PL173316B1 - Maszyna do zagęszczania podłoża tłuczniowego toru - Google Patents

Maszyna do zagęszczania podłoża tłuczniowego toru

Info

Publication number
PL173316B1
PL173316B1 PL94302473A PL30247394A PL173316B1 PL 173316 B1 PL173316 B1 PL 173316B1 PL 94302473 A PL94302473 A PL 94302473A PL 30247394 A PL30247394 A PL 30247394A PL 173316 B1 PL173316 B1 PL 173316B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
machine
rollers
cylinder
track
piston rod
Prior art date
Application number
PL94302473A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Wilhelm Praschl
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL173316B1 publication Critical patent/PL173316B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track

Abstract

1. Maszyna do zageszczania podloza tlucz- n iowego toru z rama maszyny oparta na szynowych wózkach jezdnych i z polaczonym z ta rama agregatem stabilizujacym przestawnym na wysokosc, który jest wprawiany przez wibratory w drgania przebiegajace w kierunku poziomym jak równiez poprzecznie wzgledem kierunku wzdluznego maszyny i przejez- dny po torze za pomoca rolek z obrzezem kolowym, których odstep, przebiegajacy poprzecznie do kierunku wzdluznego maszyny, jest zmienny za pomoca napedu rozpierajacego, znamienna tym, ze naped rozpierajacy (13) stanowi cylinder wielo polozeniowy zlozony z pierwszej rury cylindra (22) i drugiej rury cylindra (23), które usytuowane sa w kierunku osiowym jedna za draga, z odpowiednio pierwszym dragiem tlokowym (24) i drugim dra- giem tlokowym (25) podwójnego dzialania, z któ- rych kazdy polaczony jest przegubowo z przylegla osia (26,26') jednej z, lezacych naprzeciwko siebie, wzgledem kierunku osiowego, rolek z obrzezem kolowym (11), przy czym jedna z osi (26) tych rolek z obrzezem kolowym (11) jest ulozyskowana prze- suwnie w kierunku osiowym w lozysku (27) obudowy (14) agregatu, podczas gdy druga os (26') jest sztywno zamocowana w drugim lozysku (27'). Fig. 2 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest maszyna do zagęszczania podłoża tłuczniowego toru, z ramą maszyny wspartą na szynowych mechanizmach jezdnych i z połączonym z tą ramą, przestawnym na wysokość agregatem stabilizacyjnym, który jest za pomocą wibratorów wprowadzany w drgania przebiegające poziomo i poprzecznie względem kierunku wzdłużnego maszyny, i który jest przetaczany po torze za pomocą rolek z obrzeżem kołowym, których odstęp wzajemny, przebiegający prostopadle względem kierunku wzdłużnego maszyny, jest zmienny za pomocą napędu rozpierającego.
Z opisu patentu USA nr 4 046 079 znany jest stabilizator toru, sprzężony z maszyną do podbijania. Maszyna tajest pomiędzy swymi wózkami jezdnymi wyposażona w przestawny na wysokość agregat stabilizacyjny. Może on być przetaczany po torze za pomocą rolek z obrzeżem kołowym a za pomocą odchylnych na boki szczęk rolkowych może zazębiać się kształtowo z torem. W połączeniu z wibratorami, pod wpływem nacisku statycznego, zostają przenoszone na tor drgania poziome, przebiegające prostopadle do kierunku wzdłużnego maszyny. Przy tym wspomniane rolki z obrzeżem kołowym agregatu stabilizacyjnego, za pomocą mechanizmów rozpierających, zostają, po zlikwidowaniu luzu torowego, dociśnięte do wewnętrznej bocznej główki szyny.
Zadaniem niniejszego wynalazku jest utworzenie maszyny opisanego na wstępie rodzaju, której agregat stabilizacyjny mógłby bezproblemowo być zastosowany również na rozjazdach.
Zadanie to zostało rozwiązane zgodnie z wynalazkiem przez to, że w maszynie, napęd rozpierający stanowi cylinder wielopołożeniowy złożony z pierwszej rury cylindra i drugiej rury cylindra, które usytuowane są w kierunku osiowym jedna za drugą, z odpowiednio pierwszym drągiem tłokowym i drugim drągiem tłokowym podwójnego działania, z których każdy połączony jest przegubowo z przyległą osią jednej z leżących naprzeciwko siebie, względem kierunku osiowego, rolek z obrzeżem kołowym, przy czym jedna z osi tych rolek z obrzeżem kołowym jest ułożyskowana przesuwnie w
173 316 kierunku osiowym w łożysku obudowy agregatu stabilizacyjnego, podczas gdy druga oś jest sztywno zamocowana w drugim łożysku.
Przy tego rodzaju ukształtowaniu mechanizmu rozpierającego istnieje korzystna możliwość, aby przez różne położenia drągów tłokowych móc szybko i bezproblemowo zmieniać rozstaw rolek z obrzeżem kołowym w zależności od warunków pracy. Istnieją więc do wyboru trzy różne rozstawy, z których środkowy umożliwia bez przeszkód zastosowanie agregatu stabilizacyjnego na rozjazdach, bez obawy o wykolejenie lub niebezpieczeństwo jazdy po fałszywym torze. Przy najmniejszym rozstawie, zasadniczo upraszcza się nasadzanie agregatu stabilizacyjnego na tor dla zastosowania go do pracy. Trzecie położenie, o nieustalonym rozstawie jest przewidziane do zastosowania w normalnej pracy w obszarze linii toru.
Korzystnie, obydwie rury cylindra są umieszczone współosiowo i są połączone w jeden wspólny zespół konstrukcyjny.
Długości skoku obydwu drągów tłokowych są różne.
Długość skoku pierwszego drąga tłokowego wynosi korzystnie 15 mm, a drugiego
A mm
ΧΧΛΧΧΧ·
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia maszynę do zagęszczania podłoża tłuczniowego tom z agregatami stabilizacyjnymi wprowadzanymi w drgania, w widoku z boku, fig. 2 - maszynę w przekroju wzdłuż linii II na fig. 1, z widokiem jednego agregatu stabilizacyjnego zawierającego napęd rozpierający, fig. 3, 4 i 5 - napęd rozpierający w różnych położeniach tłoka, częściowo w przekroju poprzecznym i fig. 6 - rozjazd w ujęciu schematycznym i w widoku z boku.
Uwidoczniona na fig. 1 i ogólnie określona jako stabilizator toru, maszyna 1 do zagęszczania podłoża tłuczniowego toru 2 składa się z ramy maszyny 4 wspartej na szynowych wózkach jezdnych 3, zespołu energetycznego 5 z napędem jazdy 6 i kabinami 7 dla kierującego. Pomiędzy obydwoma, umieszczonymi na końcach szynowymi wózkami jezdnymi 3 i poniżej ramy maszyny 4, są przewidziane dwa agregaty stabilizacyjne 9, przestawne na wysokość za pomocą napędów 8. Dla kontroli obniżenia się toru służy układ odniesienia 10. Jak widać z fig. 2, agregat stabilizacyjny 9 leży na szynach 12 toru 2 za pomocą rolek z obrzeżem kołowym 11 (ogółem czterech). Odpowiednio dwie rolki z obrzeżem kołowym 11 leżące wzajemnie naprzeciw siebie w kierunku poprzecznym maszyny, są połączone z hydraulicznym napędem rozpierającym 13. W jednej obudowie agregatu 14, połączonej z napędami 8 są ułożyskowane dwa wibratory 15 ukształtowane jako napędy mimośrodowe. Są one przewidziane do wytwarzania drgań przebiegających w kierunku poprzecznym do maszyny i równolegle do osi obrotu 16 rolek z obrzeżem kołowym 11. Pomiędzy obydwiema rolkami z obrzeżem kołowym 11 przyporządkowanymi odpowiednio jednej szynie 12, są ułożyskowane w obudowie agregatu 14 tak zwane szczęki rolkowe 17 obrotowe wokół osi 18 przebiegającej w kierunku wzdłużnym maszyny. To odchylanie dokonuje się za pomocą napędu hydraulicznego 19. Na dolnym końcu każdej szczęki rolkowej 17 jest talerz rolkowy 21 obracający się względem osi 20.
Każdy napęd rozpierający 13 tworzący jeden wspólny zespół konstrukcyjny, tak zwany wielopołożeniowy cylinder, składa się z dwóch, umieszczonych jedna za drugą w kierunku osiowym rur cylindra 22, 23 i odpowiednio z pierwszego, i z drugiego drąga tłokowego 24, 25. Każdy z drągów tłokowych 24, 25 jest połączony z jedną sąsiadującą osią 26, 26' umocowaną na rolce z obrzeżem kołowym 11. Podczas gdy na fig. 2 na prawej stronie obrazu przedstawiona oś 26 jest w łożysku 27 łożyskowana przesuwnie w kierunku osi obrotu 16, to widoczna na lewej połowie obrazu oś 26' jest połączona sztywno z łożyskiem 27'.
Jak wynika z fig. 3-5, długość skoku obydwu drągów tłokowych 24, 25 jest różna. Długość skoku pierwszego drąga tłokowego 24 wynosi 15 mm, a drugiego drąga tłokowego 25-45 mm. Na fig. 3 drągi tłokowe 24, 25 są wprowadzone, z czego wynika najmniejszy możliwy rozstaw toru 1420 mm dla rolek z obrzeżem kołowym 11. Taki rozstaw toru jest przewidziany dla nasadzenia agregatu stabilizacyjnego 9 na szyny 12.
173 316
Na przedstawieniu według fig. 4 wprowadzony jest drugi drąg tłokowy 25 wykazujący dłuższy skok tłokowy, podczas gdy położony naprzeciwko pierwszy drąg tłokowy 24 jest wysunięty. W ten sposób wynika normalny rozstaw toru 1435 mm. To położenie nadaje się, jak to będzie jeszcze opisane bliżej przy fig. 6 do zastosowania w pracy na odcinkach rozjazdowych.
Na przedstawieniu według fig. 4 wprowadzony jest drugi drąg tłokowy 25 wykazujący dłuższy skok tłoka, podczas gdy położony naprzeciwko pierwszy drąg tłokowy 24 jest wysunięty. W ten sposób powstaje normalny rozstaw toru 1435 mm. To położenie nadaje się, jak to będzie jeszcze opisane bliżej przy fig. 6 do zastosowania w pracy na odcinkach rozjazdowych.
Na fig. 5 oba drągi tłokowe 24, 25 są wysunięte, przy czym wymiar rozstawu wynika z istniejącego rozstawu toru i z elastyczności zamocowania szyny. Oznacza to, że rolki z obrzeżem kołowym 11 niezależnie od ewentualnych błędów rozstawu i tym podobnych, są stale dociskane do wewnętrznych powierzchni bocznych główki szyn 12.
Przed osiągnięciem rozjazdu 28, przedstawionego na fig. 6 obie szczęki rolkowe 17 każdego agiegatu dLabilizacyjneg — tają υΰνιι y zazębienie z szynami 12. Przy położeniu, że maszyna 1 będzie przejeżdżała w kierunku przedstawionym strzałką 29, bezpośrednio przed osiągnięciem iglicy rozjazdu 30, względnie zewnętrznego toku 31 toru odgałęźnego 32, następuje odchylenie w górę prawej szczęki rolkowej 17 obydwu agregatów stabilizacyjnych 9. Równocześnie napędy rozpierające 13 zostają obciążone w ten sposób, że drągi tłokowe 25 o dłuższym skoku zostają wprowadzone (patrz pozycja fig. 4). Tym samym następuje, za pośrednictwem istniejącego, jak poprzednio, połączenia kształtowego między agregatem stabilizacyjnym 9 i lewą szyną 12 przenoszenie drgań poziomych, podczas gdy prawe rolki z obrzeżem kołowym 11, przy normalnym luzie rozstawu są odsunięte od wewnętrznej ;krawędzi prawej szyny 12. Bezpośrednio za iglicą rozjazdu 30 znów mogą prawe szczęki rolkowe 17 zostać wprowadzone w zazębienie z prawą szyną 12, równocześnie następuje też ponowne wysunięcie lewego drąga tłokowego 25, ’ wykazującego dłuższy skok (patrz pozycja fig. 5). Bezpośrednio przed osiągnięciem krzyżownicy 33 powtarza się opisany powyżej zabieg dla przekroczenia rozjazdu, przy którym prawa szczęka rolkowa 17 zostaje odchylona w górę, a drągi tłokowe 25 napędów rozpierających 13 wprowadzone.
173 316
27Fig. 4
Fig. 6
32173 316
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (3)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Maszyna do zagęszczania podłoża tłuczniowego toru z ramą maszyny opartą na szynowych wózkach jezdnych i z połączonym z tą ramą agregatem stabilizującym przestawnym na wysokość, któryjest wprawiany przez wibratory w drgania przebiegające w kierunku poziomym jak również poprzecznie względem kierunku wzdłużnego maszyny i przejezdny po torze za pomocą rolek z obrzeżem kołowym, których odstęp, przebiegający poprzecznie do kierunku wzdłużnego maszyny, jest zmienny za pomocą napędu rozpierającego, znamienna tym, że napęd rozpierający (13) stanowi cylinder wielopołożeniowy złożony z pierwszej rury cylindra (22) i drugiej rury cylmdra (23), które usytuowane są w kierunku osiowym jedna za drugą, z odpowiednio pierwszym drągiem tłokowym (24) i drugim drągiem tłokowym (25) podwójnego działania, z których każdy połączony jest przegubowo z przyległą osią (26,26') jednej z, leżących naprzeciwko siebie, względem kierunku osiowego, rolek z obrzeżem kołowym (11), przy czym jedna z osi (26) tych rolek z obrzeżem kołowym (11) jest ułożyskowana przesuwnie w kierunku osiowym w łożysku (27) obudowy (14) agregatu, podczas gdy druga oś (26') jest sztywno zamocowana w drugim łożysku (27')
  2. 2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że obydwie rury cylindra (22, 23) są umieszczone współosiowo i są połączone w jeden wspólny zespół konstrukcyjny.
  3. 3. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że długości skoku obydwu drągów tłokowych (24, 25) są różne.
PL94302473A 1993-03-17 1994-03-04 Maszyna do zagęszczania podłoża tłuczniowego toru PL173316B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT53293 1993-03-17

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL173316B1 true PL173316B1 (pl) 1998-02-27

Family

ID=3493117

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94302473A PL173316B1 (pl) 1993-03-17 1994-03-04 Maszyna do zagęszczania podłoża tłuczniowego toru

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5419259A (pl)
EP (1) EP0616077B1 (pl)
JP (1) JP3267793B2 (pl)
CN (1) CN1058310C (pl)
AT (1) ATE156880T1 (pl)
AU (1) AU673577B2 (pl)
CZ (1) CZ37994A3 (pl)
DE (1) DE59403690D1 (pl)
FI (1) FI108246B (pl)
HU (1) HU214571B (pl)
PL (1) PL173316B1 (pl)
RU (1) RU2071522C1 (pl)
SK (1) SK280838B6 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN109423930A (zh) * 2017-08-30 2019-03-05 中国铁建高新装备股份有限公司 一种钢轨线上焊综合作业装置

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ATE184935T1 (de) * 1994-06-17 1999-10-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zur kontinuierlichen messung des querverschiebewiderstandes eines gleises
ATE168428T1 (de) * 1995-06-16 1998-08-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum stabilisieren eines gleises
US5914047A (en) * 1997-06-30 1999-06-22 Grifco, Llc On-site biohazardous liquid medical waste collection and treatment system and method of using such system
EP0952254B1 (de) * 1998-03-27 2003-11-19 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Verfahren zur Gleislagekorrektur
US6622633B1 (en) * 2002-03-29 2003-09-23 Nordco Inc. Railroad machine centering system
US6595140B1 (en) 2002-06-05 2003-07-22 Harsco Technologies Corporation Railway tie plate insertion apparatus and method
AT5705U3 (de) * 2002-07-04 2003-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine mit einem maschinen- und einem aggregatrahmen
CN101368357B (zh) * 2008-09-19 2011-07-27 张忠海 轻便式内燃液压双臂捣固机
US8528484B2 (en) 2009-03-04 2013-09-10 H & H Railroad Contracting, Inc. Railroad tie plate apparatus and method
US8132512B2 (en) 2009-03-04 2012-03-13 H & H Railroad Contracting, Inc. Railroad tie plate apparatus and method
US7845098B1 (en) 2009-05-22 2010-12-07 Loram Maintenance Of Way, Inc. Rotary undercutter for rail line maintenance
CN102486018A (zh) * 2010-12-03 2012-06-06 襄樊金鹰轨道车辆有限责任公司 一种轨道稳定装置
CN102486017A (zh) * 2010-12-03 2012-06-06 襄樊金鹰轨道车辆有限责任公司 轨道稳定装置
US8505459B2 (en) 2011-01-07 2013-08-13 Harsco Corporation Vertical force stabilizer
CN102899992B (zh) * 2011-07-29 2015-09-23 常州市瑞泰工程机械有限公司 轨道稳定机械
CN103132406B (zh) * 2011-11-24 2015-06-03 金鹰重型工程机械有限公司 米轨起拨道装置
CN102720101B (zh) * 2012-05-22 2015-07-08 昆明中铁大型养路机械集团有限公司 线路捣固稳定车及道岔稳定方法
AU2013201119B2 (en) * 2012-11-01 2017-09-14 VPL Equipment Pty Ltd Vehicle and drive mechanism
US9441330B2 (en) 2013-02-25 2016-09-13 Harsco Corporation Device for generating vertical force with rotating mass
CN104775339B (zh) * 2014-01-10 2017-01-11 中国铁建高新装备股份有限公司 米轨多功能动力稳定车
WO2016023609A1 (de) * 2014-08-13 2016-02-18 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gesellschaft M.B.H. Maschine zur stabilisation eines gleises
RU2017126505A (ru) * 2014-12-26 2019-01-28 Сррс Бейджинг Эрки Лоукомоутив Ко., Лтд. Устройство стабилизации рельсового пути
AT518023B1 (de) * 2015-12-02 2018-04-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Stopfmaschine sowie Verfahren zur Durchführung einer Lagekorrektur eines Gleises
CN106592349B (zh) * 2016-12-13 2018-09-21 常州市瑞泰工程机械有限公司 激振力可调的激振部件和采用该部件的稳定装置
US11668054B2 (en) 2020-03-02 2023-06-06 Herzog Railroad Services, Inc. Railroad tie plate apparatus and method
AT523949B1 (de) 2020-07-09 2022-03-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Maschine und Verfahren zum Verdichten eines Schotterbettes eines Gleises

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT304604B (de) * 1967-02-06 1973-01-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Vorrichtung zum Ausrichten eines Gleises der Seite nach
AT336663B (de) * 1972-10-13 1977-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zur niveaukorrektur eines gleises mit schotterbettung
AT343165B (de) * 1975-01-31 1978-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare schotterbett-verdichtmaschine zur korrektur der gleislage
AT345881B (de) * 1975-08-18 1978-10-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare maschine zum kontinuierlichen nivellieren und verdichten der schotterbettung eines gleises
AT402519B (de) * 1990-02-06 1997-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Kontinuierlich verfahrbare gleisbaumaschine zum verdichten der schotterbettung eines gleises

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN109423930A (zh) * 2017-08-30 2019-03-05 中国铁建高新装备股份有限公司 一种钢轨线上焊综合作业装置
CN109423930B (zh) * 2017-08-30 2024-01-23 中国铁建高新装备股份有限公司 一种钢轨线上焊综合作业装置

Also Published As

Publication number Publication date
ATE156880T1 (de) 1997-08-15
AU5779694A (en) 1994-09-22
JPH06299502A (ja) 1994-10-25
EP0616077B1 (de) 1997-08-13
FI941239A (fi) 1994-09-18
JP3267793B2 (ja) 2002-03-25
SK22494A3 (en) 1995-04-12
CN1092834A (zh) 1994-09-28
FI108246B (fi) 2001-12-14
DE59403690D1 (de) 1997-09-18
CN1058310C (zh) 2000-11-08
CZ279540B6 (cs) 1995-05-17
SK280838B6 (sk) 2000-08-14
HU9400711D0 (en) 1994-06-28
FI941239A0 (fi) 1994-03-16
EP0616077A1 (de) 1994-09-21
US5419259A (en) 1995-05-30
HU214571B (hu) 1998-04-28
AU673577B2 (en) 1996-11-14
HUT68012A (en) 1995-05-29
CZ37994A3 (en) 1995-05-17
RU2071522C1 (ru) 1997-01-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL173316B1 (pl) Maszyna do zagęszczania podłoża tłuczniowego toru
RU2684882C2 (ru) Шпалоподбивочная машина для уплотнения щебеночного балластного слоя рельсового пути
RU2048629C1 (ru) Передвижная шпалоподбивочная машина
RU2013483C1 (ru) Передвижная шпалоподбивочная и выправочная машина
JP3798809B2 (ja) 軌道の敷設替え用軌道建設機械
JP2574415B2 (ja) 連続的に走行可能な軌道工事機
US4445437A (en) Railway track tamping machine
RU2015239C1 (ru) Шпалоподбивочный агрегат путевой машины
PL168774B1 (en) Mobile machine for use in railway track building in particular for controllably lowering railway tracks
HUT56902A (en) Railway line-packing, levelling and controlling machine with swing line-packing aggregate
AU2003208098B2 (en) Tamping machine for tamping sleepers of a track
PL163768B1 (pl) Maszyna jezdna do podbijania toru PL
RU2082847C1 (ru) Шпалоподбивочная машина и способ подбивки рельсового пути
RU97108774A (ru) Машина для укладки рельсового пути
JPH0373685B2 (pl)
RU2003118941A (ru) Шпалоподбивочная машина с собственной рамой и рамой для агрегатов
JPS6221902A (ja) 軌道締固め機械用の締固め装置
FI79581B (fi) Koerbar spaorstampnings-planings- och riktmaskin.
JPH0369703A (ja) 横断方向および垂直方向に調整可能な締め固め装置を備えた自走式軌道締め固め機械
US3426697A (en) Switch tampers
PL161363B1 (pl) Maszyna jezdna z ukladem plugów do ciaglego podbijania podkladów toru PL
ES2030213T3 (es) Maquina movil sobre carriles para la soldadura electrica a tope por chispa.
JPH0419043Y2 (pl)
RU93041230A (ru) Выправочно-подбивочная машина

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120304