CS237329B2 - Knitting machine - Google Patents

Knitting machine Download PDF

Info

Publication number
CS237329B2
CS237329B2 CS821446A CS144682A CS237329B2 CS 237329 B2 CS237329 B2 CS 237329B2 CS 821446 A CS821446 A CS 821446A CS 144682 A CS144682 A CS 144682A CS 237329 B2 CS237329 B2 CS 237329B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
sinkers
needles
needle
knitting machine
needle bed
Prior art date
Application number
CS821446A
Other languages
English (en)
Other versions
CS144682A2 (en
Inventor
Alfred Buck
Original Assignee
Memminger Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Memminger Gmbh filed Critical Memminger Gmbh
Publication of CS144682A2 publication Critical patent/CS144682A2/cs
Publication of CS237329B2 publication Critical patent/CS237329B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/06Sinkers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)

Description

Pletací stroj alespoň s jedním jehelním lůžkem· je osazen paralelně vedenými a podélně posuvnými jehlami řízenými jehelní zámkovou dráhou. Mezi jehlami jsou umístěny platiny se stvolem, ovládané platinovou zámkovou dráhou a přečnívající přes jehelní lůžko. Platiny jsou uloženy pohyblivě v podélném směru jehel a napříč k nim a v místě pletení se pohybují po uzavření proti ' odtahovacímu pohybu jehel a napříč k nim směrem ven a po odhození očka proti vysouvacímu pohybu jehel a napříč k nim směrem dovnitř.
Ke zvýšení pracovní rychlosti pletacího stroje a k dosažení malé rozteče jehel jsou platiny svými stvoly vedeny při současném vytvoření vodicích lišt pro sousední stvoly jehel v jehelním lůžku a přímo na jehelním lůžku je umístěn vysouvací zámek, udělující platinám, příčný pohyb vůči jehlám.
Vynález, se týká pletacího stroje s jehelním lůžkem osazeným rovnoběžně vedenými a podélně posuvnými jehlami řízenými jehelní zámkovou dráhou, mezi které vyčnívají platiny se stvolem ovládané platinovou zámkovou dráhou, které přečnívají přes jehelní lůžko, jsou uloženy pohyblivě v podélném směru jehel a napříč к nim a pohybují se v místě pletení po uzavření proti odtahovacímu pohybu příslušných jehel a napříč к nim směrem ven a po odhození očka proti vysouvacímu pohybu jehel a napříč к nim směrem dovnitř.
Okrouhlý pletací stroj tohoto typu je známý z DOS č. 20 25 144. Tím, že se platiny po uzavření, to znamená během vlastní tvorby očka, pohybují proti stahovacímu pohybu jehel, se dosáhne toho, že dráha jehel během stahovacího pohybu je značně kratší, takže jehelní zámková křivka může být mnohem méně strmá. To umožňuje podstatné zvýšení pletací rychlosti, aniž by bylo spojené s nadměrným namáháním jehel. Příčný pohyb platin vzhledem к příslušným jehlám, následující po uzavření, slouží к tomu, aby se platiny přemístily do správné polohy pro odhození oček.
Po skončené tvorbě očka, když se příslušná jehla znovu vysouvá, se příslušné platiny vrátí proti vysouvacímu pohybu jehly zpátky do výchozí polohy; přitom se nejprve pohybují napříč к jehlám, aby se dosáhlo toho, že svým hrdlem a nosem uzavírají polohotovou řadu oček a zabraňují unášení pleteniny jehlami vykonávajícími vysouvací pohyb.
Platiny jsou u tohoto okrouhlého pletacího stroje opřeny svým stvolem o platinovou zámkovou dráhu, která je umístěna vně platinového kruhu přišroubovaného к jehelnímu válci.
Platinový kruh je opatřen vodorovnou přírubou s radiálními drážkami, ve kterých jsou jednotlivé platiny vedeny radiálně pohyblivě. Ovládání radiálního pohybu platin napříč к jehlám se provádí speciálním vytvořením platinové zámkové dráhy, která slouží současně к řízení vysouvání platin, a ke které je přiřazen zámek platin, umístěný na pevné hlavě stroje, přesahující přes přírubu platinového kruhu.
Konstrukce tohoto okrouhlého pletacího stroje je poměrně složitá a má mimo jiné za následek, že jehly zasazené do< vodicích drážek jehelního válce jsou obklopeny nejen platinovým kruhem, ale i platinovou zámkovou dráhou a stvoly platin. Kromě toho je zámková dráha platin, která ovládá dva pohyby, poměrně složitá, a rozteč jehel nesmí klesnout pod určitou minimální hodnotu, protože jinak není možné spolehlivé uložení platin v drážkách příruby platinového kruhu.
Účelem vynálezu je vytvořit pletací stroj s platinami pohyblivými podélně a napříč к pohybu jehel tak, aby při jednoduché a provozně spolehlivé konstrukci umožňoval velmi jemnou rozteč jehel a současně vysokou pracovní rychlost.
Podstata vynálezu spočívá v tom, že platiny jsou svým stvolem za současného vytvoření vodicích lišt pro sousední stvoly jehel vedeny v jehelním lůžku a bezprostředně na jehelním lůžku je upraven vysouvací zámek udělující platinám pohyb napříč к jehlám.
Tím, že stvoly platin tvoří přímo vodicí lišty pro stvoly jehel, je možno dosáhnout velice jemné rozteče jehel, jejíž minimální hodnota je omezena pouze tloušťkou platin. Současně jsou jehly a platiny po sejmutí zámkového' pláště snadno přístupné a úplně odpadá platinový kruh obvyklý u okrouhlých pletacích strojů, takže konstrukce jo velice jednoduchá a jeho obsluha snadná. Umístění vysouvacího zámku platin přímo na jehelním lůžku dále zjednodušuje konstrukční poměry a umožňuje vynechat pro tento zámek komplikované křivkové plochy, takže se dá snadno vyrobit.
Podle výhodného provedení vynálezu zapadají platiny svým koiénkem upraveným na stvolu do platinové zámkové dráhy, která je umístěna za jehelním lůžkem a ovládá tedy zatahovací a vysouvací pohyb platin, který je protiběžný pohybu jehel.
Vysouvací zámek má křivkovou plochu, která je umístěna na základně jehelního lůžka a probíhá podél jehelního lůžka a je snímatelná nosem na stvolu každé platiny. Přitom může být křivková plocha tvořena šikmou plochou vytvořenou přímo na jehelním lůžku u jeho okraje a rozšiřující se směrem ven; tato šikmá plocha se dá velice snadno vytvořit s velkou přesností přímo při výrobě jehelního lůžka.
Zásadně je možné uložit stvoly jehel přímo na povrchu nosiče jehel mezi stvoly platin. Ke zlepšenému vedení jehel a ke snížení otěru je však výhodné, když jsou stvoly jehel uloženy radiálně na vodicích lištách vsazených do jehelního lůžka, mezi nimiž jsou stranově vedeny stvoly platin. Voidicí lišty mají tedy dvě funkce: jednak zajišťují boční vedení stvolů platin, a jednak tvoří dráhu pohybu pro stvoly jehel. Přitom je účelné, aby stvoly platin přečnívaly v radiálním směru o jistou vzdálenost přes stvoly jehel, takže stvoly jehel jsou vedeny spolehlivě v celé své radiální šířce. Pro trvalý spolehlivý záběr platin s jejich vysouvacím zámkem jsou platiny a/nebo jejich stvoly u vysouvacího zámku přitlačovány pružinami radiálně směrem dovnitř к tělesu jehelního lůžka. Aby hlavy jehel nebyly unášeny při vysouvacím pohybu platin, a aby se navazující část stvolu jehly nezdvihala od příslušné vodicí lišty, mohou být i stvoly jehel v oblasti mezi okrajem jehelního1 lůžka a vysouvacím zámkem přitlačovány pružinou radiálně dovnitř na těleso jehelního· lůžka.
U okrouhlého pletacího stroje může je237329 helní zámková dráha sestávat ze spojitě· do sebe přecházejících sinusových oblouků se stejnou křivostí, čímž se- zatížení jehel sníží na minimum a zabrání se přenášení nárazů a kmitání na jehly.- Analogickým způsobem může platinová zámková -dráha sestávat ze vzájemně navazujících oblouků s konstantní křivostí,- takže ani u platin nedochází k náhlým- pohybům, které by způsobovaly kmity a vyvolávaly velké urychlovací síly.
Pletací stroj může být vytvořen s jedinou řadou jehel v jehelním lůžku, tedy jato jednolůžkový stroj, avšak myšlenka vynálezu se dá samozřejmě použít i na dvoulůžkový pletací stroj. Takový stroj je potom opatřen druhou řadou jehel, - umístěnou ve druhém jehelním - lůžku, a mezi jehlami této druhé řady leží rovněž platiny vytvořené a ovládané stejně jato' platiny prvního lůžka.
Pletací stroj podle vynálezu může být jak plochý, tak okrouhlý pletací stroj, přičemž jehelní lůžko je v prvním případě ploché a ve druhém· případě je tvořeno jehelním válcem, případně talířem. V provedení jakojednolůžkový plochý pletací stroj se dosahuje té praktické výhody, že lze pracovat bez odtahování pleteniny a bez závaží, která jsou jinak nezbytná při každém novém začátku úpletu, například po odhození předchozí pleteniny. Rovněž je- možné u dvoulůžkového plochého pletacího stroje vytvořit jedno, například první jehelní lůžko- podle vynálezu, aby se pak na tornte stroji daly plést ploché úplety bez odtahování.
Vynález bude vysvětlen na příkladu okrouhlého pletacího stroje znázorněného na výkrese, kde značí obr. 1 jehelní válec se zámkovým pláštěm ve zjednodušeném schematickém pohledu ve výřezu, obr. 2 osový řez jehelním válcem podle obr. 1 v botorysném pohledu a v jiném měřítku, znázorňující jehlu a platinu, obr. 3 řez vedený jehelním válcem, jehlami a platinami v rovině III—III na obr. 2, obr. 4 výřez schematicky zakresleného jehelního válce podle obr. 1 v půdorysném pohledu, obr. 5 až 7 horní část jehelního válce podle obr. 2 a tři různé polohy jehel a platin, obr. 8 platinovou zámkovou dráhu a obr. 9 jehelní zámkovou dráhu pro jehelní válec podle obr. 1.
Jehelní válec 1 okrouhlého· pletacího· stroje, jehož ostatní známé části nejsou znázorněny, je na obvodu osazen jazýčkovými jehlami 2, které jsou uloženy vzájemně rovnoběžně a délkově posuvně. Jazýčkové jehly 2 nesou na svých stvolech 3 (obr. 2J jehelní kolénka 4, která zapadají do jehelní zámkové dráhy 5 v zámkovém plášti - 6, obklopujícím jehelní válec 1 a sestaveném z několika dílů. Neznázorněnými hnacími prvky se vyvolává relativní otočný pohyb mezi zámkovým pláštěm 6 a jehelním válcem 1, takže jehelní zámková dráha 5 uděluje jazýčkovým jehlám 2 vysouvací a zatahovací pohyb nutný k pletení.
Mezi dvěma sousedními jazýčkovými jehlami' 2- je vždy umístěna platina 7, která přečnívá přes okraj 8 jehelního- válce 1 a má háček. 9, hrdlo- 10 a zatahovací hranu 11. Každá platina 7 má stvol 12, kterým je vedena přímo* mezi stvoly 3 sousedních Jazýčk.ových jehel 2 po· jehelním, válci 1. Jak je vidět zejména z obr*. 3, jsou do jehelního válce 1 radiálně vsazeny vodicí - lišty 13 z materiálu odolného proti opotřebení, který tvoří se stvoly 3 jazýčtových jehel 2 a se stvoly 12- platin 7 vhodnou dvojici materiálu, pokud jde o tření. Vodicí lišty 13 jsou uloženy s roztečí jazýčkových jehel 2 a tvoří jednak radiální dosedací a pohybovou dráhu pro stvoly 3 jazýčkových jehel 2 a jednak boční vedení pro- stvoly 12 platin 7, které se posouvají v tomto- příkladě provedení přímo po plášti jehelního- válce 1. Platiny 7 tvoří tedy přímo- vodicí lišty pro stvoly 3 jazýčkových jehel 2.- Každý stvol 12 platiny 7 má platinové kolénko· 14, které- vyčnívá do platinové zámkové dráhy 15 v zámkovém plášti 6 a je jí řízeno· tak, že se platinám 7 uděluje protiběžný pohyb než vykonávají jazýčkové jehly 2, což bude ještě podrobně vysvětleno.
Na jehelním válci 1 je v blízkosti okraje 8 vytvořen vysouvací zámek 18 pro platiny 7, který má tvar šikmé plochy vysoustružené přímo- na jehelním válci 1 a rozšiřující se směrem ven. O' tuto šikmou plochu jsou opřeny platiny 7 nosem 17 upraveným na stvolu 12. Vysouvací zámek 16 způsobuje, jak je zřejmé z obr. 5- a 6, že při vysouvacím pohybu stvolu 12, vyvolaném platinovou zámkovou dráhou 15, - se platiny 7 pohybují vůči jazýčkovým jehlám 2 radiálně směrem ven. Aby se zajistilo, že nosy 17 platin 7 zůstanou v trvalém záběru s vysouvacím zámkem 16, působí na stvoly 12 platin 7 v-· oblasti vysouvacího· zámku 16 radiálně dovnitř směřující pružná síla, vyvolávaná dvěma nekonečnými tažnými šroubovými pružinami 18, které se opírají o- výstupky 19 na stvolech 12 platin 7. Stvoly 12 platin 7 přečnívají způsobem znázorněným na obr. 2 v radiálním směru o jistou míru přes stvoly 3 Jazýčkových jehel 2, takže stvoly 3 jehel 2 mohou vykonávat předepsaný pohyb, aniž by byly ovlivněny tažnými pružinami 18. Aby se zabránilo, unášení stvolů 3 jazýčkových jehel 2 v oblasti hlav jehel při radiálním, ven směřujícím pohybu platin 7, jsou jazýčkové jehly 2 v oblasti mezi vysouvacím zámkem 16 a okrajem. 8 Jehelního· válce 1 přitlačovány pružnou silou vyvozovanou nekonečnou šroubovou pružinou 20 radiálně k vodicím lištám
13. Stvoly 12 platin 7 jsou opatřeny otevřenou drážkou 21, která zajištujě, že radiální pohyblivost platin 7 není nepříznivě ovlivněna nekonečnou šroubovou pružinou 20.
Popsaný okrouhlý pletací stroj pracuje podle obr. 5 až 7 takto·: ve vysunuté poloze podle obr. 5 je jazýčková jehla 2 vysunuta jehelní zámkovou dráhou 5 nejdál nad okraj 8 jehelního válce 1. Sousední platina 7 leží na · jehelním- válci 1, přesahuje přes jeho· okraj 8 a uzavírá svým háčkem 9 a hrdlem 10 polohotovou řadu oček schematicky znázorněné pleteniny 22.
Po· · · zavedení nitě se pohybuje jazýčková jehla · 2 ovládaná jehelní zámkovou dráhou 5 směrem dolů (obr. 6), zatímco platina 7 ovládaná platinovou zámkovou dráhou 15 vykonává protiběžný pohyb, to znamená vysouvá se nahoru. Přitom naběhne nos 17 platiny 7 na šikmou plochu vysouvacího zámku 16, takže se platina 7 vykývne ve smě-ru šipky 23 radiálně směrem ven, to· znamená napříč k jazýčkovým jehlám 2. Tento· příčný pohyb má za následek, že pletenina 22 se uvolní z háčku 9 a hrdla 10 platiny 7. Radiální pohyb jednotlivých vedle sebe ležících platin 7 je na obr. 4 znázorněn pro· jedno pletací místo.
Po odhozu nastává, jak ukazuje srovnání jehelní zámkové dráhy 5 s platinovou zámkovou dráhou 15 (obr. 8, 9), určité uvolnění právě vytvořeného očka, jak je patrné ze vzájemného posunutí obou zámkových drah 5, 15. Potom je pohyb jazýčkové jehly 2 řízen opět směrem nahoru, zatímco· sousední platina 7 vykonává protiběžný pohyb, v jehož průběhu sklouzne její nos 17 po· šikmé ploše vysouvacího zámku 16 působením šroubových pružin 18 radiálně směrem dovnitř (obr. 7), takže háček 9 a hrdlo· 10 platiny 7 zachytí opět pleteninu 22 a zabrání, aby nebyla nadzdvižena jazýčkovými jehlami 2, které vykonávají vysouvací pohyb. Když jazýčková jehla 2 dojde do vysunuté polohy podle obr. 5, celý postup se opakuje.
Z obr. 9 je patrné, že jehelní zámková dráha 5 sestává ze sinusových oblouků, které db sebe plynule přecházejí a mají stejnou křivost; tím je zajištěno, že na jazýč-

Claims (8)

  1. PŘEDMĚT
    1. Pletací stroj s nejméně jedním jehelním lůžkem, osazeným rovnoběžně vedenými a podélně posuvnými jehlami řízenými jehelní zámkovou dráhou, mezi které vyčnívají platiny se stvolem ovládané platinovou zámkovou dráhou, které přečnívají přes jehelní lůžko, jsou uloženy pohyblivě v· podélném směru jehel a napříč k nim a pohybují se v místě pletení po· uzavření proti odtahovacímu pohybu příslušných jehel a napříč k nim směrem ven a po odhození očka proti vysouvacímu pohybu jehel a napříč k nim směrem dovnitř, vyznačený tím, že platiny (7) jsou svým stvolem (12) za současného vytvoření vodicích lišt pro sousední stvoly (3) jehel (2) vedeny v jehelním lůžku a bezprostředně na jehelním· lůžku je upraven vysouvací zámek (16) udělující platinám· (7) pohyb napříč k jehlám (2j.
    kové jehly 2 nepůsobí náhlé nárazy a nepřenášejí se kmity. Analogicky ukazuje obr. 8, že · platinová zámková dráha 15 sestává z oblouků 24, které na sebe navazují, mají stejnou křivost a jsou spolu spojeny obloučky 25 s menším poloměrem křivosti. V důsledku toho· vykonávají i platiny 7 poměrně měkký pohyb bez rázů. · Společně zajišťují platiny 7 a jehelní zámková dráha 5 při malém namáhání jehel i platin vysokou pracovní rychlost pletacího· stroje.
    V popsaném příkladě provedení jde o jednolůžkový stroj, který je osazen jazýčkovými jehlami 2 a platinami 7 pouze na jehelním válci 1. V zásadě je možné vytvořit na principu vynálezu i dvoulůžkový pletací stroj. V takovém stroji je pak pouze přídavně umístěn talíř, který nese druhou řadu jehel, přičemž mezi jednotlivými jehlami této druhé řady jsou umístěny platiny stejného tvaru jako· platiny 7, řízené zámkovou dráhou na talířovém zámku. Těmto· platinám druhé řady je přiřazen vysouvací zámek, umístěný na talíři a analogický vysouvacímu zámku 16, který zajišťuje pohyb platin a jejich nosů napříč k jehlám.
    Zásadně podobným způsobem, jak bylo· vysvětleno v souvislosti s okrouhlým pletacím strojem, lze vynález realizovat i jako plochý pletací stroj v jednolůžkovém nebo· · dvoulůžkovém provedení. V tomto případě je místo jehelního válce nosičem jehel ploché jehelní lůžko-.
    Platiny 7 vytvořené jako zatahovací platiny umožňují i výrobu smyčkového plyše, přičemž potom různé délky smyček lze realizovat použitím různých zatahovacích platin, přizpůsobených zvolené délce smyček.
    Mimoto je samozřejmé, že novému pletacímu stroji popsaného druhu lze přiřadit vzorovací zařízení, aby bylo- možno vyrábět žakárové úplety a úplety s malým vzorem.
    vynalezu
  2. 2. Pletací stroj podle bodu 1, vyznačený tím, že platiny (7) vyčnívají platinovým· kolénkem (14) upraveným na stvolu (12) cto platinové zámkové dráhy (15), která je · umístěna za jehelním lůžkem.
  3. 3. Pletací stroj podle bodu 1 nebo 2, vyznačený tím, že vysouvací zámek (115) má křivkovou plochu, umístěnou na základně jehelního lůžka a probíhající podél jehelního lůžka, přičemž tato· křivková plocha je snímatelná nosem· (17) na stvolu (12) každé platiny (7).
  4. 4. Pletací stroj podle bodu 3, vyznačený tím, že křivková plocha je tvořena šikmou plochou, vytvořenou přímo na jehelním lůžku v blízkosti jeho· okraje (8) a rozšiřující se směrem ven.
  5. 5. Pletací stroj podle jednoho· z bodů 1 až 4, vyznačený tím, že stvoly (3) jehel (2) jsou radiálně uloženy na vodicích lištách (13) vsazených do jehelního lůžka, mezi nimiž jsou stranově vedeny stvoly (12) platin (7).
  6. 6. Pletací stroj podle bodu 5, vyznačený tm, že stvoly (12) platin (7) přečnívají v radiálním směru o· předem stanovenou míru přes stvoly (3) jehel (2).
  7. 7. Pletací stroj podle jednoho· z bodů 1 až 6, vyznačený tím, že jehelní zámková dráha (5) sestává ze sinusových oblouků s konstantní křivostí, které do sebe plynule přecházejí.
  8. 8. Pletací stroj podle jednoho z bodů 1 až 7, vyznačený tím, že platinová zámková dráha (15) sestává z oblouků (24) s konstantní křivostí, které na sebe navazují.
CS821446A 1981-03-03 1982-03-03 Knitting machine CS237329B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3108041A DE3108041C2 (de) 1981-03-03 1981-03-03 Strickmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS144682A2 CS144682A2 (en) 1984-12-14
CS237329B2 true CS237329B2 (en) 1985-07-16

Family

ID=6126237

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS821446A CS237329B2 (en) 1981-03-03 1982-03-03 Knitting machine

Country Status (10)

Country Link
US (1) US4532781A (cs)
EP (1) EP0059919B1 (cs)
JP (1) JPS58500175A (cs)
CS (1) CS237329B2 (cs)
DD (1) DD202190A5 (cs)
DE (1) DE3108041C2 (cs)
ES (1) ES8303567A1 (cs)
SU (1) SU1144622A3 (cs)
UA (1) UA7211A1 (cs)
WO (1) WO1982003096A1 (cs)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3246512C2 (de) * 1982-12-16 1985-02-21 Memminger Gmbh, 7290 Freudenstadt Strickmaschine
DE3247767C2 (de) * 1982-12-23 1985-06-20 Memminger Gmbh, 7290 Freudenstadt Verfahren zum Herstellen einer gestrickten oder gewirkten Maschenware und zur Durchführung dieses Verfahrens eingerichtete Strickmaschine
DE3311361C2 (de) * 1983-03-29 1986-07-24 SIPRA Patententwicklungs- und Beteiligungsgesellschaft mbH, 7470 Albstadt Strickmaschine zur Herstellung von Maschenware
DE3348030C2 (de) * 1983-03-29 1986-10-09 SIPRA Patententwicklungs- und Beteiligungsgesellschaft mbH, 7470 Albstadt Strickmaschine zur Herstellung von Maschenware
DE3321385A1 (de) * 1983-06-14 1984-12-20 Terrot Strickmaschinen GmbH, 7000 Stuttgart Maschenbildende maschine
DE3330530C1 (de) * 1983-08-24 1985-03-28 Memminger Gmbh, 7290 Freudenstadt Strickmaschine mit wenigstens einem Nadeltraeger
GB2182357B (en) * 1984-01-09 1988-08-10 Annedeen Hosiery Mill Inc Circular weft knitting method
DD224889A1 (de) * 1984-04-27 1985-07-17 Textima Veb K Vielsystemige rundstrickmaschine, insbesondere r/l-rundstrickmaschine
DE3433290C2 (de) * 1984-09-11 1986-09-18 SIPRA Patententwicklungs- und Beteiligungsgesellschaft mbH, 7470 Albstadt Strickmaschine
DE3510054C1 (de) * 1985-03-20 1986-10-09 Memminger Gmbh, 7290 Freudenstadt Strickmaschine mit wenigstens einem Nadeltraeger
DE3540685C1 (de) * 1985-11-16 1986-10-09 SIPRA Patententwicklungs- und Beteiligungsgesellschaft mbH, 7470 Albstadt Strickmaschine
DE3716711A1 (de) * 1987-05-19 1988-12-08 Memminger Gmbh Strickmaschine mit wenigstens einem nadeltraeger
ES2006045A6 (es) * 1988-01-13 1989-04-01 Jumberca Sa Dispositivo de posicionamiento de hilo en relacion a una aguja de una maquina de genero de punto.
DE3812240A1 (de) * 1988-04-13 1989-10-26 Alfred Buck Steuerungs- und fuehrungseinrichtung, inbesondere fuer einschliess- und abschlagplatinen bei maschenbildenden textilmaschinen sowie einschliess- und abschlagplatine fuer solche textilmaschinen
ES2058508T3 (es) * 1988-07-20 1994-11-01 Precision Fukuhara Works Ltd Tejedora circular para tejer tejidos.
FR2639659A1 (fr) * 1988-11-29 1990-06-01 Lu Sa Ho Procede de tricotage
US6176107B1 (en) * 1999-05-27 2001-01-23 Monarch Knitting Machinery Corp. Circular knitting machine with replaceable member for restricting vertical movement of sinkers
DE10015730B4 (de) * 2000-03-29 2012-09-13 Sipra Patententwicklungs- Und Beteiligungsgesellschaft Mbh Platine für eine insbesondere nach der Relativtechnik arbeitende Strickmaschine und mit einer derartigen Platine ausgerüstete Strickmaschine
KR100529026B1 (ko) * 2002-02-18 2005-11-16 김진수 양말편직기용 니들 실린더의 통살
DE502007003001D1 (de) * 2007-05-03 2010-04-15 Groz Beckert Kg Werkzeugsatz und Barre für eine Wirkmaschine
DE502008001941D1 (de) 2008-06-04 2011-01-13 Groz Beckert Kg Stricksystem mit einer nadelgetriebenen Abschlagplatine
KR101247279B1 (ko) 2011-07-28 2013-03-25 삼에스기계(주) 환편기용 실린더의 통살구조 및 그 열처리방법
RU2493301C2 (ru) * 2011-09-16 2013-09-20 Пай Лун Машинери Милл Ко., Лтд. Устройство фонтуры плосковязальной машины
CN105483924B (zh) * 2016-01-04 2023-03-21 经纬智能纺织机械有限公司 一种控制沉降片开合的装置及其全自动电脑横机
EP3418434B1 (de) * 2017-06-19 2019-05-01 Groz-Beckert KG Maschinenstrickwerkzeug, insbesondere maschinenstricknadel
US11313058B2 (en) * 2019-02-27 2022-04-26 Pai Lung Machinery Mill Co., Ltd. Flat knitting machine structure with adjustable gap between two knock-over bits
US20230001392A1 (en) 2019-12-06 2023-01-05 University Of South Carolina Steel mesh based catalyst with superior mechanical stability / magnetic separability

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US492539A (en) * 1893-02-28 Erick buckhalter and victor driesbach
FR7188E (fr) * 1907-06-01 G Lebocey & Fils Soc Métier circulaire à chutes multiples
DE342525C (cs) *
US1726255A (en) * 1929-08-27 Multiple band needle holdinq device for knitting machines
US575012A (en) * 1897-01-12 George frederick sturgess
GB189319814A (en) * 1893-10-21 1894-09-01 William Ingram James Improvements in Circular Knitting Machines.
GB189420835A (en) * 1894-10-31 1895-10-31 George Frederick Sturgess A Needle for Knitting Machines, its Manufacture and Application, and a New Method of Building Knitted Loops.
US1882430A (en) * 1928-12-26 1932-10-11 Hemphill Co Knitting stitch measuring mechanism and process
US1952928A (en) * 1929-12-21 1934-03-27 Hemphill Co Knitting machine and method
US2101005A (en) * 1930-03-20 1937-11-30 Hemphill Co Knitting machine
FR736507A (fr) * 1931-08-07 1932-11-24 Corps en forme de cordon avec enveloppe tubulaire tricotée, notamment conducteur (câble) à enveloppe tricotée, et dispositifs pour sa fabrication
US2090500A (en) * 1934-11-24 1937-08-17 Hemphill Co Method of knitting
DE2025144A1 (en) * 1969-05-23 1970-12-23 High-speed knitting machine
US3837185A (en) * 1970-01-16 1974-09-24 I Musil Method and apparatus for forming loops in circular knitting machines
DE2047401A1 (en) * 1970-09-26 1972-03-30 Bauder, Rolf, Dipl Ing , 7411 Reut hngen Betzingen, Schach, Wolfgang, Dipl Ing, 7410 Reutlingen Circular knitting machine - for knitting pile fabrics
DE2408924C2 (de) * 1974-02-25 1983-12-29 Alfred 7031 Bondorf Buck Vorrichtung zum Herstellen von Maschenwaren
DE2430824A1 (de) * 1974-06-27 1976-01-08 Harry Apprich Vorrichtung zur herstellung einer maschenware
DE2460868A1 (de) * 1974-12-21 1976-07-01 Harry Apprich Gewirkte oder gestrickte, nach der kuliertechnik aus mehreren faeden hergestellte maschenware
US4037434A (en) * 1976-03-26 1977-07-26 The Singer Company Closed cam track for a circular knitting machine
DE2642079A1 (de) * 1976-09-18 1978-03-23 Harry Apprich Lageranordnung fuer schieber am nadelzylinder einer strickmaschine
CS203670B1 (en) * 1979-01-04 1981-03-31 Otokar Chladek Stitch building method and circular knitting frame for carrying out this method

Also Published As

Publication number Publication date
WO1982003096A1 (en) 1982-09-16
US4532781A (en) 1985-08-06
DE3108041C2 (de) 1985-01-31
ES510049A0 (es) 1983-02-01
UA7211A1 (uk) 1995-06-30
EP0059919A1 (de) 1982-09-15
SU1144622A3 (ru) 1985-03-07
JPS58500175A (ja) 1983-02-03
EP0059919B1 (de) 1984-12-27
CS144682A2 (en) 1984-12-14
ES8303567A1 (es) 1983-02-01
DD202190A5 (de) 1983-08-31
JPH0213058B2 (cs) 1990-04-03
DE3108041A1 (de) 1982-09-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS237329B2 (en) Knitting machine
US3828582A (en) Improved knitting machine equipped with two part needles
KR100193530B1 (ko) 제편기
KR100470002B1 (ko) 하이(high)-로우(low)플러쉬편제품과이를제조하기위한장치및방법
EP0567282B1 (en) Flat knitting machine and a method of operating the rocking sinkers of the flat knitting machine
EP0751248B1 (en) Knitting and transfer cam for flat knitting machine
US4423606A (en) Method for mechanical stitch formation as well as knitting machine for carrying out the method
US4608841A (en) Knitting machine having a needle bed
CS257767B2 (en) Knitting frame
US5197303A (en) Needle selection device in a circular knitting machine with elastic jacks
EP0683257B1 (en) Circular knitting machine with knitting retention sinkers
US3426550A (en) Slide latch needle selector arrangement
CS276110B6 (en) Electromagnetic selective device of needles of a circular knitter, particularly for ladies&#39; panty hoses
ITFI930150A1 (it) Metodo per eseguire l&#39;unione di due lembi di un manufatto tubolare tessuto a maglia al termine della sua formazione.
US5163305A (en) Knitting machine with stitch retention sinkers
EP3983587B1 (en) A circular knitting machine and a method for moving the needles of a circular knitting machine
US3514976A (en) Cam box for flat knitting machines
GB1587922A (en) Method of stitch forming and a knitting machine for carrying out the method
US20220235501A1 (en) A circular knitting machine and a method for moving the needles of a circular knitting machine
US5275023A (en) Device on a knitting machine with slider needles and a slider needle for knitting machines
JPH0633350A (ja) 丸編機
US3331218A (en) Knitting machine having laterally deflectable needles
CN101748556B (zh) 不具有握持沉降片的针织机
US3385083A (en) Device for transferring stitches laterally and transversely on manual knitting machines
CS229020B1 (en) Single-cylinder circular knitting frame