CZ297974B6 - Pásovité vegetacní teleso k ozelenení strech v tenkých vrstvách a zpusob jeho výroby - Google Patents

Pásovité vegetacní teleso k ozelenení strech v tenkých vrstvách a zpusob jeho výroby Download PDF

Info

Publication number
CZ297974B6
CZ297974B6 CZ20014292A CZ20014292A CZ297974B6 CZ 297974 B6 CZ297974 B6 CZ 297974B6 CZ 20014292 A CZ20014292 A CZ 20014292A CZ 20014292 A CZ20014292 A CZ 20014292A CZ 297974 B6 CZ297974 B6 CZ 297974B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
vegetation
mat
vegetation body
stripy
substrate
Prior art date
Application number
CZ20014292A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20014292A3 (cs
Inventor
Behrens@Wolfgang
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of CZ20014292A3 publication Critical patent/CZ20014292A3/cs
Publication of CZ297974B6 publication Critical patent/CZ297974B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D11/00Roof covering, as far as not restricted to features covered by only one of groups E04D1/00 - E04D9/00; Roof covering in ways not provided for by groups E04D1/00 - E04D9/00, e.g. built-up roofs, elevated load-supporting roof coverings
    • E04D11/002Roof covering, as far as not restricted to features covered by only one of groups E04D1/00 - E04D9/00; Roof covering in ways not provided for by groups E04D1/00 - E04D9/00, e.g. built-up roofs, elevated load-supporting roof coverings consisting of two or more layers, at least one of the layers permitting turfing of the roof
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01GHORTICULTURE; CULTIVATION OF VEGETABLES, FLOWERS, RICE, FRUIT, VINES, HOPS OR SEAWEED; FORESTRY; WATERING
    • A01G20/00Cultivation of turf, lawn or the like; Apparatus or methods therefor
    • A01G20/20Cultivation on mats
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02ATECHNOLOGIES FOR ADAPTATION TO CLIMATE CHANGE
    • Y02A30/00Adapting or protecting infrastructure or their operation
    • Y02A30/24Structural elements or technologies for improving thermal insulation
    • Y02A30/254Roof garden systems; Roof coverings with high solar reflectance
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02BCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO BUILDINGS, e.g. HOUSING, HOUSE APPLIANCES OR RELATED END-USER APPLICATIONS
    • Y02B80/00Architectural or constructional elements improving the thermal performance of buildings
    • Y02B80/32Roof garden systems

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Cultivation Of Plants (AREA)
  • Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)
  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)
  • Pit Excavations, Shoring, Fill Or Stabilisation Of Slopes (AREA)
  • Artificial Fish Reefs (AREA)

Abstract

Pásovité vegetacní teleso (10) k ozelenení strechv tenkých vrstvách je tvoreno strukturovanou rohozí (12), která je usporádána na alespon jedné podlozce (14). Strukturovaná rohoz (12) je vyplnitelnásubstrátem (32) a klícivým rostlinným materiálem,zejména semeny, výhonky, výtrusy nebo cástmi výhonku. Podlozkou (14) je filcovité rouno s malou propustností vetru a vysokou schopností akumulace vody. Alespon podlozka (14) je upravena pro propoustení vetru vytvorením otvoru (18, 20). Resením jsou zpusoby výroby takového pásovitého vegetacního telesa (10).

Description

Pásovité vegetační těleso k ozelenění střech v tenkých vrstvách a způsob jeho výroby
Oblast techniky
Vynález se týká pásovitého vegetačního tělesa k ozelenění střech v tenkých vrstvách, se strukturovanou rohoží, která je uspořádána na alespoň jedné podložce, přičemž strukturovaná rohož je vyplnitelná substrátem a klíčivým rostlinným materiálem, zejména semeny, výhonky, výtrusy nebo částmi výhonků, a podložkou je filcovité rouno s malou propustností větru a vysokou schopností akumulace vody. Vynález se dále týká způsobu výroby takovéhoto vegetačního tělesa.
Dosavadní stav techniky
Pod pojmem pásovitá vegetační tělesa k ozelenění střech v tenkých vrstvách, jak jsou kupříkladu známa ze spisu DE 197 40 682 Al, se rozumí rohožovitá vegetační tělesa, která mají strukturovanou rohož, která je uspořádána na podložce. Takováto vegetační tělesa jsou relativně tenká a mají na rozdíl od obvyklých substrátových konstrukcí v sobě sjednoceno více funkcí.
Strukturovaná rohož slouží k tomu, aby se uchytil substrát a kořeny rostlin, přičemž strukturovaná rohož má zajistit udržení substrátu a rostlin. Ze spodní strany umístěná podložka ve tvaru filcovitého rouna slouží k akumulaci vody. Obvyklá tloušťka vrstvy takovéhoto vegetačního tělesa činí přibližně 1 až 5 cm. Výhodné na těchto vegetačních tělesech k ozelenění střech v tenkých vrstvách je to, že jsou relativně lehké, takže se zatížení střechy zvýší na jen asi 30 kg na čtvereční metr, naproti tomu substrátové konstrukce způsobují zvětšené zatížení střechy na více než 80 kg/m2.
Malá hmotnost takovéhoto vegetačního tělesa je ovšem současně problematická. Neboť tím jsou takováto vegetační tělesa u střech o výšce přes osm metrů vystavena kritickému větrnému víru, což vede k tomu, že se rohože vlivem sil způsobených větrným vírem nasávají a nadzvedávají. To vede vlivem nárazového větru na vegetační tělesa ke špičkám vírů, které samotná vegetační tělesa, ozelenění a konstrukci střech zatěžují.
Ve spisu DE 197 40 682 Al již bylo navrženo čelit silám způsobeným větrem tím, že se položí více pásovitých vegetačních těles přes sebe, čímž se dosáhne toho, že kořeny rostlin prokořeňují skrz více překrývajících se vegetačních těles, a vegetační tělesa jsou spolu na bočních hranách spojena. Takovýmto provedením se dosáhne toho, že vítr již nemůže vegetační tělesa podfukovat. Přesto takovéto rohože nemohou odolávat silám větrných vírů, působících z vrchní strany, protože hustá, fílcovitá podložka působí jako téměř nepropustná membrána, která může být silami větrných vírů nasávána.
Již bylo navrženo čelit silám větrných vírů tak, že se vegetační tělesa opatřila štěrkovým násypem a tím se stabilizovala. Tyto přídavné zátěže pro polohové zajištění vegetačních těles, způsobené vlivem štěrku, zvyšují ale nežádoucím způsobem zatížení střechy, které je snaha udržet pokud možno co nejmenší. Dosud bylo zvýšení zatížení střechy vlivem štěrkového násypu pro polohové zajištění vegetačních těles jedinou schůdnou cestou, protože se stále vycházelo ze zásady, že vegetační těleso je polohově zajištěné tehdy, jestliže je výsledná zátěž větru, působící nadzvedávacím způsobem, menší než plošná hmotnost vegetačních rohoží. Podle toho se při větších zatíženích větrem také zvyšuje plošná hmotnost vegetačních rohoží. Jiný způsob nebyl dosud možný, protože na základě velkého odporu proti proudění při profukování vegetačních těles je plošná propustnost poměrně nízká.
-1 CZ 297974 B6
Vynálezce si proto stanovil za úkol vytvoření vegetačního tělesa výše uvedeného druhu, které je při zachování malé plošné hmotnosti a při zachování takovýchto vegetačních těles polohově zajištěné, to znamená, zeje necitlivé na větrný vír i při vysokých výškách střech.
Podstata vynálezu
Tento úkol řeší pásovité vegetační těleso k ozelenění střech v tenkých vrstvách, se strukturovanou rohoží, která je uspořádána na alespoň jedné podložce, přičemž strukturovaná rohož je vyplnitelná substrátem a klíčivým rostlinným materiálem, zejména semeny, výhonky, výtrusy nebo částmi výhonků, a podložkou je filcovité rouno s malou propustností větru a vysokou schopností.
Akumulace vody, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že alespoň podložka je upravena pro propouštění větru vytvořením otvorů.
Překvapivě jednoduchým způsobem se vytvořením otvorů dosáhne toho, že se větrnému víru již neposkytne žádná plocha k uchopení. Neboť vlivem otvorů se jinak uzavřená spodní strana přeruší, popřípadě otevře, takže dojde k okamžitému vyrovnání tlaku mezi vrchní a spodní stranou. Napodobí se zde tedy efekt, který se jinak projevuje jen u obvyklých, těžkých substrátových konstrukcí, protože u nich je vlivem částic substrátu k dispozici množina pórů, popřípadě otvorů, čímž se takovéto konstrukce chovají vůči větru neutrálně. Jestliže se nyní podložka opatří otvory, neposkytne vegetační těleso v podstatě již žádnou plochu, která by se stavěla na odpor větru a proto ke zvednutí vegetačního tělesa již nedojde.
Při experimentálních zkouškách se při měřeních podle normy DIN 1055, část 4, ukázalo, že při různých dynamických náporových tlacích ve výškových stupních 0maž8ma8maž20m byla při dynamickém tlaku q v rozsahu 0,5 až 0,8 kN/m2 polohově zajištěna vegetační tělesa, opatřená otvory, která měla hmotnost pod 40 kg/m2.
Dalším výhodným efektem, kterého se může pomocí otvorů dosáhnout, je to, že se také může vlivem otvorů zlepšit drenážní účinek, aniž by se významně snížila kapacita podložky pro akumulaci vody. Neboť podložka má nejen akumulovat vodu, zejména v suchých obdobích, nýbrž má být také schopna při příslušném náporu nadbytečnou vodu odvádět, protože jinak by mohla výměna plynů u kořenů rostlin dosáhnout kritických hodnot. Vlivem otvorů se také zlepší obsah vzduchu v podložce a dosáhne se lepšího zakořeňování rostlin ve vrstvách, nacházejících se pod podložkou.
U výhodných provedení vynálezu může mít podložka hmotnost 30 až 3500 g/m2. Vegetační těleso může být opatřeno 50 až 1500 otvory na čtvereční metr. Otvory mohou mít průměr 2 až 20 mm. Počet otvorů se výhodně volí v závislosti na výšce střechy. Při známých zátěžích vlivem větru se může spočítat hodnota propustnosti.
U praktických provedení vynálezu je strukturovanou rohoží smyčková rohož nebo vláknitá rohož, zejména vláknitá rohož z kokosových vláken a podložkou je husté jehlové rouno, polyesterové rouno, husté bavlněné rouno nebo rohož z minerální vaty.
Podle dalších výhodných provedení je mezi strukturovanou rohoží a podložkou uspořádáno vyztužení pro zachycování tahových sil. Takováto vyztužení, kupříkladu mřížkové sítě, tenká, ale stabilní polyesterová rouna, a jiné myslitelné materiály slouží k tomu, aby se při položení vegetačního tělesa na střeše se sklonem větším než 10° zachycovaly vznikající tahové síly, čehož jinak ani strukturovaná rohož ani podložka nejsou schopny.
-2CZ 297974 B6
U dalšího praktického provedení je strukturovaná rohož na podložce uspořádána tak, že první oblast boční hrany strukturované rohože přečnívá přes první boční hranu podložky a protější druhá oblast boční hrany podložky vyčnívá pod druhou boční hranou strukturované rohože, takže se strukturovaná rohož a podložka vedle sebe ležících vegetačních těles vzájemně překrývají a překrývající se oblasti jsou ve stavu, kdy jsou vegetační tělesa ozeleněna, spolu spojeny v důsledku prorůstání kořenů rostlin.
Zde se výhodným způsobem kombinují výhody vegetačního tělesa podle vynálezu s vegetačním tělesem známým ze spisu DE 197 40 682 Al, takže takto vybavené vegetační těleso je nejen polohově zajištěné, nýbrž je i necitlivé proti smršťování vlivem schnutí.
U způsobu výroby vegetačního tělesa podle vynálezu k ozelenění střech v tenkých vrstvách se v prvním kroku vegetační těleso na zemi rozválí na fólii, zajišťující prokořenění, ve druhém kroku se vegetační těleso naplní substrátem a klíčivým rostlinným materiálem a zahradnicky se ošetří, ve třetím kroku se skrz vegetační těleso vytvoří strojně do podložky otvory a ve čtvrtém kroku se vegetační těleso svine a přepraví na střechu.
Výhodné na tomto způsobu výroby vegetačního tělesa podle vynálezu je to, že se jednoduše, rychle a levně vytvářejí otvory do vegetačního tělesa, ležícího na zemi. Přitom se také současně děruje vyztužení proti tahovým silám, uspořádané v případě potřeby mezi strukturovanou rohoží a podložkou.
Protože se takováto vegetační tělesa zpravidla sklízejí strojně, to znamená, že se svinují, dá se v případě potřeby provádět děrování současně se svinováním vegetačních těles.
Alternativně může být způsob prováděn při vynechání třetího kroku, jestliže se použije vegetační těleso, jehož podložka je již před položením na fólii opatřena otvory.
Přehled obrázků na výkrese
Další výhody a provedení vyplývají z následujícího příkladu provedení vynálezu, který je dále blíže popsán a objasněn podle připojeného výkresu, který znázorňuje řez vegetačním tělesem, jakož i z následujícího popisu a patentových nároků.
Příklady provedení vynálezu
Na výkrese je znázorněn příklad provedení vegetačního tělesa 10 podle vynálezu v podélném řezu. Vegetační těleso 10 je podobné vegetačnímu tělesu, známému ze spisu DE 197 40 682 Al a má strukturovanou rohož 12, která je uspořádána nad podložkou 14. U znázorněného příkladu provedení je strukturovanou rohoží 12 smyčková rohož 16 z polyamidové smyčkové tkaniny, která je naplněna substrátem 32 a rostlinami 34· Substrátem 32 je přitom substrát, vhodný pro extenzivní ozelenění střech.
Podložka 14 je u znázorněného příkladu provedení hustým bavlněným rounem 30, které má vysokou akumulační kapacitu vody. Mezi podložkou 14 a strukturovanou rohoží 12 je uspořádáno polyesterové rouno 28, které slouží k zachycování tahových sil. Místo polyesterového rouna 28 se může také použít PE-mřížkovaná tkanina nebo obdobný materiál. Spodní strana 26 polyesterového rouna může být s podložkou 14 slepena, prošita, nebo jiným vhodným způsobem s podložkou 14 spojena. Obdobným způsobem může být polyesterové rouno spojeno se strukturovanou rohoží 12.
-3CZ 297974 B6
Podle rohože, známé ze spisu DE 197 40 682 Al, má vegetační těleso 10 první oblast boční hrany, na výkrese neznázoměnou, rovněž neznázoměnou první boční hranu, druhou oblast 22 boční hrany a druhou boční hranu 24· Tyto překrývající se, popřípadě podsunuté oblasti, slouží k sestavení dvou vegetačních těles 10, přičemž se potom vlivem zakořeňování rostlin tato obě se překrývající vegetační tělesa 10 spolu spojí.
Podložka 14, vytvořená jako bavlněné rouno 30 a polyesterové rouno 28, jsou opatřeny otvory 18, 20. Otvory 18, 20 byly do podložky 14, popřípadě do polyesterového rouna 28, strojně zapracovány během zahradnického ošetřování vegetačního tělesa za pomoci zemědělského nářadí a to tak zvaným způsobem „Spuhns“.
Pomocí otvorů j_8, 20 se dosáhne toho, že vítr nemůže na vegetační těleso 10 působit plošně. Utěsňující fólie, uspořádaná zpravidla na střeše pod vegetačním tělesem J_0, je totiž pevně spojena se střechou, takže tato fólie nemůže být větrným vírem nadzvedávána. Podtlak tedy nemá pro své působení k dispozici žádnou záběrovou plochu a vegetační těleso 10 je vlivem otvorů 18, 20 polohově zajištěné.

Claims (15)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Pásovité vegetační těleso (10) k ozelenění střech v tenkých vrstvách, se strukturovanou rohoží (12), která je uspořádána na alespoň jedné podložce (14), přičemž strukturovaná rohož (12) je vyplnitelná substrátem (32) a klíčivým rostlinným materiálem, zejména semeny, výhonky, výtrusy nebo částmi výhonků, a podložkou (14) je filcovité rouno s malou propustností větru a vysokou schopností akumulace vody, vyznačující se tím, že alespoň podložka (14) je upravena pro propouštění větru vytvořením otvorů (18; 20).
  2. 2. Pásovité vegetační těleso podle nároku 1, vyznačující se tím, že podložka (14) má hmotnost 30 až 3500 g/m2.
  3. 3. Pásovité vegetační těleso podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že vegetační těleso (10) je opatřeno 50 až 1500 otvory na čtvereční metr, přičemž otvory (18; 20) mají průměr 2 až 20 mm.
  4. 4. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že počet otvorů (18; 20) je zvolen v závislosti na výšce střechy.
  5. 5. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že strukturovanou rohoží (12) je smyčková rohož (16).
  6. 6. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků laž4, vyznačující se tím, že strukturovanou rohoží (12) je vláknitá rohož, zejména vláknitá rohož z kokosových vláken.
  7. 7. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že podložkou (14) je husté vpichované rouno.
  8. 8. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že podložkou (14) je polyesterové rouno.
    -4CZ 297974 B6
  9. 9. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že podložkou (14) je polypropylenové rouno.
  10. 10. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že podložkou (14) je husté bavlněné rouno (30).
  11. 11. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že podložkou (14) je rohož z minerální vaty.
  12. 12. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že mezi strukturovanou rohoží (12) a podložkou (14) je uspořádáno vyztužení (28) pro zachycování tahových sil.
  13. 13. Pásovité vegetační těleso podle některého z nároků 1 až 12, vyznačující se tím, že strukturovaná rohož (12) je na podložce (14) uspořádána tak, že první oblast boční hrany strukturované rohože (12) přesahuje přes první boční hranu podložky (14) a protější druhá oblast (22) boční hrany podložky (14) vyčnívá pod druhou boční hranou (24) strukturované rohože (12), takže strukturovaná rohož (12) a podložka (14) vedle sebe ležících vegetačních těles se vzájemně překrývají, a překrývající se oblasti jsou při osázení vegetačních těles v důsledku prorůstání kořenů rostlin (34) spojeny.
  14. 14. Způsob výroby pásovitého vegetačního tělesa (10) k ozelenění střech v tenkých vrstvách podle některého z nároků lažl3, vyznačující se tím, že v prvním kroku se na zemi vegetační těleso (10) rozválí na fólii odolné proti prokořenění, ve druhém kroku se vegetační těleso (10) naplní substrátem (32) a klíčivým rostlinným materiálem (34) a zahradnicky se ošetří, ve třetím kroku se do podložky (14) skrz vegetační těleso (10) strojně vytvoří otvory (18; 20), a ve čtvrtém kroku se vegetační těleso (10) svine a přepraví na střechu.
  15. 15. Způsob výroby pásovitého vegetačního tělesa (10) k ozelenění střech v tenkých vrstvách podle některého z nároků lažl3, vyznačující se tím, že v prvním kroku se na zemi vegetační těleso (10), jehož podložka (14) byla již opatřena otvory (18; 20), rozválí na fólii odolné proti prokořenění, ve druhém kroku se vegetační těleso (10) naplní substrátem (32) a klíčivým rostlinným materiálem (34) a zahradnicky se ošetří, a ve třetím kroku se vegetační těleso (10) svine a přepraví na střechu.
CZ20014292A 1999-07-21 2000-04-28 Pásovité vegetacní teleso k ozelenení strech v tenkých vrstvách a zpusob jeho výroby CZ297974B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19934203A DE19934203C1 (de) 1999-07-21 1999-07-21 Bahnförmiger Vegetationskörper zur Dachbegrünung in Dünnschichtbauweise

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20014292A3 CZ20014292A3 (cs) 2002-03-13
CZ297974B6 true CZ297974B6 (cs) 2007-05-09

Family

ID=7915549

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20014292A CZ297974B6 (cs) 1999-07-21 2000-04-28 Pásovité vegetacní teleso k ozelenení strech v tenkých vrstvách a zpusob jeho výroby

Country Status (16)

Country Link
US (1) US7334376B1 (cs)
EP (1) EP1198167B1 (cs)
JP (1) JP2003521886A (cs)
AT (1) ATE242957T1 (cs)
AU (1) AU766131B2 (cs)
CA (1) CA2371251C (cs)
CZ (1) CZ297974B6 (cs)
DE (2) DE19934203C1 (cs)
DK (1) DK1198167T3 (cs)
ES (1) ES2199832T3 (cs)
HK (1) HK1043708A1 (cs)
HU (1) HU224650B1 (cs)
PL (1) PL195721B1 (cs)
PT (1) PT1198167E (cs)
SK (1) SK285890B6 (cs)
WO (1) WO2001006837A1 (cs)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1594356A1 (de) 2003-02-19 2005-11-16 Wolfgang Behrens Matte für vegetationskörper
DE10330833A1 (de) * 2003-07-08 2005-02-03 Nico Gaycken Abstellunterlage für Trinkgläser o. dgl.
US20090139927A1 (en) * 2004-05-24 2009-06-04 Fountainhead L.L.C. Super-enhanced, adjustably buoyant floating island
JP5108225B2 (ja) * 2005-12-26 2012-12-26 株式会社竹中工務店 緑化容器
NL2000368C2 (nl) * 2006-12-11 2008-06-18 Rene Ottevanger Substraat voor planten in een aquarium, terrarium en dergelijke.
CA2698214C (en) 2008-04-29 2014-02-18 Bioroof Systems Inc. Modular green roof system with biodegradable vegetation tray
US20090307972A1 (en) * 2008-06-11 2009-12-17 Ottevanger Rene Substrate for plants in an aquarium, terrarium and the like
US20100126066A1 (en) * 2008-11-21 2010-05-27 Devos David Modular Green Roof System
US9440411B2 (en) * 2010-02-17 2016-09-13 Archiphyte, Llc Living roof and wall systems using cultivated mineral wool mats to support BLAVEs, methods of cultivation and innoculants therefor
CA2797183A1 (en) * 2010-04-26 2011-11-03 Cgt, Inc. Multilayer assembly of fluid permeable geomatrix material for use in vegetated eco-system
US9265200B2 (en) 2012-06-13 2016-02-23 Bioroof Systems Inc. Modular vegetated roof system
JP6116154B2 (ja) * 2012-08-17 2017-04-26 大島造園土木株式会社 登攀助材
ES2401631B1 (es) * 2013-02-18 2013-11-11 Profesional Sportsverd Futbol, S. L. Sistema de césped mixto para suelos deportivos y suelos de jardinería y procedimiento de cultivo de dicho césped mixto
US10100524B2 (en) * 2013-03-13 2018-10-16 Thurman W. Freeman Protected membrane roof system
US10633863B2 (en) * 2013-03-13 2020-04-28 Thurman W. Freeman Protected membrane roof system
GB2522624A (en) * 2014-01-29 2015-08-05 Cha Technologies Group Plc A roofing module
WO2016012265A1 (de) * 2014-07-23 2016-01-28 Xf Technologies B.V. Dachsode
DE102015013086A1 (de) 2015-10-01 2017-04-06 Jutta Regina Giller Attika für Gebäude
CN107409697A (zh) * 2017-07-27 2017-12-01 胡立明 一种用隔离体在屋顶种植佛甲草的方法
KR101978255B1 (ko) * 2018-01-23 2019-05-15 (주)에코블록 천공 부직포를 이용한 식생매트 구조
WO2020038876A1 (en) * 2018-08-21 2020-02-27 Hydrofields Bv Hybrid grass support structure with stone wool layer, method of installation thereof and biodegradable box comprising such structure
CN110972892B (zh) * 2019-12-06 2022-06-24 安徽省农业科学院棉花研究所 一种可提高春棉品质的基质及其制备方法

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0047365A1 (de) * 1980-06-30 1982-03-17 Jens Drefahl Wurzelverankernde Flachdach-Bodeneinlage
DE3408698A1 (de) * 1984-03-07 1985-09-19 Wolfgang 2833 Groß Ippener Behrens Vegetationskoerper
DE19740682A1 (de) * 1997-09-16 1999-04-01 Wolfgang Behrens Bahnförmiger Vegetationskörper

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE7511477U (de) * 1975-08-28 Schmidt J Sturmsichere Dachpfanne
US4078346A (en) * 1973-07-03 1978-03-14 Harald Mann Earth covered multi-story residential building
FR2372589A1 (fr) * 1976-12-03 1978-06-30 Chamoulaud Michel Tapis de gazon pour recouvrir des surfaces a engazonner et procede de fabrication
US4336674A (en) * 1979-08-24 1982-06-29 Weber Raymond C Underground structure for residential and business use
DE3024672A1 (de) * 1980-06-30 1982-01-28 Jens Ing.(grad.) 6458 Rodenbach Drefahl Dachabdeckung
US4590721A (en) * 1982-12-16 1986-05-27 Berg Jeremy R Wood panel earth shelter construction
US4805367A (en) * 1987-06-26 1989-02-21 Kleckner John R Ventilating support for roof insulation
US4941282A (en) * 1987-12-29 1990-07-17 Gene Milstein Wildflower sod mat and method of propagation
EP0363773B1 (de) * 1988-10-14 1994-01-26 MST- DRÄNBEDARF GmbH Mulchmatte zum Abdecken von Kulturen
US5205068A (en) * 1990-03-20 1993-04-27 Solomou Christopher J Method for cultivation of turf
US5301466A (en) * 1992-08-07 1994-04-12 Egan Michael A Production of sod using a soil-less sand based root zone medium
DE4413260C2 (de) * 1994-04-16 1997-04-03 Wolfgang Behrens Vegetationsanordnung
EP0724825B1 (en) * 1994-07-23 2002-03-13 Otsuka Kagaku Kabushiki Kaisha Plant growing sheet structure, natural lawn grass sheet structure, lawn grass growing method and method for laying lawn grass sheet structures
US5507845A (en) * 1994-10-11 1996-04-16 Charles J. Molnar Plant sod mats
US5802763A (en) * 1996-04-01 1998-09-08 Applewood Seed Company Spent mushroom growth media as a growing media for plant sod mats
DE29617379U1 (de) * 1996-09-26 1997-01-09 Inst Agrar Und Stadtoekologisc Dachabdichtungsbahn
US5887382A (en) * 1997-10-01 1999-03-30 Marshall; J. C. Seed mat and process for formation thereof
WO2002006597A2 (en) * 2000-07-18 2002-01-24 Mischo Donald J Modular green roof system with pre-seeded panels
WO2003021055A1 (de) * 2001-09-05 2003-03-13 Wolfgang Behrens Hf-reduzierende dachbegrünung

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0047365A1 (de) * 1980-06-30 1982-03-17 Jens Drefahl Wurzelverankernde Flachdach-Bodeneinlage
DE3408698A1 (de) * 1984-03-07 1985-09-19 Wolfgang 2833 Groß Ippener Behrens Vegetationskoerper
DE19740682A1 (de) * 1997-09-16 1999-04-01 Wolfgang Behrens Bahnförmiger Vegetationskörper

Also Published As

Publication number Publication date
HUP0202612A2 (en) 2003-08-28
PT1198167E (pt) 2003-11-28
CA2371251A1 (en) 2001-02-01
CA2371251C (en) 2004-02-17
US7334376B1 (en) 2008-02-26
WO2001006837A1 (de) 2001-02-01
ATE242957T1 (de) 2003-07-15
DE19934203C1 (de) 2000-11-23
PL352676A1 (en) 2003-09-08
JP2003521886A (ja) 2003-07-22
AU5060600A (en) 2001-02-13
DK1198167T3 (da) 2003-10-13
HK1043708A1 (zh) 2002-09-27
EP1198167B1 (de) 2003-06-18
ES2199832T3 (es) 2004-03-01
HU224650B1 (hu) 2005-12-28
DE50002601D1 (de) 2003-07-24
PL195721B1 (pl) 2007-10-31
EP1198167A1 (de) 2002-04-24
CZ20014292A3 (cs) 2002-03-13
SK285890B6 (sk) 2007-10-04
SK17702001A3 (sk) 2002-03-05
AU766131B2 (en) 2003-10-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ297974B6 (cs) Pásovité vegetacní teleso k ozelenení strech v tenkých vrstvách a zpusob jeho výroby
US5226255A (en) Plant mat and method
US5724766A (en) Hygroscopic rock wool mat of low weight per unit volume capable of providing immediate landscaping to roofs or similar surfaces
US6250010B1 (en) Vegetation strip
EP0475489B1 (en) Ground cover, provided with vegetation
KR100520420B1 (ko) 인공지반녹화용 모듈과 이를 이용한 인공지반 녹화방법
US20020124463A1 (en) Landscape fabric with hydration dams
JP2531542B2 (ja) 植栽装置
US20060150500A1 (en) Mat used for a vegetation body
KR20110109646A (ko) 생분해성 섬유를 포함하는 녹화공법용 식생 기재 및 이를 이용한 녹화공법
CN109121845A (zh) 一种利于边坡植物生长的植生毯结构
KR101579165B1 (ko) 생분해성 섬유를 포함하는 녹화공법용 식생 기재 및 이를 이용한 녹화공법
JP3924456B2 (ja) 多肉植物類による薄層緑化方法
CN209403114U (zh) 一种利于边坡植物生长的植生毯结构
KR101007023B1 (ko) 법면의 녹지조성용 식생네트
KR200348313Y1 (ko) 인공지반녹화용 모듈
JP2016146787A (ja) 遮水緑化シート
CN213603383U (zh) 一种矿山修复用植生袋
CN208638932U (zh) 一种抗冲刷抗侵蚀生态植被网垫
JP2011019431A (ja) 緑化構造物
CN210017095U (zh) 一种用于乔木种植穴的土壤改良结构
AU2012203383A1 (en) A horticultural mat
JP2001120065A (ja) 人工地盤の緑化方法
CN211472456U (zh) 一种抗冲刷抗侵蚀生态植被网垫
JP3099165U (ja) 植生マット

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20170428