PL218100B1 - Stacja dokująca przyrządu czyszczącego, sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego - Google Patents

Stacja dokująca przyrządu czyszczącego, sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego

Info

Publication number
PL218100B1
PL218100B1 PL391104A PL39110410A PL218100B1 PL 218100 B1 PL218100 B1 PL 218100B1 PL 391104 A PL391104 A PL 391104A PL 39110410 A PL39110410 A PL 39110410A PL 218100 B1 PL218100 B1 PL 218100B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
channel
cleaning device
storage means
mass flow
tobacco industry
Prior art date
Application number
PL391104A
Other languages
English (en)
Inventor
Adam Gielniewski
Original Assignee
Int Tobacco Machinery Poland
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Int Tobacco Machinery Poland filed Critical Int Tobacco Machinery Poland
Priority to PL391104A priority Critical patent/PL218100B1/pl
Priority to RU2012150136/12A priority patent/RU2519884C1/ru
Priority to JP2013507904A priority patent/JP5778254B2/ja
Priority to PCT/PL2011/000042 priority patent/WO2011136670A1/en
Priority to HUE11723755A priority patent/HUE027542T2/en
Priority to EP11723755.2A priority patent/EP2563171B1/en
Priority to CN201180020673.8A priority patent/CN102905567B/zh
Priority to BR112012026748-5A priority patent/BR112012026748A2/pt
Priority to US13/634,979 priority patent/US9061835B2/en
Publication of PL218100B1 publication Critical patent/PL218100B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G45/00Lubricating, cleaning, or clearing devices
    • B65G45/10Cleaning devices
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/35Adaptations of conveying apparatus for transporting cigarettes from making machine to packaging machine
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G2201/00Indexing codes relating to handling devices, e.g. conveyors, characterised by the type of product or load being conveyed or handled
    • B65G2201/02Articles
    • B65G2201/0226Cigarettes

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest stacja dokująca dla przyrządu czyszczącego, sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego, w szczególności mające zastosowanie w procesie czyszczenia kanału instalacji stosowanych w przemyśle tytoniowym.
Problemem w obsłudze instalacji w przemyśle tytoniowym jest sprawne i skuteczne rozdzielanie od siebie gatunków produktów. Kanały transportowe dla przepływu masowego produktów takich jak papierosy, sztabki filtrowe, cygara czy cygaretki często są bardzo rozbudowane, a ponadto przebiegają ponad stanowiskami operacyjnymi i ciągami transportowymi dla operatorów obsługujących te stanowiska. Dostęp do początku i końca każdego z odcinków kanałów transportowych wymagających czyszczenia z produktów przy zmianie gatunku produktów jest często trudny i każdorazowo wymaga czasu. Trudny jest również dostęp do stref łączenia transporterów tworzących kanał podatnych na zaleganie produktów.
Rutynową praktyką jest więc systematyczne czyszczenie instalacji występujących w przemyśle tytoniowym. Czyszczenie wymagane jest również każdorazowo przed zmianą gatunkową produkcji wprowadzenie tej czynności podyktowane jest względami technologicznymi tj. usunięciem wszystkich produktów pochodzących z poprzedniej produkcji.
Standardowym rozwiązaniem znanym ze stanu techniki jest zatrzymywanie instalacji produkcyjnej, ręczne wprowadzenie do kanału instalacji gąbki wypełniającej kanał w jego przekroju i uruchomienie instalacji przy jednoczesnym obserwowaniu przemieszczania się gąbki wzdłuż instalacji, następnie ponowne zatrzymanie instalacji i usunięcie gąbki na drugim końcu czyszczonej instalacji.
Wadą znanego rozwiązania jest po pierwsze konieczność zatrzymania instalacji i ręcznego wprowadzenia gąbki do kanału instalacji. Operacja ta powoduje powstawanie przestojów i nie gwarantuje prawidłowego umieszczenia gąbki w kanale transportowym. Nieunikniona jest przy tym degradacja ostatnich produktów wcześniej produkowanego gatunku, a ponadto konieczne jest ponowne zatrzymanie instalacji w celu ręcznego usunięcia gąbki z kanału instalacji. Operacja ta z racji na trudny dostęp do kanałów instalacji również powoduje przestój.
W stanie techniki znane są automatyczne przyrządy czyszczące oraz stacje magazynujące, jednakże rozwiązania ze stanu techniki cechuje ingerencja w przepływ masowy produktu np. sztabek filtrowych prowadząca do degradacji partii produktów, która znajduje się bezpośrednio w polu działania znanych urządzeń.
Z publikacji WO 2003/053178 znana jest platforma wprowadzająca przyrząd czyszczący do przepływu masowego np. sztabek filtrowych, stacja wymusza rozdzielenie przepływu masowego za pomocą prętów lub pary ram, które tworzą wolną przestrzeń, w którą może być wprowadzony wózek czyszczący.
Wadą znanego rozwiązania jest mechaniczne wymuszenie rozdzielenia przepływu masowego, co może doprowadzić do degradacji mechanicznej transportowanych produktów.
Celem wynalazku jest przezwyciężenie problemów występujących w stanie techniki to jest uniknięcie nadmiernych przestojów instalacji wykorzystywanej w przemyśle tytoniowym jak również unikniecie degradacji mechanicznej produktów transportowanych w postaci przepływu masowego.
Istotą wynalazku jest stacja dokująca dla przyrządu czyszczącego do instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym, zaopatrzona w środki magazynowe dostosowane do magazynowania przyrządu czyszczącego, charakteryzująca się tym, że stacja dokująca jest dostosowana do przyjmowania sygnału wystąpienia końca przepływu masowego, sygnału obecności końca przyrządu czyszczącego, a ponadto zawiera środki inicjujące wprowadzenie lub wyprowadzanie przyrządu czyszczącego po wprowadzeniu środków magazynowych do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym, i środki magazynowe są ponadto dostosowane tak, iż środki magazynowe są wprowadzane do kanału (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu masowego w miejscu wprowadzania lub wyprowadzania przyrządu czyszczącego, i środki magazynowe są dostosowane tak, że środki magazynowe są wyprowadzane z kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym w odpowiedzi na sygnał obecności końca przyrządu czyszczącego w kanale instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że środki magazynowe to rynna zamocowana uchylnie.
PL 218 100 B1
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że środki magazynowe to zasadniczo pozioma platforma poruszająca się w kierunku zasadniczo prostopadłym do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że środki magazynowe mają postać zasadniczo pionowego komina.
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że ponadto zawiera czujnik generujący sygnał końca przepływu masowego.
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że ponadto zawiera środki sterownika generujące sygnał obecności końca przepływu masowego na podstawie danych w pamięci sterownika.
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że środki sterownika są dostosowane do generowania sygnału obecności końca przepływu masowego na podstawie modelu wirtualnego przepływu masowego w kanale instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że środki inicjujące wprowadzanie lub wyprowadzanie przyrządu czyszczącego to popychacz.
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że środki inicjujące wprowadzanie lub wyprowadzanie przyrządu czyszczącego to przenośnik transportowy.
Ponadto stacja według wynalazku charakteryzuje się tym, że jest zaopatrzona w czujnik generujący sygnał informujący o obecności końca przyrządu czyszczącego w kanale instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
Ponadto istotą wynalazku jest również sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym, charakteryzujący się tym, że obejmuje etapy, w których magazynuje się przyrząd czyszczący w stacji dokującej w pozycji magazynowej, generuje się sygnał obecności końca przepływu masowego w miejscu wprowadzania przyrządu czyszczącego, wprowadza się środki magazynowe do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu, wprowadza się przyrząd czyszczący do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym za pomocą środków inicjujących wprowadzenie lub wyprowadzanie przyrządu czyszczącego.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że wprowadzanie środków magazynowych do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym realizuje się w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu generowany z czujnika końca przepływu masowego.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że wprowadzanie środków magazynowych do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym realizuje się w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu generowany na podstawie danych w pamięci sterownika.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że wprowadzanie środków magazynowych do kanału realizuje się w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu masowego generowany na podstawie modelu wirtualnego przepływu masowego w kanale instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
Zaletą rozwiązania według wynalazku jest to iż zapewnia ono minimalizację czasu przestoju związanego z czyszczeniem kanału instalacji w przemyśle tytoniowym, dzięki wyeliminowaniu konieczności ręcznego umieszczania przyrządu czyszczącego w kanale instalacji. Zaletą jest również każdorazowo powtarzalne umieszczanie przyrządu w kanale. Ponadto unika się degradacji mechanicznej transportowanych produktów ponieważ zarówno stacja i jak i przyrząd czyszczący są wprowadzane w naturalnych przerwach technologicznych w których występuje pusta przestrzeń. Ponadto stacja może pełnić funkcję stacji odbierającej dzięki czemu czas trwania postoju związany z wydobyciem przyrządu czyszczącego z kanału instalacji również zostaje znacznie skrócony.
Przedmiot wynalazku został opisany poniżej w odniesieniu do korzystnych przykładów wykonania, na rysunku, na którym:
fig. 1 przedstawia stację dokującą w pierwszym przykładzie wykonania wraz z umieszczonym wewnątrz przyrządem czyszczącym przed wprowadzeniem przyrządu do kanału transportującego, fig. 2 przedstawia urządzenie z fig. 1, gdy rozpoczęło się wysuwanie przyrządu ze stacji dokującej, fig. 3 przedstawia urządzenie z fig. 1 po umieszczeniu przyrządu czyszczącego w kanale transportującym, fig. 4 przedstawia stację dokującą w drugim przykładzie wykonania wraz z umieszczonym wewnątrz przyrządem czyszczącym przed wprowadzeniem przyrządu do kanału transportującego, fig. 5 przedstawia urządzenie z fig. 4, gdy rozpoczęło się wysuwanie przyrządu ze stacji dokującej,
PL 218 100 B1 fig. 6 przedstawia urządzenie z fig. 4 po umieszczeniu przyrządu czyszczącego w kanale transportującym, fig. 7 przedstawia alternatywny system transportowy do zastosowania zarówno w pierwszym jak i drugim przykładzie wykonania wynalazku, fig. 8 przedstawia stację dokującą w trzecim przykładzie wykonania wraz z umieszczonym wewnątrz przyrządem czyszczącym przed wprowadzeniem przyrządu do kanału transportującego, fig. 9 przedstawia urządzenie z fig. 8, gdy rozpoczęło się wysuwanie przyrządu ze stacji dokującej, fig. 10 przedstawia urządzenie z fig. 8 po umieszczeniu przyrządu czyszczącego w kanale transportującym.
P r z y k ł a d I
Na fig. 1 do fig. 3 pokazana została stacja dokująca (1) wyposażona w rynnę (2) służącą do przechowywania wielosegmentowego przyrządu czyszczącego (3). Rynna (2) usytuowana jest ponad kanałem transportującym (4), przy czym dolna powierzchnia rynny formuje górną ściankę kanału (4) dla przepływu masowego elementów prętopodobnych (5).
Pokazany na fig. 1 do fig. 3 kanał (4), stanowiący część ciągu transportowego elementów 5prętopodobnych (5), ukształtowany jest przez transportery pasowe. Górna ścianka ukształtowana jest przez pas (6) przed i pas (7) za stacją dokującą (1), natomiast dolną ściankę kanału (4) stanowią pasy (8) i (9), przy czym zakończenie pasa (8) i początek pasa (9) usytuowane są w obrębie stacji dokującej (1). Stacja (1) zaopatrzona jest w czujnik (10) do kontroli obecności przyrządu czyszczącego (3) na rynnie (2), sam przyrząd natomiast wyposażony jest w znaczniki identyfikacyjne (11), które służą do detekcji przyrządu (3) w kanale transportującym (4) czujnikiem (12). Znaczniki (11) umieszczone są na skrajnych segmentach przyrządu (3) po obydwu stronach tych segmentów.
Stacja dokująca (1) wyposażona jest w siłownik (13), którego zadaniem jest pochylenie rynny (2) wraz ze znajdującym się na niej przyrządem czyszczącym (3). Jest również wyposażona w popychacz (14), przewidziany do wysuwania przyrządu (3) ze stacji (1), napędzany siłownikiem (15). Rynna (2) wraz z siłownikiem (15) zamocowana jest wahliwie na osi (16) usytuowanej w zakończeniu rynny (2). Stacja dokująca (1) wyposażona jest w czujnik (17) do kontroli zapełnienia kanału (4) elementami prętopodobnymi (5), umieszczony ponad powierzchnią górnej ścinaki kanału (4).
W sytuacji pokazanej na fig. 1 przepływ masowy w kanale (4) jest przerwany, co zostaje wykryte czujnikiem (17). Sygnał informujący o braku elementów prętopodobnych (5) pod czujnikiem (17) będzie stanowił zezwolenie na wprowadzenie przyrządu czyszczącego (3).
Fig. 2 przedstawia sytuację po opuszczeniu rynny (2) siłownikiem (13) i po rozpoczęciu wprowadzania przyrządu (3) do kanału (4) siłownikiem (15) przy użyciu popychacza (14). Czujnik (12) ma za zadanie detektować znaczniki (11) zamocowane na skrajnych segmentach przyrządu czyszczącego (3), w sytuacji na fig. 2 sygnał wygenerowany przez czujnik (12) uaktywniony przez znacznik (11) jest sygnałem informującym, że pierwszy segment przyrządu (3) został wprowadzony do kanału transportującego (4).
Fig. 3 przedstawia sytuację, gdy cały przyrząd czyszczący (3) został wprowadzony do kanału (4), a znacznik (11) umieszczony na ostatnim segmencie jest detektowany przez czujnik (12), sygnał wygenerowany przez czujnik (12) jest sygnałem informującym, że ostatni segment przyrządu (3) został wprowadzony do kanału transportującego (4). Rynna (2) napędzana siłownikiem (13) znajduje się w położeniu wyjściowym, podobnie siłownik (15) wraz z popychaczem (14) znajdują się w położeniu wyjściowym.
Poniżej opisano zasadę działania urządzenia według pierwszego przykładu wykonania. W czasie, gdy kanałem (4) przemieszczają się elementy prętopodobne (4) w postaci przepływu masowego, stacja dokująca (1) przyrządu czyszczącego (3) znajduje się w swoim wyjściowym położeniu tzn. takim, w którym przyrząd (3) znajduje się w stacji (1) na rynnie (2) i jest przygotowany do wprowadzenia do kanału (4), co jest potwierdzone sygnałem z czujnika (10) kontrolującego obecność przyrządu czyszczącego (3). Elementy prętopodobne (5) przemieszczają się zgodnie z kierunkiem strzałki pokazanej na fig. 1. Na sygnał o zakończeniu lub przerwaniu przepływu masowego w kanale (4) pochodzącym z czujnika (17) stacja (1) zmienia swoje położenie tak, aby umożliwić wprowadzenie przyrządu (3) do kanału (4). Mianowicie siłownik (13) opuszcza rynnę (2) wraz z umieszczonym na niej przyrządem (3). Informacja o zakończeniu lub przerwaniu przepływu masowego może również pochodzić z pamięci sterownika np. z rejestru przesuwnego przechowującego informacje o przepływie masowym w kanale transportującym (4).
PL 218 100 B1
Fig. 2 pokazuje stację (1) w położeniu gdy rozpoczęło się wysuwanie przyrządu (3) ze stacji dokującej (1) i wsuwanie przyrządu (3) do kanału (4) przy pomocy popychacza (14) napędzanego siłownikiem (15). W sytuacji pokazanej na fig. 2 zamocowany na pierwszym segmencie przyrządu (2) znacznik (11) uaktywnia czujnik (12) kontroli obecności przyrządu (3) w kanale (4), co powoduje wysłanie do układu sterowania sygnału o rozpoczęciu wprowadzania przyrządu czyszczącego (3) do kanału (4). Przyrząd czyszczący (3) jest dalej wprowadzany do kanału transportującego (4), przy czym w dalszej fazie wprowadzanie przyrządu (3) ze stacji (1) zainicjowane ruchem siłownika (15) jest wymuszone i kontynuowane ruchem pasów (7) i (9), które pociągają pierwszy segment przyrządu umieszczony między tymi pasami, a następnie pociągają one kolejne segmenty. Przyrząd czyszczący będzie poruszał się w kanale (4) za ostatnimi elementami prętopodobnymi (5) przepływu masowego.
Fig. 3 przedstawia sytuację, gdy znacznik (11) umieszczony na ostatnim segmencie przyrządu (3) przemieszczając się przed czujnikiem (12) uaktywnia ten czujnik, co powoduje wygenerowanie sygnału o zakończeniu wprowadzania przyrządu (3) do kanału (4). Dzięki temu układ sterowania uzyskuje potwierdzenie, że cały przyrząd czyszczący został wprowadzony do kanału (4). Po całkowitym wprowadzeniu przyrządu czyszczącego (3) do kanału (4) siłownik (13) podnosi rynnę (2) w położenie wyjściowe, również siłownik (15) przemieszcza popychacz (14) w położenie wyjściowe. Natomiast przyrząd czyszczący porusza się dalej w kanale (4) za przepływem masowym elementów prętopodobnych (5).
P r z y k ł a d II
Na fig. 4 do fig. 6 pokazana została stacja dokująca (1') wyposażona w poziomą platformę (2') służącą do przechowywania wielosegmentowego przyrządu czyszczącego (3). Platforma (2') usytuowana jest ponad kanałem transportującym (4), przy czym dolna powierzchnia platformy (2') formuje górną ściankę kanału (4) dla przepływu masowego elementów prętopodobnych (5).
Pokazany na fig. 4 do fig. 6 kanał (4) ukształtowany jest przez transportery pasowe. Górna ścianka ukształtowana jest przez pas (6) przed i pas (7) za stacją dokującą (1'), natomiast dolną ściankę kanału (4) stanowią pasy (8) i (9), przy czym zakończenie pasa (8) i początek pasa (9) usytuowane są w obrębie stacji dokującej (1'). Stacja (1') zaopatrzona jest w czujnik (10) do kontroli obecności przyrządu czyszczącego (3) na platformie (2'), sam przyrząd natomiast wyposażony jest w znaczniki identyfikacyjne (11), które służą do detekcji przyrządu (3) w kanale transportującym (4) czujnikiem (12). Znaczniki (11) umieszczone są na skrajnych segmentach przyrządu (3) po obydwu stronach tych segmentów. Stacja dokująca (1') wyposażona jest w siłownik (13), którego zadaniem jest opuszczenie platformy (2') wraz ze znajdującym się na niej przyrządem czyszczącym (3). Jest również wyposażona w popychacz (14), przewidziany do wysuwania przyrządu (3), napędzany siłownikiem (15). Platforma (2') wraz z siłownikiem (15) zamocowana jest tak, że może przemieszczać się liniowo w kierunku zasadniczo prostopadłym do kanału (4). Stacja dokująca (1') wyposażona jest w czujnik (17) do kontroli zapełnienia kanału (4) elementami prętopodobnymi (5), umieszczony ponad powierzchnią górnej ścinaki kanału (4).
W sytuacji pokazanej na fig. 4 przepływ masowy w kanale (4) jest przerwany, co zostaje wykryte czujnikiem (17). Sygnał informujący o braku elementów prętopodobnych (5) będzie stanowił zezwolenie na wprowadzenie przyrządu czyszczącego (3). Fig. 5 przedstawia sytuację po opuszczeniu platformy (2') siłownikiem (13) i po rozpoczęciu wprowadzania przyrządu (3) do kanału (4) siłownikiem (15) przy użyciu popychacza (14). Czujnik (12) ma za zadanie detektować znaczniki identyfikacyjne (11) zamocowane na skrajnych segmentach przyrządu czyszczącego (3).
W sytuacji na fig. 5 sygnał wygenerowany przez czujnik (12) uaktywniony przez znacznik (11) jest sygnałem informującym, że pierwszy segment przyrządu (3) został wprowadzony do kanału transportującego (4). Fig. 6 przedstawia sytuację, gdy cały przyrząd czyszczący (3) został wprowadzony do kanału (4), a znacznik (11) umieszczony na ostatnim segmencie jest detektowany przez czujnik (12), sygnał wygenerowany przez czujnik (12) jest sygnałem informującym, że ostatni segment przyrządu (3) został wprowadzony do kanału transportującego (4). Platforma (2') napędzana siłownikiem (13) znajduje się w położeniu wyjściowym, podobnie siłownik (15) wraz z popychaczem (14) znajdują się w położeniu wyjściowym.
Poniżej opisano zasadę działania urządzenia według drugiego przykładu wykonania. W czasie, gdy kanałem (4) przemieszczają się elementy prętopodobne (4) w postaci przepływu masowego, stacja dokująca (1') przyrządu czyszczącego (3) znajduje się w swoim wyjściowym położeniu tzn. takim, w którym przyrząd (3) znajduje się w stacji (1') na platformie (2') i jest przygotowany do wprowadzenia do kanału (4), co jest potwierdzone sygnałem z czujnika (10) kontrolującego obecność przyrządu
PL 218 100 B1 czyszczącego (3). Elementy prętopodobne (5) przemieszczają się zgodnie z kierunkiem strzałki pokazanej na rysunku. Na sygnał o zakończeniu lub przerwaniu przepływu masowego w kanale (4), co jest detektowane czujnikiem (17) stacja (1') zmienia swoje położenie tak, aby umożliwić wprowadzenie przyrządu (3) do kanału (4). Mianowicie siłownik (13) opuszcza platformę (2') wraz z umieszczonym na niej przyrządem (3). Informacja o zakończeniu lub przerwaniu przepływu masowego może również pochodzić z pamięci sterownika np. z rejestru przesuwnego przechowującego informacje o przepływie masowym w kanale transportującym (4).
Fig. 5 pokazuje stację (1') w położeniu gdy rozpoczęło się wysuwanie przyrządu (3) ze stacji dokującej (1') i wsuwanie przyrządu (3) do kanału (4) przy pomocy popychacza (14) napędzanego siłownikiem (15). W sytuacji pokazanej na fig. 5 zamocowany na pierwszym segmencie przyrządu (3) znacznik identyfikacyjny (11) uaktywnia czujnik (12) kontroli obecności przyrządu w kanale, co powoduje wysłanie do układu sterowania sygnału o rozpoczęciu wprowadzania przyrządu (3) do kanału (4). Przyrząd czyszczący jest dalej wprowadzany do kanału transportującego (4), przy czym w dalszej fazie wprowadzanie przyrządu (3) ze stacji (1') zainicjowane ruchem popychacza (14) jest wymuszone i kontynuowane ruchem pasów (7) i (9), które pociągają pierwszy segment przyrządu (3) umieszczony między tymi pasami, a następnie pociągają one kolejne segmenty. Przyrząd czyszczący (3) będzie poruszał się za ostatnimi elementami prętopodobnymi (5) przepływu masowego.
Fig. 6 przedstawia sytuację, gdy znacznik (11) umieszczony na ostatnim segmencie przyrządu (3) przemieszczając się przed czujnikiem (12) uaktywnia ten czujnik, co powoduje wygenerowanie sygnału o zakończeniu wprowadzania przyrządu (3) do kanału (4). Dzięki temu układ sterowania uzyskuje potwierdzenie, że cały przyrząd czyszczący został wprowadzony do kanału (4). Po całkowitym wprowadzeniu przyrządu czyszczącego (3) do kanału (4) siłownik (13) podnosi rynnę (2') w położenie wyjściowe, również siłownik (15) przemieszcza popychacz (14) w położenie wyjściowe. Natomiast przyrząd czyszczący porusza się dalej w kanale (4) za przepływem masowym elementów prętopodobnych (5).
Fig. 7 przedstawia alternatywny system transportowy do zastosowania zarówno w przykładzie I i II wykonania wynalazku, w którym wykorzystuje się pasy transportowe (22), które mają za zadanie przemieszczać przyrząd czyszczący (3) w obrębie stacji dokującej (1), przy czym przyrząd (3) jest umieszczany między tymi pasami. Po przechyleniu lub opuszczeniu pasów (22) wraz z przyrządem (3) przy pomocy siłownika (13), pasy (22) inicjują ruch przyrządu (3). Po wprowadzeniu pierwszego segmentu w przestrzeń kanału (4) przyrząd (3) jest dodatkowo ciągnięty poprzez pasy (7) i (9).
P r z y k ł a d III
Pokazana na fig. 8 do fig. 10 stacja dokująca (1) dla przyrządu czyszczącego wyposażona jest w komin (2) służący do przechowywania wielosegmentowego przyrządu czyszczącego (3). Dolne zakończenie komina (2) formuje górną ściankę kanału transportującego (4) dla przepływu masowego elementów prętopodobnych (5).
Pokazany na fig. 8 do fig. 10 kanał (4), stanowiący część ciągu transportowego elementów prętopodobnych (5), ukształtowany jest przez transportery pasowe. Górna ścianka ukształtowana jest przez pas (6) przed i pas (7) za stacją dokującą (1), natomiast dolną ściankę kanału (4) stanowią pasy (8) i (9), przy czym zakończenie pasa (8) i początek pasa (9) usytuowane są w obrębie stacji dokującej (1). Stacja (1) zaopatrzona jest w czujnik (10) do kontroli obecności przyrządu (3) w kominie (2), sam przyrząd natomiast wyposażony jest w znaczniki (11), które służą do detekcji przyrządu (3) w kanale transportującym (4) czujnikiem (12). Znaczniki (11) umieszczone są na skrajnych segmentach przyrządu (3) po obydwu stronach tych segmentów. Stacja dokująca (1) wyposażona jest w siłownik (13), którego zadaniem jest opuszczanie komina (2) wraz ze znajdującym się w nim przyrządem czyszczącym (3). Komin (2) zamocowany jest tak, że może przemieszczać się liniowo w kierunku zasadniczo pionowym. Stacja dokująca (1) wyposażona jest w czujnik (17) do kontroli zapełnienia kanału (4) elementami prętopodobnymi (5) umieszczony ponad powierzchnią górnej ścinaki kanału (4).
W sytuacji na fig. 8 przepływ masowy w kanale (4) jest przerwany, co zostaje wykryte czujnikiem (17). Sygnał informujący o braku elementów prętopodobnych (5) pod czujnikiem (17) będzie stanowił zezwolenie na wprowadzenie przyrządu czyszczącego (3).
Fig. 9 przedstawia sytuację po opuszczeniu komina (2) siłownikiem (13) i po wsunięciu się przyrządu (3) do kanału (4). Czujnik (12) ma za zadanie detektować znaczniki (11) zamocowane na skrajnych segmentach przyrządu czyszczącego, w sytuacji na fig. 9 sygnał, który zostanie wygenerowany przez czujnik (12) uaktywniony przez znacznik (11) na pierwszym segmencie przyrządu (3) bęPL 218 100 B1 dzie sygnałem informującym, że pierwszy segment przyrządu (3) został wprowadzony do kanału transportującego (4).
Fig. 10 przedstawia sytuację, gdy cały przyrząd czyszczący został wprowadzony do kanału (4), a znacznik (11) umieszczony na ostatnim segmencie jest zdetektowany przez czujnik (12), sygnał wygenerowany przez czujnik (12) jest sygnałem informującym, że ostatni segment przyrządu (3) został wprowadzony do kanału transportującego (4).
Poniżej opisano zasadę działania urządzenia według trzeciego przykładu wykonania. W czasie, gdy kanałem (4) przemieszczają się elementy prętopodobne (4) w postaci przepływu masowego, stacja dokująca (1) przyrządu czyszczącego (3) znajduje się w swoim wyjściowym położeniu tzn. takim, w którym przyrząd (3) znajduje się w stacji (1) w kominie (2) i jest przygotowany do wprowadzenia do kanału (4), co jest potwierdzone sygnałem z czujnika (10) kontrolującego obecność przyrządu czyszczącego (3). Elementy przemieszczają się zgodnie z kierunkiem strzałki pokazanej na rysunku. Na sygnał o zakończeniu lub przerwaniu przepływu masowego (fig. 8) w kanale (4), co jest detektowane czujnikiem (17) stacja (1) zmienia swoje położenie tak, aby umożliwić wprowadzenie przyrządu (3) do kanału (4). Siłownik (13) opuszcza komin (2) wraz z umieszczonym w nim przyrządem (3). Pod wpływem siły grawitacji przyrząd czyszczący (3) wysuwa się z komina (2) i pierwszy jego segment wsuwa się do kanału (4) (fig. 8) pomiędzy pasy (7) i (9).
W sytuacji pokazanej na fig. 9 zamocowany na pierwszym segmencie przyrządu (3) znacznik (11) uaktywnia czujnik (12) kontroli obecności przyrządu w kanale (4), co powoduje wygenerowanie sygnału o rozpoczęciu wprowadzania przyrządu (3) do kanału (4). Przyrząd czyszczący (3) jest dalej wprowadzany do kanału transportującego (4), przy czym dalsze wysuwanie przyrządu (3) ze stacji (1) jest wymuszone ruchem pasów (7) i (9), które pociągają pierwszy segment przyrządu umieszczony między tymi pasami, a następnie pociągają one kolejne segmenty. Przyrząd czyszczący (3) będzie poruszał się za ostatnimi elementami prętopodobnymi (5) przepływu masowego.
Fig. 10 przedstawia sytuację, gdy znacznik (11) umieszczony na ostatnim segmencie przyrządu (3) przemieszczając się przed czujnikiem (12) uaktywnia ten czujnik, co powoduje wygenerowanie sygnału o zakończeniu wprowadzania przyrządu (3) do kanału (4). Po całkowitym wprowadzeniu przyrządu czyszczącego (3) do kanału (4) siłownik (13) podnosi komin (2) w położenie wyjściowe. Natomiast przyrząd czyszczący porusza się dalej w kanale (4) za przepływem masowym elementów prętopodobnych (5).
Stacja dokująca według pierwszego i drugiego przykładu wykonania działa w funkcji odbiorczej bez żadnych modyfikacji, gdy są zainstalowane poniżej kanału transportowego w konfiguracji „odwróconej. Zastosowanie jej w funkcji odbiorczej powyżej kanału wymaga wprowadzenia dodatkowych środków zaczepowych np. haczyka, zebu lub tym podobnych środków umożliwiających wciągnięcie przyrządu czyszczącego do stacji dokującej. Natomiast w każdej sytuacji zastosowanie taśm transportowych jako środków inicjujących wprowadzenie przyrządu czyszczącego do stacji dokującej zapewnia prawidłowe działanie w funkcji odbiorczej nawet w konfiguracji „normalnej tj. powyżej kanału transportowego. Stacja dokująca według trzeciego przykładu wykonania zapewnia działanie w funkcji odbiorczej w konfiguracji poniżej kanału transportowego.

Claims (14)

1. Stacja dokująca dla przyrządu czyszczącego do instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym, zaopatrzona w środki magazynowe dostosowane do magazynowania przyrządu czyszczącego, znamienna tym, że stacja dokująca (1, 1', 1) jest dostosowana do przyjmowania sygnału wystąpienia końca przepływu masowego;
sygnału obecności końca przyrządu czyszczącego (3); a ponadto zawiera środki (14, 22) inicjujące wprowadzenie lub wyprowadzanie przyrządu czyszczącego po wprowadzeniu środków magazynowych do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym; i środki magazynowe są ponadto dostosowane tak, iż środki magazynowe (2, 2', 2) są wprowadzane do kanału (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu masowego w miejscu wprowadzania lub wyprowadzania przyrządu czyszczące8
PL 218 100 B1 go; i środki magazynowe (2, 2', 2) są dostosowane tak, że środki magazynowe (2, 1', 2) są wyprowadzane z kanału (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym w odpowiedzi na sygnał obecności końca przyrządu czyszczącego (3) w kanale (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
2. Stacja według zastrz. 1, znamienna tym, że środki magazynowe to rynna (2) zamocowana uchylnie.
3. Stacja według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że środki magazynowe to zasadniczo pozioma platforma (2') poruszająca się w kierunku zasadniczo prostopadłym do kanału (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
4. Stacja według któregokolwiek z zastrz. 1 do 3, znamienna tym, że środki magazynowe mają postać zasadniczo pionowego komina (2).
5. Stacja według któregokolwiek z zastrz. 1 do 4, znamienna tym, że ponadto zawiera czujnik generujący sygnał końca przepływu masowego (17).
6. Stacja według któregokolwiek z zastrz. 1 do 4, znamienna tym, że ponadto zawiera środki sterownika generujące sygnał obecności końca przepływu masowego na podstawie danych w pamięci sterownika.
7. Stacja według zastrz. 6, znamienna tym, że środki sterownika są dostosowane do generowania sygnału obecności końca przepływu masowego na podstawie modelu wirtualnego przepływu masowego w kanale (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
8. Stacja według któregokolwiek z zastrz. 1 do 7, znamienna tym, że środki inicjujące wprowadzanie lub wyprowadzanie przyrządu czyszczącego (3) to popychacz (14).
9. Stacja według któregokolwiek z zastrz. 1 do 7, znamienna tym, że środki inicjujące wprowadzanie lub wyprowadzanie przyrządu czyszczącego (3) to przenośnik transportowy (22).
10. Stacja według któregokolwiek zastrz. 1 do 9, znamienna tym, że jest zaopatrzona w czujnik (10) generujący sygnał informujący o obecności końca przyrządu czyszczącego (3) w kanale (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
11. Sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego do kanału instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym, znamienny tym, że obejmuje etapy, w których:
magazynuje się przyrząd czyszczący (3) w stacji dokującej (1, 1', 1) w pozycji magazynowej; generuje się sygnał obecności końca przepływu masowego w miejscu wprowadzania przyrządu czyszczącego (3);
wprowadza się środki magazynowe (2, 2', 2) do kanału (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu; wprowadza się przyrząd czyszczący (3) do kanału (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym za pomocą środków (14, 22) inicjujących wprowadzenie lub wyprowadzanie przyrządu czyszczącego (3).
12. Sposób według zastrz. 11, znamienny tym, że wprowadzanie środków magazynowych (2, 2', 2) do kanału (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym realizuje się w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu generowany z czujnika (17) końca przepływu masowego.
13. Sposób według zastrz. 11, znamienny tym, że wprowadzanie środków magazynowych (2, 2', 2) do kanału (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym realizuje się w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu generowany na podstawie danych w pamięci sterownika.
14. Sposób według zastrz. 13, znamienny tym, że wprowadzanie środków magazynowych (2, 2', 2) do kanału (4) realizuje się w odpowiedzi na sygnał wystąpienia końca przepływu masowego generowany na podstawie modelu wirtualnego przepływu masowego w kanale (4) instalacji stosowanej w przemyśle tytoniowym.
PL391104A 2010-04-29 2010-04-29 Stacja dokująca przyrządu czyszczącego, sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego PL218100B1 (pl)

Priority Applications (9)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL391104A PL218100B1 (pl) 2010-04-29 2010-04-29 Stacja dokująca przyrządu czyszczącego, sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego
RU2012150136/12A RU2519884C1 (ru) 2010-04-29 2011-04-22 Установочная станция для чистящего устройства и способ хранения и ввода чистящего устройства
JP2013507904A JP5778254B2 (ja) 2010-04-29 2011-04-22 洗浄装置のドッキングステーション、洗浄装置の格納及び引き入れ方法、並びにドッキングステーションとともに使用する洗浄装置
PCT/PL2011/000042 WO2011136670A1 (en) 2010-04-29 2011-04-22 Docking station of a cleaning device, method of storing and leading-in the cleaning device as well as the cleaning device to be used together with the docking station
HUE11723755A HUE027542T2 (en) 2010-04-29 2011-04-22 docking
EP11723755.2A EP2563171B1 (en) 2010-04-29 2011-04-22 Docking station of a clearing device, method of storing and leading-in the clearing device as well as the clearing device to be used together with the docking station
CN201180020673.8A CN102905567B (zh) 2010-04-29 2011-04-22 用于烟草工业中所使用的设施的对接站及用于设施的方法
BR112012026748-5A BR112012026748A2 (pt) 2010-04-29 2011-04-22 estação de acoplagem de um dispositivo de limpeza, método de armazenagem e introdução do dispositivo de limpeza assim como o dispositivo de limpeza a ser usado junto com a estação de acoplagem.
US13/634,979 US9061835B2 (en) 2010-04-29 2011-04-22 Docking station of a cleaning device, method of storing and leading-in the cleaning device as well as the cleaning device to be used together with the docking station

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL391104A PL218100B1 (pl) 2010-04-29 2010-04-29 Stacja dokująca przyrządu czyszczącego, sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL218100B1 true PL218100B1 (pl) 2014-10-31

Family

ID=44462111

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL391104A PL218100B1 (pl) 2010-04-29 2010-04-29 Stacja dokująca przyrządu czyszczącego, sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego

Country Status (9)

Country Link
US (1) US9061835B2 (pl)
EP (1) EP2563171B1 (pl)
JP (1) JP5778254B2 (pl)
CN (1) CN102905567B (pl)
BR (1) BR112012026748A2 (pl)
HU (1) HUE027542T2 (pl)
PL (1) PL218100B1 (pl)
RU (1) RU2519884C1 (pl)
WO (1) WO2011136670A1 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL221043B1 (pl) 2011-08-18 2016-02-29 Int Tobacco Machinery Poland Magazyn napełniający do urządzenia napełniającego kasety wielosegmentowe
PL219777B1 (pl) 2012-03-26 2015-07-31 Int Tobacco Machinery Poland Układ czyszczący do transportera bębnowego urządzenia do podawania segmentów filtrowych do urządzenia produkującego filtry wielosegmentowe oraz sposób czyszczenia transportera bębnowego
PL223115B1 (pl) 2013-02-15 2016-10-31 Int Tobacco Machinery Poland Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sposób, mechanizm i urządzenie do chwilowego kompresowania materiału filtracyjnego
PL230292B1 (pl) 2013-07-05 2018-10-31 Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Mechanizm prowadnicy cięcia maszyny wytwarzającej sztabki
PL235609B1 (pl) * 2013-08-13 2020-09-21 Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Segmentowy przyrząd czyszczący wykorzystywany w przemyśle tytoniowym
PL232757B1 (pl) 2014-10-28 2019-07-31 Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Sposób i urządzenie do pomiaru jakości połączeń w artykułach przemysłu tytoniowego
CN104473319A (zh) * 2014-12-31 2015-04-01 红云红河烟草(集团)有限责任公司 清水喷淋洗梗机
PL238000B1 (pl) 2015-04-20 2021-06-28 Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Urządzenie podtrzymujące przepływ masowy elementów prętopodobnych przemysłu tytoniowego w kanale transportowym oraz sposób napełniania oraz opróżniania kanału transportowego
EP3117722B1 (en) 2015-07-16 2017-09-20 International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. A transfer disc and its use
HUE036621T2 (hu) 2015-10-21 2018-07-30 Int Tobacco Machinery Poland Sp Zoo Rúd alakú árucikk szállítására szolgáló szállítási eljárás és szállító berendezés
PL3172976T3 (pl) 2015-11-24 2018-05-30 International Tobacco Machinery Poland Sp. Z O.O. Sposób i system wytwarzania artykułów prętopodobnych
DE102018112009A1 (de) * 2018-05-18 2019-11-21 Hauni Maschinenbau Gmbh Verfahren zum Entfernen von stabförmigen Artikeln der Tabak verarbeitenden Industrie aus einem Transportkanal mittels eines Räummittels

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS558145B1 (pl) * 1971-04-29 1980-03-01
US3985252A (en) * 1973-04-17 1976-10-12 Molins Limited Feeding rod-like articles
US4605117A (en) * 1980-08-08 1986-08-12 Molins, Limited Conveying rod-like articles
PL186270B1 (pl) * 1998-03-02 2003-12-31 Int Tobacco Machinery Poland Zmienno-pojemnościowy magazyn buforowy dla podłużnych elementów prętopodobnych
US6374990B1 (en) * 1998-12-10 2002-04-23 Martin Engineering Company Conveyor belt cleaner scraper blade with sensor
MXPA03011964A (es) 2001-07-05 2004-03-26 Matsushita Electric Ind Co Ltd Aparato, medio, metodo de grabacion y programa de computadora relacionado.
ITBO20010583A1 (it) * 2001-09-24 2003-03-24 Gd Spa Magazzino a capacita' variabile per oggetti
ITBO20010776A1 (it) * 2001-12-21 2003-06-21 Gd Spa Dispositivo per il collegamento tra una unita' erogatrice ed una unita' utilizzatrice di prodotti da fumo
DE10255572B4 (de) 2002-11-28 2005-05-04 Windhoff Bahn- Und Anlagentechnik Gmbh Molch
DE102004057445A1 (de) * 2004-11-24 2006-06-01 Hauni Maschinenbau Ag Vorrichtung zum kontaktlosen Reinigen eines Förderelementes und Anordnung zum Transportieren und/oder Speichern stabförmiger Artikel mit einer Vorrichtung zum kontaktlosen Reinigen eines Förderelementes
DE102005018302A1 (de) * 2005-04-15 2006-10-19 Hauni Maschinenbau Ag Räummittel zum Entfernen von in einem Kanal vorhandenen Artikeln mit einem Räumkörper
JP4807633B2 (ja) * 2007-03-06 2011-11-02 アサヒビール株式会社 清掃具及び清掃方法
DE102007022235B4 (de) * 2007-05-09 2009-11-19 Hauni Maschinenbau Aktiengesellschaft Chargenweiser Transport von stabförmigen Artikeln der Tabak verarbeitenden Industrie
JP2009022918A (ja) * 2007-07-23 2009-02-05 Kajima Corp 清掃具、清掃具装填装置及び配管内の清掃方法

Also Published As

Publication number Publication date
EP2563171A1 (en) 2013-03-06
CN102905567B (zh) 2016-04-27
RU2519884C1 (ru) 2014-06-20
US9061835B2 (en) 2015-06-23
US20130037387A1 (en) 2013-02-14
WO2011136670A1 (en) 2011-11-03
BR112012026748A2 (pt) 2020-08-25
HUE027542T2 (en) 2016-11-28
CN102905567A (zh) 2013-01-30
JP2013531473A (ja) 2013-08-08
JP5778254B2 (ja) 2015-09-16
EP2563171B1 (en) 2016-04-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL218100B1 (pl) Stacja dokująca przyrządu czyszczącego, sposób przechowywania i wprowadzania przyrządu czyszczącego
RU2484743C2 (ru) Устройство для разгрузки загруженных стержнеобразными элементами секционных кассет, используемых в табачной промышленности
EP1948511A1 (en) Method and device for fillling containers
US7766729B2 (en) Smoking rail feed means and method of accurately feeding the same
RU2555681C1 (ru) Клапанный блок для заполнения угловых транспортных каналов массовым потоком стержнеобразных изделий
WO2009150756A1 (ja) 豆腐類の自動パック詰め装置
JP2008195458A (ja) 棒状製品の容器への充填装置及びその方法
EP2079327A1 (en) Tray emptying method for tobacco industry
ITTO20100279A1 (it) Impianto per la piegatura di barre metalliche con caricamento automatico delle barre, e metodo di caricamento utilizzato in tale impianto
US4995769A (en) Rod conveyor and compartment therefor
EP0871379B1 (en) Conveyor system for rod-like articles
IT201900002331A1 (it) Apparato di ribaltamento per corpi di contenimento scatolari e relativo metodo
CN102754918A (zh) 用于将物体插入到烟草加工行业的材料条中的方法和装置
CN109219559B (zh) 传送吸烟制品的传送装置和方法以及包括上述传送装置的设备
JP2011168402A (ja) 印刷物のうろこ状流から成る堆積体を形成するための方法および装置
JP2011121690A (ja) ワーク処理装置
GB2143807A (en) Conveying and batching of brush members
CN215923785U (zh) 一种烟支装盘机以及接烟装置
CN205891381U (zh) 一种连接器的包装装置
CN109983337A (zh) 用于加工肉块的系统和方法
KR101700993B1 (ko) 물품투입설비 및 물품투입방법
NL2027175B1 (en) Article Packing Method and Apparatus
EP0902618A1 (en) A method for supplying feed to a plurality of feed pans, and also a pan feeding system
EP2918522A1 (en) Method and arrangement for feeding material to be crushed into crusher
IT201900001979A1 (it) Attrezzatura per raggruppare prodotti e/o separare lotti discreti, per il confezionamento