SK282217B6 - Spôsob odstraňovania n-fosfonometylglycínu z vodnej zmesi - Google Patents

Spôsob odstraňovania n-fosfonometylglycínu z vodnej zmesi Download PDF

Info

Publication number
SK282217B6
SK282217B6 SK99-98A SK9998A SK282217B6 SK 282217 B6 SK282217 B6 SK 282217B6 SK 9998 A SK9998 A SK 9998A SK 282217 B6 SK282217 B6 SK 282217B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
glyphosate
mixture
ferric
salt
ions
Prior art date
Application number
SK99-98A
Other languages
English (en)
Other versions
SK9998A3 (en
Inventor
Ian Hodgkinson
Original Assignee
Zeneca Limited
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zeneca Limited filed Critical Zeneca Limited
Publication of SK9998A3 publication Critical patent/SK9998A3/sk
Publication of SK282217B6 publication Critical patent/SK282217B6/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F9/00Compounds containing elements of Groups 5 or 15 of the Periodic Table
    • C07F9/02Phosphorus compounds
    • C07F9/28Phosphorus compounds with one or more P—C bonds
    • C07F9/38Phosphonic acids [RP(=O)(OH)2]; Thiophosphonic acids ; [RP(=X1)(X2H)2(X1, X2 are each independently O, S or Se)]
    • C07F9/3804Phosphonic acids [RP(=O)(OH)2]; Thiophosphonic acids ; [RP(=X1)(X2H)2(X1, X2 are each independently O, S or Se)] not used, see subgroups
    • C07F9/3808Acyclic saturated acids which can have further substituents on alkyl
    • C07F9/3813N-Phosphonomethylglycine; Salts or complexes thereof
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F9/00Compounds containing elements of Groups 5 or 15 of the Periodic Table
    • C07F9/02Phosphorus compounds
    • C07F9/28Phosphorus compounds with one or more P—C bonds
    • C07F9/38Phosphonic acids [RP(=O)(OH)2]; Thiophosphonic acids ; [RP(=X1)(X2H)2(X1, X2 are each independently O, S or Se)]
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/10Process efficiency

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Removal Of Specific Substances (AREA)
  • Physical Or Chemical Processes And Apparatus (AREA)

Abstract

Opisuje sa spôsob odstraňovania N-fosfonometylglycínu (glyfosatu) alebo jeho soli, alebo iónovej formy z vodnej zmesi, v ktorej je prítomný. Touto vodnou zmesou je tekutý odpad z procesu výroby glyfosatu, pri ktorom sa k tejto zmesi pridajú ióny schopné tvoriť nerozpustnú alebo čiastočne rozpustnú komplexnú soľ glyfosatu, a táto komplexná soľ sa odstráni zo zmesi. Vhodné sú najmä železité ióny. Podľa výhodného integrovaného spôsobu sa glyfosat z komplexnej soli glyfosatu spätne izoluje.ŕ

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobov prípravy N-fosfonometylglycínu (glyfosatu), širokospektrálneho herbicídu, ktorý sa hojne používa na celom svete. Vynález sa týka najmä spôsobov zníženia množstva glyfosatu, ktorý odchádza s tekutým odpadom (odpadovou vodou) z výrobného procesu.
Doterajší stav techniky
Jestvuje niekoľko dobre známych výrobných spôsobov, ktorými sa dá glyfosat pripraviť, napríklad spôsoby opísané v US 3 969 398, US 3 799 758, US 3 927 080, US 4 237 065 a US 4 065 491, všetky tieto spôsoby však majú jeden spoločný problém. Problém spočíva v tom, že nech je spôsob akokoľvek účinný, zvyčajne dochádza k určitým stratám produktu. Prítomnosť glyfosatu v tekutom odpade môže dôsledkom jeho herbicídnych vlastností potenciálne spôsobovať problémy v životnom prostredí.
Straty produktu sú samozrejme nežiaduce i z hľadiska výrobcu, ktorý chce produkovať glyfosat čo najekonomickejšie, a preto je zo všetkých týchto dôvodov podstatné, aby z výrobného závodu odchádzalo s tekutým odpadom čo najmenej produktu.
EP-A-0323821 sa zaoberá problémom spracovania prúdu odpadovej vody zo závodu vyrábajúceho glyfosat a navrhuje uviesť tento prúd odpadovej vody do styku s katalyzátorom na báze prechodového kovu v zmesi alebo roztoku. Táto zmes alebo roztok sa musí uviesť do styku s plynom obsahujúcim molekulárny kyslík a reakčná hmota zohriata na dostatočnú teplotu vhodnú na začatie a udržanie oxidačných reakcií derivátov fosfonometylglycínu. Tento spôsob je však nevýhodný, pretože je drahý, lebo tak katalyzátor, ako aj uvádzanie do styku s plynom obsahujúcim molekulárny kyslík a zohrievanie zvyšuje náklady. Okrem toho sa táto reakcia často musí uskutočňovať pri zvýšenom tlaku, čo opäť zvyšuje náklady tohto spôsobu spracovania.
Podstata vynálezu
Vynález sa týka účinného a lacného spôsobu odstraňovania glyfosatu alebo jeho soli, alebo derivátu zo zmesi, v ktorej je prítomný. Touto zmesou je tekutý odpad (odpadová voda) z procesu výroby glyfosatu.
Podľa prvého uskutočnenia vynález opisuje spôsob odstraňovania N-fosfonometylglycínu (glyfosatu) alebo jeho soli, alebo iónovej formy z vodnej zmesi, v ktorej sa nachádza. Touto vodnou zmesou je tekutý odpad z procesu výroby glyfosatu. Spôsob spočíva v tom, že sa k tejto zmesi pridajú ióny schopné tvoriť nerozpustnú alebo čiastočne rozpustnú komplexnú soľ glyfosatu, a táto komplexná soľ sa odstráni zo zmesi.
Medzi príklady solí glyfosatu rozpustných vo vode patria sodné soli (napríklad monosodná a dvojsodná soľ), draselné, amóniové, trimetylsulfóniové a izopropylamóniové soli. Medzi iónové formy glyfosatu patrí protónovaná forma alebo glyfosat vo forme obojakých iónov.
Zistilo sa, že ak sa k vodnej zmesi obsahujúcej glyfosat pridajú ióny, zdá sa, že sa vytvára komplexná soľ. Táto komplexná soľ je nerozpustná vo vode a vyzráža sa z roztoku. Iónmi pridávanými k zmesi môžu byť železité, vápenaté, horečnaté alebo hlinité ióny. Výhodné sú však železité ióny, pretože tvoria najmenej rozpustné komplexné soli, ktoré sa preto najľahšie odstraňujú.
Vytváranie a/alebo rozpustnosť komplexnej soli môžu byť závislé od pH a zvyčajne môžu byť potrebné kyslé alebo neutrálne podmienky. V prípade železitých iónov môže byť pH zmesi obsahujúcej glyfosat pred pridaním železitej soli upravené na hodnotu 6 alebo menej. Výhodné je, ak je pH od 1 do 4, napríklad zhruba 3.
Ióny, ktoré sa pridávajú ku zmesi obsahujúcej glyfosat, sa výhodne pridávajú vo forme soli rozpustnej vo vode. Pretože, ako bolo uvedené, zdá sa byť vytváranie komplexnej soli závislé od pH, mala by byť uvedená soľ rozpustná v kyslých roztokoch, napríklad pri pH 5 alebo menej. V prípade železitých iónov môže byť rozpustnou soľou napríklad síran, chlorid alebo hydroxid.
Vytváranie komplexných solí glyfosatu s iónmi kovov opísali napríklad Hensley a kol. (Weed Research 18, 293 297 (1978)) a komplexné soli glyfosatu so železitým iónom rozoberali McBride a kol. v Soil Sci. Soc. Am. J. 53,1668 1673. Pritom všetkom sa nezdá, že by sa tento jav vnímal ako užitočný, alebo že by sa navrhol na priemyselné využitie. Štruktúra komplexných solí nie je celkom jasná, ale v prípade železitého iónu sa vytvára komplexná soľ, ktorá, ako sa zdá, obsahuje glyfosat a železitý ión v pomere 1:1. Táto soľ je vo vode nerozpustná a zdá sa, že sa pri izbovej teplote vyzráža takmer kvantitatívne z roztoku.
Len čo sa zrazenina obsahujúca glyfosat vytvorí, dá sa odstrániť ľubovoľným vhodným spôsobom, pričom jednými z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov sú filtrácia a centriftigácia. V tomto štádiu môže byť výhodné použiť vločkovacie povrchovo aktívne činidlo (flokulačný surfaktant), ktoré pomáha procesu oddeľovania. Vhodné vločkovacie povrchovo aktívne činidlá sú dobre známe a sú odborníkovi v odbore ľahko dostupné.
Spôsob podľa vynálezu teda umožňuje odstránenie glyfosatu z tekutého odpadu z procesu výroby glyfosatu, čo môže mať veľmi prospešný vplyv na životné prostredie, pretože tak sa dá zabrániť úniku glyfosatu spolu s tekutým odpadom.
Z hľadiska výrobcu je samozrejme výhodné, ak sa dá glyfosat spätne izolovať zo zrazeniny. Postup na dosiahnutie tohto cieľa sa tiež vynašiel.
Len čo sa vyzrážaná komplexná soľ glyfosatu oddelí, dá sa použiť na vytvorenie alkalickej vodnej suspenzie. Zvýšenie pH spôsobí rozklad komplexnej soli glyfosatu pri vzniku rozpustnej soli glyfosatu, a v prípade, že sa použije ako protiión železitý ión, vyzrážanie hydroxidu železitého alebo hydratovaného oxidu železitého. Tento spôsob je veľmi výhodný, pretože umožňuje nielen izoláciu glyfosatu vo forme, ktorá sa dá spätne kombinovať s glyfosatom produkovaným výrobným procesom, ale tiež zaisťuje, že železitý ión, pôvodne použitý na vyzrážanie glyfosatu, sa izoluje vo forme, v ktorej sa dá previesť na rozpustnú železitú soľ a opäť použiť v spôsobe spracovania tekutého odpadu podľa vynálezu.
Všeobecne bude pH suspenzie vyššie ako 8, obvykle sa však používa vyššie pH, napríklad 12 alebo vyššie. Typicky bude mať suspenzia pH od zhruba 12,2 do 12,8, často zhruba 12,4.
Zvýšenie pH zmesi spôsobuje vytváranie hydroxidu železitého alebo hydratovaného oxidu železitého, ktorý sa dá potom zo zmesi odstrániť ľubovoľným vhodným spôsobom.
Suspenzia sa dá vytvoriť v dvoch stupňoch: najskôr sa dá k zrazenine pridať voda a miešaním vytvoriť suspenzia, a následne sa dá k tejto zmesi pridať zásada.
Podľa alternatívneho spôsobu sa však dá komplexná soľ obsahujúca glyfosat pridať priamo k alkalickému roz2 toku. Tento postup často má tú výhodu, že sa získa koncentrovanejší roztok glyfosatu.
Podľa obidvoch spôsobov sa dá suspenzia vytvárať pri izbovej teplote.
Na zvýšenie pH roztoku sa dá použiť ľubovoľná zásada. Vhodné sú však najmä tie zásady, ktoré spôsobujú vytvorenie soli glyfosatu rozpustnej vo vode, pretože oddelenie hydroxidu železitého od glyfosatu je potom omnoho ľahšie. Medzi príklady vhodných zásad patrí najmä hydroxid sodný a draselný. Na udržiavanie množstva roztoku na minime je výhodné, aby zásada bola relatívne koncentrovaná. Účelne je zásadou komerčne dostupná zásada, napríklad 50 % (hmotnosť/hmotnosť) hydroxid sodný.
Hydroxid železitý sa dá zo zmesi odstrániť radom známych spôsobov, vhodným spôsobom je však predovšetkým centrifúgácia.
Len čo sa hydroxid železitý odstráni, dá sa vodný roztok soli glyfosatu spätne kombinovať s produktom z hlavnej časti výrobného procesu.
Spôsob podľa vynálezu sa dá uskutočňovať či už dávkovo alebo ako kontinuálny spôsob.
Vynález ďalej ilustrujú nasledujúce príklady, ktorými sa však rozsah vynálezu v žiadnom smere neobmedzuje.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Vytváranie komplexnej soli glyfosatu pridaním síranu železitého k roztoku obsahujúcemu glyfosat
K 300 ml vodného roztoku obsahujúceho 1 % (hmotnosť/hmotnosť) fosfonometylglycinu a 20 % (hmotnosť/hmotnosť) chloridu sodného, s celkovým obsahom organického uhlíka odhadovaným na 1310 mg/1 sa pridá 7,2 g 50 % (hmotnosť/hmotnosť) roztoku síranu železitého, pričom sa pH udržiava pri použití roztoku hydroxidu sodného medzi 0,9 a 1,1. Po odstránení zrazeniny filtráciou sa zistí celkový obsah organického uhlíka v kvapaline 60 mg/1.
Príklad 2
Vytváranie komplexnej soli glyfosatu pridaním chloridu železitého k roztoku obsahujúcemu glyfosat
K 300 ml vodného roztoku opísaného v príklade 1 sa pridá 7,7 g 50 % (hmotnosť/hmotnosť) roztoku hexahydrátu chloridu železitého, pričom sa pH suspenzie udržiava pri použití roztoku hydroxidu sodného na hodnote 1,0. Po odstránení zrazeniny filtráciou sa zistí celkový obsah organického uhlíka vo filtráte 70 mg/1.
Príklad 3
Spätná izolácia glyfosatu
K 119,7 g typického tekutého odpadu z výrobného procesu obsahujúceho 1,35 % (hmotnosť/hmotnosť) N-fosfonometylglycínu sa pridá 9,0 g 45 % (hmotnosť/hmotnosť) vodného roztoku síranu železitého, pričom sa pH udržiava pridaním 47 % roztoku hydroxidu sodného na hodnote 4,0. Výsledná zrazenina sa odfiltruje a resuspenduje sa v 38,4 g 23,5 % (hmotnosť/hmotnosť) roztoku hydroxidu sodného počas 1 hodiny pri pH 12,7. Odstránením želatinovitého hydratovaného oxidu železitého (hydroxidu železitého) filtráciou sa získa bledožltý roztok, o ktorom sa kvapalinovou chromatografíou s vysokou rozlišovacou schopnosťou zistí, že obsahuje 71,8 % fosfonometylglycínu prítomného v pôvodnej vzorke.
Príklad 4
Recyklácia železitých iónov
Hydratovaný oxid železitý z príkladu 3 sa pri pH 1,3 pridá spolu s 1,8 g 45 % roztoku síranu železitého k ďalším 120 g tekutého odpadu z výrobného procesu, a použije sa na vyzrážanie fosfonometylglycinu z tohto roztoku.
Priemyselná využiteľnosť
Spôsob podľa vynálezu má také výhody, že zaisťuje vysoký stupeň spätnej izolácie glyfosatu z roztoku obsahujúceho rozpustnú soľ glyfosatu a, najmä ak sa na vyzrážanie glyfosatu použije železitá soľ, umožňuje vysokú spätnú izoláciu železitého iónu, ktorý sa dá potom recyklovať a opäť použiť na spätnú izoláciu ďalšieho glyfosatu. Spôsob podľa vynálezu je preto ekonomickým spôsobom odstraňovania glyfosatu z tekutého odpadu, v ktorom je prítomný. Tento spôsob, na rozdiel od spôsobov známych z doterajšieho stavu techniky, nezahŕňa použitie nákladných činidiel alebo zložitých reakčných podmienok, ako je zvýšená teplota a zvýšený tlak.

Claims (11)

  1. PATENTOVÉNÁROKY
    1. Spôsob odstraňovania N-fosfonometylglycínu, teda glyfosatu, alebo jeho soli, alebo jeho iónovej formy z vodnej zmesi, v ktorej je prítomný, kde touto vodnou zmesou je tekutý odpad z procesu výroby glyfosatu, vyznačujúci sa tým, že pH tejto zmesi sa upraví na hodnotu pH 1 až 4 a k zmesi sa pridajú ióny schopné tvoriť nerozpustnú alebo čiastočne rozpustnú komplexnú soľ glyfosatu, a táto komplexná soľ sa zo zmesi odstráni.
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa t ý m , že sa použijú vápenaté, horečnaté, hlinité alebo železité ióny.
  3. 3. Spôsob podľa nároku 2, vyznačujúci sa t ý m , že iónmi sú železité ióny.
  4. 4. Spôsob podľa nároku 3, vyznačujúci sa t ý m , že sa pH zmesi upraví na hodnotu pH 3.
  5. 5. Spôsob podľa ľubovoľného z nárokov 1 až 4, v y značujúci sa tým, že sa ióny pridávajú vo forme soli, ktorá je pri pH zmesi obsahujúcej glyfosat rozpustná vo vodnom roztoku.
  6. 6. Spôsob podľa nároku 5, vyznačujúci sa t ý m , že iónom je železitý ión a rozpustnou soľou je síran, chlorid alebo hydroxid.
  7. 7. Spôsob podľa nároku 1 alebo nároku 2, v y z n a čujúci sa tým,že zrazenina sa odstráni filtráciou alebo centrifugáciou.
  8. 8. Spôsob podľa ľubovoľného z nárokov 2 až 7, v y značujúci sa tým, že iónmi schopnými tvoriť nerozpustnú alebo čiastočne rozpustnú komplexnú soľ glyfosatu sú železité ióny a ďalej sa z vyzrážanej komplexnej soli spätne izoluje glyfosat postupom, ktorý zahŕňa vytvorenie vodnej suspenzie zrazeniny s pH vyšším ako 8 a odstránenie výsledného hydroxidu železitého alebo hydratovaného oxidu železitého z tejto suspenzie za vzniku vodného roztoku obsahujúceho glyfosat.
  9. 9. Spôsob podľa nároku 8, vyznačujúci sa t ý m , že pH suspenzie je vyššie ako 12.
  10. 10. Spôsob podľa nároku 8 alebo nároku 9, vyznačujúci sa tým, že sa suspenzia vytvorí pridaním vody k zrazenine a následným pridaním zásady alebo pridaním zrazeniny k vodnému roztoku zásady.
    SK 282217 Β6
  11. 11. Spôsob podľa nároku 10, vyznačujúci sa t ý m , že sa ako zásada použije hydroxid alkalického kovu.
SK99-98A 1995-07-25 1996-06-27 Spôsob odstraňovania n-fosfonometylglycínu z vodnej zmesi SK282217B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9515265.8A GB9515265D0 (en) 1995-07-25 1995-07-25 Chemical process
PCT/GB1996/001548 WO1997005149A1 (en) 1995-07-25 1996-06-27 Process for the preparation of n-phosphonomethyglycine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK9998A3 SK9998A3 (en) 1998-05-06
SK282217B6 true SK282217B6 (sk) 2001-12-03

Family

ID=10778236

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK99-98A SK282217B6 (sk) 1995-07-25 1996-06-27 Spôsob odstraňovania n-fosfonometylglycínu z vodnej zmesi

Country Status (28)

Country Link
US (1) US5898082A (sk)
EP (1) EP0842182B1 (sk)
JP (1) JP3667345B2 (sk)
KR (1) KR100438851B1 (sk)
CN (1) CN1068007C (sk)
AT (1) ATE208781T1 (sk)
AU (1) AU701535B2 (sk)
BG (1) BG63696B1 (sk)
BR (1) BR9609692A (sk)
CA (1) CA2224522C (sk)
CZ (1) CZ291133B6 (sk)
DE (1) DE69617020T2 (sk)
DK (1) DK0842182T3 (sk)
ES (1) ES2163029T3 (sk)
GB (1) GB9515265D0 (sk)
HU (1) HU219316B (sk)
IL (1) IL123022A (sk)
MX (1) MX9800628A (sk)
MY (1) MY113506A (sk)
NO (1) NO322972B1 (sk)
NZ (1) NZ311119A (sk)
PL (1) PL184805B1 (sk)
RO (1) RO119720B1 (sk)
RU (1) RU2159247C2 (sk)
SK (1) SK282217B6 (sk)
TR (1) TR199800114T1 (sk)
TW (1) TW332207B (sk)
WO (1) WO1997005149A1 (sk)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10007702A1 (de) 2000-02-19 2001-08-23 Sueddeutsche Kalkstickstoff Verfahren zur Herstellung von N-(Phosphonomethyl)glycin
DE60115019T2 (de) 2000-05-22 2006-08-03 Monsanto Technology Llc. Reaktionssysteme zur herstellung von n-(phosphonomethyl)glyzin verbindungen
DE602005011454D1 (de) 2004-08-19 2009-01-15 Monsanto Technology Llc Herbizide glyphosatsalzusammensetzung
CN102775012B (zh) * 2012-07-18 2014-07-02 常州大学 一种草甘膦废水中高浓度磷去除方法
CN103351070B (zh) * 2013-07-26 2015-05-06 闽南师范大学 草甘膦废水的处理方法
US9868650B2 (en) 2015-12-21 2018-01-16 International Business Machines Corporation Method for removing glyphosate from a solution using functionalized polymeric nanoparticles
CN106277249A (zh) * 2016-08-29 2017-01-04 南京工业大学 一种去除废水中草甘膦的方法
CN114933289B (zh) * 2022-06-22 2024-03-15 四川福思达生物技术开发有限责任公司 一种用于草甘膦和磷酸铁的联产工艺

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2229704B1 (sk) * 1973-05-17 1977-10-14 Monsanto Co
US4033896A (en) * 1976-06-18 1977-07-05 Monsanto Company Method of corrosion inhibition and compositions therefor
US4481026A (en) * 1982-11-16 1984-11-06 Stauffer Chemical Company Aluminum N-phosphonomethylglycine and its use as a herbicide
US4472189A (en) * 1982-12-27 1984-09-18 Stauffer Chemical Co. Stannic N-phosphonomethyglycine and its use as a herbicide
US4851131A (en) * 1987-12-31 1989-07-25 Monsanto Company Process for treating glyphosate process waste streams
US5087740A (en) * 1989-08-17 1992-02-11 Monsanto Company Process for purifying N-phosphonomethylglycine
GB9423254D0 (en) * 1994-11-16 1995-01-04 Zeneca Ltd Process

Also Published As

Publication number Publication date
WO1997005149A1 (en) 1997-02-13
BG102240A (en) 1998-12-30
EP0842182B1 (en) 2001-11-14
IL123022A0 (en) 1998-09-24
RU2159247C2 (ru) 2000-11-20
HUP9900146A2 (hu) 1999-04-28
TW332207B (en) 1998-05-21
AU701535B2 (en) 1999-01-28
CA2224522C (en) 2006-12-05
KR19990035905A (ko) 1999-05-25
JPH11510152A (ja) 1999-09-07
CZ20698A3 (cs) 1998-06-17
EP0842182A1 (en) 1998-05-20
DE69617020D1 (de) 2001-12-20
PL184805B1 (pl) 2002-12-31
HU219316B (en) 2001-03-28
IL123022A (en) 2000-07-16
NO980312D0 (no) 1998-01-23
RO119720B1 (ro) 2005-02-28
KR100438851B1 (ko) 2004-09-13
NO980312L (no) 1998-01-23
GB9515265D0 (en) 1995-09-20
US5898082A (en) 1999-04-27
DK0842182T3 (da) 2002-03-25
MY113506A (en) 2002-03-30
SK9998A3 (en) 1998-05-06
DE69617020T2 (de) 2002-05-29
CN1191540A (zh) 1998-08-26
JP3667345B2 (ja) 2005-07-06
ES2163029T3 (es) 2002-01-16
NZ311119A (en) 1999-02-25
CA2224522A1 (en) 1997-02-13
AU6236296A (en) 1997-02-26
PL324617A1 (en) 1998-06-08
TR199800114T1 (xx) 1998-05-21
MX9800628A (es) 1998-04-30
BR9609692A (pt) 1999-03-23
NO322972B1 (no) 2006-12-18
HUP9900146A3 (en) 1999-11-29
ATE208781T1 (de) 2001-11-15
CZ291133B6 (cs) 2002-12-11
BG63696B1 (bg) 2002-09-30
CN1068007C (zh) 2001-07-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK282217B6 (sk) Spôsob odstraňovania n-fosfonometylglycínu z vodnej zmesi
JPH05503253A (ja) 廃水からアンモニアを除去する方法
JPS62292609A (ja) りん酸二水素カリウムの製造方法
MXPA98000628A (en) Procedure for the preparation of n-fosfonometilglic
KR19980071713A (ko) 측쇄형 아미노산을 정제하는 방법
SK281212B6 (sk) Spôsob regenerácie a recyklovania kyseliny metánsulfónovej a kyseliny fosforitej
US5149829A (en) Method of preparing dry, concentrated salts of ascorbate 2-polyphosphate
US4380531A (en) Process for preparing phosphorus acid from industrial waste materials
KR100695193B1 (ko) 2,4,6-트리머캅토-s-트리아진 알칼리금속염의 제조 방법
US6572834B2 (en) Aqueous zinc nitrite solution and method for preparing the same
EP0806428B1 (en) Method for isolating N-phosphonomethylglycine
US5157153A (en) Preparation of phosphinoacetic acids
SU1696587A1 (ru) Способ регенегарции отработанных кислотных растворов дл травлени стали
JPS6092241A (ja) 化学洗浄廃液中のクエン酸の回収・再利用方法
SU1111987A1 (ru) Способ получени триполифосфата натри
JPS5632320A (en) Recovering method for potassium silicofluoride from wet process phosphoric acid solution
SU1699927A1 (ru) Способ получени пентасульфида мышь ка
CS234889B1 (sk) Sposob výroby 3-metyl-4-nitroíenolu
JPS61118336A (ja) ペンタクロルフエノ−ル及びその誘導体の精製法
CS195775B1 (sk) Sposob delenia zmesi chloridu draselného, ftalimidu draselného, ftalimidu, N-(cyklohexylthio)ftalimidu, připadne s N-chlórftalimidom
SE417814B (sv) Forfarande for rening av fosforsyra med avseende pa magnesium
EP0023057A1 (en) Process for preparing phosphates and a uranium-containing concentrate from wet-process phosphoric acid, as well as phosphates and uranium-containing concentrate obtained with application of this process
JPS6366158A (ja) 1,2−ジヒドロキシベンゼン−3,5−ジスルホン酸アルカリの精製方法
TH64302B (th) การผลิตและการทำให้กรดซัคซินิคบริสุทธิ์
TH75135A (th) การผลิตและการทำให้กรดซัคซินิคบริสุทธิ์

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20100627