SK280716B6 - Spôsob prípravy arénov vanádu - Google Patents

Spôsob prípravy arénov vanádu Download PDF

Info

Publication number
SK280716B6
SK280716B6 SK2308-90A SK230890A SK280716B6 SK 280716 B6 SK280716 B6 SK 280716B6 SK 230890 A SK230890 A SK 230890A SK 280716 B6 SK280716 B6 SK 280716B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
arene
vanadium
iodide
mesitylene
heptane
Prior art date
Application number
SK2308-90A
Other languages
English (en)
Other versions
SK230890A3 (en
Inventor
Fausto Calderazzo
Guido Pampaloni
Francesco Masi
Angelo Moalli
Renzo Invernizzi
Original Assignee
Polimeri Europa S. R. L.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Polimeri Europa S. R. L. filed Critical Polimeri Europa S. R. L.
Publication of SK280716B6 publication Critical patent/SK280716B6/sk
Publication of SK230890A3 publication Critical patent/SK230890A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01GCOMPOUNDS CONTAINING METALS NOT COVERED BY SUBCLASSES C01D OR C01F
    • C01G9/00Compounds of zinc
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F9/00Compounds containing elements of Groups 5 or 15 of the Periodic Table

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Polyoxymethylene Polymers And Polymers With Carbon-To-Carbon Bonds (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)

Description

Vynález sa týka spôsobu prípravy arénov vanádu, pri ktorom sa dosahuje vysoký reakčný výťažok.
Doterajší stav techniky
Európska prihláška vynálezu číslo 0358265, zverejnená 14. 3. 1990 sa týka pevnej katalyzátorovej zložky, získanej reakciou arénu vanádu všeobecného vzorca
V (arén)2 a chloridu titaničitého. Takáto katalyzátorová zložka, spolu s trialkylhliníkom, je vysoko aktívna pri polymerizácii etylénu alebo pri kopolymerizácii etylénu s α-olefmmi s 3 až 10 atómami uhlíka pri spôsoboch uskutočňovaných v suspenzii pri nízkom tlaku a pri nízkej teplote, rovnako tak ako pri spôsoboch uskutočňovaných pri vysokom tlaku a pri vysokej teplote v rúrkovom reaktore alebo v autokláve, rovnako ako pri spôsoboch uskutočňovaných pri vysokej teplote v roztoku.
Pokiaľ ide o prípravu arénov vanádu, odkazuje uvedená prihláška vynálezu na spôsob, ktorý opísal E. O. Fischer a H. S. Kogler v časopise Chem. Ber., 90, str. 250 (1957) a F. Calderazzo v časopise Inorg. Chem. 3, str. 810 (1964). Ale tieto opísané spôsoby poskytujú iba veľmi nízke výťažky použiteľných reakčných produktov (celkové výťažky sú rádovo 15 %), a preto tieto spôsoby nie sú priemyselne lákavé.
Teraz sa zistilo, že sa môžu arény vanádu získať vo veľmi dobrých výťažkoch redukciou zodpovedajúcich jodidov arénu vanádu použitím špeciálnych redukčných prostriedkov. Arénjodidy vanádu sa opäť môžu získať redukciou chloridu vanádu s kovovým hliníkom a s chloridom hlinitým v aréne, čím sa získa komplex všeobecného vzorca [V (arén)2]. A1C14, pričom sa tento komplex nasledovne spracuje jodidom alkalického kovu, ako je zo stavu techniky známe.
Podstata vynálezu
Spôsob prípravy arénov vanádu všeobecného vzorca V(arén)2, kde arén znamená benzén alebo monoalylbenzén, dialkylbenzén alebo polyalkylbenzén s až 9 atómami uhlíka, redukciou vanádiumarénjodidu všeobecného vzorca
V(arén)2I, kde arén má uvedený význam, ktorá sa uskutočňuje so stechiometrickým množstvom reakčných zložiek alebo s ekvivalentným pomerom vanádiumarénjodidu a redukčného činidla 1,01 : 0,83; pričom redukčné činidlo volené zo súboru zahŕňajúceho zinok, mangán a železo v kovovej forme a di(cyklopentadienyl)kobalt, v kvapalnom inertnom prostredí, volenom zo súboru zahŕňajúceho alifatické uhľovodíky a cyklické étery a ich zmesi.
Redukčnú reakciu znázorňuje schéma:
2V (arén)2I + M -> 2V (arén)21 + MI2, kde M znamená zinok, mangán alebo železo.
V prípade, keď sa ako redukčné činidlo používa kobalt
-di(cyklopentadienyl), môže sa reakcia schematicky znázorniť:
V (arén)2I + Co (C5HS)2 -> V (arén)2 + Co (C5H5)I.
Ako príklady vhodných arénov sa uvádzajú benzén, toluén, p-xylén a mezitylén.
Reakcia sa výhodne uskutočňuje v inertnom kvapalnom prostredí. Ako inertné kvapalné prostredie sa používajú alifatické uhľovodíky, ako je heptán alebo cyklické étery, ako je tetrahydrofúrán. Použitie cyklických éterov umožňuje vyššie reakčné rýchlosti. Dobré výsledky sa tiež dosahujú pri práci so zmesou rozpúšťadiel, tvorenou alifatickým uhľovodíkom a cyklickým éterom.
Reakčné zložky sa spravidla používajú v ekvivalentných množstvách alebo v mierom nadbytku redukčného činidla nad stechiometrickým množstvom.
Reakčná teplota je spravidla 20 až 60 °C a reakčný čas je 15 minút až 20 hodín.
Arén vanádu sa môže oddeľovať z reakčnej zmesi známymi spôsobmi. Podľa výhodného uskutočnenia, pri ktorom sa používa cyklický éter, sa oddelenie uskutočňuje odstránením rozpúšťadla z reakčnej zmesi pri teplote miestnosti a za zníženého tlaku. Destilačný zvyšok sa rozpustí v kvapalnom uhľovodíku (výhodne v heptáne) a z takto získaného roztoku sa po prefiltrovaní ochladením získa vykryštalizovaný arén vanádu.
Pri postupe za uvedených podmienok sa arén vanádu môže získať vo výťažku približne 75 % mol vzhľadom na arénjodid vanádu, použitý ako východisková zlúčenina.
Ako je uvedené, môže sa arénjodid vanádu získať známym spôsobom, napríklad spôsobom, ktorý opísal F. Calderazzo, ako je uvedené, pri ktorom sa nechávajú reagovať chlorid vanádu, hliník a chlorid hlinitý za vzniku komplexu vzorca [V(arén)2]. A1C14, ktorý sa necháva reagovať s jodidom alkalického kovu, napríklad s jodidom lítnym, čim sa získa arénjodid vanádu. Prvá reakcia sa uskutočňuje za vysokých teplôt, napríklad pri teplote 100 až 120 °C a druhá reakcia sa uskutočňuje za nízkych teplôt, napríklad pri teplote približne 60 °C, v rozpúšťadle, ako je napríklad tetrahydrofúrán, z ktorého sa potom hotový produkt vyzráža. Uvedená reakcia umožňuje získať arénjodid vanádu vo výťažku približne 70 %.
Ako je uvedené, získané arény vanádu spôsobom podľa vynálezu sú užitočnými zložkami katalyzátorov pri homopolymerizácii a kopolymerizácii etylénu. Obzvlášť sa tieto arény vanádu nechávajú reagovať s chloridom titaničitým pri získaní pevnej katalyzátorovej zložky. Táto pevná zložka v kombinácii s trialkylhliníkom je vysoko účinná pri polymerizácii etylénu alebo pri kopolymerizácii etylénu s a-olefínom, uskutočňovanej v suspenzii pri vysokom tlaku a nízkej teplote alebo tiež pri vysokom tlaku a pri vysokej teplote v rúrkovom reaktore alebo v autokláve, alebo rovnako dobre uskutočňovaním vysokoteplotným postupom v roztoku. Nasledujúce príklady praktického uskutočnenia vynález bližšie objasňujú, vôbec ho však neobmedzujú.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Pripravuje sa mezitylén vanádu podľa nasledujúcej reakcie:
2V(mes)2I + Zn -> 2V(mes)2 + Znl2
Vnáša sa 0,68g zinkového prášku (10,4 mol), lOOrnl bezvodého tetrahydrofuránu a 7,17g mezitylénjodidu vanádu
V (mes)2I získaného spôsobom, ktorý opísal F. Calderazzo v časopise Inorganic Chemistry 3, str. 810 (1964), do skúmavky s obsahom 250 ml, vybavenej závitovým spojom na bočnú skúmavku s inertnou atmosférou.
Získa sa svetlohnedo sfarbená suspenzia za miešania pri teplote 25 °C v priebehu 15 hodín; ktorá pozostáva zo sivej pevnej hmoty a z červeného roztoku. Tetrahydroíurán sa odstráni za zníženého tlaku pri teplote miestnosti (20 až 25 °C) a pevný zvyšok sa suspenduje opäť v 50 ml bezvodého n-heptánu. Cervenohnedo sfarbená suspenzia sa prefiltruje a pevná látka na filtri sa päťkrát premyje vždy 10 ml bezvodého n-heptánu. Červený, číry heptánový roztok, takto získaný sa zakoncentruje na objem približne 40 ml. Takto získané červené kryštály sa rýchlo oddeľujú za nízkej teploty dekantáciou materského lúhu a vysuší sa vo vákuu pri teplote miestnosti. Výťažok mezitylénu vanádu vzorca
V (mes)2 je 70,6 % mol, vztiahnuté na mezitylénjodid vanádu ako východiskovú zlúčeninu.
Príklad 2
Pripravuje sa mezitylén vanádu podľa nasledujúcej reakcie:
V(mes)2I + Co(C5H5)2 -> CO (C5H5)21 + V(mes)2
Vnáša sa 2,24 g Co(CsH5)2 (11,9 mmol), 50 ml bezvodého tetrahydrofuránu a 5,03 g mezitylénjodidu vanádu (12 mmol), získaného spôsobom, ktorý opísal F. Calderazzo v časopise Inorganic Chemistry 3, str. 810 (1964), do skúmavky s obsahom 100 ml, vybavenej závitovým spojom pre bočnú skúmavku s inertnou atmosférou.
Po jednohodinovom miešaní pri teplote miestnosti sa získa suspenzia, ktorá je tvorená žltou pevnou látkou a červenou kvapalinou. Tetrahydrofurán sa odstráni za zníženého tlaku pri teplote miestnosti (20 až 25°C) a pevný zvyšok sa opäť suspenduje v 50 ml bezvodého n-heptánu. Suspenzia sa prefiltruje a pevný zvyšok na filtri sa premyje trikrát vždy 10 ml bezvodého n-heptánu. Získaný červený, číry heptánový roztok sa zakoncentruje na objem približne 30 ml, ochladí sa na teplotu -78 °C a nechá sa stáť pri tejto teplote cez noc. Takto získané červené kryštály sa rýchlo oddelia pri nízkej teplote dekantáciou materského lúhu a vysuší sa vo vákuu pri teplote miestnosti.
Tak sa získa 2,62 g mezitylénu vanádu vo výťažku 75,1 % vzhľadom na metzytylénjodid vanádu, použitý ako východisková zlúčenina.
Príklad 3
Pripravuje sa mezitylén vanádu podľa nasledujúcej reakcie:
2V(mes)2l + Fe -> 2 V(mes)2 + Fel2
Vnáša sa 4,29 g mezitylénjodidu vanádu (10,2 mmol), získaného spôsobom, ktorý opísal F. Calderazzo v časopise Inorganic Chemistry' 3, str. 810 (1964), 50 ml bezvodého tetrahydrofuránu a 0,282 g práškového železa (5,05 mmol) do skúmavky s obsahom 250 ml s inertnou atmosférou.
Takto získaná svetlohnedá suspenzia sa mieša pri teplote miestnosti počas 15 hodín. Na konci tohto času získa suspenzia červené zafarbenie, odparí sa do sucha za zníže ného tlaku pri teplote miestnosti, (20 až 25 °C) a pevný zvyšok sa suspenduje v 50 ml bezvodého n-heptánu. Suspenzia sa prefiltruje pri teplote 70 až 80 °C a pevný zvyšok na filtri sa trikrát premyje vždy 10 ml bezvodého n-heptánu. Získaný červený, číry n-heptánový roztok sa ochladí na teplotu -78°C a ponechá sa cez noc pri tejto teplote. Takto získané červené kryštály sa rýchlo oddelia pri nízkej teplote od materského lúhu a vysušia sa vo vákuu pri teplote miestnosti.
Tak sa získa 2,25 g mezitylénu vanádu vo výťažku 75 % mol vzhľadom na mezitylénjodid vanádu, použitý ako východisková zlúčenina.
Príklad 4
Pripravuje sa mezitylén vanádu podľa nasledujúcej reakcie:
V (mes)l2 + Mn -> 2V(mes)2 + Mnl2
Vnáša sa 0,228 g práškového mangánu (4,15 mmol), 50 ml bezvodého tetrahydrofuránu a 3,45 g mezitylénjodidu vanádu, pripraveného spôsobom opísaným F. Calderazzonom v časopise Inorganic Chemistry 3, str. 810 (1964), do opísanej vysušenej skúmavky s obsahom 250 ml, s inertnou atmosférou.
Takto získaná suspenzia sa mieša pri teplote miestnosti (20 až 25 °C) počas 15 hodín. Získa sa suspenzia obsahujúca sivohnedú pevnú látku a červený roztok, odparí sa do sucha za zníženého tlaku a za teploty miestnosti. Pevný zvyšok sa suspenduje v 50 ml bezvodého n-heptánu. Získaná suspenzia sa udržuje počas 30 minút na teplote 70 až 80 °C a pevná hmota sa oddelí vysokoteplotnou filtráciou. Pevný zvyšok na filtri sa trikrát premyje vždy 5 ml bezvodého n-heptánu. Takto získaný červený, číry n-heptánový roztok sa ochladí na teplotu približne -78 °C a nechá sa stáť pri tejto teplote počas 5 hodín. Takto získané červené kryštály sa rýchlo oddelia od materského lúhu a vysušia sa vo vákuu pri teplote miestnosti (20 až 25 °C).
Získa sa 1,544 g mezitylénu vanádu vo výťažku 64,2 % mol vzhľadom na mezitylénjodid vanádu, použitý ako východisková zlúčenina.
Príklad 5
Pripravuje sa mezitylén vanádu podľa nasledujúcej reakcie:
2V (mes)2I + Zn -> 2V(mes)2 + Znl2
Vnáša sa 0,07 g práškového zinku (1,07 mmol), 20 ml bezvodého n-heptánu a 0,805 g mezitylénjodidu vanádu, získaného spôsobom, ktorý opísal F. Calderazzo v časopise Inorganic Chemistry 3, str. 810 (1964), do skúmavky s obsahom 50 ml, vybavenej závitovým spojom na bočnú skúmavku s inertnou atmosférou.
Reakčná zmes sa mieša počas 6 hodín pri teplote 60 °C a na konci tohto času sa získa suspenzia tvorená sivohnedou pevnou látkou a červeným roztokom. Suspenzia sa prefiltruje a zvyšok na filtri sa premyje trikrát vždy 10 ml bezvodého n-heptánu. Heptánový roztok sa zakoncentruje na objem približne 10 ml, ochladí sa na teplotu približne -78 °C a udržuje sa na tejto teplote počas 4 hodín. Takto získané červené kryštály sa rýchlo oddelia pri nízkej teplote a vysušia sa vo vákuu pri teplote miestnosti.
Mezitylén vanádu sa získa vo výťažku 50 % mol vzhľadom na mezitylénjodid vanádu, použitý ako východisková zlúčenina.
Príklad 6
Pripravuje sa mezitylén vanádu podľa nasledujúcej reakcie:
2V (mes)2I + Zn -> 2V(mes)2 + Znl2
Vnáša sa 1,3 g zinkového prášku (19,88 mol), 200 ml bezvodého n-heptánu, 2 ml bezvodého tetrahydrofuránu a 14 g mezitylénjodídu vanádu (33,4 mmol), získaného spôsobom, ktorý opísal F. Caldarazzo v časopise Inorganic Chemistry 3, str. 810 (1964), do skúmavky s obsahom 500 ml, vybavenej závitom na bočnú skúmavku s inertnou atmosférou.
Reakčná zmes sa mieša počas 6 hodín pri teplote 60 °C a na konci tohto času sa získa suspenzia, ktorá je tvorená sivou pevnou látkou s červeným roztokom. Suspenzia sa prefiltruje, zvyšok na filtri sa štyrikrát premyje vždy 30 ml bezvodého n-heptánu. Heptánový roztok sa skoncentruje na objem približne 50 ml, ochladí sa na teplotu približne -78 °C a ponechá sa pri tejto teplote počas 4 hodín. Takto získané červené kryštály sa rýchlo oddelia pri nízkej teplote a vysušia sa vo vákuu.
Tak sa získa 6,03g mezitylénu vanádu (20,7 mmol) vo výťažku 62 % teórie vzhľadom na mezitylénjodid vanádu, použitý ako východisková látka.
Pretože benzén a iné alkylované aromatické zlúčeniny, napríklad toluén, xylény, etylbenzén a trietylbenzény sú rovnocenné mezitylénu vzhľadom na svoje reakčné schopnosti pri syntéze, je možné spôsobom podľa uvedených príkladov pripraviť zodpovedajúce arény vanádu.
Priemyselná využiteľnosť
Arény vanádu všeobecného vzorca
V(arén)2, kde znamená arén benzén alebo monoalkylbenzén, dialkylbenzén alebo polyalkylbenzén s až 9 atómami uhlíka, sú použiteľné na prípravu katalyzátorových zložiek aktívnych na polymerizáciu etylénu alebo na kopolymerizáciu etylénu a a-olefínov.

Claims (4)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob prípravy arénov vanádu všeobecného vzorca V(arén)2, kde arén znamená benzén alebo monoalylbenzén, dialkylbenzén alebo polyalkylbenzén s až 9 atómami uhlíka, redukciou vanádiumarénjodidu všeobecného vzorca
    V(arén)2I, kde má arén uvedený význam, vyznačujúci sa t ý m , že sa redukcia uskutočňuje so stechiometrickým množstvom reakčných zložiek alebo s ekvivalentným pomerom vanádiumarénjodidu a redukčného činidla 1,01 : 0,83; pričom redukčné činidlo vybrané zo súboru zahŕňajúceho zinok, mangán a železo v kovovej forme a di(cyklopentadienyl)kobalt, v kvapalnom inertnom prostredí, vybranom zo súboru zahŕňajúceho alifatické uhľovodíky a cyklické étery a ich zmesi.
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa t ý m , že arénom je mezitylén.
  3. 3. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa t ý m , že kvapalným prostredím sú heptán, tetrahydrofurán alebo ich zmesi.
  4. 4. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa t ý m , že sa reakcia uskutočňuje pri teplote 20 až 60 °C počas 15 minút až 20 hodín.
SK2308-90A 1989-05-16 1990-05-10 Process for producing vanadium-arenes SK230890A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT8920522A IT1229737B (it) 1989-05-16 1989-05-16 Procedimento per la produzione di vanadio areni.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK280716B6 true SK280716B6 (sk) 2000-06-12
SK230890A3 SK230890A3 (en) 2000-06-12

Family

ID=11168205

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK2308-90A SK230890A3 (en) 1989-05-16 1990-05-10 Process for producing vanadium-arenes

Country Status (21)

Country Link
US (1) US4980491A (sk)
EP (1) EP0398402B1 (sk)
JP (1) JP2873718B2 (sk)
KR (1) KR930005258B1 (sk)
CN (1) CN1024800C (sk)
AT (1) ATE113954T1 (sk)
BR (1) BR9002122A (sk)
CA (1) CA2015997C (sk)
CZ (1) CZ280389B6 (sk)
DD (1) DD300106A5 (sk)
DE (1) DE69013977T2 (sk)
DK (1) DK0398402T3 (sk)
ES (1) ES2063898T3 (sk)
FI (1) FI97620C (sk)
HU (1) HU208698B (sk)
IT (1) IT1229737B (sk)
NO (1) NO174671C (sk)
PL (1) PL163355B1 (sk)
RU (1) RU1838319C (sk)
SK (1) SK230890A3 (sk)
ZA (1) ZA903154B (sk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1238071B (it) * 1990-01-19 1993-07-03 Enichem Anic Srl Procedimento perfezionato per la produzione di vanadio areni
AU647296B2 (en) * 1991-07-12 1994-03-17 Ecp Enichem Polimeri S.R.L. Procedure for the producing of vanadium bis-arenes from vanadium oxychloride
IT1269805B (it) * 1994-05-20 1997-04-15 Enichem Spa Catalizzatore per la (co)polimerizzazione dell'etilene e procedimento per il suo ottenimento
JP4906480B2 (ja) * 2006-11-27 2012-03-28 株式会社三共 遊技機
IT1403290B1 (it) 2010-12-27 2013-10-17 Polimeri Europa Spa Componente solido di catalizzatore, catalizzatore comprendente detto componente solido, e procedimento di (co)polimerizzazione delle alfa-olefine
ITMI20121724A1 (it) 2012-10-12 2014-04-13 Versalis Spa Catalizzatore a base di rutenio e suo impiego nell'idrogenazione selettiva di composti aromatici o poliinsaturi

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3123571A (en) * 1964-03-03 Di-akene metal catalysts
BE551488A (sk) * 1955-10-05
US4526724A (en) * 1983-09-30 1985-07-02 Standard Oil Company (Indiana) Process for the preparation of zero valent bis-arene transition metal compounds

Also Published As

Publication number Publication date
KR900017922A (ko) 1990-12-20
NO902129D0 (no) 1990-05-14
US4980491A (en) 1990-12-25
HU903046D0 (en) 1990-09-28
CN1047304A (zh) 1990-11-28
FI97620C (fi) 1997-01-27
NO902129L (no) 1990-11-19
DK0398402T3 (da) 1995-02-06
FI902351A0 (fi) 1990-05-10
HU208698B (en) 1993-12-28
CA2015997A1 (en) 1990-11-16
ATE113954T1 (de) 1994-11-15
DD300106A5 (de) 1992-05-21
DE69013977D1 (de) 1994-12-15
JP2873718B2 (ja) 1999-03-24
JPH035490A (ja) 1991-01-11
SK230890A3 (en) 2000-06-12
BR9002122A (pt) 1991-08-13
FI97620B (fi) 1996-10-15
NO174671B (no) 1994-03-07
NO174671C (no) 1994-06-15
RU1838319C (ru) 1993-08-30
ES2063898T3 (es) 1995-01-16
EP0398402B1 (en) 1994-11-09
KR930005258B1 (ko) 1993-06-17
CZ230890A3 (en) 1995-09-13
DE69013977T2 (de) 1995-05-18
CA2015997C (en) 2000-07-18
CN1024800C (zh) 1994-06-01
PL163355B1 (pl) 1994-03-31
HUT54168A (en) 1991-01-28
IT8920522A0 (it) 1989-05-16
EP0398402A1 (en) 1990-11-22
ZA903154B (en) 1991-02-27
CZ280389B6 (cs) 1996-01-17
IT1229737B (it) 1991-09-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100346257B1 (ko) 유기금속유도체와그제조방법
EP0108339A2 (de) Verfahren zur Herstellung von oligomeren Aluminoxanen
CA2152170A1 (en) Catalyst and process for a ziegler polymerisation
SK280716B6 (sk) Spôsob prípravy arénov vanádu
US4683316A (en) Method of preparation of dithiocarbamate complexes of molybdenum (VI)
JPH0443075B2 (sk)
EP0757036B1 (en) Process for the preparation of N-alkyl substituted metal carbamate solutions
RU2012562C1 (ru) Способ получения ванадийаренов
FI104900B (fi) Menetelmä vanadiini-bis-areenien valmistamiseksi vanadiinioksikloridista
EP0195744B1 (de) Verfahren zur Herstellung von Trifluordichlorethyl substituierten Säuren und Zinkverbindungen
EP0545318B1 (en) Process for preparing alkylene sulfides
DE60203742T2 (de) Herstellung von dialkyl-ansa-metallocenen
DE10250062A1 (de) Verfahren zur racemoselektiven Darstellung von verbrückten Metallocenkomplexen mit unsubstituierten oder 2-substituierten Indenylliganden
US2148106A (en) Process of preparing aryl mercaptans
DE60306796T2 (de) Racemoselektive herstellung rac-diorganosilyl-bis-(2-methylbenzo[e]indenyl)zirconium-verbindungen
Mueller-Westerhoff et al. Synthesis of Ruthenocene,[ll] Ferroceno-Ruthenocenophane and [ll] Ruthenocenophane Using Di-Ruthenium (II)-Tetracarboxylates
JP3279946B2 (ja) アルキレンスルフィド製造用触媒
ITVE940051A1 (it) Procedimento per ottenere cloruro di magnesio in forma attiva ad elevato disordine strutturale, da utilizzare particolarmente per la
GB2228934A (en) 2,3,5,6-Tetrakis(chloromethyl)-4-methyl-chlorobenzene

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20090510