CS262402B2 - Process for the purification of fibrous material and device for making thereof - Google Patents

Process for the purification of fibrous material and device for making thereof Download PDF

Info

Publication number
CS262402B2
CS262402B2 CS775986A CS598677A CS262402B2 CS 262402 B2 CS262402 B2 CS 262402B2 CS 775986 A CS775986 A CS 775986A CS 598677 A CS598677 A CS 598677A CS 262402 B2 CS262402 B2 CS 262402B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
opening
dust
roller
fibrous material
housing
Prior art date
Application number
CS775986A
Other languages
English (en)
Other versions
CS598677A2 (en
Inventor
Peter Dr Dipl-Ing Artzt
Gerhard Prof Dr Ing Egbers
Rudolf Hehl
Anton Dipl-Ing Schenek
Original Assignee
Schubert & Salzer Maschinen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schubert & Salzer Maschinen filed Critical Schubert & Salzer Maschinen
Publication of CS598677A2 publication Critical patent/CS598677A2/cs
Publication of CS262402B2 publication Critical patent/CS262402B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/30Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls
    • D01H4/36Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls with means for taking away impurities

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu čištění vláknitého materiálu při předení s otevřeným koncem, který se ve formě pramene přivádí к rozvolňovacřmu válci, tímto se rozvolňuje při současném radiálním podpírání vláknitého materiálu přidržovaného· ve formě třásně, na jednotlivá vlákna a na cestě ke spřádací komoře se odlučují nečistoty, jakož i zařízení к provádění tohoto způsobu.
Ve známých rozvolňovacích agregátech, tvořících přípravné stroje přdelen, se hrubé nečistoty, jako zbytky listů, stonků a jader, dalekosáhlým způsobem odstraní a vyloučí působením rázů na bavlněné vločky. Přitom dochází ne jen к odloučení, nýbrž i к částečnému rozdrcení těchto částí, přičemž vznikají částečky o velikosti 300 μ a menší, které se opět jako mikroskopický prach usazují na vlákna. Vlákna zůstávají tak zatížena značným množstvím prachu, přičemž největší podíl tohoto prachu má velikost 150 μ a nebo- je ještě jemnější, viz Melliand Textilberichte 8/1976, str. 609 až 613.
U spřádacích zařízeních pro předení s otevřeným koncem je známo, rozvolnit pramen vláken až na jednotlivá vlákna .a v této formě je vésti přes odlučovací otvor nečistot, mající odlučovací hranu, viz NSR-OS č. 1 914 115. Pro zabránění ztrát vláken se přitom zavádí do proudu vzduchu s vlákny, vedeného ke spřádacímu rotoru, další proud vzduchu, směrovaný proti směru letu částeček nečistot. Částečky nečistot, které jsou stejně lehké jako vlákna, nebo dokonce lehčí než-li vlákna, jsou tímto přiváděným proudem vzduchu zadrženy, stejně tak jako vlákna v proudu vzduchu .a dostanou se s vlákny do spřádacího rotoru. Zde se jemný prach usazuje na stěně rotoru a ve sběrné drážce jako rušící médium. Tvar drážky se kontinuálně mění a spřádací proces se narušuje, čímž dochází к přetrhu příze.
Je také již známo, uspořádat v oblasti třásně ve stěně skříně, ležící proti obvodu rozvolňovacího válce, porézní nebo perforovanou mezistěnu, která odděluje vnitřní prostor skříně od podtlakové komory, viz NSR-OS 2 134 342. Tato mezistěna společně s proudem vzduchu, působícím skrz ni na třáseň, má však za úkol, nadzvednout při zastavení spřádacího zařízení třáseň od rozvolňovacího válce. Přitom se zde tedy nejedná o odlučovací otvor prachu. Jiný účinek odsávaný vzduch během provozu spřádacího zařízení nemá. Dále, během rozvolňovacího provozu nejsou vlákna dopravována podél této mezistěny, nýbrž jsou přidržována, po nadzvednutí z oblasti působení rozvolňovacího válce, pevně v této poloze. Dále je známo zařízení, viz japonský pat. spis číslo 23 773/71, kterým se prostřednictvím děrované mezistěny zabrání předčasnému působení rozvolňovacího válce na třáseň. V oblasti této perforované mezistěny není třáseň vystavena působení rozvolňovacího válce.
Z NSR-OS 2 108 254 je rovněž známa po rézní mezistěna. Skrz tuto mezistěnu však není odsáván žádný vzduch, nýbrž je přiváděn další vzduch proudu vzduchu s vlákny.
Dále je znám odlučovací otvor nečistot, opatřený roštem, který je na straně, odvrácené od rozvolňovacího válce, opatřen sítem, viz NSR-OS 2 038 0'59, obr. 10 až 12. Takového zařízení se však v krátké době zanese částečkami nečistot a není již potom práce schopné, neboť, již nepřidržuje vláknitý materiál v oblasti působení rozvolňovacího válce a tím také nejsou přes něj již vedena žádná vlákna: která by mohla síto čistit.
Také je již znám přiváděči žlábek, který je prostupný pro vzduch, viz CS-pat. číslo 144 745. Touto částí přiváděcího žlábku, prostupného pro vzduch, se však vzduch přivádí a nikoliv odvádí. Kromě toho se přitom nejedná o kryt odlučovacího otvoru nečistot.
Úkolem vynálezu je vytvořit způsob a zařízení, které umožňují odloučit jemné prachové částečky z vláknitého materiálu.
Tento úkol se podle vynálezu řeší tím, že se na třáseň během jejího přívodu к rozvolňovacímu válci působí proudem nasávaného vzduchu vedeného· radiálně směrem ven, zatím co se současně v oblasti vtahování rozvolňovacím válcem radiálně podpírá sítovou plochou, čímž se drží v oblasti působení rozvolňovacího válce.
Výhodnost řešení způsobu podle vynálezu spočívá v tom, že se jemný prach odloučí v té oblasti, ve které se od vláken oddělí, tedy dříve než-li se znovu opět pevně usadí mezi vlákny, takže by se musel uvolňovat třením, vznikajícím mezi rozvolňovací soupravou a vlákny, mezi vodicím ústrojím a vlákny a mezi vlákny navzájem.
Pro provádění shora uvedeného způsobu je u zařízení podle vynálezu uspořádán v oblasti místa přívodu pramene vláken к rozvolfíovacímu válci a v rovině a v pokračování stěny skříně, sítový kryt pro odlučovací otvor prachu.
Podle výhodného provedení předmětu vy nálezu je skříň opatřena vložkou, která je v oblasti odlučovacího otvoru prachu vytvořena jako sítový kryt.
Dalším význakem vynálezu je, že při vytvoření přiváděcího ústrojí s podávacím válcem s přiřazeným přiváděcím žlábkem je alespoň část krytu nedílnou součástí přiváděcího žlábku.
Rozvinutí vynálezu spočívá dále v tom, že za odlučovacím otvorem prachu je uspořádán odlučovací otvor nečistot, opatřený odlučovací hranou nečistot.
Pro zlepšení dopravy vláken od podávacího ústrojí к přiváděcímu kanálu vláken, zejména za odlučovacím, otvorem prachu, je podle dalšího význaku vynálezu uspořádán ve stěně skříně před odlučovacím otvorem prachu, vzhledem к dopravnímu směru vláken, přívodní otvor vzduchu.
Aby se vykompenzovalo množství vzdu chu, odsávané u odlučovacího otvoru prachu, je podle dalšího· význaku vynálezu upraven za odlučo-vacím otvorem prachu, přívod vzduchu, který je vytvořen jako odlučovací otvor nečistot.
Výhodnost zařízení podle vynálezu spočívá v tom, že se odvedou nejen částečky prachu, vzniklé v předcházejících pracovních operacích a malé zlomky vláken, nýbrž také ty čas léčky prachu a malé zlomky vláken, které vznikají během rozvolňovacího procesu v samotném rozvolňovacím zařízení. Tímto· způsobeni se dosáhne podstatného snížení přetrhu příze.
Vynález bude v dalším textu blíže objasněn na příkladech provedení, znázorněných na připojených výkresech.
Na obr. 1 je znázorněno spřádací zařízení pro předení s otevřeným koncem v řezu s odlučovacím zařízením jemného prachu podle vynálezu a s obvyklým odlučovacím zařízením nečistot.
Na obr. 2 je znázorněno další provedení spřádacího· zařízení pro předení s otevřeným koncem podle vynálezu v řezu s odlučovacím zařízením jemného prachu, uspořádaným mimo oblast třásně.
Na obr. 3 je znázorněno provedení předmětu vynálezu, u kterého je sítový kryt odlučovacího· otvoru prachu tvořen částí přiváděcího žlábku a částí stěny skříně.
Na obr. 4 je znázorněno obměněné provedení zařízení podle vynálezu, u kterého je odlučovací zařízení prachu nedílnou součástí přiváděcího žlábku.
Na obr. 5 je znázorněno další obměněné provedení zařízení podle vynálezu, které je napojeno na odlučovací zařízení nečistot.
Na obr. 6 je znázorněna část zařízení podle vynálezu, za kterou následuje přívodní otvor vzduchu.
Vláknitý materiál se přivádí ve formě pramene 1 vláken přiváděcím ústrojím 2 rozvolňovacím u válci 3. Přiváděči ústrojí 2. které může být principiálně vytvořeno· také jinak, má, podle provedení, znázorněného v obr. 1, podávači válec 20 a přiváděči žlábek 21. Přední konec pramene 1 vláken, tvořící třáseň 10, je rozvolňován rozvolňovacím válcem 3 v jednotlivá vlákna 11 se přivádí přiváděcím kanálem 4 vláken spřádací komoře 5. Speciální vytvoření spřádací komory 5 je pro tento vynález bez významu. Tak může být spřádací komora 5 například vytvořena, jak je znázorněno, také jako spřádací rotor, nebo také jako spřádací komora pro předení s otevřeným koncem, pracující elektrostaticky nebo pneumaticky nebo také jiným způsobem. Ze spřádací komory 5 se vláknitý materiál známým způsobem odtahuje ve formě příze, což není znázorněno.
Rozvolňovací válec 3 je obklopen skříní 30, která je opatřena vložkou 34 odolnou proti opotřebení, která má první otvor 340 pro přívod pramene 1 vláken rozvolňovacímu válci 3 a druhý otvor 341 pro- odvod jed notlivých vláken 11 do přiváděcího kanálu 4 vláken.
Mezi přiváděcím ústrojím 2 a spřádací komorou 5 je ve skříni 30' uspořádán odlučovací otvor 6 prachu, který je zakryt sítovým krytem 72. Sítový kryt 72 je nedílnou součástí vložky 34, zatím co odlučovací otvor 6 prachu je uspořádán v přiváděcím žlábku 21. Přiváděči žlábek 21 je tlačen první tlačnou pružinou 210 proti podávacímu válci 20 .a druhou tlačnou pružinou 211 je přitlačován těsně proti vložce 34.
U přiváděcího žlábku 21 je uspořádán nátrubek 81, který je spojen s odlučovacím otvorem 6 prachu, na kterýžto nátrubek 81 je napojen hadicový kanál 8. Na hadicový kanál 8 je přes filtr 80 připojen zdroj 82 nasávaného vzduchu.
Vláknitý materiál ve tvaru pramene 1 vláken se přivádí známým způsobem prostřednictvím přiváděcího ústrojí 2 rozvolňovacímu válci 3. Z předního konce pramene 1 vláken jsou jednotlivá vlákna 11 ojednocována rozvolňovacím válcem 3 a mezi rozvolňovacím válcem 3 a vložkou 34 jsou vedena ve směru 32 к přiváděcímu kanálu 4 vláken, kterým dojdou do spřádací komory 5. Vlákna na své dráze к přiváděcímu kanálu 4 vláken procházejí nad odlučovacím otvorem 6 prachu, přičemž jsou držena sítovým krytem 7’2 v oblasti působení rozvolňovacího válce 3.
Třením jednotlivých vláken 11 o soupravu zubů rozvolňovacího válce 3, třením jednotlivých vláken 11 navzájem o sebe a třením jednotlivých vláken 11 o vložku 34 a sítový kryt 72 se mikroskopický prach setře z povrchu jednotlivých vláken 11. V oblasti sítového krytu 72 jsou jednotlivá vlákna 11 vystavena proudu vzduchu, působícího skrz sítový kryt 72. Tím se jemný prach, uvolněný z jednotlivých vláken 11 odsaje a odvede. Účelně se odsátý vzduch, obsahující prach, který je odsáván prostřednictvím hadicového^ kanálu 8, odvádí přes filtr 80, kde se čistí.
Na straně, přivrácené к rozvolňovacímu válci 3, je sítová plocha sítového krytu 72 udržována volná jednotlivými vlákny 11, které nad ní kloužou. Na vnější straně zůstává sítový kryt 72 prost usazenin v. důsledku neustálého odsávání mikroskopického prachu.
Odlučovací zařízení prachu podle tohoto vynálezu může se také použít v kombinaci s odlučovacím zařízením nečistot pro hrubší částečky, které má odlučovací otvor 9 nečistot a odlučovací hranu 90. Vytvoření odlučovacího zařízení nečistoty a jeho uspořádání v dopravní dráze vláken je pro tento vynález nedůležité. Jestliže je skříň 30 opatřena vložkou .34, pa^ má tato vložka otvor 342 pro odlučovací zařízení nečistot.
Zařízení podle vynálezu může být vytvořeno různě.
Tak například je možné, uspořádat odlučovací otvor 6 prachu na libovolném místě
I ve stene 31 skříně mezi přiváděcím ústrojím 2 a priváděcím kanálem 4 vláken [obr. 2). Odlučovací otvor 6 prachu je v pokračování stěny 31 zakryt sítovým krytem 7, který je do skříně 30 zasazen tak, že mezi sítovým krytem 7 a stěnou 31 nevyvstává, alespoň ve směru 32, žádná hrana, na které by jednotlivá vlákna 11 zůstávala viset, nebo· kde by se hromadila. Sítový kryt 7 může přitom tvořit část skříně například ve tvaru vložky (obr. 1), nebo může být vyměnitelnýVýměnou sítového krytu 7 lze provésti přizpůsobení na vláknitý materiál, který se má přísti. Odpovídající volbou velikosti ok sítového krytu 7 je možné plánovité odstraňování mikroskopického prachu co do jeho velikosti.
Velikost ok sítového krytu 7, resp. 72 je dimenzována tak, aby prach odcházel požadovaným způsobem, jednotlivá vlákna 11 aby však byla vedena dále a nebyla rušena v jejich dopravním pohybu.
Doprava jednotlivých vláken 11 ve směru к přiváděcímu kanálu 4 vláken a v tomto kanálu, se provádí proudem vzduchu. Protože hadicovým kanálem 8 se vzduch odsá• vá, může být výhodné, jestliže za sítovým krytem 7, resp. 72 odlučovacího otvoru 6 prachu následuje ve směru dopravy vláken přívodní otvor 37 vzduchu (obr. 6). Jestliže je podle bor. 2 a 3 uspořádán odlučovací otvor 0 nečistot, pak může tento odlučovací otvor 9 nečistot převzít funkci přívodního otvoru 37 vzduchu, přičemž odlučování hrubých částeček nečistot se zde provádí proti proudu vzduchu, který se zde přivádí.
Jak je znázorněno v obr. 1, 3 a 4, nachází se odlučovací otvor 6 prachu výhodně v oblasti 33 skříně 30, obklopující rozvolňovací válec 3, u které jsou jednotlivá vlákna rozvolňována z třásně 10 pramene 1 vláken zadržovaného přiváděcím ústrojím 2.
Zatímco jednotlivá vlákna 11 jsou ještě zadržovaná priváděcím ústrojím 2, jsou částečky prachu třením vláken o rozvolňovací soupravu, dále třením navzájem o sebe a třením vláken o kryt, uvolňované z jednotlivých vláken 11 a ihned odváděné proudem nasávaného vzduchu. Tím se nemohou prachové částečky, uvolněné z vláken, znovu na jednotlivých vláknech 11 usadit.
Jednotlivá vlákna 11 jsou dopravována ve směru 32 v proudu vzduchu mezi rozvolňovacím válcem 3 a stěnou 31 krytu, resp. vložkou 34, ke spřádací komoře 5. Tento proud vzduchu vzniká otáčením rozvolňovacího válce 3.
Proud vzduchu se ještě tehdy zesílí, jestliže spřádací komora 5 je takové konstrukce, že ke předení potřebuje podtlak. Jestliže se vezme v úvahu proudění vzduchového systému, potřebného pro předení, pak je třeba odlučovací otvor 6 prachu, působící skrz sítový kryt 7, resp. 72, dimenzovat tak, aby tento otvor zasahoval nejen pod třáseň 10, nýbrž také ještě za ní. Tímto způsobem se jemný prach, uvolněný z třásně 10, působením proudu vzduchu v kanálu 8, s jistotou odvede.
Sítový kryt 7'? resp. 72 neměl by však třáseň 10 přesahovat o více než-li 50 % střední délky vláken. Přesahuje-li sítový kryt 7, respektive 72 třáseň 10 o více než-li 50 °/o střední délky vláken, pak se se zvětšující délkou sítového krytu 7, resp. 72 zvětšuje nebezpečí, že již odsátý jemný prach se nasaje zpět do proudu vzduchu s vlákny, vedeného- ve směru 32. Tím se ale také zvýší nebezpečí, že jemný prach se usadí ve spřádací komoře 5 a povede к poruchám předení.
Doprava jednotlivých vláken 11 pres odlučovací otvor 6 prachu se provádí v proudu vzduchu. Podle síly proudu vzduchu, odsávaného hadicovým kanálem »3, může být tudíž výhodné, jestliže před odlučovacím otvorem 6 prachu je uspořádán přívodní otvor 36 vzduchu, viz obr. 2 a 3.
Jak ukazuje obr. 3, může být také část 22 přiváděcího žlábku 212 vytvořena jako sítový kryt, takže alespoň část krytu je nedílnou součástí priváděcího žlábku 212. Jestliže sítový kryt 7 zasahuje až pod sítovou část 22 přiváděcího žlábku 212, pak má kryt 7 v této oblasti větší otvor 70, aby se zabránilo ucpání krytu 7.
Přiváděči žlábek 21 může ale také být prodloužen ve směru po obvodu rozvolňovacího válce 3 a svým koncem, zasahujícím od svěracího místa .23 mezi podávacím válcem 20 a přiváděcím žlábkem 2-1 к rozvolňovacímu válci 3, tvoří kryt 73, přičemž tento konec je vytvořen sítovitý a pod touto sítovitou částí 22 přiváděcího žlábku 21 končí hadicový kanál 3 napojený na zdroj 82 nasávaného vzduchu.
Takového provedení bude dále popsáno za pomoci «obr. 4. Otvor 35 přiváděcího žlábku v.e skříni 30 je u tohoto provedení větší než-li obvykle, neboť současně zahrnuje i odlučovací otvor 0 prachu. Otvor 35 přiváděcího žlábku je z vnitřní strany skříně zakryt clonou 24, která je spojena s přiváděcím žlábkem 21. Stěna 31 skříně je v radiálním směru vzdálena od rozvolňovacího válce 3 jen o to více, než-li je obvyklé, aby vnitřní plocha 240 clony 24 mohla být uspořádaná v takové vzdálenosti od rozvolňovacího válce 3, aby přidržovala jednotlivá vlákna 11 v oblasti působení rozvolňovacího válce 3. V přiváděcím žlábku 21 je opět uspořádán odlučovací otvor 6 prachu, jako u zařízení podle vynálezu, ukázaného v obr. 1. V opaku к provedení podle obr. 1 je přiváděči žlábek 21 tlačen směrem ven druhou tlačnou pružinou 211, aby clona 24 byla v zařízení držena na stěně 31.
Funkce takového zařízení je stejná, jako bylo shora uvedeno. Takového provedení, stejně jako provedení podle obr. 1, může být výhodné tehdy, jestliže je pro rovnoměrné rozvolňování pramene 1 vláken žádoucí dlouhé podpírání třásně 10.
Odsávání uvolněného jemného prachu může se provádět jak ve směru po obvodu a sice směrem ven, tak také po straně. Podle obr. 2 jo také postraně rozvolňovací oblasti 33 nezuázorněný prostor, napojený na hadicový k.anál 8, uzavřený sítovým krytem 71. Odsávání jemného prachu, uvolněného z jednotlivých 'vláken 11, se provádí pak také do stran.
Jak ukazuje shora uvedený popis, může být zařízení podle vynálezu vytvořeno různým způsobem a také může být kombinováno s již známým odlučovacím zařízením nečistot. Hadicový kanál 6 může být přímo nebo nepřímo spojen, prostřednictvím neznázorněného meziprostoru se sítovým krytem 7. Podle množství vláken a stupně znečistění může být výhodné, jestliže podtlak v hadicovém kanálu 3 je řiditelný. Také filtr £0 může být vytvo-řen jako jednoduchý filtr nebo jako větší filtrační zařízení.
Jak bylo vysvětleno v souvislosti s obr. 2, není pro předmět vynálezu principiálně důležité to, kde je na dopravní dráze uspořádán sítový kryt 7 odlučovacího otvoru 6 prachu. Tím je také možné, uspořádat odlučovací zařízení prachu, jestliže je v bezprostřední blízkosti přiváděcího ústrojí 2 uspořádán odlučovací otvor 91 nečistot, viz obr.
5. V tomto případě je odlučovací otvor 6 prachu uspořádán mezi odlučovacím otvorem nečistot a začátkem přiváděcího kanálu 4 vláken v plášti skříně 30.
Popis ukazuje, že předmět vynálezu se může obměnit mnoha způsoby. Společným význakem všech provedení je, že pramen 1 vláken se vede v oblasti působení rozvolňovacího válce 3 přes sítovou plochu, to je sítový kryt 7, 70, resp. 72, zatím co je současně vystaven proudu nasávaného vzduchu, směřujícího proti rozvolňovacímu válci 3 směrem ven.

Claims (7)

  1. PŘEDMĚT VYNALEZU
    1. Způsob čištění vláknitého materiálu při předení s otevřeným koncem, který se ve formě pramene přivádí к rozvolňovacímu válci, tímto se rozvolňuje při současném radiálním podpírání vláknitého materiálu přidržovaného ve formě třásně, na jednotlivá vlákna a na cestě ke spřádací komoře se odlučují nečistoty, vyznačující se tím, že se na třáseň během jejího přívodu к rozvolňovacímu válci působí proudem, nasávaného vzduchu vedeného radiálně směrem ven, zatímco se současně v oblasti vtahování rozvolňovacím válcem radiálně podpírá sítovou plochou, čímž se drží v oblasti působení rozvolňovacího válce.
  2. 2. Zařízení pro čištění vláknitého materiálu pro předení s otevřeným koncem s přiváděcím ústrojím, rozvolňovacím válcem a se skříní pro uložení rozvolňovacího válce, v jejíž stěně, obklopující rozvolňovací válec je uspořádán odlučovací otvor nečistot, který je připojen na zdroj nasávaného vzduchu, vyznačující se tím, že v oblasti místa přívodu pramene vláken к rozvolňovacímu válci (3) a v rovině a v pokračování stěny (31, 34) skříně (30) je uspořádán sítový kryt (7, 71, 72) pro odlučovací otvor (6) prachu.
  3. 3. Zařízení podle bodu 2, vyznačující se tím, že skříň (30) je opatřena vložkou (34), která je v oblasti odlučovacího otvoru (6) prachu vytvořena jako sítový kryt (72).
  4. 4. Zařízení podle některého z bodů 2 až
    3, u kterého přiváděči ustrojí má podávači válec a přiváděči žlábek, vyznačující se tím, že alespoň část (22, 72) sítového krytu (72) je nedílnou součástí přiváděcího žlábku (21, 212).
  5. 5. Zařízení podle některého z bodů 2 až
    4, vyznačující se tím, že za. odlučovacím otvorem (6) prachu je uspořádán odlučovací otvor (9) nečistot, opatřený odlučovací hranou (90) nečistot.
  6. 6. Zařízení podle některého z bodů 2 až
    5, vyznačující se tím, že ve stěně (31, 34) skříně je před odlučovacím otvorem (6) prachu, vzhledem к dopravnímu směru (32) vláken, uspořádán přívodní otvor (36) vzdw chu.
  7. 7. Zařízení podle bodu 5, vyznačující se tím, že za odlučovacím otvorem (6) prachu je upraven přívod vzduchu, který je vytvořen jako odlučovací otvor (9) nečistot.
CS775986A 1976-10-27 1977-09-14 Process for the purification of fibrous material and device for making thereof CS262402B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2648715A DE2648715B2 (de) 1976-10-27 1976-10-27 Verfahren und Vorrichtung zur Reinigung von Fasermaterial in einem Offenend-Spinnaggregat

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS598677A2 CS598677A2 (en) 1988-08-16
CS262402B2 true CS262402B2 (en) 1989-03-14

Family

ID=5991577

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS775986A CS262402B2 (en) 1976-10-27 1977-09-14 Process for the purification of fibrous material and device for making thereof

Country Status (15)

Country Link
US (1) US4201037A (cs)
JP (1) JPS6052216B2 (cs)
BE (1) BE860136A (cs)
BR (1) BR7706964A (cs)
CH (1) CH623855A5 (cs)
CS (1) CS262402B2 (cs)
DE (1) DE2648715B2 (cs)
FR (1) FR2369363A1 (cs)
GB (1) GB1566779A (cs)
HK (1) HK59080A (cs)
IN (1) IN147897B (cs)
IT (1) IT1088077B (cs)
MY (1) MY8100194A (cs)
PL (1) PL110672B1 (cs)
SU (1) SU897116A3 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ307870B6 (cs) * 2018-01-04 2019-07-10 Rieter Cz S.R.O. Způsob a zařízení k odstraňování malých částic nečistot z textilních strojů

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4387558A (en) * 1978-04-29 1983-06-14 Siegfried Rehm Method for lining a housing of a fiber opening device and roller
CS203501B1 (en) * 1978-07-14 1981-03-31 Milos Vecera Method of and apparatus for separating impurities from staple fibres under simultaneous straightening of cleaned fibres in open-end spinning process
US4361007A (en) * 1980-03-05 1982-11-30 Burlington Industries, Inc. Open end spun slub yarn method and apparatus
DE3120877C3 (de) * 1981-05-26 1995-12-07 Fritz Stahlecker Verfahren zum Zuführen von vereinzelten Fasern zu einem Spinnrotor und Vorrichtung zum Durchführen des Verfahrens
DE3230620C2 (de) * 1982-08-18 1986-09-11 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Auflöseeinrichtung für eine Offenend-Spinnvorrichtung
DE3429024C2 (de) * 1984-08-07 1986-08-21 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Verfahren und Vorrichtung zum Abscheiden von Staub aus Fasermaterial
DE3448095C2 (cs) * 1984-08-07 1992-10-15 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt, De
DE3440816A1 (de) * 1984-11-08 1986-05-15 Fritz 7347 Bad Überkingen Stahlecker Zufuehr- und aufloeseeinrichtung fuer eine offenend-spinnvorrichtung
CS262105B1 (en) * 1987-02-13 1989-02-10 Zdenek Kotrba Carding device
DE3709322C2 (de) * 1987-03-21 1999-10-14 Schlafhorst & Co W Zuführ- und Auflöseeinrichtung einer Offenend-Spinnvorrichtung
DE3817346A1 (de) * 1988-05-20 1989-11-23 Schubert & Salzer Maschinen Vorrichtung zum zufuehren und aufloesen eines faserbandes an einer offenend-spinnvorrichtung
DE3823984A1 (de) * 1988-07-15 1990-01-18 Schlafhorst & Co W Verfahren zur aufloesung eines faserbandes
DE3910292C2 (de) * 1989-03-30 2000-04-13 Schlafhorst & Co W Zuführ- und Auflöseeinrichtung in einer Spinnvorrichtung einer OE-Spinnmaschine
US6055801A (en) * 1996-11-05 2000-05-02 Fritz Stahlecker Process for modernizing an open-end spinning machine
JP3794136B2 (ja) * 1997-11-21 2006-07-05 株式会社豊田自動織機 ロータ式オープンエンド精紡機の繊維輸送装置
DE10059262A1 (de) 2000-11-29 2002-06-13 Truetzschler Gmbh & Co Kg Verfahren zur Optimierung der Regelung und Steuerung von Verzugseinrichtungen an Spinnereimaschinen
DE10107282A1 (de) * 2001-02-16 2002-08-22 Truetzschler Gmbh & Co Kg Vorrichtung an einer Karde zur Erfassung von leichtem Faserabfall wie Kurzfasern, Staub, Faserfragmenten, Flug und dgl.

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CS159860B1 (cs) * 1969-05-16 1975-02-28
CH526646A (de) * 1970-07-23 1972-08-15 Rieter Ag Maschf Verfahren und Vorrichtung zum selbsttätigen Unterbrechen der Fasergutzufuhr zu einem oder mehreren Spinnrotoren von OE-Spinnmaschinen
CS162072B1 (cs) * 1971-03-24 1975-07-15
CS159383B1 (cs) * 1971-03-24 1975-01-31
GB1373921A (en) * 1971-08-11 1974-11-13 Platt International Ltd Open-end spinning of textile yarns
CS162152B1 (cs) * 1972-06-07 1975-07-15
DE2231578B2 (de) * 1972-06-28 1979-09-06 Fritz 7347 Bad Ueberkingen Stahlecker Vorrichtung zur Reinigung von Fasern an Offenend-Spinnaggregaten
US3953961A (en) * 1973-10-24 1976-05-04 Parks-Cramer (Great Britain), Ltd. Method and apparatus for spinning yarns on open-end spinning machines and pneumatically removing fiber and trash waste incident to spinning
DE2417736A1 (de) * 1974-04-11 1975-10-30 Fritz Stahlecker Reinigungseinrichtung fuer ein einem offen-end-spinnaggregat zugefuehrtes faserband
CH593355A5 (cs) * 1975-02-14 1977-11-30 Rieter Ag Maschf

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ307870B6 (cs) * 2018-01-04 2019-07-10 Rieter Cz S.R.O. Způsob a zařízení k odstraňování malých částic nečistot z textilních strojů

Also Published As

Publication number Publication date
HK59080A (en) 1980-10-24
DE2648715B2 (de) 1978-08-31
IN147897B (cs) 1980-08-02
BE860136A (fr) 1978-02-15
PL110672B1 (en) 1980-07-31
US4201037A (en) 1980-05-06
GB1566779A (en) 1980-05-08
PL201037A1 (pl) 1978-05-08
CH623855A5 (cs) 1981-06-30
SU897116A3 (ru) 1982-01-07
CS598677A2 (en) 1988-08-16
BR7706964A (pt) 1978-07-04
JPS5358036A (en) 1978-05-25
JPS6052216B2 (ja) 1985-11-18
IT1088077B (it) 1985-06-04
FR2369363B1 (cs) 1980-06-20
FR2369363A1 (fr) 1978-05-26
DE2648715A1 (de) 1978-05-03
MY8100194A (en) 1981-12-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS262402B2 (en) Process for the purification of fibrous material and device for making thereof
US3777466A (en) Method of removing impurities and similar matter from staple fibres in ringless spinning and device for performing said method
US4345356A (en) Mechanism for eliminating impurities from fibrous material, in particular cotton
CS276712B6 (en) Process and apparatus for removing dust from filamentary material
GB2051900A (en) Fibre processing apparatus
US4040948A (en) Device for cleaning flock formed by natural fibers, especially cotton flock, of dirt particles
CN101243217A (zh) 纺织机的清洁装置
GB2025477A (en) Method and apparatus for removing dirt particles from staple fibres and straightening clean fibres
US5454219A (en) Means for providing air flow in a trash removal chamber of an open-end spinning unit
GB2371566A (en) Removing short fibres from carding cylinder
EP2225411A1 (en) Axial opener for the treatment of fiber tufts
US4036002A (en) Dirt removal in spinning device
US6477742B2 (en) Device for separating waste from fiber material while processed in a carding machine
US4486922A (en) Apparatus for separating impurities from fiber material
US4142356A (en) Open-end spinning apparatus
US4505101A (en) Apparatus for removing trash in an open-end spinning frame
CS232869B1 (en) Method of yarn spinning from staple fibres in air swirl and equipment for application of this method
US3999250A (en) Method of fiber distribution and ribbon forming
JP2604789B2 (ja) オープンエンド紡績機の供給兼開繊分離装置
US2569501A (en) Lint cotton cleaner
CH697702A2 (de) Reinigungsvorrichtung für eine Textilmaschine.
CS277134B6 (en) Method for removing impurities and undesirable admixtures when producing a fibrous web and apparatus for making the same
EP3508627A1 (en) A method and a device for removing small particles of impurities from textile machines
US4884395A (en) Fibre opening devices
CS274235B1 (en) Device for staple fibres spinning