může ovšem osa 21 otáčení směřovat více či méně šikmo stejným způsobem, jako u šroubů 12, ale také v opačném směru.
Tvořící přímkou rotačního tělesa 19 může být rovná čára, přičemž v takovém případě bude mít rotační těleso formu komolého nebo celého kuželu. Tvořící přímka může být ovšem také ven
-6CZ 283845 B6 vypuklá křivka. U alternativy s rovnou tvořící přímkou bude směr 5 podávání konstantní po celé výšce rotačního tělesa 19. Pokud na druhé straně bude tvořící přímkou zakřivená čára, bude se směr 5 podávání měnit podél výšky rotačního tělesa 19 a, s obloukem křivky výše popsaným způsobem, úhel mezi směrem 5 podávání a směrem 6 oddělování se bude zmenšovat, když je nejvýše uložený objekt 3 přenášen vzhůru. Aby se dosáhlo této úhlové změny, může být také měněn směr osy 21 otáčení.
Aby se zabránilo tomu, že tato dvě rotační tělesa 19 rozbijí nebo deformují tabule, které se pohybují vzhůru mezi nimi, jsou rotační tělesa 19 pohyblivá v horizontální rovině vzájemně směrem k sobě a od sebe a jsou vhodnou silou předpjatá ve směru ke stohu 2. Tím je způsobeno, že, když se nejvýše uložená tabule pohybuje vzhůru, vzdálenost mezi osami 21 otáčení se zvyšuje, aby se rychle najednou opět snížila, když nejvýše uložená tabule již opustila horní stranu rotačních těles 19, nebo již byla odebrána uchopovacím zařízením 4, takže tím závity 20 najednou opět přijdou do záběru se stohem 2.
Jako alternativa k pohybu rotačních těles 19 v horizontální rovině může být měněn směr jejich os 21 otáčení, takže rotační tělesa 19 jsou nahnuta nebo otočena vzájemně směrem od sebe, když se objekt 3 pohybuje vzhůru.
Také u tohoto provedení probíhá otáčení rotačních těles 19 v opačných směrech, jak je znázorněno prostřednictvím šipek 15. Také u tohoto provedení je vhodně upraven doraz 17 pro umístění horního oddělovaného objektu 3.
U provedení podle obr. 5 zahrnují oddělovací zařízení jedno nebo více, výhodně dvě, kola 23 nebo rotační kotouče, která svým obvodem 24 dosedají proti horním, výhodně protilehlým, hranám stohu 2. Kola 23 mají obvodový potah, který poskytuje vysoké tření vzhledem k objektům 3, naskládaným ve stohu 2, nebo také rýhovaný povrch, u kterého vzdálenost mezi dvěma sousedními rýhami odpovídá vzdálenosti, která byla popsána výše v souvislosti se závity šroubů 12. Navíc je podélný směr těchto rýh paralelní s hranami objektů 3, naskládaných ve stohu 2.
Kola 23 se otáčejí opačnými směry, což je naznačeno šipkami 25. Tím je způsobeno, že směr 5 podávání bude ležet ve směru tangenty kol 23 v bodě kontaktu s tou tabulí, která má být oddělena a odebrána. Podle toho, jak se tabule pohybuje vzhůru, směr 5 podávání bude tvořit plynule se zmenšující úhel se směrem 6 oddělování, pokud jsou kola 23 umístěna v konstantní výšce nad stohem 2. Také u tohoto provedení je nezbytné, aby se kola 23 mohla pohybovat vzájemně od sebe během oddělování, což může být dosaženo tím, že ložiskové čepy kol 23 se mohou pohybovat v horizontálním směru (přibližně v rovině nejvýše uloženého objektu 3). Alternativně mohou být ložiskové čepy kol 23 uloženy v kyvadlových ramenech, takže kola mohou být otočena pryč kyvadlovým pohybem.
Toto provedení se může obejít bez dorazu 17, protože kola 23 nevytvářejí složku síly, která by odpovídala složce síly ve směru šipky 16 na obr. 2.
V provedení podle obr. 6 zahrnují oddělovací zařízení £ jeden nebo více, výhodně dva, pásy 26, které jsou nekonečné a otáčejí se. Pásy 26 se pohybují kolem rotačních kol nebo válců 27, které rotují podle šipek 28 opačnými směry. Tím budou mít pásy 26 směr 5 podávání, který opovídá směru u těch částí pásů 26, které dosedají proti stohu 2. Stejným způsobem, který byl použit pro obvod 24 kol 23 v provedení podle obr. 5, jsou pásy 26 opatřeny rýhami nebo potahy, které zvyšují tření na plochách, zabírajících se stohem 2, čímž je přenášena síla na tabule.
Ani u tohoto provedení není tuhý doraz 17, protože pásy 26 nevytvářejí složku síly v rovině tabulí ve směru šipky 16 na obr. 2.
-7CZ 283845 B6
U tohoto provedení může být úhel mezi směrem 5 podávání a směrem oddělování 6 zmenšován během oddělování tím, že sestava pás/válce je otočena kolem osy otáčení spodního válce 27, obsaženého v každé sestavě. Případně je také možné, aby sestavy byly posunuty v horizontálním směru vzájemně od sebe, aby se vytvořil požadovaný prostor pro odebíranou a oddělovanou tabuli.
V provedení podle obr. 7 zahrnují oddělovací zařízení 1 jeden nebo více, výhodně dva, pásy 29, které jsou nekonečné a otáčejí se a které jsou neseny koly 30. kolem kterých nebo mezi kterými se otáčejí. Kola 30 každého oddělovacího zařízení 1 mají osy 31 otáčení, které jsou vzájemně paralelní a které jsou také paralelní se směrem 5 podávání oddělovacích zařízení L
Aby se dosáhlo požadovaného oddělení a odebrání objektů 3, jsou pásy 29 na své vnější straně, dosedající proti stohu 2, opatřeny drážkováním 32. u kterého je směr drážek takový, že ta část drážkování 32, která prochází kolem kola 30, které dosedá na stoh 2, bude tvořit závit na povrchu tohoto kola 30. Drážkování 32 má tedy určitý úhel stoupání vzhledem k rovině, procházející středy kol 30. Vzdálenost mezi sousedními drážkami odpovídá vzdálenosti, která byla popsána v souvislosti se závitem na šroubech 12 u provedení podle obr. 1 - obr. 3.
Také u tohoto provedení musí být sestavy pásů a kol pohyblivé analogicky s výše uvedeným popisem.
V provedení podle obr. 8 zahrnuje oddělovací zařízení 1 jeden nebo více, výhodně dva podavače 33. které mají protáhlý tvar a mohou konat lineární vratný pohyb, jak je naznačeno šipkami 34. Podavače 33 jsou na své straně, přivrácené ke stohu 2, opatřeny příčně vedeným drážkováním (paralelním s horní hranou stohu 2), přičemž vzdálenost mezi sousedními drážkami odpovídá vzdálenosti, která byla popsána dříve v souvislosti se závitem šroubů 12.
Současně je vedle vratného pohybu podavače 33 podle šipky 34 možný také kyvný otáčivý pohyb, který umožňuje, že horní konce podavačů 33 mohou být uvedeny vzájemně do větší vzdálenosti od sebe, takže se vytvoří dostatečný prostor pro podávaný objekt 3.
Je zřejmé, že v daném rozsahu a podstatě připojených nároků je možné vytvořit ještě další modifikace vynálezu.

Claims (19)

1. Způsob rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek, kterými jsou planámí objekty, jako jsou kovové tabule, které tvoří stoh, přičemž oddělování se provádí ve směru, který je paralelní s normálou k rovině objektů, které mají být odděleny, a na tyto objekty se působí oddělovacím zařízením, majícím záběrové prvky, přičemž toto oddělovací zařízení se pružně přitlačí proti hraně oddělovaného objektu, vyznačující se tím, že se směrem na oddělovaný objekt (3) působí sadami záběrových prvků, přičemž tyto sady záběrových prvků se posouvají ve směru (5) podávání, který svírá ostrý úhel se směrem (6) oddělování.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že úhel mezi směrem (5) podávání a směrem (6) oddělování se zmenšuje při pohybu objektu (3) ve směru (6) oddělování.
3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že se oddělovaný objekt (3) posouvá v rovině paralelní s rovinou objektu (3), přičemž se přivádí do kontaktu s druhým
-8CZ 283845 B6 oddělovacím zařízením (1), majícím sady záběrových prvků a posouvajícím tyto sady záběrových prvků v druhém směru (5) podávání, který tvoří ostrý úhel se směrem (6) oddělování, protínajícím první směr podávání.
4. Způsob podle nároku 3, vyznačující se tím, že se prostřednictvím dvou oddělovacích zařízení (1) působí posuvnými silami proti oddělovanému objektu (3), přičemž tyto posuvné síly jsou paralelní s podélným směrem hran objektu (3), proti kterému se pružně přitlačují oddělovací zařízení (1).
5. Zařízení k provádění způsobu podle nároku 1 až 4 pro rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek, kterými jsou planámí objekty, jako jsou kovové tabule, které tvoří stoh, zahrnuje alespoň jedno oddělovací zařízení, mající záběrové prvky, přičemž toto oddělovací zařízení je pružně přitlačováno proti hraně oddělovaného objektu ve směru oddělování, ležícím v normále k rovině oddělovaného objektu, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) má sady záběrových prvků a hnací prostředky pro posun těchto sad záběrových prvků ve směru (5) podávání svírajícím ostrý úhel se směrem (6) oddělování.
6. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že dvě oddělovací zařízení (1) jsou umístěna po jednom na každé ze dvou protilehlých hran oddělovaného objektu (3), přičemž směry (5) podávání těchto oddělovacích zařízení (1) svírají stejné, ale protilehlé, úhly se směrem (6) oddělování.
7. Zařízení podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že vzdálenost mezi dvěma sousedními záběrovými prvky vzhledem ke stohu (2) je věší než tloušťka odebíraných objektů (3), zejména v rozsahu mezi 1,2 a 1,8 násobkem této tloušťky.
8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že vzdálenost mezi dvěma sousedními záběrovými prvky vzhledem ke stohu (2) je nejlépe 1,5 násobek tloušťky odebíraných objektů (3).
9. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 6až8, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) jsou otočná nebo posuvná, přičemž jejich části, které jsou v záběru s oddělovaným objektem (3), jsou vzájemně posuvné k sobě a od sebe.
10. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5až8, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) jsou vyměnitelná pro přizpůsobení tloušťce odebíraných objektů (3).
11. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5ažl0, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) a stoh (2) jsou vzájemně nastavitelné ve vertikálním směru pro přizpůsobení vzájemné výšky v souladu se zmenšováním stohu (2).
12. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5 až 11, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) je/jsou válcové šrouby (12).
13. Zařízení podle nároku 12, vyznačující se tím, že šrouby (12) jsou poháněny v opačných směrech, přičemž odebíraný objekt (3) je vystaven síle v rovině objektu (3), a přičemž ke stohu (2) je upraven doraz (17) pro zabránění posunu objektu (3) ve směru působení této síly.
14. Zařízení podle nároku 12 nebo 13, vyznačující se tím, že šrouby (12) jsou opatřeny hnacími jednotkami (7), které jsou upraveny otočně kolem hřídelů (11), které jsou paralelní s hranami stohu (2), se kterými jsou šrouby (12) v záběru, přičemž hřídele (11) jsou
-9CZ 283845 B6 upraveny v takové vzdálenosti od stohu (2), že jednotky, tvořené šroubem (12) a hnací jednotkou (7), jsou otočeny silou gravitace do polohy, ve které šrouby (12) zabírají se stohem (2).
15. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5 až 12, vy z n ač uj í c í se tím, že oddělovací zařízení (1) je/jsou válcová případně kuželová rotační tělesa (19), jejichž tvořící přímka je rovná nebo ven vypuklá křivka jejichž obvodový povrch má závit (20), který je v záběru s odebíraným objektem (3), přičemž směr tangenty k rotačnímu tělesu (19) v oblasti jeho styku s objektem (3) odpovídá směru (5) podávání.
16. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5ažll, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) je/jsou kola (23), jejichž obvody (24) jsou v záběru s odebíraným objektem (3), přičemž směr tangenty ke kolu (23) v oblasti jeho styku s objektem (3) odpovídá směru (5) podávání a kolo/kola (23) jsou otočná kolem ložiskových čepů, které jsou paralelní s těmi hranami objektu (3), se kterými jsou kola (23) v záběru.
17. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5ažll, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) je/jsou pásy (26), které jsou nekonečné a otočné a které jsou v záběru s odebíraným objektem (3), přičemž směr pásu (26) v oblasti jeho styku s objektem (3) odpovídá směru (5) podávání, a kola nebo válce (27), pomocí nichž jsou neseny pás/pásy (26), jsou otočné kolem hřídelů, které jsou paralelní s těmi hranami objektu (3), se kteiými je pás v záběru.
18. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5 až 11, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) je/jsou pásy (29), které jsou nekonečné a otočné a které jsou v záběru s odebíraným objektem (3), přičemž pás (29) je upraven kolem dvou kol (30) s paralelními hřídeli (31), které jsou zároveň paralelní se směrem (5) podávání, a pás (29) je na té straně, která je v záběru sobjektem (3), opatřen drážkováním (32), které má stoupání vzhledem křovině procházející středy kol (30).
19. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5ažll, vyznačující se tím, že oddělovací zařízení (1) je/jsou drážkované podavače (33), jako jsou ozubené tyče, které jsou posuvně upraveny alespoň ve svém podélném směru, přičemž směr pohybu drážkového podavače (33) při oddělování odpovídá směru (5) podávání.
CZ942786A 1992-05-13 1993-04-16 Způsob rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek a zařízení k provádění tohoto způsobu CZ283845B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9201507A SE500330C2 (sv) 1992-05-13 1992-05-13 Sätt och anordning för separering av plana föremål

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ278694A3 CZ278694A3 (en) 1995-05-17
CZ283845B6 true CZ283845B6 (cs) 1998-06-17

Family

ID=20386235

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ942786A CZ283845B6 (cs) 1992-05-13 1993-04-16 Způsob rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek a zařízení k provádění tohoto způsobu

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5611658A (cs)
EP (1) EP0640057B1 (cs)
JP (1) JPH07506798A (cs)
KR (1) KR100200471B1 (cs)
AU (1) AU663193B2 (cs)
CA (1) CA2135627A1 (cs)
CZ (1) CZ283845B6 (cs)
DE (1) DE69322507T2 (cs)
ES (1) ES2125981T3 (cs)
HU (1) HU217232B (cs)
PL (1) PL170911B1 (cs)
RU (1) RU2118609C1 (cs)
SE (1) SE500330C2 (cs)
SK (1) SK136294A3 (cs)
UA (1) UA35587C2 (cs)
WO (1) WO1993023321A1 (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102008023762A1 (de) * 2007-09-13 2009-03-19 Multivac Sepp Haggenmüller Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zur Aufnahme und zum Transport eines Gutes
ITBO20080478A1 (it) * 2008-07-30 2010-01-31 A2 S R L Dispositivo di manipolazione di fogli di carta.
JP2013116805A (ja) * 2011-12-05 2013-06-13 Konica Minolta Business Technologies Inc 給紙装置及び画像形成装置
CN107073550B (zh) 2014-08-07 2019-04-16 Abb瑞士公司 将坯料装载到冲压生产线
WO2016124241A1 (en) * 2015-02-05 2016-08-11 Abb Technology Ag Method for loading blanks to a press and system
US10322890B2 (en) 2016-10-17 2019-06-18 Oakland University Sheet metal blank destacker
DE102016125834B4 (de) 2016-12-29 2023-01-19 Stefan Wendling Vereinzelungsvorrichtung und Verfahren zum Vereinzeln von Plattenelementen
JP6498222B2 (ja) * 2017-01-30 2019-04-10 株式会社小矢部精機 シート材分離補助装置
CN109650112B (zh) * 2018-12-05 2020-09-11 北京航星机器制造有限公司 一种信函信息采集系统
RU206490U1 (ru) * 2021-04-20 2021-09-14 Общество с ограниченной ответственностью Инженерно-технический центр "УКАВТ" Устройство для расщепления неплоских изделий из тонкого листового картона из стопки
DE102022108450A1 (de) * 2022-04-07 2023-10-12 Trumpf Sachsen Gmbh Maschinelles Verfahren und maschinelle Vereinzelungsvorrichtung zum Vereinzeln von plastisch verformbaren plattenartigen Werkstücken eines Werkstückstapels sowie maschinelle Beschickungsvorrichtung und maschinelle Anordnung für die Werkstückbearbeitung

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE551629A (cs) *
DE258382C (cs) *
DE372401C (de) * 1915-07-19 1923-03-27 Continental Can Co Zufuehrungsvorrichtung fuer Buechsenboeden
FR799182A (fr) * 1945-05-12 1936-06-08 Mach Automatiques Bardet Margeur automatique pour publications et journaux
US3391926A (en) * 1966-04-27 1968-07-09 Jaatinen Per Arno Device for removing sheets or plates from a pile one by one
SU402497A1 (ru) * 1971-07-28 1973-10-19 УСТРОЙСТВО дл ОТДЕЛЕНИЯ ЛИСТОВЫХ ШТАЛ\ПОВАННЫХ
DE2445986A1 (de) * 1974-09-26 1976-04-08 Siemens Ag Vorrichtung zur entnahme jeweils eines einzelnen filmblattes von einem stapel unmittelbar lose aneinander anliegender filmblaetter
SU870322A1 (ru) * 1979-09-28 1981-10-07 Предприятие П/Я А-7292 Устройство дл поштучной подачи из штабел плоских заготовок
FR2477120A1 (fr) * 1980-03-03 1981-09-04 Mach Calibrage Cond Dispositif pour la delivrance successive d'objets empiles
DE3104670A1 (de) * 1981-02-10 1982-09-02 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Vorrichtung zum trennen von einzelnen zu einem stapel zusammengefassten blaettern
IT8319476A0 (it) * 1982-04-01 1983-02-08 Rockwell Rimoldi Spa Dispositivo di prelievo di pezzi impilati di materiale tessile osimile.
US4511134A (en) * 1983-08-29 1985-04-16 R. A. Jones & Co. Inc. Lockout for a rotary feeder
SU1217535A1 (ru) * 1984-03-13 1986-03-15 Симферопольский Филиал Центрального Проектно-Конструкторского И Технологического Бюро Устройство дл поштучной выдачи заготовок из стопы
US4595188A (en) * 1984-11-15 1986-06-17 Bell & Howell Company Envelope feeding system and speed control for mail sorting machines
JPS6317741A (ja) * 1986-07-08 1988-01-25 Electroplating Eng Of Japan Co 薄板の受渡し・受取り装置
SU1680417A1 (ru) * 1988-12-26 1991-09-30 Старо-Краматорский машиностроительный завод им.Орджоникидзе Устройство дл отделени листовой заготовки от стопы и подачи ее в зону захвата

Also Published As

Publication number Publication date
HUT70665A (en) 1995-10-30
WO1993023321A1 (en) 1993-11-25
SE9201507L (sv) 1993-11-14
AU4096993A (en) 1993-12-13
PL170911B1 (en) 1997-02-28
EP0640057A1 (en) 1995-03-01
ES2125981T3 (es) 1999-03-16
CA2135627A1 (en) 1993-11-25
KR100200471B1 (ko) 1999-06-15
DE69322507T2 (de) 1999-05-06
SE500330C2 (sv) 1994-06-06
DE69322507D1 (de) 1999-01-21
RU2118609C1 (ru) 1998-09-10
AU663193B2 (en) 1995-09-28
HU217232B (hu) 1999-12-28
US5611658A (en) 1997-03-18
SK136294A3 (en) 1995-05-10
SE9201507D0 (sv) 1992-05-13
CZ278694A3 (en) 1995-05-17
JPH07506798A (ja) 1995-07-27
KR950701593A (ko) 1995-04-28
RU94046222A (ru) 1996-10-10
EP0640057B1 (en) 1998-12-09
UA35587C2 (uk) 2001-04-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ283845B6 (cs) Způsob rozebírání nebo oddělování plechů nebo desek a zařízení k provádění tohoto způsobu
US4108319A (en) Glass accumulator
EP2620377B1 (de) Verfahren zur Entnahme zusammengelegter Faltschachteln aus einer Umverpackung
EP0936168A2 (de) Rollenförderer zum Fördern von Stapeln
CA2270626A1 (en) Method and apparatus for separating 2-up sheets
DE2446364C3 (de) Vorrichtung zum Transport von Bogen
EP2295320A2 (de) Vorrichtung und Verfahren zum Handhaben von Stapeln aus Druckträgern
EP0775657B1 (de) Vorrichtung zum Ausrichten von flachen Sendungen
CN109484056B (zh) 一种自动皮壳圆角成型机
EP0017227B1 (de) Vorrichtung zum Vereinzeln von einen Stapel bildenden Belegen
CN110385894B (zh) 一种便于收集整理的纸张压纹机
DE3712812A1 (de) Vorrichtung zum drehen von bewegten gegenstaenden
EP0994049A1 (en) Screw feeder for outserts and similar articles
DE19821875A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Korrektur der Lage von Zuschnitten, insbesondere Kartonzuschnitten für Kartonagenverarbeitungsmaschinen
DE4204794C2 (de) Vorrichtung zum seitlichen Ausrichten von Bogen
CN216037553U (zh) 一种自动送料装置
CN218433242U (zh) 一种便于纸箱转弯的输送装置
KR20180001319A (ko) 홈 커팅 장치
DE863659C (de) Bogenausrichtevorrichtung fuer Druckpressen od. dgl.
US5139597A (en) Detacher to folder or pressure sealer shingle conveyor
DD139827B1 (de) Anordnung zum zufuehren der aufzeichnungstraeger von einem magazin
DE10331411B3 (de) Verfahren zum kontinuierlichen Stapeln von Zuschnitten aus einer Presse
DE2618669B2 (de) Vorrichtung zum taktweisen ueberfuehren von zuschnitten
DE10037028A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Papieren mit Haftkleber
DE19824835A1 (de) Vorrichtung zum seitlichen Ausrichten von Bogen

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20050416