SK130199A3 - Method for the production of ice cream having two components - Google Patents

Method for the production of ice cream having two components Download PDF

Info

Publication number
SK130199A3
SK130199A3 SK1301-99A SK130199A SK130199A3 SK 130199 A3 SK130199 A3 SK 130199A3 SK 130199 A SK130199 A SK 130199A SK 130199 A3 SK130199 A3 SK 130199A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
core
ice cream
fat
coating solution
temperature
Prior art date
Application number
SK1301-99A
Other languages
English (en)
Inventor
Richard Beer
Original Assignee
Schoeller Lebensmittel
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schoeller Lebensmittel filed Critical Schoeller Lebensmittel
Publication of SK130199A3 publication Critical patent/SK130199A3/sk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23GCOCOA; COCOA PRODUCTS, e.g. CHOCOLATE; SUBSTITUTES FOR COCOA OR COCOA PRODUCTS; CONFECTIONERY; CHEWING GUM; ICE-CREAM; PREPARATION THEREOF
    • A23G9/00Frozen sweets, e.g. ice confectionery, ice-cream; Mixtures therefor
    • A23G9/04Production of frozen sweets, e.g. ice-cream
    • A23G9/22Details, component parts or accessories of apparatus insofar as not peculiar to a single one of the preceding groups
    • A23G9/24Details, component parts or accessories of apparatus insofar as not peculiar to a single one of the preceding groups for coating or filling the products
    • A23G9/245Details, component parts or accessories of apparatus insofar as not peculiar to a single one of the preceding groups for coating or filling the products for coating the products
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23GCOCOA; COCOA PRODUCTS, e.g. CHOCOLATE; SUBSTITUTES FOR COCOA OR COCOA PRODUCTS; CONFECTIONERY; CHEWING GUM; ICE-CREAM; PREPARATION THEREOF
    • A23G9/00Frozen sweets, e.g. ice confectionery, ice-cream; Mixtures therefor
    • A23G9/44Frozen sweets, e.g. ice confectionery, ice-cream; Mixtures therefor characterised by shape, structure or physical form
    • A23G9/48Composite products, e.g. layered, laminated, coated, filled

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Confectionery (AREA)

Description

Spôsob výroby dvojzložkovej zmrzliny a dvojzložková zmrzlina
Oblasť techniky
Predkladaný vynález sa týka spôsobu výroby dvojzložkových zmrzlín, v ktorých zmrazené jadro zmrzliny je obklopené obaľovacou vrstvou s obsahom tuku. Vynález sa ďalej týka dvojzložkových zmrzlín, ktoré je možné získať spôsobom podľa vynálezu.
Doterajší stav techniky
Dvoj- alebo viaczložkové zmrzliny, v ktorých je jadro zmrzliny obklopené ďalšou vrstvou zmrzliny, ktorá je od zloženia jadra zmrzliny odlišná, sú všeobecne dobre známe odborníkom v oblasti a sú na trhu mnoho rokov. Pri výrobe dvojzložkovej zmrzliny, napr. takej, ktorá má vnútorné mliečne zmrzlinové jadro a vonkajšiu vrstvu tvorenú ovocnou zmrzlinou sa roztok ovocnej zmrzliny naplní do formy ochladenej na nízke teploty, kde tenká vrstva stuhnutej ovocnej zmrzliny vytvára vnútorný povrch formy. Po odsatí zvyšku roztoku ovocnej zmrzliny, stále v tekutej fáze, možno zaviesť do už takto obalenej formy z vnútornej strany vrstvou ovocnej zmrzliny ďalšiu látku, napr. mliečnu zmrzlinu, pričom sa forma opäť ochladí. Kvôli vybratiu konečného produktu je potrebné formu mierne zohriať tak, aby bolo možné vybrať dvojzložkovú zmrzlinu z formy bez toho, aby došlo k jej poškodeniu. Týmto spôsobom sa však získajú výrobky, v ktorých má vonkajšia vrstva ovocnej zmrzliny veľmi veľké kryštály a je tvrdá a krehká a pri konzumácii sa rozpadá na malé častice.
Keďže tento postup na výrobu dvojzložkových zmrzlín je relatívne komplikovaný a zložitý, častejšie sa používa tzv. namáčacia metóda, pri ktorej sa jadro zmrzliny, predchladené na určitú teplotu ponorí do roztoku ovocnej zmrzliny, kde sa kvôli nízkej teplote jadra na jeho povrchu vytvorí vrstva ovocnej zmrzliny. Roztok ovocnej zmrzliny po kontakte so vzduchom vytvára malé kryštáliky ľadu, čím sa môže zabrániť pieskovitej chuti v konečnom produkte.
-2ΕΡ Ο 710 074 napr. uvádza výrobu nanuku, ktorý pozostáva z jadra tvoreného mliečnou zmrzlinou a obalu na báze ovocnej zmrzliny. Zmrzlina sa vyrába ponorením jadra ochladeného na teplotu nižšiu ako -15 °C do roztoku ovocnej zmrzliny, kedy sa počas ponorenia vytvorí na jadre vrstva ovocnej zmrzliny. Jadro pokryté vrstvou ovocnej zmrzliny sa potom znovu ochladí, napr. ponorením do kryogénnej tekutiny, aby sa zabezpečila lepšia priľnavosť vrstvy ovocnej zmrzliny na jadro mliečnej zmrzliny a aby kryštály v obaľovacom roztoku boli malé.
V Japonskej publikovanej patentovej žiadosti 61 (86) - 56045 je opísaná výroba mnohovrstvovej zmrzliny s veľkou aeráciou obaľovacej vrstvy, pri ktorej jadro napr. mliečnej zmrzliny alebo sorbetu sa ponorí do vodného sólu. Sol sa získa rozpúšťaním 30 až 50 % tuhých cukrov, 3 až 6 % želatíny a 1 % albumínu a stabilizácia vzduchových bublín (aerácia) v obale sa dosiahne pomocou 0,3 % esterov cukrov.
US-A-2 985 263 ďalej opisuje spôsob obaľovania zmrazeného zmrzlinového výrobku vodným obaľovacím roztokom, ktorý kvôli zabezpečeniu adhézie vodného obaľovacieho roztoku na jadro obsahuje alginát alkalického kovu.
Predmetom predkladaného vynálezu je teda získať zmrzlinu s obaľovacou vrstvou s obsahom tuku a spôsob jej výroby, pri ktorom obaľovanie nie je obtiažne a táto obaľovacia vrstva sa pri konzumácii neláme a má konzistenciu, ktorá sa vníma ako mäkká a krémovitá.
Podstata vynálezu
Cieľ vynálezu sa dosiahne pomocou spôsobu, pri ktorom je povrch zmrazeného jadra upravený na teplotu nižšiu ako minimálne -15 °C, povrch jadra sa ponorí do roztoku ľadu s obsahom tuku na dostatočne dlhú dobu, aby sa na jadre vytvorila kvantitatívna vrstva, aby obaľovací roztok mal obsah tuku najmenej 10 % a aby aerácia získanej vrstvy bola medzi 0 a 30 %, vzhľadom na objem obaľovacieho roztoku a potom sa celý výrobok ochladí na povrchovú teplotu nižšiu ako minimálne -15 °C, aby došlo k stvrdnutiu vrstvy s obsahom tuku na zmrazenom jadre zmrzliny.
V druhom uskutočnení sa cieľ dosiahne pomocou spôsobu, kedy sa povrchová teplota zmrazeného jadra zmrzliny upraví na teplotu nižšiu ako minimálne -40 °C,
-3povrch jadra sa ponorí do ľadového roztoku s obsahom tuku na dostatočne dlhú dobu, aby sa na jadre vytvorila kvantitatívna vrstva, aby obaľovací roztok mal obsah tuku najmenej 10 % a aby aerácia získanej vrstvy bola medzi 0 a 30 %, vzhľadom na objem obaľovacieho roztoku, pričom teplota obaľovacej vrstvy takto získanej je prinajmenšom rovnaká alebo nižšia ako teplota uskladnenia.
Výroba jadra zmrzliny sa uskutočňuje pomocou postupov známych odborníkom v tejto oblasti, napr. extrúziou alebo výrobou vo formách. Jadrom môže byť bežná zmrzlina a môže obsahovať bielkoviny všeobecne používané pri výrobe zmrzliny, ako sú mliečne bielkoviny a bielkoviny rastlinného pôvodu. Ďalej jadro môže alebo nemusí byť aerované.
(Pred postupom namáčania sa povrch jadra ochladí na teplotu nižšiu ako asi -15 °C, výhodná je teplota v rozmedzí od 15 °C do -60 °C, výhodnejšie -30 °C až -60 °C. Požadovaná teplota jadra sa dosiahne jeho ponáraním na rôzne dlhú dobu do kryogénneho roztoku, akým je napr. dusík alebo oxid uhličitý, kde napr. pre tekutý dusík sa ukázali ako vhodné doby namáčania v rozmedzí od 7 do 35 sekúnd, výhodne 12 až 18 sekúnd.
Ochladené jadro sa potom ponorí do obaľovacieho roztoku, ktorého obsah tuku je najmenej 10 %, výhodne 10 až 40 % a najvýhodnejšie od 15 do 25 %. V prípade predkladaného vynálezu sa ako veľmi vhodný ukázal obsah tuku od 15 % do 18%.
Ako tukové zložky obaľovacieho roztoku možno použiť akýkoľvek tuk použiteľný pri výrobe zmrzliny, ako sú napr. živočíšne tuky, napr. mliečny tuk, alebo rastlinné tuky, ako sú napr. kokosový tuk, kakaový tuk, palmový olej, sójový olej, olej z palmových orechov alebo repkový olej, alebo kombinácia živočíšnych a rastlinných tukov.
Mlieko, ktoré je výhodnou súčasťou tukových zložiek, možno použiť v akejkoľvek forme s rôznym obsahom tukových zložiek, pričom sa ako vhodné ukázali byť tekuté mlieko, šľahačka, koncentrované mlieko, práškové mlieko, koncentrované odstredené práškové mlieko, kyslá smotana, jogurt, tvaroh, cmar alebo kefír.
-4Bielkoviny v obaľovacom roztoku môžu byť živočíšneho aj rastlinného pôvodu, pričom vzhľadom na pôvod tuku sa ako zdroj bielkovín používa najmä mlieko.
Obaľovací roztok môže byť aerovaný vzduchom v súlade so známymi metódami, pričom aerácia obaľovacieho roztoku je možná až do 30 %, výhodne do 20 %. Najvýhodnejšia je aerácia v rozmedzí od 0 do 10 % vždy vzhľadom k objemu obaľovacieho roztoku, pričom aeráciu je možné úplne obísť, bez negatívneho ovplyvnenia organoleptických vlastností konečného produktu.
Teraz sa prekvapujúco zistilo, že použitím postupu podľa vynálezu, aj so spomenutými malými stupňami aerácie v obale s obsahom tuku, možno získať rovnorodý, hladký a krémovitý obal.
Počas ponárania jadra zmrzliny je teplota obaľovacieho roztoku v rozmedzí od asi 0 °C do asi 20 °C, pričom vzhľadom na jeho stabilitu pri uchovávaní je výhodná teplota od 0 °C do 10 °C. Teplota obaľovacieho roztoku sa počas postupu určuje podľa teploty jadra, ktoré sa má namáčať, takže počas postupu namáčania dochádza k rýchlej adherencii obaľovacieho roztoku na namáčané jadro. Tu sa ukázala ako veľmi výhodná teplota v rozmedzí od 2 °C do 4 °C.
Ak sa v súlade s druhým uskutočnením vynálezu teplota povrchu jadra zmrzliny upraví na menej ako -40 °C, potom počas namáčania zmrazeného jadra zmrzliny do obaľovacieho roztoku dochádza, kvôli teplotnému šoku spôsobenému rozdielom teplôt medzi jadrom zmrzliny a obaľovacím roztokom, k rýchlej adherencii obaľovacieho roztoku na jadro, pričom v obaľovacej vrstve sa vytvárajú iba extrémne malé kryštáliky ľadu. Z tohto dôvodu sa teplota obaľovacieho roztoku určuje tak, aby bol možný dostatočne veľký rozdiel medzi povrchovou teplotou a teplotou obaľovacieho roztoku, odborník primerane zvolí teplotu jadra zmrzliny a obaľovacieho roztoku na základe znalostí v oblasti. Pre povrch jadra zmrzliny sú výhodné teploty nižšie ako asi -60 °C. Teplota obaľovacieho roztoku môže byť tiež podľa tohto aspektu vynálezu v označenej oblasti, kde kvôli stabilite roztokov s obsahom tuku a požadovaným teplotným šokom sa rozmedzie od 2 do 4 °C ukázalo ako veľmi vhodné.
Doba namáčania jadra zmrzliny do obaľovacieho roztoku sa primárne určuje podľa teploty jadra zmrzliny a teploty a obsahu tuku v obaľovacom roztoku. Bežne
-5je to 0,5 až 20 sekúnd a je primerane zvolená na základe znalostí odborníka v oblasti tak, aby sa dosiahli ciele vynálezu a vytvorila sa obaľovacia vrstva. Postup namáčania možno podľa potreby opakovať, kým sa nedosiahne požadovaná hrúbka vrstvy. Pri tom možno použiť aj rozdielne obaľovacie roztoky, čím možno získať zmrzlinové produkty, ktoré majú v jednom produkte viac obalov.
Okrem toho je k obaľovaciemu roztoku možné pridať ďalšie zložky známe v oblasti, ako napr. cukor a cukorné formy v súlade s predpismi, ktoré platia pre cukorné formy, stabilizátory, ako sú cukrová múka, guara, alginát od 0,1 do 0,3 % a emulgátory, napr. mono- a diglyceridy. Kvôli chuti možno pridať známe ochucovadlá, ale tiež kusovité zložky, akými sú kúsky ovocia, oriešky, čokoládové mriežky, vanilkové lupienky, káva a cereálie.
Po vybratí z obaľovacieho roztoku, v súlade s prvým uskutočnením vynálezu sa jadro, obalené vrstvou obaľovacieho roztoku opäť ochladí na teplotu, ktorá spadá do rozmedzia pre začiatočné ochladenie povrchu jadra. Pri tom je zabezpečená silnejšia adherencia obaľovacej vrstvy na jadro zmrzliny a podporuje sa tvrdnutie. Týmto spôsobom sa zachováva malá veľkosť kryštálikov v obalovej vrstve.
Podľa druhého uskutočnenia vynálezu tento opakovaný krok chladenia nie je potrebný. Pri tom je však dôležité, aby sa teplota obaľovacej vrstvy po vybratí z obaľovacieho roztoku pohybovala približne v oblasti teploty pre uchovávanie, t. j. medzi asi -18 až -28 °C. Ako výsledok veľkého teplotného rozdielu medzi jadrom zmrzliny a obaľovacím roztokom je chladová kapacita jadra tak vysoká, že dochádza k okamžitej adherencii malých kryštálikov na jadro zmrzliny. Keďže obaľovacia vrstva, po vybratí z obaľovacieho roztoku, v súlade s vynálezom by mala mať takmer teplotu skladovania, zabráni sa ďalšiemu rastu kryštálikov v obaľovacej vrstve.
Podľa vynálezu možno kroky podľa prvého a tiež podľa druhého uskutočnenia vynálezu zopakovať mnohokrát s rozdielnymi teplotnými parametrami, aby sa vytvorilo viac obaľovacích vrstiev nasledujúcich za sebou, alebo aby sa zväčšila hrúbka požadovanej vrstvy. Niekoľkonásobným opakovaním krokov je tiež možné vytvoriť vrstvy rozdielnych obaľovacích látok nad sebou. Konečne, je možné kombinovať kroky podľa prvého a druhého uskutočnenia vynálezu, napr. vytvorí sa počiatočná jedna alebo viac vrstiev v súlade s druhým uskutočnením vynálezu a
-6potom sa vytvorí najvrchnejšia obaľovacia vrstva postupom podľa prvého uskutočnenia vynálezu použitím toho istého obaľovacieho roztoku ako v prípade predchádzajúcich vrstiev alebo pomocou rôznych obaľovacích roztokov.
Nasledovné príklady slúžia na vysvetlenie vynálezu, bez toho, aby ho limitovali. V príkladoch sú uvedené príklady zložení, ktoré sa používajú ako obaľovacie roztoky.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Jadro zmrzliny je extrudované známym spôsobom a do jadra sa zavedie palička. Jadro zmrzliny sa posunie do tvrdiaceho tunela a upraví sa na teplotu -22 °C. Potom sa takto predchladený produkt namočí na 15 sekúnd do tekutého dusíka, čím sa dosiahne povrchová teplota nižšia ako -40 °C. Zmrzlinový krém sa potom namočí na 7 sekúnd do obaľovacieho roztoku s nasledovným zložením:
Suroviny % hmotnostné
Glukózový sirup 5,00 voda 24,50 šľahačka 36 % 50,00 odstredený mliečny koncentrát 10,00 cukor 10,00 emulgátor 0,30 cukrová múka 0,10 ochucovadlo: vanilka 0,10 spolu: 100,00
Zmrzlinový produkt sa vybral z obaľovacieho roztoku a znovu sa namočil do tekutého dusíka na 14 sekúnd. Potom bol produkt balený a uchovávaný bežným spôsobom.
-Ί Takto vyrobený dvojzložkový zmrzlinový produkt mal hladkú a krémovitú konzistenciu. Prekvapujúcim výsledkom krémovitej konzistencie obaľovacej vrstvy bola lepšia chuť zmrzlinového jadra.
Príklad 2
Zopakoval sa postup z príkladu 1, za podmienky, že doba namáčania v tekutom dusíku bola 18 sekúnd. Doba namáčania do obaľovacieho roztoku bola 7 sekúnd. Nasledovný roztok bol použitý ako obaľovací roztok:
Čokoláda s rastlinným tukom Suroviny % hmotnostné
Glukózový sirup 4,00 voda 39,50 kokosový tuk 15,00 odstredený mliečny koncentrát 22,00 cukor 12,00 dextróza 3,00 stabilizujúca cukrová múka 0,20 emulgátor 0,30 kakao 10/12 2,00 kakao 20/22 2,00 spolu:
100,00
Dvojzložkový zmrzlinový produkt takto získaný mal obdobne hladký a krémovitý povrch. Tiež sa ukázalo, že vďaka krémovitej konzistencii obaľovacej vrstvy sa chuť zmrzlinového jadra zlepšila.
Príklad 3
Zopakoval sa postup z príkladu 1, podmienky ostali také, ako bolo vysvetlené v tomto príklade. Nasledovný roztok bol použitý ako obaľovací roztok:
-8Jogurtová zmrzlina
Suroviny % hmotnostné
Glukózový sirup 4,00
voda 19,40
maslový tuk 15,00
odstredený mliečny koncentrát 11,00
cukor 12,00
dextróza 3,00
stabilizujúca cukrová múka 0,10
emulgátor 0,30
jogurt 35,00
ochucovadlo: jogurt 0,20
spolu; 100,00
Dvojzložkový zmrzlinový produkt s obaľovacím roztokom mal hladký a krémovitý povrch. Degustáciou sa zistilo, že vďaka krémovitej konzistencii obaľovacej vrstvy bola chuť zmrzlinového jadra lepšia.
Príklad 4
Dvojzložková zmrzlina sa vyrobila na báze druhého uskutočnenia tohto vynálezu. Pri tom sa zmrzlina získaná v príklade 1 namočila na 20 sekúnd do obaľovacieho roztoku, ako je uvedené príkladoch 1 až 3 (doba namáčania 5 sekúnd), takto získaný produkt bol okamžite uložený na miesto s teplotou uskladnenia.
Všetky takto získané dvojzložkové zmrzlinové produkty mali hladké a krémovité povrchy a chuť zmrzliny bola lepšia.

Claims (10)

1. Spôsob výroby dvojzložkovej zmrzliny, vyznačujúci sa tým, že povrch zmrazeného jadra je upravený na teplotu nižšiu ako minimálne -15 °C, povrch jadra sa ponorí do obaľovacieho roztoku s obsahom tuku na dostatočne dlhú dobu, aby sa na jadre vytvorila kvantitatívna obaľovacia vrstva, obaľovací roztok má pri namáčaní jadra teplotu medzi 0 a 20 °C a obsah tuku v obaľovacej vrstve je medzi 10 a 18 % a aerácia získanej vrstvy je medzi 0 a 30 %, vzhľadom na objem obaľovacieho roztoku a potom sa celý výrobok ochladí na povrchovú teplotu nižšiu ako minimálne -15 °C, aby došlo s stvrdnutiu vrstvy s obsahom tuku na zmrazenom jadre zmrzliny.
2. Spôsob výroby dvojzložkovej zmrzliny, vyznačujúci sa tým, že sa povrchová teplota zmrazeného jadra zmrzliny upraví na teplotu nižšiu ako minimálne -40 °C, povrch jadra sa ponorí do obaľovacieho roztoku s obsahom tuku na dostatočne dlhú dobu, aby sa na jadre vytvorila kvantitatívna obaľovacia vrstva, obaľovací roztok má pri namáčaní teplotu medzi 0 a 20 °C a obsah tuku v obaľovacej vrstve je medzi 10 a 18 % a aerácia získanej vrstvy je medzi 0 a 30 %, vzhľadom na objem obaľovacieho roztoku a tvorba vrstvy sa uskutočňuje tak, aby získaná obaľovacia vrstva takéhoto zmrzlinového výrobku mala prinajmenšom teplotu uskladnenia alebo teplotu ešte nižšiu.
3. Spôsob podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúci sa tým, že aerácia je 0 až 10 % objemu obaľovacieho roztoku.
4. Spôsob podľa predchádzajúceho nároku, vyznačujúci sa tým, že v obale nie je žiadna aerácia.
5. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa t ý m, že teplota obaľovacieho roztoku pri ponorení jadra je medzi 0 a 10 °C.
-106. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa t ý m, že tukom je mliečny tuk alebo rastlinný tuk alebo ich zmes.
7. Spôsob podľa nároku 6, vyznačujúci sa tým, že rastlinným tukom je kokosový tuk alebo kakaový tuk alebo ich zmes.
8. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúci sa t ý m, že jadro je kvôli ochladeniu namočené do kryogénnej tekutiny.
9. Spôsob podľa nároku 8, vyznačujúci sa tým, že kryogénnou tekutinou je dusík alebo oxid uhličitý.
10. Spôsob podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že jadro sa namočí do tekutého dusíka na dobu 7 až 25 sekúnd.
11. Dvojzložková zmrzlina, pripraviteľná spôsobom podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, ktorá má mäkký a krémovitý obal.
SK1301-99A 1997-03-27 1997-07-23 Method for the production of ice cream having two components SK130199A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19713191A DE19713191A1 (de) 1997-03-27 1997-03-27 Speiseeis mit fetthaltigem Überzug
PCT/EP1997/003995 WO1998043491A1 (de) 1997-03-27 1997-07-23 Speiseeis mit fetthaltigem überzug

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK130199A3 true SK130199A3 (en) 2000-05-16

Family

ID=7824977

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1301-99A SK130199A3 (en) 1997-03-27 1997-07-23 Method for the production of ice cream having two components

Country Status (20)

Country Link
US (1) US6214394B1 (sk)
EP (1) EP0971598B1 (sk)
JP (1) JP2001517082A (sk)
AT (1) ATE197751T1 (sk)
AU (1) AU4011697A (sk)
BG (1) BG103759A (sk)
CZ (1) CZ292332B6 (sk)
DE (2) DE19713191A1 (sk)
DK (1) DK0971598T3 (sk)
ES (1) ES2152697T3 (sk)
GR (1) GR3035420T3 (sk)
HU (1) HUP0000387A3 (sk)
NO (1) NO994676L (sk)
PL (1) PL186331B1 (sk)
PT (1) PT971598E (sk)
RU (1) RU2202221C2 (sk)
SK (1) SK130199A3 (sk)
TR (1) TR199902347T2 (sk)
UA (1) UA41488C2 (sk)
WO (1) WO1998043491A1 (sk)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6500474B2 (en) * 2001-01-11 2002-12-31 Kerry, Inc. Multi-textured food product and method of producing same
EP2888948B1 (en) 2003-04-11 2018-02-28 Cargill, Incorporated Pellet systems for preparing beverages
US7687094B2 (en) * 2004-02-26 2010-03-30 Frozen North Trading, Inc. Frozen dessert product
EP1731594A1 (en) * 2005-06-09 2006-12-13 Fuji Oil Europe Non-hydrogenated fat composition and its use
EP1808080A1 (en) * 2006-01-16 2007-07-18 Nestec S.A. A frozen confectionery product and method of manufacture
EP2347659B1 (en) 2010-01-22 2012-08-22 Unilever PLC Process for producing frozen particles
CN102917597B (zh) * 2010-05-04 2015-04-15 雀巢产品技术援助有限公司 具有充气涂层的冷冻糖果
KR20140041741A (ko) * 2011-07-20 2014-04-04 지보당 에스아 조성물
US9392808B2 (en) 2012-06-15 2016-07-19 Gelato Fresco, Inc. Process and composition for making an alcohol-containing frozen comestible
CN105101954B (zh) 2013-03-28 2019-06-04 Kpt有限公司 使用低温冷却制备圆形乳剂珠粒的方法及其产品
DE102013019500A1 (de) 2013-11-21 2015-05-21 Messer Slovenija D.O.O. Vorrichtung und Verfahren zur Herstellung von Speiseeis
RU2554424C1 (ru) * 2014-04-11 2015-06-27 Олег Иванович Квасенков Способ производства пломбира кофейного (варианты)
WO2016201698A1 (en) * 2015-06-19 2016-12-22 General Mills, Inc. Yogurt-based coating for frozen food products
DE202020001915U1 (de) 2020-05-05 2020-05-19 Jörn Olaf Löhken Speiseeis am Stil mit verborgener Figur
DE102022132251A1 (de) * 2022-12-05 2024-06-06 Air Liquide Deutschland Gmbh Herstellen eines Nahrungsmittelproduktes

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1718997A (en) * 1922-01-30 1929-07-02 Follar Savings And Trust Compa Frozen confection
US1618324A (en) * 1922-01-30 1927-02-22 Cora W Burt Ice-cream sucker
US1470524A (en) * 1922-01-30 1923-10-09 Harry B Burt Process of making frozen confections
US1923587A (en) * 1931-04-27 1933-08-22 Good Humor Corp Confection and method of making the same
US1900355A (en) * 1932-04-04 1933-03-07 Maurer William Method and apparatus for making ice cream bars, sticks, or the like
US2048364A (en) * 1935-02-20 1936-07-21 Henry J Willems Combination frozen confection
US2176408A (en) * 1935-07-24 1939-10-17 Peterson Ezra Moroni Frozen confection and art of making the same
US2191352A (en) * 1937-01-19 1940-02-20 Julia Oprean Frozen confection and coating
US2217700A (en) * 1939-07-01 1940-10-15 Musher Corp Frozen confection and method for making it
US2288970A (en) * 1940-09-07 1942-07-07 Eugene R Weisbender Comestible
DE848736C (de) * 1950-04-04 1952-09-08 Josefine Jeuck Verfahren zur Herstellung von mit einem UEberzug versehenen Speiseeiskoerpern
JPS6156045A (ja) 1984-08-27 1986-03-20 Meiji Milk Prod Co Ltd 多層冷菓とその製造方法
CA1327483C (en) * 1987-12-14 1994-03-08 Vijay Arjun Sawant Confection and method and apparatus for manufacturing it
GB8803608D0 (en) * 1988-02-17 1988-03-16 Unilever Plc Multicomponent ice confection product
JPH05130833A (ja) * 1990-06-06 1993-05-28 Kanebo Ltd 食品搬送方法およびそれに用いる装置
US5273763A (en) * 1992-03-11 1993-12-28 Nestec S.A. Reduced calorie coating for frozen confectionery
JPH07163301A (ja) * 1993-12-14 1995-06-27 Meiji Milk Prod Co Ltd 小容量スティックなし冷菓の製造方法及びシロップ付け装置
ZA95746B (en) * 1994-02-04 1996-07-31 Unilever Plc Ice confections
JPH08126476A (ja) * 1994-10-30 1996-05-21 Morinaga & Co Ltd チョコレートで被覆した棒状の氷菓の製造法
DE69628483T2 (de) * 1995-03-22 2003-12-18 Societe Des Produits Nestle S.A., Vevey Verfahren und Einrichtung zur Herstellung von Gegenständen aus gefrorenen Süsswaren
IT1286011B1 (it) * 1996-11-29 1998-06-26 Sidam Srl Impianto e metodo per la produzione di gelati con stecco, con dispositivi atti a movimentare il prodotto senza entrate in contatto

Also Published As

Publication number Publication date
NO994676L (no) 1999-11-16
PL186331B1 (pl) 2003-12-31
ES2152697T3 (es) 2001-02-01
GR3035420T3 (en) 2001-05-31
EP0971598B1 (de) 2000-11-29
WO1998043491A1 (de) 1998-10-08
DK0971598T3 (da) 2001-02-19
JP2001517082A (ja) 2001-10-02
RU2202221C2 (ru) 2003-04-20
CZ343299A3 (cs) 2000-04-12
AU4011697A (en) 1998-10-22
TR199902347T2 (xx) 2000-01-21
UA41488C2 (uk) 2001-09-17
DE19713191A1 (de) 1998-10-01
CZ292332B6 (cs) 2003-09-17
NO994676D0 (no) 1999-09-24
HUP0000387A2 (hu) 2000-06-28
BG103759A (bg) 2000-06-30
US6214394B1 (en) 2001-04-10
PL336236A1 (en) 2000-06-19
ATE197751T1 (de) 2000-12-15
DE59702696D1 (de) 2001-01-04
EP0971598A1 (de) 2000-01-19
PT971598E (pt) 2001-03-30
HUP0000387A3 (en) 2001-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6596333B1 (en) Process for producing aerated frozen products
US5556659A (en) Preparation of reduced-calorie coated frozen confectionery
SK130199A3 (en) Method for the production of ice cream having two components
US20020182300A1 (en) Process for the preparation of a frozen confection
JPH05168415A (ja) 乳化食品への添加に適した安定剤組成物
EP2238838B1 (en) Multiple texture food
EP1942749B1 (en) Chilled dessert product and method for preparing such product
JPS59173048A (ja) 被覆冷菓の製造法
JP2585824B2 (ja) 組み合わせ冷菓およびその製法
JP2002095418A (ja) 生菓子の製造方法
JPH07177850A (ja) チョコレートで被覆した氷菓及びその製造法
JPS6185154A (ja) 含泡食品の製造方法
MXPA99008423A (en) Congel cabinet coating
WO2007042097A1 (en) Method for preparing a chilled dessert product