CZ280389B6 - Způsob přípravy arenů vanadu - Google Patents

Způsob přípravy arenů vanadu Download PDF

Info

Publication number
CZ280389B6
CZ280389B6 CS902308A CS230890A CZ280389B6 CZ 280389 B6 CZ280389 B6 CZ 280389B6 CS 902308 A CS902308 A CS 902308A CS 230890 A CS230890 A CS 230890A CZ 280389 B6 CZ280389 B6 CZ 280389B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
vanadium
arene
mesitylene
iodide
heptane
Prior art date
Application number
CS902308A
Other languages
English (en)
Inventor
Fausto Calderazzo
Guido Pampaloni
Francesco Masi
Angelo Moalli
Renzo Invernizzi
Original Assignee
Polimeri Europa S.R.L.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Polimeri Europa S.R.L. filed Critical Polimeri Europa S.R.L.
Publication of CZ230890A3 publication Critical patent/CZ230890A3/cs
Publication of CZ280389B6 publication Critical patent/CZ280389B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01GCOMPOUNDS CONTAINING METALS NOT COVERED BY SUBCLASSES C01D OR C01F
    • C01G9/00Compounds of zinc
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F9/00Compounds containing elements of Groups 5 or 15 of the Periodic Table

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Polyoxymethylene Polymers And Polymers With Carbon-To-Carbon Bonds (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)

Abstract

Areny vanadu vzorce V/aren/.sub.2.n., přičemž aren znamená benzen nebo mono-, di- nebo polyalkylsubstituovaný benzen, se připravují ve vysokém výtěžku redukcí arenjodidu vanadu zinkem, manganem nebo železem v kovové formě nebo di/cyklopentadienyl/em kobaltu. Reakce se provádí při teplotě 20 až 60 .degree. C po dobu 15 minut až 20 hodin. Areny vanadu jsou užitečné při přípravě katalyzátorových složek aktivních při polymeraci ethylenu nebo při kopolymeraci ethylenu a .alfa.-olefinů. ŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká způsobu přípravy arenů vanadu, při kterém se dosahuje vysokého reakčního výtěžku.
Dosavadní stav techniky
Evropská přihláška vynálezu číslo 0358265 , zveřejněná
14. 3. 1990, se týká pevné katalyzátorové složky, získané reakcí arénu vanadu obecného vzorce
V(arén)2 a chloridu titaničitého. Taková katalyzátorová složka, spolu s trialkylhliníkem, je vysoce aktivní při polymeraci ethylenu, nebo při kopolymeraci ethylenu s α-olefiny s 3 až 10 atomy uhlíku při způsobech, prováděných v suspenzi za nízkého tlaku a za nízké teploty, stejně tak jako při způsobech, prováděných za vysokého tlaku a za vysoké teploty v trubkovém reaktoru nebo v autoklávu, stejně tak jako při způsobech, prováděných za vysoké teploty v roztoku.
Pokud jde o přípravu arenů vanadu, odkazuje shora uvedená přihláška vynálezu na způsob, který popsal E. O. Fischer a H. S. Kogler v časopise Chem. Ber., 90, str. 250 (1957) a F. Calderazzo v časopise Inorg. Chem. 3, str. 810 (1964). Avšak tyto popsané způsoby poskytují toliko velmi nízké výtěžky použitelných reakčních produktů (celkové výtěžky jsou v řádu 15 %), a proto tyto způsoby nejsou průmyslově lákavé.
Nyní se s překvapením zjistilo, že se mohou arendy vanadu získat ve velmi dobrých výtěžcích redukcí odpovídajících jodidů arénu vanadu za použití speciálních redukčních prostředků. Arenjodidy vanadu se opět mohou získat redukcí chloridu vanadu s kovovým hliníkem a s chloridem hlinitým v arénu, čímž se získá komplex obecného vzorce [V/aren/2].A1C14, přičemž se tento komplex následně zpracuje jodidem alkalického kovu, jak je ze stavu techniky známo.
Podstata vynálezu
Způsob přípravy arenů vanadu obecného vzorce
V(arén)2, kde arén znamená benzen nebo monoalkylbenzen, dialkylbenzen nebo
-1CZ 280389 B6 polyalkylbenzen s až 9 atomy uhlíku, redukcí vanadiumarenjodidu obecného vzorce
V(aren)2J, kde má arén shora uvedený význam, spočívá podle vynálezu v tom, že se redukce provádí se stechiometrickým množstvím reakčních složek nebo s ekvivalentním poměrem vanadiumarenjodid a redukční činidlo 1,01 : 0,83, přičemž je redukční činidlo voleno ze souboru, zahrnujícího zinek, mangan a železo v kovové formě a di(cyklopentadienyl)kobalt, v kapalném inertním prostředí, voleném ze souboru, zahrnujícího alifatické uhlovodíky a cyklické ethery a jejich směsi.
Redukční reakci znázorňuje schéma:
V(aren)2J + M -------2 V(aren)2 + MJ2 kde znamená M zinek, mangan nebo železo.
V případě, že se jako redukčního činidla používá kobalt-di/cyklopentadienyl/u, může se reakce schematicky znázornit:
V/aren/2J + Co/C5H5/2 -------V/aren/2 + Co/C5H5/J
Jakožto příklady vhodných arenů se uvádějí benzen, toluen, p-xylen a mesitylen.
Reakce se s výhodou provádí v inertním kapalném prostředí. Jakožto inertního kapalného prostředí se používá alifatických uhlovodíků, jako je heptan, nebo cyklických etherů, jako je tetrahydrofuran. Použití cyklických etherů umožňuje vyšší reakční rychlosti. Dobrých výsledků se také dosahuje při práci se směsí rozpouštědel, tvořenou alifatickým uhlovodíkem a cyklickým etherem.
Reakčních složek se zpravidla užívá v ekvivalentních množstvích nebo v mírném nadbytku redukčního činidla nad stechiometrickým množstvím.
Reakční teplota je zpravidla 20 až 60 °C a reakční doba je 15 minut až 20 hodin.
Arén vanadu se může oddělovat z reakční směsi o sobě známými způsoby. Podle výhodného provedení, při kterém se používá cyklického etheru, se oddělení provádí odstraněním rozpouštědla z reakční směsi při teplotě místnosti a za sníženého tlaku. Destilační zbytek se rozpustí v kapalném uhlovodíku (s výhodou v heptanu) a z takto získaného roztoku se po zfiltrování ochlazením získá vykrystalovaný arén vanadu.
-2CZ 280389 B6
Při postupu za shora uvedených podmínek se arén vanadu může získat ve výtěžku přibližně 75 % mol se zřetelem na arenjodid vanadu, použitý jakožto výchozí látka.
Jak shora uvedeno, může se arenjodid vanadu získat o sobě známým způsobem, například způsobem, který popsal F.Calderazzo, jak shora uvedeno, při kterém se nechávají reagovat chlorid vanadu, hliník a chlorid hlinitý za vzniku komplexu vzorce [V/aren/2].A1C14, který se nechává reagovat s jodidem alkalického kovu, například s jodidem lithným, čímž se získá arenjodid vanadu. První reakce se provádí za vysokých teplot, například při teplotě 100 až 120 °C, a druhá reakce se provádí za nízkých teplot, například při teplotě přibližně 60 °C, v rozpouštědle, jako je například tetrahydrofuran, ze kterého se pak hotový produkt vysráží. Uvedené reakce umožňují získat arenjodid vanadu ve výtěžku přibližně 70 %.
Jak shora uvedeno, získané arény vanadu způsobem podle vynálezu jsou užitečnými složkami katalyzátorů při homopolymeraci a kopolymeraci ethylenu. Zvláště se tyto arény vanadu nechávají reagovat s chloridem titaničitým za získání pevné katalyzátorové složky. Tato pevná složka v kombinaci s trialkylhliníkem je vysoce účinná při polymerací ethylenu nebo při kopolymeraci ethylenu s α-olefinem, prováděné v suspenzi za vysokého tlaku a za nízké teploty, nebo také za vysokého tlaku a za vysoké teploty v trubkovém reaktoru nebo v autoklávu, nebo stejně dobře prováděné vysokoteplotním postupem v roztoku.
Následující příklady praktického provedení vynález blíže objasňují, nijak jej však neomezují.
Příklady provedení:
Příklad 1
Připravuje se mesitylen vanadu podle následující reakce:
V/mes/2J + Zn -------} 2 V/mes/2 + ZnJ2
Vnáší se 0,68 g zinkového prášku (10,4 mmol), 100 ml bezvodého tetrahydrofuranu a 7,27 g mesitylenjodidu vanadu
V/mes/2J, získaného způsobem, který popsal F.Calderazzo v časopise Inorganic Chemistry 3, str. 810 (1964), do zkušební trubky o obsahu
250 ml, vybavené šroubením pro boční trubku, jak uvedeno, a inertní atmosférou.
-3CZ 280389 B6 hnědě zbarvená v průběhu 15 a z červeného roztoku, sníženého tlaku při teplotě se suspenduje opět
Získaná světle při teplotě 25 °C z šedé pevné hmoty odstraní za sníženého tlaku při teplotě místnosti (20 až 25 a pevný zbytek se suspenduje opět v 50 ml bezvodého Červeno hnědě zbarvená suspenze se zfiltruje a filtru se pětkrát promyje vždy 10 ml bezvodého n-heptanu. Červený, čirý heptanový roztok, takto získaný, se zkoncentruje na objem přibližně 40 ml. Takto získané červené krystaly se rychle oddělují za nízké teploty dekantací matečného louhu a vysuší se ve vakuu při teplotě místnosti. Výtěžek mesitylenu vanadu vzorce suspenze se získá za míchání hodin; tato suspenze sestává Tetrahydrofuran se °C) n-heptanu. pevná látka na
V/mes/2, je 7P,6 % mol, vztaženo na mesitylenjodid vanadu, jakožto výchozí látku.
Příklad 2
Připravuje se mesitylen vanadu podle následující reakce:
V/mes/2J + Co/C5H5/2 -------> CO/C5H5/2J + V/mes/2
Vnáší se 2,24 g Co/CgHg,^ (11,9 mmol), 50 ml bezvodého tetrahydrofuranu a 5,03 g mesitylenjodidu vanadu (12 mmol), získaného způsobem, který popsal F.Calderazzo v časopise Inorganic Ghemistry 3, str. 810 (1964), do zkušební trubky o obsahu 100 ml vybavené šroubením pro boční trubku, jak uvedeno, a inertní atmosférou.
Po jednohodinovém míchání při teplotě místnosti se získá suspenze, která je tvořena žlutou pevnou látkou a červenou kapalinou. Tetrahydrofuran se odstraní za sníženého tlaku při teplotě místnosti (20 až 25 ’C) a pevný zbytek se opět suspenduje v 50 ml bezvodého n-heptanu. Suspenze se zfiltruje a pevný zbytek na filtru se promyje třikrát vždy 10 ml bezvodého n-heptanu. Získaný červený, čirý heptanový roztok se zkoncentruje na objem přibližně 30 ml, ochladí se na teplotu -78 °C a nechá se stát při této teplotě přes noc. Takto získané červené krystaly se rychle oddělí při nízké teplotě dekantací matečného louhu a vysuší se ve vakuu při teplotě místnosti.
Tak se získá 2,62 g mesitylenu vanadu ve výtěžku 75,1 % mol se zřetelem na mesitylenjodid vanadu, použitý jakožto výchozí látka.
Příklad 3
Připravuje se mesitylen vanadu podle následující reakce:
V/mes/2J + Fe -------·> 2 V/mes/2 + FeJ2
-4CZ 280389 B6
Vnáší se 4,29 g mesitylenjodidu vanadu (10,2 mmol), získaného způsobem, který popsal F.Calderazzo v časopise Inorganic Chemistry, 2 str. 810 (1964), 50 ml bezvodého tetrahydrofuranu a 0,282 g práškového železa (5,05 mmol) do zkušební trubky o obsahu 250 ml, jak shora uvedeno, mající inertní atmosféru.
Takto získaná světle hnědá suspenze se míchá při teplotě místnosti po dobu 15 hodin. Na konci této doby získá suspenze červenavé zabarvení, odpaří se k suchu za sníženého tlaku při teplotě místnosti (20 až 25 °C) a pevný zbytek se suspenduje v 50 ml bezvodého n-heptanu. Suspenze se zfiltruje při teplotě 70 až 80 °C a pevný zbytek na filtru se třikrát promyje vždy 10 ml bezvodého n-heptanu. Získaný červený, čirý n-heptanový roztok se ochladí na teplotu -78 °C a ponechá se přes noc při této teplotě. Takto získané červené krystaly se rychle oddělí při nízké teplotě od matečného louhu a vysuší se ve vakuu při teplotě místnosti.
Tak se získá 2,25 g mesitylenu vanadu ve výtěžku 75 % mol se zřetelem na mesitylenjodid vanadu, použitý jakožto výchozí látka.
Příklad 4
Připravuje se mesitylen vanadu podle následující reakce:
V/mes/2J + Mn -------> 2V/mes/2 + MnJ2
Vnáší se 0,228 g práškového manganu (4,15 mmol), 50 ml bezvodého tetrahydrofuranu a 3,45 g mesitylenjodidu vanadu, připraveného způsobem, popsaným F.Calderazzonem v časopise Inorganic Chemistry 3, str. 810 (1964), do shora popsané vysušené zkušební trubky o obsahu 250 ml, jak shora uvedeno, mající inertní atmosféru.
Takto získaná suspenze se míchá při teplotě místnosti (20 až 25 °C) po dobu 15 hodin. Získá se suspenze, obsahující šedohnědou pevnou látku a červený roztok, odpaří se k suchu za sníženého tlaku a za teploty místnosti. Pevný zbytek se suspenduje v 50 ml bezvodého n-heptanu. Získaná suspenze se udržuje po dobu 30 minut na teplotě 70 až 80 °C a pevná hmota se oddělí vysokoteplotní filtrací. Pevný zbytek na filtru se třikrát promyje vždy 5 ml bezvodého n-heptanu. Takto získaný červený, čirý n-heptanový roztok se ochladí na teplotu přibližně -78 ’C a nechá se stát při této teplotě po dobu 5 hodin. Takto získané červené krystaly se rychle oddělí od matečného louhu a vysuší se ve vakuu při teplotě místnosti (20 až 25 °C).
Získá se 1,544 g mesitylenu vanadu ve výtěžku 64,2 % mol se zřetelem na mesitylenjodid vanadu, použitý jakožto výchozí látka.
-5CZ 280389 B6
Příklad 5
Připravuje se mesitylen vanadu podle následující reakce:
V/mes/2J + Zn -------} 2 V/mes/2 + ZnJ2
Vnáší se 0,07 g práškového zinku (1,07 mmol), 20 ml bezvodého n-heptanu a 0,805 g mesitylenjodidu vanadu, získaného způsobem, který popsal F.Calderazzo v časopise Inorganic Chemistry, 3, str. 810 (1964), do zkušební trubky o obsahu 50 ml, vybavené šroubením pro boční trubku, jak shora uvedeno, a inertní atmosférou.
Reakční směs se míchá po dobu 6 hodin při teplotě 60 ’C a na konci této doby se získá suspenze, tvořená šedohnědou pevnou látkou a červeným roztokem. Suspenze se zfiltruje a zbytek na filtru se promyje třikrát vždy 10 ml bezvodého n-heptanu. Heptanový roztok se zkoncentruje na objem přibližně 10 ml, ochladí se na teplotu přibližně -78 ’C a udržuje se na této teplotě po dobu 4 hodin. Takto získané červené krystaly se rychle oddělí při nízké teplotě a vysuší se ve vakuu při teplotě místnosti.
Mesitylen vanadu se získá ve výtěžku 50 % mol se zřetelem na mesitylenjodid vanadu, použitý jakožto výchozí látka.
Příklad 6
Připravuje se mesitylen vanadu podle následující reakce:
V/mes/2J + Zn -------2 V/mes/2 + ZnJ2
Vnáší se 1,3 g zinkového prášku (19,88 mmol), 200 ml bezvodého n-heptanu, 2 ml bezvodého tetrahydrofuranu a 14 g mesitylenjodidu vanadu (33,4 mmol), získaného způsobem, který popsal F.Caldarazzo v časopise Inorganic Chemistry 3, str. 810 (1964), do zkumavky o obsahu 500 ml, vybavené šroubením pro boční zkumavku s inertní atmosférou.
Reakční směs se míchá po dobu 6 hodin za teploty 60 °C a na konci této doby se získá suspenze, která je tvořena šedou pevnou látkou s červeným roztokem. Suspenze se zfiltruje, zbytek na filtru se promyje čtyřikrát vždy 30 ml bezvodého n-heptanu. Heptanový roztok se zkoncentruje na objem přibližně 50 ml, ochladí se na teplotu přibližně -78 °C a ponechá se při této teplotě po dobu 4 hodin. Takto získané červené krystaly se rychle oddělí za nízké teploty a vysuší se ve vakuu.
Tak se získá 6,03 g mesitylenu vanadu (20,7 mmol) ve výtěžku 62 % teorie se zřetelem na mesitylenjodid vanadu, použitý jakožto výchozí látka.
Jelikož benzen a jiné alkylované aromatické sloučeniny, například toluen, xyleny, ethylbenzen a triethylbenzeny, jsou
-6CZ 280389 B6 rovnocenné mesitylenu se zřetelem na své chování při syntéze, lze způsobem podle shora uvedených příkladů připravit odpovídající arény vanadu.
Průmyslová využitelnost
Arény vanadu obecného vzorce
V(arén)2 kde arén znamená benzen nebo monoalkylbenzen, dialkylbenzen nebo polyalkylbenzen s až 9 atomy uhlíku, užitečné pro přípravu katalyzátorových složek, aktivních pro polymeraci ethylenu nebo pro kopolymeraci ethylenu a α-olefinů, se připravují ve vysokém výtěžku redukcí vanadiumarenjodidu zinkem, manganem nebo železem v kovové formě a di(cyklopentadienyl)kobaltem.

Claims (4)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob přípravy arenů vanadu obecného vzorce
    V(arén)2, kde arén znamená benzen nebo monoalkylbenzen, dialkylbenzen nebo polyalkylbenzen s až 9 atomy uhlíku, redukcí vanadiumarenjodidu obecného vzorce
    V(aren)2J kde má arén shora uvedený význam, vyznačující se tím, že se redukce provádí se stechiometrickým množstvím reakčních složek nebo s ekvivalentním poměrem vanadiumarenjodid a redukční činidlo 1,01 : 0,83, přičemž je redukční činidlo voleno ze souboru, zahrnujícího zinek, mangan a železno v kovové formě a di-(cyklopentadienyl)kobalt, v kapalném inertním prostředí, voleném ze souboru, zahrnujícího alifatické uhlovodíky a cyklické ethery a jejich směsi.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že arenem je mesitylen.
  3. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že kapalným prostředím jsou heptan, tetrahydrofuran nebo jejich směsi.
  4. 4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se reakce provádí při teplotě 20 až 60 °C po dobu 15 minut až 20 hodin.
CS902308A 1989-05-16 1990-05-10 Způsob přípravy arenů vanadu CZ280389B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT8920522A IT1229737B (it) 1989-05-16 1989-05-16 Procedimento per la produzione di vanadio areni.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ230890A3 CZ230890A3 (en) 1995-09-13
CZ280389B6 true CZ280389B6 (cs) 1996-01-17

Family

ID=11168205

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS902308A CZ280389B6 (cs) 1989-05-16 1990-05-10 Způsob přípravy arenů vanadu

Country Status (21)

Country Link
US (1) US4980491A (cs)
EP (1) EP0398402B1 (cs)
JP (1) JP2873718B2 (cs)
KR (1) KR930005258B1 (cs)
CN (1) CN1024800C (cs)
AT (1) ATE113954T1 (cs)
BR (1) BR9002122A (cs)
CA (1) CA2015997C (cs)
CZ (1) CZ280389B6 (cs)
DD (1) DD300106A5 (cs)
DE (1) DE69013977T2 (cs)
DK (1) DK0398402T3 (cs)
ES (1) ES2063898T3 (cs)
FI (1) FI97620C (cs)
HU (1) HU208698B (cs)
IT (1) IT1229737B (cs)
NO (1) NO174671C (cs)
PL (1) PL163355B1 (cs)
RU (1) RU1838319C (cs)
SK (1) SK280716B6 (cs)
ZA (1) ZA903154B (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1238071B (it) * 1990-01-19 1993-07-03 Enichem Anic Srl Procedimento perfezionato per la produzione di vanadio areni
AU647296B2 (en) * 1991-07-12 1994-03-17 Ecp Enichem Polimeri S.R.L. Procedure for the producing of vanadium bis-arenes from vanadium oxychloride
IT1269805B (it) * 1994-05-20 1997-04-15 Enichem Spa Catalizzatore per la (co)polimerizzazione dell'etilene e procedimento per il suo ottenimento
JP4906480B2 (ja) * 2006-11-27 2012-03-28 株式会社三共 遊技機
IT1403290B1 (it) 2010-12-27 2013-10-17 Polimeri Europa Spa Componente solido di catalizzatore, catalizzatore comprendente detto componente solido, e procedimento di (co)polimerizzazione delle alfa-olefine
ITMI20121724A1 (it) 2012-10-12 2014-04-13 Versalis Spa Catalizzatore a base di rutenio e suo impiego nell'idrogenazione selettiva di composti aromatici o poliinsaturi

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3123571A (en) * 1964-03-03 Di-akene metal catalysts
BE551488A (cs) * 1955-10-05
US4526724A (en) * 1983-09-30 1985-07-02 Standard Oil Company (Indiana) Process for the preparation of zero valent bis-arene transition metal compounds

Also Published As

Publication number Publication date
JP2873718B2 (ja) 1999-03-24
CA2015997A1 (en) 1990-11-16
HU208698B (en) 1993-12-28
JPH035490A (ja) 1991-01-11
DK0398402T3 (da) 1995-02-06
DE69013977T2 (de) 1995-05-18
HU903046D0 (en) 1990-09-28
SK230890A3 (en) 2000-06-12
ZA903154B (en) 1991-02-27
RU1838319C (ru) 1993-08-30
IT1229737B (it) 1991-09-07
KR900017922A (ko) 1990-12-20
NO902129L (no) 1990-11-19
NO174671C (no) 1994-06-15
ES2063898T3 (es) 1995-01-16
CZ230890A3 (en) 1995-09-13
HUT54168A (en) 1991-01-28
ATE113954T1 (de) 1994-11-15
DE69013977D1 (de) 1994-12-15
EP0398402B1 (en) 1994-11-09
NO174671B (no) 1994-03-07
DD300106A5 (de) 1992-05-21
FI902351A0 (fi) 1990-05-10
CN1024800C (zh) 1994-06-01
EP0398402A1 (en) 1990-11-22
PL163355B1 (pl) 1994-03-31
KR930005258B1 (ko) 1993-06-17
CA2015997C (en) 2000-07-18
FI97620B (fi) 1996-10-15
NO902129D0 (no) 1990-05-14
IT8920522A0 (it) 1989-05-16
SK280716B6 (sk) 2000-06-12
BR9002122A (pt) 1991-08-13
CN1047304A (zh) 1990-11-28
FI97620C (fi) 1997-01-27
US4980491A (en) 1990-12-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE69224184T2 (de) Verfahren zur Herstellung von verbrückten, chiralen Metallocenkatalysatoren des Types Bisindenyl
DE69407192T2 (de) Katalysatorzusammensetzungen
US4537982A (en) Production of organic nickel compounds
DE69623833T2 (de) Verbrückte Bis-fluorenylmetallocene, Verfahren zu deren Herstellung, und deren Verwendung in Katalysatoren zur Polymerisation von Olefinen
GB2271116A (en) Method for oligomerising an a-olefin
DE69725675T2 (de) Verfahren zur Herstellung von Metallocenen
Beachley Jr et al. Synthesis, characterization, and crystal and molecular structure of trimesitylgallium (III)
CZ280389B6 (cs) Způsob přípravy arenů vanadu
EP1401848A1 (de) Non-metallocene, deren herstellung und verwendung zur polymerisation von olefinen
US6448447B1 (en) Fluoroborate salts comprising a reactive cation and uses thereof
EP0320571A2 (en) Production of alpha-olefins
WO2002066486A1 (de) Non-metallocene, verfahren zur herstellung von diesen und deren verwendung zur polymerisation von olefinen
US6153777A (en) Synthesis of ansa-metallocene catalysts
US2905696A (en) Trithiones
JPH0443075B2 (cs)
EP3601305B1 (en) Process for producing isopropylidene bis(cyclopentadienyl)zirconium dichloride
US5859276A (en) Organotransition metal compounds
KR940005336B1 (ko) 개선된 바나듐-아렌 제조방법
DE10250062A1 (de) Verfahren zur racemoselektiven Darstellung von verbrückten Metallocenkomplexen mit unsubstituierten oder 2-substituierten Indenylliganden
Choukroun et al. Addition and substitution complexes of 2-pyrrolidinone with chloro and alkoxo titanium (IV) derivatives
CS250665B2 (en) Method of monoolefins' polymerization or copolymerization
JPH03193797A (ja) 新規遷移金属化合物及びその製造方法
DE2808074A1 (de) Neue, substituierte, methylenueberbrueckte aluminiumoligomere
DE60306796T2 (de) Racemoselektive herstellung rac-diorganosilyl-bis-(2-methylbenzo[e]indenyl)zirconium-verbindungen
US6833464B2 (en) Catalyst composition, method of making same and its use in olefin polymerization

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20100510