HU224650B1 - Pálya alakú vegetációtest tető vékonyréteges telepítésű zölddel borítására - Google Patents

Pálya alakú vegetációtest tető vékonyréteges telepítésű zölddel borítására Download PDF

Info

Publication number
HU224650B1
HU224650B1 HU0202612A HUP0202612A HU224650B1 HU 224650 B1 HU224650 B1 HU 224650B1 HU 0202612 A HU0202612 A HU 0202612A HU P0202612 A HUP0202612 A HU P0202612A HU 224650 B1 HU224650 B1 HU 224650B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
substrate
vegetation body
vegetation
carpet
structural
Prior art date
Application number
HU0202612A
Other languages
English (en)
Inventor
Wolfgang Behrens
Original Assignee
Wolfgang Behrens
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wolfgang Behrens filed Critical Wolfgang Behrens
Publication of HUP0202612A2 publication Critical patent/HUP0202612A2/hu
Publication of HU224650B1 publication Critical patent/HU224650B1/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D11/00Roof covering, as far as not restricted to features covered by only one of groups E04D1/00 - E04D9/00; Roof covering in ways not provided for by groups E04D1/00 - E04D9/00, e.g. built-up roofs, elevated load-supporting roof coverings
    • E04D11/002Roof covering, as far as not restricted to features covered by only one of groups E04D1/00 - E04D9/00; Roof covering in ways not provided for by groups E04D1/00 - E04D9/00, e.g. built-up roofs, elevated load-supporting roof coverings consisting of two or more layers, at least one of the layers permitting turfing of the roof
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01GHORTICULTURE; CULTIVATION OF VEGETABLES, FLOWERS, RICE, FRUIT, VINES, HOPS OR SEAWEED; FORESTRY; WATERING
    • A01G20/00Cultivation of turf, lawn or the like; Apparatus or methods therefor
    • A01G20/20Cultivation on mats
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02ATECHNOLOGIES FOR ADAPTATION TO CLIMATE CHANGE
    • Y02A30/00Adapting or protecting infrastructure or their operation
    • Y02A30/24Structural elements or technologies for improving thermal insulation
    • Y02A30/254Roof garden systems; Roof coverings with high solar reflectance
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02BCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO BUILDINGS, e.g. HOUSING, HOUSE APPLIANCES OR RELATED END-USER APPLICATIONS
    • Y02B80/00Architectural or constructional elements improving the thermal performance of buildings
    • Y02B80/32Roof garden systems

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Cultivation Of Plants (AREA)
  • Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)
  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)
  • Pit Excavations, Shoring, Fill Or Stabilisation Of Slopes (AREA)
  • Artificial Fish Reefs (AREA)

Description

A találmány tárgya pálya alakú vegetációtest tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására, amely vegetációtestnek része egy szerkezeti szőnyeg, ami legalább egy aljazaton van elhelyezve, amely vegetációtestnél a szerkezeti szőnyeg táptalajjal és csírázásra képes ültetőanyaggal - főleg magokkal, hajtásokkal, spórákkal vagy hajtásrészekkel - kitölthető, és amely vegetációtestnél az aljazat csekély széláteresztő képességű és nagy víztároló képességű nemezszerű flísz (más szóval szövedék), és a találmánynak tárgya még eljárás effajta vegetációtest előállítására.
Tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására való pálya alakú vegetációtesteken, amelyek példának okáért a DE 197 40 682 A1 számú dokumentumból ismertek, olyan szőnyeg alakú vegetációhordozókat értünk, amelyek egy szerkezeti szőnyeggel rendelkeznek, ami egy aljazaton van elhelyezve. Ilyenfajta vegetációtestek viszonylag vékonyak, és a hagyományos táptalajos (más szóval szubsztrátumos) telepítéssel szemben több funkciót kellene egyesíteniük magukban.
A szerkezeti szőnyegnek az a funkciója, hogy felvegye a táptalajt (szubsztrátumot) és a növények gyökereit, miközben támaszt kell biztosítania a táptalajnak és a növényeknek. Az alsó oldalára nemezszerű flísz formájában felvitt aljazatnak víztárolás-funkciója van. Ilyen vegetációtestek szokásos rétegvastagsága mintegy 1-5 mm. Ezeknek a tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására való vegetációtesteknek előnyük, hogy viszonylag könnyűek, így a tetőterhelés négyzetméterenként csak mintegy 30 kg-mal nő meg, míg táptalajos telepítések 80 kg/m2-nél nagyobb plusz tetőterheléssel járnak.
Az ilyenfajta vegetációtestek kisebb súlya ugyanakkor problémát is okoz. Ugyanis ilyen vegetációtestek nyolc méternél magasabb tetőknél kritikus szélszívóhatásnak vannak kitéve, ami arra vezet, hogy a szél szívóerői a szőnyegeket megszívják és megemelik. Széllökések idején szívási csúcsok lépnek fel, amik terhelik magukat a vegetációtesteket, a zöld borítást és a tetőszerkezetet.
A DE 197 40 682 A1 számú dokumentumban már javasolták, hogy a szélerők ellen úgy védekezzünk, hogy több pálya alakú vegetációtestet egymást átlapolva fektetünk le, amivel elérjük, hogy a növények gyökerei két egymást átlapoló vegetációtesten keresztülnőnek, és a vegetációtesteket az oldalszéleknél egymással összekapcsolják. Ilyen kialakítással elérjük, hogy a szél nem tud a vegetációtestek alá áramlani. Mindazonáltal az ilyenfajta szőnyegek nem tudnak ellene dolgozni a szél felső oldalukon fellépő szívóerőinek, mivel a sűrű, nemezszerű aljazat csaknem teljesen át nem eresztő membránként működik, amit a szél szívóerői meg tudnak szívni.
Az is javasolták már, hogy a szél szívóerőinek úgy dolgozzunk ellene, hogy a vegetációtesteket kavicsterítékkel látjuk el, és így stabilizáljuk. A vegetációtestek helyzetbiztosítására alkalmazott járulékos kavicsterhelés azonban nemkívánatos mértékben megnöveli a tetőterhelést, amit a lehető legkisebb értéken akarunk tartani. Ilyenfajta vegetációtestek helyzetbiztosítására az egyetlen járható út mindeddig a tetőterhelés kavicsteríték általi megnövelése volt, mert mindenki abból a tételből indult ki, hogy egy vegetációtest akkor helyzetbiztos, ha a végeredményben megemelően ható szélterhelés kisebb, mint a vegetációtestek területsúlya. Ennek megfelelően nagyobb szélterheléseknél megnövelték a vegetációtestek területsúlyát is. A probléma más megközelítésére eddig nem volt mód, mivel a vegetációtesteken keresztüláramláskor fellépő nagy áramlási ellenállás miatt viszonylag kicsi a vegetációtestek felületi áteresztőképessége.
Ezért a feltaláló azt tette feladatául, hogy a bevezetőben megfogalmazott körben olyan vegetációtestet alkosson meg, amely az ilyen vegetációtestekre jellemző kis területsúlyt és funkciókat megtartva helyzetbiztos, azaz a szél szívóerejére nagyobb tetőmagasságnál is érzéketlen.
A feladat megoldására tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására való pálya alakú vegetációtest körében, amely vegetációtestnek része egy szerkezeti szőnyeg, ami legalább egy aljazaton van elhelyezve, amely vegetációtestnél a szerkezeti szőnyeg táptalajjal és csírázásra képes ültetőanyaggal - főleg magokkal, hajtásokkal, spórákkal vagy hajtásrészekkel - kitölthető, és amely vegetációtestnél az aljazat csekély széláteresztő képességű és nagy víztároló képességű nemezszerű flísz, olyan vegetációtestet alkottunk meg, amelynél legalábbis az aljazat lyukak bevitele révén széláteresztőre van kialakítva.
A találmány szerinti tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására való pálya alakú vegetációtest azáltal tűnik ki, hogy lyukak bevitele révén legalábbis az aljazat széláteresztő képesség tekintetében számottevően tökéletesítve van.
Meglepően egyszerű úton-módon a lyukak révén elérjük, hogy a szél szívóhatása nem talál támadási felületet. Ugyanis a lyukak által az egyébként zárt alsó oldalt megtörjük, illetve kinyitjuk, úgyhogy a felső és az alsó oldal között azonnali nyomáskiegyenlítődés tud létrejönni. A lyukakkal tehát egy olyan effektust másolunk le, amely különben csak hagyományos, nehéz táptalajos telepítésnél jelentkezik, minthogy ott a táptalajszemcsék révén nagyszámú pórus, illetve nyílás található, amelyek révén a táptalajos telepítés a szél szívóhatására közömbösen viselkedik. Ha ezek után az aljazatot lyukakkal látjuk el, a vegetációtest összességében már nem nyújt ellenállási felületet a szélnek, és ennélfogva a vegetációtest megemelése már nem következik be.
Kísérleti vizsgálatok során a DIN 1055 Teil 4 (4. rész) számú szabványra támaszkodó mérésekből az derült ki, hogy különböző széltorlónyomásoknál 0 m-től 8 m-ig terjedő és 8 m-től 20 m-ig terjedő magassági fokozatban 0,5-0,8 kN/m2 tartományba eső q torlónyomásnál lyukakkal ellátott vegetációtestek, amelyek súlya 40 kg/m2 alatt volt, helyzetbiztosnak bizonyultak.
Egy további előnyös effektus, amelyet a lyukak révén el lehet érni az, hogy az aljazat drénezőhatását a lyukak révén anélkül javítani lehet, hogy az aljazat víztároló kapacitását szignifikánsan lecsökkentenénk. Ugyanis az aljazatnak nemcsak vizet kell tudnia tárolni,
HU 224 650 Β1 főleg száraz időszakokban, hanem arra is képesnek kell lennie, hogy a hirtelen fellépő vízfeleslegeket le tudja vezetni, mert különben a növények gyökérzetének gázcseréje kritikussá válhatna. A lyukak révén javul az aljazat levegőtartalma is, és az aljazat alatt található rétegszerkezetben a növények jobban gyökeret tudnak ereszteni.
A találmány előnyös kiviteli alakjai esetében elő lehet irányozni olyan tulajdonságokat, hogy az aljazat 30 és 3500 g/m2 közötti súlyú; hogy a vegetációtest négyzetméterenként 50 és 1500 közötti számú lyukkal van ellátva, és a lyukak 2 és 20 mm közötti átmérőjűek; és hogy a lyukak számát a tetőmagasság függvényében választjuk meg. Ismert szélterhelés esetén az áteresztőképesség nagyságát számítani lehet.
A találmány gyakorlati kialakításainál elő lehet irányozni olyan tulajdonságokat, hogy a szerkezeti szőnyeg hurkos szőnyeg vagy rostszőnyeg, főleg kókuszrostból lévő rostszőnyeg; és hogy az aljazat sűrű tűsflísz, poliészterflísz, polipropilénflísz, sűrű pamutflísz vagy kőgyapot szőnyeg.
Ezenkívül elő lehet irányozni, hogy a szerkezeti szőnyeg és az aljazat között egy erősítőréteg legyen elhelyezve húzóerők felvételére. Ilyen erősítőrétegek például rácsos hálók, vékony, ám stabil poliésztert! íszek és más szóba jöhető anyagok - funkciója az, hogy a vegetációtest 10°-os lejtésű tetőre lefektetésekor keletkező húzóerőket felvegyék, amire egyébként sem a szerkezeti szőnyeg, sem az aljazat nem képes.
Egy további gyakorlati kiviteli alaknál elő van irányozva, hogy a szerkezeti szőnyeg olyan módon van az aljazaton elhelyezve, hogy a szerkezeti szőnyegnek egy első oldalszéltartománya az aljazatnak egy első oldalszéle fölött azon túlnyúlik, és hogy az aljazatnak egy átellenes második oldalszéltartománya a szerkezeti szőnyegnek egy második oldalszéle alatt azon túlnyúlik, úgyhogy egymás mellett fekvő vegetációtestek szerkezeti szőnyege és aljazata egymást rendre átlapolja, és így a vegetációtestek megművelt állapotában az egymást átlapoló tartományok a növények keresztülgyökeresedő életműködése folytán egymással össze vannak kapcsolva.
Az iménti esetben előnyös módon a találmány szerinti vegetációtest előnyeit kombináljuk egy, a DE 197 40 682 A1 számú dokumentumból ismert vegetációtesttel, úgyhogy egy így kialakított vegetációtest nemcsak helyzetbiztos, hanem kiszáradási zsugorodásra is érzéketlen.
Egy találmány szerinti tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására való pálya alakú vegetációtest előállítására alkalmas eljárásnál egy első lépésben a vegetációtestet földdel szintesen egy keresztülgyökeresedés-biztos fólián kigöngyöljük, egy második lépésben a vegetációtestet táptalajjal és csírázásra képes ültetőanyaggal megtöltjük, és kertészetileg gondozzuk, egy harmadik lépésben a vegetációtesten keresztül az aljazatba gépi úton lyukakat munkálunk bele, és egy negyedik lépésben a vegetációtestet felgöngyöljük, és a tetőre szállítjuk.
A találmány szerinti vegetációtest előállítására alkalmas ezen eljárásnak az az előnye, hogy a lyukakat egyszerű, gyors és jutányos módon a földön fekvő vegetációtestekbe visszük bele. Ennek során a szerkezeti szőnyeg és az aljazat között szükség esetén elhelyezett húzás elleni erősítőréteget is átlyukasztjuk.
Mivel az ilyenfajta vegetációtesteket rendszerint gépi úton „takarítják be, azaz göngyölítik fel, szükség esetén a lyukasztást a vegetációtestek felgöngyölítésével egyidejűleg elvégezhetjük.
Alternatív módon az eljárást végre lehet hajtani a harmadik lépést elhagyva is, ha olyan vegetációtestet alkalmazunk, amelynek aljazatát már a fóliára ráterítés előtt elláttuk lyukakkal.
A találmány további előnyeit és kialakításait egy rajzban szemléltetett kiviteli példa kapcsán, valamint az igénypontokban írjuk le részletesebben.
A mellékelt rajzon egy találmány szerinti 10 vegetációtest egy kiviteli példája van szemléltetve hosszmetszetben. A 10 vegetációtest messzemenően megfelel egy, a DE 197 40 682 A1 számú dokumentumból ismert vegetációtestnek, és van egy 12 szerkezeti szőnyege, ami egy 14 aljazaton van elhelyezve. A bemutatott kiviteli példa esetében a 12 szerkezeti szőnyeg poliamidanyagú hurkos szövetből lévő 16 hurkos szőnyeg, amely 32 táptalajjal és 34 növényekkel van megtöltve. A 32 táptalaj itt egy tető extenzív zölddel borítására alkalmas táptalaj.
A 14 aljazat a bemutatott kiviteli példa esetén sűrű 30 pamutflísz, ami nagy víztároló képességgel rendelkezik. A 14 aljazat és a 12 szerkezeti szőnyeg között egy poliészterflísz 28 erősítőbetét van elhelyezve, aminek feladata a húzóerők felvétele. A 28 erősítőbetétként poliészterflísz helyett alkalmazni lehet polietilén rácsszövetet vagy hasonló anyagot is. A poliészterflísz 26 alsó oldala a 14 aljazatta! össze lehet ragasztva, steppelve vagy egyéb alkalmas módon össze lehet kapcsolva. A poliészterflísz hasonló módon a 12 szerkezeti szőnyeggel is össze lehet kapcsolva.
Egy, a DE 197 40 682 A1 számú dokumentumból ismert szőnyegnek megfelelően a 10 vegetációtestnek van egy, a rajzon nem ábrázolt első oldalszéltartománya, van egy a rajzon szintén nem ábrázolt első oldalszéle, van egy második 22 oldalszéltartománya, és van egy második 24 oldalszéle. Ezek az egymás fölé, illetve alá kerülő tartományok két 10 vegetációtest összeillesztésére szolgálnak, amelyek utána a növények gyökeret eresztése révén a két egymást átlapoló 10 vegetációtestet egymással összekapcsolják.
A 30 pamutflíszként kialakított 14 aljazat és a poliészterflísz 28 erősítőbetét 18, 20 lyukakkal van ellátva. A 14 aljazatba, illetve a poliészterflísz 28 erősítőbetétbe a 18, 20 lyukak gépi úton úgynevezett „spún”-okon [németül „Spuhns (többes szám)] keresztül mezőgazdasági szerszámokkal a vegetációtestek kertészeti gondozása során lettek belemunkálva.
A 18, 20 lyukak révén elérjük, hogy a szél felületileg nem tudja megtámadni a 10 vegetációtestet. A szigetelőfólia ugyanis, amelyet a tetőn a 10 vegetációtest alá rendszerint leterítenek, szilárdan össze van kapcsolva a tetővel, úgyhogy a szél szívóhatása ezt a fóliát nem tudja megemelni. A vákuum tehát nem talál támadási felületet; a 10 vegetációtest a 18, 20 lyukak révén helyzetbiztos.

Claims (15)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Pálya alakú vegetációtest tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására, amely vegetációtestnek része egy szerkezeti szőnyeg (12), ami legalább egy aljazaton (14) van elhelyezve, amely vegetációtestnél a szerkezeti szőnyeg táptalajjal (32) és csírázásra képes ültetőanyaggal - főleg magokkal, hajtásokkal, spórákkal vagy hajtásrészekkel - kitölthető, és amely vegetációtestnél az aljazat (14) csekély széláteresztő képességű és nagy víztároló képességű nemezszerű flísz, azzal jellemezve, hogy legalábbis az aljazat- (14) lyukak (18; 20) bevitele révén széláteresztőre van kialakítva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy az aljazat (14) 30 és 3500 g/m2 közötti súlyú.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypontok szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy a vegetációtest (10) négyzetméterenként 50 és 1500 közötti számú lyukkal van ellátva, és a lyukak (18; 20) rendre 2 és 20 mm közötti átmérőjűek.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy a lyukak (18; 20) száma a tetőmagasság függvényében van megválasztva.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy a szerkezeti szőnyeg (12) hurkos szőnyeg (16).
  6. 6. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy a szerkezeti szőnyeg (12) rostszőnyeg, főleg kókuszrostból lévő rostszőnyeg.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy az aljazat (14) sűrű tűsflísz.
  8. 8. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy az aljazat (14) poliészterflísz.
  9. 9. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy az aljazat (14) polipropilénflísz.
  10. 10. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy az aljazat (14) sűrű pamutflísz (30).
  11. 11. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy az aljazat (14) kőgyapot szőnyeg.
  12. 12. Az 1-11. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy a szerkezeti szőnyeg (12) és az aljazat (14) között egy erősítőréteg (28) van elhelyezve húzóerők felvételére.
  13. 13. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti pálya alakú vegetációtest, azzal jellemezve, hogy a szerkezeti szőnyeg (12) olyan módon van az aljazaton (14) elhelyezve, hogy a szerkezeti szőnyegnek (12) egy első oldalszéltartománya az aljazatnak (14) egy első oldalszéle fölött azon túlnyúlik, és hogy az aljazatnak (14) egy átellenes második oldalszéltartománya (22) a szerkezeti szőnyegnek (12) egy második oldalszéle (24) alatt azon túlnyúlik, úgyhogy egymás mellett fekvő vegetációtestek szerkezeti szőnyege (12) és aljazata (14) egymást rendre átlapolja, és így a vegetációtestek megművelt állapotában az egymást átlapoló tartományok a növények (34) keresztülgyökeresedő életműködése folytán egymással össze vannak kapcsolva.
  14. 14. Eljárás az 1-13. igénypontok bármelyike szerinti tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására való pálya alakú vegetációtest előállítására, azzal jellemezve, hogy egy első lépésben a vegetációtestet (10) földdel szintesen egy keresztülgyökeresedés-biztos fólián kigöngyöljük, egy második lépésben a vegetációtestet (10) táptalajjal (32) és csírázásra képes ültetőanyaggal (34) megtöltjük, és kertészetileg gondozzuk, egy harmadik lépésben a vegetációtesten (10) keresztül az aljazatba (14) gépi úton lyukakat (18; 20) munkálunk bele, és egy negyedik lépésben a vegetációtestet (10) felgöngyöljük, és a tetőre szállítjuk.
  15. 15. Eljárás az 1-13. igénypontok bármelyike szerinti tető vékony réteges telepítésű zölddel borítására való pálya alakú vegetációtest előállítására, azzal jellemezve, hogy egy első lépésben egy vegetációtestet (10), amelynek aljazatát (14) már elláttuk lyukakkal (18; 20), földdel szintesen egy keresztülgyökeresedés-biztos fólián kigöngyöljük, egy második lépésben a vegetációtestet (10) táptalajjal (32) és csírázásra képes ültetőanyaggal (34) megtöltjük, és kertészetileg gondozzuk, és egy harmadik lépésben a vegetációtestet (10) felgöngyöljük, és a tetőre szállítjuk.
HU0202612A 1999-07-21 2000-04-28 Pálya alakú vegetációtest tető vékonyréteges telepítésű zölddel borítására HU224650B1 (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19934203A DE19934203C1 (de) 1999-07-21 1999-07-21 Bahnförmiger Vegetationskörper zur Dachbegrünung in Dünnschichtbauweise
PCT/DE2000/001386 WO2001006837A1 (de) 1999-07-21 2000-04-28 Bahnförmiger vegetationskörper zur dachbegrünung in dünnschichtbauweise

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUP0202612A2 HUP0202612A2 (en) 2003-08-28
HU224650B1 true HU224650B1 (hu) 2005-12-28

Family

ID=7915549

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0202612A HU224650B1 (hu) 1999-07-21 2000-04-28 Pálya alakú vegetációtest tető vékonyréteges telepítésű zölddel borítására

Country Status (16)

Country Link
US (1) US7334376B1 (hu)
EP (1) EP1198167B1 (hu)
JP (1) JP2003521886A (hu)
AT (1) ATE242957T1 (hu)
AU (1) AU766131B2 (hu)
CA (1) CA2371251C (hu)
CZ (1) CZ297974B6 (hu)
DE (2) DE19934203C1 (hu)
DK (1) DK1198167T3 (hu)
ES (1) ES2199832T3 (hu)
HK (1) HK1043708A1 (hu)
HU (1) HU224650B1 (hu)
PL (1) PL195721B1 (hu)
PT (1) PT1198167E (hu)
SK (1) SK285890B6 (hu)
WO (1) WO2001006837A1 (hu)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2004073388A1 (de) 2003-02-19 2004-09-02 Wolfgang Behrens Matte für vegetationskörper
DE10330833A1 (de) * 2003-07-08 2005-02-03 Nico Gaycken Abstellunterlage für Trinkgläser o. dgl.
CN101723516A (zh) * 2004-05-24 2010-06-09 方太海德有限公司 浮岛
JP5108225B2 (ja) * 2005-12-26 2012-12-26 株式会社竹中工務店 緑化容器
NL2000368C2 (nl) * 2006-12-11 2008-06-18 Rene Ottevanger Substraat voor planten in een aquarium, terrarium en dergelijke.
CA2698214C (en) 2008-04-29 2014-02-18 Bioroof Systems Inc. Modular green roof system with biodegradable vegetation tray
US20090307972A1 (en) * 2008-06-11 2009-12-17 Ottevanger Rene Substrate for plants in an aquarium, terrarium and the like
US20100126066A1 (en) * 2008-11-21 2010-05-27 Devos David Modular Green Roof System
US9440411B2 (en) * 2010-02-17 2016-09-13 Archiphyte, Llc Living roof and wall systems using cultivated mineral wool mats to support BLAVEs, methods of cultivation and innoculants therefor
CA2797183A1 (en) * 2010-04-26 2011-11-03 Cgt, Inc. Multilayer assembly of fluid permeable geomatrix material for use in vegetated eco-system
US9265200B2 (en) 2012-06-13 2016-02-23 Bioroof Systems Inc. Modular vegetated roof system
JP6116154B2 (ja) * 2012-08-17 2017-04-26 大島造園土木株式会社 登攀助材
ES2401631B1 (es) * 2013-02-18 2013-11-11 Profesional Sportsverd Futbol, S. L. Sistema de césped mixto para suelos deportivos y suelos de jardinería y procedimiento de cultivo de dicho césped mixto
US10633863B2 (en) * 2013-03-13 2020-04-28 Thurman W. Freeman Protected membrane roof system
US10100524B2 (en) * 2013-03-13 2018-10-16 Thurman W. Freeman Protected membrane roof system
GB2522624A (en) * 2014-01-29 2015-08-05 Cha Technologies Group Plc A roofing module
WO2016012265A1 (de) * 2014-07-23 2016-01-28 Xf Technologies B.V. Dachsode
DE102015013086A1 (de) 2015-10-01 2017-04-06 Jutta Regina Giller Attika für Gebäude
CN107409697A (zh) * 2017-07-27 2017-12-01 胡立明 一种用隔离体在屋顶种植佛甲草的方法
KR101978255B1 (ko) * 2018-01-23 2019-05-15 (주)에코블록 천공 부직포를 이용한 식생매트 구조
AU2019323640B2 (en) * 2018-08-21 2022-03-03 Hydrofields Bv Hybrid grass support structure with stone wool layer, method of installation thereof and biodegradable box comprising such structure
CN110972892B (zh) * 2019-12-06 2022-06-24 安徽省农业科学院棉花研究所 一种可提高春棉品质的基质及其制备方法

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE7511477U (de) * 1975-08-28 Schmidt J Sturmsichere Dachpfanne
US4078346A (en) * 1973-07-03 1978-03-14 Harald Mann Earth covered multi-story residential building
FR2372589A1 (fr) * 1976-12-03 1978-06-30 Chamoulaud Michel Tapis de gazon pour recouvrir des surfaces a engazonner et procede de fabrication
US4336674A (en) * 1979-08-24 1982-06-29 Weber Raymond C Underground structure for residential and business use
DE3024672A1 (de) * 1980-06-30 1982-01-28 Jens Ing.(grad.) 6458 Rodenbach Drefahl Dachabdeckung
DE3167926D1 (en) * 1980-06-30 1985-02-07 Jens Drefahl Soil covering with rooting structure for flat roofs
US4590721A (en) * 1982-12-16 1986-05-27 Berg Jeremy R Wood panel earth shelter construction
DE3408698A1 (de) * 1984-03-07 1985-09-19 Wolfgang 2833 Groß Ippener Behrens Vegetationskoerper
US4805367A (en) * 1987-06-26 1989-02-21 Kleckner John R Ventilating support for roof insulation
US4941282A (en) * 1987-12-29 1990-07-17 Gene Milstein Wildflower sod mat and method of propagation
EP0363773B1 (de) * 1988-10-14 1994-01-26 MST- DRÄNBEDARF GmbH Mulchmatte zum Abdecken von Kulturen
US5205068A (en) * 1990-03-20 1993-04-27 Solomou Christopher J Method for cultivation of turf
US5301466A (en) * 1992-08-07 1994-04-12 Egan Michael A Production of sod using a soil-less sand based root zone medium
DE4413260C2 (de) * 1994-04-16 1997-04-03 Wolfgang Behrens Vegetationsanordnung
US6219965B1 (en) * 1994-07-23 2001-04-24 Otsuka Kagaku Kabushiki Kaisha Plant growth sheet structure, natural turf sheet structure, method of growing turf and method of laying turf sheet structure
US5507845A (en) * 1994-10-11 1996-04-16 Charles J. Molnar Plant sod mats
US5802763A (en) * 1996-04-01 1998-09-08 Applewood Seed Company Spent mushroom growth media as a growing media for plant sod mats
DE29617379U1 (de) * 1996-09-26 1997-01-09 FAMOS GmbH Kyritzer Dachbahnen- und Dämmstoff-Fabrik, 16866 Kyritz Dachabdichtungsbahn
DE19740682C2 (de) * 1997-09-16 1999-11-04 Wolfgang Behrens Bahnförmiger Vegetationskörper
US5887382A (en) * 1997-10-01 1999-03-30 Marshall; J. C. Seed mat and process for formation thereof
CA2418262C (en) * 2000-07-18 2008-05-13 Donald J. Mischo Modular green roof system with pre-seeded panels
DE10293965D2 (de) * 2001-09-05 2004-07-22 Wolfgang Behrens HF-reduzierende Dachbegrünung

Also Published As

Publication number Publication date
SK285890B6 (sk) 2007-10-04
CA2371251A1 (en) 2001-02-01
SK17702001A3 (sk) 2002-03-05
WO2001006837A1 (de) 2001-02-01
DK1198167T3 (da) 2003-10-13
HK1043708A1 (zh) 2002-09-27
PL195721B1 (pl) 2007-10-31
JP2003521886A (ja) 2003-07-22
ES2199832T3 (es) 2004-03-01
EP1198167A1 (de) 2002-04-24
US7334376B1 (en) 2008-02-26
HUP0202612A2 (en) 2003-08-28
AU766131B2 (en) 2003-10-09
ATE242957T1 (de) 2003-07-15
CA2371251C (en) 2004-02-17
CZ297974B6 (cs) 2007-05-09
CZ20014292A3 (cs) 2002-03-13
AU5060600A (en) 2001-02-13
PT1198167E (pt) 2003-11-28
PL352676A1 (en) 2003-09-08
DE50002601D1 (de) 2003-07-24
DE19934203C1 (de) 2000-11-23
EP1198167B1 (de) 2003-06-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU224650B1 (hu) Pálya alakú vegetációtest tető vékonyréteges telepítésű zölddel borítására
KR100520420B1 (ko) 인공지반녹화용 모듈과 이를 이용한 인공지반 녹화방법
US20020124463A1 (en) Landscape fabric with hydration dams
JP2531542B2 (ja) 植栽装置
JP2001505065A (ja) シート状の植生用物体
JP4226174B2 (ja) 育苗容器と植物苗の植えつけ構造ならびに前記育苗容器による植物苗を植えつけた植栽装置。
JP3233877B2 (ja) 植栽装置
JPH11318210A (ja) 植栽装置
JP3924456B2 (ja) 多肉植物類による薄層緑化方法
JP2006274742A (ja) エロージョン防止材およびエロージョン防止工法
JP3015897B2 (ja) 植栽装置の構築方法
KR200348313Y1 (ko) 인공지반녹화용 모듈
JP3328583B2 (ja) 植栽装置における育苗層構造とこれに用いる育苗マット
JP2004293285A (ja) 折板屋根の緑化構造
JPH0595735A (ja) 植物植生用層状構造体
JP2957666B2 (ja) 果樹のマルチシート
AU2012203383A1 (en) A horticultural mat
JP3099165U (ja) 植生マット
JP2001120065A (ja) 人工地盤の緑化方法
JP2011019431A (ja) 緑化構造物
JPH0595734A (ja) 植物植生用複合構造体
JP2512736Y2 (ja) 植物植生用繊維層を収蔵した植物育成容器
JP2005237306A (ja) 蘇苔類植物担持体およびその製造方法
JP2001161161A (ja) 植生装置
CN109168739A (zh) 荒漠治理方法

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20051017

GB9A Succession in title

Owner name: XF TECHNOLOGIES B.V., NL

Free format text: FORMER OWNER(S): BEHRENS, WOLFGANG, DE

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees