PL186255B1 - Wagon do zdejmowania długich szyn złożonych na wagonie transportowym - Google Patents

Wagon do zdejmowania długich szyn złożonych na wagonie transportowym

Info

Publication number
PL186255B1
PL186255B1 PL98324157A PL32415798A PL186255B1 PL 186255 B1 PL186255 B1 PL 186255B1 PL 98324157 A PL98324157 A PL 98324157A PL 32415798 A PL32415798 A PL 32415798A PL 186255 B1 PL186255 B1 PL 186255B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
rail
wagon
car
long
drive
Prior art date
Application number
PL98324157A
Other languages
English (en)
Other versions
PL324157A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinenindustriegesellschaft Mbh
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinenindustriegesellschaft Mbh, Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinenindustriegesellschaft Mbh
Publication of PL324157A1 publication Critical patent/PL324157A1/xx
Publication of PL186255B1 publication Critical patent/PL186255B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/16Transporting, laying, removing, or replacing rails; Moving rails placed on sleepers in the track
    • E01B29/17Lengths of rails assembled into strings, e.g. welded together

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)

Abstract

1. Wagon do zdejmowania dlugich szyn zlozonych na wagonie transportowym, z rama wagonu wsparta na szynowych wózkach jezdnych i z urzadzeniem do wy- ciagania szyn, sluzacym do uchwycenia i przesuniecia dlugiej szyny w kierunku wzdluznym wagonu, znamienny tym, ze urzadzenie do wyciagania szyn (4) jest utworzone z lancucha gasienicowego (7), prowadzonego wokól dwóch krazków zwrotnych (9), oddalonych od siebie i ma- jacych osie obrotu (10), wyposazonego w naped (11), z umieszczonymi w kierunku zdejmowania szyn, jedna za druga, plytami stykowymi (15) do przylozenia do dlugiej szyny (3), oraz z przestawnego za pomoca napedu (23) wzgledem lancucha gasienico- wego (7) i odtaczanego po dlugiej szynie (3), lozyska oporowego (8). Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wagon, przeznaczony do zdejmowania długich szyn, złożonych na wagonie transportowym, z ramą wagonu wspartą na szynowych wózkach jezdnych i z urządzeniem do wyciągania szyn, służącym do uchwycenia i przesunięcia długiej szyny w kierunku wzdłużnym wagonu.
Tego rodzaju wagon do zdejmowania szyn jest znany z opisu patentowego EP 0 467 001 B1, przy czym urządzenie do wyciągania szyn jest ukształtowane podobnie do wysięgnika dźwigu z rolkami prowadzącymi i ze szczękami do szyn. Szczęki te, ukształtowane do uchwycenia długiej szyny, która ma zostać wyciągnięta, są w urządzeniu do wyciągania, za pomocą napędu, przesuwne w kierunku wzdłużnym. Długa szyna, przez wielokrotne chwytanie za pomocą szczęk do szyn i przez wielokrotne cofanie urządzenia do wyciągania szyn, zostaje stopniowo przesunięta w kierunku tego urządzenia. Za jego pomocą następuje dalsze przesunięcie toku szynowego w kierunku przedniego zakończenia pociągu do układania torów. To znane urządzenie do wyciągania szyn jest mało wydajne, i przede wszystkim wymaga
186 255 układania długich szyn na rolkach z zachowaniem małego współczynnika tarcia, na rolkach tak, aby zminimalizować w ten sposób opór wyciągania.
Z opisu patentowego DE 12 08 326 B, względnie DE 27 34 748 B znane są pociągi załadowcze do szyn, utworzone z większej liczby, wzajemnie ze sobą sprzężonych, wagonów do transportu szyn. Do układowania długich szyn, które mają być transportowane, znane są, umocowane na ramie wagonu, w pewnej wzajemnej odległości w kierunku wzdłużnym wagonu, względnie pociągu, wsporniki szynowe z umieszczonymi na nich w kierunku poprzecznym wagonu, jedna za drugą, rolkami wsporczymi. Od strony końca pociągu, wagon przewidziany do zdejmowania szyn zespawanych na długości, określany również jako wagon poślizgowy, ma, podobnie jak przyległe wagony do transportu szyn, przebiegające w obszarze każdej strony wzdłużnej w kierunku wzdłużnym wagonu, szyny dźwigowe, do przetaczania dźwigu załadowczego do szyn. Dźwig ten, dzięki konstrukcji typu ramy portalowej, może być przetaczany ponad złożonymi długimi szynami, i może za pomocą dwóch wysięgników dźwigowych uchwycić każdorazowo dwie długie szyny i przesunąć je w kierunku wagonu poślizgowego. Długie szyny, prowadzone w tym końcowym obszarze za pomocą rolek, są w dalszym ciągu przesuwane, aż do zetknięcia się z ziemią i na koniec zostają zakotwione na torze. Dalsze wyciąganie obydwu długich szyn następuje w wyniku ruchu do przodu pociągu załadowczego do szyn.
Zadaniem niniejszego wynalazku jest utworzenie dającego się przetaczać po szynach, wagonu takiego typu, za pomocą którego również nie złożone na rolkach, i odznaczające się bardzo dużą długością szyny długie, dadzą się wyciągać bezproblemowo.
Zadanie to, zgodnie z wynalazkiem, zostało rozwiązane za pomocą wagonu wymienionego na wstępie rodzaju w ten sposób, że urządzenie do wyciągania szyn jest utworzone z łańcucha gąsienicowego, prowadzonego wokół dwóch krążków zwrotnych, oddalonych od siebie i mających osie obrotu, wyposażonego w napęd, z umieszczonymi w kierunku zdejmowania szyn płytami stykowymi do przyłożenia do długiej szyny, oraz z przestawnego za pomocą napędu względem łańcucha gąsienicowego, odtaczanego po długiej szynie, łożyska oporowego.
Korzystnie, urządzenie do wyciągania szyn jest zamocowane na ramie wagonu odchylnie wokół pionowej osi.
Zgodnie z dalszą cechą wynalazku, łożysko oporowe w postaci, co najmniej dwóch, umieszczonych w kierunku zdejmowania szyn, jedna za drugą, rolek o podwójnym obrzeżu kołowym, z osiami przebiegającymi równolegle do osi obrotu, jest usytuowane w kierunku pionowym, powyżej łańcucha gąsienicowego.
Korzystnie, wagon ma ogółem cztery rolki o podwójnym obrzeżu kołowym usytuowane centralnie, między obydwoma osiami obrotu łańcucha gąsienicowego.
Zgodnie z dalszą cechą wynalazku, urządzenie do wyciągania szyn jest zamocowane na wsporniku przedłużanym poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu za pomocą napędu i zamocowanym na ramie wagonu.
Korzystnie, wspornik jest na ramie wagonu ułożyskowany odchylnie wokół osi, przebiegającej poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu.
Korzystnie, na jednym końcu wagonu znajduje się wciągarka linowa oraz rolka prowadząca, przestawna na wysokość za pomocą napędu, do podpierania długiej szyny.
Korzystnie wreszcie, na końcu wagonu, oddalonym dalej od wciągarki linowej, są umieszczone dwa, niezależne od siebie, urządzenia do wyciągania szyn.
Dzięki temu urządzeniu do wyciągania szyn, działającemu jak szczęki, jest do dyspozycji szczególnie wysoka siła wyciągająca, tak, że, przykładowo, nawet szyny o długości 120 m, mogą być wyciągane bezproblemowo. Przez odpowiednio długie ukształtowanie łańcucha gąsienicowego można w takim stopniu podwyższyć siły wyciągające, że długie szyny wsparte jedynie na warstwach pośrednich, które z konieczności przy przesuwaniu stawiają szczególnie wysoki opór tarcia, dadzą się wyciągnąć. Płyty stykowe, które korzystnie są ukształtowane co najmniej na szerokości stopy szyny, zapewniają maksymalną powierzchnię styku, względnie powierzchnię dociskową, tak, że nawet przy bardzo wysokich siłach docisku, około 32 ton można wykluczyć z pewnością uszkodzenie długiej szyny. Dalszą szczególną zaletą urządzę4
186 255 nia do wyciągania szyn jest to, że wyciąganie da się przeprowadzić w sposób ciągły, tak, że równolegle ze zdejmowaniem szyn, w powiązaniu z przyłączoną do wagonu maszyną do układania toru, można przeprowadzić również w sposób ciągły rozkładanie podkładów, oraz układanie na tych podkładach zdjętych długich szyn.
Wynalazek został przedstawiony w przykładach wykonania na rysunku, na którym na fig. 1 pokazano widok boczny, poruszającego się po szynach wagonu do zdejmowania długich szyn złożonych na wagonie transportowym; na fig. 2 - widok z góry na wagon według fig. 1; na fig. 3 - powiększony widok boczny urządzenia do wyciągania szyn; na fig. 4 - widok z góry na urządzenie do wyciągania szyn; na fig. 5 - widok urządzenia do wyciągania szyn według strzałki V na fig. 4; na fig. 6 - uproszczony przekrój wzdłuż linii cięcia VI na fig. 5, i na fig. 7 - dalszy przykład wykonania urządzenia do wyciągania szyn w widoku bocznym.
Przedstawiony na fig. 1 i 2 wagon 1 do zdejmowania, złożonych na wagonie transportowym 2, długich szyn 3 jest wyposażony w dwa, wzajemnie niezależne urządzenia do wyciągania szyn 4, służące do uchwycenia i przesunięcia długich szyn. Urządzenia do wyciągania szyn 4 są zamocowane na ramie wagonu 6, wspartej na szynowych wózkach jezdnych 5, która wspólnie z sąsiednim wagonem transportowym 2 jest włączona w, nie przedstawiony bliżej, pociąg do układania torów, służący do układania w sposób ciągły, nowego toru złożonego z długich szyn 3 i z nowych podkładów·'.
Obydwa urządzenia do wyciągania szyn 4 są oddalone od siebie w kierunku poprzecznym wagonu, i każde jest utworzone z przebiegającego w przybliżeniu w kierunku wzdłużnym wagonu łańcucha gąsienicowego 7 i ze znajdującego się nad nim łożyska oporowego 8. Obydwa urządzenia do wyciągania szyn 4, są ułożyskowane odchylnie względem przebiegających pionowo, jak również poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego maszyny osi 20,46.
Jak widać, zwłaszcza na powiększonych rysunkach szczegółowych urządzenia do wyciągania szyn 4 według fig. 3 do 6, łańcuch gąsienicowy bez końca 7, jest wsparty na oddalonych od siebie krążkach zwrotnych 9, które są ułożyskowane obrotowo względem przebiegających odpowiednio poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu, osi obrotu 10. Jeden z dwóch ułożyskowanych na ramie nośnej 13 krążków zwrotnych 9, jest obracany za pomocą napędu hydraulicznego 11. Pomiędzy obydwoma krążkami zwrotnymi 9, na ramie nośnej 13, jest jeszcze łożyskowana większa liczba mniejszych rolek wsporczych 12, do wspierania łańcucha gąsienicowego 7. Składa się on z większej liczby, umieszczonych w kierunku wyciągania, względnie przesuwania (zgodnie ze strzałką 14), jedne za drugimi i wzajemnie połączonych przegubowo płyt stykowych 15, które dla większej przejrzystości, są na fig. 4 i 5, tylko zaznaczone. Te płyty stykowe 15 tworzą w górnej części łańcucha gąsienicowego 7, płaszczyznę stykową 16 z szyną (patrz zwłaszcza na fig. 5), która przebiega równolegle do płaszczyzny stopy szyny 17, długich szyn 3, które mają zostać wyciągnięte.
Jak widać, zwłaszcza z fig. 3, utworzone z czterech umieszczonych w kierunku przesuwania, jedna za drugą, rolek o podwójnym obrzeżu kołowym 18, z osiami 19, przebiegającymi równolegle do osi obrotu 10, łożysko oporowe 8, w kierunku pionowym jest usytuowane powyżej łańcucha gąsienicowego 7, i w odniesieniu do niego przestawne. Każde dwie, z czterech rolek o podwójnym obrzeżu kołowym 18, są względem osi 21, przebiegającej równolegle do osi 19, ułożyskowane odchylnie na jarzmie 22, które ze swej strony, jest jednym końcem zamocowane odchylnie na ramie nośnej 13, a drugim końcem jest połączone z napędem 23. Jak widać, zwłaszcza z fig. 4, każde jarzmo 22, łożyska oporowego 8 ma dwa napędy 23, oddalone od siebie w kierunku poprzecznym wagonu, z których każdy swoim dolnym końcem jest zamocowany na ramie nośnej 13 urządzenia do wyciągania szyn 4. Każda z rolek o podwójnym obrzeżu kołowym 18 ma dwa obrzeża 24, oddalone od siebie w kierunku osi 19, tak, że główka szyny 25 szyny długiej 3 daje się centrować pomiędzy obrzeżami 24.
Urządzenie do wyciągania szyn 4 jest zamocowane na teleskopowym wsporniku 26, który jest tak ukształtowany, że za pomocą napędu 27 jest przedłużalny poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu i jest zamocowany na ramie wagonu 6. Ponadto wspornik 26, wraz z urządzeniem do wyciągania szyn 4, jest odchylny wokół osi 46, przebiegającej poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu, za pomocą napędu wychylania 28.
186 255
Wychylenie urządzenia do wyciągania szyn 4, wokół osi pionowej 20, względem wspornika 26, dokonuje się za pomocą dalszego napędu wychylania 29 (patrz fig. 4).
Jak widać na fig. 1 i 2, na jednym z końców wagonu 1, sąsiadującym z wagonem transportowym 2, znajdują się dwie wciągarki linowe 30, oraz jedna, za pomocą napędu 31, przestawna na wysokość, przebiegająca poprzecznie i poziomo, rolka prowadzącą 32, do podpierania obydwu zdejmowanych długich szyn. Jedna z lin ciągnących 33, nawijana na wciągarkę linową 30, jest na końcu połączona z hakiem zaciskowym 34 i z liną powrotną 35. Może ona być nawijana każdorazowo na jednej wciągarce linowej 36, przedstawionej tylko na fig. 1. W kierunku wzdłużnym wagonu, pomiędzy obydwoma wciągarkami linowymi 30 i urządzeniami do wyciągania szyn 4, są dwie, przestawne za pomocą napędów na wysokość i na boki, zamocowane na ramie wagonu 6, prowadnice szynowe 38.
Poniżej, został bliżej opisany przebieg zdejmowania długich szyn 3, złożonych na wagonie transportowym 2, za pomocą urządzeń do wyciągania szyn 4.
Przy zasilaniu hydraulicznym obydwóch wind linowych 36, liny powrotne 35 zostają nawinięte i równocześnie z tym, każdy z haków zaciskowych 34 zostaje poruszony w kierunku długich szyn 3, które mają być wyciągnięte. W tym celu obydwie wciągarki linowe 30 zostają włączone bezciśnieniowo. Aby haki zaciskowe 34 można było ustawić w odpowiedniej pozycji ponad tymi długimi szynami 3 które akurat mają zostać wyciągnięte, rolki zwrotne 39 są ułożyskowane na ramie nośnej 40 poprzecznie przesuwnie. Po połączeniu każdego haka zaciskowego 34 wyposażonego w szybko działający zamek, z jedną długą szyną.3, następuje jej wyciągnięcie w przedstawionym strzałką 14 kierunku wyciągania, skoro tylko odpowiednia wciągarka linowa 30 zostanie zasilona do zwijania liny ciągnącej 33. Równolegle z tym, zostaje włączona bezciśnieniowo przynależna wciągarka linowa 36. Skoro tylko przedni koniec poruszonej długiej szyny 3 osiągnie rolkę prowadzącą 32, zostaję ona uniesiona przy zasilaniu napędu 31, aż obie długie szyny 3 zostaną podparte. Po dalszym przesunięciu do przodu długich szyn 3, ich przednie zakończenia zostają ujęte przez ukształtowane w formie szczęk prowadnice szyn 38, i przy zasilaniu napędów 37, prowadzone dalej w ten sposób, że oba przednie zakończenia zaczną przylegać do odpowiedniej płaszczyzny stykowej 16 dla szyny, przyporządkowanego im łańcucha gąsienicowego 7. Równocześnie, przy zasilaniu napędów 27, 28 i 29, nastąpi, ewentualnie niezbędne, odchylenie względnie boczne przestawienie urządzenia do wyciągania szyn 4, tak, aby łańcuch gąsienicowy 7 i przynależne mu łożysko oporowe 8, nakierować odpowiednio równolegle do kierunku wzdłużnego długiej szyny 3, która ma być wyciągnięta i zapewnić ustawienie główki szyny 25 w odpowiedniej pozycji między obrzeżami 24 rolki 18 o podwójnym obrzeżu kołowym.
W następnej kolejności zostają zwolnione haki zaciskowe 34 i zasilone napędy 23 w celu dociśnięcia rolek o podwójnym obrzeżu kołowym 18 do długiej szyny 3, oraz zasilone napędy 11 do obracania łańcucha gąsienicowego 7. Równolegle z tym, zostają włączone bezciśnieniowe napędy 28, 29. Wiadomo z doświadczenia, że aby, przykładowo, wyciągnąć długą szynę o długości 120 metrów, dla rolek o podwójnym obrzeżu kołowym 18 potrzebna jest siła docisku 32 tony. Siła pociągowa potrzebna do wyciągnięcia długiej szyny 3 wynosi około 8 ton. Przenoszoną przez płyty stykowe 15 łańcucha gąsienicowego 7 siłę wyciągania, można jeszcze podwyższyć przez odpowiedni dobór materiału płyt, oraz przez zmianę długości łańcucha gąsienicowego. Celowe jest umieszczenie obydwu urządzeń do wyciągania szyn 4, na końcu wagonu dalej oddalonym od wciągarek linowych 30, tak aby między wagonem transportowym 2 i urządzeniem do wyciągania szyn 4 mogła powstać odpowiednia linią ugięcia.
W dalszym ciągu, obydwie długie szyny 3, przy zasilaniu obydwóch napędów 11, są na, przykładowo, znanym już z opisu patentowego EP 0 467 001 B1 pociągu do układania torów, dalej transportowane do jego przedniego zakończenia. Skoro tylko tylne końce długich szyn 3, wyciągniętych przez urządzenia do wyciągania szyn 4, znajdą się bezpośrednio przed łańcuchami gąsienicowymi 7, (patrz fig. 1), wyciąganie zostanie w krótkim czasie wstrzymane. Jako następne zostaną zdjęte z wagonu transportowego 2, w opisany już sposób, dwie dalsze długie szyny 3 za pomocą haków zaciskowych 34 i wciągarek linowych 30, aż przednie zakończenia tych długich szyn 3 zetkną się z długimi szynami 3, uchwyconymi już poprzednio przez urządzenia do wyciągania długich szyn 4.
186 255
Skoro tylko obydwa sąsiadujące bezpośrednio zakończenia długich szyn 3 zostaną połączone rozłącznym, połączeniem łubkowym 41, obydwa haki zaciskowe 34 zostają zwolnione i zdejmowanie przedłużonych długich szyn 3 jest kontynuowane przy zasilaniu napędów 11, za pomocą urządzeń do wyciągania szyn 4. Tym samym, równolegle z wyciągiem długich szyn 3 z wagonu transportowego 2 również, znajdujące się już z przodu, długie szyny 3 o długości około 500 metrów, zostają przesunięte na odpowiednich prowadnicach szynowych. Skoro tylko obydwa tylne zakończenia, wyciągniętych z wagonu transportowego 2 długich szyn 3, znajdą się bezpośrednio przed obydwoma łańcuchami gąsienicowymi 7, następuje znów, w opisany już sposób, przyłączenie dwóch dalszych długich szyn 3 za pomocą połączenia łubkowego 41.
Opisany wagon 1 z urządzeniami do wyciągania szyn 4, może oczywiście zostać zastosowany w połączeniu z już znanymi i wymienionymi również we wstępie do opisu, pociągami załadowczymi do szyn (DE 12 08 326 B), do zdejmowania długich szyn, transportowanych na miejsce budowy.
W przedstawionym na fig. 7, dalszym przykładzie wykonania urządzenia do wyciągania szyn 4, części o takim samym działaniu, są dla uproszczenia oznaczone tymi samymi odnośnikami, co na fig. 1 do 6 opisane przykłady wykonania.
W przedstawionym na tej fig. 7, przykładzie wykonania, łożysko oporowe 8 jest ukształtowane tak samo jako łańcuch gąsienicowy 42, który do wyboru, może mieć również własny napęd do obracania. Górny łańcuch gąsienicowy 42, styka się podczas wyciągania długiej szyny 3, z jej główka szynową i za pomocą napędów 23 jest dociskany w kierunku do dolnego łańcucha gąsienicowego 7. Ponadto, górny łańcuch gąsienicowy 42 jest ułożyskowany przesuwnie na wysokość, w ramie nośnej 43, która jest umocowana odchylnie wokół poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu przebiegającej osi 45, na dolnej ramie nośnej 44, połączonej z ramą wagonu 6.
186 255
186 255
Fig.4
186 255
Fig. 5
186 255
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wagon do zdejmowania długich szyn złożonych na wagonie transportowym, z ramą wagonu wspartą na szynowych wózkach jezdnych i z urządzeniem do wyciągania szyn, służącym do uchwycenia i przesunięcia długiej szyny w kierunku wzdłużnym wagonu, znamienny tym, że urządzenie do wyciągania szyn (4) jest utworzone z łańcucha gąsienicowego (7), prowadzonego wokół dwóch krążków zwrotnych (9), oddalonych od siebie i mających osie obrotu (10), wyposażonego w napęd (11), z umieszczonymi w kierunku zdejmowania szyn, jedna za drugą, płytami stykowymi (15) do przyłożenia do długiej szyny (3), oraz z przestawnego za pomocą napędu (23) względem łańcucha gąsienicowego (7) i odtaczanego po długiej szynie (3), łożyska oporowego (8).
  2. 2. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie do wyciągania szyn (4) jest zamocowane na ramie wagonu (6) odchylnie wokół pionowej osi (20).
  3. 3. Wagon według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że łożysko oporowe (8) w postaci, co najmniej dwóch, umieszczonych w kierunku zdejmowania szyn, jedna za drugą, rolek o podwójnym obrzeżu kołowym (18), z osiami (19) przebiegającymi równolegle do osi obrotu (10), jest usytuowane w kierunku pionowym, powyżej łańcucha gąsienicowego (7).
  4. 4. Wagon według zastrz. 3, znamienny tym, że ma ogółem cztery rolki o podwójnym obrzeżu kołowym (18) usytuowane centralnie między obydwoma osiami obrotu (10) łańcucha gąsienicowego (7).
  5. 5. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie do wyciągania szyn (4) jest zamocowane na wsporniku (26), przedłużanym poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu za pomocą napędu (27) i zamocowanym na ramie wagonu (6).
  6. 6. Wagon według zastrz. 5, znamienny tym, że wspornik (26) jest na ramie wagonu (6) ułożyskowany odchylnie wokół osi (46), przebiegającej poziomo i poprzecznie do kierunku wzdłużnego wagonu.
  7. 7. Wagon według zastrz. 1, znamienny tym, że na jednym końcu wagonu znajduje się wciągarka linowa (30) oraz rolka prowadzącą (32), przestawna na wysokość za pomocą napędu (31), do podpierania długiej szyny (3).
  8. 8. Wagon według zastrz. 7, znamienny tym, że na końcu wagonu, oddalonym dalej od wciągarki linowej (30), są umieszczone dwa, niezależne od siebie urządzenia do wyciągania szyn (4).
PL98324157A 1997-01-10 1998-01-06 Wagon do zdejmowania długich szyn złożonych na wagonie transportowym PL186255B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT3097 1997-01-10

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL324157A1 PL324157A1 (en) 1998-07-20
PL186255B1 true PL186255B1 (pl) 2003-12-31

Family

ID=3479671

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98324157A PL186255B1 (pl) 1997-01-10 1998-01-06 Wagon do zdejmowania długich szyn złożonych na wagonie transportowym

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5961271A (pl)
EP (1) EP0853160B1 (pl)
JP (1) JP3828653B2 (pl)
CN (1) CN1106485C (pl)
AT (1) ATE266769T1 (pl)
AU (1) AU722775B2 (pl)
CA (1) CA2226615C (pl)
DE (1) DE59711617D1 (pl)
DK (1) DK0853160T3 (pl)
PL (1) PL186255B1 (pl)
RU (1) RU2132895C1 (pl)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ATE293719T1 (de) * 1999-02-12 2005-05-15 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Vorrichtung zum abladen von schienen
AT6158U3 (de) * 2003-01-29 2004-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur behandlung eines gleises
US6981452B2 (en) * 2004-02-06 2006-01-03 Herzog Contracting Corp. Method and apparatus for unloading ribbon rails from rail cars
AT413710B (de) * 2004-03-30 2006-05-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Transportfahrzeug und verfahren
EP1799909B1 (en) 2004-08-20 2016-03-09 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
US7707943B2 (en) * 2006-12-19 2010-05-04 Herzog Contracting Corp. Self-propelled rail unloading machine
ES2361309B1 (es) * 2009-06-23 2012-05-16 Fcc Construccion S.A. Procedimiento de instalación de v�?a férrea, sobre balasto, sin v�?a auxiliar.
US8181577B2 (en) * 2009-08-21 2012-05-22 Herzog Contracting Corp. Rail train
FR2968018B1 (fr) * 2010-11-29 2013-08-16 Europ De Travaux Ferroviaires Etf Procede de construction de voie ferree.
FR2983877B1 (fr) * 2011-12-12 2016-01-01 Europeenne De Travaux Ferroviaires Etf Wagon pousseur de rails.
CN102767126A (zh) * 2012-08-13 2012-11-07 浙江天铁实业股份有限公司 一种轨道交通线路维修设备
CN102797201B (zh) * 2012-09-05 2015-04-29 董涛 一种简支梁轨排铺设车
CN102899994B (zh) * 2012-10-16 2014-12-24 中铁十九局集团有限公司 板式无砟轨道板施工车
FR2998590B1 (fr) * 2012-11-23 2017-11-24 Europeenne De Travaux Ferroviaires (Etf) Train et procede de renouvellement de rails ferroviaires a haut rendement.
CN104452498A (zh) * 2013-09-25 2015-03-25 株洲旭阳机电科技开发有限公司 一种钢轨快速换轨方法
CN103669135B (zh) * 2013-11-26 2015-06-17 中国北车集团沈阳机车车辆有限责任公司 拨轨装置及作业尾车
ES2522923B1 (es) * 2014-01-27 2015-09-08 Ferrovial Agromán S.A. Plataforma ferroviaria para la descarga de trenes carrileros
ES2561928B1 (es) * 2014-04-11 2017-01-04 Ferrovial Agroman, S.A. Procedimiento de montaje de vías de ferrocarril
CN109811604B (zh) * 2019-03-20 2024-04-09 中铁一局集团有限公司 一种长钢轨跨股道拨移装置
RU2724078C1 (ru) * 2019-07-01 2020-06-19 Федеральное государственное казённое военное образовательное учреждение высшего образования "Военная академия материально-технического обеспечения им. генерала армии А.В. Хрулёва" Министерства обороны Российской Федерации Способ обособленного длительного хранения элементов одиночного железнодорожного стрелочного перевода на деревянных шпалах
RU2715318C1 (ru) * 2019-07-01 2020-02-26 Федеральное государственное казённое военное образовательное учреждение высшего образования "Военная академия материально-технического обеспечения им. генерала армии А.В. Хрулёва" Министерства обороны Российской Федерации Способ обособленного длительного хранения элементов рельсошпальной решётки железнодорожного пути на деревянных шпалах
CN114763170B (zh) * 2021-01-15 2023-07-14 中车沈阳机车车辆有限公司 钢轨转移装置及长钢轨运输车组
CN114162632A (zh) * 2021-12-07 2022-03-11 安徽海螺中南智能机器人有限责任公司 一种袋装物料换道继续装车的方法
CN114438835A (zh) * 2022-03-22 2022-05-06 中国铁道科学研究院集团有限公司金属及化学研究所 百米定尺轨的连续卸轨施工工艺
CN114940191A (zh) * 2022-04-19 2022-08-26 中车哈尔滨车辆有限公司 一种铁路平车及其车体

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1200853B (de) * 1960-02-04 1965-09-16 Heinrich Arneke & Co Kom Ges Vorrichtung zum Abziehen von Langschienen von schienengebundenen Plattformwagen
DE1208326B (de) * 1963-04-20 1966-01-05 Robel & Co G Auf- und Abladeeinrichtung fuer Schienen, insbesondere Langschienen
US3330219A (en) * 1963-09-23 1967-07-11 Plasser Franz Method and apparatus for replacing an old track by a new track
US3557703A (en) * 1968-08-08 1971-01-26 John E Moorefield Railway rail handling apparatus
US4028903A (en) * 1975-11-12 1977-06-14 Hydrotech International, Inc. Method and apparatus for maneuvering pipe ends in a subsea location
US4076130A (en) * 1976-02-27 1978-02-28 Hydrotech International, Inc. Apparatus for mounting a coupling member over a pipe end in a subsea location
CH630680A5 (de) * 1977-04-21 1982-06-30 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare einrichtung zum aufnehmen und/oder verlegen von aus schienen und schwellen bestehenden gleisjochen, weichenjochen oder ganzen weichen.
DE2734748C3 (de) 1977-08-02 1980-08-21 Georg Robel Gmbh & Co, 8000 Muenchen Fahrbare Einrichtung zum Transport sowie zum Auf- und Abladen von Schienen, insbesondere Langschienen
AT389338B (de) * 1987-02-06 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare anlage bzw. maschinenkombination zum aufnehmen, transportieren und ablegen bzw. auswechseln von guetern, insbesondere schwellen
IT1214197B (it) * 1987-08-04 1990-01-10 Danieli Off Mecc Sistema per alimentare ed evacuare in continuo materiali in operazioni di risanamento piattaforme ferroviarie e simili.
EP0467001B1 (fr) * 1990-07-19 1993-09-29 Scheuchzer S.A. Train de pose des nouvelles voies ferrées et procédé pour la pose de celles-ci utilisant un tel train
DE4418303B4 (de) * 1994-05-26 2010-12-30 Robel Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenverladezug zum Transportieren von Langschienen

Also Published As

Publication number Publication date
DE59711617D1 (de) 2004-06-17
US5961271A (en) 1999-10-05
JP3828653B2 (ja) 2006-10-04
DK0853160T3 (da) 2004-08-16
ATE266769T1 (de) 2004-05-15
AU722775B2 (en) 2000-08-10
AU5040998A (en) 1998-07-16
CA2226615C (en) 2005-01-04
EP0853160A2 (de) 1998-07-15
EP0853160B1 (de) 2004-05-12
CN1106485C (zh) 2003-04-23
CA2226615A1 (en) 1998-07-10
JPH10195804A (ja) 1998-07-28
PL324157A1 (en) 1998-07-20
RU2132895C1 (ru) 1999-07-10
CN1187558A (zh) 1998-07-15
EP0853160A3 (de) 2002-12-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL186255B1 (pl) Wagon do zdejmowania długich szyn złożonych na wagonie transportowym
CA2553747C (en) Method and apparatus for unloading ribbon rails from rail cars
US9121140B2 (en) Low profile material handling system
FR2618466A1 (fr) Machine d'echange de traverses
CZ280313B6 (cs) Pojízdné zařízení pro snímání nebo pokládání, jakož i pro přepravu kolejových polí
PL198328B1 (pl) Dwudrogowy pojazd do wyładunku szyn
US20140366766A1 (en) Rail-pushing car
SK84598A3 (en) Transport wagon for the unloading of long railway rails
US4571825A (en) Railroad track removing apparatus
CN109956362B (zh) 一种电缆夹送牵引装置
CN109899094B (zh) 一种土工布及防水板铺设用综合台车和机械铺设方法
US3425359A (en) Apparatus for handling track installations
CN209838444U (zh) 土工布及防水板铺设用综合台车
CZ287091B6 (cs) Kolejový vůz pro odtahování na dopravním voze uložených dlouhých kolejnic
RU2088434C1 (ru) Способ монтажа или демонтажа контактной подвески электрифицированных железных дорог
CZ279539B6 (cs) Stroj pro obnovu štěrkového lože, případně pláně
CN112938741B (zh) 管子吊具、管吊设备、管线作业车及使用方法
CA1201015A (en) Railroad track conveying apparatus
CA1201141A (en) Clamp for railroad track rail
PL187898B1 (pl) Maszyna do zakładania przewodu jezdnego
US1919822A (en) Piling implement
CA1199226A (en) Railroad track removing apparatus
NL2014953B1 (en) End fitting handling in a marine pipeline installation system.
SU440470A1 (ru) Тракторный путепереукладчик дл железнодорожных путей открытых горных разработок
CZ20001217A3 (cs) Dvoucestné vozidlo s vozovým rámem pro vykládání na dopravním vagonu uložených kolejnic

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140106