CZ301041B6 - Sul prípadne substituované benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát ,benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, s 1-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem - Google Patents

Sul prípadne substituované benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát ,benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, s 1-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem Download PDF

Info

Publication number
CZ301041B6
CZ301041B6 CZ20050818A CZ2005818A CZ301041B6 CZ 301041 B6 CZ301041 B6 CZ 301041B6 CZ 20050818 A CZ20050818 A CZ 20050818A CZ 2005818 A CZ2005818 A CZ 2005818A CZ 301041 B6 CZ301041 B6 CZ 301041B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
benzothiazolyl
salt
ethylamine
fluoro
optionally substituted
Prior art date
Application number
CZ20050818A
Other languages
English (en)
Inventor
Umezu@Kazuto
Taniguchi@Shuji
Ogawa@Mahito
Hiyoshi@Hidetaka
Original Assignee
Ihara Chemical Industry Co. Ltd.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ihara Chemical Industry Co. Ltd. filed Critical Ihara Chemical Industry Co. Ltd.
Publication of CZ301041B6 publication Critical patent/CZ301041B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D277/00Heterocyclic compounds containing 1,3-thiazole or hydrogenated 1,3-thiazole rings
    • C07D277/60Heterocyclic compounds containing 1,3-thiazole or hydrogenated 1,3-thiazole rings condensed with carbocyclic rings or ring systems
    • C07D277/62Benzothiazoles
    • C07D277/64Benzothiazoles with only hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals attached in position 2

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Indole Compounds (AREA)

Abstract

Sul prípadne substituované benzensulfonové kyseliny s 1-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem vzorce I, která se snadno syntetizuje s vysokým výtežkem a lze s ní snadno manipulovat, používá se jako meziprodukt pri výrobe léciv a zemedelských chemikálií.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká soli případně substituované benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát, benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, s l-(6-haloH) gen-2-benzothiazolyl)ethylamineni. Tato sloučenina se používá jako meziprodukt při výrobě léčiv a zemědělských chemikálií.
Dosavadní stav techniky 15
Tato sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothÍazolyl)ethylaminem patří do skupiny substituovaných alky laminu, které se používají zejména jako fungicidy v zemědělství a zahradnictví. Dosud byly ovšem připravovány s malým výtěžkem a obtížně se s nimi manipulovalo.
Jako příklad substituovaných alkylaminů s kondenzovaným heterocyklickým kruhem, které jsou známy z dosavadního stavu techniky a které jsou vhodné pro výše uvedené účely, je možno uvést l-(2-benzothiazolyl)alkylaminy reprezentované následujícím obecným vzorcem:
Pro jejich syntézu je znám proces, který využívá kondenzační reakce mezi derivátem 2-aminothiofenolu a anhydridem N-karboxyaminokyseliny (viz dokument JP-A-8-325 235).
Nicméně, výtěžek například (RS)-l“{6-fluor-2-benzothiazolyl)ethylaminu, který se připravuje tímto výše uvedeným běžným postupem podle dosavadního stavu techniky, je nízký (34 %);
a kromě toho tento derivát 2-aminothiofenolu používaný jako surový produkt je na vzduchu nestabilní a uvolňuje zápach. Proto je s ním obtížné v průmyslových podmínkách manipulovat.
Zvýše uvedeného je zřejmé, že podle dosavadního stavu techniky nebyla dosud známa sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethyl35 aminem a tudíž ani dosud nebyl navržen takový průmyslový proces, pomocí kterého by bylo možno získat sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem s vysokým výtěžkem, přičemž by bylo možno s výsledným produktem snadno manipulovat.
S ohledem na tento stav techniky je předmětný vynález zaměřen na objevení takové soli případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylamÍnem, kterou by bylo možno snadno syntetizovat s vysokým výtěžkem, přičemž s výsledným produktem by bylo možno snadno manipulovat.
Podstata vynálezu
Podstatou předmětného vynálezu je sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát, benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylainÍnem obecného vzorce;
ve kterém Y znamená atom halogenu.
Výhodná je podle předmětného vynálezu výše definovaná sůl případně substituované benzenio sulfonové kyseliny $ l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem, kde touto případně substituovanou benzensulfonovou kyselinou je p-toluensulfonová kyselina.
Rovněž je výhodná výše definovaná sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem výše uvedeného obecného vzorce, ve kterém Y je atom fluoru.
Tato případně substituovaná sůl benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát, benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, a l-(6-halogen-2benzothiazolyl)ethylaminu zahrnuje čistý optický isomer v R-konfiguraci, čistý optický isomer v S-konfiguraci, racemickou modifikaci a směs různých podílů sloučenin různé opticky aktivních (R-konfigurace a S-konfigurace).
Jak již bylo uvedeno tato sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen2-benzothiazolyl)ethylaminem výše uvedeného obecného vzorce podle předmětného vynálezu patří do skupiny substituovaných alkylaminů reprezentovaných obecným vzorcem 3:
R2
O),
NHR1 ve kterém:
X znamená atom vodíku, atom halogenu, alkylovou skupinu, alkoxyskupinu, kyanoskupinu 30 nebo nitroskupinu;
n je celé číslo od 1 do 4; a
R1 a R2 znamenají každý jednotlivě navzájem na sobě nezávisle atom vodíku nebo alkylovou 35 skupinu, která může být substituovaná fenylovou skupinou, přičemž mohou dohromady tvořit
5-členný nebo 6-čIenný kruh;
a solí těchto sloučenin, které se připravují tak, že se do reakce uvede kovová sůl derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce 1:
CZ JU1U41 BO
ve kterém:
M znamená dvojmocný atom kovu;
X má stejný význam jako bylo definováno výše; a n má rovněž stejný význam jako bylo definováno shora;
i o s anhydridem N-karboxyaminokyseliny obecného vzorce 2:
ve kterém mají R1 a R2 stejný význam jako bylo definováno výše, načež se podrobí takto získaný reakční produkt cyklizací v kyselém prostředí,
Tímto způsobem bylo překvapivě zjištěno, že použitím kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu, která je stabilní na vzduchu, nezapáchá a díky tomu se s ní dobře manipuluje, pro reakci s anhydridem N-karboxyaminokyseliny a následnou cyklizaci takto získaného reakčního produktu v kyselém prostředí lze získat l-(2-benzothiazolyl)alkylamin nebo jeho soli ve vyso20 kém výtěžku, zejména potom sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-{6halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem. Další pokusy prováděné autory vynálezu vedly k dokončení předmětného vynálezu.
Sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethyl25 aminem podle předmětného vynálezu má vysokou schopnost krystalizace (což bude ještě dále podrobně vysvětleno). Tuto sůl je možno připravit výše uvedeným způsobem, to znamená provedením cyklizace v přítomnosti případně substituované benzensulfonové kyseliny nebo provedením cyklizace v přítomností jiné kyseliny než je případně substituovaná benzensulfonové kyselina, jako například kyselina chlorovodíková, načež následuje převedení produktu na volný amin a potom příprava předmětné soli přidáním případně substituované benzensulfonové kyseliny.
Sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem podle předmětného vynálezu se tvoří v reakčním systému za acidických podmínek. Vytvořená sůl se izoluje z reakčního systému krystalizaci a oddělením filtrací, ovšem nikoliv odstraněním rozpouštědla. Tento postup se používá z toho důvodu, že odstranění rozpouštědla způsobuje kontaminaci této sloučeniny anorganickými složkami, jako je například zinek pocházející z výchozích surovin.
-3CZ 301041 B6
Dosud byla známa hydrochloridová sůl těchto sloučenin, ovšem jak již bylo uvedeno, tato sůl má nevýhodu v tom, že se získává s malým výtěžkem, přičemž tato sůl má vysokou rozpustnost (to znamená malou schopnost krystalizace ve smyslu předmětného vynálezu) v rozpouštědle, ve kterém může být přítomna voda. Na rozdíl od toho, sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-bcnzothiazolyl)ethylaminem podle předmětného vynálezu má vysokou krystalizační schopnost a malou rozpustnost v rozpouštědle, výtěžek je tudíž vysoký. Vzhledem k výše uvedenému má tato sůl značné výhody oproti dosavadnímu stavu techniky.
Všechny aspekty předmětného vynálezu budou v dalším popsány detailněji.
Při výše popsaném postupu se nejdříve kovová sůl derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce 1:
ve kterém Man mají shora uvedený význam, nechá reagovat s anhydrídem N-karboxyaminokyseliny obecného vzorce 2.
Kovovou solí derivátu 2-aminothiofenolu, která je použita při provádění výše uvedené reakce jako vstupní sloučenina, může být jakákoliv libovolná sloučenina obecného vzorce 1, přičemž v tomto směru neexistují žádná další omezení. Ve výše uvedeném obecném vzorci 1 znamená M dvoj mocný atom kovu, přičemž tento atom kovu může být vybrán ze skupiny zahrnující dvojmocné přechodné kovy nebo kovy alkalických zemin, jako jsou například zinek, měď, nikl, hořčík, vápník a podobně. Výhodné jsou kovy skupiny Ib nebo lib periodické soustavy prvků, a zvláště výhodný je zinek.
Ve výše uvedeném obecném vzorci 1 znamená X atom vodíku; atom halogenu včetně chloru, fluoru, bromu nebo jodu; aikylovou skupinu s přímým nebo rozvětveným řetězcem obsahujícím 1 až 6 atomů uhlíku, jako je například methylová skupina, ethylová skupina, n-propylová skupina, isopropylová skupina, n-butylová skupina, isobutylová skupina, sek-butylová skupina, terc-butylová skupina, n-pentylová skupina, n-hexylová skupina a podobně; dále alkoxyskupinu, neboli -O-alkylovou skupinu, kde její alkylová část představuje výše uvedenou aikylovou skupinu; a dále kyanoskupinu nebo nitroskupinu. Místo (nebo místa), na které se váže substituent X, nejsou omezena, přičemž n je celé číslo od 1 do 4 a znamená počet substituentů X navázaných k aromatickému kruhu v obecném vzorci 1.
Jako příklad kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce l, ve kterém Μ, X a n mají shora uvedený význam, a která může být použita jako vstupní surovina ve výše uvedené reakci, je možno uvést například zinečnatou sůl bis(2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(6-fluor-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(6-chlor-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(5-fluor-2-aminothiofenolu), měďnatou sůl bis(5-fluor-2-aminothiofenolu), nikelnatou sůl bís(5-fluor-2-aminothiofenolu), horečnatou sůl bis(5-fluor-2-aminothiofenolu), vápenatou sůl bis(5-fluor-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bís(5-brom-2-aminothiofenoIu), zinečnatou sůl bis(5-ehlor-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(5-methyl-2-amÍnothiofenolu), zinečnatou sůl bis(5-methoxy-2-aminothÍofenolu), zinečnatou sůl bis(4_fluor-2-aminothiofenolu), zinečna45 tou sůl bis(4-chlor-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(4-kyano-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(4-nitro-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(4-methy 1-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(4,5-difluor-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(3-fluor-2-aminothiofeno. á.
CL· JUlWtl DD lu), zinečnatou sůl bis(3-brom-2-aminothiofenolu), zinečnatou sůl bis(3-chlor-2-aminothiofenolu) a zinečnatou sůl bis(3-methyl-2-aminothiofenolu). Při průmyslové výrobě je zinečnatá sůl nejběžněji používanou solí, přičemž tato sůl je výhodná s ohledem na výtěžek reakce.
Pokud se týče metody získání kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce 1, rovněž zde neexistují žádná omezení. Tuto sůl derivátu 2-aminothiofenolu s kovem je možno vyrobit snadno a s vysokým výtěžkem například metodou popsanou v dokumentu JP-A-6-145 158 hydrolýzou odpovídajícího derivátu 2-aminobenzothiazolu hydroxidem draselným a následnou reakcí tohoto hydrolyzátu se solí kovu, jak je znázorněno v následujícím reakčním schématu:
(ve kterém Μ, X a n mají stejný význam, jako bylo popsáno výše).
Anhydridem N-karboxyaminokyseliny, reprezentovaným následujícím obecným vzorcem 2:
ve kterém mají R1 a R2 stejný význam jako bylo uvedeno shora, a který je použit jako další vstupní látka pro výše uvedenou reakci, může být jakákoliv sloučenina obecného vzorce 2, přičemž pro ni rovněž neplatí žádná další omezení. Ve sloučenině obecného vzorce 2 může být část patřící aminokyselině opticky aktivní látkou, směsí různých opticky aktivních látek v libovolném poměru, nebo může být tato část racemická. Získaný substituovaný alkylamin má stejnou stereoizomemí strukturu a optickou čistotu jako aminokyselina použitá jako vstupní sloučenina pro výrobu anhydridu N-karboxyaminokyseliny obecného vzorce 2.
V obecném vzorci 2 znamenají R1 a R2 každý jednotlivě navzájem na sobě nezávisle atom vodíku nebo alkylovou skupinu. Tato alkylová skupina může mít přímý nebo rozvětvený řetězec obsahu25 jící 1 až 6 atomů uhlíku, přičemž jako příklad takovéto skupiny je možno uvést methylovou skupinu, ethylovou skupinu, n-propylovou skupinu, isopropylovou skupinu, n-butylovou skupinu, isobutylovou skupinu, sek-butylovou skupinu, terc-butylovou skupinu, n-pentylovou skupinu a n-hexylovou skupinu. R* a R2 mohou společně vytvořit triethylenovou skupinu, tetraethylenovou skupinu a podobně a společně se skeletem aminokyseliny mohou tvořit 5-členný nebo 6-členný kruh.
Jako příklad anhydridu N-karboxyaminokyseliny obecného vzorce 2, který má výše uvedené substituenty R1 a R2 a který může být použit jako výchozí surovina ve výše uvedené reakci, je možno jmenovat například gly c i n-N~karboxy anhydrid, DL-alanin-N-karboxyanhydrid,
D-alanin-N-karboxyanhydrid, L-alanin-N-karboxyanhydrid, DL-valin-N-karboxyanhydrid, D-valin-N-karboxyanhydrid, L-valin-N-karboxyanhydrid, DL-fenylalanin-N-karboxyanhydrid, D-fenylalanin-N-karboxyanhydrid, L-fenylalanin-N-karboxyanhydrid, DL-fenylglycin-N-karboxyanhydríd, D-fenylglycin-N-karboxyanhydrid, L-fenylglycin-N-karboxyanhydrid, DL-prolin-N-karboxyanhydrid, D-prolin-N-karboxyanhydrid, L-prolin-N-karboxy-5CZ 301041 B6 anhydrid, DL-alanin-N-methyl-N-karboxyanhydrid, D-alanin-N-methyl-N-karboxyanhydrid a L-a I an in-N-methy 1-N-karboxyan hydrid.
Pokud je substituovaný alkylamin nebo jeho sůl podle vynálezu používán jako meziprodukt pro výrobu fungicidů pro zemědělství nebo zahrádkářství, jak bude popsáno dále, potom jsou výhodnými anhydridy N-karboxyaminokyseliny DL-alanin-N-karboxyanhydrid, D-alanin-N-karboxyanhydrid nebo L-alanin-N-karboxyanhydrid.
Pokud se týče výroby anhydridu N-karboxyaminokyseliny reprezentovaného obecným vzorcem
2, neexistují zde rovněž žádná omezení. Tento anhydrid N-karboxyaminokyseliny může být snadno získán například postupem popsaným v publikaci J. Org. Chem., No. 53, str. 836 (1988), reakcí odpovídajícího derivátu aminokyseliny s fosgenem.
Při reakci kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu s anhydridem N-karboxyaminokyseliny, se používá anhydrid N-karboxyaminokyseliny obecného vzorce 2 v množství výhodně v rozmezí od 2,0 do 2,6 molů na mol kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce 1. V tomto případě může být anhydrid N-karboxyaminokyseliny použit v suchém stavu nebo navlhčený například reakčním rozpouštědlem (například tetrahydrofuranem) nebo organickým rozpouštědlem použitým během rekrystalizace.
Při provádění výše uvedené reakce se používá aprotické polární rozpouštědlo. V tomto případě se může jedna o jakékoliv rozpouštědlo, pokud jde o aprotické polární rozpouštědlo schopné rozpustit kovovou sůl derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce 1 a nereagující s anhydridem N-karboxyaminokyseliny. Jako příklad takovýchto rozpouštědel je možno uvést aprotická polár25 ní rozpouštědla amidového typu jako jsou například Ν,Ν-dimethylformamid, N,N-dimethylacetamid, Ν,Ν-diethylacetamid, l,3-dimethyl-2-imidazolidinon, 1 -methy 1-2-pyrrolidon, 1,3dimethyl-3,4,5,6-tetrahydro-2(lH)-pyrimidinon, 1,1,3,3-tetramethylmoěovina a podobně; dále aprotická polární rozpouštědla s obsahem síry, jako jsou sulfolan, dimethylsulfoxid a podobně; a triamid kyseliny hexamethylfosforeěné. Ve výhodném provedení podle vynálezu se používají aprotická polární rozpouštědla amidového typu.
Výše uvedená rozpouštědla se používají samostatně nebo ve formě směsi dvou a více druhů. Máli použité rozpouštědlo teplotu tání vyšší, než je teplota reakce, potom je výhodné jeho smíchání například s aprotickým polárním rozpouštědlem amidového typu, které je za reakční teploty kapalné (popsáno dále) a pro tento postup se použije směs těchto rozpouštědel. Množství používaného rozpouštědla se pohybuje mezi 300 až 20 000 ml na mol kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu používaného jako vstupní surovina.
Použití nepolárních a nízkopolámích rozpouštědel (například chlorbenzenu) místo výše uvede40 ných rozpouštědel je nevýhodné, stejně jako použití katalyzátoru fázového přenosu k uskutečnění reakce ve dvou fázích. Tyto postupy mají nízkou výtěžnost a selektivita těchto reakcí je nízká.
Teplota výše uvedených reakcí se pohybuje v rozmezí od -50 do 60 °C, výhodně v rozmezí od -30 do 10 °C. Reakční doba je obvykle 0,5 až 12 hodin. Reakce je možno provést při normálním tlaku smícháním kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce 1 s rozpouštědlem, poté přidat anhydrid N-karboxyaminokyseliny obecného vzorce 2 při dané teplotě a takto získanou směs míchat. Obvykle není zapotřebí použít tlaku k provedení této reakce.
Při provádění tohoto postupu se po výše uvedené reakci provádí cyklizace. Tato cyklizační reak50 ce může být provedena přidáním kyseliny, vodného roztoku kyseliny, nebo kyselého hydrátu do reakční směsi po proběhnutí reakce mezi kovovou solí derivátu 2-amÍnothiofenolu obecného vzorce 1 s anhydridem N-karboxyaminokyseliny obecného vzorce 2.
Pokud se týče kyseliny k provedení cyklizační reakce, je možno použít anorganickou kyselinu nebo organickou kyselinu. Příkladem anorganické kyseliny může být kyselina chlorovodíková,
CZ JU1U4I BO kyselina sírová, kyselina bromovodíková, kyselina jodovodíková nebo kyselina chloristá. Jak již bylo uvedeno, v tomto případě následuje převedení produktu na volný amin a potom následující příprava soli případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem podle předmětného vynálezu přidáním případně substituované benzensutfono5 vé kyseliny.
Rovněž je možno použít libovolné organické kyseliny, jiné než případně substituované benzensulfonové kyseliny. Postup je potom obdobný jako bylo výše uvedeno.
io Jednodušší je provést cyklizaění reakci v přítomnosti případně substituované benzensulfonové kyseliny. V tomto případě může být jako případně substituovaná benzensulfonová kyselina použita například p-toluensulfonová kyselina, p-chlorbenzensulfonová kyselina, benzensulfonová kyselina, 2,4-dichIorbenzensulfonová kyselina podobně.
Množství použité kyseliny se pohybuje v rozmezí od 0,5 molu do 6,0 molů, ve výhodném provedení v rozmezí od 2,0 molů do 5,0 molů na mol kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce 1. V případě, že se tato kyselina přidá do reakčního systému ve formě vodného roztoku, potom se množství vody pohybuje v rozmezí od 0 do 5000 mililitrů, ve výhodném provedení v rozmezí od 0 do 1000 mililitrů na mol kovové soli derivátu 2-aminothiofenolu obecného vzorce 1.
Teplota cyklizaění reakce se pohybuje v rozmezí od -30 °C do 60 °C, ve výhodném provedení v rozmezí od -10 °C do 10 °C. Reakční doba této reakce je obvykle v rozmezí od 0,5 do 6 hodin. Tuto reakci je možno provést při normálním tlaku při dané teplotě přidáním kyseliny, vodného roztoku kyseliny nebo hydrátu kyseliny a mícháním takto získané směsi. Obvykle není nutné provádět tuto reakci za tlaku.
Při provádění postupu podle předmětného vynálezu je po provedení cyklizaění reakce substituovaný alkylamin ve formě soli s kyselinou, která byla použita při provádění cyklizaění reakce.
Vzhledem k výše uvedenému je možno substituovaný alkylamin izolovat ve formě soli odstraněním rozpouštědla destilaci. Neboje případně možno k této reakční směsi po provedení cyklizaění reakce přidat vodný roztok hydroxidu alkalického kovu (jako je například hydroxid sodný nebo hydroxid draselný), čímž se dosáhne uvolnění aminoskupiny tohoto substituovaného alkylaminu, načež se provede extrakce za použití organického rozpouštědla a izoluje se substituovaný alkylamin ve volné formě.
Má-li sůl substituovaného alkylaminu s kyselinou, použitou při cyklizaci, malou schopnost krystalizace, je možno z této soli uvolnit aminoskupinu substituovaného alkylaminu, potom provést extrakci za použití organického rozpouštědla a poté substituovaný alkylamin ve volné formě pře40 vést na sůl jiné kyseliny, než byla použita při cyklizaci. Tato nová sůl se pak izoluje.
Jak bylo uvedeno shora, substituovaný alkylamin má stejnou stereoizomemí strukturu (absolutní konfiguraci) a optickou čistotu jako aminokyselina použitá jako výchozí surovina pro získání anhydridu N-karboxyaminokyseliny obecného vzorce 2. Pokud je však připravovaný substituo45 váný alkylamin opticky aktivní sloučenina, izoluje se výhodně ve formě své soli, čímž se zamezí například snížení optické čistoty způsobenou izomerizaci při následném zpracovávání. Izolace ve formě případně substituované soli benzensulfonové kyseliny (například ve formě soli p-toluensulfonové kyseliny nebo soli benzensulfonové kyseliny) s vysokou schopností krystalizace je zvláště výhodná z hlediska bezpečnosti. Proto je z výše uvedených důvodů a také z provozního hlediska výhodné vybrat jako kyselinu pro cyklizaění reakci případně substituovanou benzensulfonovou kyselinu jako je například p-toluensulfonová kyselina nebo benzensulfonová kyselina. Výše popsaným způsobem lze vyrobit substituovaný alkylamin obecného vzorce 3:
-7CZ 301041 B6
(3), (ve kterém X, n, R1 a R2 mají stejný význam jako bylo definováno výše) nebo jeho soli.
Jako příklad uvedených substituovaných alkylaminů je možno uvést například následující slouče5 niny:
(2-benzothiazolyl)methylamin, (6-fluor-2-benzothiazolyl)methylamin, (RS)-l-(2-benzothiazolyl)ethylamin, (R)-1 -(2-benzothiazolv l)ethy lamin, i o (S)-l -(2-benzothiazolyl)ethylamin, (RS)-H6“fluor-2-benzothiazolyl)ethylamin, (R) -l-(6-fluor-2-benzothiazolyl)ethylamin, (S) -l-(6-fluor-2-benzothiazolyl)ethy lamin, (R)-l-(4-chlor~2-benzothiazolyl)ethylamin, (R)-l-(5-chlor-2-benzothiazolyl)ethylamin, (R)-l-(6-chÍor-2-benzothiazolyl)ethylamin, (R)-1 -(6-brom-2-benzothiazolyl)ethy lamin, (R)-l-(4-methy l-2-benzothiazolyl)ethy lamin, (R)-l-(6-methyl-2-benzothiazolyÍ)ethylamin, (R)-l-(6~methoxy-2-benzothiazolyl)ethylamin, (R)-l-(5-kyano-2-benzothiazolyl)ethylamin, (R)-l-(5-nitrO”2-benzothiazolyl)ethylamin, (RS)-l-(6-fluor-2-benzothiazoIyl)-2-methylpropylamin, (R)-l-(6-fluor-2-benzothÍazolyl)-2-methylpropy lamin, (S)-l_{6-fluor-2-benzothiazolyl)-2-methylpropylamin, (RS)-l-(4-methyl-2-benzothiazolyl)-2-methylpropy lamin, (R) —1 -(4-methy I-2-benzothiazolyl)-2-methylpropy lamin, (S) -I-(4-methyl-2-benzothiazolyl)-2-methylpropy lamin, (RS)-l-(6-fIuor-2-benzothiazolyl)benzylamin, (R)-1 -(6-fluor-2-benzothiazolyl)benzy lamin, (S)-l-(6-fluor-2-benzothiazolyl)benzy lamin, (RS)-2-(6-fluor-2-benzothiazolyl)pyrrolidin (R) -2-(6-fluor-2-benzothiazolyl)pyrrolidin, (S) ~2-(6-fluor-2-benzothÍazolyl)pyrrolidm;
jejich soli s minerálními kyselinami, jako jsou například chloridy, sírany, bromidy, jodidy, chloristany a podobně; jejich soli s organickými kyselinami, jako jsou například p-toluensulfonáty, benzensulfonáty, 2,4-dichlorbenzensulfonáty, methansulfonáty, trifluormethansulfonáty a podobně.
Z těchto sloučenin je zejména výhodný případně substituovaný benzensulfonát l -(6-halogen-2benzothiazolyl)ethylaminu obecného vzorce:
. δ CL JV1V41 DD ve kterém má Y shora uvedený význam, neboť je dobře krystalovatelný, jak bylo uvedeno výše;
a zvláště výhodný je p-toluensulfonát. Pokud se výše uvedený substituovaný alkylamin používá jako meziprodukt pro výrobu fungicidů pro zemědělské nebo zahradnické účely, potom ve výše uvedeném obecném vzorci, ve kterém Y znamená atom halogenu, je výhodně tímto substituentem atom fluoru.
Substituovaný alkylamin obecného vzorce 3, získaný postupem podle předmětného vynálezu, je velmi vhodný jako meziprodukt pro výrobu fungicidů pro zemědělství nebo zahradnictví (viz ío dokument JP-A-8-176 115).
Příklady provedení vynálezu
Sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem podle předmětného vynálezu a postup přípravy této sloučeniny budou v dalším ilustrovány podrobněji s pomocí konkrétních příkladů provedení, které jsou ovšem pouze ilustrativní a nijak neomezují rozsah předmětného vynálezu.
Příklad 1
Směs 69 gramů (0,197 mol) zinečnaté soli bis(5-fluor-2-aminothiofenolu) a 700 mililitrů Ν,Ν-dimethylacetamidu byla ochlazena na teplotu -10 °C. Poté bylo přidáno 40 gramů (0,347 mol) D-alanin-N-karboxyanhydridu. Takto získaná směs byla míchána při teplotě -10 °C po dobu 3 hodin. Poté, co byla teplota reakční směsi udržována na hodnotě 30 °C nebo nižší, bylo při teplotě místnosti přidáno 126 gramů (0,662 mol) monohydrátu kyseliny p-toluensulfonové v malých dávkách. Poté byla reakční směs míchána při teplotě místnosti po dobu 1 hodiny, načež byla odstraněna voda a Ν,Ν-dimethylacetamid za použití vakua při teplotě 80 °C nebo nižší.
K takto získanému zbytku bylo přidáno 700 mililitrů horké vody a 74 gramů (0,389 mol) monohydrátu p-toluensulfonové kyseliny a takto získaná směs byla zahřívána při teplotě varu použitého rozpouštědla pod zpětným chladičem tak dlouho, dokud se pevná látka zcela nerozpustila, čímž byl získán homogenní roztok. Tento roztok byl ponechán stát a ochladit se na teplotu místnosti, přičemž se vysrážel p-toluensulfonát (R)-l-(6-fluor-2-benzothiazolyl)ethylaminu ve formě bílých krystalů.
Krystaly pak byly odfiltrovány a vysušeny. Výtěžek takto získaného produktu byl 95 gramů (70 %).
Teplota tání: 242 °C (za rozkladu);
[<x]D“ = +7,09 (CHjOH, c = 1,03).
Takto získaný p-toluensulfonát (R)-l-(6-fluor-2-benzothiazolyl)ethylaminu byl uveden do reakce s vodným roztokem hydroxidu sodného, čímž došlo k uvolnění aminu, a tato reakční směs byla analyzována metodou vysokoúčinné kapalinové chromatografie (opticky aktivní kolona Chiral Cell OD, výrobce Daicel Chemical Industries, Ltd.). Výsledná optická čistota uvolněného (R)-l-(6-fluor-2-benzothiazoIyl)ethylammu byla 98 % e.e.
-9CZ 301041 B6
Příklad 2
Podle tohoto postupu bylo ve 400 mililitrech N,N-d imethy lacetamidu rozpuštěného 28,8 gramů (0,082 mol) zinečnaté soli bis(5-fluor-2-aminothiofenolu). Takto získaný roztok byl ochlazen na teplotu 10 °C. Poté bylo přidáno 24,5 gramů (0,213 mol) L-alan i n-N-karboxy anhydridu, Získaná směs byla míchána při teplotě -10 °C po dobu 3 hodin. Poté bylo přidáno 72,3 gramů (0,380 mol) monohydrátu kyseliny p-toluensulfonové. Tato směs byla míchána při teplotě místnosti po dobu 1 hodiny. Poté, zatímco směs byla udržována při teplotě 80 °C nebo nižší, byla tato směs zkoncentrována ve vakuu. K takto získanému zbytku byl přidán roztok obsahující 4 gramy io (0,021 mol) monohydrátu p-toluensulfonové kyseliny rozpuštěného v 200 mililitrech horké vody. Takto získaná směs byla zahřívána za míchání tak dlouho, dokud se pevná látka zcela nerozpustila. V okamžiku, kdy se produkt reakce změnil v homogenní roztok, bylo zahřívání ukončeno a reakění směs byla ochlazena na teplotu místnosti. Výsledkem byl p~toluensulfonát (S)-l-(b-fliior-2-benzothiazolyl)ethylaminu, který byl vysrážen ve formě bílých krystalů. Tyto krystaly byly izolovány odfiltrováním a vysušeny. Výtěžek získaného produktu byl 52,5 gramů (88,6 %).
Teplota taní: 242 °C (za rozkladu);
|a]D 25 = -6,85 (CHjOH, c = 1,007).
Získaný p-toluensulfonát (S}-l™(6-fluor-2-benzothiazolyl)ethy laminu byl uveden do reakce svodným roztokem hydroxidu sodného za účelem uvolnění aminu a tato reakční směs byla analyzována vysokoúčinnou kapalinovou chromatografií (opticky aktivní kolona Chiral Cell OD, výrobce Daicel Chemical Industries, Ltd.). Výsledná optická čistota uvolněného (S)-1 -(6-fluor2-benzothiazolyl)ethylaminu byla 99,7 % e.e.
Referenční příklad 1
Podle tohoto postupu bylo v 500 mililitrech toluenu rozpuštěno 18,9 gramů (0,093 mol) N-iso30 propoxy karbony l-L-val inu. Takto získaný roztok byl ochlazen na teplotu -5 °C. Poté bylo po kapkách při teplotě -5 °C přidáno 23,0 gramů (0,233 mol) N-methylmorfoíinu a 12,7 gramů (0,093 mol) chloruhličitanu isobutylnatého. V dalším postupu bylo přidáno při teplotě -5 °C v jedné dávce 17,4 gramů (0,047 mol) p-toluensulfonátu (R)-l-(6-fluor-2-benzothiazolyl)ethylaminu. Takto získaná směs byla míchána při stejné výše uvedené teplotě po dobu 0,5 hodiny a potom při teplotě místnosti po dobu 2 hodin. Do této reakční směsi bylo přidáno 300 mililitrů vody. Získaná směs byla zahřívána pří teplotě 70 °C tak dlouho, dokud se nerozpustila pevná látka. Toluenová vrstva byla oddělena, promyta horkou vodou a potom ochlazena, přičemž se vysrážela pevná látka. Tato pevná látka byla odfiltrována a vysušena, přičemž tímto způsobem bylo získáno 23,7 gramů (výtěžek: 70 %) isopropyl {(S>-l-[(R)-l-(6-fluorbenzothiazol-2-yl)4tí ethylkarbamoyl]-2-methylpropyl}karbamátu. Získání této látky bylo potvrzeno analýzou struktury pomocí IR analýzy a NMR analýzy a porovnáním s autentickými vzorky, čímž byla získaná látka identifikována.
Teplota tání: 172 až 173 °C;
Čistota: 99,7 % (vysokoúčinná kapalinová chromatografie);
Optická čistota: 99,6 % d.e.
Referenční příklad 2
Podle tohoto postupu bylo v 500 mililitrech toluenu rozpuštěno 10,2 gramů (0,05 mol) N-isopropoxykarbonyl-D-valinu. Poté bylo po kapkách při teplotě -5 °C přidáno 12,4 gramů (0,0125 mol) N-methylmorfolinu a 6,8 gramů (0,05 mol) isobutylchloruhličitanu. V dalším postupu bylo při teplotě -5 °C přidáno 18,3 gramů (0,05 mol) p-toluensulfonátu (R)-l-(6-fluor_ in _
CL JUIU*»! DD
2-benzothiazolyl)ethylaminu. Reakce i konečné zpracování bylo provedeno stejným způsobem jako v referenčním příkladu 1, přičemž získaná suspenze pevné látky v toluenu byla odfiltrována a tímto způsobem byla získána pevná látka. Tato pevná látka pak byla podrobena Soxhletově extrakci prováděné po dobu 1 týdne a získaný extrakt byl zkoncentrován až do vzniku pevné látky. Tato pevná látka byla rekrystalizována z xylenu, přičemž tímto způsobem bylo získáno 11,6 gramů (výtěžek: 62,7%) isopropyl {(R)-l-[(R)-1-(6-fíuorbenzothiazol-2-yl)ethylkarbamoyl]-2-methylpropyl}karbamátu. Vznik této látky byl potvrzen analýzou struktury pomocí IR analýzy a NMR analýzy a porovnáním s autentickými vzorky, čímž byla získaná látka identifikována.
io Teplota tání: 244 až 246 °C;
Čistota: 99,2 % (vysokoúčinná kapalinová chromatografíe);
Optická čistota: 99,2 % d.e.
Referenční příklad 3
Podle tohoto postupu bylo ve 250 mililitrech toluenu rozpuštěno 13,4 gramů (0,066 mol) N-isopropoxykarbonyl-L-valinu. Poté bylo přidáno 14,3 gramů (0,144 mol) N-methylmorfolinu.
V dalším postupu bylo po kapkách přidáno při teplotě -10 °C přidáno 8,6 gramů (0,063 mol) isobutylchloruhličitanu. V dalším postupu bylo přidáno 22 gramů (0,06 mol) p-toluensulfonátu (S)-l-(6-fluor-2-benzothiazolyl)ethylaminu. Reakce a konečné zpracování bylo provedeno stejným způsobem jako v referenčním příkladu 1, načež byla získaná suspenze pevné látky v toluenu odfiltrována při teplotě 70 °C a tímto způsobem byla získána pevná látka. Tato pevná látka byla potom promyta vodou a toluenem a vysušena, čímž bylo získáno 18,5 gramů (výtěžek: 81,1 %) isopropyl {(S)-l-[(S)-l-(6-fluorbenzothiazcil-2-yl)ethylkarbamoyl]-2methvlpropyl}karbamátu. Získání této látky bylo potvrzeno analýzou struktury pomocí IR analýzy a NMR analýzy a porovnáním s autentickými vzorky, čímž byla získaná látka identifikována.
Teplota tání: 242 až 245 °C;
Čistota: 99,4 % (vysokoúčinná kapalinová chromatografíe);
Optická čistota: 99,5 % d.e.
Referenční příklad 4
Podle tohoto postupu bylo ve 250 mililitrech toluenu rozpuštěno 13,4 gramů (0,066 mol) N-isopropoxykarbonyl-Ď-valinu. Poté bylo přidáno 14,3 gramů (0,144 mol) N-methylmorfolinu.
V dalším postupu bylo po kapkách při teplotě -10 °C přidáno 8,6 gramů (0,063 mol) isobutylchloruhličitanu. Potom bylo přidáno 22 gramů (0,06 mol) p-toluensulfonátu (S>l-(6-fluor-240 benzothiazolyl)ethylaminu. Reakce a konečné zpracování bylo provedeno stejným způsobem jako v referenčním příkladu 1, přičemž získaný horký toluenový roztok byl zfiltrován v horkém stavu za účelem odstranění nerozpuštěné látky. Filtrát byl ochlazen, Čímž se vysrážely krystaly. Tyto krystaly byly izolovány filtrací a vysušeny. Tímto způsobem bylo získáno 15,8 gramů (výtěžek: 69,3 %) isopropyl {(R)-l-[(S)-l-(6-fluQrbenzothÍazol-2-yl)ethylkarbamoyl]-245 methy Ipropy l}karbaniátu. Získání této látky bylo potvrzeno analýzou struktury pomocí IR analýzy a NMR analýzy a porovnáním s autentickými vzorky, čímž byla získaná látka identifikována.
Teplota tání: 179 až 180 °C;
Čistota: 100 % (vysokoúčinná kapalinová chromatografíe); so Optická čistota: 100 % d.e.
Průmyslová využitelnost
Podle tohoto vynálezu byla nalezena vhodná sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s l-<6-halogen-2-benzothiazolyl)ethv lamí nem a průmyslový postup její výroby z derí5 vátu 2-aminothiofcnolu, s vysokým výtěžkem, přičemž se získaným produktem je možno snadno manipulovat. Dokonce i v případech, kdy je požadována příprava tohoto produktu jako opticky aktivní sloučeniny, je možno tento produkt vyrobit, aniž by došlo ke snížení optické čistoty, z opticky aktivních výchozích látek. Podle vynálezu je možno také vyrobit sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny s M6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem, která je io vhodná jako meziprodukt pro výrobu fungicidu pro zemědělství a zahradnictví (viz dokument JP—A—8—176 115) a která snadno krystalizuje a je stabilní, například p-toluensulfonát l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminu.

Claims (3)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    20 1. Sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát, benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, s l-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem obecného vzorce:
    ve kterém Y znamená atom halogenu.
  2. 2. Sůl případně substituované benzensulfonové kyseliny podle nároku 1, kde touto případně substituovanou benzensulfonovou kyselinou je p-toluensulfonová kyselina.
  3. 3. Sůl případně substituovaná benzensulfonové kyseliny podle nároku 1 nebo 2, ve které Y ve 30 vzorci je atom fluoru.
CZ20050818A 1997-10-01 1998-09-24 Sul prípadne substituované benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát ,benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, s 1-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem CZ301041B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP28433797 1997-10-01

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ301041B6 true CZ301041B6 (cs) 2009-10-21

Family

ID=17677274

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20050818A CZ301041B6 (cs) 1997-10-01 1998-09-24 Sul prípadne substituované benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát ,benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, s 1-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem
CZ20001159A CZ298472B6 (cs) 1997-10-01 1998-09-24 Zpusob výroby substituovaného alkylaminu nebo jeho soli

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20001159A CZ298472B6 (cs) 1997-10-01 1998-09-24 Zpusob výroby substituovaného alkylaminu nebo jeho soli

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6197969B1 (cs)
EP (2) EP1026163B1 (cs)
JP (1) JP4323718B2 (cs)
KR (1) KR100543364B1 (cs)
CN (1) CN100381430C (cs)
AT (2) ATE321033T1 (cs)
AU (1) AU745355B2 (cs)
CA (1) CA2305580C (cs)
CZ (2) CZ301041B6 (cs)
DE (1) DE69833951T2 (cs)
ES (2) ES2257816T3 (cs)
IL (1) IL135388A (cs)
TW (1) TW472049B (cs)
WO (1) WO1999016759A1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2001220348A (ja) * 1999-11-30 2001-08-14 Japan Science & Technology Corp 亜鉛(ii)有機錯体からなる血糖降下剤
CA2375625C (en) * 2000-04-03 2009-06-02 Ihara Chemical Industry Co., Ltd. Process for production of substituted 1-(2-benzothiazolyl) alkylamine derivative
JP4925518B2 (ja) * 2000-04-03 2012-04-25 イハラケミカル工業株式会社 置換アルキルアミン誘導体の製造方法
WO2005055731A1 (en) 2003-12-09 2005-06-23 Clearwater Seafoods Limited Partnership Method for shucking lobster, crab or shrimp
CN102550548A (zh) * 2012-01-17 2012-07-11 广东中迅农科股份有限公司 一种苯噻菌胺水悬浮剂及其制备方法
CN103333135B (zh) * 2013-07-19 2015-04-15 商丘师范学院 苯噻菌胺的合成工艺
CN107286064B (zh) * 2016-07-19 2018-10-26 厦门海乐景生化有限公司 一种药物合成中间体及其制备方法
CN114539238A (zh) * 2020-11-26 2022-05-27 河北兰升生物科技有限公司 (r)-1-(6-氟-2-苯并噻唑基)-乙胺的制备方法及其制备中间体

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2007427A6 (es) * 1987-10-21 1989-06-16 Salvat Lab Sl Procedimiento para la obtencion de 3-etoxicarbonil-5-metoxicarbonil-2<6-dimetil-4-(3-nitrofenil)-1,4-dihidropiridina.
JPH08325235A (ja) * 1995-03-30 1996-12-10 Ihara Chem Ind Co Ltd 置換アルキルアミン誘導体

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2235093C2 (de) * 1972-07-18 1974-07-04 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Korrosionsschutzmittel
US4425338A (en) * 1982-03-31 1984-01-10 Union Carbide Corporation Alpha-heterocyclic carbinol phosphates

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2007427A6 (es) * 1987-10-21 1989-06-16 Salvat Lab Sl Procedimiento para la obtencion de 3-etoxicarbonil-5-metoxicarbonil-2<6-dimetil-4-(3-nitrofenil)-1,4-dihidropiridina.
JPH08325235A (ja) * 1995-03-30 1996-12-10 Ihara Chem Ind Co Ltd 置換アルキルアミン誘導体

Also Published As

Publication number Publication date
AU9184898A (en) 1999-04-23
EP1026163A4 (en) 2002-11-20
CA2305580C (en) 2006-11-28
IL135388A (en) 2004-09-27
ATE535516T1 (de) 2011-12-15
EP1440970B1 (en) 2011-11-30
ES2376547T3 (es) 2012-03-14
WO1999016759A1 (fr) 1999-04-08
DE69833951D1 (de) 2006-05-11
ES2257816T3 (es) 2006-08-01
ATE321033T1 (de) 2006-04-15
CZ298472B6 (cs) 2007-10-10
CA2305580A1 (en) 1999-04-08
KR20010030821A (ko) 2001-04-16
JP4323718B2 (ja) 2009-09-02
EP1026163B1 (en) 2006-03-22
DE69833951T2 (de) 2006-08-24
KR100543364B1 (ko) 2006-01-20
CN1278253A (zh) 2000-12-27
AU745355B2 (en) 2002-03-21
TW472049B (en) 2002-01-11
EP1440970A1 (en) 2004-07-28
EP1026163A1 (en) 2000-08-09
CN100381430C (zh) 2008-04-16
CZ20001159A3 (cs) 2000-09-13
IL135388A0 (en) 2001-05-20
US6197969B1 (en) 2001-03-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101832396B1 (ko) 에르고티오네인 및 이것의 유사체의 합성법
CZ301041B6 (cs) Sul prípadne substituované benzensulfonové kyseliny, kterou je p-toluensulfonát, p-chlorbenzensulfonát ,benzensulfonát nebo 2,4-dichlorbenzensulfonát, s 1-(6-halogen-2-benzothiazolyl)ethylaminem
RU2174978C2 (ru) Способ получения производных пиримидина, промежуточные продукты и способ их получения
CZ20023502A3 (cs) Nová stabilní krystalická forma thiazolidionového derivátu a způsob jeho přípravy
KR20120071339A (ko) 벤다무스틴 알킬 에스테르, 벤다무스틴, 및 이의 유도체의 제조 방법
WO2018065924A1 (en) Intermediates of mitogen-activated protein kinase kinase (map2k or mek) inhibitors and process for their preparation
CZ2007110A3 (cs) Zpusob prípravy 5-benzyloxy-2-(4-benzyloxyfenyl)-3-methyl-1H-indolu
EP1188752B1 (en) Process for producing substituted alkylamine derivative
PL153449B1 (en) Procedure for the production of mercaptoacyloproline
NO159905B (no) Herdbar bindemiddelblanding for formbare stoepeblandinger.
FI89918B (fi) Foerfarande foer framstaellning av ett terapeutiskt anvaendbart kristallint 2-(1-pentyl-3-guanidino)-4-(2-metyl-4-imidazolyl)tiazoldihydrokloridtrihydrat
SU503517A3 (ru) Способ получени производных индолилуксусной кислоты или их солей
NO176141B (no) Fremgangsmåte for fremstilling av 1-((2S)-3-merkapto-methyl-1-oksopropyl)-L-prolin
NO168824B (no) Fremgangsmaate for fremstilling av 2-(substituert-3-guanidino)-4-(2-metyl-4-imidazolyl)-tiazol og n-(substituert amidino)tiourea derav
NO326162B1 (no) Fremgangsmate for fremstilling av 4-(imidazol-1-yl)benzensulfonamidderivater.
JPS6379874A (ja) イソインド−ル誘導体
PL208612B1 (pl) Sposób wytwarzania 2-hydroksynaftochinonu-1,4
JPS63239251A (ja) クロロジニトロベンゼン誘導体およびその製造法
CZ2002186A3 (cs) Způsob přípravy substituovaných benzothiazolových sloučenin
BE638731A (cs)
CZ20001348A3 (cs) Způsob přípravy pirlindolhydrochloridu

Legal Events

Date Code Title Description
MK4A Patent expired

Effective date: 20180924