PL200685B1 - Sposób wytwarzania eterów arylowoalkilowych - Google Patents

Sposób wytwarzania eterów arylowoalkilowych

Info

Publication number
PL200685B1
PL200685B1 PL354121A PL35412100A PL200685B1 PL 200685 B1 PL200685 B1 PL 200685B1 PL 354121 A PL354121 A PL 354121A PL 35412100 A PL35412100 A PL 35412100A PL 200685 B1 PL200685 B1 PL 200685B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
catalyst
alcohol
methanol
reactor
distillation
Prior art date
Application number
PL354121A
Other languages
English (en)
Other versions
PL354121A1 (pl
Inventor
Efim Biller
Edgar Fuhrmann
Detlef Hagena
Heinz Günter Janneck
Jörg Talbiersky
Lutz Walther
Original Assignee
Ruetgers Chemicals Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ruetgers Chemicals Ag filed Critical Ruetgers Chemicals Ag
Publication of PL354121A1 publication Critical patent/PL354121A1/pl
Publication of PL200685B1 publication Critical patent/PL200685B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C41/00Preparation of ethers; Preparation of compounds having groups, groups or groups
    • C07C41/01Preparation of ethers
    • C07C41/09Preparation of ethers by dehydration of compounds containing hydroxy groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Abstract

Sposób wytwarzania eterów arylowoalkilowych polegaj acy na reakcji zwi azku hydroksyaroma- tycznego z alkoholem w obecno sci katalizatora, przy czym homogeniczn a pod ci snieniem atmosfe- rycznym mieszanin e zawieraj ac a zwi azek hydroksyaromatyczny, alkohol oraz katalizator wprowadza sie do reaktora i poddaje reakcji w przedziale temperatury od 250°C do 370°C utrzymuj ac w miesza- ninie reakcyjnej stezenie produktu na takim poziomie, aby nie nast epowa lo wytr acanie katalizatora nawet podczas przerobu na drodze destylacji, przy czym sposób realizuje si e w wariancie ci ag lym stosunek molowy katalizatora do zwi azku hydroksyaromatycznego wynosi 1:32 - 1:60. PL PL PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy sposobu wytwarzania eterów arylowoalkilowych w wyniku reakcji związków hydroksyaromatycznych z alkoholem w obecności katalizatora.
Etery arylowoalkilowe, takie jak anizol (eter metylowo-fenylowy) są wymagane, na przykład, między innymi jako związki pośrednie w syntezach leków oraz środków zapachowo/smakowych.
W europejskim opisie patentowym nr 76 221 A1 przedstawiono reakcji eteryfikacji zwią zków hydroksyaromatycznych alkoholami w obecności soli kwasu karboksylowego i halogenku metalu.
Innego tego rodzaju procesu dotyczy japoński opis patentowy nr 43-45852, zgodnie z którym proces realizuje się w wariancie periodycznym. Mianowicie, w toku 10-godzinnej reakcji przebiegającej w autoklawie w temperaturze 240°C stężenie produktu wzrasta do 20,6% po pierwszej godzinie i do 93% po 10 godzinach. Reakcję prowadzi się w przedziale temperatury 180 - 280°C, korzystnie w temperaturze około 240°C, przy czym alkohole korzystnie stosuje się w co najmniej identycznych ilościach jak fenole. Zgodnie z przykładami, katalizator wprowadza się w ilości wynoszącej około 1,75 części wagowych na 1 część wagową fenolu. Po upływie 2 godzin reakcji wydajność anizolu osiąga około 42,6%, a po trwającej 10 godzin reakcji z zastosowaniem dużego nadmiaru metanolu wydajność można zwiększyć do około 87%.
Wadę tego sposobu, zwłaszcza w razie obecności dużego nadmiaru alkoholu wymaganego w celu zwiększenia wydajności, stanowi niepożądane powstawanie produktów alkilowanych w pierścieniu oraz eterów dialkilowych. Ponadto, stosowane stężenie katalizatora jest tak duże, to wyklucza ono możliwość uzyskania homogenicznego roztworu zarówno w mieszaninie wyjściowej, jak i w przypadku katalizy pod ciśnieniem atmosferycznym.
Takich dwufazowych układów zawierających jako składnik sól nie można zastosować w ciągłym wariancie reakcji. W dodatku, przed destylacją, w celu oddzielenia soli, wymagane jest wprowadzenie dalszego etapu procesu obejmującego filtracje i ekstrakcję.
Celem wynalazku było więc opracowanie sposobu wytwarzania eterów arylowoalkilowych pozwalającego na osiąganie znacznie większych wydajności i wyraźnie ograniczającego powstawanie produktów alkilowanych w pierścieniu oraz eterów dialkilowych.
Cel ten osiąga się dzięki sposobowi wytwarzania eterów arylowoalkilowych polegającemu na tym, że związek hydroksyaromatyczny poddaje się reakcji z alkoholem w obecności katalizatora, przy czym homogeniczną pod ciśnieniem atmosferycznym mieszaninę zawierającą związek hydroksyaromatyczny, alkohol oraz katalizator wprowadza się do reaktora i poddaje reakcji w przedziale temperatury od 250°C do 370°C utrzymując w mieszaninie reakcyjnej stężenie produktu na takim poziomie, aby nie następowało wytrącanie katalizatora nawet podczas przerobu na drodze destylacji, przy czym sposób realizuje się w wariancie ciągłym i stosunek molowy katalizatora do związku hydroksyaromatycznego wynosi 1:32 - 1:60.
Korzystnie według wynalazku stosunek molowy związku hydroksyaromatycznego do alkoholu utrzymuje się na poziomie około 0,5:1, w szczególności około 1:1.
Korzystnie związek hydroksyaromatyczny wybiera się z grupy obejmującej fenol, p-krezol, 2-naftol, rezorcynę, pirokatechinę i hydrochinon.
Korzystnie alkohol wybiera się z grupy obejmującej metanol, etanol, izopropanol, butanol, tert-butanol, propanol, pentanol i/lub alkohol benzylowy.
W porównaniu z procesem przedstawionym w japońskim opisie patentowy m nr 43-45852, zgodnie ze sposobem według wynalazku uzyskuje się w przybliżeniu trzykrotne zwiększenie wydajności przestrzenno/czasowej w wariancie periodycznym a ponad 9-krotne w wariancie ciągłym. Aczkolwiek reakcja przebiegająca w stosunkowo wysokiej temperaturze prowadzi zwykle do zwiększenia wydajności związków alkilowanych w pierścieniu, to zjawisko takie nie występuje w przypadku sposobu według wynalazku. Okazało się też, co było trudne do przewidzenia, iż selektywność sposobu według wynalazku jest na tyle zwiększona, że w zasadzie Me obserwuje się powstawania eterów dialkilowych. Ponadto, obecności katalizatora w mieszaninie reakcyjnej nie wywiera szkodliwego wpływu na prowadzoną następnie destylację.
Związkami hydroksyaromatycznymi, które można stosować według wynalazku, są związki o wzorze ogólnym HO-Ar-(R)n, gdzie Ar oznacza podstawiony lub niepodstawiony pierś cień benzenowy albo podstawiony lub niepodstawiony aromatyczny układ pierścieniowy, taki jak naftalen, antracen bądź fenantren; podstawniki R albo podstawnik R są identyczne albo różne i oznaczają/oznacza grupę hydroksylową, liniową lub rozgałęzioną grupę alkilową albo alkenylową o 1-6 atomach węgla,
PL 200 685 B1 ewentualnie podstawioną grupę fenylową, ewentualnie podstawioną grupę cykloalkilową, grupę fenyloalkilową, w której rodnik alkilowy zawiera 1 - 4 atomy węgla oraz n jest liczbą całkowitą od 1 do 5. Zwłaszcza korzystny jest, na przykład, fenol, p-krezol, ksylenol, 2-naftol, pirokatechina, rezorcyna i hydrochinon. Należ y też podkreś lić , ż e grupa alkilowa w związkach hydroksyaromatycznych jest w opisanych warunkach reakcji całkowicie trwała.
Alkoholami znajdującymi zastosowanie zgodnie ze sposobem według wynalazku są alkohole pierwszorzędowe, drugorzędowe i trzeciorzędowe, takie jak metanol, etanol, n-propanol, izopropanol, butanole: 1-butanol, 2-butanol i tert-butanol, n-pentanol oraz jego rozgałęzione izomery jak również alkohol benzylowy.
Stosunek molowy związku hydroksyaromatycznego do alkoholu może korzystnie wynosić około 0,5:1, zwłaszcza korzystnie około 1:1.
Odpowiednimi katalizatorami według wynalazku są aromatyczne kwasy karboksylowe, takie jak kwas benzoesowy i kwas ftalowy oraz ich alkilowane pochodne jak również alifatyczne kwasy karboksylowe, takie jak kwas octowy, kwas propionowy i podstawione kwasy tłuszczowe oraz ich sole. Podstawione kwasy tłuszczowe to, na przykład, te, które zawierają 8-20 atomów węgla. Przydatne są takie kwasy aryloalkilokarboksylowe, takie jak kwas fenylobenzoesowy. Przeciwjonami są, na przykład, jony metali alkalicznych i metali ziem alkalicznych, korzystnie sodu, potasu, litu, wapnia, magnezu oraz baru.
Stężenie katalizatora można korzystnie dobrać tak, aby stosunek molowy katalizatora do związku hydroksyaromatycznego był korzystnie w przybliżeniu < 1:30, w szczególności mieścił się w przedziale od 1:32 do 1:60, na przykład wynosił 1:40.
Sposób według wynalazku można realizować w wariancie periodycznym albo ciągłym, przy czym korzystny jest wariant ciągły. Stwierdzono, że w wariancie ciągłym następuje znacznie lepsze wykorzystanie objętości ponieważ, w porównaniu z wariantem periodycznym, zwłaszcza w przypadku stosowania metanolu, jego stężenie w fazie ciekłej jest znacznie większe niż w fazie gazowej.
Proces korzystnie realizuje się w reaktorze rurowym. Mieszanina zasilająca reaktor stanowi pod ciśnieniem atmosferycznym homogeniczny roztwór. Temperatura w reaktorze, w którym przebiega reakcja, może mieścić się w przedziale od około 250°C do 370°C; korzystnie wynosi ona co najmniej około 275°C.
Czas przebywania w reaktorze związków wyjściowych lub produktu jest regulowany ilością wprowadzanych substancji wyjściowych. Ilość zasilającą korzystnie dobiera się tak, aby katalizator nie ulegał wytrąceniu albo tak, aby uzyskiwać konwersję wynoszącą najwyżej około 40% produktu reakcji w przeliczeniu na ciężar użytego związku alkiloaromatycznego. Korzystna konwersja wynosi około 3540% produktu w przeliczeniu na związek hydroksyaromatyczny. Takie postępowanie jest szczególnie korzystne z tego względu, że produkt można jeszcze poddać destylacji. Stanowi to zaletę w porównaniu ze znanymi sposobami, ponieważ na tym etapie procesu nie występuje konieczność oddzielenia katalizatora, destylację można bowiem przeprowadzić natychmiast. Ponadto, wydajność przestrzenno/czasowa w procesie ciągłym jest wyraźnie większa niż uzyskiwana w warunkach większej konwersji.
Poniżej przedstawiono sposób otrzymywania anizolu jako przykład realizacji sposobu według wynalazku. Przedstawiony tu opis metody postępowania dotyczy jednak w zasadzie również syntezy innych produktów, które można wytwarzać zgodnie ze sposobem według wynalazku.
Substancje wyjściowe, czyli fenol, metanol i benzoesan potasu, miesza się ze sobą uzyskując homogeniczny roztwór, który następnie pompuje się w sposób ciągły przez reaktor rurowy objętości 1520 ml. Mieszanina wyjściowa zawiera, na przykład, 71,27% masowych fenolu, 24,26% masowych metanolu, 2,92% masowych kwasu benzoesowego i 1,56% masowych wodorotlenku potasu.
Temperatura w reaktorze wynosi 340°C a ciśnienie około 80 barów (8 MPa). W toku reakcji tworzą się bardzo niewielkie ilości produktów gazowych: eteru dimetylowego oraz ditlenku węgla; zbiera się je w pułapce na gazy odlotowe i następnie spala. Stężenie produktu w reaktorze nastawia się na 40% wagowych w przeliczeniu na ilość zasilającego fenolu. Odbierana z reaktora mieszanina zawierająca produkt jest na tyle polarna, że katalizator nie wytrąca się w niej. Chłodzi się ją do temperatury około 50°C, poddaje dekompresji i zbiera w zbiorniku przejściowym.
Katalizator przerabia się w procesie destylacji. Najpierw odzyskuje się nieprzereagowany metanol. Następnie jako frakcję szczytową destylacji odbiera się azeotrop anizol/woda i po rozdziale faz na anizol i wodę fazę anizolową zawraca się w sposób ciągły do głowicy destylacyjnej. Operację tę prowadzi się aż do całkowitego azeotropowego usunięcia wody. W rezultacie uzyskuje się jako frakcję szczytową bezwodny anizol o czystości 99,9%. Po oddzieleniu możliwie największej ilości anizolu
PL 200 685 B1 kończy się destylację. Homogeniczna pozostałość zawiera całą ilość katalizatora, nieprzereagowany fenol oraz ślady anizolu. Po uzupełnieniu metanolem i fenolem, roztwór ten w całości zawraca się do obiegu w charakterze surowca do wytwarzania anizolu.
P r z y k ł a d 1
Wytwarzanie 2-metoksynaftalenu (neroliny)
Substancje wyjściowe, czyli 2-naftol, metanol oraz benzoesan potasu, miesza się ze sobą do utworzenia homogenicznego roztworu, który następnie pompuje się w sposób ciągły przez reaktor rurowy objętości 1520 ml. Mieszanina wyjściowa zawiera 49,4% masowych 2-naftolu, 49,3% masowych metanolu, 0,92% masowych kwasu benzoesowego oraz 0,49% masowych wodorotlenku potasu. Temperatura w reaktorze wynosi 320°C a ciśnienie około 100 barów (10 MPa). Szybkość zasilania dobiera się tak, aby czas przebywania w reaktorze wynosił około 5 godzin. Produkt opuszczający reaktor chłodzi się w dochładzaczu do temperatury około 60°C i poddaje dekompresji do ciśnienia otoczenia.
W podanych powyżej warunkach doświadczalnych otrzymuje się produkt, w którym zawartość 2-metoksynaftalenu wynosi około 35,5% masowych. Ponadto produkt ten zawiera nieprzereagowany metanol, 2-naftol, benzoesan potasu oraz wodę pochodzącą z reakcji eteryfikacji. Podobnie jak w przypadku anizolu, katalizator przerabia się destylacyjnie. Najpierw usuwa się nieprzereagowany metanol, po czym oddestylowuje się wodę, a następnie zawierający wodę przedgon 2-metoksynaftalenu, który można wykorzystać do redestylacji. Kolejną frakcję stanowi 2-metoksynaftalen o czystoś ci wynoszącej co najmniej 99% masowych. Po oddestylowaniu moż liwie najwię kszej iloś ci 2-metoksynaftalenu destylację kończy się. Homogeniczna pozostałość zawiera całą ilość katalizatora, nieprzereagowany 2-naftol oraz ślady 2-metoksynaftalenu. Po uzupełnieniu metanolem i 2-naftolem roztwór ten w całości zawraca się do obiegu jako surowiec do wytwarzania 2-metoksynaftalenu.
P r z y k ł a d 2
Wytwarzanie 4-metyloanizolu
Substancje wyjściowe, czyli p-krezol, metanol oraz benzoesan potasu, miesza się ze sobą do utworzenia homogenicznego roztworu, który następnie pompuje się w sposób ciągły przez reaktor rurowy objętości 1520 ml. Mieszanina wyjściowa zawiera 73,7% masowych p-krezolu, 21,9% masowych metanolu, 2,9% masowych kwasu benzoesowego oraz 1,55% masowych wodorotlenku potasu. Temperatura w reaktorze wynosi 340°C a ciśnienie około 80 barów (8 MPa). Szybkość zasilania dobiera się tak, aby czas przebywania w reaktorze wynosił około 5 godzin. Produkt opuszczający reaktor chłodzi się w dochładzaczu do temperatury około 50°C i poddaje dekompresji do ciśnienia otoczenia.
W podanych powyżej warunkach doświadczalnych otrzymuje się produkt, w którym zawartość 4-metyloanizolu wynosi około 36,3% masowych. Ponadto, produkt ten zawiera nieprzereagowany metanol, p-krezol, benzoesan potasu oraz wodę pochodzącą z reakcji eteryfikacji. Podobnie jak w przypadku anizolu, katalizator przerabia się destylacyjnie. Najpierw usuwa się nieprzereagowany metanol, po czym oddestylowuje się wodę, a następnie zawierający wodę przedgon 4-metyloanizolu, który można wykorzystać do redestylacji. Kolejną frakcję stanowi 4-metyloanizol o czystości wynoszącej co najmniej 99% masowych. Po oddestylowaniu możliwie największej ilości 4-metyloanizolu destylację kończy się. Homogeniczna pozostałość zawiera całą ilość katalizatora, nieprzereagowany p-krezol oraz ślady 4-metyloanizolu. Po uzupełnieniu metanolem i p-krezolem roztwór ten w całości zawraca się do obiegu jako surowiec do wytwarzania 4-metyloanizolu.

Claims (4)

1. Sposób wytwarzania eterów arylowoalkilowych w wyniku reakcji związku hydroksyaromatycznego z alkoholem w obecności katalizatora, znamienny tym, że homogeniczną pod ciśnieniem atmosferycznym mieszaninę zawierającą związek hydroksyaromatyczny, alkohol oraz katalizator wprowadza się do reaktora i poddaje reakcji w przedziale temperatury od 250°C do 370°C utrzymując w mieszaninie reakcyjnej stężenie produktu na takim poziomie, aby nie nastę powało wytrącanie katalizatora nawet podczas przerobu na drodze destylacji, przy czym sposób realizuje się w wariancie ciągłym i stosunek molowy katalizatora do związku hydroksyaromatycznego wynosi 1:32 - 1:60.
PL 200 685 B1
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosunek molowy związku hydroksyaromatycznego do alkoholu utrzymuje się na poziomie około 0,5:1, w szczególności około 1:1.
3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że związek hydroksyaromatyczny wybiera się z grupy obejmującej fenol, p-krezol, 2-naftol, rezorcynę, pirokatechinę i hydrochinon.
4. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że alkohol wybiera się z grupy obejmującej metanol, etanol, izopropanol, butanol, tert-butanol, propanol, pentanol i/lub alkohol benzylowy.
PL354121A 1999-10-13 2000-10-04 Sposób wytwarzania eterów arylowoalkilowych PL200685B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19949319A DE19949319A1 (de) 1999-10-13 1999-10-13 Verfahren zur Herstellung von Arylalkylethern
PCT/EP2000/009699 WO2001027060A1 (de) 1999-10-13 2000-10-04 Verfahren zur herstellung von arylalkylethern

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL354121A1 PL354121A1 (pl) 2003-12-29
PL200685B1 true PL200685B1 (pl) 2009-01-30

Family

ID=7925469

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL354121A PL200685B1 (pl) 1999-10-13 2000-10-04 Sposób wytwarzania eterów arylowoalkilowych

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6624334B1 (pl)
EP (1) EP1224157B1 (pl)
JP (1) JP2003511430A (pl)
KR (1) KR100716077B1 (pl)
CN (1) CN1263719C (pl)
AT (1) ATE285391T1 (pl)
AU (1) AU7661600A (pl)
CA (1) CA2388218A1 (pl)
DE (2) DE19949319A1 (pl)
IL (2) IL148761A0 (pl)
MX (1) MXPA02003739A (pl)
PL (1) PL200685B1 (pl)
RU (1) RU2245869C2 (pl)
WO (1) WO2001027060A1 (pl)
ZA (1) ZA200202146B (pl)

Families Citing this family (59)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7105526B2 (en) 2002-06-28 2006-09-12 Banyu Pharmaceuticals Co., Ltd. Benzimidazole derivatives
US7772188B2 (en) 2003-01-28 2010-08-10 Ironwood Pharmaceuticals, Inc. Methods and compositions for the treatment of gastrointestinal disorders
JP4765627B2 (ja) 2003-09-22 2011-09-07 Msd株式会社 新規ピペリジン誘導体
US7396895B2 (en) * 2003-11-25 2008-07-08 Xerox Corporation Branched polyarylene ethers and processes for the preparation thereof
US20080125403A1 (en) 2004-04-02 2008-05-29 Merck & Co., Inc. Method of Treating Men with Metabolic and Anthropometric Disorders
US20090156474A1 (en) 2004-11-01 2009-06-18 Amylin Pharmaceuticals, Inc. Methods for treating obesity and obesity related diseases and disorders
US8394765B2 (en) * 2004-11-01 2013-03-12 Amylin Pharmaceuticals Llc Methods of treating obesity with two different anti-obesity agents
US7737155B2 (en) 2005-05-17 2010-06-15 Schering Corporation Nitrogen-containing heterocyclic compounds and methods of use thereof
AU2006253312B2 (en) 2005-05-30 2011-08-18 Msd K.K. Novel piperidine derivative
US20100216758A1 (en) 2005-08-10 2010-08-26 Makoto Ando Pyridone Compounds
EP2330124B1 (en) 2005-08-11 2015-02-25 Amylin Pharmaceuticals, LLC Hybrid polypeptides with selectable properties
EP2330125A3 (en) 2005-08-11 2012-12-12 Amylin Pharmaceuticals, Inc. Hybrid polypeptides with selectable properties
CA2619770A1 (en) 2005-08-24 2007-03-01 Banyu Pharmaceutical Co., Ltd. Phenylpyridone derivative
WO2007029847A1 (ja) 2005-09-07 2007-03-15 Banyu Pharmaceutical Co., Ltd. 二環性芳香族置換ピリドン誘導体
JP4879988B2 (ja) 2005-09-29 2012-02-22 メルク・シャープ・エンド・ドーム・コーポレイション メラノコルチン−4受容体モジュレーターとしてのアシル化スピロピペリジン誘導体
CN101291662A (zh) 2005-10-21 2008-10-22 诺瓦提斯公司 肾素抑制剂和抗血脂异常剂和/或抗肥胖剂的组合
JPWO2007049798A1 (ja) 2005-10-27 2009-04-30 萬有製薬株式会社 新規ベンゾオキサチイン誘導体
AU2006312557B2 (en) 2005-11-10 2011-12-08 Msd K.K. Aza-substituted spiro derivative
EP2083831B1 (en) 2006-09-22 2013-12-25 Merck Sharp & Dohme Corp. Method of treatment using fatty acid synthesis inhibitors
CA2664358A1 (en) 2006-09-28 2008-04-03 Banyu Pharmaceutical Co., Ltd. Diarylketimine derivative
CA2675638C (en) 2007-01-16 2015-11-24 Ipintl, Llc Composition comprising serotonin for treating metabolic syndrome
EP2145884B1 (en) 2007-04-02 2014-08-06 Msd K.K. Indoledione derivative
US20100120694A1 (en) 2008-06-04 2010-05-13 Synergy Pharmaceuticals, Inc. Agonists of Guanylate Cyclase Useful for the Treatment of Gastrointestinal Disorders, Inflammation, Cancer and Other Disorders
US7879802B2 (en) 2007-06-04 2011-02-01 Synergy Pharmaceuticals Inc. Agonists of guanylate cyclase useful for the treatment of gastrointestinal disorders, inflammation, cancer and other disorders
US8969514B2 (en) 2007-06-04 2015-03-03 Synergy Pharmaceuticals, Inc. Agonists of guanylate cyclase useful for the treatment of hypercholesterolemia, atherosclerosis, coronary heart disease, gallstone, obesity and other cardiovascular diseases
MX2010005345A (es) * 2007-11-14 2010-08-31 Amylin Pharmaceuticals Inc Metodos para el tratamiento de la obesidad y enfermedades y trastornos relacionados con la obesidad.
JPWO2009110510A1 (ja) 2008-03-06 2011-07-14 Msd株式会社 アルキルアミノピリジン誘導体
JPWO2009119726A1 (ja) 2008-03-28 2011-07-28 Msd株式会社 メラニン凝集ホルモン受容体拮抗作用を有するジアリールメチルアミド誘導体
CA2666036C (en) 2008-05-16 2017-09-12 Chien-Hung Chen Novel compositions and methods for treating hyperproliferative diseases
US20110071129A1 (en) 2008-06-19 2011-03-24 Makoto Ando Spirodiamine-diaryl ketoxime derivative
EP2321341B1 (en) 2008-07-16 2017-02-22 Synergy Pharmaceuticals Inc. Agonists of guanylate cyclase useful for the treatment of gastrointestinal, inflammation, cancer and other disorders
WO2010013595A1 (ja) 2008-07-30 2010-02-04 萬有製薬株式会社 5員-5員又は5員-6員縮環シクロアルキルアミン誘導体
EP2348857B1 (en) 2008-10-22 2016-02-24 Merck Sharp & Dohme Corp. Novel cyclic benzimidazole derivatives useful anti-diabetic agents
CA2741672A1 (en) 2008-10-31 2010-05-06 Merck Sharp & Dohme Corp. Novel cyclic benzimidazole derivatives useful anti-diabetic agents
EP2379547A1 (en) 2008-12-16 2011-10-26 Schering Corporation Pyridopyrimidine derivatives and methods of use thereof
EP2379562A1 (en) 2008-12-16 2011-10-26 Schering Corporation Bicyclic pyranone derivatives as nicotinic acid receptor agonists
US8895596B2 (en) 2010-02-25 2014-11-25 Merck Sharp & Dohme Corp Cyclic benzimidazole derivatives useful as anti-diabetic agents
US9616097B2 (en) 2010-09-15 2017-04-11 Synergy Pharmaceuticals, Inc. Formulations of guanylate cyclase C agonists and methods of use
MX348131B (es) 2011-02-25 2017-05-26 Merck Sharp & Dohme Novedosos derivados de azabencimidazol ciclico utiles como agentes antidiabeticos.
US20140045746A1 (en) 2012-08-02 2014-02-13 Merck Sharp & Dohme Corp. Antidiabetic tricyclic compounds
US9840512B2 (en) 2013-02-22 2017-12-12 Merck Sharp & Dohme Corp. Antidiabetic bicyclic compounds
WO2014139388A1 (en) 2013-03-14 2014-09-18 Merck Sharp & Dohme Corp. Novel indole derivatives useful as anti-diabetic agents
EP2970384A1 (en) 2013-03-15 2016-01-20 Synergy Pharmaceuticals Inc. Agonists of guanylate cyclase and their uses
CA2905435A1 (en) 2013-03-15 2014-09-25 Synergy Pharmaceuticals Inc. Compositions useful for the treatment of gastrointestinal disorders
BR112015030326A2 (pt) 2013-06-05 2017-08-29 Synergy Pharmaceuticals Inc Agonistas ultrapuros de guanilato ciclase c, método de fabricar e usar os mesmos
WO2015051496A1 (en) 2013-10-08 2015-04-16 Merck Sharp & Dohme Corp. Antidiabetic tricyclic compounds
ES2901114T3 (es) 2014-08-29 2022-03-21 Tes Pharma S R L Inhibidores de ácido alfa-amino-beta-carboximucónico semialdehído descarboxilasa
KR20190065312A (ko) 2016-10-14 2019-06-11 테스 파마 에스.알.엘. 알파-아미노-베타-카복시뮤콘산 세미알데하이드 데카복실라제의 저해제
WO2018106518A1 (en) 2016-12-06 2018-06-14 Merck Sharp & Dohme Corp. Antidiabetic heterocyclic compounds
WO2018118670A1 (en) 2016-12-20 2018-06-28 Merck Sharp & Dohme Corp. Antidiabetic spirochroman compounds
CN108002988B (zh) * 2017-11-24 2020-12-15 西安近代化学研究所 1,2-二(2-(2,6-二甲氧基苯氧基)乙氧基)乙烷的制备方法
WO2019119363A1 (zh) * 2017-12-21 2019-06-27 中国科学院大连化学物理研究所 一种混合酚甲醇气相醚化生产混合醚的方法
CN108569957B (zh) * 2018-05-04 2021-08-10 南京师范大学 从2-萘酚、甲醇、2-萘甲醚及对甲苯磺酸中提取2-萘甲醚并回收组分的装置及方法
WO2020104456A1 (en) 2018-11-20 2020-05-28 Tes Pharma S.R.L INHIBITORS OF α-AMINO-β-CARBOXYMUCONIC ACID SEMIALDEHYDE DECARBOXYLASE
CN109879727B (zh) * 2019-02-01 2022-04-19 宝鸡文理学院 一种苯酚与甲醇合成苯甲醚的方法
CN109879730B (zh) * 2019-02-01 2022-04-19 宝鸡文理学院 一种苯酚与甲醇生产苯甲醚的方法
CN109809970B (zh) * 2019-02-01 2022-05-06 宝鸡文理学院 一种催化苯酚与甲醇生产苯甲醚的方法
CN109879728B (zh) * 2019-02-01 2022-04-19 宝鸡文理学院 一种催化苯酚与甲醇合成苯甲醚的方法
CN116082125A (zh) * 2023-03-17 2023-05-09 山东兴文工业技术研究院有限公司 一种动态管式反应器制备β-萘甲醚的方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3911022A (en) * 1973-06-04 1975-10-07 Eastman Kodak Co Etherification of phenolic compounds
US4487975A (en) * 1980-03-31 1984-12-11 Rhone-Poulenc Industries Etherification of phenols
FR2513633A1 (fr) * 1981-09-29 1983-04-01 Rhone Poulenc Spec Chim Procede d'etherification de phenols
FR2488883A1 (fr) * 1980-08-25 1982-02-26 Rhone Poulenc Ind Procede d'etherification de phenols

Also Published As

Publication number Publication date
MXPA02003739A (es) 2005-09-08
EP1224157A1 (de) 2002-07-24
IL148761A (en) 2007-05-15
DE19949319A1 (de) 2001-06-13
WO2001027060A1 (de) 2001-04-19
AU7661600A (en) 2001-04-23
JP2003511430A (ja) 2003-03-25
KR20020040860A (ko) 2002-05-30
CN1377334A (zh) 2002-10-30
ATE285391T1 (de) 2005-01-15
RU2245869C2 (ru) 2005-02-10
IL148761A0 (en) 2002-09-12
PL354121A1 (pl) 2003-12-29
CA2388218A1 (en) 2001-04-19
ZA200202146B (en) 2003-05-28
CN1263719C (zh) 2006-07-12
US6624334B1 (en) 2003-09-23
KR100716077B1 (ko) 2007-05-08
EP1224157B1 (de) 2004-12-22
DE50009060D1 (de) 2005-01-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL200685B1 (pl) Sposób wytwarzania eterów arylowoalkilowych
FR2904311A1 (fr) Nouveau procede de synthese de derives (e) stilbeniques perm permettant d&#39;obtenir le resveratrol et le piceatannol
JP2718932B2 (ja) 芳香族オキシカルボン酸の製造法
KR20050062574A (ko) 히드록시벤조산류의 제조방법
US4754077A (en) Antioxidant synthesis
CZ290597B6 (cs) Způsob čiątění 2,6-diizopropylfenolu
US5387724A (en) Selective hydroxylation of phenol or phenolic ethers
KR20050106474A (ko) 히드록시벤조산류의 제조방법
US6326521B2 (en) Process for the preparation of benzyl alcohol
KR940005960B1 (ko) 메르캅토 카르복실산 에스테르의 연속 제조방법
EP0023459B1 (fr) Procédé de préparation d&#39;acides hydroxyarylglycoliques racémiques
US5430173A (en) Process for preparing alkyl 3-hydroxy-2, 4, 5-trifluorobenzoates and/or alkyl 3-alkoxy-2, 4, 5-trifluorobenzoates
SK15312000A3 (sk) SPâSOB VíROBY ESTERIFIKOVANíCH CHRŕMANOVíCH ZLé¬ENÖN
EP0467063B1 (en) Process for the preparation of aryl-substituted propionic acid esters
MXPA01012090A (es) Procedimiento para la obtencion de esteres del acido alcoxicinamico.
EP0779274B1 (en) Process for the preparation of tertiary butyl hydrazine hydrohalogenide
JPH0616585A (ja) ジペンタエリスリトールの製造方法
BE1007058A3 (fr) Un procede nouveau pour la preparation de l&#39;acide 5-(2,5-dimethylphenoxy)-2,2-dimethyl pentanoique.
AU760420B2 (en) Synthesis of tetraalkylcyclopentadienes
EP0333980B1 (en) Propanone 1,3-disulfonic acid as an esterification catalyst
KR20020074263A (ko) 에스테르화된 크로만 화합물의 제조방법
JPH02290829A (ja) 3,5―ジアルキルサリチル酸の製造法
US2588336A (en) Purification of gentisic acid
US4434104A (en) Preparation of high purity di-lower alkyl naphthalenedisulfonates
JP3234838B2 (ja) 2,4,5−トリフルオロ−3−ヒドロキシ安息香酸の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20091004