PL178401B1 - Płyta do deskowania wykopów - Google Patents

Płyta do deskowania wykopów

Info

Publication number
PL178401B1
PL178401B1 PL95319074A PL31907495A PL178401B1 PL 178401 B1 PL178401 B1 PL 178401B1 PL 95319074 A PL95319074 A PL 95319074A PL 31907495 A PL31907495 A PL 31907495A PL 178401 B1 PL178401 B1 PL 178401B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
plate
sheet metal
sleeve
welded
panels
Prior art date
Application number
PL95319074A
Other languages
English (en)
Other versions
PL319074A1 (en
Inventor
Josef Krings
Original Assignee
Richter Wolfgang
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Richter Wolfgang filed Critical Richter Wolfgang
Publication of PL319074A1 publication Critical patent/PL319074A1/xx
Publication of PL178401B1 publication Critical patent/PL178401B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D17/00Excavations; Bordering of excavations; Making embankments
    • E02D17/06Foundation trenches ditches or narrow shafts
    • E02D17/08Bordering or stiffening the sides of ditches trenches or narrow shafts for foundations

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Finishing Walls (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Devices Affording Protection Of Roads Or Walls For Sound Insulation (AREA)
  • Materials Applied To Surfaces To Minimize Adherence Of Mist Or Water (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Revetment (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)

Abstract

1. Plyta do deskowania wykopów, skladajaca sie z dwóch prostokatnych, blaszanych platów pokry- wajacych oraz z umieszczonych miedzy tymi platami usztywniajacych je trapezowych ksztaltowników bla- szanych, jak równiez z ramy usztywniajacej, zlozonej z ramion wykonanych z zamknietych profili blasza- nych, zespawanych z blaszanym platami pokry- wajacymi, zaopatrzonymi w otwory uchwytowe, zna- mienna tym, ze w otworach (23) i (24) pokrywajacych platów blaszanych (2 ) i (3) sa zamocowane, korzyst- nie przez spawanie, tuleje uchwytowe (21), zaopatrzo- ne w uchwyty (22, 22a, 22b, 22c) do osadzenia haka dzwigu. F i g . 1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest płyta do deskowania wykopów, składająca się z dwóch prostokątnych, blaszanych płatów pokrywających oraz z umieszczonych między tymi płatami usztywniających je trapezowych kształtowników blaszanych, jak również z ramy usztywniającej, złożonej z ramion wykonanych z zamkniętych profili blaszanych, zespawanych z blaszanymi płatami pokrywającymi, zaopatrzonymi w otwory uchwytowe.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 3015110 znana jest płyta do deskowania czyli podpierania ścian wykopów, wyposażona w ramę, wykonaną z wydrążonych profili oraz w pokrywające tę ramę blachy zewnętrzne, tworzące płaszczyznę robocząpłyty, jak również w skrzyżowane profile usztywniające ramę płyty. Profile ramy tworzą razem z blachami zewnętrznymi zamknięte profile skrzynkowe. Ramajest ponadto korzystnie zaopatrzona w górne usztywnienie kowadełkowe (oczep naciskowy), w które może w czasie zagłębienia płyty uderzać czerpak koparki, jak również w profile boczne (oczepy pionowe), korzystnie o przekroju prostokątnym, oraz w dolny profil klinowy o przekroju trójkątnym. Płyta tego rodzaju jest ponadto zaopatrzona w elementy uchwytowe służące do zamocowania haka, dźwigu lub liny w celu umożliwienia osadzenia płyty w wykopie w przypadku deskowania ślizgowo-szynowego, względnie j ej podnoszenia.
W rozwiązaniu konstrukcyjnym płyty według niemieckiego opisu patentowego nr DE 4111266 elementy uchwytowe, umieszczone na górnej krawędzi płyty, mają postać ucha. Zastosowanie ucha powoduje jednak przerwanie ciągłości usztywnienia kowadełkowego, a tym samym osłabienie konstrukcji ramowej płyty. W czasie pogrążania w grunt płyta jest uderzana czerpakiem koparki, wskutek czego następuje często jej wyboczenie.
Z amerykańskiego opisu patentowego nr US 3593528 znanajest płyta do deskowania wykopów ziemnych, składająca się z usztywnionych, prostokątnych ram blaszanych, usztywnionych za pomocą zespawanych z nimi blaszanych kształtowych profili i pokrytych zewnątrz
178 401 płatami blaszanymi. Na czterech wewnętrznych narożnikach utworzonej w ten sposób płyty odeskowania znajdują się otwory uchwytowe, zaś ich obrzeża są wzmocnione ramką przyspawaną do profili ramy płyty. W otworach tych są osadzone, przymocowane od zewnątrz do płyty odeskowania, uchwyty z otworami zaczepowymi. Okazało się jednak, że przyspawane w ten sposób uchwyty łatwo wyginają się w czasie osadzania płyty w wykopie przez dźwig, wskutek czego płyta nie może być dłużej eksploatowana.
Przy montażu zespołu odeskowania, złożonego z dwóch takich płyt, jedną z nich kładzie się na ziemi i mocuje się w niej rozpory zapewniające odpowiedni odstęp między naprzeciwległymi płytami w wykopie, a następnie ustawia się nad nią za pomocą dźwigu drugą płytę, po czym mocuje się rozpory w tej drugiej płycie. W celu dokładnego i bezpiecznego ustawienia za pomocą dźwigu tej drugiej płyty, zewnętrzne, wąskie boki obydwu profili bocznych płyty są przedłużone aż do wierzchołka klina dolnego profilu, tworząc blaszane, trójkątne nakładki, zaopatrzone w otwór zaczepowy. Przy kierowaniu poziomo zawieszoną płytą niezbędne jest uchwycenie przez dźwig zarówno obydwu trójkątnych blaszanych nakładek, jak i uch na górnej krawędzi płyty, co oczywiście bardzo komplikuje wykonanie tej operacji. Ponadto nakładki blaszane, osłabione dodatkowo otworem, łatwo ulegają wygięciu lub złamaniu. Wobec tego w praktyce montaż płyty odeskowania odbywa się w ten sposób, że hak dźwigu trzyma płytę za krawędź ostrza, nie mając specjalnego punktu zaczepienia. Oczywiście stwarza to niebezpieczeństwo zsunięcia się jednego lub drugiego haka wzdłuż krawędzi podniesionej płyty, powodując jej przechylanie się, a nawet upadek.
Uchwyty dla zaczepienia dźwigu sąjednak używane nie tylko przy montażu płyty, ale także przy jej wkładaniu do wykopu, przy przeciąganiu w wykopie oraz przy demontażu, gdyż w każdym z tych przypadków należy dążyć do wyeliminowania możliwości obsunięcia się płyty odeskowania z dźwigu.
Celem wynalazku jest opracowanie takiej konstrukcji płyty odeskowania, która zapewniłaby jej odpowiednią wytrzymałość na zginanie, zwłaszcza zaś na wyboczenie wskutek działania sił z jaką czerpak koparki działa na jej górną, krawędź, jak również zapewniałaby łatwy montaż i demontaż i byłaby zaopatrzona w takie elementy uchwytowe, które nie naruszałyby stabilności profilowej ramy płyty, zapewniając równocześnie pewny uchwyt haka.
Cel ten został zrealizowany w konstrukcji płyty do deskowania wykopów, według wynalazku, która charakteryzuje się tym, że w otworach pokrywających płatów blaszanych są zamocowane, korzystnie przez spawanie, tuleje uchwytowe, zaopatrzone w uchwyty do osadzenia haka dźwigu, przy czym uchwyt taki ma postać wychylnego ucha, osadzonego obrotowo, za pomocą połączonej z nim promieniowej osi, w otworach tulei, albo też ma postać trzpienia wpawanego w osiowy otwór tulei wzdłuż jego średnicy.
Płyta odeskowania, według wynalazku, może być korzystnie wyposażona w ściankę zewnętrzną umieszczoną między blaszanymi płatami pokrywającymi, zaś tuleje uchwytowe są przyspawane z jednej strony do tej ścianki wewnętrznej, z drugiej zaś do jednego z blaszanych płatów pokrywających.
Osadzony w tulei uchwyt może mieć również postać płytki prostopadłej do płaszczyzny płyty odeskowania i jest zaopatrzony przynajmniej w jeden otwór do osadzenia haka dźwigu.
Dzięki opisanej konstrukcji płyta odeskowania, według wynalazku, jest wyposażona w punkty zaczepienia, umożliwiające bezpieczne uchwycenie jej przez hak dźwigu, przy czym punkty te znajdują się poza konstrukcją ramy profilowej płyty nie zmniejszając jej wytrzymałości na zginanie.
Badania eksploatacyjne płyty do deskowania, według wynalazku, wykazały, że jest ona łatwa w montażu i demontażu, a ponadto odporna na wyboczenie pod działaniem sił pochodzących od czerpaka koparki, wywieranych na nią przy pogrążaniu jej w grunt.
Wynalazekjest uwidoczniony w przykładowym rozwiązaniu konstrukcyjnym na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia płytę odeskowania wykopów w widoku od strony wewnętrznej, skierowanej do wykopu; fig. 2 - płytę w przekroju wzdłuż linii II-II na fig. 1; fig. 3 - płytę w prze4
178 401 kroju wzdłuż linii III-III na fig. 1, a fig. 4 do 8 - przykłady rozwiązań konstrukcyjnych elementów uchwytowych płyty.
Płyta odeskowania 1, przedstawiona na fig. 1do 3, składa się z dwóch prostokątnych, blaszanych płatów 2 i 3 i z umieszczonych między nimi blaszanych trapezowych kształtowników 4, prostokątnej ramy 5, utworzonej z profili 7 i 8 o przekroju prostokątnym i zespawanej z blachami 2 i 3, oraz z dolnego profilu 9 o przekroju trójkątnym. Stykające się ze sobą w narożnikach 6 końce profili 7,8 i 9 sązespawane, tworząc jednolitą konstrukcyjnie ramę 5. Zamknięte profile blaszane 7 do 9 tworzące ramę 5 są wykonane przez wzdłużne spawanie względnie walcowanie bez szwu, albo też są ciągnione.
Profil 7 tworzący górne ramię ramy 5 stanowi równocześnie odporne na wyboczenia, obrzeże 10 płyty, natomiast boczne profile 8 tworzą ramiona pionowe ramy 5, przejmujące siły działające na płytę w kierunku poziomym, zaś trójkątny profil 9 - tworzy klinowe dolne ramię płyty z ostrąkrawędzią 13. Zewnętrzne powierzchnie prostokątnego przekroju górnego ramienia i bocznych pionowych ramion stano wiąprzedłużenie płatów blachy pokrywającej 2 i 3 lub znajdują się pod tymi płytami 2 i 3. Profil 9 dolnego ramienia ramy 5 ma w przekroju kształt trójkąta prostokątnego, którego jedna przyprostokątna 14 jest prostopadła do płaszczyzny przyległych blach 2 i 3, zaś druga przyprostokątna 15 stanowi przedłużenie płata 3 zewnętrznej blachy pokrywającej, względnie znajduje się pod tym płatem 3, natomiast przeciwprostokątna 16 tego trójkąta jest skierowana do ściany wykopu.
Gniazda 17, służące do osadzenia i zamocowania rozpór, są osadzone w otworach wewnętrznego płata 2 blachy pokrywającej stycznie do profili 7 i 8, nie powodując zmniejszania ich wytrzymałości. Gniazda 17 stosuje się wyłącznie w tych przypadkach, gdy płyta 1 stanowi część deskowania zespołowego, złożonego z dwóch płyt odeskowania 10 oraz z osadzonych między nimi w gniazdach 17 rozpór 19, tworzących zespół odeskowania 18 (fig. 3), zwłaszcza zaś w systemie deskowania ślizgowo-szynowego, w którym płyty 10 odeskowania są zaopatrzone w teowniki 20, uformowane lub przyspawane wzdłuż przynajmniej jednego pionowego profilu 8 tworzącego boczne ramię ramy 5.
Sposób montażu zespołu 18 odeskowania przedstawionego na fig. 3 jest następujący: Jedną płytę 1 odeskowania kładzie się poziomo na ziemi, zaś w jej gniazdach 17 osadza się i montuje rozpory 19. Następnie za pomocą dźwigu ustawia się na niej drugą płytę odeskowania i montuje w jej gniazdach drugie końce rozpór 19. W celu bezpiecznego unoszenia naprowadzania płyty odeskowania przewiduje się szereg konstrukcji elementów uchwytowych umożliwiających zamocowanie haka lub liny dźwigu.
Na figurach 1 i 2 przedstawiono rozwiązanie konstrukcyjne, w którym płaty blaszane 2 i 3 są zaopatrzone w znaj duj ące się w określonym odstępie od profili 7,8 i 9 ramion ramy, przy czym w otworach tych są osadzone tuleje 21 oraz ucha uchwytowe 22, służące do zaczepienia haka dźwigu, względnie zwisającej z dźwigu liny.
W rozwiązaniu według fig. 1 i 2 jedna para 23 otworów uchwytowych, zarówno w górnej, jak i w dolnej jej części, znajduje się w odległości jednej trzeciej szerokości płyty 1 odeskowania od bocznych obrzeży płyty, w niewielkim odstępie od wewnętrznych obrzeży profili 7 i 9, tworzących górne i dolne ramię ramy 5. Po zawieszeniu płyty 1 na linie osadzonej w obydwu parach 23 i 24 otworów uchwytowych, można nią dowolnie kierować w płaszczyźnie poziomej - za pomocą dźwigu.
Płyta może być jednak zaopatrzona tylko wjeden otwór uchwytowy z tuleją21 albo też tylko wjednąparę 23 otworów sąsiadujących z profilem 7, tworzącym górne ramię ramy 5, względnie w parę 24 otworów sąsiadujących z profilem 9, tworzącym dolne ramię ramy 5, co umożliwia jej podnoszenie, opuszczanie oraz ciągnięcie w wykopie. Ucha 26 powinny być tak rozmieszczone wzdłuż profilu 7, aby nie zmniejszać odporności górnego ramienia ramy na wyboczenie.
W przypadku, gdy płyta 1jest zaopatrzona tylko wjednąparę 24 otworów sąsiadujących z profilem 9, tworzącym dolne ramię ramy 5, winna mieć przyspawane z zewnątrz do trzpieni 25, połączonych z profilem 7, pierścieniowe ucha 26.
178 401
W rozwiązaniu konstrukcyjnym przedstawionym na fig. 2 tuleje 21, zamocowane w otworach płyty odeskowania 1, są zaopatrzone w osadzone w nich obrotowo na osiach 27 - elementy mocujące, na przykład w ucha 22.
W rozwiązaniu przedstawionym w górnej części fig. 4, dwie tuleje 21 są przymocowane zarówno do płatów blaszanych 2 i 3, jak i do umieszczonej między tymi płatami 2 i 3 - ściany wewnętrznej 28, przy czym powierzchnie czołowe tulei 21 stykają się z wewnętrznymi powierzchniami płatów 2 i 3.
W dolnej części fig. 4 uwidoczniono tylko jednątuleję 21 przyspawanądo ściany wewnętrznej 28 i tylko do jednego płata blaszanego 2.
Oś 27 ucha 22, mającego postać koła, półkola lub ucha 22' w postaci pręta (fig. 4) winna być osadzona niesymetrycznie w tulei 21, tak aby w położeniu wychylonym ucho 22 wystawało ponad zewnętrzną powierzchnię blaszanych płatów 2 i 3 płyty odeskowania.
Figury 5 do 8 przedstawiają inne przykłady rozwiązań konstrukcyjnych uchwytów zamocowanych w otworach tulei 21, przyspawanej do blaszanych płatów 2 i 3 płyty.
Tuleja 21 przedstawiona na fig. 5 jest zaopatrzona w pierścieniowe ucho uchwytowe 22a, osadzone obrotowo w otworach tulei 21 na osi 27, równoległej do płaszczyzny blaszanego płata 2. W przykładzie rozwiązania konstrukcyjnego według fig. 6 ucho uchwytowe 22b ma postać półpierścienia osadzonego obrotowo w otworach tulei 21 na stanowiącej z nim jedną całość osi 27.
Ucha uchwytowe 22c przedstawione na fig. 7 mająpostać trzpienia lub pręta stalowego, przyspawanego do ścianek tulei 21, korzystnie stycznie do powierzchni zewnętrznej blaszanych płatów 2 i 3 lub w położeniu nieco wsuniętym do wnętrza otworu tulei 21.
W przykładzie rozwiązania przedstawionym na fig. 8 do otworu tulei 21 wpawany jest uchwyt 22d w postaci płytki prostopadłej do płaszczyzny płyty 1 odeskowania i zaopatrzonej w otwór 22e do osadzenia haka dźwigu.
178 401
Fig. 4
178 401
Fig. 5
Fig.6
Fig. 8
178 401
un 'η
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (5)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Płyta do deskowania wykopów, składająca się z dwóch prostokątnych, blaszanych płatów pokrywających oraz z umieszczonych między tymi płatami usztywniających je trapezowych kształtowników blaszanych, jak również z ramy usztywniającej, złożonej z ramion wykonanych z zamkniętych profili blaszanych, zespawanych z blaszanym płatami pokrywającymi, zaopatrzonymi w otwory uchwytowe, znamienna tym, że w otworach (23) i (24) pokrywających płatów blaszanych (2) i (3) są zamocowane, korzystnie przez spawanie, tuleje uchwytowe (21), zaopatrzone w uchwyty (22, 22a, 22b, 22c) do osadzenia haka dźwigu.
  2. 2. Płyta według zastrz. 1, znamienna tym, że umieszczony w tulei (21) uchwyt ma postać wychylnego ucha (22), osadzonego obrotowo za pomocąpołączonej z nim promieniowej osi (27) w otworach tulei (21).
  3. 3. Płyta według zastrz. 1, znamienna tym, że uchwyt ma postać trzpienia (22c) wpawanego w osiowy otwór tulei (21) wzdłuż jego średnicy.
  4. 4. Płyta według zastrz. 1, znamienna tym, że jest wyposażona w ściankę zewnętrzną (28), umieszczoną między blaszanymi płatami pokrywającymi (2) i (3), zaś tuleje uchwytowe (21) są przyspawane z jednej strony do tej ścianki wewnętrznej (28), z drugiej zaś do jednego z blaszanych płatów pokrywających (2) lub (3).
  5. 5. Płyta według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że osadzony w tulei (21) uchwyt ma postać płytki (22d) prostopadłej do płaszczyzny płyty (1) odeskowania i jest zaopatrzony przynajmniej w jeden otwór (22e) do osadzenia haka dźwigu.
PL95319074A 1994-09-12 1995-08-04 Płyta do deskowania wykopów PL178401B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4432465A DE4432465A1 (de) 1994-09-12 1994-09-12 Verbauplatte
PCT/DE1995/001047 WO1996008610A1 (de) 1994-09-12 1995-08-04 Verbauplatte

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL319074A1 PL319074A1 (en) 1997-07-21
PL178401B1 true PL178401B1 (pl) 2000-04-28

Family

ID=6528030

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95319074A PL178401B1 (pl) 1994-09-12 1995-08-04 Płyta do deskowania wykopów

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5876153A (pl)
EP (1) EP0781363B1 (pl)
AT (1) ATE173781T1 (pl)
AU (1) AU3218995A (pl)
BG (1) BG62265B1 (pl)
CZ (1) CZ291636B6 (pl)
DE (3) DE4432465A1 (pl)
ES (1) ES2125036T3 (pl)
HU (1) HU214816B (pl)
PL (1) PL178401B1 (pl)
WO (1) WO1996008610A1 (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6821057B1 (en) 2000-04-05 2004-11-23 Maksim Kadiu Magnetic shoring device
US7048471B2 (en) * 2000-04-05 2006-05-23 Maksim Kadiu Shoring device
US6443665B1 (en) 2001-02-07 2002-09-03 Robert Kundel, Sr. Trench shielding and shoring device
US7056067B2 (en) * 2003-10-03 2006-06-06 Max Kadiu Trench shoring device
DE102005019034B4 (de) * 2005-04-23 2008-01-03 Werner Fritsch Verbauvorrichtung
US7611308B1 (en) 2005-11-07 2009-11-03 Kundel Sr Robert Panel for supporting the walls of an excavation
FR2949796B1 (fr) * 2009-09-09 2012-03-23 Larmure Dispositif de soutien des parois d'une tranchee

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2865178A (en) * 1956-03-19 1958-12-23 Glenn J Wicke Shoring apparatus
US3230720A (en) * 1960-05-02 1966-01-25 Sigma Engineering Corp Trench shoring device
US3593528A (en) * 1969-12-15 1971-07-20 John R Pavese Safety trenching box
US3766740A (en) * 1972-06-16 1973-10-23 D Teegen Method and means for shorting the side walls of trenches to prevent their caving in
US4002035A (en) * 1975-07-11 1977-01-11 Wright Charles V Mobile shoring rig for excavation of trenches
DE2624954C2 (de) * 1976-06-03 1982-12-16 Josef Ing.(grad.) 5142 Hückelhoven Emunds Doppelwandige Stahlverbauplatte
DE4111266C1 (pl) * 1991-03-02 1992-09-17 Teska Verbautechnik Gmbh, 4200 Oberhausen, De
US5336023A (en) * 1993-01-12 1994-08-09 Clyde Burdine Self-propelled trench box
US5533838A (en) * 1995-04-13 1996-07-09 Kundel; Robert Modular trench box sheeting

Also Published As

Publication number Publication date
HU214816B (hu) 1998-05-28
WO1996008610A1 (de) 1996-03-21
PL319074A1 (en) 1997-07-21
CZ73997A3 (en) 1997-09-17
BG101298A (en) 1997-09-30
AU3218995A (en) 1996-03-29
DE4432465A1 (de) 1996-03-14
BG62265B1 (bg) 1999-06-30
DE59504356D1 (de) 1999-01-07
EP0781363A1 (de) 1997-07-02
US5876153A (en) 1999-03-02
EP0781363B1 (de) 1998-11-25
ES2125036T3 (es) 1999-02-16
ATE173781T1 (de) 1998-12-15
HUT76778A (en) 1997-11-28
DE19581007D2 (de) 1998-01-08
CZ291636B6 (cs) 2003-04-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL178390B1 (pl) Urządzenie do deskowania wykopów
PL178401B1 (pl) Płyta do deskowania wykopów
WO2018225918A1 (ko) 건축용 안전발판
KR20140135169A (ko) 현수식 비계와 함께 사용되도록 구성되는 현수식 연결구 시스템, 및 관련 방법
EP1980681A2 (en) Device for extending intermediate beams for supporting formwork for floors
PL64823Y1 (pl) Spągnica dla sekcji obudowy górniczej
PL178344B1 (pl) Urządzenie łączące rozporę z płytą odeskowania w zespole do deskowania wykopów złożonym z dwóch płyt
PL178409B1 (pl) Płyta do deskowania wykopów
CN109667532A (zh) 玻璃生产线维修平台
JP3027130B2 (ja) 吊り足場の組立構造
JP7349222B2 (ja) 建築用パネルとパネル吊り具のセット及びこれを用いたパネル吊り上げ方法
CN209761316U (zh) 玻璃生产线维修平台
CN218842865U (zh) 一种平衡式桥检挂架
CN209817475U (zh) 附着升降脚手架安全防护网的连接结构
KR200428552Y1 (ko) 상승식 가설대용 고정슈
CN215516448U (zh) 一种施工升降机的便捷操作式附着连墙座
CN110984557A (zh) 附着升降作业安全防护平台金属防护网的全方位防护连接结构
KR102511294B1 (ko) 건축용 안전발판
CN210795584U (zh) 一种内爬式塔式起重机
CN109680923A (zh) 一种悬挑脚手架底部平台的安装结构和搭建方法
CN218934632U (zh) 一种风机导电轨移动检修平台
JP3019857U (ja) 張出足場の吊持金具
CN218752271U (zh) 管节接头竖向钢剪力键安装工装
CN217972216U (zh) 一种钢筋混凝土管道吊装装置及管道吊装系统
PL175772B1 (pl) Urządzenie łączące element obudowy wykopu z rozporą

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060804