CZ44897A3 - Coupling for releasable joining of containers - Google Patents

Coupling for releasable joining of containers Download PDF

Info

Publication number
CZ44897A3
CZ44897A3 CZ97448A CZ44897A CZ44897A3 CZ 44897 A3 CZ44897 A3 CZ 44897A3 CZ 97448 A CZ97448 A CZ 97448A CZ 44897 A CZ44897 A CZ 44897A CZ 44897 A3 CZ44897 A3 CZ 44897A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
locking pin
locking
coupling according
coupling
abutment
Prior art date
Application number
CZ97448A
Other languages
English (en)
Inventor
Julius Donner
Thomas Niemann
Wilhelm Wilk
Original Assignee
Macgregor Conver Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Macgregor Conver Gmbh filed Critical Macgregor Conver Gmbh
Priority claimed from PCT/EP1995/003070 external-priority patent/WO1996006026A1/de
Publication of CZ44897A3 publication Critical patent/CZ44897A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D90/00Component parts, details or accessories for large containers
    • B65D90/0006Coupling devices between containers, e.g. ISO-containers
    • B65D90/0013Twist lock
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D5/00Tank wagons for carrying fluent materials
    • B61D5/08Covers or access openings; Arrangements thereof
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T24/00Buckles, buttons, clasps, etc.
    • Y10T24/28Freight container to freight container fastener

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Stackable Containers (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Time Recorders, Dirve Recorders, Access Control (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)

Description

Spojka pro uvolnitelně spojení kontejnerů
Vynález se týká spojky pro uvolnitelně spojení rohových kování sousedních kontejnerů, zejména nad sebou stohovaných kontejnerů na.palubě lodi, podle předvýznakové části patentového nároku 1.
Do 5SY2É2Í„stav
Spojky tohoto typu jsou vodborném názvosloví zpravidla nazývány zkrucovaný uzávěr. Tyto spojky jsou převážně využívány při dopravě kontejnerů na palubě lodí. Prostřednictvím těchto spojek jsou kontejnery spojeny mezi sebou a s lodí. Tím se má zabránit relativnímu posouvání kontejnerů v průběhu lodní přepravy.
Aby se snížily doby pobytu lodí v přístavech při nakládání a vykládání kontejnerů, tak se používají poloautomaticky pracující spojky. Tyto také minimalizují manuální činnost při uvolňování a uzávorování spojek.
Poloautomatická spojka je známá například z DE 37 10 419 Al. U této spojky je blokovací čep ovládatelný jak manuálně, tak také prostřednictvím předepjaté pružiny. Tak je potřebné uvést spojku do spojení s kontejnerem manuálně jen při spojování. To se uskutečňuje předběžným uzávorováním odpovídající spojky na kontejneru, přičemž se současně předepne pružina, která slouží pro pozdější samočinné pootočení blokovacího čepu. Po manuálním předběžném uzávorování se spojované kontejnery uloží na sebe a tím se prostřednictvím předepjaté pružiny u .,4
-2:spojka automaticky zablokuje.
Tato známá spojka vyžaduje poměrně nákladný pružinový mechanismus a otočnou ovládací páku. Mimoto může tento pružinový mechanismus a otočná ovládací páka vést k nepříznivému ovlivňování funkce této známé spojky. Zejména není možné buď vůbec něho přesně aretovat blokovací čep v jeho relativní poloze vzhledem ke skříni, která je nutná pró předpokládanou funkci spojky.
Podstata vynálezu
Vycházeje z uvedených skutečností si vynález klade za úkol dále zdokonalit spojku v úvodu uvedeného druhu tak, aby měla jednoduchou konstrukci a aby byla funkčně spolehlivá.
Pro vyřešení tohoto úkolu má spojka podle vynálezu znaky patentového nároku 1. Prostřednictvím tlačného orgánu, který je přiřazen k blokovacímu čepu, a nejméně jednoho dosedacího prostředku jak na blokovacím čepu, tak i na tlačném orgánu, se dosáhne toho, že dosedací prostředek na blokovacím čepu dosedne na odpovídající dosedací prostředek tlačného orgánu a tak je blokovací čep s příčnými závorami spolehlivě aretovatelný ve stanovené relativní poloze vzhledem ke skříni. Na střední části příčné závory může být uspořádán libovolný počet dosedacích prostředků,který je zvolen tak, žě ke každé v praxi se vyskytující relativní poloze příčné závory vzhledem ke skříni je přiřazen jeden dosedací prostředek. K blokovacímu čepu jsou přiřazeny nejméně dva dosedací prostředky. Pokud má blokovací čep více dosedacích prostředků, může mít tlačný orgán jen jeden jediný dosedací prostředek. Alternativně je také možné uspořádat na tlačném orgánu více dosedágfSílll
H lift
cích prostředků, zatímco střední část má jen jeden jediný do sedací prostředek.
Dosedací prostředky jsou s výhodou vytvořeny tak, že pokud nejsou navzájem upraveny v odpovídající vzájemné poloze aretující příčnou závoru, tak se dostanou samočinně do takové polohy při pootočení blokovacího čepu příčnými závorami. Tak se zajistí, že blokovací čep se automaticky dostane do polohy, ve které je zajištěno spolehlivé aretování příčné závory proti dalšímu pootáčení. Například še přitom může jednat o uzávorovací polohu s oběma uzávorovanými příčnými závorami, o předblokovací polohu s jen jednou uzávorovanou příčnou závorou a o odblokovanou polohu s druhou nezablokovanou příčnou závorou.
Samočinné pootočení blokovacího čepu do odpovídající polohy se u výhodného provedení podle vynálezu uskutečňuje tlačným orgánem, který při pružném zatížení zatlačuje k němu přiřazený dosedací prostředek proti střední části blokovacího čepu a přitom jej tak pootáčí, že odpovídající dosedací prostředek na střední části se dostane do odpovídající polohy k dosedacímu prostředku na tlačném orgánu.
U výhodného provedení podle vynálezu jsou dosedací prostředky vytvořeny jako dosedací plochy. Rovné nebo profilované dosedací plochy si odpovídají pro aretování blokovacího čepu v odpovídající poloze příčných závor navzájem tak, že příslušná dosedací plocha na blokovacím čepu v podstatě plnoplošně dosedne na dosedací plochu tlačného orgánu. V aretační poloze tedy dosedají odpovídající dosedací plochy rovnoběžně na sebe, zatímco volné dosedací plochy jsou v různých rovinách vzhledem k dosedací ploše, která právě odpovídá dosedací ploše tlačného orgánu»
* 'Jy.i
Ma
Další znak vynálezu se vztahuje na tu skutečnost, že tlačný orgán má ve skříni podélně posuvně uložené vedení. Délka tohoto vedení má takový rozměr, že v určité poloze blokovacího čepu, zejména v zablokované poloze spojky, je upraveno zcela ve skříni. Ná rozdíl od toho v ostatních polohách blokovacího čepu vyčnívá část vedení ze skříně. Tak působí toto vedení, které může být vytvořeno jako vodicí tyč, vodicí trubka nebo vodicí jazýček, jako indikátor, který ukazuje, zda je spojka řádně zablokována.
Podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu je ovládací prostředek vytvořen ohebně tak, že je kolem své podélné osy deformovatelný, to znamená, že jej lze ohnout, ale kromě taž ných sil může t^ké přenášet tlačné síly. Tak je možné prostřednictvím ovládacího prostředku pootáčet blokovací čep s příčnými závorami v opačných směrech, čímž je ovládací pro středek vhodný pro zablokování a uvolnění spojky.
Alternativně se předpokládá, že blokovací čep je předepjat pružinou tak, že prostřednictvím pružiny je blokovací čep otočný do své uvolněné polohy. Ovládací prostředek je v takovém případě vytvořen jeti pro přenášení tažných sil. Je aretovatelný nejméně v uzávorovanépoloze spojky, aby potom působící předpětl pružiny nemohlo pootočit blokovací čep nazpět do uvolněné polohy. Teprve při uvolnění aretace ovládacího prostředku je předpětím pružiny blokovací čep otočen nazpět do odblokované polohy spojky.
Další alternativní příklad provedení vynálezu předpokládá vratný orgán, který je s výhodou vytvořen jako druhý ovládací prostředek. Oba ovládací prostředky musí být nyní vytvořeny jen pro přenášení taáhých sil. Zatímco prostřed-
nictvím prvního ovládacího prostředku je pootáčen blokovací čep do uzávorovací polohy spojky, slouží druhý ovládací prostředek, případně vratný orgán pro zpětné pootáčení blokovacího čepu v protilehlém směru, to je do odblokované polohy spojky.
?£ .. 2 £í _ ΥΣ θ Ξ e ch
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn bokorys spojky.
Na obr. 2 je schematicky znázorněn bokorys blokovacího čepu spojky.
Na obr. 3 je schematicky znázorněn půdorys zablokované spojky. Na obr. 4 je znázorněn řez rovinou podle čáry IV - IV skrz zablokovanou spojku podle obr. 3.
Na obr. 5 je znázorněna spojka s odblokovanou spodní příčnou závorou v půdoryse analogicky k obr. 3. Na obr. 6 je znázorněn řez spojkou z obr. 5 analogicky k obr. 4.
Na obr. 7 je schematicky znázorněn půdorys spojky s nezablokovanou horní příčnou závorou. Na obr. 8 je znázorněna spojka podle obr. 7 v řezu analogicky k obr. 4.
Na obr. 9 je znázorněn druhý příklad provedení spojky v řezu a v poloze blokovacího čepu analogické k obr. 4. Na obr. 10 je znázorněna spojka podle obr. 9 v poloze blokovacího Čepu analogickék obr. $.
Na obr. 11 je znázorněn třetí příklad provedení spojky v řezu a v poloze blokovacího čepu analogické k obr. 6.
Na obr. 12 je znázorněn čtvrtý příklad provedení spojky v řezu a v poloze blokovacího čepu analogické k obr. 6.
Na obr. 13 je znázorněn pátý příklad provedení spojky v řezu a v poloze blokovacího čepu analogické k obr. 4.
Na obr. 14 je znázorněn šestý příklad provedení spojky s odblokovanou horní příčnou závorou v půdoryse. Na obr. 15 je znázorněna spojka podle obr. 14 v řezu analogickém k obr. 4.
Př í íSlSÉX _ __ GÍ _ΣΣ 2 Éí θ £G
Znázorněná spojka slouží pro poloautomatické spojování na sobě stohovaných kontejnerů, které na obrázcích nejsou znázorněny. Spojka sestává ze skříně 20, z blokovacího čepu 21, z ovládacího prostředku 22 a z pružinou zatíženého smýkadla 23.
Skříň 20 znázorněné spojky je vytvořena dvoudílná. Je vytvořena ze dvou polovin 24 a 25 skříně. Poloviny 24 a 25 skříně 20 jsou navzájem sešrouboványiv centrální dělicí rovině 26. Centrální dělicí rovina 26 prochází skrz střed průchozího otvoru 27 ve skříni 20. Centrální dělicí rovina 26 a průchozí otvor 27 jsou upraveny vzhledem k na obr. 1 znázorněné vložené poloze spojky svisle skrz skříň 20. Venek skříně 20 je rozdělen do tří úseků, to je do centrální podpěry 28, která je při na sobě nastohovaných kontejnerech uložena mezi sousedními rohovými kováními kontejnerů jako držák odstupu, a ze dvou na protilehlých stranách centrální
podpěry 28 uspořádaných středních kusů 29 a 30, které zasahují do odpovídajících podélných otvorů navzájem protilehlých rohových kování kontejnerů.
Blokovací čep 21, který je znázorněn na obr. 2, sestává v podstatě z válcové střední části 31 a ze dvou příčných závor 32 a 33. Příčné závory 32 a 33 jsou vytvarovány na protilehlých koncích střední části 31 a vytvářejí s ní jeden kus. Svou střední Částí 31 je blokovací čep 21 otočně uložen v průchozím otvoru 27 skříně 20, a to kolem své podélné centrální osy 34. Obě příčné závory 32 a 33 vyčnívají z protilehlých konců skříně 20. Přitom jsou upravený na skříni 20 nad odpovídajícím středním kusem 29, případně 30. Rozměry průřezů příčných závor 32 a 33 jsou zvoleny tak, že v určitých polohách blokovacího čepu 21 lze přivést do krytu v podstatě s povrchovou plochou jednoho středního kusu 29 a 30 vždy jen jednu příčnou závoru 32, případně 33. K tomu účelu mají příčné závory 32 a 33 vzájemné přesazeni, které má s výhodou hodnotu mezi 70 až 90°.
Příčné závory 32 a33 jsou vytvořeny ve tvaru kužele.
Tak probíhají příčné závory 32 a 33 ke svým navzájem protilehlým volným koncům více nebo méně špičatě. U znázorněného příkladu provedení je spodní příčná závora 33, určená pro nasazení ve spodním kontejneru, opatřena ve srovnání s horní příčnou závorou 32 zřetelně zvýrazněným průběhem ve tvaru kužele. Příčná závora 33 je opatřena diagonálně protilehlými bočními zešikmeními 35, která jsou vytvořena tak, že při vložení spodní příčné závory 33 do rohového kování odpovídajícího kontejneru je celý blokovací čep 2£ pootočen od spodní příčné závory 33, a to při pohledu shora na horní přič nou závoru 32 proti smyslu hodinových ručiček do polohy zná8 zorněné na obr. 3. Dále má spodní příčná závora 33 také diagonálně protilehlá dvě zešikmení 36, která vystupují z její spodní strany 37, směřující ke střednímu kusu 30.
Tato zešikmení 36 slouží k pootočení blokovacího čepu ÍU při vytahování spojky z rohového kování spodního kontejneru také proti smyslu hodinových ručiček z hlediska půdorysu na příčnou závoru 32. Na příčné závoře 32 může být také uspořádáno boční zešikmení 35 a/nebo zešikmení 36.
U spojky podleobr. 1 až obr. 8 je ovládací prostředek 22 vytvořen ve tvaru lanka. Lanko ovládacího prostředku 22 je k tomuto účelu vedeno skrz odpovídající otvor 38 v centrální podpěře 28 skříně 20. Jeden konec 39 ovládacího prostředku 22 je upevněn prostřednictvím jazýčku 40, který vystupuje radiálně navenek, a tak je spojen se střední částí 31 blokovacího čepu 21. Protilehlý konec 41 lankového ovládacího prostředku 22 vyčnívá z centrální podpěry 28 skříně 20 a je opatřen rukojetí 42. Zatažením za rukojet 42 ovládacího prostředku 22 je možné manuálně pootočit blokovací čep 21 ve smyslu hodinových ručiček, a to vzhledem k půdorysu horní příčné závory 32.
Podle vynálezu je střédní kus 30 blokovacího čepu 21 .1 opatřen více dosedacími prostředky. U znázorněného příkladu provedení jsou upraveny tři dosedaci prostředky, které jsou vždy vytvořeny jako rovné dosedaci plochy 43* 44 a 45. Větší.....
centrální dosedaci plocha 43 je na protilehlých stranách omezena menšími dosedacími plochami 44 a 45, které jsou proti dosedaci ploše 43 přesazeny, a to ů znázorněného příkladu provedení vždy o 50°. Vzhledem k podélné centrální pse 34 blokovacího čepu 21 jsou dosedaci plochy 43, 44 a 45 uspořádány tak, že na obr. 8 znázorněná plošná kolmice 46 každé ' * ,· '-.S < F; J
dosedací plochy 43, 44 a 45 protíná podélnou centrální osu 34 v pravém úhlu. Podle dalšího podstatného znaku vynálezu je odstup dosedacích ploch 44 a 45 od podélné centrální osy 34 blokovacího čepu 21 větší než odstup dosedací plochy 43 od podélné centrální osy 34. Proto jsou odstupy dosedacích ploch 44 a 45 od podélné centrální osy ί 34 zhruba stejně velké. To zdůrazňují plošné kolmice 46, které jsou znázorněny na obr. 8.
Dosedací plochy 43, 44 a 45 jsou uspořádány na příčném žebru 47, které je spojeno se střední částí: JI blokovacího čepu 21. Toto příčné žebro 47 slouží pro automatické aretování a pootočení blokovacího žebra 21. Dosedací plocha 44K může případně odpadnout, protože při normálním provozu spojky podle obr. 1 až obr. 8 není potřebná.
Pružinou zatížené smýkadlo 23 je uloženo v dalším průchozím otvoru 48 v centrální podpěře 28 skříně 20. Podélná centrální osa 49 průchozího otvoru 48 protíná v pravém úhlu podélnou centrální osu 34 blokovacího čepu 21. Pružinou zatížené smýkadlo 23 sestává ze smýkadlové desky 50 a z vodicí tyče 51. Obě jsou navzájem pevně spojeny. Vodici tyč 51 je uložena podélně posuvně v průchozím otvoru 48 skříně 20, takže vodicí tyč 51 a smýkadlová deska 50 jsou posuvné napříč vzhledem k blokovacímu čepu 21^. K vodici tyči 51 je přiřazena pružina. U znázorněného příkladu provedení se přitom jedná o tlačnou pružinu 52, která je uložena zvnějšku na vodicí tyči 51. Tlačná pružina 52 je upravena v rozšíření 53 průchozího otvoru 48,-které vystupuje z vnitřku skříně 20. Rozšíření 53 je ukončeno krátce před koncem průchozího otvoru 48 pro vytvoření dosedací plochý pro jeden konec tlačné pružiny -52. Druhý konec tlačné pružiny 52 je opřen na zadní straně smýkadlové desky 50. Na podkladě tohoto při-
řazení tlačné pružiny 52 k vodicí tyči 51 je smýkadlo 23 pružně zatíženo ve směru k blokovacímu čepu 21.
Přední strana smýkadlové desky 50 je vytvořena jako rovná plocha. Tak vytváří přední strana smýkadlové desky 50 dosedací plochu 54 na smýkadle 23. Pokud je dosedací plocha 54 v zákrytu s dosedací plochou 43, viz obr. 4, s dosedací plochou 44 nebo s dosedací plochou 45, viz obr. 6, tedy když se odpovídající dosedací plocha 43, 44 nebo 45 plnoplošně opírá na dosedací ploše 54 pružně zatíženého smýkadla 23, je blokovací čep 21 aretován v odpovídající relativní poloze vzhledem ke skříni 20. Toto aretováni se uskutečni tím, že plošné kolmice 46 dosedacích ploch 43, 44 a 45 jsou ve společné čáře za sebou na blokovacím čepu 21 a dosedací plocha 54 na pružně zatíženém smýkadle 23 a tato myšlená čára protíná kolmo podélnou centrální osu 34 blokovacího čepu 21. V důsledku různých odstupů dosedacích ploch 43, 44 a 45 od podélné centrální osy 34 blokovacího čepu 21 je smýkadlo 23 při dosednutí na dosedacích plochách 44 a 45 tlačnou pružinou 52 relativně silně předepjato, zatímco při dosednutí na dosedací ploše 43 je-smýkadlo 33 jen nepatrně pružně předepjato. Smýkadlo 23 získá ještě vetší pružné předpětí, když dosedne mimo aretační polohu blokovacího čepu 21 na hranu mezi sousedními dosedacími plochami na blokovacím čepu 21, například na na obr. 8 znázorněnou hranu 55 mezi dosedacími plochami 43 a 44. Toto pružné předpětí smýkadla 23 vede k tomu, že smýkadlo 23 samočinně pootočí blokovací čep 21 ve smyslu hodinových ručiček tak daleko, že dosedací plocha 43 je rovnoběžně nasměrována k dosedací ploše 54 na smýkadlě 23 a svou pružnou silou tlačí smýkadlo'23 s dosedací plochou 44 proti dosedací ploše 43 pro aretováni blokovacího čepu 21.
’ΛΊ
•,1.
Vodicí tyč 51 smýkadla 23 je opatřena zvláštní délkou. Tato délka je zvolena tak, žě je při dosednutí dosedací plochy 54 smýkadla 23 na dosedací plochu 43 blokovacího čepu 21 zcela uvnitř centrální podpěry 28 skříně 20, přičemž s výhodou volná čelní plocha vodicí tyče 51 zhruba lícované končí s odpovídající hranou centrální podpěry 28, jak jeto patrno na obr. 4. Při dosednutí dosedací plochy 54 na dosedací plochy 44 a 45 se na rozdíl od toho nalézá koncová oblast 56 vodicí tyče 51 zřetelně vně skříně 20, jak je to patrno na obr. 6.
V dalším je popsána funkce spojky znázorněné na obr. 1 až obr. 8.
Nejprve je spojka předběžně zablokována pod spodním rohovým kováním herního kontejneru. K tomu se od spodní příčné závory 33 manuálně pootočí blokovací čep 21 do polohy zná zorněné na obr. 7, ve které je horní příčná závora 32 v překrytí se středním kusem 29. V této poloze blokovacího Čepu 21 je možné spodní příčnou závoru 32 vložit do spodního rohového kování horního kontejneru. Nyní je spodní příčná závora 33 uvolněna a tahem za lankový ovládací prostředek 22 může být pootočena při pohledu na příčnou závoru 32 shora ve smyslu hodinových ručiček do polohy znázorněné na obr. 5. Potom je spojka pod spodním rohovým kováním horního kontejneru předběžně zablokována. Dosedací plocha 45 blokovacího čepu 21 přitom dosedá na dosedací plochu 54 pružně zatíženého smýkadla 23, jak je to znázorněno na obr. 6. Tím je bloko vací čep 21 aretován ve své předběžně zablokované poloze. Koncová oblast 56 vodicí -tyče 51 smýkadla 23 přitom vyčnív_á z centrální podpěry 28 skříně 20 a tak ukazuje, že je spojka jen předběžně zablokována.
V»» ?'<
Nyní je horní kontejner, který má pod svým spodním rohovým kováním předběžně uzávorovanou spojku, nasazen na spodní kontejner, který má být š horním kontejnerem spojen. Přitom se dostanou diagonálně protilehlé výstupky 57 na spodní příčné závoře 33, které nelícují se spodním středním kusem 29, jak je to znázorněno na obr. 5, do dosednutí na horní rohové kování spodního kontejneru. V důsledku šroubovitého bočního zešikmení 35 kuželovité spodní příčné závory 33 je při dalším spouštění horního kontejneru na spodní kontejner blokovací čep 21 pootočen vzhledem k pohledu shora na horní příčnou závoru 32. proti smyslu hodinových-ručiček. Přitom Je uvedena dosedací plocha 45 nablokovacím čepu 21 mimo kontakt s dosedací plochou 54 na pružně zatíženém smýkadle 23 a toto smýkadlo 23 je opatřeno s maximálním pružným předpětím. Jakmile je horní kontejner usazen na spodní kontejner, to znamená, že spodní příčná závora 33 proklouzla skrz podélný otvor horního rohového kování spodního kontejneru, je blokovací čep 21 volně otočný. Je tedy nyní smýkadlem 23 dále pootočen proti smyslu hodinových ručiček, až dosedací plocha 43 na blokovacím čepu 21 úplně dosedne na dosedací plochu 54 na smýkadle 23, jak je to znázorněno na obr. 4í V této poloze blokovacího čepu 21 jsou obě příčné závory 32 a 33 přemístěny z překrytí s přiřazenými středními kusy 29 a 30 skříně 20, takže spojka se automaticky dostane do uzávorovací polohy, která navzájem spojuje oba kontejnery. Koncová oblast 56 vodicí tyče 51 je přitom úplně ve skříni 20, čímž je ukázáno, že spojka je řádně uzávorována.
Pro odblokování spojky jě zatažením za lankovitý ovládací prostředek 22 blokovací čep 21 pootočen vzhledem k pohledu shora na horní příčnou závoru 32 ve smyslu hodinových ručiček z polohy, která je znázorněná na obr. 4, do polohy,
která je znázorněna na obr. 6, ve které je příčná závora 32 aretována dosednutím dosedací plochy 45 blokovacího čepu 21 na dosedací plochu 54 smýkadla 23. Nyní vyčnívají již jen diagonálně protilehlé výstupky 57 na spodní příčné závoře 33 proti střednímu kusu 30. V důsledku již popsaných zešikmení 36 na ke střednímu kusu 30 směřující spodní straně 37 příčné závory 33, která jsou v oblasti výstupků 57, je při nadzdvižení horního kontejneru od spodního kontejneru blokovací čep 21 otočen nazpět proti smyslu hodinových ručiček do té míry, že je možné spodní příčnou závoru 23 vytáhnout skrz podélný otvor horního kovového kování spodního kontejneru. Prostřednictvím horní příčné závory 32 přitom zůstane spojka dále uzávorována na spodním rohovém kování horního kontejneru, takže je možné spojku nadzdvihnout společně s horním kontejnerem. Manuálním pootočením blokovacího čepu 21 na spodní příčné závoře 33 je možné odebrat spojku od spodního rohového kování horního kontejneru. Je také možné zatažením za lankový ovládací prostředek 22 přivést spojku po uvolnění od spodního kontejneru opět do polohy předběžného zablokování, jak je to znázorněno na obr. 5 a obr. 6, načež je možné horní kontejner s na něm předběžně uzávorovanou spojkou přemístit na jiný kontejner a s tím jej spojit.
Na obr. 9 a obr. 10 je znázorněn druhý příklad provedení spojky podle vynálezu. Ta se liší od spojky podle prvního příkladu provedeni, který je znázorněn na obr. 1 až obr. 8, prostřednictvím jinak vytvořených dosedacích prostředků na příčném žebru 80 blokovacíhí čepu 21 a na smýkadlové desce 81 pružně zatíženého smýkadla 23. Jinak odpovídá spojka podle obr. 9 a obr. 10 provedení podle obr. 1 až obr. 8, takže z tohoto důvodu jsou pro shodné součásti použity shodné vztahové znaky.
Pružně zatížené smýkadlo 23 má smýkádlovou desku 81, která má jediný dosedací prostředek s vypouklou dosedací plochou 82. Konkrétně je dosedací plocha 82 vytvořena ve tvaru písmene V a niá dvě v tupém úhlu o hodnotě menší než 90° se navzájem sbíhající dílčí plochy 83. Obě dílčí plochy 83 se stýkají v kolmé vrcholové čáře 84, která leží ve svislé střední rovině spojky procházející skrz podélnou centrální osu 34 blokovacího čepu 21. Příčné žebro 80, které odpovídá pružně zatíženému smýkadlu 23, je neotočně spojeno s blokovacím čepem 21 a má tři dosedací prostředky vytvářející dosedací plochy 85, 86, 87. Centrální dosedací plocha 85 dosedá při odblokované spojce zcela na vypouklou dosedací plochu 82 pružně zatíženého smýkádla 23, jak je to patrno z obr. 9. K tomu účelu je dosedací plocha 85 vytvořena tak, aby odpovídala vypouklé dosedací ploše 82 ve tvaru písmene V na smýkadlové desce 81. Dosedací plocha 85 má tedy také dvě dílčí plochy 88, které jsou upraveny vypoukle ve tvaru písmene V a navzájem se sbíhají. Na protilehlých stranách dosedací plochy 85 navazuje vždy jedna z dosedacích ploch 86, případně 87. Při odblokované horní příčné závoře 32 dosedá dosedací plocha 86 příčného žebra 80 na dílčí plochu 83 dosedací plochy 82 pružně zatíženého smýkadla 23, jak je to patrno z obr. 10. Tím se uskuteční aretování blokovacího čepu 21 při odblokované horní příčné závoře 32. Opačně dosedá protilehlá dosedací plocha 87 na dílčí·plochu 83 vypouklé dosedací plochy 82 pružně zatíženého smýkadla 23, když je spodní příčná závora 33 v odblokovaném stavu.
Z hlediska funkce odpovídá spojka podle druhého příkladu provedení vynálezu, který je znázorněn na obr. 9 a obř.
10, spojce podle prvního příkladu provedení vynálezu, který je znázorněn na obr. 1 až obr. 8. Proto se z hlediska obsahu
zcela poukazuje na popis funkce spojky podle prvního příkladu provedení vynálezu.
Na obr. 11 je znázorněn další příklad provedení spojky, která v podstatě odpovídá spojce popsané v předcházející části. Proto jsou použity pro shodné části stejně vztahové znaky.
Zvláštnost spojky, která je znázorněna na obr. 11, spočívá ve vratném orgánu v podobě druhého ovládacího prostředku til. Tento lankově vytvořený ovládací prostředek 61, tedy stejně jako ovládací prostředek 22, je svým jedním koncem ukotven ve střední části 31 blokovacího čepu 21 prostřednictvím zesílení 62 na konci 63 ovládacího prostředku 61.
Skrz příčný otvor 64 ve střední části 31 je ovládací prostředek 61 vyveden centrálně z dosedací plochy 43. Ovládací prostředek 6l}prochází dále skrz zahloubení 65 v příčném žebru 47, které vychází od dosedací plochy 43. Zahloubení 65 má takové rozměry, že je v oblasti příčného žebra 47 ovládacího prostředku 61 překryto za dosedací plochou 43. Ovládací prostředek 61 je dále veden skrz střed pružně zatíženého smýkadla 23, přičemž k tomuto účelu je upraven centrální vývrt 66 skrz smýkadlovou desku 50 a skrz vodicí tyč 51. Vycházeje od volného konce vodicí tyče 51 je centrální vývrt 66 opatřen rozšířením pro uložení zesílení 67 na odpovídajícím konci 68 ovládacího prostředku 61.
V poloze blokovacího čepu 21,, která je znázorněna na obr. 11, je spojka v odblokované, případně předběžně zablokované poloze. V této poloze prochází ovládací prostředek 61 klikatě od blokovacího čepu 21 k pružně zatíženému smýkadlu 63. Obě tyto části jsou přitom spojeny prostřednictvím ovládacího prostředku 61. Vytažením konce vodicí tyče 51
ze skříně 20 spojky je pružně zatížené smýkadlo 23 proti předpětí tlačné pružiny 52 odtaženo od blokovacího čepu 21 a tím je ovládací prostředek 61 napnut. V důsledku tohoto napnutí je blokovací čep 21 pootočen proti smyslu hodinových ručiček, takže dosedácí plocha 43 může dosednout na dosédací plochu 54 na pružně zatíženém smýkadle 23. Tím se opět vytvoří zablokování spojky; Tak jě možnéίzáměrně odblokovanou spojku mezi nad sebou stohovanými kontejnery opět zablokovat.
Aby bylo možné vytáhnout konec vodicí tyče 51 prostřednictvím odpovídajícího tyčového pomocného prostředku proti předpětí tlačné pružiny 52 ze skříně 20, když je spojka uložena mezi kontejnery, má volný konec vodicí tyče 21 kroužek
69. 0 tento kroužek 69 se může opřít vidlicovitý konec pov mocného prostředku. Skříň 20 má kroužku 69 odpovídající vybrání 70, ve kterém je uložena vodicí tyč 51 s kroužkem 69, když dosedácí plocha 43 dosedá na dosedácí plochu 54, tedy když je spojka zablokována.
Na obr.-12 je znázorněn-další příklad provedení podle vynálezu. Tato spojka v podstatě odpovídá opět spojce podle obr. 1 až obr. 8, a proto jsou opět pro shodné části použity stejné vztahové znaky.
Také spojka podle obr. 12 má druhý ovládací prostředek 71. Ten je tvořen výstupkem 72 na dosedácí ploše 54 pružně zatíženého smýkadla 23. Tento výstupek 72 je upraven pod příčným žebrem 47 na blokovacím čepu 21. Pootočením pružně zatíženého smýkadla 23 je výstupek 72 na dosedácí ploše 54 smýkadlové desky 50 zatlačen zdola proti příčnému žebru 47. Přitom je blokovací čep 21 pootočen proti smyslu hodinových . < 1 'síÍ-eSSBSřwsSS?
ručiček,čímž se příčné závory 32 a 33 blokovacího čepu 21 dostanou z jejich odblokované, případně předběžně zablokované polohy do jejich blokovací polohy, vě které dosedací plocha 43 dosedá na dosedací plochu 54 smýkadlové desky 50, přičemž před tím bylo pružně zatížené smýkadlo 23 opět pooto čeno nazpět do té míry, že výstupek 72 na smýkadlové desce 50 je opět pod příčným žebrem 47. Zpětné pootočení pružně zatíženého smýkadla 23 se může uskutečnit prostřednictvím tlačné pružiny -52, jejíž konce jsou k tomuto účelu spojeny jednak neotočně s vodicí tyčí 51 a jednak neotočně se skříní 20.
Pro usnadnění pootočení pružně zatíženého smýkadla 23 je volný konec vodicí tyče 51 opatřen protilehlými zúženími 73. Ta vytvářejí klíčové plochy, které umožňují uvolnitelně neotočně spojení vidlicového konce pomocného prostředku s vo dici tyčí 51.
Na obr. 13 je znázorněna spojka, která v podstatě opět odpovídá spojce podle obr. 1 až obr. 8 a proto je také opatřena stejnými vztahovými znaky. Tato spojka má jediný ovládací prostředek 74, který je vytvořen pro přenášení jak tažných sil, tak i tlačných sil. Tak je možné tímto ovládacímprostředkem 74 pootáčet blokovací čep 21 v protilehlých směrech. ' < / '
Ovládací prostředek 74 sestává z tuhé uchopovací části 75 a z ohebné spojovací části 76. Volný konec 77 spojovací části 76 je spojen s jazýčkem 40 na blokovacím čepu 21. Spojovací část 76 je vytvořena tak, ge je z hlediska svého podélného směru ohebná, ale může přenášet jak tažné síly, tak i tlačné síly. Uchopovací část 75 je ve své koncové oblasti opatřena podélným otvorem 78. Délka uchopovací části 75 má
-v
takové rozměry, že vyčnívá svým podélným otvorem 78 ze skříně 20 jak v zablokované, ták i v předběžně zablokované poloze spojky. K této části uchopovací části 75, která vyčnívá ze skříně 20, jsou přiřazeny dva jazýčky 79, které jsou pevně spojeny se skříní 20. Jazýčky 79 jsou upraveny na.protilehlých stranách toho konce uchopovací části 75, který vyčnívá ze skříně 20. Jazýčky 79 slouží pro podepření pomocného prostředku, který zasahuje do podélného otvoru 78 uchopovací části 75.
Spojka, která je znázorněna na obr. 14 a obr. 15, se opět liší od spojky podle příkladu provedení na obr. 1 až obr. 8 jen z hlediska vytvoření ovládacího prostředku. Pokud jsou upraveny shodné části, jsou použity stejné vztahové znaky a proto se také odkazuje na popis spojky podle obr. 1 až obr. 8.
Ovládací prostředek je u spojky podle obr. 14 a obr.
vytvořen jako ovládací páka 58. Ovládací páka 58 je spojena se střední částí 31 blokovacího čepu 21, a to tak, že podélná centrální osa 59 ovládací páky 58 protíná v pravém úhlu podélnou centrální osu 34 blokovacího čepu 21. Prostřednictvím vykývnutí ovládací páky 58 v podélné centrální rovině centrální podpěry 28, která prochází kolmo k podélné centrální ose 34 blokovacího čepu 21, je blokovací čep 21 otočnýi K tomu účelu je v centrální podpěře 28 uspořádáno centrální, bočně otevřené uvolnění 60 ve tvaru navenek se nálevkovitě rozšiřujícího podélného otvoru. Uvolnění 60 má takové rozměry, že ovládací pákou 58 je možné blokovací čep 21 uvést do tří různých poloh, ve kterých rovnoběžně s dosedací plochou 54 prochází buá dosedací plocha 43 nebo dosedací plocha 44 nebo dosedací plocha 45. Uvolnění 60 vy
-19tváří současně protilehlé dorazy pro omezení maximálního úhlu potočení blokovacího čepu 21, takže jej není možné vykývnout přes dosednutí dosedacích ploch 44, případně 45 na dosedací ploše 54.
Funkce spojky podle obr. 14 a obr. 15 odpovídá v principu funkci spojky podle obr. 1 až obr. 8. Proto je vzat zřetel na funkci popsanou v souvislosti s touto spojkou.
Přídavně umožňuje spojka podle obr. 14 a obr. 15 dalši funkci, to je tak zvanou sdruženou funkci. To se umožní tuhou ovládací pákou 58, která může pro odblokování spojky, vycházeje z polohy znázorněné na obr. 4, to je polohy blokovacího čepu 21, pootočit blokovací čep 21 při pohledu shora na horní příčnou závoru 32 proti smyslu hodinových ručiček do polohy znázorněné na obr. 14 a obr. 15, ve které jsou příčné závory 32 a 33 v poloze, která je znázorněna na obr. 14. Přitom je horní příčná závora 32 uvedena do překrytí se středním kusem 29 skříně 20. V důsledku toho je možné nadzdvihnout horní kontejner od spodního kontejneru, » přičemž spojka zůstane na spodním kontejneru ve své zablokované poloze.
Pokud by byla například ovládací páka 58, vycházeje z polohy blokovacího čepu ^21 znázorněné na obr. 4, pootočena ve smyslu hodinových ručiček do polohy, která je znázorněna na obr. 6, bylo by možné spojku uvolnit od spodního kontejneru a nadzdvihnout ji společně s horním kontejnerem od spodního kontejneru, a to tak, jak již bylo popsáno v souvislosti s prvním příkladem provedení spojky na obr. 1 až obr. 8.
► *· $·
in o
CO.
o o
CO<
o<
jména nad se· skříní as co Xf

Claims (22)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spojka pro uvolnitelně spojení kontejnerů, ze bou stohovaných kontejnerů na palubě lodi, se blokovacím čepem, který má ve skříni otočně uloženou střední část a který má na protilehlých koncích střední části příčné závory, vyznačující se tím, žek blokovacímu čepu (21) je přiřazen tlačný orgán a blokovací čep (21) a tlačný orgán mají odpovídající dosedací prostředky pro pootočení a/nebo pro aretování blokovacího čepu (21).
  2. 2. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že blokovací čep (21) má více dosedacích prostředků, které volitelně spolupůsobí s jediným odpovídajícím dosedacím prostředkem na tlačném orgánu nebo má tlačný orgán více dosedacích prostředků, které spolupůsobí s jedním jediným odpovídajícím dosedacím prostředkem na blokovacím čepu (21).
  3. 3. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že k blokovacímu čepu (21) přiřazené dosedací prostředky jsou uspořádány na střední části (31) blokovacího čepu (21) .
  4. 4.Spojka podle nároku 2, v y z n a č u j í c í s e t í m , že dosedací prostředek na tlačném orgánu je volitelně přiveditelný s dosedacím prostředkem do dosednutí na (21) tak, že příčné zájsou aretovány v jejich skříni (20).
    čující se střední části (31) blokovacího čepu vory (32, 33) blokovacího čepu (21) odpovídající relativní poloze proti
  5. 5. Spojka podle nároku 2, vyzná tím, že dosedací prostředek na tlačném orgánu je pohyblivý relativně vzhledem k dosedacím prostředkům na střední části (31) blokovacího čepu (21).
  6. 6. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že blokovací čep (21) je skrz tlačný orgán otočný tak, že nejméně jeden z dosedacích prostředků na střední části (31) blokovacího čepu (21) je přiveditelný do záběru s dosedacím prostředkem na tlačném orgánu, aretujícím blokovací čep (21).
  7. 7. Spojka podle nároku 1, v y z n a č u j í c í s e tím, že tlačný orgán je uložen podélně posuvně ve skříni (20).
  8. 8. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že podélná centrální osa (49) tlačného orgánu protíná podélnou centrální osu (34) blokovacího čepu (21), a to zejména v pravém úhlu.
  9. 9. Spojka podle nároku 1, v yznačující se tím, že dosedací prostředky jsou upraveny na blokovacím čepu (21) a/nebo na tlačném orgánu v různých rovinách, přičemž s výhodou jsou všechny roviny dosedacích ploch (43, 44, 45) upraveny rovnoběžně vzhledem k podélné centrální ose (34) blokovacího čepu (21).
  10. 10. Spojka podle nároku 1, v y z n a č u j í c í s e t í m , že nejméně jeden dosedací prostředek na blokovacím čepu (21) a na tlačném orgánu má konkávní, případně konvexní dosedací plochu (43, 44, 45, 54).
  11. 11. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že dosedací plochy (43, 44, 45) na střední části (31) blokovacího čepu (21) mají nejméně částečně různé odstupy od podélné centrální osy (34) blokovacího čepu (21).
  12. 12. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že tlačný orgán je ve směru na odpovídající dosedací prostředek na blokovacím čepu (21) pružně zatížen.
  13. 13. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že tlačný orgán je vytvořen jako pružinou zatížené smýkadlo (23).
  14. 14. Spojka podle nároku 13, vyznačující se tím, že pružinou zatížené smýkadlo (23) má ve skříni (20) podélně posuvné vedení.
  15. 15. Spojka podle nároku 14, vyznačující se tím, že délka vedení má takový rozměr, že je v aretační poloze blokovacího čepu (21) zcela uvnitř skříně (20) a nejméně v jedné jiné aretačňí poloze blokovacího čepu (21) částečně vyčnívá ze skříně (20).
  16. 16. Spojka podle nároku 1, vy z n a č u j ící s e t í m , že k blokovacímu čepu (21) jsou přiřazeny dorazy, omezující protilehlé koncové polohy blokovacího čepu (21) tak, že nejméně jedna dosedací plocha (44, 45) na blokovacím čepu (21) dpsedá stejnolehle na odpovídající dosedací ploše (54) na tlačném orgánu.
  17. 17. Spojka podle nároku 1, v y z n a č u j í c í se t í m , že nejméně jedna příčná závora (33) má od své ke skříni (20) směřující spodní strany (37) vystupující ze- šikmení (36) nebo podobně pro pootáčení blokovacího ěepu (21) při vytahování zešikmeními (36) opatřené příčné závory (33) z odpovídajícího rohového kování příslušného kontejneru.
  18. 18. Spojka podle nároku 1, vyznačující se tím, že ovládací prostředek (22) pro pootáčení blokovacího čepu (21) je vytvořen nejméně částečně ohebný, zejména elastický v ohybu.
  19. 19. Spojka podle nároku 18, vyznačující s e tím, že k blokovacímu čepu (21) je přiřazen proti směru tahu ovládacího prostředku (22) působící vratný orgán.
  20. 20. Spojka podle nároku 19, v y z n a č u jí c í se tím, že vratný orgán je vytvořen jako se střední částí (31) blokovacího čepu (21) spojený druhý ovládací prostředek.
  21. 21. Spojka podle nároku 20, v y z načující s e tím, že druhý ovládací prostředek je veden prostřednictvím tlačného orgánu, zejména pružinou zatíženého smýkadla (23).
  22. 22. Spojka podle nároku 19, v y z n a č u jíc í s e tím , že vratný orgán je vytvořen jako výstupek proti dosedací ploše (54) tlačného orgánu, který odpovídá příčnému žebru (47) na střední části (31) blokovacího čepu (21), které unáší dosedací plochy (43, 44, 45), a to tak, že pootočením tlačného orgánu je blokovací čep (21) pootočitelný nazpět proti směru tahu ovládacího prostředku (22).
CZ97448A 1994-08-19 1995-08-02 Coupling for releasable joining of containers CZ44897A3 (en)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4429358 1994-08-19
DE19504633A DE19504633A1 (de) 1994-08-19 1995-02-13 Kuppelstück zur lösbaren Verbindung von Containern
PCT/EP1995/003070 WO1996006026A1 (de) 1994-08-19 1995-08-02 Kuppelstück zur lösbaren verbindung von containern

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ44897A3 true CZ44897A3 (en) 1997-12-17

Family

ID=25939344

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ97448A CZ44897A3 (en) 1994-08-19 1995-08-02 Coupling for releasable joining of containers

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5797169A (cs)
EP (1) EP0776303B1 (cs)
JP (1) JP3105258B2 (cs)
KR (1) KR100250164B1 (cs)
CN (1) CN1062526C (cs)
CZ (1) CZ44897A3 (cs)
DE (2) DE19504633A1 (cs)
DK (1) DK0776303T3 (cs)
EE (1) EE9700070A (cs)
ES (1) ES2145919T3 (cs)
PL (1) PL179915B1 (cs)
PT (1) PT776303E (cs)
RU (1) RU2130391C1 (cs)
TW (1) TW303332B (cs)
WO (1) WO1996006027A1 (cs)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6482013B2 (en) 1993-11-16 2002-11-19 Formfactor, Inc. Microelectronic spring contact element and electronic component having a plurality of spring contact elements
MXPA03003821A (es) 2000-11-03 2004-10-15 B Brewster John Dispositivo de cerrojo para sujetar entre si recipientes de carga y a techos de vehiculos.
US6974164B2 (en) 2001-08-03 2005-12-13 Holland Lp Latch device for securing cargo containers
WO2004108564A1 (ja) * 2003-06-02 2004-12-16 Kabushiki Kaisha Marifit コンテナ連結金具
DE102004042435B4 (de) * 2004-08-31 2008-01-10 Macgregor-Conver Gmbh Verfahren und Kuppelstück zum Sichern von übereinander gestapelten Containern an Bord von Schiffen
CN101058364B (zh) * 2006-04-18 2012-12-26 货运技术芬兰合股公司 用于能够同时提升两个集装箱的方法和联接装置
DE102006060901A1 (de) * 2006-12-20 2008-06-26 Macgregor (Deu) Gmbh Kuppelstück zum lösbaren Verbinden von Containern
US7896593B2 (en) * 2007-08-14 2011-03-01 Holland, L.P. Latch device for securing cargo containers together and/or to vehicle decks
US8448385B2 (en) * 2007-08-14 2013-05-28 Holland, L.P. Vehicular container lid-latching system
US20100303573A1 (en) * 2009-06-02 2010-12-02 Holland, L.P. Latch device with variable latching resistance and method
CN103332390A (zh) * 2013-07-08 2013-10-02 昆山吉海实业公司 一种半自动扭锁
RU180921U1 (ru) * 2016-12-12 2018-06-29 "Головное специализированное конструкторское бюро вагоностроения имени Валерия Михайловича Бубнова" Затвор поворотный откидной фитинговый
CN106829233B (zh) * 2017-03-17 2020-01-07 青岛理工大学 磁力扭转螺丝扭锁
RU2699458C2 (ru) * 2018-01-25 2019-09-05 "Головное специализированное конструкторское бюро вагоностроения имени Валерия Михайловича Бубнова" Вагон-платформа
CN112278633B (zh) * 2020-10-28 2022-07-26 宁波伟隆港口机械有限公司 一种集装箱锁具自动拆装系统

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2443554A1 (de) * 1974-09-11 1976-03-25 Peck & Hale Vorrichtung mit schloss zum festlegen und/oder verblocken gestapelter elemente
DE3642399A1 (de) * 1986-12-11 1988-06-23 Conver Osr Ozean Service Repar Kuppelstueck und verfahren zum ent- und verriegeln desselben zwischen den eckbeschlaegen benachbarter container
DE3710419A1 (de) * 1987-03-28 1988-10-06 Conver Osr Ozean Service Repar Kuppelstueck sowie verfahren zum ent- und verriegeln desselben zwischen zwei eckbeschlaegen benachbarter container
DE8809688U1 (de) * 1988-07-29 1988-10-13 Conver-OSR Ozean-Service-Reparatur-Ingenieurtechnik GmbH, 2800 Bremen Kupplungsstück zum Verbinden von Containern
DE3940881A1 (de) * 1989-07-04 1991-01-17 Conver Osr Ozean Service Repar Kuppelstueck zur loesbaren verbindung von containern
SE467459B (sv) * 1990-09-25 1992-07-20 Allset Marine Lashing Ab Vridlaas foer hoernlaadorna till containrar
DE4133498A1 (de) * 1991-10-09 1993-04-15 Ceman Maritime & Ind Service Verfahren und vorrichtung zum stauen von behaeltern

Also Published As

Publication number Publication date
CN1155872A (zh) 1997-07-30
CN1062526C (zh) 2001-02-28
DE19504633A1 (de) 1996-02-22
EE9700070A (et) 1997-10-15
JP3105258B2 (ja) 2000-10-30
RU2130391C1 (ru) 1999-05-20
KR970705504A (ko) 1997-10-09
PT776303E (pt) 2000-08-31
PL179915B1 (pl) 2000-11-30
DK0776303T3 (da) 2000-07-10
DE59508201D1 (de) 2000-05-25
EP0776303B1 (de) 2000-04-19
EP0776303A1 (de) 1997-06-04
US5797169A (en) 1998-08-25
WO1996006027A1 (de) 1996-02-29
KR100250164B1 (ko) 2000-04-01
JPH10507722A (ja) 1998-07-28
ES2145919T3 (es) 2000-07-16
TW303332B (cs) 1997-04-21
PL318654A1 (en) 1997-07-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ44897A3 (en) Coupling for releasable joining of containers
CZ44997A3 (en) Coupling for releasable joining of containers
EP2834169B1 (de) Kuppelstück zum miteinander verbinden zweier übereinander gestapelter container
US4950114A (en) Method for combining at least two container units comprising ISO containers to form a transportation unit, as well as the transportation unit formed
US8015676B1 (en) Snap hook with interlocking gate
JP4272190B2 (ja) コンテナのコーナ取付金具に連結するカプリング装置
US7621414B2 (en) Coupling piece for joining two containers that are stacked one atop the other, arrangement of stacked containers, and method for joining stacked containers using coupling pieces of this type
TWI453153B (zh) 聯結貨櫃的聯結裝置
US8807602B2 (en) Fluid coupling assembly
US9682816B2 (en) Interconnector for freight containers
PL195903B1 (pl) Szybki zaczep do mocowania narzędzia na końcu ramienia ładowarki lub innej podobnej maszyny
US5548877A (en) Rotary lock for releasably connecting corner fittings of containers stacked one upon the other
DE69503159T2 (de) Vorrichtung zum Verbinden von einem ersten Element mit einem zweiten transversalen Element
CA1205759A (en) Lifting lug for shipping containers
EP2338784A1 (en) Lifeboat hoisting and lowering apparatus provided with a fall preventing device
CZ142097A3 (cs) Zámek kontejneru
US3800733A (en) Marine coupling
DE202009013140U1 (de) Kuppelstück zum Laschen von Containern
JPS5923743A (ja) コンテナ等の位置決め用ロツク金具
EP0074706A1 (en) Disconnectable connector

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic