SK72893A3 - Composition for registration of data - Google Patents

Composition for registration of data Download PDF

Info

Publication number
SK72893A3
SK72893A3 SK72893A SK72893A SK72893A3 SK 72893 A3 SK72893 A3 SK 72893A3 SK 72893 A SK72893 A SK 72893A SK 72893 A SK72893 A SK 72893A SK 72893 A3 SK72893 A3 SK 72893A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
trigger signal
measurement signals
data
control unit
cyclic
Prior art date
Application number
SK72893A
Other languages
English (en)
Inventor
Martin Gruler
Helmut Bacic
Hartmut Schultze
Original Assignee
Mannesmann Kienzle Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mannesmann Kienzle Gmbh filed Critical Mannesmann Kienzle Gmbh
Publication of SK72893A3 publication Critical patent/SK72893A3/sk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07CTIME OR ATTENDANCE REGISTERS; REGISTERING OR INDICATING THE WORKING OF MACHINES; GENERATING RANDOM NUMBERS; VOTING OR LOTTERY APPARATUS; ARRANGEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS FOR CHECKING NOT PROVIDED FOR ELSEWHERE
    • G07C5/00Registering or indicating the working of vehicles
    • G07C5/08Registering or indicating performance data other than driving, working, idle, or waiting time, with or without registering driving, working, idle or waiting time
    • G07C5/0841Registering performance data
    • G07C5/085Registering performance data using electronic data carriers
    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07CTIME OR ATTENDANCE REGISTERS; REGISTERING OR INDICATING THE WORKING OF MACHINES; GENERATING RANDOM NUMBERS; VOTING OR LOTTERY APPARATUS; ARRANGEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS FOR CHECKING NOT PROVIDED FOR ELSEWHERE
    • G07C5/00Registering or indicating the working of vehicles
    • G07C5/08Registering or indicating performance data other than driving, working, idle, or waiting time, with or without registering driving, working, idle or waiting time

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Time Recorders, Dirve Recorders, Access Control (AREA)
  • Recording Measured Values (AREA)

Description

Oblasť........techniky
Vynález sa týka zostavy na registráciu údajov zodpovedajúceho vo všeobecnosti hlavnému nároku.
fj g.t.e ra j..š í........stav........techniky
Záznamové zariadenie na registráciu údajov o jazde, ktoré má, najmä s ohľadom na nehodové situácie, kvôli objektívnemu objasneniu otázky zavinenia, umožniť rekonštrukciou pohybovej dráhy vozidla dokázanie priebehu nehody, prijíma zo svojich senzorov, ktoré trvalé zaznamenávajú dynamiku jazdy vozidla, meracie signály v zásade dvoch signifikantne odlišných druhov.
V normálnej prevádzke sa zaznamenávajú prevažne nízkofrekvenčné signály s relatívne malou amplitúdou, ktoré sa spravidla·majú zaznamenať v dlhšom časovom úseku. Naproti tomu nehodová situácia sa vyznačuje tým, že najčastejšie v dôsledku nárazu sa majú v krátkom časovom úseku registrovať signály s vyššími frekvenciami s pomerne veľkou amplitúdou.
Keďže na jednej strane je potrebné vyžadovať od takéhoto záznamového zariadenia, aby bolo schopné zaznamenať čo najviac údajov, na strane druhej však, práve v prípade vo vozidle prevádzkyschopného a na široké použitie určeného zariadenia, ktorého výrobné náklady nemajú presiahnuť rozumné medze, musí sa jeho pamäťová kapacita udržať v ekonomicky opodstatnenom rámci, vzniká nevyhnutnosť hľadať také usporiadania (zostavy zariadení), ktoré poskytujú riešenie i pri týchto protichodných požiadavkách.
Z EP-118 818 8.1. je známe, že nehodovým zapisovačom senzoricky zaznamenávané meracie signály sa snímajú so stálym taktom a zapamätávajú sa ako údaje o jazde. Pevne nastavená taktovacia frekvencia však nevyhovuje vyššie spomenutým požiadavkám. Jedna jediná taktovacia frekvencia, zvolená pre normálnu
2.
dopravnú prevádzku, nemôže dostatočne presne zachytiť nehodovú situáciu, ktorej signifikantné analógové meracie signály trvajú najčastejšie menej ako 1 sekundu, pretože rozlíšenie, t.j. počet meraných bodov, ktoré sa zapamätajú, je príliš malé. Ak by sa naproti tomu zvolila trvalé vysoká hustota snímania, získala by sa sotva užitočná záplava údajov, ktorých spracovanie by bolo nákladné.
Ponúka sa myšlienka hustotu snímania jednoducho primerane zvýšiť v okamihu, keď sa nehodová udalosť- začína. Toto opatrenie má však výraz.ný nedostatok v tom, že v dôsledku nevyhnutnej reakčnej doby pre frekvenčný skok, ktorá vyplýva z nutnej doby na rozpoznanie havarijnej udalosti, doby prenosu elektronického signálu a nábehovej fázy pre vyššiu taktovaciu frekvenciu, práve meracie signály počiatočnej fázy havarijnej udalosti nemôžu byť zaznamenané s vysokým rozlíšením.
Podstata........vynálezu
Vynález si kladie za úlohu ďalej rozvinúť známu zostavu na registráciu údajov o jazde tak, aby bolo aj s ohladom na obmedzenú pamäťovú kapacitu zaručené vysoké časové rozlíšenie tvaru analógového meracieho signálu už v počiatočnej fáze pri vzniku havarijnej udalosti.
Táto úloha je vyriešená význakovými znakmi prvého nároku. K nemu podriadené nároky ukazujú výhodné zlepšenia.
Riešenie podía vynálezu zaručuje prostredníctvom údajov, permanentne s oboma frekvenciami načítaných do cyklických pamätí, že meracie signály havarijnej situácie sa zaznamenajú už v okamihu jej vzniku s vysokou snímacou hustotou. Detekciou nehody sa teda nevyvolá žiadny frekvenčný skok. Zvolené riadenie pamäte má okrem toho výhodu, že aj údaje, ktoré vznikli krátko pred havarijnou udalosťou sa zaznamenajú s vysokou hustotou snímania. Keďže zapamätávanie meracích signálov v cyklickej pamäti, taktovanej vyššou frekvenciou, sa v okamihu rozpoznania nehody ihneď zastaví, zostanú údaje, zapamätané počas trvania slučky, zachované. Práve táto výhoda zlepšuje rozhodujúcim spôsobom výpovednú silu údajov zachytených záznamovým zariadením, pretože možnosť rekonštrukcie pohybovej drá3 hy vozidla sa prostredníctvom jemne štruktúrovaných meraných údajov podstatne zlepší. Práve v riedvo j značnom, podlá možnosti neprerušovanom, zobrazení, priebehu nehody spočíva zmysel a účel tohto zaznamenávania údajov.
P.r .e h l.a clob r á z k o v........n a.......vý k r e s oc h.
Vynález bude bližšie ozrejmený pomocou dvoch výkresov, ktoré znázorňujú na obr.1 typické tvary signálu, ktorý sa má delegoval a na obr.2 zjednodušený vývojový diagram riadenia pamäte.
.Príklady.......u.sk.u..t.o.čn.e.ri.i.a........vynálezu
Na obr.l je na časovej osi .2 vynesený analógový merací signál .1, napr. pozdĺžne alebo priečne zrýchlenie vozidla, pričom ordináta 3 udáva hodnotu signálu.1. V normálnej dopravnej prevádzke, t.j. v časovom úseku 4, je absolútna hodnota meracieho signálu pomerne malá; aj kolísanie amplitúdy prebieha relatívne pomaly, ňk príde k nehode, zmení sa hodnota meracieho signálu 1 skokom, čím sa prekročí stanovený prah 5 na spustenie riadenia pamäte podlá vynálezu a prístroj rozpozná havarijnú udalosť ako takú.
Treba spomenúť, čo však kvôli jednoduchosti nebude podrobne popísané, že rozpoznanie nehody môže zahrnovať aj kritériá a výpočtové operácie, ktoré presahujú toto jednoduché prekročenie prahovej hodnoty. Na rozpoznanie nehody sa môžu využiť napríklad aj väzby -s inými senzorovými signálmi. Doplnkovo k automatickému rozpoznaniu nehody môže sa riadenie pamäte podlá vynálezu spustiť aj manuálne cez nejaký ovládací prvok, napr. zariadenie na výstražné blikanie. Rozhodujúce je, že havarijná udalosť sa rozpozná ako taká a toto rozpoznanie spustí činnosť riadenia pamäte podlá vynálezu.
Vlastná kolízna fáza 7 je časťou doby záznamu nehody 6 a doplnkovo k normálnemu záznamu údajov sa zaznamená ešte v rýchlo taktovanej vetve zapamätania dát s vysokým rozlíšením. Nadradená doba záznamu nehody 6 končí alebo zastavením .1.0. vozidla, vyznačujúcim sa neprítomnosťou analógového mera cieho signálu .1,* alebo po ubehnutí stanoveného času dobehu .9, ktorý začína plynúť v okamihu vzniku spúšťacieho signálu 25. Doba záznamu nehody. .6, ktorá rnôže byť celkove napríklad 45 sekúnd, sa potom skladá, z časového úseku 8 pred vznikom spúšťacieho signálu 2.5. a z času dobehu 9. V normálnej dopravnej prevádzke stačí na. zapamätanie údajov nízkofrekvenčný snímací takt 11 (s frekvenciou fl) analógových meracích signálov 1, permanentne senzorickým meracím zariadením snímaných, pretože zapamätanie viacerých ďalších meraných bodov 13. nezvyšuje informačný obsah relevantným spôsobom. Avšak v priebehu samotnej havarijnej udalosti je potrebné, aby sa trvalé zapamätávalo čo najviac meraných bodov .1.3 vyšším snímacím taktom 12, daným frekvenciou f2.
Obr.2 objasňuje riadenie pamäte. Senzorickým meracím zariadením záznamového prístroja sa priebežne snímajú analógové meracie signály .1. a vedú sa cez A/D prevodník 2.1.. Tieto digitalizované meracie signály sa privádzajú - priamo alebo spojené do dátových slov s inými časovo synchrónne nasnímanými digitálnymi signálmi 20 - do najmenej dvoch paralelne usporiadaných cyklických pamäti .2..2. a 23, ktoré načítajú dátové slová s rozdielnym taktom. Príslušné tak továcie frekvencie fl a f2, pričom fl znamená frekvenciu zapamätávania pre cyklickú pamäť .22. a f2 frekvenciu pre cyklickú pamäť .2 3, udáva riadiaca jednotka .24. Snímacie frekvencie fl a f2 sú rozdielne a majú sa voliť tak, aby fl bola vhodná na snímanie nízkofrekvenčných signálov v normálnej dopravnej prevádzke a f2 bola zodpovedajúco vyššia, aby umožnila vysoké rozlíšenie meracích signálov s vyššou frekvenciou, vznikajúcich pri havarijnej situácii. Ako účelné sa ukázalo voliť pre fl 25 Hz a pre f2 500 Hz.
Pri rozpoznaní havarijnej udalosti vyvolá riadiaca jednotka .2.4 spúšťací signál .2..5., ktorý zastaví prebiehajúce snímanie a zapamätávanie meracích signálov do cyklických pamätí 2.2. a 2.3- Toto zastavenie zapamätávania meracích signálov v cyklických pamätiach 2 2 a 23 - a tým zachovanie obsahu pamätí - sa uskutoční pre obe pamäte podľa rozdielnych kritérií a v rôznych časoch. Zastavenie zapamätávania v cyklickej pamäti .2.2, ktorá zapamätáva meracie signály s nižšou frekvenciou fl, je časovo oneskorené, takže zaznamenávanie v tejto pamäti konči so zastavením 1.0 vozidla alebo najneskôr po uplynutí stanoveného času dobehu 9. Tento čas dobehu 9 sa môže kvôli zachyteniu diania po vlastnej nehode stanoviť na asi 15 sekúnd. Pri vzniku spúšťacieho signálu .2.5 sa zapamätávanie meracích signálov v cyklickej pamäti 2.3, ktorá zapamätáva s vysokou frekvenciou f2, zastaví a nasledujúce údaje sa načítajú do ďalšej, paralelne zapojenej, elektronickej polovodičovej pamäte 26, ktorá riie je cyklickou pamäťou. Toto zapamätávanie trvá tak dlho, ako určuje nehodovú situáciu vyznačujúci spúšťací signál 25. Keď sa spúšťací signál 2.5 zruší, skončí pamäť 26 zapamätávanie údajov s vysokou frekvenciou v prednostne zvolenoni usporiadaní taktiež s časovým krátkom čase dobehu 14, pre ktorý hodnota .100 ms. Takýmto spôsobom frekvenciou snímané údaje o jazde pamäte 23 a záznamovej sklad á cyklickej záznamová s i g n á 1 u 2 5.
doba pamäte 26 zodpovedaj ú c e j oneskorením, po určitom sa ukázala byť dostačujúcou sú k dispozícii po dobu trvania doby pamäte 26, z doby kolíznej fázy 7.
s vysokou slučky 15 pričom sa trvania spúšťacieho a stanoveného času dobehu 14.
Kvôli síce časové prehladnosti sú v pomere k trvaniu kolíznej ke, avšak v týchto časových množstvo meracích bodov 1.3.
z a k r e s .1 e n é úsekoch 14 úseky .1.4 a 15 na obr . 1 fázy 7 v správnej miera 1 5 1 e ž í v skutočnosti
V prednostne zvolenom usporiadaní bodov.
je to približne 50 meracích
Tieto jemne štruktúrované údaje o jazde možno časovo priradiť k hrubému rastru údajov, uložených v cyklickej pamäti takým spôsobom, že pri vzniku spúšťacieho signálu 25 sa v oboch cyklických pamätiach 2.2 a .23 zapamätá aktuálny čas, ak je záznamový prístroj vybavený hodinami na meranie skutočného času, alebo iné vhodné označenie. To umožňuje pri neskoršom vyhodnotení, zapamätaných údajov dať do súvislosti obidva časové rastre, vytvorené rôznymi snímacími frekvenciami fl a f2. Na registráciu následných nehôd možno použiť opísané usporiadanie v záznamovom prístroji vo viacnásobnom vyhotovení. Najmä je, vo výhodnom zvolenom usporiadaní, viackrát vyhotovená rýchlo taktovaná vetva zapamätávania údajov, ktorá pozostáva z cyklickej pamäte 23 a polovodičovej pamäte 2.6, aby sa dali jednotlivo zaznámeriať priebehy viacerých nárazov, ktoré sa odohrajú v priebehu času dobehu 9 vzťahujúceho sa na nadradenú pamäť 22, a trvanie ktorých je v pomere k času dobehu 9 velmi krátke. Každý nový náraz aktivizuje potom nasledujúcu paralelnú vetvu zapamätávania údajov, kedykoľvek je ešte voľná vetva zapamätávania údajov tohto druhu k dispozícii.

Claims (3)

  1. P D T E N ΐ O V É NÁROKY .1.. Zostava ria registráciu údajov o jazde s časovým rozlíšením prispôsobujúcim sa tvaru . analógových meracích signálov, vyznačujúca sa t ý m , ž e
    a) analógové meracie signály (1), ktoré sú trvalé zaznamenávané senzorickým meracím zariadením záznamového prístroja kvôli registrácii pohybu vozidla, sú po ich digitalizácii A/D prevodníkom (21) trvalé snímané riadiaacou jednotkou (24) s dvomi rôznymi frekvenciami (fl; f2) a zapamätávané do dvoch frekvenciami ( f 1; f2) taktovaných cyklických pamätí (22; 23);
    b) pri rozpoznaní havarijnej udalosti zastaví riadiaca jednotka (24) spúšťacím signálom (25) s časovým oneskorením zapamätávanie meracích signálov do cyklickej pamäte (22), taktovanej nižšou frekvenciou (fl), v dôsledku čoho sa zapamätávanie meraných údajov v cyklickej pamäti (22) po nejakom čase dobehu (9) alebo po zastavení (10) vozidla ukončí;
    c) riadiaca jednotka (2.4) preruší, pri vzniku spúšťacieho signálu (25), aj ďalšie zapamätávanie meracích signálov do cyklickej pamäte (23), taktovanej vyššou frekvenciou (f2), a zariadi zapamätávanie meracích signálov do ďalšej, k cyklickej pamäti (23) paralelne zapojenej a' vyššou frekvenciou (f2) taktovanej polovodičovej pamäte (26) po dobu, počas ktorej trvá spúšťací, signál, ako aj prípadne dodatočný čas dobehu (14) po odoznení spúšťacieho signálu (25).
  2. 2. Zostava podlá nároku 1, vyznačujúca sa tým, že pri vzniku spúšťacieho signálu (25) sa v oboch cyklických pamätiach (22 a 23) vykoná označenie, umožňujúce korelovať obsiahnuté údaje.
  3. 3. Zostava podťa nároku .1 alebo 2, vyznačujúca sa tým , že vetva zapamätávania údajov, taktovaná vyššou frekvenciou (f2), pozostávajúca z cyklickej pamäte (23) a polovodčovej pamäte (26), je v rámci zostavy viackrát para f
    i
    L t r r lelne vyhotovená, pričom vždy pri novom náraze v priebehu času dobehu (9) sa aktivizuje nasledujúca ešte voľná vetva zapamätávania údajov tohto druhu.
    Zostava podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúca sa t ý in , že celá zostava na registráciu následných nehôd je v záznamovom prístroji rovnakým spôsobom viackrát zabudovaná.
    Zostava podľa nároku .1 alebo 2, t ý m , že spúšťací signál (25) maličkému spusteniu manuálne, relevantného pre prípad nehody.
    vyznačujúca sa sa spustí doplnkovo k autopoužitím obslužného prvku
SK72893A 1991-11-11 1992-11-04 Composition for registration of data SK72893A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4136968A DE4136968C1 (sk) 1991-11-11 1991-11-11
PCT/EP1992/002529 WO1993010510A1 (de) 1991-11-11 1992-11-04 Anordnung zur registrierung von fahrdaten mit einer der signalform von analogen messsignalen anpassenden zeitlichen auflösung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK72893A3 true SK72893A3 (en) 1993-10-06

Family

ID=6444476

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK72893A SK72893A3 (en) 1991-11-11 1992-11-04 Composition for registration of data

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5412570A (sk)
EP (1) EP0566716B1 (sk)
JP (1) JPH0769193B2 (sk)
KR (1) KR100206605B1 (sk)
AR (1) AR247452A1 (sk)
AT (1) ATE136137T1 (sk)
AU (1) AU661735B2 (sk)
CA (1) CA2098709A1 (sk)
CZ (1) CZ280371B6 (sk)
DE (1) DE4136968C1 (sk)
FI (1) FI933153A0 (sk)
HU (1) HU215325B (sk)
IL (1) IL103697A (sk)
MX (1) MX9206445A (sk)
PL (1) PL169679B1 (sk)
SK (1) SK72893A3 (sk)
WO (1) WO1993010510A1 (sk)
ZA (1) ZA928701B (sk)

Families Citing this family (31)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4237365A1 (de) * 1992-11-05 1994-05-11 Mannesmann Kienzle Gmbh Verfahren und Anordnung zur Speicherung von Meßdaten in einem Registriergerät
DE4303470C1 (de) * 1993-02-06 1994-02-17 Mannesmann Kienzle Gmbh Unfalldatenspeicher
JP2521024B2 (ja) * 1993-04-20 1996-07-31 淡路フェリーボート株式会社 交通事故デ―タ記録装置及び交通事故再現システム
DE4335991A1 (de) * 1993-10-21 1995-04-27 Telefunken Microelectron Auslösevorrichtung für Kfz-Sicherheitssysteme
JP3331036B2 (ja) * 1994-01-13 2002-10-07 株式会社日立国際電気 フライトデータレコーダ
US5742915A (en) * 1995-12-13 1998-04-21 Caterpillar Inc. Position referenced data for monitoring and controlling
US8140358B1 (en) 1996-01-29 2012-03-20 Progressive Casualty Insurance Company Vehicle monitoring system
US8090598B2 (en) * 1996-01-29 2012-01-03 Progressive Casualty Insurance Company Monitoring system for determining and communicating a cost of insurance
DE19632248C1 (de) * 1996-08-09 1997-12-04 Siemens Ag Anzeigevorrichtung mit einer Recheneinheit zur Erkennung eines Reizsignals und Verfahren zum Erkennen eines Reizsignals
DE29614745U1 (de) * 1996-08-24 1996-11-28 Moto Spezial Motorradhandel Un Gerät zur Messung und Anzeige mindestens der Gechwindigkeit und der Drehzahl von Fahrzeugen
DE19716508A1 (de) * 1997-04-19 1998-11-05 Mannesmann Vdo Ag Verfahren und Unfalldatenspeicher zur Bereitstellung eines zeitbasierten Datensatzes zur Unfallrekonstruktion
DE19909516B4 (de) * 1999-03-04 2008-04-17 TÜV SÜD Automotive GmbH Verfahren zum Wahrnehmbarmachen von Meßdaten eines Versuchsablaufs sowie Versuchsdatenerfassungs-Auswertungssystem
US6397132B1 (en) 1999-09-30 2002-05-28 Siemens Automotive Corporation Electronic thronttle control with accident recordal unit
US6628995B1 (en) * 2000-08-11 2003-09-30 General Electric Company Method and system for variable flight data collection
US6556905B1 (en) 2000-08-31 2003-04-29 Lisa M. Mittelsteadt Vehicle supervision and monitoring
US7584033B2 (en) 2000-08-31 2009-09-01 Strategic Design Federation W. Inc. Automobile monitoring for operation analysis
US7941258B1 (en) 2000-08-31 2011-05-10 Strategic Design Federation W, Inc. Automobile monitoring for operation analysis
DE10046696A1 (de) * 2000-09-21 2002-04-11 Bosch Gmbh Robert Verfahren und Vorrichtung zum Aufzeichnen von Fahrzeugdaten
US6825767B2 (en) 2002-05-08 2004-11-30 Charles Humbard Subscription system for monitoring user well being
US6795759B2 (en) * 2002-08-26 2004-09-21 International Business Machines Corporation Secure logging of vehicle data
JP4613741B2 (ja) * 2005-08-05 2011-01-19 トヨタ自動車株式会社 車両用データ記録装置
DE102005043335A1 (de) * 2005-09-12 2007-05-16 Siemens Ag Anordnung mit einem Tachographen
DE102005044703A1 (de) * 2005-09-19 2007-03-29 Siemens Ag Datenverarbeitungsanlage und Verfahren zum Betrieb
DE102006032727A1 (de) * 2006-07-14 2008-01-31 Lucas Automotive Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Plausibilitätskontrolle von Messwerten im Kraftfahrzeugumfeld
JP2008145336A (ja) * 2006-12-12 2008-06-26 Mitsubishi Electric Corp センサ検出値モニタ装置
WO2009034821A1 (ja) * 2007-09-11 2009-03-19 Nec Corporation データロガー、データ保存方法およびプログラム
US9916625B2 (en) 2012-02-02 2018-03-13 Progressive Casualty Insurance Company Mobile insurance platform system
DE102013014879B4 (de) 2013-09-06 2019-11-28 Audi Ag Kraftfahrzeug mit einem Unfalldatenspeicher
US20150235323A1 (en) * 2014-02-19 2015-08-20 Himex Limited Automated vehicle crash detection
DE102016111817A1 (de) * 2016-06-28 2017-12-28 Prüftechnik Dieter Busch AG Datensammler sowie Einrichtung und Verfahren zum Sammeln von Messdaten
FR3085057B1 (fr) * 2018-08-17 2021-08-06 Psa Automobiles Sa Procede de surveillance d’un systeme de motorisation de vehicule

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH638329A5 (de) * 1979-04-12 1983-09-15 Apag Elektronik Ag Verfahren und vorrichtung zum erfassen, speichern und auswerten von fahrdaten.
DE2929396A1 (de) * 1979-07-20 1981-01-22 Moto Meter Ag Fahrtschreiber fuer fahrzeuge, insbesondere kraftfahrzeuge
US4409670A (en) * 1981-06-26 1983-10-11 United Technologies Corporation Solid-state digital flight data recorder
IT8243505A0 (it) * 1982-02-19 1982-02-19 Domenico Colonnelli Car black box
US4533962A (en) * 1982-08-05 1985-08-06 Decker Ronald R Vehicle performance detection and recording apparatus
US4476116A (en) * 1982-12-10 1984-10-09 Syntex (U.S.A.) Inc. Polypeptides/chelating agent nasal compositions having enhanced peptide absorption
DE3405757A1 (de) * 1983-02-26 1984-10-04 Edmund 7016 Gerlingen Zottnik Unfalldatenschreiber
FR2574928B1 (fr) * 1984-12-19 1988-08-26 France Etat Armement Enregistreur de parametres analogiques sur memoire numerique statique
HU206415B (en) * 1986-12-29 1992-10-28 Karolyne Otta Method for recording travel data of a motor vehicle into the memory of electronic tachograph, and device for implementing said method
US4992943A (en) * 1989-02-13 1991-02-12 Mccracken Jack J Apparatus for detecting and storing motor vehicle impact data

Also Published As

Publication number Publication date
PL169679B1 (pl) 1996-08-30
CA2098709A1 (en) 1993-05-12
JPH06500182A (ja) 1994-01-06
KR100206605B1 (ko) 1999-07-01
HU9301833D0 (en) 1993-10-28
AR247452A1 (es) 1994-12-29
ZA928701B (en) 1993-06-07
US5412570A (en) 1995-05-02
MX9206445A (es) 1993-05-01
HU215325B (hu) 1998-11-30
FI933153A (fi) 1993-07-09
CZ138693A3 (en) 1994-05-18
KR930703653A (ko) 1993-11-30
IL103697A0 (en) 1993-04-04
ATE136137T1 (de) 1996-04-15
AU661735B2 (en) 1995-08-03
DE4136968C1 (sk) 1992-11-12
AU2895092A (en) 1993-06-15
FI933153A0 (fi) 1993-07-09
PL299971A1 (en) 1994-01-24
CZ280371B6 (cs) 1996-01-17
EP0566716B1 (de) 1996-03-27
IL103697A (en) 1995-03-15
EP0566716A1 (de) 1993-10-27
HUT64149A (en) 1993-11-29
JPH0769193B2 (ja) 1995-07-26
WO1993010510A1 (de) 1993-05-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK72893A3 (en) Composition for registration of data
DE60010655D1 (de) Verfahren und vorrichtung in einem fahrzeugüberwachungssystem und fehlerdiagnosesystem in einem fahrzeug
DE69426778T2 (de) Kraftkompensation für eine vorrichtung zur messung der trägen masse
DE4303470C1 (de) Unfalldatenspeicher
SE9702100D0 (sv) Givare
WO1988007171A1 (en) Electronic tape measure
JPS53132390A (en) Recorder in taxi meters
FR2700076B1 (fr) Déclencheur électronique comportant un dispositif de test.
GB9301502D0 (en) Activity monitors
DE59405457D1 (de) Datenerfassungssystem für Fahrzeuge
ATA125477A (de) Steuerschaltung zur verwendung bei einer zeitkomprimierungs- bzw. -ausdehnungsein- richtung in einer impulssignalaufzeichnungs und/oder- wiedergabevorrichtung
US6460009B1 (en) Time delay measurement for response system
EP0418411B1 (de) Brandmeldeanlage mit einem Kombinationsmelder
EP1930862B1 (de) Unfallbezogene Steuerung einer Verkehrssignalanlage
DE19850578C1 (de) Temperatur-Meßumformer
FR2770900B1 (fr) Procede et dispositif de surveillance de l'evolution dans le temps d'au moins un parametre physique d'un produit perissable
SU1575146A1 (ru) Устройство дл регистрации сейсмической информации
DE69025034D1 (de) Informationsaufzeichnungs- und/oder -wiedergabegerät zur Zeitvermittlung eines Spursprungimpulses aus einem intermittierenden detektierten Spurfehlersignal
SU931515A1 (ru) Устройство дл измерени скорости движени локомотива
JPS53140730A (en) Automative indication recorder
FR2653221B1 (fr) Procede de detection du positionnement relatif d'un indicateur a aiguille, et dispositif electronique permettant de la mettre en óoeuvre.
JPS6321401B2 (sk)
ATE440348T1 (de) Unfalldatenspeicher mit einem stillstandsspeicher zur bereitstellung eines datensatzes zur unfallrekonstruktion
DD269477A1 (de) Geraetekonfiguration zur verkehrssicherheitskontrolle fuer strassenfahrzeuge
JPS6045890B2 (ja) 回転篭を用いた小動物自発運動の自動計測記録装置