PL187557B1 - Sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, i przyprawa wytworzona tym sposobem - Google Patents
Sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, i przyprawa wytworzona tym sposobemInfo
- Publication number
- PL187557B1 PL187557B1 PL98324270A PL32427098A PL187557B1 PL 187557 B1 PL187557 B1 PL 187557B1 PL 98324270 A PL98324270 A PL 98324270A PL 32427098 A PL32427098 A PL 32427098A PL 187557 B1 PL187557 B1 PL 187557B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- amount
- spice
- group
- fruits
- horseradish
- Prior art date
Links
Landscapes
- Seasonings (AREA)
- Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)
Abstract
1. Sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, obejmujący mielenie warzyw
i mieszanie produktu z kwaśną zalewą, znamienny tym, że otarty korzeń chrzanu i/lub przynajmniej
jedno białe warzywo z grupy, obejmującej rzepę, seler, pietruszkę, rzodkiew, korzystnie aromatyzowane
aromatami chrzanu, poddaje się mieleniu, po czym uzyskany przecier podstawowy miesza się
z zalewą zawierającą cukier w ilości 0,20 - 25% wag., kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 5,00% wag., sól
w ilości 0,20 - 5,00% wag., a następnie miesza się z barwną masą, uzyskaną w wy- niku zmielenia
żurawiny i/lub przynajmniej jednego z barwnych warzyw lub owoców z grupy obejmującej, owoce
leśne, porzeczkę, truskawki, maliny, paprykę, kapustę czerwoną, pomidory, buraki ćwikłowe, marchew,
rabarbar, wiśnie, śliwki, korzystnie wzbogacone aromatami tej grupy owoców i warzyw, stosując
od 10 do 90% wag. przecieru w zalewie oraz do 90% wag. barwnej masy.
9. Przyprawą zwkaszcw do mięs i ryb, zawierająca otarty i odjMwiednio rozdrobniony norzeń
chrzanu, kwaśnn-słndkr zalewę oraz sól jadalną i stabilizator, znamienna tym, że zawiera
otarty i zmielony korzeń chrzanu, korzystnie moczony uprzednio w rnztwnrce zawierającym pirosiarczan
sodowy w ilości 0,05-0,25% wag. i kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 3,00% wag., i/lub
przynajmniej jedno warzywo z grupy, obejmującej rzepę, seler, pietruszkę, rzodkiew, w ilości
10 - 90% wag., korzystnie aromatyzowane aromatami chrzanu, oraz żurawinę i/lub przynajmniej
jedno z charakterystycznie zabarwionych warzyw lub owoców z grupy obejmującej, owoce leśne,
porzeczkę, truskawki, maliny, paprykę, kapustę czerwoną, buraki ćwikłowe, marchew, pomidory,
rabarbar, wiśnie, śliwki, w ilości do 90% wag., a także zalewę zawierającą cukier w ilości
0,20 - 25% wag., kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 5,00% wag. i sól jadalnąw ilości 0,20 - 5,00% wag.
Description
Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, i przyprawa wytworzona tym sposobem.
Dotychczas znany jest sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, obejmujący moczenie korzenia chrzanu w zimnej wodzie, ocieranie korzenia chrzanu w celu usunięcia jego zewnętrznej warstwy i jego mielenie do odpowiedniej wielkości cząstek, a następnie mieszanie z uprzednio przygotowaną kwaśną zalewą, zawierającą kwas octowy spożywczy w ilości od 0,8 do 1,8% wag. oraz sól kamienną w ilości do 2,0% wag. i cukier.
Otrzymana znanym sposobem przyprawa, stosowana zwłaszcza do mięs i ryb, zawierała uprzednio otarty a następnie odpowiednio zmielony korzeń chrzanu w ilości do 80% wag. i kwaśną zalewę. W celu uniknięcia zmiany barwy znana przyprawa zawierała zwykle dodatek antyutleniacza, zazwyczaj kwasu cytrynowego. Znana przyprawa wykazywała ograniczoną trwałość barwy i cechowała się mało urozmaiconym, typowym smakiem.
W sposobie według wynalazku mieleniu poddaje się otarty korzeń chrzanu, korzystnie przed otarciem uprzednio moczony w roztworze zawierającym pirosiarczyn sodowy w ilości 0,05-0,25% wag. i kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 3,00% wag. i/lub przynajmniej jedno białe warzywo z grupy, obejmującej rzepę, seler, pietruszkę, rzodkiew, korzystnie aromatyzowane aromatem chrzanu, po czym uzyskany przecier podstawowy miesza się z zalewą, zawierającą cukier w ilości 0,20 - 25% wag., kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 5,00% wag., sól w ilości 0,20 - 5,00% wag. Po ponownym zmieleniu uzyskanej mieszaniny w celu uzyskania korzystniejszych wartości smakowych dodaje się olej roślinny i/lub tłuszcz zwierzęcy w ilości 0,05 - 5% wag. W celu uzyskania odpowiedniej penetracji korzeń chrzanu korzystnie jest moczony przed otarciem przez co najmniej 30 minut.
Równolegle rozdrabnia się żurawinę i/lub przynajmniej jedno z barwnych warzyw lub owoców z grupy obejmującej, owoce leśne, porzeczkę, truskawki, maliny, paprykę, kapustę czerwoną, buraki ćwikłowe, pomidory, marchew, rabarbar, wiśnie, śliwki, korzystnie wzbogacone aromatami tej grupy owoców i warzyw. Uzyskany barwny produkt miesza się z uprzednio uzyskanym białym przecierem podstawowym, zmieszanym z zalewą, stosując od 10 do 90% wag. białego przecieru podstawowego w zalewie i do 90% wag. barwnej masy. Do uzyskanej tym sposobem przyprawy, w celu uzyskania szczególnych walorów smakowych, dodać można składniki smakowe, na przykład dodatek majonezu, grzybów, sosów mięsnych i/lub sosów warzywnych, zwłaszcza pomidorowego, a także musztardy oraz ziaren zbóż, orzechów oraz ziół.
W celu zapobieżenia sedymentacji gotowej przyprawy korzystnie dodaje się odpowiednie stabilizatory.
W sposobie według wynalazku można stosować warzywa i owoce w postaci świeżej, a także mrożone i/lub suszone oraz liofilizowane.
Przyprawa według wynalazku zawiera otarty i zmielony korzeń chrzanu, korzystnie moczony uprzednio w roztworze zawierającym pirosiarczyn sodowy w ilości 0,05-0,25% wag.
187 557 i kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 3,00% wag., i/lub przynajmniej jedno warzywo z grupy, obejmującej rzepę, seler, pietruszkę, rzodkiew, w ilości 10 - 90% wag., korzystnie aromatyzowane aromatami chrzanu, oraz żurawinę i/lub przynajmniej jedno z warzyw lub owoców z grupy obejmującej, owoce leśne, porzeczkę, truskawki, maliny, paprykę, kapustę, rabarbar, wiśnie, śliwki, pomidory, w ilości do 90% wag., korzystnie wzbogacone aromatami tej grupy owoców i warzyw, i zalewę zawierającą cukier w ilości 0,20 - 25% wag., kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 5,00% wag., sól w ilości 0,20 -5,00% wag.
Korzystne walory smakowe oraz konsystencję pozwala uzyskać dodatek 0,05 - 5,00% wag. oleju roślinnego i/lub tłuszczu zwierzęcego. Dodatek majonezu polepsza własności przyprawy i ujednolica jej konsystencję, natomiast szczególne własności smakowe nadaje przyprawie według wynalazku dodatek grzybów i/lub sosów mięsnych, a także sosów warzywnych, zwłaszcza pomidorowego, i musztardy. Przyprawa według wynalazku może zawierać dodatki rozdrobnionych odpowiednio ziaren zbóż, orzechów oraz ziół.
Przyprawa według wynalazku charakteryzuje się wysokimi walorami smakowymi, które można kształtować w szerokim zakresie, oraz apetycznym wyglądem, potęgowanym dużą trwałością i żywością barwy, nadawanej przez jej składniki. Przyprawa zawiera wartościowe składniki odżywcze oraz naturalne witaminy i stanowi cenny dodatek do zimnych i gorących mięs i ryb.
Przykład 1
Świeże, wymyte i oczyszczone korzenie chrzanu ogrodowego moczono w roztworze, zawierającym 0,07% wag. pirosiarczynu sodu oraz 2,5% wag kwasu cytrynowego przez okres 45 min. Następnie korzenie poddano procesowi ocierania w celu usunięcia zewnętrznej, niejadalnej skórki, a później zmielono. W oddzielnym naczyniu przygotowano zalewę, rozpuszczając 4,8 kg cukru, 3,2 kg kwasu cytrynowego i 3,2 kg soli kamiennej w 100 1 przegotowanej wody. Jednocześnie zmielono w innym urządzeniu i oddzielnych naczyniach świeże owoce żurawiny, zmieszane z mrożonymi owocami żurawiny, uzyskując masę o rozdrobnieniu zbliżonym do stopnia rozdrobnienia chrzanu. Zmielony chrzan połączono następnie z zalewą w stosunku wagowym 1:7, uzyskując biały przecier podstawowy, a następnie, po wymieszaniu, dodano olej słonecznikowy w ilości 0,8% wag. w przeliczeniu na masę przecieru chrzanowego zmieszanego z zalewą. Do uzyskanego przecieru w zalewie dodano następnie zmieloną masą żurawinową w ilości 20% masy przecieru i zalewy i ponownie wymieszano, uzyskując przyprawę o pięknym, ciemnoczerwonym kolorze oraz delikatnym, ożywczym smaku. Przyprawa nadaje się szczególnie do zimnych mięs i ryb.
Skład uzyskanej przyprawy:
cz. wag. przecieru, zawierającego:
zmielony korzeń chrzanu 7 c. . wag.
zalewę 1 zzwagg .zawierającą w 100 zzwagg. wdyy:
4,8 cz. wag. cukru,
3,2 cz. wag. kwasu cytrynowego, oraz 3,2 cz. wag. soli kamiennej, cz. wag. masy ze zmielonych owoców żurawiny, olej słonecznikowy 0,8% wgg . (w pzzeiiczeniu na ąączną masę {rr^<^^hrni podstawowego i masy ze zmielonych owoców żurawiny)
Przykład 2
Świeże, wymyte i oczyszczone korzenie chrzanu ogrodowego moczono w roztworze, zawierającym 0,12% wag. pieosirrczynu sodu oraz 1,7% wag. kwasu cytrynowego przez okres 30 min. Następnie korzenie poddano procesowi ocierania w celu usunięcia zewnętrznej, niejadalnej skórki, Jednocześnie oczyszczono i obrano ze skórki czarną rzepę w ilości 40% wag. licząc na masę chrzanu, po czym oba warzywa zmielono, uzyskując biały przecier. W oddzielnym naczyniu przygotowano zalewę, rozpuszczając w 100 l przegotowanej wody 2,6 kg cukru, 1,92 kg kwasu cytrynowego i 2,8 kg soli kamiennej. Jednocześnie zmielono w innym urządzeniu i oddzielnych naczyniach świeże owoce żurawiny, zmieszane w stosunku 2 : 1 ze świeżymi, pozbawionymi pestek wiśniami, uzyskując masę o rozdrobnieniu zbliżonym do stopnia rozdrobnienia chrzanu. Zmielony chrzan i rzepę w ilości 800 kg połączono następnie
187 557
480 cz. wag.
320cz. wag.
90cz. 100 cz. y^ag wody:
z zalewą w ilości 90 kg, uzyskując przecier a następnie - po wymieszaniu dodano olej sojowy w ilości 1,8% wag. w przeliczeniu na masę przecieru i zalewy, a następnie dodano zmieloną masę żurawinową w ilości 380 kg i ponownie wymieszano, dodając jednocześnie 2% wag. majonezu oraz 0,003% spożywczego barwnika czerwonego. Uzyskano przyprawę o pięknym, ciemnoczerwonym kolorze oraz delikatnym, ożywczym smaku. Przyprawa nadaje się szczególnie do zimnych mięs i ryb.
Skład uzyskanej przyprawy:
cz. wag. przecieru, zawierającego: zmielony korzeń chrzanu w ilości zmielony korzeń czarnej rzepy w ilości zalewę w ilości
2,6 cz. wag. cukru,
1,92 cz. wag. kwasu cytrynowego, oraz 2,8 cz. wag. soli kamiennej, cz. wag. masy, zawierającej:
zmielone owoce żurawiny zmieszane w stosunku 2 :1 z pozbawionymi pestek wiśniami, olej sojowy w ilości 1,18% wag. (w przeliczeniu na łączną masę białego przecieru podstawowego i masy ze zmielonych owoców żurawiny i wiśni), majonez w ilości 2% wag. w przeliczeniu na masę uzyskanego produktu oraz spożywczy barwnik czerwony w ilości 0,003% wag. w przeliczeniu na masę uzyskanego produktu.
Przykład 3
Świeże, wymyte i oczyszczone korzenie pietruszki i selera moczono w roztworze, zawierającym 0,17% wag. pirosiarczynu sodu oraz 2,7% wag. kwasu cytrynowego przez okres 45 min. Następnie oba warzywa w stosunku 1 : 1 zmielono, uzyskując biały przecier podstawowy, do którego dodano 0,007% aromatu chrzanowego. W oddzielnym naczyniu przygotowano zalewę, rozpuszczając 2,6 kg cukru, 1,92 kg kwasu cytrynowego i 2,8 kg soli kamiennej w 100 l przegotowanej wody. Jednocześnie zmielono w innym urządzeniu i oddzielnych naczyniach mrożone owoce jeżyny, zmieszane w stosunku 1 : 3 ze świeżymi, czerwonymi porzeczkami i dodatkiem 5% wag. liofilizowanych buraków i 5% orzechów włoskich, uzyskując masę o rozdrobnieniu zbliżonym do stopnia rozdrobnienia pietruszki i selera. Zmieloną pietruszkę i seler połączono następnie z zalewą w stosunku wag. 9:1, a następnie po wymieszaniu, dodano olej z orzechów włoskich w ilości 1,0% wag. i uzyskany produkt zmieszano z masą z jeżyny, czerwonych porzeczek i orzechów w stosunku wag. 2:3. Uzyskano przyprawę o głębokim, czerwonym kolorze oraz wyrazistym, ożywczym smaku. Przyprawa nadaje się szczególnie do zimnych mięs i ryb.
Skład uzyskanej przyprawy:
cz. wag. białego przecieru podstawowego, zawierającego: zmielony korzeń pietruszki i selera (w stos. wag. 1 : 1) 9 cz. wag. aromat chrzanowy zalewę, zawierającą na 100 cz. wag. wody:
2,6 cz. wag. cukru,
1,9 cz. wag. kwasu cytrynowego,
2,8 cz. wag. soli kamiennej cz. wag. masy, zawierającej:
zmielone, mrożone owoce jeżyny i świeże owoce czerwonej porzeczki (1:3 wag.) liofilizowane buraki w ilości 5% wag.
orzechy włoskie 5% wgg.
oraz olej z orzechów włoskich , ,8 wg..
0,007% wag.
cz . wilg.
187 557
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.
Claims (20)
- Zastrzeżenia patentowe1. Sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, obejmujący mielenie warzyw i mieszanie produktu z kwaśną zalewą, znamienny tym, że otarty korzeń chrzanu i/lub przynajmniej jedno białe warzywo z grupy, obejmującej rzepę, seler, pietruszkę, rzodkiew, korzystnie aromatyzowane aromatami chrzanu, poddaje się mieleniu, po czym uzyskany przecier podstawowy miesza się z zalewą, zawierającą cukier w ilości 0,20 - 25% wag., kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 5,00% wag., sól w ilości 0,20 - 5,00% wag., a następnie miesza się z barwną masą, uzyskaną w wyniku zmielenia żurawiny i/lub przynajmniej jednego z barwnych warzyw lub owoców z grupy obejmującej, owoce leśne, porzeczkę, truskawki, maliny, paprykę, kapustę czerwoną, pomidory, buraki ćwikłowe, marchew, rabarbar, wiśnie, śliwki, korzystnie wzbogacone aromatami tej grupy owoców i warzyw, stosując od 10 do 90% wag. przecieru w zalewie oraz do 90% wag. barwnej masy.
- 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że korzeń chrzanu przed otarciem moczy się w roztworze wodnym zawierającym pirosiarczyn sodowy w ilości 0,05-0,25% wag. i kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 3,00% wag. '
- 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że korzeń chrzanu przed otarciem moczy się co najmniej 30 minut.
- 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się warzywa i owoce w postaci świeżej i/ lub suszonej i/lub mrożone.
- 5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się warzywa i owoce liofilizowane i/lub poddane obróbce cieplnej.
- 6. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że do uzyskanej kompozycji dodaje się co najmniej jeden ze składników smakowych, należących do grupy, obejmującej majonez, grzyby, sosy mięsne i/lub sosy warzywne, zwłaszcza pomidorowy, musztardę, ziarna zbóż, orzechy, zioła.
- 7. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że dodaje się barwniki pogłębiające kolor przyprawy.
- 8. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że dodaje się stabilizatory zapobiegające sedymentacji.
- 9. Przyprawa, zwłaszcza do mięs i ryb, zawierająca otarty i odpowiednio rozdrobniony korzeń chrzanu, kwaśno-słodką zalewę oraz sól jadalną i stabilizator, znamienna tym, że zawiera otarty i zmielony korzeń chrzanu, korzystnie moczony uprzednio w roztworze zawierającym pirosiarczan sodowy w ilości 0,05-0,25% wag. i kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 3,00% wag., i/lub przynajmniej jedno warzywo z grupy, obejmującej rzepę, seler, pietruszkę, rzodkiew, w ilości 10 - 90% wag., korzystnie aromatyzowane aromatami chrzanu, oraz żurawinę i/lub przynajmniej jedno z charakterystycznie zabarwionych warzyw lub owoców z grupy obejmującej, owoce leśne, porzeczkę, truskawki, maliny, paprykę, kapustę czerwoną, buraki ćwikłowe, marchew, pomidory, rabarbar, wiśnie, śliwki, w ilości do 90% wag., a także zalewę zawierającą cukier w ilości 0,20 - 25% wag., kwas cytrynowy w ilości 0,05 - 5,00% wag. i sól jadalną w ilości 0,20 - 5,00% wag.
- 10. Przyprawa według zastrz. 9, znamienna tym, że charakterystycznie zabarwione warzywa i/lub owoce wzbogacone są aromatami z grupy obejmującej zapach owoców leśnych, porzeczki, truskawek, malin, papryki, kapusty czerwonej, marchwi, pomidorów rabarbaru, wiśni, śliwek.
- 11. Przyprawa według zastrz. 9 lub 10, znamienna tym, że zawiera dodatek 0,05 - 5,00% wag. oleju roślinnego i/lub tłuszczu zwierzęcego.
- 12. Przyprawa według zastrz. 9 do 11, znamienna tym, że zawiera· majonez.
- 13. Przyprawa według zastrz. 9 do 12, znamienna t^m, że zawiera grzyby jadalne.187 557
- 14. Przyprawa według zastrz. 9 do 13, znamienna tym, że zawiera sos i/lub ekstrakt mięsny.
- 15. Przyprawa według zastrz. 9 do 14, znamienna tym, że zawiera sos warzywny, zwłaszcza pomidorowy.
- 16. Przyprawa według zastrz. 9 do 15, znamienna tym, że zawiera musztardę.
- 17. Przyprawa według zastrzeżeń 9 do 16, znamienna tym, że zawiera, korzystnie rozdrobnione odpowiednio, ziarna zbóż i/lub orzechy.
- 18. Przyprawa według zastrz. 9 do 17, znamienna tym, że zawiera zioła.
- 19. Przyprawa według zastrz. 9 do 18, znamienna tym, że zawiera barwniki pogłębiające kolor.
- 20. Przyprawa według zastrz. 9 do 19, znamienna tym, że zawiera stabilizatory zapobiegające sedymentacji.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL98324270A PL187557B1 (pl) | 1998-01-12 | 1998-01-12 | Sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, i przyprawa wytworzona tym sposobem |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL98324270A PL187557B1 (pl) | 1998-01-12 | 1998-01-12 | Sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, i przyprawa wytworzona tym sposobem |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL324270A1 PL324270A1 (en) | 1999-07-19 |
PL187557B1 true PL187557B1 (pl) | 2004-07-30 |
Family
ID=20071352
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL98324270A PL187557B1 (pl) | 1998-01-12 | 1998-01-12 | Sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, i przyprawa wytworzona tym sposobem |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL187557B1 (pl) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
PL422225A1 (pl) * | 2017-07-19 | 2019-01-28 | Symbio Polska Spółka Akcyjna | Sos warzywno-owocowy z dodatkiem przypraw zwiększających wartości odżywcze |
-
1998
- 1998-01-12 PL PL98324270A patent/PL187557B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL324270A1 (en) | 1999-07-19 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
KR20000047961A (ko) | 야채 기제 크림 식품 및 이의 제조방법 | |
CN101856132A (zh) | 一种水饺、包子的制造方法及食用方法 | |
KR100824308B1 (ko) | 과일을 곁들인 야채 장아찌의 제조 방법 및 그에 따른 야채장아찌 | |
KR100557026B1 (ko) | 사과를 함유하는 고기 숙성용 양념조성물 및 이 고기숙성용 양념 조성물로 숙성된 고기 | |
KR101640234B1 (ko) | 생선 회무침의 제조방법 및 그 생선 회무침 | |
KR20170093416A (ko) | 면류 음식용 부재료, 부재료세트, 및 이의 제조방법 | |
RU2088117C1 (ru) | Способ получения рыбоовощного продукта | |
KR101868846B1 (ko) | 온 물회 제조 방법 및 이로 제조된 물회 | |
PL187557B1 (pl) | Sposób wytwarzania przyprawy, zwłaszcza do mięs i ryb, i przyprawa wytworzona tym sposobem | |
JP6539021B2 (ja) | サラダ用調味料 | |
KR101515528B1 (ko) | 소 양지 육수를 포함하는 김치 및 그 제조 방법 | |
KR100394198B1 (ko) | 다이어트용 김치의 제조방법 및 이의 제품 | |
KR100246073B1 (ko) | 파인애플을 주제로 한 김치 | |
KR20210152775A (ko) | 김치 및 그 제조방법 | |
KR20120055287A (ko) | 염지양념 및 이를 이용한 오리목살 조리방법 | |
KR20030073024A (ko) | 저염도 과일 김치 및 이에 적합한 제조방법 | |
KR100928709B1 (ko) | 퓨전 김말이 제조방법 | |
KR100428011B1 (ko) | 파파야 장아찌 및 그의 제조 방법 | |
KR100871400B1 (ko) | 당침 토마토를 포함하는 김치 및 이의 제조방법 | |
KR100580761B1 (ko) | 사골육수를 함유한 배추김치 제조방법 | |
KR101687328B1 (ko) | 동해부인 장수탕면 제조방법 | |
KR102419027B1 (ko) | 슬라이스 무와 생조기 필렛 및 생조기 육수를 함유하는 김치의 제조방법, 및 이에 의하여 제조된 김치 | |
JP3065545B2 (ja) | 梅含有液状調味料 | |
KR102405995B1 (ko) | 김치양념을 이용한 다기능양념장의 제조방법 및 상기 제조방법으로 제조된 다기능양념장 | |
KR102690462B1 (ko) | 한우사골김치 |