UA73124C2 - Завантажувальний пристрій шахтної печі - Google Patents

Завантажувальний пристрій шахтної печі Download PDF

Info

Publication number
UA73124C2
UA73124C2 UA2001129045A UA2001129045A UA73124C2 UA 73124 C2 UA73124 C2 UA 73124C2 UA 2001129045 A UA2001129045 A UA 2001129045A UA 2001129045 A UA2001129045 A UA 2001129045A UA 73124 C2 UA73124 C2 UA 73124C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
loading
rotation
loading device
tray
main body
Prior art date
Application number
UA2001129045A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Франц-Йозеф Ірніч
Original Assignee
Зіммерманн & Янсен Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7912543&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA73124(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Зіммерманн & Янсен Гмбх filed Critical Зіммерманн & Янсен Гмбх
Publication of UA73124C2 publication Critical patent/UA73124C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21BMANUFACTURE OF IRON OR STEEL
    • C21B7/00Blast furnaces
    • C21B7/18Bell-and-hopper arrangements
    • C21B7/20Bell-and-hopper arrangements with appliances for distributing the burden
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27BFURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS IN GENERAL; OPEN SINTERING OR LIKE APPARATUS
    • F27B1/00Shaft or like vertical or substantially vertical furnaces
    • F27B1/10Details, accessories, or equipment peculiar to furnaces of these types
    • F27B1/20Arrangements of devices for charging

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Blast Furnaces (AREA)
  • Furnace Charging Or Discharging (AREA)
  • Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)
  • Heat Treatment Of Articles (AREA)
  • Tunnel Furnaces (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Muffle Furnaces And Rotary Kilns (AREA)

Abstract

Завантажувальний пристрій (100) шахтної печі (101) містить завантажувальний поворотний лоток (111), що складається з циліндричного основного корпусу (107), який повертається за допомогою першого приводу (119) навколо першої, по суті, вертикально орієнтованої осі (А1) повороту, і завантажувального лотка (111), який жорстко зв'язаний з випуском (107а) основного корпусу з можливістю спільного повороту. Завантажувальний поворотний лоток складається з верхньої частини (113), що примикає до випуску основного корпусу і розташована по своїй довжині під кутом до першої осі обертання, і нижньої частини (115), яка з'єднана з верхньою частиною з можливістю відносного повороту і обладнана другим приводом (127) для повороту навколо другої, по суті, вертикально орієнтованої осі (А2) повороту, що відстоїть від першої осі повороту.

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується завантажувального пристрою шахтної печі, особливо, доменної печі в обсязі ознак 2 обмежувальної частини пункту 1 формули винаходу.
Відома безліч різних завантажувальних пристроїв для завантаження матеріалом шахтних печей. Для рівномірного розподілу матеріалу, що завантажується, по поперечному перерізі шахти вже десятиліття назад були запропоновані обертові шихтові площадки з обертовими розподільниками, розташованими ексцентрично по відношенню до осі печі. У такому пристрої за рахунок проходження розвантажувального отвору розподільника над поперечним перерізом шахти по двом накладеним одна на одну круговим траєкторіям досягається досить рівномірний розподіл матеріалу, що завантажується, без утворення помітних конусних скупчень.
Дещо інше рішення відоме з патентного документа ФРН Мо 29515419 01. Пристрій містить поворотний лоток з циліндричним корпусом, що приводиться в обертання. На виході корпусу до нього приєднані кілька завантажувальних лотків з різним радіальним вильотом, а в корпусі розташований розподільний лоток, кінець 79 якого виходить в один із завантажувальних лотків. Розподільний лоток обертається разом з корпусом, причому його положення усередині корпусу може змінюватися для вибіркової взаємодії із завантажувальними лотками.
Така конструкція пристрою дозволяє цілеспрямовано регулювати профіль завантаження, однак пристрій є досить складним і дорогим для реалізації.
З патенту ФРН Мо 868913 відомі завантажувальні пристрої різних форм для доменних печей. Основними елементами цих пристроїв є перша лійка з розвантажувальним виходом у вигляді хобота для подачі матеріалу до кромки печі і друга лійка з вертикальним виходом для подачі матеріалу в центральну частину печі. Такий пристрій також характеризується дорожнечею і громіздкістю, крім того, він досить обмежений в плані досягнення бажаного профілю розподілу різних матеріалів, що завантажуються.
Ще один поворотний завантажувальний пристрій відомий з патентної заявки ФРН Мо 1169474, Пристрій с 29 містить декілька рівномірно розташованих по окружності розподільних лотків, один додатковий розподільний Ге) лоток поблизу центра та один зовнішній розподільний лоток. Завантаження усіх цих лотків здійснюється з лійки, яка направляється відповідним чином. Однак, у такій конструкції не забезпечується можливість вільної установки розвантажувального отвору в довільній точці поперечного переріза шахти. Крім того, пристрій дорогий і має складну конструкцію. З 30 Завантажувальний пристрій для шахтної печі відомий також з патентного документа ФРН Мо 2828718 С2та «с інших патентів цього ж патентовласника. Основним елементом пристрою є розподільний лоток з карданною підвіскою, який може бути встановлений під різними кутами до осі печі за допомогою використання відповідного - механізму, що обертає лоток навколо двох перпендикулярних одна одній осей. Цей пристрій забезпечує со завантаження матеріалу в шахту через визначені точки поперечного переріза шахти, однак його привід складний 35 | вимагає великого конструктивного простору. -
Задача, на рішення якої спрямований даний винахід, полягає в створенні більш компактного і менш матеріалоємного удосконаленого завантажувального пристрою зазначеного типу.
Відповідно до винаходу рішення поставленої задачі досягається за рахунок завантажувального пристрою, « який має ознаки за пунктом 1 формули винаходу. З 70 В основі винаходу лежить ідея жорсткого з'єднання завантажувального лотка з центральним основним с корпусом, що повертається, причому лоток орієнтований похило по відношенню до бічної стінки печі. з» Завантажувальний лоток розділений на верхню і нижню частини, нижня частина має можливість повороту по відношенню до верхньої частини. При такому рішенні передбачений лише один єдиний завантажувальний лоток (відносно невеликої загальної довжини), і його матеріалоємність невелика. Більш того, в даному рішенні не 45 потрібно ні розрахованого на великі механічні навантаження, і внаслідок цього масивного механізму повороту, 7 ані додаткового обертового розподільного пристрою, тому конструктивна складність і необхідний простір також оз відносно невеликі.
В кращому виконанні верхня і нижня частини завантажувального лотка виконані, по суті, циліндричними - (трубчастими), зокрема, еліптичними або напівеліптичними, і при відповідній установці нижньої частини під ка 20 кутом щодо верхньої частини вони утворюють разом трубу з двох частин, з'єднану під кутом з випуском основного корпусу. Таке виконання забезпечує безперешкодне надходження до шахти псевдорідкої субстанції,
Т» яке супроводжується низьким тертям.
Відносно прості геометричні співвідношення досягаються в тому випадку, коли вісь повороту нижньої частини проходить паралельно вертикальної осі повороту основного корпусу, причому ці осі перпендикулярні площини, що розділяє верхню і нижню частини завантажувального лотка, і в якій здійснюється завдання переміщення
ГФ) нижньої частини відносно верхньої частини.
Привід основного корпусу і верхньої частини краще виконаний у відомий спосіб і містить електродвигун з о передачею шестірня - зубчастий вінець колеса, причому зубчастий вінець, що знаходиться в зачепленні із шестірнею електродвигуна приводу, жорстко з'єднаний з основним корпусом для спільного повороту. Привід 60 нижньої частини в кращому прикладі виконання також містить передачу шестірня - зубчастий вінець колеса, при цьому зубчастий вінець охоплює випуск основного корпусу, зокрема, з можливістю відносного повороту. В першому кращому прикладі виконання з цим зубчастим вінцем колеса зв'язана конструкція із шатунів, що з'єднані за допомогою шарнірів на одному кінці з колесом, а за допомогою шарнірів на іншому кінці - з нижньою частиною завантажувального лотка. бо В альтернативному прикладі виконання привід нижньої частини завантажувального лотка містить вихідний вал, на найближчому до нижньої частини завантажувального лотка кінці якого передбачена шестірня, що знаходиться в зачепленні з іншим зубчастим вінцем колеса, який жорстко охоплює нижню частину завантажувального лотка для спільного повороту.
Як верхня, так і нижня частина в оптимальному виконанні виконані з можливістю повороту, по суті, на 3609.
З метою одержання попередньо заданого точного профілю завантаження матеріалу пропоноване рішення особливо вигідне при виконанні пристрою, щонайменше, з двома накопичувальними бункерами для першого і другого матеріалів, що завантажуються, які виходять в основний корпус і призначені для вибіркового випуску в нього матеріалу, що завантажується. Оскільки ступінь відкриття утримуючих заслінок визначається змінним 7/0 кутом повороту верхньої частини завантажувального лотка по відношенню до його нижньої частини, можливо забезпечувати подачу одного або іншого матеріалу, що завантажується, (а в необхідних випадках і інших додаткових матеріалів) у визначеній кількості через заздалегідь обрані точки поперечного перерізу шахтної печі.
В особливо оптимальному випадку таке диференційоване завантаження може здійснюватися в прикладі виконання, коли мається пристрій керування завантаженням, з боку входу якого передбачені засоби визначення 75 Кутового положення верхньої і нижньої частин (і, відповідно, положення змінної точки завантаження), а з боку виходу - приводи випускних заслінок накопичувальних бункерів.
У завантажувальному пристрої, що розуміється в більш широкому змісті, між накопичувальним бункером або накопичувальними бункерами передбачена група клапанів, яка у кращому прикладі виконання містить для кожного накопичувального бункера один клапан регулювання потоку матеріалу й один газонепроникний запірний клапан. Ця група клапанів в оптимальному варіанті виконана у вигляді компактного єдиного блоку, який краще має можливість зміщення разом зі зв'язаними з клапанами приводами по відношенню як до шахтної печі, так і до накопичувального бункера або накопичувальних бункерів.
Впускний фланець шахтної печі краще ущільнений щодо прилягаючого до нього фланця вказаної конструктивної групи клапанів. Особливо надійне і довговічне ущільнення досягається при використанні с
Компенсатора з притискним пристроєм, який компенсує теплове розширення. Такий пристрій містить гідравлічний притискний пристрій або термостатичні притискні елементи, як це відомо, наприклад, з о європейського патентного документа Мо 0609406 В1 даного заявника.
Далі, в оптимальному варіанті виконання між накопичувальним бункером або кожним накопичувальним бункером і конструктивною групою клапанів передбачена прийомна лійка На виході прийомної лійки «ф розташований клапан керування потоком, який відноситься до згаданої групи клапанів. Крім того, на випуску кожного накопичувального бункера у відповідній лійці розташований інший газонепроникний запірний клапан, що с дозволяє здійснювати подачу матеріалу в лійку без контакту матеріалу з поверхнями ущільнення клапана. «-
Переваги і корисні особливості винаходу очевидні з залежних пунктів, а також з нижченаведеного опису двох варіантів виконання, з посиланнями на креслення, де: о
Фіг. Та, 16 і 1в зображують установлений на шахтній печі завантажувальний пристрій в першому прикладі виконання на виді в частковому поздовжньому розрізі, в частковому поперечному розрізі, а також збільшений вид ділянки часткового поздовжнього розрізу,
Фіг. 2а, 26 і 28 зображують установлений на шахтній печі завантажувальний пристрій в другому прикладі виконання на виді в частковому поздовжньому розрізі, в частковому поперечному розрізі, а також збільшений вид «
Ділянки часткового поздовжнього розрізу, 8 с Фіг. З зображує структурно-функціональну схему керування завантажувальним пристроєм в одному прикладі й його виконання, «» Фіг. 4а, 46 та 4в схематично зображують встановлений на шахтній печі завантажувальний пристрій в третьому прикладі виконання на видах у поздовжньому розрізі уздовж перпендикулярних одна до одної площин і на спрощеному виді шахтної печі зверху. -і Відомості, що підтверджують можливість здійснення винаходу На Фіг.та-1в показаний на різних видах завантажувальний пристрій 100 для доменної печі 101 в першому прикладі виконання. Над завантажувальним о пристроєм 100 розташовані перший і другий накопичувальні бункери 103, 105 для першого і другого матеріалів, - що завантажуються. Бункери 103, 105 обладнані випускними патрубками 10За, 105а, що відкриваються або 5р закриваються за допомогою заслінок 1030, 10505. Випускні патрубки 10За, 105а виходять під прямим кутом друг де до друга в прийомну лійку 106 основного корпусу 107 завантажувального пристрою, у якому встановлена
Та» газонепроникна заслінка 109, що закриває при своєму повороті один з патрубків 103а або 105а. На нижній торцевій стороні основного корпусу 107, що утворює випуск 107а, за допомогою фланцевого з'єднання закріплений завантажувальний лоток 111.
Завантажувальний поворотній лоток 111 містить верхню частину 113 трубчастої форми, встановлену під кутом до випуску 107а, і нижню частину 115 також трубчастої форми і такого ж діаметра, як і верхня частина іФ) 113. Площина, що розділяє верхню частину 113 та нижню частину 115, паралельна площині випуску 107а, а ко подовжня вісь (вона є також віссю повороту) А! основного корпусу 107 перпендикулярно перетинає цю площину.
У цій розділовій площині верхня частина 113 і нижня частина 115 завантажувального лотка 111 з'єднані між бо собою за допомогою опорно-поворотного корпусу 117. З'єднання виконане таким чином, що нижня частина 115 може повертатися навколо осі А2 повороту, яка розташована під кутом до подовжньої осі цієї нижньої частини, але паралельна першій осі АТ повороту і відстоїть від неї. На Фіг, Та лініями "дві крапки - тире" показане друге положення повороту завантажувального лотка 111, в якому нижня частина 115 займає положення під іншим кутом до верхньої частини 113 у порівнянні з положенням, показаним суцільними лініями. (Для ясності б5 позиції елементів у другому положенні не проставлені).
Основний корпус 107 зв'язаний з першим приводом 119, який містить перший електродвигун 121 з першою привідною шестірнею 123 і зубчастий вінець 125 колеса, жорстко з'єднаний зі стінкою корпусу 107.
Завантажувальний лоток 111 зв'язаний із другим приводом 127, який містить другий електродвигун 129, другу привідну шестірню 131 і другий зубчастий вінець 133 колеса, установлений з можливістю повороту по відношенню до основного корпусу 107. До складу другого приводу 127 входить також вихідний вал 137 (Фіг.1в), який через ще одну шестірню 135 кінематично зв'язаний із зубчастим вінцем 133 колеса. На своєму кінці поблизу нижньої частини 115 вихідний вал 137 несе шестірню 139, що знаходиться в зачепленні із зубчастим вінцем 140 колеса, жорстко закріпленим на нижній частині 115 завантажувального лотка. Вихідний вал 137 зв'язаний за допомогою підшипникової втулки 137а та карабіна 113а з верхньою частиною 113 завантажувального лотка. 70 Матеріал, що завантажується, який знаходиться в накопичувальних бункерах 103, 105 при відкритті однієї або обох утримуючих заслінок 1035, 1055 надходить через прийомну лійку 106, основний корпус 107 і завантажувальний лоток 111 до того місця внутрішнього простору доменної печі 101, яке визначається, по-перше, кутовим положенням основного корпусу 107 і прикріпленої до нього верхньої частини 113 завантажувального лотка, а по-друге, кутовим положенням нижньої частини 115 завантажувального лотка /5 бтОСОВНО його верхньої частини 113, як це показано на Фіг. 16 у виді декількох накладених положень. Шляхом приведення в дію приводів 119 або 127 (керування приводами буде докладно описано далі) регулюється, з одного боку, кутове положення основного корпусу 107 і, тим самим, положення верхньої частини стосовно осі А1 повороту, а з іншого боку, кутове положення нижньої частини 115 стосовно осі А2 повороту. Приводи 119, 127 можуть функціонувати окремо, тобто працює тільки один привід, або одночасно, при цьому або синхронно, або 2о асинхронно. В результаті існує безліч способів керування дозованою подачею першого та/або другого матеріалу, що завантажується, до заздалегідь визначених точок внутрішнього простору доменної печі 101.
На Фіг.2а-2в представлений другий, модифікований приклад виконання завантажувального пристрою 100".
Більшість елементів конструкції ідентичні елементам приклада виконання по Фіг.1а-1в, тому вони позначені тими ж позиціями і знову не описуються. с
Істотна відмінність завантажувального пристрою 100 від завантажувального пристрою 100 за Фіг.Та-18в полягає в модифікації приводу 127" нижньої частини 115 завантажувального лотка. Як і привід 127 по Фіг.Та-1в, і) цей привід містить електродвигун 129, зв'язану з ним привідну шестірню 131 і зубчастий вінець 133! колеса, установлений з можливістю повороту щодо основного корпусу 107. Однак тут в інший спосіб здійснюється передача зусилля на нижню частину 115 завантажувального лотка, що знаходиться у внутрішньому просторі «Її доменної печі. Ця передача зусилля здійснюється за допомогою конструкції, яка складається з двох шатунів 141, 143. Верхні кінці шатунів 141, 143 шарнірно прикріплені до зубчастого вінця 133 колеса, а їх нижні кінці с шарнірно прикріплені до вушок 145, приварених до нижньої частини 115 завантажувального лотка. Оскільки тут че відсутній вихідний вал із привідними шестірнями, опорно-поворотний корпус 117" має іншу конструкцію, без зубчастого вінця колеса на нижній частині 115. о
Дія конструкції із шатунів 141, 143 зрозуміла з креслення на Фіг.2б, на якій показаний вид у розрізі по - площині А-А на Фіг.2а. Аналогічно Фіг. 16 тут також показані два різних положення верхньої частини 113 завантажувального лотка, однак для кожного положення верхньої частини показане лише одне положення нижньої частини. Зрозуміло, що в кожному випадку, тобто незалежно від положення верхньої частини 113, « випускний отвір нижньої частини 115 може повертатися на 3602 навколо другої осі А2 повороту за допомогою 70 електричного двигуна 129 при участі шатунів 141,143. - с На Фіг.3 представлена приблизна структурно-функціональна схема керування завантажувальним пристроєм ц відповідно до першого або другого приклада його виконання. ,» Пристрій 200 керування містить обчислювальну машину 201 керування виробничим процесом і зв'язані з нею оперативний запам'ятовуючий пристрій 203 і регістр команд 205. За допомогою пристрою 200 здійснюється
Керування всім процесом роботи доменної печі з використанням закладених у запам'ятовуючі пристрої наборів - І даних і запрограмованих режимів роботи, а також сигналів від датчиків (не показані) вимірюваних величин для доменної печі 101 (див. попередні креслення). Вихідний сигнал обчислювальної машини 201 керування о виробничим процесом передається на пристрій 207 керування приводом і пристрій 209 керування -й завантаженням.
Пристрій 207 керує двигунами 121, 129 таким чином, що вони переміщають, відповідно, верхню та нижню по частини завантажувального лотка, тим самим здійснюється правильне позиціонування випускного отвору «з» завантажувального лотка по відношенню до поперечного переріза доменної печі. Кутові положення верхньої та нижньої частин визначаються датчиками кута повороту 211а, 2115, якими оснащені ці частини. Сигнал від датчиків передається на пристрій 209 керування завантаженням. Тут відбувається обробка позиційних сигналів разом з керуючими сигналами, одержаними від обчислювальної машини 201 керування виробничим процесом. В результаті формуються сигнали керування двигунами (не показані) для приведення в дію утримуючих заслінок
ІФ) 10360, 105рБ, а також газонепроникної заслінки 109, щоб регулювати подачу в завантажувальний лоток першого ко та/або другого матеріалу, що завантажується, в залежності від поточного положення лотка і від профілю завантаження, заданого обчислювальною машиною 201 керування виробничим процесом. Замість сигналів від 60 датчиків кута повороту 211а, 211Ь, або на додаток до них, на пристрій 209 керування завантаженням можуть подаватися сигнали керування (наприклад, сигнали, що несуть інформацію про швидкості обертання обох приводів) безпосередньо від пристрою 207 керування приводом, як це показано на кресленні штриховою стрілкою.
На Фіг.4а-4в у спрощеному вигляді показаний ще один приклад виконання завантажувального пристрою 300. 65 На цих кресленнях докладно показані лише елементи, що є істотними для здійснення винаходу, а нижченаведений опис стосується лише елементів, які відрізняють цей приклад виконання від першого та другого. Спільні з прикладами виконання за Фіг.1а-1в та 2а-28в8 компоненти пристрою не описуються.
Завантажувальний пристрій 300 служить для завантаження доменної печі 301 матеріалами з першого та другого накопичувальних бункерів 303, 305 крізь прийомні лійки 304, 306. На виході кожного накопичувального бункера 303, 305, крізь який матеріал попадає до відповідної прийомної лійки 304, 306, передбачена газонепроникна відкидна заслінка (запірний клапан) 308 або 310.
На випускних патрубках З0За, ЗО5а лійок 304, 306 розташований клапан регулювання потоку матеріалу (утримуюча заслінка) ЗО3Б, З305Ь з відповідним приводом клапана (окремо не показаний). Під ними у випускній області кожної лійки 304, 306 розташований газонепроникний запірний клапан (заслінка) З09а або ЗО9Ь з 7/0 Відповідним приводом клапана (окремо не показаний)
Заслінки або клапани 30365, 30505 і з09а, 3095 відповідно разом зі своїми приводами об'єднані в одну компактну конструктивну групу 312 клапанів, що встановлюється з можливістю переміщення по верхній поверхні доменної печі 301. З'єднання нижнього фланця З312а конструктивної групи 312 клапанів, розташованої в основному корпусі 307, за допомогою якого забезпечується плоска опора зазначеної групи на верхній фланець 7/5 ЗОта печі З0О1, з цим верхнім фланцем ущільнене термодинамічними притискними елементами (на кресленні не представлені) таким чином, що забезпечується надійна компенсація теплового розширення. За допомогою приводу 314 конструктивної групи клапанів ця група 312 може переміщатися по верхній поверхні доменної печі 301, що полегшує проведення робіт з технічного обслуговування клапанів, а також частин завантажувального лотка, що будуть згадані далі, або ж для їх заміни. На Фіг.А4в конструктивна група 312 клапанів показана суцільними лініями в робочому положенні над доменною піччю 301, а лініями "дві крапки - тире" - в положенні зміщення, коли вона відсунута убік.
Конструкція завантажувального поворотного лотка 311 з верхньою частиною 313 і нижньою частиною 315, з'єднаними опорно-поворотним корпусом 317, а також з відповідними приводами в основному відповідає першому та другому прикладам виконання, тому докладно не описується. Приводи (символічно представлені с об Тільки на Фіг.4в) містять блоки 319, 327 електричних двигунів з передавальними механізмами. Верхній завантажувальний лоток, тобто верхня частина 313, приводиться в рух безпосередньо зубчастим колесом 331, а і) нижня частина 315, тобто нижній завантажувальний лоток, приводиться в рух за допомогою вільно обертового зубчастого колеса 333 з подвійним рядом зубців, вихідного вала 337 і ще одного зубчастого колеса або шестірні 339. «Е зо Для фахівця в даній області зрозуміло, що при здійсненні винаходу можливі різні зміни і модифікації, що не виходять за межі обсягу захисту винаходу. с ; я-ТОТя пр ч: ! ! І ' ; ч ї Я ! ж (зе) х Я оз У - 103 с, і я ВАТ ИН Я б к-т І з їза "до | дан зе, : / ех, г т зе ве я З с та-я ці ОВО 5 :» іх ее ВЕН он ло ЧУБ й я ЯК млі ли ія м - 421 у в вн ПЕ а
Ко нан ; йо с й с Аг З - ВІ в з Фіг. Та -» ї с- і ду |У Пенн ММ
М Го; Кк А Аг. З й МУ ОД г В о сьреммя, І
В я139 Мм5 5 ТУ, 60
Фіг. 16 б5
ЕЕ ш--роТЕ- й Е- сані Спптттдтдтнсртта ГА 121 129 (АТ ву і 3 сш НН вх
Кк. 170 сх ФО кт
ЇЩ
1в5ї Ф: з "з 1374 | у их лі В тре тю че й х
Фіг. 1в чи -- й І ! ! І ЧЕ І
Й | | ! Ї
З ДК га ча х сь г 1о3-К р Ще що У
ЧИН ь 1 ЧИНИ су
Зак .оанціияній по І о лова це
Мй 7 ОС сть ах то с шо» 106 ня В 12 (8) дню Я ЕН У
Твоє иа вва а де 094,1 - ОО ще «
Й я й о чу
Ой дені
Ша що вн чі сч
Ба п аще а м г - лм КІЗ У - дгоу П рн во В
Ін (зе)
І Фіг. 2а ї- яю е єста де
Бу «в З «
В о з, ля В тк хе да ЩА
Не ї в св А. 2 м що у ко и КАК. МУ В,
Ме мя І ;з» У золи Д
Розріз А-А 45 .
Фіг. 26 -і ш- со Я с- Но
ЕЕ Енн нн - 129 ГА СЕ Енн (АТ
Тр чини Кеннтуе 44.
МУ 20 ши- МЕ, киш КР 1фваши інн нення нави ЧК ккс, ти Д. щншететет----- Зв тез ї» БУРА ІННИ Й Мвт тр пеневшуртони Ох НИ
ЦБ й рент
ШЕ ря ДЯ Пюре - ї Роде ще 2771 сяз 25 Зі т ооо - Бе о д-р й
Мб те Ті ко ДУ ПЕХІЗ тв т бо Фіг. 28 б5 у 204 2Ф 205 боті 0 -- 205. 209 в | | у ї о
ОО ОО
121 129 (озь) (оте) (ів) гиа
Фіг. З
І ! ше
Ї І! 1 | ЩІ І ! ї ї за, | ри М как г Ц ни ши Й ї я СТ | тло с -- ' / А о 2-3 зов м ШИ ше г Зоя
Я -- 25 304 підете ння «
Зозь 5 Я Зоїь ее | 312
Баш ри й вер аа в - 3335-х сет Ї» з Мкееьнв я 501
УТ ій 7 со
Ди" доба / » х м и зи " / са 31»
ЯК сн о 0 ОС СОЕТВ ях 5
ДУ СЖ | «
Фіг. 4а 8 с з -І (95) шк мо «г» (Ф. ко 5) 65 у жи ши х | | 5257 -ши жк Й
Н ь Ше 310 шо й
І - н! Ши и ль ю Ф- - 2 ж/-5- - --- й
М
К | р
М Ї ра 512, ї кл ч ра За.
Зать я 1 БВ пах се іші я Би яв ень ВА ФА прак Ж-- 525 5 6 5(|(725-5 355-- ЕН Є іс АКА я І -й5 з 315 р і в. й й Р , Е ке
А ся пашьч / ой Го ой В ЗІ й оо Дт ССС
Шин с і | ий і (о)
Фіг. 46 « сч / 32 319 501 ч- да КОХ ка со
Кк » зага гого / о згаау | | зве) КА Зо - ах рало ТІ ПК дяк чеанвен
М б-ки ІТ м | ч пив зи я ж Б за що с 323- ;»
Фіг. 4в -І

Claims (16)

  1. Формула винаходу
    - 1. Завантажувальний пристрій (100; 1007 300) для завантажування матеріалів у шахтну піч (101; 301) з г) 20 щонайменше одного накопичувального бункера (103, 105; 303, 305) за допомогою завантажувального поворотного лотка (111; 311), який складається з циліндричного основного корпусу (107; 307), що повертається їз» за допомогою першого приводу (119) навколо першої, по суті, вертикально орієнтованої осі (Ат) повороту, і завантажувального лотка (111; 311), який жорстко зв'язаний з випуском (107а) основного корпусу з можливістю спільного повороту, який відрізняється тим, що завантажувальний лоток виконаний збірним з верхньої частини 2о (113; 313), яка примикає до випуску основного корпусу і розташована по своїй довжині під кутом до першої осі о обертання, та нижньої частини (115; 315), яка з'єднана з верхньою частиною з можливістю відносного повороту і обладнана другим приводом (127, 127) для повороту навколо другої, по суті, вертикально орієнтованої осі (Аг) ю повороту, що відстоїть від першої осі повороту.
  2. 2. Завантажувальний пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що верхня та нижня частини (113, 115; 313, 60 315) завантажувального лотка (111; 311) виконані, по суті, циліндричними з круглим або еліптичним поперечним перерізом і, зокрема, мають однаковий діаметр або однакову довжину по осі, таким чином завантажувальний лоток (111; 311) у цілому виконаний у вигляді труби з двох частин, з'єднаної під кутом з випуском.
  3. 3. Завантажувальний пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що верхня та нижня частини (113, 115; 313, 315) завантажувального лотка (111; 311) з'єднані одна з одною за допомогою опорно-поворотного корпусу 65 (117, 117; 317) у площині, яка, по суті, перпендикулярна першій та другій осям повороту.
  4. 4. Завантажувальний пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що другий привід
    (127) містить передачу шестірня - зубчастий вінець (131; 133; 133) колеса з першим зубчастим вінцем (133; 133) колеса, який охоплює з можливістю відносного повороту випуск (107а) основного корпусу (107).
  5. 5. Завантажувальний пристрій за п. 4, який відрізняється тим, що зубчастий вінець (133) колеса зв'язаний З конструкцією із шатунів (141, 143), яка діє на нижню частину (115) завантажувального лотка (111).
  6. 6. Завантажувальний пристрій за п. 4, який відрізняється тим, що зубчастий вінець (133) колеса зв'язаний з вихідним валом (137), який знаходиться в зачепленні з нижньою частиною (115) завантажувального лотка (111), і на найближчому до нижньої частини завантажувального лотка кінці вихідного вала (137) є шестірня (139), яка знаходиться в зачепленні з другим зубчастим вінцем (140), що жорстко охоплює нижню частину для спільного 7/0 повороту.
  7. 7. Завантажувальний пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що основний корпус (107) разом з верхньою частиною (113) завантажувального лотка (111; 311), а також, зокрема, його нижня частина (115) виконані з можливістю повороту, по суті, на 3609.
  8. 8. Завантажувальний пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що принаймні один 7/5 перший або другий накопичувальний бункер (103, 105; 303, 305) для першого або другого матеріалу, що завантажується, сполучається з основним корпусом (107; 307) з можливістю подачі матеріалу у вигляді текучого середовища.
  9. 9. Завантажувальний пристрій за п. 8, який відрізняється тим, що він містить пристрій (209) керування завантаженням, із входом якого з'єднані перший та другий датчики кута повороту (211а, 2115) для визначення Кутового положення верхньої частини (113) та нижньої частини (115) завантажувального лотка (111; 311), а з виходом - зв'язані приводи заслінок для здійснення або переривання подачі текучого середовища з першого та/або другого накопичувального бункера (103, 105) в основний корпус (107).
  10. 10. Завантажувальний пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що він містить пристрій (207) керування приводом для роздільного керування першим та другим приводами (119, 127; 127), які с функціонують синхронно або асинхронно.
  11. 11. Завантажувальний пристрій за будь-яким з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що між о накопичувальним бункером або накопичувальними бункерами (103, 105; 303, 305) передбачена конструктивна група (312) клапанів, яка містить щонайменше один перший клапан (103р, 105Б; 303Б, 3055) для регулювання потоку матеріалу та один перший газонепроникний запірний клапан (309; З09а, 30965). «І
  12. 12. Завантажувальний пристрій за п. 11, який відрізняється тим, що між накопичувальним бункером або накопичувальними бункерами (303, 305) і конструктивною групою (312) клапанів передбачена прийомна лійка с (304, 306) для кожного накопичувального бункера, на випуску якої розташований клапан (3035, 3055) для «-- регулювання потоку матеріалу.
  13. 13. Завантажувальний пристрій за п. 12, який відрізняється тим, що на випуску одного або кожного і. Зз5 накопичувального бункера (303, 305) у відповідній приймальній лійці (304, 306) розташований другий р. газонепроникний запірний клапан (308, 310).
  14. 14. Завантажувальний пристрій за будь-яким з пп. 11-13, який відрізняється тим, що в конструктивній групі (312) клапанів, яка містить один або всі клапани (3030, 3055) для регулювання потоку матеріалу, один перший або всі перші запірні клапани (309а, 3095) та приводи клапанів, що відносяться до них, виконані у вигляді « єдиного блока, що має можливість зсуву по відношенню до шахтної печі і накопичувального бункера (303, 305). шщ с
  15. 15. Завантажувальний пристрій за будь-яким з пп. 11-14, який відрізняється тим, що впускний фланець (З301а) й шахтної печі (301) ущільнений стосовно прилягаючого до нього фланця (312а) конструктивної групи (312) "» клапанів, зокрема, з використанням притискного пристрою, що компенсує теплове розширення.
  16. 16. Завантажувальний пристрій за п. 15, який відрізняється тим, що притискний пристрій містить гідравлічний притискний пристрій або термостатичні притискні елементи. -І Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних о мікросхем", 2005, М 6, 15.06.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і - науки України. з 50 с» Ф) іме) 60 б5
UA2001129045A 1999-06-25 2000-06-23 Завантажувальний пристрій шахтної печі UA73124C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19929180A DE19929180C2 (de) 1999-06-25 1999-06-25 Beschickungsvorrichtung für einen Schachtofen
PCT/EP2000/005798 WO2001000884A1 (de) 1999-06-25 2000-06-23 Beschickungsvorrichtung für einen schachtofen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA73124C2 true UA73124C2 (uk) 2005-06-15

Family

ID=7912543

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001129045A UA73124C2 (uk) 1999-06-25 2000-06-23 Завантажувальний пристрій шахтної печі

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6580744B1 (uk)
EP (1) EP1187940B1 (uk)
JP (1) JP4278899B2 (uk)
KR (1) KR100685462B1 (uk)
CN (1) CN1194105C (uk)
AT (1) ATE278037T1 (uk)
AU (1) AU5406400A (uk)
BR (1) BR0011937A (uk)
CA (1) CA2377705C (uk)
CZ (1) CZ298809B6 (uk)
DE (2) DE19929180C2 (uk)
ES (1) ES2230114T3 (uk)
PL (1) PL192919B1 (uk)
RU (1) RU2241183C2 (uk)
SK (1) SK286349B6 (uk)
TR (1) TR200103705T2 (uk)
UA (1) UA73124C2 (uk)
WO (1) WO2001000884A1 (uk)
ZA (1) ZA200110458B (uk)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT409140B (de) * 2000-09-22 2002-05-27 Voest Alpine Ind Anlagen Verfahren und vorrichtung zum verteilen eines stückigen schüttgutes
DE10334417A1 (de) 2003-06-20 2005-01-05 Z & J Technologies Gmbh Ofenkopf bzw. Gichtverschluß
DE10333569A1 (de) * 2003-07-23 2005-02-17 Z & J Technologies Gmbh Einrichtung zur Verteilung von Schüttgut in wenigstens zwei oberhalb der Gicht eines Hochofens angeordnete Bunker
AT502479B1 (de) * 2005-10-24 2007-04-15 Voest Alpine Ind Anlagen Verfahren und vorrichtung zum chargieren von einsatzstoffen
EP1811045A1 (en) * 2006-01-20 2007-07-25 Paul Wurth S.A. Multiple hopper charging installation for a shaft furnace
EP1811044A1 (en) * 2006-01-20 2007-07-25 Paul Wurth S.A. Three hopper charging installation for a shaft furnace
EP1870651A1 (en) * 2006-06-21 2007-12-26 Paul Wurth S.A. Charging device for a shaft furnace
KR101052058B1 (ko) * 2009-06-29 2011-07-26 삼영기계공업(주) 다중담파
CN104034173B (zh) * 2009-10-09 2016-03-30 新日铁工程技术株式会社 装入装置
LU92045B1 (en) * 2012-07-18 2014-01-20 Wurth Paul Sa Rotary charging device for shaft furnace
LU92046B1 (en) * 2012-07-18 2014-01-20 Wurth Paul Sa Rotary charging device for shaft furnace
CN102889788B (zh) * 2012-10-16 2014-10-08 连云港市东茂矿业有限公司 还原罐自动定量装仓装置
ITUB20152684A1 (it) * 2015-07-30 2017-01-30 Danieli Off Mecc Dispositivo di distribuzione materiale di carica all?interno di un altoforno
DE102015116066A1 (de) 2015-09-23 2017-03-23 TDCo GmbH Schachtofenbegichtungsvorrichtung
LU93298B1 (en) * 2016-11-10 2018-06-13 Wurth Paul Sa Sealing Valve Arrangement For A Shaft Furnace Charging Installation
KR102299561B1 (ko) * 2020-03-23 2021-09-07 현대제철 주식회사 트리퍼용 공급장치
KR102338238B1 (ko) * 2020-04-17 2021-12-09 홍의주 전기로용 내화재 분사장치

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE533822C (de) * 1930-04-12 1931-09-18 Fried Krupp Grusonwerk Akt Ges Verfahren und Vorrichtung zur Steuerung von Beschickungsvorrichtungen fuer Schachtoefen
DE738584C (de) * 1938-01-04 1943-08-21 Bernhard Osann Jr Dr Ing Beschickungsvorrichtung fuer Schachtoefen, insbesondere Hochoefen
DE868913C (de) * 1943-11-20 1953-03-02 Koelsch Foelzer Werke Ag Begichtungseinrichtung fuer Hochoefen
DE824178C (de) * 1948-11-17 1951-12-10 Dr Francis Paul Somogyi Verfahren zum Betrieb von senkrechten Schachtoefen und Vorrichtung zur Durchfuehrung des Verfahrens
US2753056A (en) * 1951-05-31 1956-07-03 Allied Chem & Dye Corp Charging solids to vessels
DE1169474B (de) * 1959-09-07 1964-05-06 Rheinische Kalksteinwerke Drehbare Begichtungseinrichtung eines fortlaufend mit ebenem Spiegel zu fuellenden Schachtes, insbesondere eines Hochofens
FR2116298B1 (uk) * 1970-12-04 1974-05-24 Wieczorek Julien
LU77547A1 (uk) * 1977-06-16 1977-09-19
JPS57116719A (en) * 1981-01-09 1982-07-20 Nippon Steel Corp Swiveling chute of bell-less type furnace top charger
JPS60182539U (ja) * 1984-05-14 1985-12-04 カヤバ工業株式会社 シミ−ダンパ
JPH0772287B2 (ja) * 1986-10-14 1995-08-02 石川島播磨重工業株式会社 高炉の原料装入装置
JPH0234710A (ja) * 1988-07-21 1990-02-05 Nippon Steel Corp 高炉原料装入装置のシュート駆動機構
JPH0234711A (ja) * 1988-07-21 1990-02-05 Nippon Steel Corp 高炉原料装入装置のシュート駆動機構
JPH06145731A (ja) * 1992-11-04 1994-05-27 Kawasaki Steel Corp 高炉への原料装入方法及び装置
JP3552257B2 (ja) * 1993-12-24 2004-08-11 Jfeスチール株式会社 堅型炉用ベルレス式炉頂装入装置
LU88456A1 (fr) * 1994-02-01 1995-09-01 Wurth Paul Sa Dispositif de répartition de matières en vrac
DE29515419U1 (de) * 1995-07-14 1995-11-16 Zeisel Peter Dipl Ing Drehschurre zum Beschicken eines Schachtofens
JPH09235604A (ja) * 1996-02-28 1997-09-09 Kawasaki Steel Corp 高炉用ベルレス式炉頂装入装置
US6389054B1 (en) * 2000-12-18 2002-05-14 Sms Demag Inc. Scrap charger

Also Published As

Publication number Publication date
AU5406400A (en) 2001-01-31
SK19032001A3 (sk) 2002-06-04
DE19929180A1 (de) 2001-01-04
DE50008008D1 (de) 2004-11-04
US6580744B1 (en) 2003-06-17
SK286349B6 (en) 2008-07-07
CA2377705C (en) 2008-04-15
CZ20014475A3 (cs) 2002-05-15
EP1187940A1 (de) 2002-03-20
RU2241183C2 (ru) 2004-11-27
KR20020025089A (ko) 2002-04-03
PL353182A1 (en) 2003-11-03
ATE278037T1 (de) 2004-10-15
CN1194105C (zh) 2005-03-23
PL192919B1 (pl) 2006-12-29
WO2001000884A1 (de) 2001-01-04
JP2003503600A (ja) 2003-01-28
BR0011937A (pt) 2002-03-19
CZ298809B6 (cs) 2008-02-13
DE19929180C2 (de) 2001-08-09
ES2230114T3 (es) 2005-05-01
JP4278899B2 (ja) 2009-06-17
CN1358234A (zh) 2002-07-10
CA2377705A1 (en) 2001-01-04
KR100685462B1 (ko) 2007-02-23
EP1187940B1 (de) 2004-09-29
TR200103705T2 (tr) 2002-07-22
ZA200110458B (en) 2002-08-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA73124C2 (uk) Завантажувальний пристрій шахтної печі
RU2524870C2 (ru) Узел нижнего уплотнительного клапана для системы загрузки через колошник доменной печи
EP2487440B1 (en) Loading device
KR830010200A (ko) 용광로의 충전장치
RU2001134616A (ru) Загрузочное устройство шахтной печи
US7040348B2 (en) Arrangement for a single-grip mixing faucet being operated by turning only
KR102019440B1 (ko) 고로용 회전식 장입 장치
US9464722B2 (en) Pipe switch with metering function
US3651964A (en) Device for distributing material into a furnace
US5810206A (en) Device for measured removal of flowable material
CN210449104U (zh) 一种化工安全投料装置
EP1776191A1 (en) Centrifugal mill for grinding loose material
EP3516316B1 (en) Material hopper, in particular for a blast furnace
EP4082948A1 (en) Discharge means for dispensing apparatus
SU1347886A1 (ru) Шнековый высевающий аппарат
KR0146790B1 (ko) 고로장입물 분배장치
US1075193A (en) Fertilizer-distributer.
SU1186397A1 (ru) Распыливающее устройство
RU2056717C1 (ru) Распределительная головка пневматической сеялки для высева сыпучих материалов
PL113455B1 (en) Disc-type feeder for bulk materials,especially wet ones
JPS6130993B2 (uk)
RU68481U1 (ru) Затвор к бункерам для сыпучего материала
CN109603991A (zh) 超细研磨的矿渣、粉煤灰、水泥球磨机筒体
SU1316960A1 (ru) Бункер-питатель
JPH0369815B2 (uk)