HU226129B1 - A process for the preparation of salts of l-carnitine and alkanoyl l-carnitine with mucic acid - Google Patents

A process for the preparation of salts of l-carnitine and alkanoyl l-carnitine with mucic acid Download PDF

Info

Publication number
HU226129B1
HU226129B1 HU0204378A HUP0204378A HU226129B1 HU 226129 B1 HU226129 B1 HU 226129B1 HU 0204378 A HU0204378 A HU 0204378A HU P0204378 A HUP0204378 A HU P0204378A HU 226129 B1 HU226129 B1 HU 226129B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
carnitine
alkanoyl
chloride
solution
inner salt
Prior art date
Application number
HU0204378A
Other languages
English (en)
Inventor
Carlo Alberto Bagolini
Luca Angelo De
Original Assignee
Sigma Tau Ind Farmaceuti
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sigma Tau Ind Farmaceuti filed Critical Sigma Tau Ind Farmaceuti
Publication of HUP0204378A2 publication Critical patent/HUP0204378A2/hu
Publication of HUP0204378A3 publication Critical patent/HUP0204378A3/hu
Publication of HU226129B1 publication Critical patent/HU226129B1/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C59/00Compounds having carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms and containing any of the groups OH, O—metal, —CHO, keto, ether, groups, groups, or groups
    • C07C59/235Saturated compounds containing more than one carboxyl group
    • C07C59/245Saturated compounds containing more than one carboxyl group containing hydroxy or O-metal groups
    • C07C59/285Polyhydroxy dicarboxylic acids having five or more carbon atoms, e.g. saccharic acids
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C229/00Compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton
    • C07C229/02Compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton having amino and carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms of the same carbon skeleton
    • C07C229/04Compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton having amino and carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms of the same carbon skeleton the carbon skeleton being acyclic and saturated
    • C07C229/22Compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton having amino and carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms of the same carbon skeleton the carbon skeleton being acyclic and saturated the carbon skeleton being further substituted by oxygen atoms

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Description

A találmány tárgya javított eljárás L-karnitin- és alkanoil-L-karnitin-mucátok ipari méretű előállítására.
Ismeretes, hogy az L-karnitin, alkanoilszármazékai és ezek sói különböző gyógyászati és élelmezési célokra alkalmazhatók.
Az is ismert, hogy az L-karnitin és alkanoilszármazékai belső só formájukban rendkívül higroszkóposak és gyengén stabil vegyületek. Emiatt feldolgozásuk, stabilitásuk és tárolásuk mind a nyersanyagok, mind pedig a késztermékek vonatkozásában komplex problémákat vet fel.
Az US 5 952 379 számú szabadalmi iratban az L-karnitin- és alkanoil-L-karnitin-mucátokat nem higroszkópos sókként ismertetik.
A fenti US 5 952 379 számú szabadalmi iratban a mucátokat olyan L-karnitin- és alkanoil-L-karnitin-sókként ismertetetik, amelyekben az L-karnitin- vagy alkanoil-L-karnitin mucinsavhoz viszonyított aránya 2:1.
Az ilyen sók nem mutatnak hátrányos higroszkópos viselkedést, gyenge tárolási stabilitást, nehéz feldolgozhatóságot és a megfelelő belső sókhoz kapcsolódó csomagolási problémákat, ezen túlmenően még rendkívüli tárolási körülmények (időtartam, hőmérséklet és relatív nedvességtartalom) között sem szabadítanak fel trimetil-amin nyomokat. Ezek a sók emellett az L-karnitin-sókban és a rövidebb láncú alkalnoil-L-karnitin-sókban, elsősorban az acetil-L-karnitinben egyaránt ugyanazt az aniont tartalmazzák.
Az US 5 952 379 számú szabadalmi iratban ismertetett eljárásban kiindulási anyagként az L-karnitinvagy egy alkanoil-L-kamitin belső sót alkalmaznak.
A kiindulási vegyület, például az acetil-L-karnitin előállítása esetén a következő lépésekből áll:
(a) acetil-L-karnitin-kloridot vízben oldunk;
(b) ioncseréléssel acetil-L-karnitin belső só vizes oldatot állítunk elő;
(c) a vizet addig desztilláljuk, míg 60%-os vizes oldatot nem kapunk;
(d) az oldatot azeotrop desztillálásnak vetjük alá;
(e) a terméket acetonnal kicsapatjuk;
(f) a csapadékot leszűrjük;
(g) a csapadékot megszárítjuk, és így por alakú acetil-L-karnitin belső sót kapunk.
Az US 5 952 379 számú szabadalmi iratban ismertetett eljárással az L-karnitin- vagy alkanoil-L-karnitinmucát is előállítható a következőkben ismertetettek szerint.
Megfelelő mennyiségű, belső só formájú kiindulási anyagot a lehető legkisebb mennyiségű vízzel keverünk össze úgy, hogy egy paszta vagy félfolyadék konzisztenciájú keveréket kapjunk; a pasztához ezután szobahőmérsékleten, 1 mól kiindulási termékre számítva fél mól mucinsavat adunk; az így kapott keveréket teljesen homogenizáljuk; ezután a reakcióelegyet legfeljebb 50% relatív nedvességtartalmú levegőn hagyjuk megszilárdulni/dehidratálódni; vagy megfelelő szárítóeljárással gyorsítva végezzük el a megszilárdulást/dehidratálást. A szilárd készterméket - kívánt esetben - megőröljük, hogy por vagy granulátum formájú sót kapjunk.
Ha a mucátokat a fentiekben ismertetett US 5 952 379 számú szabadalmi iratban ismertetett eljárással ipari méretben állítjuk elő, olyan berendezéseket kell alkalmaznunk, amelyek paszta vagy félszilárd fázisok keverésére alkalmasak. Az ilyen típusú berendezések a szakterületen ismertek, és a szokásos eljárásokban alkalmazottakhoz hasonlóan alkalmazhatók. Alkalmazhatók például forgókaros keverők vagy ezekkel egyenértékű, köztük a szakterületen ismert egyéb ilyen eszközök. 1-50 kg- os kísérleti méretű előállításokat végeztünk.
Kis mennyiségű vízben megfelelő mennyiségű acetil-L-karnitin belső sót szuszpendáltunk, és az elegyet homogén sziruppá kevertük; az elegyhez megfelelő mennyiségű, finom szemcsés mucinsavat adtunk (az acetil-L-karnitin mucinsavhoz viszonyított mólaránya 2:1), és az így kapott elegyet egy forgókaros keverővei homogén eleggyé kevertük. A reakciótömeget megkeményedésig kevertük.
így egy olyan tömör szilárd anyagot kaptunk, amelynek szárításával, őrlésével és továbbszárításával acetil-L-karnitin-mucát-port kapunk.
Az US 5 952 379 számú szabadalmi iratban ismertetett eljárás kivitelezésekor a következőket tapasztaltuk:
- a kiindulási anyagként alkalmazott L-karnitin belső só vagy egy alkanoil-L-kamitin belső só olyan anyagok, amelyek drágák és rendkívül higroszkópos viselkedést, instabilitást és bomlékonyságot mutatnak (kivéve, ha megfelelően szabályozott hőmérsékletű és relatív nedvességtartalmú környezetben tároljuk). Ezen túlmenően ezeket a belső sókat a vonatkozó kloridokból állítjuk elő egy olyan eljárással, ami az L-karnitin- vagy alkanoil-L-karnitin-mucát előállítási eljárás költségeit tovább növeli;
- a reakció egy nagyon viszkózus közegben (acetil-L-karnitin és víz elegy), heterogén fázisban megy végbe, amit csak hatékony keveréssel (dinamikus rendszerrel szabályozott eljárás), és ipari méretekben csak nagyon nagy mechanikus erővel érhetünk el;
- a mucinsav hozzáadása után a homogén massza gyorsan megkeményedik, ezért ezt az eljárást csak olyan berendezésben folytathatjuk le, amely a hatékony keveréshez és a reakciótömeg megfelelő kezeléséhez szükséges mechanikai erőket elviseli. Ha az alkalmazott nyomás nem elégíti ki a rendszer dinamikus viselkedését, a reakció nem játszódhat le teljesen, ami azt eredményezi, hogy olyan egyszerű mechanikus keveréket kapunk, amely tartalmazza a két reagenst és részben reagált terméket, vagy valamilyen mértékben gazdaságtalan sókihozatalt eredményez.
Az így kapott szilárd tömböt a további feldolgozhatóság, például egységadagok formázása érdekében össze kell törni, meg kell szárítani és őrölni.
Munkánk során olyan javított eljárást találtunk - ami a jelen találmány tárgyát képezi - az L-karnitin vagy alkanoil-L-karnitin előállítására, amely ipari méretű gyár2
HU 226 129 Β1 tást tesz lehetővé anélkül, hogy komplex, költséges berendezések, például keverők vagy egyéb megfelelően egyenértékű berendezés alkalmazására szükség lenne.
A találmány szerinti eljárásban a közismerten stabilabb és gazdaságosabb L-kamitin-klorid vagy egy alkanoil-L-karnitin-klorid, előnyösen acetil-L-karnitin- vagy propionil-L-kamitin-klorid kiindulási anyagot alkalmazunk.
A találmány szerinti eljárást - a fentieken túlmenően - nagyobb hígítású, homogén fázisú reakcióval, egy szakaszos üzemű, keverővei ellátott, normál kémiai reaktorban folytatjuk le.
Ezzel az eljárással megoldhatók a drága és nem stabil kiindulási anyagokkal és a berendezéssel kapcsolatos problémák.
A találmány szerinti eljárás a következő reakciófolyamattal jellemezhető:
a) L-karnitin-kloridot vagy alkanoil-L-karnitin-kloridot vízben oldunk;
b) egy, szekunder amin funkciós csoportot tartalmazó, gyengén folyékony anioncserélő gyanta alkalmazásával végzett ioncseréléssel L-karnitin- vagy alkanoil-L-kamitin belső só vizes oldatot állítunk elő;
c) a vizet addig desztilláljuk, míg 60%- os vizes oldatot kapunk;
d) az oldatot mucinsawal sóképző reakciónak vetjük alá;
e) a terméket acetonnal kicsapatjuk;
f) a csapadékot elválasztjuk.
A találmány tárgya a fentieknek megfelelően eljárás az (I) általános képletű L-karnitin-mucát vagy alkanoilL-karnitin-mucát előállítására - a képletben R jelentése hidrogénatom vagy 2-6 szénatomos, egyenes vagy elágazó láncú alkanoilcsoport - amely a következő lépésekből áll:
a) L-karnitin-kloridot vagy alkanoil-L-karnitin-kloridot szobahőmérséklettől 100 °C-íg terjedő hőmérsékleten desztillált vízben oldunk;
b) az a) lépésben kapott oldatot egy megfelelő ioncserélő gyantával kezeljük, és így L-karnitinvagy alkanoil-L-karnitin belső só vizes oldatot állítunk elő;
c) a b) lépésben kapott L-karnitin- vagy alkanoil-Lkarnitin belső só vizes oldatát addig desztilláljuk, míg 60%-os L-karnitin- vagy alkanoil-L-karnitin belső só vizes oldatot kapunk;
d) a c) lépésben kapott oldathoz megfelelő mennyiségű mucinsavat adunk, és így egy olyan oldatot kapunk, amely a mucinsavat és az L-karnitint vagy alkanoil-L-karnitint egyaránt feloldva tartalmazza;
e) a d) lépésben kapott oldathoz kicsapószerként megfelelő mennyiségű szerves oldószert adunk, és a két folyadékfázis (vizes és acetonos) keverésével sószuszpenziót állítunk elő;
f) az e) lépésben kapott csapadékot elválasztjuk; és
g) adott esetben az f) csapadékot megszárítjuk.
A reakciófolyamat b) lépésének megfelelő kivitelezését egy szekunder amin funkciós csoportot tartalmazó, gyengén folyékony anioncserélő gyanta vagy egy kvaterner ammóniumsó vagy egy poliamin vagy egy ezekkel egyenértékű funkciós csoportot tartalmazó, szilárd vagy folyékony anioncserélő alkalmazásával végezzük.
A reakciófolyamat e) lépésének megfelelő kivitelezését más kicsapószerek, például éterek (mint például THF), más ketonok, észterek (például etil-acetát), ketoészterek (például etil-aceto-acetát) vagy alkoholok (például izobutil-alkohol) alkalmazásával is végezhetjük.
Az f) lépésben kapott végtermék elválasztását a szakterületen alkalmazott szokásos eljárásokkal végezhetjük. Az egyik előnyös eljárás a szűrés, de más egyenértékű eljárásokat is hasonlóan jól alkalmazhatunk. Ezután a készterméket a kívánt relatív nedvességtartalom mértékének megfelelően szárítjuk; és alávethetjük átkristályosításnak vagy - ha a szokásos felhasználásoktól eltérően, például standardtermékként akarjuk felhasználni - további tisztításnak is. A találmány előnyei - amint az a szakemberek számára nyilvánvaló - abban rejlenek, hogy teljes egészében megoldódnak az ipari méretű sóképzéssel kapcsolatos berendezésproblémák, és nagyon jellemzően megoldódnak a szilárd massza összetörésével és őrlésével kapcsolatos problémák, valamint a termék kezelésével és szárításával kapcsolatos problémák.
A találmány egyik előnyös tárgya az acetil-L-karnitin-mucát (2:1) és a propionil-L-karnitin-mucát (2:1).
A következő példákat a találmány részletesebb bemutatására ismertetjük.
1. példa
400 liter desztillált vízben feloldunk 100 kg acetil-Lkarnitin-kloridot.
Az így kapott oldatot 1500 liter Amberlit LA2 anioncserélő (gyártó: Rohm & Haas) gyanta/hexán eleggyel (1:1) ioncserélésnek vetjük alá.
Az így kapott vizes fázist egy 1500 literes acélreaktorban, 1333-2666 kPa abszolút nyomáson, 20-25 °C belső hőmérsékleten addig töményítjük, míg egy 60 tömeg%-os acetil-L-karnitin belső só oldatot kapunk.
Ugyanebbe a reaktorba 42,750 kg mucinsavat adunk, és az így kapott oldatot 15 percig keverjük.
A reaktorba 800 liter acetont adunk; kezdetben az acetonfázis alatt egy olajos vizes fázis alakul ki, majd az oldat egy éjszakán át végzett keverése után szűrhető kristályos szilárdanyag válik ki.
A szilárd anyagot leszűrjük, acetonnal mossuk, majd egy éjszakán át 35 °C-on szárítjuk, és így 123 kg fehér szilárd anyagot kapunk (moláris hozam: 92%).
Az így kapott vegyület analitikai adatait a következő táblázatban foglaljuk össze.
Megjelenés por
Szín fehér
Vízben való oldhatóság gyenge
Vízben lévő anyag (%)-K. F. 3,5
pH 3,8
HPLC elemezhető
Acetil-L-karnitin belső só
HPLC-koncentráció (%) 63,8
HU 226 129 Β1
2. példa
L-karnitin-, propionil-L-karnitin-, butil-L-karnitin- és izovaleril-L-karnitin-mucátokat állítunk elő az 1. példában ismertetett eljárással, a nyilvánvalóan szükséges változtatások alkalmazásával.

Claims (3)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás (I) általános képletű L-karnitin-mucát vagy alkanoil-L-karnitin-mucát előállítására - a képletben R jelentése hidrogénatom vagy 2-6 szénatomos, egyenes vagy elágazó láncú alkanoilcsoport - amely a következő lépésekből áll:
    a) L-karnitin-kloridot vagy alkanoil-L-karnitin-kloridot szobahőmérséklettől 100 °C-ig terjedő hőmérsékleten desztillált vízben oldunk;
    b) az a) lépésben kapott oldatot egy megfelelő ioncserélő gyantával kezeljük, és (gy L-karnitinvagy alkanoil-L-karnitin belső só vizes oldatot állítunk elő;
    c) a b) lépésben kapott L-karnitin- vagy alkanoil-Lkarnitin belső só vizes oldatát addig desztilláljuk, míg 60%-os L-karnitin- vagy alkanoil-L-karnitin belső só vizes oldatot kapunk;
    d) a c) lépésben kapott oldathoz megfelelő mennyiségű mucinsavat adunk, és így egy olyan oldatot kapunk, amely a mucinsavat és az L-karnitint vagy alkanoil-L-karnitint egyaránt feloldva tartalmazza;
    e) a d) lépésben kapott oldathoz kicsapószerként megfelelő mennyiségű szerves oldószert adunk, és a két folyadékfázis (vizes és acetonos) keverésével sószuszpenziót állítunk elő;
    f) az e) lépésben kapott csapadékot elválasztjuk; és
    g) adott esetben az f) csapadékot megszárítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az alkalnoil-karnitin-klorid egy következők közül választott vegyület: acetil-L-karnitin-klorid és propionilL-karnitin-klorid.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, amelyben az alkalmazott kicsapószer egy következők közül választott anyag: aceton, izobutil-alkohol, tetrahidrofurán, etil-acetát vagy etil-aceto-acetát.
HU0204378A 2000-02-10 2001-02-09 A process for the preparation of salts of l-carnitine and alkanoyl l-carnitine with mucic acid HU226129B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT2000RM000060A IT1316988B1 (it) 2000-02-10 2000-02-10 Procedimento migliorato di preparazione industriale di mucati dellal-carnitina e di alcanoil l-carnitine.
PCT/IT2001/000056 WO2001058850A1 (en) 2000-02-10 2001-02-09 A process for the preparation of salts of l-carnitine and alkanoyl l-carnitine with mucic acid

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP0204378A2 HUP0204378A2 (hu) 2003-04-28
HUP0204378A3 HUP0204378A3 (en) 2005-05-30
HU226129B1 true HU226129B1 (en) 2008-04-28

Family

ID=11454414

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0204378A HU226129B1 (en) 2000-02-10 2001-02-09 A process for the preparation of salts of l-carnitine and alkanoyl l-carnitine with mucic acid

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6693215B2 (hu)
EP (1) EP1257524B1 (hu)
JP (1) JP4708655B2 (hu)
KR (1) KR100709629B1 (hu)
CN (1) CN1169781C (hu)
AT (1) ATE308509T1 (hu)
AU (1) AU2001234079A1 (hu)
CA (1) CA2399501C (hu)
CZ (1) CZ303031B6 (hu)
DE (1) DE60114572T2 (hu)
DK (1) DK1257524T3 (hu)
ES (1) ES2249411T3 (hu)
HK (1) HK1052682B (hu)
HU (1) HU226129B1 (hu)
IT (1) IT1316988B1 (hu)
MX (1) MXPA02007682A (hu)
PL (1) PL201605B1 (hu)
SK (1) SK287250B6 (hu)
WO (1) WO2001058850A1 (hu)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1172394B (it) * 1983-12-28 1987-06-18 Sigma Tau Ind Farmaceuti Sali della l-carnitina e di alcuni alcanoil derivati della l-carnitina e procedimento per la loro preparazione
IT1289974B1 (it) * 1997-02-25 1998-10-19 Aldo Fassi Procedimento per la produzione di sali stabili e non igroscopici di l(-)carnitina e di alcanoli l(-)-carnitine
PL188558B1 (pl) * 1996-05-31 2005-02-28 Sigma Tau Ind Farmaceuti Sole L(-)karnityny i alkanoilo L(-)karnityn, sposób ich wytwarzania i kompozycje farmaceutyczne zawierające takie sole

Also Published As

Publication number Publication date
CN1398251A (zh) 2003-02-19
CZ303031B6 (cs) 2012-03-07
CZ20022533A3 (cs) 2003-02-12
DK1257524T3 (da) 2006-02-13
PL201605B1 (pl) 2009-04-30
PL358098A1 (en) 2004-08-09
CA2399501C (en) 2010-06-29
IT1316988B1 (it) 2003-05-26
CN1169781C (zh) 2004-10-06
HUP0204378A2 (hu) 2003-04-28
ITRM20000060A1 (it) 2001-08-10
ITRM20000060A0 (it) 2000-02-10
WO2001058850A1 (en) 2001-08-16
HK1052682A1 (en) 2003-09-26
ES2249411T3 (es) 2006-04-01
MXPA02007682A (es) 2003-01-28
KR100709629B1 (ko) 2007-04-19
SK287250B6 (sk) 2010-04-07
ATE308509T1 (de) 2005-11-15
CA2399501A1 (en) 2001-08-16
SK11552002A3 (sk) 2002-12-03
DE60114572D1 (de) 2005-12-08
JP4708655B2 (ja) 2011-06-22
HK1052682B (zh) 2005-05-06
AU2001234079A1 (en) 2001-08-20
EP1257524A1 (en) 2002-11-20
JP2003522749A (ja) 2003-07-29
US6693215B2 (en) 2004-02-17
US20030130539A1 (en) 2003-07-10
DE60114572T2 (de) 2006-07-27
EP1257524B1 (en) 2005-11-02
HUP0204378A3 (en) 2005-05-30
KR20020073543A (ko) 2002-09-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101489970B (zh) 琥珀酸的制备方法
EP0312726B1 (de) Optisch aktive Salze aus einem substituierten Thiazolidin-4-carboxylat und 3-Chlor-2-hydroxypropyltrimethylammonium, deren Herstellung und Verwendung
EP2613778B1 (en) Process for the production of l-carnitine tartrate
CN108997424B (zh) 一种简捷制备磷霉素氨丁三醇的方法
JP2023524744A (ja) 無水乳酸を合成する方法
HU226129B1 (en) A process for the preparation of salts of l-carnitine and alkanoyl l-carnitine with mucic acid
CN109096129B (zh) 一种左旋肉碱酒石酸盐的制备方法
HU229253B1 (en) Process for johexol manufacture
EP0450684B1 (en) A process for the preparation of D-(-)-4-hydroxyphenylglycine and L-(+)-4-hydroxyphenylglycine, starting from D.L.-4-hydroxyphenylglycine
JPH03109394A (ja) リボフラビン―5′―リン酸もしくはそのモノナトリウム塩の製法
DE60102679T2 (de) Neues verfahren zur herstellung von alpha-(2-4-disulfophenyl)-n-tert-butylnitron und seine pharmazeutisch akzeptierbaren salze
JPH05117170A (ja) L−カルニチンの製造法
JPH02178251A (ja) パラヒドロキシマンデル酸ナトリウムの新規な工業的製造方法
US4052451A (en) Preparation of calcium pantothenate
CN111004255A (zh) 一种头孢卡品内酯化合物或其盐酸盐的制备方法
EP0045415B1 (en) Di-l-cysteine l-malate and process for the production thereof
KR20020091078A (ko) α-(2-4-디술포페닐)-N-tert-부틸니트론 및 제약상허용되는 그의 염의 신규 제조 방법
JP2576598B2 (ja) 光学活性1−メチル−3−フェニルプロピルアミンの製法
JP2010006752A (ja) 4−アミノシクロヘキサン−1−カルボン酸のシス/トランス異性体混合物の分離方法
CZ370892A3 (en) Polynuclear complex compounds of magnesium with aminodicarboxylic acids, halogen, process of their preparation and use
HU179752B (hu) Eljárás S-metil-metionin-szulfóniumkloríd előállítására
CH501593A (de) Verfahren zur Herstellung von primären Carbonsäureamiden
JPS62286966A (ja) 2−ヒドロキシ−カルバゾ−ル−1−カルボン酸ナトリウムの製造方法
HU190325B (en) New process for production of quickly effecting propargil-amids

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees