SK136294A3 - Method for destacking of metal sheet from stack and apparatus for realization of this method - Google Patents

Method for destacking of metal sheet from stack and apparatus for realization of this method Download PDF

Info

Publication number
SK136294A3
SK136294A3 SK1362-94A SK136294A SK136294A3 SK 136294 A3 SK136294 A3 SK 136294A3 SK 136294 A SK136294 A SK 136294A SK 136294 A3 SK136294 A3 SK 136294A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
stack
separating
separated
separating device
screws
Prior art date
Application number
SK1362-94A
Other languages
English (en)
Inventor
Bengt Olofsson
Jimmy Olsson
Milan Remen
Kenneth Gullnerg
Original Assignee
Volvo Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Volvo Ab filed Critical Volvo Ab
Publication of SK136294A3 publication Critical patent/SK136294A3/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H3/00Separating articles from piles
    • B65H3/28Separating articles from piles by screw or like separators
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21DWORKING OR PROCESSING OF SHEET METAL OR METAL TUBES, RODS OR PROFILES WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21D43/00Feeding, positioning or storing devices combined with, or arranged in, or specially adapted for use in connection with, apparatus for working or processing sheet metal, metal tubes or metal profiles; Associations therewith of cutting devices
    • B21D43/20Storage arrangements; Piling or unpiling
    • B21D43/24Devices for removing sheets from a stack
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G59/00De-stacking of articles
    • B65G59/02De-stacking from the top of the stack

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Sheets, Magazines, And Separation Thereof (AREA)
  • De-Stacking Of Articles (AREA)
  • Forming Counted Batches (AREA)

Description

(57) Anotácia:
Spôsob odoberania zo stohu alebo oddeľovania platni (3) v stohu (2) od seba navzájom zahrnuje také kroky, že dve oddeľovacie zariadenia (1) sa privedú do styku s protiľahlými okrajmi stohu (2) a platňa (3) sa vystaví každým oddeľovacim zariadením (1) sile s prvou zložkou pod pravými uhlami k stohu (2) a druhou zložkou v rovine platne a od oddeľovacieho zariadenia (1) k stohu (2). Ako oddeľovacie zariadenie (1) sa používa závitovka alebo skrutka (12). Zariadenie na odoberanie zo stohu alebo oddeľovanie platni (3) v stohu (2) obsahuje najmenej jedno oddeľovacie zariadenie (1) s určitým počtom záberových prvkov, ktoré pri pohľade zo stohu sa pohybujú v smere (5) podávania, aby záberom so * stohom (2) oddelili platne (3) kus po kuse zo stohu. Pri horných protiľahlých okrajoch stohu (2) sú oddeľovacie i zariadenia (1) usporiadané do záberu so stohom. Ich
Φ smery (S) podávania sa skláňajú dovnútra a nahor k bodu nad stohom (2).
- 1 Spôsob a zariadenie na odoberanie jednotlivých kovových plechov zo stohu
Oblasť techniky
Tento vynález sa týka spôsobu odoberania zo stohu alebo vzájomného oddeľovania od seba v podstate rovinných predmetov tvaru tabule alebo platne, ako sú jednotlivé kovové plechy, ktoré tvoria stoh, pričom oddelenie sa dosiahne v smere oddeľovania, ktorý je v podstate rovnobežný s kolmicou na rovinu uvedených predmetov, ktoré sa majú od seba oddeliť, a uskutoční sa najmenej jedným oddeľovacím zariadením.
Tento vynález sa tiež týka zariadenia na odoberanie zo stohu alebo vzájomné oddeľovanie v podstate rovinných predmetov tvaru tabule alebo platne, ako sú jednotlivé kovové plechy tvoriace stoh, ktoré obsahuje najmenej jedno oddeľovacie zariadenie, ako je skrutka alebo podobne, ktoré privedie k stohu určitý počet záberových členov, pohyblivých pri pohľade zo stohu v smere podávania, aby sa pri zábere so stohom oddelili z neho predmety po jednotlivých kusoch.
Doterai ši stav techniky
Pri výrobe rôznych výrobkov z kovového plechu lisovaním sa často používajú plechové polotovary naskladané do stohov, v ktorých jednotlivé polotovary ležia priamo na ďalších polotovaroch. Na plechových polotovaroch je často olejový film, v dôsledku ktorého tieto vykazujú silnú tendenciu navzájom k sebe priľnúť. Pri odoberaní plechových polotovarov na ďalšie spracovanie v lise alebo v lisovacej linke sa používajú rôzne druhy upínacích prípravkov, ktoré môžu pozostávať napríklad z prísaviek, ktoré sa aplikujú na vrchnú platňu stohu, zdvihnú ju zo stohu a odsunú ju do lisovnice.
Ak platne pozostávajú z magnetického materiálu, adhézny účinok olejového filmu možno zrušiť magnetickými separátormi, ktoré zabránia tomu, aby prísavky vzali dve alebo viac platní naraz, čo by spôsobilo okamžitú prevádzkovú poruchu pri lisovacej operácii.
Ak platne pozostávajú z nemagnetického materiálu, napríklad z hliníka, technika využívajúca magnetickú separáciu nebude fungovať, a preto priľnavosť medzi plechovými výstrižkami znamená takmer stále prevádzkové poruchy.
V iných technických oblastiach aplikácie, v ktorých prichádzalo do úvahy oddeľovanie prvkov alebo predmetov uložených do stohu, sa používali oddeľovacie zariadenia v tvare skrutky, ktoré svojimi závitmi vniknú medzi susediace predmety a zdvihnú najvrchnejší predmet zo stohu. V takom prípade sú osi otáčania skrutiek rovnobežné s okrajom stohu, t.j. tiež rovnobežné s kolmicou na rovinu toho predmetu alebo prvku, ktorý sa má oddeliť.
Táto metóda, známa z priemyslu obalovej techniky, funguje správne len v takých prípadoch, keď tie časti predmetov, ktoré zachytia skrutky, sú od seba oddelené tak, že skrutkový závit môže vniknúť do týchto medzier bez poškodenia predmetov. Na druhej strane nie je možné túto metódu úspešne aplikovať v takých prípadoch, keď predmety alebo prvky tvoria kompaktný stoh, ktorý nevykazuje žiadne medzery medzi tými časťami uvedených predmetov, ktoré slúžia pre záber skrutiek.
Taktiež nemožno túto techniku, známu z priemyslu obalovej techniky, použiť v tých prípadoch, keď predmety, ktoré sa majú oddeliť, nie sú uložené v dobre usporiadaných stohoch, takže jednotlivé predmety môžu bočné vyčnievať zo zvyšku stohu. Presne takejto nedostatočnej presnosti v stohoch, t.j. bočnému vyčnievaniu jednotlivých platní alebo skupín platní von zo stohu, je obťažné sa vyhnúť pri podávaní platní, napríklad do lisu.
Napriek vyššie opísaným problémom s kompaktnými stohmi a s použitím skrutiek, ktorých osi otáčania sú rovnobežné s okrajom stohu, opis ruského patentu 870 322 opisuje riešenie, ktoré je založené na tomto princípe. V návrhu a konštrukcii podľa tejto ruskej patentovej publikácie sa požíva skrutka, ktorej závit má ostrú reznú hranu, vyčnievajúcu von v radiálnom smere, v ktorom sa má zarezať medzi susediace platne. Prirodzene, ak má byť takéto zariadenie schopné oddeľovať jeden kovový plech hrúbky rádovo od 0,5 do 1,0 mm od druhého, musia byť splnené extrémne striktné požiadavky na presnosť. Nesprávne umiestnenie reznej hrany čo len o jednu alebo niekoľko desatín milimetra vzhľadom na stoh spôsobí poškodenie a deformovanie plechov - s hroziacim rizikom prevádzkovej poruchy. Riziko s tým istým výsledkom existuje, ak platne v stohu majú poškodené okraje, napríklad v dôsledku nárazu. Závažnosť týchto problémov s presnosťou je najzrejmej šia zo skutočnosti, že platne, ktoré tu prichádzajú do úvahy, majú veľkosť jeden meter štvorcový alebo viac a stoh môže vážiť niekoľko ton.
Cieľom tohto vynálezu je uskutočniť typ spôsobu vyššie uvedeného oddeľovania, spôsob umožňujúci spoľahlivé a účinné oddelenie jednej kovovej platne v stohu od druhej tak, aby sa naraz uchopil len jeden prvok tvaru platne. Cieľom tohto vynálezu je ďalej uskutočniť spôsob, ktorý sa dá previesť do praxe s použitím jednoduchých a prispôsobiteľných prostriedkov tak, aby sa takto ľahko zvládli zmeny v hrúbke a rozmeroch kovových platní - a tiež v polohe jednotlivých platní.
Ďalším cieľom tohto vynálezu je navrhnúť zariadenie vyššie uvedeného typu, ktoré je takej povahy, že dovoľuje extrémne prevádzkovo spoľahlivé oddelenie kovových platní jednej od druhej, dá sa jednoducho a hospodárne vyrobiť a je prispôsobiteľné, takže ho možno ľahko použiť pre platne premenlivej hrúbky a ináč premenlivých rozmerov, a tiež pre platne, ktorých poloha v stohu sa môže meniť. Naviac, tento vynález sa týka zariadenia, ktoré dovoľuje presné uvedenie zo stohu odoberaného prvku tvaru platne do správnej polohy, ak má byť uchopený upínacím zariadením na prísun do nasledujúceho technologického zariadenia.
Podstata vynálezu
Ciele, ktoré tvoria predmet tohto vynálezu, sa dosiahnu spôsobom, ktorého podstatou je že hranová časť prvku alebo predmetu, ktorý sa má oddeliť, sa prostredníctvom oddeľovacieho zariadenia vystaví pôsobeniu sily s prvou zložkou, určenou a v podstate rovnobežnou so smerom oddeľovania a s druhou zložkou v podstate rovnobežnou s rovinou predmetu, ktorý sa má oddeliť, a smerujúcou od oddeľovacieho zariadenia k uvedenému predmetu.
Ciele, ktoré tvoria predmet tohto vynálezu, sa dosiahnu zariadením, ktorého podstatou je, že smer podávania zviera určitý uhol s kolmicou na predmet, ktorý sa má oddeliť; a že oddeľovacie zariadenie sa opiera o stoh pri jednom okraji toho predmetu, ktorý sa má oddeliť. Ďalšie výhody sa podľa tohto vynálezu dosiahnu, čo sa týka spôsobu, ak tento má jeden alebo viaceré z ďalej uvedených charakteristických znakov.
Výhodným znakom spôsobu je, že predmet, ktorý sa má oddeliť, sa posunie v podstate rovnobežne s jeho rovinou pôsobením druhej zložky; a tým, že sa privedie do styku s druhým oddeľovačom, ktorým sa vystaví sile, ktorá má prvú zložku, nasmerovanú a v podstate rovnobežnú so smerom oddeľovania, a druhú zložku v podstate rovnobežnú s rovinou predmetu, ktorý sa má oddeliť, a smerujúcu od druhého oddeľovacieho zariadenia k predmetu.
Ďalšie výhody sa dosiahnu tým, že silové zložky prvého a druhého oddeľovacieho zariadenia sú v podstate protismerné; a tým, že obe oddeľovacie zariadenia vyvíjajú tiež tretie silové zložky proti predmetu, pričom tieto zložky sú v podstate rovnobežné navzájom a s rovinou predmetu, ktorý sa má oddeliť.
Ďalej môže oddeľovacie zariadenie obsahovať záberové prostriedky, ktoré sa vzhladom na stoh pohybujú v smere podávania, ktorý zviera určitý uhol so smerom oddeľovania, pričom tento uhol sa zmenšuje podľa toho, ako sa predmet posúva v smere oddeľovania.
Ďalšie výhody sa podľa tohto vynálezu dosiahnu, čo sa týka zariadenia, ak toto tiež má jeden alebo viaceré ďalej uvedené charakteristické znaky.
Zariadenie podľa vynálezu môže byť vybavené dvomi odde5 lovacími zariadeniami usporiadanými na protiľahlých okrajoch stohu, ktorých smery podávania zvierajú v podstate rovnaké, ale protismerne orientované uhly s kolmicou na rovinu toho predmetu, ktorý sa má oddeliť. Vo výhodnom uskutočnení oddeľovacie zariadenie/zariadenia sú predpäté tak, aby tlačili na okraj/okraje toho predmetu, ktorý sa má oddeliť.
Ďalej je vhodné ak vzdialenosť medzi dvomi susednými • záberovými prvkami vzhľadom na stoh je väčšia než hrúbka tých predmetov, ktoré sa majú oddeliť, s výhodou v rozsahu • medzi 1,2 a 1,8-násobkom uvedenej hrúbky, výhodnejšie približne 1,5-násobkom uvedenej hrúbky.
Oddeľovacie zariadenia môžu byť otočné alebo posúvateľné tak, aby sa ich časti zaberajúce s predmetom, ktorý sa má oddeliť, mohli pohybovať k sebe a od seba navzájom.
Ďalej, oddeľovacie zariadenia môžu byť vymeniteľné, aby sa mohli prispôsobiť hrúbke tých predmetov, ktoré sa majú oddeliť.
Oddeľovacie zariadenie/zariadenia a stoh môžu byť navzájom nastaviteľné vo zvislom smere na prispôsobenie relatívnej výškovej polohy podľa toho, ako sa spotrebúva stoh.
Oddeľovacím zariadením/zariadeniami môžu byť sú v podstate valcové skrutky, ktoré môžu byť poháňané v opačných smeroch, čím je ten predmet, ktorý sa má oddeliť, vystavený sile približne v rovine predmetu; oddeľovacie zariadenie / zariadenia ďalej obsahujú oporu aby sa zabránilo posunutiu predmetu v tomto smere.
* Oddeľovacie zariadenie/zariadenia obsahujú skrutky s pohonnými prostriedkami usporiadanými otočné okolo hriade« ľov ktoré sú v podstate rovnobežné s okrajmi stohu, s ktorým sú skrutky v zábere; pričom sú usporiadané v takej vzdialenosti od stohu, aby sa jednotky obsahujúce skrutky / pohonné prostriedky otáčali gravitačnou silou do polôh, kde skrutky sú v zábere so stohom.
Oddeľovacie zariadenie/zariadenia môžu byť otočné, podľa možnosti kužeľové rotačné telesá, ktorých tvoriaca čiara je priamková alebo zakrivená konvexné navonok, a ktorých obvodový povrch má závit v zábere s predmetom, ktorý sa má od6 deliť, pričom smer dotyčnice k rotačnému telesu v oblasti jeho dotyku s uvedeným predmetom v podstate zodpovedá smeru podávania.
Oddeľovacim zariadením/zarladeniami môžu byť kolesá, ktorých okraje sú v zábere s predmetom, ktorý sa má oddeliť, pričom smer dotyčnice ku kolesu v oblasti jeho styku s predmetom v podstate zodpovedá smeru podávania a koleso/kolesá sú otočné okolo hriadeíov, ktoré sú približne rovnobežné s tými okrajmi predmetu, s ktorými sú kolesá v zábere.
Oddeľovacim zariadením/zariadeniami ďalej môžu byť nekonečné obiehajúce pásy v zábere s predmetom, ktorý sa má oddeliť, pričom smer pásu v oblasti jeho styku s predmetom v podstate zodpovedá smeru podávania a kolesá alebo valce, ktoré nesú pás/pásy, sú otočné okolo hriadeľov, ktoré sú približne rovnobežné s tými okrajmi predmetu, s ktorými je pás v zábere.
Oddeľovacim zariadením/zariadeniami môžu byť nekonečné obiehajúce pásy v zábere s predmetom, ktorý sa má oddeliť, pričom pás je usporiadaný okolo dvoch valcov s rovnobežnými hriadeľmi, ktoré sú tiež rovnobežné so smerom podávania, a pás má na svojej strane, ktorá je v zábere s predmetom, drážku so stúpaním vzhľadom na priemerovú rovinu valcov.
Oddeľovacim zariadením/zariadeniami môžu byť ozubené hrebene alebo podobné drážkované zariadenia usporiadané pohyblivo prinajmenšom v ich pozdĺžnom smere, pričom smer pohybu počas jedného oddeľovacieho cyklu v podstate zodpovedá smeru podávania.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Tento vynález bude teraz podrobnejšie opísaný nižšie s odkazmi na priložené obrázky. V priložených obrázkoch : Obr.l schematicky znázorňuje zvislý nárys prvého vyhotovenia tohto vynálezu;
Obr.2 je pôdorys vyhotovenia podľa obr.l;
Obr.3 je perspektívny pohľad na vyhotovenie podľa obrázkov a 2:
Obr. 4 je pohľad, zodpovedajúci pohľadu z obr.l, na druhé vyhotovenie tohto vynálezu;
Obr. 5 je pohľad, zodpovedajúci pohľadu z obr.l, na tretie vyhotovenie tohto vynálezu;
Obr.6 je pohľad, zodpovedajúci pohľadu z obr.l, na štvrté vyhotovenie tohto vynálezu;
Obr. 7 je pohľad, zodpovedajúci pohľadu z obr.l, na piate vyhotovenie tohto vynálezu; a
Obr.8 je pohľad, zodpovedajúci pohľadu z obr.l, na šieste vyhotovenie tohto vynálezu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
V najvšeobecnejšom tvare zariadenie podľa tohto vynálezu obsahuje najmenej jedno oddeľovacie zariadenie 1 opierajúce sa o hornú okrajovú časť stohu 2 predmetov 3, ktoré sa majú oddeliť jeden od druhého tak, že adhézia medzi týmito predmetmi, spôsobená olejovým filmom alebo inými činidlami, sa týmto môže zrušiť a najvrchnejší predmet v stohu môže byť uchopený upínacím zariadením 4 na prísun do technologického zariadenia, napríklad lisu. Oddeľovacie zariadenie 1 má najmenej jeden, pripadne viac, záberových členov, ktoré sa vzhľadom na stoh 2 pohybujú postupne jeden za druhým v smere podávania 5. preč od stohu. Zamýšľaný smer 6. oddeľovania alebo rozoberania je rovnobežný alebo v podstate rovnobežný s kolmicou na rovinu rozľahlosti predmetov 3..
Smer 5 podávania zviera určitý uhol so smerom 6 oddeľovania dovnútra a nahor nad predmety 3, čím vystavuje tieto predmety pôsobeniu silovej zložky v podstate rovnobežnej so smerom 6 oddeľovania a silovej zložky približne rovnobežnej s rovinou rozľahlosti predmetov 3., pričom táto druhá silová zložka smeruje od oddeľovacieho zariadenia k stohu 2 priečne alebo v podstate pod pravými uhlami k tej hrane predmetu 3, ku ktorej oddeľovacie zariadenie prilieha. Oddeľovacie zariadenie zaberá s okrajovou časťou horného rohu stohu 2, t.j. s hranou najvrchnejšieho predmetu 3., a smer 5. podávania môže zvierať určitý uhol so smerom 6, oddeľova8 nia, rádovo medzi 20 a 60“ , s výhodou približne 45° . Tento uhol sa počas oddeľovacieho cyklu môže meniť a môže sa zmenšiť z relatívne veľkej počiatočnej hodnoty (60 až 40°) na menšiu konečnú hodnotu (40 až 20“). Tento uhol môže byť tiež konštantný.
Obr.l znázorňuje dve protiľahlé oddeľovacie zariadenia
1, ale podľa tohto vynálezu v určitých prípadoch postačuje jediné oddeľovacie zariadenie, ak vzhľadom na oddeľovacie zariadenie protiľahlý okraj stohu 2 je podopretý fixovanou oporou, ktorá zabraňuje posunutiu predmetov 3 v tomto smere, t.j. v smere od oddeľovacieho zariadenia.
V alternatíve s jediným oddeľovacím zariadením a oporou vojde oddeľovacie zariadenie za normálnych okolností do záberu s hornou hranovou časťou najvrchnejšieho predmetu 3 v stohu. Táto horná hranová časť je vystavená sile na jednej strane v smere 6. oddeľovania a na strane druhej v rovine rozľahlosti predmetu, takže tento má tendenciu sa nadvihnúť a presunúť k styku s oporou, ak k takému styku nedošlo už predtým. Akonáhle sa najvrchnejší predmet zastaví oporou, jeho okraj, ktorý je v zábere s oddeľovacím zariadením, sa oddelí od pod ním ležiaceho stohu a zodvihne sa od neho, takže sa prekoná adhézny účinok olejového filmu.
Aby sa umožnil vyššie opísaný pohyb, je nevyhnutné, aby sa oddeľovacie zariadenie X mohlo čiastočne otočiť od stohu
2, alebo od neho odsunúť, aby sa týmto vyhlo ohnutiu a deformácii predmetu 3.
Ak napríklad druhá najvrchnejšia platňa v stohu 2 vyčnieva zo stohu smerom k oddeľovaciemu zariadeniu, oddeľovacie zariadenie príde do záberu najskôr s touto platňou. V takom prípade sa platňa na jednej strane nadvihne zo stohu v smere 6 oddeľovania, ale tiež sa posunie v rovine rozľahlosti platne, akonáhle sa adhézny účinok olejového filmu zmenší alebo zruší. V tejto situácii sa platňa prešmykne do styku s oporným členom a v takom prípade oddeľovacie zariadenie namiesto nej prejde do záberu s najvrchnejšou platňou v stohu, pretože oddeľovacie zariadenie sa skláňa v smere nad stoh. Potom oddeľovanie najvrchnejšej platne pokračuje vyššie opísaným spôsobom.
V alternatíve s dvomi protiľahlými oddeľovaclmi zariadeniami 1 sa za normálnych okolností (žiadna platňa nevyčnieva bočné vo väčšej miere) uskutoční záber medzi oddeľovacími zariadeniami 1. a protiľahlými okrajmi najvrchnejšej platne 3 približne súčasne a protiľahlé okraje platne sa zdvihnú, takže adhézia k spodnej platni sa prekoná.
V takom prípade, keď napríklad druhá najvrchnejšia platňa bočné vyčnieva, uchopí ju oddeľovacie zariadenie tam umiestnené. Približne v tom istom okamihu najvrchnejšiu platňu uchopí druhé oddeľovacie zariadenie. Akonáhle vyčnievajúcu platňu zdvihne oddeľovacie zariadenie zo stohu, táto sa presunie bočné pod najvrchnejšiu platňu, v dôsledku čoho sa záber presunie nahor k tejto platni, ktorá sa potom zdvihne od pod ňou ležiacej platne.
Vo vyhotovení znázornenom na obr. 1 až 3 sa používajú dve protiľahlé oddeľovacie zariadenia 1 v tvare závitoviek alebo skrutiek 12, ktoré priliehajú k horným protiľahlým okrajom rohov stohu 2. Z dôvodov, ktorými sa budeme zaoberať nižšie, skrutky 12 sú usporiadané tak, aby sa otáčali v opačnom zmysle, a preto aj ich závity budú mať opačný zmysel .
Každá skrutka má svoju pohonnú jednotku 7, ktorá obsahuje prevod 8 a motor 9. Pohonná jednotka 7 je zavesená na konzole 10, ktorá sa dá otáčať okolo hriadeľa 11, takže skrutky môžu vykonávať otáčavé pohyby a takto ich možno nastavovať voči sebe navzájom podľa toho, ako je predmet 3 vedený pozdĺž skrutiek nahor. Toto otáčanie má za následok postupné zmenšovanie uhla medzi smerom 6 oddeľovania a smerom 5 podávania v priebehu oddeľovania a otáčania skrutiek 12.
Otočný hriadeľ 11 je vzhľadom na ťažisko konzoly 10. pohonnej jednotky 7 a skrutky 12 umiestnený tak, že skrutky sa snažia otáčať v smere k stohu 2 a priliehajú k nemu. Výsledkom je, že skrutky sú predpäté v smere k stohu.
Z obr.3 je zrejmé, že pohonné jednotky 7 sú pripevnené cez hriadele 11 k oporám 13, ktoré sú umiestnené tesne k bočným okrajom 22 stohu 2, ku ktorému priliehajú skrutky 12. Je tiež zrejmé, že tieto opory 13 majú takú výšku, aby siahali nad najvrchnejšiu platňu 3. v stohu 2.
Aby skrutky fungovali uspokojivo, stúpanie závitov skrutiek 12 musí byť približne rovnaké, alebo s výhodou presahovať hrúbku platne. Súčasne asi neexistuje horná hranica vzdialenosti medzi dvomi za sebou nasledujúcimi záberovými členmi alebo závitmi, ale z praktických dôvodov by táto vzdialenosť nemala podstatne presahovať dvojnásobok hrúbky platne. Keďže podstata tohto vynálezu sa má dať použiť v súvislosti s meniacimi sa hrúbkami, ľahko si uvedomíme, že skrutky 12 musia byť pripevnené vymeniteľné v pohonných jednotkách 7, s výhodou v prevodoch 8.
Praktické pokusy ukázali, že činnosť zariadenia bude uspokojivá, ak stúpanie závitov skrutiek 12 bude v rozsahu medzi 1,2 a 1,8-násobkom príslušnej hrúbky platne. Avšak stúpanie závitu by malo byť s výhodou okolo 1,5-násobku hrúbky platne a profil závitu by mal byť symetrický (ISO profil) s mierne zaobleným vrcholom závitu, prinajmenšom, ak je materiál platní mäkký, ako je to v prípade hliníka.
Z obr.3 je zrejmé, že otáčanie pohonných jednotiek smerom k stohu 2 možno ovládať pomocou nastavovacej skrutky 14. ktorá je umiestnená na základovej časti pohonnej jednotky. Aby sa zabezpečila uspokojivá činnosť pri prevádzke zariadenia, táto nastavovacia skrutka by však nemala priliehať ku konzole, ale mala by v podstate slúžiť na zabránenie nadmernému otočeniu pohonnej jednotky, ak by stoh platní mal byť úplne vyprázdnený.
Vyššie sme uviedli, že otočný hriadeľ 11 je umiestnený tak, aby ťažisko vyvolávalo vhodné predpätie medzi skrutkami 12 a stohom 2 platní. Prirodzene, také predpätie možno dosiahnuť aj inými druhmi predpínacích zariadení, napríklad pružinami, pneumatickými alebo hydraulickými valcami a podobne .
Tiež sme vyššie uviedli, že skrutky 12 by mali mať opačný zmysel otáčania a opačný zmysel závitov. V tom prípade by smery otáčania mali byť také, ako ukazujú na obrázku šípky 15.. Dôvodom pre to je, že sily trenia, ktoré sa vznikajú medzi okrajom skrutky a najvrchnejšou platňou 3^ vytvárajú proti platni tretiu silovú zložku, ktorá leží v rovine rozľahlosti platne a má smer, ako ukazuje šípka 16.. Keď sa teda najvrchnejšia platňa uvoľní od pod ňou ležiaceho stohu, skrutky 12 sa snažia posunúť túto platňu v smere šípky 16. Aby sa zabránilo takému posunu, používa sa opora 17 (obr.2), ktorá zaručí presnú polohu najvrchnejšej platne, keď túto uchopí upínacie zariadenie 4, ktoré je s výhodou vybavené prísavkami 18.
Použitím protiľahlých opôr 13 sa zabezpečí, že platňa sa umiestni v rámci tolerančného rozsahu, ktorý je vymedzený rozdielom medzi veľkosťou platne a vzdialenosťou opôr 13. Snaha skrutiek 12 premiestniť platňu v smere šípky 16 k opore 17 ďalej spôsobí, že poloha platne je veľmi dobre definovaná aj v tomto smere, v dôsledku čoho upínacie zariadenia 4 môžu prisunúť platňu k technologickému zariadeniu s vysokým stupňom presnosti.
Pri pokračovaní činnosti zariadenia podľa obr.l až 3 sa bude výška stohu 2 zmenšovať. To by znamenalo, že pohonné jednotky 7 by sa otáčali stále viac k sebe nad stohom 2. Aby sa uhol medzi zamýšľaným smerom 6 oddeľovania a smerom 5. podávania oddeľovacieho zariadenia 1 udržal v povolených hraniciach, buď sa stoh 2 pri pokračovaní činnosti postupne dvíha, alebo pohonné jednotky 7 a skrutky 12 klesajú spolu s oporami 13.
Aby sa nemusel meniť rozsah pohybu upínacieho zariadenia 4, alternatívne použitie dvíhania stohu 2 je výhodnejšie, pretože pri ňom horná plocha stohu zostáva približne na rovnakej úrovni.
Obr.4 znázorňuje jedno alternatívne vyhotovenie, pri ktorom sa dve vyššie opísané skrutky nahradili jedným alebo viacerými, s výhodou dvomi, otáčavými telesami 19. Na svojom obvodovom povrchu majú otáčavé telesá závit 20, ktorý je analogický závitu skrutiek 12.
Tvar otáčavých telies 19 možno všeobecne opísať ako rotačné teleso, ktorého os rotácie 21 môže byť zvislá a rov12 nobežná s bočným okrajom 22 stohu. V závislosti od tvaru rotačného telesa však os rotácie 21 môže byt sklonená viac alebo menej tým istým spôsobom, ako os rotácie skrutiek 12. ale aj v opačnom smere.
Tvoriacou čiarou rotačného telesa 19 môže byť priamka, kedy rotačné teleso má tvar zrezaného alebo úplného kužeľa. Avšak tvoriacou čiarou môže byť aj von vydutá krivka. Pri alternatíve s priamkovou tvoriacou čiarou bude smer 5 podávania konštantný po celej výške rotačného telesa. Ak, na druhej strane, bude tvoriacou čiarou krivka, smer 5. podávania sa bude meniť pozdĺž výšky rotačného telesa a s krivkou zakrivenou vyššie opísaným spôsobom sa uhol medzi smerom 5 podávania a smerom 6 oddeľovania bude zmenšovať, keď sa naj vrchnejšia platňa 3 bude transportovať nahor. Aby sa dosiahla táto uhlová zmena, možno tiež meniť smer osi rotácie 21.
Aby sa zabránilo tomu, aby uvedené dve rotačné telesá polámali alebo silne deformovali platňu, ktorá sa medzi nimi pohybuje nahor, tieto telesá sa môžu pohybovať vo vodorovnej rovine k sebe a od seba navzájom a sú predpäté vhodnou silou v smere k stohu 2. To umožňuje, aby sa pri pohybe najvrchnejšej platne nahor zväčšovala vzdialenosť osí rotácie 21 a aby sa táto opäť rýchlo zmenšila, keď najvrchnejšia platňa dosiahne hornú stranu rotačných telies, alebo ju odstráni upínacie zariadenie 4, takže závity 20 prídu opäť do záberu so stohom.
Alternatívne k pohybu rotačných telies 19 vo vodorovnej rovine možno smer ich osí rotácie 21 meniť tak, že rotačné telesá sa vykláňajú alebo vytáčajú od seba pri pohybe platne
3. nahor.
Aj v tomto vyhotovení sa otáčanie rotačných telies 19 uskutočňuje v opačných zmysloch, ako ukazujú šípky 15. Aj v tomto vyhotovení sa vhodne využíva opora 17 na polohovanie vrchnej odoberanej platne.
Vo vyhotovení podľa obr.5 oddeľovacie zariadenia pozostávajú z jedného alebo viacerých, s výhodou z dvoch, kolies alebo otáčavých diskov, ktoré svojimi okrajmi 24 priliehajú k horným, s výhodou protiľahlým, okrajom stohu 2. Kole13 sá 23 majú vonkajší plášť, ktorý spôsobuje vysoké trenie vzhladom na platne 3. v stohu, alebo aj drážkovaný povrch, na ktorom vzdialenosť medzi susediacimi drážkami zodpovedá vzdialenosti, opísanej vyššie pre závity skrutiek 12. Naviac, pozdĺžny smer drážok je rovnobežný s hranami platní 3 v stohu 2.
Kolesá 23 sa otáčajú v navzájom opačných zmysloch, čo je naznačené šípkami 25. To znamená, že smery 5. podávania budú ležať v smere dotyčníc ku kolesám v bodoch dotyku s platňou, ktorá sa má odobrať a oddeliť. Pri pohybe platne nahor budú smery podávania zvierať stále sa zmenšujúci uhol so smerom 6 oddeľovania, ak sú kolesá umiestnené v konštantnej výške nad stohom 2. Aj v tomto vyhotovení je nevyhnutné, aby sa kolesá 23 mohli počas oddeľovacieho cyklu pohybovať od seba navzájom, čo možno dosiahnuť tak, že osové ložiská kolies sú posúvateľné vodorovne (približne v rovine rozľahlosti najvrchnejšej platne 3). Alternatívne môžu byť ložiská kolies 23 pripevnené vo výkyvných ramenách, takže kolesá možno takto vytáčať von kyvným pohybom.
V tomto vyhotovení sa možno zaobísť bez opôr 17, pretože kolesá 23 nevyvolávajú žiadnu silovú zložku zodpovedajúcu silovej zložke v smere 16 na obr.2.
Vo vyhotovení podľa obr.6 oddeľovacie zariadenia 1 pozostávaj ú z jedného alebo viacerých, s výhodou z dvoch, nekonečných obiehajúcich pásov 26. Pásy bežia cez dva rotačné valce alebo bubny 27, ktoré sa otáčajú v súhlase so šípkami 28 v opačných zmysloch. Tým budú mať pásy 26 smery 5 podávania, ktoré zodpovedajú smeru tých častí pásov, ktoré priliehajú k stohu. Tým istým spôsobom, ktorý sa použil pri okrajoch kolies 23 vo vyhotovení podľa obr.5, pásy 26 majú na svojich plochách, ktoré zaberajú so stohom, drážky alebo trenie zvyšujúce povlaky, čím sa prenáša sila na platne.
Ani v tomto vyhotovení nie je potrebná opora analogická opore 17, pretože pásy 26 nevyvolávajú silovú zložku v rovine rozľahlosti platní pozdĺž smeru 16., znázorneného na obr.2.
V tomto vyhotovení možno uhol medzi smerom 5. podávania a zamýšľaným smerom 6. oddeľovania zmenšiť počas oddeľovacieho cyklu cým, že zostava pásy/valce sa vytáča okolo osi otáčania nižšieho valca 27, ktorý je súčasťou zostavy. Je tiež mysliteľné vzájomne posunúť zostavy jednu od druhej, aby sa vytvoril potrebný priestor pre odoberanú a oddelenú platňu.
Vo vyhotovení podľa obr.7 oddeľovacie zariadenia X pozostávajú z jedného alebo viacerých, s výhodou z dvoch, nekonečných obiehajúcich pásov 29, ktoré sú unášané a ktoré sa otáčajú okolo alebo medzi valcami 30. Valce 30 v každom oddeľovacom zariadení 1 majú osi otáčania 31,ktoré sú navzájom rovnobežné a ktoré sú tiež rovnobežné so smermi 5. podávavania oddeľovacích zariadení.
Aby sa dosiahlo požadované odoberanie a oddeľovanie platní 3, pásy 29 sú vybavené na svojich vonkajších plochách, priliehajúcich k stohu 2, drážkovaním 32 s takým smerom drážok, že tá časť drážkovania, ktorá prechádza okolo valca 30, priliehajúceho k stohu 2, vytvorí závit na povrchu valca. Drážkovanie 32 teda má uhol stúpania vzhľadom na rovinu priemeru otáčajúcich sa valcov 30.. Vzdialenosť medzi susednými drážkami zodpovedá vzdialenosti, opísanej pre závit skrutiek 12 vo vyhotovení podľa obr.l - 3.
Aj v tomto vyhotovení musia byť valcové pásy zostavy pohyblivé analogicky s vyššie opísanými.
Vo vyhotovení podľa obr.8 oddeľovacie zariadenia 1 pozostávajú z jedného alebo viacerých, s výhodou z dvoch, podávacích zariadení 33. ktoré majú pretiahnutý tvar a sú lineárne vratne pohyblivé v súhlase so šípkami 34. Podávacie zariadenia 33 sú vybavené na svojich stranách smerujúcich k stohu 2 priečne orientovanou drážkou (rovnobežnou s líniou hornej hrany stohu), pričom vzdialenosť medzi susednými drážkami zodpovedá vzdialenosti opísanej vyššie pre závit skrutiek 12.
Na vratný pohyb podávacieho zariadenia 33 podľa šípky sa superponuje tiež kyvný otáčavý pohyb, ktorý znamená, že horné konce podávacích zariadení možno priviesť do väčšej vzdialenosti od seba navzájom, takže sa tým vytvorí potrebný priestor pre podávanú platňu 3.
Je možné si predstaviť aj ďalšie modifikácie bez odchý lenia sa od ducha a rozsahu priložených patentových nárokov / 1' ν';

Claims (20)

1. Spôsob odoberania zo stohu, alebo vzájomného oddeľovania v podstate rovinných platne, ako sú kovové plechy, deľovanie sa uskutočňuje v predmetov tvaru tabule alebo ktoré tvoria stoh, pričom odsmere oddeľovania, ktorý je v podstate rovnobežný s kolmicou na rovinu týchto predmetov určených na oddelenie od seba, a vykoná sa najmenej jedným oddeľovacím zariadením, vyznačujúci sa tým, že okrajová časť predmetu, ktorý sa má oddeliť, sa oddeľovacím zariadením vystaví pôsobeniu sily, ktorá má prvú zložku, nasmerovanú a v podstate rovnobežnú so smerom oddeľovania, a druhú zložku v podstate rovnobežnú s rovinou predmetu, ktorý sa má oddeliť, a smerujúcu od oddeľovacieho zariadenia k tomuto predmetu.
2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačuj úci sa tým, že predmet, ktorý sa má oddeliť, sa posunie v podstate rovnobežne s jeho rovinou pod vplyvom druhej zložky; a privedie sa do styku s druhým oddeľovačom, ktorým sa vystaví sile, ktorá má prvú zložku, nasmerovanú a v podstate rovnobežnú so smerom oddeľovania, a druhú zložku v podstate rovnobežnú s rovinou predmetu, ktorý sa má oddeliť, a smerujúcu od druhého oddeľovacieho zariadenia k predmetu.
3. Spôsob podľa nároku 2,vyznačuj úci sa tým, že silové zložky prvého a druhého oddeľovacieho zariadenia sú v podstate protismerné a obe oddeľovacie zariadenia vyvíjajú tiež tretie silové zložky proti predmetu, pričom tieto zložky sú v podstate rovnobežné navzájom a s rovinou predmetu, ktorý sa má oddeliť.
4. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 3, vyznačujúci sa tým, že oddeľovacie zariadenie má záberové prostriedky, ktoré sa vzhľadom na stoh pohybujú v smere podávača, ktorý zviera určitý uhol so smerom oddeľovania, pričom tento uhol sa zmenšuje podľa toho, ako r V
- 17 sa predmet posúva v smere oddeľovania.
5. Zariadenie na odoberanie zo stohu alebo oddeľovanie v podstate rovinných predmetov (3) tvaru tabule alebo platne, ako sú kovové plechy, ktoré tvoria stoh (2), obsahujúce najmenej jedno oddeľovacie zariadenie (1), ako je skrutka (12) alebo podobne, pričom oddeľovacie zariadenie (1) privedie k stohu (2) určitý počet záberových prvkov, ktoré sú pri pohľade zo stohu pohyblivé v smere (5) podávania, aby pri zábere so stohom oddelili z neho predmety (3) po jednotlivých kusoch,.vyznačujúce sa tým, že smer (5) podávania zviera určitý uhol s kolmicou (6) na predmet (3), ktorý sa má oddeliť; a tým, že oddeľovacie zariadenie (1) prilieha k stohu (2) na jednom okraji toho predmetu (3), ktorý sa má oddeliť.
6. Zariadenie podľa nároku 5, vyznačujúce sa t ý m, že obsahuje dve oddeľovacie zariadenia (1) usporiadané na protiľahlých okrajoch stohu (2), ktorých smery podávania zvierajú v podstate orientované uhly s kolmicou (6) (3), ktorý sa má oddeliť.
rovnaké, ale protismerne na rovinu toho predmetu
7. Zariadenie podľa nároku 5 alebo 6, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacie zariadenie/zarradenia (1) sú predpäté tak, aby tlačili na okraj/okraje toho predmetu (3), ktorý sa má oddeliť.
8. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 5 až 7, vyznačujúce sa tým, že vzdialenosť medzi dvomi susednými záberovými prvkami z pohľadu zo stohu (2) je väčšia než hrúbka tých predmetov (3), ktoré sa majú oddeliť, s výhodou v rozsahu medzi 1,2 a 1,8-násobkom uvedenej hrúbky.
9. Zariadenie podľa nároku 8, vyznačuj úce satým, že uvedená vzdialenosť je približne 1,5-násobkom l'\/ f 7 /
- 18 uvedenej hrúbky.
10. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 6 až 9, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacie zariadenia (1) sú otočné alebo posúvateľné tak, aby sa ich časti zaberajúce s predmetom (3), ktorý sa má oddeliť, boli pohyblivé k sebe a od seba navzájom.
11. Zariadenie podľa nároku 8 alebo 9, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacie zariadenia sú vymeniteľné, aby boli prispôsobiteľné hrúbke tých predmetov (3), ktoré sa majú oddeliť.
12. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 5 až 11, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacie zaria denie/zariadenia (1) a stoh (2) sú navzájom nastaviteľné vo zvislom smere na prispôsobenie relatívnej výškovej polohy podľa toho, ako sa spotrebúva stoh (2).
13. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 5 až 12, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacím zariadením/zariadeniami (1) sú v podstate valcové skrutky (12).
14. Zariadenie podľa nároku 13, vyznačujúce sa t ý m, že skrutky (12) sú poháňané v opačných smeroch (7), čím je ten predmet (3), ktorý sa má oddeliť, vystavený sile (16) približne v rovine predmetu; pričom zariadenie obsahuje oporu (17), aby sa zabránilo posunutiu predmetu v tomto smere.
15. Zariadenie podľa nároku 13 alebo 14, vyznačujúce sa tým, že obsahuje skrutky (12) s pohonnými prostriedkami (7) usporiadanými otočné okolo hriadeľov (11), ktoré sú v podstate rovnobežné s okrajmi stohu (2), s ktorým sú skrutky (12) v zábere; pričom hriadele (11) sú usporiadané v takej vzdialenosti od stohu (2), aby sa jednotky obsahujúce skrutky/pohonné prostriedky (7) otáčali i,. /
- 10 gravitačnou silou do polôh, kde skrutky (12) sú v zábere so stohom (2).
16. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 5 až 12, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacím zariadením/zariadeniami (1) sú otočné, podľa možnosti kužeľové rotačné telesá (19), ktorých tvoriaca čiara je priamková alebo zakrivená konvexné navonok, a ktorých obvodový povrch má závit (20) pre záber s predmetom (3), ktorý sa má oddeliť, pričom smer dotyčnice k rotačnému telesu v oblasti jeho dotyku s uvedeným predmetom v podstate zodpovedá smeru (5) podávania.
17. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 5 až 12, vyznačujúce sa tým, e oddeľovacím zariadením/zariadeniami (1) sú kolesá (23), ktorých okraje (24) sú v zábere s predmetom (3), ktorý sa má oddeliť, pričom smer dotyčnice ku kolesu v oblasti jeho styku s predmetom v podstate zodpovedá smeru (5) podávania a koleso/kolesá sú otočné okolo hriadeľov, ktoré sú približne rovnobežné s tými okrajmi predmetu (3), s ktorými sú kolesá v zábere.
18. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 5 až 12, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacím zariadením/zariadeniami (1) sú nekonečné obiehajúce pásy (26) v zábere s predmetom (3), ktorý sa má oddeliť, pričom smer pásu v oblasti jeho styku s predmetom (3) v podstate zodpovedá smeru (5) podávania a kolesá alebo valce (27), ktoré nesú pás/pásy, sú otočné okolo hriadeľov, ktoré sú približne rovnobežné s tými okrajmi predmetu (3), s ktorými je pás v zábere.
19. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 5 až 12, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacím zariadením/zariadeniami (1) sú nekonečné obiehajúce pásy (29) v zábere s predmetom (3), ktorý sa má oddeliť, pričom pás je us20
P V líél-qi.
poriadaný okolo dvoch valcov (30) s rovnobežnými hriadeľmi (31), ktoré sú tiež rovnobežné so smerom (5) podávania, a pás (29) má na svojej strane, ktorá je v zábere s predmetom (3), drážku (32) so stúpaním vzhľadom na priemerovú rovinu valcov.
20. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 5 až 12, vyznačujúce sa tým, že oddeľovacím zariadením/zariadeniami (1) sú ozubené hrebene alebo podobné drážkované zariadenia (33) usporiadané pohyblivo prinajmenšom v ich pozdĺžnom smere, pričom smer (34) pohybu počas jedného oddeľovacieho cyklu v podstate zodpovedá smeru (5) podávania.
1/8
Obr
2/8 t>-
Obr.
3/8 m
SK1362-94A 1992-05-13 1993-04-16 Method for destacking of metal sheet from stack and apparatus for realization of this method SK136294A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9201507A SE500330C2 (sv) 1992-05-13 1992-05-13 Sätt och anordning för separering av plana föremål
PCT/SE1993/000333 WO1993023321A1 (en) 1992-05-13 1993-04-16 Method and apparatus for destacking sheet metal members

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK136294A3 true SK136294A3 (en) 1995-05-10

Family

ID=20386235

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1362-94A SK136294A3 (en) 1992-05-13 1993-04-16 Method for destacking of metal sheet from stack and apparatus for realization of this method

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5611658A (sk)
EP (1) EP0640057B1 (sk)
JP (1) JPH07506798A (sk)
KR (1) KR100200471B1 (sk)
AU (1) AU663193B2 (sk)
CA (1) CA2135627A1 (sk)
CZ (1) CZ283845B6 (sk)
DE (1) DE69322507T2 (sk)
ES (1) ES2125981T3 (sk)
HU (1) HU217232B (sk)
PL (1) PL170911B1 (sk)
RU (1) RU2118609C1 (sk)
SE (1) SE500330C2 (sk)
SK (1) SK136294A3 (sk)
UA (1) UA35587C2 (sk)
WO (1) WO1993023321A1 (sk)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102008023762A1 (de) * 2007-09-13 2009-03-19 Multivac Sepp Haggenmüller Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zur Aufnahme und zum Transport eines Gutes
ITBO20080478A1 (it) * 2008-07-30 2010-01-31 A2 S R L Dispositivo di manipolazione di fogli di carta.
JP2013116805A (ja) * 2011-12-05 2013-06-13 Konica Minolta Business Technologies Inc 給紙装置及び画像形成装置
KR102238876B1 (ko) * 2014-08-07 2021-04-12 에이비비 슈바이쯔 아게 스탬핑 프레스 라인에 블랭크를 로딩하는 방법
WO2016124241A1 (en) * 2015-02-05 2016-08-11 Abb Technology Ag Method for loading blanks to a press and system
US10322890B2 (en) 2016-10-17 2019-06-18 Oakland University Sheet metal blank destacker
DE102016125834B4 (de) 2016-12-29 2023-01-19 Stefan Wendling Vereinzelungsvorrichtung und Verfahren zum Vereinzeln von Plattenelementen
JP6498222B2 (ja) * 2017-01-30 2019-04-10 株式会社小矢部精機 シート材分離補助装置
CN109650112B (zh) * 2018-12-05 2020-09-11 北京航星机器制造有限公司 一种信函信息采集系统
RU206490U1 (ru) * 2021-04-20 2021-09-14 Общество с ограниченной ответственностью Инженерно-технический центр "УКАВТ" Устройство для расщепления неплоских изделий из тонкого листового картона из стопки
DE102022108450A1 (de) * 2022-04-07 2023-10-12 Trumpf Sachsen Gmbh Maschinelles Verfahren und maschinelle Vereinzelungsvorrichtung zum Vereinzeln von plastisch verformbaren plattenartigen Werkstücken eines Werkstückstapels sowie maschinelle Beschickungsvorrichtung und maschinelle Anordnung für die Werkstückbearbeitung
CN117863655A (zh) * 2022-12-30 2024-04-12 苏州智巨源自动化科技有限公司 一种包护角的多次取料抖料精准剥离结构

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE258382C (sk) *
BE551629A (sk) *
DE372401C (de) * 1915-07-19 1923-03-27 Continental Can Co Zufuehrungsvorrichtung fuer Buechsenboeden
FR799182A (fr) * 1945-05-12 1936-06-08 Mach Automatiques Bardet Margeur automatique pour publications et journaux
US3391926A (en) * 1966-04-27 1968-07-09 Jaatinen Per Arno Device for removing sheets or plates from a pile one by one
SU402497A1 (ru) * 1971-07-28 1973-10-19 УСТРОЙСТВО дл ОТДЕЛЕНИЯ ЛИСТОВЫХ ШТАЛ\ПОВАННЫХ
DE2445986A1 (de) * 1974-09-26 1976-04-08 Siemens Ag Vorrichtung zur entnahme jeweils eines einzelnen filmblattes von einem stapel unmittelbar lose aneinander anliegender filmblaetter
SU870322A1 (ru) * 1979-09-28 1981-10-07 Предприятие П/Я А-7292 Устройство дл поштучной подачи из штабел плоских заготовок
FR2477120A1 (fr) * 1980-03-03 1981-09-04 Mach Calibrage Cond Dispositif pour la delivrance successive d'objets empiles
DE3104670A1 (de) * 1981-02-10 1982-09-02 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Vorrichtung zum trennen von einzelnen zu einem stapel zusammengefassten blaettern
IT8319476A0 (it) * 1982-04-01 1983-02-08 Rockwell Rimoldi Spa Dispositivo di prelievo di pezzi impilati di materiale tessile osimile.
US4511134A (en) * 1983-08-29 1985-04-16 R. A. Jones & Co. Inc. Lockout for a rotary feeder
SU1217535A1 (ru) * 1984-03-13 1986-03-15 Симферопольский Филиал Центрального Проектно-Конструкторского И Технологического Бюро Устройство дл поштучной выдачи заготовок из стопы
US4595188A (en) * 1984-11-15 1986-06-17 Bell & Howell Company Envelope feeding system and speed control for mail sorting machines
JPS6317741A (ja) * 1986-07-08 1988-01-25 Electroplating Eng Of Japan Co 薄板の受渡し・受取り装置
SU1680417A1 (ru) * 1988-12-26 1991-09-30 Старо-Краматорский машиностроительный завод им.Орджоникидзе Устройство дл отделени листовой заготовки от стопы и подачи ее в зону захвата

Also Published As

Publication number Publication date
AU663193B2 (en) 1995-09-28
AU4096993A (en) 1993-12-13
EP0640057B1 (en) 1998-12-09
KR950701593A (ko) 1995-04-28
DE69322507T2 (de) 1999-05-06
WO1993023321A1 (en) 1993-11-25
SE9201507L (sv) 1993-11-14
KR100200471B1 (ko) 1999-06-15
SE9201507D0 (sv) 1992-05-13
ES2125981T3 (es) 1999-03-16
RU2118609C1 (ru) 1998-09-10
EP0640057A1 (en) 1995-03-01
HU217232B (hu) 1999-12-28
SE500330C2 (sv) 1994-06-06
PL170911B1 (en) 1997-02-28
JPH07506798A (ja) 1995-07-27
CZ278694A3 (en) 1995-05-17
CZ283845B6 (cs) 1998-06-17
HUT70665A (en) 1995-10-30
CA2135627A1 (en) 1993-11-25
UA35587C2 (uk) 2001-04-16
RU94046222A (ru) 1996-10-10
DE69322507D1 (de) 1999-01-21
US5611658A (en) 1997-03-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK136294A3 (en) Method for destacking of metal sheet from stack and apparatus for realization of this method
JP5794660B2 (ja) 堆積体から印刷物を分離するための方法および装置
US20090165524A1 (en) Stamping apparatus with feed device
EP1612164A1 (de) Vorrichtung und Verfahren zum Einbringen von Zwischenlagen beim Palettieren
DE102007054867A1 (de) Greifvorrichtung
US20100042254A1 (en) Method of feeding flattened cardboard cartons in a carton opening machine in a bottle, container, or article packaging plant, and a device therefor
EP0033835A1 (en) Sheet stack aligner
JP2530208Y2 (ja) シート状ブランクを容器へ充填する装置
DE202009009242U1 (de) Schalenverschließmaschine
US5409207A (en) Stacking of flexible planar articles
EP1375405A1 (en) Unit for handling a product comprising at least one ream of sheets
DE19615251A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Bearbeiten von Werkstücken in einer Gesenkbiegepresse
EP2295320B1 (de) Vorrichtung und Verfahren zum Handhaben von Stapeln aus Druckträgern
US8146910B2 (en) Conveying device for feeding printed products to a processing unit
US4710088A (en) Magazine for stacking sheet-metal members
DE102022103048B4 (de) Anhebemechanismus
DE102011018857B4 (de) Einrichtung zum Abtragen eines Plattenstapels
EP2520523A1 (de) Vorrichtung zum Transport, Vereinzeln, Abstoppen und/oder Magazinieren von eigenstabilen Werkstücken
CN210528023U (zh) 瓦楞纸板加工用的点数堆码机
EP1757544B1 (de) Vorrichtung zum seitlichen Ausrichten von Bogen
DE10331411B3 (de) Verfahren zum kontinuierlichen Stapeln von Zuschnitten aus einer Presse
DE19824835A1 (de) Vorrichtung zum seitlichen Ausrichten von Bogen
JPS6274870A (ja) 紙揃え機の紙揃え装置
JPH04292337A (ja) 積層体からの紙器用打抜ブランクの送り出し装置
DE102011084696A1 (de) Vorrichtung zum Zuführen von Bogenmaterial