PL208555B1 - Sposób sterowania transportem elementów filtrujących w kształcie pręta, urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, stanowisko odbiorcze dla elementów filtrujących oraz układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących - Google Patents

Sposób sterowania transportem elementów filtrujących w kształcie pręta, urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, stanowisko odbiorcze dla elementów filtrujących oraz układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących

Info

Publication number
PL208555B1
PL208555B1 PL362098A PL36209803A PL208555B1 PL 208555 B1 PL208555 B1 PL 208555B1 PL 362098 A PL362098 A PL 362098A PL 36209803 A PL36209803 A PL 36209803A PL 208555 B1 PL208555 B1 PL 208555B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
filter elements
filter
drum
filter element
elements
Prior art date
Application number
PL362098A
Other languages
English (en)
Other versions
PL362098A1 (pl
Inventor
Michael Haul
Original Assignee
Hauni Maschinenbau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschinenbau Ag filed Critical Hauni Maschinenbau Ag
Publication of PL362098A1 publication Critical patent/PL362098A1/pl
Publication of PL208555B1 publication Critical patent/PL208555B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/32Separating, ordering, counting or examining cigarettes; Regulating the feeding of tobacco according to rod or cigarette condition
    • A24C5/322Transporting cigarettes during manufacturing
    • A24C5/323Transporting cigarettes during manufacturing pneumatically
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24DCIGARS; CIGARETTES; TOBACCO SMOKE FILTERS; MOUTHPIECES FOR CIGARS OR CIGARETTES; MANUFACTURE OF TOBACCO SMOKE FILTERS OR MOUTHPIECES
    • A24D3/00Tobacco smoke filters, e.g. filter-tips, filtering inserts; Filters specially adapted for simulated smoking devices; Mouthpieces for cigars or cigarettes
    • A24D3/02Manufacture of tobacco smoke filters
    • A24D3/0295Process control means

Landscapes

  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Cigarettes, Filters, And Manufacturing Of Filters (AREA)
  • Attitude Control For Articles On Conveyors (AREA)
  • Specific Conveyance Elements (AREA)
  • Discharge Of Articles From Conveyors (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób sterowania transportem elementów filtrujących w kształcie pręta do magazynu elementów filtrujących oraz urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta do magazynu elementów filtrujących, przy czym elementy filtrujące doprowadzane w kierunku wzdł u ż osi dają się doprowadzać do magazynu elementów filtrują cych w kierunku poprzecznym do osiowego, zawierające bęben obracany w kierunku poprzecznym do osiowego, posiadający co najmniej jeden element ustalający dla elementu filtrującego.
Przedmiotem wynalazku są ponadto stanowisko odbiorcze dla elementów filtrujących oraz układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących.
Odpowiednie urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta znane jest, na przykład z japońskiego opisu zgłoszeniowego nr JP 54-13195. W dokumencie tym ujawniono urządzenie odbiorcze dla filtrów posiadające wirnik skrzydełkowy, w którym nadchodzące w kierunku wzdłuż osi pręty filtrujące są hamowane za pomocą powietrza o zmniejszonym ciśnieniu. W tym wypadku wirnik skrzydełkowy jest napędzany okresowo i dostarcza pręty filtrujące na przenośnik taśmowy.
Inne znane urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta do magazynu elementów filtrujących lub odpowiedni sposób transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących znane są dzięki tak zwanemu systemowi dostarczania prętów filtrujących FILTROMAT 3 FE produkcji firmy zgłaszającej. Tego rodzaju system dostarczania prętów filtrujących lub tego rodzaju urządzenie odbiorcze dla prętów filtrujących odbiera w kierunku wzdłuż osi pręty filtrujące, które najpierw są wyhamowywane, aby potem przyspieszyć je w kierunku wzdłuż osi. Następnie pręty filtrujące są doprowadzane do magazynu filtrów w kierunku poprzecznym do osiowego. Przy tym znane są różne warianty modułów. Na przykład występują urządzenia odbiorcze pojedyncze, podwójne i potrójne. Możliwa jest regulacja prędkości urządzenia odbiorczego dla prętów filtrujących w zależności od zapotrzebowania na pręty filtrujące.
Przy wytwarzaniu filtrów wielosegmentowych za pomocą składającego się z modułów urządzenia, które znane jest z niemieckiego opisu zgłoszeniowego nr DE 101 55 292.0 produkcji firmy zgłaszającej, zastosowanie FILTROMATU 3 FE jest problematyczne z uwagi na jego rozmiary.
Celem wynalazku jest udoskonalenie sposobu sterowania transportem elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących tak, aby możliwy był skuteczny i odbywający się w bardzo małej przestrzeni transport elementów filtrujących w kształcie pręta oraz udoskonalenie odpowiedniego urządzenia do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta do magazynu elementów filtrujących.
Sposób sterowania transportem elementów filtrujących w kształcie pręta do magazynu elementów filtrujących, według wynalazku charakteryzuje się tym, że transportuje się elementy filtrujące w kierunku wzdłuż osi do bębna z elementami ustalającymi dla elementów filtrujących, zwłaszcza do urządzenia do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, prowadzi się elementy filtrujące przy urządzeniu wykrywającym, wytwarza się sygnał startowy, gdy tylko koniec elementu filtrującego minie urządzenie wykrywające, rozpoczyna się obracanie bębna w kierunku poprzecznym do osiowego po otrzymaniu sygnału startowego i na koniec wsuwa się element filtrujący do magazynu elementów filtrujących.
Korzystnie, bęben obraca się o 360° podzielone przez liczbę elementów ustalających na bębnie.
Korzystnie, kontroluje się jakość elementów filtrujących, przy czym wadliwe elementy filtrujące wyrzuca się.
Korzystnie, dla kontroli jakości elementów filtrujących mierzy się czas przebywania elementów filtrujących przy urządzeniu wykrywającym.
Korzystnie, element filtrujący wyrzuca się, jeśli czas przebywania elementu filtrującego jest dłuższy niż czas przebywania zależny od prędkości transportu i założony.
Korzystnie, aż do pewnego czasu przebywania zależnego od prędkości transportu i założonego element filtrujący przyporządkowany temu czasowi przebywania transportuje się do magazynu elementów filtrujących.
Urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, zwłaszcza prętów filtrujących, do magazynu elementów filtrujących, przy czym elementy filtrujące transportowane w kierunku wzdłuż osi są doprowadzane do magazynu elementów filtrujących w kierunku poprzecznym do osiowego, zawierające obrotowy bęben z co najmniej jednym elementem ustalającym dla elementu filtrującego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera urządzenie wykrywające do rozpoznaPL 208 555 B1 wania elementów filtrujących, przy czym to urządzenie wykrywające przeznaczone jest do sterowania obrotami bębna.
Korzystnie, urządzenie wykrywające obejmuje zaporę świetlną.
Korzystnie, bęben współpracuje z elementem mechanicznym, który powoduje wsuwanie elementów filtrujących w kierunku poprzecznym do osiowego do magazynu elementów filtrujących.
Korzystnie, transport elementów filtrujących do bębna następuje za pomocą umieszczonych na stałe elementów.
Korzystnie, w bębnie znajduje się większa liczba elementów ustalających.
Korzystnie, urządzenie zawiera element hamujący do hamowania elementu filtrującego poruszającego się w elemencie ustalającym bębna.
Korzystnie, bęben obraca się zanim element filtrujący osiągnie swoje położenie końcowe w elemencie ustalają cym bę bna.
Korzystnie, bęben obejmuje element do wyrównywania elementów filtrujących.
Korzystnie, urządzenie ma mechanizm wyrzucający dla wadliwych elementów filtrujących.
Stanowisko odbiorcze dla elementów filtrujących według wynalazku zawiera urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta o cechach określonych powyżej.
Układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących z co najmniej jednym urządzeniem do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta o cechach określonych powyżej, według wynalazku charakteryzuje się tym, że urządzenie to jest umieszczone na zewnątrz magazynu elementów filtrujących.
Korzystnie, układ zawiera kilka urządzeń, zwłaszcza trzy urządzenia.
Korzystnie, urządzenia są umieszczone jedno pod drugim.
Sposób według wynalazku umożliwia bardzo skuteczny, niezawodny i szybki transport elementów filtrujących w kształcie pręta do magazynu elementów filtrujących.
Gdy bęben obraca się o 360° podzielone przez liczbę elementów ustalających na bębnie, a na końcu obrotu odbywa się hamowanie, możliwy jest delikatny transport elementów filtrujących lub delikatne wprowadzenie elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących. Hamowanie co najmniej częściowo korzystnie może odbywać się przy wykorzystaniu siły ciężkości elementów filtrujących znajdujących się w magazynie elementów filtrujących.
Gdy jakość elementów filtrujących jest poddawana kontroli, przy czym wybrakowane elementy filtrujące zostają wyrzucone, minimalizowana jest odpowiednio liczba braków w wytwarzanych papierosach z filtrem. Szczególnie proste sprawdzenie jakości jest możliwie wtedy, gdy w celu kontroli jakości elementów filtrujących mierzy się długość czasu przebywania elementów filtrujących nad urządzeniem wykrywającym. Od pewnego czasu przebywania zależnego od prędkości transportu i założonego element filtrujący przyporządkowany temu czasowi przebywania jest wyrzucany. Wyrzucanie odbywa się więc wtedy, gdy czas przebywania elementu filtrującego jest dłuższy niż czas przebywania zależny od prędkości i założony. Z drugiej strony korzystnie aż do pewnego czasu przebywania zależnego od prędkości transportu i założonego element filtrujący przyporządkowany temu czasowi przebywania jest transportowany do magazynu elementów filtrujących.
Urządzenie według wynalazku ma bardzo zwartą budowę, przy czym elementy filtrujące są doprowadzane do magazynu elementów filtrujących w sposób bardzo skuteczny, a także szybki i kontrolowany. Dzięki temu, że zastosowano urządzenie wykrywające może być nastawiany stosunkowo bardzo duży takt obrotów bębna.
Szczególnie proste w realizacji urządzenie jest zapewnione wtedy, gdy urządzenie wykrywające zawiera zaporę świetlną. Za pomocą zapory świetlnej może być wykryty początek i koniec elementów filtrujących transportowanych przez urządzenie wykrywające lub przy urządzeniu wykrywającym, dzięki czemu może być odpowiednio sterowany obrotowy bęben. Korzystne jest umieszczenie urządzenia wykrywającego w pewnym odstępie od bębna, tak że w chwili, w której elementy filtrujące nie zostały całkowicie przetransportowane do odnośnego elementu ustalającego, może być rozpoczęty obrót bębna, w wyniku czego możliwy jest szybki transport.
Gdy bęben współdziała z elementem mechanicznym, który powoduje wsuwanie elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących w kierunku poprzecznym do osi, możliwy jest bardzo delikatny transport elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących. Jako element mechaniczny można stosować na przykład widełki lub grzebień, które wsuwają się w elementy ustalające bębna i tworzą skuteczną przeszkodę dla pozostania elementów filtrujących w odnośnych elementach ustalających przy dalszym obrocie bębna.
PL 208 555 B1
Szczególnie zdefiniowany transport, który odbywa się bez zakłóceń, jest zapewniony wtedy, gdy transport elementów filtrujących do bębna następuje za pomocą elementów umieszczonych na stałe. Elementami umieszczonymi na stałe są w tym wypadku rury lub rurociągi, którymi elementy filtrujące są transportowane w kierunku wzdłuż osi, koła hamujące do hamowania elementów filtrujących, koła przyspieszające do przyspieszania elementów filtrujących w kierunku wzdłuż osi i na przykład prostoliniowy przenośnik taśmowy umieszczony za kołami hamującymi w kierunku transportu.
Gdy w bębnie jest przewidziana większa liczba elementów ustalających, przy czym elementy ustalające w szczególności są wnękami, możliwy jest bardzo szybki transport elementów filtrujących.
Dzięki zastosowaniu elementu hamującego do hamowania elementu filtrującego przenoszonego w elemencie ustalającym bębna, dzięki czemu jest umożliwiony delikatny transport elementów filtrujących w elementach ustalających bębna. W przypadku elementu hamującego może to być element mechaniczny, na przykład w postaci blachy hamującej, która naciska w kierunku promieniowym na elementy filtrujące w kształcie pręta, lub część nabiegowa, która naciska czołowo na obwód elementu filtrującego. Może to być także element pneumatyczny, który w sposób taktowany pneumatycznie wpuszcza sprężone powietrze do elementów ustalających przewidzianych do ustalenia elementów filtrujących w celu odpowiedniego zahamowania elementów filtrujących. Hamowanie elementów filtrujących poruszających się w kierunku wzdłuż osi może korzystnie następować pneumatycznie od strony czołowej, przy czym na stronie czołowej elementu ustalającego jest umieszczona na przykład dysza, a sprężone powietrze z dyszy działa na przedni koniec elementu filtrującego w kierunku przesuwania. Takie hamowanie nadaje się szczególnie dla delikatnych elementów filtrujących.
Włączanie sprężonego powietrza korzystnie odbywa się za pomocą zaworu rozdzielczego szybkiego działania, na przykład firmy FESTO. Zawór ten jest sterowany lub taktowany za pomocą zapory świetlnej na wejściu do bębna.
Bęben korzystnie jest obracany zanim element filtrujący osiągnie swoje położenie końcowe w elemencie ustalają cym bę bna. W tym celu sterowanie korzystnie realizowane jest tak, że obrót bębna rozpoczyna się już przed dostaniem się elementu filtrującego całkowicie do wewnątrz. Za pomocą tej korzystnej postaci niniejszego wynalazku możliwe jest delikatne hamowanie elementów filtrujących. Bęben korzystnie posiada co najmniej jeden element do wyrównania elementów filtrujących. Dzięki temu rozwiązaniu elementy filtrujące mogą być doprowadzone do magazynu filtrów w sposób zwarty.
Gdy jest zastosowany mechanizm wyrzucający wadliwe elementy filtrujące, może być zminimalizowana liczba braków, na przykład wadliwych papierosów z filtrem, do których są przewidziane odpowiednie elementy filtrujące. Jest tam korzystnie przewidziane pewnego rodzaju samooczyszczanie na stanowisku odbioru dla elementów filtrujących. Zastosowany jest na przykład obracający się razem z bę bnem element tną cy, na przykł ad wirują cy pierś cień tną cy, który przy dalszym obrocie bę bna o jedną pozycję przecina prę t filtrujący, który częściowo wszedł do bę bna. Element tną cy, jak wspomniano, obejmuje pierścień tnący wirujący wraz z bębnem i nieruchomy element tnący. Tylna część pręta filtrującego znajdująca się w transporcie wzdłużnym zostaje wtedy wydmuchnięta z powrotem za pomocą sprężonego powietrza i wyrzucona w wyniku otwarcia przewidzianej w tym celu odpowiedniej klapy. Do tego może być także otwarta szyna, która jest przewidziana w dolnym obszarze elementu użytego do transportu wzdłużnego, który jest umieszczony tuż przed bębnem w kierunku transportu. Przednia część elementu filtrującego jest transportowana na przykład o dwie pozycje bębna dalej i nastę pnie wydmuchiwana z bę bna.
Po samooczyszczeniu odpowiedni rowek w bębnie lub odpowiedni element ustalający w bębnie jest kontrolowany, na przykład za pomocą zapory świetlnej, w celu stwierdzenia, czy w elemencie ustalającym znajdują się jeszcze części elementu filtrującego.
Stanowisko odbioru dla elementów filtrujących według wynalazku zawiera urządzenie według wynalazku lub korzystny wariant wykonania urządzenia według wynalazku, który został opisany powyżej.
Układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących z co najmniej jednym z urządzeń według wynalazku jest tak ukształtowany, że urządzenie jest umieszczone na zewnątrz magazynu elementów filtrujących, dzięki czemu wadliwe elementy filtrujące mogą być bardzo skutecznie eliminowane z dalszej realizacji sposobu. Ponadto w układach do wytwarzania filtrów wielosegmentowych możliwe jest wykonanie odpowiednich modułów, przy użyciu których są składane odpowiednie segmenty lub grupy segmentów do wytwarzania filtrów wielosegmentowych w taki sposób, że odpowiednie moduły mogą tworzyć wąską konstrukcję. Można umieszczać kilka urządzeń według wynalazku, w szczególności trzy urządzenia. W innym korzystnym wariancie wykonania ukłaPL 208 555 B1 du według wynalazku urządzenia są umieszczone jedno pod drugim, dzięki czemu możliwa jest jeszcze bardziej wąska konstrukcja układu.
Wynalazek jest opisany poniżej na podstawie rysunku bez ograniczania ogólnej idei wynalazczej. Odnośnie do wszystkich bliżej nieobjaśnionych w tekście szczegółów według wynalazku odsyła się do figur rysunku.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w schematycznym widoku z boku stanowisko odbiorcze według wynalazku, fig. 2 - fragment fig. 1 w powiększeniu, fig. 3 - schematyczny przekrój wykonany wzdłuż linii A-A na fig. 2, fig. 4 inne wykonanie bębna według wynalazku, w przekroju, fig. 5 - następne wykonanie bębna według wynalazku w schematycznym przekroju, fig. 6 - układ według wynalazku w schematycznym przekroju, fig. 7 - dalszy układ według wynalazku, w schematycznym przekroju, a fig. 8 - fragment następnego stanowiska odbiorczego według wynalazku w schematycznym ujęciu trójwymiarowym.
Na fig. 1 przedstawiono urządzenie odbiorcze dla elementów filtrujących służące do transportu elementów filtrujących 6 w kształcie pręta do magazynu 8 elementów filtrujących. Elementy filtrujące 6 wprowadzone do magazynu 8 elementów filtrujących, po pocięciu ich na przykład na elementy filtrujące o długości równej podwójnej długości użytkowej i po doprowadzeniu wraz z prętem tytoniowym o długości równej podwójnej długości użytkowej, służą do wytwarzania papierosów z filtrem. Elementy filtrujące 6 doprowadzone do magazynu 8 elementów filtrujących mogą być także pocięte na odpowiednie segmenty filtrujące i być doprowadzone do pewnego układu segmentów filtrujących do produkcji filtrów wielosegmentowych. Urządzenie według wynalazku może być przyporządkowane kilku lub wszystkim jednostkom funkcjonalnym urządzenia do zestawiania grup segmentów filtrujących do wytwarzania filtrów wielosegmentowych w przemyśle przetwórstwa tytoniu według niemieckiego zgłoszenia nr DE 101 55 292.0 należącego do firmy zgłaszającej. Niemiecki opis zgłoszeniowy nr DE 101 55 292.0 należy włączyć w całej rozciągłości do zakresu ujawnienia dokonanego w niniejszym zgłoszeniu patentowym.
Elementy filtrujące o długości będącej n-krotnością długości użytkowej są doprowadzane przewodem rurowym z maszyny do wytwarzania filtrów za pomocą urządzenia nadawczego dla elementów filtrujących do przewodu przyłączeniowego 1. Przewód rurowy nie jest przedstawiony na fig. 1. Elementy filtrujące 6, które są transportowane w odstępach w przewodzie doprowadzającym do przewodu przyłączeniowego 1 dostają się potem do prowadnicy łukowej 2, żeby ulec hamowaniu w kanale 5 za pomocą rolek hamujących 3. Następnie przez nieprzedstawioną prowadnicę elementy filtrujące 6 są transportowane za pomocą rolki przyspieszającej 4 do bębna 7. Bęben 7 i oprócz tego inne elementy, które są istotne dla wynalazku, są dokładniej przedstawione na fig. 2 w narysowanym w ujęciu schematycznym w powiększeniu fragmencie fig. 1. Na fig. 2 przedstawiony jest bęben 7 z elementem filtrującym 6 znajdującym się w elemencie ustalającym 19 bębna w postaci wnęki ustalającej. Element filtrujący 6 w tej fazie sposobu minął już zaporę świetlną składającą się z diody świecącej 10 i detektora 11. Bęben 7 jest ułożyskowany na łożyskach 12 i obraca się wokół osi obrotu 13. Gdy zdarzy się wadliwy element filtrujący, może on być wydmuchnięty za pomocą sprężonego powietrza w kierunku 15 wydmuchiwania z kanału 16 do wydmuchiwania, który jest utworzony przez korpus 18 i element ustalający 19 w postaci wnęki ustalającej, tak że ten wybrakowany element filtrujący zostaje doprowadzony do pojemnika wychwytującego 9. W celu doprowadzenia sprężonego powietrza przewidziane jest przyłącze 14 sprężonego powietrza.
Jeśli element filtrujący umieszczony w elemencie ustalającym 19 w postaci wnęki ustalającej nie jest uszkodzony lub wadliwy, jest on w wyniku ruchu obrotowego bębna 7 transportowany dalej i zostaje doprowadzony do magazynu 8, który jest dokładniej opisany poniżej. Dioda świecąca 10 i detektor 11 są zamocowane w uchwycie 27.
Dioda świecąca 10 i detektor 11 tworzą zaporę świetlną.
W wariancie wykonania urządzenia według wynalazku, który jest przedstawiony na fig. 3, element filtrujący 6 jest wprowadzany w kierunku wzdłuż osi w urządzeniu 21 doprowadzającym elementy filtrujące w położeniu odpowiadającym godzinie trzeciej do znajdującej się tam wnęki ustalającej. Po minięciu zapory świetlnej składającej się z diody świecącej 10 i detektora 11 bęben 7 zaczyna obracać się w kierunku obrotu 17. Przed obrotem element hamujący 20 hamuje element filtrujący 6 w elemencie ustalającym 19 w postaci wnęki ustalającej, w zasadzie wskutek działania siły na powierzchnię obwodową elementu filtrującego 6 od strony czoła. Na fig. 3 strona czołowa jest zwrócona ku obserwatorowi. Dzięki pomiarowi czasu przebywania elementu filtrującego przy zaporze świetlnej można stwierdzić, czy filtr jest wadliwy (na przykład czy jest popękany) lub czy odpowiada pożądanym para6
PL 208 555 B1 metrom. Jeśli filtr jest wadliwy, może być wyrzucony za pomocą powietrza wdmuchiwanego w położeniu odpowiadającym godzinie szóstej. Alternatywnie możliwe jest wyrzucenie wadliwego filtra w położeniu odpowiadającym godzinie trzeciej. Bęben 7 zatrzymuje się, element filtrujący 6 zostaje wydmuchany, niepokazana prowadnica odchyla się i element filtrujący 6 wypada. W toku dalszego obrotu bębna element filtrujący 6 może być ustawiony za pomocą zwykłego elementu ustawczego, na przykład w postaci blachy. Od położenia odpowiadającego godzinie dwunastej element filtrujący 6 jest delikatnie przesuwany do kanału 28, który jest utworzony przez korpus 18 i grzebień 22. Dzięki odpowiedniemu łagodnemu nachyleniu grzebienia 22 w połączeniu z płaskim bokiem elementu ustalającego 19 w postaci wnęki ustalającej w kierunku transportu, możliwe jest delikatne przenoszenie elementu filtrującego 6 do kanału 28. Grzebień 22 wchodzi częściowo we wnęki ustalające bębna 7. Fig. 3 jest schematycznym przekrojem wykonanym wzdłuż linii A-A na fig. 2.
Na fig. 4 przedstawiony jest inny wariant wykonania bębna 7 lub urządzenia według wynalazku, przy czym na fig. 4 jest przedstawiony także odpowiedni schematyczny przekrój, tak jak na fig. 3. Różnica w stosunku do fig. 3 polega na tym, że urządzenie 21 doprowadzające elementy filtrujące jest umieszczone w położeniu odpowiadającym godzinie dwunastej oraz na tym, że kierunek obrotu 17' jest przeciwny w stosunku do kierunku obrotu 17 przedstawionego na fig. 3. Element filtrujący wprowadzony do elementu ustalającego 19 w postaci wnęki ustalającej przy urządzeniu 21 doprowadzającym elementy filtrujące jest hamowany za pomocą elementu hamującego 20' w postaci blachy hamującej. Należy pamiętać o tym, że zapora świetlna składająca się z diody świecącej 10 i detektora 11 jest korzystnie umieszczona w kierunku wzdłuż osi w odstępie w stosunku do kierunku transportu elementów filtrujących, tak że ruch obrotowy bębna 7 może już się zacząć, zanim element filtrujący 6 zostanie całkowicie przemieszczony do elementu ustalającego 19 w postaci wnęki ustalającej w bębnie 7. Całkowite zahamowanie na elemencie hamującym 20' jest zatem przewidziane po uruchomieniu lub po rozpoczęciu obrotu bębna 7.
Na fig. 4 grzebień 22' jest inaczej ukształtowany niż grzebień 22 na fig. 3. Także w tym przykładzie wykonania zapewnione jest delikatne przenoszenie dzięki stosunkowo łagodnym bokom zarówno grzebienia 22], jak i elementów ustalających 19 w postaci wnęk ustalających.
Na fig. 5 pokazano w ujęciu schematycznym przekrój udoskonalonej postaci urządzenia według wynalazku według fig. 4. W tym przykładzie wykonania wyrzucanie wadliwych elementów filtrujących 6 odbywa się za pomocą klapy 23, która w przypadku wykrycia wadliwego elementu filtrującego 6 zostaje odchylona w położenie 23' w wyniku obrotu na osi obrotu 24 w celu przeniesienia elementu filtrującego 6, który jest wadliwy, do pojemnika wychwytującego 9.
Na fig. 6 przedstawiony jest schematyczny przekrój układu według wynalazku urządzeń według wynalazku, przy czym są przewidziane trzy układy według wynalazku. Urządzenia według wynalazku są umieszczone ukośnie jedno nad drugim i graniczą z magazynem 8 elementów filtrujących. Magazyn 8 elementów filtrujących jest ograniczony za pomocą jego ścian 25 i właśnie urządzeń według wynalazku. Ponadto schematycznie pokazany jest kierunek 26 usuwania wadliwych elementów filtrujących.
Na fig. 7 przedstawiony został układ według wynalazku urządzeń według wynalazku, w którym urządzenia według wynalazku są ustawione pionowo jedno nad drugim.
Dzięki temu, że zastosowano bęben z wnękami ustalającymi dla elementów filtrujących możliwe jest wytworzenie za pomocą kształtów siły wsuwającej elementy filtrujące do magazynu elementów filtrujących. Zatem zapewnione jest wytwarzanie większych sił wsuwających.
Dla doprowadzenia elementów filtrujących do bębna 7 najpierw są one przyspieszane w kierunku wzdłuż osi za pomocą rolek przyspieszających 4. Bęben 7 stoi w położeniu, w którym przyspieszony element filtrujący 6 może dostać się do elementu ustalającego 19 w postaci wnęki ustalającej w bębnie 7.
W korzystnym wariancie wykonania przyspieszenie bębna w kierunku promieniowym zaczyna się w chwili, w której element filtrujący opuścił zaporę świetlną. Następnie bęben 7 jest hamowany w celu przygotowania następnej wnęki ustalającej dla następnego elementu filtrującego. Przed rozpoczęciem obrotu (przykład wykonania na fig. 3) łub po rozpoczęciu obrotu (przykład wykonania na fig. 4) element filtrujący jest hamowany we wnęce ustalającej. Jako element hamujący 20 może być zastosowana umieszczona na obwodzie mechaniczna blacha hamująca, taka jak na fig. 4, która w szczególności jest nastawialna i która działa w kierunku promieniowym na element filtrujący i silniej hamuje element filtrujący wraz z coraz większym kątem obrotu.
PL 208 555 B1
Hamowanie może odbywać się także za pomocą umieszczonej od strony czołowej dyszy sprężonego powietrza. Jest ona zasilana, na przykład w stałym takcie, przy czym sterowanie może odbywać się za pomocą zapory świetlnej, składającej się z diody świecącej 10 i detektora 11.
Między dwoma zatrzymaniami element filtrujący zostaje ustawiony w kierunku poprzecznym do osiowego za pomocą przesunięcia w kierunku wzdłuż osi w elemencie ustalającym 19 w postaci wnęki ustalającej. Ustawienie w kierunku poprzecznym do osiowego może odbyć się zarówno w sposób mechaniczny, jak i sposób pneumatyczny. W przykładzie wykonania według fig. 4 jest także możliwe, aby ustawienie było przeprowadzane za pomocą elementu hamującego 20' w postaci blachy hamującej. Po obróceniu o kąt wynoszący około 350° element filtrujący jest wypychany z bębna w wyniku współdziałania boku wnęki ustalającej i widełek. Wnęki ustalające powinny być ukształtowane w ten sposób, aby przy przyspieszaniu bębna cały ciężar filtrów z magazynu nie obciążał progu bębna i elementu filtrującego, który ma być wprowadzony do magazynu. Z tego powodu przewidziany jest stosunkowo długo ciągnący się bok we wnęce ustalającej, który podczas przyspieszania bębna utrzymuje elementy filtrujące w magazynie elementów filtrujących. Przy wypychaniu elementów filtrujących do magazynu bęben znajduje się w fazie hamowania. W hamowaniu pomaga docisk elementów filtrujących znajdujących się w magazynie.
W celu usunięcia wadliwych elementów filtrujących za pomocą zapory świetlnej utworzonej przez diodę świecącą 10 i detektor 11 sprawdza się, jak długo element filtrujący 6 znajduje się przed zaporą świetlną. W wypadku zakłócenia lub wadliwego elementu filtrującego 6 zapora świetlna w postaci diody świecącej 10 i detektora 11 jest zajęta dłużej niż normalnie. W tym wypadku transport wzdłużny jest natychmiast zatrzymywany i aktywuje się zapora dla filtrów zastosowana w stanie techniki, na przykład w urządzeniu FILTROMAT 3 FE firmy zgłaszającej. Ponadto odwołuje się tu do amerykańskiego opisu patentowego nr US-A-5 651 643. W celu usunięcia wadliwych filtrów bęben zostaje zatrzymany w określonym położeniu i, jak powyżej opisano, filtr jest usuwany z bębna. Może to odbywać się przy użyciu elementów mechanicznych lub przy użyciu sprężonego powietrza. Usuwanie odpadów prętów filtrujących znajdujących się w transporcie wzdłużnym urządzenia odbiorczego dla filtrów może odbywać się albo za pomocą bębna albo między rolką przyspieszającą i bębnem. Po usunięciu usterek urządzenie może być ponownie uruchomione w sposób całkowicie zautomatyzowany.
Na fig. 8 przedstawiono w trójwymiarowym ujęciu schematycznym fragment następnego stanowiska odbiorczego według wynalazku. Element filtrujący 6 zostaje doprowadzony przez uchwyt 27 i kołowy otwór w ruchomym elemencie nożowym 29 w kierunku 31 doprowadzania do wnęki ustalającej bębna 7. Gdy zdarzy się wadliwy element filtrujący, co może zostać wykryte dzięki temu, że na przykład czas przebywania przy zaporze świetlnej w postaci diody świecącej 10 i detektora 11 (patrz fig. 2) podczas transportu elementu filtrującego do wnęki ustalającej bębna 7 jest zbyt długi lub zbyt krótki, bęben 6 jest dalej obracany, na przykład o dwie pozycje i element filtrujący znajdujący się we wnęce ustalającej lub część tego elementu filtrującego jest następnie wydmuchiwana za pomocą sprężonego powietrza do urządzenia 32 do wydmuchiwania filtrów i jest prowadzona przez kanał 5 i w ten sposób dostaje się do pojemnika do braków. Pojemnik do braków nie jest tutaj przedstawiony. Działa on w szczególności wtedy, gdy wadliwy element filtrujący został całkowicie wprowadzony do wnęki ustalającej.
W korzystnej postaci wykonania wynalazku, w którym bęben 7 zaczyna się już wprawdzie obracać zanim element filtrujący całkowicie został wprowadzony do wnęki ustalającej lub też w przypadku elementów filtrujących, które są za długie, nóż obejmujący ruchomy element nożowy 29 i nieruchomy element nożowy 30 służy do odpowiedniego odcinania lub skracania tego elementu filtrującego. Część elementu filtrującego 6, która dostała się do wnęki ustalającej, jak przed chwilą opisano, może być wtedy usunięta. Część pozostająca w doprowadzającym kanale 51 w wyniku otwarcia klapy i zasilania sprężonym powietrzem w kierunku przeciwnym do kierunku 31 doprowadzania jest wówczas wydmuchiwana z kanału 51.
Ponadto korzystne jest to, że po samooczyszczeniu odpowiednich rowków bębna lub elementów ustalających 33 za pomocą zapory świetlnej kontroluje się, czy elementy filtrujące lub ich części pozostają jeszcze w rowkach lub elementach ustalających. Odpowiednia zapora świetlna nie jest przedstawiona na figurach rysunku. Ta zapora świetlna może być umieszczona w odpowiednim miejscu w elemencie ustalającym. Odpowiednia zapora świetlna może także być umieszczona w odpowiednim miejscu w kanale 51.
Na fig. 8 przedstawiony jest jeszcze w ujęciu schematycznym grzebień 22, za pomocą którego element filtrujący 6, znajdujący się na fig. 8 na górze, może być w sposób selektywny, zdefiniowany i delikatny przeniesiony do niepokazanego zapasu elementów filtrujących.

Claims (19)

1. Sposób sterowania transportem elementów filtrują cych w kształ cie prę ta do magazynu elementów filtrujących, znamienny tym, że transportuje się elementy filtrujące (6) w kierunku wzdłuż osi do bębna (7) z elementami ustalającymi (19) dla elementów filtrujących (6), zwłaszcza do urządzenia do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, prowadzi się elementy filtrujące (6) przy urządzeniu wykrywającym (10, 11), wytwarza się sygnał startowy, gdy tylko koniec elementu filtrującego (6) minie urządzenie wykrywające (10, 11), rozpoczyna się obracanie bębna (7) w kierunku poprzecznym do osiowego po otrzymaniu sygnału startowego i na koniec wsuwa się element filtrujący (6) do magazynu (8) elementów filtrujących.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że bęben (7) obraca się o 360° podzielone przez liczbę elementów ustalających (19) na bębnie (7).
3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że kontroluje się jakość elementów filtrujących (6), przy czym wadliwe elementy filtrujące (6) wyrzuca się.
4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że dla kontroli jakości elementów filtrujących (6) mierzy się czas przebywania elementów filtrujących (6) przy urządzeniu wykrywającym (10, 11).
5. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że element filtrujący (6) wyrzuca się, jeśli czas przebywania elementu filtrującego (6) jest dłuższy niż czas przebywania zależny od prędkości transportu i założony.
6. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że aż do pewnego czasu przebywania zależnego od prędkości transportu i założonego element filtrujący (6) przyporządkowany temu czasowi przebywania transportuje się do magazynu elementów filtrujących (8).
7. Urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, zwłaszcza prętów filtrujących, do magazynu elementów filtrujących, przy czym elementy filtrujące transportowane w kierunku wzdłuż osi są doprowadzane do magazynu elementów filtrujących w kierunku poprzecznym do osiowego, zawierające obrotowy bęben z co najmniej jednym elementem ustalającym dla elementu filtrującego, znamienne tym, że zawiera urządzenie wykrywające (10, 11) do rozpoznawania elementów filtrujących (6), przy czym to urządzenie wykrywające (10, 11) przeznaczone jest do sterowania obrotami bębna (7).
8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że urządzenie wykrywające (10, 11) obejmuje zaporę świetlną (10, 11).
9. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że bęben (7) współpracuje z elementem mechanicznym (22, 22'), który powoduje wsuwanie elementów filtrujących (6) w kierunku poprzecznym do osiowego do magazynu (8) elementów filtrujących.
10. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że transport elementów filtrujących (6) do bębna (7) następuje za pomocą umieszczonych na stałe elementów (1-5, 5], 27).
11. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że w bębnie (7) znajduje się większa liczba elementów ustalających (19, 33).
12. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że zawiera element hamujący (20, 20') do hamowania elementu filtrującego (6) poruszającego się w elemencie ustalającym (19, 33) bębna (7).
13. Urządzenie według zastrz. 7 albo 11 albo 12, znamienne tym, że bęben (7) obraca się zanim element filtrujący (6) osiągnie swoje położenie końcowe w elemencie ustalającym (19, 33) bębna (7).
14. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że bęben (7) obejmuje element do wyrównywania elementów filtrujących (6).
15. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że ma mechanizm wyrzucający (14, 15, 23) dla wadliwych elementów filtrujących (6).
16. Stanowisko odbiorcze dla elementów filtrujących z urządzeniem do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta określonym zastrzeżeniami 7 do 15.
17. Układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących z co najmniej jednym urządzeniem do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta określonym zastrzeżeniami 7 do 15, znamienny tym, że urządzenie to jest umieszczone na zewnątrz magazynu (8) elementów filtrujących.
18. Układ według zastrz. 17, znamienny tym, że zawiera kilka urządzeń, zwłaszcza trzy urządzenia.
19. Układ według zastrz. 18, znamienny tym, że urządzenia są umieszczone jedno pod drugim.
PL362098A 2002-09-11 2003-09-10 Sposób sterowania transportem elementów filtrujących w kształcie pręta, urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, stanowisko odbiorcze dla elementów filtrujących oraz układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących PL208555B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP02020292A EP1397966A1 (de) 2002-09-11 2002-09-11 Vorrichtung und Verfahren zur Förderung von stabförmigen Filterelementen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL362098A1 PL362098A1 (pl) 2004-03-22
PL208555B1 true PL208555B1 (pl) 2011-05-31

Family

ID=31725388

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL362098A PL208555B1 (pl) 2002-09-11 2003-09-10 Sposób sterowania transportem elementów filtrujących w kształcie pręta, urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, stanowisko odbiorcze dla elementów filtrujących oraz układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących

Country Status (8)

Country Link
US (1) US7302952B2 (pl)
EP (2) EP1397966A1 (pl)
JP (1) JP4907052B2 (pl)
CN (1) CN1331431C (pl)
AT (1) ATE331446T1 (pl)
DE (1) DE50304032D1 (pl)
ES (1) ES2264510T3 (pl)
PL (1) PL208555B1 (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2007028176A1 (de) * 2005-09-09 2007-03-15 Dexwet Usa Llc Filtermodul
DE102006053687A1 (de) 2006-11-13 2008-05-15 Hauni Maschinenbau Ag Speichervorrichtung und Verfahren zum Vermindern eines lokalen Drucks in einer Speichervorrichtung
DE102007028478B4 (de) 2007-06-18 2015-03-05 Hauni Maschinenbau Ag Empfangsvorrichtung und Förderverfahren
DE102010010075B3 (de) * 2010-02-25 2011-06-22 Hauni Maschinenbau AG, 21033 Vorrichtung und Verfahren zum Überführen stabförmiger Artikel der Tabak verarbeitenden Industrie aus einem Magazin in eine Förderleitung
CN103220922A (zh) * 2010-11-30 2013-07-24 豪尼机械制造股份公司 用于转运烟草加工业的棒状物品的设备和方法
CN102101578B (zh) * 2011-03-07 2012-10-03 南通烟滤嘴有限责任公司 滤棒变向输送系统
AU2012264647B2 (en) 2011-06-03 2016-02-18 Tobacco Research And Development Institute (Proprietary) Limited Modular apparatus for smoking article manufacture
DE102012201922B3 (de) * 2012-02-09 2013-08-01 Hauni Maschinenbau Ag Fördereinrichtung zum Fördern stabförmiger Produkte der Tabak verarbeitenden Industrie und Verfahren zur Steuerung einer derartigen Fördervorrichtung
CN102658469B (zh) * 2012-05-10 2014-10-29 北京天地玛珂电液控制系统有限公司 一种用于组装阀的异形钢球座的转向输送装置
JP6158344B2 (ja) 2012-12-06 2017-07-05 ブリティッシュ アメリカン タバコ (インヴェストメンツ) リミテッドBritish American Tobacco (Investments) Limited 喫煙品組み立てに関する改良
US10520216B2 (en) 2013-10-07 2019-12-31 Jpl Investments, Llc Method and system for replacing air filter
US9127856B2 (en) * 2013-10-07 2015-09-08 Jpl Investments, Llc Method and system for replacing air filter
US10376827B2 (en) 2013-10-07 2019-08-13 Jpl Investments, Llc Method and system for replacing an air filter
PL3158879T3 (pl) * 2015-10-21 2018-11-30 International Tobacco Machinery Poland Sp. Z O.O. Sposób transferowania i urządzenie transferujące do transferowania artykułu prętopodobnego
DE102016205630A1 (de) 2016-04-05 2017-10-05 Hauni Maschinenbau Gmbh Empfangsvorrichtung und Förderverfahren der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102017107246A1 (de) * 2017-04-04 2018-10-04 Hauni Maschinenbau Gmbh Einrichtung zum Überführen von stabförmigen Artikeln der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102018108288A1 (de) * 2018-04-09 2019-10-10 Hauni Maschinenbau Gmbh Vorrichtung und Verfahren zur Inspektion einer Stirnfläche eines stabförmigen Rauchartikels
CN108750558A (zh) * 2018-07-23 2018-11-06 新乡东方工业科技有限公司 一种滤棒无齿齿盘传输机构
DE102020119923A1 (de) 2020-07-28 2022-02-03 Hauni Maschinenbau Gmbh Speichervorrichtung und Verfahren zum Befüllen einer Speichervorrichtung

Family Cites Families (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US88479A (en) * 1869-03-30 Charles hewitt
BE504073A (pl) * 1950-06-19
GB954481A (en) * 1959-04-02 1964-04-08 Desmond Walter Molins Improvements in or relating to apparatus for feeding stubs
DE1990249U (de) * 1963-05-21 1968-07-25 The Mohns Organisation Limited London (Großbntan men) Stopfenfordervorrichtung
US3805477A (en) * 1969-10-29 1974-04-23 Hauni Werke Koerber & Co Kg Method and machine for the making of cigarette packs or the like
US3827757A (en) * 1972-05-05 1974-08-06 Hauni Werke Koerber & Co Kg Apparatus for transporting rod-shaped articles
JPS5185981A (en) * 1975-01-14 1976-07-28 Dainippon Ink & Chemicals Datsuen datsushushoyukasushiryonoseizoho
US4063633A (en) * 1976-11-10 1977-12-20 Liggett Group Inc. Vacuum plug feed machine
JPS5413195A (en) * 1977-06-23 1979-01-31 Yoshinori Fujiwara Marine propulsion device equipped with slideefitting clutch between alternating induction motor and variable pitch propeller
US4245934A (en) * 1978-04-14 1981-01-20 Molins Limited Conveying rod-like articles
DE2929406A1 (de) * 1979-07-20 1981-02-05 Hauni Werke Koerber & Co Kg Empfangsstation einer pneumatischen foerderstrecke zum foerdern von stabfoermigen artikeln der tabakverarbeitenden industrie
US4368742A (en) * 1980-02-02 1983-01-18 Hauni-Werke Korber & Co. Kg. Apparatus for replenishing the supplies of filter rod sections in the magazines of filter tipping machines
JPS56137876A (en) * 1980-03-01 1981-10-28 Hauni Werke Koerber & Co Kg Apparatus for transferring filter rod from storage part into take up drum
GB8324510D0 (en) * 1983-09-13 1983-10-12 Molins Plc Cigarette making machine
IT1183179B (it) * 1984-02-11 1987-10-05 Hauni Werke Koerber & Co Kg Procedimento e dispositivo per trasportare pneumaticamente articoli a bastoncino dell'industria di lavorazione del tabacco
JPS63256395A (ja) * 1987-04-13 1988-10-24 富士写真フイルム株式会社 化学分析スライドシ−トの搬送位置決め方法
IT1229577B (it) * 1988-05-30 1991-09-04 Hauni Werke Koerber & Co Kg Procedimento e dispositivo per la determinazione del diametro di sigarette.
JP2948312B2 (ja) * 1990-11-30 1999-09-13 東芝エンジニアリング株式会社 長さ測定装置
DE4408494A1 (de) * 1994-03-14 1995-09-21 Hauni Werke Koerber & Co Kg Verfahren und Vorrichtung zum Fördern von Filterstäben
DE4431273A1 (de) * 1994-09-02 1996-03-07 Hauni Maschinenbau Ag Vorrichtung zum Fördern von Filterstäben
JP2997201B2 (ja) * 1995-12-27 2000-01-11 日本たばこ産業株式会社 被覆物品製造機の不良品検査装置
JP4151041B2 (ja) * 1998-06-19 2008-09-17 日東工業株式会社 チップ1個分離搬送装置のトラブルチップの排除手段
DE19913422A1 (de) * 1999-03-25 2000-09-28 Hauni Maschinenbau Ag Einrichtung zum Überführen von pulver- oder granulatförmige Partikel enthaltenden Filterstäben
DE19913421A1 (de) * 1999-03-25 2000-09-28 Hauni Maschinenbau Ag Einrichtung zum Überführen von pulver- oder granulatförmige Partikel enthaltenden Filterstäben
DE10146019A1 (de) 2001-09-18 2003-04-03 Hauni Maschinenbau Ag Einrichtung zum Zusammenstellen von Gruppen von Filtersegmenten zur Herstellung von Multisegmentfiltern der tabakverarbeitenden Industrie und Muldentrommel

Also Published As

Publication number Publication date
JP2004097223A (ja) 2004-04-02
DE50304032D1 (de) 2006-08-10
PL362098A1 (pl) 2004-03-22
US7302952B2 (en) 2007-12-04
US20040099610A1 (en) 2004-05-27
CN1331431C (zh) 2007-08-15
CN1494838A (zh) 2004-05-12
ES2264510T3 (es) 2007-01-01
EP1397968A1 (de) 2004-03-17
EP1397966A1 (de) 2004-03-17
ATE331446T1 (de) 2006-07-15
EP1397968B1 (de) 2006-06-28
JP4907052B2 (ja) 2012-03-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL208555B1 (pl) Sposób sterowania transportem elementów filtrujących w kształcie pręta, urządzenie do transportu elementów filtrujących w kształcie pręta, stanowisko odbiorcze dla elementów filtrujących oraz układ do transportu elementów filtrujących do magazynu elementów filtrujących
US7258604B2 (en) Device and method for the ordered deposition of parted sausage portions
EA032031B1 (ru) Сборочный барабан и система и способ его использования для автоматизированного производства электронно-паровых устройств
JP4891633B2 (ja) 送り/裁断ドラム
CN111432664B (zh) 补充装置、生产多段棒的设备和生产多段棒的方法
ES2440292T3 (es) Sistema de transferencia que actúa conjuntamente con una máquina para producir cilindros de productos de tabaco y filtro así como método de transferencia de tales cilindros dentro del sistema de transferencia
US4915547A (en) Article transport system
CN110292200B (zh) 用于棒形吸烟物品的输送装置
CN108851202B (zh) 用于转送烟草加工业的棒形制品的装置
US5931278A (en) Receiving device for rod members
CN103167996A (zh) 用于将纸巾或类似折叠产品的堆垛进给到自动包装系统中的设备和方法
EP1152944B1 (en) Conveyor for conveying articles on an automatic wrapping machine
JP3914202B2 (ja) 棒状物品の排除装置
CN110292198B (zh) 用于棒形吸烟物品的输送装置
US20120272975A1 (en) Method and device for inserting objects into an endless material rod of the tobacco processing industry
US3365239A (en) Apparatus for feeding stubs
CN105768206B (zh) 用于端面地检查在烟草加工工业的机器中的横轴向地传送的杆状的物件的装置和方法
JPS584910B2 (ja) 巻煙草フイルタ製造装置
EP0618161A2 (en) Automatic bobbin-exchanging device for webs of wrapping material
EP3909439A1 (en) Unit for picking up and forwarding rod-shaped articles of the tobacco industry
CN108135253B (zh) 用于移动管状体的设备和方法
RU2776519C2 (ru) Доукомплектовывающее устройство, приспособление для изготовления многосегментных стержней и способ изготовления многосегментных стержней
EP2740674B1 (en) Apparatus for transferring and checking groups of smoking articles
PL242376B1 (pl) Zespół podający do podawania kapsułek i urządzenie do wytwarzania sztabek
CN115867154A (zh) 用于棒形制品的输送装置和用于运行的方法