HU192285B - Trestle-work structure - Google Patents

Trestle-work structure Download PDF

Info

Publication number
HU192285B
HU192285B HU7085A HU7085A HU192285B HU 192285 B HU192285 B HU 192285B HU 7085 A HU7085 A HU 7085A HU 7085 A HU7085 A HU 7085A HU 192285 B HU192285 B HU 192285B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
rods
main segment
pairs
length
press
Prior art date
Application number
HU7085A
Other languages
German (de)
English (en)
Other versions
HUT39816A (en
Inventor
Erich Braeutigam
Klaus Pflug
Harry Degenkolb
Ludwig Jugel
Original Assignee
Metalleichtbau Veb K
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Metalleichtbau Veb K filed Critical Metalleichtbau Veb K
Publication of HUT39816A publication Critical patent/HUT39816A/hu
Publication of HU192285B publication Critical patent/HU192285B/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C3/00Structural elongated elements designed for load-supporting
    • E04C3/02Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces
    • E04C3/04Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces of metal
    • E04C3/10Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces of metal prestressed
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G1/00Scaffolds primarily resting on the ground
    • E04G1/15Scaffolds primarily resting on the ground essentially comprising special means for supporting or forming platforms; Platforms
    • E04G1/152Platforms made of metal or with metal-supporting frame
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C3/00Structural elongated elements designed for load-supporting
    • E04C3/02Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces
    • E04C3/04Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces of metal
    • E04C2003/0486Truss like structures composed of separate truss elements
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C3/00Structural elongated elements designed for load-supporting
    • E04C3/02Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces
    • E04C3/04Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces of metal
    • E04C2003/0486Truss like structures composed of separate truss elements
    • E04C2003/0491Truss like structures composed of separate truss elements the truss elements being located in one single surface or in several parallel surfaces

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)

Description

A találmány tárgya állványhídszerkezet, amely előnyösen két állványtorony között állítható magasságban van elrendezve, és munkahelyzetben ezekkel van alátámasztva.
Ismert olyan állványszerkezet, amelyben egymástól meghatározott távolságban több támasztóelem van elrendezve, és a munkaállvány hosszát, illetve a fesztávot a támasztóelemek össztávolsága határozza meg. A munkaállvány két, egymással összekötött rácsostartóból épül fel, amelyek között a támasztóelemek átnyúlnak. Az állványhíd szerkezeti kiképzése rögzített támasztóelem-távolságon alapul, ami azt a hátrányt vonja maga után, hogy a munkaállvány hossza nem változtatható, továbbá a támasztóelemek pontos beállítása szükséges. Ezért a fenti állványszerkezet különböző épülethomlokzatoknál, például régi épületek rekonstrukciójánál, nem alkalmazható.
Ismert olyan, főleg tatarozásnál használt állványszerkezet is, amelynél a munkaállvány két állványhídon speciálisan kiképzett felvonókocsik segítségével függőleges irányban állíthatóan van elrendezve. A munkaállvány a felvonókocsikon úgy fekszik fel, hogy bizonyos mértékű oldalirányú elmozdulására lehetőség van, így a támasztóelemek pontos beállítására nincs szükség. Ennek az állványszerkezetnek is meg van az a hiányossága, hogy a munkaállvány konstans hosszúságú, ezért különböző alkalmazási körülményekhez nem illeszthető.
Ismert továbbá olyan állványhídszerkezet, amelynél a munkaállvány két cső-rácstartóból van kialakítva, amelyek kereszttartók segítségével térbeli tartószerkezettel vannak összekötve. A futófelületet a felső heveder síkjában elrendezett burkolat képezi. A szerelés egyszerűsítése céljából a munkaállvány azonos hosszúságú előregyártott elemekből épül fel, amelyek egymással fejlemezek segítségével vannak összekapcsolva. Az előregyártott elemek alkalmazása következtében a munkaállvány hossza nem fokozatosan, hanem az előregyártott elemek hosszának többszöröseiként variálható.
Ez az állványszerkezet különböző épületek rekonstrukciós munkálatainál jól alkalmazható, hiányossága azonban, hogy a cső-rácstartók szerkezeti magasságát a maximális fesztávra vonatkoztatott megengedhető terhelés határozza meg. Kis fesztávok esetén tehát a konstans szerkezeti magasság következtében az anyagráfordítás viszonylag magas. Az előregyártott szerkezeti elemek szerkezeti magassága és súlya következtében továbbá az elemcsoportok szállítása viszonylag nagy szállítóteret igényel, és a kezelés, illetve karbantartás is nehézkes.
Ismert olyan javaslat is, amely szerint szerelhető előfeszítőberendezés segítségével a fenti munkaállványok fesztávja növelhető, illetve teherbíróképességük növelhető. Ez a megoldás ugyan az állványhíd alkalmazási lehetőségeinek szélesítése szempontjából előnyös, a kis fesztávok esetén felmerülő viszonylag magas anyagráfordítást azonban nem küszöböli ki.
A fenti megoldásoknak tehát vagy az volt a hátrányuk, hogy a munkaállvány hossza nem változtatható, vagy pedig az, hogy változtatható hossz esetén a szerkezeti magasság állandó marad. Ez utóbbi különösen az anyagráforditás szempontjából hátrányos, és ezen kívül a nagy súlyok következtében szállítási és szerelési nehézségekhez is vezet.
A találmánnyal célunk olyan állványhídszerkezet létrehozása, amely a korábbi megoldásokhoz képest kisebb anyagráfodítást igényel, és amelynél a munkaállvány kezelése egyszerű.
A megoldandó feladat ennek megfelelően előregyártott építőelemekből változtatható hosszúságú munkaállvány létrehozása, amelynél a felhasznált acéltömeg az alkalmazott fesztávnak felel meg, továbbá a munkaállvány két állványtorony között változtatható magasságban rendezhető el, anélkül, hogy az állványtornyok távolságának finomszabályozására szükség lenne. Ezen túlmenően viszonylag könnyű és kis helyigényű építőelemeket kell alkalmazni.
A kitűzött feladatot a találmány szerint olyan állványhídszerkezettel oldottuk meg, amelynek főszegmense és két rövidebb oldalszegmense van, amelyek egymással összekapcsolt, és előnyösen fejlemezekkel ellátott könnyűszerkezetes tartóelemekből vannak kialakítva, ahol a főszegmens, amelynek hossza az oldalszegmensek hosszának mintegy kétszerese, négy pár szimmetrikus csatlakozókapoccsal van felszerelve, amelyek hozzájuk rendelt két pár nyomott-rúdból, három pár hoszszabb húzott-rúdból és egy pár, alakjában és méretében a nyomott-rudaknak megfelelő rövid húzottrúdból felépített alulfeszítő-szerkezet nyomottrúdjaihoz csatlakoznak. Az alulfeszítő-szerkezetet úgy rendeztük el, hogy a két külső csatlakozókapocs távolsága a hosszabb húzott-rúd hosszával egyenlő, a külső csatlakozókapcsok távolsága a szomszédos belső csatlakozókapocstól pedig a nyomott-rúd hosszával egyezik meg. A főszegmens mindkét végén, valamint az oldalszegmensek egyik végén párosával vezetékeket rendeztünk el, amelyekhez a főszegmens és az oldalszegmensek hosszirányában eltolhatóan elrendezett tolórudak, és a hosszabb húzott-rudakhoz való csatlakozásra szolgáló kapcsok csatlakoznak.
A fenti állványhídszerkezetben célszerű egy pár nyomott-rudat két vízszintes rúd és egy diagonálrúd segítségével tartólemezzel összekapcsolni.
A találmány szerinti megoldás előnyös kiviteli alakjánál a főszegmens és az oldalszegmensek könnyűszerkezetes tartóelemein védőkorlát szárainak rögzítése céljából befogóhüvelyeket rendeztünk el.
Ugyancsak előnyös az a kiviteli alak, amelynél az állványhíd a főszegmensből, és a két, fejlemezek segítségével összekapcsolt oldalszegmensből épül fel, ahol két pár, a tartólemezekkel összekapcsolt nyomott-rúd a külső csatlakozókapcsokkal van öszszekötve, és három pár húzott-rúd a nyomott-rudak alsó végződéseihez van rögzítve, továbbá a külső húzott-rudak a kapcsokkal vannak összekötve.
A találmány szerinti állványhídszerkezet megvalósítható a főszegmensből és egyetlen jobb-, vagy baloldali oldalszegmensből is, ahol két pár, tartólemezekkel összekapcsolt nyomott-rúd az egyik külső csatlakozókapoccsal és a mellette lévő belső
192 285 csatlakozókapoccsal van összekötve, egy tartólemez pedig vízszintesen a nyomott-rudak alsó végein van rögzítve. Két pár hosszú húzott-rúd egyrészt a nyomott-rudak alsó végeihez, másrészt a kapcsokhoz csatlakozik.
Az állványhíd a találmány szerint megvalósítható továbbá egyetlen főszegmensből, vagy két, a fejlemezek által összekötött oldalszegmensből is.
Valamennyi fenti megoldásnál az állványhíd végéhez csatlakozó vezetékekben a tolórudak az állványhíd alátámasztása céljából eltolhatóan vannak elrendezve.
A találmányt részletesebben a rajz alapján ismertetjük. A rajzon:
az 1. ábrán a találmány szerinti állványhídszerkezet példakénti kiviteli alakját tüntettük fel;
a 2. ábrán az 1. ábra A-A metszetét ábrázoltuk; a 3., 4., és 5. ábrákon a találmány szerinti megoldás további példakénti kiviteli alakjait tüntettük fel.
Amint az 1. ábrán láthatjuk, a példakénti állványhídszerkezet 1 főszegmensből, két azonos 2 oldalszegmensből, három pár egyenlő hosszúságú 3 húzott-rúdból, ugyancsak három pár, azonos hosszúságú, 4', 4 nyomott-rúdból, valamint négy 5 tolórúdból épül fel. Az 1 főszegmens és a 2 oldalszegmensek két, keresztrudak által összekötött Ualakú könnyűszerkezetes 1' tartóelemből vannak kialakítva. Az 1 főszegmens a 2 oldalszegmensekkel 6 fejlemezek által van összekapcsolva. A 2 oldalszegmensek végén elrendezett 7 vezetékekben az 5 tolórudak eltolhatóan vannak ágyazva. Az 5 tolórudak külső vége horogszerűen van kiképezve. Ezek a munkaállványnak az állványtomyok keresztrúdjain történő megtámasztására szolgálnak, miután a munkaállvány önmagában ismert módon, például kötélmotollák révén a szükséges magasságba lett emelve. Az 5 tolórudak lehetővé teszik a munkaállvány hosszának finomszabályozását, így a két állványtorony távolságának pontos beállítása kiküszöbölhető.
Az 1 főszegmens könnyűszerkezetes 1' tartóelemein alulfeszítő-berendezés 4' és 4 nyomott-rúdjainak rögzítésére szolgáló 8, 8', 9 és 9' csatlakozókapcsok vannak elrendezve. A jobb oldalirányú stabilizálás érdekében a 4' és 4 nyomottrudak két vízszintes 10 rúd és 11 diagonálrúd által 4 tartólemezzel vannak összekötve, amint azt a 2. ábrán feltüntettük. A 4 tartólemez 4' és 4 nyomott-rúdjai az 1 főszegmens külső 8, ill. 9 csatlakozókapcsaihoz csatlakoznak, amelyek távolsága a 3 húzott-rúd hosszával egyenlő. A belső 8' és 9' csatlakozókapcsok ennél a kiviteli alaknál kihasználatlanok.
A 4' és 4 nyomott-rudak alsó végei a 3 húzottrudakhoz csuklósán csatlakoznak. A 3 húzottrudak, hossza megegyezik. A külső 3 húzott-rudak a 7 vezetékekre hegesztett 12 kapcsok révén a könnyűszerkezetes 1' tartóelemek végeivel vannak összekötve, így a munkaállvány alulfeszített-tartórúdként van kiképezve. A könnyűszerkezetes Γ tartóelemeken meghatározott távolságokban 13 befogóhüvelyek vannak elrendezve, amelyek 14 védőkorlát szárainak befogadására szolgálnak. Ezzel a könnyűszerkezetes Γ tartóelemek stabilitása növelhető.
Járófelületként a könnyűszerkezetes 1' tartóelemek között 15 rácsrostélyok vannak elrendezve.
A 3. ábrán olyan állvány hídszerkezet példakénti kiviteli alakját ábrázoltuk, amelynél közepes fesztáv van előírva.
Amint az ábrán látható, az 1 főszegmenshez csak egyetlen 2 oldalszegmens csatlakozik. Lényegtelen, hogy a csatlakoztatás az 1 főszegmens jobb-, vagy baloldalán történik, mivel az építőelemek egységesen vannak kialakítva, így egymással kölcsönösen felcserélhetők. A nyomott-rúd-párokból kialakított 4 tartólemezek a külső 8 csatlakozókapcson és a vele szomszédos belső 8' csatlakozókapcson vannak rögzítve. A 4 tartólemezek a 12 kapcsokhoz a hosszabb 3 húzott-rudakon keresztül csuklósán kapcsolódnak. A 4' és 4 nyomott-rűd párok között 4 tartólemez van vízszintesen elrendezve, amely azonos módon van kialakítva, mint a 4' és 4 nyomottrudakból, a vízszintes 10 rudakból és a 11 diagonálrudakból kialakított tartólemezek. A vízszintesen és a függőlegesen elrendezett tartólemezek között tehát nincsen szerkezeti különbség, így ezek húzótagként és nyomótagként egyaránt alkalmazhatók. Ez az előny, ahogyan a hosszabb 3 húzott-rudak felcserélhetősége is, a 8, 8', 9 és 9' csatlakozókapcsok speciális elrendezéséből adódik. Az ugyancsak felcserélhető 5 tolórudak az 1 főszegmens, illetve a 2 oldalszegmens 7 vezetékeiben vannak ágyazva.
A legkisebb fesztávú munkaállvány kialakítását mutatjuk be a 4. ábra alapján. Amint az ábrán látható, az 1 főszegmenst oldalszegmensek nélkül alkalmazzuk, igy alulfeszítésre nincs szükség. Csupán az 5 tolórudak vannak az 1 főszegmens két oldalán lévő 7 vezetékekben elrendezve.
Amint az 5. ábrán feltüntettük, lehetőség van főszegmens nélküli állványhidszerkezet megvalósítására is. Itt a 2 oldalszegmensek a 6 fejlemezek segítségével egymással vannak összekapcsolva.
Amint a rajz alapján látható, az alkalmazott találmány szerinti építőelem-készlet az alábbi elemeket tartalmazza: az 1 főszegmenst, két azonos hosszúságú 2 oldalszegmenst, három pár azonos hosszúságú 3 húzott-rudat, három pár azonos hosszúságú 4' 4 nyomott-rudat, a 4 tartólemezt, és négy 5 tolórudat.
Ezek segítségével viszonylag alacsony anyagráfordítással különböző hosszúságú munkaállványok alakíthatók ki. Az alkalmazott elemek felcserélhetősége és csekély súlya egyszerű szerelést és kezelést tesz lehetővé. A munkaállvány és az alulfeszítő-szerkezet egyszerűen szétszerelhetö, ezáltal a szállítási ráfordítás jelentősen csökken.
Több hasonló építőelem-készlet alkalmazásával a variációs lehetőségek tovább növelhetők.

Claims (8)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Állványhídszerkezet, amely előregyártott részegységekből épül fel, azzal jellemezve, hogy főszegmense (1) és két rövidebb oldalszegmense (2) van, amelyek egymással összekapcsolt, és előnyösen fejlemezekkel (6) ellátott könnyűszerkezetes tartóelemekből (Γ) vannak kialakítva, ahol a főszegmens
    192 285 (1) négy pár szimmetrikus csatlakozókapoccsal (8, 8', 9, 9') van felszerelve, amelyek két pár nyomottrúdból (4', 4), három pár hosszabb húzott-rúdból (3) és egy pár, alakjában és méretében a nyomottrudaknak (4', 4) megfelelő rövid húzott-rúdból felépített alulfeszítőszerkezet nyomott-rúdjaihoz (4', 4) csatlakoznak, ahol az alulfeszítőszerkezet úgy van elrendezve, hogy a két külső csatlakozókapocs (8, 9) távolsága a hosszabb húzott-rúd (3) hosszával egyenlő, a külső csatlakozókapcsok (8,9) távolsága a szomszédos belső csatlakozókapocstól (8', 9') a nyomott-rúd (4', 4) hosszával egyenlő, továbbá, a főszegmens (1) mindkét végén, valamint az oldalszegmensek (2) egyik végén vezetékek (7) vannak elrendezve, amelyekhez a főszegmens (1) és az oldalszegmensek (2) hosszirányában eltolhatóan elrendezett tolórudak (5), és a hosszabb húzottrudakhoz (3) való csatlakozásra szolgáló kapcsok csatlakoznak.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti állványhídszerkezet, azzal jellemezve, hogy a nyomott-rudak (4', 4) két vízszintes rúd (10) és egy diagonálrúd (11) segítségével tartólemezzel (4) vannak összekapcsolva.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti állványhídszerkezet, azzal jellemezve, hogy a főszegmens (1) és az oldalszegmensek (2) könnyűszerkezetes tartóelemein (1') befogadóhüvelyek (13) vannak elrendezve.
  4. 4. Az 1., 2., vagy 3. igénypont szerinti állványhídszerkezet, azzal jellemezve, hogy az állványhid a főszegmensből (1), és a két, fejlemezek (6) segítségével összekapcsolt oldalszegmensből (2) épül fel, ahol két pár, a tartólemezekkel összekapcsolt nyomott-rúd (4', 4) a külső csatlakozókapcsokkal (8, 9) van összekötve, és három pár húzott-rúd (3) a 5 nyomott-rudak (4', 4) alsó végződéséhez van rögzítve, ahol a külső húzott-rudak (3) a kapcsokkal (12) vannak összekötve.
  5. 5. Az 1., 2., vagy 3. igénypont szerinti állványhídszerkezet, azzal jellemezve, hogy az állványhid 10 a főszegmensből (1), egy jobb-, illetve baloldali oldalszegmensből (2), két, a külső csatlakozókapcsok (8, 9) egyikével és a mellette lévő belső csatlakozókapoccsal (8', 9') összekapcsolt tartólemezből (4), a nyomott-rudak (4', 4) alsó végei között 15 vízszintesen elrendezett tartólemezből (4) és két húzott-rúd (3) párból épül fel, amelyek a nyomottrudak (4', 4) alsó végeihez, valamint a kapcsokhoz (12) vannak rögzítve.
  6. 6. Az 1., 2., vagy 3. igénypont szerinti állvány0 hídszerkezet, azzal jellemezve, hogy az állványhid egyetlen főszegmensből (1) épül fel.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti állványhídszerkezet azzaljellemezve, hogy az állványhid a két oldalszegmensből (2) épület fel, amelyeket a fejlemezek (6) 25 kapcsolnak össze.
  8. 8. Az 1., illetve a 4-7. igénypontok bármelyike szerinti állványhídszerkezet, azzal jellemezve, hogy az állványhid végeihez csatlakozó vezetékekben (7) az állványhid alátámasztására a tolórudak (5) eltol30 hatóan vannak elrendezve.
HU7085A 1984-01-17 1985-01-09 Trestle-work structure HU192285B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DD25943984A DD228982A3 (de) 1984-01-17 1984-01-17 Bausatz fuer geruestbruecken

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT39816A HUT39816A (en) 1986-10-29
HU192285B true HU192285B (en) 1987-05-28

Family

ID=5554182

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU7085A HU192285B (en) 1984-01-17 1985-01-09 Trestle-work structure

Country Status (5)

Country Link
DD (1) DD228982A3 (hu)
DE (1) DE3432059A1 (hu)
FR (1) FR2558198B1 (hu)
HU (1) HU192285B (hu)
NL (1) NL8403434A (hu)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2609083B1 (fr) * 1986-12-29 1990-06-15 Gary Pascale Poutre maitresse permettant d'amenager les combles dits non habitables d'une habitation
FR2624173B1 (fr) * 1987-12-07 1992-07-17 Cavalieri Michel Echafaudage grimpant a plate-forme constituant un tout unitaire

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1434335B1 (de) * 1953-08-26 1971-04-29 Fleischmann Willi Aus Traegerelementen loesbar zusammengesetzter Traeger
FR1331147A (fr) * 1962-08-14 1963-06-28 Rohren Und Roheisen Grosshande Poutre en treillis, démontable, en particulier pour la réalisation de coffrages
DE1684385A1 (de) * 1966-02-22 1970-01-22 Peiner Masch Schrauben Fachwerkfoermiger Ruestungstraeger aus einer Mehrzahl aneinandergereihter Traegerelemente
GB2074209B (en) * 1980-04-11 1984-04-26 Collins J E Lattice girder for bridges etc
FR2482995A3 (fr) * 1980-05-22 1981-11-27 Piat Impalcature Automatiche S Echafaudage decomposable pour supporter des ponts et des plate-formes mobiles

Also Published As

Publication number Publication date
NL8403434A (nl) 1985-08-16
DD228982A3 (de) 1985-10-23
DE3432059A1 (de) 1985-07-18
FR2558198B1 (fr) 1987-10-16
FR2558198A1 (fr) 1985-07-19
HUT39816A (en) 1986-10-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0547356B1 (de) Unterzugschalungszwinge
DE102010017803A1 (de) Gerüststütze für eine Gabione
HU192285B (en) Trestle-work structure
EP0092694A2 (de) Deckenschalungssystem
DE820963C (de) Baugeruest mit aus Rohren bestehenden Staendern
CN212868744U (zh) 混凝土泵管固定装置
CN104912333A (zh) 墙体施工系统及施工方法
GB1352697A (en) Overhead walkway or like structures
CN111827136A (zh) 可组装式的桥梁施工用的挂篮
CN221421689U (zh) 一种用于连续梁的倒顶辅助装置
CN219731694U (zh) 一种防滑脱抱箍装置
CN219794672U (zh) 一种混凝土浇筑模板的支撑结构
CN212704166U (zh) 一种可移动凹槽钢筋绑扎装置
DE3609498A1 (de) Betonschalung
CN117403881A (zh) 一种钢结构模板用支撑桁架
CN118407599A (zh) 一种装配式建筑模板及配套的模板支撑装置
DE29912520U1 (de) Stufenlos einstellbares Schalsystem mit Zentralklemmung
JP2618343B2 (ja) 仮覆い装置
DE868420C (de) Hohlform zum Giessen von Eisenbetonbauteilen
AT258522B (de) Schaufenstergerät
DE566247C (de) Befestigung von Verspannungsdraehten an Geruesttraegern zur Herstellung von Hohlkoerperrippendecken
DE855325C (de) Geraet zum Verbinden der Rundstangen von Stangengeruesten
AT28708B (de) Verfahren zur Herstellung von Eisenbetondecken mit biegungsfesten Eiseneinlagen.
DE455763C (de) Tragbahren-Stativ fuer Fahrzeuge
CA3119158A1 (en) Reinforcing of solid round legs in telecom towers