HU191807B - Process for preparing lactic acid-glycolic acid copolymers - Google Patents

Process for preparing lactic acid-glycolic acid copolymers Download PDF

Info

Publication number
HU191807B
HU191807B HU802235A HU223580A HU191807B HU 191807 B HU191807 B HU 191807B HU 802235 A HU802235 A HU 802235A HU 223580 A HU223580 A HU 223580A HU 191807 B HU191807 B HU 191807B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
lactic acid
copolymer
copolymers
glycolic acid
acid
Prior art date
Application number
HU802235A
Other languages
English (en)
Inventor
Robert S Nevin
Original Assignee
Lilly Co Eli
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lilly Co Eli filed Critical Lilly Co Eli
Publication of HU191807B publication Critical patent/HU191807B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08GMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED OTHERWISE THAN BY REACTIONS ONLY INVOLVING UNSATURATED CARBON-TO-CARBON BONDS
    • C08G63/00Macromolecular compounds obtained by reactions forming a carboxylic ester link in the main chain of the macromolecule
    • C08G63/78Preparation processes
    • C08G63/82Preparation processes characterised by the catalyst used
    • C08G63/823Preparation processes characterised by the catalyst used for the preparation of polylactones or polylactides
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K47/00Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient
    • A61K47/30Macromolecular organic or inorganic compounds, e.g. inorganic polyphosphates
    • A61K47/34Macromolecular compounds obtained otherwise than by reactions only involving carbon-to-carbon unsaturated bonds, e.g. polyesters, polyamino acids, polysiloxanes, polyphosphazines, copolymers of polyalkylene glycol or poloxamers
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08GMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED OTHERWISE THAN BY REACTIONS ONLY INVOLVING UNSATURATED CARBON-TO-CARBON BONDS
    • C08G63/00Macromolecular compounds obtained by reactions forming a carboxylic ester link in the main chain of the macromolecule
    • C08G63/02Polyesters derived from hydroxycarboxylic acids or from polycarboxylic acids and polyhydroxy compounds
    • C08G63/06Polyesters derived from hydroxycarboxylic acids or from polycarboxylic acids and polyhydroxy compounds derived from hydroxycarboxylic acids

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Polyesters Or Polycarbonates (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Biological Depolymerization Polymers (AREA)

Description

A találmány táigya tejsav és glikolsav polimerizációjábóí származó kopolimer, amely körülbelül 60-95 súlyszázalék tejsavat és körülbelül 40-5 súlyszázalék glikolsavat tartalmaz, jellemző viszkozitása mintegy 0,08-0,30, súlyátlag molekulasúlya körülbelül 6000—35000 és alapvetően mentes polimerizációs katalizátortól.
E kopolimert úgy állítják elő, hogy a tejsavat a glikolsawal könnyen eltávolítható, erősen savas ioncserélő gyanta jelenlétében polimerizálják, majd a gyantát elkülönítik.
A találmány tárgya eljárás olyan tejsav-glikolsav kopolimerek kondenzációs úton való előállítására, amelyeknek belső viszkozitása kloroformban 0,08— 0.30 átlagos molekulasúlyuk 6000-35000, és melyek gyakorlatilag polímerizációs katalizátortól mentesek.
Polimerek és kopolimerek számos területen elterjedten használatosak. Széleskörű alkalmazásuk egyedülálló fizikai tulajdonságaiknak köszönhető. Ugyanazon monomerekből számos különböző fizikai tulajdonságú polimer állítható elő az előállításhoz használt eljárás, a polímerizációs katalizátor és az alkalmazott monomerek mennyiségének változtatása esetén.
A korábbi szakirodalom a tejsav és glikolsav számos polinierjét és kopolimerjét ismerteti. A 3 739 773. a 3 736 646. és a 3 875 937. számú Amerikai Egyesült Allatnok-beli szabadalmi leírásokban Schmitt és munkatársat polimerekre és kopolimerekre általában, valamint tejsav és glikolsav kopolimerekre speciálisan vonatkozó számos közleményt idéznek és tárgyalnak.
Amint azt Yolles a 3 887 699. számú Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírásban kiemeli, már eddig is nagy figyelmet fordítottak hatóanyagoknak polimer anyagokba való beépítésének lehetőségére, hogy ilyen módon a hatóanyag szabályozott és hosszantartó módon jusson be élő szervezetekbe. Az élő szervezetekbe való lassú hatóanyagfelszabadulás problémája azonban a polimerek és kopolimerek használatával függ össze. Például a 3 982 543. számú Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírásban Schmitt és munkatársai hangsúlyozzák hogy a kopolimerek hidrolízise általában viszonylag lassan megy végbe, a gyomor savas közegében de sokkal gyorsabban a bél lúgosabb környezetében. A 3 535 419. számú Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalnú leírásban Siegrist és munkatársai elhúzódó módon felszabaduló hatóanyag/polimer készítményt írnak le, amely alkalmas szteroid anyagoknak kérődzők gyomrába való bevitelére a recésgyomron keresztül. Az ilyen készítmények legalább egy. vízben gyakorlatilag oldhatatlan viasz, zsír, olaj, zsírsav, zsírsav-észter, zsírsav-amid, zsíralkohol vagy polimer használatát igénylik. Reuter és munkatársai a 4 011 312. számú Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírásban tehén emlőgyulladásának kezelésére lassan felszabaduló hatóanyagot tartalmazó kompozíciót írnak le amely 2000-nél kisebb molekulasúlyú glikolés tejsav-poliészter mátrixban diszpergált mikróbaellenes szerből áll.
Sok közlemény szerint a glikolsavból és tejsavbó! álló kopolimerek használatának előnye, hogy bidrolízistermékeik a normális metabolitok közé tartoznak és ezért állati vagy emberi szövetek hatásának kitéve ártalmatlanok és nem mérgezőek. A korábban használt kopolimerek egyik hátrányát a polímerizációs katalizátorok - mint többértékű fém-oxidok vagy fém-halogenidek — jelenléte képezte. A kopolimerliatóanyag mátrix biodegradációja (szervezeten belüli lebomlása) során e mérgező katalizátor bizonyos mennyisége visszamarad az állat testében és a biodegradációnak ellenáll. Ezenfelül a polimerizáció elősegítésére használt katalizátorok a polimer bomlásához is vezetnek.
ha azzal érintkezésben maradnak. Ezért szennyezésként polímerizációs katalizátorokat tartalmazó polimerek előre nem látható bomlásnak vannak kitéve.
A találmány szerinti polímerizációs eljárás lehetővé teszi a polímerizációs katalizátorok lényegében teljes eltávolítását a kopolimerből, úgyhogy a kapott kopolimerek hatóanyagot leadó kompozíciók alapanyagaként használhatók. E kompozíciók teljes biodegradációja kiküszöböli mérgező idegen anyagok visszamaradását az állati szövetekben. A találmány szerint ezenfelül tejsavból és glikolsavból származó olyan sajátos kopolimereket állítunk elő, melyek előre meghatározott idő alatti biodegradálódásra képesek, lehetővé téve ezáltal, hogy a bennük diszpergált hatóanyag előre meghatározott sebességgel, szabályozott módon szabaduljon fel, az adott kezelés kívánalmainak megfelelően. A találmány továbbá eljárást ad meg tejsav és glikolsav közvetlen kondenzálásával való polimerizálására, elkerülve ezzel ciklusos laktidok és glikolidok előzetes előállításának szükségességét, ellentétben a korábbi eljárásokkal. Ezért a találmány jelentős gazdasági előnyökkel jár, összehasonlítva a korábbi polímerizációs eljárásokkal.
így a találmány tejsav és glikolsav közvetlen kondenzációval való polimerizálásának eljárására vonatkozik. Közelebbről a találmány szerint 2-10 tőmegrész tejsav és 1 tőmegrész glikolsav poliinerizációjából származó kopoiimert állítunk elő, amelynek viszkozitása kloroformban 0.08-0,30, di/g, átlagos molekulasúlya 6000-35000 és a kopolinter gyakorlatilag mentes polímerizációs katalizátortól. A jellemző viszkozitást 0,50 g kopoiimert 100 ml kloroformban oldva határozzuk meg, 25°C-on.
A találmány szerint előállított kopolimerek optimális viszkozitása O ld-0,25 dJ/g és molekulatömegük 15000-20000. Különösen előnyben részesítjük a 70~80t% tejsavbóf és 30-201% glikolsavból származó kopolimereket, melyeknek belső viszkozitása 0,10-0,25 dl/g.
A találmány szerint a tejsav és a glikolsav polimerízálását könnyen eltávolítható, erősen savas ioncserélő gyanta jelenlétében hajtjuk végre, majd a gyantát eltávolítjuk. A polimerizálást előnyösen 135-185 °C-on. 3—172 óra alatt hajtjuk végre.
A polímerizációs eljárás során a tejsavat és a glikolsavat erősen savas ioncserélő gyanta katalizátor jelenlétében kondenzáljuk, melyet szokva nyos módon például szűréssel távolítunk el. A katalizátor úgy állítható elő, hogy sztirolt térháiósítószerrel. például divinil-benzollal polimerizálunk. A kapott gyanta polimert erős savval, például kénsawal. foszforsavval, tetrafluor-bórsavval vagy p-toluolszulfonsavval reagáltatjuk, és így erősen savas szubsztituált térhálós polisztirolt kapunk. Mint már említettük, az ilyen erősen savas ioncserélő gyanták kereskedelmileg beszerezhetők gyöngyök vagy hasonló szilárd gyártmányok alakjában. A találmány szerinti eljárásban előnyösen alkalmazható, a kereskedelemben kapható erősen savas ioncserélő gyanták közé tartozik például az Amberlite 1R-118 -/H/-, Amberlite IR-120, Amberlite IRF-66/H/. Dowex HCR-W (régebben Dowex 50W), Duolite C-20, Amberlyst 15, Dowex HSC-1, Duolite C-25D. Duolite ES-26. E katalizátorok különböző típusai használhatók például Dowex HCR-W2-H.
A találmány szerinti eljárásnak megfelelően az erősen savas ioncserélő gyantát tejsav és glikolsav elegyéhez adjuk. A polimerizációs reakciót általában oldószer nélkül hajtjuk végre. Mégis, kívánt esetben oldószert is alkalmazhatunk, például N,N-dimetil-formaidot, dimetil-szulfoxidot és másokat. A kondenzációs folyamatban alkalmazott, erősen savas ioncserélő gyanta mennyisége nem kritikus a folyamat szempontjából. Általában a gyantakatalizátort olyan mennyiségben használjuk, amely elegendő a polimerizációs reakció hatásos iniciálásához és fenntartásához. Ez a hatásos mennyiség 0,120 t%, a reakcióelegyben levő glikolsav és tejsav összmennyiségére vonatkoztatva.
Az erősen savas ioncserélő gyanta és a glikolsav és tejsav összekeverése után a reakcióelegyet 135185°C-ra melegítjük. Ideálisan a reakciót úgy játszatjuk le. hogy a polimcrizáció folyamán képződött vizet alkalmas módon — például desztillálással — eltávolítjuk. A víz eltávolítására kívánt esetben vákuum alkalmazásával megkönnyíthető. Általában a képződött laktidot és glikolidot is eltávolítjuk a desztillálással. A polimerizációs reakciót állandó melegítéssel és a képződő víz folyamatos eltávolításával tesszük teljessé. Ha a reakciót 135— 185°C között játszatjuk le, a polimerizáció általában tökéletesen végbemegy 48—96 óra alatt.
A képződött kopolimer izolálását és tisztítását szokványos módon hajtjuk végre. A kopolimer termékből az erősen savas ioncserélő gyanta a megolvadt reakcióelegy egyszerű szűrésével eltávolítható, például alkamas lyukbőségű, így 0,84-0.25 mm nyílásméretű fémszitán. Úgy is eljárhatunk, hogy a reakcióelegyet lehűtjük szobahőmérsékletre és a kopolimert olyan szerves oldószerben oldjuk, melyben az ionserélő gyanta nem oldódik. Ilyen oldószer például a kloroform, diklór-metán, benzol, xilol. Ha már a kopolimert feloldottuk a fenti szerves oldószerek egyikében, az oldhatatlan, erősen savas ioncserélő gyanta egyszerű szűréssel eltávolítható. A szűrletből a szerves oldószert például csökkentett nyomáson lepárolva megkapjuk a találmány szerinti kívánt kopolimert. polimerizációs katalizátortól lényegében mentes formában. Szükség esetén a kopolimert újra feloldhatjuk alkalmas oldószerben és újra leszűrhetjük, ezzel eltávolítva az esetleg jelenlévő ioncserélő gyanta minden nyomát.
A találmány szerinti új eljárással előállított kopolimerek relatív összetételét mágneses magrezonancia spektrometriával határozzuk meg. A glikolsavas egységeknek tulajdonítható metilén-protonok és a tejsavas egységeknek tulajdonítható.' metinprotonok arányának megállapításával meghatározható az összes glikolsavas és az összes tejsavas egység egymáshoz viszonyított aránya.
A találmány szerinti kopolimerek jellemző viszkozitását standard eljárásokkal határozzuk meg, Ubbelohde viszkozimétert használva. Az analizálandó kopolimert kloroformban oldjuk 0,50 g/100 ml koncentrációban. A belső viszkozitás (η inh) a következő egyenlettel oldható meg:
„inhJn2Z£cI(dl/g)
C ahol In a természetes logaritmus, C a koncentráció (g per 100 ml oldat) és rjrel a relatív viszkozitás, melyet a következő egyenlet határoz meg:
rirel =o ahol tQ a tiszta oldószer (itt a kloroform) átfolyási ideje es t a kopolimert tartalmazó oldat átfolyási ideje.
A találmány szerinti új eljárással előállított, tejsavból és glikolsavból származó kopolimerek különösen alkalmasak olyan gyógyszerkészítményekben való felhasználásra, melyeknek feladata, hogy biológiai rendszereket hosszantartó, szabályozott és egyenletes módon lássanak el hatóanyaggal. Ezek a készítmények különösen hasznosak olyan állatoknál előforduló betegségek gyógyászati és megelőző kezelésére, melyek nem kezelhetők naponta a szokványos módszerekkel.
A találmány szerinti kopolimerek egyedülálló fizikai tulajdonságai lehetővé teszik, hogy szabályozott és egyenletes módon bomoljanak le nem mérgező és könnyen metabolizálódó anyagokra, ha állati szövetekkel és testfolyadékokkal jutnak érintkezésbe. Hogy a hatóanyag szabályozottan tudjon a kopolirnerből felszabadulni, a kopolimer környezetében például az állat bendőjében, továbbá injekcióval érintkező testszövetekben és más ilyen helyeken olyan pH-nak kell lennie, amelynél a kopolimer oldódik. A szóban forgó kopolimer 5,0 és
7,3 pH között oldódik. Ezenfelül, minthogy a kopólimereket a találmány szerinti, a polimerizációs katalizátorok gyakorlatilag teljes eltávolítását lehetővé tevő új eljárással állítjuk elő, nincsenek jelen mérgező természetű idegen anyagok, melyeket a testszövet abszorbeálhatna. Továbbá mivel a kopolimerek egyenlcges biodegradálódásra képesek, amit részben a jelenlevő tejsav és glikolsav relatív aránya határoz meg. a teljes biodegradációhoz szükséges időtartam előre meghatározható és kívánság szerint beállítható, a kopolimer megfelelő alkotórészei viszonylagos mennyiségének változtatása útján. A szóban forgó kopolimer oldódási sebességének meghatározása céljából a kopolimert mesterséges bendő körülményeknek (pH 6,8) tesszük ki 63 napos időtartamra és meghatározzuk az oldódási sebességet; 350-500 mg/nap.
rjinh1 mg/nap^
0,20 400
19 415
0,17 475 1 belső viszkozitás, dl/g mindegyik kopolimer 80 t% tejsavat és 20 t% glikolsavat tartalmazott.
^oldódási sebesség, melyet három különálló kísérlet átlagából határoztunk meg.
Céljainknak megfelelően a találmány szerint előállított kopolimerek különböző gyógyszer-készítményekben alkalmazhatók, a hatóanyagoknak biológiai rendszerekbe való szabályozott bejuttatása céljából. A találmány szerinti kopolimereket tartalmazó készítményekbe beépíthető hatóanyagok körébe minden olyan hatóanyag beletartozik, amelyek emlősök — beleértve embert és állatot gyógyászati vagy megelőző kezelésére használatos. A kopolimerek különösen olyan állatok kezelésére szolgáló, szabályozott hatóanyag-leadásra képes készítmények előállításához hasznosak, amely álatokat az ember hús- vagy egyéb élelmiszerfogyasztása céljából tenyésztenek, például gazdaságokban tenyésztett állatok, így marha, sertés és hasonlók számára.
Állatoknak a találmány szerinti kopolimereket tartalmazó, szabályozott hatóanyag-leadásra képes készítményekkel való kezelésére ideálisan alkalmas jellemző hatóanyagok például az antibiotikumok, így a jól ismert penicillinek, cefalosporinok, tetraciklinek bármelyike, valamint specifikus hatóanyagok. így sztreptomicin A és sztreptomicin B.aureomicin, tilozín és hasonló antibiotikumok,
A találmány szerinti kopolimerekkel készült, hosszantartó hatóanyag-leadásra képes készítmények hatóanyagainak másik csoportját azok az anyagok képezik melyek állatok, mint növendék borjak táplálékhasznosításának javítására használatosak. Az ilyen hatóanyagokat elsősorban táplálékadalékok gyanánt alkalmazzák. Az ilyen alkalmazási mód hátránya hogy a hatóanyag tényleges és hatásos dózisa függ az állat táplálkozási szokásaitól, így ellenőrizhetetlen túl- vagy aluldozirozás következhet be. Ezenfelül a legelőn táplálkozó növendék jószágot lehetetlen táplálékadalékokkal kezelni, ugyanakkor a találmány szerinti kopolimerben diszpergált hatóanyagból álló készítmény bólusz formájában alkalmazva visszatartódik a bendőben és így több héten vagy hónapon keresztül a hatóanyag hatásos mennyisége szabályozott módon szabadulhat fel. Jellemző táplálékhasznosítást és növekedést serkentő anyagok használhatók a találmány szerinti kopolimerekkel, beleértve monenzint, lazalocidot, apramicint, narazint, szalinomicint és hasonlókat.
A hosszantartó hatóanyag-felszabadulást elősegítő, találmány szerinti kopolimerekkel együtt használható farmakodinámiás szerek másik csoportjába természetes és szintetikus hormonok és ezekkel rokon '«vegyületek tartoznak, melyek fogamzásgátló szerekként működnek. Közéjük tartoznak az ösztrogének. androgének. progesztogének,.kortikoidok, anabolitok és hasonlók.
A találmány szerinti kopolimerek a hatóanyaggal orálisan vagy parenterálisan adható készítményekké alakíthatók. Például a 30 t% glikolsavból és 70 t% tejsavból származó. 0,13 dl/g belső viszkozitású kopolimert alkalmas oldószerben, így diklór-metánban oldhatjuk. Elegendő mennyiségű baktériumellenes szert, így tilozint vagy hasonlót adunk a kopolimer oldathoz, utána az oldószert lepréseléssel eltávolítjuk. így 30 t% hatóanyagból és 60 t% kopolimerből álló egyenletes keverék képződik. Az ilyen keverék üvegszerű rudakká extrudálható, a rudak azután megőrölhetők, poríthatók és alkalmas olajban. így szezámolajban szuszpendálhatók és szubkután fecskendczhetők az állatokba, így fiatal borjakba, betegségek, például tüdőgyulladás okozta fertőzések hatásos hosszantartó kezelése céljából. Ilyen készítményt használva az állatok a hatóanyag egyenletes dózisát kapják, például fejenként mintegy napi 5 mg-ot, egyetlen injekció beadása után. A teljes hatóanyag-leadás 7 nap alatt vagy még később következik be, függően a használt sajátos kopolimertöl és antibiotikumtól.
Mint említettük, a hatóanyagok a találmány szerinti kopolimerekkel együtt kényelmes orális adagolásra alkalmas készítményekké alakíthatók. Például valamely táplálék hasznosítását fokozó anyag, mint nonenzin vagy hasonló, finoman oszlatható szét a kopolimer mátrixban. Az ilyen keverék bólusszá formázható, orális beadás után a növendék borjú recésgyomrában marad és ezáltal lehetővé válik, hogy a táplálékhasznosítást fokozó készítmény fokozatosan és szabályozottan, huzamos időn át szabaduljon fel. így elérhető, hogy az ilyen készítmény a fiatal borjak az egész legeltetési évszakon át szabadon legelhessenek, azzal a végeredménnyel. hogy az ilyen állatok minden eddiginél hatásosabban produkálnak jó minőségű húst.
Az erősen savas ioncserélő gyanták használata - mint említettük - lehetővé teszi, hogy a polimerizációs katalizátort a képződött kopolimerekből szinte tökéletesen eltávolítsuk. Ez a korábbi eljárásokkal szemben további előnyt jelent, mivel a katalizátor alapvető eltávolítása következtében nagyobb stabilitású kopolimerek állíthatók elő. Jól ismert tény, hogy a polimerizációt elősegítő katalizátorok a bomlást is elősegítik. Ezért az eltávolíthatatlan katalizátorokat — így vas(Ill)-szulfátot - alkalmazó, szokványos eljárásokkal előállított polimerek némileg instabilak és hatóanyagokkal készítménnyé alakítva bomlásnak indulnak, ezenfelül készítmény formájában élettartamuk is megrövidül. Ezzel szemben a polimerizációs katalizátor találmány szerinti alapvető eltávolítása szokatlanul stabil kopolimerek előállítását teszi lehetővé, melyek a készítménnyé alakítás alatt gyakorlatilag ellenállnak a bomlásnak, és ezenfelül hosszabb élettartamúak a hagyományos módszerekkel előállított polimereknél.
A találmány szerinti polimerizációs eljárás és termék teljesebb leírása céljából magyarázatképpen a következő részletes példákat közöljük.
1. példa
Visszafolyató hűtővel és hőmérővel felszerelt háromnyakú gömblombikba bemérünk 864 g tejsavat, 201 g glikolsavat és 12,0 g Dowex HCR-W2-H ioncserélő gyantát. Az elegyet keverjük és 3 órán át 130 ’C-on tartjuk, miközben 400 ml vizet desztillálunk le és gyűjtünk össze. A képződött víz elöntése után folytatjuk a keverést és melegítést, a nyomást 3 órán át fokozatosan csökkentve. Ezen idő alatt a hőmérséklet 150°C-ra emelkedik, a végső nyomás 0,666 kN/m2. További 12,0 g Dowex HCR-W2-H katalizátort adunk a reakcióelegyhez, amit 0.666 kN/m2 nyomáson 24 óráig 170öC-on, majd 0 666 kN/m2 nyomáson további 48 óráig 185°C-on melegítünk Ezután a megolvadt reakcióelegyet szűrjük az ioncserélő polimerizációs katalizátor nagy részének eltávolítása céljából, és a szűrletet szobahőmérsékletre lehűtve 700 g kopolimert kapunk. A kopolimer mágneses magrezonancia spektrometriás elemzése azt mutatja, hogy 761% tejsav-egységet tartalmaz.
A kopolimer viszkozitását Ubbelohde viszkoziméterben határozzuk meg, ahol a kloroform átfolyási ideje 25°C-on 51 másodperc. A kopolimert kloroformban oldjuk 0,50 g/100 ml oldószer koncentrációban. A kopolimer belső viszkozitását a
I
191 807 következő képletek alapján határozzuk meg:
tjrel «5 tjlnh = Injjrel (dl/g) ahol T?rel = relatív viszkozitás tQ = oldószer (kloroform) átfolyási ideje t = oldat átfolyási ideje tjihn = belső viszkozitás C = koncentráció (g per 100 ml oldat).
A kapott kopolimer jellemző viszkozitása 0,19 dl/g.
2. példa
Az 1. példában közölt eljárás szerint 432 g tejsavat és 101 g glikolsavat kondenzálunk 12,0 g Amberlyst 15 ioncserélő polimerizációs katalizátor jelenlétében és igy 350 g kopolimert kapunk, amely 80 t% tejsav-egységből és 20 t% glikolsavegységből áll. A kopolimer jellemző viszkozitása 0,18 dl/g.
3. példa
Az 1. példa általános eljárása szerint 422 g tejsavat 144 g glikolsawal kondenzálunk összesen 12,0 g Dowex HCR-W2-H ioncserélő polimerizáciős katalizátor jelenlétében. A katalizátort a megolvadt reakcióelegyből szűréssel eltávolítva 350 g kopolimert kapunk amely 75 t% tejsav-egységből és 25 t% glikolsavból származik. A kopolimer belső viszkozitása 0.19 dl/g.
4. példa
Az 1. példa eljárása szerint 1080 g tejsavat és 252 g glikolsavat kondenzálunk összesen 30,0 g Dowex HCR-W2-H ioncserélő polimerizációs katalizátor jelenlétében. A katalizátor eltávolítása után 750 g kopolimert kapunk, amely mágneses rezonancia spektrometria alapján 79 t% tejsav-egységet és 21 t% glikolsav-egységet tartalmaz. A kopolimer belső viszkozitása 0,20 dl/g.
5. példa az 1. példa eljárása szerint 1090 g tejsavat 120 g glikolsawal kondenzálunk összesen 15,0 g Dowex HCR-W2-H ioncserélő polimerizációs katalizátor jelenlétében. Feldolgozás után 630 g kopolimert kapunk amely 901% tejsav-egységet és 101% glikolsav-egységet tartalmaz. A kopolimer belső viszkozitása 0.20 dl/g.
6. példa
Az 1. példa eljárása szerint 710 g tejsavat 190 g glikolsawal kondenzálunk összesen 12,0 g Dowex HCR-W2-H ioncserélő polimerizációs katalizátor jelenlétében. 500 g kopolimert kapunk, amely 70 t% tejsav-egységet és 30 t% glikolsav-egységet tartalmaz. 24 óra múlva 175°C-on a kopolimer belső viszkozitása 0,12 dl/g.
7. példa
Az 1. példa eljárása szerint 1080 g tejsavat 120 g glikolsawal kondenzálunk összesen 30,0 g Dowex HCR-W2-H ioncserélő polimerizációs katalizátor jelenlétében. Feldolgozás után 750 g kopolimert kapunk, amely 89 t% tejsavegységet és 11% glikolsav-egységet tartalmaz és belső viszkozi10 tása 0.20 dl/g.
A találmány szerinti kopolimereket kiegészítő lég gélpemeációs kromatográfiával (magasnyomású folyadék-kromatográfia) és ezt követő molekulatömeg-meghatározással jellemeztük. A gélpermeációs kromatográfia oldatban levő molekulafajtákat effektív molekulaméretük különbözősége alapján választ szét. A szétválasztás a töltőanyag pórusméretének eloszlása következtében jön létre (mivel a molekulák behatárolását a gélszerkezetbe csak a molekulák és a pórusok mérete határozzák meg).Ez az analitikai eljárás lehetővé teszi polimer anyagok tömegátlag molekulatömegének, számátlag molekulatömegének, molekulatömeg-eloszlásának és diszperzitásának meghatározását.
Számos ilyen kísérletet végeztünk a találmány szerinti kopolimerekkel Standard gélpermeációs kromatografáló oszlopokat használtunk, töltőanyagként (oszloptöltetként) minden esetben kereskedelmi üStyragelt alkalmaztunk. A mintákat és az ismert molekulatömegű standard anyagokat 80 tf rész tetrahidrofuránból és 20 tf rész diklór-metánból álló oldatban oldottuk. A gélpermeációs kromatografáló oszlopok kalibrálásának indirekt módját (azaz a „O-faktor eljárást”) használva megkapjuk a találmány szerinti kopolimerek átlag-molekulatömegét. Kereskedelmi polisztritolt - melynek O-faktora 41,3 — használtunk a kalibráláshoz. A következő táblázat a fentiekben vázolt standard gélpermeációs kromatográfiával kapott számos molekulatömeg meghatározást mutat be. A fenti módszert részletesebben tárgyalja Slade a „Polymer Molecular Weights” című könyvben (Marcal Decker, Inc 1975).
A táblázat I. oszlopa az analizált kopolimert felépítő tejsavas egységek és glikolsavas egységek relatív tömegarányát mutatja.
A II. oszlop az összes elemzett kopolimer belső viszkozitását tartalmazza (dk/g).·
A III. oszlop az elemzett kopolimer előállításához használt erősen savas ioncserélő gyantát ismerteti.
A IV. oszlop az Angström-méret súlyozott átlagát tartalmazza, melyet a gélpermeációs kromatográfia retenciós idejéből határoztunk meg az illető kopolimerre.
Az V. oszlop a találmány szerinti eljárással előállított különböző kopolimerek tömegátlag molekulatömegét mutatja. A súlyátlag molekulatömegeket úgy határoztuk meg, hogy a standardként használt poüsztirol O-faktorát (41,3) megszoroztuk az elemzett kopolimerre kapott Angström méret súlyozott átlagával.
A VI. oszlop a megfelelő példa számát adja meg.
Amint a táblázatból látható, a találmány szerinti előnyös kopolimerek molekulatömege 15000—
35000, optimálisan 15000-30000.
Tömegátlag molekulatömegek táblázata
I. oszlop II. III. oszlop IV. V. VI.
osz- osz- osz- osz-
lop * lop lop lop
80:20 0,19 Dowex 432,5 15,862 . 1
HCR-W2-H ι

Claims (1)

191 807
80 :20 0,18 Amberlyst 15 Dowex HCR-W2-H 412,3 17,027 2 SZABADALMI IGÉNYPONTOK 75 :25 0,19 505,9 20,894 3 5 1 Eljárás olyan tejsav-glikolsav kopolimerek előállítására, amelyeknek belső viszkozitása 25°C-on 80:20 0,20 Dowex HCR-W2-H 777,1 32,094 4 kloroformban 0,08-0,30 dl/g, átlagos molekulatömege 6Q00-35000, azzal jellemezve, hogy 90.10 0.20 Dowex HCR-W2-H 749,3 30,946 5 10 2-10 tömegrész tejsavat és 1 tömegrész glikolsavat kopolimerizálunk, erősen savas ioncserélő gyanta 70:30 0,12 Dowex HCR-W2-H 400,5 16,541 6 jelenlétében. 135—185°C-on 3—172 óra alatt, majd a gyantát eltávolítjuk. 90:10 0,20 Dowex HCR-W2-H 522.1 21,563 7 15 2. A2 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellejin e z v e, hogy 70 tömegrész tejsavat 30 tömegrész glikolsawal reagáltatunk 48-96 órán át. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal j e 11 e.m e z v e, hogy 80 tömegrész tejsavat reagáltatunk 20 tömegrész glikolsawal 48-96 órán át.
ábra nélkUl
Kiadja: Országos Találmányi Hivatal
HU802235A 1979-09-12 1980-09-11 Process for preparing lactic acid-glycolic acid copolymers HU191807B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/075,296 US4273920A (en) 1979-09-12 1979-09-12 Polymerization process and product

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU191807B true HU191807B (en) 1987-04-28

Family

ID=22124778

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU802235A HU191807B (en) 1979-09-12 1980-09-11 Process for preparing lactic acid-glycolic acid copolymers

Country Status (31)

Country Link
US (1) US4273920A (hu)
EP (1) EP0026599B1 (hu)
JP (2) JPS5645920A (hu)
AR (1) AR221173A1 (hu)
AT (1) AT380689B (hu)
AU (1) AU539130B2 (hu)
BE (1) BE885182A (hu)
BG (1) BG41132A3 (hu)
CA (1) CA1185048A (hu)
CH (1) CH648048A5 (hu)
CS (1) CS221979B2 (hu)
DD (1) DD153125A5 (hu)
DE (1) DE3068116D1 (hu)
DK (1) DK155093C (hu)
EG (1) EG14381A (hu)
ES (1) ES494974A0 (hu)
FI (1) FI66412C (hu)
FR (1) FR2464973A1 (hu)
GB (1) GB2058808B (hu)
GR (1) GR69961B (hu)
GT (1) GT198065361A (hu)
HU (1) HU191807B (hu)
IE (1) IE50236B1 (hu)
IL (1) IL61024A (hu)
IT (1) IT1141040B (hu)
NZ (1) NZ194902A (hu)
PH (1) PH15272A (hu)
PL (1) PL129779B1 (hu)
PT (1) PT71794B (hu)
RO (1) RO80864A (hu)
ZA (1) ZA805629B (hu)

Families Citing this family (88)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4333919A (en) * 1979-09-12 1982-06-08 Eli Lilly And Company Growth promotant controlled release formulations and method of treatment
IE52535B1 (en) * 1981-02-16 1987-12-09 Ici Plc Continuous release pharmaceutical compositions
US4716964A (en) * 1981-08-10 1988-01-05 Exxon Production Research Company Use of degradable ball sealers to seal casing perforations in well treatment fluid diversion
US4523591A (en) * 1982-10-22 1985-06-18 Kaplan Donald S Polymers for injection molding of absorbable surgical devices
FR2537980B1 (fr) * 1982-12-17 1986-12-19 Sandoz Sa Derives d'acides hydroxycarboxyliques oligomeres, leur preparation et leur utilisation
US4470416A (en) * 1983-06-17 1984-09-11 Ethicon, Inc. Copolymers of lactide and/or glycolide with 1,5-dioxepan-2-one
CH656884A5 (de) * 1983-08-26 1986-07-31 Sandoz Ag Polyolester, deren herstellung und verwendung.
US4594407A (en) * 1983-09-20 1986-06-10 Allied Corporation Prosthetic devices derived from krebs-cycle dicarboxylic acids and diols
JPS60100516A (ja) * 1983-11-04 1985-06-04 Takeda Chem Ind Ltd 徐放型マイクロカプセルの製造法
EP0342278B1 (en) * 1984-03-06 1996-09-04 United States Surgical Corporation A process for making two-phase compositions for absorbable surgical devices
US4649042A (en) * 1984-05-31 1987-03-10 Eli Lilly And Company Rumen delivery device
CA1256638A (en) * 1984-07-06 1989-06-27 Motoaki Tanaka Polymer and its production
JPH0678425B2 (ja) * 1984-07-06 1994-10-05 和光純薬工業株式会社 重合体の新規製造法
DE3428640A1 (de) * 1984-08-03 1986-02-06 Akzo Gmbh, 5600 Wuppertal Mikroporoese, pulverfoermige polylactide
US4595713A (en) * 1985-01-22 1986-06-17 Hexcel Corporation Medical putty for tissue augmentation
EP0190833B1 (en) * 1985-02-07 1991-03-27 Takeda Chemical Industries, Ltd. Method for producing microcapsule
JP2551756B2 (ja) * 1985-05-07 1996-11-06 武田薬品工業株式会社 ポリオキシカルボン酸エステルおよびその製造法
US5618547A (en) * 1985-05-20 1997-04-08 British Technology Group Limited Control of ectoparasites
JPH0610252B2 (ja) * 1985-08-21 1994-02-09 和光純薬工業株式会社 重合体の製造法
US5061281A (en) * 1985-12-17 1991-10-29 Allied-Signal Inc. Bioresorbable polymers and implantation devices thereof
GB8609537D0 (en) * 1986-04-18 1986-05-21 Ici Plc Polyesters
US4744365A (en) * 1986-07-17 1988-05-17 United States Surgical Corporation Two-phase compositions for absorbable surgical devices
DE3641692A1 (de) * 1986-12-06 1988-06-09 Boehringer Ingelheim Kg Katalysatorfreie resorbierbare homopolymere und copolymere
SE8701479L (sv) * 1987-04-09 1988-10-10 Carbomatrix Ab Metod foer inneslutning av biologiskt verksamma preparat samt anvaendning daerav
US4804691A (en) * 1987-08-28 1989-02-14 Richards Medical Company Method for making a biodegradable adhesive for soft living tissue
PE5591A1 (es) * 1988-12-19 1991-02-15 Lilly Co Eli Un nuevo grupo de compuestos de macrolida
JP2986509B2 (ja) * 1989-05-26 1999-12-06 三井化学株式会社 変性ポリエステル樹脂組成物、その製造方法、およびその用途
US5302694A (en) * 1990-02-21 1994-04-12 Boehringer Ingelheim Gmbh Process for preparing polyesters based on hydroxycarboxylic acids
DE4005415C2 (de) * 1990-02-21 1996-04-11 Boehringer Ingelheim Kg Verfahren zum Herstellen von Polyestern auf der Basis von Hydroxycarbonsäuren
DE69129770T2 (de) * 1990-04-13 1998-11-19 Takeda Chemical Industries Ltd Biologisch abbaubare hochmolekulare Polymere, ihre Herstellung und ihre Verwendung
MY108621A (en) * 1990-08-01 1996-10-31 Novartis Ag Polylactide preparation and purification
US6353030B1 (en) * 1990-08-01 2002-03-05 Novartis Ag Relating to organic compounds
US5108422A (en) * 1990-10-22 1992-04-28 United States Surgical Corporation Skin fastener
US5593423A (en) * 1990-10-22 1997-01-14 United States Surgical Corporation Skin fastener
US6228954B1 (en) 1991-02-12 2001-05-08 United States Surgical Corporation Blends of glycolide and/or lactide polymers and caprolactone and/or trimethylene carbonate polymers and absorabable surgical devices made therefrom
US5320624A (en) * 1991-02-12 1994-06-14 United States Surgical Corporation Blends of glycolide and/or lactide polymers and caprolactone and/or trimethylene carbonate polymers and absorbable surgical devices made therefrom
IT1249045B (it) * 1991-02-21 1995-02-11 Himont Inc Processo per la sintesi allo stato solido di polimeri dell'acido lattico e prodotti cosi ottenuti
US5232648A (en) * 1991-07-19 1993-08-03 United States Surgical Corporation Bioabsorbable melt spun fiber based on glycolide-containing copolymer
US5206341A (en) * 1991-11-21 1993-04-27 Southern Research Institute Polymers from hydroxy acids and polycarboxylic acids
EP0572675B1 (en) * 1991-12-19 1999-09-22 Mitsui Chemicals, Inc. Polyhydroxy carboxylic acid and production thereof
US5247058A (en) * 1992-01-24 1993-09-21 Cargill, Incorporated Continuous process for manufacture of lactide polymers with controlled optical purity
US5247059A (en) * 1992-01-24 1993-09-21 Cargill, Incorporated Continuous process for the manufacture of a purified lactide from esters of lactic acid
US5142023A (en) * 1992-01-24 1992-08-25 Cargill, Incorporated Continuous process for manufacture of lactide polymers with controlled optical purity
US6005067A (en) * 1992-01-24 1999-12-21 Cargill Incorporated Continuous process for manufacture of lactide polymers with controlled optical purity
US5258488A (en) * 1992-01-24 1993-11-02 Cargill, Incorporated Continuous process for manufacture of lactide polymers with controlled optical purity
US6326458B1 (en) 1992-01-24 2001-12-04 Cargill, Inc. Continuous process for the manufacture of lactide and lactide polymers
US5338822A (en) * 1992-10-02 1994-08-16 Cargill, Incorporated Melt-stable lactide polymer composition and process for manufacture thereof
ES2123668T3 (es) * 1992-10-02 1999-01-16 Cargill Inc Papel que tiene un recubrimiento de polimero de lactida estable en estado fundido y procedimiento para su fabricacion.
US6005068A (en) 1992-10-02 1999-12-21 Cargill Incorporated Melt-stable amorphous lactide polymer film and process for manufacture thereof
DE69330046T2 (de) * 1992-10-02 2001-11-15 Cargill Inc Schmelzstabiles lactidpolymergewebe und verfahren zu seiner herstellung
US5591606A (en) * 1992-11-06 1997-01-07 Dowelanco Process for the production of A83543 compounds with Saccharopolyspora spinosa
TW333456B (en) * 1992-12-07 1998-06-11 Takeda Pharm Ind Co Ltd A pharmaceutical composition of sustained-release preparation the invention relates to a pharmaceutical composition of sustained-release preparation which comprises a physiologically active peptide.
US5444143A (en) * 1992-12-25 1995-08-22 Mitsui Toatsu Chemicals, Inc. Preparation process of polyhydroxycarboxylic acid
WO1994020518A1 (en) * 1993-03-12 1994-09-15 Dowelanco New a83543 compounds and process for production thereof
KR970002523B1 (en) * 1993-04-24 1997-03-05 Korea Inst Sci & Tech Biodegradable polylactic acid having improved properties and method for manufacturing the same
US5522841A (en) * 1993-05-27 1996-06-04 United States Surgical Corporation Absorbable block copolymers and surgical articles fabricated therefrom
US5403347A (en) * 1993-05-27 1995-04-04 United States Surgical Corporation Absorbable block copolymers and surgical articles fabricated therefrom
DE69422053T2 (de) 1993-10-15 2000-06-29 Fuller H B Licensing Financ Biologisch abbaubare bzw. kompostierbare hot melt-klebstoffe, enthaltend polyester auf basis von milchsäure
US5431679A (en) * 1994-03-10 1995-07-11 United States Surgical Corporation Absorbable block copolymers and surgical articles fabricated therefrom
US5543202A (en) * 1994-03-14 1996-08-06 Kimberly-Clark Corporation Process for producing a crimp-bonded fibrous cellulosic laminate
CN1058736C (zh) * 1994-05-27 2000-11-22 北京市星辰现代控制工程研究所 生物降解组合物及其制备方法和应用
US6339130B1 (en) * 1994-07-22 2002-01-15 United States Surgical Corporation Bioabsorbable branched polymers containing units derived from dioxanone and medical/surgical devices manufactured therefrom
US5578662A (en) 1994-07-22 1996-11-26 United States Surgical Corporation Bioabsorbable branched polymers containing units derived from dioxanone and medical/surgical devices manufactured therefrom
US6206908B1 (en) 1994-09-16 2001-03-27 United States Surgical Corporation Absorbable polymer and surgical articles fabricated therefrom
CA2158420C (en) 1994-09-16 2007-05-01 Mark S. Roby Absorbable polymer and surgical articles fabricated therefrom
US5618313A (en) * 1994-10-11 1997-04-08 United States Surgical Corporation Absorbable polymer and surgical articles fabricated therefrom
US5770683A (en) * 1994-11-02 1998-06-23 Mitsui Toatsu Chemicals, Inc. Preparation process of polyhydroxycarboxylic acid
US5997568A (en) * 1996-01-19 1999-12-07 United States Surgical Corporation Absorbable polymer blends and surgical articles fabricated therefrom
US6001981A (en) * 1996-06-13 1999-12-14 Dow Agrosciences Llc Synthetic modification of Spinosyn compounds
US5756651A (en) * 1996-07-17 1998-05-26 Chronopol, Inc. Impact modified polylactide
US6191236B1 (en) 1996-10-11 2001-02-20 United States Surgical Corporation Bioabsorbable suture and method of its manufacture
US6007565A (en) * 1997-09-05 1999-12-28 United States Surgical Absorbable block copolymers and surgical articles fabricated therefrom
US6277927B1 (en) 1997-11-26 2001-08-21 United States Surgical Corporation Absorbable block copolymers and surgical articles fabricated therefrom
JPH11203837A (ja) 1998-01-16 1999-07-30 Sony Corp 編集システムおよび編集方法
AR023940A1 (es) 2000-05-03 2002-09-04 Eriochem Sa Procedimiento para la produccion de microcapsulas de liberacion prolongada de peptidos solubles en agua
ES2256276T5 (es) * 2000-08-07 2011-02-22 Wako Pure Chemical Industries, Ltd. Polímero de ácido láctico y procedimiento para su producción.
US6716932B2 (en) 2000-08-16 2004-04-06 Tyco Healthcare Group Lp High consistency absorbable polymeric resin
TWI332407B (en) * 2001-06-29 2010-11-01 Takeda Chemical Industries Ltd Controlled release composition and method of producting the same
JP4612239B2 (ja) * 2001-07-18 2011-01-12 三井化学株式会社 生体吸収性ポリヒドロキシカルボン酸の製造方法
US7163545B2 (en) * 2002-07-29 2007-01-16 Mayo Foundation For Medical Education And Research Spinal cord surgical implant
KR100684682B1 (ko) * 2002-09-24 2007-02-22 아사히 가세이 케미칼즈 가부시키가이샤 글리콜산 공중합체 및 그의 제조 방법
EP1440992A1 (fr) * 2003-01-21 2004-07-28 Société de Conseils de Recherches et d'Applications Scientifiques ( S.C.R.A.S.) Système catalytique de (co)polymérisation du lactide et du glycolide
FR2867698B1 (fr) * 2004-03-16 2007-11-16 Beaufour Ipsen S C R A S Systeme catalttique de (co) oligomerisation du lactide et du glycolide
DE112005000965T5 (de) * 2004-04-28 2007-03-22 Keio University Depolymerisationsverfahren für Polymere mit Esterbindung in der Hauptkette und Verfahren zur Herstellung von Polymeren mit Esterbindung in der Hauptkette aus dem Depolymerisationsprodukt
BRPI0720582B1 (pt) 2006-12-18 2021-08-24 Takeda Pharmaceutical Company Limited Composição de liberação prolongada, processo para a preparação da mesma, composição farmacêutica, agente profilático ou terapêutico, e, uso de uma substância fisiologicamente ativa
CN101284883B (zh) * 2008-05-14 2011-02-16 西北大学 聚乳酸-壳聚糖接枝共聚物的制备方法
CN103300120B (zh) * 2013-06-25 2015-04-22 南京工业大学 一种绿色家禽家畜脱毛剂及其制备方法
SG11202001688WA (en) 2017-08-31 2020-03-30 Evonik Corp Improved resorbable polymer purification process

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2362511A (en) * 1939-11-21 1944-11-14 Du Pont Modified glycolide resins
US2703316A (en) * 1951-06-05 1955-03-01 Du Pont Polymers of high melting lactide
US2758987A (en) * 1952-06-05 1956-08-14 Du Pont Optically active homopolymers containing but one antipodal species of an alpha-monohydroxy monocarboxylic acid
US3268487A (en) * 1963-12-23 1966-08-23 Shell Oil Co Process for polymerization of lactides
US3535419A (en) * 1965-12-15 1970-10-20 Syntex Corp Veterinary compositions and methods
US3442871A (en) * 1966-05-04 1969-05-06 American Cyanamid Co Process for polymerizing a glycolide
US3458622A (en) * 1967-04-07 1969-07-29 Squibb & Sons Inc Controlled release tablet
US3887699A (en) * 1969-03-24 1975-06-03 Seymour Yolles Biodegradable polymeric article for dispensing drugs
US3773919A (en) * 1969-10-23 1973-11-20 Du Pont Polylactide-drug mixtures
BE758156R (fr) * 1970-05-13 1971-04-28 Ethicon Inc Element de suture absorbable et sa
US3736646A (en) * 1971-10-18 1973-06-05 American Cyanamid Co Method of attaching surgical needles to multifilament polyglycolic acid absorbable sutures
US3839297A (en) * 1971-11-22 1974-10-01 Ethicon Inc Use of stannous octoate catalyst in the manufacture of l(-)lactide-glycolide copolymer sutures
JPS4936597A (hu) * 1972-08-07 1974-04-04
US3982543A (en) * 1973-04-24 1976-09-28 American Cyanamid Company Reducing capillarity of polyglycolic acid sutures
US3991766A (en) * 1973-05-31 1976-11-16 American Cyanamid Company Controlled release of medicaments using polymers from glycolic acid
US4144317A (en) * 1975-05-30 1979-03-13 Alza Corporation Device consisting of copolymer having acetoxy groups for delivering drugs
US4010196A (en) * 1975-06-25 1977-03-01 American Home Products Corporation Linear polyester salts
US4011312A (en) * 1975-06-25 1977-03-08 American Home Products Corporation Prolonged release drug form for the treatment of bovine mastitis
ZA782039B (en) * 1977-05-23 1979-09-26 American Cyanamid Co Surgical articles

Also Published As

Publication number Publication date
DK155093B (da) 1989-02-06
JPS5645920A (en) 1981-04-25
EG14381A (en) 1983-12-31
EP0026599B1 (en) 1984-06-06
DD153125A5 (de) 1981-12-23
AU6216680A (en) 1981-03-19
PH15272A (en) 1982-11-02
IT8024607A0 (it) 1980-09-11
CH648048A5 (fr) 1985-02-28
DK387380A (da) 1981-03-13
FI66412B (fi) 1984-06-29
AT380689B (de) 1986-06-25
GB2058808B (en) 1983-11-16
FR2464973A1 (fr) 1981-03-20
PT71794A (en) 1980-10-01
IL61024A (en) 1983-02-23
IE50236B1 (en) 1986-03-05
ES8106542A1 (es) 1981-08-16
BG41132A3 (en) 1987-04-15
NZ194902A (en) 1983-05-31
IT1141040B (it) 1986-10-01
FR2464973B1 (hu) 1983-06-10
DK155093C (da) 1989-06-19
IL61024A0 (en) 1980-11-30
AR221173A1 (es) 1980-12-30
JPH0198617A (ja) 1989-04-17
CA1185048A (en) 1985-04-02
EP0026599A1 (en) 1981-04-08
PT71794B (en) 1981-07-07
ES494974A0 (es) 1981-08-16
US4273920A (en) 1981-06-16
ATA455380A (de) 1985-11-15
GR69961B (hu) 1982-07-22
GT198065361A (es) 1982-03-04
FI66412C (fi) 1984-10-10
PL226653A1 (hu) 1981-10-16
RO80864A (ro) 1983-02-01
FI802840A (fi) 1981-03-13
AU539130B2 (en) 1984-09-13
IE801902L (en) 1981-03-12
ZA805629B (en) 1982-04-28
GB2058808A (en) 1981-04-15
CS221979B2 (en) 1983-04-29
PL129779B1 (en) 1984-06-30
DE3068116D1 (en) 1984-07-12
JPH0445525B2 (hu) 1992-07-27
BE885182A (fr) 1981-03-11
JPH0121166B2 (hu) 1989-04-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU191807B (en) Process for preparing lactic acid-glycolic acid copolymers
EP0025698B1 (en) Controlled release formulations
AU2004257701B2 (en) Poly-4-hydroxybutyrate matrices for sustained drug delivery
US4333919A (en) Growth promotant controlled release formulations and method of treatment
US20040018238A1 (en) Biodegradable vehicles and delivery systems of biolgically active substances
JP2004511431A (ja) 生物活性物質を含む生分解性ビヒクルおよび送達システム
US6498153B1 (en) Extended release growth promoting two component composition
EP0025699B1 (en) Device for drug delivery to ruminants
GB1592829A (en) Absorbable pharmaceutical compositions based on poly (alkylene oxalates)
CA1158552A (en) Controlled release parasitic formulations and method
US5788978A (en) Injectable pulsatile ivermectin composition
CA1162781A (en) Growth promotant controlled release formulations and method of treatment
EP0275961B1 (de) Perorale Arzneimittelzubereitung mit verzögerter Wirkstofffreigabe
KR840001675B1 (ko) 코폴리머의 제조 방법
DK174120B1 (da) Poly(lactid-co-glycol)polymer omfattende mindst 25 mol% mælkesyreenheder og op til 75 mol% glycosyreenheder samt fremgangsmåde til fremstilling heraf
AU9822998A (en) Controlled release vitamin B12 compositions and methods of using them

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee