BG62265B1 - Укрепваща плоча - Google Patents

Укрепваща плоча Download PDF

Info

Publication number
BG62265B1
BG62265B1 BG101298A BG10129897A BG62265B1 BG 62265 B1 BG62265 B1 BG 62265B1 BG 101298 A BG101298 A BG 101298A BG 10129897 A BG10129897 A BG 10129897A BG 62265 B1 BG62265 B1 BG 62265B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
plate
suspension
opening
crane
fastening
Prior art date
Application number
BG101298A
Other languages
English (en)
Other versions
BG101298A (bg
Inventor
Josef Krings
Original Assignee
Wolfgang Richter
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wolfgang Richter filed Critical Wolfgang Richter
Publication of BG101298A publication Critical patent/BG101298A/bg
Publication of BG62265B1 publication Critical patent/BG62265B1/bg

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D17/00Excavations; Bordering of excavations; Making embankments
    • E02D17/06Foundation trenches ditches or narrow shafts
    • E02D17/08Bordering or stiffening the sides of ditches trenches or narrow shafts for foundations

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Devices Affording Protection Of Roads Or Walls For Sound Insulation (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Finishing Walls (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Materials Applied To Surfaces To Minimize Adherence Of Mist Or Water (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
  • Revetment (AREA)

Description

Област на техниката
Изобретението се отнася до укрепваща плоча, състояща се от затворени между две правоъгълни покривни ламарини елементи от профилна ламарина и заобикалящи, заварени към покривната ламарина кухи профили, за предпочитане като рамкова конструкция от заобикалящи затворени кухи профили, която се използва при кофража на изкопи при извършването на подземни работи.
Предшестващо състояние на техниката
Известна е укрепваща плоча със заобикалящ я кух профил, описана в DE 3015110 А1. Тази укрепваща плоча, предназначена съответно за укрепване на стени на изкопи, е съставена главно от разпростираща се върху цялата повърхност на плочата външна ламарина, една правоъгълна, подпираща ръбовете на външната ламарина рамка и укрепващи рамката, кръстосани един спрямо друг профили. Профилите на рамката образуват заедно с външните ламарини затворен кух профил на сандък, следователно ограничаваща тялото на плочата рамка от кухи профили. Тази рамка в частност е съставена от една горна напречна носеща греда, върху която при експлоатация натиска или удря кофата на багера, от странично затварящи профили (вертикални греди) , които също като носещата греда могат да са с правоъгълно сечение и от един долен остър или ножов профил с триъгълно сечение.
За да са повдигани и управлявани такива укрепващи плочи при изграждането или разграждането, например по време на монтажа за изработване на укрепващ бокс или по време на влагането в изкопите при укрепване с гладки шини или чрез бокс, са необходими точки за поддържането, за които да е закрепена куката на кран, въже или др. подобни, така сигурно, че да се избегнат нещастни случаи (например при откачила се плоча). Поради тези причини на горните ръбове на укрепващите плочи, например съгласно DE 4111266 С1 са предвидени уши. При известните изпълнения ушите счупват носещата греда. Така рамковата конструкция отслабва. Цялата плоча, на чиито горни ръбове при използване се удря често кофата на багера с цел набиване, е склонна към огъвания, специално в областта на ушите и така се губи устойчивостта.
US-A-3593529 описва укрепваща плоча за влагане при кофраж на изкопи при подземни работи, състояща се от една усилена правоъгълна покривна ламарина и заобикалящи, заварени към покривната ламарина кухи профили. На четирите вътрешни ъгли на укрепващата плоча са разположени повдигащи отвори. Те са заварени към кухите профили. Става дума за граничещи външно с укрепващите плочи, заварени на техните заобикалящи кухи профили уши с отвор за окачване. Заварените по този начин детайли лесно се огъват при обичайните дейности на работното място така, че те повече не могат да се захващат от куката на крана.
При монтажа на един укрепващ бокс от две укрепващи плочи в общия случай на дъното е поставена едната укрепваща плоча, след това разпъващите греди (това са дистанционни държачи между лежащите една срещу друга в изкопа укрепващи плочи) са закрепени в лежащата на дъното плоча; втората плоча тогава е повдигната с кран над първата плоча и разпъващите греди са поставени отдолу на втората плоча и там са закрепени. При тази дейност втората плоча трябва да е точно манипулирана от крана и да е поддържана сигурно, за да се избегнат нещастни случаи. За тази цел в практиката външните тесни страни на двата странично затварящи профили на плочата са издърпвани приблизително до върха на ножовата опора на долния кух профил като “свободни” триъгълни ламаринени клинове и са снабдени с един отвор за окачване. При хоризонталното манипулиране кранът може да е захванат на двата триъгълни клина и в ушите на принадлежащите на горните ръбове на плочата опорни точки, следователно в четири точки.
Недостатък на известната укрепваща плоча е, че предвидените странично на надлъжните краища на ножовата опора пробити клинове обикновено след кратка употреба се изкривяват или дори се счупват. Недостатък също е и че, при монтажа укрепващата плоча се задържа най-често на ръбовете на ножовата опора, при което без специална опорна точка куката на крана се окачва просто през ножовата опора и тогава винаги съществува опас62265 ността една или друга кука да се изкриви странично при повдигнатата плоча, при което цялата плоча се преобръща.
Закрепващите места за захващане на крана са необходими не само при монтажа, но също така и при влагането в изкопите, при последващото изтегляне или при разграждането. Във всички случаи трябва да се изключи възможността една укрепваща плоча или образуван от нея укрепващ бокс при вкарване в изкопите или при изкарване от същите да бъдат изпуснати от крана.
Техническа същност на изобретението
Задачата на изобретението е да се създаде една общо стабилна на огъване и специално стабилна на огъване на горните ръбове спрямо действащите при набиване с багер сили, укрепваща плоча, която лесно да се монтира и демонтира и да притежава закрепващи точки, не пренебрегващи стабилността на рамката от кух профил и въпреки това осигуряващи сигурно поддържане за захващането на крана.
Решението съгласно изобретението е дадено в претенция 1. Подобрения и други форми на изпълнение на изобретението са описани в подпретенциите.
Съгласно изобретението, при дадената в началото укрепваща плоча, в която е изработен най-малко един сигурно захващан от изтеглящо средство на кран отвор за окачване на разстояние от затворената от заобикалящи я кухи профили повърхност на плочата, който отвор съдържа отделно закрепващо средство като опорна точка за изтеглящото средство за крана. Под закрепващо средство се разбират неподвижни или подвижни, например въртящо закрепени уши, куки, болтове или др. подобни, които са подходящи за сигурно приемане и фиксиране кука на кран, въже или подобни средства за изтегляне, въпреки че отворът за окачване е толкова отдалечен от ръба на плочата, че напр. куката на крана не може да проникне в отвора за окачване през ръба на плочата. Препоръчително е отворите за окачване да са интегрирани в повърхността на плочата на разстояние от граничещите части на кухите профили. По принцип, отворите за окачване могат да са граничещи до частите на кухите профили като са допряни непосредствено до тях.
Съгласно друго изпълнение на изобретението отворът за окачване може да е оформен като преминаващ през укрепващата плоча отвор или може да достига едностранно до 5 една вътрешна стена на укрепващата плоча. В последния случай върху срещулежащата на отвора за окачване страна на укрепващата плоча може да е разположен втори, съвпадащ при налагане, срещуположно лежащ отвор за окач10 ване. Лежащите един срещу друг отвори могат да са разположени независимо един от друг в повърхността на плочата, винаги на разстояние от кухите профили.
Чрез изобретението е създадено сигурно захващано от изтеглящото средство на крана и фиксирано място за закрепване на укрепващата плоча, което не е допряно до рамката от кухи профили на укрепващата плоча и затова не е пренебрегната нейната стабилност на 20 огъване. Въпреки обусловените от ширината на кухия профил големи отстояния на всеки, в съответствие с изобретението, отвор за окачване от ръба на плочата, изтеглящото средство на крана е сигурно поддържано непосредствено в 25 отвора за окачване, тъй като там е предвидено специално, съответно напасвано към изтеглящото средство на крана, закрепващо средство. Закрепващото средство, съгласно едно друго изпълнение на изобретението, е предла30 гано като закрепено, въртящо се около паралелна на повърхността на плочата ос, ухо. Ухото може да е оформено симетрично или несиметрично спрямо оста. По-специално в последния случай ухото може да е оформено така, 35 че да е в състояние на едно въртящо положение над граничещата външна повърхност на покривната ламарина на плочата. Изтеглящото средство на крана може тогава да е свързано с ухото навън върху укрепващата плоча. Под40 вижността на ухото в този случай има същевременно предимството, че ухото също е подвижно в отвора за окачване до прилепване. Несиметричните уши са предпочитани за използване в едностранно отворените отвори за 45 окачване. В оформените като проходен отвор отвори за окачване са предпочитани “симетричните” уши, които във всяко въртящо положение (около оста си) лежат съвсем във вътрешността на обема на плочата и затова не 50 представляват препятствие в повърхността на плочата.
Вместо неподвижните или подвижни уши като закрепващо средство могат да са предвидени също стоманени пръти, респ. болтове. Прътите могат да са разположени в средната равнина на плочата, но също така в повечето случаи - в равнината на покривната ламарина. В отвора за окачване като друга алтернатива на закрепващо средство може да е заварена разположена почти вертикално спрямо равнината на плочата шайба, която да е снабдена с най-малкото един отвор, напр. за окачване на куката на крана.
Отворите за окачване, съгласно изобретението, по-специално със закрепените в тях неподвижно или подвижно въртящи се закрепващи, респ. опорни средства за кука на кран, въже или други подобни, могат да са предвидени, както в горния участък на укрепващата плоча, граничейки с намиращата се там част на рамката от кух профил, така и в долния участък на укрепващата плоча, граничейки с кухия профил с триъгълно сечение. Когато една двойка отвори за окачване е разположена в горната третина от повърхността на плочата, а друга двойка отвори за окачване - в долната третина от повърхността на плочата, съответно на разстояние от заобикалящия кух профил, укрепващата плоча може да е вдигана в окачване на четири точки и да е поставена с кран в едно определено хоризонтално положение, специално при монтажа на укрепващ бокс. Отворите за окачване и вградените там закрепващи средства може да са направени от стоманена отливка, заваръчна или кована стомана. Отворът за окачване трябва да поддържа една толкова стабилна рамка, така че да не е нарушена стабилността на затворената от рамката с кухи профили повърхност на плочата.
Укрепваща плоча от описания вид, найчесто на долния ръб притежава една ножова опора, но изобретението се отнася също и до укрепваща плоча без такава опора. Тук принадлежат така наречените изграждащи плочи, които са “вграждани” върху една забита на дъното (в земята) укрепваща плоча (с ножова опора), когато е изграждан особено дълбок изкоп. Накрая, вложените при укрепване с гладки шини плочи често не са с ножова опора на долния ръб. Във всеки случай укрепващата плоча трябва да е снабдена със заобикаляща я рамка от кух профил, който в даден случай може да е навсякъде с един квадратен или правоъгълен профил.
Описание на приложените фигури
Подробностите на изобретението са пояснени с помощта на схематичното изображение на примерните изпълнения. Показани са: фигура 1 представлява поглед към вътрешната страна (обърнатата към изкопа страна) на укрепващата плоча;
фигура 2 - надлъжен разрез по линията П-П от фиг. 1;
фигура 3 - напречно сечение през един укрепващ бокс, приблизително съответстващ на разрез Ш-Ш от фиг.1;
фигури 4 до 8 - примерни изпълнения на отвори за окачване.
Примери за изпълнение на изобретението
Изобразената на фигури 1 до 3, в общия случай обозначена с 1 укрепваща плоча се състои от две правоъгълни покривни ламарини 2 и 3 със затворени между тях елементи от профилна ламарина 4 и един заобикалящ (периферен), заварен към покривните ламарини 2 и 3 кант от кух профил, който в общия случай се счита като правоъгълна рамкова конструкция и се състои от по един непрекъснат, простиращ се от ъгъл 6 до ъгъл 6 на рамката кух профил 7, 8 или 9. На ъглите на рамката 6 са заварени един към друг срещулежащите краища на профилните греди, респ. кухи профили 7 до 9 така, че правоъгълната рамкова конструкция се явява като монолитна. Профилните греди 7 до 9 може да са заварени надлъжно, респ. да са валцовани без шев или да са изтеглени. Касае се не само за U- или Спрофили, а за предпочитане за затворени кухи профили.
В частност рамковата конструкция, съгласно фиг.1 до 3 се състои от една, специално стабилизирана срещу огъване профилна греда 7 на горния ръб на плочата 10, от по една специално стабилизирана срещу силата във вертикално надлъжно направление вертикална греда 8 на надлъжните страни на плочата 11 и един, притежаващ ръб на ножова опора 12 на долния ръб на плочата 13, остър кух профил 9. Докато профилната греда 7 и вертикалната греда 8 трябва да са с правоъгълно сечение, за предпочитане паралелно с дългите правоъгълни страни към граничещите покривни ламарини 2, 3, острият кух профил 9 към дол ния ръб 13, притежава сечение, приблизително във формата на правоъгълен триъгълник, чийто катет 14 е вертикален към равнината на граничещите покривни ламарини 2,3, чийто друг катет 15 лежи в повърхнината на обърнатата при укрепването към земната маса външна покривна ламарина 3 и чиято хипотенуза 16 трябва да е обърната към вътрешността на изкопа.
Предвидените за поставяне и закрепване на разпъващите греди приемателни корпуси 17 са снабдени с отвор на вътрешната при укрепването покривна ламарина 2 в укрепващата плоча 1, съседен респ. граничещ с кухите профили - за предпочитане 7 и 8 - без да са необходими каквито и да било изтънявания, по-специално разрези, разцепване на профилните греди. Приемателните корпуси 17 са задължително необходими само тогава, когато укрепващата плоча 1 се влага в укрепване на бокс (допълнен до укрепващ бокс 18 с простиращите се от приемателен корпус 17 до приемателен корпус на противостоящите на изкопа укрепващи плочи 1, разпъващи греди 19, съгласно фиг.З), а също когато се влага в укрепване с направляващи шини, съответно с надлъжни на вертикалните кухи профили 8, заварени или преформовани приблизително на щрих-линията Т-шини 20.
Когато с помощта на укрепваща плоча трябва да се монтира изобразен в разрез на фиг.З укрепващ бокс 18, най-напред на дъното се поставя една укрепваща плоча 1, след това се вграждат разпъващите греди 19 в приемателните корпуси 17 на лежащата укрепваща плоча 1, накрая втората укрепваща плоча се разполага чрез кран над първата укрепваща плоча така, че разпъващите греди 19 също се вкарват в приемателните корпуси на тази плоча и там се фиксират. За да може укрепващата плоча сигурно да се манипулира и повдига в примерното изпълнение са предвидени различни ефективни възможности за закрепването на изтеглящи средства на кран.
Разработеното чрез изобретението основно закрепващо средство представлява разположения в повърхността на плочата на разстояние от заобикалящите я кухи профили 7 до 9 отвор за окачване 21, който има едно закрепващо средство 22 като опорна точка за изтеглящото средство за крана и след това чрез кука на крана, висящо на крана въже или др.
подобни, може да се поддържа сигурно фиксиран. Съгласно фиг.1 и 2 например е предвидено разполагането на по една двойка отвори за окачване 23, 24 в горната третина и в долната третина на укрепващата плоча (съответно на разстояние от предвидените заобикалящи я кухи профили 7 до 9). Когато една укрепваща плоча се окачи на дефинираните от двете двойки отвори за окачване 23 и 24 точки, тя може да бъде хоризонтално манипулирана по произволен начин.
В рамките на изобретението също е възможно да се предвиди само един отвор за окачване 21 или само една двойка отвори за окачване 23 или 24 в надлъжната повърхност на плочата. Например може да се предвиди само съседна на горния кух профил 7 двойка отвори за окачване 23, когато е необходимо плочата да се издигне вертикално окачена на тези отвори 21, респ. 23, да се спусне или да се придвижи в изкопа. Алтернативно може да се предвиди само съседна на долния кух профил 9 двойка отвори за окачване 24 и за повдигане на плочата тя служи в комбинация с най-малко една, заварена през ухо 25 непосредствено отвън на горния кух профил 7 изтегляща халка (пръстен) 26. В този случай изтеглящите халки 26 трябва така да са заварени на горния кух профил 7, че да не се влияе на стабилността им при огъване. Накрая за повдигане на плочата може да се използва също горната двойка отвори за окачване 23 в комбинация с окачената през ножовата опора 12 кука.
Съгласно изобретението отворите за окачване 21 могат според фиг.2 и 4 да бъдат изпълнени в различна форма. Фиг.2 показва преминаващи през укрепващата плоча 1 отвори за окачване 21, в които се поместват произволни закрепващи средства, напр. един болт или едно въртящо се около ос 27 ухо 22. Алтернативно, съгласно фиг.4 може да се предвиди също отделният отвор за окачване 21 да достигне само едностранно до една вътрешна стена 28. При това се дават две други алтернативни решения, а именно два отвора за окачване 21 да стоят на едно място непосредствено един срещу друг, съвпадащи при налагане (сравни горното изпълнение на фиг.4) или два, предвидени върху различни повърхности (ламарини) 2,3 на укрепващата плоча 1 отвори за окачване 21 да са разпределени независимо един от друг в съответните повърхности (срав62265 ни долната алтернатива на фиг.4).
По-специално, когато в примерното изпълнение съгласно фиг.4, също както в примерното изпълнение съгласно фиг.2, е желателно да има в отвора за окачване 21 подвижно закрепващо средство 22. Има смисъл закрепващото средство да се оформи несиметрично по отношение на прилежащата ос 27, за да е възможно едно завъртване на ухото 22 навън от покривните повърхности (ламарини) 2,3 на укрепващата плоча 1 като се прави сметка за местото. Както и при другите примерни изпълнения, закрепващото средство 22 може просто да бъде оформено като ориентирани паралелно на покривните повърхности 2,3 болтове 22'. Всеки отвор за окачване 21 може да притежава една масивна рамка.
На фигури 5 до 8 са изобразени примерни изпълнения на закрепващи средства като преминаващи през кухата плоча отвори за окачване. Примерните изпълнения важат съответно когато отворите за окачване съгласно фиг.4 преминават само частично през плочата.
Фиг.5 показва отвор за окачване 21 с пръстенообразно закрепващо средство 22а съгласно фиг.2, което е лагерувано завъртващо се около паралелна на покривната ламарина 2 на плочата ос 27. Примерното изпълнение съгласно фиг.6 показва едно закрепващо средство 22в, което в значителна степен се състои от полупръстен, който е лагеруван съответно завъртващо се около ос 27 в отвора за окачване 21.
Примерното изпълнение съгласно фиг. 7 показва две приблизително радиално преминаващи в отвора за окачване 21 закрепващи средства 22с, които са оформени като болтове, респ. стоманени пръти. Прътите 22с в примерното изпълнение могат да са разположени в равнината на покривните ламарини 2 и 3 или някъде във вътрешността на отвора за окачване 21. Всеки от прътите 22с образува в известна степен една спица в отвора за окачване 21. В примерното изпълнение съгласно фиг.8 е предвидено закрепващо средство 22d в отвора за окачване 21, което е оформено като приблизително вертикално разположена спрямо повърхността на плочата шайба. Шайбата има най-малко един отвор 22е, в който при използване се окачва куката на един кран. Шайбата 22d, както болтовете 22с от фиг.7 стои приблизително радиално в отвора за окачване 21.
Предвидената за използване при кофраж на изкопи при извършване на подземни работи укрепваща плоча е удобна за монтаж и демонтаж и самата тя е стабилна на огъване спрямо действащите при набиването на багерната кофа сили, когато е предвидена една образуваща рамка на плочата, заварена с останалата част на плочата рамкова конструкция от кухи профили и когато в повърхността на плочата на разстояние от заобикалящите рамкови детайли от кух профил е изработен най-малко един отвор за окачване, който съдържа едно закрепващо средство за изтеглящото средство за крана.

Claims (5)

  1. Патентни претенции
    1. Укрепваща плоча (1), състояща се от затворени между две правоъгълни покривни ламарини (2,3) елементи от профилна ламарина (4) и заобикалящи, заварени към покривните ламарини кухи профили (7 до 9), за предпочитане като рамкова конструкция от заобикалящи затворени кухи профили, за използване при кофраж на изкопи при подземните работи, характеризираща се с това, че в заобиколената от заобикалящите кухи профили (7 до 9) повърхност на плочата е изработен достъпен за захващане от изтеглящо средство на кран отвор за окачване (21), който съдържа отделно закрепващо средство (22) като опорна точка за изтеглящото средство на крана.
  2. 2. Укрепваща плоча съгласно претенция 1, характеризираща се с това, че като закрепващо средство (22) е предвидено едно лагерувано завъртващо се, по-специално около една паралелна на повърхността на плочата ос (27), ухо, което е оформено като симетрично или несиметрично по отношение на оста (27).
  3. 3. Укрепваща плоча съгласно претенция 1 или 2, характеризираща се с това, че като закрепващо средство (22) е предвиден най-малко един, заварен като радиална спица в отвора за окачване (21), болт (22с).
  4. 4. Укрепваща плоча съгласно най-малко една от претенциите от 1 до 3, характеризираща се с това, че като закрепващо средство (22) в отвора за окачване (21) е заварена по същество вертикално разположена спрямо повърхността на плочата шайба (22d), която има най-малко един отвор (22е) с препоръчи телна големина за окачване на куката на крана.
  5. 5. Укрепваща плоча съгласно най-малко една от претенциите от 1 до 4, характеризираща се с това, че закрепващото средство (22) в отвора за окачване (21) е направено от 5 стоманена отливка, заваръчна стомана или ко вана стомана.
BG101298A 1994-09-12 1997-03-07 Укрепваща плоча BG62265B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4432465A DE4432465A1 (de) 1994-09-12 1994-09-12 Verbauplatte
PCT/DE1995/001047 WO1996008610A1 (de) 1994-09-12 1995-08-04 Verbauplatte

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG101298A BG101298A (bg) 1997-09-30
BG62265B1 true BG62265B1 (bg) 1999-06-30

Family

ID=6528030

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG101298A BG62265B1 (bg) 1994-09-12 1997-03-07 Укрепваща плоча

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5876153A (bg)
EP (1) EP0781363B1 (bg)
AT (1) ATE173781T1 (bg)
AU (1) AU3218995A (bg)
BG (1) BG62265B1 (bg)
CZ (1) CZ291636B6 (bg)
DE (3) DE4432465A1 (bg)
ES (1) ES2125036T3 (bg)
HU (1) HU214816B (bg)
PL (1) PL178401B1 (bg)
WO (1) WO1996008610A1 (bg)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7048471B2 (en) * 2000-04-05 2006-05-23 Maksim Kadiu Shoring device
US6821057B1 (en) 2000-04-05 2004-11-23 Maksim Kadiu Magnetic shoring device
US6443665B1 (en) 2001-02-07 2002-09-03 Robert Kundel, Sr. Trench shielding and shoring device
US7056067B2 (en) * 2003-10-03 2006-06-06 Max Kadiu Trench shoring device
DE102005019034B4 (de) * 2005-04-23 2008-01-03 Werner Fritsch Verbauvorrichtung
US7611308B1 (en) 2005-11-07 2009-11-03 Kundel Sr Robert Panel for supporting the walls of an excavation
FR2949796B1 (fr) * 2009-09-09 2012-03-23 Larmure Dispositif de soutien des parois d'une tranchee

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2865178A (en) * 1956-03-19 1958-12-23 Glenn J Wicke Shoring apparatus
US3230720A (en) * 1960-05-02 1966-01-25 Sigma Engineering Corp Trench shoring device
US3593528A (en) * 1969-12-15 1971-07-20 John R Pavese Safety trenching box
US3766740A (en) * 1972-06-16 1973-10-23 D Teegen Method and means for shorting the side walls of trenches to prevent their caving in
US4002035A (en) * 1975-07-11 1977-01-11 Wright Charles V Mobile shoring rig for excavation of trenches
DE2624954C2 (de) * 1976-06-03 1982-12-16 Josef Ing.(grad.) 5142 Hückelhoven Emunds Doppelwandige Stahlverbauplatte
DE4111266C1 (bg) * 1991-03-02 1992-09-17 Teska Verbautechnik Gmbh, 4200 Oberhausen, De
US5336023A (en) * 1993-01-12 1994-08-09 Clyde Burdine Self-propelled trench box
US5533838A (en) * 1995-04-13 1996-07-09 Kundel; Robert Modular trench box sheeting

Also Published As

Publication number Publication date
EP0781363B1 (de) 1998-11-25
ES2125036T3 (es) 1999-02-16
DE59504356D1 (de) 1999-01-07
HUT76778A (en) 1997-11-28
US5876153A (en) 1999-03-02
PL319074A1 (en) 1997-07-21
AU3218995A (en) 1996-03-29
ATE173781T1 (de) 1998-12-15
HU214816B (hu) 1998-05-28
DE4432465A1 (de) 1996-03-14
DE19581007D2 (de) 1998-01-08
CZ291636B6 (cs) 2003-04-16
BG101298A (bg) 1997-09-30
PL178401B1 (pl) 2000-04-28
CZ73997A3 (en) 1997-09-17
WO1996008610A1 (de) 1996-03-21
EP0781363A1 (de) 1997-07-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6224296B1 (en) Sliding double panel type trench shoring system
JP4219067B2 (ja) 仮橋仮桟橋の架設方法
BG62265B1 (bg) Укрепваща плоча
JP2008133596A (ja) 立坑用足場及び立坑用足場の組立・撤去方法
JP2019007232A (ja) 支保工の設置方法
JP3453664B2 (ja) 縦坑の構築工法
CN208166431U (zh) 一种支架吊装机构及吊装系统
BG62264B1 (bg) Укрепваща плоча
JP2007291770A (ja) 根切り掘削方法
JP3015907U (ja) 火打ブロック
JPH0730749Y2 (ja) 掘削溝用土留支保枠
JP3949320B2 (ja) 腹起しハンガー矢板工法
CN216515728U (zh) 一种泥浆池
CN211112073U (zh) 一种新型转炉烟道承重机构
JP2002004296A (ja) オープンケーソンの拡径刃口部掘削用ケレン装置
CN210013221U (zh) 一种地铁基坑支撑装置
JPH1122365A (ja) 立坑の構築方法及びその方法で用いる装置
JP2000291261A (ja) 鉄塔建設用ブーム
JP2591690B2 (ja) 補強リング用巻上ウィンチ
JPH0338271Y2 (bg)
JPH07513Y2 (ja) 火打受け金物
JPS5847100Y2 (ja) 掘削溝用土留支保装置
JPH073238U (ja) ケーブル仮保持具
JPH09255276A (ja) セグメントの吊上具
JP3308493B2 (ja) 鋼矢板壁の笠コンクリートの施工方法