CZ302899A3 - Způsob výroby stálých nehygroskopických solí L(-) karnitinu - Google Patents

Způsob výroby stálých nehygroskopických solí L(-) karnitinu Download PDF

Info

Publication number
CZ302899A3
CZ302899A3 CZ19993028A CZ302899A CZ302899A3 CZ 302899 A3 CZ302899 A3 CZ 302899A3 CZ 19993028 A CZ19993028 A CZ 19993028A CZ 302899 A CZ302899 A CZ 302899A CZ 302899 A3 CZ302899 A3 CZ 302899A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
carnitine
drying
suspension
reaction mixture
solid
Prior art date
Application number
CZ19993028A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ290893B6 (cs
Inventor
Aldo Fassi
Original Assignee
Sigma-Tau Industrie Farmaceutiche Riunite S. P. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sigma-Tau Industrie Farmaceutiche Riunite S. P. A. filed Critical Sigma-Tau Industrie Farmaceutiche Riunite S. P. A.
Publication of CZ302899A3 publication Critical patent/CZ302899A3/cs
Publication of CZ290893B6 publication Critical patent/CZ290893B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C227/00Preparation of compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton
    • C07C227/14Preparation of compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton from compounds containing already amino and carboxyl groups or derivatives thereof
    • C07C227/18Preparation of compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton from compounds containing already amino and carboxyl groups or derivatives thereof by reactions involving amino or carboxyl groups, e.g. hydrolysis of esters or amides, by formation of halides, salts or esters
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C229/00Compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton
    • C07C229/02Compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton having amino and carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms of the same carbon skeleton
    • C07C229/04Compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton having amino and carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms of the same carbon skeleton the carbon skeleton being acyclic and saturated
    • C07C229/22Compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton having amino and carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms of the same carbon skeleton the carbon skeleton being acyclic and saturated the carbon skeleton being further substituted by oxygen atoms
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C59/00Compounds having carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms and containing any of the groups OH, O—metal, —CHO, keto, ether, groups, groups, or groups
    • C07C59/235Saturated compounds containing more than one carboxyl group
    • C07C59/245Saturated compounds containing more than one carboxyl group containing hydroxy or O-metal groups
    • C07C59/285Polyhydroxy dicarboxylic acids having five or more carbon atoms, e.g. saccharic acids

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)

Description

Způsob výroby stálých nehygroskopických solí L (-)karnitinu
Oblast techniky
Vynález se týká zlepšeného způsobu výroby stálých, nehygroskopických solí L (-) karnitinu. Tyto soli jsou vhodné pro výrobu pevných farmaceutických prostředků, vhodných pro perorální podání, jako pilulek, tablet, žvýkatelných tablet, kapslí, granulátů, prášků, apod., v těchto prostředcích tvoří L (-)karnitin účinnou složku ve směsi s běžnými farmaceutickými nosiči. Tyto stálé nehygroskopické soli rovněž mohou usnadnit výrobu pevných prostředků., popřípadě obsahujících další účinné látky, například s výživným a/nebo dietetickým účinkem. Tyto prostředky, určené pro perorální podání, představují daleko nejvýhodnější způsob podání pro většinu spotřebitelů.
Dosavadní stav techniky
Prostředky uvedeného typu jsou stále více požadovány v oblasti tzv. zdravých potravin nebo potravin, obsahujících určité účinné látky. Jde o potravinové doplňky, dietetické potraviny, potraviny s vysokým množstvím energie apod. a které tedy nejsou určeny převážně nebo výlučně pro léčebné účely, avšak mohou zlepšit zdravotní stav nebo výkonnost organismu nebo mohou zabránit metabolickým poruchám, které by mohly být způsobeny nedostatkem určitých látek ve výživě nebo nedostatečnou biologickou syntézou některých podstatných endogenních látek, například v důsledku pokročilého věku.
Rostoucí zájem o L(-) karnitin v tomto oboru vychází také ze současného poznání, doloženého vědeckými důkazy, že L (-) karnitin má nejen použití při léčení některých onemocnění, nýbrž může také dodávat velké množství energie kosterním svalům a zvyšovat odolnost proti dlouhodobému intenzivnímu ·· φφ φφφ* φ φ φ φφ φ φ φ φ · φ φ φ φ φφφφ φ • φφ φφ •Φ φφφφ • φφφφ φ · φφφ φφφ φ φ φ •ΦΦ φφ φφ stresu u profesionálních sportovců nebo u kohokoliv, kdo pěstuje sport na amatérské úrovni, jde tedy o látku, která obecně zvyšuje výkonnost.
Mimo to představuje L(-) karnitin nezbytný potravino5 vý doplněk pro vegetariány, jejichž strava obsahuje jen malé ’ množství karnitinu a také příliš nízké množství dalších dvou aminokyselin, lysinu a methioninu, které jsou prekursory biosyntézy L(-) karnitinu v ledvinách a játrech.
Používání uvedených potravinových doplňků je však 10 výhodné nejen u osob, které musí z dietních důvodů vystačit se stravou, chudou na bílkoviny, nýbrž také obecně u osob, které se cítí slabé a unavené, přestože u nich nelze nalézt jasně definovatelný patologický stav. Jde zejména o syndromy fyzické a/nebo mentální únavy.
Všechny uvedené způsoby použití ukazují na to, že pevné prostředky pro perorální podání jsou výhodnou lékovou formou vzhledem k tomu, že jsou zvláště vhodné pro uživatele a je jimi snadno možno zajistit optimální dávky.
V současné době také roste zájem o použití L(-) kar20 nitinu ve veterinárním lékařství a jako krmivový doplněk při chovu hospodářských zvířat, některých druhů ryb a zvláště některých cenných zvířat, jako závodních koní a plemenných zvířat.
Je již dlouhou dobu známo, že L(-) karnitin je velmi r 25 hygroskopická a málo stálá látka v případě své vnitřní soli nebo betainu vzorce
OH • 99 ••99 «· ·« 9*9 ···· · 9 999
9<·« φ 94 999 • 9 9 4 9 4 4 ·· ·· 444 444 44
Tato skutečnost vyvolává značné problémy při zpracování, přepravě a skladování surové látky i výsledných produktů. Například tablety L(-) karnitinu je nutno balit do blistrů, aby se nedostaly do styku se vzduchem vzhledem k tomu, že i při běžných podmínkách vlhkosti podléhají změnám, bobtnají a stávají se pastovitými a lepkavými. Mimo to vzhledem k nedostatečné stálosti dochází k uvolnění stopových množství trimethylaminu, takže produkt získá nepříjemný zápach po rybách.
Je také známo, že některé soli L(-) karnitinu mají tytéž léčebné, výživné nebo dietetické účinky jako volná látka a jako vnitřní sůl a je tedy možno ji užít místo volné látky nebo vnitřní soli za předpokladu, že jde o farmaceuticky přijatelné soli, tzn., že nemají nežádoucí toxické nebo vedlejší účinky. Při praktickém použití bude záviset volba mezi vnitřní solí a skutečnou solí L(-) karnitinu v zásadě na farmaceutickým úvahách a nikoliv na úvahách, týkajících se léčebného, výživného nebo dietetického účinku uvedených látek.
Z hlediska farmaceutické technologie je důležité mít k dispozici soli L(-) karnitinu, které na rozdíl od vnitřních solí jsou pevné a stálé i při podmínkách delšího skladování, jsou nehygroskopické a je tedy možno je snadno zpracovávat na lékové formy při použití běžných pomocných látek a při použir 25 ti mísících a tabletovacích zařízení běžného typu a které mimo to nevyvolávají problémy při balení po zpracování na výsledné výrobky. Tyto soli v surové formě nebo po zpracování na výsledné výrobky by neměly uvolnit ani při méně vhodných podmínkách skladování stopy trimethylaminu, které většinu uživatelů odpuzují.
'♦λ,. ·; ' ’ ·« 44 • · 4 4 • · 44
44
W ftft ft • · 4 4 ft «ft ft 4 4 · • 4 • 4 44
V současné době již existuje velké množství literatury, zejména patentové literatury, týkající se výroby stálých, nehygroskopických solí L(-) karnitinu.
V japonském patentovém spisu č. 303067 (Tanabe Seiy5 aku), zveřejněném 19.6.1962 pod číslem 5199/19 se popisuje způsob výroby karnitinorotátu, přičemž se uvádí, že tato sůl je méně hygroskopická než karnitin nebo karnitinchlorid, který je obvykle užívanou solí, mimo to se uvedená sůl snadno zpracovává.
V US patentovém spisu 4.602.039 (Sigma-Tau), uděleném
22.7.1986, se popisuje hydrogenmaleát a hydrogenfumarát L(-) karnitinu.
Ve francouzské patentové přihlášce č. 92 11626 (Sanofi), zveřejněném 6.1.1984 pod číslem 2 529 545 se uvádí hy15 drogensulfát a hydrogenoxalát L(-) karnitinu jako nehygroskopické soli.
Konečně v EP 0434088 (Lonza) se popisuje použití nehygroskopického L(-) karnitin -L(+)tartrátu 2:1 pro výrobu pevných lékových forem pro perorální podání, jako tablet, kapslí, prášků a granulátů. Příprava a fyzikálně-chemické vlastnosti této látky byly popsány v publikaci D.Můller a E. Straek, Hope Seyler's Z.Physiol.Chem. 353,618-622, Duben 1972 .
Známé postupy, popsané ve svrchu uvedených patento25 vých spisech používají velké objemy vody nebo směsi vody a alkoholu nebo organického rozpouštědla, jako ethanolu, methanolu nebo izobutanolu pro rozpuštění vnitřní soli L(-) karnitinu nebo jeho soli, například hydrogen-L(+)tartrátu nebo hydrogenfumarátu, toto velké množství rozpouštědla je nezbyt30 né pro tvorbu soli i pro následnou krystalizaci. Například ·· ΒΒ
Β Β Β Β
Β Β Β Β •ΒΒ ΒΒΒ
Β Β
ΒΒ ·· ·· ·Β » Β ·
I · · · podle svrchu uvedeného ΕΡ 0434088 se připraví vroucí roztok kyseliny L(+)vinné v 90% vodném ethanolu a pak se přidá vnitřní sůl L(-) karnitinu. Pak je zapotřebí zahustit velké objemy roztoku s obsahem soli karnitinu při vyšší teplotě 50 až 60 °C za sníženého tlaku přibližně 26 664 Pa, čímž dochází k velkým ztrátám energie. Mimo to použití organického rozpouštědla zvyšuje náklady a vyvolává problémy při znečištění životního prostředí, recyklaci rozpouštědla a vypouštění toxických odpadů.
Podstata vynálezu
Podstatu vynálezu tvoří způsob výroby stálých, nehygroskopických solí L(-) karnitinu ze skupiny L(-) karnitin-L(+) tartrát 2:1 a L(-)karnitin - hydrogenfumarát 1:1, postup spočívá v tom, že se
a) při teplotě místnosti smísí vnitřní sůl L(-) karnitinu s co nejmenším množstvím vody k získání pastovité nebo polotuhé konzistence,
b) k této suspenzi se při teplotě místnosti přidá ekvimolární množství kyseliny fumarové, vztaženo na vnitřní sůl L(-) karnitinu nebo polovina molárního množství kyseliny L(+) vinné a výsledná reakční směs se důkladně promísí,
c) reakční směs se zbaví vody a zahustí stáním na otevřeném vzduchu při relativní vlhkostí nejvýš 50 % nebo se tento postup urychlí sušením, načež se
d) tuhá reakční směs popřípadě mele k získání výsledné soli ve formě granulátu nebo v práškové formě.
Při provádění stupně c) je výhodné urychlit odstranění vody a zahuštění reakční směsi ze stupně b) místo stání reakční směsi. Obvykle se užije proud vzduchu s teplotou poněkud vyšší než je teplota místnosti a s nízkou relativní
9 · 9 β
99 • 9 9
9 9* • 9 9 • 9 9 9
9« 99
9 vlhkostí, tento proud se vede nad směsí nebo je možno směs přivádět do sušícího zařízení kontinuálně nebo po vsázkách. Použít je možno například rotačního odpařovače, bubnové sušičky, sušení na dopravníku nebo na podnosech, sušení rozpra5 šováním, sušení ve vířivé vrstvě a podobné průmyslové postupy známé v chemické technologii a popsané například v kapitole Drying v Kirk-Othmer's Encyclopedia of Chemical Technology, sv. 8, str. 91 - 112, 1979.
Alternativně nebo v kombinaci s předchozím postupem 10 je možno reakční směs zahustit tak, že se přidá velmi malé množství metoxického těkavého s vodou mísitelného rozpouštědla, v němž je sůl L(-) karnitinu nerozpustná, například acetonu.
Výsledné neomezující příklady popisují způsob výroby 15 L(+) karnitin - L(+)tartrátu 2:1 a hydrogenfumarátu 1:1 podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1: L(-) karnitin - L(+) tartrát 2:1
8,05 g (0,05mol) L(-)karnitinu a 1,5 ml destilované vody se smísí v hmoždíři na polotuhou suspenzi. Pak se k suspenzi přidá 3,75 g (0,025 mol) kyseliny L(+) vinné a výsledná směs se důkladně promísí, čímž vznikne téměř okamžitě homogenní, poloprůhledný bezbarvý krém.
Doba tuhnutí tartrátu je delší než doba tuhnutí soli kyseliny slizové, avšak výsledek byl srovnatelný v případě, že vzorek byl sušen v proudu vzduchu s relativní vlhkostí o 10 % nižší než v případě soli kyseliny slizové.
Při srážení tartrátu organickým rozpouštědlem, například acetonem, bylo možno dosáhnout výsledného obsahu vody nižšího než 1 % hmotnostní.
• to to· • · · · • · · · ··· ·to· • · ·· ··
Ί to* • ι • toto· φ to* « • ·· · • to ·«
Obsah L(-)karnitinu, přepočítáno na bezvodý produkt, byl 68,2 % hmotnostních.
Příklad 2: L(-)karnitin fumarát 1:1
8,05 g (0,05 mol) L(-)karnitinu a 1 ml destilované vody se smísí v hmoždíři na polotuhou suspenzi. K této suspenzi se přidá 5,80 g (0,05 mol) kyseliny fumarové a výsledná směs se důkladně promísí přičemž téměž okamžitě vznikne homogenní, poloprůhledný bezbarvý krém, který po určité době ztuhne. Produkt, získaný tímto způsobem má výsledný obsah vody nejvýš 1 % hmotnostní.
Obsah L(-) karnitinu byl 58,1 % hmotnostních, přepočítáno na bezvodý produkt.
Je zřejmé, že obsah vody ve výsledném produktu závisí na řadě faktorů, jako jsou obsah vody ve výchozím L(-) karni15 tinu, teplota a relativní vlhkost vzduchu v prostoru, kde se postup provádí, celkové trvání postupu a velikost částic výsledného produktu. Při vystavení relativní vlhkosti vyšší než 60 % se může zvýšit obsah vody navíc k případně přítomné krystalizační vodě.
Je zřejmé, že způsob podle vynálezu má oproti známým způsobům několik zřejmých výhod:
a) postup se provádí při teplotě místnosti za atmosferického tlaku,
b) nepoužívá se organické rozpouštědlo nebo se ho užije jen velmi malé množství, takže nedojde ke znečištění životního prostředí,
c) získá se prakticky kvantitativní výtěžek,
d) není nutno vycházet z bezvodé vnitřní soli L(-) karnitinu, stačí znát počáteční obsah vody, • · ·· ·· • · 0 • · ··
0 · • · · 0
00
000 • 0 00 0 0 0 0 0 0 0 0 • 000 000 0 0
00
e) konzistenci výchozí směsi je možno měnit od polotuhé suspenze až k řidčím suspenzím jednoduchou úpravou přidaného množství vody, které je obvykle 10 až 30 % hmotnostních celkového množství suspenze. Tím je také možno volit způsob sušení od samovolného odpařování až po sušení průmyslovým způsobem a
f) při samovolném odpařování je možno sušení zkrátit uložením směsi do prostředí s nízkou relativní vlhkostí, například 30 až 40 % nebo tak, že se produkt uloží do proudu vzduchu s nízkou relativní vlhkostí při teplotě místnosti nebo při <poněkud vyšší teplotě.
9/* ΖΘ2. fy?

Claims (3)

  1. • · · ·
    PATENTOVÉNÁROKY Způsob výroby stálých nehygroskopických solí
    L(-)karnitinu ze skupiny L(-)karnitin-L(+)tartrát 2:1 a L(-) karnitin hydrogenfumarát 1:1, vyznačující se
    5 t í m, že se
    a) při teplotě místnosti smísí vnitřní sůl L(-) karnitinu s co nejmenším množstvím vody k získání pastovité nebo polotuhé konzistence,
    b) k této suspenzi se při teplotě místnosti přidá
    10 ekvimolární množství kyseliny fumarové, vztaženo na vnitřní sůl L(-)-karnitinu,nebo polovina molárního množství kyseliny L(+) vinné a výsledná reakční směs se důkladně promísí,
    c) reakční směs se zbaví vody a zahustí stáním na otevřeném vzduchu při relativní vlhkosti nejvýš 50 %z nebo se
    15 tento postup urychlí sušením, načež se
    d) tuhá reakční směs popřípadě mele k získání výsledné soli ve formě granulátu nebo v práškové formě.
  2. 2. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že se k sušení směsi užije kontinuálního sušícího
    20 zařízení, sušícího zařízení po vsázkách, sušení na podnosech, rotačního odpařovače s působením přímého tepla, bubnového odpařovacího zařízení, sušení na dopravníku, sušení rozprašováním nebo sušení ve vířivé vrstvě.
  3. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se
    25 tím, že se k vytvoření pastovité nebo polotuhé suspenze užije 10 až 30 % hmotnostních vody, vztaženo na hmotnost celé suspenze.
    Zastupuje :
CZ19993028A 1997-02-25 1998-02-24 Způsob výroby stálých nehygroskopických solí L(-)karnitinu CZ290893B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT97MI000409A IT1289974B1 (it) 1997-02-25 1997-02-25 Procedimento per la produzione di sali stabili e non igroscopici di l(-)carnitina e di alcanoli l(-)-carnitine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ302899A3 true CZ302899A3 (cs) 2000-02-16
CZ290893B6 CZ290893B6 (cs) 2002-11-13

Family

ID=11376175

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19993028A CZ290893B6 (cs) 1997-02-25 1998-02-24 Způsob výroby stálých nehygroskopických solí L(-)karnitinu

Country Status (25)

Country Link
US (1) US6271258B1 (cs)
EP (1) EP1019362B1 (cs)
JP (1) JP2001513096A (cs)
KR (1) KR100538788B1 (cs)
CN (1) CN1248967A (cs)
AT (1) ATE222233T1 (cs)
AU (1) AU724276B2 (cs)
BR (1) BR9807761A (cs)
CA (1) CA2281630C (cs)
CZ (1) CZ290893B6 (cs)
DE (1) DE69807245T2 (cs)
DK (1) DK1019362T3 (cs)
EE (1) EE03561B1 (cs)
ES (1) ES2182290T3 (cs)
HU (1) HUP0001674A3 (cs)
IL (1) IL131256A (cs)
IS (1) IS5160A (cs)
IT (1) IT1289974B1 (cs)
NO (1) NO994110D0 (cs)
NZ (1) NZ337188A (cs)
PL (1) PL188762B1 (cs)
PT (1) PT1019362E (cs)
SK (1) SK115399A3 (cs)
TR (1) TR199902043T2 (cs)
WO (1) WO1998038157A1 (cs)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1312018B1 (it) * 1999-03-19 2002-04-04 Fassi Aldo Procedimento migliorato per la produzione di sali non igroscopicidella l(-)-carnitina.
KR100461572B1 (ko) * 1999-03-27 2004-12-14 삼성정밀화학 주식회사 L-카르니틴 칼슘 염과 이의 제조방법
NZ517597A (en) * 1999-09-03 2003-11-28 Sigma Tau Healthscience S L-carnitine with a particle size that can pass through a 100 USBS mesh sieve, methods of preparing the same, compositions containing the same, and methods of using the same
IT1316988B1 (it) * 2000-02-10 2003-05-26 Sigma Tau Ind Farmaceuti Procedimento migliorato di preparazione industriale di mucati dellal-carnitina e di alcanoil l-carnitine.
IT1317013B1 (it) * 2000-04-12 2003-05-26 Biosalts Srl Sostanze dolcificanti, particolarmente per il caffe' ed il the'.
ITRM20020055A1 (it) * 2002-02-04 2003-08-04 Aldo Fassi Sali metallici di carnitine, integratori dietetici/nutritivi che li contengono e kit dietetici per contrastare disturbi sessuali in soggetti
KR101327700B1 (ko) * 2005-07-05 2013-11-11 론자 아게 건조 카르니틴 분말 또는 과립을 제조하는 분무-건조 방법
US7523176B2 (en) * 2005-08-02 2009-04-21 International Business Machines Corporation Method, apparatus, and computer program product for reconfiguring a storage area network to support the execution of an application automatically upon execution of the application
US20070243211A1 (en) * 2005-11-07 2007-10-18 Jaffe Russell M Compositions for regulating metabolic disorders and methods of use thereof
CN101209975B (zh) * 2006-12-29 2010-12-01 沈阳科硕营养科技有限公司 左旋肉碱富马酸钙及其制备方法与用途
JP2011068563A (ja) * 2008-09-09 2011-04-07 Mitsubishi Rayon Co Ltd カルニチンフマル酸塩及びその製造方法
KR101291186B1 (ko) * 2010-07-23 2013-09-13 주식회사 셀트리온제약 L-카르니틴 1,5-나프탈렌다이설폰산염 및 이를 포함하는 약제학적 조성물
EP2425834A1 (en) * 2010-09-06 2012-03-07 Lonza Ltd. Process for the production of l-carnitine tartrate
CN108383741A (zh) * 2018-03-16 2018-08-10 开原亨泰化工有限公司 一种制备左旋肉碱成盐的新方法

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU549565B2 (en) * 1983-11-02 1986-01-30 Pirrel S.p.A L (-) carnotine hydrochloride and l (-) carnotine inner salt
DE3463261D1 (en) 1983-12-28 1987-05-27 Sigma Tau Ind Farmaceuti Salts of l-carnitine and alkanoyl l-carnitines and process for preparing same
US5073376A (en) * 1989-12-22 1991-12-17 Lonza Ltd. Preparations containing l-carnitine
DE4111913A1 (de) * 1991-04-12 1992-10-15 Degussa Verfahren zur herstellung von l-carnitin aus d,l-carnitinnitrilsalzen
CH682485A5 (de) 1991-08-13 1993-09-30 Lonza Ag Verfahren zur Herstellung optisch aktiver Carbonsäuren durch Racematspaltung.
TW397686B (en) * 1993-08-11 2000-07-11 Takeda Chemical Industries Ltd Antacid compositions and pharmaceutical compositions
IT1272290B (it) * 1994-06-20 1997-06-16 Avantgarde Spa Sale della l-carnitina e composizioni farmaceutiche che lo contengono per il trattamento di affezioni cutanee
IT1276225B1 (it) * 1995-10-17 1997-10-27 Sigma Tau Ind Farmaceuti Composizioni farmaceutiche contenenti l-carnitina e alcanoil l- carnitine in associazione con resveratrolo o suoi derivati utili per
CN1177807C (zh) 1996-05-31 2004-12-01 希格马托制药工业公司 稳定的、非吸湿性的l(-)肉碱和链烷酰基l(-)肉碱的盐和其制备方法以及含有此盐的固体口服组合物

Also Published As

Publication number Publication date
EP1019362B1 (en) 2002-08-14
US6271258B1 (en) 2001-08-07
AU6822998A (en) 1998-09-18
NO994110L (no) 1999-08-25
IT1289974B1 (it) 1998-10-19
ATE222233T1 (de) 2002-08-15
EE9900361A (et) 2000-04-17
IL131256A0 (en) 2001-01-28
PL335350A1 (en) 2000-04-25
ITMI970409A1 (it) 1998-08-25
JP2001513096A (ja) 2001-08-28
KR100538788B1 (ko) 2005-12-23
DE69807245D1 (de) 2002-09-19
EE03561B1 (et) 2001-12-17
CZ290893B6 (cs) 2002-11-13
PL188762B1 (pl) 2005-04-29
DK1019362T3 (da) 2002-12-02
DE69807245T2 (de) 2002-12-05
HUP0001674A1 (hu) 2000-09-28
IL131256A (en) 2003-07-31
HUP0001674A3 (en) 2000-10-30
NO994110D0 (no) 1999-08-25
NZ337188A (en) 2000-05-26
BR9807761A (pt) 2000-03-21
CN1248967A (zh) 2000-03-29
IS5160A (is) 1999-08-20
TR199902043T2 (xx) 1999-10-21
SK115399A3 (en) 2000-01-18
ES2182290T3 (es) 2003-03-01
WO1998038157A1 (en) 1998-09-03
CA2281630A1 (en) 1998-09-03
AU724276B2 (en) 2000-09-14
KR20000075710A (ko) 2000-12-26
EP1019362A1 (en) 2000-07-19
CA2281630C (en) 2006-11-14
PT1019362E (pt) 2002-11-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5952379A (en) Stable, non-hygroscopic salts of L(-)carnitine and alkanoyl L(-)carnitines, a process for their preparation and solid, orally administrable compositions containing such salts
CZ302899A3 (cs) Způsob výroby stálých nehygroskopických solí L(-) karnitinu
US8153685B2 (en) Salts, addition compounds and complex compounds of guinadinoacetic acid
KR20070034052A (ko) 동물 식품 첨가제로서 이용되는 구아니디노 아세트산
US20120141383A1 (en) Preparation comprising a creatine component, method for the production thereof, and the use thereof
CA2667667C (en) Solid or aqueous alkaline preparation comprising a creatine component, process for the production thereof and the use thereof
CA2453516C (en) Alpha-ketoglutarates of l-carnitine and alkanoyl l-carnitine and compositions thereof
US8536222B2 (en) Addition compounds of guanidinoacetic acid
ITRM20000322A1 (it) Fumarati doppi di una carnitina e creatina, e integratori alimentari,dietetici e farmaci che li contengono.
MXPA99007888A (en) Process for the preparation of stable, non-hygroscopic salts of l(-)carnitine and alkanoyl l(-)carnitines
SK135099A3 (en) Solid compositions suitable for oral administration comprising non hygroscopic salts of l-carnitine and alkanoyl-l-carnitine with 2-aminoethanesulfonic acid
CA2256712C (en) Stable, non-hygroscopic salts of l(-)carnitine and alkanoyl l(-)carnitines, a process for their preparation and solid, orally administrable compositions containing such salts
KR100506163B1 (ko) L(-)카르니틴및알카노일l(-)카르니틴의안정한비-흡습성염화합물,그제조방법및상기염화합물을포함하는고형의경구투여용조성물
MXPA98010098A (en) Stable non-hygroscopic salts of l (-) carnitine and alcanoil-l (-) carnitines, a procedure for their preparation, and solid oral organically administrative compositions containing dichas sa

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20080224