SK56093A3 - Railway goods-wagon - Google Patents
Railway goods-wagon Download PDFInfo
- Publication number
- SK56093A3 SK56093A3 SK560-93A SK56093A SK56093A3 SK 56093 A3 SK56093 A3 SK 56093A3 SK 56093 A SK56093 A SK 56093A SK 56093 A3 SK56093 A3 SK 56093A3
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- freight wagon
- positioning pin
- trailer
- rail
- road
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B61—RAILWAYS
- B61D—BODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
- B61D45/00—Means or devices for securing or supporting the cargo, including protection against shocks
- B61D45/001—Devices for fixing to walls or floors
- B61D45/004—Fixing semi-trailers
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B61—RAILWAYS
- B61D—BODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
- B61D3/00—Wagons or vans
- B61D3/16—Wagons or vans adapted for carrying special loads
- B61D3/18—Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles
- B61D3/182—Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers
- B61D3/184—Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers the heavy vehicles being of the trailer or semi-trailer type
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B61—RAILWAYS
- B61D—BODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
- B61D3/00—Wagons or vans
- B61D3/16—Wagons or vans adapted for carrying special loads
- B61D3/20—Wagons or vans adapted for carrying special loads for forwarding containers
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Transportation (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Handcart (AREA)
- Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
Description
Vynález sa týka železničného nákladného vagóna na prepravu žeriavom mänipulovateíných cestných návesov a/alebo kontajnerov ako aj prepravných skríň, ktorý je vybavený minimálne jedným, voči vonkajším pozdĺžnym nosníkom podvozku železničného nákladného vagóna nižšie ležiacim vybraním na uloženie kolies cestného návesu a minimálne jedným podopretím pre predný koniec cestného návesu, vyhovujúci jeho spriahaciemu zariadeniu.
Doterajší stav
Železničné nákladné vagóny na prepravu žeriavom mänipulovateíných cestných návesov a/alebo kontajnerov ako aj prepravných skríň sú známe ako napr. DE - GM 91 05 054. U tohto známeho druhu železničných nákladných vagóv, ktoré sa môžu použiť aj na prepravu nadrozmerných návesov, zabezpečuje sa stabilizácia normálneho cestného návesu v oblasti nižšie ležiaceho vybratia kolesovými predložkami dotýkajúcimi sa ich kolies a súčasne v prednej časti uložením návesného čapu cestného návesu do oporného stojanu napevno nainštalovaného na železničnom nákladnom vagóne. Nakoľko najnovšie cestné návesy sa vybavujú bočnými ochrannými zariadeniami, usporiadanými pod ich bočnými nosníkmi, (tzv.podjazdová ochrana), ako aj úložným priestorom pre dodatočný náklad, najmä prázdne prepravné palety, nie je už možná stabilizácia proti pohybu zadného konca týchto cestných návesov vo vybraní železničného nákladného vagóna prostredníctvom kolesových predložiek.
Podstata vynálezu
Cielom riešenia podlá vynálezu je taká úprava spomenutých známych železničných nákladných vagónov, ktorá by neovplyvnila ich mnohostranné použitie a umožnila spoiahlivú stabilizáciu cestných
I návesov pri preprave, a to aj bez použitia kolesových predložiek. Podstata riešenia pódia vynálezu spočíva v tom, že na podvozku železničného nákladného vagóna je nainštalovaný minimálne jeden, do pracovnej a kiudovej polohy sklápateiný polohovací čap, ktorý zapadá do otvoru vytvoreného v sedlovej časti cestného návesu a v pozdĺžnom smere jazdy je ohraničené posuvne uložený na tlmenie zoradovacich a nábehových nárazov železničnej súpravy.
Pretvorením známych železničných nákladných vagónov pódia vynálezu môžu sa konštruovať cestné návesy bez ohiadu na potrebu kolesových predložiek, t.j. môže sa vybaviť bočnými ochranymi zariadeniami a pod bočnými pozdĺžnymi nosníkmi umiestneným úložným priestorom pre dodatočný náklad napr. prázdne palety. V pozdĺžnom smere jazdy je zabezpečená nevyhnutná stabilizácia cestného návesu na železničnom nákladnom vagóne minimálne jedným polohovacím čapom, ktorý v sedlovej časti sa dotýka cestného návesu a je ohraničené posuvne uložený na tlmenie zoradovacich a nábehových nárazov železničnej súpravy. Kedže tento polohovací čap zapadá do špeciálne určeného otvoru, ktorý je vytvorený v sedlovej časti cestného návesu, chránia sa návesné čapy potrebné pre cestnú premávku od pôsobenia akýchkoivek síl pri koiajovej preprave cestného návesu, pričom sa vylúči nebezpečenstvo akéhokoivek poškodenia tohto návesného čapu, ktoré je mimoriadne dôležité pre zaistenie bezpečnosti cestnej premávky pri preprave cestného návesu za ťahačom.
Tým, že na stabilizáciu cestného návesu na železničničnom nákladnom vagóne odpadá potreba použitia kolesových predložiek, odstráni sa aj nebezpečenstvo, že pri prudkom nábehovom náraze sa zdvihne cestný náves stojaci na železničničnom nákladnom vagóne klinovým účinkom kolesových predložiek, pričom súčasne odpadá nebezpečenstvo nežiaduceho pohybu prepravovaného tovaru vo vnútri návesu.
Pri úprave podľa vynálezu zabezpečuje stabilizácia cestného návesu v pozdĺžnom smere jazdy pomocou polohovacieho čapu,ktorý je vždy umiestnený na unifikovanom mieste na železničnom nákladnom vagóne, bez ohľadu na rôzny rozvor kolies cestných návesov.Navrhovaným riešením podľa vynálezu sa v porovnaní s doteraz známymi riešeniami stabilizácie s použitím kolesových predložiek sa získajú priaznivejšie priestorové pomery na železničnom nákladnom vagóne, ktoré umožňujú výrobcom cestných návesov voľnejšie možnosti konštrukcie cestných návesov,ich spodných častí.
Nakoľko polohovací čap sa môže presunúť z jeho pracovnej polohy do kľudovej polohy, zostáva železničný nákladný vagón podľa vynálezu vhodný aj na prepravu kontajnerov a prepravných skríň. Polohovací čap a jeho tlmiace zariadenie účinné v pozdĺžnom smere jazdy sa dimenzuje na špecifické železničné zotrvačné sily, takže tieto môžu bez problémov nastať. Pri úprave železničného nákladného vagóna podľa vynálezu a otvoru v sedlovej časti cestného dodatočné zablokovanie polohovacieho čapu železničného nákladného vagóna v príslušnom otvore na cestnom návese. Pri vykládke cestného návesu to zasa znamená, že odpadá potreba cieľového odblokovania cestného návesu obsluhujúcou osobou. Tým sa znižuje riziko vyzdvihnutia celého železničného nákladného vagónu z koľajníc v dôsledku zablokovania cestného návesu na železničnom nákladnom vagóne pri vykládke.
vytvorením zodpovedajúceho návesu, nie je potrebné
Na rozloženie tiaže cestného návesu na podvozku železničného nákladného vagóna je tento vybavený dosadacím prvokom, napr. vo forme polohovací čap obklopujúcej platne. Pri doporučenom spôsobe vyhotovenia podľa daíšieho znaku vynálezu sú na podvozku železničného nákladného vagóna v oblasti polohovacieho čapu symetricky k strednej pozdĺžnej osi umiestnené dva dosadacie prvky pre cestný náves, ktoré sú rovnako sklopiteíné z pracovnej polohy do kíudovej polohy, v ktoréj sú umiestnené mimo ložnej plochy železničného nákladného vagóna. Týmto podopretím cestného návesu po obvode s dostatočne veľkým odstupom voči strednej pozdĺžnej osi sa podstatne zredukujú bočné kolísavé pohyby návesu na železničnom nákladnom vagóne, spôsobené kolísaním vagóna f
a bočným vetrom.
Zariadenie na tlmenie nárazov pre polohovací čap môže byť usporiadané podľa vynálezu na vonkajších a/alebo stredných pozdĺžnych nosníkoch železničného nákladného vagóna a sú minimálne v pracovnej polohe polohovacieho čapu resp. polohovacich čapov s nimi spriahnuté.
Pri predchádzajúcej forme vyhotovenia vynálezu je usporiadaný jeden polohovací čap na strednej pozdĺžne osi podvozku železničného nákladného vagóna a po oboch jeho stranách je umiestnený zakaždým jeden dosadaci prvok. Pri alternatívnej forme vyhotovenia vynálezu môžu byt usporiadané symetricky k pozdĺžnej ose železničného nákladného vagóna dva polohovacie čapy, oba na vonkajších pozdĺžnych nosníkoch podvozku železničného nákladného vagónu, pričom každému je priradený jeden dosadaci prvok. Oba navrhnuté spôsoby vyhotovenia umožňujú dostatočné bočné podopretie cestného návesu na potlačenie prípadných kolísavých pohybov.
Podľa ďalšieho znaku vynálezu je zariadenie na tlmenie nárazov uložené pod ložnou plochou pre kontajnery a prepravné skrine a je aspoň v pracovnej polohe polohovacieho čapu s ním spojené tvarovým stykom.
Týmto vynálezom sa navrhuje vytvoriť polohovací čap alebo polohovacie čapy pod navádzacím úkosom s obvodovým podrezaním. Tým sa vytvorí dostatočné zaistenie proti vyvlečeniu cestného návesu stabilizovaného polohovacím čapom aj v prípade jednostraného nadvihnutia, takže zablokovanie v oblasti polohovacieho čapu nie je nevyhnutné. Mimo požadovaného zaistenia proti pôsobeniu vetra a nechcenému nadvihnutiu, dosiahne sa týmto spôsom samočinné zablokovanie pri nasadení návesu na polohovací čap alebo polohovacie čapy .
Cestný náves podľa vynálezu na prepravu na železničnom nákladnom vagóne predtým popísaného druhu sa vyznačuje tým, že má v prednej
I časti minimálne jeden otvor spolupôsobiaci s polohovacím čapom podvozku železničného nákladného vagóna. Tento otvor sa prednostne vytvorí v kovaní, ktoré má otvor lemovaný obvodovým výstupkom. Tým sa zabráni nechcenému vyvlečeniu cestného návesu účinkom bočného vetra.
Objasnenie výkresov
Na výkresoch sú dva príklady vyhotovenia železničného nákladného vagóna podľa vynálezu, ktoré znázorňujú :
Obr. 1 schématický bokorys železničného nákladného vagóna, ktorý má naložený cestný náves
Obr. 2 čiastočný pôdorys odpovedajúci pohľadu II na obr. 1 s prvým príkladom vyhotovenia polohového čapu
Obr. 3 rez podľa roviny III - III na obr. 2
Obr. 4 čiastočný pôdorys odpovedajúci obr. 2 s druhým príkladom vyhotovenia polohovacieho čapu
Obr. 5 rez podľa roviny V - V na obr. 4
Obr. 6 detail VI na obr. 3
Obr. 7 detail VII na obr. 5
Na obr. 1 schématický znázornený železničný nákladný vagón 1 má podvozok, ktorý v podstate pozostáva z dvoch bočných pozdĺžnych nosníkov 2 a spolu spájajúcich priečnych nosníkov 3. , z ktorých iba niektoré sú naznačené na obr. 1. Tento podvozok železničného nákladného vagóna spočíva na dvoch otočných podvozkoch, z ktorých kvôli lepšej prehľadnosti sú naznačené len kolesá 4.
Takýmto železničným nákladným vagónom sa prepravujú nielen kontajnery a prepravné skrine rozdielnych rozmerov, ale aj cestné návesy 5. Na obr. 1 je znázornený bokorys takého cestného návesu 5, ktorého podvozok pozostáva z pozdĺžneho nosníka 6,ktorý podía príkladu vyhotovenia je vedený troma nápravami,ktorých kolesá 7 sú naznačené. Po nasadení cestného návesu 5 prostedníctvom žeriavu na železničný nákladný vagón 1 spočívajú tieto kolesá 7 t
na nižšie ležiacom vybraní 8, ktoré je vytvorené medzi vonkajšími pozdĺžnymi nosníkmi 2. na podvozku železničného nákladného vagóna 1.
Na obr. 1 sú zobrazené čiarkované rezervné koleso 7a a čap návesu 9 cestného návesu 5, ktorý sa odlišne od súčasného stavu techniky nepoužije na stabilizáciu cestného návesu 5 na železničnom nákladnom vagóne 1. Stabilizácia, ktorá zachytáva všetky špecifické dráhové sily v horizontálnom smere sa namiesto na čape návesu zabezpečuje aspoň jedným polohovacím čapom 10. ktorý zapadá do otvoru vytvoreného v sedlovej časti cestného návesu 5. Obr. 2,3 a 6 ako aj 4,5 a 7 zobrazujú dva príklady vyhotovenia takéhoto polohovacieho čapu 10.
Príklady uskutočnenia
Pri prvom príklade vyhotovenia podía obr. 2,3 a 6 je taký polohovací čap 10 usporiadaný na pozdĺžnej strednej osi podvozku železničného nákladného vagóna. Je ohraničené posuvne uložený na tlmenie zoradovacích a nábehových nárazov a pre tento účel spojený so zariadením 11 na tlmenie nárazov, ktoré podía obr. 3 a 6 je usporiadané medzi strednými pozdĺžnymi nosníkmi 12 ♦ Keďže polohovací čap 10 z pracovnej polohy zobrazenej na obrázkoch sa môže presunúť do kíudovej polohy, v ktorej leží mimo vlastnej ložnej plochy železničného nákladného vagóna 1, musí sa zabezpečiť spojenie medzi polohovacím čapom 10 a zariadením 11 na tlmenie nárazov len v pracovnej polohe polohovacieho čapu 10 .
Nosník 13 zobrazený na obr. 6 je možné vyhotoviť ako odklopiteíný,tak aby ležal v kíudovej polohe pod resp. mimo ložnej plochy definovanej hornou hranou vonkajších pozdĺžnych nosníkov 2. Kompletné zariadenie 11 na tlmenie nárazov je cenovo priaznivé usporiadať pod vlastnou ložnou plochou železničného nákladného vagóna 1 pre kontajnery a prepravné skrine, avšak tak, aby minimálne v pracovnej polohe polohovacie čapu 10 bolo s ním spojené tvarovým stykom.
F
Aby sa zabránilo prenášaniu tiaže a kolísavých pohybov cestného návesu 5 na podvozok železničného nákladného vagóna 1 sú použité v oblasti polohovacieho čapu 10 minimálne dva, vždy na každej strane strednej pozdĺžnej osi usporiadané dosadacie prvky 14. tieto sú vyhotovené rovnako ako sklopiteíné a na príklade vyhotovenia podía obr.3 spolupôsobia s pozdĺžnymi nosníkmi & cestného návesu 5. Obr. 3 dáva konečne poznať, že medzi pozdĺžnymi nosníkmi 6 cestného návesu 5 je špeciálne kovanie 15 s otvorom na uloženie polohovacieho čapu 10.
Pri druhom príklade vyhotovenia podía obrázku 4,5 a 7 sú symetricky k pozdĺžnej stredovej osi usporiadané dva polohovacie čapy 10 v oblasti vonkajších pozdĺžnych nosníkov 2 železničného nákladného vagóna 1 .Tieto polohovacie čapy 10 sú tiež sklopiteíné z pracovnej polohy do kíudovej polohy. Podía obr.5 sa môžu z pracovnej polohy odklopiť do kíudovej polohy vyznačenej bodkočiarkovane.
Ku každému polohovaciemu čapu 10 je priradený dosadací prvok 14. na podopretie cestného návesu 5. Tieto dosadacie prvky 14 sa spolu s polohovačím čapom 10 odklopením vzdialia z ložnej plochy železničného nákladného vagóna χ definovanej hornou hranou vonkajších pozdĺžnych nosníkoch 2, keď sa majú naložiť na železničný nákladný vagón X kontajnery alebo prepravné skrine.
Z obr.5 možno opäť vidieť, že každý polohovací čap 10 má i zariadenie 11 na tlmenie nárazov, s ktorým polohovací čap 10 je spriahnutý v jeho pracovnej polohe. Na príklade vyhotovenia ležia tieto zariadenia 11 na tlmenie nárazov priamo na vnútornej strane vonkajších pozdĺžnych nosníkov 2 a sú prednostne usporiadané vo vnútri vlastného rámu 16.. Aby sa zabránilo nežiadúcemu vyvlečeniu cestného návesu 5 nasadeného jeho kovaniami 15 na polohovacích chýbajúcemu samočinnému čapoch 10, napr. účinkom bočného vetra, sú polohovacie čapy 10 pod navádzacím úkosom 10a opatrené obvodovým podrezaním 10b, ako vyplýva naj zreteľnejšie z obr. 6 a 7. Nepatrné posunutie cestného návesu 5 k dosadacím prvkom 14 vedie k dosadnutiu odpovedajúceho kovania 15 na príslušný polohovací čap 10, takže napriek manuálnemu zablokovaniu sa zabráni nežiadúcemu vyvlečeniu cestného návesu 5 zo železničného nákladného vagóna 1^
Zoznam pozícii železničný nákladný vagón vonkajší pozdĺžny nosník priečny nosník koleso cestný náves pozdĺžny nosník koleso návesu
7a rezervné koleso vybratie čap návesu polohovací čap
10a navádzací úkos
10b obvodové podrezanie zariadenie na tlmenie nárazov stredný pozdĺžny nosník nosník oporný prvok kovanie rám
Claims (9)
1. Železničný nákladný vagón na prepravu žeriavom
I t manipulovateľných cestných návesov a/alebo kontajnerov, ako aj prepravných skríň, s minimálne jedným, oproti vonkajším pozdĺžným nosníkom podvozku železničného nákladného vagóna nižšie ležiacim vybratím na uloženie kolies cestného návesu a s minimálne jedným podopretím pre predný koniec cestného návesu vyznačujúci sa tým, že má nainštalovaný na podvozku železničného nákladného vagóna (l) minimálne jeden, do pracovnej a kíudovej polohy sklápatelný, polohovací čap (10), ktorý zapadá do otvoru vytvoreného v sedlovej časti návesu (5) a v pozdĺžnom smere jazdy je ohraničené posuvne uložený na tlmenie zoradovacích a nábehových nárazov súpravy.
2. Železničný nákladný vagón podía bodu 1, vyznačujúci sa tým, že na podvozku železničného nákladného vagóna (1) v oblasti umiestnenia polohovacieho čapu (10) sú minimálne dva, súmerne voči jeho pozdĺžnej strednej osi usporiadané, dosadacie prvky (14) pre cestný náves (5), ktoré sú rovnako sklápateíné z pracovnej polohy do kíudovej polohy, v ktorej sú umiestnené mimo ložnej plochy železničného nákladného vagóna (1).
3. Železničný nákladný vagón podía bodu 1 alebo bodu 2, vyznačujúci sa tým, že minimálne jedno zariadenie (11) na tlmenie nárazov je umiestnené na vonkajších a/alebo stredných pozdĺžnych nosníkoch (2,12) podvozku železničného nákladného vagóna (l), ktoré sú minimálne v pracovnej polohe polohovacieho čapu (10) s ním spojené tvarovým stykom.
4. Železničný nákladný vagón podía minimálne jedného z bodov 1 až 3, vyznačujúci sa tým, že polohovací čap (10) je umiestnený na strednej osi podvozku železničného nákladného vagóna (1) a že po oboch stranách tohto polohovacieho čapu (10) je umiestnený jeden dosadací prvok (14).
5. Železničný nákladný vagón podlá minimálne jedného z bodov 1 až 3, vyznačujúci sa tým, že symetricky k pozdĺžnej osi železničného polohovacie nosníkoch (2) (1),pričom (14).
nákladného čapy (10), podvozku vagóna (1) sú umiestnené dva oba na vonkajších pozdĺžnych železničného nákladného vagóna každý je vybavený príslušným dosadacím prvkom
6. Železničný nákladný vagón podlá minimálne jedného z bodov 1 až 5, vyznačujúci sa tým, že zariadenie (11) na tlmenie nárazov je uložené pod ložnou plochou pre kontajnery a prepravné skrine a že minimálne v pracovnej polohe polohovacieho čapu (10) je s ním spojené tvarovým spojom.
7. Železničný nákladný vagón podlá minimálne jedného z bodov 1 až 6, vyznačujúci sa tým, že polohovaci čap (10) je pod jeho navádzacím úkosom (10a) opatrený obvodovým podrezaním (10b).
8. Cestný náves na prepravu na železničnom nákladnom vagóne podlá minimálne jedného z bodov 1 až 7, vyznačujúci sa tým, že v prednej časti má zospodu vytvorený minimálne jeden otvor pre polohovaci čap (10) podvozku železničného nákladného vagóna (1).
9. Cestný náves podlá bodu 8, vyznačujúci sa tým, že otvor je vytvorený v kovaní (15), ktoré má otvor lemovaný obvodovým výstupkom.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE9207500U DE9207500U1 (de) | 1992-06-03 | 1992-06-03 | Eisenbahngüterwagen |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK56093A3 true SK56093A3 (en) | 1994-04-06 |
Family
ID=6880183
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK560-93A SK56093A3 (en) | 1992-06-03 | 1993-06-02 | Railway goods-wagon |
Country Status (5)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0572849A1 (sk) |
CZ (1) | CZ105693A3 (sk) |
DE (1) | DE9207500U1 (sk) |
PL (1) | PL299152A1 (sk) |
SK (1) | SK56093A3 (sk) |
Families Citing this family (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
HUT68592A (en) * | 1993-04-08 | 1995-06-28 | Parkany Kft | Railway carriage with basket |
ITBO940180A1 (it) * | 1994-04-28 | 1995-10-28 | Bartoletti S P A E | Dispositivo anticoricamento per semirimorchi intermodali durante il trasporto su carro ferroviario. |
CN101563243B (zh) | 2006-12-20 | 2011-09-21 | 铁路赛跑者N.A.公司 | 两用集装箱底盘 |
Family Cites Families (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE6607696U (de) * | 1968-04-23 | 1971-04-08 | Talbot Waggonfab | Schienenfahrzeug zum transport von containern, sattelaufliegern od. dgl. |
FR2534870A1 (fr) * | 1982-10-20 | 1984-04-27 | Inge Trans Sa | Semi-remorque pour la coordination technique rail-route et wagon charge de cette semi-remorque |
IT1172512B (it) * | 1983-06-20 | 1987-06-18 | Ferrosud Spa | Dispositivo per l'ancoraggio di containers e/o casse mobili su carri ferroviari |
EP0142589B1 (fr) * | 1983-11-22 | 1986-11-12 | Fruehauf France S.A. | Perfectionnements apportés aux semi-remorques destinées aux transports mixtes rail-route |
-
1992
- 1992-06-03 DE DE9207500U patent/DE9207500U1/de not_active Expired - Lifetime
-
1993
- 1993-05-15 EP EP93107955A patent/EP0572849A1/de not_active Withdrawn
- 1993-06-01 PL PL29915293A patent/PL299152A1/xx unknown
- 1993-06-02 CZ CZ931056A patent/CZ105693A3/cs unknown
- 1993-06-02 SK SK560-93A patent/SK56093A3/sk unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE9207500U1 (de) | 1992-07-30 |
EP0572849A1 (de) | 1993-12-08 |
CZ105693A3 (en) | 1994-01-19 |
PL299152A1 (en) | 1994-01-24 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
LT6646B (lt) | Vagonas-platforma automobilinių puspriekabių ir didelės talpos konteinerių pervežimui | |
US5291835A (en) | Retractable intermodal vehicle | |
CA1268150A (en) | Inside loader, embodied as a semi-trailer for a tractor truck, for over-the-road transport of transport frames in particular for transporting flat glass | |
US8800452B2 (en) | Railroad freight car loading or unloading | |
AU2012101836A4 (en) | Improvements in shipping containers and trailers for use with shipping containers | |
CZ281159B6 (cs) | Železniční nákladní vůz | |
JPS58194635A (ja) | セミトレ−ラ | |
FI108936B (fi) | Rautatiekorivaunu puoliperävaunujen kuljettamista varten | |
US4339996A (en) | Articulated railway car | |
PL196056B1 (pl) | Pojazd transportowy do przewozu przedmiotów o dużych rozmiarach, zwłaszcza niskopodłogowy i zespół złożony z takich pojazdów | |
SK56093A3 (en) | Railway goods-wagon | |
US4743150A (en) | Elevatable hitch assembly with lateral slot for trailer on flatcar | |
DK168369B1 (da) | Jernbanetogenhed med gennemgående, lavtliggende vognbund | |
KR20110004937U (ko) | 트레일러의 후방 슬라이드 장치 | |
IE20160222A1 (en) | A sliding bogie trailer | |
PL180361B1 (pl) | Wagon skrajny zestawu kolejowego, zwlaszcza do transportu naczep i kontenerów PL | |
EP2873558B1 (en) | Semi-trailer for transporting goods | |
EP3141422B1 (en) | A sliding bogie trailer | |
CA1250184A (en) | Hitch assembly for trailer on flat car | |
WO2011154903A1 (en) | Improvements in shipping containers and trailers for use with shipping containers | |
PL235404B1 (pl) | Dwuczłonowy wagon kieszeniowy | |
CN112829856A (zh) | 一种半挂车的防折叠及防侧翻装置 | |
GB2268913A (en) | Intermodal transport | |
PL163407B1 (pl) | Zestaw transportowy drogowo-szynowy | |
SK279364B6 (sk) | Cestný a koľajnicový transportný systém |