SK284928B6 - Plazmid pozostávajúci zo sekvencie DNA, sekvencia DNA a jeho použitie - Google Patents
Plazmid pozostávajúci zo sekvencie DNA, sekvencia DNA a jeho použitie Download PDFInfo
- Publication number
- SK284928B6 SK284928B6 SK1338-99A SK133899A SK284928B6 SK 284928 B6 SK284928 B6 SK 284928B6 SK 133899 A SK133899 A SK 133899A SK 284928 B6 SK284928 B6 SK 284928B6
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- dna
- plasmid
- plasmids
- dna sequence
- minutes
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C12—BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
- C12N—MICROORGANISMS OR ENZYMES; COMPOSITIONS THEREOF; PROPAGATING, PRESERVING, OR MAINTAINING MICROORGANISMS; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING; CULTURE MEDIA
- C12N15/00—Mutation or genetic engineering; DNA or RNA concerning genetic engineering, vectors, e.g. plasmids, or their isolation, preparation or purification; Use of hosts therefor
- C12N15/09—Recombinant DNA-technology
- C12N15/63—Introduction of foreign genetic material using vectors; Vectors; Use of hosts therefor; Regulation of expression
- C12N15/70—Vectors or expression systems specially adapted for E. coli
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P31/00—Antiinfectives, i.e. antibiotics, antiseptics, chemotherapeutics
- A61P31/04—Antibacterial agents
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Genetics & Genomics (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Zoology (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Biotechnology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Biochemistry (AREA)
- Biophysics (AREA)
- Microbiology (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Plant Pathology (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Communicable Diseases (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Oncology (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
- Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
- Saccharide Compounds (AREA)
- Peptides Or Proteins (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
- Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
Abstract
Plazmid, ktorý má nukleotidovú sekvenciu zobrazenú na obrázku 1 a jeho použitie ako expresného vektora v mikrobiologickej analytike a/alebo diagnostike.
Description
Oblasť techniky
Vynález sa týka bakteriálneho plazmidu obsahujúceho sekvenciu DNA, sekvencie DNA a jeho použitia.
Doterajší stav techniky
Plazmidy sú malé, extrachromozómové, prevažne cirkuláme a samostatne sa replikujúce molekuly DNA, ktoré sa vyskytujú skoro vo všetkých baktériách a tiež v niektorých eukaryotoch, ako aj v mitochondriách. Veľkosť plazmidov sa pohybuje medzi približne 1,5 až 300 kb.
Bakteriálne plazmidy sú spravidla cirkulámc, kovalentne uzatvorené a superšpiralizované. Často sú nositeľmi génov rezistencie proti antibiotikám alebo ťažkým kovom, génov na metabolizáciu netypických substrátov alebo génov pre rad typovo špecifických charakteristík, ako sú metabolické vlastnosti alebo faktory virulencie. Niektoré plazmidy môžu byť prenášané z jednej bunky do inej bunky. Pretože podľa dnešnej mienky je patogenita baktérií podmienená čiastočne tiež vlastnosťami plazmidov, pretrváva stupňujúci sa záujem na objasnení vlastností plazmidovej DNA.
O čeľadi Enterobacteriaceae, ku ktorému patrí 14 hlavných rodov a 6 ďalších rodov je známe, že môžu vytvárať rôzne vlastnosti. Typickými príkladmi sú Escherichia, Salmonella a Klebsiella. Escherichia coli (E. coli) je klasickým objektom bakteriálnej genetiky. Až nájdenie a charakteristika rôznych virulentných faktorov E. coli umožnilo nájsť všeobecne uspokojujúce vysvetlenia toho, že kmene tohto typu majú čiastočne extrémne odlišnú patogenitu u ľudí, pripadne u zvierat, ktorá siaha od avirulencie až po virulenciu vysokého stupňa, ako v prípade najnovšie sa rozširujúceho variantu označeného ako „EHEC”. Takto bol opísaný už rad virulentných faktorov extraintestinálnych ako aj intestinálnych kmeňov E. coli, ktoré sú sčasti dobre charakterizované. Pri patogénnych kmeňoch E. coli sérovej skupiny O6:K5 boli nájdené virulentné faktory ako napríklad hemolyzíny a P-fimbrioadhczíny, ktoré sa preukázateľne nevyskytujú pri nepatogénnych zástupcoch tejto sérovej skupiny.
Virulentné gény sú pri enterobaktériách nachádzané spravidla na veľkých plazmidoch (cca 60 kb). Existujú ale tiež enterobaktérie s malými, takzvanými kryptickými plazmidmi, ktorých funkciu nebolo možné doteraz ešte s určitosťou stanoviť.
Pretože je známe, že v prípade E. coli sa virulentné faktory čiastočne nachádzajú tiež v plazmidových génoch, vzniká týmto potreba ďalšieho skúmania s cieľom nájsť a charakterizovať plazmidy pri enterobaktériách a najmä u Escherichie, aby sa napríklad zlepšili možnosti diagnostiky a liečby ochorení spôsobených infekciou enterobaktériami. Plazmidy, prípadne ich bakteriálne nosiče alebo zodpovedajúca syntetizovaná DNA, môžu nájsť uplatnenie v mikrobiologickej analytike alebo diagnostike, v medicíne v liečbe alebo profylaxii. Okrem toho sú plazmidy, a najmä plazmidy E. coli, známe ako expresné vektory v génovej technológii, takže aj z tohto dôvodu vzniká záujem o lepšie poznanie vlastnosti týchto plazmidov.
Podstata vynálezu
S týmto cieľom bol uskutočnený molekulámogenetický výskum s kmeňom E. coli DSM 6601. Sekvencie DNA, ktoré obsahuje tento kmeň, boli pomocou databázo vých programov podrobené sekvenčnej analýze a porovnané so sekvenciami DNA iných baktérií, ktoré už boli k dispozícii.
Kmeň DSM 6601 obsahuje dva malé plazmidy s veľkosťou 3177, pripadne 5552 bp, ktoré boli označené ako pMUTl, respektíve pMUT2.
DNA menšieho plazmidu pMUTl bola po reštrikčnom štiepení s enzýmom HindlII subklonovaná ako lineárny fragment do vektora pUC18, následne bola identifikovaná sekvencia DNA. Táto je znázornená na priloženom obrázku 1. Takto získaná sekvencia DNA bola podrobená homologickému porovnaniu s databázou GenEMBL. Výsledky tohto porovnania znázorňuje obrázok 2.
Na toto porovnanie bolo reštrikčné miesto enzýmu HindlII určené ako pozícia 1. Od pozície 200 až po 800 bp vykazuje DNA plazmidu pMUTl signifikantné homológie s rôznymi počiatkami replikácie (origins of replication) iných entero-bakteriálnych plazmidov, špeciálne plazmidov NTP1, NTP16 a CloDF13. V oblasti pozície 950 bp začína 570 bp veľká homológia s plazmidom NTP16, ktorý bol pôvodne izolovaný zo Salmonelly typhimurium. Táto homológia zahŕňa mobA-gén, ktorý je potrebný na mobilizáciu plazmidu NTP16, ako aj počiatok transferu origin of transfer (oriT). Okrem toho boli od pozície 1790 až po 1920 bp nájdené signifikantné homológie s génmi parA a cer, ktoré majú význam pre stabilitu a kontinuálny prenos a rozdelenie plazmidových molekúl pri delení buniek. Pre ostatné oblasti DNA nebola identifikovaná žiadna signifikantná homológia.
Ďalej bola sekvencia DNA plazmidu pMUTl prepísaná do aminokyselinovej sekvencie a bola preskúmaná na prítomnosť otvorených čítacích rámcov. Bolo analyzovaných 6 rôznych možností čítacích rámcov. Bolo nájdených celkom 5 otvorených čítacích rámcov s veľkosťou 143, 62, 56, 49 a 48 aminokyselín. Grafické znázornenie analýzy je na obrázku 3.
Okrem doteraz neznámych plazmidov pMUTl a pMUT2 nebola ani ich kombinácia v žiadnych kmeňoch E. coli alebo iných enterobaktériách doteraz nájdená.
Výskyt plazmidov má pravdepodobne súvislosť s metabolickými a medicínskymi vlastnosťami kmeňa DSM 6601.
Skúmanie plazmidov umožňuje presnejšie určenie a analýzu enterobaktérií a najmä skupiny Escherichia. Okrem toho sa ponúkajú tieto plazmidy ako vhodné vektory expresie pre génovú technológiu.
Následne bude vynález bližšie objasnený pomocou príkladov.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Obrázok 1 znázorňuje nukleotidovú sekvenciu približne 3 kb veľkého plazmidu pMUTl kmeňa DSM 6601.
Na obrázku 2 je znázornená reštrikčná mapa plazmidu pMUTl. Čierne zvýraznenia symbolizujú nájdené homológie sekvencií DNA so sekvenciami DNA plazmidov iných enterobaktérií. Pozície relevantných reštrikčných miest sú udané. Na tomto obrázku sú menovite znázornené nasledovné homológie:
- homológia s parA-génom plazmidu CoIEl,
- homológia s replikačnými oblasťami plazmidov pNTPl, pNTPlô a CloDF13,
- homológia s plazmidom pNTP16 (oriTa mobA).
Na obrázku 3 sú znázornené otvorené čítacie rámce nájdené pri obidvoch plazmidoch pMUTl (a) a pMUT2 (b). Veľkosť otvorených čítacích rámcov je uvedená.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Izolácia plazmidu
Izolácia plazmidovej DNA prebehla na základe spôsobu Bimboim et al. (Bimboim, A. C. a Doly, J. (1979) Nucl. Acids Res. 7:1513-1523 A rapid alkaline extraction procedúre for screening recombinant plasmid DNA).
ml LB-média sa očkuje bakteriálnou kolóniou a pretrepáva sa cez noc pri 37 °C. Táto kultúra sa v Eppendorfovej skúmavke scentrifuguje, zvyšok média sa odstráni pipetou. Bunkový sediment sa resuspenduje so 100 pl roztoku I (50 mM glukóza; 10 mM EDTA, pH 8; 25 mM Tris-HC1, pH 8). Po 5 minutách inkubácie pri izbovej teplote sa pridá 200 μΐ roztoku II (0,2 N NaOH; 1 % SDS), mieša sa až do vyčírenia a Eppendorfova skúmavka sa nechá ďalších 5 minút stáť na ľade. Potom sa k tomu pridá 150 μΐ roztoku III (3 M octan sodný, pH 4,8), krátko sa pretrepe až kým sa chromozomálna DNA nevyzráža do vločiek a usadenina sa nechá ešte raz 5 minút na ľade. Vyzrážaná chromozomálna DNA a zvyšky buniek sa centrifugujú v centrifúge 5 minút a supematant s plazmidovou DNA sa premiestni do novej nádoby. Na vyčistenie DNA plazmidu sa pridá 50 μΐ fenolu a 150 μΐ chloroformu/izoamylalkoholu (24 : 1) a po krátkom pretrepaní sa 2 minúty scentrifuguje. Vodná fáza sa prepipetuje do novej nádoby. Plazmidová DNA sa vyzráža s 2 objemami ľadovo studeného etanolu a 10 minút sa scentrifuguje. Pelet sa premyje so 70 % etanolom a vysuší sa v exikátore. Plazmidová DNA sa rozsuspenduje v 20 μΐ H2Oredest a uchováva sa pri -20 °C.
Príklad 2
Sekvenovanie DNA
Sckvcnovanie DNA prebehlo na základe spôsobu od F. Sangera et al. (Sanger, F., Nicklen, S. a Coulson, A. R. (1977) Proc. Natl. Acad. Sci. USA 74: 5463-5467 DNA sequencing with chain terminating inhibitors).
Sekvenovanie DNA prebehlo s T7-sekvenačným kitom firmy Phamacia LKB.
Na denaturačný krok sa premieša 8 μΐ (1,5 až 2 pg) plazmidovej DNA s 2 μΐ 2 N NaOH, krátko sa scentrifuguje a 10 minút sa inkubuje pri izbovej teplote. DNA sa zráža s 3 μΙ 3 M octanu sodného, pH 4,8, ako aj s 7 μΐ H2Oredest a so 60 μΐ ľadovo studeného etanoluabso]útny 15 minút pri teplote -70 °C. Vyzrážaná DNA sa 10 minút centrifuguje, premyje sa so 70 % etanolom a vysuší sa.
Na anelačnú reakciu sa denaturovaná DNA suspenduje v 10 μΐ H2Orcdcst a zmieša sa s 2 μΐ anelačného tlmivého roztoku a s 2 μΐ primeru (40 ng). Zmes sa inkubuje 20 minút pri 37 °C, takže môže nastať naviazanie primeru na templátovú DNA. Reakčná zmes sa ochladzuje 10 minút pri izbovej teplote, a potom sa alebo hneď použije na Labelling-reakciu, alebo sa zmrazí pri -20 °C. Na Labellingreakciu sa do anelačnej reakčnej zmesi napipetujú 3 μΐ Labelling-mixu, 1 μΐ [a-P32]dATP a 2 μΐ T7-polymerázy (T7-polymeráza bola zriedená v pomere 1 : 5 s enzýmovým zrieďovacím tlmivým roztokom) a po krátkom miešaní sa 5 minút inkubuje pri izbovej teplote. Počas toho sa na terminačnú reakciu už pripravené sekvenačné mixy (vždy 1 nádoba s 2,5 μΐ ‘G’-, ‘A’-, ‘T’- a ‘C’-mix “short”) predhrejú pri 37 °C. Po prebehnutí Labelling-reakcie sa z toho vždy 4 μΐ pridajú k tým štyrom sekvenačným mixom a krátko sa premiešajú pipetou. Terminačné reakcie sa inkubujú 5 minút pri 37 °C. Na ukončenie terminačných reakcií sa pridá vždy po 5 μΐ stop-roztoku. Usadeniny sa teraz prevedú do inkubátora pri 95 °C, 2 minúty sa denaturujú a potom sa dajú na ľad. Vždy po 2,5 μΐ reakcií sa nanesie na sekvenčný gél [25,2 g močoviny, 22 ml H2Oredest, 6 ml ΙΟχ TBE, 10 ml polyakrylamidu (40 %), 2 ml peroxosíranu amónneho (16 mg/ml), 60 μΐ TEMED] v poradí ‘G’, ‘A’, ‘T’, ‘C’. Elektroforéza prebieha pri 40 Wattoch a 1500 Voltoch 4,5 hodiny.
Claims (4)
1. Plazmid pozostávajúci zo sekvencie DNA znázornenej na obrázku 1.
2. Sekvencie DNA s nukleotidovou sekvenciou znázornenou na obrázku 1.
3. Plazmid alebo sekvencia DNA podľa nároku 1 alebo 2 na použitie v mikrobiologickej analytike a/alebo diagnostike.
4. Plazmid alebo sekvencia DNA podľa nároku 1 alebo 2 na použitie ako expresné vektory.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19713543A DE19713543B4 (de) | 1997-04-02 | 1997-04-02 | Bakterielle Plasmide |
PCT/EP1998/001720 WO1998044134A2 (de) | 1997-04-02 | 1998-04-01 | Bakterielle plasmide |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK133899A3 SK133899A3 (en) | 2000-05-16 |
SK284928B6 true SK284928B6 (sk) | 2006-02-02 |
Family
ID=7825193
Family Applications (2)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK1338-99A SK284928B6 (sk) | 1997-04-02 | 1998-04-01 | Plazmid pozostávajúci zo sekvencie DNA, sekvencia DNA a jeho použitie |
SK44-2005A SK284929B6 (sk) | 1997-04-02 | 1998-04-01 | Plazmid pozostávajúci zo sekvencie DNA, sekvencia DNA a jeho použitie |
Family Applications After (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK44-2005A SK284929B6 (sk) | 1997-04-02 | 1998-04-01 | Plazmid pozostávajúci zo sekvencie DNA, sekvencia DNA a jeho použitie |
Country Status (32)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6391631B1 (sk) |
EP (1) | EP0975774B1 (sk) |
JP (2) | JP2000514661A (sk) |
KR (1) | KR100398558B1 (sk) |
CN (2) | CN1194093C (sk) |
AR (1) | AR010140A1 (sk) |
AT (1) | ATE277190T1 (sk) |
AU (1) | AU739941B2 (sk) |
BR (1) | BR9808458A (sk) |
CA (1) | CA2285633C (sk) |
CO (1) | CO4790114A1 (sk) |
CZ (2) | CZ294686B6 (sk) |
DE (2) | DE19713543B4 (sk) |
DK (1) | DK0975774T3 (sk) |
DZ (1) | DZ2454A1 (sk) |
EA (2) | EA003738B1 (sk) |
EE (1) | EE04944B1 (sk) |
ES (1) | ES2229492T3 (sk) |
HK (2) | HK1026233A1 (sk) |
HU (1) | HU228182B1 (sk) |
IL (2) | IL132101A0 (sk) |
NZ (1) | NZ338000A (sk) |
PE (1) | PE96799A1 (sk) |
PL (2) | PL192699B1 (sk) |
PT (1) | PT975774E (sk) |
SI (1) | SI0975774T1 (sk) |
SK (2) | SK284928B6 (sk) |
TR (1) | TR199902434T2 (sk) |
TW (1) | TW567225B (sk) |
UA (1) | UA73072C2 (sk) |
WO (1) | WO1998044134A2 (sk) |
ZA (1) | ZA982733B (sk) |
Families Citing this family (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE19751242C2 (de) * | 1997-11-19 | 2001-02-08 | Pharma Zentrale Gmbh | DNA-Sequenzen aus Fimbriengenen von Escherichia coli Stamm DSM 6601 |
EP1038035A1 (de) * | 1997-11-19 | 2000-09-27 | Pharma-Zentrale Gmbh | VERFAHREN ZUR IDENTIFIZIERUNG VON $i(ESCHERICHIA COLI) STAMM DSM 6601 |
DE19915772C2 (de) * | 1998-11-18 | 2001-08-30 | Pharma Zentrale Gmbh | Verfahren zur Identifizierung von Escherichia coli Stamm DSM 6601 |
DE10155928A1 (de) * | 2001-11-15 | 2003-06-12 | Degussa | recA-negativer und rhaB-negativer Mikroorganismus |
US7648886B2 (en) * | 2003-01-14 | 2010-01-19 | Globalfoundries Inc. | Shallow trench isolation process |
DE10328669B4 (de) * | 2003-06-26 | 2005-12-01 | Pharma-Zentrale Gmbh | Plasmidfreier Klon des E. coli Stammes DSM 6601 |
CN100368549C (zh) * | 2006-03-29 | 2008-02-13 | 北京未名凯拓作物设计中心有限公司 | 一种细菌质粒及其衍生质粒与应用 |
EP2466678B1 (en) | 2009-08-10 | 2017-11-22 | LG Chem, Ltd. | Lithium secondary battery |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US5843882A (en) * | 1995-04-27 | 1998-12-01 | The United States Of America As Represented By The Department Of Health And Human Services | Antiviral proteins and peptides |
CN1060807C (zh) * | 1995-05-25 | 2001-01-17 | 中国科学院微生物所 | 大肠杆菌中表达外源基因的质粒和牛凝乳酶原的生产方法 |
-
1997
- 1997-04-02 DE DE19713543A patent/DE19713543B4/de not_active Expired - Fee Related
-
1998
- 1998-01-04 UA UA99105881A patent/UA73072C2/uk unknown
- 1998-03-31 DZ DZ980064A patent/DZ2454A1/xx active
- 1998-04-01 SK SK1338-99A patent/SK284928B6/sk not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 CA CA002285633A patent/CA2285633C/en not_active Expired - Fee Related
- 1998-04-01 HU HU0001857A patent/HU228182B1/hu not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 CN CNB988044471A patent/CN1194093C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1998-04-01 NZ NZ338000A patent/NZ338000A/en not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 CN CNB2005100059434A patent/CN100429313C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1998-04-01 DK DK98919137T patent/DK0975774T3/da active
- 1998-04-01 DE DE59812000T patent/DE59812000D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-04-01 SI SI9830713T patent/SI0975774T1/xx unknown
- 1998-04-01 SK SK44-2005A patent/SK284929B6/sk not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 PL PL373720A patent/PL192699B1/pl unknown
- 1998-04-01 WO PCT/EP1998/001720 patent/WO1998044134A2/de active IP Right Grant
- 1998-04-01 EP EP98919137A patent/EP0975774B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-04-01 EA EA200000567A patent/EA003738B1/ru not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 PT PT98919137T patent/PT975774E/pt unknown
- 1998-04-01 PL PL336156A patent/PL192687B1/pl unknown
- 1998-04-01 CZ CZ19993482A patent/CZ294686B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 TR TR1999/02434T patent/TR199902434T2/xx unknown
- 1998-04-01 EA EA199900893A patent/EA003700B1/ru not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 AU AU72095/98A patent/AU739941B2/en not_active Ceased
- 1998-04-01 IL IL13210198A patent/IL132101A0/xx active IP Right Grant
- 1998-04-01 CZ CZ2004894A patent/CZ294867B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 KR KR10-1999-7009001A patent/KR100398558B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1998-04-01 ES ES98919137T patent/ES2229492T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1998-04-01 AT AT98919137T patent/ATE277190T1/de active
- 1998-04-01 BR BR9808458-5A patent/BR9808458A/pt not_active Application Discontinuation
- 1998-04-01 EE EEP199900445A patent/EE04944B1/xx unknown
- 1998-04-01 JP JP10541119A patent/JP2000514661A/ja active Pending
- 1998-04-01 ZA ZA982733A patent/ZA982733B/xx unknown
- 1998-04-02 PE PE1998000241A patent/PE96799A1/es not_active Application Discontinuation
- 1998-04-02 TW TW087105015A patent/TW567225B/zh not_active IP Right Cessation
- 1998-04-02 CO CO98018666A patent/CO4790114A1/es unknown
- 1998-04-02 AR ARP980101500A patent/AR010140A1/es active IP Right Grant
-
1999
- 1999-09-27 IL IL132101A patent/IL132101A/en not_active IP Right Cessation
-
2000
- 2000-09-01 HK HK00105484A patent/HK1026233A1/xx not_active IP Right Cessation
- 2000-10-02 US US09/676,974 patent/US6391631B1/en not_active Expired - Lifetime
-
2002
- 2002-05-02 JP JP2002130939A patent/JP2003000245A/ja active Pending
-
2006
- 2006-06-07 HK HK06106492.4A patent/HK1086596A1/xx not_active IP Right Cessation
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
Diaz et al. | Plasmid R1 DNA replication dependent on protein synthesis in cell-free extracts of E. coli | |
SK284928B6 (sk) | Plazmid pozostávajúci zo sekvencie DNA, sekvencia DNA a jeho použitie | |
Hesman et al. | Cloning, characterization, and nucleotide sequence analysis of a Zymomonas mobilis phosphoglucose isomerase gene that is subject to carbon source-dependent regulation | |
TWI284150B (en) | Plasmid-free clone of E. coli strain DSM 6601 | |
Hartley et al. | Use of plasmid pTV1 in transposon mutagenesis and gene cloning in Bacillus amyloliquefaciens | |
US6376185B1 (en) | DNA sequences of genes from fimbriae d'escherichia coli strain DSM 6601 | |
Maas et al. | D-Serine deaminase is a stringent selective marker in genetic crosses | |
Threlfall et al. | Plasmid profile typing and plasmid fingerprinting | |
Carter et al. | The role of oriT in tra-dependent enhanced recombination between mini-F-lac-oriT and λplac5 | |
ES2296397T3 (es) | Proceso de separacion y de caracterizacion de las funciones potencialmente presentes en una muestra biologica que contiene acidos nucleicos. | |
Gillespie et al. | Metagenomic libraries | |
Qimron et al. | Reliable determination of transposon insertion site in prokaryotes by direct sequencing | |
Watabe et al. | Effects of temperature-sensitive variants of the Bacillus subtilis dnaB gene on the replication of a low-copy-number plasmid | |
Yun et al. | Bacterial arylsulfate sulfotransferase as a reporter system | |
Gillespie et al. | Metagenomic libraries from uncultured microorganisms | |
Epis et al. | A novel method for the isolation of DNA from intracellular bacteria, suitable for genomic studies | |
Tovkach | Isolation and preliminary characterization of cryptic plasmids from Erwinia carotovora | |
Rohde et al. | Plasmid isolation from bacteria | |
Borrell et al. | Interaction of initiator proteins with the origin of replication of an IncL/M plasmid | |
KR920007682B1 (ko) | 선별시스템을 갖는 플라스미드와 그의 제조방법 및 선별방법 | |
Matsutani | The internal sequence of IS 1 stimulates RNA synthesis from the IS 1 own and exogenous promoters | |
CN111424102A (zh) | 一种化妆品特定菌多重pcr快速检测试剂盒及其检测方法 | |
HANIFI | Studies on membrane localization of the L-lysine and L-arginine Exporter LysO and ArgO in Escherichia coli. | |
Kuhl et al. | Transcription of exogenous and endogenous deoxyribonucleic acid templates in cold-shocked Bacillus subtilis | |
Sullivan | Transcriptional analysis of cell division genes in Escherichia coli |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees |
Effective date: 20110401 |
|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees |
Effective date: 20170401 |