CZ141998A3 - Sázecí zařízení se vzduchem chlazeným nosičem posunovací tyče - Google Patents

Sázecí zařízení se vzduchem chlazeným nosičem posunovací tyče Download PDF

Info

Publication number
CZ141998A3
CZ141998A3 CZ981419A CZ141998A CZ141998A3 CZ 141998 A3 CZ141998 A3 CZ 141998A3 CZ 981419 A CZ981419 A CZ 981419A CZ 141998 A CZ141998 A CZ 141998A CZ 141998 A3 CZ141998 A3 CZ 141998A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
linear drive
drive means
housing
frame
nut
Prior art date
Application number
CZ981419A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ298369B6 (cs
Inventor
Wayne D. Leidy
Frank J. Difrank
Ronald P. Warnecke
Original Assignee
Owens-Brockway Glass Container Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from US08/854,042 external-priority patent/US5893449A/en
Priority claimed from US08/931,720 external-priority patent/US5992613A/en
Application filed by Owens-Brockway Glass Container Inc. filed Critical Owens-Brockway Glass Container Inc.
Publication of CZ141998A3 publication Critical patent/CZ141998A3/cs
Publication of CZ298369B6 publication Critical patent/CZ298369B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03BMANUFACTURE, SHAPING, OR SUPPLEMENTARY PROCESSES
    • C03B35/00Transporting of glass products during their manufacture, e.g. hot glass lenses, prisms
    • C03B35/04Transporting of hot hollow or semi-hollow glass products
    • C03B35/06Feeding of hot hollow glass products into annealing or heating kilns
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G47/00Article or material-handling devices associated with conveyors; Methods employing such devices
    • B65G47/74Feeding, transfer, or discharging devices of particular kinds or types
    • B65G47/82Rotary or reciprocating members for direct action on articles or materials, e.g. pushers, rakes, shovels

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Re-Forming, After-Treatment, Cutting And Transporting Of Glass Products (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)
  • Special Conveying (AREA)
  • Heat Treatments In General, Especially Conveying And Cooling (AREA)
  • Tunnel Furnaces (AREA)
  • Furnace Charging Or Discharging (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Feeding, Discharge, Calcimining, Fusing, And Gas-Generation Devices (AREA)
  • Connection Of Motors, Electrical Generators, Mechanical Devices, And The Like (AREA)
  • Means For Warming Up And Starting Carburetors (AREA)
  • Reciprocating Conveyors (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká přenášecího zařízení pro přenášení produktů uspořádaných v lineární řadě na prvním dopravníku na druhý dopravník, který je umístěn příčně k prvnímu dopravníku a dopravuje produkty do jednotky pro zpracování uvedených produktů. Vynález se zejména týká přenášecího zařízení výše uvedeného typu pro přenášení čerstvě vytvořených skleněných obalů na výšše uspořádaný horizontální povrch pohybujícího dopravníku tunelové chladící pece, přičemž vynález se týká zejména přenášecího zařízení často nazývaného jako sázecí zařízení pece nebo zakládač do chladící pece. Vynález se zejména týká vzduchem chlazeného nosiče posunovací tyče použitého v sázecím zařízením pece nebo zakládací do chladící pece výše uvedeného typu.
Dosavadní stav techniky
Patentový dokument US 5,044,488 (Bolin) popisuje sázecí zařízení pece nebo zakládač do chladící pece, který má poháněné rámy uspořádané nad sebou, znichž nej spodnější je nesen nosnou strukturou ve zvýšené poloze nad podlahou továrny, v které je sázecí zařízení instalováno. Nej spodnější rám je pohyblivý směrem k přilehlé tunelové chladící peci za účelem posunu přímé řady skleněných obalů na dopravníku, popsaném v uvedeném odkazu jako příčný dopravník, uspořádaném mezi sázecím zařízením a pecí příčně k příčnému dopravníku orientovanému do pece. S nej spodnějším rámem je sestaven mezilehlý rám. Tento mezilehlý rám je pohyblivý společně s nej spodnějším rámem směrem k peci a od pece, přičemž je nezávisle pohyblivý vzhledem k nej spodnějŠímu rámu ve směru paralelním se směrem pohybu příčného dopravníku za účelem zamezení srážky mezi novými obaly přicházejícími na příčném dopravníku a nosnou tyčí nesenou třetím rámem během pohybu ·· ···· ·· ···· ·· ·· • · ···« · · · · • · · ···· · * · · • · ·· · ·· ···· · • · ·· · ··· ·««· · ·· ··· ·· ·· nejspodnějšího rámu směrem k peci. Tento třetí rám, který je nejvrchnějším v uvedené sestavě nad sebou uspořádaných rámů, je připevněn nad mezilehlým rámem, přičemž je pohyblivý společně s nej spodnějším rámem a mezilehlým rámem, přičemž je pohyblivý ve vertikálním směru nezávisle na mezilehlém rámu a nej spodnějším rámu za účelem vyzdvižení posunovací tyče nad vrchní části obalů přicházejících na příčném dopravníku v průběhů návratu posunovací tyče do startovací polohy. Pohyb každého z rámů sázecího zařízení podle patentového dokumentu US 5,044,488 je vyvolán osově připevněnými otočnými šroubovícovými poháněcími zařízeními nesenými rámy uspořádanými pod těmito zařízeními nebo nosnou strukturou v případě poháněcího zařízení pro nej spodnější rám, přičemž ke každému z rámů je připevněna matice, ve které je otočně uspořádán otočný šnek.
Uvedená poháněči zařízení s otočným šněkem sázecího zařízení podle výše uvedeného patentového dokumentu US 5,044,488 mají mnoho provozních výhodo proti jiným poháněcím zařízením sázecího zařízení, jakými jsou např. hydraulické nebo pneumatické válce nebo motory. Mezi tyto výhody např. patří skutečnost, že poháněči zařízení s otočným šnekem mají vyšší startovací točivé momenty, méně se trhavě pohybují a jejich pohyb je lépe regulovatelný. Naneštěstí prostředí továren vyrábějících skleněné obaly je zcela nepříznivé pro provoz poháněčích zařízení s otočným šnekem typu popsaného ve výše uvedeném patentovém dokumentu US 5,044,488 v důsledku přítomnosti prachu nebo jiných částic, které mohou znečistit povrchy otočného šneku, které jsou v kontaktu s maticí, nebo sklonu otočného šneku k rozstřikování mazadla do okolí v případě jeho otáčení při rychlostech žádoucích pro správný provoz sázecího zařízení, a/nebo vysokých teplot příznačně doprovázejících provoz sázecího zařízení. Kvůli těmto problémům byl původcem výše uvedené patentové přihlášky US 5,044,488 následně patentováno sázecí zařízení, ve kterém poháněči zařízení s otočným šnekem podle výše uvedeného • · · · patentového spisu US 5,044,488 byly nahrazeny poháněcími zařízeními s nekonečnými pásy popsanými v patentovém spise US 5,472,077 (Bolin). Avšak použití poháněčích zařízení s nekonečnými pásy pro pohánění rámů sázecího zařízení představuje další problémy při provozu tohoto sázecího zařízení. Mezi tyto problémy např. patří příznačně nízké startovací točivé momenty těchto poháněčích zařízení a problémy související s obtížnou regulací přesných poloh pohyblivých rámů v důsledku vytahování pásů v poháněcím systému používajícím nekonečné pásy nebo vůle mezi řetězy a poháněcími zuby v poháněcím systému používajícím řetězy.
Posunovací tyč sázecího zařízení výše popsaného typu je poměrně dlouhá a je vystavena vysokým teplotám v důsledku jejího působí v blízkosti čerstvě vyrobených obalů, které dosud zadržují velké množství tepla potřebné pro jejich tváření z dávky skloviny roztaveného skla a v blízkosti vstupního konce tunelové chladící pece, která musí být provozována při zvýšených teplotách pro žádoucí chlazení skleněných obalů. Tak např., posunovací tyč typického sázecího zařízení působí v prostředí, ve kterém teplota obvykle dosahuje hodnoty alespoň 204°C a v některých případech hodnoty až přibližně 538°C. Jestliže uvedená posunovací tyč není nepřetržitě chlazena během jejího provozu, potom dochází k zprohýbání nebo jiným formám tepelné deformace uvedené posunovací tyče.
Jiné sázecí zařízení jsou popsány v patentových dokumentech 4,067,434 (Mumford) a US 3,184,031 (Dunlap) a ve zveřejněné britské patenové přihlášce GB 2174667A.
Podstata vynálezu
Výše uvedené a jiné problémy související s provozem známých sázecích zařízení jsou překonány sázecím zařízením podle vynálezu, ve kterém pohyb vpřed a zpět každého ze tří • · na sobě uspořádaných pohyblivých rámů je proveden axiálně připevněnými, otočnými šneky, které se otáčí v matici, která pohání dvojici vzájemně odsazených paralelních poháněčích tyčí. Tento otočný šnek a tato matice jsou uzavřeny uvnitř krytu, přičemž uvedené poháněči tyče vybíhají z tohoto krytu skrze vhodná těsnění pro udržení maziva uvnitř krytu a zamezení vstupu nečistot z okolí do vnitřní části krytu. Kryt pro každou sestavu otočného šroubu a poháněči matice je připevněn k níže uspořádanému rámu nebo nosné struktuře v případě poháněči sestavy pro nej spodnější pohyblivý rám, přičemž volné konce poháněčích tyčí jsou připevněny k výše uspořádanému pohyblivému rámu.
Použití uzavřených sestav otočného šneku a poháněči matice v rámci pohybu pohyblivých rámů sázecího zařízení podle vynálezu umožňuje požívat výhod vyplývajících z jemné manipulace a regulovatelnosti pracovního cyklu a předvýdatelných u otevřených sestav otočného šneku a poháněči matice podle výše uvedeného patentového dokumentu 5,044,448, zatímco zabraňuje vzniku problémů souvisejících s mazivem, znečištění povrchů otočného šneku a vzniku dalších problémů spojených s provozem a údržbou zařízení podle výše uvedeného patentového dokumentu US 5,044,488, jak byly popsány ve výše uvedeném patentovém dokumentu US 5,472,077.
Problémy související s provozem posunovací tyče sázecího zařízení působící v prostředí s vysokými teplotami jsou překonány vynálezem, který používá konstrukční prvek pro posunovací tyč obklopenou tenkými kovovými plášti odsazenými od tohoto konstrukčního prvku nebo vzájemně odsazenými v případě podpěry posunovací tyče používající více než jeden z uvedených plášťů, a způsobením proudění tlakového chladícího vzduchu v prostoru mezi uvedeným konstrukčním prvkem a oklopujícím kovovým pláštěm nebo obklopujícími kovovými plášti.
Vzhledem k tomu je cílem vynálezu poskytnout zlepšenou podpěru posunovací tyče sázecího zařízení pece.
Cílem vynálezu je zejména poskytnout podpěru posunovací tyče popsaného typu, která je odolná vůči zkroucení a jiným formám tepelné deformace v případě provozu posunovací tyče v prostředí s vysokými teplotami.
Stručný popis obrázků
Vynález bude více zřejmý z následujícího popisu příkladů provedení vynálezu, ve kterém budou dělány odkazy na připojené výkresy, na kterých obr. 1 zobrazuje částečný perspektivní pohled na sázecí zařízení pece podle příkladného provedení vynálezu,
obr. 2 obr. 1, zobrazuj e čelní pohled na sázecí zařízení z
obr. 3 zobrazuje boční pohled na sázecí zařízení z
obr. 1 a 2,
obr. 4 zobrazuje řez sázecím zařízením provedeným
podle linie 4-4 z obr. 2,
obr. 5 zobrazuje ve zvětšeném měřítku zadní pohled na část sázecího zařízení z obr. 1 až 4, obr. 6 zobrazuje ve zvětšeném měřítku čelní pohled na část sázecího zařízení z obr. 1 až 5, obr. 7 zobrazuje ve zvětšeném měřítku boční pohled na část sázecího zařízení z obr. 1 až 5,
obr. 8 zobrazuje ve zvětšeném měřítku řez částí
sázecího zařízení provedený podél linií 8 -8 z obr. 6,
obr. 9 zobrazuj e řez částí sázecího zařízení
provedeného podél linie 9-9 z obr. 7,
obr. 10 zobrazuj e ve zvětšeném měřítku půdorysný,
• · · ·
•«· · · · · · » · · · · • · · · · · · • · · · · · · • · · · • · · * · · · částečně průřezový pohled na poháněči zařízení použité v sázecím zařízení z obr. 1 až 5,
Obr. 11 a 12 zobrazují ve zvětšeném měřítku boční, částečně průřezový pohled na jiné provedení poháněcího zařízení použitého v sázecím zařízením z obr. 1 až 5, přičemž tyto obrázky jsou vzájmně otočeny o 90°, obr. 13 zobrazuje boční, částečně průřezový pohled na alternativní provedení poháněcího zařízení pro použití v sázecím zařízení z obr. 1 až 5, obr. 14 zobrazuje řez poháněcím zařízením vedený podél linie 14-14 z obr. 13, obr. 15 zobrazuje řez částí sázecího zařízení vedený podél linie 15-15 z obr. 2 a obr. 16 zobrazuje částečně schématicky řez podpěrou posunovací tyče podle výhodného provedení vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Sázecí zařízení podle provedení vynálezu popsaném ve výše uvedené související patentové přihlášce US 08/854.042 je na výkresech označeno vztahovou značkou 20,. Sázecí zařízení 20 zahrnuje rám, který je vytvořen z vertikálně probíhajících noh 24 , 26, 2.8, 30, přičemž tyto hohy mají konfiguraci obdélníku. Nohy 24., 26 jsou vzájemně spojeny příčně probíhajícími prvky 32, 34, nohy 28., 30 jsou vzájemně spojeny příčně probíhajícími prvky 36 , 38., nohy 24., 28 jsou vzájemně spojeny podélně probíhajícími prvky 40, 42 a nohy 26, 30 jsou vzájemně spojeny podélně probíhajícími prvky (nejsou zobrazeny).
Rám 22 je opatřen dvojicí vzájemně odsazených podélně probíhajících kluzných vedení 44, 46 a obecně obdélníkovým rámem 48., který je kluzně uložen na kluzných vedeních 44., 46.
• · • · · · ·* • · · ·· · · • · · ·· • · ·♦ ···· · ·· ···
Rám 48 je uzpůsoben k pohybu na rámu 22 směrem k tunelové chladící peci L a od této pece nebo od jiné zpracovatelské jednotky pomocí reverzibilního lineárního poháněcího zařízení 50, které je poháněno reverzibilním střídavým servomotorem 52, který je vyrovnán s poháněcím zařízením 50 a připevněn k tomuto zařízení.
Obr. 10 zobrazuje lineární poháněči zařízení 50 v praxi používaném ve vynálezu spolu se servomotorem 52., který je připevněn k poháněcímu zařízení 50 tak, že osově vyrovnán s tímto zařízením, přičemž v tomto případě lineární poháněči zařízení 50 je tvořeno šroubovicovým mechanismem s reverzibilním otočným šnekem 54. Tento otočný šnek 54 je obklopen krytem 56 s vnitřním mazáním, který je připevněn k rámu 22, a otáčí se uvnitř matice 58 . Matice 58 je výhodně tvořena dvojicí protilehlých matic 58a, 58b za účelem minimalizovat boční vůli mezi maticí 58 a otočným šnekem. V libovolném případě otáčení šneku 54 způsobí v závislosti na směru otáčení šneku 54 posunutí matice 58 dopředu nebo vrácení této matice zpět vzhledem k poloze servomotoru 52.
Matice 58 má desku 60., která je připevněna k této matici, přičemž k uvedené desce 60 jsou připevněny vnitřní konce dvojice vzájemně odsazených dlouhých štíhlých tyčí 62, 64. Vnější konce těchto tyčí 62, 64 vybíhají za kryt 56.
lineárního poháněcího zařízení 50 ve všech polohách matice 58 uvnitř krytu 56., přičemž kryt 56 je opatřen těsněními 62, 64 za účelem neprodyšného uzavření kluzného pohybu tyčí 62, 64 vzhledem ke krytu 56. Vnější konce tyčí 62, 64 jsou připevněny desce 70, přičemž deska 70 je zase připevněna k rámu 48, jak je to zřejmé z obr. 4. Tudíž pohyb matice 50 dopředu a zpět způsobí, jak to bylo výše uvedeno, pohyb rámu 48 v horizontální rovině, a to směrem k tunelové chladící peci L resp. od této pece pryč. Použití tyčí 62., 64 k podélnému oddělení matice 58 od rámu 48 délkou tyčí 62, 64 výhodně umožňuje jistý stupeň porušení souososti mezi maticí • · • · uzavřeného a rámem 48 díky pružnosti tyčí 62, 64.
Lineární poháněči zařízení jak bylo výše popsáno, Drive Design, lne. oproti otevřenému zařízení, jakým je poháněči zařízení j e komerkčně Glastonbury, šroubovícověrnu, např. otevřené popsané ve výše of šroubovicového typu, dostupné u firmy E Connecticut, a má lineárnímu poháněcímu šroubovicové lineární uvedeném patentu US 5,044,488, mnoho výhod pří použití v rámu s vratným pohybem sázecího zařízení. Uzavřený šroubovicový mechanismus zejména umožňuje nepřetržité mazání spoluzabírajících povrchů otočného šneku 54 a matice 58, nehledě na sklon otáčejícího šneku 54 k odhazování maziva z povrchů šneku pryč v důsledku odstředivé síly, ke kterému zejména dochází při vysokých rychlostech otáčení šneku, přičemž kryt 56., který obklopuje šnek 54 a matici 58, chrání jejich povrchy před znečištěním v důsledku prachu a úlomků, které mohou být přítomny v průmyslovém prostředí, jakým může být např. prostředí továrny na výrobu skleněných obalů přičemž kryt 56 s cirkulací maziva vedenou skrze vnitřní část tohoto krytu chrání šnek 54 a matici 58 před přehřátím v prostředí, ve kterém by jinak byly vystaveny teplu v důsledku umístění těchto konstrukčních prvků v blízkosti zahřátých obalů a vstupu do tunelové chladící pece L. Kryt 56 má vnější radiační ochranný plášť. 56a, který je uspořádán kolem tohoto krytu a odsazen od tohoto krytu za účelem snížení přenosu tepla do vnitřní části lineárního poháněcího zařízení 50.
Lineární poháněči zařízení uzavřeného šroubovicového typu je popsáno v patentovém dokumentu 4,500,805 (Swanson).
Rám 48 je opatřen dvojicí odsazených, bočně vybíhajících kluzných vedení 72., 74, na kterých je kluzně uložen rám 76. Tento rám 76 se pohybuje vpřed a vzad v podélném směru společně s rámem 48 a kromě toho se pohybuje v • · • · · · • · · · • · laterálním směru vzhledem k rámu 48, a to ze strany na stranu tunelové chladící pece L, pomocí reverzibilního lineárního poháněcího zařízení 78, které je poháněno reverzibilním střídavým servo motorem. Lineární poháněči zařízení 78 je výhodně tvořeno uzavřeným šroubovicovým mechanismem typu výše popsaného v souvislosti s lineárním poháněcím zařízením 50., a má kryt 82., který je připevněn k rámu 48 a matici (není znázorněna), která se pohybuje vřed a vzad uvnitř krytu 82 a pomocí dvojice podlouhlých štíhlých tyčí 84., 86., jejichž volné konce vybíhají za kryt 82, přenáší reciproční sílu na rám 76, který je od této matice odsazen uvedenými tyčemi.
Rám 76 má vertikálně probíhající části 86., které jsou vytvořeny z rámu s dvojicí vzájemně odsazených, vertikálně probíhajících prvků 84, 88, přičemž vertikálně probíhající prvky 86., 88 jsou opatřeny vertikálně probíhajícími kluznými vedeními 90 resp. 92 . Vertikálně probíhající rám 94 je kluzně uložen na kluzných vedeních 90, 92 rámu 76, aby rám 94 .byl pohyblivý ve vertikální rovině vůči rámu 76., poněvadž rám 76 je laterálně pohyblivý v horizontální rovině vzhledem k rámu 48 a rám 76 je podélně pohyblivý v horizontální rovině společně s rámem 48. Rám 94 je pohyblivý vpřed a vzad ve vertikální rovině za účelem, který budou dále úplněji uveden, pomocí reverzibilního lineárního poháněcího zařízení 96, které je poháněno reverzibilním střídavým servomotorem 98.
Obr. 11 a 12 znázorňují lineární poháněči zařízení 96, pro praktické použití ve vynálezu, se servomotorem 98, který je uspořádán tak, že není vyrovnán do souososti s lineárním poháněcím zařízením 96 a je paralelní s tímto zařízením, čímž je snížena celková výška sázecího zařízení
20. Lineární poháněči zařízení 96 je tvořeno uzavřeným šroubovicovým mechanismem s reverzibilním otočným šnekem 100. Tento šnek 100 je uzavřen uvnitř krytu 102 s vnitřním mazáním, který je připevněn k vertikálně probíhající části 86 rámu 76, přičemž se otočný šnek 100 otáčí uvnitř matice 104.
Otáčení šneku 100 tudíž způsobí posun matice 104 vpřed nebo zpět vzhledem k servomotoru 98 v závislosti na směru otáčení servomotoru 98., jehož točivý moment je přenášen na šnek 100 pomocí uzavřené poháněči sestavy 106, jakou je např. poháněči sestava s převodovým řemenem s vylisovanými zuby na vnitřní straně. Kryt 102 má výhodně vnější radiační plášť 102a uspořádaný kolem tohoto krytu a odsazený od tohoto krytu za účelem omezení přenosu tepla do vnitřní části lineárního poháněcího zařízení 96.
Matice 104 má desku 108 připevněnou k této matici, přičemž k uvedené desce 108 jsou připevněny vnitřní konce dvojice vzájemně odsazených, paralelních podlouhlých štíhlých tyčí 110, 112. Vnější konce těchto tyčí 110, 112 vybíhají ve všech polohách matice 104 uvnitř krytu 102 za kryt 102 lineárního poháněcího zařízení 96, přičemž kryt 102 je opatřen těsněními 114 a 116 za účelem utěsněného kluzného uložení tyčí 110 resp. 111 uvnitř krytu 102.
Vnější konce uvedených tyčí 110, 112 jsou připevněny k desce 118 a tato deska 118 je zase připevněna k rámu 94, jak je to zřejmé z obr. 3. Pohyb matice 104 vpřed a vzad tudíž způsobí, jak to bylo výše uvedeno, pohyb rámu 94 vpřed a vzad ve vertikální rovině. Použití tyčí 110, 112 za účelem podélného odsazení matice 104 od spojení těchto tyčí s rámem 94 způsobené délkou těchto tyčí 110, 112 výhodně umožňuje jistý stupeň porušení souososti mezi maticí 104 a rámem 94 díky pružnosti tyčí 110, 112. Lineární poháněči zařízení 96 uzavřeného šroubovicového typu, jak byl výše uveden, podobné lineárním poháněcím zařízením 50., 78, jak byly výše popsány, je komerkčně dostupný ve firmě E Drive Design,lne. of Glastombury, Connecticut, a má funkční výhody oproti otevřenému šroubovicovému lineárnímu poháněcímu zařízení, které bylo výše specificky popsáno v odkazu na lineární poháněči zařízení 50.
Rám 94 má bočně vybíhající posunovací tyč 120 • · · · • · • · ···· ·· · · ·· • · · *· • · · · · ·· • · · ·· · • · ·· • · · · · · připevněnou k tomuto rámu a dvojici vzájemně odsazených, podélně vybíhajících ramen 122, 124 s rameny 126 resp. 128 vybíhajícími z ramen 122, 124 směrem dolů, přičemž uvedená ramena slouží pro uvedení posunovací tyče 120 do žádoucí polohy vzhledem k peci L· v rámci předem stanovené činnosti posunovací tyče 120.
Cyklus činnosti sázecího zařízení 20 začíná tím, že rám 48 je odtažen zpět, pokud možno co nejdále od pece L, přičemž rám 76 je umístěn, pokud možno co nejdál k levé straně, jak je to zřejmé z konfigurace na obr. 2, a rám 94 se nachází v nej spodnější poloze. Čerstvě vytvořené skleněnné obaly C jsou uspořádány v přímé řadě mezi sázecím zařízením 20 a tunelovou chladící pecí L na nekonečném příčném dopravníku XC. Řada obalů C na příčném dopravníku XC je potom posunuta v před z příčného dopravníku XC posunutím rámu 48. směrem k peci L, jak to bylo výše popsáno. Během posunu obalů C směrem k peci L je nezbytné přemístit rám 76 k pravé straně, jak to bylo výše popsáno, aby se zabránilo srážce obalů C přicházejících na příčném dopravníku XC s posunovací tyčí 120. Při konci posunu řady obalů C do pece L je posunovací tyč 120 zvednuta nad vrchní části obalů C přicházejících na příčném dopravníku XC zvednutím rámu 94, jak to bylo výše uvedeno, přičemž se zvednutím rámu 94 se alespoň částečně časově překrývá navrácení rámu 48 od pece L do jeho výchozí polohy a přemístění rámu 76 k levé straně, tudíž do jeho výchozí polohy, přičemž v okamžiku, ve kterém je posunovací tyč 120 uvedena do polohy, ve které se nachází za vrchními částmi obalů C přicházejících na příčném dopravníku XC, je rám 94 snížen do jeho výchozí polohy.
Uvedená posunovací tyč 120 je spojena s bočně vybíhající nosnou tyčí 146 (viz. obr. 6) pomocí vyjímatelných kolíků 134, 136. přičemž nosná tyč 146 je zase připojena k výstupkům 130, 132 dolů vybíhajících ramen 126 resp. 128.
Rozebíratelné spojení mezi posunovací tyčí 120 a nosnou tyčí • · · · • · • · · ·
146 umožňuje rychlou výměnu posunovací tyče 120, která je žádoucí např. v případě změny průměru obalů C, na které působí sázecí zařízení 20 . V tomto ohledu posunovací tyč 120 je výhodně opatřena čelní plochou pro záběr s obaly, která zahrnuje množinu vzájemně odsazených vybrání pro záběr s obaly, která jsou vymezena množinou vzájemně odsazených nástavců ve tvaru rovnostranných trojúhelníků, které jsou připevněny k čelní ploše posunovací tyče 120, přičemž uvedená vybrání jsou dimenzována a vzájemně odsazena tak, že jsou uzpůsobena pro obaly C o daných průměrech. Tudíž při změně průměru obalů C, na které působí sázecí zařízení 20., je důležité, aby bylo možné u tohoto sázecího zařízení 20 rychle vyměnit posunovací tyč 120 za posunovací tyč, jejíž čelní plocha pro záběr s obaly je opatřena vybráními, které jsou dimenzovány a vzájemně odsazeny odlišným způsobem než, jak je tomu u prvně uvedené posunovací tyče 120, a aby spojení mezi posunovací tyčí 120 a nosnou tyčí 146 umožňovalo uvedenou rychlou změnu posunovací tyče 120.
Výstupky 130, 132 jsou spojeny s dolů vybíhajícími rameny 126 resp. 128 tak, že jsou otáčivé kolem os 138 resp. 140. Uvedené výstupky 130, 131 jsou opatřeny závitovými stavěcími prvky 142 resp. 144, které umožňují nastavení úhlu naklonění posunovací tyče 120 vůči obalům C, které jsou v záběru s touto tyčí, výhodně tak, že k záběru mezi posunovací tyčí 120 a spodní částí každého z obalů C dojde nepatrně předtím, než je tato posubovací tyč 120 uvedena do záběru s horní částí každého z uvedených obalů C, což má za následek nepatrné naklonění každého z uvedených obalů C ve směru opačném ke směru pohybu obalů C do pece L, jak je to zřejmé z obr. 7.
Dolů vybíhající ramena 126, 128 jsou spojeny s podélně vybíhajícími rameny 122 resp. 124 tak, že jsou schopny otáčivého pohybu kolem os 148 resp. 150. Při obvyklém provozu sázecího zařízení 20 je otáčení ramen 126, 128 • · · · • · • · · · vzhledem k ramenům 122, 124 kolem os 148 resp. 150 zabráněno střižnými kolíky 152 resp. 154, takže nedochází k žádnému uvedenému otáčení. Avšak v případě blokování přenosu obalů C do pece L uvedené střižné kolíky 152, 154 přestanou působit v důsledku zvýšené zátěže posunovací tyče 120, načež dolů vybíhající ramena 126, 128 se otočí v rozsahu omezeného oblouku vhledem k ramenům 122 resp. 124, čímž dojde k vyjmutí posunovací tyče 120 ze záběru s obaly C. Za účelem nastavení úhlu, který obvykle svírají dolů vybíhající ramena 126, 128 s podélně vybýhajícími rameny 122 resp. 124 ramena 122, 124 nesou nastavitelné zarážky 156 resp. 158, které napomáhají k nastavení žádoucí polohy posunovací tyče 120 vzhledem k obalům C, které mají být uvedeny do záběru s touto posunovací tyčí 120.
Za účelem umožnění uvedení nosné tyče 146 a posunovací tyče 120 do žádoucí polohy vzhledem k dolů vybíhajícím ramenům 126, 128, a tím vzhledem k obalům C, které mají přijít do záběru s posunovací tyčí 120, uvedené výstupky 130, 132 jsou spojeny s rámy 126, 128 deskovými sestavami 160 resp. 162. Desková sestava 160 určená pro dolů vybíhající rameno 126 je znázorněna na obr. 8, přičemž zahrnuje první desku 164, která je připevněna k ramenu 126 a druhou desku 166, která je otáčivě připevněna k první desce 164. Poloha druhé desky 166 vzhledem k první desce 164 je regulována upevňovacím prvkem 168 se závitem, přičemž tento prvek probíhá skrze objímku 170 v prvé desce 164, aby mohl být zaveden do druhé desky, aniž by byl do této desky zašroubován. Mezi hlavicovou částí 176 upevňovacího prvku 168 se závitem a vrchní částí objímky 170 je uspořádána dvojice klínových podložek podložek 172, 174. Vzájemnou změnou obvodové orientace podložek 172, 174 může být změněn úhel, který svírá upevňovací prostředek 168 se závitem s dolů vybíhajícím ramenem 126, a tudíž úhlová poloha nosné tyče 146 a posunovací tyče 120 vzhledem k obalům C. Desková sestava 162 není podrobně zobrazena na výkresech, avšak její « · * 4 • ♦ » · · « • · • 4 · · provedení je stejné jako provedení deskové sestavy 160.
Za účelem ochrany lineárního poháněcího zařízení 96 před tepelným zářením, jehož zdrojem je pec L a čerstvě vyrobené obaly C, na které působí sázecí zařízení 20., je k rámu 94 připevněna radiační přepážka 178, přičemž tato přepážka je výhodně připevněna k vertikálně vybíhajícím částem tohoto rámu, výhodně k prvkům 86, 88 uvedeného rámu. Kromě toho za účelem ochrany ostatních částí sázecího zařízení 20 před tepelným zářením, jehož zdrojem je pec L a čerstvě zhotovené obaly C, je mezi příčný dopravník XC a části sázecího zařízení 20, které se nachází pod podélně vybíhajícími rameny 122, 124 rámu 94 a za těmito rameny, uspořádána připevněná přepážka 180.
Horizontálně působící servomotory .52, 80 jsou schopné dodat vysoký moment otáčení během rychlého zrychlení rámů 48 resp. 76 a jsou schopné poměrně rychle zabrzdit během -rychlého zpomalení těchto rámů. Zatížení vyvolané uvedeným rychlým zrychlením a zpomalením je poměrně značné a způsobuje vibraci noh rámů 22., a tudíž jejich pohyb ze žádoucích poloh vůči peci L, pokud nejsou vhodným způsobem kompenzovány při instalování rámu 22 . Za účelem provedení uvedené vhodné kompenzace jsou nohy 24., 26, 28., 30 rámu 22 připevněny na závitových prvcích 182, 184, 186, 188. Tyto prvky 182, 184, 186, 188 jsou zase upevněny na podlaze F továrny pro výrobu skleněných obalů, ve které je sázecí zařízení 20 instalováno. Tato upavňovací technika rovněž umožňuje přesné nastavení výšky každé z uvedených noh 24., 26, 28., 30 rámu 22 vzhledem k podlaze F a také slouží pro izolování každého ze servomotorů sázecího zařízení, zejména motorů 52., 82 a 98 před účinky libovolné vibrace, ke které dochází v podlaze F z libovolného zdroje. Upevnění nohy 26 k podlaze F pomocí příslušného závitového prvku 184 je podrobně znázorněn na obr. 15, ze kterého je zřejmé, že noha 26 je opatřena horizontální přírubou 214, skrze kterou prochází závitový prvek 184. Volný konec závitového prvku 184 je vložen do příruby 216, která je přišroubována k podlaze F, přičemž za účelem umožnění nastavení polohy závitového prvku 184 vzhledem k přírubě 216 je příruba 216 opatřena děleným kroužkem 218. Vertikální poloha nohy 26 vůči přírubě 216 je nastavitelně regulována maticí 220 bez závitu, která přijímá upevňovací prvek 184 se závitem a opírá se o přírubu 214.
V případě, že je to žádoucí, uzavřené lineární poháněči zařízení 96 určené pro rám 94 může být nahrazeno uzavřeným lineárním poháněcím zařízením 190 pracujícím na principu ozubnice s pastorkem, který je zobrazen na obr. 13 a
14. Toto lineární poháněči zařízení 190 má kryt 192 s ozubnicí 194 uspořádanou uvnitř tohoto krytu 192. Tato ozubnice 194 je opatřena nástavcem 196, jehož vnitřní konec je připevněn k ozubnici, přičemž jeho vnější konec vybíhá za kryt 192. a je připevněn k rámu 94.. Zuby uvedené uzubnice 194 jsou v záběru se zuby pastorku 198, přičemž pastorek 198 je schopen otáčení v obou směrech v důsledku jeho souosého spojení s reverzibilním střídavým servomotorem 200. Za účelem utěsnění prostoru mezi nástavcem 196 a krytem 192 v oblasti, ve které nástavec vybíhá z krytu 192, je kryt 192 opatřen těsněním 202. Žádoucího záběru ozubnice 194 s pastorkem 198 je dosaženo válcem 204, který doléhá na opačnou stranu ozubnice 194 v radiálním směru vzhledem k ose otáčení pastorku 198, přičemž tento válec 204 je otočně připevněn k jednomu konci ramena 206 páky. Tlak válce 204 na ozubnici 196 může být nastaven stavěcím mechanismem 208, který působí proti ramenu 206 páky na opačném konci páky, než se nachází válec 204. Za účelem umožnění kontinuální cirkulace mazacího oleje skrze vnitřní část krytu 192 lineárního poháněcího zařízení 190 je tento kryt 192 opatřen vstupem 210 a výstupem 212 pro mazací olej, přičemž je výhodné, aby potom, co mazací olej byl přefiltrován a ochlazen, cirkuloval skrze potrubí, které není vystaveno tepelným účinkům tunelové chladící pece.
• · · · · · • · · · • ·
Obr. 16 znázorňuje nosnou tyč 246, která je alternativou nosné tyče 146 v provedení na obr. 1 až 15. Nosná tyč 246 je použita pro nesení posunovací tyče 220, jejíž funkce je stejná jako u posunovací tyče 120 v provedení na obr. 1 až 15. V typické tunelové chladící peci, která je použita pro chlazení čerstvě vytvořených skleněných obalů, nosná tyč 246, která musí být poměrně rozměrná v bočním rozsahu, je vystavena zvýšeným teplotám v důsledku toho, že se při provozu sázecího zařízení dostává do blízkosti otevřeného vstupu do tunelové chladící pece s relativně vysokou teplotou a/nebo čerstvě vytvořených obalů, které ještě zadržují značné latentní teplo, které přijaly při své výrobě. Tak např. skleněné obaly, které při své cestě do tunelové chladící pece procházejí sázecím zařízením mají typicky teplotu alespoň 538°C. Za takových podmínek nosná tyč 246 v případě, že není nepřetržitě během provozu chlazena, může snadno dosáhnout teploty přibližně 204°C a v některých případech teplot až přibližně 538°C. U nechlazené nosné tyče určené pro tunelovou chladící pec pro skleněné obaly dochází ke značné míře rozměrové deformace v důsledku teploty, na kterou se tato tyč zahřeje, a nezanedbatelného bočního rozměru této tyče.
Za účelem zamezení uvedených deformací je nosná tyč
246 kontinuálně chlazena stlačeným vzduchem nebo jinou chladící tekutinou, přičemž chladící tekutina je k nosné tyči 246 přiváděna vstupním potrubím 248, které zajišťuje dodávku čistého a suchého vzduchu skrze solenoid 250 při tlaku, který je regulován měřidlem 252. Chladící vzduch ze vstupního potrubí 248 protéká do nosné tyče 246, která má prstencovitý průřez, a z této nosné tyče 246 proudí ven skrze množinu otvorů 254 vytvořených v obecně vertikálně probíhající čelní ploše 246a nosné tyče 246. Chladící účinek chladícího vzduchu proudícího skrze nosnou tyč 246 je adiabaticky zvýšen, poněvadž jeho tlak klesá podle Boyleova zákona, na základě, kterého poměr vstupního tlaku a vstupního objemu ku vstupní ·· ···· ·· ······ *· • · · · · ♦-··'·· • · · · · · ·· «·· • · · · * ·· ···· · • · · · ···· «···· ····· * · ·· teplotě daného plynu je stejný jako poměr výstupního tlaku a výstupního objemu ku výstupní teplotě tohoto plynu.
Účinek chlazení nosné tyče 246 je dále zvýšen tím, že nosná tyč je obklopena jedním nebo více plášti, přičemž na obr. 7 jsou znázorněna dvojice radiačních plášťů 256, 258.
Vnitřní radiační plášť 256 je odsazen od vnějšího povrchu nosné tyče 24 6, výhodně přibližně o 0,32 mm, za účelem zabránění přenosu tepla mezi tímto pláštěm a vnějším povrchem nosné tyče vedením tepla. Rovněž vnější radiační plášť 258 je odsazen od vnitřního pláště 256, výhodně opět o přibližně 0,32 mm, za účelem zabránění přenosu tepla mezi tímto vnějším radiačním pláštěm a vnitřním radiačním pláštěm vedením tepla.
Chladící vzduch procházející otvory 254 v nosné tyči 246 proudí do prostoru mezi nosnou tyčí 246 a radiačním pláštěm 256, přičemž část z tohoto chladícího vzduchu přechází otvory 256a v radiačním plášti 256, a tím proudí do prostoru mezi radiačním pláštěm 256 a radiačním pláštěm 258. Oba proudy chladícího vzduchu potom proudí paralelně kolem nosné tyče 246 k výfukovým otvorům 260 resp. 262, při kterých vyčerpaný chladící vzduch, který má výhodně teplotu ne více než 121°C, je vypouštěn do atmosféry. Jak je to zřetelné z obr. 16, výfukové otvory 260, 262, jsou uspořádány na straně nosné tyče 246 odvrácené od místa výskutu čerstvě zhotovených skleněných obalů za účelem zamezení vystavení těchto obalů nežádoucímu chladícímu účinku.
Ačkoliv v této přihlášce vynálezu byly popsány a zobrazeny některá příkladná provedení vynálezu, pro odborníka v daném oboru budou zřejmé další modifikace vynálezu, které spadají do rozsahu vynálezu vymezený následujícími patentovými nároky.

Claims (36)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízení pro přenesení množiny produktů uspořádaných v přímé linii na dopravníku umístěném příčně k dopravníku orientovanému do zpracovatelské jednotky, vyznačené t í m, že zahrnuje první rám, který je pohyblivý v horizontální rovině podél první horizontální osy ve směru k zpracovatelské jednotce a od této zpracovatelské jednotky, prostředek pro nesení prvního rámu v předem stanovené výšce vzhledem k zpracovatelské jednotce, první uzavřený lineární poháněči prostředek pro pohyb vpřed a.zpět uvedeného rámu podél první horizontální osy, první motorový prostředek pro pohánění uvedeného prvního uzavřeného lineárního poháněcího prostředku, druhý rám, který je kluzně nesen na uvedeném prvním rámu pro pohyb vpřed a zpět druhého rámu společně s uvedeným prvním rámem a pro pohyb vpřed a zpět druhého rámu vzhledem k uvedenému prvnímu rámu podél druhé horizontální osy probíhající příčně ke směru první horizontální osy, druhý uzavřený lineární poháněči prostředek pro pohyb vpřed a zpět uvedeného druhého rámu podél druhé horizontální osy, druhý motorový prostředek pro pohánění uvedeného druhého uzavřeného lineárního poháněcího prostředku, třetí rám, který je kluzně nesen na uvedeném druhém rámu pro pohyb vpřed a zpět třetího rámu společně s uvedeným druhým rámem a uvedeným prvním rámem a pro pohyb vpřed a zpět třetího rámu vzhledem k uvedenému druhému rámu podél • · • · ·· · · · · ··»· • · · ···· · * · · • · » · · ·· ♦ · · » · • · · · · «·· • · · · 4 ·* · · · ·· ·· vertikální osy, třetí uzavřený lineární poháněči prostředek pro pohyb vpřed a zpět uvedeného třetího rámu podél vertikální osy, třetí motorový prostředek pro pohánění uvedeného třetího uzavřeného lineárního poháněcího prostředku a posunovací tyčový prostředek nesený uvedeným třetím rámem pro přenesení množiny produktů z dopravníku do zpracovatelské jednotky během pohybu uvedeného prvního rámu ke zpracovatelské jednotce.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že množina produktů zahrnuje množinu čerstvě vytvořených skleněných obalů, přičemž zpracovatelská jednotka je tvořena tunelovou chladící pecí a uvedený dopravník je tvořen příčným dopravníkem, který je pohyblivý pro předání čerstvě vytvořených skleněných obalů před vstupem do tunelové chladící pece.
  3. 3. Zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že uvedený první uzavřený lineární poháněči prostředek zahrnuje kryt připevněný k uvedenému prostředku pro nesení krytu tímto prostředkem, šnek uspořádaný uvnitř uvedeného krytu, přičemž tento šnek je vratně otočný vzhledem k uvedenému krytu, matici uspořádanou uvnitř uvedeného krytu, přičemž uvedený šnek je otáčivý uvnitř této matice pro způsobení pohybu vpřed a zpět této matice uvnitř uvedeného krytu, alespoň jednu dlouhou tenkou tyč, která má vnitřní konec uspořádaný uvnitř uvedeného krytu a vnější konec uspořádaný vně uvedeného krytu, • · · · • · · · prostředek pro spojení uvedeného vnitřního konce uvedené alespoň jedné podlouhlé útlé tyče k uvedené matici pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče společně s uvedenou maticí a prostředek pro spojení uvedeného vnějšího konce uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče s uvedeným prvním rámem pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedeného prvního rámu vzhledem k uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyči.
  4. 4. Zařízení podle nároku 3, vyznačené tím, že uvedený první motorový prostředek je tvořen prvním střídavým servomotorem s vratným pohybem.
  5. 5. Zařízení podle nároku 4, vyznačené tím, že uvedený první střídavý servomotor s vratným pohybem má výstupní hřídel, přičemž tento hřídel je uspořádán souose s uvedeným šnekem.
  6. 6. Zařízení podle nároku 3, vyznačené tím, že uvedená alespoň jedna dlouhá tenká tyč zahrnuje první dlouhou tenkou tyč a druhou dlouhou tenkou tyč, přičemž tyto tyče jsou vzájemně odsazeny a mezi první a druhou dlouhou tenkou tyčí je uspořádána uvedená matice.
  7. 7. Zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že uvedený druhý uzavřený lineární poháněči prostředek zahrnuje kryt připevněný k uvedenému prvnímu rámu, šnek uspořádaný uvnitř uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, přičemž tento šnek je vratně otočný vzhledem k uvedenému krytu uvedeného druhého •· ···· ·· ···· • · · · · · • · · · · · • · · · · ···· · · · ··· lineárního poháněcího prostředku, matici uspořádanou uvnitř uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, přičemž uvedený šnek uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku je otáčivý uvnitř uvedené matice uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené matice uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku uvnitř uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, alespoň jednu dlouhou tenkou tyč, která má vnitřní konec uspořádaný uvnitř uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku a vnější konec uspořádaný vně uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, prostředek pro spojení uvedeného vnitřního konce uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku k uvedené matici uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku uvnitř uvedené matice uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku a prostředek pro spojení uvedeného vnějšího konce uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku s uvedeným druhým rámem pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedeného druhého rámu společně s uvedenou alespoň jednou podlouhlou tyčí uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku.
  8. 8. Zařízení podle nároku 7,vyznačené tím, že uvedený druhý motorový prostředek je tvořen druhým střídavým servomotorem s vratným pohybem.
    ·· ···· ·· ···· ·· ·· • · · · · · ···· • · · ···· · ·· • · · · · · · ···· · • · ·· · · · * ····· ····· · · · ·
  9. 9. Zařízení podle nároku 8, vyznačené tím, že uvedený druhý střídavý servomotor s vratným pohybem má výstupní hřídel, přičemž tento výstupní hřídel uvedeného druhého střídavého servomotoru s vratným pohybem je uspořádán souose s uvedeným šnekem uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku.
  10. 10. Zařízení podle nároku 7, vyznačené tím, že uvedená alespoň jedna dlouhá tenká tyč uvedeného druhého uzavřeného lineárního poháněcího prostředku zahrnuje první dlouhou tenkou tyč a druhou dlouhou tenkou tyč, která je od první dlouhé tenké tyče odsazena, přičemž mezi uvedenou první a druhou dlouhou tenkou tyčí uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku je uspořádán uvedený šnek uvedeného druhého uzavřeného lineárního poháněcího prostředku.
  11. 11. Zařízení podle nároku 1, vyznačené t í m, že uvedený třetí uzavřený lineární poháněči prostředek zahrnuje kryt připevněný k uvedenému druhéhu rámu, šnek uspořádaný uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž tento šnek uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku je vratně otočný vzhledem k uvedenému krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, matici uspořádanou uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž uvedený šnek uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku je otočný uvnitř této matice uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené matice uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, • · · ♦ · * ···· • · · ···· · ¢- · · • · ·· · · · · · · · ♦ • · ·· · ··· ···· · ·· ··· ·· ·♦ alespoň jednu dlouhou tenkou tyč, která má vnitřní konec uspořádaný uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku a vnější konec uspořádaný vně uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, prostředek pro spojení uvedeného vnitřního konce uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku s uvedenou maticí uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku společně s uvedenou maticí uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku a prostředek pro spojení uvedeného vnějšího konce uvedené alespoň jedné dlouhlé tenké tyče uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku s uvedeným třetím rámem pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedeného třetího rámu společně s uvedenou alespoň jednou dlouhou tenkou tyčí uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku.
  12. 12. Zařízení podle nároku 11,vyznačené tím, že uvedený třetí motorový prostředek zahrnuje třetí střídavý servomotor s vratným pohybem.
  13. 13. Zařízení podle nároku 12, vyznačené tím, že uvedený třetí střídavý servomotor s vratným pohybem má výstupní hřídel, přičemž tento výstupní hřídel uvedeného třetího střídavého servomotoru s vratným pohybem je odsazen od osy uvedeného šneku uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku a probíhá paralelně s osou uvedeného šneku uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž uvedený třetí střídavý servomotor s vratným pohybem ·· ···· ·· · · · · ·· ·· ·· · ··· ···· • · · ···· · ··· • · · · · · · ···· · • · · · · «·· •··· · ····· ·· ·· dále zahrnuje prostředek pro přenášení točivého momentu z výstupního hřídele uvedeného třetího střídavého servomotoru s vratným pohybem na uvedený šnek uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku.
  14. 14. Zařízení podle nároku 13, vyznačené tím, že dále zahrnuje prostředek pro uzavření uvedeného prostředku pro přenášení točivého momentu.
  15. 15. Zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že uvedený třetí uzavřený lineární poháněči prostředek zahrnuje kryt připevněný k uvedenému druhému rámu, ozubnici uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž tato ozubnice je schopna přímočarého vratného pohybu uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího uzavřeného lineárního poháněcího prostředku a pastorek uspořádaný uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž tento pastorek je vratně otočný a je v záběru s uvedenou ozubnici pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené ozubnice.
  16. 16. Zařízení podle nároku 15,vyznačené tím, že uvedený třetí motorový prostředek je tvořen třetím střídavým servomotorem s vratným pohybem.
  17. 17. Zařízení podle nároku 3, vyznačené tím, že uvedený druhý uzavřený lineární poháněči prostředek zahrnuje kryt připevněný k uvedenému prvnímu rámu, • · · · * « · ··· ···· • · · ···· · « ·♦ • · ♦ · · ♦ · ···· · • · · · · ··· ···· · ·· ··· ·· ·· šnek uvnitř uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, přičemž tento šnek je vratně otočný vzhledem k uvedenému krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, matici uspořádanou uvnitř krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, přičemž uvedený šnek uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku je otočný uvnitř uvedené matice uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené matice uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku uvnitř uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, alespoň jednu dlouhou štíhlou tyč, která má vnitřní konec uspořádáný uvnitř uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku a vnější konec uspořádáný vně uvedeného krytu uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku, prostředek pro spojení uvedeného vnitřního konce uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku s uvedenou maticí uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku společně s uvedenou maticí uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku a prostředek pro spojení uvedeného vnějšího konce uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku s uvedeným druhým rámem pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedeného druhého rámu společně s uvedenou alespoň jednou dlouhou tenkou tyčí uvedeného druhého lineárního poháněcího prostředku.
    ·· ···· ·· ···· ·· ·· ·· · ··· ···· • · · ···· · · · · • · ·· · ·· ···· · • · · · · ··» ····· ····· ·· · 9
  18. 18. Zařízení podle nároku 17, vyznačené tím, že uvedený druhý motorový prostředek je tvořen druhým střídavým servomotorem s vratným pohybem.
  19. 19. Zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že uvedený třetí uzavřený lineární poháněči prostředek zahrnuje kryt připevněný k uvedenému druhému rámu, šnek uspořádaný uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž tento šnek uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku je vratně otočný vzhledem k uvedenému krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, matici uspořádanou uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž uvedený šnek uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku je otočný uvnitř uvedené matice uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené matice uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, alespoň jednu dlouhou tenkou tyč, která má vnitřní konec uspořádán uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku a vnější konec uspořádán vně uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, prostředek pro spojení uvedeného vnitřního konce uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku s uvedenou maticí uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku společně s uvedenou maticí uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku a prostředek pro spojení uvedeného vnějšího konce uvedené alespoň jedné dlouhé tenké tyče uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku s uvedeným třetím rámem pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedeného třetího rámu společně s uvedenou alespoň jednou dlouhou tenkou tyčí uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku.
  20. 20. Zařízení podle nároku 19, vyznačené tím, že uvedený třetí motorový prostředek zahrnuje třetí střídavý servomotor s vratným pohybem.
  21. 21. Zařízení podle nároku 7, vyznačené tím, že uvedený třetí uzavřený lineární poháněči prostředek zahrnuje kryt připevněný k uvedenému druhému rámu, ozubnici uspořádanou uvnitř uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž tato ozubnice je schopna přímočarého vratného pohybu uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího uzavřeného lineárního poháněcího prostředku, pastorek uspořádaný uvnitř uvedeného krytu uvedeného třetího lineárního poháněcího prostředku, přičemž tento pastorek je vratně otočný a je v záběru s uvedenou ozubnici pro způsobení pohybu vpřed a zpět uvedené ozubnice a střídavý servomotor s vratným pohybem pro vratné otáčení uvedeného pastorku.
  22. 22. Zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že uvedený prostředek pro nesení prvního rámu je tvořen rámem s množinou vzájemně odsazených vertikálně probíhajících noh a • · · · • · • · v · • · • · · • · • · · · dále zahrnuje prostředek pro připevnění každé z uvedené množiny noh k podlaze nacházející se pod uvedeným rámem.
  23. 23. Zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že dále zahrnuje posunovací tyč a střižné kolíkové prostředky pro uvolnitelné a otáčivé spojení mezi uvedenou posunovací tyčí a uvedeným třetím rámem.
  24. 24. Zařízení podle nároku 2, vyznačené tím, že dále zahrnuje radiační přepážku připevněnou k uvedenému prvnímu rámu.
  25. 25. Zařízení podle nároku 24, vyznačené tím, že dále zahrnuje připevněnou přepážku uspořádanou mezi uvedeným příčným dopravníkem a uvedeným prvním a druhým rámem.
  26. 26. Zařízení podle nároku 3, vyznačené tím, že uvedený první uzavřený lineární poháněči prostředek dále zahrnuje radiační plášť, uspořádaný kolem uvedeného krytu a odsazený od uvedeného krytu pro omezení přenosu tepla do vnitřní části uvedeného prvního uzavřeného lineárního poháněcího prostředku.
  27. 27. Zařízení podle nároku 7, vyznačené tím, že uvedený druhý uzavřený lineární poháněči prostředek dále zahrnuje druhý radiační plášť. uspořádaný kolem uvedeného krytu a odsazený od uvedeného krytu pro omezení přenosu tepla do vnitřní části uvedeného druhého uzavřeného lineárního poháněcího prostředku.
    • · · · · · · » · · » · • · · · · « • · · · · · · · · · • · · · · ·· ♦ · · · · • · · · · ··· ···· * ·· ··· ·· ··
  28. 28. Zařízení podle nároku 11, vyznačené tím, že uvedený druhý uzavřený lineární poháněči prostředek dále zahrnuje radiační plášť, uspořádaný kolem uvedeného krytu a odsazený od uvedeného krytu pro omezení přenosu tepla do vnitřní části uvedeného třetího uzavřeného lineárního poháněcího prostředku.
  29. 29. Nosná tyč pro připevnění posunovací tyče sázecího zařízení pro přenesení čerstvě vyrobených skleněných obalů při zvýšených teplotách do tunelové chladící pece, vyznačená t í m, že zahrnuje podlouhlý prvek, přičemž tento podlouhlý prvek má prstencovitý průřez a má obecně vertikálně probíhající čelní plochu s množinou vzájemně odsazenými otvory v této čelní ploše a prostředek pro zavedení proudu chladící tekutiny do uvedeného podlouhlého prvku pro proudění uvedené chladící tekutiny z uvedeného podlouhlého prvku skrze uvedenou množinu otvorů.
  30. 30. Nosná tyč podle nároku 29, vyznačená tím, že dále zahrnuje první tenký kovový radiační plášť obklopující uvedenou nosnou tyč a odsazenou od uvedené nosné tyče pro zpomalení přenosu tepla vedením mezi uvedenou nosnou tyčí a uvedeným prvním radiačním pláštěm, přičemž alespoň část chladícího vzduchu proudící z uvedené množiny otvorů proudí do prostoru mezi uvedeným prvním radiačním pláštěm a uvedenou nosnou tyčí a dále k výstupu z tohoto prostoru.
  31. 31. Nosná tyč podle nároku 30, vyznačená tím, že výstup z uvedeného prostoru je orientován pryč od čerstvě ·· 9999 ·* ···· ·* ·* • · · ♦ · * · ♦ ♦ · * · · 9 9 9 9 9 f · 9 • 9 9 · · · · ···· · • · ♦ · · · · · • 9·9 9 99999 9· 99 vyrobených skleněných obalů vstupujících do sázecího zařízení pro zamezení vystavení čerstvě vyrobených skleněných obalů nežádoucímu chladícímu účinku.
  32. 32. Nosná tyč podle nároku 31, vyznačená tím, že dále zahrnuje druhý tenký kovový plášť obklopující uvedený první radiační plášť. a odsazený od uvedeného prvního radiačního pláště, přičemž uvedený první radiační plášť má otvorový proudění uvedené druhým směrem prostředek alespoň části množiny radiačním uvnitř tohoto chladícího skrze druhý k výstupu pláště vzduchu prostor otvorů pláštěm z tohoto druhého prostoru.
    pro proudícího z mezi uvedeným a uvedeným prvním radiačním umožnění pláštěm
  33. 33. Nosná tyč podle nároku 32, vyznačená tím, že výstup z uvedeného druhého prostoru je orientován pryč od čerstvě vyrobených skleněných obalů vstupujících do sázecího zařízení pro zamezení vystavení čerstvě vyrobených skleněných obalů nežádoucímu chladícímu účinku.
  34. 34. Způsob chlazení podlouhlé nosné tyče pro připevnění posunovací tyče sázecího zařízení pro přenesení čerstvě vyrobených skleněných obalů při zvýšených teplotách do tunelové chladící pece, přičemž uvedená nosná tyč má prstencovitý průřez a obecně vertikálně probíhající čelní plochu s množinou otvorů v této čelné ploše, vyznačený t í m, že spočívá v zavedení proudu chladící tekutiny do uvedené nosné tyče pro proudění uvedené chladící tekutiny z této nosné tyče skrze uvedenou množinu otvorů.
  35. 35. Způsob podle nároku 34, vyznačený tím, že • · · · · · * · · · · · • · · ·* e • · * · · · · • · · · ·· • · ♦ ·· ···· » ·· · ♦ · dále spočívá v poskytnutí tenkého kovového radiačního pláště obklopujícího uvedenou nosnou tyč a odsazeného od uvedené nosné tyče a způsobení proudění alespoň části chladící tekutiny proudící z uvedené množiny otvorů nosné tyče kolem nosné tyče v prostoru mezi nosnou tyčí a radiačním pláštěm k výstupu z tohoto prostoru.
  36. 36. Způsob podle nároku 35, vyznačený tím, že dále spočívá v poskytnutí druhého tenkého'kovového radiačního pláště obklopujícího uvedený radiační plášť. a odsazeného od uvedeného radiačního pláště a způsobení proudění alespoň další části chladící tekutiny proudící z množiny otvorů uvedené nosné tyče kolem uvedeného radiačního pláště v prostoru mezi uvedeným radiačním pláštěm a druhým radiačním pláštěm k výstupu z. prostoru mezi uvedeným radiačním pláštěm a druhým radiačním pláštěm.
CZ0141998A 1997-05-08 1998-05-06 Zarízení pro prenesení množiny produktu, usporádaných v prímé linii na dopravníku, do zpracovatelské jednotky CZ298369B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/854,042 US5893449A (en) 1997-05-08 1997-05-08 Lehr loader
US08/931,720 US5992613A (en) 1997-09-16 1997-09-16 Air cooled pusher bar support for LEHR loader

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ141998A3 true CZ141998A3 (cs) 1998-12-16
CZ298369B6 CZ298369B6 (cs) 2007-09-12

Family

ID=27127205

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ0141998A CZ298369B6 (cs) 1997-05-08 1998-05-06 Zarízení pro prenesení množiny produktu, usporádaných v prímé linii na dopravníku, do zpracovatelské jednotky

Country Status (14)

Country Link
EP (2) EP1084969B1 (cs)
JP (1) JP3158096B2 (cs)
CN (1) CN1278966C (cs)
AT (2) ATE244667T1 (cs)
AU (1) AU741227C (cs)
CO (1) CO4780043A1 (cs)
CZ (1) CZ298369B6 (cs)
DE (2) DE69835034T2 (cs)
DK (2) DK1084969T3 (cs)
ES (2) ES2265851T3 (cs)
HU (1) HU225707B1 (cs)
PE (1) PE38399A1 (cs)
PL (2) PL196780B1 (cs)
PT (2) PT1084969E (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN105973013B (zh) * 2016-07-01 2018-09-07 江苏永钢集团有限公司 推钢式加热炉自动出钢系统
CN108891915A (zh) * 2018-05-04 2018-11-27 嘉善信道五金塑料模具厂 一种用于五金零件生产的推料装置
CN108621141B (zh) * 2018-07-04 2024-04-09 苏州明俊设备制造有限公司 一种龙门式多工位机械手动作控制机构
US11345626B1 (en) * 2018-07-23 2022-05-31 Gerresheimer Glass Inc. Glass manufacturing apparatus and method
CN109485248B (zh) * 2019-01-28 2021-07-23 杭州春水镀膜玻璃有限公司 一种光学玻璃加工方法
CN109879038B (zh) * 2019-02-25 2024-05-24 安徽奥博智能科技有限公司 一种玻璃器皿生产用推料机

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US854042A (en) 1906-09-25 1907-05-21 William Renshaw Draft-rigging.
US3184031A (en) 1963-03-28 1965-05-18 Owens Illinois Glass Co Lehr loader
US4067434A (en) 1976-05-13 1978-01-10 Owens-Illinois, Inc. Lehr loader
MX149199A (es) * 1980-09-26 1983-09-22 Vitro Tec Fideicomiso Un metodo y un aparato mejorados de transferencia de articulos
US4500805A (en) * 1984-02-07 1985-02-19 Esco Design, Inc. Electromechanical linear actuator
GB2174667A (en) * 1985-05-07 1986-11-12 Emhart Ind Article-handling apparatus for transferring articles between conveyors
US5044488A (en) * 1989-12-08 1991-09-03 Liberty Glass Company Article transfer apparatus
US5527372A (en) * 1994-08-24 1996-06-18 Emhart Glass Machinery Investments Inc. Pusher mechanism for I.S. glass forming machine
JP3164267B2 (ja) * 1994-10-21 2001-05-08 新東工業株式会社 電動シリンダ
US5472077A (en) 1995-01-09 1995-12-05 I.M.T.E.C. Enterprises, Inc. Article transfer apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
EP0876973B1 (en) 2003-07-09
EP0876973A2 (en) 1998-11-11
AU741227C (en) 2002-08-22
PT1084969E (pt) 2006-11-30
CZ298369B6 (cs) 2007-09-12
DK0876973T3 (da) 2003-11-03
DE69835034T2 (de) 2006-11-09
DE69835034D1 (de) 2006-08-03
AU6476098A (en) 1998-11-12
PT876973E (pt) 2003-11-28
PL196780B1 (pl) 2008-01-31
ES2203852T3 (es) 2004-04-16
HUP9801042A3 (en) 2001-02-28
DE69816173T2 (de) 2004-05-27
ES2265851T3 (es) 2007-03-01
HU9801042D0 (en) 1998-07-28
CN1278966C (zh) 2006-10-11
JP3158096B2 (ja) 2001-04-23
ATE244667T1 (de) 2003-07-15
DE69816173D1 (de) 2003-08-14
PE38399A1 (es) 1999-04-14
HUP9801042A2 (hu) 1998-12-28
EP0876973A3 (en) 2000-03-29
EP1084969A1 (en) 2001-03-21
CN1203203A (zh) 1998-12-30
CO4780043A1 (es) 1999-05-26
DK1084969T3 (da) 2006-10-23
EP1084969B1 (en) 2006-06-21
PL196765B1 (pl) 2008-01-31
HU225707B1 (en) 2007-06-28
AU741227B2 (en) 2001-11-29
PL326209A1 (en) 1998-11-09
JPH1159888A (ja) 1999-03-02
ATE330881T1 (de) 2006-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE2254769C3 (de) Durchlaufofen zum flußmittellosen Löten von Aluminiumwerkstoffen unter Schutzgas
DE2660194B1 (de) Glastemperanlage
CZ141998A3 (cs) Sázecí zařízení se vzduchem chlazeným nosičem posunovací tyče
EP1801529B1 (en) Change-over apparatus for cooling gas passages in vacuum heat treatment furnace
US6035995A (en) Lehr loader
DE69824969T2 (de) Formträgeranordnung für formen zum formen von erhizten glasscheiben
CA2237380C (en) Lehr loader with air cooled pusher bar support
JPS6210935B2 (cs)
EP0648993B1 (en) Heating and/or temperature-maintaining furnace for slabs
MXPA98003668A (en) Tune charger of recocido with support of impulsora bar cooled by a
JP2009132980A (ja) 連続真空浸炭炉
EP3581867B1 (en) Clinker cooler and method for operating a clinker cooler
US4809530A (en) Cooling bed run in table
CZ270899A3 (cs) Zvedací systém přívodní trubky dávkovače v předpecí sklářské tavicí pece
EP0188659B1 (de) Industrieofen zur Wärmebehandlung durchlaufender Werkstücke
SU505718A1 (ru) Транспортна система линии дл термообработки изделий
SU1735685A1 (ru) Скороморозильный аппарат
JPS62177119A (ja) 連続鋳造装置で鋳造されたまたは変形装置で変形された半製品を変形装置と後続加工装置の少なくとも一方に搬入するためにこの半製品を加熱するための作業方法及び装置
CZ2008634A3 (cs) Mechanismus odstávky sklárského tvarovacího stroje
CZ279030B6 (en) Crystallizer for continuous casting of solidifying materials, particularly of steel in slabs
ITMI20060149A1 (it) Macchina e processo di stampaggio rotazionale con sistema di controllo del flusso di aria calda nella camera di cottura

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20170506