HU220656B1 - Berendezés sínek átállítására - Google Patents

Berendezés sínek átállítására Download PDF

Info

Publication number
HU220656B1
HU220656B1 HU9600280A HU9600280A HU220656B1 HU 220656 B1 HU220656 B1 HU 220656B1 HU 9600280 A HU9600280 A HU 9600280A HU 9600280 A HU9600280 A HU 9600280A HU 220656 B1 HU220656 B1 HU 220656B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
piston
cylinder
hydraulic
cylinder piston
pressure
Prior art date
Application number
HU9600280A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9600280D0 (en
HUT74373A (en
Inventor
Herbert Achleitner
Gerald Durchschlag
Original Assignee
Vae Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vae Aktiengesellschaft filed Critical Vae Aktiengesellschaft
Publication of HU9600280D0 publication Critical patent/HU9600280D0/hu
Publication of HUT74373A publication Critical patent/HUT74373A/hu
Publication of HU220656B1 publication Critical patent/HU220656B1/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61LGUIDING RAILWAY TRAFFIC; ENSURING THE SAFETY OF RAILWAY TRAFFIC
    • B61L5/00Local operating mechanisms for points or track-mounted scotch-blocks; Visible or audible signals; Local operating mechanisms for visible or audible signals
    • B61L5/04Fluid-pressure devices for operating points or scotch-blocks
    • B61L5/045Fluid-pressure devices for operating points or scotch-blocks using electrically controlled fluid-pressure operated driving means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Actuator (AREA)
  • Fluid-Pressure Circuits (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Structure Of Transmissions (AREA)
  • Massaging Devices (AREA)
  • Measuring Pulse, Heart Rate, Blood Pressure Or Blood Flow (AREA)
  • Power Steering Mechanism (AREA)
  • Confectionery (AREA)
  • Investigation Of Foundation Soil And Reinforcement Of Foundation Soil By Compacting Or Drainage (AREA)
  • Accommodation For Nursing Or Treatment Tables (AREA)
  • Keying Circuit Devices (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Reciprocating Pumps (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
  • Pens And Brushes (AREA)
  • Motor Or Generator Current Collectors (AREA)
  • Transmitters (AREA)

Abstract

A találmány berendezés sínek átállítására, ahol több, egymássalkapcsolt hidraulikus állítóberendezés sín- hosszirányban vanelrendezve. A találmány lényege, hogy egy első mechanikusállítóberendezéssel legalább egy hidraulikus hengerdugattyú-egység (7)van kapcsolva és ennek hengertere mint szivattyúmunkatér a szomszédoshidraulikus hengerdugattyú-egység (7) által alkotott állítóberendezésmunkatereinek hasonló értelmű mozgatására. ŕ

Description

A találmány berendezés sínek átállítására, ahol több, egymással kapcsolt hidraulikus állítóberendezés sínhosszirányban eltolva van elrendezve. Ismeretesek olyan berendezések sínek átállítására, amelyek kapcsolatban egyes zárakkal, egyetlen mechanikus rudazattal állíthatók. Ilyen mechanikus kapcsolat számos állítóberendezés, illetve záróeszköz között viszonylag sok helyet, és nagyszámú, egymástól különböző, egyedi alkatrészeket követel. Járulékosan a megnőtt helyigényhez az ilyen mechanikus kapcsolatoknál a nyelvmozgást befolyásoló eldugulások következhetnek, és ezenkívül kedvezőtlen egyoldali tömegeltolódás az egyik sínen.
Az EP-A2 480 303 számú leírásból ismeretes egy hidraulikus állítóberendezés, amelynél egy hidraulikus állomás révén több és akár egy állítóhenger szabályozható. A DE-B2 195 28 23 számú leírásból különböző kapcsolási elrendezés ismerhető meg akár soros kapcsolási, akár párhuzamos kapcsolási kivitelben, számos ilyen hidraulikus állítóberendezés között.
Az ismert hidraulikus állítóberendezések megkövetelnek egy önálló hidraulikus hajtóegységet, amely révén egy igen költséges konstrukció válik szükségessé.
A találmány célja a bevezetőben említett típusú olyan berendezés létesítése, amely egyszerű módon utólag is állítóberendezésként sínekhez beépíthető, és amelynél a járulékos hajtóberendezéshez kis ráfordítás kell, és a meglehetősen költséges szabályozás elmaradhat. Különösen célja a találmánynak, hogy dacára a kevés különböző alkatrésznek, egyszerű a felépítése, nagymértékben megbízható, és a meghibásodási esetek jóformán ki vannak zárva. Végül a berendezésnek egyszerű mechanikus és cserélhető szerkezeti részei kell hogy legyenek, hogy a dugulást problémákat a nyelvberendezésben javítani lehessen, és az egyoldalas sínterhelést ki lehessen küszöbölni.
A találmány tehát berendezés sínek átállítására, ahol több, egymással kapcsolt hidraulikus állítóberendezés van a sín hosszirányában eltolva.
A találmány a kitűzött feladatot azáltal oldja meg, hogy egy első mechanikus állítóberendezéssel legalább egy hidraulikus hengerdugattyú-egység van kapcsolva, és ennek hengertere mint szivattyúmunkatér a szomszédos hidraulikus hengerdugattyú-egység által alkotott állítóberendezés munkatereinek hasonló értelmű mozgatására. Azáltal, hogy egy hengerdugattyú-egység mint szivattyúelem felhasználásra kerül, elmaradhat a költséges hajtóberendezés, a szivattyúhajtó egység kiszorítja átállításkor a folyadékot a mindenkori munkatérből a hasonló módon felépített hengerdugattyúegység munkatereibe, és ezáltal biztosítható a közvetlen kapcsolat a szomszédos hengerdugattyú-egységek között. Összességében egy ilyen berendezés hasonlóan felépített hengerdugattyú-egységekkel rendelkezik, és különösen egyszerű felépítésű kell hogy legyen a berendezés összes része. A szomszédos hengerdugattyúegység között a kapcsolatot lényegében megfelelő hidraulikus vezetékek biztosítják. Az összekapcsolás mindig úgy történik, hogy azonos értelmű állítás jön létre a szomszédos hengerdugattyú-egységek között, amikor a közeg az első passzív és a mechanikus állítóberendezéssel hajtott hengerdugattyú-egységből préselésre kerül.
Különösen egyszerű módon van a találmány szerinti berendezés továbbfejlesztve azáltal, hogy a szivattyúelem és a hidraulikus állítóberendezés egy-egy úszódugattyúval rendelkezik, és két munkahenger között van vezetve, egy hengerben tartva, ahol is az egymással szemben fekvő munkaterek egymásba merülve a dugattyúnak homlok- vagy gyűrűs felületet adnak, azaz azonos keresztmetszeti felületeit. Ilyen úszódugattyú szerkezetileg különösen egyszerű, üzembiztos és kompakt építési egységet eredményez, amit kis helyigénnyel mindig a kívánt helyen lehet elrendezni. Lehetséges számos azonos hengerdugattyú-egységet elrendezni, ahol is a jelentős előny abban van, hogy mindig azonos keresztmetszeti felületek vannak, és ezekkel kerül szembe a nyomás, aminek következtében szinkrón mozgás következik be.
Ha nem lineáris állításra van szükség, az ilyen kialakításnál egyszerű módon a tömítőelemeket - amelyek keresztmetszet-változtatást végeznek - kell elővenni, hogy a mindig azonosan maradó térfogat-kiszorításnál a mindenkor követelt állítás legyen biztosítva. Ilyen hidraulikus állítóberendezés úszódugattyúval a kompakt építési módja mellett, egyszerű módon biztosítja a kívánt követelményekhez való hozzáigazítást. A hidraulikus állítóberendezések kapcsolásához, illetve a szivattyúhengemek a mechanikus állítóberendezéshez történő kapcsolásához a berendezés azzal az előnnyel jár, hogy a dugattyú, illetve a szivattyú dugattyúja egy tárgy, különösen egy kulisszakő egy gyűrűs horonnyal vagy egy csapágyszem, amelynek szabad végei vannak, és hogy a csapágy a henger áttörésétől vagy két helyhez kötött henger között van elrendezve. Itt is különösen egyszerű módon üzembiztos kompakt kialakítás nyerhető, ami lehetővé teszi az utólagos beépítést egyszerű módon.
A bevezetőben említett dugattyú, illetve úszódugattyú helyett - mint ahogy fent említettük - egy dugattyú gyűrűs felülete a megkívánt azonos munkafelülettel mindkét eltolt berendezésben alkalmazható. Ilyen különösen egyszerű szerkezet ebben az esetben azáltal jön létre, hogy a dugattyú egy átmenő és a hengertömítetten áttörő dugattyúrúddal mereven össze van kötve, és a dugattyúrúd vagy henger helyhez kötötten van elrendezve.
Abból a célból, hogy nagymértékű üzembiztonságot tudjunk elérni, előnyös, ha az egész rendszert egy előre meghatározott túlnyomás alatt működtetjük, amely nyomás természetesen magasabb, mint az atmoszféra. Ilyen módon a hőmérséklet-változások, amelyek nyomásváltozáshoz vezetnek, ki vannak szűrve, amiért is a kialakítás előnye úgy jelentkezik, hogy a hengerdugattyú-egységek munkaterei túlnyomásos szelep révén egy nyomástárolóval vannak összekapcsolva. Igen egyszerű módon a túlnyomást biztosító szelepek szabályozható visszacsapó szelepekként vannak kialakítva, míg az ilyen szabályozható visszacsapó szelepek igen jelentős üzembiztonságot eredményeznek. Magas üzemi hőmérsékleteken a közeg a szabályozás követ2
HU 220 656 Bl keztében visszacsapó szelep révén a tárolóból kipréselésre kerül, amikor is a nyomás lecsökkenésekor a nyomás a visszacsapó szelepen keresztül és a rendszerben újra rendelkezésre áll. Hogy egy ilyen kialakítást biztosítani lehessen úgy, hogy ha a vezetékrendszerben szivárgás vagy hasonló meghibásodás keletkezik, az üzembiztonság megfelelő időben történő figyelmeztetése továbbra is biztosítva van, és a kialakítás igen egyszerű módon úgy valósítható meg, hogy a szivattyú munkaterei egy nyomásszabályzóit útszelep révén hozzá vannak kapcsolva, amelyek egy megadott nyomás alá kerülésükkor záróhelyzetbe kerülnek és ezáltal számos állítóberendezés blokkolásra kerül. Az állítóberendezések blokkolása mechanikus állító hajtómű esetén és a megfelelő ellenőrző berendezésekkel a mechanikus állítóműködés szempontjából a megfelelő helyen jelezne úgy, hogy a meghibásodást a megfelelő helyen jelzi, és akár elhárítását közvetlenül megmutatja.
Egy a keresztmetszet-változáshoz szükséges más módszer, azaz a sín mentén történő szabályozást egy berendezés úgy biztosítja különböző állítási pozíciókkal, hogy egy, a hengerdugattyú-egység két munkatere közül az egyik hengerdugattyú-egységet összekötő vezeték, például egy furat formájában egy szeleppel áll kapcsolatban, és a dugattyútól függetlenül ez a kapcsolat megszakad vagy átfolyás történik, miközben a szükséges helyzet pontosan beállításra kerül.
A találmányt részletesen kiviteli példák kapcsán a rajzok alapján ismertetjük, ahol az
1. ábra egy sínpálya részének felülnézete, a
2. ábra egy hengerdugattyú-egység kapcsolatának részlete mechanikus tolórudazattal, a
3. ábra a 2. ábra szerinti sematikus oldalnézet, a
4. ábra hidraulikus hengerdugattyú-egység részbeni nagyobb léptékű metszete, az
5. ábra a 4. ábra szerinti felülnézet, a
6. ábra a hidraulikus kapcsolás, a
7. ábra a hidraulikus kapcsolás egy változata, míg a
8. ábra a hidraulikus hengerdugattyú-egység egy változata, a
9., 10. és 11. ábrák a hengerdugattyú-egységek különböző változatai.
Az 1. ábrán sematikusan 1 sínek vannak jelölve, amelyek 2 talpfával vannak összekötve. A vágány tartományában még járulékosan a szabályzósínekhez még 3 sínnyelvek vannak, amelyek egy állítómű révén mindenkori helyzetükbe hozhatók. Az állítómű sematikusan 4 számmal van jelölve, és a mindenkori kívánt helyzetébe hozható. A 4 váltó itt 5 tolórudak révén működteti a 3 sínnyelveket. Az 5 tolórudak egy középső 6 leágazás révén egy hidraulikus 7 hengerdugattyú-egységgel van összekapcsolva. Még járulékosan vannak további 7 hengerdugattyú-egységek, amelyek a sínek mellett láthatók, és amelyek mindig tolórúddal és záróberendezésekkel - melyek mindig 5-össel vannak jelölve kapcsolatban vannak. A 2. ábra szerint A mechanikus kapcsolat látható a hidraulikus 7 hengerdugattyú-egység és az 5 tolórúd között. A 7 hengerdugattyú-egységek 8 kulisszakővel rendelkeznek, amelyekben az 5 tolórúd 9 csapja behatol. Az 5 tolórúd működtetésekor a kulisszakő és vele a hidraulikus hengerdugattyú-egység dugattyúja eltolódik és ezáltal a mindenkori munkatérből a közeg kipréselésre kerül. A 3. ábrán a hidraulikus 7 hengerdugattyú-egységnek a 2 talpfán történő rögzítése látható. A rögzítés egy 10 ütközőlemez révén történik, amely a 2 talpfán van rögzítve. A hidraulikus 7 hengerdugattyú-egységek viszonylag kevés helyet igényelnek, és így az eltömődés az alsó részekben nem jelent problémát.
A hidraulikus hengerdugattyú-egységek és az ő előnyös kialakításuk működési módja a 4. és 5. ábrákon látható. A 4. és 5. ábrán egy 11 dugattyúval rendelkező hidraulikus 7 hengerdugattyú-egység látható. All dugattyúk 12 tömítéseken keresztül a hidraulikus hengerdugattyú-egység 13 munkatereibe merülnek, és a 11 dugattyú eltolásakor a 14 kettős nyíl valamelyik irányában a megfelelő 13 munkatérből közeg kerül kipréselésre. A hidraulikus csatlakozók a mindenkori 13 munkatér kívül fekvő 15 áttöréseibe torkollnak. A kulisszakő itt 8 számmal van jelölve, amely révén a mechanikus kapcsolat létrejön. A berendezés védelmére egy 16 gumimandzsetta szolgál.
Az 5. ábrán a 4. ábra szerinti berendezés látható felülnézetben. Mint ahogy a 4. ábrából is látható, ilyen hidraulikus hengerdugattyú-egységeknél mindkét oldalon azonos keresztmetszetek hatásosak. A hidraulikus hengerdugattyú-egység hengerének rögzítése 17 csap segítségével történik a 10 lemezen.
Mint ahogy a 6. ábrából látható, az első, mint szivattyúelem hatásos hidraulikus 7 hengerdugattyúegység 13 munkaterei 18 hidraulikus vezetékek révén a szomszédos hidraulikus 7 hengerdugattyú-egység megfelelő 13 munkaterével állnak kapcsolatban, miközben a kapcsolat úgy történik, hogy az első hidraulikus 7 hengerdugattyú-egység eltolódása minden további hidraulikus 7 hengerdugattyú-egység azonos értelmű eltolódásra van kapcsolva. Amennyiben párhuzamosan vagy sorba kapcsolt hidraulikus 7 hengerdugattyú-egységeknek egy, a szivattyúelemtől eltérő utat kell végeznie, a keresztmetszetet kell megfelelően befolyásolni, amiért a belső henger egy megfelelő tömítőelem a keresztmetszet csökkentéséhez. A 18 hidraulikus vezetékek csak egy sor szeleppel rendelkeznek, abból a célból, hogy a nyomást az üzemi feltételeknek megfelelően állandó értéken tartsák, és a meg nem engedhető helyzeteket észlelni tudják. Ezért egy rugóterhelésű 19 szelep van elrendezve, amelyre a 18 hidraulikus vezetékből a hidraulikus nyomás hat, amennyiben a nyomás a 18 hidraulikus vezetékben határérték alá esik, akkor a rugóterhelésű 19 szelep rugójának erejét záróhelyzetbe toljuk úgy, hogy a szivattyúelemként hatásos hidraulikus 7 hengerdugattyú-egység további eltolódása akadályozva van. Ebben az esetben a sínhajtás blokkolva van, és egy megfelelő zavarjel kerül továbbításra.
Egy 20 nyomástároló van, amely a túlnyomásos, illetve 21 visszacsapó szelepeken keresztül a mindenkori 18 hidraulikus vezetékkel van összekapcsolva. A túlfolyószelepek, illetve a visszacsapó szelep úgy van kialakítva, hogy nyomásnövekedés esetén, például hőemel3
HU 220 656 Bl kedésből származó folyadéktágulás miatt a 20 nyomástároló nyomás alá kerül és fordítva, kismértékű folyadéknyomás-csökkenés következik be a hidraulikus 20 nyomástárolóból a 18 hidraulikus vezetékbe. Csupán valamilyen szivárgás esetén, vagy ennek megfelelő nyomásesés esetén a 20 nyomástárolóba is rugóterhelésű 19 szelepek válnak hatásossá.
A 7. ábrán a hidraulikus rudazat egyszerűsített képe látható. A 6. ábra hivatkozási számait a 7. ábrán is megtartottuk. Amennyiben az egyszerű kialakításnál mint amilyen a 7. ábrán látható - itt kisebb számú szelep kerül alkalmazásra, miközben ugyanaz a hatás érhető el. Itt is az olajelcsöpögés vagy olajvesztés kiegyenlítésére az egész hidraulikai körfolyamatra egy 20 nyomástároló van kapcsolva, és így a hidraulikafolyadék egy 21 visszacsapó szelep működésekor a 2 nyomástárolóba visszavezetésre kerül. Az előfeszített szelepek, illetve a 19 biztonsági szelep a dugattyútároló tárolónyomásának hatása alatt van. Túlnyomás különösen melegítéskor, a napsugárzástól következhet. A 7. ábra szerinti megoldásnál a dugattyúterek ismét sorba vannak kapcsolva egymással, és ugyanúgy a szivattyúelem előfeszített szeleppel, illetve biztonsági 19 szeleppel van ellátva. Mindkét összekötő vezeték külön, túlnyomásos szelepekkel van biztosítva.
A 8. ábrán látható hidraulikus 7 hengerdugattyúegység olyan változata látható, amelynél az 5 tolórudak végén kapaszkodnak. Elvileg a változtatott 7 hengerdugattyú-egységek ugyanazt a célt szolgálják, mint az
1. ábra szerinti, miközben azonban az eltolódás funkciója balra, illetve jobbra van szétválasztva, és nincs közös dugattyú a két külön munkatér számára.
A 9. ábra szintén egy hidraulikus hengerdugattyúegység egy változatát szemlélteti. Itt is a cél szerint azonos munkafelületek vannak a folyadéknyomás számára és a kialakítás olyan, hogy mindkét 13 munkatérben minden esetben azonos keresztmetszetek vannak, és ezek a dugattyúkat azonos hatásra késztetik. A 22 dugattyú egy 23 dugattyúrúddal van összekötve, és ebben az esetben a gyűrűs felület mindig nyomás alá kerül, azaz hatásossá válik. A továbbiakban ennél a megoldásnál azonos alkatrészek vannak, mint a 6. és 7. ábrákon bemutatott megoldásoknál és itt is ugyanazokat a hivatkozási számokat alkalmazzuk. A 6. és 7. ábrák szerinti megoldástól eltérően itt egy blokkolás következik be valamelyik 7 hengerdugattyú-egységben bekövetkező nyomásesésnél, és az összes 13 munkatér megfelelő biztonsági szelepekkel van ellátva.
A 10. és 11. ábrákon egy 7 hengerdugattyú-egység 13 munkaterei 24 vezeték útján furat formájában össze vannak kapcsolva, miközben 25 felütközőszelepek vannak beépítve. Ezek a szelepek arra hatnak megfelelő beállítás esetén, hogy pontos, úttól függő állás jöjjön létre, aminek következtében az alternatív lehetséges keresztmetszet-változásoktól el lehet tekinteni.
Az egyes állítóutak durván az átmérőviszonyok rögzítésével adhatók meg, míg a felütközőszelepek a pontos, részletes beállítást teszik lehetővé mindegyik átállítási folyamat után a felütköző szelepek referencia bekapcsolásával létrejön az új beállítás. A dugattyú eltolódása valamilyen beragadás révén így a bekövetkezett átállítási folyamatok után megszüntethető.
Ezen beállítható felütközőszelepek alkalmazása következtében hidraulikus azonos futás biztosítható, ami azt jelenti, hogy egyik állitóhenger tud előre futni és így nyelvbefeszülés nem következhet be. A nyelvsínek véghelyzete így célzatosan elérhető.

Claims (8)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Berendezés sínek átállítására, ahol több, egymással kapcsolt hidraulikus állítóberendezés sínhosszirányban van elrendezve, azzal jellemezve, hogy egy első mechanikus állítóberendezéssel legalább egy hidraulikus hengerdugattyú-egység (7) van kapcsolva és ennek hengertere mint szivattyúmunkatér (13) a szomszédos hidraulikus hengerdugattyú-egység (7) által alkotott állítóberendezés munkatereinek (13) hasonló értelmű mozgatására.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szivattyúelem és a hidraulikus állítóberendezések egy-egy úszódugattyúval (22), illetve dugattyúval (11) két munkatér (13) között vezetve egy hengerben vannak, míg az egymással szemben fekvő munkaterek (13) az úszódugattyú (22), illetve dugattyú (11) bemerülő homlok- vagy gyűrűs felületei azonos keresztmetszeti felületek.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szivattyúelem dugattyúja (22), illetve dugattyúja (11) egy csapággyal, különösen egy kulisszakővel (8) gyűrűs horonnyal vagy ágyazószemmel rendelkezik szabad végei között, és hogy a csapágy a henger egy áttörésén kiugorva, vagy két helyhez kötött rögzített henger között van elrendezve.
  4. 4. A 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a dugattyú (22) egy átmenő és a hengert tömítetten áttörő dugattyúrúddal (23) mereven össze van kötve, és a dugattyúrúd (23) vagy a henger helyhez kötötten rögzítve van.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hengerdugattyú-egység (7) visszacsapó szelepek (21) révén egy nyomástárolóval (20) össze vannak kötve.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a visszacsapó szelepek (21) szabályozható visszacsapó szelepekként vannak kialakítva.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szivattyúmunkaterek (13) egy nyomásszabályzott hidraulikus szelephez (19) vannak csatlakoztatva, amely egy megadott nyomás alá csökkenés esetén záróhelyzetbe kerül.
  8. 8. A 2-4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hengerdugattyú-egység (7) két munkatere (13) közül az egyik összekötő vezetékébe felütközőszelep (25) van elrendezve.
HU9600280A 1994-06-24 1995-06-21 Berendezés sínek átállítására HU220656B1 (hu)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT14094 1994-06-24
AT75895 1995-05-03
PCT/AT1995/000125 WO1996000160A1 (de) 1994-06-24 1995-06-21 Einrichtung zum umstellen von weichen

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9600280D0 HU9600280D0 (en) 1996-04-29
HUT74373A HUT74373A (en) 1996-12-30
HU220656B1 true HU220656B1 (hu) 2002-03-28

Family

ID=25591595

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9600280A HU220656B1 (hu) 1994-06-24 1995-06-21 Berendezés sínek átállítására

Country Status (19)

Country Link
US (1) US5687935A (hu)
EP (1) EP0715580B1 (hu)
CN (1) CN1058670C (hu)
AT (1) ATE172416T1 (hu)
BG (1) BG62563B1 (hu)
CA (1) CA2170128C (hu)
CZ (1) CZ282833B6 (hu)
DE (1) DE59503982D1 (hu)
DK (1) DK0715580T3 (hu)
EE (1) EE9600027A (hu)
ES (1) ES2122623T3 (hu)
FI (1) FI113160B (hu)
HU (1) HU220656B1 (hu)
NO (1) NO960729D0 (hu)
PL (1) PL177783B1 (hu)
RO (1) RO117012B1 (hu)
RU (1) RU2128746C1 (hu)
SK (1) SK14996A3 (hu)
WO (1) WO1996000160A1 (hu)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT403462B (de) * 1995-05-03 1998-02-25 Vae Ag Einrichtung zum umstellen von weichen
GB9524541D0 (en) * 1995-11-30 1996-01-31 Westinghouse Brake & Signal Point drive unit
AT403463B (de) * 1995-12-14 1998-02-25 Vae Ag Einrichtung zum sichern der endlagen von weichen- und kreuzungsstellantrieben
DE19631174A1 (de) * 1996-08-05 1998-02-12 Butzbacher Weichenbau Gmbh Stelleinrichtung
IT1298019B1 (it) * 1997-10-22 1999-12-20 Sasib Railway Spa Cassa di manovra per scambi ferroviari, ferrotranviari, o simili.
AT407369B (de) * 1998-04-07 2001-02-26 Vae Ag Einrichtung zum umstellen der beweglichen teile von schienenweichen oder -kreuzungen
US6164602A (en) * 1999-02-17 2000-12-26 Abc Rail Products Corporation Railroad frog assembly with multi-position holdback
AU4384699A (en) * 1999-06-01 2000-12-18 Gabor Horvath Driving gear for points
AT5706U1 (de) 2001-05-07 2002-10-25 Vae Eisenbahnsysteme Gmbh Verfahren zum einbauen von weichen in geleise sowie weiche zur durchführung dieses verfahrens
AT5757U1 (de) * 2001-07-31 2002-11-25 Vae Eisenbahnsysteme Gmbh Einrichtung zum umstellen von weichen
ITMI20061647A1 (it) * 2006-08-28 2008-02-29 Gen Electric Motore idraulico per scambi ferroviari
EP2192020B1 (en) * 2008-11-27 2011-11-09 ALSTOM Transport SA Device for moving railroad switch points, particulary high-speed ones and method for moving railroad switch points
EP2418135B1 (en) * 2010-07-22 2013-04-17 ALSTOM Transport SA Method and oil-hydraulic control unit for supplying oil-hydraulic actuators in switch machines of railway points
CN102602427B (zh) * 2011-11-16 2015-06-24 天津辉煌路阳科技有限公司 电动液压转辙机
CN102582663B (zh) * 2011-11-16 2015-03-18 北京国铁路阳技术有限公司 一种电动液压转辙机用同步传动机构
CN102582662B (zh) * 2011-11-16 2015-06-24 天津辉煌路阳科技有限公司 一种电动液压转辙机用液压总成
JP6243258B2 (ja) * 2014-02-28 2017-12-06 株式会社京三製作所 接着照査器およびid設定装置
CN115162072A (zh) * 2022-07-21 2022-10-11 中铁六局集团有限公司 采用液压同步控制设备进行道岔横移的装置及施工方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR586627A (fr) * 1924-09-26 1925-03-31 Signaux Entr Electriques Dispositif de manoeuvre des aiguilles de chemin de fer avec contrôle de la positionde ces aiguilles
US2367716A (en) * 1943-04-17 1945-01-23 Union Switch & Signal Co Apparatus for controlling railway switches
DE1005112B (de) * 1955-01-25 1957-03-28 Fritz Gruender Maschinenfabrik Weichenstellanlage, insbesondere fuer Grubenbahnen
DE1105450B (de) * 1956-07-26 1961-04-27 Hans Joachim Von Hippel Dr Ing Elektrohydraulisches Verstellgeraet, insbesondere Weichenstellvorrichtung
DE2051882C2 (de) * 1970-10-22 1975-03-06 Elektro-Thermit Gmbh, 1000 Berlin Zungenweiche mit zwei Zungenpaaren aus Gleisabschnitten des Stamm- und des Zweiggleises
DE2144564A1 (de) * 1971-09-06 1973-03-15 Siemens Ag Weichenstellsystem fuer eisenbahnanlagen mit schlankweichen
FR2196619A5 (hu) * 1972-08-17 1974-03-15 Sncf
FR2280537A2 (fr) * 1974-08-02 1976-02-27 Sncf Dispositif hydraulique de manoeuvre d'aiguillages, a commande electrique
IN147860B (hu) * 1977-02-03 1980-07-26 Westinghouse Brake & Signal
DE2817782C3 (de) * 1978-04-22 1981-02-19 Elektro-Thermit Gmbh, 1000 Berlin Zungenweiche
IT1242226B (it) * 1990-10-10 1994-03-03 Sasib Spa Dispositivo di manovra per deviatoi ferroviari, in particolare per linee ad alta velocita'

Also Published As

Publication number Publication date
EE9600027A (et) 1996-06-17
US5687935A (en) 1997-11-18
FI113160B (fi) 2004-03-15
EP0715580A1 (de) 1996-06-12
CZ52696A3 (en) 1996-06-12
FI960830A0 (fi) 1996-02-23
SK14996A3 (en) 1996-06-05
ATE172416T1 (de) 1998-11-15
CN1058670C (zh) 2000-11-22
PL177783B1 (pl) 2000-01-31
WO1996000160A1 (de) 1996-01-04
DK0715580T3 (da) 1999-06-28
HU9600280D0 (en) 1996-04-29
PL312937A1 (en) 1996-05-27
ES2122623T3 (es) 1998-12-16
DE59503982D1 (de) 1998-11-26
CZ282833B6 (cs) 1997-10-15
BG62563B1 (bg) 2000-02-29
CA2170128A1 (en) 1996-01-04
NO960729L (no) 1996-02-23
CA2170128C (en) 1999-05-11
BG100384A (bg) 1996-10-31
RO117012B1 (ro) 2001-09-28
RU2128746C1 (ru) 1999-04-10
NO960729D0 (no) 1996-02-23
HUT74373A (en) 1996-12-30
EP0715580B1 (de) 1998-10-21
CN1130892A (zh) 1996-09-11
FI960830A (fi) 1996-02-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU220656B1 (hu) Berendezés sínek átállítására
DE69129704T2 (de) Betätigungsvorrichtung für Eisenbahnweichen, insbesondere für Hochgeschwindigkeitsbahnen
EP0825943B1 (de) Einrichtung zum umstellen von weichen
DE102016214364B3 (de) Hydrauliksystem für ein Automatikgetriebe eines Kraftfahrzeugs
DE102016214367B3 (de) Hydrauliksystem für ein Automatikgetriebe eines Kraftfahrzeugs
SU1404693A1 (ru) Гидравлический шаговый привод
DE2557574A1 (de) Hydraulischer weichenantrieb
DE3916696C2 (de) Weichenantrieb mit Linearantrieb
EP1459954A1 (en) Railway points actuating system
EP1605171B1 (de) Druckmittelbetriebener Arbeitszylinder mit mechanischer Wegsperrung im drucklosen Zustand
CN1209262C (zh) 致动器装置
CZ20898U1 (cs) Akcní clen hydraulického záveru s mechanickým uzamykáním a závorováním
DE1945485B2 (de) Vorrichtung zum Verstellen der Dichtspalte umlaufender Regenerativ-Lufrvorwärmer
CH520009A (de) Elektrohydraulischer Antrieb zum Umstellen von auffahrbaren und nichtauffahrbaren Weichen in Eisenbahnanlagen
AT401256B (de) Einrichtung zum umstellen von weichen
DE2523184A1 (de) Vorrichtung zum gleichmaessigen verschieben mehrerer hydraulischer stempel
SU1118811A1 (ru) Гидроцилиндр двухстороннего действи
RU1813936C (ru) Двойной гидрозамок
EP0068252A2 (de) Druckmediumbetriebene Linear-Antriebsvorrichtung
DE2740392A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum ausgleich von laengenaenderungen von wanderrosten
SU956855A1 (ru) Золотниковый клапан
SU1043408A1 (ru) Запорное устройство с дистанционным гидравлическим управлением
EP0298017A2 (de) Radialpresse
DE8429367U1 (de) Hydropneumatische Antriebsvorrichtung

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees