PL199405B1 - Podbijarka - Google Patents

Podbijarka

Info

Publication number
PL199405B1
PL199405B1 PL346787A PL34678701A PL199405B1 PL 199405 B1 PL199405 B1 PL 199405B1 PL 346787 A PL346787 A PL 346787A PL 34678701 A PL34678701 A PL 34678701A PL 199405 B1 PL199405 B1 PL 199405B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
track
lifting
measuring
tamping
main track
Prior art date
Application number
PL346787A
Other languages
English (en)
Other versions
PL346787A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Bernhard Lichtberger
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL346787A1 publication Critical patent/PL346787A1/xx
Publication of PL199405B1 publication Critical patent/PL199405B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B35/00Applications of measuring apparatus or devices for track-building purposes
    • E01B35/02Applications of measuring apparatus or devices for track-building purposes for spacing, for cross levelling; for laying-out curves
    • E01B35/04Wheeled apparatus

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Abstract

Podbijarka do podbijania toru ma podnosz acy tor agregat (17), przestawialny w pionie przez nap edy (16), umieszczony pomi edzy jezdnymi podwoziami szynowymi (5), bezpo srednio przed podbijaj acym agregatem (12), bior ac pod uwag e kierunek robo- czego ruchu podbijarki (1). Agregat jest przeznaczo- ny do niwelacji i ustawiania we w la sciwym po lo zeniu g lównego toru i tworzenia poziomej p laszczyzny toru, przejezdnej dla jezdnego podwozia szynowego (5). Podbijarka ma tak ze dodatkowe urz adzenie podno- szace (18) do podnoszenia bocznego toru zwrotnicy, stanowi acego odga lezienie od górnego toru, przy czym podnosz acemu tor agregatowi (17) oraz dodat- kowemu urz adzeniu podnosz acemu (18) jest przypo- rz adkowany wspólny uk lad pomiarowy, sk ladaj acy si e z generatora sygna lów pomiarowych (23), kon- taktuj acego si e z g lównym torem, z linii odniesienia, utworzonej przez promie n swietlny, przebiegaj acy równolegle do p laszczyzny toru, a tak ze z pomiaro- wego odbiornika, kontaktuj acego si e z bocznym torem i rejestruj acego po lo zenie linii odniesienia. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy podbij arki do podbijania toru z podnoszącym agregatem, przestawialnym w pionie przez napę dy. Agregat ten jest umieszczony po pierwsze pomię dzy jezdnymi podwoziami szynowymi, a po drugie - bezpośrednio przed podbijającym agregatem biorąc pod uwagę kierunek roboczego ruchu podbij arki. Agregat jest przeznaczony do niwelacji i ustawiania we właściwym położeniu głównego toru i tworzenia poziomej płaszczyzny toru przejezdnego dla jezdnego podwozia szynowego. Podbijarka ma także dodatkowe urządzenie podnoszące do podnoszenia bocznego toru zwrotnicy, stanowiącego odgałęzienie od głównego toru, przy czym podnoszącemu agregatowi toru oraz dodatkowemu urządzeniu podnoszącemu jest przyporządkowany wspólny układ pomiarowy do kontrolowanego podnoszenia zwrotnicy.
Z amerykań skiego opisu patentowego 4 905 604 znana jest tego rodzaju podbij arka przeznaczona do podbijania torów szlakowych i odcinków skupienia rozjazdów. W celu zapewnienia możliwości podnoszenia rozgałęźnego toru, kontrolowanego poprzez urządzenie podnoszące, przewidziane jest specjalne urządzenie pomiarowe. Urządzenie takie składa się z dwóch osi pomiarowych, które z jednej strony toczą się po torze zasadniczym, a z drugiej strony po torze rozgałęźnym. Obydwie osie pomiarowe sprzężone są za pomocą pręta połączonego z chyłomierzem poprzecznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, osoba obsługująca urządzenie, która zdalnie przeprowadza podnoszenie toru odgałęźnego za pomocą urządzenia podnoszącego, ma możliwość odpowiedniego dostosowania podnoszenia toru odgałęźnego do podnoszonego jednocześnie toru zasadniczego przy dokładnej obserwacji chyłomierza poprzecznego.
Zadanie niniejszego wynalazku polega na opracowaniu podbijarki opisanego rodzaju, przeznaczonej do podbijania toru, zwłaszcza zwrotnic, gwarantującej jednocześnie dokładne pionowe ustawienie położenia pomiędzy głównym torem a bocznym odgałęźnym torem zwrotnicy.
Zgodnie z niniejszym wynalazkiem, zadanie to zostało rozwiązane poprzez podbij arkę, której konstrukcja w swej istocie polega na tym, że zawiera wspólny układ pomiarowy, składający się z generatora sygnałów pomiarowych, kontaktującego się z głównym torem, z linii odniesienia utworzonej przez promień świetlny przebiegający równolegle do płaszczyzny toru oraz z pomiarowego odbiornika kontaktującego się z bocznym torem i rejestrującego położenie linii odniesienia. Generator sygnałów pomiarowych jest utworzony z obrotowego lasera wytyczającego płaszczyznę pomiarową, równoległą do płaszczyzny toru zawierającą linie odniesienia oraz z pomiarowego odbiornika wyposażonego w czujnik laserowy. Generator sygnałów pomiarowych jest również połączony z podnoszącym tor agregatem, a pomiarowy odbiornik z dodatkowym urzą dzeniem podnoszącym. Ten generator sygnałów pomiarowych jest umieszczony na przesławnej w pionie pomiarowej osi zaopatrzonej w kołnierzowe rolki toczące się po głównym torze. Pomiarowa oś jest usytuowana pomiędzy podbijającym agregatem a podnoszącym tor agregatem. Jednocześnie, pomiarowy odbiornik jest połączony ze sterują cym urządzeniem napędu podnoszącego boczny tor i z dodatkowym urządzeniem podnoszącym.
Dzięki rozwiązaniu zgodnemu z niniejszym wynalazkiem zapewnione jest automatyczne, dokładne dopasowanie pomiędzy podnoszącym agregatem toru a dodatkowym urządzeniem podnoszącym. Tym samym istnieje również możliwość precyzyjnej, bezproblemowej i szybkiej korekcji położenia toru na odcinkach zwrotnicowych za pomocą podkładów podłużnych, mających elastyczny przegub.
Przedmiot wynalazku jest opisany niżej, według przykładów jego wykonania uwidocznionych na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie podbijarkę do torów w widoku z boku, fig. 2 - w powiększeniu przekrój podbijarki wzdłuż pionowej linii n zaznaczonej na fig. 1, a fig. 3 - schematyczny szczegół podbijarki przedstawiający jej oś pomiarową.
Podbijarka 1 do podbijania toru 4, utworzonego z szyn 2 i podkładów 3 ma ramę 6 wspartą na jezdnych podwoziach szynowych 5. Za pomocą napędu jezdnego 8, uruchamianego silnikiem 7, podbijarka i może przejeżdżać w kierunku roboczym, zaznaczonym strzałką 9 na fig. 1. Do włączania różnych agregatów roboczych jest przewidziane urządzenie sterujące 11 znajdujące się w roboczej kabinie 10.
Dla podbijania toru 4, na ramie 6 jest osadzony podbijający agregat 12 przestawnie pionowo i poprzecznie za pomocą napędu 13, przeznaczony specjalnie do zastosowań przy zwrotnicach. Tego rodzaju podbijający agregat 12 jest wyposażony w podbijające narzędzia 14 zanurzające się w podsypce torowej, które można wzajemnie do siebie dosuwać za pomocą napędów dosuwu 15 w kierunku wzdłużnym maszyny.
PL 199 405 B1
Bezpośrednio przed podbijającym agregatem 12 w stosunku do kierunku roboczego, jest przewidziany podnoszący tor agregat 17 przesławny w pionie i w poprzek, dzięki napędom 16. Agregat ten jest przeznaczony do niwelacji i ustawiania toru 4 we właściwym położeniu. Podnoszącemu tor agregatowi 17 są przyporządkowane dodatkowe urządzenia podnoszące 18, które w każdym przypadku są połączone przegubowo na ramie 6 i wykonane przestawnie w pionie poprzez napędy 19. Dla kontrolowanego podnoszenia toru 4 przewidziany jest układ pomiarowy położenia toru 43, który na rysunku został jedynie zaznaczony w sposób uproszczony, przez pomiarową cięciwę 21 oraz pomiarową oś 22 mogącą się toczyć po torze 4.
Jak widać z fig. 2, dodatkowe urządzenie podnoszące 18 zamocowane za pomocą przegubu 24 na ramie 6 w osi przebiegającej w kierunku podłużnym podbijarki jest tak wykonane, aby mogło być przedłużane za pomocą kolejnego napędu 25 poprzecznie do kierunku wzdłużnego maszyny. Końcówka dodatkowego urządzenia podnoszącego 18, oddalona o pewną odległość od przegubu 24 jest wyposażona w podnoszące urządzenie 26. Urządzenie to składa się zasadniczo z podwójnej kołnierzowej rolki 29, mogącej się toczyć po odgałęźnym, bocznym torze 27 zwrotnicy 28, a także z rolki podnoszącej 31 nakładanej za pomocą napędu 30 na odgałęźny boczny tor 27.
Podnoszący tor agregat 17, przejezdny za pomocą kołnierzowych rolek 37 po torze 32 zwrotnicy 28, jest wyposażony w podnoszące rolki 33, które można każdorazowo zakładać za pomocą napędów 34 do przyporządkowanych im szyn 2.
Układ pomiarowy 20 obejmujący podnoszący tor agregat 17 oraz dodatkowe urządzenie podnoszące 18, przeznaczony do kontrolowanego podnoszenia zwrotnicy 28, składa się z kontaktującego się z głównym torem 32 generatora sygnałów pomiarowych 23 połączonego z podnoszącym tor agregatem 17, któremu przyporządkowany jest pomiarowy odbiornik 35, kontaktujący się z bocznym torem 27 zamocowany na podnoszącym urządzeniu 26 dodatkowego urządzenia podnoszącego 18. Za pomocą generatora sygnałów pomiarowych 23 wykonanego w postaci obrotowego lasera 36, utworzona jest linia odniesienia 38 względnie płaszczyzna pomiarowa 40 układu pomiarowego 20 za pomocą promienia świetlnego, przebiegającego równolegle do płaszczyzny toru 39, oznaczonej na fig. 2 linią kreskakropka. Pomiarowy odbiornik 35 układu pomiarowego 20 zawiera czujnik laserowy 41. Jak już wspomniano, podbijarka 1 jest wyposażona w drugie, zaznaczone w sposób uproszczony, dodatkowe urządzenie podnoszące 18, przeznaczone do obróbki odcinka skupienia rozjazdów, położonego po drugiej stronie tej podbijarki. Urządzenie podnoszące 26 tego drugiego dodatkowego urządzenia podnoszącego 18 jest również wyposażone w czujnik laserowy 41, który współpracuje w utworzeniu układu pomiarowego 20 z drugim generatorem sygnałów pomiarowych 23, zamocowanym drugostronnie na podnoszącym tor agregacie 17. Na przedstawionym na fig. 2 odcinku zwrotnicy 28 jest wykonany dwuczęściowy podkład 3 do połączenia głównego toru 32 z odgałęźnym, bocznym torem 27, przy czym obydwie wspomniane części toru połączone są ze sobą wzajemnie za pomocą elastycznego przegubu 24.
W dalszej części tekstu jest opisany bliżej sposób działania podbijarki 1 według konstrukcji zgodnej z niniejszym wynalazkiem.
Korekcja położenia toru ma miejsce w trakcie eksploatacji roboczej podbijarki 1 poprzez odpowiednie podnoszenie, względnie boczne wyregulowanie położenia toru 4 za pomocą podnoszącego tor agregatu 17 oraz układu pomiarowego położenia toru 43. Jednocześnie z tym następuje ubijanie tłucznia znajdującego się pod podkładami 3 dzięki zastosowaniu podbijającego agregatu 12. Jak tylko ma miejsce dojazd do zwrotnicy 28, za pomocą napędu 25 jest wysuwane w boczną stronę dodatkowe urządzenie podnoszące 18, przyporządkowane bocznemu torowi 27 tak, że podnoszące urządzenie 26 styka się z szyną tego odgałęźnego, bocznego toru. Można teraz wykonać korekcję położenia toru zwrotnicy 28 po włączeniu napędów 16. Dzięki czemu podnoszący tor agregat 17 jest ustawiany w zadane poło ż enie wraz z generatorami sygnałów pomiarowych 23. Odpowiada to oczywiście płaszczyźnie toru 39.
Jednocześnie z takim cyklem podnoszenia toru utworzona jest poprzez generator sygnałów pomiarowych 23 płaszczyzna pomiarowa, przebiegająca równolegle do płaszczyzny toru 39, która uaktywnia jednocześnie przyporządkowany pomiarowy odbiornik 35 układu pomiarowego 20. Powstaje przy tym, przykładowo zaznaczona na fig. 2 literą „a” odchyłka płaszczyzny pomiarowej 40 od punktu zerowego, wyznaczonego przez pomiarowy odbiornik 35. Następnie zostaje włączony tak długo napęd 19 poprzez sterujące urządzenie 11, aż płaszczyzna pomiarowa 40 osiągnie wspomniany punkt zerowy pomiarowego odbiornika 35. Tym samym odgałęźny, boczny tor 27 zwrotnicy 28 znajduje się dokładnie w płaszczyźnie 39 głównego toru 32.
PL 199 405 B1
Na fig. 3 jest przedstawiony kolejny wariant wykonania zgodny z niniejszym wynalazkiem, gdzie generator sygnałów pomiarowych 23 układu pomiarowego 20 jest zamocowany na przestawnej w pionie osi pomiarowej 22 ukł adu pomiarowego poł o ż enia toru 43, kontaktują cego się poprzez koł nierzową rolkę 44 z szynami 2. Pozostałe szczegóły wykonania układu pomiarowego 20 są identyczne z wariantami opisanymi wedł ug fig. 1 i 2.

Claims (5)

1. Podbijarka do podbijania toru z podnoszącym agregatem przestawianym w pionie przez napędy, umieszczonym po pierwsze pomiędzy jezdnymi podwoziami szynowymi, a po drugie bezpośrednio przed podbijającym agregatem, biorąc pod uwagę kierunek roboczego ruchu podbij arki, przeznaczonym do niwelacji i ustawiania we właściwym położeniu głównego toru i tworzącym poziomą płaszczyznę toru przejezdnego dla jezdnego podwozia szynowego, a także z dodatkowym urządzeniem podnoszącym do podnoszenia bocznego toru zwrotnicy, stanowiącego odgałęzienie od głównego toru, przy czym podnoszącemu agregatowi toru oraz dodatkowemu urządzeniu podnoszącemu jest przyporządkowany wspólny układ pomiarowy kontrolujący podnoszenie zwrotnicy, znamienna tym, że wspólny układ pomiarowy (20) składa się z generatora sygnałów pomiarowych (23), kontaktującego się z głównym torem (32), z linii odniesienia (38) utworzonej przez promień świetlny przebiegający równolegle do płaszczyzny toru (39) oraz z pomiarowego odbiornika (35) kontaktującego się z bocznym torem (27) i rejestrującego położenie linii odniesienia (38).
2. Podbijarka według zastrz. 1, znamienna tym, że generator sygnałów pomiarowych (23) jest utworzony z obrotowego lasera (36) wytyczającego płaszczyznę pomiarową (40), równoległą do płaszczyzny toru (39) zawierającą linie odniesienia (38) oraz z pomiarowego odbiornika (35) wyposażonego w czujnik laserowy (41).
3. Podbijarka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że generator sygnałów pomiarowych (23) jest połączony z podnoszącym tor agregatem (17), a pomiarowy odbiornik (35) z dodatkowym urządzeniem podnoszącym (18).
4. Podbijarka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że generator sygnałów pomiarowych (23) jest umieszczony na przestawnej w pionie pomiarowej osi (22), zaopatrzonej w kołnierzowe rolki (44) toczące się po głównym torze (32), usytuowanej pomiędzy podbijającym agregatem (12) a podnoszącym tor agregatem (17).
5. Podbijarka według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienna tym, że pomiarowy odbiornik (35) jest połączony ze sterującym urządzeniem (11) napędu (19) podnoszącego boczny tor (27) i z dodatkowym urządzeniem podnoszącym (18).
PL346787A 2000-04-07 2001-03-28 Podbijarka PL199405B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0027200U AT3739U3 (de) 2000-04-07 2000-04-07 Stopfmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL346787A1 PL346787A1 (en) 2001-10-08
PL199405B1 true PL199405B1 (pl) 2008-09-30

Family

ID=3486113

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL346787A PL199405B1 (pl) 2000-04-07 2001-03-28 Podbijarka

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6453822B2 (pl)
EP (1) EP1143069B1 (pl)
JP (1) JP4690566B2 (pl)
CN (2) CN101353878B (pl)
AT (2) AT3739U3 (pl)
AU (1) AU777606B2 (pl)
CA (1) CA2343431C (pl)
CZ (1) CZ296401B6 (pl)
DE (1) DE50102778D1 (pl)
DK (1) DK1143069T3 (pl)
ES (1) ES2223769T3 (pl)
HU (1) HU222861B1 (pl)
NO (1) NO323232B1 (pl)
PL (1) PL199405B1 (pl)
RU (1) RU2228985C2 (pl)
UA (1) UA72896C2 (pl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2003015978A (ja) * 2001-06-29 2003-01-17 Canon Inc 通信装置および通信処理方法
AT500949B8 (de) * 2004-10-01 2007-02-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur durchführung einer gleislagekorrektur
US20080028972A1 (en) * 2006-08-04 2008-02-07 Allan Wayne Fedorchuk Convertible railway maintenance apparatus
CN101725095B (zh) * 2009-11-23 2012-06-27 株洲新通铁路装备有限公司 铁路施工机械护轨起复装置及换轨车护轨起复装置
AT508755B1 (de) 2010-03-01 2011-04-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine mit einer zusatzhebeeinrichtung
EP2902546B2 (de) * 2014-01-30 2020-09-02 HP3 Real GmbH Vorrichtung zum Verdichten der Schotterbettung eines Gleises
AT516358B1 (de) 2014-10-14 2017-01-15 System 7 - Railsupport GmbH Stopfmaschine zum Verdichten der Schotterbettung eines Gleises
CN107190597A (zh) * 2017-07-20 2017-09-22 中国水利水电第五工程局有限公司 一种有砟轨道快速多功能施工设备
AT520824B1 (de) 2018-05-24 2019-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren und Maschine zum Unterstopfen eines Gleises im Bereich einer Weiche
CN108759684A (zh) * 2018-05-25 2018-11-06 长沙瀚鹏电子技术有限公司 一种非接触式测量铁路起拔道捣固车捣固装置位移的方法
AT521262B1 (de) 2018-07-05 2019-12-15 Hp3 Real Gmbh Stopfmaschine zum Verdichten der Schotterbettung eines Gleises
US11408131B2 (en) 2019-04-25 2022-08-09 Herzog Railroad Services, Inc. Track-lifting and ballast-spreading apparatus
CN113296093A (zh) * 2019-07-22 2021-08-24 芜湖文青机械设备设计有限公司 一种用于物体内部结构检测的雷达探测装置的操作方法
CN110375693B (zh) * 2019-07-29 2021-02-09 肖特药品包装(浙江)有限公司 一种西林瓶在线检测装置
CN110453552A (zh) * 2019-08-21 2019-11-15 长沙瀚鹏电子技术有限公司 一种铁路道岔捣固车三轨同步起道的实现方法和装置
CN110453548A (zh) * 2019-08-21 2019-11-15 长沙瀚鹏电子技术有限公司 一种铁路道岔捣固车自动作业控制系统
CN110453547A (zh) * 2019-08-21 2019-11-15 长沙瀚鹏电子技术有限公司 一种铁路道岔捣固车三轨同步起道控制系统

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT312655B (de) * 1968-03-07 1974-01-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Gleisstopf- und Nivelliermaschine
AT314579B (de) * 1969-01-22 1974-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Einrichtung zur Aufzeichnung und bzw. oder Korrektur der Lage eines Gleises
AT315224B (de) * 1969-12-19 1974-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Gleisstopf-Nivelliermaschine
CH546860A (de) * 1971-02-19 1974-03-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisnivellier-stopfmaschine.
US3902426A (en) * 1972-02-07 1975-09-02 Plasser Bahnbaumasch Franz Method for lining track in a track curve
AT379835B (de) * 1983-08-19 1986-03-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Kontinuierlich (non stop) verfahrbare gleisstopf -nivellier- und richtmaschine
EP0213253B1 (de) * 1985-08-22 1988-04-06 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Gleisfahrbare Maschine zum Messen bzw. Registrieren oder Korrigieren der Gleislage mit Laser-Strahlen bzw. -Ebenen
CH669037A5 (de) * 1986-01-18 1989-02-15 Hans Rudolf Ammann Laserstrahl-nivelliergeraet.
AT390459B (de) * 1988-02-23 1990-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und gleisfahrbare weichen-nivellier-, stopf- und richt-maschinenanordnung zur durcharbeitung in weichenbereichen
AT391502B (de) * 1988-08-08 1990-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-, hebe- und richtmaschine zum heben und bzw. oder seitwaertsverschieben eines gleises im weichen- und kreuzungsbereich
AT400045B (de) * 1989-10-25 1995-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Bezugsystem für gleisbaumaschinen
AT400590B (de) * 1992-11-13 1996-01-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine
AT401399B (de) * 1992-06-19 1996-08-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine mit einem laser-bezugsystem
DE59302892D1 (de) * 1992-08-12 1996-07-18 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine zum Unterstopfen von Weichen und Kreuzungen eines Gleises
AT402307B (de) * 1993-01-27 1997-04-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschinenanordnung zum unterstopfen eines gleises
AT402308B (de) * 1993-01-27 1997-04-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine
EP0806523A1 (de) * 1996-05-09 1997-11-12 J. Müller Ag Maschine zur Herstellung einer Soll-Geleiseanlage
AT405425B (de) * 1997-08-20 1999-08-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisbaumaschine mit einem laser-bezugsystem und verfahren
EP0930398A1 (de) * 1998-01-19 1999-07-21 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Verfahren zur Lagekorrektur eines Gleises
ATE283942T1 (de) * 1998-11-11 2004-12-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und stopfmaschine zum unterstopfen eines gleises

Also Published As

Publication number Publication date
US6453822B2 (en) 2002-09-24
DE50102778D1 (de) 2004-08-12
JP4690566B2 (ja) 2011-06-01
CZ296401B6 (cs) 2006-03-15
ES2223769T3 (es) 2005-03-01
CN101353878A (zh) 2009-01-28
NO20011761D0 (no) 2001-04-06
NO323232B1 (no) 2007-02-05
ATE270731T1 (de) 2004-07-15
HUP0101403A3 (en) 2002-10-28
CN101353878B (zh) 2013-01-23
HU222861B1 (hu) 2003-12-29
EP1143069A1 (de) 2001-10-10
CN1317611A (zh) 2001-10-17
AT3739U3 (de) 2001-03-26
PL346787A1 (en) 2001-10-08
EP1143069B1 (de) 2004-07-07
CA2343431A1 (en) 2001-10-07
UA72896C2 (uk) 2005-05-16
HUP0101403A2 (hu) 2002-07-29
JP2001295205A (ja) 2001-10-26
US20010027732A1 (en) 2001-10-11
AT3739U2 (de) 2000-07-25
HU0101403D0 (en) 2001-06-28
DK1143069T3 (da) 2004-08-30
CZ20011118A3 (cs) 2001-11-14
RU2228985C2 (ru) 2004-05-20
CA2343431C (en) 2005-08-16
AU777606B2 (en) 2004-10-21
AU3503101A (en) 2001-10-11
NO20011761L (no) 2001-10-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL199405B1 (pl) Podbijarka
CA1091093A (en) Mobile track leveling, lining and tamping apparatus
AU701080B2 (en) A work vehicle for implementing track maintenance operations
AU654383B2 (en) A method for renewing a track and a machine arrangement
US4596193A (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
CA1322294C (en) Continuously advancing track leveling, lining and tamping machine
US5007350A (en) Universal mobile track leveling, lining and tamping machine
CA2010852C (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
US4445437A (en) Railway track tamping machine
RU2195523C1 (ru) Шпалоподбивочная машина
CS273312B2 (en) Truck machine for rails' packing, levelling and straightening
CA2434874C (en) A tamping machine having a machine frame and a subframe
US4903608A (en) Machine for laterally displacing a track
CA2194845C (en) Track tamping machine
PL163768B1 (pl) Maszyna jezdna do podbijania toru PL
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine
AU702621B2 (en) A tamping machine, a machine arrangement and a method for tamping a track
CZ279216B6 (cs) Strojní uspořádání pro podbíjení koleje
GB2148361A (en) A travelling track tamping machine, more particularly a track tamping, levelling and lining machine
AU626199B2 (en) Continuously advancing track tamping machine comprising a plough arrangement
CZ280488B6 (cs) Podbíječka koleje
PL192536B1 (pl) Maszyna do budowy torów z układem odniesienia do wyznaczania położenia toru i sterowania agregatem roboczym i sposób wyznaczania określających położenie toru wartości wielkości mierzonych toru
CA1229018A (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
JP2960944B2 (ja) 横断方向および垂直方向に調整可能な締め固め装置を備えた自走式軌道締め固め機械
CA1094885A (en) Mobile track surfacing machine

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120328