SK66094A3 - Apparatus for energy recuperation - Google Patents

Apparatus for energy recuperation Download PDF

Info

Publication number
SK66094A3
SK66094A3 SK660-94A SK66094A SK66094A3 SK 66094 A3 SK66094 A3 SK 66094A3 SK 66094 A SK66094 A SK 66094A SK 66094 A3 SK66094 A3 SK 66094A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
working
accumulator
piston
hydraulic
working cylinder
Prior art date
Application number
SK660-94A
Other languages
English (en)
Inventor
Frantisek Krnavek
Original Assignee
Hydac Technology Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hydac Technology Gmbh filed Critical Hydac Technology Gmbh
Publication of SK66094A3 publication Critical patent/SK66094A3/sk

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F15FLUID-PRESSURE ACTUATORS; HYDRAULICS OR PNEUMATICS IN GENERAL
    • F15BSYSTEMS ACTING BY MEANS OF FLUIDS IN GENERAL; FLUID-PRESSURE ACTUATORS, e.g. SERVOMOTORS; DETAILS OF FLUID-PRESSURE SYSTEMS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F15B21/00Common features of fluid actuator systems; Fluid-pressure actuator systems or details thereof, not covered by any other group of this subclass
    • F15B21/14Energy-recuperation means
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02FDREDGING; SOIL-SHIFTING
    • E02F9/00Component parts of dredgers or soil-shifting machines, not restricted to one of the kinds covered by groups E02F3/00 - E02F7/00
    • E02F9/20Drives; Control devices
    • E02F9/22Hydraulic or pneumatic drives
    • E02F9/2217Hydraulic or pneumatic drives with energy recovery arrangements, e.g. using accumulators, flywheels
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F15FLUID-PRESSURE ACTUATORS; HYDRAULICS OR PNEUMATICS IN GENERAL
    • F15BSYSTEMS ACTING BY MEANS OF FLUIDS IN GENERAL; FLUID-PRESSURE ACTUATORS, e.g. SERVOMOTORS; DETAILS OF FLUID-PRESSURE SYSTEMS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F15B1/00Installations or systems with accumulators; Supply reservoir or sump assemblies
    • F15B1/02Installations or systems with accumulators

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Fluid Mechanics (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Fluid-Pressure Circuits (AREA)
  • Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Operation Control Of Excavators (AREA)
  • Lasers (AREA)
  • Sink And Installation For Waste Water (AREA)
  • Centrifugal Separators (AREA)
  • Suspension Of Electric Lines Or Cables (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka zariadenia na rekuperáciu energie, najmä polohovej energie, pracovných strojov s hydraulickým pracovným valcom, ktorý je pripojený k hydropneumatickému akumulátoru. Takéto zariadenia sa tiež nazývajú zariadenia na spätné získavanie energie. Tieto zariadenia môžu byt použité v akýchkoľvek druhoch pracovných strojov, ktoré majú pracovný valec alebo hydraulický lineárny motor. Používajú sa najmä v stavebných a zemných strojoch, ako je napríklad hydraulický lyžicový bager .
Doterajší stav techniky
Takéto zariadenie je známe z britského patentu č. 1 231 585. Toto známe vyhotovenie, ktoré sa používa v lyžicových bagroch pri spúšťaní ramena, časť hydraulickej energie v pracovnom valci uloží do akumulátora a zvyšná tekutina sa po prejdení vopred stanoviteľnej polohy ramenom prostredníctvom sústavy tlačítok vracia do nádrže.
Pri iných známych zariadeniach na rekuperáciu polohovej energie sa táto energia ukladá pomocou systému úmerných hydraulických rozdeľovačov vo forme hydrostatickej energie. Takéto zariadenia sú zložité a preto nie sú rentabilné.
V iných známych zariadeniach na rekuperáciu polohovej energie CPL-PS 127 710) má pracovný mechanizmus prídavný jednoduchý hydraulický lineárny motor, pracovný valec, ktorý je uložený medzi rámom stroja a pracovným mechanizmom a je prepojený s hydropneumatickým akumulátorom, a tiež prostredníctvom rozdeľovača s nádržou alebo hydrogenerátorom. Nevýhodou tohoto zariadenia sú relatívne vysoké nadobúdacie náklady, najmä s ohľadom na prídavný lineárny motor a rozdeľovač, čo opäť znižuje rentabilitu zariadenia.
Pri inom známom vyhotovení zariadenia na rekuperáciu polohovej energie (české autorské osvedčenie 268 933) má pracovný mechanizmus akumulačný lineárny motor, ktorého piestový priestor je naplnený tlakovým plynom a je spojený so zásobnou nádržou tohto plynu. Toto zariadenie nemožno dokonale utesniť tak, aby nedochádzalo k nežiaducemu úniku plynu, takže zariadenie môže po relatívne krátkej dobe stratiť, svoju funkciu. Tiež nie je konštantná statická únosnosť, pretože tlak plynu je premenlivý s polohou pracovného mechanizmu bagra. Ďalej možno vyvinúť naplno aktívnu silu dvíhania stroja iba spoločne s hydraulickým pracovným valcom.
Ďalšou nevýhodou všetkých dosiaľ známych zariadení na rekuperáciu polohovej alebo pohybovej energie určitého pracovného mechanizmu je to, že aktívna sila klesá pri spúšťaní pracovného mechanizmu.
Vychádzajúc z doterajšieho stavu techniky je úlohou vynálezu vytvoriť zlepšené zariadenie na rekuperáciu energie.
Podstata vynálezu
Táto úloha je vyriešená význakmi nároku 1 v ich celist vosti. Tým, že je podľa význakovej časti nároku 1 k dispozícii aspoň jeden ďalší pracovný valec, že pracovné valce sú zo strany piestnic navzájom prepojené tak, že vedú tekutinu, a sú pripojené k hydraulickému okruhu, ktorý má aspoň jedno čerpadlo, možno úplne odovzdať do akumulátora tekutinu zo strany piestu pracovného valca, ktorý je spojený s akumulátorom, pričom tento postup možno niekoľkokrát po sebe opakovať, takže môže byť presne vypočítateľné množstvo energie vopred uložené v akumulátore na neskoršie vyvolanie, na podporu výkyvného alebo zdvíhacieho pohybu príslušným pracovným mechanizmom sa potom aspoň čiastočne vyvolá energia uložená v akumulátore a súčasne sa na ďalší pracovný valec alebo lineárny motor nechá pôsobiť tekutina, prípadne tlak tekutiny, ktorý pochádza z napájačieho čerpadla v hydraulickom okruhu. Na základe reku perácie energie pomocou tohto zariadenia musí čerpadlo vydať iba malý výkon, čo znižuje náklady na prevádzku a na výrobu a teda zvyšuje rentabilitu pracovných strojov. Tiež možno zariadením podľa vynálezu dosiahnuť vyššie pracovné takty pri rovnakých výkonoch.
Vo výhodnom vyhotovení zariadenia podľa vynálezu je medzi piestovým priestorom s akumulátorom spojeného pracovného valca a akumulátorom samotným hydraulické spínacie ústrojenstvo.
V ďalšom zvlášť výhodnom vyhotovení je medzi piestovým priestorom k akumulátoru pripojeného pracovného valca a akumulátorom zapojené hydraulické prepínacie zariadenie, ktoré má prípojku k nádrži. S výhodou sú pritom hydraulické spínacie mechanizmy a prepínacie mechanizmy zapojené v sérii za sebou.
V ďalšom zvlášť výhodnom vyhotovení podľa vynálezu je piestový priestor s akumulátorom spojeného pracovného valca spojený cez tekutinu vedúce vedenie s piestovými priestormi ostatných pracovných valcov, do ktorých je zapojený spätný alebo takzvaný jednocestný ventil. K jednocestnému ventilu je s výhodou priradený v sérii hydraulicky zapojený škrtiaci prvok a odbočka alebo odbočné vedenie zo vzájomne komunikujúcich piestnicových priestorov uvedených hydraulických lineárnych jednotiek je spojené cez rozdeľovač hydraulického systému stroja s piestovým priestorom hydraulického lineárneho motora pripojeného k hydropneumatickému akumulátoru prostredníctvom jednocestného ventilu, pričom táto odbočka alebo odbočné vedenie je ďalej prostredníctvom tlakového ventilu pripojené ku kvapalinovej nádrži.
Piestový priestor hydraulického pracovného valca je prepojený s hydropneumatickým akumulátorom prostredníctvom riadiaceho mechanizmu tvoreného sedlovým ventilom, riadiacim rozdeľovačom, prípadne tiež tlakovým relé, pričom tento mechanizmus je pripojený svojím riadiacim vstupom k nízkotlakej odbočke vychádzajúcej z pracovného mechanizmu. Medzi prípojkou k nádrži v riadiacom rozdeľovači riadiaceho mechanizmu a piestovým priestorom hydraulického, s týmto mechanizmom prepojeného pohonného valca, je striedavý alebo prepínací ventil, ktorý je na strane výstupu pripojený k prívodnému kanálu. Prípojka k nádrži riadiaceho rozdeľovača komunikuje s navzájom spojenými piestnicovými priestormi pohonných valcov, ktoré sú ďalej prepojené s hydraulickým valcom, ktorého os symetrie je s výhodou identická s osou symetrie kužeľa poistného ventilu, pričom piest tohto valca sa na strane prívodu tlakovej kvapaliny k poistnému ventilu opiera o čelo kužeľa tohoto ventilu.
Hlavná výhoda zariadenia na rekuperáciu polohovej energie pracovného mechanizmu stavebných a zemných strojov podľa vynálezu je v tom, že umožňuje svojím prepojením s hydraulickým lineárnym motorom, prípadne pracovným valcom na zdvíhanie, prípadne spúšťanie výložníka využiť relatívne vysoký pracovný tlak a relatívne malé prietočné množstvá tlakovej kvapaliny, čo znižuje výrobné náklady a súčasne zvyšuje stupeň účinnosti zariadenia, čím sa celkovo zvyšuje rentabilita zariadenia. Ďalej je výhodné, že zariadenie predstavuje celkovo kompaktnú, relatívne malú konštrukčnú jednotku, ktorá je prípadne použiteľná ako prídavné zariadenie na dodatočnú montáž už dodaných pracovných strojov. A konečne zariadenie podľa vynálezu umožňuje pri zdvíhaní a spúšťaní pracovného mechanizmu, napríklad vo forme výložníka daného stroja, dosiahnuť tiež plnú teoreticky dosažiteľnú aktívnu silu.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Príkladné vyhotovenia vynálezu sú znázornené na výkresoch schém zapojení zakreslených na obr. 1 až 8.
Príklady vyhotovenia vynálezu
Obrázok 1 znázorňuje príkladné vyhotovenie zariadenia podľa vynálezu s dvoma priamočiarymi hydromotormi alebo pracovnými valcami 5 na zdvíhanie a spúšťanie pracovného mechanizmu 2.
Rameno pracovného mechanizmu
2, napríklad vo forme hydraulického lyžicového bagra, má aspoň jeden ďalší priamočiary hydromotor alebo pracovný valec 3. Pohonný valec 3 je dvojčinný a je zaradený mechanicky aj pomocou kĺbov medzi rám a rameno pracovného mechanizmu 2. Piestový priestor 32 pohonného valca 3 je naplnený tlakovou kvapalinou a je napojený na hydropneumatický akumulátor 4, ktorý má poistný ventil 20 a prisávací ventil alebo spätný ventil 11, pripojený ku kvapalinovej nádrži 9- Piestnicový priestor 31 pracovného valca 3 je tiež naplnený kvapalinou a je napojený na piestnicový priestor 51 ďalšieho pracovného valca 5, ktorý je súčinný s pracovným mechanizmom 2. Pracovné valce 3, 5 majú v podstate rovnakú stavbu.
Ďalšie príkladné vyhotovenie podľa obr. 2 a 3 je medzi piestovým priestorom 32 pohonného valca 3 a hydropneumatickým akumulátorom 4, napr. vo forme membránového alebo bublinového akumulátora zapojený hydraulický spínací mechanizmus 6, pričom prepínací mechanizmus 8 môže byť zapojený vzhľadom k tomuto spínaciemu mechanizmu 6 v sérii za sebou do okruhu. Piestový priestor 32 dvojčinného priamočiareho pracovného valca 3 je pred spínacím mechanizmom 6 napojený ku kvapalinovej nádrži 9 cez poistný ventil 7 vo forme ventilu s tlakovým obmedzením.
Hydraulickým spínacím mechanizmom 6 je napr. ventil vo forme 2/2 cestného ventilu, ktorý možno ovládať hydraulickým a tiež elektrickým signálom, ktorý je vyvolávaný vychýlením ovládača riadenia obslužným personálom do polohy na zdvíhanie alebo spúšťanie pracovného mechanizmu 2.
Hydraulický prepínací mechanizmus 8 je napr. tvorený rozvádzačom vo forme 3/2 cestného ventilu, je tiež ovládaný hydraulickým alebo elektrickým signálom vzniknutým pri zvýšení tlaku v prepojených piestnicových priestoroch 31 a 51 pracovného valca 3, príp. 5 pracovného mechanizmu 2.
V kľude je statická únosnosť pracovného mechanizmu 2 vo forme ramena alebo výložníka v zmysle spúšťania určená statickým tlakom nastaveným na poistnom ventile hydraulického systému stroja, ktorý pôsobí v piestových priestoroch 52 príslušného pracovného valca 5 pracovného mechanizmu 2, a ďalej je určená okamžitým pracovným tlakom v hydropneumatickom akumulátore 4, pôsobiacim v piestovom priestore 32 akumulačného hydromotora, alebo pracovného valca 3.
V ďalšom príkladnom vyhotovení sa v kľude pracovného mechanizmu 2 prestaví hydraulický spínací mechanizmus 6 do uzavretej polohy. Statická únosnosť pracovného mechanizmu 2 v zmysle spúšťania je potom daná maximálnym tlakom nastaveným na poistnom ventile hydraulického systému, pôsobiacim v piestových priestoroch 52 pracovného valca 5 pracovného mechanizmu 2, a ďalej statickým tlakom nastaveným na poistnom ventile 7, pôsobiacim v piestovom priestore 32 pracovného valca 3. Je výhodné ak tlak poistného ventilu 7 korešponduje s tlakom poistného ventilu hydraulického systému pracovného stroja, s výhodou je nastavený rovnako. Statická únosnosť pracovného mechanizmu 2 v zmysle spúšťania je potom daná iba statickým tlakom nastaveným na poistnom ventile hydraulického systému stroja, pôsobiacom v piestnicových priestoroch 31 a 51. pracovných valcov 3 a 5. Tým sa v tomto príkladnom vyhotovení obojstranne dosiahne vyššia statická únosnosť. Pri spúšťaní pracovného mechanizmu 2 sa privádza tlaková kvapalina z hydraulického systému stroja do piestnicového priestoru 51 pracovného valca 5 a piestnicového priestoru 31 akumulačného hydromotora alebo pracovného valca 3. Tlaková kvapalina je vytláčaná z piestového priestoru 52 cez hydraulický systém stroja do kvapalinovej nádrže 9 a náplň kvapaliny z piestového priestoru 32 pracovného valca 3 je vytláčaná do hydropneumatického akumulátora 4. Tlakom kvapaliny v hydropneumatickom akumulátore 4 je nadľahčovaný piest pracovného valca 3, čím sa brzdí spúšťanie pracovného mechanizmu 2 bez toho, že by sa spotrebúvala energia akumulovaná v hydropneumatickom akumulátore 4.
V ďalšom príkladnom vyhotovení sú pri spúšťaní pracovného mechanizmu odpory pracovného mechanizmu také, že tlak v prepojených piestnicových priestoroch 31 a 51 stúpne nad nulovú hodnotu, čím dôjde k prestaveniu hydraulického prepínacieho zariadenia 8, ktoré spája piestový priestor 32 s kvapalinovou nádržou 9 a oddeľuje tento piestový priestor 32 od akumulátora 4. Tým dôjde pri spúšťaní pracovného mechanizmu 2 k zvýšeniu akčnej sily. Pri zdvíhaní pracovného mechanizmu 2 je tlaková kvapalina privádzaná do príslušného piestového priestoru 52, čím sa zdvíha pracovný mechanizmus 2 a tlakom plynu v akumulátore a kvapaliny sa akumulátoru 4 odoberá energia na potrebné lineárne pohyby príslušného pracovného valca 3 a tým je využívaná .
Zariadenie na rekuperáciu polohovej energie pracovného mechanizmu podľa vynálezu môže byť s výhodou použité v stavebných a zemných strojoch, pričom vyhotovenie podľa obr. 1 je obzvlášť výhodné pre stroje, ktoré potrebujú veľkú akčnú silu pracovného mechanizmu, ako sú napríklad nakladače, zdvíhadlá, univerzálne hydraulické bagre na nakladacie a výkopové mechanizmy .
Vyhotovenie podľa obr. 2 je výhodné najmä v takých strojoch, ktoré majú menšie nároky na akčnú zdvíhaciu silu príslušných pracovných mechanizmov, a ktoré majú samostatný pohon dôležitých pracovných mechanizmov, ako napr. hydraulické lyžicové bagre s hĺbkovou lyžicou.
Vyhotovenie podľa obr. 3 je výhodné na rovnaké použitie ako vyhotovenie znázornené na obr. 2, pričom však sila spúšťania pracovného mechanizmu je súčasne využívaná ako akčná sila priamo pracovného mechanizmu stroja.
Ďalšie príkladné vyhotovenia sú znázornené na obr. 4 a nasledujúcich. Tiež tu je pracovný mechanizmus, napr. vo forme hydraulicky ovládanej lopaty bagra, s výhodou s dvoma identickými hydraulickými lineárnymi motormi alebo pracovnými valcami 3 a 5, ktoré sú uložené medzi rámom 1 stroja a výlož7 nikom 2. S hydropneumatickým akumulátorom 4 je prepojený aspoň jeden hydraulický pracovný valec 3 cez jeho piestový priestor 32 s poistným ventilom 7. Piestové priestory 52 a 32 skôr uvedených pracovných valcov 5, prípadne 3 navzájom komunikujú cez jednocestný ventil 14.
Podľa jedného vyhotovenia je jednocestný ventil 14 hydraulicky zapojený v sérii so škrtiacim prvkom 15, napr. vo forme nastaviteľného škrtiaceho ventila, škrtiacej clonky alebo škrtiacej trysky, prípadne sú piestové priestory 52, 32 vzájomne spojené ľubovoľne nastaviteľným škrtiacim profilom. Spätné alebo odborné vedenie; 12, vedúce od navzájom spojených piestnicových priestorov 51, 31 pracovných valcov 5, prípadne 3 je za rozdeľovačmi hydraulického systému stroja spojené s piestovým priestorom 32 hydraulického pracovného valca 3 cez jednocestný ventil 11 - Takže odbočka vedenia 12 je v spojení s kvapalinovou nádržou 9 cez tlakový ventil 10, ktorý je s výhodou nastavený na stredný tlak v odbočke vedenia 12 hydraulického štandardného systému pracovného stroja.
Obrázok 5 znázorňuje ďalšie príkladné vyhotovenie, pričom piestový priestor 32 pracovného valca 3 je prepojený s hydropneumat ickým akumulátorom 4 prostredníctvom riadiaceho mechanizmu 65. Riadiaci mechanizmus 65 má sedlový alebo cartrldgový ventil 61, riadiaci rozdeľovač 62 vo forme 4/2 cestného ventilu a prípadne tlakové relé 63, ktoré v prípade elektricky nastavovateľného rozdeľovača 62 môže byt tiež tvorené elektrickým koncovým vypínačom.
So svojím riadiacim vstupom 64 je riadiace zariadenie 65 hydraulicky zapojené s nízkotlakou odbočkou 1/3, ktorá pôsobí spolu s výložníkom 2, alebo v prípade nasadenia uvedeného elektrického koncového vypínača, je v dosahu alebo bezprostredne na pohyblivých súčastiach spojených mechanicky s posúvačom sekcie rozdeľovača hydraulického mechanického systému na pohyb alebo spúšťanie výložníka 2 pružinovo zaťažený doraz.
Na obr. 6 je medzi kanálom T riadiaceho rozdeľovača 62 a piestovým priestorom 32 hydraulického pohonného valca 3 pripojeného k mechanizmu 65 vstavaný striedavý ventil 16, ktorého výstup je spojený s prívodným kanálom P riadiaceho rozdeľovača
62. Tento kanál T riadiaceho rozdeľovača 62 vedúci k nádrži sa ďalej napája na vzájomne komunikujúce piestnicové priestory
31. 51, ktoré sú prepojené s hydraulickým piestovým ovládačom
17. Pozdĺžna os symetrie tohoto ovládača 17 je identická so zodpovedajúcou predĺženou osou kužeľa poistného ventila 7. Piest 18 hydraulického piestového ovládača 17 má s výhodou priemer, ktorý zodpovedá priemeru aktívnej časti kužeľa poistného ventila 7, je opretý na strane prívodu tlakovej kvapaliny k poistnému ventilu o kužeľové čelo tohoto ventilu 7.
Výkon motora a hydrogenerátorov môže byt znížený buď nasadením menej výkonnej pohonnej jednotky alebo zmenou nastavenia, ako napríklad znížením otáčok motora prestavením dorazu riadiacej páky vstrekovacieho čerpadla dieselovho motora.
V neutrálnej polohe ovládača výložníka 2 je vo vyhotovení podľa obr. 4 statická únosnosť v zmysle spúšťania výložníka daná tlakom, nastaveným na sekundárnom poistnom ventile hydraulického systému stroja a pôsobiacim v piestovom priestore 52 pracovného valca 5 a tiež okamžitým tlakom pôsobiacim v piestovom priestore 32 hydraulického pracovného valca 3, vytvoreným v hydropneumatickom akumulátore 4, pričom tento tlak je premenlivý v závislosti od príslušnej polohy výložníka.
Vo vyhotovení znázornenom na obr. 5 a 6, sa riadiaci mechanizmus 65 nachádza v neutrálnej pozícii ovládača výložníka 2 v polohe pripojenia. Statická únosnosť, opäť v zmysle spúšťania výložníka 2 je daná tlakom nastaveným na sekundárnom poistnom ventile hydraulického systému stroja, a tiež tlakom nastaveným na poistnom ventile 7. Tlak poistného ventila 7 je nastavený na rovnakú hodnotu ako je tlak hydraulického systému stroja.
Podľa vyhotovenia na obr. 4 a 5 je znížená statická únosnosť v zmysle klesania výložníka 2 v jeho neutrálnej polohe o silu zdvíhania, ktorá je úmerná okamžitému tlaku v hydropneumatickom akumulátore 4, tento tlak pôsobí v piestovom priestore 32 hydraulického lineárneho motora alebo pracovného valca 3 a je premenlivý v závislosti od polohy výložníka 2.
V neutrálnej polohe výložníka 2 vo vyhotovení podľa obr.
je dosiahnutá plná statická únosnosť v zmysle zdvíhania výložníka 2, pretože piest 18 tvoriaci kužeľové čelo poistného ventilu 7 znižuje poistný tlak tohoto ventilu 7 až na nulovú hodnotu pri plnom tlaku v komunikujúcich piestnicových priestoroch 31, 51. keď tento tlak súčasne uzaviera sedlový alebo cartrldgový ventil 61 riadiaceho mechanizmu 65, čo pomáha zamedziť poklesu tlaku a strate hydrostatickej energie v hydro9 pneumatickom akumulátore 4. Pri vykývnutí ovládacieho mechanizmu alebo spúšťača výložníka 2 je tlaková tekutina vytláčaná z piestového priestoru 52 prostredníctvom rozdeľovača hydraulického systému stroja do kvapalinovej nádrže 9 a z piestového priestoru 32 do hydropneumatického akumulátora 4 buď priamo alebo cez otvorený cartridgový ventil 61 riadiaceho mechanizmu 65. Tlakom v hydropneumatickom akumulátore 4, ktorý pôsobí tiež v piestovom priestore 32, sa piest hydraulického lineárneho motora 3 zdvihne, čím sa zbrzdí spúšťanie výložníka 2 bez premrhania energie, pretože tá sa znova uloží v hydropneumatickom akumulátore 4.
Pri spúšťaní výložníka 2, napríklad proti odporu povrchu zeme pri rytí, sa aktívna sila spúšťania zníži o silu zdvíhania, ktorá je úmerná tlaku vytvorenému v hydropneumatickom akumulátore 4 a pôsobiacemu v piestovom priestore 32.
Podľa obr. 6 sa pri spúšťaní výložníka 2 a na základe odporu zeminy dosiahne plná aktívna sila spúšťania, pretože piest 18 nastavujúci kužeľové čelo poistného ventilu 7 znižuje jeho poistný tlak pri. plnom tlaku v komunikujúcich piestnicových priestoroch 31, 51, keď tento tlak spôsobuje súčasne uzatváranie cartridgového ventilu 61 riadiaceho mechanizmu 65, čo bráni poklesu tlaku a strate hydrostatickej energie z hydropneumatického akumulátora 4.
Pri vykývnutí ovládača výložníka 2 je tlaková kvapalina privádzaná z hydraulického systému stroja do piestového priestoru 52, čo spôsobuje zdvíhanie výložníka 2, pričom ten je zdvíhaný tlakom, vytvoreným v hydropneumatickom akumulátore 4 a pôsobiacim na piest hydraulického pracovného valca 3 buď priamo alebo prostredníctvom otvoreného sedlového alebo cartridgového ventilu 61 riadiaceho mechanizmu 65, pričom sa využije energia vopred uložená v hydropneumatickom akumulátore
4. Pokiaľ tlak v hydropneumatickom akumulátore 4 klesá pod hodnotu tlaku v piestovom priestore 52. je piestový priestor 32 hydraulického lineárneho motora 3 napájaný tlakovou kvapalinou prostredníctvom jednocestného ventilu 14, prípadne tiež prostredníctvom škrtiaceho prvku :15, pričom sú straty tlakovej kvapaliny spôsobené netesnosťou prístrojov aspoň kompenzované, zatiaľ čo prípadný prebytok vzniknutý väčším otvorením škrtiaceho prvku 15 zabezpečuje dosiahnutie plného pracovného tlaku v hydropneumatickom akumulátore 4 aj pri zmenšení zdvihu vý ložníka 2. Pri ešte väčšom otvorení škrtiaceho prvku 15, prípadne jeho vypadnutí z prevádzky dôjde pri zdvíhaní výložníka 2 v určitej polohe k vyrovnaniu hodnôt tlaku v piestových priestoroch 52 a 32, takže je tlaková kvapalina v oboch priestoroch 52, 32 privádzaná iba z hydraulického systému stroja, čo zabezpečuje dosiahnutie plnej aktívnej sily zdvíhania výložníka 2. Pri tom sa súčasne uzavrie hydropneumatický akumulátor 4 a jeho tlak neprekročí hodnotu vyrovnávacieho tlaku, pričom vyrovnávací tlak je v piestových priestoroch 32, 52 dosiahnuteľný i v najvyššej polohe výložníka 2 prostredníctvom pracovných valcov.
Tiež zariadenie podľa vynálezu znázornené na obr. 4 až je vhodné na rekuperáciu polohovej energie pracovného mechanizmu, s výhodou stavebných a pozemných strojov, avšak najmä hydraulických bagrov a nakladačov s relatívne vysokými pracovnými tlakmi a s aspoň dvoma hydraulickým i lineárnymi motormi na zdvíhanie, prípadne spúšťanie pracovného mechanizmu.
Vyhotovenie so škrtiacim prvkom 15 je vhodné pre nakladače s relatívne vysokými požiadavkami na aktívnu silu zdvíhania výložníka, ale i pre takzvané hĺbiace mechanizmy bagrov s nízkou a nepravidelnou frekvenciou zdvíhania výložníka. Vyhotovenie s riadiacou jednotkou 65 prispieva k zvýšeniu bezpečnosti práce. Ďalej je vyhotovenie podľa obr. 6 vhodné najmä na použitie v strojoch s vysokými požiadavkami na aktívnu silu spúšťania pracovného mechanizmu.
Ďalšie zvlášť výhodné vyhotovenie podľa vynálezu je znázornené na obr. 7 a 8. Tu znázornený cartridgový alebo sedlový ventil bez tesnenia má pomer plôch 1 - 12. Na dosiahnutie optimálneho riešenia je objem piestnicových priestorov 31, 51 zo strany piestnic väčší ako objem pracovných valcov na strane 32, 52 piestov. S výhodou je pritom zabezpečené, aby bola voľná kruhová plocha dvoch pracovných valcov väčšia než vtoková plocha piesta jedného valca. Tlakové relé znázornené na obr. 7 alebo tlakový spínač 63 možno riadiť predradeným prístrojom cez vedenie 40 a má odbočku 41 k druhému riadiacemu bloku stroja. Druhý riadiaci blok má spätné vedenie 42 vedúce od piestnicového priestoru, ktoré je pripojené ku hydraulike 43 stroja, ktorý má aspoň jedno napájacie čerpadlo na tekutinu a odvod z nádrže. Druhý riadiaci blok 44 je napojený na hydrauliku 43 a na komunikačné spojenie medzi piestnicovými priestormi 31,, 51. Spätné vedenie 45 z prvého riadiaceho bloku je znázornené na obr. 7 vpravo hore. Na piestový priestor 52 pracovného valca 5 je napojený aspoň jeden ďalší riadiaci blok 46, ktorý je pripojený k napájačiemu čerpadlu a k nádrži. Vyhotovenie znázornené na obr. 7 je zvlášt vhodné pre trvajúce tlakové rozdiely od 100 do 300 barov, pričom ďalšie vyhotovenie podľa obr. 8, ktoré zodpovedá vyhotoveniu podľa obr. 6 je zvlášt vhodné pre tlakové rozdiely od 180 do 300 barov.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ
    NÁROKY
    1. Zariadenie na rekuperáciu energie, najmä polohovej energie pracovných strojov, s hydraulickým pracovným valcom, ktorý je pripojený k hydropneumatickému akumulátoru, vyznáe sa t ý m, že má aspoň jeden ďalší pracovný valec ¢5), pričom priestory jednotlivých pracovných valcov ¢3, 5) zo strany piestnic sú navzájom prepojené a sú pripojene k hydraulickému okruhu, ktorý má aspoň jedno čerpadlo, zat i aľ čo ďalší pracovný valec ¢5) je zo strany piesta tiež pripojený k hydraulickému okruhu s čerpadlom.
  2. 2. Zariadenie podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že medzi piestovým priestorom ¢32) pracovného valca ¢3) spojeného s akumulátorom ¢4) a akumulátorom ¢4) je spínací mechanizmus ¢6).
  3. 3.
    Zariadenie podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúce t ý m, že medzi piestovým priestorom ¢32) pracovného
  4. 4.
    va 1 ca torom ¢3), ¢4) prípojku k
    Zariadenie ktorý je pripojený k je zapojený prepínací nádrži.
    akumulátoru mechanizmus podľa jedného z nárokov 1 až 3, júce sa tým, že ¢4) a ¢8), spínací mechanizmus akumuláktorý má n a č u¢6) a prepínací mechanizmus ¢8) sú hydraulicky zapojené v sérii za sebou.
  5. 5. Zariadenie podľa jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúce sa tým, že piestový priestor ¢32) pracovného valca ¢3) spojeného s akumulátorom ¢4) je prepojený cez tekutinu vedúce vedenie s piestovými priestormi ¢52) ostatných pracovných valcov ¢5), do ktorých je zapojený spätný venti1 ¢14).
  6. 6. Zariadenie podľa nároku t ý m, že spätný ventil zapojené za sebou, pričom
    5, vyznačujúce sa ¢14) so škrtiacim prvkom ¢15) sú odbočka vedenia ¢12) je zapojená s použitím ďalšieho spätného ventilu ¢11) do vedenia medzi akumulátorom ¢4) a k nemu pripojeným piestovým priestorom (32) a je súčasťou hydraulického okruhu, pričom odbočka vedenia (12) je cez spätný ventil (10) ďalej pripojená ku kvapalinovej nádrži (9).
    edného z nárokov 1 až iestový spojený venti1 pôsobí súčasť (63) ,
  7. 7. Zariadenie podľa j j ú c e sa t ý m, že p ho pracovného valca (3) je mulátorom (4) cez sedlový tridgového ventilu, ktorý vačom (62), ktorý je ako pripojený k tlakovému relé mus (65) je svojím riadiacim kotlakej odbočke (13), ktorá časťami pracovného stroja,
  8. 8. Zariadenie podľa nároku 7, tým, že medzi prípojkou rozdeľovači (62) a piestovým jeného s akumulátorom (4) je výstup je pripojený k rozdeľovača (62), zatiaľ ho rozdeľovača (62) je vými priestormi (31, 51) ktoré sú zas prepojené s (17) .
    6, vyznačupriestor (32) hydraulickés hydropneumatickým aku (61), najmä vo forme carspolu s riadiacim rozdeľoriadiaceho mechanizmu (65) pričom riadiaci mechanizvstupom (64) pripojený k nízpôsobí spoločne s pohyblivými najmä vo forme výložníka (2).
    vyznačujúce sa (T) k nádrži pri riadiacom priestorom (32) valca (3) spostriedavý ventil (16), ktorého vedeniu (P) riadiaceho (T) k nádrži riadiace komunikujúcimi piestnicovalcov (3, alebo 5), piestovým ovládačom prívodnému čo prípojka spojená s pracovných hydrau1 ickým
SK660-94A 1991-12-04 1992-12-03 Apparatus for energy recuperation SK66094A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS913680A CZ279137B6 (cs) 1991-12-04 1991-12-04 Zařízení pro rekuperaci polohové energie praco vního zařízení stavebního, nebo zemního stroje
PCT/EP1992/002797 WO1993011363A1 (de) 1991-12-04 1992-12-03 Vorrichtung zur rückgewinnung von energie

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK66094A3 true SK66094A3 (en) 1994-11-09

Family

ID=5377577

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK3680-91A SK368091A3 (en) 1991-12-04 1991-12-04 Device for potential energy recuperation of working device of building or earth machine
SK660-94A SK66094A3 (en) 1991-12-04 1992-12-03 Apparatus for energy recuperation

Family Applications Before (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK3680-91A SK368091A3 (en) 1991-12-04 1991-12-04 Device for potential energy recuperation of working device of building or earth machine

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5477677A (sk)
EP (1) EP0615583B1 (sk)
JP (1) JP3231771B2 (sk)
AT (1) ATE164209T1 (sk)
CZ (1) CZ279137B6 (sk)
DE (1) DE59209243D1 (sk)
DK (1) DK0615583T3 (sk)
ES (1) ES2113443T3 (sk)
GR (1) GR3026601T3 (sk)
SK (2) SK368091A3 (sk)
WO (1) WO1993011363A1 (sk)

Families Citing this family (69)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4438899C1 (de) * 1994-10-31 1995-09-07 Hydac Technology Gmbh Energierückgewinnungsvorrichtung
AU7143596A (en) * 1995-10-06 1997-04-30 Atoma International, Inc. Hydraulic closure system for a motor vehicle and method for operating same
DE19543876A1 (de) * 1995-11-24 1997-05-28 Rexroth Mannesmann Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Ansteuerung einer Hydroanlage eines Arbeitsgerätes
DE29520328U1 (de) * 1995-12-22 1996-02-08 Hydac System Gmbh Steuerungsvorrichtung
DE59611324D1 (de) * 1996-01-10 2006-04-06 Eaton Fluid Power Gmbh Verlustarmer Antrieb für einen hydraulischen Aktuator
JP3608900B2 (ja) * 1997-03-10 2005-01-12 新キャタピラー三菱株式会社 建設機械の制御方法および制御装置
DE19711769C2 (de) * 1997-03-21 1999-06-02 Mannesmann Rexroth Ag Hydraulische Steueranordnung für eine mobile Arbeitsmaschine insbesondere für einen Radlader
DE19734658A1 (de) 1997-08-11 1999-02-18 Mannesmann Rexroth Ag Hydraulische Steueranordnung für eine mobile Arbeitsmaschine, insbesondere für einen Radlader
SE511039C2 (sv) * 1997-09-30 1999-07-26 Volvo Wheel Loaders Ab Lastarmsfjädringssystem för dämpning av lastarmarsrörelse
DE19958341A1 (de) * 1999-12-03 2001-07-12 Claas Industrietechnik Gmbh Erntemaschine mit frontseitig angebautem Erntevorsatz
ES2186579B1 (es) * 2001-10-16 2004-08-16 Luis Jose Penalonga Teijeiro Recuperacion de energia neumatica en instalaciones de aire comprimido.
US6655136B2 (en) 2001-12-21 2003-12-02 Caterpillar Inc System and method for accumulating hydraulic fluid
JP2004011168A (ja) * 2002-06-04 2004-01-15 Komatsu Ltd 建設機械
US6854268B2 (en) 2002-12-06 2005-02-15 Caterpillar Inc Hydraulic control system with energy recovery
DE102004032868A1 (de) * 2004-07-07 2006-02-09 Liebherr-Hydraulikbagger Gmbh Bagger und Maschine zum Materialumschlag
US7121189B2 (en) * 2004-09-29 2006-10-17 Caterpillar Inc. Electronically and hydraulically-actuated drain value
US7146808B2 (en) * 2004-10-29 2006-12-12 Caterpillar Inc Hydraulic system having priority based flow control
US7204084B2 (en) * 2004-10-29 2007-04-17 Caterpillar Inc Hydraulic system having a pressure compensator
US7441404B2 (en) 2004-11-30 2008-10-28 Caterpillar Inc. Configurable hydraulic control system
US7204185B2 (en) * 2005-04-29 2007-04-17 Caterpillar Inc Hydraulic system having a pressure compensator
US7243493B2 (en) * 2005-04-29 2007-07-17 Caterpillar Inc Valve gradually communicating a pressure signal
US7194856B2 (en) * 2005-05-31 2007-03-27 Caterpillar Inc Hydraulic system having IMV ride control configuration
US7302797B2 (en) * 2005-05-31 2007-12-04 Caterpillar Inc. Hydraulic system having a post-pressure compensator
US7331175B2 (en) * 2005-08-31 2008-02-19 Caterpillar Inc. Hydraulic system having area controlled bypass
US7210396B2 (en) * 2005-08-31 2007-05-01 Caterpillar Inc Valve having a hysteretic filtered actuation command
US20100043418A1 (en) * 2005-09-30 2010-02-25 Caterpillar Inc. Hydraulic system and method for control
US7614336B2 (en) * 2005-09-30 2009-11-10 Caterpillar Inc. Hydraulic system having augmented pressure compensation
US7320216B2 (en) * 2005-10-31 2008-01-22 Caterpillar Inc. Hydraulic system having pressure compensated bypass
ES2298050B1 (es) * 2006-08-01 2009-07-27 Edesdev S.L. Metodo y aparato de recuperacion de presion en maquinas que trabajan con calderines con gases comprimidos.
JP4702894B2 (ja) * 2006-10-20 2011-06-15 キャタピラー エス エー アール エル 油圧ショベルにおける油圧制御システム
CN101220823A (zh) * 2006-11-14 2008-07-16 胡斯可国际股份有限公司 用于液压系统的能量回收与再利用技术
US7621211B2 (en) 2007-05-31 2009-11-24 Caterpillar Inc. Force feedback poppet valve having an integrated pressure compensator
US8479504B2 (en) * 2007-05-31 2013-07-09 Caterpillar Inc. Hydraulic system having an external pressure compensator
US20080295681A1 (en) * 2007-05-31 2008-12-04 Caterpillar Inc. Hydraulic system having an external pressure compensator
US8448433B2 (en) 2008-04-09 2013-05-28 Sustainx, Inc. Systems and methods for energy storage and recovery using gas expansion and compression
US8474255B2 (en) 2008-04-09 2013-07-02 Sustainx, Inc. Forming liquid sprays in compressed-gas energy storage systems for effective heat exchange
US8359856B2 (en) 2008-04-09 2013-01-29 Sustainx Inc. Systems and methods for efficient pumping of high-pressure fluids for energy storage and recovery
US8240140B2 (en) 2008-04-09 2012-08-14 Sustainx, Inc. High-efficiency energy-conversion based on fluid expansion and compression
US8677744B2 (en) 2008-04-09 2014-03-25 SustaioX, Inc. Fluid circulation in energy storage and recovery systems
US8479505B2 (en) 2008-04-09 2013-07-09 Sustainx, Inc. Systems and methods for reducing dead volume in compressed-gas energy storage systems
US7802426B2 (en) 2008-06-09 2010-09-28 Sustainx, Inc. System and method for rapid isothermal gas expansion and compression for energy storage
US20100307156A1 (en) 2009-06-04 2010-12-09 Bollinger Benjamin R Systems and Methods for Improving Drivetrain Efficiency for Compressed Gas Energy Storage and Recovery Systems
US8225606B2 (en) 2008-04-09 2012-07-24 Sustainx, Inc. Systems and methods for energy storage and recovery using rapid isothermal gas expansion and compression
US8037678B2 (en) 2009-09-11 2011-10-18 Sustainx, Inc. Energy storage and generation systems and methods using coupled cylinder assemblies
US7832207B2 (en) 2008-04-09 2010-11-16 Sustainx, Inc. Systems and methods for energy storage and recovery using compressed gas
US7958731B2 (en) 2009-01-20 2011-06-14 Sustainx, Inc. Systems and methods for combined thermal and compressed gas energy conversion systems
US8250863B2 (en) 2008-04-09 2012-08-28 Sustainx, Inc. Heat exchange with compressed gas in energy-storage systems
DE602008004099D1 (de) * 2008-04-29 2011-02-03 Parker Hannifin Ab Anordnung zum Bedienen einer hydraulischen Vorrichtung
FR2941976B1 (fr) * 2009-02-09 2011-03-11 Manu Lorraine Systeme hydraulique d'engin de manutention ou de terrassement avec accumulateur d'energie
WO2010105155A2 (en) 2009-03-12 2010-09-16 Sustainx, Inc. Systems and methods for improving drivetrain efficiency for compressed gas energy storage
US8104274B2 (en) 2009-06-04 2012-01-31 Sustainx, Inc. Increased power in compressed-gas energy storage and recovery
US8631650B2 (en) 2009-09-25 2014-01-21 Caterpillar Inc. Hydraulic system and method for control
WO2011056855A1 (en) 2009-11-03 2011-05-12 Sustainx, Inc. Systems and methods for compressed-gas energy storage using coupled cylinder assemblies
US8171728B2 (en) 2010-04-08 2012-05-08 Sustainx, Inc. High-efficiency liquid heat exchange in compressed-gas energy storage systems
US8191362B2 (en) 2010-04-08 2012-06-05 Sustainx, Inc. Systems and methods for reducing dead volume in compressed-gas energy storage systems
US8234863B2 (en) 2010-05-14 2012-08-07 Sustainx, Inc. Forming liquid sprays in compressed-gas energy storage systems for effective heat exchange
DE102010032415A1 (de) 2010-07-27 2012-02-02 Hydac Technology Gmbh Vorrichtung zur Rückgewinnung von Energie
US8495872B2 (en) 2010-08-20 2013-07-30 Sustainx, Inc. Energy storage and recovery utilizing low-pressure thermal conditioning for heat exchange with high-pressure gas
US8578708B2 (en) 2010-11-30 2013-11-12 Sustainx, Inc. Fluid-flow control in energy storage and recovery systems
DE102011008145B3 (de) * 2011-01-08 2012-02-02 Parker Hannifin Gmbh Energieeffizienter hydraulischer Antrieb für die Linearbewegung eines Massekörpers
KR20140031319A (ko) 2011-05-17 2014-03-12 서스테인쓰, 인크. 압축 공기 에너지 저장 시스템 내의 효율적인 2상 열전달을 위한 시스템 및 방법
DE102011053230B3 (de) * 2011-09-02 2013-01-31 Parker Hannifin Manufacturing Germany GmbH & Co. KG Linear arbeitender Massekörperantrieb mit Energierückgewinnung
WO2013106115A2 (en) 2011-10-14 2013-07-18 Sustainx, Inc. Dead-volume management in compressed-gas energy storage and recovery systems
DE102011054616B3 (de) * 2011-10-19 2013-02-07 Parker Hannifin Manufacturing Germany GmbH & Co. KG Hydraulisch angetriebene Anordnung zum linearen Bewegen eines Massekörpers
CN102518169B (zh) * 2011-12-27 2014-06-18 山重建机(济宁)有限公司 一种混合动力液压挖掘机
DE102012101120B4 (de) 2012-02-14 2013-08-22 Parker Hannifin Manufacturing Germany GmbH & Co. KG Hydraulisch angetriebene Anordnung zum linearen Bewegen eines Massekörpers
DE102012107699B3 (de) * 2012-08-22 2014-01-02 Parker Hannifin Manufacturing Germany GmbH & Co. KG Massekörperantrieb mit hydraulischer Energierückgewinnungsschaltung
JP6155159B2 (ja) * 2013-10-11 2017-06-28 Kyb株式会社 ハイブリッド建設機械の制御システム
JP6601834B2 (ja) * 2015-04-21 2019-11-06 キャタピラー エス エー アール エル 流体圧回路および作業機械

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1231585A (sk) * 1967-06-09 1971-05-12
FR1593306A (sk) * 1968-11-21 1970-05-25
FR2106337A1 (sk) * 1971-04-20 1972-05-05 Poclain Sa
US4046270A (en) * 1974-06-06 1977-09-06 Marion Power Shovel Company, Inc. Power shovel and crowd system therefor
SU641177A1 (ru) * 1977-04-05 1979-01-05 Московское Ордена Ленина И Ордена Трудового Красного Знамени Высшее Техническое Училище Имени Н.Э.Баумана Гидравлический привод ударной установки преимущественно дл уплотнени бетона
DE2823435A1 (de) * 1978-05-29 1979-12-13 Grigorenko Anatoli S Hydraulikantrieb
JPS60250128A (ja) * 1984-05-25 1985-12-10 Mitsubishi Heavy Ind Ltd 液圧再生回路
US4738101A (en) * 1985-10-11 1988-04-19 Kubik Philip A Fluid system having a hydraulic counterbalance system
DE3602362A1 (de) * 1986-01-27 1987-07-30 Man Nutzfahrzeuge Gmbh Ventilanordnung fuer einen hydraulischen druckspeicher
JPH0662269B2 (ja) * 1989-04-21 1994-08-17 株式会社神戸製鋼所 移動式クレーンの変位抑制装置
DE4031808A1 (de) * 1990-10-08 1992-04-09 Volkswagen Ag Anordnung zur ansteuerung eines stellmotors sowie verfahren zur ansteuerung eines stellmotors
DE4129509C2 (de) * 1991-09-05 1994-06-16 Rexroth Mannesmann Gmbh Hydraulische Steueranordnung für Baumaschinen

Also Published As

Publication number Publication date
US5477677A (en) 1995-12-26
JPH07504723A (ja) 1995-05-25
CZ368091A3 (en) 1993-06-16
DK0615583T3 (da) 1999-01-11
JP3231771B2 (ja) 2001-11-26
GR3026601T3 (en) 1998-07-31
DE59209243D1 (de) 1998-04-23
CZ279137B6 (cs) 1995-01-18
EP0615583B1 (de) 1998-03-18
SK368091A3 (en) 1994-05-11
ES2113443T3 (es) 1998-05-01
WO1993011363A1 (de) 1993-06-10
EP0615583A1 (de) 1994-09-21
ATE164209T1 (de) 1998-04-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK66094A3 (en) Apparatus for energy recuperation
JP4532069B2 (ja) 作動油を蓄積するためのシステム
US20210148087A1 (en) Boom potential energy recovery of hydraulic excavator
US9080310B2 (en) Closed-loop hydraulic system having regeneration configuration
US9206821B2 (en) Hydraulic switching mechanism for mobile hydraulics, mobile hydraulic machine and valve unit
KR100228810B1 (ko) 건축기기용 유압장치
WO2012002439A1 (ja) エネルギ回生用制御回路および作業機械
US6260355B1 (en) Hydraulic control system for a mobile work machine, especially a wheel loader
JPH081202B2 (ja) 単動式油圧シリンダの作動回路
US20140150415A1 (en) Energy Recovery Hydraulic System
JPH10507133A (ja) プレスのための液圧駆動装置
US20130199170A1 (en) Hydraulic Drive with Energy Recovery
US8944103B2 (en) Meterless hydraulic system having displacement control valve
US20130047599A1 (en) Meterless hydraulic system having load-holding bypass
WO2010026678A1 (ja) 作業機械における油圧制御システム
US20100122528A1 (en) Hydraulic system having regeneration and supplemental flow
US10550547B2 (en) Hydraulic systems for construction machinery
JP2009150462A (ja) 作業機械における油圧制御システム
US8966892B2 (en) Meterless hydraulic system having restricted primary makeup
KR102542812B1 (ko) 유압 회로
CA1083089A (en) Implement circuit for motor with slow and fast dump
RU2095523C1 (ru) Гидропривод стрелы экскаватора
JP2008014440A (ja) 作業機械における油圧制御システム
JPH086724B2 (ja) 単動式油圧シリンダの作動回路