CZ31134U1 - Zařízení pro boční vedení kovového pásu - Google Patents

Zařízení pro boční vedení kovového pásu Download PDF

Info

Publication number
CZ31134U1
CZ31134U1 CZ2017-33807U CZ201733807U CZ31134U1 CZ 31134 U1 CZ31134 U1 CZ 31134U1 CZ 201733807 U CZ201733807 U CZ 201733807U CZ 31134 U1 CZ31134 U1 CZ 31134U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
wear
guide
bodies
metal strip
plane
Prior art date
Application number
CZ2017-33807U
Other languages
English (en)
Inventor
Friedrich Moser
Walter Grabner
Klaus Frauenhuber
Juergen Schiefer
Original Assignee
Primetals Technologies Austria GmbH
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=49274436&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ31134(U1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Primetals Technologies Austria GmbH filed Critical Primetals Technologies Austria GmbH
Publication of CZ31134U1 publication Critical patent/CZ31134U1/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B1/00Metal-rolling methods or mills for making semi-finished products of solid or profiled cross-section; Sequence of operations in milling trains; Layout of rolling-mill plant, e.g. grouping of stands; Succession of passes or of sectional pass alternations
    • B21B1/22Metal-rolling methods or mills for making semi-finished products of solid or profiled cross-section; Sequence of operations in milling trains; Layout of rolling-mill plant, e.g. grouping of stands; Succession of passes or of sectional pass alternations for rolling plates, strips, bands or sheets of indefinite length
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B39/00Arrangements for moving, supporting, or positioning work, or controlling its movement, combined with or arranged in, or specially adapted for use in connection with, metal-rolling mills
    • B21B39/14Guiding, positioning or aligning work
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B39/00Arrangements for moving, supporting, or positioning work, or controlling its movement, combined with or arranged in, or specially adapted for use in connection with, metal-rolling mills
    • B21B39/14Guiding, positioning or aligning work
    • B21B39/18Switches for directing work in metal-rolling mills or trains
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H23/00Registering, tensioning, smoothing or guiding webs
    • B65H23/02Registering, tensioning, smoothing or guiding webs transversely
    • B65H23/032Controlling transverse register of web
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21BROLLING OF METAL
    • B21B2267/00Roll parameters
    • B21B2267/24Roll wear
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/10Handled articles or webs
    • B65H2701/17Nature of material
    • B65H2701/173Metal

Description

Oblast techniky
Předložené technické řešení se týká zařízení pro boční vedení kovového pásu, pohybujícího se po dopravním zařízení kovového pásu, obsahujícího alespoň jeden modul základního tělesa s v podstatě svislou vodicí rovinou.
Dosavadní stav techniky
Při výrobě kovových pásů jsou tyto kovové pásy vedeny prostřednictvím dopravních zařízení kovových pásů, například válečkových dopravníků, do zpracovávacích strojů - například do navíjecích zařízení - kde se navíjejí. Přitom je nutné podrobit tyto kovové pásy bočnímu vedení. Zvláště před začátkem navíjení je zapotřebí, aby se na navinutém svitku udržovalo přesazení jednotlivých vinutí co nejmenší, aby se dosáhlo rovnoměrné boční plochy. Zařízení pro boční vedení jsou označována například jako vodicí pravítka nebo přívodní pravítka. Hrany pohybujícího se kovového pásu, na které působí zařízení pro boční vedení, způsobují na otěmých lištách, popřípadě jejich otěmých plochách, upevněných na vodicích pravítkách, popřípadě na přívodních pravítkách - velké opotřebení. Hrany pásu vedené s vysokými bočními silami se zvláště u tenkých pásů za vytváření jisker zařezávají po celé délce pásu, která může činit více než 2000 m - do těchto otěmých lišt. Otěmé plochy otěmých lišt musí být v závislosti na výrobním programu tudíž týdně vícekrát obnovovány.
Je známé, pro snížení nákladů, vyměňovat přitom ne vždycky celé otěmé lišty vodicích pravítek, nýbrž například posunováním otěmých lišt vystavovat zařezávacímu pásu nové vodicí plochy, to je popsáno například ve spise DE 14 27 923. Nevýhodou přitom je, že nakonec musí být vždy složitě a draze vyráběná vodicí pravítka vyměněna. Kromě toho existuje nebezpečí, že při změně odstupu zaujme mezera mezi válečky válečkového dopravníku a vodicím pravítkem rozměry, které mohou způsobit chybné vedení, jakož i navíjení, popřípadě vzdutí kovového pásu.
V obměně této strategie je ve spise DE 694 08 332 T2 navrženo upravit oblasti vyčnívající z vnitřních ohraničujících ploch vodicích pravítek, přivrácených ke kovovému pásu, které se za účelem vystavení nových oblastí pro otěr mohou posunovat. Nevýhodou je přitom to, že při zavádění začátku kovového pásu existuje nebezpečí, že - především u tenkých pásů, se hrany hlavy pásu mohou napíchnout na tyto vyčnívající oblasti a tak poškodit kovový pás.
Aby se zabránilo zavádění tenkých kovových pásů mezi válečky válečkového dopravníku, provádějí se obvykle vzdálenosti os válečků válečkového dopravníku co nejmenší, takže vyčnívající oblasti jsou velmi úzké, a tím jsou i vodicí délky jednotlivých vyčnívajících oblastí velmi krátké. Vložené stoly, které by mohly zvětšit odstup válečků válečkového dopravníku a vodicí délku, se většinou nepoužívají, aby se tam zabránilo zavádění začátku hlavy pásu, a aby se hotově válcovaná dolní strana pásu nepoškodila.
Ve spise US 2 818 954 je navrženo použít pro vedení větší počet vodicích kotoučů uspořádaných pod úhlem vůči směru dopravy. Otáčením těchto vodicích kotoučů mohou být opotřebení vystavovány nové oblasti. Předvýznak nároků 1 a 15 je založen na tomto spise. Jedno známé opatření pro zabránění vznikání zaříznutých žlábků je takové, aby se osy otočných válečků uspořádané kolmo ke směru pohybu kovového pásu nechaly vyčnívat z vnitřních ohraničujících ploch vodicích pravítek, přivrácených ke kovovému pásu. Odválo vání na takových vodicích válečcích snižuje jejich opotřebení a neumožňuje vytváření souvislých žlábků. Avšak při použití takových válečků pro boční vedení se stále tenčími kovovými pásy roste nebezpečí, že jejich okraje se vodícími válečky poškodí, proto je používání takových vodicích pravítek možné jen pro omezené tloušťky kovových pásů. Kromě toho se mohou i zde hrany hlavy pásu otírat o vyčnívající vodící válečky.
Spis JP 05161917 navrhuje použít pro zabránění poškození kovového pásu pro vedení v „sideguide“' (= boční vedení) „válečky podobné deštníku“, které jsou v neustálém otáčivém pohybu udržovány proudem kapaliny.
-1 CZ 31134 U1
Podstata technického řešení
Technický úkol
Úkolem předloženého technického řešení je vytvořit zařízení, kterým se sníží náklady na výměnu opotřebených dílů, a které je vhodné pro všechny tloušťky kovových pásů, aniž by vykazovalo uvedené nevýhody.
Technické řešení
Tento úkol je vyřešen zařízením pro boční vedení kovového pásu, pohybujícího se po dopravním zařízení kovového pásu, obsahujícího alespoň jeden modul základního tělesa s v podstatě svislou vodicí rovinou, vyznačující se tím, že je k dispozici alespoň jedno otěmé těleso s otěmou plochou, otáčitelné kontrolované do více definovaných natočených poloh, a otěmá plocha je v podstatě rovná a ve všech definovaných natočených polohách je paralelní s vodicí rovinou.
Dopravním zařízením kovového pásu je například válečkový dopravník, například válečkový dopravník navíjecího zařízení pásu. Dopravní rovina tohoto dopravního zařízení kovového pásu je orientována zpravidla v podstatě vodorovně.
Kovovým pásem je například ocelový pás nebo hliníkový pás.
Modulem základního tělesa s vodicí rovinou je takzvané vodicí pravítko nebo přívodní pravítko, které obsahuje plochu vhodnou pro vedení kovového pásu, tedy vodicí rovinu. Ta může být tvořena například jednou otěmou deskou nebo více otěmými deskami upevněnými na podpěrném tělese, podpěrné těleso a otěmá deska, popřípadě otěmé desky potom společně tvoří modul základního tělesa. Zařízení pro boční vedení může obsahovat jeden modul základního tělesa nebo více modulů základního tělesa. Například dva moduly základního tělesa pro vedení na jedné straně kovového pásu. Vodicí rovina slouží k bočnímu vedení kovového pásu prostřednictvím kontaktu se stranami kovového pásu. Tato vodicí rovina omezuje volnost pohybu kovového pásu ve svém směru, čímž je kovový pás bočně veden. Vodící rovina je v podstatě orientována svisle.
Kromě modulu základního tělesa obsahuje zařízení pro boční vedení rovněž přídavně alespoň jedno otěmé těleso s otěmou plochou. Tímto otěmým tělesem je těleso, které v důsledku vedení kovového pásu podléhá opotřebení, a sice v oblasti, která je označována jako otěmá plocha. Otěmé těleso je jiným dílem než modul základního tělesa, avšak může být vloženo do modulu základního tělesa, popřípadě na něm může být upevněno. Otěmé těleso má alespoň jednu otěmou plochu, přičemž tato otěmá plocha je při vedení kovového pásu přivrácená ke kovovému pásu a kontaktem s kovovým pásem v průběhu bočního vedení kovového pásu se opotřebovává.
Kovový pás se zařezává do otěmého tělesa - například u ocelového pásu válcovaného zatepla, který musí být veden s teplotou přibližně 600 °C a s rychlostí přibližně 60 km/h, což je v zásadě žádaným efektem, neboť zaříznuté obrysy zesilují vodicí efekt pro kovový pás. Podle jedné varianty může být materiál otěmého tělesa, nebo alespoň jeho otěmé plochy, ohledně své tvrdosti zvolen tak, že na jedné straně je požadováno zařezávání obrysů zlepšující vedení, a na drahé straně se v akceptovatelné míře dodržují intervaly pro výměnu. Podle jedné formy provedení obsahuje alespoň jedno otěmé těleso alespoň jeden nosný materiál s naneseným povlakem.
Nosný materiál může být, například na povrchu, opatřen například navařeným povlakem - například keramickým, práškovým, například materiálem, který je odolnější proti otěru než nosný materiál. Na nosném materiálu však může být rovněž upevněna, například našroubováním, deska z materiálu eventuálně odlišného od nosného materiálu. Povlak, například povrchový povlak nosného materiálu, může rovněž sestávat z více vrstev z různých materiálů. Například může být jedna vnější vrstva relativně měkká, aby se usnadnilo zařezávání kovového pásu za účelem vytváření vodicích žlábků, a jedna vrstva ležící mezi touto vnější vrstvou a nosným materiálem může být relativně tvrdá, což ztěžuje hlubší zařezávání. Povlak, například povrchový povlak, může být vždy podle požadovaného použití na otěmém tělese všude stejný nebo se může v segmentech lišit. Podle jedné formy provedení jsou otěmá tělesa symetrická tak, že se po opotřebení jedné strany mohou jednoduše obrátit, a tím je ke kovovému pásu přivrácená a opotřebovávaná další stejně vytvořená strana.
-2CZ 31134 Ul
Otěmá plocha je v neobroušeném stavu v podstatě rovná. Přitom je provedeno takové opatření, že otěmé těleso může již předem - tedy před uvedením do provozu, v neobroušeném novém stavu obsahovat vodicí obrysy pro vedení kovového pásu, které se při provozu zařezáváním kovového pásu ještě prohlubují. S výhodou je však v neobroušeném stavu provedena jako rovná bez těchto vodicích obrysů. Otěmá plocha je oblast otěmého tělesa, která je při provozu upravena pro vedení kovového pásu. Samozřejmě může mít takové otěmé těleso i oblasti, které při provozu nepřijdou do kontaktu s kovovým pásem, například v důsledku své vzdálenosti od lícovací čáry válečkové dráhy, popřípadě od roviny definované homí hranou válečků válečkové dráhy.
Otěmé těleso může být kruhové nebo může mít jiné obrysy. Může být rovněž vytvořeno jako kolo s paprsky, přičemž odpovídající ráfek kola obsahuje, popřípadě tvoří otěmou plochu a paprsky upevňují tento ráfek na ose otáčení.
Otěmé těleso může být rovněž bočně zkoseno pro odstranění nebezpečí nabodnutí kovového pásu na okraj otěmého tělesa, když je otěmým tělesem kotouč, je tedy například zkosení upraveno mezi boční plochou a základní plochou kotouče.
Otěmé těleso může obsahovat vodicí vyvýšení, s výhodou vně otěmé plochy. V praxi se ukazuje, že kovové pásy mají sklon k tomu, aby se od otěmých těles nadzdvihávaly, tedy zvětšují svůj odstup od nej spodnějšího konce otěmého tělesa. Aby se tedy zabránilo nežádoucímu zvětšování tohoto odstupu, mohou být na otěmém tělese upravena vodicí vyvýšení, které brání nadzdvihávání a opouštění otěmé plochy upravené nad otěmým tělesem, a které popřípadě kovový pás opět usměrňují směrem dolů. Taková vodicí vyvýšení mohou být provedena například ve formě více diskrétních vyvýšení, vyčnívající z plochy otěmého tělesa, která leží v jedné rovině s otěmou plochou, tedy od sebe navzájem oddělenými jednotlivými vyvýšeními z jedné roviny. Nebo je otěmé těleso provedeno tak, že na jednom okraji otěmé plochy je vedle otěmé plochy upraveno jedno vyvýšení vůči rovině otěmé plochy, přičemž toto vyvýšení je upraveno bud na tomto celém okraji, nebo obsahuje přerušení, tedy je na tomto okraji upraveno pouze částečně. Toto vyvýšení je přitom s výhodou provedeno tak, že z roviny otěmé plochy nevystupuje do pevné výšky náhle, nýbrž svoji výšku se zvětšující se vzdáleností od okraje otěmé plochy zvětšuje, čímž tvoří náběžný úkos. Vodicí vyvýšení, zvláště takový náběžný úkos, zužuje při provozu boční místo pro kovový pás. Toto zúžení svým odporem brání nadzdvihávání kovového pásu.
Otěmé těleso je kontrolované otočné do více definovaných natočených poloh. Může tedy zaujmout alespoň dvě definované natočené polohy, mezi nimiž může provozovatel cíleně volit a odpovídajícím způsobem otáčení kontrolovat, řídit a/nebo regulovat.
S výhodou je použito více otěmých těles. Proto může být vedení prováděno ve zvětšující se míře těmito otěmými tělesy. S výhodou jsou všechna otěmá tělesa provedena podle technického řešení. Tím je umožněno dosahování maximálních výhod spojených se zařízením podle technického řešení.
Výhodné účinky technického řešení
Ve srovnání se spisem US 2 818 954 s vodícími kotouči uspořádanými pod úhlem vůči směru dopravování může být zařízením podle technického řešení prostřednictvím v podstatě rovné a paralelně s vodicí rovinou uspořádané otěmé plochy realizována větší vodicí délka pro kovový pás. Tím se dosahuje poměrně malého plošného přítlaku, což znamená na jedné straně menší nebezpečí poškození hrany kovového pásu, takže mohou být zpracovávány tenčí pásy. Na druhé straně tím nastává menší opotřebení na otěmých tělesech, což vede ke zvýšení životností, popřípadě k menší potřebě výměny, v praxi nastává například šestkrát delší interval pro výměnu.
Oproti spisu JP 05161917 s rotujícími válečky vede zaujmutí definované otočné polohy podle technického řešení k lepší vodicí funkci v důsledku zařezávání kovového pásu do otěmých těles a v důsledku lepšího rozložení opotřebení na různé oblasti. Proto mohou být zpracovávány například poměrně tenké kovové pásy.
S výhodou jsou otěmá tělesa vyměnitelná, takže při nadměrném opotřebení mohou být tyto díly jednoduše nahrazeny. Naproti tomu nákladnější výměna modulů základních těles - popřípadě dílů základních modulů, jako například otěmých desek - je nutná zřídka. To snižuje náklady a cenu
-3CZ 31134 U1 pro boční vedení při uvádění zařízení do provozu. Podle jedné formy provedení je použito více otěmých těles s otěmou plochou, natočitelných do více definovaných otočných poloh, a alespoň jedno z těchto otěmých těles je otočné nezávisle na dalších otěmých tělesech. Tím je možno při vystavení nových oblastí k opotřebení brát ohled na velikost opotřebení individuálních otěmých těles a natáčet je individuálně vždy podle potřeby. To může dále snížit náklady na výměnu opotřebovaných otěmých těles.
Podle jedné formy provedení je upraveno více otěmých těles s otěmou plochou, otočných do více definovaných otočných poloh, a alespoň jedno z těchto otěmých těles je otočné v závislosti na alespoň jednom dalším z těchto otěmých těles. Tím je možno při vystavení nových oblastí k opotřebení brát ohled na velikost opotřebení skupin alespoň dvou otěmých těles a takové skupiny měnit vždy podle potřeby. To může dále snížit náklady na obnovení pro opotřebovaná otěmá tělesa.
Otěmé těleso je otočné kolem osy otáčení. Když opotřebení jedné oblasti otěmé plochy otěmého tělesa překročí akceptovatelnou mim, může se toto otěmé těleso kontrolované natočit kolem osy otáčení, čímž se k okraji kovového pásu přivrátí ještě neopotřebovaná oblast, a tím se opotřebovává. Vícenásobným kontrolovaným natáčením se může prodloužit nutnost pro výměnu otěmé plochy, popřípadě otěmého tělesa, protože ke hraně kovového pásu jsou vždy přivráceny nové ještě neopotřebované oblasti.
S výhodou je otěmé těleso ohledně svého obvodu, uvažováno ve směru osy otáčení, provedeno v podstatě jako otočně symetrické, zvlášť výhodně jako rotačně symetrické. Přitom je provedeno takové opatření, že otěmé těleso má na svém okraji vybrání, která přerušují tento okraj. To má u otočně symetrických otěmých těles tu výhodu, že při otočení o 360/n stupňů - přičemž n je počet os symetrie zůstane velikost bočního vedení otěmými tělesy - ve smyslu kontaktu mezi kovovým pásem a otěmou plochou - v podstatě neovlivněna tím, zda a jak často bylo toto otěmé těleso počínaje od výchozí polohy natočeno o 360/n stupňů - přičemž délka, po které je vedeno, to znamená vodicí délka, zůstává stále stejná. U rotačně symetrických otěmých těles to platí odpovídajícím způsobem také, dokonce nezávisle na úhlu natočení.
Zcela zvlášť výhodně je otěmé těleso provedeno jako kruhový kotouč, jehož základní plocha tvoří otěmou plochu otěmého tělesa, a které je otočné kolem osy otáčení kolmé k jeho otěmé ploše, přičemž osa otáčení leží ve středu kruhového kotouče. Otěmé těleso je v tomto případě rotačně symetrické vůči ose otáčení. Tímto způsobem je kovový pás nezávisle na tom, v jaké natočené poloze se otěmé těleso nachází - to znamená tedy nezávisle na tom, o kolik stupňů bylo natočeno počínaje ze své výchozí polohy - vedeno otěmou plochou vždy po celé délce. Velikost tohoto bočního vedení otěmým tělesem ve smyslu kontaktu mezi kovovým pásem a otěmou plochou tedy zůstává v podstatě neovlivněna tím, jak daleko bylo otěmé těleso natočeno ze své výchozí polohy. Samozřejmě se může délka, na které je kovový pás otěmou plochou veden, mírně měnit na základě jiných faktorů - například se může měnit vždy podle toho, zda kovový pás dospěl do existujících zářezů v boční ploše, a tím došlo k mírné změně ve směru pohybu. Otěmé těleso může mít i jiné tvary než jako kruhový kotouč, například jako víceúhelníkový kotouč, například šestiúhelníkový kotouč.
Podle jedné výhodné formy provedení může být alespoň jedno otěmé těleso uspořádáno ve vybrání tohoto alespoň jednoho modulu základního tělesa. Když je toto alespoň jedno otěmé těleso uspořádáno ve vybrání tohoto alespoň jednoho modulu základního tělesa, je možné provádět současné vedení kovového pásu prostřednictvím modulu základního tělesa a otěmého tělesa například tehdy, když otěmá plocha otěmého tělesa nevyčnívá z vodicí roviny modulu základního tělesa, nýbrž alespoň částečně v ní leží. Když je otěmá plocha v podstatě rovná, jak je podle technického řešení požadováno, a když leží paralelně s vodicí rovinou, může nastat i to, že leží i v jedné rovině s vodicí rovinou. Nebo když otěmá plocha otěmého tělesa nevyčnívá z vodicí roviny modulu základního tělesa a neleží v ní, nýbrž je více vzdálená od kovového pásu než vodicí rovina modulu základního tělesa - nastává to, že se kovový pás zařezává do modulu základního tělesa tak daleko, že přichází do kontaktu s otěmou plochou, a tím je veden.
-4CZ 31134 U1
S výhodou je vybrání kruhové. To umožňuje jednoduché otáčení otěmého tělesa uspořádaného v tomto vybrání, když je toto otěmé těleso otočně symetrické nebo rotačně symetrické vzhledem ke své ose otáčení. Když vybrání není zcela obklopeno modulem základního tělesa, sleduje u této formy provedení okraj vybrání v modulu základního tělesa část kružnice. Vybrání potom může mít i jiné tvary.
S výhodou je otěmé těleso - a popřípadě i vybrání - uspořádáno tak, že část zanořující se pod homí hranu válečkové dráhy je co největší.
Kovový pás probíhá v podstatě podél homí hrany válečkové dráhy, čím větší je část otěmého tělesa - zvláště rotačně symetrického otěmého tělesa, a zcela zvlášť kruhového kotouče jako otěmého tělesa, která se zanořuje pod homí hranu válečkové dráhy, tím větší je délka poskytovaná otěmým tělesem kovovému pásu pro vedení, což způsobuje lepší vedení. V případě kruhového otěmého tělesa a válečkové dráhy s válečky válečkové dráhy jako dopravním zařízením kovového pásuje tudíž výhodné, když osa otáčení pro otočná otěmá tělesa leží nad středem mezi osami otáčení válečků válečkové dráhy. Potom je pro příslušná otěmá tělesa v příslušné válečkové dráze umožněno realizování maximální vodicí délky, neboť v takovém případě se může otěmé těleso zanořovat hlouběji do meziprostom mezi válečky válečkové dráhy, než kdyby osa otáčení byla bočně přesazena vzhledem ke středu mezi válečky válečkové dráhy.
Zvlášť výhodná je forma provedení, u níž je v kruhovém vybrání otěmé těleso vytvořeno jako kruhový kotouč, jehož základní plocha tvoří otěmou plochu otěmého tělesa, a který je otočný kolem osy otáčení kolmé k jeho otěmé ploše, přičemž osa otáčení leží ve středu tohoto kruhového kotouče, přičemž s výhodou je otěmé těleso uspořádáno v tomto vybrání lícované - samozřejmě s malou vůlí, aby se umožnil otočný pohyb. Potom existuje jen nepatrné nebezpečí, že se hrany hlavy pásu zapíchnou do mezer mezi otěmým tělesem a vodicí rovinou, a otáčení otěmého tělesa může být způsobeno bez nutnosti přídavných pohybů otěmého tělesa. U víceúhelníkového kotouče tvořícího otěmé těleso v lícovaném vybrání by bylo otáčení otěmého tělesa možné například pouze poté, co se otěmé těleso přemístilo ven z vodicí roviny, avšak po natočení by se muselo opět přemístit zpět do vodicí roviny. To však vyžaduje určitý čas a vhodné hnací agregáty. Výhodné je u víceúhelníkového kotouče v lícovaném vybrání to, že prakticky existuje zajištění proti nezamýšlenému natočení otěmého tělesa - což znamená, že tvarem vybrání jsou definovány definované natočené polohy. Když má vybrání umožnit natočení bez takového pohybu ven/pohybu dovnitř, musí být mezi okrajem vybrání a víceúhelníkovým kotoučem upravena dostatečně velká mezera. To má tu nevýhodu, že rohy hlavy pásu se mohou do takových mezer zapichovat.
Podle jedné formy provedení obsahuje zařízení podle technického řešení alespoň jedno otěmé těleso, pro které je přestavitelný odstup jeho otěmé plochy od vodicí roviny modulu základního tělesa. Tím může být otěmé těleso nebo modul základního tělesa nastaven ohledně odstupu od vedeného kovového pásu do různých poloh. Například se může, když se otěmé těleso dotýká kovového pásu, měnit odstup jeho otěmé plochy od vodicí roviny modulu základního tělesa, například tím, že modul základního tělesa se přemístí pryč od kovového pásu. U jedné jiné varianty se otěmé těleso přemísťuje ve směru ke kovovému pásu tak, že odstup jeho otěmé plochy od vodicí roviny modulu základního tělesa se zvětšuje, například tak dlouho, dokud otěmé těleso nemá kontakt s kovovým pásem. Přitom se stále více zmenšuje boční volnost pohybu pro kovový pás.
V takzvané vodicí poloze leží alespoň jedna část otěmého tělesa mimo vodicí rovinu modulu základního tělesa, a sice ve směru k vodicí hraně kovového pásu. Nachází se tedy blíže k vedenému kovovému pásu než modul základního tělesa, potom se boční vedení kovového pásu provádí v prvé řadě touto částí otěmého tělesa, popřípadě jeho otěmé plochy, a nikoli vodicí rovinou modulu základního tělesa. Tímto způsobem se modul základního tělesa, který je vyrobitelný dráže a nákladněji, opotřebovává značně méně silně, a nehledě na zavádění hlavy pásu nepodléhá téměř žádnému opotřebení.
Otěmá tělesa mohou být nastavena například do vodicí polohy, v níž přebírají jediné vedení pásu - tehdy, jakmile hlava pásu kovového pásu mine zařízení pro boční vedení, neboť potom neexis
-5CZ 31134 U1 tuje žádné nebezpečí, že se jeho rohy zapíchnou. Opotřebení drahého modulu základního tělesa se tím značně sníží, avšak místo něho se podle technického řešení opotřebovává výhodně vyrobitelné otěmé těleso.
Při zavádění hlavy pásu by u otěmých tělesech ve vodicí poloze existovalo nebezpečí, že se rohy hlavy pásu zapíchnou do těchto otěmých těles. Pro tuto fázi mohou být otěmá tělesa přestavena tak například zasunutím do vybrání modulu základního tělesa - že nevyčnívají z vodicí roviny a tudíž neexistuje nebezpečí, že by se hlava pásu svými rohy zapíchla do vyvýšení z vodicí roviny. V takzvané základní poloze tělesa může otěmé těleso, popřípadě společně s vodicí rovinou modulu základního tělesa, převzít boční vedení kovového pásu. Kovový pás bude v tomto případě opotřebovávat jak vodicí rovinu modulu základního tělesa, tak i otěmou plochu otěmých těles.
Otěmé těleso se může přestavit například tím, že se z vodicí roviny vysune pohybem kolmým k vodicí rovině - prostřednictvím odpovídajících přestavovacích zařízení. Když se otěmé těleso přemístí kolmo k vodicí rovině, leží ve vodicí poloze celá otěmá plocha mimo vodicí rovinu, a všechny body otěmé plochy mají stejný odstup od vodicí roviny, což podporuje rovnoměrné opotřebení kovovým pásem. Posunutí uskutečněné kolmo k vodicí rovině je výhodné například zejména tehdy, když se u otěmého tělesa jedná o kruhový kotouč, jehož základní plocha tvoří otěmou plochu otěmého tělesa, a který je otočný kolem osy otáčení kolmé k jeho otěmé ploše, přičemž osa otáčení leží ve středu kruhového kotouče. Přitom se posunutí uskuteční ve směru osy otáčení, která je kolmá k vodicí rovině. Taková forma provedení je uskutečnitelná zvlášť jednoduše.
U jedné zvláštní formy provedení je pro alespoň jedno otěmé těleso nezávisle na dalších otěmých tělesech měnitelný odstup jeho otěmé plochy od vodicí roviny modulu základního tělesa.
Tím je umožněno měnit počet otěmých těles tvořících boční vedení, například vždy podle požadavků vedeného kovového pásu. Tím může být cíleně brán ohled na potřebu vedení prostřednictvím vodicí roviny nebo otěmých těles ve speciálních oblastech zařízení, a v takových oblastech je možno individuálně přestavovat otěmá tělesa. Tím se může o několikanásobek snížit opotřebení nikoli nutně potřebných otěmých těles, a tím i nutné náklady na údržbu. S výhodou jsou takto provedena všechna otěmá tělesa.
Podle jedné další formy provedení je upraven větší počet otěmých těles, pro která je možno přestavovat odstup jejich otěmé plochy od vodicí roviny modulu základního tělesa, přičemž odstup je u alespoň jednoho z těchto otěmých těles přestavitelný nezávisle na alespoň jednom dalším z těchto otěmých těles. Tím je možno brát v úvahu potřebu vedení prostřednictvím vodicí roviny nebo otěmých těles ve speciálních oblastech zařízení, rozkládajících se na rozloženém uspořádání skupin otěmých těles, a přestavovat je podle potřeby pro takové skupiny. To může dále snížit náklady na nahrazení opotřebovaných otěmých těles a činí obsluhování jednodušším, přičemž to vyžaduje menší konstrukční náklady oproti nastavitelnosti nezávisle na sobě navzájem. S výhodou jsou všechna tato otěmá tělesa přestavitelná nezávisle na alespoň jednom dalším z těchto otěmých těles, tedy všechna otěmá tělesa jsou přestavitelná v jednom celku. S výhodou je toto alespoň jedno otěmé těleso, pro které je přestavitelný odstup jeho otěmé plochy od vodicí roviny modulu základního tělesa, přestavitelné v průběhu pohybu pásu.
Podle jedné výhodné formy provedení obsahuje zařízení alespoň jednu vodicí kladku pro otěmé těleso, která je vedena vybráním otěmé plochy otěmého tělesa nebo otvorem otěmé plochy otěrného tělesa a alespoň částečně z této otěmé plochy vyčnívá. Pod výrazem otvor otěmé plochy se rozumí otvor v otěmé ploše, který je zcela obklopen otěmou plochou. Na rozdíl od toho není vybrání otěmé plochy zcela obklopeno otěmou plochou.
Odpovídajícím způsobem může být v zařízení podle technického řešení podle potřeby využívána výhoda bočního vedení vodícími kladkami, a když to již není zapotřebí nebo nutné, například u tenkých kovových pásů s tloušťkami do 5 mm, uskutečňuje se boční vedení opět otěmými plochami. Uspořádání vodicích kladek otěmých těles má tedy tu výhodu, že vždy podle tloušťky vedeného kovového pásu je možno zvolit mezi vedením prostřednictvím vodicích kladek otěrných těles a vedením prostřednictvím otěmých těles. Nebo je možno vždy podle toho, zda exis
-6CZ 31134 Ul tuje nebezpečí, že se rohy hlavy pásu zapíchnou nebo že se poškodí hrany kovového pásu, zvolit mezi vedením prostřednictvím vodicích kladek otěmých těles a vedením prostřednictvím otěrných těles.
Podle jedné výhodné formy provedení obsahuje zařízení alespoň jednu vodicí kladku otěmého tělesa, která je nastavitelná alespoň do
- parkovací polohy a
- vodicí polohy.
V takzvané vodicí poloze je vodicí kladka otěmého tělesa vhodná k tomu, aby bočně vedla kovový pás pohybující se po dopravním zařízení kovového pásu. V takzvané parkovací poloze tato vodicí kladka k tomu vhodná není. Potom je kovový pás veden otěmými tělesy a/nebo vodicí rovinou.
Podle jedné formy provedení je vodicí kladka otěmého tělesa upevněna na otěmém tělese, s výhodou je přitom natáčením otěmých těles nastavitelná parkovací poloha nebo vodicí poloha. Vodicí kladka otěmého tělesa může být rovněž upevněna na modulu základního tělesa nebo na jiných částech zařízení nebo na sousedních zařízeních.
Podle jedné výhodné formy provedení je ve vodicí poloze odvalovací plocha vodicí kladky otěrného tělesa vedena vybráním otěmé plochy otěmého tělesa nebo otvorem otěmé plochy otěmého tělesa a alespoň částečně z této otěmé plochy vyčnívá.
Podle jedné varianty přitom leží v parkovací poloze odvalovací plocha vodicí kladky otěmého tělesa na drahé straně otěmé plochy, uvažováno od hrany vedeného kovového pásu ve směre k otěmé ploše. Když leží odvalovací povrch vodicí kladky otěmého tělesa, uvažováno ve směru k otěmé ploše, na drahé straně otěmé plochy jinak vyjádřeno pod otěmou plochou, nepřispívá k bočnímu vedení. Ve vodicí poloze vyčnívá odvalovací plocha vodicí kladky otěmého tělesa alespoň částečně z otěmé plochy, uvažováno od otěmé plochy ve směru pryč od vodicí roviny modulu základního tělesa, nebo jinak vyjádřeno ve směru k hraně alespoň jednoho vedeného kovového pásu. Kovový pás potom přichází v prvé řadě do kontaktu s vodícími kladkami otěmých těles a je v prvé řadě vedený jimi místo otěmou plochou.
Přitom osa otáčení vodicích kladek otěmých těles leží s výhodou tak, že vodicí kladky otěmých těles jsou kontaktem s kovovým pásem uváděny do otočného pohybu. To zajišťuje malé opotřebení vodicích kladek otěmých těles, protože alespoň část energie přenášené z kovového pásu při kontaktu na vodicí kladky opěrných těles je přeměňována na otočný ohyb kladek, místo toho, aby přispívala k opotřebení. S výhodou je přitom osa otáčení vodicí kladky otěmého tělesa uspořádána v podstatě kolmo ke směru pohybu kovového pásu.
Vodicí kladka otěmého tělesa se přitom může například posunováním nebo nakláněním, popřípadě vykláněním nebo natáčením nastavovat z parkovací polohy do vodicí polohy nebo naopak.
Podle jedné další varianty přitom odvalovací plocha vodicí kladky otěmého tělesa vyčnívá jak v parkovací poloze, tak i ve vodicí poloze alespoň částečně z otěmé plochy, uvažováno ve směru ke kovovému pásu.
Otáčením otěmého tělesa se mění poloha otvoru nebo vybrání otěmé plochy a vodicí kladky otěmého tělesa vyčnívající z tohoto otvoru nebo tohoto vybrání. Odpovídajícím způsobem se může otáčením otěmého tělesa do polohy, v níž je vedený kovový pás v kontaktu s vodicí kladkou otěmého tělesa, a tím může být veden, nastavovat vodicí poloha. Je tedy možno jednoduše volit mezi vedením prostřednictvím otěmého tělesa a vedením prostřednictvím vodicích kladek otěmých těles.
Ve vodicí poloze leží osa otáčení vodicích kladek otěmých těles s výhodou tak, že vodicí kladky otěmých těles jsou kontaktem s kovovým pásem uváděny do otočného pohybu. To zajišťuje menší opotřebení vodicích kladek otěmých těles, protože alespoň jedna část energie přenášené z kovového pásu při kontaktu na vodicí kladku otěmého tělesa se přeměňuje na otočný pohyb kladek, místo toho, aby přispívala k opotřebení.
-7CZ 31134 U1
S výhodou je přitom osa otáčení vodicí kladky otěmého tělesa uspořádána v podstatě kolmo ke směru pohybu kovového pásu.
V parkovací poloze je otěmé těleso, popřípadě otvor v otěmé ploše, umístěno tak, že vodicí kladka otěmého tělesa vyčnívající z otěmé plochy nepřijde do kontaktu s vedeným kovovým pásem - vedení kovového pásu se uskutečňuje prostřednictvím otěmých těles.
Odpovídajícím způsobem může být v zařízení podle technického řešení nastavením vodicí kladky otěmého tělesa do vodící polohy využito podle potřeby výhody bočního vedení vodícími kladkami otěmých těles, a když to již není žádoucí nebo nutné - například u tenkých kovových pásů s tloušťkami do 5 mm -, způsobit nastavením vodicí kladky otěmého tělesa do parkovací polohy opět boční vedení otěmými plochami. Použití vodicích kladek opěrných těles má tedy tu výhodu, že vždy podle tloušťky vedeného kovového pásu je možno zvolit mezi vedením prostřednictvím vodicích kladek otěmých těles a vedením prostřednictvím otěmých těles. Nebo je možno vždy podle toho, zda existuje nebezpečí zapichování rohů hlavy pásu nebo poškození hran kovového pásu zvolit mezi vedením prostřednictvím vodicích kladek otěmých těles a vedením prostřednictvím otěmých těles. Například u tlustých kovových pásů - například s tloušťkami nad 5 mm existuje velmi malé nebo dokonce žádné nebezpečí, že se hrany pásu hlavy pásu poškodí vyčnívajícími kladkami. U tlustých kovových pásů se proto vodicí kladky otěmých těles ještě před zavedením kovového pásu uvedou do vodicí polohy. Je rovněž možná kombinace vedení kovového pásu vodícími kladkami otěmých těles a vodícími kladkami otěmých těles u předřazených nebo dále zařazených otěmých těles.
Dále je pro zařízení podle technického řešení uveden způsob bočního vedení kovových pásů pohybujících se po dopravním zařízení kovového pásu, prostřednictvím zařízení pro boční vedení kovového pásu, obsahujícího alespoň jeden modul základního tělesa s vodicí rovinou a alespoň jedno otěmé těleso s v podstatě rovnou otěmou plochou, vyznačující se tím, že poté, co první kovový pás proběhl dopravním zařízením kovového pásu a předtím, než se druhý kovový pás zavede do dopravního zařízení kovového pásu, se otěmé těleso natočí kontrolované z první definované natočené polohy do druhé definované natočené polohy, přičemž otěmá plocha je ve všech definovaných natočených polohách paralelní s vodicí rovinou.
Existují dvě nebo více definovaných natočených poloh. Pojmy první natočená poloha a druhá definovaná natočená poloha znamenají pouze to, že se jedná o dvě různé natočené polohy. Tyto pojmy v této souvislosti neznamenají to, že nutně existují pouze dvě natočené polohy. Pojmy první kovový pás a druhý kovový pás znamenají pouze to, že se jedná o dva různé kovové pásy.
V této souvislosti to neznamená, že existují nutně pouze dva kovové pásy. Tyto pojmy v této souvislosti neznamenají, že se neustále nutně provádí natáčení mezi dvěma za sebou navzájem následujícími kovovými pásy, natáčení se může uskutečnit rovněž teprve tehdy, když více kovových pásů proběhlo zařízením, předtím, než zařízením proběhne další kovový pás, za tímto dalším kovovým pásem může opět znovu následovat více kovových pásů předtím, než opětovně dojde k natočení. Například může zařízením proběhnout nejprve deset kovových pásů, potom může následovat natočení předtím, než zařízením proběhne jedenáctý kovový pás jako první kovový pás skupiny deseti dalších kovových pásů. Od kovového pásu jedenáct až ke kovovému pásu dvacet, které probíhají zařízením, se neuskuteční žádné natočení.
Tímto způsobem mohou být definovaně vystavovány opotřebení čerstvé oblasti otěmých těles, přičemž s výhodou se vodicí délka měnícím se orientováním otěmých ploch nemění.
Tento způsob je dále vylepšen tím, že po první fázi bočního vedení na alespoň jedné straně kovového pásu prostřednictvím modulu základního tělesa, a popřípadě prostřednictvím otěmých těles a/nebo vodicích kladek otěmých těles, se v následující druhé fázi bočního vedení uskuteční boční vedení na alespoň jedné straně kovového pásu pouze prostřednictvím otěmých těles. Zařízení pro boční vedení kovového pásu popřípadě obsahuje i alespoň jednu vodicí kladku otěmého tělesa. Přitom mohou při bočním vedení v druhé fázi bočního vedení pouze prostřednictvím otěmých těles provádět boční vedení jedno otěmé těleso nebo více otěmých těles.
První fáze bočního vedení je zde označována jako první fáze bočního vedení. Druhá fáze bočního vedení je zde označována jako druhá fáze bočního vedení.
-8CZ 31134 Ul
Jak již bylo výše popsáno, existují fáze bočního vedení pro vedený kovový pás, v nichž je výhodné vést kovový pás prostřednictvím vodicí roviny, aniž by z ní vyčnívala vyvýšení například při vstupu hlavy pásu. To způsobuje opotřebení na vodicí rovině. V takové fázi může popřípadě i otěmé těleso v základní poloze tělesa - tedy v poloze, v níž netvoří žádné vyvýšení z vodicí roviny - převzít společně s vodicí rovinou modulu základního tělesa boční vedení kovového pásu. Kovový pás bude v tomto případě uzavírat jak vodicí rovinu modulu základního tělesa, tak i otěrnou plochu otěmého tělesa.
Když neexistuje potřebná nutnost takového bočního vedení pro příslušný kovový pás - například tehdy, když hlava pásu opustila oblast zařízení podle technického řešení -, zabrání se podle technického řešení opotřebení vodicí roviny tím, že se vedení pro větší část kovového pásu uskutečňuje pouze prostřednictvím otěmých těles. Toho je možno dosáhnout například zařízením podle technického řešení s alespoň jedním otěmým tělesem, pro které může být přestaven odstup jeho otěmé plochy od vodicí roviny modulu základního tělesa. Tím může být nastaven odstup otěmé plochy od vodicí roviny, a tím i odstup od vedeného kovového pásu do polohy, v níž je otěmá plocha blíže ke kovovému pásu než vodicí rovina modulu základního tělesa - totiž do vodicí plochy. Otěmá tělesa, popřípadě otěmé plochy mohou být nastaveny například do vodicí polohy v níž samotné převezmou vedení pásu -, jakmile hlava pásu kovového pásu projde zařízením pro boční vedení, neboť potom již neexistuje žádné nebezpečí, se jeho rohy zapíchnou. Opotřebení modulu základního tělesa se potom může značně snížit pro větší část délky pásu.
Dále je tento způsob vylepšen tím, že po první fázi bočního vedení na alespoň jedné straně kovového pásu prostřednictvím modulu základního tělesa, a popřípadě prostřednictvím otěmých těles a/nebo vodicích kladek otěmých těles, se v následující druhé fázi bočního vedení uskuteční boční vedení na alespoň jedné straně kovového pásu následujícím způsobem:
-jen prostřednictvím vodicích kladek otěmých těles,
- prostřednictvím otěmých těles a vodicích kladek otěmých těles.
V tomto případě obsahuje zařízení pro boční vedení kovového pásu rovněž alespoň jednu vodicí kladku otěmého tělesa. Přitom mohou při bočním vedení pouze prostřednictvím vodicích kladek otěmých těles ve druhé fázi bočního vedení vést bočně jedna vodicí kladka otěmého tělesa nebo více vodicích kladek otěmých těles. Přitom může při bočním vedení ve druhé fázi bočního vedení prostřednictvím otěmých těles a vodicích kladek otěmých těles vést bočně jedno otěmé těleso nebo více otěmých těles a jedna vodicí kladka otěmého tělesa nebo více vodicích kladek otěrných těles. S výhodou se po první fázi bočního vedení přestaví alespoň jedno otěmé těleso a/nebo tento alespoň jeden modul základního tělesa do polohy, v níž otěmá plocha otěmého tělesa leží vně vodicí roviny. Například jedno otěmé těleso, jehož otěmá plocha leží v průběhu první fáze bočního vedení uvnitř vodicí roviny, se může pohybovat dále ve směru vedeného kovového pásu. Nebo se může vodicí modul pohybovat dále ve směru pryč od vedeného kovového pásu, takže otěmé těleso, které zůstane ve své původní poloze, se nachází blíže ke kovovému pásu než vodicí modul.
Přitom se uskutečňuje boční vedení kovového pásu ve druhé fázi bočního vedení prostřednictvím alespoň jedné vodicí kladky otěmého tělesa. Jak již bylo výše popsáno, je mnohdy výhodné nechat převzít vodicí funkci vodicím kladkám otěmých těles.
Dále probíhá tento způsob tak, že v průběhu druhé fáze bočního vedení se uskutečňuje boční vedení na alespoň jedné straně kovového pásu prostřednictvím více otěmých těles, přičemž v průběhu druhé fáze bočního vedení se alespoň jedno otěmé těleso za ztráty kontaktu své otěmé plochy s kovovým pásem přestaví pryč od kovového pásu, přičemž potom se toto otěmé těleso natočí kolem osy otáčení kontrolované do jedné nové definované natočené polohy, a potom se toto otěmé těleso opět při vytvoření kontaktu jeho otěmé plochy s kovovým pásem přestaví zpět ke kovovému pásu. Tím je umožněno reagování v průběhu pohybu pásu na potřebu zesílení existující vodicí funkce v důsledku opotřebení. Opotřebená otěmá tělesa se mohou v průběhu pohybu pásu natáčet do poloh, v nichž jsou ještě neopotřebované oblasti jejich otěmé plochy vystaveny kovovému pásu.
-9CZ 31134 U1
Dále se přestavuje druh bočního vedení mezi kluzným vedením prostřednictvím otěmých těles a odvalovacím vedením prostřednictvím kladek. Kladky mohou být vodícími kladkami otěmých těles nebo jinými kladkami určenými pro vedení.
Podle jedné varianty se v průběhu bočního vedení kovového pásu přestavuje boční vedení mezi kluzným vedením a odvalovacím vedením. Jedním krokem přitom může být natočení otěmých těles do jedné nově definované natočené polohy, nebo posunutí, vyklonění popřípadě naklonění, nebo natočení vodicích kladek otěmých těles nebo jiných kladek pro vedení.
Dále obsahuje druh bočního vedení jak kluzné vedení prostřednictvím otěmých těles, tak i odvalovací vedení prostřednictvím kladek. Těmito kladkami mohou být vodicí kladky otěmých těles nebo jiné kladky určené k vedení.
Zařízení podle technického řešení umožňuje podstatné snížení nákladů na údržbu ve srovnání se známými zařízeními. Zkrátí se doba potřebná pro výměnu opotřebených dílů, protože vícenásobným vystavením ještě neopotřebených oblastí otěmé plochy otěmého tělesa kovovému pásu musí být otěmá tělesa vyměňována méně často než známé otěmé lišty. Tato výměna se může uskutečňovat v průběhu dalších odstávek pro údržbu, přičemž se v důsledku krátkých intervalů pro údržbu může tímto způsobem zabránit výpadku výroby. Rovněž náklady na výměnu otěmých těles jsou nízké, protože otěmá tělesa mohou být vyrobena jednoduše a levně.
Objasnění výkresů
Následně je předložené technické řešení příkladně popsáno podle více schematických obrázků, přičemž
obr. 1 znázorňuje schematicky známé zařízení pro boční vedení kovového pásu pohybujícího se po válečkové dráze,
obr. 2 znázorňuje část otěmé lišty přívodního pravítka známého zařízení pro boční vedení kovového pásu pohybujícího se po válečkové dráze,
obr. 3 znázorňuje detail zařízení podle technického řešení pro boční vedení kovového pásu pohybujícího se po válečkové dráze,
obr. 4 znázorňuje v řezu zařízení z obr. 3,
obr. 5 znázorňuje pro zařízení podle technického řešení otěmá tělesa uspořádaná ve vybráních modulu základního tělesa,
obr. 6 znázorňuje řez podél čáry B-B z obr. 5,
obr. 7 znázorňuje zařízení podle technického řešení s vodícími kladkami otěmých těles v parkovací poloze,
obr. 8 znázorňuje řez podél čáry A-A z obr. 7,
obr. 9 znázorňuje zařízení podle technického řešení s vodícími kladkami otěmých tělese ve vodicí poloze,
obr. 10 znázorňuje řez podél čáry C-C z obr. 9,
obr. 11 znázorňuje vyobrazení prakticky analogické s obr. 6 s otěmou plochou přestavenou do odstupu od vodicí roviny,
obr. 12 a 13 znázorňují otvor a vybrání otěmé plochy otěmého tělesa,
obr. 14 až 20 znázorňují různé formy provedení otěmého tělesa.
Příklady uskutečněni technického řešení
Obr. 1 znázorňuje schematicky známé zařízení 1 pro boční vedení kovového pásu 2 pohybujícího se po válečkové dráze, při pohledu ze strany shora. Kovový pás 2 se pohybuje ve směru šipky
-10CZ 31134 Ul k ovladači 3 navíjecího zařízení. Kovový pás je bočně veden prostřednictvím přívodních pravítek 4a, 4b.
Obr. 2 znázorňuje jednu část otěmé lišty 5 přívodního pravítka 4a nebo 4b známého zařízení 1 pro boční vedení kovového pásu pohybujícího se po válečkové dráze z obr. 1. Kovový pás je veden prostřednictvím vodicí roviny 6. Přitom se otěmá lišta opotřebovává a musí se vyměňovat.
Obr. 3 znázorňuje detail zařízení podle technického řešení pro boční vedení kovového pásu pohybujícího se po válečkové dráze, provedené jako dopravní zařízení kovového pásu. Z tohoto zařízení je znázorněn modul 7 základního tělesa, který sestává z opěrného tělesa 8, nesoucího otěmou desku 9 s v podstatě svislou vodicí rovinou 10. Jsou rovněž znázorněny kladky Ha, 11b, 11c, lid válečkové dráhy. Rovněž je znázorněno jedno otěmé těleso 12, jehož otěmá plocha 12a leží u tohoto vyobrazení v jedné rovině s vodicí rovinou 10. Otěmé těleso 12 může být kontrolované natočeno do více definovaných natočených poloh. Otěmá plocha 12a je v podstatě rovná a ve všech definovaných natočených polohách je paralelní s vodicí rovinou 10. Otěmé těleso 12 je vytvořeno jako kruhový kotouč, jehož základní plocha tvoří otěmou plochu otěmého tělesa. Otěmé těleso 12 je uspořádáno v prakticky louhovém vybrání otěmé desky 9 - protože otěmá deska 9 plně neobepíná otěmé těleso 12, není vybrání zcela kruhové, část obklopující otěmé těleso 12 je však částí kružnice. Je rovněž možno vidět i zkosení mezi základní plochou a boční plochou louhových kotoučů otěmých těles 12, které ve srovnání s otěmým tělesem bez zkosení slouží k zabránění vzniku nebezpečí napíchnutí kovového pásu na okraj mezi boční plochou a základní plochou.
U příkladu analogického s obr. 3, který není zvlášť znázorněn, je otěmé těleso otočné kolem osy otáčení kolmé k vodicí rovině. Tato osa otáčení leží ve středu kruhového kotouče. Tato osa otáčení je uspořádána nad středem mezí osamí otáčení válečků válečkové dráhy.
Obr. 4 znázorňuje zařízení z obr. 3 v řezu. Je možno vidět modul 7 základního tělesa sestávající z opěrného tělesa 8 a z otěmé desky 9, znázorněné v řezu, s vodicí rovinou 10. Otěmé těleso 12 je upevněno na přestavovacím zařízení, zde na otočném přestavovacím modulu 13, který je upevněn v modulu 7 základního tělesa. Prostřednictvím tohoto otočného přestavovacího modulu může být otěmé těleso 12 kontrolované natáčeno do více definovaných natočených poloh. Kromě toho je možno prostřednictvím tohoto otočného přestavovacího modulu 13 přestavovat odstup otěmé plochy 12a od vodicí roviny 10 modulu 7 základního tělesa tím, že otěmé těleso 12 se může přemísťovat ven z vodicí roviny 10 a opět zpět, což není zvlášť znázorněno.
Obr. 5 znázorňuje otěmá tělesa l_5a, 15b, 15c, 15d uspořádaná v prakticky louhových vybráních modulu základního tělesa. Dále jsou rovněž znázorněny válečky 16a, 16b, 16c válečkové dráhy. Otěmá tělesa 15a, 15b, 15c, 15d jsou provedena jako louhové kotouče, jejichž základní plochy tvoří otěmé plochy 17a, 17b, 17c, 17d otěmých těles 15a, 15b, 15c. 15d. Otěmá tělesa 15a, 15b, 15c. 15d jsou kontrolované natočitelná do více definovaných natočených poloh, přičemž ve všech definovaných natočených polohách jsou v podstatě rovné otěmé plochy paralelní s vodicí rovinou 19. Kovový pás 18 - zde ocelový pás - je veden vodicí rovinou 19 a otěmými tělesy 15a, 15b, 15c, 15d, jejichž otěmé plochy 17a, 17b, 17c, 17d leží ve vodicí rovině 19. Pro otěmé těleso 15b je rovněž znázorněno více otěmých stop 20a, 20b, 20c, které již byly vydřeny kovovým pásem do otěmých těles 15b - po vícenásobném kontrolovaném natočení do různých definovaných natočených poloh.
Obr. 6 znázorňuje řez podél čáry B-B z obr. 5 při pohledu na otěmé těleso 15c, přičemž vodicí rovina 19 není zvlášť znázorněna.
Obr. 7 znázorňuje zařízení prakticky analogické s obr. 5 s otěmými tělesy 21a, 21b, 21c, 21d. Jsou upraveny vodicí kladky 22a, 22b, 22c, 22d otěmých těles, které jsou přestavitelné alespoň do parkovací polohy a do vodicí polohy. Na obr. 7 jsou znázorněny v parkovací poloze. Kovový pás 23 - zde ocelový pás - je veden vodicí rovinou 24 a otěmými tělesy 21a, 21b, 21c, 21d. jejichž otěmé plochy leží ve vodicí rovině 24.
Obr. 8 znázorňuje řez podél čáry A-A z obr. 7 při pohledu na otěmé těleso 21c, přičemž vodicí rovina 24 není zvlášť znázorněna.
-11 CZ 31134 Ul
Obr. 9 znázorňuje prakticky analogický pohled s obr. 7, přičemž u popisovaných dílů bylo pro lepší přehlednost upuštěno od vztahových značek znázorněných na obr. 7. Znázorněny jsou vodicí kladky 22a, 22b, 22c, 22d otěmých těles z obr. 7 ve vodicí poloze. Kovový pás 23 je veden těmito vodícími kladkami 22a, 22b, 22c, 22d otěmých těles.
Obr. 10 znázorňuje řez podél čáry C-C z obr. 9 při pohledu na vodicí kladku 22c otěmého tělesa, přičemž vodicí rovina není zvlášť znázorněna.
Plochy vodicích kladek 22a, 22b, 22c, 22d otěmých těles na obr. 7 až 10 vyčnívají jak v parkovací poloze, tak i ve vodicí poloze z otěmé plochy, uvažováno ve směru kovového pásu, částečně z této vodicí plochy. Jsou vedeny otvorem otěmé plochy příslušného otěmého tělesa 21a, 21b, 21c, 21d a vyčnívají z této otěmé plochy. Natočením otěmých těles 21a, 21b, 21c, 21d se změní poloha otvorů otěmých ploch mezi obr. 7 a obr. 9. Vodicí kladky 21a, 21b, 21c. 21d otěmých těles vyčnívající z těchto otvorů se příslušně přemístí a po natočení otěmých těles 21a, 21b, 21c, 21d rovněž vyčnívají z těchto otvorů ven. Odpovídajícím způsobem se nastaví do vodicí polohy.
Vodicí kladky 22a, 22b, 22c, 22d otěmých těles mohou být například vždy upevněny na otočných přestavovacích modulech 13 znázorněných na obr. 4 a pomocí nich jsou natočitelné a přestavitelné, tedy nastavitelné do různých poloh. Mohly by být rovněž upevněny na otěmých tělesech nebo na modulu základního tělesa.
Obr. 11 znázorňuje vyobrazení prakticky analogické s obr. 6. Přídavně k obr. 6 je rovněž znázorněna jedna část vodicí roviny 25. Otěmé těleso 15c, které je znázorněno plnými čarami, je znázorněno v poloze, v níž jeho otěmá plocha 17c leží v jedné rovině s vodící rovinou 25. Čerchovaně je znázorněno v poloze, v níž je odstup jeho otěmé plochy přestaven od vodicí roviny, zde zvětšeně, tím, že otěmé těleso je vysunuto z vodicí roviny pohybem kolmým k vodicí rovině prostřednictvím blíže neznázoměného přestavovacích zařízení.
Obr. 12 a obr. 13 znázorňují rozdíl mezi vybráním otěmé plochy a otěmého tělesa a otvorem otěmé plochy otěmého tělesa.
Pod výrazem otvor otěmé plochy se rozumí otvor 27 v otěmé ploše 28, který je plně obklopen otěmou plochou 29; jak je znázorněno na obr. 12. Na rozdíl od toho znázorňuje obr. 13 čárkovaně vybrání 29 otěmé plochy 30, které není zcela obklopeno otěmou plochou 30.
Obr. 14 znázorňuje detail jedné formy provedení otěmého tělesa 30 v neopotřebovaném stavu. Otěmé těleso 30 je provedeno jako kruhový kotouč s rovnou otěmou plochou 31. Na okraji 32 je otěmé těleso zkoseno.
Obr. 15 znázorňuje detail jedné formy provedení otěmého tělesa 33 v neopotřebovaném stavu. Otěmé těleso 33 je provedeno jako kruhový kotouč s v podstatě rovnou otěmou plochou 34· Je znázorněn vodicí žlábek 35 provedený předem jako vodicí obrysy pro vedení kovového pásu v otěmé ploše 34· Na okraji 36 je otěmé těleso zkoseno.
Obr. 16 znázorňuje otěmé těleso 33 podle obr. 15 v bočním pohledu na otěmou plochu 34· Je možno vidět více vodicích žlábků 35.
Obr. 17 znázorňuje detail jedné formy provedení otěmého tělesa 36 v neopotřebovaném stavu. Na nosném materiálu 37 je upravena vnější relativně měkká vrstva 38 za účelem vytváření vodících žlábků při provozu. Mezi touto vnější vrstvou 38 a nosným materiálem 37 leží relativně tvrdá vrstva 39, která ztěžuje hlubší zařezávání. Tato povrchová vrstva 38 a vrstva 39 jsou umístěny na otěmém tělese 36 symetricky na obou stranách, takže otěmé těleso 36 se může po opotřebování na jedné straně jednoduše obrátit a tím se ke kovovému pásu přivrátí a opotřebovává další stejně vytvořená strana.
Obr. 18 znázorňuje boční pohled na otěmé těleso 40. Jeho otěmá plocha 41 se rozkládá kolem jeho obvodu. Vně otěmé plochy 41 je upraven větší počet od sebe navzájem oddělených jednotlivých vyvýšení z plochy 43 otěmého tělesa 40, která leží v jedné rovině s otěmou plochou 41, provedených jako vodicí vyvýšení 42.
-12CZ 31134 U1
Obr. 19 znázorňuje část řezu podél čáry A-A otěmým tělesem 40 z obr. 18. Je možno vidět profil vodícího vyvýšení 42; je rovněž možno vidět, že na druhé straně otěmého tělesa 40, vtvořeného jako kruhový kotouč, je rovněž upraveno vodicí vyvýšení 44.
Obr. 20 znázorňuje detail otěmého tělesa 45, které je provedeno tak, že na okraji otěmé plochy 46 je vedle otěmé plochy 46 upraveno vyvýšení 47 vůči rovině otěmé plochy 46, přičemž toto vyvýšení 47 je upraveno na tomto celém okraji otěmé plochy 46. Toto vyvýšení je přitom provedeno tak, že jeho výška se s přibývajícím odstupem od okraje otěmé plochy zvětšuje, tedy je vytvořen takzvaný náběžný úkos 48.
Tento náběžný úkos 48 a rovněž vodicí vyvýšení 42 a 44 z obr. 18 a 19 při provozu zužují boční místo pro kovový pás. Toto zúžení působí jako odpor proti nadzdvihávání kovového pásu.
Ačkoli bylo technické řešení blíže ilustrováno a popsáno detailně prostřednictvím výhodných příkladů provedení, není toto technické řešení omezeno na uvedené příklady a odborník z nich může odvodit další varianty.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (14)

1. Zařízení pro boční vedení (1) kovového pásu (2), pohybujícího se po dopravním zařízení kovového pásu, obsahující alespoň jeden modul (7) základního tělesa s v podstatě svislou vodicí rovinou(10), vyznačující se tím, že je upraveno alespoň jedno otěmé těleso (12) s otěmou plochou (12a), otáčitelné kontrolované do více definovaných natočených poloh, a otěmá plocha (12a) je v podstatě rovná a ve všech definovaných natočených polohách je paralelní s vodicí rovinou (10).
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že je upraveno více otěmých těles (12) s otěmou plochou (12a) natočitelných do více definovaných natočených poloh, a alespoň jedno z těchto otěmých tělese (12) je natočitelné nezávisle na dalších otěmých tělesech (12).
3. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že je upraveno více otěmých těles (12) s otěmou plochou (12a) natočitelných do více definovaných natočených poloh, a alespoň jedno z těchto otěmých tělese (12) je natočitelné v závislosti na alespoň jednom z těchto dalších otěmých tělesech (12).
4. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň jedno otěmé těleso (12), pro které je přestavitelný odstup jeho otěmé plochy (12a) od vodicí roviny (10) modulu (7) základního tělesa.
5. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že pro alespoň jedno otěmé těleso (12) je nezávisle na dalších otěmých tělesech (12) přestavitelný odstup jeho otěmé plochy (12a) od vodicí roviny (10) modulu (7) základního tělesa.
6. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že je upraveno více otěmých těles (12), pro která je přestavitelný odstup jejich otěmé plochy (12a) od vodicí roviny (10) modulu (7) základního tělesa, a u alespoň jednoho z těchto otěmých těles (12) je odstup přestavitelný v závislosti na alespoň jednom dalším z těchto otěmých těles (12).
7. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň jednu vodicí kladku (22a, 22b, 22c, 22d) otěmého tělesa, která je vedena vybráním (29) otěmé plochy (30) otěmého tělesa (12) nebo otvorem otěmé plochy (27) otěmého tělesa (12) a alespoň částečně z této otěmé plochy vyčnívá.
-13 CZ 31134 Ul
8. Zařízení podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň jednu vodící kladku (22a, 22b, 22c, 22d) otěmého tělesa, která je nastavitelná alespoň do
- jedné parkovací polohy a
-jedné vodicí polohy.
9. Zařízení podle nároku 8, vyznačující se tím, že v parkovací poloze je plocha kladky vodicí kladky (22a, 22b, 22c, 22d) otěmého tělesa vedena vybráním (29) otěmé plochy (30) otěmého tělesa (12) nebo otvorem otěmé plochy (28) otěmého tělesa (12) a alespoň částečně z této otěmé plochy (28, 30) vyčnívá.
10. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že toto nebo tato otěmá tělesa jsou bočně zkosena.
11. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že alespoň jedna otěmá plocha předem obsahuje vodicí kontury pro vedení kovového pásu.
12. Zařízení podle jednoho z nároků laž9, vyznačující se tím, že alespoň jedno otěmé těleso obsahuje alespoň jeden nosný materiál s povlakem.
13. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že otěmá tělesa jsou symetrická tak, že otěmé těleso obsahuje alespoň dvě stejně vytvořené strany s otěmými plochami.
14. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že otěmé těleso obsahuje alespoň jedno vodicí vyvýšení, s výhodou jako náběžný úkos nebo jako diskrétní vyvýšení.
CZ2017-33807U 2013-09-26 2014-09-05 Zařízení pro boční vedení kovového pásu CZ31134U1 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP13186131.2A EP2853315A1 (de) 2013-09-26 2013-09-26 Vorrichtung zur Führung von Metallbändern mit Schleißkörpern

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ31134U1 true CZ31134U1 (cs) 2017-10-30

Family

ID=49274436

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2017-33807U CZ31134U1 (cs) 2013-09-26 2014-09-05 Zařízení pro boční vedení kovového pásu

Country Status (24)

Country Link
US (1) US10376938B2 (cs)
EP (2) EP2853315A1 (cs)
JP (2) JP6363177B2 (cs)
KR (1) KR101690963B1 (cs)
CN (1) CN105705260B (cs)
AT (1) AT15727U3 (cs)
BR (1) BR112016006157B1 (cs)
CA (1) CA2925378C (cs)
CZ (1) CZ31134U1 (cs)
DE (1) DE202014011026U1 (cs)
ES (1) ES2639800T5 (cs)
FI (2) FI3049198T4 (cs)
HU (2) HUE036286T2 (cs)
MX (1) MX2016003779A (cs)
MY (1) MY176656A (cs)
PL (1) PL3049198T5 (cs)
RS (1) RS56151B2 (cs)
RU (1) RU2664849C2 (cs)
SA (1) SA516370793B1 (cs)
SI (1) SI3049198T2 (cs)
SK (1) SK8208Y1 (cs)
TW (1) TWI624314B (cs)
UA (1) UA118855C2 (cs)
WO (1) WO2015043926A1 (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US10233035B2 (en) 2014-04-10 2019-03-19 Flexible Steel Lacing Company Conveyor transfer guards
EP3409388A1 (de) * 2017-06-02 2018-12-05 Primetals Technologies Austria GmbH Vorrichtung zur führung von metallbändern mit schleisskörpern in einer fertigstrasse
EP3552723A1 (de) * 2018-04-12 2019-10-16 Primetals Technologies Austria GmbH Vorrichtung und verfahren zur führung von metallbändern mit schleisskörpern mit trägerelement
EP3599038A1 (de) 2018-07-25 2020-01-29 Primetals Technologies Austria GmbH Verfahren und vorrichtung zur ermittlung der seitlichen bandkontur eines laufenden metallbandes
DE102018214542A1 (de) * 2018-08-28 2020-03-05 Sms Group Gmbh Vorrichtung und Verfahren zur Führung von Metallbändern durch Schleißkörper
RU189735U1 (ru) * 2018-10-30 2019-05-31 Публичное акционерное общество "Северсталь" Устройство для проводки двигающейся металлической полосы
CN109693961A (zh) * 2018-12-29 2019-04-30 中冶南方工程技术有限公司 耐磨件磨损补偿装置以及侧导系统
DE102019217682A1 (de) 2019-02-21 2020-08-27 Sms Group Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Transportieren von Bandmaterial, insbesondere Warmband
EP3711874A1 (de) * 2019-03-21 2020-09-23 Primetals Technologies Austria GmbH Vorrichtung mit einem gehäuse und einem in dem gehäuse drehbar und axial verschiebbar gelagerten drehelement
BR112023005146A2 (pt) 2020-09-22 2023-04-18 Flexible Steel Lacing Co Bloqueador de lacuna de transportador de rolo
US20230102050A1 (en) * 2021-09-24 2023-03-30 Flexible Steel Lacing Company Roller conveyor gap blocker

Family Cites Families (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1038514A (en) * 1911-05-31 1912-09-17 John William Anderson Jr Gravity-conveyer.
US2818954A (en) * 1954-04-23 1958-01-07 Armco Steel Corp Side guide for conveyors
DE1427923B2 (de) 1965-06-10 1970-05-27 Klöckner-Werke AG, 4100 Duisburg Führungslineale für Walzwerke für die Breitenführung von gewalztem oder aufgetrenntem Bandmaterial
JPS52150230A (en) * 1976-06-05 1977-12-13 Yukio Suzuki Rotary cutter for power grass mower
JPS5350039A (en) * 1976-10-20 1978-05-08 Hitachi Ltd Rolling mill alignment material guide apparatus
JPS55165605U (cs) * 1979-05-11 1980-11-28
SU1069896A1 (ru) * 1982-02-05 1984-01-30 Воронежский лесотехнический институт Проводка скольжени прокатной клети
JPS59215202A (ja) * 1983-05-20 1984-12-05 Nippon Steel Corp 厚板の幅方向圧延方法
JPS60195106A (ja) 1984-03-17 1985-10-03 Showa Denko Kk 架橋性組成物
JPS6234910U (cs) * 1985-08-20 1987-03-02
JPS6340609A (ja) * 1986-08-06 1988-02-22 Kobe Steel Ltd サイドガイド用デイスクロ−ラ
SU1560345A1 (ru) * 1988-04-25 1990-04-30 Новокраматорский Машиностроительный Завод Рольганг широкополосного прокатного стана
US5218848A (en) * 1990-02-13 1993-06-15 Hitachi, Ltd. Method and apparatus for correcting a widthwise bend in an end portion of a hot-rolled sheet-shaped product
JPH0732518Y2 (ja) * 1990-10-16 1995-07-26 バンドー化学株式会社 蛇行検出装置
JP2533708B2 (ja) * 1991-12-13 1996-09-11 新日本製鐵株式会社 熱間圧延鋼板の巻取り装置
ATE162741T1 (de) 1994-12-06 1998-02-15 Sidmar Nv Seitenführungen für bandmaterial
JPH09174132A (ja) * 1995-12-25 1997-07-08 Sumitomo Metal Ind Ltd 鋼板圧延機のサイドガイド装置
JP3285810B2 (ja) 1998-01-28 2002-05-27 三菱重工業株式会社 サイドガイド装置
DE19831479A1 (de) 1998-07-14 2000-01-20 Schloemann Siemag Ag Verschiebevorrichtung für auf einem Rollgang aufliegendes Walzgut
US5937688A (en) * 1998-08-19 1999-08-17 Sms Engineering Corporation, Inc. Adjustable side guide with quick change strip heater assembly
EP1118398B1 (en) 2000-01-20 2008-05-28 Rexam Aktiebolag Guiding device for a laser marking arrangement
KR100797316B1 (ko) * 2001-12-18 2008-01-22 주식회사 포스코 강판의 사이드 가이드 장치
RU2253524C1 (ru) * 2004-02-26 2005-06-10 Государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Уральский государственный технический университет-УПИ" Выводная валковая арматура прокатного стана
DE102008032932A1 (de) * 2008-07-12 2010-01-14 Sms Siemag Aktiengesellschaft Verfahren zum Längsführen eines Walzgutes, insbesondere eines warmgewalzten Stahlbandes und Warmwalzwerk zur Durchführung des Verfahrens
KR20110130680A (ko) * 2010-05-28 2011-12-06 현대제철 주식회사 스트립 가이드 장치
JP2013128978A (ja) * 2011-12-22 2013-07-04 Jfe Steel Corp サイドガイド装置およびサイドガイド方法
CN202824169U (zh) * 2012-10-08 2013-03-27 武汉钢铁(集团)公司 用于热轧机架及卷取机前的复合导板

Also Published As

Publication number Publication date
JP2016536141A (ja) 2016-11-24
RU2016116014A (ru) 2017-10-31
RU2016116014A3 (cs) 2018-06-18
CA2925378A1 (en) 2015-04-02
UA118855C2 (uk) 2019-03-25
US10376938B2 (en) 2019-08-13
RS56151B1 (sr) 2017-11-30
SI3049198T1 (sl) 2017-10-30
BR112016006157B1 (pt) 2022-11-01
RU2664849C2 (ru) 2018-08-23
EP3049198A1 (de) 2016-08-03
EP2853315A1 (de) 2015-04-01
SK8208Y1 (sk) 2018-09-03
AT15727U3 (de) 2018-07-15
PL3049198T5 (pl) 2023-09-11
TW201527007A (zh) 2015-07-16
FI11946U1 (fi) 2018-01-26
CN105705260A (zh) 2016-06-22
PL3049198T3 (pl) 2017-11-30
AT15727U2 (de) 2018-05-15
EP3049198B1 (de) 2017-06-14
CN105705260B (zh) 2017-10-13
ES2639800T5 (es) 2023-10-09
JP2018089701A (ja) 2018-06-14
BR112016006157A2 (pt) 2017-08-01
KR101690963B1 (ko) 2017-01-09
MX2016003779A (es) 2016-06-24
SI3049198T2 (sl) 2023-10-30
RS56151B2 (sr) 2023-08-31
SA516370793B1 (ar) 2020-04-01
ES2639800T3 (es) 2017-10-30
EP3049198B2 (de) 2023-05-24
CA2925378C (en) 2021-03-16
HUE036286T2 (hu) 2018-06-28
HU5010U (hu) 2019-06-28
DE202014011026U1 (de) 2017-06-08
JP6779928B2 (ja) 2020-11-04
JP6363177B2 (ja) 2018-07-25
TWI624314B (zh) 2018-05-21
SK1472017U1 (sk) 2018-04-04
KR20160055943A (ko) 2016-05-18
WO2015043926A1 (de) 2015-04-02
US20160214154A1 (en) 2016-07-28
FI3049198T4 (fi) 2023-08-31
MY176656A (en) 2020-08-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ31134U1 (cs) Zařízení pro boční vedení kovového pásu
JP6991532B2 (ja) 仕上げ列において磨耗体を用いて金属ストリップを案内するデバイス
JP6780002B2 (ja) 無段変速機用の駆動ベルトのための横断部材
CN107110295B (zh) 具有带覆层的表面的环形金属带、设有该环形金属带的传动带以及用于成形该传动带的方法
TWM591451U (zh) 用於以具有載體元件的磨耗體導引金屬帶的裝置
EP2341157B1 (en) A catenary type furnace
EP2722295B1 (en) Divider conveyor
KR101218330B1 (ko) 표면 가공장치
US20110168752A1 (en) Apparatus for Controlling the Lateral Displacement of at least One Material Web with a Lath Securing Device
US20070272516A1 (en) Transport device
CN106164324B (zh) 用于为在带材运行方向上运动的金属带材涂层的方法和装置以及用于制造长形的金属轧制材料的设备
CN113507990B (zh) 用于运输带材料、尤其是热轧带材的设备和方法
KR20120070052A (ko) 사행방지기능을 갖는 롤장치

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20171030

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20180904

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20210903