PL177783B1 - Urządzenie do przestawiania zwrotnic - Google Patents

Urządzenie do przestawiania zwrotnic

Info

Publication number
PL177783B1
PL177783B1 PL95312937A PL31293795A PL177783B1 PL 177783 B1 PL177783 B1 PL 177783B1 PL 95312937 A PL95312937 A PL 95312937A PL 31293795 A PL31293795 A PL 31293795A PL 177783 B1 PL177783 B1 PL 177783B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
piston
cylinder
hydraulic
hydraulic cylinder
working chambers
Prior art date
Application number
PL95312937A
Other languages
English (en)
Other versions
PL312937A1 (en
Inventor
Gerald Durchschlag
Herbert Achleitner
Original Assignee
Vae Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vae Ag filed Critical Vae Ag
Publication of PL312937A1 publication Critical patent/PL312937A1/xx
Publication of PL177783B1 publication Critical patent/PL177783B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61LGUIDING RAILWAY TRAFFIC; ENSURING THE SAFETY OF RAILWAY TRAFFIC
    • B61L5/00Local operating mechanisms for points or track-mounted scotch-blocks; Visible or audible signals; Local operating mechanisms for visible or audible signals
    • B61L5/04Fluid-pressure devices for operating points or scotch-blocks
    • B61L5/045Fluid-pressure devices for operating points or scotch-blocks using electrically controlled fluid-pressure operated driving means

Landscapes

  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Actuator (AREA)
  • Fluid-Pressure Circuits (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)
  • Massaging Devices (AREA)
  • Measuring Pulse, Heart Rate, Blood Pressure Or Blood Flow (AREA)
  • Structure Of Transmissions (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Motor Or Generator Current Collectors (AREA)
  • Confectionery (AREA)
  • Power Steering Mechanism (AREA)
  • Pens And Brushes (AREA)
  • Transmitters (AREA)
  • Investigation Of Foundation Soil And Reinforcement Of Foundation Soil By Compacting Or Drainage (AREA)
  • Accommodation For Nursing Or Treatment Tables (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Reciprocating Pumps (AREA)
  • Keying Circuit Devices (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do przestawiania zwrotnic, w którym kilka sprzezonych ze soba hydraulicznie urzadzen nastawczych jest rozmieszczonych z przemieszczeniem w kierunku wzdluznym szyn, znamienne tym, ze z pierwszym mechanicznym urzadzeniem nastawczym jest polaczony przynajmniej jeden hydrauliczny zespól cylindrowo-tlokowy (7), którego cylindryczna pompowa komora robocza (13) jest polaczona w ukladzie szeregowym z komorami roboczymi (13) kolejnych sasiednich urzadzen nastawczych, utworzonych przez hydrauliczne zespoly cylindrowo-tlokowe (7). ( 1 1 ) 177783 ( 1 3 ) B 1 F IG . 1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do przestawiania zwrotnic, w którym kilka sprężonych ze sobą hydraulicznych urządzeń nastawczych jest rozmieszczonych z przemieszczeniem w kierunku wzdłużnym szyn.
Wiadomo, że w tego rodzaju urządzeniach do przestawiania zwrotnic, połączenie poszczególnych zamknięć jest realizowane za pomocą mechanicznego zespołu drążkowego. Ale takie mechaniczne połączenie kilku urządzeń nastawczych lub zamknięć wymaga stosunkowo dużo miejsca i dużej ilości różniących się detali. Poza tym tego rodzaju połączenie mechaniczne utrudnia podbijanie urządzenia zwrotnicowego oraz powoduje niekorzystne jednostronne rozłożenie mas na zwrotnicy.
Znane jest już z patentu europejskiego EP-A2 0480 303 hydrauliczne urządzenie nastawcze, w którym stacja hydrauliczna wysterowywuje kilka pojedynczych cylindrów przestawczych. Z
177 783 niemieckiego opisu DE-B2 1952823 znane są natomiast różne układy do szeregowego lub równoległego przestawiania kilku tego rodzaju hydraulicznych urządzeń nastawczych.
Niemiecki opis DE 2144564 Al opisuje hydrauliczny układ do przestawiania zwrotnic, w którym włączony w szereg cylinder nastawczy jest zasilany ciśnieniem z pompy za pomocą uruchamianego elektromechanicznie zaworu sterującego.
Każde z tych znanych hydraulicznych urządzeń nastawczych wymaga oddzielnego hydraulicznego agregatu napędowego, co w efekcie daje stosunkowo kosztownąkonstrukcję.
Celem wynalazku jest stworzenie urządzenia, które w prosty sposób można będzie później zamontować w istniejących urządzeniach do przestawiania zwrotnic, i które pozwolą uniknąć nakładów na dodatkowy agregat napędowy i na stosunkowo kosztowny układ sterowania. W szczególności celem wynalazku jest zapewnienie wysokiej niezawodności i odporności na zakłócenia prostej konstrukcji, wymagającej tylko niewielu różnych części. Wreszcie urządzenie według wynalazku ma być wykorzystywane w prosty sposób j ako zamiennik dla mechanicznych urządzeń znanej konstrukcji, ażeby usprawnić podbijanie urządzenia zwrotnicowego i uniknąć jednostronnego rozłożenia mas na zwrotnicy.
Urządzenie do przestawiania zwrotnic według wynalazku charakteryzuje się tym, że z pierwszym mechanicznym urządzeniem nastawczym jest połączony przynajmniej jeden hydrauliczny zespół cylindrowo-tłokowy, którego cylindryczna pompowa komora robocza jest połączona w układzie szeregowym z komorami roboczymi kolejnych sąsiednich urządzeń nastawczych, utworzonych przez hydrauliczne zespoły cylindrowo-tłokowe.
Korzystnie, hydrauliczne zespoły cylindrowo-tłokowe zawierają po jednym pływającym tłoku lub nurniku, prowadzonym w cylindrze pomiędzy dwiema komorami roboczymi, przy czym przeciwległe względem siebie powierzchnie czołowe lub pierścieniowe tłoka lub nurnika mają identyczną powierzchnię przekroju.
Korzystnie, tłok lub nurnik mają łożysko, zwłaszcza kamień jarzmowy z rowkiem pierścieniowym albo ucho łożyskowe między jego wolnymi końcami, wystające z wycięcia cylindra lub umieszczone między dwoma stałymi cylindrami.
Korzystnie, tłok jest połączony sztywno z tłoczyskiem przechodzącym szczelnie przez cylinder, przy czym tłoczysko lub cylinder ustalone są nieruchomo, a w przewodzie łączącym obie komory robocze zespołu cylindrowo-tłokowego znajdują się zawory zderzakowe.
Korzystnie, komory robocze zespołów cylindrowo-tłokowych połączone są przez zawory nadciśnieniowe z akumulatorem ciśnieniowym, przy czym zwłaszcza zawory nadciśnieniowe są wysterowywanymi zaworami zwrotnymi.
Korzystnie, do każdej pompowej komory roboczej dołączony jest jeden sterowany ciśnieniowo zawór bezpieczeństwa.
W rozwiązaniu według wynalazku, z pierwszym mechanicznym urządzeniem nastawczym jest połączony przynajmniej jeden hydrauliczny zespół cylindrowo-tłokowy, którego lub też których komory cylindrowe jako pompowe komory robocze są połączone szeregowo, czyli w jednakowo skierowany napęd, z komorami roboczymi sąsiednich urządzeń nastawczych, utworzonych przez hydrauliczne zespoły cylindrowo-tłokowe. Dzięki wykorzystaniu pierwszego zespołu cylindrowo-tłokowego jako elementu pompowego można zrezygnować z kosztownych agregatów napędowych.Podczas przestawiania, zespół pompowy wypiera płyn roboczy z danej komory roboczej do komór roboczych identycznie zbudowanych zespołów cylindrowo-tłokowych, dzięki czemu można uzyskać bezpośrednie sprzężenie z sąsiednimi zespołami cylindrowo-tłokowymi. W efekcie, takie urządzenie z identycznie zbudowanymi zespołami cylindrowo-tłokowymi umożliwia powstanie bardzo prostej konstrukcji, przy czym do połączenia sąsiednich zespołów cylindrowo-tłokowych konieczne są tylko odpowiednie przewody hydrauliczne. Połączenie realizuje się tak, aby sąsiednie zespoły cylindrowo-tłokowe powodowały przestawienie w tym samym kierunku, gdy czynnik hydrauliczny jest wyciskany z pierwszego biernego zespołu cylindrowo-tłokowego, napędzanego mechanicznym urządzeniem nastawczym.
Jeżeli element pompowy i hydrauliczne urządzenia nastawcze zawierają po jednym pływającym tłoku łub nurniku, przy czym każdorazowo wchodzące w naprzeciwległe, komory
177 783 robocze powierzchnie czołowe lub powierzchnie pierścieniowe tłoka lub nurnika mają identyczną powierzchnię przekroju, to taki pływający tłok lub nurnik stanowi prosty, niezawodny element o zwartej konstrukcji, który zajmuje mało miejsca i można go umieścić w potrzebnym miejscu. Zasadnicza korzyść polega na tym, że czynnik hydrauliczny działa każdorazowo na identyczne powierzchnie przekrojów, dzięki czemu uzyskuje się ruch synchroniczny.
Jeżeli potrzebne jest przestawianie nieliniowe, to w tego rodzaju ukształtowaniu można dokonać łatwo odpowiedniej korekty przekroju za pomocą uszczelek lub pakietów uszczelniających, żeby przy niezmiennej objętości wyporowej zapewnić wymaganą drogę przestawiania. Takie hydrauliczne urządzenie nastawcze z pływającymi tłokami lub nurnikami ma więc zwartą budowę i umożliwia łatwe dopasowanie do danych potrzeb.
Powierzchnia pierścieniowa tłoka może zapewnić wymagany identyczny przekrój roboczy w obu kierunkach przesuwu. W takim przypadku szczególnie prostą konstrukcję uzyskuje się przez to, że tłok jest połączony sztywno z przechodzącym szczelnie przez cylinder tłoczyskiem i że ustalone jest nieruchomo tłoczysko albo cylinder.
Określone nadciśnienie względem ciśnienia atmosferycznego pozwala zapewnić w urządzeniu wysoką niezawodność. Kompensuje się w ten sposób wahania temperatury, które mogłyby spowodować zmianę ciśnienia. W przypadku wysokiej temperatury pracy, dzięki wysterowaniu zaworów zwrotnych czynnik pośredniczący jest tłoczony do akumulatora ciśnieniowego, natomiast w razie obniżania się ciśnienia w układzie może być ono odtworzone poprzez zawory zwrotne. Nawet po wystąpieniu nieszczelności w układzie przewodów, należy zagwarantować niezawodność działania w tym ukształtowaniu, poprzez odpowiednie ostrzeżenie. W związku z tym, do pompowych komór roboczych dołącza się po jednym sterowanym ciśnieniowo zaworze suwakowym, który po spadku ciśnienia poniżej zadanej granicy przechodzi w położenie zamknięcia, co zapewnia zablokowanie wszystkich urządzeń nastawczych. Zablokowanie to byłoby sygnalizowane w odpowiednim miejscu przez mechaniczny napęd nastawczy i jego odpowiednie przyrządy kontrolne, co umożliwi natychmiastowe usunięcie uszkodzenia.
Altematywnądo zmiany przekroju metodę wysterowania zróżnicowanej wzdłuż toku szyn pozycji przestawienia stanowi takie ukształtowanie, w którym umieszczono zawory zderzakowe w łączącym obie komory robocze zespołu cylindrowo-tłokowego przewodzie, na przykład w postaci otworu. Połączenie to jest przerwane, lub występuje w nim przepływ, zależnie od położenia tłoka lub nurnika, przy czym można uzyskać dokładnie zadaną pozycję.
Wynalazek w przykładach wykonania jest przedstawiony schematycznie na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widziany z góry fragment zwrotnicy szynowej, fig. 2 - szczegół połączenia zespołu cylindrowo-tłokowego z mechanicznym drążkiem suwakowym, fig. 3 fragment połączenia pokazanego na fig. 2 w powiększeniu, fig. 4 - hydrauliczny zespół cylindrowo-tłokowy pokazany w powiększeniu i częściowo w przekroju, fig. 5 - widok z góry na przedmiot z fig. 4, fig. 6 - schemat połączenia hydraulicznego poszczególnych zespołów cylindrowo-tłokowych, fig. 7 - odmienne ukształtowanie połączenia hydraulicznego, fig. 8 alternatywne rozmieszczenie hydraulicznych zespołów cylindrowo-tłokowych w torze i fig. 9, 10, 11 - kolejne schematy następnych alternatywnych uksztaltowań zespołów cylindrowo -tłokowych urządzenia do przestawiania zwrotnic według wynalazku.
Na figurze 1 zaznaczono schematycznie szyny 1 połączone podkładami 2. W strefie zwrotnicy, oprócz znormalizowanych szyn 1, przewidziano szyny iglicowe 3, które są doprowadzane do odpowiedniej pozycji za pomocą napędu nastawczego 4. Napęd nastawczy 4 działa przy tym na szyny iglicowe 3 poprzez drążki suwakowe 5, które sprzężone są za pośrednictwem środkowego odczepu 6 z hydraulicznym zespołem cylindrowo-tłokowym 7. Uwidocznione są także dodatkowe hydrauliczne zespoły cylindrowo-tłokowe 7 w toku szyn, sprzężone każdorazowo drążkami suwakowymi 5 i urządzeniami zamykającymi.
Na figurze 2 przedstawiono sposób mechanicznego połączenia hydraulicznych zespołów cylindrowo-tłokowych 7 z drążkami suwakowymi 5. Zespoły cylindrowo-tłokowe 7 mają kamień jarzmowy 8, w który wchodzi sworzeń 9 drążka suwakowego 5. Po uruchomieniu drążka
177 783 suwakowego 5 następuje przesuw kamienia jarzmowego 8, a więc i tłoków hydraulicznych zespołów cylindrowo-tłokowych 7, w związku z czym wyciskany jest z danej komory roboczej czynnik ciśnieniowy.
Na figurze 3 pokazano sposób ustalenia hydraulicznych zespołów cylindrowo-tłokowych 7 na podkładzie 2. Do ustalenia wykorzystuje się kątownik blaszany 10 zamocowany na podkładzie 2. Hydrauliczne zespoły cylindrowo-tłokowe 7 zajmują przy tym stosunkowo mało miejsca, a więc nie utrudnia to podbijania podtorza.
Działanie hydraulicznych zespołów cylindrowo-tłokowych 7 i ich korzystne ukształtowanie objaśniono z pomocąfig. 4 i 5, gdzie pokazano hydrauliczny zespół cylindrowo-tłokowy 7 mający nurnik 11. Nurniki 11 wchodzą przez uszczelki 12 w odpowiednie komory robocze 13 hydraulicznych zespołów cylindrowo-tłokowych 7 i przy przesuwie nurnika 11 w jednym z kierunków zaznaczonych strzałką podwójną 14 następuje wyciskanie czynnika ciśnieniowego z odpowiedniej komory roboczej 13. Przyłącza hydrauliczne wchodząna zewnętrzne wycięcia 15 w danej komorze 13. Kamień jarzmowy 8 stanowi sprzężenie mechaniczne. Do ochrony urządzenia przewidziano ponadto gumowy rękaw uszczelniający 16.
Na figurze 5 przedstawiono urządzenie z fig. 4, widziane z góry. Jak to wynika również z fig. 4, w takim ukształtowaniu hydraulicznego zespołu 7 czynne sąpo obu stronach jednakowe przekroje. Cylinder zespołu hydraulicznego jest ustalony sworzniami 17 na kątowniku blaszanym 10.
Na figurze 6 widać, że komory robocze 13 pierwszego, działającego jak element pompowy, hydraulicznego zespołu cylindrowo-tłokowego 7 są połączone przewodami hydraulicznymi 18 z odpowiednimi komorami roboczymi 13 sąsiednich hydraulicznych zespołów cylindrowo-tłokowych 7, przy czym połączenie to wykonano tak, że przy przesuwie pierwszego zespołu hydraulicznego będącego elementem pompowym następuje sprzężenie wszystkich następnych hydraulicznych zespołów cylindrowo-tłokowych 7 w tym samym kierunku przesuwu.
Jeżeli zespoły hydrauliczne połączone równolegle lub szeregowo mają wykonać przesuw różny od drogi przesuwu zespołu hydraulicznego wykorzystywanego jako element pompowy, to trzeba odpowiednio wpłynąć na przekrój. W związku z tym, we wnętrzu cylindra można umieścić odpowiednią uszczelkę zmniejszającą przekrój. Przewody hydrauliczne 18 zawierają teraz szereg zaworów, żeby stabilizować ciśnienie w warunkach roboczych i niezawodnie wykrywać niedopuszczalne sytuacje. W szczególności przewidziano sprężynujący zawór bezpieczeństwa 19, który jest obciążony ciśnieniem hydraulicznym w przewodach hydraulicznych 18. Gdy ciśnienie to spadnie poniżej wartości granicznej, siła sprężyny spowoduje zamknięcie sprężynującego zaworu bezpieczeństwa 19, co zablokuje dalszy przesuw zespołu hydraulicznego cylindrowo-tłokowego 7, działającego jak element pompowy. W tym przypadku blokuje się napęd zwrotnicy i generowany jest odpowiedni sygnał zakłócenia.
Przewidziano także akumulator ciśnieniowy 20, który połączono z odpowiednimi przewodami hydraulicznymi 18 poprzez zawory nadmiarowe lub zwrotne zawory nadciśnieniowe 21. Te zawory nadciśnieniowe 21 połączono tak, że przy wzroście ciśnienia, z powodu rozszerzalności termicznej, płyn jest tłoczony do akumulatora ciśnieniowego 20 i odwrotnie, przy nieznacznym obniżeniu się ciśnienia, płyn jest wyciskany z akumulatora ciśnieniowego 20 do przewodów hydraulicznych 18. Dopiero w razie przecieku i odpowiedniego spadku ciśnienia także w akumulatorze ciśnieniowym 20 zadziałają sprężynujące zawory bezpieczeństwa 19.
Na figurze 7 przedstawiono uproszczone ukształtowanie hydraulicznego układu drążkowego, przy czym utrzymano bez zmian odnośniki jak na fig. 6. Jak wynika z fig. 7, za pomocą mniejszej ilości zaworów można stworzyć zadowalające rozwiązanie i uzyskać identyczny efekt. Z myślą o kompensacji przecieków oleju również i tu podłączono do całego obiegu hydraulicznego akumulator ciśnieniowy 20, tak że po zadziałaniu zaworu nadciśnieniowego 21 płyn hydrauliczny powraca do akumulatora ciśnieniowego 20. Zawory sprężynujące lub też zaworu bezpieczeństwa 19 zasilane są ciśnieniem akumulatora tłokowego. Nadciśnienie może powstać w szczególności wskutek silnego nagrzania promieniami sło- necznymi. Na fig. 7 komory tłokowe połączone są ze sobą szeregowo, przy czym element pompowy wyposażono znów w zawory sprężynujące lub zawory
177 783 bezpieczeństwa 19. Z kolei oba przewody połączeniowe zabezpieczono oddzielnie zaworami nadciśnieniowymi.
W odwzorowaniu według fig. 8 przewidziano odmienne hydrauliczne zespoły cylindrowo -tłokowe 7, z których każdy zaczepiony jest za końce drążków suwakowych 5. W zasadzie te odmienne zespoły cylindrowo-tłokowe 7 spełniąjąten sam cel jak w ukształtowaniu według fig.
1, przy czym oddzielono od siebie funkcje przesunięć w lewo lub w prawo i nie wykorzystuje się wspólnego nurnika lub tłoka do obu komór roboczych.
Na figurze 9 widać odmienne ukształtowanie hydraulicznych zespołów cylindrowo tłokowych 7. W ukształtowaniu tym, w obu komorach roboczych 13 czynne są każdorazowo identyczne przekroje tłoka, żeby obciążać płynem roboczym jednakowe powierz- chnie robocze. Tłok 22 połączony jest z tłoczyskiem 23 i w tym przypadku czynna jest lub obciążana każdorazowo powierzchnia pierścieniowa. Poza tym wykorzystuje się tu takie same części konstrukcyjne jak w ukształtowaniu według fig. 6 lub 7 i zastosowano identyczne odnośniki. Inaczej niż w ukształtowaniu według fig. 6 lub 7, blokada działa tu bezpośrednio po spadku ciśnienia w którymś z zespołów cylindrowo-tłokowych 7 i wszystkie komory robocze 13 wyposażone są w odpowiednie zawory bezpieczeństwa.
Na figurach l0 i 1 1 komory robocze 13 zespołu cylindrowo-tłokowego 7 połączono ze sobą przewodem 24 w postaci otworu, przy czym w przewodzie łączącym obie komory robocze zamontowano zawory zderzakowe 25. Te zawory zderzakowe 25 po odpowiednim nastawieniu powodują dokładne wymagane przemieszczenie, dzięki czemu można zrezygnować z możliwych alternatywnie zmian przekroju.
Poszczególne drogi przestawiania tych zamknięć można zadawać zgrubnie przez ustalenie stosunku średnic, przy czym zawory zderzakowe 25 pozwalają na dokładne ustawienie, polegające na wyregulowaniu drogi nurnika 11 przez nastawienie dna cylindra względem zaworu zderzakowego 25. Po każdym przestawieniu układ porównawczy zaworów zderzakowych 25 powoduje ponowne wyregulowanie. Tak więc po przestawieniu i ponownym wyregulowaniu eliminuje się przesunięcie tłoka wskutek przecieków-.
Dzięki wykorzystaniu tych nastawnych zaworów zderzakowych 25 uzyskuje się współbieżność hydrauliczną, tzn. nie ma wybiegania żadnego cylindra nastawczego, a więc nie występują naprężenia w iglicach. Osiąga się w ten sposób celowe położenia krańcowe szyn iglicowych 3.
ΠΊ 783
177 783
FIG. 2
10.
FIG. 3
FIG. 5
177 783
7 13
FIG. 6
177 783
FIG. 7
177 783
177 783
FIG. 9
177 783
7 13
FIG. 10
177 783
FIG. 11
177 783
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz. Cena 4,00 zł.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do przestawiania zwrotnic, w którym kilka sprzężonych ze sobą hydraulicznie urządzeń nastawczych jest rozmieszczonych z przemieszczeniem w kierunku wzdłużnym szyn, znamienne tym, że z pierwszym mechanicznym urządzeniem nastawczym jest połączony przynajmniej jeden hydrauliczny zespół cylindrowo-tłokowy (7), którego cylindryczna pompowa komora robocza (13) jest połączona w układzie szeregowym z komorami roboczymi (13) kolejnych sąsiednich urządzeń nastawczych, utworzonych przez hydrauliczne zespoły cylindrowo-tłokowe (7).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że hydrauliczne zespoły cylindrowo -tłokowe (7) zawierają po jednym pływającym tłoku (22) prowadzonym w cylindrze pomiędzy dwiema komorami roboczymi (13), przy czym przeciwległe względem siebie powierzchnie czołowe lub pierścieniowe tłoka (22) mają identyczną powierzchnię przekroju.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że tłok (22) ma łożysko, zwłaszcza kamień jarzmowy (8) z rowkiem _ pierścieniowym albo ucho łożyskowe między jego wolnymi końcami, wystające z wycięcia cylindra lub umieszczone między dwoma stałymi cylindrami.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że tłok (22) jest połączony sztywno z tłoczyskiem (23) przechodzącym szczelnie przez cylinder i że tłoczysko (23) lub cylinder ustalone są nieruchomo.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 2 albo 4, znamienne tym, że w przewodzie łączącym obie komory robocze (13) zespołu cylindrowo-tłokowego (7) znajdująsię zawory zderzakowe (25).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że hydrauliczne zespoły cylindrowo-tłokowe (7) zawierają po jednym nurniku (11) prowadzonym w cylindrze pomiędzy dwiema komorami roboczymi (13), przy czym przeciwległe względem siebie powierzchnie , czołowe lub pierścieniowe nurnika (11) mają identyczną powierzchnię przekroju.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że nurnik (11) ma łożysko, zwłaszcza kamień jarzmowy (8) z rowkiem pierścieniowym albo ucho łożyskowe między jego wolnymi końcami, wystające z wycięcia cylindra lub umieszczone między dwoma stałymi cylindrami.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że komory robocze (13) zespołów cylindrowo-tłokowych (7) połączone są przez zawory nadciśnieniowe (21) z akumulatorem ciśnieniowym (20).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że zawory nadciśnieniowe (21) są wysterowywanymi zaworami zwrotnymi.
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że do każdej pompowej komory roboczej (13) dołączony jest jeden sterowany ciśnieniowo zawór bezpieczeństwa (19).
PL95312937A 1994-06-24 1995-06-21 Urządzenie do przestawiania zwrotnic PL177783B1 (pl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT14094 1994-06-24
AT75895 1995-05-03
PCT/AT1995/000125 WO1996000160A1 (de) 1994-06-24 1995-06-21 Einrichtung zum umstellen von weichen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL312937A1 PL312937A1 (en) 1996-05-27
PL177783B1 true PL177783B1 (pl) 2000-01-31

Family

ID=25591595

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95312937A PL177783B1 (pl) 1994-06-24 1995-06-21 Urządzenie do przestawiania zwrotnic

Country Status (19)

Country Link
US (1) US5687935A (pl)
EP (1) EP0715580B1 (pl)
CN (1) CN1058670C (pl)
AT (1) ATE172416T1 (pl)
BG (1) BG62563B1 (pl)
CA (1) CA2170128C (pl)
CZ (1) CZ282833B6 (pl)
DE (1) DE59503982D1 (pl)
DK (1) DK0715580T3 (pl)
EE (1) EE9600027A (pl)
ES (1) ES2122623T3 (pl)
FI (1) FI113160B (pl)
HU (1) HU220656B1 (pl)
NO (1) NO960729D0 (pl)
PL (1) PL177783B1 (pl)
RO (1) RO117012B1 (pl)
RU (1) RU2128746C1 (pl)
SK (1) SK14996A3 (pl)
WO (1) WO1996000160A1 (pl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT403462B (de) * 1995-05-03 1998-02-25 Vae Ag Einrichtung zum umstellen von weichen
GB9524541D0 (en) * 1995-11-30 1996-01-31 Westinghouse Brake & Signal Point drive unit
AT403463B (de) * 1995-12-14 1998-02-25 Vae Ag Einrichtung zum sichern der endlagen von weichen- und kreuzungsstellantrieben
DE19631174A1 (de) * 1996-08-05 1998-02-12 Butzbacher Weichenbau Gmbh Stelleinrichtung
IT1298019B1 (it) * 1997-10-22 1999-12-20 Sasib Railway Spa Cassa di manovra per scambi ferroviari, ferrotranviari, o simili.
AT407369B (de) * 1998-04-07 2001-02-26 Vae Ag Einrichtung zum umstellen der beweglichen teile von schienenweichen oder -kreuzungen
US6164602A (en) * 1999-02-17 2000-12-26 Abc Rail Products Corporation Railroad frog assembly with multi-position holdback
AU4384699A (en) * 1999-06-01 2000-12-18 Gabor Horvath Driving gear for points
AT5706U1 (de) 2001-05-07 2002-10-25 Vae Eisenbahnsysteme Gmbh Verfahren zum einbauen von weichen in geleise sowie weiche zur durchführung dieses verfahrens
AT5757U1 (de) * 2001-07-31 2002-11-25 Vae Eisenbahnsysteme Gmbh Einrichtung zum umstellen von weichen
ITMI20061647A1 (it) * 2006-08-28 2008-02-29 Gen Electric Motore idraulico per scambi ferroviari
ATE532690T1 (de) * 2008-11-27 2011-11-15 Alstom Transport Sa Vorrichtung zum bewegen von weichen, speziell hochgeschwindigkeitsweichen, sowie verfahren zum bewegen von weichen
EP2418135B1 (en) * 2010-07-22 2013-04-17 ALSTOM Transport SA Method and oil-hydraulic control unit for supplying oil-hydraulic actuators in switch machines of railway points
CN102602427B (zh) * 2011-11-16 2015-06-24 天津辉煌路阳科技有限公司 电动液压转辙机
CN102582662B (zh) * 2011-11-16 2015-06-24 天津辉煌路阳科技有限公司 一种电动液压转辙机用液压总成
CN102582663B (zh) * 2011-11-16 2015-03-18 北京国铁路阳技术有限公司 一种电动液压转辙机用同步传动机构
JP6243258B2 (ja) * 2014-02-28 2017-12-06 株式会社京三製作所 接着照査器およびid設定装置

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR586627A (fr) * 1924-09-26 1925-03-31 Signaux Entr Electriques Dispositif de manoeuvre des aiguilles de chemin de fer avec contrôle de la positionde ces aiguilles
US2367716A (en) * 1943-04-17 1945-01-23 Union Switch & Signal Co Apparatus for controlling railway switches
DE1005112B (de) * 1955-01-25 1957-03-28 Fritz Gruender Maschinenfabrik Weichenstellanlage, insbesondere fuer Grubenbahnen
DE1105450B (de) * 1956-07-26 1961-04-27 Hans Joachim Von Hippel Dr Ing Elektrohydraulisches Verstellgeraet, insbesondere Weichenstellvorrichtung
DE2051882C2 (de) * 1970-10-22 1975-03-06 Elektro-Thermit Gmbh, 1000 Berlin Zungenweiche mit zwei Zungenpaaren aus Gleisabschnitten des Stamm- und des Zweiggleises
DE2144564A1 (de) * 1971-09-06 1973-03-15 Siemens Ag Weichenstellsystem fuer eisenbahnanlagen mit schlankweichen
FR2196619A5 (pl) * 1972-08-17 1974-03-15 Sncf
FR2280537A2 (fr) * 1974-08-02 1976-02-27 Sncf Dispositif hydraulique de manoeuvre d'aiguillages, a commande electrique
IN147860B (pl) * 1977-02-03 1980-07-26 Westinghouse Brake & Signal
DE2817782C3 (de) * 1978-04-22 1981-02-19 Elektro-Thermit Gmbh, 1000 Berlin Zungenweiche
IT1242226B (it) * 1990-10-10 1994-03-03 Sasib Spa Dispositivo di manovra per deviatoi ferroviari, in particolare per linee ad alta velocita'

Also Published As

Publication number Publication date
HU220656B1 (hu) 2002-03-28
FI113160B (fi) 2004-03-15
WO1996000160A1 (de) 1996-01-04
CN1130892A (zh) 1996-09-11
CA2170128C (en) 1999-05-11
NO960729L (no) 1996-02-23
ATE172416T1 (de) 1998-11-15
BG62563B1 (bg) 2000-02-29
EP0715580A1 (de) 1996-06-12
FI960830A (fi) 1996-02-23
CZ282833B6 (cs) 1997-10-15
ES2122623T3 (es) 1998-12-16
PL312937A1 (en) 1996-05-27
HU9600280D0 (en) 1996-04-29
EE9600027A (et) 1996-06-17
DE59503982D1 (de) 1998-11-26
EP0715580B1 (de) 1998-10-21
FI960830A0 (fi) 1996-02-23
BG100384A (bg) 1996-10-31
RU2128746C1 (ru) 1999-04-10
CN1058670C (zh) 2000-11-22
NO960729D0 (no) 1996-02-23
HUT74373A (en) 1996-12-30
DK0715580T3 (da) 1999-06-28
RO117012B1 (ro) 2001-09-28
CZ52696A3 (en) 1996-06-12
SK14996A3 (en) 1996-06-05
CA2170128A1 (en) 1996-01-04
US5687935A (en) 1997-11-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL177783B1 (pl) Urządzenie do przestawiania zwrotnic
CA2220083C (en) Railway switch setting device
EP0601982A1 (en) Device relating to a shock absorber
JPH1061528A (ja) 燃料噴射器内の周期的高圧に関する流体シール
CA2546436A1 (en) Machine for railway switching
US7178764B2 (en) Device for operating rail switches
EP1459954A1 (en) Railway points actuating system
CN1209262C (zh) 致动器装置
KR950015443A (ko) 선형으로 작동하는 적어도 하나의 구성요소를 조작하는 유압장치
EP0668441A1 (de) Einrichtung zur Antriebssteuerung einer Zweizylinder-Dickstoffpumpe
WO2002020327A9 (en) Actuator element of a hydraulic fluid-operated railway track lubricating system
CA1296706C (en) Device for displaying a first part relative to a second part
EP1184250B1 (de) Hydraulische Schwingungsdämpferanordnung
SU1046286A1 (ru) Привод запирающего клапана загрузочного устройства доменной печи
AT401256B (de) Einrichtung zum umstellen von weichen
SU928014A1 (ru) Гидравлический повыситель давлени
SU1089309A1 (ru) Гидравлическа система
SU1719648A1 (ru) Устройство дл выдачи сигнала в конечном положении
US8590086B1 (en) Wear resisting span lock system
GB2372308A (en) A retractable and extendable buffer assembly

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120621