PL165070B1 - Shaft furnace charging trough manipulating apparatus and driving mechanism - Google Patents

Shaft furnace charging trough manipulating apparatus and driving mechanism

Info

Publication number
PL165070B1
PL165070B1 PL89280756A PL28075689A PL165070B1 PL 165070 B1 PL165070 B1 PL 165070B1 PL 89280756 A PL89280756 A PL 89280756A PL 28075689 A PL28075689 A PL 28075689A PL 165070 B1 PL165070 B1 PL 165070B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cage
charging chute
attached
furnace
chute
Prior art date
Application number
PL89280756A
Other languages
English (en)
Inventor
Giovanni Cimenti
Emile Lonardi
Pierre Mailliet
Original Assignee
Wurth Paul Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from LU87291A external-priority patent/LU87291A1/fr
Priority claimed from LU87380A external-priority patent/LU87380A1/fr
Application filed by Wurth Paul Sa filed Critical Wurth Paul Sa
Publication of PL165070B1 publication Critical patent/PL165070B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21BMANUFACTURE OF IRON OR STEEL
    • C21B7/00Blast furnaces
    • C21B7/18Bell-and-hopper arrangements
    • C21B7/20Bell-and-hopper arrangements with appliances for distributing the burden
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27BFURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS IN GENERAL; OPEN SINTERING OR LIKE APPARATUS
    • F27B1/00Shaft or like vertical or substantially vertical furnaces
    • F27B1/10Details, accessories, or equipment peculiar to furnaces of these types

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Blast Furnaces (AREA)
  • Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Muffle Furnaces And Rotary Kilns (AREA)
  • Mounting Of Bearings Or Others (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do ladowania pieca szybowego zawierajace obudowe wsparta o gardziel pieca szybo- wego, klatke obrotowo osadzona wewnatrz obudowy za pomoca lozysk posiadajaca os obrotu pokrywajaca sie z osia pionowa pieca i zawierajaca górny toczny wieniec, koryto zasypowe obrotowo podwieszone do klatki za pomoca bocznych poziomych osiek zawie- szenia, przy czym dolny toczny wieniec jest przymo- cowany do obudowy obrotowo o osi obrotu zgodnej z osia obrotu klatki, znam ienne tym, ze posiada plat- forme (24) otaczajaca gardziel pieca szybowego (10), a jego obudowa (18) jest zaopatrzona w poprzeczny otwór (28), od przodu którego to otworu (28), na platformie (24), jest wsparta pochylnia (30) wyposa- zona w przesuwnie przymocowany wózek (34), na którym jest wsparty przyrzad mocujacy, przy czym w obudowie (18), poprzecznie do koryta zasypowego (12), pomiedzy obwodowym tocznym wiencem (52) i przynajmniej jedna z bocznych osiek koryta zasypo- wego (12) jest przymocowany mechanizm laczacy, a klatka (14) jest zaopatrzona w poprzeczny otwór (28). F i g . 1 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do ładowwaia pieca szybowego.
Znane jest z opisu patentowego 0E-C2-2 324 970 urządzenie do zawieszania i napędzania koryta zasypowego instalacji do ładowania pieca szybowego. Urządzenie to okazało się szczególnie efektywne i korzystne, dlatego od momentu Jego zaprojektowania montowane jest ono do
165 070 wielu Instalacji do ładowania wielkich pleców. Wymianę rynny zsypowej, której wykładzinę wewnętrzną należy regularnie odnawiać, można przeprowadzać za pomocą urządzenia manipulacyjnego typu, opisanego w luksemburskim opisie patentowym nr 85 899. W myśl tego rozwiązania koryto wyciąga się z boku poprzez otwór, wykonany w górnej części stożkowej ściany pieca. Nie stwarza to żadnych problemów, zwłaszcza w przypadku nowych pleców o dużej pojemności. Tym niemniej pewne problemy mogą zaistnieć w związku z modernizacją istniejących pieców, zwłaszcza wielkich pieców o mniejszej pojemności, w których instalacje do ładowania, a także platforma robocza niesione są bezpośrednio przez ścianę pieca. Istotnie, w tym przypadku nie można wykonać otworu w ścianie pieca i w platformie roboczej, aby nie zmniejszać ich stabilności i wytrzymałości, baz ich uprzedniego wzmocnienia za pomocą znacznych i kosztownych rekonstrukcji.
Celem wynalazku jest opracowanie nowego urządzenia do ładowania pieca szybowego, które nadaje się także do wymiany koryta w tego rodzaju wielkim piecu.
Dodatkowym celem wynalazku jest opracowanie mechanizmu dla napędzania koryta, który byłby możliwie jak najprostszy i który nie utrudniałby wymiany tego koryta.
Istotą urządzenia do ładowania pieca szybowego zawierającego obudowę wspartą o gardziel pieca szybowego, klatkę obrotowo osadzoną wewnątrz obudowy za pomocą łożysk posiadają oś obrotu pokrywającą się z osią pionową pieca i zawierającą górny toczny wieniec, koryto zasypowe obrotowo podwieszone do klatki za pomocą poziomych osiek zawieszenia, przy czym dolny toczny wieniec jest przymocowany do obudowy obrotowo o osi obrotu zgodnej z osią obrotu klatki Jest to, Ze posiada platformę otaczającą gardziel pieca szybowego, a jego obudowa jest zaopatrzona w poprzeczny otwór, od przodu którego to otworu, na platformie, Jest wsparta pochylnia wyposażona w przesuwnie przymocowany wózek, ns którym jest wsparty przyrząd mocujący, przy czym w obudowie, poprzecznie do koryta zasypowego, pomiędzy obwodowym tocznym wieńcem i przynajmniej jedną z bocznych osiek koryta zasypowego Jest przymocowany mechanizm łączący, a klatka jest zaopatrzona w poprzeczny otwór.
Korzystnie wózek osadzony Jest na krążkach podwozia, na obu końcach pochylni zamontowane są prowadzące pasowe koła, a do wózka przyłączona jest okrężna lina lub łańcuch, otaczający prowadzące pasowe koła.
Korzystnie mocujący przyrząd na wózku posiada przesuwny drąg z łbem młotkowym sprzęgający się przy obrocie z górnym końcem koryta zasypowego.
Korzystnie łączący mechanizm zawiera dwa ramiona przechodzące na każdej stronie koryta zasypowego od bocznych podwieszonych osi, oraz przegubowe połączenie łączące dolny toczny wieniec z ramionami.
Korzystnie przegubowe połączenie zawiera obrotową dźwignię posiadającą górny koniec i dolny koniec, przy czym dolny koniec jest przegubowo osadzony w klatce, łącznik Jest przegubowo osadzony na górnym końcu obrotowej dźwigni i na dolnym tocznym wieńcu, oraz widłowy element zawierający podstawę i dwa zęby, przy czym podstawa jest osadzona przegubowo na obrotowej dźwigni, a oba zęby są przegubowo osadzone na Jednym z ramion.
Korzystnie obrotowa dźwignia posiada podstawę i dwie odnogi oraz poprzeczkę przechodzącą pomiędzy tymi dwiema odnogami, oraz podstawa widłowego elementu połączona jest z tą poprzeczką.
Korzystnie łączący mechanizm zawiera zębaty wycinek osadzony na jednej z podwieszonych osi koryta zasypowego oraz uzębioną sekcję zamocowaną do dolnego tocznego wieńca, przy czym uzębiona sekcja współpracuje z uzębionym wycinkiem.
Dzięki takiemu rozwiązaniu z uwagi na to. , że koryto zasypowe może być odłączone poprzez mechanizm do napędzania i zawieszania, nie jest Już nieodzowne osłabienie ściany pieca przez otwór do wyjmowania koryta.
Przedmiot wynalazku Jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do ładowania pieca szybowego według wynalazku w schematycznym przekroju pionowym, fig. 2 pierwszy przykład wykonania mechanizmu do napędzania koryta zasypowego, w przekroju pionowym, fig. 3 - mechanizm z fig. 2 w rzucie poziomym., fig. 4 - drugi przykład wykonania mechanizmu do napędzania koryta zasypowego w przekroju pionowym, fig. 5 - mechanizm z fig. 4 w rzucie poziomym.
165 070
Na fig. 1 gardziel wielkiego pieca 10 wyposażonego w instalację do ładowania, zawierającą obrotowe i odchylne koryto zasypowe 12, które Jest zawieszone na mechaniźmie napędowym, którego dwa korzystne przykłady wykonania będą opisane dalej. Wielki piec 10 Jest piecem, który był wyposażony początkowo w tradycyjną instalację do ładowania typu stożkowego, zastąpioną następnie przez urządzenie do ładowania, przedstawione na fig. 1.
Koryto zasypowe 12 zawieszone jest w sposób odchylny na obrotowej klatce 14, osadzonej z kolei za pośrednictwem łożyska tocznego 16 w nieruchomej obudowie 18, połączonej trwale ze ścianą pieca 10. Obudowa 18 mieści mechanizmy do obracania klatki 14 dokoła osi pionowej pieca 10 oraz do nastawiania kąta nachylenia koryta zasypowego 12. Te mechanizmy naęddwee zostańą opisane dalej w sposób bardziej szczegółowy.
Wsad, który podlega gromadzeniu pośredniemu w komorze 20, spada osiowo do koryta zasypowego 12 poprzez środkowy króciec 22.
Należy zauważyć, że cała instalacja do ładowania łącznie z komorą 20 i mechanizmem do napędzania i zawieszania koryta zasypowego a także pierścieniowa robocza platforma 24, wykonana dokoła gardzieli pieca 10, są podtrzymywane przez ścianę tego ostatniego. Z tego względu nie można wykonać okna do wyjmowania koryta zasypowego 12 w ścianie pieca 10, aby nie osłabić jej bez znaczących zmian w konstrukcji szkieletowej. Należy jednak przewidzieć możliwość demontażu koryta zasypowego 12, ponieważ należy je wymieniać od czasu do czasu.
W tym celu proponuje się w myśl wynalazku montaż i demontaż koryta zasypowego 12 poprzez mechanizm do Jego napędzania i zawieszania. Jak to pokazuje fig. 1, obrotowa klatka 14 zawiera demontowalną pokrywę 26, która jest dostatecznie duża, aby umożliwić przechodzenie koryta zasypowego 12. Pokrywa 26 znajduje się na skośnym przedłużeniu bocznego otworu 28, umożliwiającego dostęp do obudowy 18. Otwór 28 występuje skądinąd ze względu na konserwację mechanizmu do napędzania koryta zasypowego 12. W zależności od konstrukcji może być niezbędne wykonanie również otworów bocznych w obudowie 18, w celu odłączenia koryta zasypowego 12 od Jego osi zawieszenia.
W celu umożliwienia wyciągania i wprowadzania koryta zasypowego 12 poprzez zdemontowaną pokrywę 26 i otwór 28, umieszczona Jest pochylnia 30, osadzona na czopie 31, na dolnej krawędzi otworu 28. Podpora 32, ewentualnie teleskopowa, umożliwiająca zmianę kąta nachylenia pochylni 30, osadzona Jest na platformie 24 i podtrzymuje pochylnię 30 w pozycji nachylonej, jak to przedstawia fig. 1. Pochylnię 30 można usuwać za pomocą środków podnoszących, znajdujących się na miejscu, l/lub można odstawiać w odpowiednie miejsce. Tym niemniej w zależności od rozwiązania pieca i od tego, czy nie przeładowuje ona nadmiernie platformy 24, może ona pozostać na miejscu po opuszczeniu do położenia poziomego i odsunięcia do tyłu za pomocą swej podpory 32, która może być w tym celu uruchamiana przez dźwignik hydrauliczny.
Na pochylni 30 znajduje się wózek 34, mogący przemieszczać się wzdłuż pochylni 30 na krążkach 36 podwozia. Napęd wózka 34 uzyskuje się za pomocą okrężnej liny lub łańcucha 38, którego końce zahaczone są na wózku 34, i który opasuje górne prowadzące koło 40 do zmiany kierunku ruchu oraz analogiczne dolne prowadzące koło 42. Napęd łańcucha 38 można uzyskać za pomocą silnika, działającego na Jedno z kół 40 lub 42.
Na wózku 34 znajduje się urządzenie 44 do zaczepiania koryta zasypowego 12. To urządzenie może być wykonane w różny sposób. Na fig. 1 przedstawiono tytułem przykładu drąg 46, przemieszczający się w osłonie mający łeb w kształcie młota, który można wsunąć poprzez szczelinę w górnym obrzeżu 48 koryta zasypowego 12 i który może być przytrzymywany za nią po obróceniu o ćwierć obrotu drąga 46. Wystarcza następnie unieruchomić drąg 46 w jego osłonie, w celu połączenia koryta zasypowego 12 z urządzeniem 44 i z wózkiem 34.
Koryto zasypowe można teraz wyjąć, przemieszczając wózek 34 od położenia, przedstawionego linią ciągłą do położenia, przedstawionego linią przerywaną. W tym położeniu można sczepić koryto zasypowe 12 z układami podnoszącymi, umieszczonymi dokoła pieca, przed jego odłączeniem od wózka 34.
165 070
Jeżeli nawet mechanizm napędzania koryta zasypowego który jest znany z opisu patentowego nr 0E-C2- 2 324 970, . mógł być zastosowany w ostateczności - ewentualnie po pewnych przeróbkach z układem do demontażu koryta opisanym powyżej, to mimo wszystko nie stanowi idealnego rozwiązania. Przede wszystkim obudowa napędowa Jest stosunkowo silnie przeładowana przekładniami trudno Jest znaleźć miejsce, niezbędne do wyjmowania koryta poprzez tę obudowę. Ponadto, z powodu swej złożoności, mechanizm ten jest mniej opłacalny w przypadku pieców małej wielkości. Inny problem wiąże się z faktem, że instalacja do ładowania Jest wspierana przez ścianę pieca, co ma miejsce w konkretnym przykładzie, rozpatrzonym w ramach wynalazku. Istotnie, wiadomo dokładnie, że ściana pieca podlega ruchom, związanym z rozszerzalnością, które oddziaływują na obudowę mechanizmu do napędzania koryta zasypowego 12 tak, iż koryto zasypowe 12 narażone Jest na ryzyko odkształcenia. Otóż znane mechanizmy napędowe, które zawierają złożony układ przekładniowy, zwłaszcza na poziomie obu obudów obrotowych, które wywołują odchylanie koryta zasypowego 12, nie znoszą odkształceń o takiej amplitudzie.
Dwa przykłady wykonania mechanizmu napędowego, przedstawione poniżej, nadają się lepiej, pod tym względem, dla tego typu instalacji do ładowania, wyposażonego w układ do zmiany koryta zasypowego taki, jaki opisano powyżej. W pierwszym przykładzie wykonania według fig.
i 3 obudowa 18 posiada górny toczny wieniec 50 i dolny toczny wieniec 52, których uzębienia obwodowe są uruchamiane odpowiednio przez dwa, nie uwidocznione, małe koła zębate, które z kolei są napędzane niezależnie od siebie za pomocą środków, mogących być np. elementami mechanizmu, znanego z zacytowanego dokumentu. Górny toczny wieniec 50 połączony jest trwale z obrotową klatką 54, wewnątrz której koryto zasypowe 12 jest zawieszone w sposób odchylny, za pośrednictwem łożysk. To zawieszenie może być np. typu, opisanego w luksemburskim zgłoszeniu patentowym nr 87 341, które zostało tak rozwiązane, aby ułatwić demontaż koryta zasypowego 12.
Dolny toczny wieniec 52 połączony jest za pośrednictwem układu drążkowego z osiami zawieszenia koryta zasypowego 12, w celu zapewnienia Jego nastawienia kątowego względem osi pionowej. W tym celu, oś zawieszenia koryta zasypowego 12 Jest połączona trwale z obu stron obrotowej klatki 54 z dwoma ramionami 56, 58. Końce obu ramion 56, 58 zamocowane są przegubowo na dwóch końcach widłowego elementu 60, którego przeciwległy koniec Jest połączony z dźwignią 62, osadzoną w sposób wychylny na poziomej obwodowej przegrodzie 64 obrotowej klatki 54. Górny koniec wychylnej dźwigni 62 połączony jest za pośrednictwem obrotowego łącznika 66 z dolnym tocznym wieńcem 52.
Ze względu na stabilność, wychylna dźwignia 62 ma korzystnie kształt litery U /fig. 3/, której podstawa osadzona Jest za pośrednictwem łożyska lub zawiasu na przegrodzie 64. Koniec elementu 60 jest połączony z dwiema gałęziami bocznymi obrotowej dźwigni 62 za pośrednictwem poprzeczki 68. Wszystkie połączenia układu drążkowego są połączeniami przegubowymi, w celu umożliwienia Jego odkształcania.
Należy zauważyć, że element 60 mógłby być uruchamiany bezpośrednio przez obrotowy drążek 66. Jednak ze względu na lepszy rozkład sił składowych, obecność wychylnej dźwigni 62 Jest korzystniejsza.
Gdy górny toczny wieniec 50 i dolny toczny wieniec 52 są napędzane synchronicznie, koryto zasypowe 12 obraca się wraz z obrotową klatką 54 dokoła pionowej osi 0 przy stałym kącie nachylenia względem tej osi. Odwrotnie, gdy dolny toczny wieniec 52 wykonuje - np. wskutek przyspieszenia - ruch względem górnego tocznego wieńca 50, wówczas zmienia on za pośrednictwem odkształcenia układu drążkowego ustawienia kątowe koryta zasypowego 12 względem pionowej osi 0. Gdy ten układ drążkowy jest odkształcony od konfiguracji, przedstawionej linią grubą, do konfiguracji, przedstawionej linią cienką, wówczas koryto zasypowe 12 zostaje wychylone z położenia kątowego, przedstawionego na fig. 2 linią ciągłą, do położenia pionowego, przedstawionego linią przerywaną. Fig. 3 uwidacznia, że kąt ruchu wzajemnego dolnego tocznego wieńca 52 względem górnego tocznego wieńca 50, niezbędny do odchylenia koryta zasypowego 12, jest bardzo mały.
165 070
W porównaniu z przekładniami zębatymi przekładnia wielokrążkowa, przedstawiona na fig. 2 i 3 ma tę zaletę, że znosi dobrze małe odkształcenia ścianki obudowy 18. Prócz tego układ drążkowy Jest umieszczony w całości od strony, przeciwległej stronie, przez którą koryto wyjmowane jest z obudowy 18 metodą, zaproponowaną na fig. 1 tak, że nie przeszkadza on w wymianie koryta zasypowego 12.
Przykład wykonania według fig. 4 i 5 zawiera również górny toczny wieniec 50 i dolny toczny wieniec 52, identyczne z poprzednimi przykładami wykonania. W tym przykładzie wykonania dolny zębaty wieniec 52 niesie poza swym uzębieniem obwodowym uzębioną sekcję 70, która tworzy przekładnię stożkową z zębatym wycinkiem 72, połączonym trwale z jedną z osi zawieszenia koryta zasypowego 12. W związku z tym, ruch wzajemny dolnego tocznego wieńca 52 względem górnego tocznego wieńca 50 wywołuje wskutek działania otrzymanej przekładni stożkowej odchylenie koryta zasypowego 12 względem osi pionowej 0. Ten układ napędowy koryta zasypowego 12 umieszczony jest od strony bocznej tego ostatniego, tak, iż nie przeładowuje nadmiernie strony, przez którą koryto zasypowe 12 jest demontowane według fig. 1.
FIG.3
165 070
165 070
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 10 000 zł

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do ładowania pieca szybowego zawierające obudowę wspartą o gardziel pieca szybowego, klatkę obrotowo osadzoną wewnątrz obudowy za pomocą łożysk posiadającą oś obrotu pokrywającą się z osią pionową pieca i zawierającą górny toczny wieniec, koryto zasypowe obrotowo podwieszone do klatki za pomocą bocznych poziomych osiek zawieszenia, przy czym dolny toczny wieniec jest przymocowany do obudowy obrotowo o osi obrotu zgodnej z osią obrotu klatki, znamienne tym, że posiada platformę /24/ otaczającą gardziel pieca szybowego /10/, a jego obudowa /18/ jest zaopatrzona w poprzeczny otwór /28/, od przodu którego to otworu /28/, na platformie /24/, jest wsparta pochylnia /30/ wyposażona w przesuwnie przymocowany wózek /34/, na którym jest wsparty przyrząd mocujący, przy czym w obudowie /18/, poprzecznie do koryta zasypowego /12/, pomiędzy obwodowym tocznym wieńcem /52/ i przynajmniej jedną z bocznych osiek koryta zasypowego /12/ jest przymocowany mechanizm łączący, a klatka /14/ jest zaopatrzona w poprzeczny otwór /28/.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że wózek /34/ osadzony jest na krążkach /36/ podwozia, na obu końcach pochylni /30/ zamontowane są prowadzące pasowe koła /40, 42/ a do wózka/34/przyłączona jest okrężna lina lub łańcuch /38/, otaczający prowadzące pasowe koła /40, 42/.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że mocujący przyrząd na wózku /34/ posiada przesuwny drąg /46/ z łbem młotkowym, sprzęgający się przy obrocie z górnym końcem koryta zasypowego /12/.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że łączący mechanizm zawiera dwa ramiona /56, 58/ przechodzące na każdej stronie koryta zasypowego /12/ od bocznych podwieszonych osi, oraz przegubowe połączenie łączące dolny toczny wieniec /52/ z ramionami /56, 59/.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że przegubowe połączenie zawiera obrotową dźwignię /62/ posiadającą górny koniec i dolny koniec, przy czym dolny koniec jest przegubowo osadzony w klatce /14/, łącznik /66/ jest przegubowo osadzany na górnym końcu obrotowej dźwigni /62/ i na dolnym tocznym wieńcu /52/, oraz widłowy element /60/ zawierający podstawę i dwa zęby, przy czym podstawa Jest osadzona przegubowo na obrotowej dźwigni /62/, a oba zęby są przegubowo osadzone na jednym z ramion /56, 58/.
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że obrotowa dźwignia /62/ posiada podstawę i dwie odnogi oraz poprzeczkę /68/ przechodzącą pomiędzy tymi dwiema odnogami, oraz że podstawa widłowego elementu /60/ połączona jest z tą poprzeczką.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że łączący mechanizm zawiera zębaty wycinek /72/ osadzony na Jednej z podwieszonych osi koryta zasypowego /12/ oraz uzębioną sekcję /70/ zamocowaną do dolnego tocznego wieńca /52/, przy czym uzębiona sekcja /70/ współpracuje z uzębionym wycinkiem /72/.
PL89280756A 1988-07-25 1989-07-25 Shaft furnace charging trough manipulating apparatus and driving mechanism PL165070B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LU87291A LU87291A1 (fr) 1988-07-25 1988-07-25 Dispositif de manutention d'une goulotte de distribution d'un four a cuve
LU87380A LU87380A1 (fr) 1988-11-09 1988-11-09 Dispositif de manutention d'une goulotte de distribution d'un four a cuve et mecanisme d'entrainement adapte a ce dispositif

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL165070B1 true PL165070B1 (en) 1994-11-30

Family

ID=26640331

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL89280756A PL165070B1 (en) 1988-07-25 1989-07-25 Shaft furnace charging trough manipulating apparatus and driving mechanism

Country Status (23)

Country Link
US (1) US4941792A (pl)
JP (1) JP2698882B2 (pl)
KR (1) KR0133670B1 (pl)
CN (1) CN1019048B (pl)
AR (1) AR241959A1 (pl)
AT (1) AT394631B (pl)
AU (1) AU612043B2 (pl)
BE (1) BE1004322A3 (pl)
BR (1) BR8903524A (pl)
CA (1) CA1332871C (pl)
CS (1) CS276269B6 (pl)
DE (1) DE3920222C2 (pl)
ES (1) ES2014724A6 (pl)
FR (1) FR2634544B1 (pl)
GB (2) GB2221288B (pl)
IT (1) IT1231302B (pl)
MX (1) MX173011B (pl)
NL (1) NL8901919A (pl)
PL (1) PL165070B1 (pl)
RU (1) RU1836435C (pl)
SE (1) SE470380B (pl)
TR (1) TR24339A (pl)
UA (1) UA18870A (pl)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LU87341A1 (fr) * 1988-09-22 1990-04-06 Wurth Paul Sa Installation de chargement d'un four a cuve
LU87938A1 (fr) * 1991-05-15 1992-12-15 Wurth Paul Sa Installation de chargement d'un four a cuve
DE4211855A1 (de) * 1992-04-08 1993-10-14 Peters Ag Claudius Vorrichtung zum Verladen von Schüttgut
EP0581168B1 (en) * 1992-07-22 1996-10-02 Mitsubishi Rayon Co., Ltd. Hydrophobic porous membranes, process for the manufacture thereof and their use
LU88456A1 (fr) * 1994-02-01 1995-09-01 Wurth Paul Sa Dispositif de répartition de matières en vrac
LU88494A1 (fr) * 1994-06-08 1996-02-01 Wurth Paul Sa Dispositif de chargement à goulotte rotative pour un four à cuve
DE19511901A1 (de) * 1995-03-31 1996-10-02 Commodas Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Sortieren von Schüttgut
US5971690A (en) * 1999-02-26 1999-10-26 Agri Dynamics, Inc. Parts distribution apparatus
KR20000017827A (ko) * 1999-12-20 2000-04-06 박준배 피혁 표면의 다색무늬 형성 방법
LU90642B1 (fr) 2000-09-20 2002-03-21 Wurth Paul Sa Dispositif de r-partition de mati-res en vrac avec goulotte rotative - angle d'inclinaison
KR20030004601A (ko) * 2001-07-05 2003-01-15 주식회사 포스코 분배슈트의 결합장치
LU90863B1 (en) * 2001-12-13 2003-06-16 Wurth Paul Sa Charging device with rotary chute
TWI373529B (en) * 2004-07-27 2012-10-01 Tech Resources Pty Ltd Smelting apparatus
EP1770174A1 (en) 2005-09-30 2007-04-04 Paul Wurth S.A. Charging device for a shaft furnace
EP1870651A1 (en) * 2006-06-21 2007-12-26 Paul Wurth S.A. Charging device for a shaft furnace
LU91480B1 (en) * 2008-09-12 2010-03-15 Wurth Paul Sa Shaft furnace charging device and corresponding distribution chute
US7762290B2 (en) * 2008-11-06 2010-07-27 Poet Research, Inc. System for loading particulate matter into a transport container
KR101130016B1 (ko) * 2009-03-19 2012-03-26 현대제철 주식회사 스크랩 투입 장치
KR101159935B1 (ko) * 2009-04-20 2012-06-26 현대제철 주식회사 원료 투입장치
LU91576B1 (en) 2009-06-05 2010-12-06 Wurth Paul Sa Device for distributing charge material into a shaft furnace.
CN104034173B (zh) * 2009-10-09 2016-03-30 新日铁工程技术株式会社 装入装置
LU91683B1 (en) 2010-04-22 2011-10-24 Wurth Paul Sa Device for distributing bulk material with a distribution spout supported by a cardan suspension
LU91829B1 (en) 2011-06-21 2012-12-24 Wurth Paul Sa Distribution chute for a charging device
CN103743225B (zh) * 2013-12-20 2015-06-17 东北大学 一种竖炉返矿炉炉顶矿仓自动循环布料控制装置及方法
LU92494B1 (fr) * 2014-07-07 2016-01-08 Wurth Paul Sa Dispositif de blocage de la goulotte sur les extrémités des tourillons, dans une installation de chargement d'un four à cuve
EP3896177B1 (en) * 2019-02-15 2023-06-07 JFE Steel Corporation Method for charging raw material into bell-less blast furnace, and blast furnace operation method

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1668968A (en) * 1925-12-18 1928-05-08 Lambot Joseph Charging device for gas producers, shaft furnaces, and the like
DE1433858A1 (de) * 1964-01-28 1968-11-21 Loeschke Kg Hartzerkleinerungs Schachtofenhaube,insbesondere fuer Schachtoefen zum Brennen von Zement,Dolomit,Magnesit u.dgl.
DE2024932C2 (de) * 1970-05-22 1984-11-08 Ernst 7326 Heiningen Weichel Vorrichtung zur gleichmäßigen Verteilung des aus einer Gebläserohrleitung austretenden Fördergutes über eine Lagerfläche
US3682394A (en) * 1971-02-03 1972-08-08 Charles C Shivvers Material spreader assembly
LU65537A1 (pl) * 1972-06-16 1972-10-25
LU74321A1 (pl) * 1976-02-09 1976-08-13
LU75564A1 (pl) * 1976-08-06 1977-03-28
DE2657211B2 (de) * 1976-12-17 1979-07-05 Koelsch-Foelzer-Werke Ag, 5900 Siegen Vorrichtung zur Beschickung eines Schachtofens, insbesondere eines Hochofens
LU77547A1 (pl) * 1977-06-16 1977-09-19
LU80112A1 (pl) * 1978-08-16 1979-01-19
DE2927316B1 (de) * 1979-07-06 1980-02-21 Demag Ag Mannesmann Verteilvorrichtung fuer Gichtverschluesse von Schachtoefen,insbesondere fuer Hochofen-Gichtverschluesse
JPS5638409A (en) * 1979-09-04 1981-04-13 Kawasaki Steel Corp Charging of raw material into blast furnace
JPS5910971B2 (ja) * 1979-12-18 1984-03-13 新日本製鐵株式会社 高炉の炉頂装入装置
LU82173A1 (fr) * 1980-02-15 1980-05-07 Wurth Sa O Dispositif de chargement pour fours a cuve
LU83280A1 (fr) * 1981-04-03 1983-03-24 Wurth Paul Sa Procede pour actionner une goulotte oscillante dans une enceinte sous pression,dispositif pour la mise en oeuvre de ce procede et installation de chargement d'un four a cuve equipe d'un tel dispositif
DE3125410C2 (de) * 1981-06-27 1983-04-28 Beckenbach, Ulrich, Dipl.-Ing., 4005 Meerbusch Vorrichtung zur Beschickung eines Schachtofens
LU85899A1 (fr) * 1985-05-14 1986-12-05 Wurth Paul Dispositif de manutention d'une goulotte de distribution d'un four a cuve
JPS6223914A (ja) * 1985-07-23 1987-01-31 Kawasaki Steel Corp 炉頂装入装置の支持構造
JPH0778247B2 (ja) * 1986-03-19 1995-08-23 株式会社神戸製鋼所 ベルレス式高炉々頂ホツパ−への原料装入方法

Also Published As

Publication number Publication date
AU612043B2 (en) 1991-06-27
IT8921286A0 (it) 1989-07-24
KR900002045A (ko) 1990-02-28
BR8903524A (pt) 1990-03-13
CS8904454A2 (en) 1991-05-14
DE3920222C2 (de) 1999-12-09
SE8902580D0 (sv) 1989-07-20
CN1019048B (zh) 1992-11-11
BE1004322A3 (fr) 1992-11-03
MX173011B (es) 1994-01-28
CN1039650A (zh) 1990-02-14
GB8914975D0 (en) 1989-08-23
US4941792A (en) 1990-07-17
AU3668189A (en) 1990-01-25
KR0133670B1 (ko) 1998-07-01
RU1836435C (ru) 1993-08-23
ATA150489A (de) 1991-10-15
IT1231302B (it) 1991-11-28
ES2014724A6 (es) 1990-07-16
GB2221288A (en) 1990-01-31
UA18870A (uk) 1997-12-25
CA1332871C (en) 1994-11-08
FR2634544B1 (fr) 1992-02-07
SE8902580L (sv) 1990-01-26
NL8901919A (nl) 1990-02-16
TR24339A (tr) 1991-09-13
CS276269B6 (en) 1992-05-13
AT394631B (de) 1992-05-25
DE3920222A1 (de) 1990-02-08
JPH0280504A (ja) 1990-03-20
AR241959A1 (es) 1993-01-29
GB2249618A (en) 1992-05-13
FR2634544A1 (fr) 1990-01-26
GB2221288B (en) 1993-01-27
SE470380B (sv) 1994-02-07
GB9127375D0 (en) 1992-02-19
JP2698882B2 (ja) 1998-01-19
GB2249618B (en) 1993-01-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL165070B1 (en) Shaft furnace charging trough manipulating apparatus and driving mechanism
JP2789357B2 (ja) 高炉仕込装置
US5415541A (en) Rotary drum
US4205795A (en) Material handling facility
CH681109A5 (pl)
EP0058723A1 (en) Vertical roller mill
EP0339694A2 (en) Assembly of a hot coke receiving device
CN105880544B (zh) 鱼雷罐车铁水口防护罩装置
US3589303A (en) Rotatable hot metal discharging vessel car
US4002302A (en) Reducing machine having a positively displaced grate
JP2584274B2 (ja) 回転ホツパ用転がり軌道
SU986303A3 (ru) Установка дл обработки расплава
JPH0312493A (ja) コークス炉団用の装入車
KR20190041967A (ko) 미분탄기를 수리하는 시스템, 방법 및 장치
US4294026A (en) Elevating earth scraper
US4729549A (en) Handling device for a distribution spout of a shaft furnace
SU1086076A1 (ru) Ходовое оборудование горной машины
EP0029878B1 (de) Konverterlagerung und -befestigung am Tragring
CN219424853U (zh) 一种牛肉粒筛选装置
SU889856A1 (ru) Приемна консоль отвалообразовател
SU1121021A1 (ru) Аппарат дл сгущени суспензий
RU2218529C2 (ru) Устройство для подачи и транспортировки цилиндрического проката через нагревательную печь
SU479487A1 (ru) Ударна дробилка
SU925535A1 (ru) Устройство дл монтажа и демонтажа направл ющих секций зоны вторичного охлаждени
US1673889A (en) Molding machine