SK233092A3 - Traveling device for automatic maintenance mechanism on spinning or twisting machines - Google Patents

Traveling device for automatic maintenance mechanism on spinning or twisting machines Download PDF

Info

Publication number
SK233092A3
SK233092A3 SK2330-92A SK233092A SK233092A3 SK 233092 A3 SK233092 A3 SK 233092A3 SK 233092 A SK233092 A SK 233092A SK 233092 A3 SK233092 A3 SK 233092A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
running
rail
machine
spinning
cam
Prior art date
Application number
SK2330-92A
Other languages
English (en)
Inventor
Walter Mayer
Robert Tuschl
Original Assignee
Rieter Ingolstadt Spinnerei
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rieter Ingolstadt Spinnerei filed Critical Rieter Ingolstadt Spinnerei
Publication of SK233092A3 publication Critical patent/SK233092A3/sk

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H13/00Other common constructional features, details or accessories
    • D01H13/005Service carriages travelling along the machines
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B13/00Other railway systems
    • B61B13/04Monorail systems

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Handcart (AREA)

Description

Pojazdné zariadenie zosúkavacích strojov Oblasť techniky / obslužného automatu spriadacích alebo
Vynález sa týka pojazdného zariadenia obslúžneho automatu
spriadacích alebo zosúkavacích strojov, na ktorých je obslúžny
automat vedený na koľajovom systéme a jeho podvozok je na obidvoch čelných stranách pevne spojený vždy s jedným oporným kolesom, tvoriacim pojazdné ústrojenstvo a v predĺžení obidvoch vidlicových ramien je vo dvojiciach usporiadaná súprava vodiacich kladiek, uložená na stenách koľaje. Obslúžny automat prechádza po koľajovom systéme k jednotlivým pracovným miestam textilného stroja, ktorý má pracovné miesta usporiadané na dvoch pozdĺžnych stranách stroja, takže obslúžny automat musí nutne prechádzať na druhú stranu po oblúkových úsekoch koľaje.
Doterajší stav techniky
Obslúžnym automatom sa rozumie uzavretá konštrukčná skupina, ktorá z technologických dôvodov musí byť premiestňovaná v jednej pohybovej rovine medzi jednotlivými pracovnými miestami textilného stroja. Na umožnenie takéhoto pohybu je obslúžny automat uložený na pojazdnej koľajnici koľajového systému stroja. Koľajový systém, ktorý pozostáva z vonkajšej a vnútornej pojazdnej koľajnice, je na ráme stroja podopretý sústavou podpier. Obslúžny automat je podopretý pomocou vodiacich kladiek, nesených ramenom obslúžneho automatu, na vnútornej pojazdnej koľajnici, zatiaľ čo pojazdné a vodiace kolesá obslúžneho automatu sú vedené na vonkajšej pojazdnej koľajnici.
Rozhodujúci vplyv na jazdné vlastnosti pojazdného zariadenia obslúžneho automatu má konštrukčné vytvorenie vonkajšieho koľajnicového systému a podvozku.
Podvozok obslúžneho automatu musí preto zaisťovať úplne presné vedenie vzhladom na pracovné miesta textilného stroja aj pri prechádzaní zatáčok na oblúkových úsekoch vonkajšej pojazdnej koľajnice. Kritickým miestom pohybu pri tomto podvozku obslúžneho automatu je nabiehanie na oblúkové úseky dráhy. V dôsledku pomerne vysokej rýchlosti pri velkej hmotnosti a objeme obslúžneho automatu dochádza pri prechode zatáčkou dráhy k brzdeniu podvozku a pohyb obslúžneho automatu je nekludný.
Pri dosiaľ známych riešeniach je vždy jedno pojazdné koleso na obidvoch koncoch podvozku obslúžneho automatu pevne uchytené, pričom vidlicové rameno pojazdných kolies je uložené otočné pomocou guľového čapu. Pojazdné koleso musí, byť pri týchto známych riešeniach opatrené z obidvoch strán okolesníkmi, aby sa zaistilo vedenie pojazdného kolesa na pojazdnej koľajnici v priebehu dopravy. Pri prechode zatáčkou na pojazdnej hornej ploche pojazdnej koľajnice však z rozdielnych obvodových rýchlostí obidvoch okolesníkov vzhľadom na bočné plochy pojazdných koľajníc vzniká pomerne značné kĺzavé trenie, ktoré sa prakticky prejavuje nekľudnou jazdou a rýchlym opotrebením pojazdných kolies.
Ďalšie známe zdokonalené riešenie spočíva v tom, že pojazdné kolesá sú opatrené obojstrannými okolesníkmi, z ktorých každý je uložený otočné voči pojazdnému kolesu a je nezávislý na druhom okolesníku. Avšak ani týmto riešením sa neodstráni opotrebenie trecích miest a spontánny brzdiaci účinok.
Iné známe riešenie podľa DE-OS 38 33 739 opustilo používanie okolesníkových prvkov na pojazdných kolesách. Vedľa pojazdného kolesa, avšak v spojení s ním sú na obidvoch stranách pojazdnej koľajnice uložené tri vodiace kladky s osami rovnobežnými s osou pojazdného kolesa. Zvláštnosť tohoto riešenia spočíva v tom, že z týchto vodiacich kladiek sú aspoň dve vodiace kladky uložené na súvrati oblúkov pojazdnej koľajnice v rôznych radiálnych rovinách a oblúk pojazdnej koľajnice je vytvorený s dvoma rôznymi polomermi. Pretože sú však najmenej dve ďalšie pojazdné kolesá pevne spolu spojené v presne stanovenom vzájomnom odstupe, zostáva kĺzavé trenie na pojazdných kolesách neodstránené a tiež sa nepodarilo zaistiť dostatočne kľudný pohyb obslúžneho automatu.
Úlohou vynálezu je preto zlepšiť jazdné vlastnosti podvozkov obslúžnych automatov pri ich jazde oblúkovými úsekmi koľajového systému textilných strojov, aby sa dosiahol kľudný jazdný pohyb obslúžnych automatov pri súčasnom odstránení kĺzavých trení a spontánneho natáčania pojazdných kolies.
Obslúžny automat je opatrený podvozkom uloženým nad opornou koľajnicou, ktorý obsahuje na svojej spodnej strane vodiace kladky, ktoré udržujú obslúžny automat na pojazdnej koľajnici. Je navrhnuté, aby na obidvoch stranách podvozku v smere priečnom ku koľajnici bolo umiestnené vždy jedno pojazdné ústrojenstvo.
Podstata vynálezu obslúžneho automatu podľa ústrojenstvo pojazdného je uchytené v pohyblivej tohoto otočného ložiska
Os
Podstata pojazdného zariadenia vynálezu spočíva v tom, že pojazdné zariadenia obsahuje oporné koleso, ktoré vidlici uloženej v otočnom ložisku, prebieha v strednej zvislej rovine V predĺžení vidlicového ramena sú pojazdnej koľajnice vo dvojiciach ktorých osi otáčania sú rovnobežné s Otočné ložisko je spojené spojovacou ložiskom, ktoré je rovnako spojené s pojazdného ústrojenstva po priamej dráhe aretovaná v polohe rovnobežnej so Výkyvný pohyb spojovacej koľajnicu a smerom von od pevne fixovaným dorazom na smere, t.z. v smere priečnom k obsluhovanému stroju, je preloženej oporným kolesom, na obidvoch stranách steny usporiadané vodiace kladky, osou otočného ložiska.
sto j inou s výkyvným ložiskom. Pri pohybe je spojovacia stojina smerom jazdy z obidvoch strán, stojiny v smere kolmom na pojazdnú obsluhovaného stroja je znemožnený podvozku. Výkyvný pohyb v opačnom i k pojazdnej koľajnici, avšak smerom aretovaný uvoľniteľným aretačným ústrojenstvom, tvoreným západkou. Pri jazde obslúžneho automatu po priamej dráhe je tak vozík obslúžneho automatu spoľahlivo vedený a je znemožnené jeho spriečenie, ku ktorému by mohlo dôjsť v dôsledku reakcie činnosti niektorých konštrukčných skupín na obslúžnom automate v priebehu obslúžnych operácií. Spriečenie by tiež mohlo byť vyvolané vlečnou unášacou reťazou energetických káblov, ktoré sú v jednom smere pohybu obslúžneho automatu vlečené, zatiaľ čo v druhom smere sú posúvané.
K pojazdnému ústrojenstvu podvozku patrí tiež sledovacia kladka, ktorá je s pojazdným ústrojenstvom spojená tyčkou, prebiehajúcou zvisle a kolmo k západke, s ktorou je v priesečníku osi tyčky a osi západky spojená otočným spojom. Bezprostredne pred začiatkom oblúkového úseku dráhy pojazdnej koľajnice je na bočnej ploche pojazdnej koľajnice, odvrátenej od obsluhovaného stroja a rovnobežne so smerom jazdy vytvorená vačka s dĺžkou rovnou vzájomnej vzdialenosti obidvoch sledovacích kladiek.
Pri jazde obslúžneho automatu po oblúkovom úseku dráhy je zaistený kľudný pohyb bez kĺzavého trenia tak, že oporné kolesá podvozku sú uložené v otočnom ložisku, ktoré umožní prispôsobenie natočenia oporného kolesa v oblúkovom úseku koľajnice. Aby sa pritom zamedzilo, že by sa obslúžny automat pri tejto jazde príliš priblížil k stroju, je okrem toho navrhnuté, aby bolo otočné ložisko pomocou spojovacej stojiny spojené s výkyvným ložiskom, ktoré umožňuje výkyvný pohyb oporného kolesa vo vodorovnej rovine oproti pozdĺžnej osi podvozku. Toto natáčavé menenie polohy je však umožnené až vtedy, keď na začiatku oblúkového úseku pojazdnej koľajnice sledovacia kladka nabehne pri svojom nútenom pojazdnom pohybe na vačku a jej pohyb smerom hore sa prenesie zvislou tyčkou na výkyvnú západku, ktorú zdvihne hore nad úzku hornú stranu spojovacej stojiny, takže sa aretácia spojovacej stojiny z jednej strany uvoľní a oporné koleso môže sledovať oblúkový úsek pojazdnej koľajnice a vykývnuť sa relatívne voči podvozku.
Pre krátky nasledujúci úsek dráhy je však tento výkyvný pohyb znemožnený. Podvozok obslúžneho automatu je usporiadaním pomocnej kladky a pomocnej koľajnice nútený pohybovať sa ďalej v priamom smere až dovtedy, dokiaľ sa neodblokuje tiež druhá spojovacia stojina a až potom sa môže začať natáčať. Pomocná kladka a pomocná koľajnica sú opornými prostriedkami pre obslúžny automat v tomto prechodnom úseku koľajovej dráhy a odstraňujú tak trhavý prechod do oblúku pojazdnej koľajnice.
Usporiadanie vodiacich prostriedkov na vstupe do oblúku pojazdnej koľajnice je analogické s usporiadaním na výstupe oblúkového úseku, kde sa opäť obnovujú oporné a blokovacie funkcie.
Pri ďalšej jazde obslúžneho automatu nabehne následná sledovacia kladka druhého pojazdného ústrojenstva na vačku a rovnako uvoľní jednostrannú aretáciu spojovacej stojiny pre príslušnú spojovaciu stojinu pre ďalšie oporné koleso, takže oporné koleso sa môže v závislosti od zakrivenia pojazdnej koľajnice natočiť z priameho pojazdného smeru a relatívne k podvozku, pričom pojazdné kladky podvozku sa odvaľujú so šikmej roviny pomocnej vačky.
V závislosti od polomeru zakrivenia pojazdnej koľajnice sa kĺže nasledujúca sledovacia kladka predčasne zo stojiny vačky. Preto je na hornej strane stojiny vačky vonkajšia strana vačky vo svojej strednej časti skosená, aby sa uľahčilo predčasné opustenie stojiny vačky.
Pri ďalšej jazde obslúžneho automatu, keď sledovacia kladka opustí vačku, zostáva príslušná západka otvorená, dokiaľ príslušná sledovacia kladka na oblúkovom úseku pojazdnej koľajnice opäť nenabehne na druhú vačku a nezdvihne príslušnú západku a potom ju aretuje.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález bude bližšie objasnený pomocou príkladov uskutočnenia vynálezu, zobrazených na výkresoch, kde znázorňujú obr. 1 vzájomné usporiadanie koľajového systému a obslúžneho automatu, obr. 2 axonometrický pohľad na pojazdné ústrojenstvo
I s podvozkom, obr. 3 celkový pohľad zospodu na koľajnicu s podvozkom a pojazdným ústrojenstvom I a pojazdným ústrojenstvom
II, obr. 4 usporiadanie pre aretáciu spojovacej stojiny otočného ložiska a výkyvného ložiska a obr. 5 pohľad zospodu na podvozok so zobrazením mechanizmu pomocnej koľajnice a pomocnej kladky.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Na obr. 1 je zobrazené, že obslúžny automat 15 sa musí pri prechode na druhú stranu stroja pohybovať po oblúkovom úseku koľajovej dráhy plynulou rýchlosťou pri veľmi malom kľzavom trení a tiež nesmie dôjsť k spriečeniu podvozku.
Obr. 2 zobrazuje podstatné znaky riešenia podľa vynálezu. Natáčanie prvého pojazdného ústrojenstva I a tiež druhého pojazdného ústrojenstva voči podvozku 1 je zobrazené na obr. 3. V príkladnom riešení podvozku 1 je zobrazené, že tento podvozok 1 sa môže na oblúkovom úseku pojazdnej koľajnice 12 vykývnuť v rovine hornej plochy pojazdnej koľajnice 12 voči pozdĺžnej osi podvozku 1 o uhol a natočenia. Prvé pojazdné ústrojenstvo I a druhé pojazdné ústrojenstvo II je odblokované. Odblokovanie je umožnené tak, že vačkou 7 a s ňou spolupracujúcou sledovacou kladkou 6 sa prenáša pohyb prostredníctvom tyčky 11 na jednostrannom aretačnom ústrojenstve spojovacej stojiny 9. Rovnaké aretačné ústrojenstvo je tiež použité pri druhom pojazdnom ústrojenstve II. Možnosťou natočenia prvého pojazdného ústrojenstva χ a druhého pojazdného ústrojenstva II sa odstráni natáčavý pohyb oporných kolies 4, takže oporné kolesá 4 nemusia byť opatrené okolesníkmi a rovnako tak nedochádza k brzdiacemu kĺzavému treniu vodiacich kladiek 5.
Vačky 2, ktoré spôsobia pri nabehnutí sledovacej kladky 6 odblokovanie západky 10, sú umiestnené na priamych úsekoch steny pojazdnej koľajnice 12 pred začiatkom a za koncom oblúkového úseku pojazdnej koľajnice 12,. Pojazdný smer obslúžneho automatu 15 možno ľubovoľne voliť. Len čo obslúžny automat 15 opustí oblúkový úsek pojazdnej koľajnice 12, zablokuje sledovacia kladka 6 pomocou západkového mechanizmu vždy predné pojazdné ústrojenstvo zachytením jeho spojovacej stojiny 9. Pri ďalšej jazde obslúžneho automatu 15 sa zablokuje tiež spojovacia stojina nasledujúceho pojazdného ústrojenstva pomocou sledovacej kladky a západkového mechanizmu.
V súvislosti s tým bude objasnený príklad zobrazený na obr. 5. Ak sa odblokuje prvá spojovacia stojina 9, je podvozok 1 nútený pohybovať sa v dôsledku usporiadania pomocnej kladky 20. a pomocnej koľajnice 19 až do odblokovania nasledujúcej spojovacej stojiny 9 po priamej dráhe a až potom sa začať vykyvovať, pričom nasledujúca pojazdná kladka 14 sa odvaluje po pomocnej vačke 21.
Podvozok sa vykývne svojou prednou časťou o uhol g natočenia, takže nasledujúca sledovacia kladka 6 po odblokovaní druhej spojovacej stojiny 9 opustí vačku 7 smerom do strany, pričom na uľahčenie prechodu je hrana vačky 7 opatrená skosením 13.
Obr. 4 zobrazuje, ako je spojovacia stojina 9 zobrazená v priereze, aretovaná dorazom 8 a západkou 10. Po odblokovaní je nos západky 10 uložený na hornej ploche spojovacej stojiny 9. Šírka spojovacej stojiny '9 je pritom dimenzovaná tak, že nos západky 10 nemôže ani pri maximálnej hodnote uhla g natočenia spojovacej stojiny 9 opustiť záber s touto spojovacou stoj inou 9.
Opätovné zablokovanie spojovacej stojiny 9 sa uskutočňuje tak, že na začiatku výjazdu do priameho úseku kolaje sa spojovacia stojina 9 opäť privedie do kontaktu s dorazom 8 a nos západky 10 sa prenesie cez hornú plochu spojovacej stojiny 9 na jej druhú stranu a zapadne do aretačnej polohy.
ίΨύΧ,Ο - %£

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Pojazdné zariadenie zosúkavacich strojov, koľajovom stranách obslúžneho tvoriacim automatu spriadacích alebo je obslúžny automat vedený na je na obidvoch čelných vždy s jedným oporným predĺžení usporiadaná stenách na ktorých jeho podvozok pevne spojený pojazdné ústrojenstvo a v ramien je kladiek, u j ú c e s systéme a vidlicových vodiacich kolesom, obidvoch súprava koľajnice, a
    koľajovej dráhe je vyzná vedené po ktorého os otáčania je vo dvojiciach uložená na tým, že jeho oporné koleso (4), uložené v otočnom ložisku (3), súhlasná so strednou zvislou osou oporného kolesa (4) a otočné ložisko (3) je spojené spojovacou stoj inou (9) s výkyvným ložiskom (2) na podvozku (1), pričom spojovacia stojina (9) je na obidve strany aretovaná pevným dorazom (8) a výkyvnou západkou (10).
  2. 2. Pojazdné zariadenie obslúžneho automatu spriadacích alebo zosúkavacich strojov podía nároku 1, vyznačuj úce sa tým, že stranou od pojazdnej kolajnice (12), ale v zvislom smere vzhľadom na hornú plochu pojazdnej koľajnice (12), je vedená tyčka (11), pričom jeden koniec tejto tyčky (11) je uchytený otočné na stojine západky (10) a druhý koniec tyčky (11) je opatrený sledovacou kladkou (6), ktorej vodorovná os je uložená vodorovne a rovnobežne s hornou plochou pojazdnej koľajnice (12).
  3. 3. Pojazdné zariadenie obslúžneho automatu spriadacích alebo zosúkavacich strojov podía nároku 1, vyznačuj úce sa tým, že na začiatku a na konci oblúkového úseku pojazdnej koľajnice (12) je na jej bočnej strane usporiadaná vždy jedna vačka (7), prebiehajúca v smere lineárneho úseku pojazdnej koľajnice (12), pričom pozdĺžna os vačky (7) je rovnobežná s hornou plochou pojazdnej kolajnice (12) a dĺžka vačky (7) sa rovná vzájomnému odstupu dvoch sledovacích kladiek (6).
  4. 4. Pojazdné zariadenie obslúžneho automatu spriadacích alebo zosúkavacích strojov podlá nároku 1, vyznačuj úce sa tým, že vačky (7) sú zakončené na obidvoch svojich koncoch v pozdĺžnom smere šikmými rovinnými nábehmi, smerovanými k hornej ploche pojazdnej koíajnice (12), pričom bočná pozdĺžna hrana vačiek (7), odvrátená od steny pojazdnej kolajnice, je v strednej časti svojej dĺžky opatrená skosením (13) .
  5. 5.
    Pojazdné zariadenie obslúžneho automatu spriadacích alebo zosúkavacích strojov podía nároku 1, vyznačuj úce sa tým, spojovacej pojazdnej následnej pomocnej koľajnici
SK2330-92A 1990-12-24 1991-11-09 Traveling device for automatic maintenance mechanism on spinning or twisting machines SK233092A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4041855A DE4041855A1 (de) 1990-12-24 1990-12-24 Fahreinrichtung fuer wartungsautomat an spinn- oder zwirnmaschinen
PCT/EP1991/002124 WO1992011404A1 (de) 1990-12-24 1991-11-09 Fahreinrichtung für wartungsautomat an spinn- oder zwirnmaschinen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK233092A3 true SK233092A3 (en) 1995-06-07

Family

ID=6421493

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK2330-92A SK233092A3 (en) 1990-12-24 1991-11-09 Traveling device for automatic maintenance mechanism on spinning or twisting machines

Country Status (6)

Country Link
US (1) US5269228A (sk)
EP (1) EP0516771B1 (sk)
CZ (1) CZ280322B6 (sk)
DE (2) DE4041855A1 (sk)
SK (1) SK233092A3 (sk)
WO (1) WO1992011404A1 (sk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1057908B1 (de) * 1999-05-28 2003-06-25 Zellweger Luwa Ag Wanderreiniger für textile Fertigungsanlagen

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2549954A (en) * 1948-09-13 1951-04-24 Guntert And Zimmerman Truck for canal lining equipment
GB1181451A (en) * 1967-03-03 1970-02-18 H S Marsh Nuclear Energy Ltd Improvements in Mono-Rail Conveyor Systems
IT1162493B (it) * 1979-10-22 1987-04-01 Sante Zelli Perfezionamenti ai dispositivi di rullaggio per le vie di corsa di veicoli particolarmente per carrelli per riprese cinetelevisive
JPS5687966U (sk) * 1979-12-12 1981-07-14
DE3030929C2 (de) * 1980-08-16 1983-01-05 Mannesmann AG, 4000 Düsseldorf Laufkatze
DE3602961A1 (de) * 1986-01-31 1987-08-13 Schubert & Salzer Maschinen Verfahren und vorrichtung zum warten der arbeitsstellen von spinn- oder zwirnmaschinen mittels mehrerer an den arbeitsstellen entlang fahrbarer wartungseinrichtungen
CS264244B1 (en) * 1987-10-06 1989-06-13 Zdenek Ing Spindler Travel device for service automat of textile machine

Also Published As

Publication number Publication date
EP0516771A1 (de) 1992-12-09
US5269228A (en) 1993-12-14
WO1992011404A1 (de) 1992-07-09
DE4041855A1 (de) 1992-06-25
CZ233092A3 (en) 1993-07-14
CZ280322B6 (cs) 1995-12-13
EP0516771B1 (de) 1996-02-14
DE59107410D1 (de) 1996-03-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2123555C1 (ru) Грузовой вагон для рельсов
EP0384223B1 (de) Elektrohängebahn
CS197250B2 (en) Elevator
CN112093662A (zh) 一种盾构管片吊运机
EP0802149B1 (de) Fahrwerk, insbesondere für Kettenzüge, Lastaufnahmemittel und/oder Schleppkabel
EP0859716B1 (de) Schienengebundene förderanlage und verfahren zu ihrem betrieb
SK233092A3 (en) Traveling device for automatic maintenance mechanism on spinning or twisting machines
DE2260341A1 (de) Foerderanlage mit zugseilfuehrungsrollen
CS276231B6 (en) Suspended transport system
FI108342B (fi) Kone sõhk÷isen ilmajohdon ajolangan keskeytykset÷ntõ asettamista varten
JP2974329B2 (ja) 可動体の搬送設備
EP0492465B1 (de) Selbsttätige Beladevorrichtung für eine Hängefördervorrichtung
DE3009900C2 (de) Fördereinrichtung für Lasten
JP3471108B2 (ja) 粗紡機
CZ141099A3 (cs) Kolejový nákladní vůz
CS159291A3 (en) Conveyance for transport of persons and/or goods
JP3900750B2 (ja) 移動体使用の搬送設備
RU2090480C1 (ru) Горизонтально-замкнутый тележечный конвейер
AT526242B1 (de) Parksystem für eine Umlaufseilbahn
JP2904508B2 (ja) 可動体搬送設備
JP6880419B2 (ja) 運搬台車および搬送装置
CN220131123U (zh) 一种便捷式物料输送机构
DD221713A1 (de) Fuehrungseinrichtung fuer transportwagen an einer gesclossenen bahn
DE2728416A1 (de) Umlaufbergseilbahn
JPH0239894Y2 (sk)