SK285890B6 - Pásové vegetačné teleso na zazelenenie striech v tenkých vrstvách a spôsob jeho výroby - Google Patents

Pásové vegetačné teleso na zazelenenie striech v tenkých vrstvách a spôsob jeho výroby Download PDF

Info

Publication number
SK285890B6
SK285890B6 SK1770-2001A SK17702001A SK285890B6 SK 285890 B6 SK285890 B6 SK 285890B6 SK 17702001 A SK17702001 A SK 17702001A SK 285890 B6 SK285890 B6 SK 285890B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
vegetation body
vegetation
mat
strip
body according
Prior art date
Application number
SK1770-2001A
Other languages
English (en)
Other versions
SK17702001A3 (sk
Inventor
Wolfgang Behrens
Original Assignee
Wolfgang Behrens
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wolfgang Behrens filed Critical Wolfgang Behrens
Publication of SK17702001A3 publication Critical patent/SK17702001A3/sk
Publication of SK285890B6 publication Critical patent/SK285890B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D11/00Roof covering, as far as not restricted to features covered by only one of groups E04D1/00 - E04D9/00; Roof covering in ways not provided for by groups E04D1/00 - E04D9/00, e.g. built-up roofs, elevated load-supporting roof coverings
    • E04D11/002Roof covering, as far as not restricted to features covered by only one of groups E04D1/00 - E04D9/00; Roof covering in ways not provided for by groups E04D1/00 - E04D9/00, e.g. built-up roofs, elevated load-supporting roof coverings consisting of two or more layers, at least one of the layers permitting turfing of the roof
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01GHORTICULTURE; CULTIVATION OF VEGETABLES, FLOWERS, RICE, FRUIT, VINES, HOPS OR SEAWEED; FORESTRY; WATERING
    • A01G20/00Cultivation of turf, lawn or the like; Apparatus or methods therefor
    • A01G20/20Cultivation on mats
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02ATECHNOLOGIES FOR ADAPTATION TO CLIMATE CHANGE
    • Y02A30/00Adapting or protecting infrastructure or their operation
    • Y02A30/24Structural elements or technologies for improving thermal insulation
    • Y02A30/254Roof garden systems; Roof coverings with high solar reflectance
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02BCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO BUILDINGS, e.g. HOUSING, HOUSE APPLIANCES OR RELATED END-USER APPLICATIONS
    • Y02B80/00Architectural or constructional elements improving the thermal performance of buildings
    • Y02B80/32Roof garden systems

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Cultivation Of Plants (AREA)
  • Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)
  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)
  • Pit Excavations, Shoring, Fill Or Stabilisation Of Slopes (AREA)
  • Artificial Fish Reefs (AREA)

Abstract

Pásové vegetačné teleso (10) na zazelenenie striech v tenkých vrstvách pozostáva zo štruktúrovanej rohože (12), ktorá je usporiadaná aspoň na jednej podložke (14). Štruktúrovaná rohož (12) sa vyplní substrátom (32) a klíčivým rastlinným materiálom (34), predovšetkým semenami, výhonkami, výtrusmi alebo časťami výhonkov. Podložkou (14) je filcové rúno s malou priepustnosťou vetra a vysokou schopnosťou akumulácie vody. Aspoň podložka (14) je upravená na prepúšťanie vetra vytvorením otvorov (18, 20). Opísaný je aj spôsob výroby takéhoto pásového vegetačného telesa (10).

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka pásového vegetačného telesa na zazelenenie striech v tenkých vrstvách, so štruktúrovanou rohožou, ktorá je usporiadaná na aspoň jednej podložke, pričom štruktúrovaná rohož je vyplniteľná substrátom a klíčivým rastlinným materiálom, predovšetkým semenami, výhonkami, výtrusmi alebo časťami výhonkov, a podložkou je filcové rúno s malou priepustnosťou vetra a vysokou schopnosťou akumulácie vody. Vynález sa ďalej týka spôsobu výroby takéhoto vegetačného telesa.
Doterajší stav techniky
Pod pojmom pásové vegetačné telesá na zazelenenie striech v tenkých vrstvách, ako sú napríklad známe zo spisu DE 197 40 682 Al, sa myslia rohožové vegetačné telesá, ktoré majú štruktúrovanú rohož, ktorá je usporiadaná na podložke. Takéto vegetačné telesá sú relatívne tenké a majú na rozdiel od obvyklých substrátových konštrukcií v sebe zjednotených viac funkcii.
Štruktúrovaná rohož slúži na to, aby sa prichytil substrát a korene rastlín, pričom štruktúrovaná rohož má zaistiť udržanie substrátu a rastlín. Zo spodnej strany umiestnená podložka v tvare filcového rúna slúži na akumuláciu vody. Obvyklá hrúbka vrstvy takéhoto vegetačného telesa je približne 1 až 5 cm. Výhodné na týchto vegetačných telesách na zazelenenie striech v tenkých vrstvách je to, že sú relatívne ľahké, takže sa zaťaženie strechy zvýši na len asi 30 kg na štvorcový meter, naproti tomu substrátové konštrukcie spôsobujú zväčšené zaťaženie strechy na viac než 80 kg/m2.
Malá hmotnosť takéhoto vegetačného telesa je však súčasne problematická. Lebo tým sú takéto vegetačné telesá pri strechách s výškou cez osem metrov vystavené kritickému veternému víru, čo vedie k tomu, že sa rohože vplyvom síl spôsobených veterným vírom nasávajú a nadvihujú. To vedie vplyvom nárazového vetra na vegetačné telesá ku špičkám vírov, ktoré samotné vegetačné telesá, ozelenenie a konštrukciu striech zaťažujú.
V spise DE 197 40 682 Al už bolo navrhnuté čeliť silám spôsobených vetrom tým, že sa položí viac pásových vegetačných telies cez seba, čím sa dosiahne toho, že korene rastlín prekoreňujú cez viac prekrývajúcich sa vegetačných telies, a vegetačné telesá sú spolu na bočných hranách spojené. Takýmto uskutočnením sa dosiahne to, že vietor už nemôže vegetačné telesá podfukovať. Napriek tomu takéto rohože nemôžu odolávať silám veterných vírov, pôsobiacich z vrchnej strany, pretože hustá, filcová podložka pôsobí ako skoro nepriepustná membrána, ktorá môže byť silami veterných vírov nasávaná.
Už bolo navrhnuté čeliť silám veterných vírov tak, že sa vegetačné telesá vybavili štrkovým násypom a tým sa stabilizovali. Tieto prídavné záťaže pre polohové zaistenie vegetačných telies, spôsobené vplyvom štrku, zvyšujú ale nežiaducim spôsobom zaťaženie strechy, ktoré je snaha udržať pokiaľ možno čo najmenšie. Dosiaľ bolo zvýšené zaťaženie strechy vplyvom štrkového násypu na polohové zaistenie vegetačných telies jedinou schodnou cestou, pretože sa stále vychádzalo zo zásady, že vegetačné teleso je polohovo zaistené vtedy, keď je výsledná záťaž vetra, pôsobiaca nadvihujúcim spôsobom, menšia než plošná hmotnosť vegetačných rohoží. Podľa toho sa pri väčších zaťaženiach vetrom tiež zvyšuje plošná hmotnosť vegetačných rohoží. Iný spôsob nebol dosiaľ možný, pretože na základe veľkého odporu proti prúdeniu pri prefukovani vegetačných telies je plošná priepustnosť pomerne nízka.
Vynálezca si preto stanovil za úlohu vytvorenie vegetačného telesa uvedeného druhu, ktoré je pri zachovaní malej plošnej hmotnosti a pri zachovaní takýchto vegetačných telies polohovo zaistené, to znamená, žc je necitlivé na veterný vír aj pri vysokých výškach striech.
Podstata vynálezu
Túto úlohu rieši pásové vegetačné teleso na zazelenenie striech v tenkých vrstvách, so štruktúrovanou rohožou, ktorá je usporiadaná na aspoň jednej podložke, pričom štruktúrovaná rohož je vyplniteľná substrátom a klíčivým rastlinným materiálom, predovšetkým semenami, výhonkami, výtrusmi alebo časťami výhonkov, a podložkou je filcové rúno s malou priepustnosťou vetra a vysokou schopnosťou akumulácie vody, podľa vynálezu, ktorého podstata spočíva v tom, že aspoň podložka je upravená na prepúšťanie vetra vytvorením otvorov.
Prekvapivo jednoduchým spôsobom sa vytvorením otvorov dosiahne to, že sa veternému víru už neposkytne žiadna plocha na uchopenie. Lebo vplyvom otvorov sa inak uzavretá spodná strana preruší, prípadne otvorí, takže dôjde k okamžitému vyrovnaniu tlaku medzi vrchnou a spodnou stranou. Napodobni sa tu teda efekt, ktorý sa inak prejavuje len pri obvyklých, ťažkých substrátových konštrukciách, pretože pri nich je vplyvom častíc substrátu k dispozícii množina pórov, prípadne otvorov, čím sa takéto konštrukcie správajú proti vetru neutrálne. Ak sa teraz podložka vybaví otvormi, neposkytne vegetačné teleso v podstate už žiadnu plochu, ktorá by sa stavala na odpor vetru a preto k zdvihnutiu vegetačného telesa už nedôjde.
Pri experimentálnych skúškach sa pri meraniach podľa normy DIN 1055, časť 4, ukázalo, že pri rôznych dynamických náporových tlakoch vo výškových stupňoch 0 m až 8 m a 8 m až 20 m boli pri dynamickom tlaku q v rozsahu 0,5 až 0,8 kN/m2 polohovo zaistené vegetačné telesá, vybavené otvormi, ktoré mali hmotnosť pod 40 kg/m2.
Ďalším výhodným efektom, ktorý sa môže pomocou otvorov dosiahnuť, je to, že sa tiež môže vplyvom otvorov zlepšiť drenážny účinok, bez toho, aby sa významne znížila kapacita podložky na akumuláciu vody. Lebo podložka má nielen akumulovať vodu, predovšetkým v suchých obdobiach, ale má byť tiež schopná pri príslušnom nápore nadbytočnú vodu odvádzať, pretože inak by mohla výmena plynov pri koreňoch rastlín dosiahnuť kritické hodnoty. Vplyvom otvorov sa tiež zlepši obsah vzduchu v podložke a dosiahne sa lepšie zakoreňovanie rastlín vo vrstvách, nachádzajúcich sa pod podložkou.
Vo výhodných uskutočneniach vynálezu môže mať podložka hmotnosť 30 až 3 500 g/m2. Vegetačné teleso môže byť vybavené 50 až 1 500 otvormi na štvorcový meter. Otvory môžu mať priemer 2 až 20 mm. Počet otvorov sa výhodne volí v závislosti od výšky strechy. Pri známych záťažiach vplyvom vetra sa môže spočítať hodnota priepustnosti.
V praktických uskutočneniach vynálezu je štruktúrovanou rohožou slučková rohož alebo vláknitá rohož, predovšetkým vláknitá rohož z kokosových vláken a podložkou je husté ihlové rúno, polyesterovc rúno, husté bavlnené rúno alebo rohož z minerálnej vaty.
Podľa ďalších výhodných uskutočnení je medzi štruktúrovanou rohožou a podložkou usporiadané vystuženie na zachycovanie ťahových síl. Takéto vystuženia, napríklad mriežkové siete, tenké, ale stabilné polyesterová rúna, a iné mysliteľné materiály slúžia na to, aby sa pri položení vegetačného telesa na streche so sklonom väčším než 10° zachytávali vznikajúce ťahové sily, čoho inak ani štruktúrovaná rohož ani podložka nie sú schopné.
V ďalšom praktickom uskutočnení je štruktúrovaná rohož na podložke usporiadaná tak, že prvá oblasť bočnej hrany štruktúrovanej rohože prečnieva cez prvú bočnú hranu podložky a protiľahlá druhá oblasť bočnej hrany podložky vyčnieva pod druhou bočnou hranou štruktúrovanej rohože, takže sa štruktúrovaná rohož a podložka vedľa seba ležiacich vegetačných telies vzájomne prekrývajú a prekrývajúce sa oblasti sú v stave, keď sú vegetačné telesá zazelenené, spolu spojené v dôsledku prerastania koreňov rastlín.
Tu sa výhodným spôsobom kombinujú výhody vegetačného telesa podľa vynálezu s vegetačným telesom známym zo spisu DE 197 40 682 Al, takže takto vybavené vegetačné teleso je nielen polohovo zaistené, aleje aj necitlivé proti zmršťovaniu vplyvom schnutia.
V spôsobe výroby vegetačného telesa podľa vynálezu na ozelenenie striech v tenkých vrstvách sa v prvom kroku vegetačné teleso na zemi rozváľa na fóliu, zaisťujúcu prekorenenie, v druhom kroku sa vegetačné teleso naplní substrátom a klíčivým rastlinným materiálom a záhradnícky sa ošetri, v treťom kroku sa cez vegetačné teleso vytvoria strojovo do podložky otvory a v štvrtom kroku sa vegetačné teleso zvinie a prepraví na strechu.
Výhodné na tomto spôsobe výroby vegetačného telesa podľa vynálezu je to, žc sa jednoducho, rýchlo a lacno vytvárajú otvory do vegetačného telesa, ležiaceho na zemi. Pritom sa tiež súčasne dieruje vystuženie proti ťahovým silám, usporiadané v prípade potreby medzi štruktúrovanou rohožou a podložkou.
Pretože sa takéto vegetačné telesá spravidla zberajú strojovo, to znamená, že sa zvinujú, dá sa v prípade potreby vykonávať dierovanie súčasne so zvinovaním vegetačných telies.
Alternatívne môže byť spôsob vykonávaný pri vynechaní tretieho kroku, ak sa použije vegetačné teleso, ktorého podložka je už pred položením na fóliu vybavená otvormi.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Ďalšie výhody a uskutočnenia vyplývajú z nasledujúceho príkladu uskutočnenia vynálezu, ktorý je ďalej bližšie opísaný a objasnený podľa pripojeného výkresu, ktorý znázorňuje rez vegetačným telesom, ako aj z nasledujúceho opisu a patentových nárokov.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Na výkrese je znázornený príklad uskutočnenia vegetačného telesa 10 podľa vynálezu v pozdĺžnom reze. Vegetačné teleso 10 je podobné vegetačnému telesu známemu zo spisu DE 197 40 682 Al a má štruktúrovanú rohož 12, ktorá je usporiadaná nad podložkou 14. V znázornenom príklade uskutočnenia je štruktúrovanou rohožou 12 slučková rohož 16 z polyamidovej slučkovej tkaniny, ktorá je naplnená substrátom 32 a rastlinným materiálom 34. Substrátom 32 je pritom substrát, vhodný na extenzívne zazelenenie striech.
Podložka 14 v znázornenom príklade uskutočnenia hustým bavlneným rúnom 30, ktoré má vysokú akumulačnú kapacitu vody. Medzi podložkou 14 a štruktúrovanou roho žou 12 je usporiadané vystuženie 28, napríklad polyesterové rúno, ktoré slúži na zachytávanie ťahových síl. Miesto polyesterového rúna sa môže tiež použiť PE - mriežkovaná tkanina alebo podobný materiál. Spodná strana 26 polyesterového rúna môže byť s podložkou 14 zlepená, prešitá alebo iným vhodným spôsobom s podložkou 14 spojená. Podobným spôsobom môže byť polyesterové rúno spojené so štruktúrovanou rohožou 12.
Podľa rohože, známej zo spisu DE 197 40 682 Al, má vegetačné teleso 10 prvú oblasť bočnej hrany na výkrese neznázomenú, tiež neznázomenú prvú bočnú hranu, druhú oblasť 22 bočnej hrany a druhú bočnú hranu 24. Tieto prekrývajúce sa, prípadne podsunuté oblasti, slúžia zostaveniu dvoch vegetačných telies 10, pričom sa potom vplyvom zakoreňovania rastlín tieto obe sa prekrývajúce vegetačné telesá 10 spolu spoja.
Podložka 14, vytvorená ako bavlnené rúno 30 a polyesterové rúno, je vybavená otvormi 18, 20. Otvory 18, 20 boli do podložky 14, prípadne do polyesterového rúna, strojovo zapracované počas záhradníckeho ošetrovania vegetačného telesa pomocou poľnohospodárskeho náradia, a to takzvaným spôsobom „Spuhns“.
Pomocou otvorov 18, 20 sa dosiahne to, že vietor nemôže na vegetačné teleso 10 pôsobiť plošne. Utesňujúca fólia, usporiadaná spravidla na streche pod vegetačným telesom 10, je totiž pevne spojená so strechou, takže táto fólia nemôže byť veterným vírom nadvihovaná. Podtlak teda nemá na svoje pôsobenie k dispozícii žiadnu záberovú plochu a vegetačné teleso 10 je vplyvom otvorov 18, 20 polohovo zaistené.

Claims (15)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Pásové vegetačné teleso (10) na zazelenenie striech v tenkých vrstvách, so štruktúrovanou rohožou (12), ktorá je usporiadaná na aspoň jednej podložke (14), pričom štruktúrovaná rohož (12) je vyplniteľná substrátom (32) a kličivým rastlinným materiálom, predovšetkým semenami, výhonkami, výtrusmi alebo časťami výhonkov, a podložkou (14) je filcové rúno s malou priepustnosťou vetra a vysokou schopnosťou akumulácie vody, vyznačujúce sa t ý m , že aspoň podložka (14) je upravená na prepúšťanie vetra vytvorením otvorov (18; 20).
  2. 2. Pásové vegetačné teleso podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že podložka (14) má hmotnosť v rozsahu od 30 do 3 500 g/m2
  3. 3. Pásové vegetačné teleso podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúce sa tým, že vegetačné teleso (10) je vybavené množstvom otvorov v rozsahu od 50 do 1 500 otvorov na štvorcový meter, pričom otvory (18; 20) majú priemer v rozsahu od 2 do 20 mm.
  4. 4. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov laž 3, vyznačujúce sa tým, že počet otvorov (18; 20) je zvolený v závislosti od výšky strechy.
  5. 5. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov laž 4, vyznačujúce sa tým, že štruktúrovanou rohožou (12) je slučková rohož (16).
  6. 6. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov laž 4, vyznačujúce sa tým, že štruktúrovanou rohožou (12) je vláknitá rohož, predovšetkým vláknitá rohož z kokosových vlákien.
  7. 7. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov laž 6, vyznačujúce sa tým, že podložkou (14) je husté ihlové rúno.
  8. 8. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov 1 až 6, vyznačujúce sa tým, že podložkou (14)je polyesterové rúno.
  9. 9. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov laž 6, vyznačujúce sa tým, že podložkou (14) je polypropylcnové rúno.
  10. 10. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov 1 až 6, vyznačujúce sa tým, že podložkou (14) je husté bavlnené rúno (30).
  11. 11. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov 1 až 6, vyznačujúce sa tým, že podložkou (14) je rohož z minerálnej vaty.
  12. 12. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov lažll, vyznačujúce sa tým, že medzi štruktúrovanou rohožou (12) a podložkou (14) je usporiadané vystuženie (28) na zachytávanie ťahových síl.
  13. 13. Pásové vegetačné teleso podľa niektorého z nárokov lažl 2, vyznačujúce sa tým, že štruktúrovaná rohož (12) je na podložke (14) usporiadaná tak, že prvá oblasť bočnej hrany štruktúrovanej rohože (12) presahuje cez prvú bočnú hranu podložky (14) a protiľahlá druhá oblasť (22) bočnej hrany podložky (14) vyčnieva pod druhou bočnou hranou (24) štruktúrovanej rohože (12), takže štruktúrovaná rohož (12) a podložka (14) vedľa seba ležiacich vegetačných telies sa vzájomne prekrývajú, a prekrývajúce sa oblasti sú pri osadení vegetačných telies v dôsledku prerastania koreňov rastlinného materiálu (34) spojené.
  14. 14. Spôsob výroby pásového vegetačného telesa (10) na zazelenenie striech v tenkých vrstvách podľa niektorého z nárokov 1 až 13, vyznačujúci sa tým, že v prvom kroku sa na zemi vegetačné teleso (10) rozváľa na fóliu odolnú proti prekoreneniu, v druhom kroku sa vegetačné teleso (10) naplní substrátom (32) a klíčívým rastlinným materiálom (34) a záhradnícky sa ošetrí, v treťom kroku sa do podložky (14) cez vegetačné teleso (10) strojovo vytvoria otvory (18; 20), a v štvrtom kroku sa vegetačné teleso (10) zvinie a prepraví na strechu.
  15. 15. Spôsob výroby pásového vegetačného telesa (10) na zazelenenie striech v tenkých vrstvách podľa niektorého Z nárokov lažl 3, vyznačujúci sa tým, že v prvom kroku sa na zemi vegetačné teleso (10), ktorého podložka (14) bola už vybavená otvormi (18; 20), rozváľa na fóliu odolnú proti prekoreneniu, v druhom kroku sa vegetačné teleso (10) naplní substrátom (32) a klíčívým rastlinným materiálom (34) a záhradnícky sa ošetrí, a v treťom kroku sa vegetačné teleso (10) zvinie a prepraví na strechu.
SK1770-2001A 1999-07-21 2000-04-28 Pásové vegetačné teleso na zazelenenie striech v tenkých vrstvách a spôsob jeho výroby SK285890B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19934203A DE19934203C1 (de) 1999-07-21 1999-07-21 Bahnförmiger Vegetationskörper zur Dachbegrünung in Dünnschichtbauweise
PCT/DE2000/001386 WO2001006837A1 (de) 1999-07-21 2000-04-28 Bahnförmiger vegetationskörper zur dachbegrünung in dünnschichtbauweise

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK17702001A3 SK17702001A3 (sk) 2002-03-05
SK285890B6 true SK285890B6 (sk) 2007-10-04

Family

ID=7915549

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1770-2001A SK285890B6 (sk) 1999-07-21 2000-04-28 Pásové vegetačné teleso na zazelenenie striech v tenkých vrstvách a spôsob jeho výroby

Country Status (16)

Country Link
US (1) US7334376B1 (sk)
EP (1) EP1198167B1 (sk)
JP (1) JP2003521886A (sk)
AT (1) ATE242957T1 (sk)
AU (1) AU766131B2 (sk)
CA (1) CA2371251C (sk)
CZ (1) CZ297974B6 (sk)
DE (2) DE19934203C1 (sk)
DK (1) DK1198167T3 (sk)
ES (1) ES2199832T3 (sk)
HK (1) HK1043708A1 (sk)
HU (1) HU224650B1 (sk)
PL (1) PL195721B1 (sk)
PT (1) PT1198167E (sk)
SK (1) SK285890B6 (sk)
WO (1) WO2001006837A1 (sk)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2004073388A1 (de) 2003-02-19 2004-09-02 Wolfgang Behrens Matte für vegetationskörper
DE10330833A1 (de) * 2003-07-08 2005-02-03 Nico Gaycken Abstellunterlage für Trinkgläser o. dgl.
NZ578179A (en) * 2004-05-24 2009-11-27 Fountainhead Llc Super-enhanced, adjustably buoyant floating island
JP5108225B2 (ja) * 2005-12-26 2012-12-26 株式会社竹中工務店 緑化容器
NL2000368C2 (nl) * 2006-12-11 2008-06-18 Rene Ottevanger Substraat voor planten in een aquarium, terrarium en dergelijke.
WO2009132439A1 (en) 2008-04-29 2009-11-05 Bioroof Systems Inc. Modular green roof system with biodegradable vegetation tray
US20090307972A1 (en) * 2008-06-11 2009-12-17 Ottevanger Rene Substrate for plants in an aquarium, terrarium and the like
US20100126066A1 (en) * 2008-11-21 2010-05-27 Devos David Modular Green Roof System
US9440411B2 (en) * 2010-02-17 2016-09-13 Archiphyte, Llc Living roof and wall systems using cultivated mineral wool mats to support BLAVEs, methods of cultivation and innoculants therefor
US20130133258A1 (en) * 2010-04-26 2013-05-30 Cgt, Inc. Multilayer assembly of fluid permeable geomatrix material for use in vegetated eco-system
US9265200B2 (en) 2012-06-13 2016-02-23 Bioroof Systems Inc. Modular vegetated roof system
JP6116154B2 (ja) * 2012-08-17 2017-04-26 大島造園土木株式会社 登攀助材
ES2401631B1 (es) * 2013-02-18 2013-11-11 Profesional Sportsverd Futbol, S. L. Sistema de césped mixto para suelos deportivos y suelos de jardinería y procedimiento de cultivo de dicho césped mixto
US10100524B2 (en) * 2013-03-13 2018-10-16 Thurman W. Freeman Protected membrane roof system
US10633863B2 (en) * 2013-03-13 2020-04-28 Thurman W. Freeman Protected membrane roof system
GB2522624A (en) * 2014-01-29 2015-08-05 Cha Technologies Group Plc A roofing module
WO2016012265A1 (de) * 2014-07-23 2016-01-28 Xf Technologies B.V. Dachsode
DE102015013086A1 (de) 2015-10-01 2017-04-06 Jutta Regina Giller Attika für Gebäude
CN107409697A (zh) * 2017-07-27 2017-12-01 胡立明 一种用隔离体在屋顶种植佛甲草的方法
KR101978255B1 (ko) * 2018-01-23 2019-05-15 (주)에코블록 천공 부직포를 이용한 식생매트 구조
RU2759933C1 (ru) * 2018-08-21 2021-11-18 Хайдрофилдс Бв Опорная структура для гибридного газона, содержащая слой каменной ваты, способ установки такой структуры и биоразлагаемый ящик, содержащий такую структуру
CN110972892B (zh) * 2019-12-06 2022-06-24 安徽省农业科学院棉花研究所 一种可提高春棉品质的基质及其制备方法

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE7511477U (de) * 1975-08-28 Schmidt J Sturmsichere Dachpfanne
US4078346A (en) * 1973-07-03 1978-03-14 Harald Mann Earth covered multi-story residential building
FR2372589A1 (fr) * 1976-12-03 1978-06-30 Chamoulaud Michel Tapis de gazon pour recouvrir des surfaces a engazonner et procede de fabrication
US4336674A (en) * 1979-08-24 1982-06-29 Weber Raymond C Underground structure for residential and business use
DE3024672A1 (de) * 1980-06-30 1982-01-28 Jens Ing.(grad.) 6458 Rodenbach Drefahl Dachabdeckung
EP0047365B1 (de) * 1980-06-30 1984-12-27 Jens Drefahl Wurzelverankernde Flachdach-Bodeneinlage
US4590721A (en) * 1982-12-16 1986-05-27 Berg Jeremy R Wood panel earth shelter construction
DE3408698A1 (de) 1984-03-07 1985-09-19 Wolfgang 2833 Groß Ippener Behrens Vegetationskoerper
US4805367A (en) * 1987-06-26 1989-02-21 Kleckner John R Ventilating support for roof insulation
US4941282A (en) * 1987-12-29 1990-07-17 Gene Milstein Wildflower sod mat and method of propagation
ATE100666T1 (de) * 1988-10-14 1994-02-15 Mst Draenbedarf Gmbh Mulchmatte zum abdecken von kulturen.
US5205068A (en) * 1990-03-20 1993-04-27 Solomou Christopher J Method for cultivation of turf
US5301466A (en) * 1992-08-07 1994-04-12 Egan Michael A Production of sod using a soil-less sand based root zone medium
DE4413260C2 (de) * 1994-04-16 1997-04-03 Wolfgang Behrens Vegetationsanordnung
EP0724825B1 (en) * 1994-07-23 2002-03-13 Otsuka Kagaku Kabushiki Kaisha Plant growing sheet structure, natural lawn grass sheet structure, lawn grass growing method and method for laying lawn grass sheet structures
US5507845A (en) * 1994-10-11 1996-04-16 Charles J. Molnar Plant sod mats
US5802763A (en) * 1996-04-01 1998-09-08 Applewood Seed Company Spent mushroom growth media as a growing media for plant sod mats
DE29617379U1 (de) * 1996-09-26 1997-01-09 FAMOS GmbH Kyritzer Dachbahnen- und Dämmstoff-Fabrik, 16866 Kyritz Dachabdichtungsbahn
DE19740682C2 (de) * 1997-09-16 1999-11-04 Wolfgang Behrens Bahnförmiger Vegetationskörper
US5887382A (en) * 1997-10-01 1999-03-30 Marshall; J. C. Seed mat and process for formation thereof
US7900397B2 (en) * 2000-07-18 2011-03-08 American Builders and Supply Company, Inc. Modular green roof system, apparatus and methods, including interconnecting modular panels
PT1423574E (pt) * 2001-09-05 2005-06-30 Wolfgang Behrens Cobertura vegetal de telhado, redutora de af

Also Published As

Publication number Publication date
SK17702001A3 (sk) 2002-03-05
DK1198167T3 (da) 2003-10-13
PT1198167E (pt) 2003-11-28
DE19934203C1 (de) 2000-11-23
DE50002601D1 (de) 2003-07-24
CZ297974B6 (cs) 2007-05-09
ATE242957T1 (de) 2003-07-15
CA2371251A1 (en) 2001-02-01
WO2001006837A1 (de) 2001-02-01
ES2199832T3 (es) 2004-03-01
AU5060600A (en) 2001-02-13
EP1198167A1 (de) 2002-04-24
HUP0202612A2 (en) 2003-08-28
CZ20014292A3 (cs) 2002-03-13
CA2371251C (en) 2004-02-17
PL195721B1 (pl) 2007-10-31
US7334376B1 (en) 2008-02-26
AU766131B2 (en) 2003-10-09
HU224650B1 (hu) 2005-12-28
JP2003521886A (ja) 2003-07-22
PL352676A1 (en) 2003-09-08
EP1198167B1 (de) 2003-06-18
HK1043708A1 (zh) 2002-09-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK285890B6 (sk) Pásové vegetačné teleso na zazelenenie striech v tenkých vrstvách a spôsob jeho výroby
US5226255A (en) Plant mat and method
US5724766A (en) Hygroscopic rock wool mat of low weight per unit volume capable of providing immediate landscaping to roofs or similar surfaces
US6250010B1 (en) Vegetation strip
KR100520420B1 (ko) 인공지반녹화용 모듈과 이를 이용한 인공지반 녹화방법
US20020124463A1 (en) Landscape fabric with hydration dams
JP2531542B2 (ja) 植栽装置
US20060150500A1 (en) Mat used for a vegetation body
JP3233877B2 (ja) 植栽装置
EP3253932B1 (en) Structural elements for naturalization of horizontal and inclined sealed surfaces
KR200348313Y1 (ko) 인공지반녹화용 모듈
JP4741259B2 (ja) 折板屋根の外断熱構造
JP3810068B2 (ja) 緑化構造物
JP4109015B2 (ja) 植栽器
JP2011019431A (ja) 緑化構造物
JP2001120065A (ja) 人工地盤の緑化方法
JP4690024B2 (ja) 緑化用保水排水基盤
JP2512736Y2 (ja) 植物植生用繊維層を収蔵した植物育成容器
JPH0595734A (ja) 植物植生用複合構造体
JPH0541770B2 (sk)
JP2021040537A (ja) 全面有孔ポリシートと基盤土の多重層構造を内蔵した薄型緑化基盤マットと緑化工法
JP2003082667A (ja) 緑化用マット
KR20150002941U (ko) 식생용 보습보비매트
RU2002103220A (ru) Тонкослойный рулонный газонный элемент для озеленения крыш
KR20150026261A (ko) 식생용 보습보비매트

Legal Events

Date Code Title Description
PC4A Assignment and transfer of rights

Owner name: XF TECHNOLOGIES B.V., ARNHEM, NL

Free format text: FORMER OWNER: BEHRENS WOLFGANG, GROSS IPPENER, DE

Effective date: 20130606

MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20170428