SK15412000A3 - Štartovací systém elektromotorov - Google Patents

Štartovací systém elektromotorov Download PDF

Info

Publication number
SK15412000A3
SK15412000A3 SK1541-2000A SK15412000A SK15412000A3 SK 15412000 A3 SK15412000 A3 SK 15412000A3 SK 15412000 A SK15412000 A SK 15412000A SK 15412000 A3 SK15412000 A3 SK 15412000A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
switch
electric motor
coil
magnetic field
auxiliary coil
Prior art date
Application number
SK1541-2000A
Other languages
English (en)
Other versions
SK286915B6 (sk
Inventor
Eg�Dio Berwanger
Original Assignee
Empresa Brasileira De Compressores S. A.-Embraco
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from BR9806412A external-priority patent/BR9806412B1/pt
Application filed by Empresa Brasileira De Compressores S. A.-Embraco filed Critical Empresa Brasileira De Compressores S. A.-Embraco
Publication of SK15412000A3 publication Critical patent/SK15412000A3/sk
Publication of SK286915B6 publication Critical patent/SK286915B6/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02PCONTROL OR REGULATION OF ELECTRIC MOTORS, ELECTRIC GENERATORS OR DYNAMO-ELECTRIC CONVERTERS; CONTROLLING TRANSFORMERS, REACTORS OR CHOKE COILS
    • H02P1/00Arrangements for starting electric motors or dynamo-electric converters
    • H02P1/16Arrangements for starting electric motors or dynamo-electric converters for starting dynamo-electric motors or dynamo-electric converters
    • H02P1/42Arrangements for starting electric motors or dynamo-electric converters for starting dynamo-electric motors or dynamo-electric converters for starting an individual single-phase induction motor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Motor And Converter Starters (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka štartovacieho systému pre indukčné elektromotory, obzvlášť typov, použitých v hermetických chladiacich kompresoroch.
Doterajší stav techniky
V bežných konštrukciách má elektromotor vopred spomenutého typu hlavnú cievku a pomocnú cievku, ktoré sú napájané elektrickým prúdom zo zdroja elektrického prúdu cez štartovací okruh elektromotoru, obvykle obsahujúceho štartovacie relé alebo termistor (PTC) osadený tak, aby zabezpečil elektrické spojenie s vonkajšiou stenou kompresorového obalu, v ktorom motor pracuje.
V týchto konštrukciách je terminál každej hlavnej a pomocnej cievky tohto elektromotora priamo spojený so zdrojom elektrického prúdu cez spínač štartovacieho okruhu, pričom na druhej strane iný terminál pomocnej cievky je elektricky spojený s daným zdrojom elektrického prúdu cez relé, alebo PTC.
V konštrukcii, využívajúcej štartovacie relé, dochádza pri excitácii vinutia ku magnetickému uzavreniu kontaktov, umožňujúcich prúdu tiecť do pomocnej cievky elektromotora. Tento stav budenia pretrváva, pokiaľ je prúd vo vinutí cievky dostatočný na udržanie uzavretého stavu kontaktov. Celkovo teda práve po štarte, potom, ako prúd klesne v hlavnej cievke, prúd vo vinutí cievky je podstatne zredukovaný, čo zapríčiňuje nie vždy pri požadovaných príležitostiach otváranie kontaktov cievky a prerušenie toku prúdu cez pomocnú cievku motora.
Používanie štartovacieho relé má ďalšie nevýhody, ako napríklad možnosť roztavenia kontaktov cievky v prípadoch vysokoprúdového elektrického výboja, možnosť elektrických interferencií a iskrenia.
V konštrukcii, využívajúcej štartovacie PTC, pri štarte elektromotora, umožňuje PTC tok elektrického prúdu do pomocnej cievky, tento stav je dočasne udržovaný vo funkcii charakteristík
PTC. Počas toku elektrického prúdu sa teplota PTC mení a progresívne sa zvyšuje. Pri vyhrievaní je odpor PTC postupne zvýšený a postupne obmedzuje tok elektrického prúdu a následne redukuje prúd do pomocnej cievky, nastáva teda redukcia, až pokiaľ nie je tok prúdu do pomocnej cievky úplne zablokovaný. V praxi aj napriek postupnej redukcii prúdu cez pomocnú cievku motora, odpor PTC nie dostatočne efektívne prerušuje prúd do pomocnej cievky, pričom umožňuje prietok zvyškového prúdu vnútri, čo vyúsťuje do energetickej spotreby elektromotora. Okrem toho existencia prúdu, tečúceho cez PTC, ho udržuje neskôr vyhriate, čím sú narušené nové štarty elektromotora, odkedy je reštartovanie možné vykonať len pri určitej determinovanej teplote PTC, pri ktorej sa tam nenachádza nezanedbateľný odpor pre tok prúdu.
Popri niektorých nevýhodách, vyplývajúcich zo zabezpečenia štartovacieho relé, alebo PTC na dosiahnutie štartu elektromotora, táto bežná konštrukcia realizácie štartovacieho okruhu nejakými vonkajšími elementárni externe ku kompresoru spôsobuje následné nevýhody, ako napríklad nenáležité vyhriatie obalu a následne aj komponentov v rámci neho, obtiažnosť a nepohodlnosť na montáž takéhoto púzdra do kompresora a vystavenie daného púzdra zásahom, keď je kompresor v pohybe, napríklad počas prevážania, čo môže spôsobiť nenáležité rozpojenie obalu, obsahujúceho štartovací okruh od púzdra kompresoru.
Podstata vynálezu
Teda cieľom vynálezu je zabezpečiť štartovací systém pre elektromotory, ktorý sa zaobíde bez štartovacieho relé, alebo štartovacieho PTC v štartovacom okruhu daného motora, za účelom vyhnúť sa nevýhodám, ktoré vyplývajú z používania týchto komponentov.
Ďalší cieľ tohoto vynálezu je zabezpečiť štartovací systém pre elektromotory typu, spomenutého vyššie, ktoré môžu byť osadené do hermetického kompresoru bez nevýhod, známych z predošlého vynálezu.
Tieto a ďalšie ciele tohoto vynálezu sú dosiahnuté štartovacím systémom pre elektromotory typu, obsahujúceho hlavnú cievku a pomocnú cievku, ktoré sú napájané prúdom zo zdroja elektrického prúdu, tento systém sa skladá zo: spínača, umiestneného medzi zdrojom elektrického prúdu a pomocnou cievkou, pričom pri otvorenom stave pomocná cievka ostáva nevybudená, a pri uzavretom stave je pomocná cievka vybudená, a pohonný spúšťací prostriedok, umiestnený vo vnútri elektromotora vystavený magnetickému poľu, ktoré je vytvorené hlavnou cievkou pri jej vybudení pre chod motora, tento pohonný (spúšťací) prostriedok uzatvára spínač, keď prúd, prechádzajúci hlavnou cievkou, vytvára magnetické pole s vyššou intenzitou, ako je určená hodnota, a otvára spínač vtedy, keď hlavná cievka produkuje magnetické pole, ktoré má intenzitu odpovedajúcu predurčenej hodnote.
Prehľad obrázkov na výkrese
Vynález bude opísaný nižšie, vzhľadom na pripojené obrázky, v ktorých:
Obrázok 1 schematicky zobrazuje hlavnú a pomocnú cievku elektromotora, ktoré sú pripojené na štartovací systém tohto vynálezu, podľa jedného konštrukčného vyhotovenia;
Obrázok 2 schematicky zobrazuje hlavnú a pomocnú cievku elektromotora, ako je to ilustrované na obr. 1, ktoré sú pripojené na štartovací systém podľa tohoto vynálezu, podľa ďalšieho konštrukčného vyhotovenia;
Obrázok 3 schematicky zobrazuje konštrukciu pre štartovací systém podľa tohoto vynálezu; Obrázok 4 schematicky zobrazuje inú konštrukciu štartovacieho systému podľa tohoto vynálezu; Obrázok 5 schematicky a v perspektívnom pohľade zobrazuje hlavnú a pomocnú cievku elektromotora, znázorňuje pozičné usporiadanie štartovacieho systému podľa tohoto vynálezu, ako je to zobrazené na obr. 3;
Obrázok 6 schematicky zobrazuje variantu konštrukcie pre štartovací systém obr. 2, znázorňuje ochranný prvok spínača;
Obrázok 7 schematicky zobrazuje konštrukciu pre ochranný prvok spínača, znázorneného na obr. 6; a
Obrázok 8 schematicky a vo vertikálnom priereze zobrazuje časť kompresoru na použitie v chladiacich systémoch, znázorňuje pozičné usporiadanie ochranných prvkov spínača, znázorneného na obr. 7 pod cievkami elektromotora kompresoru.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Vynález bude opísaný vo vzťahu k elektromotoru typu, použitom v chladiacich komporesoroch, obsahujúci hlavnú cievku 1 a pomocnú cievku 2, ktoré sú napájané zdrojom elektrického prúdu 3, ako je napríklad elektrická sieť so striedavým prúdom.
Počas Štartu elektromotora Štartovací prúd, ktorého intenzita je obvykle oveľa vySšia ako normálny operačný prúd elektromotora, tečie do hlavnej cievky 1 elektromotora, kde vytvára intenzívne magnetické pole. Podľa známych techník, počas Štartu elektromotora, štartovací prúd aktivuje štartovací okruh, ktroý nie je znázornený, čo umožňuje elektrickému prúdu tiecť do pomocnej cievky 2 počas určitého časového intervalu, ktorý sa mení ako funkcia vodivostných charakteristík štartovacieho okruhu, tento tok prúdu do pomocnej cievky 2 je generálne prerušený, keď prúd, pretekajúci cez hlavnú cievku 1 dosiahne predurčenú hodnotu, v podstate korešpondujúcu s nominálnou hodnotou pracovného prúdu elektromotora.
Konštrukcie, obshujúce štartovací okruh zabezpečený podľa predošlého spôsobu a osadené externe na hermetický obal 4 kompresoru, kde elektromotor pracuje, majú nevýhody, spomenuté vyššie.
Podľa tohto vynálezu a ako je to ilustrované na pridaných obrázkoch, vybudenie pomocnej cievky 2 elektromotora nastáva počas jej štartu, cez pohonný (spúšťací) prostriedok 10. ktorý je operatívne spojený s obidvomi, pomocnou cievkou 2 a zdrojom elektrického prúdu 3 a je osadené vo vnútri elektromotora, za účelom jeho vystavenia magnetickému poľu, ktoré je generované prúdom, prechádzajúcim hlavnou cievkou 1, umožňujúcim selektívne zásobovanie pomocnej ciecky 2 zdrojom elektrického prúdu 3, keď intenzita prúdu, pretekajúceho hlavnou cievkou i, vyúsťuje do intenzity magnetického poľa, ktorá je vyššia, ako predurčená minimálna hodnota, ktorá je obvykle dosiahnutá pri štarte elektromotora.
Vybudenie pomocnej cievky 2 je udržované až pokiaľ intenzita prúdu, tečúceho cez hlavnú cievku 1 dosiahne istú hodnotu na vytvorenie magnetického poľa s predurčenou hodnotou, pod ktorou pomocná cievka 2 ostáva neenergizovaná.
Pohonný (spúšťací) prostriedok K) sa skladá napríklad z feromagnetického jadra, osadeného v rámci statora daného elektromotora v centrálnej oblasti jeho hlavnej cievky 1, hlavne v jednom zo štyroch, vopred známych, elektrických neutrálnych bodoch motora.
Počas štartu elektromotora je pohonný (spúšťací) prostriedok 10 vybudený za účelom priviesť spínač 20, umiestnený medzi zdrojom elektrického prúdu 3 a pomocnou cievkou 2, z otvoreného stavu, pri ktorom ostáva pomocná cievka 2 neenergizovaná, do stavu zopnutia, ktorý umožňuje danej pomocnej cievke 2 napájanie elektrickým prúdom (štartovací prúd), tento uzavretý stav je udržiavaný, pokiaľ magnetické pole nedosiahne predurčenú minimálnu hodnotu. Keď prúd preteká cez pomocnú cievku 2, existuje redukcia prúdu, pretekajúceho cez hlavnú cievku 1, taktiež je redukovaná intenzita magnetického poľa, pôsobiacej na pohonný (spúšťací) prostriedok JO a následne na spínač 20. Keď redukcia magnetického poľa dosiahne predurčenú minimálnu hodnotu, ktorá nie je postačujúca na udržanie uzavretého stavu spínača 20, pohonný (spúšťací) prostriedok K) ho neskôr uvedie do otvoreného stavu.
V konštrukčnom vyhotovení tohto vynálezu (obrázok 1) pôsobí pohonný (spúšťací) prostriedok mechanicky na spínač 20, za účelom modifikácie jeho vodivého stavu, meniac jeho stav na otvorený a uzavretý.
V tejto konštrukcii tvorí pohonný (spúšťací) prostriedok 10 (obr. 3 a 4) zasúvací prostriedok, realizovaný párom kontaktných terminálov, každý uložený proti kontaktu od páru mechanických kontaktov 21, ktoré tvoria spínač, keď je tento v zopnutom stave. V tomto stave sú kontakty páru kontaktov 21 elektricky spojiteľné navzájom pohonným (spúšťacím) prostriedkom 10.
Pohonný (spúšťací) prostriedok 10 tejto konštrukcie je mechanicky posúvateľný medzi neoperatívnou pozíciou, otvárajúcou spínač 20 a udržujúcou jeho kontaktné terminály oddelené od páru kontaktov 21 daného spínača 20, a operatívnou pozíciou, neskôr uzatvárajúcou jeho stav umiestnením kontaktných terminálov na pár kontaktov 21 spínača 20.
V tejto konštrukcii sú pohonný (spúšťací) prostriedok 10 a pár kontaktov 21 spínača 20 umiestnené v rámci hermetického púzdra 30 (obr. 3 a 4), elektricky priepustného, vyrobeného napríklad zo skla, za účelom vyhnúť sa výskytu iskrenia vo vnútornom okolí elektromotora.
Podľa tejto konštrukcie, v stave, keď redukcia magnetického poľa dosahuje predurčenú minimálnu hodnotu, nedostačujúcu na udržanie uzavretého stavu daného spínača 20, tento sa dostane, cez návratný prostriedok, pracujúci na báze gravitačných alebo pružinových síl, do otvoreného stavu. Vo vyhotovení, zobrazenom na obrázku 4, návratný prostriedok je definovaný ako pružinový element 40
V inom konštrukčnom vyhotovení tohto vynálezu (obr. 2) je spínač vo forme polovodičového elementu, ako napríklad elektronického elementu, akým je napríklad triak, ktorý obvykle blokuje vybudenie pomocnej cievky 2 a selektívne umožňuje jej vybudenie pri uzavretom stave spínača 20.
Triak je elektricky zopnutý, keď elektrický prúd preteká cez hlavnú cievku 1 elektromotora, ktorý vytvára magnetické pole nad predurčenou minimálnou hodnotou.
V tejto konštrukcii každý terminál páru terminálov triaku spája uvedený triak s pomocnou cievkou 2 a s dotyčným zdrojom elektrického prúdu 3 a na druhej strane pohonný (spúšťací) prostriedok H) slúži ako spínač pre daný triak za účelom jeho zopnutia počas štartu elektromotora, napája triak určitou hodnotou elektrického prúdu, ktorá môže byť redukovaná až po stav, kedy sa časť medzi dvomi terminálmi daného triaku vypne, tento stav je dosiahnutý, keď magnetické pole, vytvorené elektrickým prúdom, prechádzajúcim hlavnou cievkou 1, predstavuje predurčenú minimálnu hodnotu.
V tejto konštrukcii sa pohonný (spúšťací) prostriedok K) skladá z transformátora, ktorého primárna časť je tvorená hlavnou cievkou 1 elektromotora a sekundárnou časťou vinutia H spojenou terminálom s triakom, a tým určujúcou jeho spínanie a cez ktorú preteká elektrický prúd, indukovaný pri pretekaní Štartovacieho prúdu cez hlavnú cievku 1 elektromotora.
V konštrukčnej možnosti tohto riešenia, zobrazenej na obrázku 2, štartovací okruh elektromotora, obsahujúci spínač 20, ktorý je realizovaný ako elektronický obvod, ďalej obsahuje permanentný kondenzátor 5 (obr. 6) v sérii medzi hlavnou cievkou 1 a pomocnou cievkou 2 a ktorý zvyšuje účinnosť elektromotora. V tejto konštrukcii je taktiež do série so spínačom 20 a pomocnou cievkou 2 umiestnený ochranný prvok 50, napríklad resistor, ktorý redukuje štartovací prúd elektromotora a ochraňuje spínač 20, pokiaľ je realizovaný ako elektronický obvod, proti náhodným elektrickým pulzom, ktoré prichádzajú z permanentného kondenzátora 5.
Podľa tohto vynálezu je rezistor 50 umiestnený vo vnútri hermetického kontajneru 60 (obr. 7), ktorý je vyrobený z elektricky neutrálneho materiálu, ako priehľadné sklo a ktorý je zväčša ponorený v oleji, nachádzajúcom sa v olejovom rezervoári 6, utvorenom vrámci hermetického puzdra 4 kompresoru, v ktorom je umiestnený elektromotor (obr. 8) za účelom vyhnúť sa tomu, že prehriatie rezistora 50 ovplyvní komponenty v štartovacom okruhu Toto usporiadanie umožňuje odvedenie veľkého výkonu a udržanie vnútornej teploty kompresora na hodnotách, kompatibilných s hodnotami počas práce tohto kompresora.
V konštrukčnom vyhotovení, v ktorom je spínač 20 ako polovodičový element, alebo ako je to ilustrované, triak, zariadenie vrámci tohto spínača, vrámci hermetického obalu, kde je umiestnený elektromotor napríklad v chladnejšej oblasti tohto obalu, napríklad ako priľahlý ku nasávaciemu okruhu chladiaceho systému kompresora.

Claims (17)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Štartovací systém pre elektromotor typu, obsahujúci hlavnú cievku (1) a pomocnú cievku (2), ktoré sú napájané zdrojom elektrického prúdu (3), vyznačujúci sa tým, že sa skladá zo: -spínača (20), umiestneného medzi zdrojom elektrického prúdu (3) a pomocnou cievkou (2), pričom keď je v otvorenom stave, pomocná cievka 2 ostáva nevybudená a v uzavretom stave dochádza k vybudeniu pomocnej cievky (2); a pohonný (spúšťací) prostriedok (10), zaobstaraný vo vnútri elektromotora a vystavený magnetickému poľu, ktoré je vytvorené hlavnou cievkou (1) na jeho vybudenie na operovanie elektromotora, tento pohonný (spúšťací) prostriedok, uzatvárajúci spínač (20) pri pretekaní prúdu cez hlavnú cievku (1), ktorý tvorí magnetické pole s vyššou intenzitou, ako je predurčená minimálna hodnota, a otvárajúci spínač 20, keď prúd v hlavnej cievke (1) vytvára magnetické pole, ktoré vytvára intenzitu, nižšiu, ako je predurčená minimálna hodnota.
  2. 2. Systém, podľa nároku I, vyznačujúci sa tým, že pohonný (spúšťací) prostriedok (10) sa dá premiestniť medzi neoperatívnou pozíciou, uzatvárajúcou spínač (20), premiestnenie pohonného (spúšťacieho) prostriedku (10) do jeho operatívnej pozície je dosiahnuté daným magnetickým poľom s vyššou intenzitou, ako je predurčená minimálna hodnota a premiestnenie do neoperatívnej pozície je dosiahnuté zapojením návratného prostriedku pohonného (spúšťacieho) prostriedku (10), keď dané magnetické pole má intenzitu vo veľkosti daného minima.
  3. 3. Systém, podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, že návratný prostriedok je tvorený, respektíve funguje na báze gravitačnej sily na pohonný prostriedok 10.
  4. 4. Systém, podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, že návratný prostriedok je definovaný ako pružinový element (40), neustále nútiaci pohonný (spúšťací) prostriedok (40) ku operatívnej pozícii.
  5. 5. Systém, podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že spínač (20) sa skladá z páru mechanických kontaktov (21), ktoré sú navzájom elektricky spojiteľné pohonným (spúšťacím) prostriedkom (10), keď je v operatívnej pozícii.
  6. 6. Systém, podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že pohonný (spúšťací) prostriedok (10) a pár kontaktov sú umiestnené vrámci hermetického obalu (30), elektricky priepustného, osadeného vo vnútri statora elektromotora.
  7. 7. Systém, podľa nároku 6, vyznačujúci sa tým, že hermetický obal (30) je kontajner, vyrobený zo skla.
  8. 8. Systém, podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že pohonný (spúšťací) prostriedok (10) je umiestnený v centrálnej oblasti hlavnej cievky (1) elektromotora.
  9. 9. Systém, podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, že pohonný (spúšťací) prostriedok sa skladá z transformátora, ktorého primárna časť je tvorená hlavnou cievkou (1) elektromotora, sekundárna časť je vinutie, ktoré operatívne a elektricky spojené so spínačom (20).
  10. 10. Systém, podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že spínač (20) sa skladá z elektronického elementu, ktorý je spínaný vytvoreným prúdom transformátora.
  11. 11. Systém, podľa nároku 10, vyznačujúci sa tým, že spínač sa skladá z polovodičového elementu.
  12. 12. Systém, podľa nároku 11, v ktorom je taktiež elektromotor aplikovaný do chladiaceho kompresoru, vyznačujúci sa tým, že polovodičový je umiestnený vrámci hermetického obalu 4 kompresoru, oddeleného od elektromotora.
  13. 13. Systém, podľa nároku 12, vyznačujúci sa tým, že polovodičový element je priľahlo umiestnený ku nasávaciemu okruhu kompresoru.
  14. 14. Systém, podľa nároku 13, vyznačujúci sa tým, že polovodičovým elementom je triak, ktorý normálne blokuje vybudenie pomocnej cievky (2) a umožňuje jej vybudenie pri uzavretom stave spínača (20).
  15. 15. Systém, podľa nároku 14, vyznačujúci sa tým, že sa skladá z: permanentného kondenzátora (5), umiestneného medzi hlavnou cievkou (1) a pomocnou cievkou (2) s nimi v sérii; a ochranný prvok spínača (50), umiestnený paralelne ku permanentnému kondenzátoru (5) a do série s oboma, spínačom (20) a pomocnou cievkou (2).
  16. 16. Systém, podľa nároku 15, vyznačujúci sa tým, že ochranný prvok spínača (50) je rezistor, realizovaný vrámci hermetického kontajneru (60) a je ponorený v olejovom rezervoári (6), vytvorenom vo vnútri hermetického obalu (4) kompresoru.
  17. 17. Systém, podľa nároku 16, vyznačujúci sa tým, ie hermetický kontajner (60) je vyrobený z priehľadného skla.
SK1541-2000A 1998-04-13 1999-04-12 Štartovací systém elektromotorov SK286915B6 (sk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BR9801913 1998-04-13
BR9806412A BR9806412B1 (pt) 1998-10-02 1998-10-02 sistema de partida de motor elétrico.
PCT/BR1999/000027 WO1999053604A1 (en) 1998-04-13 1999-04-12 A starting system for an electric motor

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK15412000A3 true SK15412000A3 (sk) 2001-06-11
SK286915B6 SK286915B6 (sk) 2009-07-06

Family

ID=25665091

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1541-2000A SK286915B6 (sk) 1998-04-13 1999-04-12 Štartovací systém elektromotorov

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6479961B1 (sk)
EP (1) EP1072086B1 (sk)
JP (1) JP4749543B2 (sk)
KR (1) KR100642117B1 (sk)
CN (1) CN1173459C (sk)
DE (1) DE69923169T2 (sk)
ES (1) ES2237097T3 (sk)
SK (1) SK286915B6 (sk)
WO (1) WO1999053604A1 (sk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100474347B1 (ko) 2002-10-25 2005-03-08 엘지전자 주식회사 왕복동식 압축기의 기동장치
US7444078B1 (en) * 2003-09-18 2008-10-28 At&T Intellectual Property Ii, L.P. Transient control solution for optical networks
CN1294694C (zh) * 2004-11-24 2007-01-10 常熟市天银机电有限公司 互感式无触点起动器
WO2019075616A1 (zh) * 2017-10-16 2019-04-25 深圳和而泰智能控制股份有限公司 一种电机控制方法及电机系统

Family Cites Families (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB208285A (en) 1922-10-09 1923-12-20 Ralph Charles Stiefel Process and apparatus for the manufacture of metal tubes
US3659172A (en) * 1970-02-12 1972-04-25 Hitachi Ltd Motor controlling device
US3882364A (en) 1972-08-18 1975-05-06 Gen Electric Induction motor control system
DE2315567A1 (de) * 1973-03-28 1974-10-17 Huetoegepgyar Kontakt- und betaetigungsvorrichtung fuer elektrische schalter vornehmlich fuer motoranlassrelais
US4011489A (en) * 1974-11-20 1977-03-08 General Electric Company Apparatus for regulating magnetic flux in an AC motor
US3970908A (en) 1974-12-09 1976-07-20 Cutler-Hammer, Inc. A.C. motor starting system
JPS5362109A (en) * 1976-11-17 1978-06-03 Toshiba Corp Single phase induction motor
JPS54140944A (en) * 1978-04-26 1979-11-01 Ebara Mfg Voltative responsive current relay
JPH0231592Y2 (sk) * 1980-03-19 1990-08-27
JPS5725192A (en) * 1980-07-21 1982-02-09 Hitachi Ltd Controller for induction motor
JPS57206297A (en) * 1981-06-09 1982-12-17 Fuji Electric Co Ltd Torque detecting device for induction motor
JPS57208877A (en) * 1981-06-16 1982-12-22 Sanyo Electric Co Ltd Starting relay for single-phase induction motor
JPS5910179A (ja) * 1982-07-08 1984-01-19 Taitetsuku:Kk 単相インダクシヨンモ−タの起動回路
JPS60152291A (ja) * 1984-01-20 1985-08-10 Hitachi Ltd コンデンサモ−タ
JPS6268085A (ja) * 1985-09-20 1987-03-27 Kawatetsu Techno Res Kk 誘導電動機のトルク検出装置
JPH04184835A (ja) * 1990-11-16 1992-07-01 Nec Kyushu Ltd リードリレー
JPH05137362A (ja) * 1991-11-06 1993-06-01 Sanyo Electric Co Ltd 電動機の分相起動装置
JP3332407B2 (ja) * 1992-02-28 2002-10-07 キヤノン株式会社 画像形成装置
JPH05316692A (ja) * 1992-05-11 1993-11-26 Nippon Steel Corp 推力センサー付きアクチュエータ
JPH06240176A (ja) * 1993-02-18 1994-08-30 Mitsui Petrochem Ind Ltd 被覆用樹脂組成物
JPH08249908A (ja) * 1995-03-07 1996-09-27 Akebono Kanesaki 地震発生時に自動点灯する照明器具
JPH08322216A (ja) * 1995-05-26 1996-12-03 Hitachi Ltd 回転電機の回転子欠陥検出装置
DE19534423A1 (de) 1995-09-16 1997-03-20 Wunnibald Kunz Vorrichtung zur Steuerung des Anlaufs und des Betriebs eines Einphasensynchronmotors mit permanentmagetischem Rotor
JPH09171754A (ja) * 1995-12-21 1997-06-30 Hitachi Ltd リレー、リレーを備えたターミナルボックス

Also Published As

Publication number Publication date
EP1072086B1 (en) 2005-01-12
SK286915B6 (sk) 2009-07-06
EP1072086A1 (en) 2001-01-31
WO1999053604A1 (en) 1999-10-21
DE69923169D1 (de) 2005-02-17
KR20010034705A (ko) 2001-04-25
ES2237097T3 (es) 2005-07-16
JP4749543B2 (ja) 2011-08-17
DE69923169T2 (de) 2005-12-29
CN1297605A (zh) 2001-05-30
US6479961B1 (en) 2002-11-12
JP2002511729A (ja) 2002-04-16
CN1173459C (zh) 2004-10-27
KR100642117B1 (ko) 2006-11-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0430662B1 (en) PSC motor start system
EP1516417B1 (en) Syncronous induction motor and electric hermetic compressor using the same
US5701109A (en) Current sensing relay
EP2407995B1 (en) Contact protection circuit and high voltage relay comprising the same
JP2004014434A (ja) 直流電流遮断スイッチ
WO2012113048A2 (pt) Winding switching circuit and thermal protection for dual voltage hermetic induction motor of hermetic cooling comprsesor
US5872499A (en) Current sensing relay
KR100258790B1 (ko) 일정 시간이 경과한 후에 모터 기동용 회로에 흐르는 전류를 차단하는 장치
KR100707425B1 (ko) 단상 유도 전동기의 기동장치
SK15412000A3 (sk) Štartovací systém elektromotorov
KR100458704B1 (ko) 전동기용 시동시스템
JP2001339918A (ja) 過負荷保護装置および過負荷保護装置を備えた密閉型電動圧縮機
JPS59168607A (ja) 交流電磁石装置
JP2008066088A (ja) 電磁継電器
JP2024017829A (ja) 電磁石装置
BR9806412B1 (pt) sistema de partida de motor elétrico.
KR910002246B1 (ko) 릴레이
KR910000075B1 (ko) 릴레이
JPH05137362A (ja) 電動機の分相起動装置
JPH11238442A (ja) ハイブリッドリレー装置
JP2003199246A (ja) 電動機の保護装置
JPH0330216A (ja) 電磁開閉装置
JPH06178442A (ja) モータの過熱防止装置
JPS5877167A (ja) スタ−タ

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20120412