CZ156395A3 - Data monitoring method of a load conveyed onto a conveyor belt and apparatus for making the same - Google Patents

Data monitoring method of a load conveyed onto a conveyor belt and apparatus for making the same Download PDF

Info

Publication number
CZ156395A3
CZ156395A3 CZ951563A CZ156395A CZ156395A3 CZ 156395 A3 CZ156395 A3 CZ 156395A3 CZ 951563 A CZ951563 A CZ 951563A CZ 156395 A CZ156395 A CZ 156395A CZ 156395 A3 CZ156395 A3 CZ 156395A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
load
conveyor
belt
record
cargo
Prior art date
Application number
CZ951563A
Other languages
English (en)
Inventor
Christopher J Murphy
Ronald E Bliss
Original Assignee
Webb Int Co Jervis B
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Webb Int Co Jervis B filed Critical Webb Int Co Jervis B
Publication of CZ156395A3 publication Critical patent/CZ156395A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G43/00Control devices, e.g. for safety, warning or fault-correcting
    • B65G43/08Control devices operated by article or material being fed, conveyed or discharged

Landscapes

  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Structure Of Belt Conveyors (AREA)

Description

Oblast -techniky - | .χ. c ;
L_L_ / ·- / | Předložený vynález se týká sledovacího systěmú~pasového dopravníku, sledujícího náklad na pásovém dopravníku mezi
I* zpracovatelskými stanicemi a zejména pak systému udržujícího synchronizaci mezi záznamem údajů o nákladu a nákladem, přizpůsobováním se jakýmkoliv prokluzům nákladu během jeho dopravy na pásovém dopravníku.
Dosavadní stav techniky
Na poli techniky, zabývající se manipulací a ,průmyslovým zpracováním materiálu je k automatické dopravě nákladů k různým zpracovatelským krokům používáno automatizované zařízení. Při pohybu nákladu na transportním systému je často potřeba s nákladem spojit charakterizující údaje, které však nemohou být přiloženy k nákladu a zkoumáním nákladu čidly znovu získány. Příkladem takovéhoto druhu informací jsou údaje o výrobě, požadovaných krocích zpracování, vlastnictví nákladu a ceně nákladu.
Běžný průmyslový systém sestává z dopravních prvků, prvků pro zpracování, vazebních, řídících prvků a prvků pro zpracování dat. Tyto prvky, jsou běžně uspořádány odděleně a/nebo hierarchickým způsobem. Jeden takovýto běžný systém sestává z alespoň jedné výchozí zpracovatelské stanice a jedné cílové stanice, mezi nimiž je uspořádán dopravník. V “ ’ ”“tákovémto systému ' každá z e z práčo va tel skýchr ‘ -stani c má ’ =nezávislý ovladač a dopravník je tudíž řízen nezávisle.
Výchozí stanice produkuje náklady, které jsou neseny * dopravníkem k cílové stanici. Operace u cílové stanice, prováděné na daném nákladu, závisí na informaci o nákladu, vytvořené u výchozí stanice. Tato informace musí být dodána do cílové stanice synchronně s přísunem nákladu. Toto vyžaduje intenzivní, dynamické zpracování těchto údajů, dodávaných pro každý náklad.
Právě zde existují určité problémy, spojené s tímto požadavkem na synchronizaci. Dopravníkový systém musí působnosti současně. Dopravníkový systém musí tolerovat chyby čidla tak, aby zachoval synchronizaci. Dopravníkový systém musí rovněž tolerovat lidský faktor, jako například sejmutí náklad.u_ze—středu-dopravní ku. -Dále— musí dopravníkový—systém tolerovat mechanické závady jako prokluzování nebo příčení nákladu na dopravníku.
Podstata vynálezu
Účelem předloženého vynálezu je poskytnout způsob a zařízení pro zlepšení dopravy nákladu na pásovém dopravníku.
Dalším cílem předloženého vynálezu je poskytnout způsob a zařízení pro dopravu nákladu na pásovém dopravníku, opatřené paměťovým-řídícím systém a sledovacím, stále se obnovujícím záznamovým systémem, který minimalizuje uspořádání zařízení.
Dalším účelem předloženého vynálezu je poskytnout způsob a zařízení, pro sledování nákladu na pásovém dopravníku, kde je synchronizace udržována mezi údaji týkajícími se nákladu, které jsou uloženy v ovladači-dopravníku a údaj i týká jí čími se polohy nákladu_při_ jeho. .dopravě_podél_délk^-dopravníku._______ ____DaXšÍJ3LJÚčei^TTi_předLož eného- vynález u—j e—pos-k-ytno-ut—z působ— a zařízení pro sledování nákladu na pásovém dopravníku, který * se přizpůsobuje prokluzu nákladu na pásu, při dopravě tohoto nákladu.
Ještě dalším účelem předloženého vynálezu je poskytnout způsob a zařízení pro rozpoznání vzpříčení se nákladu na pásovém dopravníku.
Pro splnění výše uvedených účelů i dalších účelů předmětného vynálezu, je způsob sledování údajů, souvisejících s nákladem dopravovaným na pásovém dopravníku mezi výchozí stanicí, zahrnující čidlo nákladu u této stanice a cílovou stanicí opět zahrnující čidlo nákladu, tvořen kroky sestávajícími z:
vytváření záznamu údajů, týkajících se nákladu v místě výchozí stanice, snímání předního okraje nákladu čidlem ve výchozí stanici, vložení záznamu údajů o nákladu do ovladače pro řízení dopravníku, vytváření impulzových signálů, majících řadu pulzů přímo úměrných uběhlé dráze pásu pásového dopravníku, stanovení očekávaného úseku délky pásu dopravníku označujícího očekávající přísun nákladu do cílové stanice založené na počtu pul-zů signálů, snímání předního okraje nákladu čidlem nákladu u cílové stanice a vytváření signálu, sdělování signálu do ovladače, porovnávání vzdálenosti mezi čidly ve výchozí a cílové stanici se vzdáleností, kterou urazil dopravníkový pás za čas po naložení nákladu, aby byl dopravován mezi čidlem ve výchozi stanici a čidlem v cílové stanici, přičem je zjišťováno jakékoliv prokluzování nákladu na pásu a aktualizování záznamu údajů o nákladu v ovladači, na základě zjištěného prokluzu nákladu tak, že záznam údajů o nákladu odpovídá skutečné poloze nákladu na dopravníku v cílové stanici.
Zařízení pro sledováná nákladu na pásovém dopravníku mezi výchozí stanicí a cílovou stanicí zahrnuje záznamové zařízení pro vytváření záznamu údajů o nákladu ve výchozí stanici. První čidlo je umístěno ve výchozí stanici pro snímání předního okraje nákladu. Programovateln-ý__o7vladač-..-_ dopravníku, zahrnující komparátor ve spojení s prvním čidlem ^««řiycaVa aacnova*Vci z> ďZTnčim QQctJ'l2 při zjištění předního okraje zařízení, které vytváří vzdálenosti, kterou urazí nákladu na dopravníku. Kódovací impulzový signál, přímo úměrný pásový dopravník, je propojeno s ovladačem—pásového— dopravníku. Druhé číclíb? ve spojení s ovladačem, je umístěno u cílové stanice, přičemž snímá přední okraj nákladu, když je tento náklad dopraven do cílové stanice. Dopravníkový ovládací komparátor porovnává vzdálenost mezi prvním a druhým čidlem, která je určena počtem spočítaných kódovaných impulzů signálu, s délkou pásu pásového dopravníku, která byla přemístěna v čase uběhlém po uložení nákladu na pás, aby byl přepraven mezi prvním a druhým čidlem. Jakékoliv rozdíly představují velikost prokluzu nákladu na pásovém dopravníku. Za použití zjištěných informací o prokluzu nákladu, je záznam informací v ovladači aktualizován, aby tak souhlasil se skutečnou polohou nákladu na pásovém dopravníku v cílové stanici, takže v této cílové stanici může být souhlasně, tj. ve správný okamžik, zahájena příslušná operace.
Účely, vlastnosti a výhody předloženého vynálezu budou dobře patrné z--následujícího---podrobného----popisu— nej výhodnějšího provedení vynálěžu š odvoláním na přiložené jrókresy»
-Popi-s-obrárz-k-ů—na-výkresech5
Obrázek 1 představuje schematický pohled na pásový dopravníkový systém, mající zařízení pro sledování nákladu, konstruované podle předloženého vynálezu, pro přepravu nákladu mezi výchozí stanicí a cílovou stanicí, a rovněž ukazuje sledování záznamu údajů o nákladu uloženém v paměti ovladače dopravníku.
Obrázek 2 představuje postupový diagram, zobrazující informační vazby mezi ovladačem výchozí stanice, ovladačem cílové stanice a ovladačem pásového dopravníku podle jednoho uspořádání předloženého vynálezu.
Obrázek 3 představuje postupový diagram zobrazující informační vazby mezi ovladačem výchozí stanice, ovladačem cílové stanice, ovladačem pásového dopravníku a koordinačním ovladačem, podle dalšího provedení předloženého vynálezu.
£ Obrázek 4 představuje časový diagram znázorňující vztah ¥ mezi snímáním nákladu u výcozí stanice, očekávajícím přísunem nákladu do cílové stanice, aktualizován modelu dopravy nákladu © a chybou zjištěnou v cílové stanici.
W
í. * Obrázek 5 představuje schematický pohled na vícesegmentový pásový dopravník, opatřený sledovacím zařízením, konstruovaným podle předloženého vynálezu a obrázek 6 představuje schematický pohled na pásový dopravník z obrázku 1 zobrazující půdorysné uspořádání nákladů na pásovém dopravníku.
’ Při klády7 přo ve^déní^vynál θζ u^—^— “—. . . „ « Jak je zobrazeno na obrázku 1, pásový dopravníkový systém je jako celek označen pozicí 10, přičemž zahrnuje jeden nebo více dopravníků k přepravě nákladu z jednoho místa do druhého. Jak je dále blíže popsáno, pásový dopravníkový systém 10 zjišťuje a přizpůsobuje se jakýmkoliv prokluzům nákladu na dopravníku a dodržuje synchronizaci mezi údaji týkajícími se nákladu, uloženými v programovatelném ovladači dopravníku a polohou nákladu na dopravníku.
Podle obrázku 1 je pás 12 dopravníku_poháněn—motorem™.-.^-™
M, řízeným ovladačem C. Kódovací zařízení E je uchyceno na —-g. vodí cí^k^-čidky ^uřlčclÍiž^ VV Jvářl—~ impulzový signál, který je dodáván do ovladače C. Perioda impulzů je přímo úměrná rychlosti pásového dopravníku, takže pás dopravníku urazí určitou pevnou vzdálenost v čase mezi vznikem- dvou-při-l-ehLých impulsů.— ~~ .. . Impulzové signály z kódovacího zařízení E jsou použity k měření dráhy pásu 12 dopravníku během dané časové periody. Například, je-li pásový dopravník dlouhý 20 stop a kódovací zařízení E vytváří impulzy po každých dvou palcích dráhy, proběhlé pásem dopravníku, pak kódovací zařízení bude vytvoří 120 impulzů, přičemž náklad bude dopraven z jednoho konce dopravníku k druhému konci, přičemž zde nedojde k prokluzu nákladu na dopravníku. Počet vytvořených impulzů závisí pouze na pohybu pásu dopravníku 12.
U jednoho konce pásu 12 dopravníku je umístěna výchozí stanice 16, zahrnující první čidlo 18. U druhého konce pásu 12 je cílová stanice 20, zahrnující druhé čidlo 22. čidla 18, zjišťují náklady, když tyto míjí čidla nebo jsou v dosahu čidel, když jsou dopravovány na pásu 12 dopravníku.
_____Teoretická_vzdálenost,—kterou—pás—12—urazí—při—dopravě--------------nákladu mezi čidly 18 a 20 muže být popsána pomocí počtu iS=^impulz.ů,=3SkteréSSS3.\cytvoří™=kódovací™atzařízení>“E^eběhemsspohybu5si==— prvníJůo^exdi^^^k^^řúfíréTO^cídlú^^
-----22.----------------------------------------------------------------------' ~
Ovladač C připojuje záznam údajů o každém nákladu na pásu 12 dopravníku do své paměti. Tyto údaje resp. záznam o nákladu, obsahuje informace, které musejí být přepraveny s nákladem a rovněž obsahuje informaci o poloze nákladu na pásu 12 dopravníku.
Údaje, které musejí být přepraveny s nákladem jsou sděleny do ovladače C jedním nebo několika prostředky. Údaje o nákladu mohou být shromážděny přímo použitím záznamových zdrojů, jako je čtecí zařízení pro čtení čárového kódu, zařízení pro čtení visačky, využívající radiové frekvence, využitím vah, čidel zjišťujících profil nákladu, pozorovacích systémů, ovládacích klávesnic a dalších zařízení, spojených a zásobujících údaji ovladač C, přičemž ovladač C uchovává údaje v záznamu o nákladu ve své paměti.
Jak je znázorněno na obrázku 2, může nastat případ, že pás 12 dopravníku odnáší věci od části automatizovaného zařízení, jako je balící zařízení, obráběcí centrum nebo kontrolní stanoviště. V takovémto případě automatizované zařízení může být sestaveno tak, aby zahrnovalo výchozí ovladač SC u výchozí stanice a cílový ovladač PC. Výchozí ovladač SC sděluje informace týkající se nákladu ovladači C po uložení nákladu na pásový dopravník. Ovladač C pásového dopravníku uchovává údaje v záznamu o nákladu ve své paměti a uvolňuje tyto údaje pro cílový ovladač DC v cílové stanici při přísunu nákladu do této cílové stanice.
Na obrázku 3 je znázorněn případ, kdy pásový dopravník je součástí rozděleného automatizovaného systému, zahrnujícího několik částí automatizovaného zařízení, spojeného s centrálním ovladačem CC pro koordinaci činností. V tomto případě ovladač CC pro koordinaci činností, uchovává blok údajů týkajících se nákladu, obdržených z výchozího ovladače SC a sděluje ID visačky nebo data z desky ovladači c pásového dopravníku, po umístění nákladu na pásový dopravník. Tato předávaná informace je vodítko, které ovladač G pásového dopravníku používá, aby poukázal na náklad, přičemž informaci ovladač CC pro koordinaci činnosti používá, aby poukázal na údaje, týkající se nákladu.
U rozděleného systému je možné použít jiné alternativy k ovladači CC pro koordinaci činností, vytvářejícího předávanou ——iTVF-OTTTnÁ-cS—nobc) vrvAr Hrn—T—jrtftrsrtŤřrf__ <<. »»»Λ
........— --— -----------------——-----—*-.·—
Ovladač C dopravníku může sám provádět ovládání a spojovat identifikátor s ovladačem pro koordinaci činností CC.
— Záznam o-nákladu je vytvořen a ulož en do-paměti ovladače C pásového dopravníku, když přední okraj nákladu, umístěného na pásu 12, pásového dopravníku míjí první čidlo 18. Všechna požadovaná propojení mezi ovladači SC, C, CC jsou potřebná pro to, aby se zaznamenaly údaje v záznamu o nákladu v tomto okamžiku. Jestliže je potřebné předání údajů neúspěšné, ovladač C vytvoří záznam o nákladu s fiktivními údaji. Ovladač C pásového dopravníku sleduje tyto fiktivní údaje až do té doby, kdy náklad dosáhne cílové'stanice 20. Když náklad dosáhne cílové stanice 20, ovladač C použije tento fiktivní záznam, aby oznámil ztrátu podmínek pro záznam o nákladu. Cílová stanice 20 manipuluje s nákladem v souladu s těmito podmínkami.
Vedle údajů o nákladu, Ovladač uchovává v záznamu také informace nákladu. Těmito údaji je například okrajem nákladu a předním okrajem pásovém dopravníku, určená počtem kódovací m_ __z aří z ení m_E_._.během_čas.o.vé—C pásového dopravníku o umístění nebo poloze vzádlenost mezi předním předchozího nákladu na impulzů, generovaných .oeríodvL^mezl^^zji štění m* r b.„ a V*· · *7 r? O ΥΊ ďa Vaafil_oLá ^ra aÝ 1 ná klady«__Pokud dopravníku, tak tato vzdálenost je
-pwo·©rovna vzdálenosti mezi prvním 18 a druhým čidlem 22.
Je sestaven model pro sledování nákladů, přičemž sestává ze seřazeného seznamu záznamů o nákladech, odpovídajícího nákladům na pásovém dopravníku, jak bude dále popsáno s odkazem na obrázek 6. Seznam je seřazen do sloučeného řídícího plánu, podle pořadí nákladů na pásovém dopravníku. Ovladač C pásového dopravníku pak tento seznam uchovává ve své paměti.
Ovladač C pásového dopravníku uloží do paměti polohu pásu dopravníku, tak jak byla určena kódovacím zařízením E, když první čidlo 18 u výchozí stanice zjistilo přední okraj nákladu. Pokaždé, když první čidlo 18 u výchozí stanice zaznamená přední okraj nákladu, tak ovladač C pásového dopravníku přidá záznam o nákladu, týkající se tohoto nákladu, do modelu pro sledování nákladu. Ovladač C pásového dopravníku potom ustanoví svazek údajů pro záznam o nákladu přijetím vstupního signálu ze záznamových zdrojů, jak bylo dříve popsáno. Ovladač C pásového dopravníku rovněž stanoví vzdálenostní pole pro každý zaznamenaný náklad, použitím menší vzdálenosti mezi náklady, spočítanou z impulzových signálů nebo ze vzdálenosti mezi čidly 18 a 22.
Například, je-li na pás 12 dopravníku zaveden první náklad, tak se vytvoří první záznam o nákladu a vzdálenostní pole obsahuje počet impulzů z kódovacího zařízení, odpovídající vzdálenosti mezi čidly 18 a 22. Čítač v ovladači C pásového dopravníku začíná počítání impulzů od nuly. Tento záznam o nákladu je zaveden do modelu pro sledování nákladu ovladače C do počátku seznamu. — —= == .....
Po zavedení druhého nákladu na pás 12 dopravníku je vytvořen druhý záznam o nákladu. Hodnota vzdálenostního pole pro druhý náklad se počítá z impulzů, odpovídajících vzdálenosti, určené impulzními signály, vzniklými od průchodu předního okraje prvního nákladu k přednímu okraji druhého nákladu. Čítač pro druhý náklad je nastaven a začíná počítat impulzy od nuly. Tento záznam o nákladu je zaveden do modelu pro sledování nákladu jako druhý vstup seznamu.
Ovladač C pásového dopravníku, ovládá následně náklady, vstupující na pásový dopravník, způsobem podobným tomuto u
odpovídá vzdálenosti předního okraje tohoto nákladu od předního okraje nákladu, který je před ním.
Či-nnos t—oviadaěe se zj ednodušíy když— ovladač -pásového dopravníku stále pracuje na základě záznamu o nákladu v modelu pro sledování. Jakmile se tento záznam stane prvním záznamem u modelu, pak ovladač C pásového dopravníku snižuje hodnotu vzdálenostního pole v záznamu o nákladu pokaždé, když kódovací zařízení E odešle impulzní signál. První náklad na pásovém dopravníku má hodnotu vzdálenostního pole v záznamu o nákladu, která odpovídá teoretické vzdálenosti předního okraje nákladu k druhému čidlu 22, umístěnému v cílové stanici 20. Když se náklad pohybuje, vzdálenostní pole se odpočítává, takže vzdálenostní pole stále obsahuje teoretickou hodnotu,- odpovídající vzdálenosti od předního okraje nákladu k druhému čidlu 22 u cílové stanice 20.
Pokud je vzdálenostní pólevětší než navržená určitá toleranční hodnota, ovladač C zpracuje signály z druhého čidla 22, jako odchylkové signály. Tyto signály vznikly jako odezva na chybné spuštění nebo_byly náklady_běhempřeprav přesunuty ze svých poloh vnějšími sílami.
Λ_____ ovladač—c—dopravníku—nemá—pro—tyto- si-gnáiyy—odpovrdaj~řcí— tomuto nákladu, příslušný záznam. Systém reaguje na zjištění neočekávaného nákladu vytvořením a sledováním záznamu neočekávaný náklad”. Tyto fiktivní údaje mohou být předány dalším systémům nacházejícím se ve směru přepravy nákladů, jako například ovladači PC v cílové stanici 20.
V průběhu odpočítávání vzdálenostního pole z prvního záznamu o nákladu v modelu pro sledování nákladu, ovladač C vypočítává očekávající okno délky pásového dopravníku, na kterém lze očekávat náklad v místě druhého čidla 22. Toto očekávající okno délky, jak bylo určeno z impulzů, má dvě^ omezující hodnoty. První omezující hodnota je dána maximálním dovoleným prokluzem nákladu na pásovém dopravníku pro určitý systém. Druhou omezující hodnotou je hodnota vzdálenostního pole z druhého záznamu o nákladu v modelu pro sledování nákladu bez minimální tolerance vzdálenosti mezi náklady. Ovladač srovnává a vybírá nižší z těchto dvou hodnot pro očekávající okno délky, aby tak umožnil větší toleranci pro prokluz, v případě, že náklady jsou umístěny daleko od sebe a menší toleranci v případě, že jsou blízko u sebe.
Zatímco je očekávající okno pro očekávající úsek dráhy otevřeno, tj. nastaveno propustné pásmo pro signál, ovladač C očekává přijetí signálu z druhého čidla 22 v místě cílové stanice 20. Když se. signál objeví, ovladač C znovu nastaví očekávající okno a sdělí blok údajů z prvního záznamu v modelu pro sledování nákladu do následujících ovladačů ve směru pohybu nákladu. Pokud uvedené okno uplyne bez objevení se signálu, ovladač C může být naprogramován tak, aby nastalo odpočítávání v důsledku zaseknutí, hromadění nebo úbytku nákladu atd. Toto odpočítávání způsobí vznik poruchového signálu. Tento signál je použit k zastavení systému a upozornění obsluhujícího pracovníka na závadu. Jestliže není jeden náklad dopraven v jeho očekávajícím oknu délky dopravníku a druhý ano, odpočítávání za tohoto rušícího stavu se znovu nastaví.
Když se vzdálenostní pole, dané prvním záznamem o nákladu odpočítalo v průběhu dopravy nákladu k nule, model pro sledování nákladů se obnoví a to tak, že záznam o druhém nákladu se přiřadí k seznamu nákladů- V tomto okamžiku vzdálenost předního okraje druhého nákladu od druhého čidla u cílové stanice 20 odpovídá hodnotě vzdálenostního pole,, „ uvedené v záznamu o nákladu. Časový diagram z obrázku 4
čára PS představuje signál dodávaný do ovladače C pásového dopravníku druhým čidlem 22 od cílové stanice 20. Základní čára představuje-časový úsek, ve kterém—není“náklad v dosahu čidla. Stupeň A představuje časovaný úsek, kdy náklad míjí čidlo. Stupně A a C představují dva náklady, míjející druhé čidlo 22. Namodelovaný stupeň B, představuje signál očekávaný ovladačem C, avšak žádný náklad nebyl druhým čidlem 22 zjištěn.
Čára EW představuje očekávané prodlevy u signálu, vytvářeného ovladačem C, jak bylo výše popsáno. Tyto prodlevy představované stupni F, G a H, jsou časové úseky, během nichž ovladač C očekává přijetí signálu z čidla 22 pro tři « následující náklady. Čára TU představuje operace aktualizující sledování nákladu v ovladači C, představované stupni F', G’a H . Čára ED znázorňuje výskyt chybných podmínek při sledování nákladu stupněm L, vytvořeným ovladačem C, v důsledku neočekávaného sledu signálů,______kde druhé čidlo-.....22______u . cílové—stanice 20 ----------τ —nevytvoří očekávaný signál během očekávajícího okna G.
v^cdSOVSIu SJDjTciVTíCí SXtímjVdílď.
dvou —nákladů—a—zjištění—chybějícího nákTadu na pásovém dopravníku v místě cílové stanice využitím následujících
kroků:
1. Ovladač C stanovuje očekávající okno, jak bylo dříve popsáno. Toto je znázorněno prvním stupněm F na čáře EW.
2. Když se náklad dostane do dosahu čidla 22 u cílové stanice 20, jak je to znázorněno stupněm A, ovladač C reaguje aktualizováním modelu pro sledování nákladu, aby tak odstranil záznam o nákladu (pulz F' na čáře TU) a uzavřením očekávajícího okna (konec pulzu F na čáře EW).
3. Protože dopravník pokračuje v dopravě, ovladač C stanoví druhé očekávající okno, jak je znázorněno druhým stupněm G na čáře EW. Ovladač C očekává náklad u cílové stanice 20.
4. Modelový stupeň B na čáře PS představuje místo v čase, kde ovladač C očekával přijetí signálu z druhého čidla 22 u cílové stanice 20.
5. Pásový dopravník pokračuje v pohybu a ovladač C odměřuje maximální dovolené očekávající okno. Když je maxima dosaženo, ovladač C odstraní očekávající okno, pokud nepřijme očekávající signál z- druhého čidla 22.
6. Ovladač C reaguje na odstranění očekávajícího okna když neobdržel očekávaný signál z druhého čidla 22, aktualizováním modelu pro sledování nákladu, aby odstranil záznam o nákladu (druhý stupeň I na čáře TU) a vytvořením odchylkového signálu (stupeň L na čáře ED).
7. Dopravník pokračuje v pohybu a kroky 1 a 2 jsou opakovány, aby tak byl náklad sledován při svém dopravování k cílové stanici.
Případ výše popsaný pokrývá sledování nákladu na jednoduchém pásovém dopravníku mezi výchozí stanicí 16 a cílovou stanicí 20. Stejný sledovací princip může být využit u systému tvořeného vícenásobnými dopravníkovými segmenty navzájem na sebe navazujícími. Jedno uspořádání takového systému označeného pozicí 10’ je znázorněno na obrázku 5.
Jak je ukázáno na obrázku 5, výchozí stanice 30 dodává
SSq-uičiícu-pgaóvgno-aijpravurKUVž';—3 VT~ 36, 38, 40 a cílová stanice 42 je přijímá. Kódovací zařízení E je připojeno ke každému segmentu 32, 34, 36, 38, 40 a mezi každým spojem dvou segmentů pásového dopravníku jsou umístěna čidla 5Ό, 52,—54-,55v - —
Vícenásobný segmentový dopravník 10' uchovává oddělený model pro sledování nákladu stejně tak, jak bylo výše popsáno pro každý dopravníkový segment. Každý segment pásového dopravníku 32, 34, 36, 38, 40 je definován úsekem pásového dopravníku mezi dvěma čidly 44 a 50, 50 a 52, 52 a 54, 54 a 56 a 56 a 46. činnost modelu pro sledování nákladu pro první segment dopravníku 32 je totožná s činností modelu pro sledování nákladu, tak jak byla popsána výše pro jednotlivý pásový dopravníkový systém 10.
V místě, kde náklad dosáhne přechodu z jednoho segmentu dopravníku na sousední, tj. ze segmentu 32 na segment 34 pásového dopravníku, ovladač C pásového dopravníku, musí přenést záznam o nákladu z modelu pro sledování nákladu spolupracujícího s prvním segmentem 32 na model pro sledování _nákladu,_spojený—s-druhým segmentem—34—pásového dopravníkw-Tato přenosová operace se provádí současným vyjmutím modelu _ -_pro.^sl,edo.vánx—nákladu—s<p©j-eným-s®—ě-inn©s-fe&-prvnrho^segmentw o _____
COíiq-co mcaeiu Qo' zaznamu o naXxauu, Spojeňenó
-s—či-nnos-tí—d-ruhé-h©—seg-mentu—34~dopravníku a~to“tehdy, když je přední okraj nákladu zjištěn čidlem 50 u přechodu mezi dvěma segmenty dopravníku. U tohoto systému provádí čidlo 50 jak předávací, tak přijímací operace, spojené se záznamem informací o nákladu.
Když náklad dosáhne cílové stanice 42, ovladač C vyšle záznam informací o nákladu do cílového ovladače PC nebo do ovladače pro koordinaci činností CC, synchronizovaného s fyzickým dopravením nákladu do cílové stanice 42.
χ'
Ovladač C uchovává uspořádaný seznam záznamů o nákladech v paměti jako paměťový, sloučený, seznamový plán. V tomto plánu jsou skladovány libovolné záznamy o nákladech. Pro každý záznam o nákladu, v modelu pro sledování nákladu, uchovává ovladač C v paměti dvojici hodnot ukazovatelů, které označují adresu prvního a posledního záznamu o nákladu pro uvedený model pro sledování nákladu na dopravníku. Hodnota ukazovatele je místo v paměti, obsahující adresu dalšího místa v paměti. Tím program ovladače C může vždy obdržet první nebo poslední záznam, související se segmentem dopravníku, zkoumáním jedné nebo obou těchto hodnot ukazovatelů.
Struktura záznamu které spojují všechny > nákladu obsahuje blok informací, záznamy v modelu pro sledování nákladu dohromady. Tímto blokem údajů je hodnota ukazovatele, nebo místo v paměti, obsahující paměťovou adresu dalšího záznamu v seznamu. Tím mohou být záznamy o nákladech spojeny, aby tak vytvořily seznam nákladu, který je uspořádán od prvního do posledního nákladu pro celý systém.
Podle obrázku 6 anásledujícího příkladu je první záznam informace u adresy 5 tak, že hodnota ukazovatele pro první náklad je rovna 5. Poslední záznam je u adresy 17, takže označovací hodnota pro poslední náklad obsahuje hodnotu 17. Druhý záznam informace je u adresy 11, takže další označovací hodnota záznamu informace pro první záznam je 11. Třetí záznam o nákladu je u adresy 23, takže další označovací hodnota druhého záznamu o nákladu je rovna 23. Čtvrtý a poslední záznam o nákladu je u adresy 17, takže další označovací hodnota třetího záznamu je 17.
_____Obrázek 6 odpovídá výše uvedenému příkladu a^zobrazui-e^,-.. ..
pásový dopravník 10'' se čtyřmi rozmístěnými náklady L , ~ h- zih—,~— j ~ Vzduvšeanootťk—- rKnccítčry—jo y- u >
3 4 ~2
L ,L jsou představovány hodnotami 10, 15, 8 a 7, vyjádřenými
4 počty pulzů vytvořenými kódovacím zařízením E mezi náklady.
Tyto hodnoty odpovídají hodnotám vzdálenostního pole uvedeným v každém-záz-na-mu o nákladu—v ovladači- C;- VzdáTenost—prvního nákladu je vzdálenost mezi prvním nákladem L a druhým čidlem 22 u cílové stanice 20'.
Třebaže jednotlivé záznamy o nákladech mohou být rozptýleny v paměti ovladače C, tedy nemusí být v žádném zvláštním pořadí, ovladač C je schopen vyhledat první záznam o nákladu, použitím určité označovací hodnoty prvního nákladu. Když ovladač C nalezne tento záznam, může přečíst další označovací hodnotu záznamu, aby vyhledal další záznam v seznamu. Když ovladač C čte další záznam, tento záznam « poukáže na třetí atd. Tímto způsobem ovladač C může přečíst úplný seznam od začátku do konce, jako by byl tento skutečně skladován v paměti v místech jdoucích za sebou. Neobsazený prostor paměti je uspořádán způsobem podobným tomuto u modelu pro sledování nákladů. Neobsazená poloha záznamu obsahuje adresu prvního neobsazeného záznamu.
Příklad: Paměť modelu pro sledování nákladu na pásu _____ ___________ _ dop-raνητ’ - - ----- —=- ---------- ------- ------- -- Označovací hodnota pro první náklad
17
Označovací hodnota pro první náklad
5 6 1 10 Údaje 1 Vzdál. 1 Záznam o nákladu
10 7 11 Další záznam pro první náklad
8
9
10
11 2 Údaje 2
15 12 15 Vzdál. 2 Záznam o nákladu
13 23 Další záznam pro druhý náklad
14
15
16
20 17 4 Údaje 4
18 7 Vzdál. 4 Záznam o nákladu
19 0 Další záznam pro čtvrtý náklad
20'
21
25 22
23 3 - Údaje 3
24 8 Vzdál. 3 Záznam o nákladu
25 17 Další záznam pro třetí náklad
26
30 27
Ukazovatel tohoto záznamu obsahuje adresu dalšího
neobsazeného’ záznamu. Toto pokračuje až“všechny neobsazena
záznamy jsou zařazeny v seznamu.
Ovladač C má rovněž ukazovatel, který označuje poslední záznam v seznamu, takže může být tento záznam nalezen přímo.
Když je do systému vložen další náklad, program hledá neobsazené místo v paměti a umístí v něm záznam o tomto novém nákladu. Upravením posledního záznamu v seznamu, může ovladač C připojit nový záznam k seznamu.
Když je do systému 10*, 10**, 10**', uložen nový náklad, ovladač C odstraní neobsazený záznam z neobsazeného seznamu záznamů a uloží údaje týkající se nového nákladu. Aby záznam -o -nákladu-byl—
C změní dva ukazovatele. Ovladač C zjistí poslední záznam o nákladu v seznamu a změní jeho další ukazovatel, aby poukázal na nový záznam o nákladu.
Když je záznam o nákladu odstraněn ze začátku seznamu, nastane samostatný postup. Ovladač C nalezne první a druhý záznam o nákladech sledováním ukazovatelů jak již bylo výše popsáno. Ovladač potom změní ukazovatel prvního nákladu v modelu pro sledování nákladů, aby ukázal na druhý záznam o nákladu.
Vzhledem k tomu, že se záznamy o nákladech nikdy nepřemisťují poté, co byly vloženy do paměti ovladače, požadavky na procesor jsou minimalizovány.
Přestože nejlepší způsob provedení vynálezu je zde podrobně popsán, ti zkušení pracovníci obeznámeni se stavem techniky, kterého sevynález týká, odvodí další různé alternativy a provedení spadajícído rozsahu vynálezu, definovaného v následujích nárocích.

Claims (17)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY <;
    IQ na·-pásové ιτ*·
    1. Způsob sledování údajů o nákladu dopravovaném dopravníku mezi výchozí stanicí, opatřenou prvním čidlem a cílovou stanicí, opatřenou druhým čidlem, vyznačující se tím, že sestává z kroků:
    vytvoření záznamu o nákladu v místě výchozí stanice, snímání předního okraje nákladu, umístěného na pásovém dopravníku, prvním čidlem, uložení záznamu o nákladu do programovatelného ovladače a stanovení pole údajů pro řízení pásového dopravníku, vytváření impulzového signálu s počtem impulzů, přímo úměrným uběhlé dráze pásu pásového dopravníku, stanovení vzdálenostního pole pro záznam o nákladu, obsahujícího menší ze vzdáleností mezi nákladem a předcházejícím nákladem na pásovém dopravníku, vypočítanou z impulzových signálů a vzdáleností mezi nákladem a druhým čidlem, stanovení očekávajícího okna délky označujícího očekávající přísun nákladu založené na počtu impulzů signálu, snímání předního okraje nákladu druhým čidlem a vytváření signálu, předávání signálu do ovladače, porovnání vzdáleností mezi prvním a druhým čidlem se vzdáleností uběhlou pásem dopravníku od okamžiku, kdy byl náklad naložen na pás, aby byl dopravován od prvního čidla k druhému čidlu a zjišťování prokluzu na pásu a aktualizování záznamu údajů v ovladači, založené na zjišťování prokluzu, aby tento záznam souhlasil se skutečnou pásu dopravníku, k cílové stanici, polohou nákladu na pásu dopravníku u cílové stanice.
  2. 2. Způsob sledování údajů podle nároku 1 vyznačující se tím, že stanovení očekávajícího okna sestává z porovnání maximální povolené hodnoty prokluzu nákladu na pásu dopravníku s velikostí vzdálenostního pole mezi náklady vybírání menší hodnoty.
  3. 3. Způsob sledování údajů podle nároku 2, vyznačující se tím, že se provádí nastavení délky trvání očekávajícího okna v závislosti na umístění nákladu na pásovém dopravníku.
  4. 4. Způsob sledování údajů podle nároku 3, vyznačující se tím, že zahrnuje zvětšení délky doby trvání očekávaného průchodu pro větší rozestupy nákladů a snížení délky doby trvání očekávaného průchodu pro menší rozestupy nákladů.
  5. 5. Způsob sledování údajů podle nároku 1, vyznačující se tím, že zahrnuje krok:
    vyjmutí záznamu o nákladu z ovladače (C) pásového dopravníku v případě, když náklad není zaznamenán druhým* čidlem (22), během- doby trvání očekávajícího okna.
  6. 6. Způsob sledování údajů podle nároku j., vyznačující se tím, že dále zahrnuje krok:
    řazení seznamu záznamů o nákladech v ovladači (C) pásového dopravníku, odpovídajících nákladům na pásovém —dopravní ku^—---— — -------- -------------------- — — ---------- — ~ 'že^řazMňí njvédgfíéno“ seznamu o nákladech obsahuje plynulé vypisování uvedených záznamů o nákladech do sloučeného řídícího plánu uloženého v paměti.
  7. 8. Způsob sledování údajů podle nároku 7, vyznačující se tím, že dále obsahuje krok;
    přidávání záznamu o nákladu k seznamu záznamů o nákladech, když je prvním čidlem zjištěn přední okraj nákladu.
  8. 9. Způsob sledování údajů podle nároku 7, vyznačující se tím, že dále obsahuje krok spočívající ve vyjmutí záznamu o nákladu ze seznamu záznamů o nákladech, když náklad dosáhne cílové stanice.
  9. 10. Způsob sledování údajů podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje kroky;
    čítání očekávajících oken, v jejichž rozsahu nejsou zjištěny náklady, vytvoření podmínky za stavu vzpříčení nákladu, kdy je dosaženo prahového počtu a předání uvedeného stavu při vzpříčení do pomocného prostředku pro zpracování.
  10. 11. Způsob sledování údajů týkajících se nákladu dopravovaném na vícesegmentovém pásovém dopravníku mezi výchozí stanicí, * opatřenou prvním čidlem, cílovou stanicí opatřenou druhým čidlem a spojem vícesegmentového pásového dopravníku, opatřeném rovněž čidlem, vyznačující se tím, že sestává z kroků;
    vytvoření záznamu o nákladu v místě výchozí stanice, snímání předního okraje nákladu v místě výchozí stanice prvním čidlem, uložení záznamu o nákladu do programovatelného ovladače (C) a stanovení pole údajů pro řízení prvního segmentu pásového dopravníku, vytváření impulzového signálu s počtem impulzů přímo úměrným uběhlé délce pásu prvního segmentu pásového dopravníku, stanovení vzdálenostního pole pro záznam o nákladu, obsahujícího menší ze vzdáleností mezi nákladem a předcházejícím nákladem na pásu prvního segmentu, vypočítanou z impulzových signálů a vzdálenosti mezi nákladem a čidlem nákladů u prvního spoje segmentů, .^^^^sjíanoyení^^pčeká-vaj-íciho-okna-szi^-dé-l-ky!;—pásu-^dopravní-kuy^^;označujícího očekávající přísun nákladu k prvnímu spoji mezi —segmency-—jpásOvéhO--^áOpřavHrKu, zarozené-- na poctu impulzů signálu, snímání předního okraje nákladu v místě prvního spoje mezi segmenty pásového dopravníku a vytváření signálu, předávání signálu do ovladače ( C), porovnávání vzdálenosti mezi prvním čidlem a prvním spojem mezi segmenty pásového dopravníku se vzdáleností uběhlou pásem dopravníku od okamžiku, kdy byl náklad naložen na pás, aby byl dopravován mezi výchozí stanicí a prvním spojem mezi segmenty pásového dopravníku a zjišťování prokluzu nákladu na pásu, aktualizování záznamu údajů v ovladači, založené na zjišťování prokluzu, aby tak tento záznam souhlasil se skutečnou polohou nákladu na pásu prvního segmentu pásového dopravníku, spojení záznamu údajů v ovladači s následujícím sousedním segmentem pásového dopravníku po přechodu nákladu na sousední segment dopravníku, ______ plynulé sledování a synchronizování záznamu o nákladu a fyzické polohy nákladu u každého spoje segmentů dopravníku a vyjmutí záznamu údajů o nákladu z ovladače, když náklad dosáhne-cílové-staniee.--------------- --------------------------------------------él2 .~z půs o b^^si’ edování- údaj ů“po'dre—‘ná: roku^lT;—význaďujítsí-^se stanovení uvedeného očekávajícího okna zahrnuje· “kroky:
    porovnávání maximální povolené hodnoty pro prokluz’ nákladu na pásu pásového dopravníku s hodnotou vzdálenostního pole mezi náklady a vybírání nižší hodnoty.
  11. 13. Způsob sledování údajů podle nároku 12, vyznačující se tím, že dále zahrnuje krok uchovávání záznamů o nákladech v paměti jako sloučeného řídícího plánu.
  12. 14. Způsob sledování údajů podle nároku 13, vyznačující se tím, lze dále zahrnuje krok uchovávání páru hodnot ukazovatelů v paměti, které označují adresy prvního a posledního záznamu o nákladu v paměti.
  13. 15. Způsob sledování údajů podle nároku 14, vyznačující se tím, že zahrnuje krok přiřazení hodnot ukazovatelů každému nákladu na pásovém dopravníku tak, že po sobě jdoucí náklady mají po sobě jdoucí hodnoty ukazovatelů.
  14. 16. Způsob sledování údajů podle nároku 15, vyznačující se tím, že zahrnuje krok:
    sestavování záznamů o nákladech od prvního nákladu do* posledního nákladu použitím hodnot ukazovatelů.
  15. 17. Způsob sledování údajů podle nároku 16 vyznačující se tím, že zahrnuje kroky odstranění první hodnoty ukažovatele náležející k záznamu o prvním nákladu, když tento náklad dosáhne spoje mezi segmenty pásového dopravníku a aktualizování seznamu tak, žehodnota — druhého ukazovatele a jí přiřazený záznam o nákladu se stane v paměti ovladače C prvním záznamem o nákladu.
  16. 18. Zařízení pro sledování nákladu a záznamu o nákladu, týkajícího se nákladu uloženého na nekonečném pásu dopravníku mezi výchozí stanicí a cílovou stanicí, vyznačující se tím, že je tvořeno záznamovým zařízením pro vytvoření záznamu o nákladu ve výchozí stanici (16), íft prvním čidlem (18), umístěným u výchozí stanice (16), pro· .snímání—předního-ok-raje^nákl-aďu^^™^,™^---ovladačem (C) pásového dopravníku, obsahujícím
    -komparátor^-ktery^jné-spojen”s první’m“čidlem (18) a pásovým dopravníkem, kde ovladač (C) pásového dopravníku je upraven pro příjem a skladování uvedeného záznamu o nákladech jako bloku údajů, zahrnujících velikost vzdálenostního pole v okamžiku, kdy uvedený přední okraj nákladu na pásu je zaznamenán prvním čidlem (18), přičemž ovladač (C) je programovatelný pro provádění funkcí spojených se sledováním nákladů, kódovacím zařízením E, úměrného vzdálenosti, uběhlé pro vytvoření signálu, přímo pásem 12 pásového dopravníku, které je propojeno s ovladačem (C) a druhým čidlem (22), umístěným v cílové stanici (20), pro snímání předního ovladačem ( C), vzdálenost mezi okraje nákladu, které je propojeno s přičemž uvedený komparátor porovnává prvním (18) a druhým čidlem (22) se* vzdáleností, kterou-urazí pás (12) pásového dopravníku od okamžiku, kdy byl náklad umístěn na pás (12), aby byl dopraven mezi prvním (18) a druhým (22) čidlem, čímž se urči jakýkoliv prokluz nákladu na pásu (12) pásového dopravníku a tím je záznam o nákladu v ovladači (C) aktualizován, aby tak odpovídal skutečné poloze nákladu na pásu (12) pásového dopravníku—v cílové stanici ( »PTO* sleaování —nákladu~ e nároku 18, vyznačuj rcr se tiffi, že pásový dopravníkový systém je tvořen· viuesegmentovym pásovým dopravníkem, který obsahuje dále řadu čidel, z nichž každé je umístěné u přechodu mezi segmenty pásového dopravníku pro snímání předního okraje nákladu u tohoto přechodu a je spojeno s ovladačem (C) , přičemž zařízení je dále opatřeno řadou kódovacích zařízení, každé pro jednotlivý segment pásového dopravníku, přičemž tato kódovací zařízení jsou spojena s ovladačem (C), pro aktualizování záznamu o nákladech v ovladači (C), aby tak tento záznam odpovídal skutečné poloze nákladu na pásovém dopravníku, na každém přechodu mezi jeho segmenty.
  17. 20. Zařízení podle nároku 19, vyznačující se tím, že prvním čidlem (18) a druhým čidlem (22) jsou fotobuňky.
CZ951563A 1993-10-15 1994-10-14 Data monitoring method of a load conveyed onto a conveyor belt and apparatus for making the same CZ156395A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/137,846 US5335777A (en) 1993-10-15 1993-10-15 Method and apparatus for belt conveyor load tracking

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ156395A3 true CZ156395A3 (en) 1996-02-14

Family

ID=22479295

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ951563A CZ156395A3 (en) 1993-10-15 1994-10-14 Data monitoring method of a load conveyed onto a conveyor belt and apparatus for making the same

Country Status (25)

Country Link
US (1) US5335777A (cs)
JP (1) JP3774228B2 (cs)
CN (1) CN1045275C (cs)
AU (1) AU669461B2 (cs)
BR (1) BR9405638A (cs)
CA (1) CA2151916C (cs)
CZ (1) CZ156395A3 (cs)
DE (2) DE4497816T1 (cs)
ES (1) ES2109142B1 (cs)
FI (1) FI108290B (cs)
FR (1) FR2711262B1 (cs)
GB (1) GB2288253B (cs)
HK (1) HK1006634A1 (cs)
HU (1) HU218990B (cs)
IT (1) IT1276333B1 (cs)
MY (1) MY111424A (cs)
NO (1) NO952345L (cs)
NZ (1) NZ275212A (cs)
PL (1) PL173850B1 (cs)
RU (1) RU2127702C1 (cs)
SE (1) SE509042C2 (cs)
SG (1) SG44375A1 (cs)
TW (1) TW283225B (cs)
WO (1) WO1995010470A1 (cs)
ZA (1) ZA948008B (cs)

Families Citing this family (56)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4320403A1 (de) * 1993-06-19 1994-12-22 Truetzschler Gmbh & Co Kg Verfahren und Vorrichtung zum Bereitstellen von Faserballen z. B. aus Baumwolle, Chemiefasern u. dgl. in einer Reihe entlang z. B. einer Faserballenabtragmaschine
DE4427696C2 (de) * 1994-08-04 1997-06-12 Telair Int Cargo Sys Gmbh Verfahren und Ladesystem zum Beladen eines Frachtraums in einem Flugzeug
US6267661B1 (en) 1996-10-03 2001-07-31 Richard Archer Melville Apparatus and process for meat packing
US6986418B2 (en) * 1998-12-10 2006-01-17 Martin Engineering Company Conveyor belt cleaner scraper blade with sensor and control system therefor
US6220444B1 (en) 1999-03-15 2001-04-24 Industrial Dynamics Co., Ltd. Method and apparatus for marking containers with magnetic code and detecting the marked container using a magnetic sensing device
US6711461B2 (en) 2001-03-20 2004-03-23 Lockheed Martin Corporation Object and method for accessing of articles for reliable knowledge of article positions
EA003307B1 (ru) * 2002-04-16 2003-04-24 Ежов Владимир Александрович Способ идентификации перемещаемых объектов и система для его осуществления
US7263409B2 (en) * 2003-08-29 2007-08-28 Jervis B. Webb Company Method and apparatus for tracking a load on a conveyor system
US7591366B2 (en) * 2005-06-07 2009-09-22 Hytrol Conveyor Company, Inc. Conveyor system and method for accumulating packages of varying lengths
US7894934B2 (en) * 2006-12-05 2011-02-22 Veyance Technologies, Inc. Remote conveyor belt monitoring system and method
US8284993B2 (en) * 2009-06-18 2012-10-09 Hytrol Conveyor Company, Inc. Decentralized tracking of packages on a conveyor
JP5655200B2 (ja) * 2009-09-03 2015-01-21 株式会社フジシール 物品搬送装置
US8504195B2 (en) * 2009-09-08 2013-08-06 Jervis B. Webb Company Method and apparatus for radio-controlled friction drive conveyor system
AT508864B1 (de) * 2009-10-02 2012-04-15 Tgw Mechanics Gmbh Fördereinrichtung und verfahren zur überprüfung der einhaltung eines mindestabstandes zwischen zwei förderobjekten
IT1401529B1 (it) * 2010-08-18 2013-07-26 Tenova Spa Metodo e sistema di controllo e tracking della carica di materiale trasportata da un convogliatore continuo di alimentazione di un forno metallurgico, particolarmente un forno elettrico per la produzione di acciaio
DE102011003381A1 (de) * 2011-01-31 2012-08-02 Windmöller & Hölscher Kg Verfahren und System zum Abarbeiten von Aufträgen zur Herstellung von Säcken
DE102011003380B4 (de) * 2011-01-31 2013-06-06 Windmöller & Hölscher Kg Verfahren und ein System zum Abarbeiten zumindest zweier aufeinander folgender Aufträge zur Herstellung von Säcken
CN102357467B (zh) * 2011-09-16 2014-10-01 深圳市远望谷信息技术股份有限公司 在图书分检线上分拣图书的方法及装置
JP5696645B2 (ja) * 2011-11-07 2015-04-08 株式会社ダイフク 搬送設備および被搬送物の位置追跡データの修正方法
EP2776239B1 (en) 2011-11-10 2016-09-21 Packsize LLC Elevated converting machine with outfeed guide
US8733656B2 (en) 2012-05-22 2014-05-27 Cognex Corporation Code and part associating method and apparatus
CN103569628A (zh) * 2012-07-18 2014-02-12 上海朝洋机电设备有限公司 测距数粒和定距移动的定量数粒方法及装置
DE102014103331A1 (de) * 2014-03-12 2015-09-17 Mosca Gmbh Steuerungsvorrichtung und -verfahren für eine Umreifungsmaschine
CN104016100B (zh) * 2014-06-19 2015-12-09 龙岩烟草工业有限责任公司 皮带打滑的检测方法及装置
US10093438B2 (en) 2014-12-29 2018-10-09 Packsize Llc Converting machine
DE102015224337A1 (de) * 2015-12-04 2017-06-08 Lenze Automation Gmbh Elektrisches Antriebssystem
CN109311256B (zh) 2016-06-16 2021-06-22 派克赛泽有限责任公司 箱模板生产系统和方法
US10850469B2 (en) 2016-06-16 2020-12-01 Packsize Llc Box forming machine
CN105966829A (zh) * 2016-07-18 2016-09-28 深圳市欣视景科技股份有限公司 一种输送机快件自动计数装置
US11242214B2 (en) 2017-01-18 2022-02-08 Packsize Llc Converting machine with fold sensing mechanism
SE541921C2 (en) 2017-03-06 2020-01-07 Packsize Llc A box erecting method and system
CN109178428A (zh) * 2017-03-10 2019-01-11 李鲜元 一种保护套管计数方法
DE102017106533B4 (de) 2017-03-27 2019-10-10 Sick Ag Vorrichtung und Verfahren zum Positionieren von Objekten
SE540672C2 (en) 2017-06-08 2018-10-09 Packsize Llc Tool head positioning mechanism for a converting machine, and method for positioning a plurality of tool heads in a converting machine
US11173685B2 (en) 2017-12-18 2021-11-16 Packsize Llc Method for erecting boxes
CN108202986A (zh) * 2017-12-30 2018-06-26 芜湖瑞佑工程设备技术有限公司 用于仪表自动化生产线的皮带机
WO2019178738A1 (zh) * 2018-03-20 2019-09-26 深圳前海达闼云端智能科技有限公司 物品定位方法及系统
US11247427B2 (en) 2018-04-05 2022-02-15 Avercon BVBA Packaging machine infeed, separation, and creasing mechanisms
US11305903B2 (en) 2018-04-05 2022-04-19 Avercon BVBA Box template folding process and mechanisms
CN110386433A (zh) * 2018-04-19 2019-10-29 广东达源设备科技有限公司 卡板的报警系统
JP7189499B2 (ja) * 2018-05-07 2022-12-14 オムロン株式会社 センサシステム
US11634244B2 (en) 2018-06-21 2023-04-25 Packsize Llc Packaging machine and systems
SE543046C2 (en) 2018-09-05 2020-09-29 Packsize Llc A box erecting method and system
US11814206B2 (en) 2018-09-07 2023-11-14 Packsize Llc Adaptive acceleration control for packaging machine
US11408489B2 (en) * 2018-10-23 2022-08-09 Roche Diagnostics Operations, Inc. Belt drive system
CN109516161A (zh) * 2018-10-31 2019-03-26 红塔烟草(集团)有限责任公司 一种流水生产线上独立有型物料间距的控制方法
WO2021011833A1 (en) * 2019-07-16 2021-01-21 Fives Intralogistics Corp. Range sensing conveyor package management system for measuring and controlling density of parcels on a conveyor
US11524474B2 (en) 2018-11-30 2022-12-13 Packsize Llc Adjustable cutting and creasing heads for creating angled cuts and creases
DE112020000348T5 (de) 2019-01-07 2021-09-16 Packsize Llc Kartonaufrichtungsmaschine
AT522235B1 (de) 2019-02-15 2021-06-15 Tgw Mechanics Gmbh Fördereinrichtung zum abstandslosen und drucklosen oder druckarmen Stauen von Objekten und Betriebsverfahren hierfür
US11701854B2 (en) 2019-03-14 2023-07-18 Packsize Llc Packaging machine and systems
CN110844459B (zh) * 2019-10-09 2021-03-12 江苏东大集成电路系统工程技术有限公司 一种跨传送带的包裹跟踪方法
DE102020105217B3 (de) * 2020-02-27 2021-02-25 Deutsche Post Ag Verfahren zum Verfolgen von Packstücken auf einer Förderstrecke
CN111301986B (zh) * 2020-03-05 2021-09-07 北京航天拓扑高科技有限责任公司 一种贮柜布料带打滑判定方法及报警系统
CN111644609B (zh) * 2020-05-29 2021-11-02 中冶华天工程技术有限公司 垂直造型线浇注产品统计的方法
KR102415117B1 (ko) * 2020-08-25 2022-07-01 (주)자비스 엔코더 방식의 위치 결정 시스템 및 그에 의한 위치 결정 방법

Family Cites Families (29)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2880891A (en) * 1956-12-31 1959-04-07 Gen Railway Signal Co Conveyer control system
US2990965A (en) * 1958-05-22 1961-07-04 Stewart Warner Corp Conveyor control system
US3000519A (en) * 1958-09-23 1961-09-19 Stewart Warner Corp Automatic sortation system control
US3252595A (en) * 1962-04-30 1966-05-24 Fmc Corp Article sorting system
US3587856A (en) * 1967-09-05 1971-06-28 Jerome H Lemelson Coding and routing apparatus and method
US3799365A (en) * 1970-02-02 1974-03-26 Rapistan Inc Cargo handling system
US3648838A (en) * 1970-06-19 1972-03-14 Paul Hiromura Airline baggage transfer system and method
US3709381A (en) * 1970-07-01 1973-01-09 Rapistan Inc Cargo handling system and method
US3752312A (en) * 1971-02-16 1973-08-14 L Soltanoff Label, method and system for baggage handling
GB1360518A (en) * 1971-03-12 1974-07-17 Linder Gmbh Alex Method for the destination control of objects fed into a distri buting conveying system and distributing conveying system for performing such method
US3849633A (en) * 1972-01-04 1974-11-19 Westinghouse Electric Corp Object identifying apparatus
US3786939A (en) * 1972-10-19 1974-01-22 Rapistan Inc Method and apparatus for sorting articles on a conveyor utilizing a shift register and a time varying code control mechanism
US3915284A (en) * 1973-11-23 1975-10-28 Bendix Corp Automatic object routing system
US3955678A (en) * 1974-08-09 1976-05-11 American Chain & Cable Company, Inc. Sorting system
US4181947A (en) * 1978-05-23 1980-01-01 Rapistan, Incorporated Conveyor sorting system
US4249661A (en) * 1978-06-09 1981-02-10 Lem Hans J Conveyor sortation system
DE2829474C2 (de) * 1978-07-05 1986-07-10 Ruhrkohle Ag, 4300 Essen Sicherheitseinrichtung für Gurtbänder mit Produkten- und Personenbeförderung
US4239434A (en) * 1979-04-09 1980-12-16 The Boeing Company Weight coded delivery conveyor system
US4501365A (en) * 1981-10-26 1985-02-26 Industrial Automation Corp. Transfer system
US4542808A (en) * 1983-06-30 1985-09-24 House Of Lloyd, Inc. Order filling system
US4776464A (en) * 1985-06-17 1988-10-11 Bae Automated Systems, Inc. Automated article handling system and process
JPS62249812A (ja) * 1986-04-24 1987-10-30 Nippon Steel Corp コンベア移動距離制御方法
SU1475872A1 (ru) * 1987-01-06 1989-04-30 Северный научно-исследовательский институт промышленности Способ управлени сортировкой штучных грузов на конвейере
DE3783137T2 (de) * 1987-12-18 1993-05-06 Elpatronic Ag Regelvorrichtung fuer foerderanlagen.
JPH01214512A (ja) * 1988-02-18 1989-08-28 Mitsubishi Electric Corp 位置表示制御装置
JP2652795B2 (ja) * 1988-03-31 1997-09-10 日本ゼオン株式会社 ジエン系重合体ゴムの製造方法及びゴム組成物
IT1217694B (it) * 1988-05-23 1990-03-30 Francesco Canziani Metodo per il controllo dell'esatto posizionamento degli oggetti da smistare in un impianto di smistamento automatico
FR2639442B1 (fr) * 1988-11-18 1990-12-28 Loire Electronique Dispositif de controle d'avance d'une charge transportee sur un convoyeur
JP2932180B1 (ja) * 1998-07-01 1999-08-09 西川産業株式会社 寝 具

Also Published As

Publication number Publication date
HUT74204A (en) 1996-11-28
BR9405638A (pt) 1999-09-08
ITRM940662A1 (it) 1996-04-13
SE9502172L (sv) 1995-08-10
AU8075094A (en) 1995-05-04
FI952921A0 (fi) 1995-06-14
ITRM940662A0 (it) 1994-10-13
NZ275212A (en) 1997-12-19
RU2127702C1 (ru) 1999-03-20
SE509042C2 (sv) 1998-11-30
MY111424A (en) 2000-04-29
WO1995010470A1 (en) 1995-04-20
HK1006634A1 (en) 1999-03-05
NO952345L (no) 1995-08-14
SE9502172D0 (sv) 1995-06-15
CA2151916A1 (en) 1995-04-20
ES2109142A1 (es) 1998-01-01
HU9501517D0 (en) 1995-08-28
JP3774228B2 (ja) 2006-05-10
SG44375A1 (en) 1997-12-19
NO952345D0 (no) 1995-06-14
HU218990B (hu) 2001-01-29
FR2711262B1 (fr) 1999-02-12
FI952921A (fi) 1995-08-14
FR2711262A1 (fr) 1995-04-21
CN1115572A (zh) 1996-01-24
CA2151916C (en) 1998-06-30
PL173850B1 (pl) 1998-05-29
AU669461B2 (en) 1996-06-06
GB9510371D0 (en) 1995-07-19
IT1276333B1 (it) 1997-10-28
ES2109142B1 (es) 1998-07-01
PL309360A1 (en) 1995-10-02
ZA948008B (en) 1995-05-31
GB2288253A (en) 1995-10-11
DE4497816T1 (de) 1995-12-21
JPH08504734A (ja) 1996-05-21
GB2288253B (en) 1998-04-15
FI108290B (fi) 2001-12-31
TW283225B (cs) 1996-08-11
US5335777A (en) 1994-08-09
DE4497816B4 (de) 2010-01-07
CN1045275C (zh) 1999-09-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ156395A3 (en) Data monitoring method of a load conveyed onto a conveyor belt and apparatus for making the same
US4181947A (en) Conveyor sorting system
AU2004270645B2 (en) Method and apparatus for tracking a load on a conveyor system
US6323452B1 (en) Feeding system and method for placing a plurality of objects on a tray of an automated sorting system
US4604704A (en) High-speed microprocessor-controlled branch conveyor
US4672553A (en) Order processing method and apparatus
EP0310411A1 (en) A method of and apparatus for separating articles conveyed by a conveyor system
US8037994B2 (en) Apparatus and method for sorting non-sorted containers in an order-picking system
WO1990009849A1 (en) A method of controlling sorting system, and a sorting system thus controlled
US4610361A (en) Conveyor and associated control system for sorting poultry carcasses
GB2142600A (en) Conveyor sorting system
US4198758A (en) Chain measuring and conveyor control system
KR100332555B1 (ko) 벨트컨베이어화물트랙킹을위한방법및장치
KR20000009657A (ko) 단일 라인 다품종 소량 생산 시스템
US10526146B1 (en) Material handling system and article transfer
KR19980013644A (ko) 물류시스템의 이송 관리 장치 및 그 방법
JPH05186033A (ja) トラッキング制御装置
JPH02209310A (ja) 搬送制御装置
JPS61291315A (ja) 製品トラツキング装置診断方法
JP2000318811A (ja) ピッキング・仕分けシステム
JPH09198109A (ja) 物流設備のトラッキングシステムとその処理方法、トラッキング処理の作成方法
JPH07206149A (ja) ベルトコンベア上の搬送品情報表示システム
JPH10156289A (ja) 郵便物区分装置及び方法
MXPA06002352A (en) Method and apparatus for tracking a load on a conveyor system
JP2000072227A (ja) 合流装置

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic