LT4886B - Azodažo vandeninis tirpalas, jo pagaminimo būdas ir panaudojimas - Google Patents

Azodažo vandeninis tirpalas, jo pagaminimo būdas ir panaudojimas Download PDF

Info

Publication number
LT4886B
LT4886B LT2001040A LT2001040A LT4886B LT 4886 B LT4886 B LT 4886B LT 2001040 A LT2001040 A LT 2001040A LT 2001040 A LT2001040 A LT 2001040A LT 4886 B LT4886 B LT 4886B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
solution
water
aqueous solution
aqueous
twice
Prior art date
Application number
LT2001040A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2001040A (lt
Inventor
Frederick Mantisi
Jean Pierre Gautier
Original Assignee
Atofina
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Atofina filed Critical Atofina
Publication of LT2001040A publication Critical patent/LT2001040A/lt
Publication of LT4886B publication Critical patent/LT4886B/lt

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N31/00Investigating or analysing non-biological materials by the use of the chemical methods specified in the subgroup; Apparatus specially adapted for such methods
    • G01N31/22Investigating or analysing non-biological materials by the use of the chemical methods specified in the subgroup; Apparatus specially adapted for such methods using chemical indicators
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T436/00Chemistry: analytical and immunological testing
    • Y10T436/19Halogen containing
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T436/00Chemistry: analytical and immunological testing
    • Y10T436/19Halogen containing
    • Y10T436/193333In aqueous solution

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Investigating Or Analyzing Non-Biological Materials By The Use Of Chemical Means (AREA)
  • Coloring (AREA)
  • Polymerization Catalysts (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Investigating Or Analysing Materials By The Use Of Chemical Reactions (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
  • Inks, Pencil-Leads, Or Crayons (AREA)

Abstract

Šis išradimas yra susijęs su stabiliu vandeniniu tirpalu (A), į kurį įeina azodažas, kurio spalva arba jos intensyvumas kinta esant chloro dioksido, boratinis buferis ir vienas arba keletas maskuojančių agentų. Išradimas taip pat yra susijęs su minėto tirpalo pagaminimo būdu ir su jo panaudojimu liekamojo chloro dioksido nustaymu vandenyje.ą

Description

Šis išradimas yra susijęs su stabiliu vandeniniu tirpalu (A), į kurį įeina azodažas, kurio spalva arba kurio spalvos intensyvumas kinta esant chloro dioksido, boratinis buferis ir vienas arba daugiau maskuojančių agentų, su jo pagaminimo būdu ir su jo panaudojimu liekamojo chloro dioksido nustatymui vandenyje.
Nuo chloro sąveikos su neapdorotame vandenyje esančiais mikroorganizmais, duodančios toksiškus junginius, tokius kaip trihalogenmetanai, atradimo, pasaulyje buvo atlikta daug tyrimų, norint rasti pakeičiančius chlorą tirpalus geriamam vandeniui dezinfekuoti. Viena iš pasiūlytų dezinfekcinių medžiagų yra chloro dioksidas. Tokiu būdu pastarųjų dešimtmečių bėgyje chloro dioksidas buvo naudojamas daugelyje šalių geriamam vandeniui dezinfekuoti ir pramoniniams vandenims kondicionuoti.
Taigi, turint omenyje, kad liekamasis dezinfekuojančios medžiagos kiekis vandenyje turi būti pakankamas, kad apsaugotų jį nuo paskesnio užteršimo, yra svarbu sugebėti tiksliai nustatyti jos kiekį.
Be to, vandens apdorojimo metu ir paskirstymo tinkluose chloro dioksidas dalyvauja įvairiose oksidacijos reakcijose, kurios gali duoti pašalinius redukcijos ir skilimo produktus, pagrindinai susidarant chloridams, chloritams ir chloratams. Taigi pasirodo, kad yra būtina turėti patikimą chloro dioksido kiekio nustatymo būdą net ir esant kitiems oksidinimo agentams ir chloro junginiams.
Galų gale, chloro dioksido kiekio vandenyje nustatymo būdas turėtų apimti ribotą skaičių operacijų ir turėtų būti galima jį atlikti tiesiog vietoje, kad būtų išvengiama chloro dioksido nuostolių dėl degazacijos.
Nors chloro dioksidui nustatyti buvo pasiūlyta keletas būdų, nei vienas iš jų netenkina visų aukščiau paminėtų kriterijų. Įvairūs iki šiol žinomi būdai, ypatingai kolorimetriniai būdai, yra išvardinti J.D. Peak disertacijoje, Edmonton, Alberta, 1991. Pagal J. D. Peak, kadangi šie kolorimetriniai būdai yra faktiškai neselektyvūs, pramonėje rutininei analizei jie yra nebenaudojami.
Konkrečiau, DPD (N,N-dietil-p-fenilendiamino sulfatą) naudojantis būdas, kuris yra nepakankamai selektyvus, dažnai duoda klaidingus rezultatus. Be to, jis neleidžia nustatyti mažesnių nei 0,1 mg/ml chloro dioksido kiekių.
Panašiai ir alizarino violeto 3R (ACVK) spalvos praradimu paremtas būdas, kurį ištobulino W.J. Masschelein, Analytical Chemistry, 38 (1996) 1839, turi didesnį nei 0,1 mg/ml chloro dioksido kiekio nustatymo slenkstį.
Norėdami padaryti chlorfenolio raudonojo (CPR) būdą selektyviu, J. Fletcher ir P. Hemmings (Analyst, June 1985, vol. 110, 695) pasiūlė naudoti maskuojančius agentus. Šis būdas, kuris apima keletą stadijų, susideda iš mėginio sumaišymo su natrio ciklamato tirpalu, po to maišant tuoj pat pridedama buferio tirpalo, po to chlorfenolio raudonojo tirpalo ir galų gale tioacetamido tirpalo. Išmatavus optinį tankį esant 520 nm bangos ilgiui UVmatomosios šviesos spektrofotometru, galima nustatyti liekamojo chloro dioksido kiekį mėginyje.
Didžiausias šio būdo trūkumas yra tas, kad į jį įeina eilė mėginio suleidimo į kontaktą su keletu reagentų stadijų, o tai duoda žymius ir nekontroliuojamus chloro dioksido nuostolius dėl degazacijos (iki 30 %).
Panaudojant Pareiškėjo Kompanijos išradėjų vandeninį tirpalą (A), į kurį įeina azodažas, kurio spalva arba kurio spalvos intensyvumas kinta esant chloro dioksido, boratinis buferis ir vienas arba daugiau maskuojančių agentų, dabar yra galima tiksliai ir selektyviai nustatyti liekamojo chloro dioksido kiekį vandenyje, ypatingai geriamame vandenyje.
Geriausia, kai azodažas yra pasirinktas iš amaranto (1-(4-sulfo-1naftilazo)-2-naftol-3,6-disulfonrūgšties trinatrio druska, C2oHnN2Na30ioS3), C.l. 16185 ir Evanso mėlio (6,6’-[(3,3’-dimetil[1,1 ’-bifenil]-4,4’diil)bis(azo)]bis[4-amino-5-hidroksi-1,3-naftalendisu1fonrūgšties trinatrio druska), C.l. 233860.
Azodažo koncentracija tirpale (A) yra paprastai tarp 1x1 θ'6 ir 1x1 θ'3 M, geriau - tarp 2x10'5 ir 8x1 θ’4 M.
Buvo rasta, kad ypatingai tinkama yra maždaug 2x10'4 M amaranto koncentracija.
Kai dažas yra Evanso mėlis, pageidautina pasirinkti maždaug 5x10'5 koncentraciją.
Borato jonų tirpale (A) yra santykiu nuo maždaug 5x10‘3 M iki 1x10'1 M.
Tinkamiausia borato jonų koncentracija yra maždaug 5x10'2 M.
Aukščiau duotame tekste ir toliau terminas “maskuojantis agentas” reiškia bet kokį junginį, galintį reaguoti su laisvu chloru. Kaip pavyzdžiai gali būti paminėti glicinas, šarminių arba žemės šarminių metalų ciklamatai ir vandeninis amoniakas. Maskuojančio agento(ų) kiekis tirpale (A) priklauso nuo jo (jų) prigimties.
Geriausia naudoti vandeninį amoniaką o tinkamiausias jo kiekis yra tarp 1 ir 4 g/l tirpalo (A).
Šio išradimo vandeniniame tirpale taip pat gali būti vienas arba daugiau metalus kompleksuojančių agentų, tokių kaip EDTA (etilendiamintetraacto rūgšties) druskos. Naudojamo kompleksuojančio agento(ų) kiekis kinta priklausomai nuo jo (jų) prigimties. EDTA natrio druskos atveju, kiekis, naudojamas litrui tirpalo (A), yra paprastai tarp 0,5 ir 2 g, geriau apie 1 g. Labiausiai tinkamo tirpalo (A) litre yra 5x10'2 mol. borato, 1,5x10’2 mol. vandeninio amoniako, 1 g EDTA natrio druskos ir 2x1ο-4 mol. amaranto arba 5x10'5 mol. Evanso mėlio.
Kitas šio išradimo objektas yra tirpalo (A) pagaminimo būdas.
Bendru atveju, šis būdas apima tokias stadijas:
(a) buferinta vandeninė terpė yra pagaminama sudedant azodažą maskuojantį agentą(us) ir boratinio buferio tirpalą į konteinerį, kuriame yra pakankamas kiekis du kartus dejonizuoto vandens, (t>) ί ji. jeiau pageidaujama, maišant supilamas kompleksuojantis agentas, ištirpintas du kartus dejonizuotame vandenyje, (c) tirpalas praskiedžiamas iki norimo tūrio du kartus dejonizuotu vandeniu.
Pageidautina, kad (a) stadijoje pagamintos vandeninės terpės pH būtų apie 9,2,
Konkrečiau, tirpalo (A) pagaminimo būdas apima tokias viena paskui kitą einančias stadijas:
(i) azodažas ištirpinamas du kartus dejonizuotame vandenyje konteineryje, (ii) į jį supilamas boratinio buferio tirpalas, o po to maskuojančio agento(ų) tirpalas, (iii) įpilama du kartus dejonizuoto vandens ir išmatuojamas pH, (iv) jeigu reikia, pH sureguliuojamas iki 9,2, (v) jeigu pageidaujama, maišant ištirpinamas kompleksuojantis agentas, (vi) du kartus dejonizuotu vandeniu tirpalas praskiedžiamas iki norimo tūrio.
pH sureguliavimui geriausia naudoti vandeninį amoniako tirpalą. Ir kaip maskuojantis agentas, ir pH sureguliuoti ypatingai tinkamas yra vandeninis 28 % pagal masę amoniako tirpalas
Tokiu būdu pagamintas tirpalas (A) uždarame butelyje išlieka stabilus kambario temperatūroje mažiausiai vieną mėnesį.
Trečiasis šio išradimo objektas yra liekamojo chloro dioksido kiekio nustatymo pramoniniame vandenyje, geriamame vandenyje po biocidinio apdorojimo arba dezinfekcijos ir paskirstymo tinkluose būdas. .Šis būdas susideda iš vandens, kurį reikia analizuoti, suleidimo į kontaktą su vandeniniu tirpalu (A), o po to gauto tirpalo (S) optinio tankio matavimo UV-matomosios šviesos spektrofotometru, imant pasirinktam dažui būdingą bangos ilgį. Šis bangos ilgis yra 521 nm amaranto atveju ir 606 nm Evanso mėlio atveju.
Suleidimo į kontaktą operacija paprastai atliekama, imant analizuojamo vandens ir vandeninio tirpalo (A) tūrių santykį tarp 10 ir 30, geriau apie 24.
Optinis tankis paprastai matuojamas palyginamuoju tirpalu imant analizuojamą vandenį, į kurį pridėta pakankamai redukcijos agento, konkrečiau agento chloro dioksidui suredukuoti, tokio kaip, pavyzdžiui, natrio tiosulfatas.
Geriausia analizuojamą vandenį suleisti į kontaktą su tirpalu (A), kurio 1 litre yra 5x10'2 mol. borato, 1,5x10’2 mol. vandeninio amoniako, 1 g EDTA natrio druskos ir 2x1ο·4 mol. amaranto arba 5x1 θ'5 mol. Evanso mėlio.
Pageidautina, kad analizuojamas vanduo būtų paimamas tiesiogiai iš šaltinio, o suleidimo į kontaktą operacija atliekama panardinant analizuojamojo vandens įleidimo įtaisą į tirpalą (A). Dirbant tokiu būdu galima išvengti chloro dioksido nuostolių dėl degazacijos ir sumažinti paklaidas, atsirandančias dėl analizuojamojo mėginio paėmimo.
Po to, panaudojant UV-matomosios šviesos spektrofotometrą 2,5 cm optinio kelio ilgio kiuvetę ir palyginamuoju tirpalu imant analizuojamą vandenį, į kurį pridėta natrio tiosulfato, matuojamas gauto tirpalo optinis tankis esant pasirinktam dažui būdingam bangos ilgiui.
Atidedant optinio tankio matavimo reikšmę palyginamojo tirpalo atžvilgiu ant kalibracijos kreivės, gaunamas liekamojo chloro dioksido kiekis analizuojamajame vandenyje.
Prieš bandymą paprastai žinomu būdu yra nustatoma kalibracijos kreivė, naudojant eilę chloro dioksido tirpalų, kurių koncentracijos yra žinomos ir riboja kalibracijos kreivės tiesinę dalį (t.y. mažesnės nei 500 pg CIO2 litre).
Nustatymo būdas gali būti lengvai pritaikomas spektofotometrams su skirtingais optinio kelio ilgių priedais (1, 5 arba 10 cm), pritaikant dažo koncentraciją tirpale (A) ir nustatant atitinkamą kalibracijos kreivę.
Taigi, šio išradimo būdas duoda galimybę selektyviai nustatyti liekamojo chloro dioksido kiekį geriamame vandenyje arba pramoniniame vandenyje net iki tokių mažų, kaip 6 pg/l, kiekių. Be to, suleidus į kontaktą vandeninį tirpalą (A) su analizuojamu vandeniu, matavimas UV-matomos šviesos spektrofotometru gali būti atliekamas netgi po 7-10 dienų.
EKSPERIMENTINĖ DALIS
Toliau duodami pavyzdžiai iliustruoja tinkamiausius šio išradimo įgyvendinimo variantus.
pavyzdys
Tirpalo (A) paruošimas
Vienas litras tirpalo (A) pagaminamas taip:
(i) ištirpinama 121,2 mg amaranto Ref. A-1016(97) Sigma maždaug 100 ml du kartus dejonizuoto vandens, (ii) ištirpinama 3,09 g boro rūgšties 500 ml 0,1 M KCI tirpalo ir terpė homogenizuojama, (iii) po to į vieno litro talpos cheminę stiklinę supilama visas (i) stadijoje pagamintas amaranto tirpalas, po to (ii) stadijoje pagamintas buferio tirpalas ir 1 ml 28 % pagal masę koncentracijos vandeninio amoniako tirpalas, (iv) į šį mišinį pridedama 300 ml du kartus dejonizuoto vandens, ir išmatuojamas gauto tirpalo pH, (v) gauto (iv) stadijoje tirpalo pH sureguliuojamas iki 9,2, naudojant koncentruotą vandeninį 28 % pagal masę amoniako tirpalą (vi) po to į jį pridedama 1 g EDTA natrio druskos ir maišoma tol, kol ji ištirpsta, (vii) galų gale (vi) stadijoje gautas tirpalas supilamas į 1000 ml matavimo kolbą ir du kartus dejonizuotu vandeniu praskiedžiamas iki padalos ženklo.
Standartiniu chloro dioksido tirpalu paruošimas
Pradinis maždaug 10 mg/l koncentracijos tirpalas yra pagaminamas praskiedžiant du kartus dejonizuotu vandeniu chloro dioksidą gautą (i) suskaldant natrio chloritą sulfato rūgštimi, (ii) išgryninant (i) stadijoje gautą chloro dioksidą leidžiant jį burbuliukais į chlorito tirpalą ir (iii) ištirpinant tokiu būdu gautą chloro dioksidą du kartus dejonizuotame vandenyje.
Tada yra matuojamas šio pradinio tirpalo optinis tankis, esant 360 nm bangos ilgiui, UV-matomosios šviesos spektrofotometru 5 cm kvarco kiuvetėje, sureguliavus prietaisą taip, kad rodytų nulinį optinį tankį pagal du kartus dejonizuotą vandenį.
Po to apskaičiuojama šio pradinio tirpalo koncentracija, naudojant formulę:
AB x 67450 C =- .
1250 x L kurioje C reiškia pradinio tirpalo koncentraciją CIO2 mg/l,
AB reiškia tirpalo optinį tankį;
L reiškia kiuvetės sluoksnio storį, cm.
Reikšmės 1250 ir 67450 atitnkamai atitinka chloro dioksido molinę sugertį, M'1 cm’1, ir molekulinę masę, mg.
Spalvos praradimo kalibracijos kreivė bandyme su amarantu
Pagaminami šeši standartiniai tirpalai, kurių chloro dioksido koncentracijos yra tarp 20 ir 500 ųg/l, įpilant po 10 ml tirpalo (A) į šešias 250 ml talpos matavimo kolbas, po to pridedant pradinio tirpalo tūrį (V), kuris yra keičiamas priklausomai nuo norimos pagaminti koncentracijos.
Pradinio tirpalo tūris (V) yra paimamas naudojant tikslias pipetes ir šis tūris įleidžiamas į matavimo kolbą įmerkiant pipetės galą į tirpalą (A) ir vengiant maišymo arba sruvenimo per kolbos sieneles, kad būtų išvengiama chloro dioksido nuostolių dėl degazacijos.
Tokiu būdu pagamintas standartinis tirpalas praskiedžiamas iki padalos ženklo du kartus dejonizuotu vandeniu ir homogenizuojamas, stengiantis išvengti chloro dioksido nuostolių. Galų gale tirpalas paliekamas stovėti 30 sekundžių.
Pagaminti tirpalai yra stabilūs mažiausiai savaitę.
Etaloninis tirpalas (R) pagaminamas įpilant 10 ml tirpalo (A) į septintą matavimo kolbą ir praskiedžiant jį iki padalos ženklo du kartus dejonizuotu vandeniu.
Matuojamas gautų tirpalų optinis tankis, esant 521 nm bangos ilgiui, pagal etaloninį tirpalą naudojant UV-matomosios šviesos spektrofotometrą 2,5 cm kiuvetėse. Po to braižoma kalibracijos kreivė, gaunant išmatuoto optinio tankio priklausomybę nuo pagamintų tirpalų koncentracijos.
Likusio po apdorojimo chloro dioksido kiekio geriamame vandenyje nustatymas ml (vii) stadijoje gauto vandeninio tirpalo įpilama į 250 ml talpos matavimo kolbą kuri po to užpildoma iki padalos ženklo analizuojamu vandeniu, gautu tiesiai iš šaltinio, per vamzdelį, įmerkiant jį į šį vandeninį tirpalą. Po to, stengiantis išvengti chloro dioksido nuostolių, gautas tirpalas homogenizuojamas ir jis būna stabilus 7-10 dienų.
Naudojant UV-matomosios šviesos spektrofotometrą kvarcinėje kiuvetėje, kurios optinio kelio ilgis yra 2,5 cm, išmatuojamas gauto tirpalo optinis tankis, palyginimui naudojant analizuojamą vandenį, į kurį pridėta išgryninto ir perkristalinto natrio tiosulfato, kurio kiekis yra toks, kad jo užtektų suredukuoti visus analizuojamame vandenyje esančius oksiduojančius agentus.
Liekamojo chloro dioksido kiekis mėginyje nustatomas atidedant išmatuotą optinį tankį ant kalibracijos kreivės.
pavyzdys
Procesas vykdomas kaip ir aukščiau duotame pavyzdyje, išskyrus tai, kad vietoj 121,2 mg amaranto ištirpinama 56,6 mg Evanso mėlio Ref. 20,6334 Aldrich, o standartinių tirpalų ir analizuojamo vandens optinis tankis yra matuojamas, esant 606 nm bangos ilgiui vietoj 521 nm.

Claims (17)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Vandeninis tirpalas, besiskiriantis tuo, kad į tirpalą įeina azodažas, kurio spalva kinta esant chloro dioksido, boratinis buferis ir vienas arba daugiau maskuojančių agentų.
  2. 2. Vandeninis tirpalas pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad azodažas yra amarantas arba Evanso mėlis.
  3. 3. Vandeninis tirpalas pagal 1 arba 2 punktą besiskiriantis tuo, kad jame esančio azodažo koncentracija yra tarp 1x10'6 ir 1x10‘3 mol/litre, geriau tarp 2x10'5 ir 8x1 CT4 mol/litre.
  4. 4. Vandeninis tirpalas pagal vieną iš 1-3 punktą besiskiriantis tuo, kad maskuojantis agentas yra vandeninis amoniakas.
  5. 5. Vandeninis tirpalas pagal vieną iš 1-4 punktą besiskiriantis tuo, kad jame esančio borato koncentracija yra tarp 5x10'3 ir 1x10‘1 mol/litre.
  6. 6. Vandeninis tirpalas pagal vieną iš 1-5 punktą besiskiriantis tuo, kad į jį įeina dar ir vienas arba daugiau metalus kompleksuojančių agentų.
  7. 7. Vandeninis tirpalas pagal 6 punktą besiskiriantis tuo, kad kompleksuojantis agentas yra EDTA natrio druska.
  8. 8. Vandeninis tirpalas pagal 7 punktą besiskiriantis tuo, kad jame yra 5x10'2 mol borato, 1,5x10'2 mol vandeninio amoniako, 1 g EDTA natrio druskos ir 2x1 θ'4 mol amaranto.
  9. 9. Vandeninis tirpalas pagal 7 punktą besiskiriantis tuo, kad jame yra 5x10'2 mol borato, 1,5x10‘2 mol vandeninio amoniako, 1 g EDTA natrio druskos ir 5x105 mol Evanso mėlio.
  10. 10. Vandeninio tirpalo pagal vieną iš 1-9 punktų pagaminimo būdas, besiskiriantis tuo, kad jis apima tokias stadijas:
    (a) pagaminama buferinta vandeninė terpė, sudedant azodažą maskuojantį agentą(us) ir boratinio buferio tirpalą į konteinerį, kuriame yra pakankamas kiekis du kartus dejonizuoto vandens, (b) į jį, jeigu pageidaujama, maišant supilamas kompleksuojantis agentas, ištirpintas du kartus dejonizuotame vandenyje, (c) tirpalas praskiedžiamas iki norimo tūrio du kartus dejonizuotu vandeniu.
  11. 11. Būdas pagal 10 punktą besiskiriantis tuo, kad jis apima tokias stadijas:
    (i) azodažas ištirpinamas du kartus dejonizuotame vandenyje konteineryje, (ii) į konteinerį supilamas (i) stadijoje pagamintas tirpalas, po to boratinio buferio tirpalas ir ant galo maskuojančio agento(ų) tirpalas, (iii) į šį mišinį įpilama du kartus dejonizuoto vandens ir išmatuojamas PH, (iv) jeigu reikia, pH sureguliuojamas iki 9,2, naudojant koncentruotą amoniako tirpalą (v) jeigu pageidaujama, maišant ištirpinamas kompleksuojantis agentas, ir (vi) tirpalas du kartus dejonizuotu vandeniu praskiedžiamas iki norimo tūrio.
  12. 12. Būdas pagal 11 punktą besiskiriantis tuo, kad (ii) ir (iv) stadijose naudoja koncentruotą 28 % pagal masę amoniako tirpalą.
  13. 13. Būdas pagal 12 punktą besiskiriantis tuo, kad jis susideda iš:
    (i) 121,2 mg amaranto Ref. A-1016(97) Sigma arba 56,5 mg Evanso mėlio Ref. 20,633-4 Aldrich ištirpinimo maždaug 100 ml du kartus dejonizuoto vandens, (ii) buferio tirpalo, turinčio 5x12'2 M borato, pagaminimo, ištirpinant 3,09 g boro rūgšties 500 ml 0,1 M KCI tirpalo, ir terpės homogenizavimo, (iii) supylimo viso (i) stadijoje pagaminto amaranto arba Evanso mėlio tirpalo, po to (ii) stadijoje pagaminto buferio tirpalo ir 1 ml 28 % pagal masę koncentracijos vandeninio amoniako tirpalo į vieno litro talpos kolbą (iv) 300 ml du kartus dejonizuoto vandens įpylimo į šį mišinį ir gauto tirpalo pH išmatavimo, (v) gauto (iv) stadijoje tirpalo pH sureguliavimo iki 9,2, naudojant koncentruotą vandeninį 28 % pagal masę amoniako tirpalą (vi) 1 g EDTA natrio druskos pridėjimo į šį tirpalą ir maišymo tol, kol ji ištirpsta, (vii) galų gale, (vi) stadijoje gauto tirpalo supylimo į 1000 ml matavimo kolbą ir praskiedimo iki padalos ženklo du kartus dejonizuotu vandeniu.
  14. 14. Liekamojo chloro dioksido kiekio pramoniniame vandenyje, geriamame vandenyje po apdorojimo arba paskirstymo tinkluose būdas, besiskiriantis tuo, kad jis apima analizuojamo vandens suleidimą į kontaktą su vandeniniu tirpalu (A) pagal vieną iš 1 -9 punktų, po to gauto tirpalo optinio tankio išmatavimą imant pasirinktam dažui būdingą bangos ilgį, UV-matomosios šviesos spektrofotometru.
  15. 15. Būdas pagal 14 punktą besiskiriantis tuo, kad suleidimo į kontaktą operacija yra vykdoma, imant analizuojamojo vandens ir tirpalo (A) tūrių santykį tarp 10 ir 30.
  16. 16. Būdas pagal 14 arba 15 punktą besiskiriantis tuo, kad vandeninis tirpalas (A) yra pagamintas pagal 13 punktą.
  17. 17. Būdas pagal 16 punktą besiskiriantis tuo, kad į 250 ml talpos matavimo kolbą įleidžia 10 ml vandeninio tirpalo pagal 13 punktą tirpalą praskiedžia iki padalos ženklo analizuojamu vandeniu ir UVmatomosios šviesos spektrofotometru išmatuoja gauto tirpalo optinį tankį, imant 521 nm bangos ilgį amarantui arba 606 nm bangos ilgį Evanso mėliui.
LT2001040A 1998-09-09 2001-04-06 Azodažo vandeninis tirpalas, jo pagaminimo būdas ir panaudojimas LT4886B (lt)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9811272A FR2783050B1 (fr) 1998-09-09 1998-09-09 Solution aqueuse a base d'un colorant azoique, son procede de fabrication et son utilisation

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2001040A LT2001040A (lt) 2001-11-26
LT4886B true LT4886B (lt) 2002-02-25

Family

ID=9530274

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2001040A LT4886B (lt) 1998-09-09 2001-04-06 Azodažo vandeninis tirpalas, jo pagaminimo būdas ir panaudojimas

Country Status (21)

Country Link
US (1) US6777242B1 (lt)
EP (1) EP0985929B1 (lt)
AT (1) ATE434180T1 (lt)
AU (1) AU4789599A (lt)
BG (1) BG65321B1 (lt)
CA (1) CA2342734A1 (lt)
CZ (1) CZ2001872A3 (lt)
DE (1) DE69940994D1 (lt)
EE (1) EE04507B1 (lt)
ES (1) ES2328990T3 (lt)
FR (1) FR2783050B1 (lt)
HU (1) HUP0104138A3 (lt)
LT (1) LT4886B (lt)
LV (1) LV12698B (lt)
NO (1) NO20011159L (lt)
PL (1) PL192469B1 (lt)
RO (1) RO121574B1 (lt)
RU (1) RU2231060C2 (lt)
SI (1) SI20554A (lt)
UA (1) UA72475C2 (lt)
WO (1) WO2000014530A1 (lt)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7877518B2 (en) 2000-11-30 2011-01-25 Access Systems Americas, Inc. Method and apparatus for updating applications on a mobile device via device synchronization
DE102006045406B3 (de) * 2006-09-26 2007-09-27 Dräger Safety AG & Co. KGaA Vorrichtung zur Bestimmung von Chlordioxid und Verfahren
US8263361B2 (en) 2007-03-15 2012-09-11 Ventana Medical Systems, Inc. Stabilized hematoxylin
CN101672819B (zh) * 2009-09-27 2013-03-20 瓮福(集团)有限责任公司 矿石中碘的快速测定方法
US8343771B2 (en) 2011-01-12 2013-01-01 General Electric Company Methods of using cyanine dyes for the detection of analytes
CN102313804A (zh) * 2011-02-01 2012-01-11 天津百鸥瑞达生物科技有限公司 用于检测苋菜红的方法及酶联免疫试剂盒
US10687547B2 (en) * 2012-02-15 2020-06-23 Kraft Foods Group Brands Llc Compositions and methods for inhibiting precipitation of dyes in a beverage
JP6378656B2 (ja) * 2015-08-27 2018-08-22 内外化学製品株式会社 二酸化塩素を検出又は定量するための方法及び試薬

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3620676A (en) * 1969-02-20 1971-11-16 Sterilizer Control Royalties A Disposable colorimetric indicator and sampling device for liquids
US3768974A (en) * 1971-03-22 1973-10-30 Sterilizer Control Royalties Disposable colorimetric indicator device for measuring the concentration of chlorine in water
JPS57113350A (en) * 1981-01-06 1982-07-14 Toyota Motor Corp Determination of chlorine dioxide by ultraviolet spectrophotometery
JPS5927249A (ja) * 1982-08-06 1984-02-13 Japan Carlit Co Ltd:The 二酸化塩素濃度の測定方法
JPS62129744A (ja) * 1985-11-29 1987-06-12 Kaken Pharmaceut Co Ltd 浄水器の塩素漏出点検出方法及びそれに使用する指示剤
US4880556A (en) * 1987-05-26 1989-11-14 The Drackett Company Aqueous alkali metal halogenite compositions containing a colorant
DE4008262A1 (de) * 1990-03-15 1991-09-19 Bayer Ag Verfahren zur herstellung lagerstabiler farbstoffloesungen
US5155048A (en) * 1991-03-20 1992-10-13 Center For Innovative Technology Organic reagent for the colorimetric detection of chlorine and ozone in drinking water
US5397710A (en) * 1991-10-28 1995-03-14 David Diagnostics, Inc. Process for measuring magnesium in biological fluids
US5362650A (en) * 1993-10-04 1994-11-08 Hach Company Ultra-low range chlorine determination

Non-Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
FLETCHER IJ, HEMMINGS P: "Determination of chlorine dioxide in potable waters using chlorophenol red", ANALYST., 1985, pages 695 - 699, XP002104084, DOI: doi:10.1039/an9851000695

Also Published As

Publication number Publication date
AU4789599A (en) 2000-03-27
EP0985929B1 (fr) 2009-06-17
LV12698B (lv) 2001-10-20
DE69940994D1 (de) 2009-07-30
WO2000014530A8 (fr) 2001-05-31
SI20554A (sl) 2001-10-31
EE200100139A (et) 2002-06-17
US6777242B1 (en) 2004-08-17
LT2001040A (lt) 2001-11-26
PL192469B1 (pl) 2006-10-31
FR2783050A1 (fr) 2000-03-10
ATE434180T1 (de) 2009-07-15
PL346419A1 (en) 2002-02-11
EP0985929A1 (fr) 2000-03-15
RU2231060C2 (ru) 2004-06-20
CZ2001872A3 (cs) 2001-09-12
BG65321B1 (bg) 2008-01-31
RO121574B1 (ro) 2007-11-30
EE04507B1 (et) 2005-06-15
NO20011159L (no) 2001-05-09
WO2000014530A1 (fr) 2000-03-16
NO20011159D0 (no) 2001-03-07
BG105320A (en) 2001-10-31
HUP0104138A2 (hu) 2002-04-29
HUP0104138A3 (en) 2003-03-28
UA72475C2 (en) 2005-03-15
LV12698A (en) 2001-07-20
FR2783050B1 (fr) 2000-12-08
CA2342734A1 (fr) 2000-03-16
ES2328990T3 (es) 2009-11-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Pinkernell et al. Methods for the photometric determination of reactive bromine and chlorine species with ABTS
Ersan et al. Chloramination of iodide-containing waters: Formation of iodinated disinfection byproducts and toxicity correlation with total organic halides of treated waters
Sadegh et al. The spectroscopic determination of aqueous sulfite using Ellman’s reagent
LT4886B (lt) Azodažo vandeninis tirpalas, jo pagaminimo būdas ir panaudojimas
Jensen et al. Interferences by monochloramine and organic chloramines in free available chlorine methods. 2. N, N-Diethyl-p-phenylenediamine
EP2784502A1 (en) Reagent for detection and assessment of total chlorine in aqueous solution
Fletcher et al. Determination of chlorine dioxide in potable waters using chlorophenol red
Valentine et al. Evaluation of a chloramine decomposition model incorporating general acid catalysis
EP3368894B1 (en) Storage stable standards for aqueous chlorine analysis
Xin et al. Highly selective spectrophotometric determination of chlorine dioxide in water using Rhodamine B
US5155048A (en) Organic reagent for the colorimetric detection of chlorine and ozone in drinking water
JP3997265B2 (ja) 過酸化水素濃度測定用試薬およびそれを用いた過酸化水素濃度の測定方法
Li et al. Micro-particles as interfering substances in colorimetric residual chlorine measurement
Wajon et al. The analysis of free chlorine in the presence of nitrogenous organic compounds
Emmert et al. Studies of selectivity in the amaranth method for chlorine dioxide
Gordon Redox reactions and the analytical chemistry of chlorine dioxide and ozone
Mori et al. New And sensitive spectrophotometric determination of gold (III) with N, N-dimethyl-p-phenylenediamine and potassium persulfate
Hui et al. Extraction spectrophotometric determination of trace chlorine dioxide with methylene blue
CN111795962A (zh) 具有检测水体余氯含量功能的组合物和检测水体中余氯含量的方法
JP2004251833A (ja) 全窒素測定方法および装置
US20240219309A1 (en) Stabilized n,n-diethyl-p-phenylenediamine solution and method for detecting chlorine
Hu Chronoamperometric determination of free chlorine by using a wax‐impregnated carbon electrode
Farr et al. The determination of chlorine dioxide in the presence of other oxychlorine species
MXPA01002493A (en) Azo dye aqueous solution, preparation method and use
Smith et al. Spectrophotometric determination of free chlorine in air using a sulfamic acid/triiodide procedure

Legal Events

Date Code Title Description
PD9A Change of patent owner

Owner name: ARKEMA FRANCE, FR

Effective date: 20070601

TC9A Change of representative

Owner name: ARKEMA FRANCE, FR

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20100715