HU182127B - Process for preparing d-sesquisodium salt of an oxa-beta-lactam-dicarboxylic acid antibiotic - Google Patents

Process for preparing d-sesquisodium salt of an oxa-beta-lactam-dicarboxylic acid antibiotic Download PDF

Info

Publication number
HU182127B
HU182127B HU80987A HU98780A HU182127B HU 182127 B HU182127 B HU 182127B HU 80987 A HU80987 A HU 80987A HU 98780 A HU98780 A HU 98780A HU 182127 B HU182127 B HU 182127B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
salt
dicarboxylic acid
oxa
beta
lactam
Prior art date
Application number
HU80987A
Other languages
English (en)
Inventor
William J Wheeler
Original Assignee
Lilly Co Eli
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lilly Co Eli filed Critical Lilly Co Eli
Publication of HU182127B publication Critical patent/HU182127B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D498/00Heterocyclic compounds containing in the condensed system at least one hetero ring having nitrogen and oxygen atoms as the only ring hetero atoms
    • C07D498/02Heterocyclic compounds containing in the condensed system at least one hetero ring having nitrogen and oxygen atoms as the only ring hetero atoms in which the condensed system contains two hetero rings
    • C07D498/04Ortho-condensed systems
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D505/00Heterocyclic compounds containing 5-oxa-1-azabicyclo [4.2.0] octane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. oxacephalosporins; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P31/00Antiinfectives, i.e. antibiotics, antiseptics, chemotherapeutics
    • A61P31/04Antibacterial agents

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Communicable Diseases (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Oncology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás az I képletü oxa-beta-laktám-dikarbonsav antibiotikum szeszkvinátriumsója kristályos alapvetően tiszta D-izomerjenek előállít ágára.
A Gram-pozitív és Gram-negativ baktériumok okozta fertőzések kezelésére egyaránt rendkívül hatásos antibiotikumot az 1979. február 6-án nyilvánosságra hozott, 4,138,486 számú Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírásban már ismertették. Ezen antibiotikum egy olyan antibiotokum-esoportba tartozik, melynek tagjai bizonyos közős szerkezeti vonásokat mutatnak a cefalosporin-antibiotikumokkal, de kémiailag és biológiailag különböznek azoktól. Szerkezetileg elsősorban abban különböznek a cefalosporinoktól, hogy az utóbbiak kénatomja helyett oxigénatomot tartalmaznak. Ezenfelül az oxa-beta-laktámokat más módszerekkel állítják elő, mint a félszintetikus cefalosporin-antibiotikumokat. Biológiailag főleg abban különböznek a cefalosporinoktól, hogy általában nagyon hatásosak pseudomonas-azal és más Gram-negativ baktériumokkal szemben.
Az I képletü vegyületet, amely az alfa-karboxi-/4-hidroxi-fenil/-acetil-oldallánc kiralitással rendelkező centruma következtében D,L-konfigurációju, dinátriumsó formájában már korábban előállították. Mégis a D-epimert és az előállítására szolgáló módszert eddig nem Írták le. Ezenfelül a dinátriumsó ismert preparátumai nem kristályos, amofr szilárd anyagok,melyek stabilitási jellemzőik miatt nem alkalmasak gyógyászati készítményekben való felhasználásra.
Az I képletü D,L-karbonsav dinátriumsóját szabályosan 7A· -ÍDL-£karboxi-/4-hidroxi-f enil/-acetilj -amino\-7^(-metoxi-3f- Z/l-metil-lH-tetrazol-5-il/-tiQj -metiíl-e-oxo-^-oxa-l-aza^biciklo(4.1.07okt-2-én-2-karbon.sav-dinácriumsóként jelölik meg. Kényelmi okokból itt a dinátriumsót oxa-beta-laktám-dinábriumsónak és a szabad dikarbonsavat oxa-beta-laktám-dikarbonsavnak nevezzük el.
,A találmány célja, hogy eljárásról gondoskodjék az I képletü oxa-beta-laktám-dikarbonsav antibiotikum I-formától alapvetően mentes D-szeszkvinátriumsójának előállítására.
A szeszkvinátriumsó D-epimerje nagyobb fokú antibiotikus aktivitást mutat egyes mikroorganizmusokkal /például Escherichia coli/ szemben, mint a D,L~dinátriumsó,
A találmány eljárásról gondoskodik az I képletü oxa-beta-laktám-dikarbonsav L-formátol alapvetően mentes D-szeszkvinátriumsójának előállítására. E vegyületet a találmány szerint . úgy állítjuk elő, hogy a/ acetont adunk a II képletü D?L-dinátriumgót és az I képletü D,L-dikarbonsavat 1:1 - 6:1 molarányban tartalmazó vizes oldathoz, és b/ az oldatot lehűtjük -35°C és -10°C közötti hőmérsékletre, és a kivált kristályokat elkülönítjük.
Az I képletü dikarbonsav D-szeszkvinátriumgóját 175-180°O -on bomlás közben olvadó kristályos tűk alakjában állítjuk el& Ultraibolya abszorpciós spektrumának abszorpciós maximuma /metil-alkoholbah/: 228 nm /£, 17300/'és
270 nm /£ , 11800/.
A találmány szerint előállított szeszkvinátriumgóban a D* és az L-epimer arányát nagynyomású folyadékkfomatográfiával /HPLC/ határozzuk meg; a D-epimer mennyisége 93-98% között változik.
Az eljárásban kapott szeszkvinátriumsó sófr. máját a tér*
182.127 mék atom-abszorpciója, elemi analízise és titrálása alapján jellemezzük. A szekszkvinátriumsó számított %-os nátriumtartalma 5,56. Az atom-abszorpció alapján kapott és a víztartalom /Kari Fischer vizme^határozás/, valamint a termékben jelenlévő aceton figyelembe vételével korrigált nátriumszázalék a kísérleti hiba határain belül esik, báj' kristályosításról kristályosításra változik. '
A vizben oldott D-szeszkvinátriumsó kezdeti pH-ja 3,8 és a titráláskor három pKa-értéket kapunk: pKa·^ 2,5; pKa2 3»? és pKa5 10,2.
A találmány szerinti D-l-oxa-beta-laktám-szeszkvinátriumsó gyógyászatilag hasznosítható, kristályos formájú, amely parenteralisan alkalmazható készítmények előállítására használható.
Az oxa-beta-laktám-szeszkvinátriumsó D-epimerjét a találmány szerint az amorf D,L-dinátriumsóból és a D,L-oxa-beta-laktám-dikarbonsavból állítjuk elő. A találmány szerint az I képletü D,L-dikarbonsav és a D,L-dinátriumsó keverékét vizben old< juk 1_5-35°0-οη és a zavarosodási pont eléréséig acetonnal hígítjuk. Ezután az oldatot a -35°C és -10°C közé eső kristályo- • sodási hőmérsékletre hütjük le a D-epimer szeszkvinátriumsó ki- • kristályosodásának bekövetkezéséig. A kristályos szeszkvinátriumsót elválasztjuk a hideg oldattól, alkalmas oldószerrel, mint acetonnal vagy dietil-eterrel mossak és szárítjuk.
A D-epimer szeszkvinátriumsó kristályosodásának siettetése céljából a hideg oldatot a zavarosodási ponton D-epimer szeszkvinátriumsó kristályával oldjak be.
A D-szeszkvinátriumsó elválasztása után visszamaradt szűrletet további D-epimer kinyerésére használjuk. A szürletet a zavarossági pont eléréséig ismét acetonnal hígítjuk és a kristályosodási hőmérsékletre lehűtve további D-szeszkvinátriumsó válik ki.
A szilárd halmazállapotú D,L-oxa-beta-laktám-dikarbonsavat és D,L-dinátriumsóját a vizben való oldás előtt különböző arányokban elkeverhetjük egymással, vagy pedig külön-külön oldjuk őket vizben és az oldatokat elegyítjük. A dikarbonsav és a dinátriumsó oldatát úgy is előállíthatjuk, hogy 1-1,5 ekvivalens nátrium-hidroxidot adunk az amorf D,Ir-dikarbonsav vizes szuszpenziójához. A D,L-dikarbonsav részlegesen oldódik vizben. A képződött oldatot ezután acetonnal hígítjuk és a találmány' szerinti eljárással lehűtjük a kristályosodási hőmérsékletre.
Bár a D,L-dikarbonsav és a D,L-dinátriumsó vizes oldatának koncentrációja nem látszik kritikusnak, nagyobb kitermeléssel kapunk D-szeszkvinátriumsót, ha a vizes oldat milliliterenként osszmennyiségben 0,1-1 g D,L~dikarbonsavat és D,L-dinátriumsót tartalmaz.
Mint említettük, az oldatban a D,L-dikarbonsav és a D,L-dinátriumsó egymáshoz viszonyított aránya különböző lehet. Az eljárásban a D,L-dinátriumsó és a D,L-dikarbonsav aránya az oldatban 1:1 - 6:1 között változhat. Ha a dinátriumsó aránya a dikarbonsavhoz viszonyítva a fentinél nagyobb, a D;Ir-dinátriumsó együtt kiválhat a kivánt D-szeszkvinátriumsóval. A D,L-dinátriumsó és a D,L-dikarbonsav előnyös mólaránya 1-2:1.
A D,L-dinátriumsó és a D,L-dikarbonsav vizes oldatának acetonos hígításakor a zavarosodási pontot 80-90 térfogat% áceton hozzáadásakor érjük el.
Az eljárásban kapott D-szeszkvinátriumsó kristályait ace
182.127 tón gzolvatálja. A szolvátban az aceton éa a szeszkvinátriumgó aránya körülbelül 1:1. Az aceton lazán kötődik a azeazkvisó krigtályaihoz éa vákuumban párolva nagyrészt eltávolítható.
Az eljárásban használt aceton egyrészt oldódásgátló anyagként szolgál, másrészt a kristályokat gzolvátburokkal veszi körül és ezáltal elősegíti a kristályos szeszkvinátriumsó képződését.
A D-szeszkvinátriumsó tisztasága átkriatályositással növelhető. Például a D-szeszkvinátriumsót vizben oldjuk és az oldatot a zavarosodási pontig acetonnal hígítjuk. Kristályosodási hőmérsékleten tartva a D-szeszkvisó acetonnal szolvált kristályos tűk alakjában újra kiválik.
A találmány szerinti eljárás L-epimertől alapvetően mentes, kristályos D-szeszkvinátriUmsót eredményez. Az I—epimertől alapvetően mentes meghatározás olyan kristályos szeszkvinátriumgóra vonatkozik, amely 90% vagy ennél több D~epimer fórumát tartalmaz.
Mint említettük, a D- és az L-epimer arányát a kristályos szeszkvinátriumgóban nagynyomású folyadékkromatográfiával /HPLC/ határozzuk meg. A használt HPIO-réndszer a következő:
Oszlop: Water’s Associates Bonapak C-18
Átfolyási sebesség: 3 ml/perc
Oldószer: 100 rész 0,ln ammónium-acetát,
100 rész metanol
Minta-oldószer: foszfát-puffer, pH 7,4
Minta-koncentráció: 1 mg/ml
Minta-térfogat: 10 mikroliter.
A következő példák tovább ismertetik a találmány szerinti eljárást.
1. példa
0,5 g oxa-beta-laktám-dikarbonsav és 0,5 g amorf dinátriumsó keverékét 1,5 ml vizben oldjuk és részletekben, szobahőmérsékleten enyhe zavarosság megmaradásáig acetont adunk az oldathoz. Az oldatot lehűtjük, D-szeszkvinátriumsókristályokkal beoltjuk és néhány óráig körülbelül -2O°C-on tartjuk. A hideg oldatból kivált kristályos D-szeszkvinátriumsót leszűrjük, acetonnal mossuk és vákuumban szárítjuk. A megszorított tükristályok gulya 0,257 g. A kristályok bomlás közben 175~ -180°C-on olvadnak meg.·
HPLC-elemzés szerint a kristályos anyag 93% D-epimerből éa 7% Lrepimerből áll.
2. példa
2,5 g D,L-oxa-beta-laktám-dinátriumgót és 2,5 g D,L-oxa-beta-laktam-dikarbonsavat 5 ml vizben oldunk, az oldatot szobahőmérsékleten a zavarosodási pont eléréséig acetonnal hígítjuk; Az enyhén zavaros oldatot -20°C-ra lehűtve kristályosítjuk. A kristályos D-oxa-beta-laktám-szeszkvinátriumsót szűréssel összegyűjtjük, dietil-éterrel mossuk és szárítjuk. A száraz kristályok gulya 2,77 g·
A szürletet a zavarosodási pontig acetonnal hígítjuk és -20°C-on tartjuk. Újabb 0,249 g D-szeszkvinátriumsó válik ki. A kristályos termék 7,7% vizet /Kari Fischer eljárás szerint/ éa 96,7% D-epi mert /HPIO alap jár./ ^tartalmaz.
'4
182.127
3. példa • 0,6 g D,L-oxa-beta-laktám-dinátriumsót és 0,3 g D,L-dikarbonsavat /2:1 arány/ 0,9 ml vizben oldunk, az oldatot a zavarosodási pont eléréséig acetonnal hígítjuk, majd körülbelül -20°C-on kristályosodni hagyjuk. A D-szeszkvinátriumsó kristályait leszűrjük, mossuk és száritjuk. A kristályos termék 'súlya 0,55 g·
4. példa
D-oxa-beta-laktám-szeszkvinátriumsó átkristályosítása
2,068 g D-szeszkvinátriumsót 2 ml vizben oldunk és az oldatot a zavarosodási pontig acetonnal hígítjuk, majd beoltás után mintegy -2O°C-on állni hagyjuk. Az első sarzs D-szeszkvinátriumsót szűréssel összegyűjtjük, mossuk és szárítjuk. A színtelen kristályos termék súlya 960 mg.
Az átkristályositott D-szeszkvinátriumsó analitikai adatai a következők:
Mikroanalizis OggH^NgO^SNa^ CH számított ' 41,993,67 talált 42,00’3,19 lH20-ra:
N
14,6914,52.
Nátrium-tartalom atom-abszorpció alapján: számított: 5,56%./7,4% vízre és 5% acetonra korrigálva/ talált: 5,49%.
D/L arány /HPLC/: D 95,7%
L 4,3%.
Titrálás /H20/: kezdeti pH 3,8; pKa·^ 2,5;
pKa2 3,7 és pKj 10,2.
Titráláskor a azeszkvinátrium-mintához 0,5 ekvivalens nátrium-hidroxidot kell adni, hogy a pH 3,7-ről 5,7-re változzék.
Látszólagos molekulasúly /titrálás/: 563»
Maradék oldószerek /NMR/: aceton 5,15%·
Víztartalom /Kari Fischer/: 7,36%.
Fajlagos forgatóképesség:
b£p5 = -18,05 /PH 7,0 puffer/ = -111,53 /pH 7,0 puffer/.
. 365
5. példa g /1,92 millimól/ amorf D,L-dikarbonsavat 0,48 ml vizben oldunk es az oldathoz 2,28 ml IN nátrium-hidroxid-oldatot /2,28 millimól/ adunk. A lúg hozzáadása után az oldatot a zavarosodási pontig acetonnal hígítjuk és körülbelül -20°C-ra lehűtjük. A hideg oldatot beoltjuk Drszeszkvinátriumsó-kristályokkal és hidegben állni hagyjuk. A kikristályosodott D-szeszkvinátriumsót le®űrjük és száritjuk. A kristályok súlya 0,441 g.

Claims (2)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás az I képletü oxa-beta-laktám-dikarbonsav L-formától lényegében mentes D-szeszkvinátriumsójának előállítására, azzal jellemezve, hogy /a/ a II képletü D,L-dinátriumsót és az I képletü D,L-dikarbonsavat 1:1 - 6:1 mólarányban tartalmazó vizes oldathoz acetont adunk, és /b/ az oldatot -35°C ős -10°C közötti hőmérsékletre le·* hütjük, és a kivált kristályokat elkülönítjük.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a D,L~dinátriumsót és a D,L-dikarbonsavat 1:1 - 2:1 mólarányban alkalmazzuk.
HU80987A 1979-04-24 1980-04-22 Process for preparing d-sesquisodium salt of an oxa-beta-lactam-dicarboxylic acid antibiotic HU182127B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/032,840 US4259485A (en) 1979-04-24 1979-04-24 Crystallization process

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU182127B true HU182127B (en) 1983-12-28

Family

ID=21867102

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU80987A HU182127B (en) 1979-04-24 1980-04-22 Process for preparing d-sesquisodium salt of an oxa-beta-lactam-dicarboxylic acid antibiotic

Country Status (34)

Country Link
US (1) US4259485A (hu)
EP (1) EP0018760B1 (hu)
JP (1) JPS55143992A (hu)
KR (1) KR840000036B1 (hu)
AR (1) AR225174A1 (hu)
AT (1) AT368158B (hu)
AU (1) AU531272B2 (hu)
BE (1) BE882849A (hu)
BG (1) BG34904A3 (hu)
CA (1) CA1124236A (hu)
CH (1) CH645901A5 (hu)
CS (1) CS212347B2 (hu)
DD (1) DD150205A5 (hu)
DE (1) DE3067412D1 (hu)
DK (1) DK172880A (hu)
EG (1) EG14334A (hu)
ES (1) ES490828A0 (hu)
FI (1) FI801252A (hu)
FR (1) FR2455043A1 (hu)
GB (1) GB2047703B (hu)
GR (1) GR68048B (hu)
HU (1) HU182127B (hu)
IE (1) IE49703B1 (hu)
IL (1) IL59895A (hu)
IT (1) IT1141294B (hu)
LU (1) LU82384A1 (hu)
NZ (1) NZ193482A (hu)
PH (1) PH15146A (hu)
PL (1) PL124423B1 (hu)
PT (1) PT71115A (hu)
RO (1) RO79315A (hu)
SU (1) SU925251A3 (hu)
YU (1) YU108180A (hu)
ZA (1) ZA802329B (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS56103185A (en) * 1980-01-22 1981-08-18 Shionogi & Co Ltd Malonamidoxa-dethia-cephem compound
JPS5711909A (en) * 1980-06-23 1982-01-21 Shionogi & Co Ltd Stable freeze-dried preparation of beta-lactam
JPS597193A (ja) * 1982-07-02 1984-01-14 Shionogi & Co Ltd マロニルメチル基の異性化方法
RU2555360C2 (ru) * 2012-11-06 2015-07-10 Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Волгоградский государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Российской Федерации Способ определения воды в координационных соединениях

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA1085392A (en) * 1976-03-25 1980-09-09 Masayuki Narisada Arylmalonamido-1-oxadethiacephalosporins
GB1557552A (en) * 1977-02-15 1979-12-12 Shionogi & Co 1 oxadethiacepham compounds
CA1100962A (en) * 1977-04-28 1981-05-12 Yoshio Hamashima Haloarylmalonamidooxacephalosporins
JPS609718B2 (ja) * 1977-08-25 1985-03-12 塩野義製薬株式会社 チアジアゾリルチオセフアロスポリン類縁抗生物質
BE871213R (fr) * 1978-10-12 1979-02-01 Shionogi & Co Arylmalonamido-1-oxadethiacephalosporines

Also Published As

Publication number Publication date
CA1124236A (en) 1982-05-25
LU82384A1 (fr) 1980-07-31
IT1141294B (it) 1986-10-01
DE3067412D1 (en) 1984-05-17
AU5763380A (en) 1980-10-30
FR2455043B1 (hu) 1983-08-05
EG14334A (en) 1983-12-31
JPS6242915B2 (hu) 1987-09-10
NZ193482A (en) 1982-03-23
GB2047703A (en) 1980-12-03
IE800804L (en) 1980-10-24
PL223649A1 (hu) 1981-02-13
US4259485A (en) 1981-03-31
KR830002778A (ko) 1983-05-30
CS212347B2 (en) 1982-03-26
AR225174A1 (es) 1982-02-26
DK172880A (da) 1980-10-25
ZA802329B (en) 1981-11-25
AU531272B2 (en) 1983-08-18
DD150205A5 (de) 1981-08-19
FR2455043A1 (fr) 1980-11-21
YU108180A (en) 1983-02-28
BG34904A3 (en) 1983-12-15
EP0018760B1 (en) 1984-04-11
RO79315A (ro) 1982-08-17
AT368158B (de) 1982-09-27
KR840000036B1 (ko) 1984-01-28
SU925251A3 (ru) 1982-04-30
IT8021527A0 (it) 1980-04-21
ATA207380A (de) 1982-01-15
JPS55143992A (en) 1980-11-10
FI801252A (fi) 1980-10-25
IL59895A (en) 1983-05-15
ES8200110A1 (es) 1981-10-16
GB2047703B (en) 1983-04-20
PT71115A (en) 1980-05-01
BE882849A (fr) 1980-10-20
GR68048B (hu) 1981-10-29
CH645901A5 (fr) 1984-10-31
EP0018760A1 (en) 1980-11-12
IE49703B1 (en) 1985-11-27
PH15146A (en) 1982-08-24
ES490828A0 (es) 1981-10-16
PL124423B1 (en) 1983-01-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS220790B2 (en) Method of separation of the -6-methoxy-alpha-methyl-2-naphtalene vinegar acid from the mixtures of the a/-/-6-methoxy-alpha-methyl-2/naphtalene vinegar acid or salts thereof
US4775751A (en) Process for cephalexin hydrochloride alcoholates
IE56488B1 (en) Crystalline cephem-acid addition salts and process for their preparation
GB2145409A (en) Crystalline cefuroxime axetil
US4006138A (en) Crystalline form of sodium O-formylcefamandole
HU182127B (en) Process for preparing d-sesquisodium salt of an oxa-beta-lactam-dicarboxylic acid antibiotic
BG61368B2 (bg) Моно(2-амониев-2-хидроксиметил-1,3-пропандиол)(2r-сis)- (3-метоксиранил)фосфонат,получаване и фармацевтични състави,които го съдържат
KR100416946B1 (ko) 클라뷸란산염류
MXPA02000058A (es) Sal difosfato de un derivado de 4&#34; -sustituido-9-desoxo-9a-homoeritromicina y su composicion farmaceutica.
EP0018811B1 (en) Antibiotic crystalline epimer, its preparation and pharmaceutical composition containing it
US4168376A (en) Process for crystalline sodium cefamandole
US3947414A (en) Cefamandole derivatives
HU197568B (en) Process for producing crystalline salts of square brackets open 3siz square brackets closed-2-brackets open square brackets open square brackets open 1-/2-amino-4-thiazolyl/-2-square brackets open square brackets open 2,2-dimethyl-4-oxo-1-sulfoxy-3-azetidinyl square brackets closed-amino square brackets closed-2-oxoehtylidene square brackets closed-amino square brackets closed-oxy brackets closed acetic acid and pharmaceuticals comprising same as active ingredient
US3947415A (en) Cefamandole derivatives
SU563918A3 (ru) Способ получени цефалоспорановых производных или их солей, или сложных эфиров
KR0169534B1 (ko) 고밀도의 고결정성 세포페라존 나트륨염 및 그의 제조방법
US4048158A (en) d-α-Isobutylsulfobenzylpenicillin hemi-solvate crystals
KR100327708B1 (ko) 결정성 세푸록심 악세틸 에스테르의 제조방법
KR820001454B1 (ko) α-벤조일우레이도-α-벤질 페니실린 유도체의 제조방법
KR840002143B1 (ko) N-카복시 세파드록실 디나트륨염의 제조방법
KR100378731B1 (ko) 결정성 세푸록심 악세틸 에스테르의 제조방법
KR960011779B1 (ko) 세팔로스포린 결정성 수화물의 신규 제조방법
KR830000342B1 (ko) 세팔로스포린 유도체의 제법
HU180161B (en) Process for preparing crystalline,stable prostaglandin f down 2alpha with a melting point over 35 c from contaminated prostaglandin f down 2alpha containing 50-98% prostaglandin f down 2alpha
KR20020030563A (ko) 세팔로스포린 유도체의 새로운 제조방법

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee