UA70289C2 - Композиція для використання з аерозольним інгалятором, аерозольний інгалятор та спосіб його заповнення - Google Patents

Композиція для використання з аерозольним інгалятором, аерозольний інгалятор та спосіб його заповнення Download PDF

Info

Publication number
UA70289C2
UA70289C2 UA99020906A UA99020906A UA70289C2 UA 70289 C2 UA70289 C2 UA 70289C2 UA 99020906 A UA99020906 A UA 99020906A UA 99020906 A UA99020906 A UA 99020906A UA 70289 C2 UA70289 C2 UA 70289C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
composition
low
hfa
composition according
aerosol
Prior art date
Application number
UA99020906A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Дейвід Люїс
Дейвіс Гендертон
Брайан Мікін
Паоло Вентура
Гаетано Брамбілла
Раффаелла Гарція
Original Assignee
К'Єзі Фармачеутічі С.П.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=10814179&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA70289(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by К'Єзі Фармачеутічі С.П.А. filed Critical К'Єзі Фармачеутічі С.П.А.
Publication of UA70289C2 publication Critical patent/UA70289C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/10Dispersions; Emulsions
    • A61K9/12Aerosols; Foams
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/0012Galenical forms characterised by the site of application
    • A61K9/007Pulmonary tract; Aromatherapy
    • A61K9/0073Sprays or powders for inhalation; Aerolised or nebulised preparations generated by other means than thermal energy
    • A61K9/008Sprays or powders for inhalation; Aerolised or nebulised preparations generated by other means than thermal energy comprising drug dissolved or suspended in liquid propellant for inhalation via a pressurized metered dose inhaler [MDI]
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form

Abstract

Композиція для використання з аерозольним інгалятором, яка містить активний матеріал, пропелент, що містить гідрофторалкан (ГФА) і співрозчинник, а також слабколеткий компонент, доданий, щоб збільшити середньомасовий аеродинамічний діаметр часток аерозолю після уведення інгалятора в дію. Після додання слабколеткого компонента середньомасовий аеродинамічний діаметр часток аерозолю може бути порівняний з середньомасовим аеродинамічним діаметром часток аерозолю, утворених інгалятором з композицією, що містить фреоновий пропелент.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується аерозольних композицій, призначених для фармацевтичного використання, зокрема, 2 аерозольних композицій, призначених для використання з мірними дозуючими інгаляторами з підвищеним тиском (МДІТ). Винахід стосується також використання у аерозольних композиціях певних компонентів, способу їх приготування і їх використання при уведенні активних інгредієнтів інгаляцією.
Інгалятори є добре відомими пристроями для уведення фармацевтичних продуктів у респіраторний канал інгаляцією. Активні сполуки, які звичайно уводять інгаляцією, включають бронхолітичні засоби, наприклад, 70 агоністи р2, антихолінергіки, кортикостероїди, антилейкотрієни, антіалергіки і інші сполуки, які можна ефективно уводити інгаляцією, підвищуючи цим ефективність дії і зменшуючи побічні явища.
Існують інгалятори багатьох типів. Найбільш поширеним є МДІТ, у якому використовується пропелент для уведення у респіраторний канал у вигляді аерозолю краплинок фармацевтичної сполуки. Композиції, що використовуються з МДІТ (аерозольні композиції) звичайно містять активний інгредієнт, один або більше зріджених пропелентів і ПАР або розчинник.
Протягом багатьох років як пропеленти фармацевтичних аерозолів використовувались сполуки з групи хлорфторкарбонів, які звичайно називають фреонами або ХФК. Прикладами можуть бути СС13зЕ (фреон 11 або
ХФК-11), СС12Р» (фреон 12 або ХФК-12) і СС1Р.-СС1Р» (фреон 114 або ХФК-114). Ці сполуки мають властивості, особливо придатні для використання у аерозолях, а саме, високий тиск парів, завдяки чому створюється і виходить з інгалятора хмарина краплин потрібного розміру.
Визнано, що такі пропеленти ХФК, як фреон 11 і 12 руйнують озоновий шар і тому їх виробництво припинено.
У 1987р. згідно з програмою ООН захисту довкілля був прийнятий Монреальський протокол щодо речовин, пошкоджучих озоновий шар, який закликає до зменшення і, якщо можливо, повного припинення використання
ХФК. Тимчасовий виняток було зроблено для фармацевтичних аерозолів, що використовуються для лікування с 75 астми і легеневих захворювань, але вважають, що використання ХФК у медицині буде припинене у найближчому (У майбутньому. Здатність ХФК руйнувати озон пропорційна вмісту хлору.
Гідрофторалкани (ГФА), відомі як гідрофторкарбони (ГФК) не містять хлору і вважаються менш руйнівними для озону і тому їх запропоновано як замінники ХФК.
ГФА, зокрема 1,1,1,2--етрафторетан (ГФА-134а8) і 1,1,1,2,3,3,3-гептафторпропан (ГФА-227) визнано б найкращими кандидатами у пропеленти, і у кількох патентах описано аерозольні композиції з використанням ее) таких ГФА пропелантів.
У багатьох заявках, де передбачено використання ГФА як пропелента, запропоновано додання одного або сч більше ад'ювантів, включаючи співрозчинники, ПАР (фторовані і нефторовані) диспергенти, включаючи «з алкілполіетоксилати, і стабілізатори.
Зо Співрозчинниками у таких композиціях можуть бути спирти, наприклад, етанол і поліоли, включаючи - пропіленгліколь.
Медичні аерозольні композиції з такими пропелентами описано, наприклад, у ЕР 0372777, де передбачено використання ГФА-134а у сполученні з ПАР і ад'ювантом з вищою полярністю, ніж у пропелента. «
До аерозольних суспензійних композицій часто додають ПАР, щоб поліпшити фізичну стабільність суспензії. З7З 70 У ЕР 0372777 підкреслено, що наявність ПАР полегшує приготування стабільних гомогенних суспензій і може с полегшити приготування стабільних композицій у розчині ПАР також змащують трубчасті компоненти "з інгаляторів.
У інших патентах згадано використання пропіленгліколя як розчинника з вищою полярністю, ніж ГФА, у інгаляторах типу МДІТ. Наприклад, у ЕР 504112 описано фармацевтичну аерозольну безфреонову композицію, 75 яка містить пропелент (вуглеводень, ГФА або їх суміш), один або більше фармацевтично активних інгредієнтів, - неіоногенну ПАР і, як варіант, інші звичайні фармацевтичні допоміжні агенти, придатні для застосування з («в аерозольними композиціями, що містять розчинники з вищою полярністю, ніж у пропелента, інші неіоногенні ПАР для змащування трубок, рослинні масла, фосфоліпіди, модифікатори смаку. о У ОЕ 4123663 описано медичну аерозольну композицію з суспендованим або диспергованим активним (ос 90 агентом у сполученні з сполукою з поверхнево-активними або ліпофільними властивостями, гептафторпропаном як пропелентом і спиртом, наприклад, етанолом і/або пропіленгліколем. с У 5455 534 242 описано аерозольну фармацевтичну композицію, яка містить лідокаїнову основу, судинозвужуючий агент, розчинений у пропеленті ГФА, і, як варіант, органічний розчинник.
У інших заявках запропоновано додання до композиції диспергуючих агентів. У 05 5502076 описано 99 аерозольні композиції для інгаляції, які містять ГФА, антагоністи лейкотриєнів і диспергуючий агент, який
ГФ) містить триестери зі зв'язками ЗС, ацетат вітаміну ЕЕ, гліцерин, ЕВИООН або трансестероване т масло/поліетиленгліколь.
У ЕР 384371 описано пропелент для аерозолю, який містить зріджений під тиском ГФА 227 у суміші зі зрідженим під тиском пропаном і/або п-бутаном, і/або ізобутаном, і/або диметилефіром, і/або 1,1-дифторетаном. 60 Описано також пінні композиції (для гоління і миття) з гліцероловою домішкою.
Ефективність аерозольного інгалятора залежить від дози, яку він уводить у належне місце легенів. На неї впливають кілька факторів, найважливішим з яких є аеродинамічний розмір часток. Тверді частки і/або краплини аерозольної композиції можна характеризувати діаметром середньої аеродинамічної маси (ДСАМ), тобто таким, навколо якого діаметри аеродинамічних мас розподіляються однаково. бо Проникнення часток у легені залежить, головним чином, від трьох фізичних процесів: (1) ударного, який залежить від інерції часток, (2) осадження під дією тяжіння і (3) дифузії внаслідок Броуновського руху тонкодисперсних («1мкм) часток. Від маси часток залежить, який з процесів є домінуючим. Ефективний аеродинамічний діаметр є функцією розміру, форми і щільності часток і може впливати на сили, що діють на них.
Наприклад, якщо зі зростанням розміру часток інерційні і гравітаційні ефекти зростають, переміщення внаслідок дифузії зменшуються. На практиці дифузія мало впливає на проникнення фармацевтичного аерозолю. Ударне проникнення і осадження можна оцінювати, виміряючи ДСАМ, який визначає зсув поперек потоку під впливом інерції і гравітації.
Частки аерозолю з однаковими ДСАМ і ГСВ (геометричним стандартним відхиленням) відкладаються у 7/0 легенях однаковим чином незалежно від їх складу. ГСВ характеризує відхилення аеродинамічних діаметрів часток.
У інгаляційній терапії бажаними є аерозолі з діаметром часток приблизно від 0,8 до бмкм. Частки з діаметром більше 5мкм осаджуються переважно під дією інерційного удару у мезофаринксі, частки діаметром від 0,5 до 5мкм під впливом переважно гравітації осаджуються у проходах для повітря, а частки діаметром від 7/5 0,5 до Змкм є зручними для аерозольного уведення до переферії легенів. Частки діаметром менше 0,3мкм можуть бути видалені видихом.
Придатними для вдихання частками звичайно вважаються ті, що мають аеродинамічний діаметр менше
Бмкм. Такі частки, особливо діаметром приблизно Змкм добре відкладаються у нижніх частинах респіраторного тракту.
Нещодавно на пацієнтах з середньою і сильною обструкцією проходження повітря було продемонстровано, що розмір часток агоністів р2 або антихолінергіків у аерозолі має бути приблизно Змкм (7аапеп Р. еї аї., пі.
У. Ріаїт., 1994, 107:211-7; Іпі. У. Ріагт., 1995, 114:111-5; Трогах, 1996, 51:977-980).
Окрім терапевтичних міркувань, розмір часток є важливим з точки зору побічних явищ при лікуванні. Відомо, наприклад, що відкладення аерозольної стероїдної композиції у мезофаринксі може спричинити таке с ускладнення, як кандидоз рота і глотки.
З іншого боку, систематична сильна дія аерозольних часток, що глибоко проникають у легені, може підсилити о небажану системну дію ліків. Наприклад, систематична дія стероїдів може вплинути на кістковий метаболізм і ріст кісток.
Були повідомлення про те, що розміри аерозольних часток композицій з ГФА згідно з існуючими способами Ге») 3о часто дуже відрізняються від розмірів продуктів, що підлягають заміненню.
У ЕР 0553298 описано аерозольну композицію, яка містить терапевтично ефективну кількість со 17,21-дипропіонату беклометазону (ДПБ), гідрофторкарбоновий пропелент, обраний з групи, що складається з Га
ГФА-134а, ГФА-227 і їх суміші, і етанолу у кількості достатній для розчинення ДПБ у пропеленті. Особливістю композиції є те, що увесь ДПБ розчинений у композиції і композиція містить не більше 0,000595 (мас) ПАР. о
З літератури відомо, що у композиціях з ДПБ, розчиненим у ГФА-134а, частки мають ДСАМ 1,1мкм. Це ї- означає, що відкладення малих часток на переферії легень зростає, а дуже малі частки можуть бути адсорбовані безпосередньо з альвеол у кровообіг. Швидкість і об'єм системної абсорбції значно зростає і, як наслідок, підсилюються певні небажані побічні явища. Порівняно велика частина дози виводиться з видихом. Вплив цього на клінічну ефективність і токсичні явища є досить великим. Це пояснюється тим, що принципи створення «
Композиції з ГФА пов'язані зі зміною фізичної форми хмарини, що вдихається. шщ с Задачею винаходу є створення композиції, призначеної для використання з аерозольним інгалятором, яка й містить активну сполуку, пропелент, що містить ГФА, співрозчинник і слабколеткий компонент для збільшення «» ДСАМ часток аерозоля після уведення у дію інгалятора.
Слабколеткий компонент і його концентрація можуть бути обрані за його впливом на розмір і/або щільність часток, від яких залежить ДСАМ. -і Задачею винаходу є також створення аерозольної композиції, яка усуває або послаблює згадані вище утруднення і, зокрема, включає як пропелент ГФА, який утворює частки такого ж розміру, як і у композиціях з о ХК. ко Хоча цей принцип найчастіше застосовується для активних агентів у розчині, він може бути також 5р застосований до суспензійних композицій, а також до змішаних, у яких тільки один з компонентів присутній у бо розчиненій формі.
Ге) Отже винахід передбачає створення композицій з ГФА, у яких частки мають такий же розмір, що і композиції з ХФК, які композиції з ГФА призначені замінити. Це зумовлює розробку продуктів, фармацевтично і клінічно еквівалентних композиціям з ХФК.
Прикладами слабколетких компонентів, що можуть бути включені у аерозольну композицію для збільшення
ДСАМ аерозольних часток, можуть бути речовини високої густини, наприклад, гліцерол і пропіленгліколь, і (Ф, низької густини, наприклад, олеїнова кислота і деякі рослинні олії. ко Дослідженнями була показана корисність гліцеролу і пропіленгліколю як домішок у водних системах, які сприяють розпиленню рідин струменем або ультразвуком. Вміст гліцеролу або пропіленглікюолю був дуже бо високим (10-5095мас).
С.С. Девіс (Іпї у. Ріагт., 1(2), 71-83, 1978) встановив аерозольні характеристики двох звичайних розпилювачів з використанням пропіленглікольводної системи. Вихід аерозольних краплин розчину досягав максимуму при З09о-ому (за об'ємом) вмісті пропіленгліколя, причому зі зростанням виходу зростав розмір часток. 65 Було проведене дослідження виходу аерозольних краплин зі звичайного розпилювача з використанням системи вода-пропіленгліколь-етанол (Оамівз 5.5. еї аї., Ії. У. Рпагт., 1(2), 85-93, 1978).
Взагалі підвищення вмісту спирту викликало підвищення повного виходу з розпилювача, однак, значну частину виходу складали пари розчинника, зростання ж виходу терапевтично ефективних частин аерозолю було незначним.
Описано використання радіозерозольного способу визначення корисності додання пропіленгліколя для підвищення аерозольного виходу струменевого розпилювача для вільно дихаючих людей (Міег МУ.С. апа Мазот
УМУ., У. Аегозої. Мейд., 4(4), 293-4, 1991). Не було знайдено значної різниці у уведенні або проникненні між контрольним сольовим розчином і 2095-им розчином пропіленгліколя.
Для трьох типів струменевих і двох типів ультразвукових розпилювачів були одержані оцінки розміру часток 7/0 | вихідні характеристики рідинних систем, що містили воду, етанол, гліцерол (10-509506. розчини), розчини пропіленгліколя (10-509506.) і силікатні рідини (200/0,65 сантистоксів - 200/100 сантистоксів). Визначались в'язкість і поверхневий натяг (МесСаїоп еї аї!., Рнагт. Кезв. 12(11), 1682-7, 1995).
Для підвищення фізичної стабільності суспензії ліків Її для запобігання агломерації суспендованих часток як суспендуючий агент використовували олеїнову кислоту.
Було встановлено, що олеїнову кислоту згідно з винаходом можна використовувати як солюбілізатор і/або стабілізатор активного інгредієнта або як слабколеткий компонент.
Якщо олеїнова кислота використовується як солюбілізатор/стабілізатор, її кількість можна варіювати відповідно до концентрації і характеристик активного інгредієнта. Якщо олеїнову кислоту використовують як слабколеткий компонент, бажано, щоб її кількість була не менше 0,595 (мас).
Взагалі слабколетким компонентом може бути будь-яка сполука, безпечна і сумісна з пропелентом, передбаченим винаходом, і здатна впливати на розмір або густину аерозольних часток, впливаючи цим на
ДСАМ. З результатів, наведених у таблицях, можна бачити, що вплив слабколеткого компонента на ДСАМ часток корелює зі густиною. Чим вища густина слабколеткого компонента, тим більше збільшення ДСАМ аерозольних часток після уведення у дію інгалятора. с
У заявках, що стосуються аерозольних композицій з використанням нових систем пропелентів, розглядаються проблеми, пов'язані зі стабільністю композицій. Винахід шукає рішення як проблеми і) забезпечення стабільності композицій, так і терапевтичних проблем, пов'язаних з новим медичним аерозолем, оскільки наявність слабколеткого інгредієнта впливає на найважливіший фактор, що визначає проникнення аерозолю у легені, а саме, на аеродинамічну масу часток. б зо Було виявлено, що додання до композиції слабколеткого компонента може збільшити ДСАМ аерозольних часток після уведення інгалятора у дію, завдяки чому аеродинамічний розмір часток стає таким же, як і у со композиціях з пропелентом ХФК. с
Перевагою слабколеткого компонента є те, що тиск його парів при 25"С не перевищує 0,1кПа, бажано не більше 0,05кПа. Було виявлено, що додання компонентів з таким низьким тиском парів дозволяє контролювати о з5 ДСАМ. -
Вважається, що додання компонентів з низьким тиском парів знижує розпилюючу здатність пропелента ГФА і після уведення у дію інгалятора і випаровування пропелента зумовлює утворення часток більших розмірів.
Можна порівняти низький тиск парів слабколеткого компонента з тиском парів співрозчинника, який, бажано, при 257С дорівнює не менш, як ЗкПа, більш бажано, не менш, як 5кПа. «
Перевагою використання співрозчинника є те, що його полярність перевищує полярність пропелента і те, що ств) с він підвищує розчинність активного інгредієнта у пропеленті.
Бажаним співрозчинником є спирт, зокрема етанол, але він може містити і інші сполуки. ;» Було виявлено що найкращими слабколеткими компонентами є гліколі, зокрема, пропіленгліколь, поліетиленгліколь і гліцерол. Іншими придатними сполуками можуть бути інші спирти і гліколі, наприклад, такі алканоли, як деканол, цукрові спирти, включаючи сорбітол, манітол, лактитол і малтитол, глікофурал -І (тетрагідрофурфуриловий спирт) і дипропіленгліколь.
Можна сподіватись, що як слабколеткі компоненти можна використовувати інші сполуки, включаючи рослинні о масла, органічні кислоти, наприклад, насичені карбонові кислоти, включаючи лауринову, міристинову і
ГІ стеаринову кислоти, ненасичені карбонові кислоти, включаючи сорбінову і, зокрема, олеїнову кислоти, сахарин, аскорбінову кислоту, цикламову кислоту, амінокислоти або аспартам. со Слабколеткими компонентами можуть бути естери, наприклад, аскорбіллпальмітат і токоферол; алкани,
Ге наприклад, додекан і октадекан; терпени, наприклад, ментол, евкаліптол, лімонен; сахари, наприклад, лактоза, глюкоза, сахароза; полісахариди, наприклад, етилцелюлоза, декстран; антиоксиданти, наприклад, бутилований гідрокситолусл, бутилований гідроксіанізол; полімери, наприклад, полівініловий спирт, полівінілацетат, полівінілпіролідон; аміни, наприклад, етаноламін, діетаноламін, триетаноламін; стероїди, наприклад, холестерол, холестеролові естери. (Ф) Кількість слабколеткого компонента до деякої міри залежить від його густини і кількості активного ка інгредієнта і співрозчинника у композиції. Композиція може містити не більше 2095 (мас), слабколеткого компонента, бажано, не більше 1095 (мас). во Після уведення інгалятора у дію пропелент і етанол випаровуються, але внаслідок низького тиску його парів слабколеткий компонент звичайно не випаровується.
Вважається бажаним, щоб композиція містила щонайменше 0,295, більш бажано, 195 (мас), слабколеткого компонента. Композиція може містити від 1 до 295 (мас), слабколеткого компонента.
Бажано, щоб після уведення у дію аерозольного інгалятора утворювались частки з ДСАМ не менше 2мкм. 65 Для деяких активних агентів бажано, щоб ДСАМ був не менше 2,5мкм, а для кількох нечисленних композицій бажано, щоб ДСАМ перевищував Змкм і навіть 4мкм. Як показано нижче у прикладах, у композиції, що відповідає інгаляційній композиції з пропелентом ХФК, ДСАМ аерозольних часток дорівнює приблизно 2,8мкм (табл. 4).
Бажаними пропелентами ГФА є ГФА-134а і ГФА-227. Пропелент може бути сумішшю кількох компонентів.
Композиція може бути розчином або суспензією, або ультратонкою дисперсією, або колоїдним розчином.
Винахід може бути застосований, головним чином, для композицій-розчинів, але стосується також суспензій, зокрема, часток малих розмірів. бажаною формою композиції є розчин.
У деяких випадках до композиції можна додати невелику кількість води, щоб полегшити розчинення активного агента і/або слабколеткого компонента у співрозчиннику.
Активний компонент може складатись з одного або більше біологічно активних агентів, які можна уводити 70 інгаляцією. Активні агенти, які уводять таким шляхом, включають агоністи р2, наприклад, сальбутамол і його солі, стероїди, наприклад, беклометазондипропіонат або антихолергіки, наприклад, іпратропійбромід.
Крім того, винахід включає спосіб використання слабколеткого компонента у композиції для аерозольного інгалятора, яка містить активний інгредієнт, пропелент, що містить ГФА, і спів розчинник, для збільшення ДСАМ часток аерозолю після уведення у дію інгалятора.
Як уже відзначалось, після уведення у дію інгалятора утворюються аерозольні частки з ДСАМ не менше 2мкм, для багатьох композицій, бажано, не менше 2,5мкм. Відзначалось також, що бажаний тиск парів слабколеткого компонента при 25"7С має бути не вище 0,1кПа.
Винахід включає також інгалятор для композиції згідно з винаходом, а також спосіб заповнення інгалятора композицією у такій послідовності: (а) один або більше активних інгредієнтів, (6) один або більше слабколетких компонентів, (в) один або більше співрозчинників, після чого додають пропелент, що містить ГФА.
Винахід включає також створення аерозольних часток, що виходять з інгалятора, який містить композицію, с
ЩО містить активний компонент, пропелент, що містить ГФА, співрозчинник і слабколеткий компонент, причому
ДСАМ цих аерозольних часток не менше 2мкм. Для деяких композицій, як уже відзначалось, бажаний ДСАМ не і) менше 2,5мкм.
Частки звичайно являють собою краплини.
Далі на прикладах описано втілення винаходу. Ге»)
Аерозольні композиції згідно з винаходом готують у спосіб, наведений нижче. Компоненти композицій додають у контейнер інгалятора у такій послідовності: ліки, слабколеткий компонент, абсолютний етанол. Після со встановлення на контейнері клапану, Через клапан додають пропелент. Збільшення ваги контейнера після с додання кожного компонента реєструють, щоб мати змогу обчислити процентний вміст (за масою) у композиції кожного з компонентів. о
Розподіл аеродинамічного розміру часток для кожної композиції визначали за допомогою Мийізіаде Сазсаде р.
Ітрасіог за процедурою, описаною у Еипгореап РІагтасороевїіа, 2па еайіоп, 1995, рай М.5.9.1, рр. 15-17. У даному випадку був використаний Апдегзеп Сазсаде Ітрасіог (АСІ). Результати одержано після десяти кумулятивних активувань композиції. Відкладення ліків на кожній платі АСІ визначали рідинною хроматографією високого тиску. «
ДСАМ і ГСВ обчислювали з графіків кумулятивних процентних показників відкладення ліків на кожній з плат ще) с АСІ (за пропорційною шкалою) відносно нижнього зрізу діаметра на відповідній платі АСІ (за (09410 шкалою). Дозу й тонких часток у кожній композиції визначали як масу ліків, одержаних на стадіях від 2 до фільтра ( «5,8мкм), «» поділену на кількість активувань у кожному експерименті.
Табл. 1, 2 містять приклади для порівняння характеристик аерозольних композицій з ГФА-134а, різними
Кількостями активного компонента (беклометазондипропіонату (БДП)) і різними концентраціями етанолу. У -І композиціях нема слабколеткого компонента. Як можна бачити, співвідношення співрозчинника до пропелента не дуже впливає на ДСАМ. о Підвищення концентрації активного інгредієнта породжує невеликі варіювання ДСАМ, які у даному випадку ка корелюють з вмістом БДП.
За однакових концентрацій БДП вміст етанолу і додання води (до 0,595) не впливають суттєво на ДСАМ. бо Табл. З містить дані для порівняння характеристик стандартної композиції з іпратропійбромідом (ІПБ) і ХФК
Ге) і композиціями, що містять ГФА-134а, етанол і розчин іпратропійброміду з вмістом гліцеролу від 0 до 1905.
Можна бачити, що ДСАМ для композицій з пропелентом ГФА значно менший, ніж для звичайних композицій з хХФК.
ДСАМ для композицій ГФА-етанол-ІПБ складає 1,2-1,9мкм або 1,320,1мкм залежно від вмісту етанолу (12,9:50,196 і 25965 мас, відповідно) порівняно з 2,820,1мкм для композиції ХФК-ІПБ. іФ) Додання слабколеткого компонента, наприклад, гліцеролу, збільшує ДСАМ часток для композицій з ГФА. Це ко збільшення корельоване з концентрацією гліцеролу.
Як можна бачити з табл. 1, 2, відношення співрозчинника до пропеленту не впливає суттєво на ДСАМ. во У інших експериментах був визначений вплив збільшення концентрацій пропіленгліколю, гліцеролу і поліетиленгліколю (ПЕГ) у композиціях з ГФА-134а, етанолу і БДП. Результати наведено у табл. 4-8. Якщо не зумовлено інше, наведені 9090 відповідають співвідношенню за масою.
Результати показують, що існує пряме співвідношення між вмістом слабколеткого компонента і ДСАМ часток.
Можна помітити невеликий вплив отвору інгалятора, але пряме співвідношення між вмістом слабколеткого 65 Компонента і ДСАМ часток зберігається. Ці результати доводять, що додання наведеної кількості слабколеткого компонента у композицію з ГФА може підвищити ДСАМ часток до значень, близьких до ДСАМ відомих композицій з ХФК, які мають бути замінені композиціями з ГФА.
Позитивним фактором є незначний вплив слабколеткого компонента на ГСВ, зокрема, з табл. 6, 7 можна бачити, що ГСВ не зазнає суттєвих змін від додання такого слабколеткого компонента, як гліцерол. Гліцерол є особливо бажаним слабколетким компонентом.
Зростання ДСАМ часток для композицій-розчинів з ГФА під впливом гліцеролу також спостерігалось з флюнізолідом (табл. 9) у присутності помірної концентрації ментолу як коригента смаку.
Подібні результати були одержані з сальбутамолом (табл. 10). До композиції було додано невелику кількість олеїнової кислоти (0,395) для підвищення фізичної стабільності розчину. У такій концентрації олеїнова кислота 70 майже не впливає на ДСАМ часток активного інгредієнта.
Табл. 11 містить дані для порівняння композицій з ГФА-134а, етанолу (15,420,295 і БДП з сальбутамолом у присутності 1,295 гліцеролу і без нього, і з вмістом олеїнової кислоти від 0 до 1,395.
Результати показують, що: а) ДСАМ часток для сполучення двох активних інгредієнтів у розчині без слабколеткого компонента /5 практично такий же, як і для однієї сполуки, б) олеїнова кислота у концентрації 1,395 діє як слабколетка сполука низької густини і викликає помітне збільшення ДСАМ часток, в) вплив слабколеткого компонента на ДСАМ часток корелює з його густиною, олеїнова кислота у концентрації 1,395 викликає помітно менше збільшення ДСАМ, ніж 1,295 гліцеролу, який має більшу густину, г) за наявності у композиції двох активних інгредієнтів, слабколеткого компонента і стабілізатора будь-яка взаємодія між компонентами відсутня.
Олеїнова кислота є ще одним бажаним слабколетким компоненом.
Нарешті, з табл. 12 можна бачити, що додання слабколеткого компонента дозволяє модулювати ДСАМ часток активного інгредієнта, розчиненого у ГФА/етанолі. сч
Таким чином, композиції згідно з винаходом поліпшують показники уведення ліків у легені шляхом модулювання аеродинамічного розміру часток і розподілу розмірів таким чином, що відкладення часток створює і) еквівалентну клінічну дію.
Ф зо 0 вдпоомочомл) вдо зомгномя. |Бдп омотомл/вдлі томатом, со стенду |нанох повлзож стол теж етнол таж. сч о зв ча
Певтадень 16112161 « - з - 0 Твдтомотомя | вдо зомочомл | дл: омпомя | вдп; зомптомл. г» станови | станах іа | стано 149 | етанол 149. ню 0 нюбвю нос | носвх 4 - о о) Гооповюрень////17771161111116111616 о 50 й кількості гліцеролу і без нього
БО Вмттеютою 0010000000000110001о5 |0 о
Дозатонихчзастю(мє) 0171 6И 11111126 11391111ве 156 з бдевюдань 111110183011140110601616 б5
61413230 158
Певтрень ///111111111120116011601016 : ке врстстня п вант няття
Композиція: БДП - 10мг/1Омл, етанол - 12,9:ж40,195 (за масою), ГФА-134а -доповнити до 12мл. 5 пгт НГ ЗИ ПО ЗИ ПОС НН 2 с о пис ст пост свв Ф зо пит НЕ Но НИ ПЕСНЯ со
Дозатонкичаєтоємк 00005009 000 003ввя сч о пове 111111115001030013012 в. « о З с :» 6, ло | з | 85 1 -
Пор 71111118 4007132 (ав) ю со (о й о ю о Пов 77717772 7860 вв
Порівняння композицій-розчинів флюнізоліда з ГФА-134а і етанолом у присутності гліцерола
6 06001700твв00 прив ям 41109611 лем ме їв :
Композиція: флюнізолід - ХОмг/1Омл, етанол - 15,0ж20,195, ГФА-134а - доповнити до 12мл. д в о8в11ввв111111ви мав
Я
Гліцерол 95 | Олеїнова кислота» Отвір інгалятора | п (мкг) (мкг) | (мкм) (мкг) (мкг) | (мкм) 000 ові ля 0243 895 ве пл 12200355. сч шо 00099) ал во 2» га мо мо го ово» 811115 вв) ся 22 вве 235 24/21 0301
Ф зо со см з
О,ЗЗмм зв м « з я с

Claims (1)

  1. ;» Формула винаходу -І о 1. Композиція для використання з аерозольним інгалятором у формі розчину, яка містить активний матеріал, пропелент, що містить гідрофторалкан (ГФА), співрозчинник і, крім того, слабколеткий компонент, вибраний з іме) групи: гліколь, гліцерол або їх суміші в кількості від 0,2 до 1095 мас. композиції, або олеїнової кислоти у со 50 кількості щонайменше 0,595 мас. композиції, для збільшення середньомасового аеродинамічного діаметра часток аерозолю після уведення інгалятора в дію. іЧе) 2. Композиція за п.1, яка відрізняється тим, що тиск парів співрозчинника при 25 "С не менше З кПа.
    З. Композиція за п.2, яка відрізняється тим, що тиск парів співрозчинника при 25 "С не менше 5 кПа.
    4. Композиція за п.1, яка відрізняється тим, що співрозчинником є спирт.
    5. Композиція за п.1, яка відрізняється тим, що слабколеткий компонент присутній в ній в кількості від 1 до о 1095 мас.
    6. Композиція за п.5, яка відрізняється тим, що слабколеткий компонент присутній в ній в кількості від 1 до їмо) 296 мас.
    7. Композиція за п.1ї7, яка відрізняється тим, що слабколеткий компонент присутній в ній в кількості не 60 більше 2095 мас.
    8. Композиція за п.1ї1, яка відрізняється тим, що слабколеткий компонент присутній в ній в кількості щонайменше 0,295 мас.
    9. Композиція за п.1, яка відрізняється тим, що пропелент містить один або більше гідрофторалканів, вибраних з групи: ГФА-134а та ГФА-227. бБ 10. Композиція за п.1, яка відрізняється тим, що активним матеріалом є беклометазондипропіонат.
    11. Аерозольний інгалятор, який містить композицію за п. 1.
    12. Спосіб заповнення аерозольного інгалятора композицією у формі розчину, за яким до інгалятора вводять: (а) один або більше активних інгредієнтів, (б) один або більше слабколетких компонентів, вибраних з гліколю або гліцеролу, або їх сумішей в кількості від 0,2 до 1095 мас. композиції, або олеїнової кислоти у кількості щонайменше 0,595 мас. композиції, (в) один або більше співрозчинників та додають після цього пропелент, що містить гідрофторалкан (ГФА).
    13. Спосіб за п. 12, який відрізняється тим, що композиція визначена в п. 1. 70 Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 10, 15.10.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с щі 6) (о) (ее) с «в)
    м. -
    с . и? -І («в) іме) ге» ШИ іЧе) іме) 60 б5
UA99020906A 1997-06-13 1998-10-06 Композиція для використання з аерозольним інгалятором, аерозольний інгалятор та спосіб його заповнення UA70289C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB9712434A GB2326334A (en) 1997-06-13 1997-06-13 Pharmaceutical aerosol compositions
PCT/EP1998/003533 WO1998056349A1 (en) 1997-06-13 1998-06-10 Pharmaceutical aerosol composition

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA70289C2 true UA70289C2 (uk) 2004-10-15

Family

ID=10814179

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99020906A UA70289C2 (uk) 1997-06-13 1998-10-06 Композиція для використання з аерозольним інгалятором, аерозольний інгалятор та спосіб його заповнення

Country Status (45)

Country Link
EP (2) EP0920302B2 (uk)
JP (1) JP4380802B2 (uk)
KR (1) KR100546239B1 (uk)
CN (1) CN1138532C (uk)
AR (1) AR012977A1 (uk)
AT (1) ATE222751T1 (uk)
AU (1) AU729966B2 (uk)
BG (1) BG63906B1 (uk)
BR (1) BR9805993B1 (uk)
CA (1) CA2263445C (uk)
CO (1) CO4940408A1 (uk)
CZ (1) CZ295521B6 (uk)
DE (1) DE69807420T3 (uk)
DK (1) DK0920302T4 (uk)
DZ (1) DZ2516A1 (uk)
EA (1) EA001259B1 (uk)
EE (1) EE03664B1 (uk)
ES (1) ES2182351T5 (uk)
GB (1) GB2326334A (uk)
GE (1) GEP20012462B (uk)
HK (1) HK1022271A1 (uk)
HR (1) HRP980317B1 (uk)
HU (1) HU228487B1 (uk)
ID (1) ID21491A (uk)
IL (1) IL128484A (uk)
IN (1) IN189317B (uk)
IS (1) IS2435B (uk)
IT (1) IT1293803B1 (uk)
MA (1) MA26507A1 (uk)
ME (2) ME00333B (uk)
MY (1) MY119074A (uk)
NO (1) NO327775B1 (uk)
NZ (1) NZ334149A (uk)
PL (1) PL193721B1 (uk)
PT (1) PT920302E (uk)
RS (1) RS51274B (uk)
SA (1) SA98190821B1 (uk)
SI (1) SI0920302T2 (uk)
SK (1) SK284430B6 (uk)
TN (1) TNSN98087A1 (uk)
TR (1) TR199900288T1 (uk)
TW (1) TW555570B (uk)
UA (1) UA70289C2 (uk)
WO (1) WO1998056349A1 (uk)
ZA (1) ZA985136B (uk)

Families Citing this family (35)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9616237D0 (en) 1996-08-01 1996-09-11 Norton Healthcare Ltd Aerosol formulations
US20010031244A1 (en) 1997-06-13 2001-10-18 Chiesi Farmaceutici S.P.A. Pharmaceutical aerosol composition
IT1303788B1 (it) 1998-11-25 2001-02-23 Chiesi Farma Spa Formulazioni di aerosol medicinali.
DZ2947A1 (fr) 1998-11-25 2004-03-15 Chiesi Farma Spa Inhalateur à compteur de dose sous pression.
IT1313553B1 (it) 1999-07-23 2002-09-09 Chiesi Farma Spa Formulazioni ottimizzate costituite da soluzioni di steroidi dasomministrare per inalazione.
US6479035B1 (en) 1999-09-11 2002-11-12 Smithkline Beecham Corporation Pharmaceutical formulation of fluticasone propionate
EP1231894B1 (en) * 1999-11-23 2005-01-12 Glaxo Group Limited Pharmaceutical formulations of salmeterol
DE60019167T2 (de) * 1999-12-24 2006-05-11 Glaxo Group Ltd., Greenford Pharmazeutische aerosol formulierung enthaltend salmeterol und fluticason
IT1317846B1 (it) * 2000-02-22 2003-07-15 Chiesi Farma Spa Formulazioni contenenti un farmaco anticolinergico per il trattamentodella broncopneumopatia cronica ostruttiva.
IT1318514B1 (it) * 2000-05-12 2003-08-27 Chiesi Farma Spa Formulazioni contenenti un farmaco glucocorticosteroide per iltrattamento di patologie broncopolmonari.
CZ303833B6 (cs) * 2000-05-22 2013-05-22 Chiesi Farmaceutici S.P.A. Aerosolový prostredek
AU2002238748A1 (en) * 2001-03-12 2002-09-24 Glaxo Group Limited Pharmaceutical aerosol formulation
TR200401980T4 (tr) 2001-07-02 2004-09-21 Chiesi Farmaceutici S.P.A. Aerosol olarak uygulama için en uygun hale getirilmiş tobramisin formülasyonu
EP1340503A1 (en) * 2002-03-01 2003-09-03 CHIESI FARMACEUTICI S.p.A. Solution aerosol formulation containing esters of 3, 17-dihydroxy oestratriene derivates for pulmonary delivery
EP1340492A1 (en) * 2002-03-01 2003-09-03 CHIESI FARMACEUTICI S.p.A. Aerosol formulations for pulmonary administration of medicaments having systemic effects
ES2779273T3 (es) 2002-03-01 2020-08-14 Chiesi Farm Spa Formulación superfina de formoterol
DE10214263A1 (de) * 2002-03-28 2003-10-16 Boehringer Ingelheim Pharma HFA-Suspensionsformulierungen enthaltend ein Anticholinergikum
DE60216242T2 (de) * 2002-06-06 2007-05-24 Chiesi Farmaceutici S.P.A. Lösung von Wirkstoffen in HFA-Treibgasen mittels Emulsionen
WO2004071488A1 (en) * 2003-02-04 2004-08-26 Chrysalis Technologies Incorporated Perfluorocarbon and hydrofluorocarbon formulations and methods of making and using same
AU2004224367B2 (en) * 2003-03-20 2009-10-08 Boehringer Ingelheim Pharmaceuticals, Inc. Formulation for a metered dose inhaler using hydro-fluoro-alkanes as propellants
EP1915985A1 (en) 2003-03-20 2008-04-30 Boehringer Ingelheim Pharmaceuticals Inc. Formulation for a Metered Dose Inhaler Using Hydro-Fluoro-Alkanes as Propellants
EP1595531A1 (en) 2004-05-13 2005-11-16 CHIESI FARMACEUTICI S.p.A. Stable pharmaceutical solution formulations for pressurized metered dose inhalers
EA013428B1 (ru) 2004-07-02 2010-04-30 Бёрингер Ингельхайм Интернациональ Гмбх РАСПЫЛЯЕМЫЕ В ВИДЕ АЭРОЗОЛЯ СУСПЕНЗИОННЫЕ КОМПОЗИЦИИ С TG 227ea ИЛИ TG 134a В КАЧЕСТВЕ ПРОПЕЛЛЕНТА
DE102006017320A1 (de) 2006-04-11 2007-10-18 Boehringer Ingelheim Pharma Gmbh & Co. Kg Aerosolsuspensionsformulierungen mit TG 227 ea oder TG 134 a als Treibmittel
GB0621707D0 (en) 2006-10-31 2006-12-13 Univ London Pharmacy Formulations for delivery via pressurised metered dose inhalers
GB0712454D0 (en) 2007-06-27 2007-08-08 Generics Uk Ltd Pharmaceutical compositions
EP2217278A1 (en) * 2007-11-07 2010-08-18 AstraZeneca AB Dry powder formulations comprising ascorbic acid derivates
CN105854136A (zh) * 2010-09-06 2016-08-17 奇斯药制品公司 计量剂量吸入器和使用该计量剂量吸入器的方法
JP5409594B2 (ja) * 2010-12-22 2014-02-05 キエシ・フアルマチエウテイチ・ソチエタ・ペル・アチオニ 加圧式定量吸入器のための安定な製薬学的溶液製剤
EP2819669B1 (de) 2012-02-28 2021-04-21 Boehringer Ingelheim International GmbH Neue treibgashaltige tiotropium-formulierung
RU2504402C1 (ru) * 2012-11-20 2014-01-20 Шолекс Девелопмент Гмбх Ингаляционный состав в форме аэрозоля для лечения бронхиальной астмы и хронической обструктивной болезни легких
GB201402513D0 (en) 2014-02-13 2014-04-02 Cardiff Scintigraphics Ltd Pressurised metered dose inhalers and method of manufacture
WO2016018892A1 (en) 2014-07-29 2016-02-04 3M Innovative Properties Company Method of preparing a pharmaceutical composition
WO2017167737A1 (en) 2016-03-31 2017-10-05 Chiesi Farmaceutici S.P.A. Aerosol inhalation device
EA201990501A1 (ru) * 2016-09-19 2019-09-30 Мехикем Флуор С.А. Де С.В. Фармацевтическая композиция

Family Cites Families (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1987005211A1 (en) 1986-03-10 1987-09-11 Kurt Burghart Pharmaceutical preparation and process for producing the same
EP0259383B1 (de) 1986-03-10 1991-01-23 Kurt Dr. Burghart Pharmazeutikum sowie verfahren zu seiner herstellung
US4899874A (en) 1988-04-26 1990-02-13 Rehrig-Pacific Company, Inc. Stackable low depth bottle case
GB8828477D0 (en) * 1988-12-06 1989-01-05 Riker Laboratories Inc Medical aerosol formulations
US5225183A (en) 1988-12-06 1993-07-06 Riker Laboratories, Inc. Medicinal aerosol formulations
DE3905726A1 (de) * 1989-02-24 1990-08-30 Hoechst Ag Druckgaspackung und treibmittel fuer aerosole
DK0553298T3 (da) 1990-10-18 1995-04-18 Minnesota Mining & Mfg Aerosolformulering omfattende beclomethason-17,21-dipropionat
GB9024365D0 (en) * 1990-11-09 1991-01-02 Glaxo Group Ltd Medicaments
EP0504112A3 (en) * 1991-03-14 1993-04-21 Ciba-Geigy Ag Pharmaceutical aerosol formulations
ES2269582T3 (es) 1991-06-10 2007-04-01 Schering Corporation Formulaciones en aerosol sin clorofluorocarbonos.
DE69231992T2 (de) 1991-06-10 2001-12-13 Schering Corp Fluorchlorkohlenwasserstofffreie Aerosolformulierungen
DE4123663A1 (de) * 1991-07-17 1993-01-21 Schwabe Willmar Gmbh & Co Aerosol-zubereitung und verwendung eines treibmittels dafuer
DE4123668A1 (de) * 1991-07-17 1993-01-21 Rovema Gmbh Verfahren und vorrichtung zur zufuehrung von folienmaterial zu einer intermittierend arbeitenden schlauchbeutelmaschine
DE69205177T2 (de) * 1991-12-12 1996-03-21 Glaxo Group Ltd Pharmazeutische Aerosolformulierung.
DK0617610T3 (da) * 1991-12-18 1997-10-06 Minnesota Mining & Mfg Suspensionsaerosolformuleringer.
EP0673240B1 (en) * 1992-12-09 1999-03-24 Boehringer Ingelheim Pharmaceuticals Inc. Stabilized medicinal aerosol solution formulations
US5502076A (en) * 1994-03-08 1996-03-26 Hoffmann-La Roche Inc. Dispersing agents for use with hydrofluoroalkane propellants
US5508023A (en) * 1994-04-11 1996-04-16 The Center For Innovative Technology Pharmaceutically acceptable agents for solubilizing, wetting, emulsifying, or lubricating in metered dose inhaler formulations which use HFC-227 propellant
US5534242A (en) 1994-05-02 1996-07-09 Henry; Richard A. Lidocaine-vasoconstrictor aerosol preparation
JP3911290B2 (ja) 1994-05-13 2007-05-09 アラダイム コーポレーション エアゾールを含む麻酔用処方
US5653961A (en) 1995-03-31 1997-08-05 Minnesota Mining And Manufacturing Company Butixocort aerosol formulations in hydrofluorocarbon propellant
US5635161A (en) 1995-06-07 1997-06-03 Abbott Laboratories Aerosol drug formulations containing vegetable oils
GB9517998D0 (en) 1995-09-04 1995-11-08 Bioglan Lab Ltd Compositions and device for their administration
EP0914143A1 (en) * 1996-07-08 1999-05-12 Rhone-Poulenc Rorer Limited Medicinal cyclosporin-a aerosol solution formulation
WO1998024420A1 (en) 1996-12-04 1998-06-11 Bioglan Ireland (R & D) Limited Pharmaceutical compositions and devices for their administration
JP2001511160A (ja) 1997-02-05 2001-08-07 ヤゴ リサーチ アクチェンゲゼルシャフト 医学用エアゾール配合物

Also Published As

Publication number Publication date
CA2263445C (en) 2008-09-09
PL193721B1 (pl) 2007-03-30
ID21491A (id) 1999-06-17
GB2326334A (en) 1998-12-23
ME00333B (me) 2011-02-10
CZ295521B6 (cs) 2005-08-17
PT920302E (pt) 2002-11-29
CA2263445A1 (en) 1998-12-17
NZ334149A (en) 2000-07-28
DZ2516A1 (fr) 2004-11-08
KR100546239B1 (ko) 2006-01-26
DE69807420D1 (de) 2002-10-02
IT1293803B1 (it) 1999-03-10
YU6999A (sh) 2000-03-21
HRP980317B1 (en) 2002-06-30
DK0920302T3 (da) 2002-12-23
NO990594D0 (no) 1999-02-09
IL128484A (en) 2004-09-27
CN1138532C (zh) 2004-02-18
EP0920302B1 (en) 2002-08-28
GB9712434D0 (en) 1997-08-13
EP0920302B2 (en) 2006-06-21
IS4974A (is) 1999-02-11
ZA985136B (en) 1999-01-07
AU729966B2 (en) 2001-02-15
NO327775B1 (no) 2009-09-21
SI0920302T1 (en) 2002-12-31
BG103221A (en) 1999-09-30
TW555570B (en) 2003-10-01
CZ46299A3 (cs) 1999-07-14
BR9805993A (pt) 1999-08-31
ES2182351T3 (es) 2003-03-01
HK1022271A1 (en) 2000-08-04
EA001259B1 (ru) 2000-12-25
BG63906B1 (bg) 2003-06-30
TNSN98087A1 (fr) 2005-03-15
HU228487B1 (en) 2013-03-28
DE69807420T2 (de) 2003-05-08
GEP20012462B (en) 2001-06-25
SI0920302T2 (sl) 2006-10-31
IN189317B (uk) 2003-02-08
EP0920302A1 (en) 1999-06-09
MY119074A (en) 2005-03-31
EE03664B1 (et) 2002-04-15
HUP0001339A3 (en) 2000-10-30
SK284430B6 (sk) 2005-04-01
HUP0001339A2 (hu) 2000-09-28
IL128484A0 (en) 2000-01-31
RS51274B (sr) 2010-12-31
DK0920302T4 (da) 2006-10-09
HRP980317A2 (en) 1999-04-30
SK17699A3 (en) 1999-07-12
MA26507A1 (fr) 2004-12-20
WO1998056349A1 (en) 1998-12-17
EE9900055A (et) 1999-08-16
EP1219293A3 (en) 2003-05-28
ITMI971798A1 (it) 1999-01-28
ATE222751T1 (de) 2002-09-15
IS2435B (is) 2008-10-15
MEP44008A (en) 2011-02-10
NO990594L (no) 1999-04-13
AR012977A1 (es) 2000-11-22
DE69807420T3 (de) 2006-11-16
CO4940408A1 (es) 2000-07-24
BR9805993B1 (pt) 2009-05-05
AU8626298A (en) 1998-12-30
EA199900201A1 (ru) 1999-06-24
JP2000516965A (ja) 2000-12-19
EP1219293A2 (en) 2002-07-03
PL331531A1 (en) 1999-07-19
CN1229355A (zh) 1999-09-22
TR199900288T1 (xx) 1999-09-21
JP4380802B2 (ja) 2009-12-09
ES2182351T5 (es) 2007-03-16
KR20000068171A (ko) 2000-11-25
SA98190821B1 (ar) 2006-11-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA70289C2 (uk) Композиція для використання з аерозольним інгалятором, аерозольний інгалятор та спосіб його заповнення
US8420058B2 (en) Pharmaceutical aerosol composition
KR100794060B1 (ko) 에어로졸 약제 조성물
AU774250B2 (en) Pharmaceutical aerosol composition