UA72475C2 - Water solution based on azo dye for determining the residue content of chlorine dioxide in water; a method for producing (variants) and using the solution - Google Patents

Water solution based on azo dye for determining the residue content of chlorine dioxide in water; a method for producing (variants) and using the solution Download PDF

Info

Publication number
UA72475C2
UA72475C2 UA2001042323A UA2001042323A UA72475C2 UA 72475 C2 UA72475 C2 UA 72475C2 UA 2001042323 A UA2001042323 A UA 2001042323A UA 2001042323 A UA2001042323 A UA 2001042323A UA 72475 C2 UA72475 C2 UA 72475C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
solution
aqueous solution
water
differs
deionized water
Prior art date
Application number
UA2001042323A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Atofina
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Atofina filed Critical Atofina
Publication of UA72475C2 publication Critical patent/UA72475C2/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N31/00Investigating or analysing non-biological materials by the use of the chemical methods specified in the subgroup; Apparatus specially adapted for such methods
    • G01N31/22Investigating or analysing non-biological materials by the use of the chemical methods specified in the subgroup; Apparatus specially adapted for such methods using chemical indicators
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T436/00Chemistry: analytical and immunological testing
    • Y10T436/19Halogen containing
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T436/00Chemistry: analytical and immunological testing
    • Y10T436/19Halogen containing
    • Y10T436/193333In aqueous solution

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Investigating Or Analyzing Non-Biological Materials By The Use Of Chemical Means (AREA)
  • Coloring (AREA)
  • Polymerization Catalysts (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Investigating Or Analysing Materials By The Use Of Chemical Reactions (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
  • Inks, Pencil-Leads, Or Crayons (AREA)

Description

Даний винахід відноситься до стабільного водного розчину (А), що містить азобарвник, забарвлення якого або інтенсивність цього забарвлення змінюється в присутності діоксиду хлору, а також боратний буфер і один або декілька маскуючих агентів, до способу отримання цього розчину і його використання для визначення залишкового діоксиду хлору у воді.
Після того як стало відомо про взаємодію хлору з присутніми в сирій воді мікроорганізмами, що приводять до утворення токсичних сполук, таких як тригалогенметани, у всьому світі проводилися численні роботи з метою знайти замісні розчини для дезинфекції питної води. Серед запропонованих дезинфікуючих засобів фігурує діоксид хлору. Останні десятиріччя діоксид хлору використовують в багатьох країнах для дезинфекції питної води і кондиціонування промислових вод.
З урахуванням того, що залишковий вміст дезинфікуючого засобу у воді повинен бути достатнім для того, щоб уникнути подальшого повторного забруднення води, необхідно уміти з точністю визначати цей зміст.
Нарівні з цим, в процесі обробки води і в мережі розподілення води діоксид хлору бере участь в різних реакціях окислення, які можуть привести до утворення побічних продуктів відновлення і розкладання, головним чином хлоридів, хлоритів і хлоратів. Звідси витікає необхідність мати надійний спосіб визначення діоксиду хлору навіть в присутності інших окислюючих агентів і сполук, що містять хлор.
Нарешті, спосіб визначення вмісту діоксиду хлору у воді повинен включати в себе зменшене число операцій і повинен бути придатний для проведення безпосередньо на місці, при цьому не повинно бути втрат діоксиду хлору внаслідок дегазації.
Існує декілька методів визначення діоксиду хлору, але жоден не задовольняє всі названі вище вимоги.
У дисертації У.О. Реак, Едтопіоп, АЇІрега, 1991, обговорюються колориметричні методи. Однак, на думку
У.О. РеакК, вони малоселективні і тому ці методи виключені з числа рутинних промислових методів визначення.
Так, метод з ОРО (сульфокислотна сіль М.М-діетил-п-фенілендіаміну), не будучи в достатній мірі селективним, часто приводить до помилкових результатів. Більш того він не дозволяє визначити діоксид хлору при його вмісті нижче за 0,1мг/л.
Аналогічним чином, метод, заснований на знебарвленні алізарін-віолету ЗА (АСУК), розроблений МУ...
Маззепеїєїп (Апа|уїїса! Спетівзігу, 38 (1996), 1839), має поріг кількісного визначення діоксиду хлору вище за
О, мг/л.
Для того щоб зробити селективним метод з хлорфеноловим червоним (СРЕ), у. Рієїснег і Р. Неттіпд5 (Апаїузі, Чипе 1985, мо! 110, 695) запропонували використати маскуючи агенти. Цей метод, який включає в себе декілька стадій, полягає в змішуванні зразка з розчином цикламату натрію, після чого, не припиняючи перемішування, негайно додають буферний розчин, потім розчин хлорфенолового червоного і, нарешті, розчин тіоацетаміду. Вимірювання поглинання при 520нм проводять на кінцевій суміші з допомогою спектрофотометра, що працює в Уф і видимій області, на основі чого визначають залишковий вміст діоксиду хлору в зразку.
Основний недолік цього методу полягає в тому, що він вимагає послідовного введення зразка в контакт з рядом реагентів, що приводить до значних неконтрольованих втрат діоксиду хлору, внаслідок дегазації (до
ЗО).
Завдяки застосуванню водного розчину А, що пропонується заявником, що містить азобарвник, забарвлення якого і інтенсивність забарвлення якого міняються в присутності діоксиду хлору, а також боратний буфер і один або декілька маскуючих агентів, стає можливим точне і селективне визначення вмісту залишкового діоксиду хлору у воді, зокрема в питній воді.
Азобарвник вибирають переважно з наступних азобарвників: амарант (тризаміщена натрієва сіль 1-(4- сульфо-1-нафтилазо)-2-нафтол-3,б-дисульфокислоти, СгоНії1МаМазОчїоЗз), С.І.16185, і блакитний Еванса (чотиризаміщена натрієва сіль 6,6'-Ї(3,3'-диметил(/1,1-біфеніл|)-4,4!-діїл)-біс(азо)|-біс-(4-аміно-5-гідрокси-1,3- нафталіндисульфокислоти, СзаНга«МеМаа«Оч454), С.І.238 60.
Концентрація азобарвника в розчині А знаходиться, як правило, в межах від 171072 до 1 109М і переважно складає від 27105 до 87107М на літр.
Найбільш відповідною концентрацією амаранту виявилася концентрація близька до 2"107М.
У випадку використання як барвника блакитного Еванса, переважно вибирають концентрацію близьку до 510М.
Іон борату звичайно присутній в розчині А в концентраціях від 57103 до 17107М. Переважна концентрація борату близька до 57102М.
У даному описі під маскуючим агентом мається на увазі будь-яка сполука, здатна реагувати з вільним хлором. Як приклад можна назвати гліцин, цикламат лужних або лужноземельних металів, і гідрат окислу амонію. Кількість розчиненого в розчині А маскуючого агента або агентів залежить від природи цих агентів.
Переважно використовують гідрат окислу амонію, кількість якого в 1 л розчину А переважно складає від 1 до 4 г.
Відповідний винаходу водний розчин може додатково містити один або декілька комплексонів, таких як солі ЕДТА (етилендіамінтетраоцтової кислоти). Кількість комплексону, що використовується залежить від його природи. У випадку натрієвої солі ЕДТА її кількість, взята на 1 л розчину А, звичайно складає від 0,5 до 2г і переважно близько 1г.
Найбільш відповідним розчином А, є розчин, що містить в 1л 5-102 моль борату, 1,57102 моль гідрату окислу амонію, аміаку, 1г натрієвої солі ЕДТА і 2107 моль амаранту або 57107 моль блакитного Еванса.
Іншим об'єктом винаходу є спосіб отримання розчину. А, звичайно цей спосіб включає наступні стадії: (а) готують водний розчин, що містить буфер, вводячи азобарвник, що маскує, агент або агенти і боратний буферний розчин в судину, що містить достатню кількість двічі деіонізованої води; (б) при необхідності додають при перемішуванні комплексон, заздалегідь розчинений в двічі деіонізованій воді; і (в) доводять об'єм до бажаного доданням двічі деіонізованої води.
Переважна величина рН приготованого на стадії (а) водного середовища - близько 9,2.
Більш конкретно, спосіб отримання розчину Д включає наступну послідовність стадій: () розчиняють азобарвник в судині з двічі деїонізованою водою; (і) вводять туди ж боратний буферний розчин і розчин маскуючого агента або агентів; (ії) додають двічі деіонізовану воду і заміряють рн; (м) при необхідності доводять рН до 9,2; (м) розчиняють, при необхідності, комплексон при перемішуванні; і (мі) доводять об'єм до бажаного доданням двічі деіонізованої води.
Для встановлення значення рН переважно використовують розчин гідрату окислу амонію. Як маскуючий агент і одночасно для встановлення рН особливо добре підходить 2895-ний розчин гідрату окислу амонію.
Приготований таким чином водний розчин 4 зберігає свою стійкість в закритій місткості при кімнатній температурі протягом щонайменше одного місяця.
Третім об'єктом винаходу є спосіб визначення залишкового вмісту діоксиду хлору в промисловій воді або в питній воді після біоцидної обробки або дезинфекції і в системах водопостачання. Цей спосіб складається у введенні води, що аналізується в контакт з водним розчином Д і в подальшому вимірюванні оптичного поглинання в розчині (5), що утворився з допомогою ШМ-МІЗ спектрофотометра при довжині хвилі, що є характеристичною для вибраного азобарвника. У випадку амаранту довжина хвилі рівна 521 нмз а у випадку блакитного Еванса - бобнм.
Названий контакт звичайно здійснюють при об'ємному відношенні води, що аналізується до водного розчину А від 10 до 30, переважно при об'ємному відношенні близькому до 24. . Вимірювання оптичного поглинання звичайно здійснюють з використанням як еталону порівняння води, що аналізується, до якої додана достатня кількість відновника, зокрема відновника діоксиду хлору, наприклад тіосульфату натрію.
Воду, що аналізується переважно вводять в контакт з розчином А, що містить віл 57102 моль борату, 1,57102 моль гідрату окислу амонію, 1 г натрієвої солі ЕДТА і 27107 моль амаранту або 57102 моль блакитного
Еванса.
Воду, що аналізується переважно забирають безпосередньо з джерела, а контакт здійснюють шляхом введення поступаючої води, що аналізується в розчин А. Такий спосіб проведення операції дозволяє уникнути яких би то не було втрат діоксиду хлору внаслідок дегазації і звести до мінімуму помилки, які могли б виникнути при відборі зразка для аналізу.
Після цього за допомогою ШМ-МІ5-спектрофотометра в кварцовій кюветі з довжиною оптичного шляху 2,5см вимірюють поглинання отриманого розчину при характеристичній для вибраного азобарвника довжині хвилі, використовуючи як еталон порівняння воду, що аналізується, до якої доданий тіосульфат натрію.
При нанесенні на калібрувальну криву значень оптичного поглинання в порівнянні з еталоном отримують залишковий вміст діоксиду хлору у воді, що аналізується.
Калібрувальну лінію звичайно викреслюють заздалегідь, використовуючи звичайний спосіб, при якому виходять з ряду розчинів діоксиду хлору відомих концентрацій, обмежених лінійним відрізком калібрувальної кривої (тобто нижче за 500мкг/л СІО»).
Спосіб визначення може бути легко адаптований до спектрофотометрів з різною довжиною оптичного шляху (1, 5 або 10см), підганяючи концентрацію барвника в розчині А і викреслюючи відповідну калібрувальну пряму.
Спосіб даного винаходу дозволяє таким чином селективно визначати залишковий вміст діоксиду хлору в питній або промисловій воді при таких малих його концентраціях, як бмкг/л. Крім того, після здійснення контакту розчину А з водою, що аналізується спектрофотометричне вимірювання в УФ-видимій області може бути зроблено після закінчення 7-10 днів.
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА
Приведені нижче приклади ілюструють переважний варіант здійснення винаходу.
Приклад 1 Приготування розчину А
Готують 1 л розчину А таким чином: () розчиняють приблизно в 100 мл двічі деіонізованої води 121,2мг амаранту, що класифікується як А- 1016(97) БІОМА; (ії) розчиняють 3,09г борної кислоти в 500мл 0,1М розчину КСІ і гомогенізують середовище; (ії) послідовно вносять в 1-л мірний циліндр всю кількість приготованого в п. () розчину амаранту, приготований в п. (її) буферний розчин і 1 мл 2895-ного розчину гідрату окислу амонію; (м) додають туди ж ЗО0Омл двічі деіонізованої води і вимірюють рН розчину, що утворився; (м) доводять за допомогою 28595-ного розчину гідрату окислу амонію рН отриманого в п. (ім) розчину до 9,2; потім (мі) додають 1 г натрієвої солі ЕДТА і перемішують до її розчинення; і, нарешті, (мії) переливають отриманий в п. (мі) розчин в мірну колбу об'ємом 1000 мл і доливають двічі деіонізовану воду до мітки. Приготування еталонних розчинів діоксиду хлору
Готують маточний розчин діоксиду хлору з концентрацією приблизно 1О0мг/л шляхом розбавлення в двічі деіонізованій воді розчину діоксиду хлору, отриманого (ї) розкладанням хлориту натрію в присутності сірчаної кислоти, (ії) очищенням діоксиду хлору, що утворився в (ї) шляхом барботування через розчин хлориту і (її) розчиненням очищеним таким чином діоксиду хлору в двічі деіонізованій воді.
Потім вимірюють оптичне поглинання маточного розчину при 360 нм на ШМ-МІЗ-спектрофотометрі в 5-см кварцовій кюветі після встановлення приладу на нульове поглинання по відношенню до двічі деіонізованої води.
Після цього розраховують концентрацію маточного розчину за допомогою формули:
С-АВХб7450/1250ХІ. де С означає концентрацію маточного розчин) в мі СІ Ог/л.
АВ означає оптичне поглинання розчину
Ї означає довжину кювети в см. значення 1250 і 67450 характеризують, відповідно, молярне поглинання діоксиду хлору в М'см" і молекулярну масу в мг.
Калібрувальна крива знебарвлення амаранту
Готують шість еталонних розчинів з концентраціями діоксиду хлору в межах від 20 до 500цг/л, вводячи в шість 250-мл мірних колб по 10мл розчину А і змінний в залежності від бажаної концентрації об'єм М маточного розчину.
Відбирають за допомогою прецизійних піпеток об'єм М маточного розчину і вносять його в мірну колбу, занурюючи наконечник піпетки в розчин А і уникаючи якого б то не було перемішування і виплискування рідини на стінки колби з метою повного запобігання втратам діоксиду хлору за рахунок дегазації.
Отриманий еталонний розчин доливають двічі деіонізованою водою до мітки і гомогенізують, вживаючи заходів обережності для уникнення яких би то не було втрат діоксиду хлору. Отриманий розчин витримують протягом Збсек.
Приготовані розчини стабільні протягом принаймні одного тижня.
Готують розчин порівняння В, вводячи 10 мл розчину А в сьому мірну колбу і доливаючи двічі деіонізовану воду до мітки.
За допомогою ШМ-МІЗ-спектрофотометра вимірюють поглинання при 52інм отриманих розчинів по відношенню до еталона порівняння в 2,5-см кюветах, після чого викреслюють калібрувальну пряму зі значеннями поглинання в залежності від концентрації діоксиду хлору в приготованих розчинах. Визначення залишкового вмісту діоксиду хлору в питній воді після обробки
Вносять 10мл отриманого в п. (мії) водного розчину в 250-мл мірну колбу і доводять об'єм вмісту колби до мітки за допомогою води, яка аналізується, що забирається безпосередньо з джерела і подається зануреною у водний розчин трубкою. Після цього отриманий розчин гомогенізують, вживаючи заходів обережності для уникнення яких би то не було втрат діоксиду хлору. Розчин зберігає стабільність протягом від 7 до 10 днів.
За допомогою ШМ-МІЗ-спектрофотометра вимірюють при 52інм поглинання отриманого розчину в кварцовій кюветі з довжиною оптичного шляху 2,5см, використовуючи як еталон порівняння воду, що аналізується, до якої доданий надлишок очищеного і перекристалізованого тіосульфату натрію по відношенню до його кількості, необхідної для відновлення всієї кількості присутніх у воді окислювачів, що аналізується.
Після цього визначають залишковий вміст діоксиду хлору в зразку, наносячи виміряне оптичне поглинання на калібрувальну пряму.
Приклад 2
Повторюють послідовність операцій попереднього прикладу за винятком того, що замість 121,2мг амаранту розчиняють 56,5мг блакитного Еванса (20633-4 АГОВІСН) і вимірюють оптичне поглинання еталонних розчинів і води, що аналізується при бобнм замість 521нм, як в попередньому прикладі.

Claims (16)

1. Водний розчин для визначення залишкового вмісту діоксиду хлору у воді, який містить азобарвник, забарвлення якого і інтенсивність забарвлення якого міняються в присутності діоксиду хлору, вибраний з Амаранту або Блакитного Еванса, боратний буфер і один або декілька маскуючих агентів, здатних реагувати з вільним хлором.
2. Водний розчин за п. 1, який відрізняється тим, що азобарвник знаходиться в концентраціях від 1-102 до 14103 молів і переважно від 2-105 до 8-107 молів на 1 літр.
3. Водний розчин за одним з пп. 1, 2, який відрізняється тим, що маскуючим агентом є гідроксид амонію.
4. Водний розчин за одним з пп. 1-3, який відрізняється тим, що борат знаходиться в концентрації від 54103 до 14107 моль/л.
5. Водний розчин за одним з пп. 1-4, який відрізняється тим, що містить додатково один або декілька комплексонів.
6. Водний розчин за п. 5, який відрізняється тим, що комплексоном є натрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти (ЕДТА).
7. Водний розчин за п. 6, який відрізняється тим, що він містить в 1 л 5.102 молів борату, 1,5-102 молів гідроксиду амонію, 1 г натрієвої солі ЕДТА і 2.107 молів Амаранту.
8. Водний розчин за п. 6, який відрізняється тим, що він містить в 1 л 5.102 молів борату, 1,5-102 молів гідроксиду амонію, 1 г натрієвої солі ЕДТА і 5.107 молів Блакитного Еванса.
9. Спосіб одержання водного розчину за одним з пп. 1-8, який відрізняється тим, що (а) готують буфервмісний водний розчин, вводячи азобарвник, маскуючий агент або агенти і боратний буферний розчин в посудину, що містить необхідну кількість двічі деіонізованої води; (б) при необхідності, вводять при перемішуванні комплексон, заздалегідь розчинений в двічі деіонізованій воді; і (в) доводять об'єм до бажаного доданням двічі деіонізованої води.
10. Спосіб одержання водного розчину за одним з пп. 1-8, який відрізняється тим, що він містить наступні стадії: () розчиняють азобарвник в двічі деіонізованій воді; (ії) вносять в посудину приготований на стадії (ї) розчин, потім боратний буферний розчин і розчин маскуючого агента або агентів; (ії) додають двічі деіонізовану воду і вимірюють рН; (м) при необхідності, доводять рН до 9,2 за допомогою концентрованого розчину гідроксиду амонію; (у) при необхідності, розчиняють при перемішуванні комплексон; і (мі) доводять об'єм до бажаного доданням двічі деіонізованої води.
11. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що на стадіях (ії) і (м) використовують 2890-ний водний розчин гідроксиду амонію.
12. Спосіб за п. 11, який відрізняється тим, що (ї) розчиняють приблизно в 100 мл двічі деіонізованої води або 121,2 мг Амаранту (А-1016(97) БІСМА), або 56,5 мг Блакитного Еванса (20,633-4 АІГОВІСН); (ії) готують буферний розчин, що містить 5-.102 моль/л борату, розчиненням 3,09 г борної кислоти в 500 мл 0,1 моль/л розчину КСІ, з подальшою гомогенізацією середовища; (ії) послідовно вводять в мірний циліндр об'ємом 1 л всю кількість приготованого на стадії (ї) розчину Амаранту або Блакитного Еванса, приготований на стадії (її) буферний розчин Іі 1 мл 2895-ного розчину гідроксиду амонію; (ім) додають 300 мл двічі деіонізованої води і вимірюють рН розчину, що утворився; (м) доводять рН отриманого вище розчину до 9,2 за допомогою 2895-ного розчину гідроксиду амонію; потім (мі) додають до нього 1 г натрієвої солі ЕДТА і перемішують до її розчинення; (мії) переливають отриманий розчин в мірну колбу об'ємом 1000 мл і доливають двічі деіонізованою водою до відмітки.
13. Спосіб визначення залишкового вмісту діоксиду хлору в промисловій воді або питній воді після обробки, або в системах водопостачання, який відрізняється тим, що воду, що аналізується, вводять в контакт з водним розчином за пп. 1-8 і потім за допомогою УФ-видимого спектрофотометра вимірюють оптичне поглинання отриманого розчину при характеристичній для вибраного барвника довжині хвилі.
14. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що контакт здійснюють при об'ємному відношенні води, що аналізується, до водного розчину від 10 до 30.
15. Спосіб за п. 13 або 14, який відрізняється тим, що використовують водний розчин, отриманий за способом, описаним в п. 12.
16. Спосіб за п. 15, який відрізняється тим, що 10 мл водного розчину, отриманого за п. 12, вносять в мірну колбу об'ємом 250 мл і наливають воду, що аналізується, до мітки, після чого вимірюють оптичне поглинання отриманого розчину на УФ-видимому спектрофотометрі при довжині хвилі 521 нм у випадку Амаранту або 606 нм у випадку Блакитного Еванса.
UA2001042323A 1998-09-09 1999-07-15 Water solution based on azo dye for determining the residue content of chlorine dioxide in water; a method for producing (variants) and using the solution UA72475C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9811272A FR2783050B1 (fr) 1998-09-09 1998-09-09 Solution aqueuse a base d'un colorant azoique, son procede de fabrication et son utilisation
PCT/FR1999/001727 WO2000014530A1 (fr) 1998-09-09 1999-07-15 Solution aqueuse a base d'un colorant azoique, son procede de fabrication et son utilisation

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA72475C2 true UA72475C2 (en) 2005-03-15

Family

ID=9530274

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001042323A UA72475C2 (en) 1998-09-09 1999-07-15 Water solution based on azo dye for determining the residue content of chlorine dioxide in water; a method for producing (variants) and using the solution

Country Status (21)

Country Link
US (1) US6777242B1 (uk)
EP (1) EP0985929B1 (uk)
AT (1) ATE434180T1 (uk)
AU (1) AU4789599A (uk)
BG (1) BG65321B1 (uk)
CA (1) CA2342734A1 (uk)
CZ (1) CZ2001872A3 (uk)
DE (1) DE69940994D1 (uk)
EE (1) EE04507B1 (uk)
ES (1) ES2328990T3 (uk)
FR (1) FR2783050B1 (uk)
HU (1) HUP0104138A3 (uk)
LT (1) LT4886B (uk)
LV (1) LV12698B (uk)
NO (1) NO20011159L (uk)
PL (1) PL192469B1 (uk)
RO (1) RO121574B1 (uk)
RU (1) RU2231060C2 (uk)
SI (1) SI20554A (uk)
UA (1) UA72475C2 (uk)
WO (1) WO2000014530A1 (uk)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7877518B2 (en) 2000-11-30 2011-01-25 Access Systems Americas, Inc. Method and apparatus for updating applications on a mobile device via device synchronization
DE102006045406B3 (de) * 2006-09-26 2007-09-27 Dräger Safety AG & Co. KGaA Vorrichtung zur Bestimmung von Chlordioxid und Verfahren
ES2541804T3 (es) * 2007-03-15 2015-07-24 Ventana Medical Systems, Inc. Hematoxilina estabilizada
CN101672819B (zh) * 2009-09-27 2013-03-20 瓮福(集团)有限责任公司 矿石中碘的快速测定方法
US8343771B2 (en) 2011-01-12 2013-01-01 General Electric Company Methods of using cyanine dyes for the detection of analytes
CN102313804A (zh) * 2011-02-01 2012-01-11 天津百鸥瑞达生物科技有限公司 用于检测苋菜红的方法及酶联免疫试剂盒
US10687547B2 (en) * 2012-02-15 2020-06-23 Kraft Foods Group Brands Llc Compositions and methods for inhibiting precipitation of dyes in a beverage
JP6378656B2 (ja) * 2015-08-27 2018-08-22 内外化学製品株式会社 二酸化塩素を検出又は定量するための方法及び試薬

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3620676A (en) * 1969-02-20 1971-11-16 Sterilizer Control Royalties A Disposable colorimetric indicator and sampling device for liquids
US3768974A (en) * 1971-03-22 1973-10-30 Sterilizer Control Royalties Disposable colorimetric indicator device for measuring the concentration of chlorine in water
JPS57113350A (en) * 1981-01-06 1982-07-14 Toyota Motor Corp Determination of chlorine dioxide by ultraviolet spectrophotometery
JPS5927249A (ja) * 1982-08-06 1984-02-13 Japan Carlit Co Ltd:The 二酸化塩素濃度の測定方法
JPS62129744A (ja) * 1985-11-29 1987-06-12 Kaken Pharmaceut Co Ltd 浄水器の塩素漏出点検出方法及びそれに使用する指示剤
US4880556A (en) * 1987-05-26 1989-11-14 The Drackett Company Aqueous alkali metal halogenite compositions containing a colorant
DE4008262A1 (de) * 1990-03-15 1991-09-19 Bayer Ag Verfahren zur herstellung lagerstabiler farbstoffloesungen
US5155048A (en) * 1991-03-20 1992-10-13 Center For Innovative Technology Organic reagent for the colorimetric detection of chlorine and ozone in drinking water
US5397710A (en) * 1991-10-28 1995-03-14 David Diagnostics, Inc. Process for measuring magnesium in biological fluids
US5362650A (en) * 1993-10-04 1994-11-08 Hach Company Ultra-low range chlorine determination

Also Published As

Publication number Publication date
DE69940994D1 (de) 2009-07-30
LT4886B (lt) 2002-02-25
PL346419A1 (en) 2002-02-11
AU4789599A (en) 2000-03-27
RU2231060C2 (ru) 2004-06-20
ES2328990T3 (es) 2009-11-19
RO121574B1 (ro) 2007-11-30
PL192469B1 (pl) 2006-10-31
WO2000014530A8 (fr) 2001-05-31
BG105320A (en) 2001-10-31
CA2342734A1 (fr) 2000-03-16
LV12698A (en) 2001-07-20
FR2783050A1 (fr) 2000-03-10
LV12698B (lv) 2001-10-20
EE200100139A (et) 2002-06-17
NO20011159L (no) 2001-05-09
BG65321B1 (bg) 2008-01-31
SI20554A (sl) 2001-10-31
LT2001040A (en) 2001-11-26
EP0985929A1 (fr) 2000-03-15
HUP0104138A3 (en) 2003-03-28
WO2000014530A1 (fr) 2000-03-16
HUP0104138A2 (hu) 2002-04-29
US6777242B1 (en) 2004-08-17
NO20011159D0 (no) 2001-03-07
EP0985929B1 (fr) 2009-06-17
ATE434180T1 (de) 2009-07-15
CZ2001872A3 (cs) 2001-09-12
EE04507B1 (et) 2005-06-15
FR2783050B1 (fr) 2000-12-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10585079B2 (en) Chlorine-concentration-measuring composition
CN109612951A (zh) 用于检测水中余氯/总氯的检测剂及其制备方法和检测方法
CN108535251A (zh) 氨氮快检试剂盒及其制备方法与氨氮快检方法
UA72475C2 (en) Water solution based on azo dye for determining the residue content of chlorine dioxide in water; a method for producing (variants) and using the solution
KR20070036684A (ko) 잔류염소농도 측정용 조성물
US5756358A (en) Colorimetric processes for the determination and control of the peracid content in a solution, in the presence of hydrogen peroxide
Fletcher et al. Determination of chlorine dioxide in potable waters using chlorophenol red
KR20070096818A (ko) 잔류 염소 농도 측정용 조성물
JP3997265B2 (ja) 過酸化水素濃度測定用試薬およびそれを用いた過酸化水素濃度の測定方法
RU2001109241A (ru) Водный раствор на основе азокрасителя, способ его получения и его применение
US5155048A (en) Organic reagent for the colorimetric detection of chlorine and ozone in drinking water
CN108351337B (zh) 用于含水氯分析的储存稳定的标准物
Wajon et al. The analysis of free chlorine in the presence of nitrogenous organic compounds
JP5013313B2 (ja) 残留塩素濃度測定用組成物
CN111795962A (zh) 具有检测水体余氯含量功能的组合物和检测水体中余氯含量的方法
MXPA01002493A (en) Azo dye aqueous solution, preparation method and use
Palin Analytical Note: A New DPD‐Steadifac Method for Specific Determination of Free Available Chlorine in the Presence of High Monochloramine
JP6954387B2 (ja) 水中のでんぷん濃度の連続測定方法および装置
CN109678116A (zh) 用于污水处理的二氧化氯溶液及其制备方法、应用
RU2052189C1 (ru) Способ определения свободного хлора в воде
Chiswell et al. Acid yellow 17 as a spectrophotometric reagent for the determination of low concentrations of residual free chlorine
Navone Proposed direct ultraviolet determination of nitrate
JP2006284209A (ja) 給水装置
SU857807A1 (ru) Способ определени 1-амино-8-нафталинсульфокислоты или динатриевой соли 2-окси-3,6-нафталиндисульфокислоты
Stockmeier et al. Accuracy and precision enhancement for total residual chlorine back titration