CZ303791B6 - Dopravní zarízení vyuzívající pohyblivá telesa - Google Patents

Dopravní zarízení vyuzívající pohyblivá telesa Download PDF

Info

Publication number
CZ303791B6
CZ303791B6 CZ20031735A CZ20031735A CZ303791B6 CZ 303791 B6 CZ303791 B6 CZ 303791B6 CZ 20031735 A CZ20031735 A CZ 20031735A CZ 20031735 A CZ20031735 A CZ 20031735A CZ 303791 B6 CZ303791 B6 CZ 303791B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
members
movable body
rail members
rail
movable
Prior art date
Application number
CZ20031735A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20031735A3 (cs
Inventor
Kawato@Kenichiro
Nishihara@Shigeyoshi
Original Assignee
Daifuku Co., Ltd.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Daifuku Co., Ltd. filed Critical Daifuku Co., Ltd.
Publication of CZ20031735A3 publication Critical patent/CZ20031735A3/cs
Publication of CZ303791B6 publication Critical patent/CZ303791B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G35/00Mechanical conveyors not otherwise provided for
    • B65G35/06Mechanical conveyors not otherwise provided for comprising a load-carrier moving along a path, e.g. a closed path, and adapted to be engaged by any one of a series of traction elements spaced along the path
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B13/00Other railway systems
    • B61B13/12Systems with propulsion devices between or alongside the rails, e.g. pneumatic systems
    • B61B13/127Systems with propulsion devices between or alongside the rails, e.g. pneumatic systems the propulsion device consisting of stationary driving wheels
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B3/00Elevated railway systems with suspended vehicles

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Branching, Merging, And Special Transfer Between Conveyors (AREA)
  • Escalators And Moving Walkways (AREA)

Abstract

Dopravní zarízení, které pouzívá pohyblivá telesa (10), obsahuje bocní dopravní kolejnicové cleny (80A, 80B), které jsou usporádány na bocní strane urcené oblasti (5d) pevné dráhy (5). Bocní dopravní kolejnicové cleny (80A, 80B) jsou uzpusobeny pro nesení a vedení vodicích ústrojí (30, 40) umístených na hlavní kolejnici (2) tak, ze rámový clen (13) opatrený operným úsekem zaujímá polohu kolmou k bocnímu smeru pohybu pohyblivých teles (10), zatímco prední a zadní rámový clen (12, 14) jsou vyrovnány s bocním smerem pohybu pohyblivých teles (10). Urcená oblast (5d) je rovnez opatrena odbocovacími prostredky (81) pro zpusobení odbocení vodicích ústrojí (30, 40), která se nacházejí na hlavní kolejnici (2), na bocní dopravní kolejnicové cleny (80A, 80B). V bocním smeru pohybu pohyblivých teles (10) se mezi jednotlivými pohyblivými telesy (10) udrzuje mezera a soubor po sobe jdoucích pohyblivých teles (10) se v bocním smeru pohybu pohyblivých teles (10) pohybuje tak, ze mezi jednotlivými dopravovanými predmety nedochází k zádnému vzájemnému kontaktu.

Description

Vynález se týká dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa, které se používá k přemisťování pohyblivého tělesa pro dopravu předmětů po pevné dráze umístěné například na podlaze nebo stropu.
Dosavadní stav techniky
Konvenční dopravní zařízení využívající pohyblivá tělesa je popsáno například v japonské patentové přihlášce JP 2001-114094. Konkrétně, tři rámové členy spojené pomocí spojovacího zařízení a uspořádané rotačně v bočních směrech přetínajících podélný dopravní směr pohyblivého tělesa vytváří hlavní těleso pohyblivého tělesa, které se může pohybovat podél pevné dráhy aje podepřeno a vedeno na kolejnicích pomocí několika vodicích zařízení. Na středním rámuje vytvořen podpěrný úsek pro předměty, které mají být přepravovány, přičemž s pohyblivým tělesem je spojena způsobem, umožňujícím relativní rotační pohyb, skupina vodicích zařízení pomocí svislé osy. V určeném úseku pevné dráhy je vytvořeno několik dělených kolejnicových členů uzpůsobených k podpírání skupiny vodicích zařízení a navíc jsou vytvořeny rotačních prostředky pro uvádění dělených kolejnicových členů do rotačního pohybu kolem svislé osy. Kromě toho je pro boční stranu stanoveného úseku dráhy vytvořena skupina bočních dopravních kolejnicových členů uzpůsobených ke spojení s dělenými kolejnicovými členy, když se dělené kolejnicové členy otáčí ajsou odděleny od kolejnic.
Podle tohoto konvenčního uspořádání jsou příslušná vodicí zařízení pohyblivého tělesa uložena na dělených kolejnicových členech a v tomto stavu je skupina dělených kolejnicových členů spojena s bočními dopravními kolejnicovými členy obrácenou rotací rotačních prostředků. Tím mohou příslušná vodicí zařízení zaujmout pozicí obrácenou stranou bočním směrem, zatímco je hlavní těleso pohyblivého tělesa vyrovnáno ve směru sledujícím určený úsek dráhy. Přesunutím skupiny vodicích zařízení stranou v bočním směru může být pohyblivé těleso příčně přemístěno, zatímco hlavní těleso pohyblivého tělesa zůstává v poloze vyrovnané s určeným úsekem dráhy. Tak je možné vytvořením úložné dráhy z bočního dopravního úseku dráhy uložit pohyblivá tělesa takovým způsobem, že jejich hlavní tělesa jsou v bočním směru vyrovnána rovnoběžně.
Cílem vynálezu bylo proto navrhnout dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa, u něhož by bylo možné pomocí jednoduché struktury snadno udržovat mezeru mezi pohyblivými tělesy v bočním směru pohybu pohyblivých těles, čímž by se umožnilo dopravovat pohyblivá tělesa v bočním směru pohybu pohyblivých těles tak, že by mezi dopravovanými předměty nedocházelo ke vzájemnému kontaktu.
Podstata vynálezu
Předmětem vynálezu je dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa, přičemž každé pohyblivé těleso je pohyblivé podél hlavní kolejnice na pevné dráze tím, že je neseno a vedeno na hlavní kolejnici prostřednictvím souboru vodicích ústrojí, přičemž každé pohyblivé těleso má hlavní těleso tvořené souborem rámových členů uspořádaných podél hlavní kolejnice, přičemž rámové členy jsou vzájemně spojeny otočně vzhledem k podélnému směru hlavní kolejnice prostřednictvím spojovacích ústrojí, přičemž alespoň jeden z rámových členů je opatřen opěrným úsekem pro dopravované předměty, přičemž každé z uvedených vodicích ústrojí je vzájemně otočně spojeno s pohyblivým tělem prostřednictvím svislých hřídelí, přičemž na boční straně určené oblasti pevné dráhy je uspořádán soubor bočních dopravních kolejnicových členů pro nesení a
-1 CZ 303791 B6 vedení vodicích ústrojí takovým způsobem, že když se pohyblivé těleso pohybuje podél bočních dopravních kolejnicových členů, rámový člen opatřený opěrným úsekem zaujme polohu kolmou vzhledem ke směru pohybu pohyblivého tělesa, zatímco ostatní rámové členy se vyrovnají s tímto směrem pohybu pohyblivého tělesa, a v určené oblasti je uspořádán odbočovací prostředek pro způsobení, že vodicí ústrojí na hlavní kolejnici odbočí na soubor bočních dopravních kolejnicových členů, přičemž když pohyblivé těleso odbočí na soubor bočních dopravních kolejnicových členů prostřednictvím odbočovacího prostředku, pohyblivé těleso se pohybuje podél bočních dopravních kolejnicových členů.
V důsledku toho se může pohyblivé těleso pohybovat na přímkových úsecích pevné dráhy tak, že rámové členy hlavního tělesa jsou vyrovnány tak, že společně z horního pohledu tvoří přímý tvar. Kromě toho, na zakřivených úsecích pevné dráhy se pohyblivé těleso může pohybovat tak, že jeho rámové členy jsou podle zakřivených úseků pevné dráhy vzájemně otočeny tak, že společně tvoří z horního pohledu zakřivený tvar, prostřednictvím spojovacích ústrojí, přičemž zakřiveného tvaru se konkrétně dosáhne vzájemným otočením vodicích ústrojí kolem jejich svislých hřídelí. Kromě toho prostřednictvím vodicích ústrojí, které se otáčejí kolem svislých hřídelí se může pohyblivé těleso hladce pohybovat automatickým nastavením jeho orientace podle levotočivého nebo pravotočivého zakřivení kolejnice.
Tím, že se způsobí, že vodicí ústrojí pohyblivého tělesa odbočí z hlavní kolejnice na boční dopravní kolejnicové členy, když se pohyblivé těleso nesením a vedením na hlavní kolejnici dostane do určené oblasti pevné dráhy, je možné pohyblivé těleso odbočit do bočního směru a v tomto směru ho vést, ve stavu, ve kterém je rámový člen, který je opatřen opěrným úsekem, umístěn kolmo k bočnímu směru pohybu pohyblivého tělesa a ostatní rámové členy jsou vyrovnány s bočním směrem pohybu pohyblivého tělesa. Tím je možné pohyblivá tělesa dopravovat v bočním směru ve stavu, ve kterém se mezi pohyblivými tělesy v bočním směru pohybu pohyblivých těles udržuje mezera odpovídající délce ostatních rámových členů, přičemž tohoto udržování mezery mezi pohyblivými tělesy v bočním směru pohybu pohyblivých těles se dosáhne snadno pomocí jednoduché konstrukce, a tak je možné v bočním směru pohybu pohyblivých těles dopravovat soubor pohyblivých těles takovým způsobem, že mezi dopravovanými předměty nedochází k žádnému vzájemnému kontaktu.
Výhodně hlavní těleso pohyblivého tělesa je tvořeno třemi rámovými členy a opěrný úsek je vytvořen na středním rámovém členu, a boční dopravní kolejnicové členy jsou vytvořeny ve dvojici a když se pohyblivé těleso pohybuje podél dvojice bočních dopravních kolejnicových členů, tři rámové členy jsou otočeny do takových poloh, že přední rámový člen je vyrovnán sjedním z bočních dopravních kolejnicových členů a zadní rámový člen je vyrovnán s druhým z bočních dopravních kolejnicových členů.
V důsledku toho je možné odbočit a vést pohyblivé těleso v bočním směru vzhledem k pevné dráze, ve stavu, ve kterém střední rámový člen, který je opatřen opěrným úsekem, zaujímá kolmou polohu vzhledem k bočnímu směru pohybu pohyblivého tělesa, zatímco přední rámový člen a zadní rámový člen jsou otočeny tak, že jsou vyrovnány s bočními dopravními kolejnicovými členy. Tímto způsobem se mohou pohyblivá tělesa pohybovat v bočním směru pohybu pohyblivých těles v uspořádání, ve kterém je mezi pohyblivými tělesy v bočním směru pohybu pohyblivých těles zajištěna mezera odpovídající délce předního rámového členu a zadního rámového členu.
Výhodně soubor pohyblivých těles je nesen a veden na bočních dopravních kolejnicových členech, přičemž jednotlivá vodicí ústrojí po sobě jdoucích a vzájemně přilehlých pohyblivých těles, která jsou vedena bočními dopravními kolejnicovými členy, jsou vzájemně spojitelná.
V důsledku toho je možné spojením vodicích ústrojí pohyblivého tělesa, které je odbočeno a vedeno v bočním směru, s vodícími ústrojími předcházejícího pohyblivého tělesa potom dopra-2CZ 303791 B6 vovat soubor pohyblivých těles v bočním směru pohybu pohyblivých těles tak, jako se dopravují vagóny železničního vlaku.
Výhodně pro aplikování pohybové síly na pohyblivé těleso nesené na souboru bočních dopravníkových kolejnicových členů jsou uspořádány prostředky pro aplikování pohybové síly.
V důsledku toho je možné dopravovat pohyblivé těleso, které bylo odbočeno, ve stavu, ve kterém se rámový člen opatřený opěrným úsekem může pohybovat kolmo k bočnímu směru pohybu pohyblivého tělesa, ovládáním hnací prostředku pro aplikaci pohybové síly.
Výhodně oblast, ve které jsou uspořádány boční dopravníkové kolejnicové členy na boční straně určené oblasti pevné dráhy, je vytvořena v pracovním úseku dráhy pro dopravované předměty.
V důsledku toho je možné mezi pohyblivými tělesy v bočním směru pohybu pohyblivých těles udržovat mezeru a tudíž je možné na dopravovaných předmětech snadněji a přesněji provádět řadu úkonů, zatímco pohyblivá tělesa jsou dopravována v bočním směru pohybu pohyblivých těles tak, že mezi dopravovanými předměty nedochází k žádnému vzájemnému kontaktu.
Výhodně pohyblivé těleso je vytvořeno s pasivními povrchy, prostřednictvím kterých je na pohyblivé těleso aplikována pohybová síla a které jsou uspořádány na bočních stranách jeho příslušných rámových členů, a podél pevné dráhy je uspořádán přiváděči prostředek, který má přiváděči válce, které dosedají na pasivní povrchy, přičemž přiváděcími válci je aplikována pohybová síla na pasivní povrchy.
V důsledku toho dosednutím nucené otáčených přiváděčích válců na pasivní povrchy pohyblivého tělesa je možné pohyblivému tělesu udělit pohybovou sílu (přemisťovací sílu) pomocí rotační přiváděči síly, a tím lze pohyblivé těleso snadno a spolehlivé dopravovat.
Výhodně uvedený odbočovací prostředek obsahuje soubor dělených kolejnicových členů, které jsou vytvořeny rozdělením hlavní kolejnice v určené oblasti a nesou vodicí ústrojí a rotační ústrojí pro způsobení, že rozdělené kolejnicové členy se otáčejí kolem svislých hřídelí, přičemž rozdělené kolejnicové členy, které jsou odděleny a otáčejí se vzhledem k hlavní kolejnici, jsou konstruovány tak, aby se spojily s bočními dopravními kolejnicovými členy.
V důsledku toho způsobením, že se dělené kolejnicové členy otočí kolem svislých hřídelí, ovládáním rotačních ústrojí tak, že se dělené kolejnicové členy spojí s hlavní kolejnicí, zatímco se oddělí od bočních kolejnicových členů, je možné způsobit to, že se vodicí ústrojí dopravovaného pohyblivého tělesa převedou z hlavní kolejnice na soubor dělených kolejnicových členů, přičemž pohyblivé těleso je možné zastavit v poloze, ve které jsou vodicí ústrojí nesena odpovídajícími dělenými kolejnicovými členy. Mimoto dělené kolejnicové členy mohou být odděleny od hlavní kolejnice a spojeny s bočními dopravními kolejnicovými členy otočením rotačního ústrojí v opačném směru a prostřednictvím této rotační síly působící na dělené kolejnicové členy se mohou vodicí ústrojí otáčet kolem svislých hřídelí vzhledem k hlavnímu tělesu nebo opěrnému úseku pohyblivého tělesa.
Potom pohybováním vodicích ústrojí vhodnými bočními přiváděcími prostředky mohou být vodicí ústrojí převedeny z dělených kolejnicových členů na boční dopravní kolejnicové členy. Nato ovládáním rotačních ústrojí v opačném směru mohou být dělené kolejnicové členy odděleny od bočních dopravních kolejnicový členů a spojeny s hlavní kolejnicí, čímž dojde k navrácení systému do výchozího stavu. Tímto ovládáním je možné odbočit soubor vodicích ústrojí na soubor dělených kolejnicových členů.
Výhodně odbočovací prostředek je konstruován tak, že odbočuje všechna pohyblivá tělesa, která se dostanou do určené oblasti na pevné dráze na soubor bočních dopravních kolejnicových členů,
-3CZ 303791 B6 tím, že odbočovací prostředek je uspořádán ve společné části obou bočních dopravních kolejnicových členů a jeho přední konec je vždy spojen s hlavní kolejnicí a jeho zadní konec je selektivně spojen s jedním z bočních dopravních kolejnicových členů.
V důsledku toho je pohyblivé těleso, které se dostane do určené oblasti, vždy převedeno na boční dopravní kolejnicové členy a dopravováno bočně, aniž by se mu umožnilo projít určenou oblastí.
Výhodně hlavní těleso pohyblivého tělesa je vytvořeno ze třech rámových členů a opěrný úsek je uspořádán na středovém rámovém členu, přičemž odbočovací prostředek je konstruován tak, aby provedl odbočení do stavu, ve kterém přední rámový člen a zadní rámový člen jsou vyrovnány s bočními dopravními kolejnicovými členy a střední rámový člen přijme kolmou polohu vzhledem ke směru, ve kterém se pohyblivé těleso pohybuje podél bočních dopravníkových kolejnicových členů.
V důsledku toho pohyblivé těleso může být dopravováno v bočním směru tak, že jeho rámové členy jsou vzájemně otočeny tak, že společně vytvářejí tvar písmene U, přičemž přední a zadní rámový člen jsou vzájemně rovnoběžné ajsou vyrovnány s bočními dopravními kolejnicovými členy, a tudíž prostřednictvím těchto rovnoběžně a vyrovnaně uspořádaných rámových členů může být stabilním způsobem aplikována síla, aby se provedl pohyb pohyblivého tělesa v bočním směru.
Výhodně pohyblivé tělo je opatřeno opěrným úsekem pro dopravované předměty ve spodní části alespoň jednoho z rámových členů.
V důsledku toho je možné dopravovat pohyblivá tělesa v takovém uspořádání, že pohyblivá tělesa jsou zavěšena, zatímco opěrné úseky pohyblivých těles udržují vodorovnou polohu.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude nyní podrobněji popsán s odkazem na připojené výkresy, na nichž zobrazuje:
obr. 1 půdorys v částečném řezu úseku děleného kolejnicového členu v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, před rotací, podle prvního provedení vynálezu, obr. 2 schematický půdorys úseku pevné dráhy v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 3 bokorys pohyblivého tělesa na lineárním úseku dráhy dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa, obr. 4 půdorys pohyblivého tělesa v lineárním úseku dráhy dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa, obr. 5 pohled zezadu na pohyblivé těleso v lineárním úseku dráhy dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa, obr. 6 bokorys hlavní části pohyblivého tělesa v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 7 půdorys v částečném řezu hlavní části pohyblivého tělesa v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa,
-4CZ 303791 B6 obr. 8 pohled zezadu v částečném řezu na pohyblivé těleso v úseku přiváděcího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 9 bokorys v částečném řezu úseku přiváděcího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 10 půdorys úseku přiváděcího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 11 bokorys v částečném řezu zakřiveného úseku - úseku přiváděcího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 12 půdorys zakřiveného úseku - úseku přiváděcího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 13 pohled zpředu na počáteční koncový úsek úseku pracovní dráhy v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 14 bokorys závěrečného koncového úseku pracovní dráhy v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 15 pohled zpředu v částečném řezu na různé prostředky v úseku pracovní dráhy v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 16 půdorys v částečném řezu dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa před začátkem odbočování, obr. 17 půdorys v částečném řezu dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa, když začíná odbočování, obr. 18 půdorys v částečném řezu dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa během odbočování, obr. 19 půdorys v částečném řezu dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa, když je ukončeno odbočování, obr. 20 půdorys v částečném řezu dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa před začátkem spojování, obr. 21 bokorys dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa před začátkem odbočování, podle druhého provedení vynálezu, obr. 22 půdorys v částečném řezu dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa před začátkem odbočování, obr. 23 půdorys v částečném řezu dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa během odbočování, obr. 24 půdorys v částečném řezu dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa, když je ukončeno odbočování, obr. 25 schematický půdorys úseku odbočovacího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, podle třetího provedení vynálezu,
-5CZ 303791 B6 obr. 26 schematický půdorys úseku spojovacího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa, obr. 27 bokorys v částečném řezu úseku odbočovacího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa před začátkem odbočování, podle čtvrtého provedení vynálezu, obr. 28 půdorys v částečném řezu úseku odbočovacího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa před začátkem odbočování, obr. 29 bokorys v částečném řezu úseku odbočovacího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa během odbočování, obr. 30 půdorys v částečném řezu úseku odbočovacího prostředku v dopravním zařízení využívajícím pohyblivá tělesa během odbočování, a obr. 31 bokorys dopravního zařízení využívajícího pohyblivá tělesa podle pátého provedení vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
S odkazem na obr. 1 až 20 je dále popsáno první provedení vynálezu v řešení aplikovaném na dopravní systém pro pohyblivá tělesa umístěný na stropu.
Obr. 2 až 8 ukazuje hlavní kolejnici 2, která má průřez ve tvaru I, na rámu 1 upevněném ke stropu. Tato hlavní kolejnice 2 tvoří pevnou dráhu 5. Pevná dráha 5 zde v půdoryse například obsahuje dvojici rovnoběžných úseků 5a, 5c dráhy lineárního tvaru a zakřivený úsek 5b dráhy, kterýje napojen mezi přední a koncovou část lineárních úseků 5a, 5c dráhy, apod.
Část jednoho z dvojice lineárních úseků 5c dráhy je vytvořena do podoby určené oblasti 5d a kolmo k jedné straně určené oblasti 5d je vytvořen pracovní úsek 6 dráhy. Kromě toho je hlavní kolejnicí 2A, která má průřez ve tvaru I, podobně vytvořena separátní pevná dráha 5 A, která je kolmá k pracovnímu úseku 6 a rovnoběžná s lineárním úsekem 5c.
Pohyblivé těleso 10 je uloženo a vedeno na hlavní kolejnici 2, 2A a může se pohybovat podél pevných drah 5, 5A. Hlavní těleso _Π pohyblivého tělesa 10 je tvořeno třemi (obecně několika) rámovými členy 12, 13, M. Příslušné rámové členy 12, 13, 14 jsou zde vytvořeny z pravoúhlého tyčového prvku (pravoúhlého prvku vytvarovaného do tyče), kterýje orientován ve směru pevné dráhy 5, 5 A, přičemž přední koncový člen je vytvořen integrálně s předním koncem pravoúhlého tyčového prvku, zadní koncový člen je vytvořen integrálně s jeho zadním koncem a dvě boční čela pohyblivého tělesa 1_L vytvářejí pasivní povrchy 15.
Přední čelo a zadní čelo pohyblivého tělesa 11, jinými slovy přední čelo (volný koncový úsek) předního rámového členu 12 a zadní čelo (volný koncový úsek) zadního rámového členu 14 vytvářejí dosedací úseky Kj, 1_7. Kromě toho jsou horní povrch předního rámového členu 12 a horní povrch zadního rámového členu 14 opatřeny deskovými pasivními členy 18, které stojí na uvedených površích, přičemž příslušná boční čela těchto pasivních členů 1_8 vytvářejí homí pasivní povrchy 19.
Přední rámový člen 12 a střední rámový člen 13, a střední rámový člen 13 a zadní rámový člen 14, jsou příslušně vzájemně spojeny pomocí spojovacích ústrojí 20 takovým způsobem, že jsou uspořádány relativně otočně ve směru napříč a směrem nahoru a dolů. Mezi zadním koncovým členem předního rámového členu 12 a předním koncovým členem středního rámového členu 13,
-6CZ 303791 B6 a mezi zadním koncovým členem středního rámového členu 13 a předním koncovým členem zadního rámového členu 14 jsou uspořádána příslušná spojovací ústrojí 20.
Spojovací ústrojí 20 mohou být provedena v podobě radiálních čepů, kde spojovací člen 22 se napojuje relativně rotačním způsobem v příčném směru na přední koncový člen a zadní koncový člen středního rámového členu 13 prostřednictvím svislého hřídele 21, a navíc, spojovací člen 22 je také napojen relativně rotačně ve směru nahoru a dolů na zadní koncový člen předního rámového členu 12 a přední koncový člen zadního rámového členu 14 pomocí bočního hřídele 23. V tomto případě je svislý hřídel 21 rovněž uspořádán tak, že se může otáčet vhledem ke střednímu rámovému členu 13 nebo spojovacímu členu 22 kolem svislé osy 21a.
Pohyblivé těleso 10 je uspořádáno pohyblivě podél pevné dráhy 5, 5A tak, že je uloženo a vedeno na hlavní kolejnici pomocí vodicích ústrojí. Vodicí ústrojí obsahují střední vodicí ústrojí 30, napojená na svislý hřídel 21, a koncová vodicí ústrojí 40 spojená se svislým hřídelem 25, jímž je opatřen přední koncový člen předního rámového členu .12 a zadní koncový člen zadního rámového členu 14, a tato vodicí ústrojí 30, 40 mají vozíkovou strukturu. Svislý hřídel 25 je uložen relativně rotačně (otočně) vzhledem k přednímu rámovému členu 12 nebo zadnímu rámovému členu 14 kolem svislé osy 25a.
Vozíkový člen 31 středního vodícího ústrojí 30 obsahuje dvojici opěrných deskových členů 31a uspořádaných na levé straně a pravé straně a dvojici spojovacích deskových členů 31b upevněných ke spodní části těchto opěrných deskových členů 31a na přední a zadní straně. Horní část každého ze dvou opěrných deskových členů 31a je opatřena dvojicí vodorovných čepů 32 skládajících se z předního a zadního vodorovného čepu, tak aby vystupovaly směrem dovnitř ve vzájemně vyrovnané poloze, přičemž k těmto dovnitř vystupujícím částem vodorovných čepů 32 jsou upevněny volně rotačním způsobem opěrné válce 33, které zapadají do hlavní kolejnice 2, 2A a jsou touto kolejnicí podpírány a vedeny. Kromě toho, do vnitřku horních částí dvou opěrných deskových členů 31a a k vnějším stranám, nebo k přední a zadní straně míst, kde jsou umístěny vodorovné čepy 32, jsou umístěny konzoly 34 tak, že jsou vzájemně vyrovnané, přičemž k těmto konzolám 34 jsou upevněny svislé čepy 35, vedoucí směrem dolů. Ke každému ze svislých čepů 35 jsou upevněny volně rotačním způsobem vodicí válce 36, které se dotýkají hlavní kolejnice 2, 2A a jsou jí vedeny.
S horní koncovou částí svislého hřídele 21 je relativně rotačním způsobem spojeno střední vodicí ústrojí 30. Jinými slovy, svislý hřídel 21 je zasunut mezi dva opěrné deskové členy 31a a mezi dva spojovací deskové členy 31b a vodorovný čep 24, který vede mezi dvěma opěrnými deskovými členy 31a, je zasunut skrz horní koncový úsek svislého hřídele 21. Tímto způsobem se dosáhne spojení mezi horní koncovou částí svislého hřídele 21 a středním vodicím ústrojím 30 pomocí vodorovného čepu 24, který prochází skrz horní koncovou část svislého čepu 21.
Dále, koncové vodicí ústrojí 40 je obecně podobné střednímu vodícímu ústrojí 30, jeho vozíkový člen 41 obsahuje dvojice opěrných desek 41a umístěných na levé a pravé straně a několik trubkových rozpěmých členů 41c umístěných mezi spodními částmi opěrných deskových členů 41a pomocí upevňovacích prvků 41b (svorníky a matice). V horní části každého z opěrných deskových členů 41a je umístěn jeden vodorovný čep 42 tak, že vystupují směrem dovnitř ve vyrovnané poloze, přičemž na těchto směrem dovnitř vystupujících částech vodorovných čepů 42 jsou umístěny volně rotačním způsobem opěrné válce 43, které zapadají do hlavní kolejnice 2, 2A, kterou jsou podpírány a vedeny.
Do vnitřku horních částí dvou opěrných deskových členů 41a a k vnějším stranám, nebo k přední a zadní straně míst, kde jsou umístěny vodorovné čepy 42, jsou umístěny konzoly 44 tak, že jsou vzájemně vyrovnané, přičemž k těmto konzolám 44 jsou upevněny svislé, dolů směřující čepy 45. Ke každému ze svislých čepů 45 jsou instalovány volně rotačním způsobem vodicí válce 46, které se dotýkají hlavní kolejnice 2, 2A a jsou jí vedeny. Navíc na trubkových rozpěmých čle-7CZ 303791 B6 nech 41c, sestávajících z předních a zadních členů, jsou umístěny volně rotačním způsobem zajišťovací válce 47 proti nadzvednutí, kteréjsou instalovány proti hlavní kolejnici 2, 2A.
Koncové vodicí ústrojí 40 je spojeno relativně rotačním způsobem s horní koncovou částí svislého hřídele 25. Konkrétněji, svislý hřídel 25 je zasunut mezi dva opěmé deskové cleny 41a a mezi zajišťovací válce 47 a vodorovný čep 26, který vede mezi dvěma opěrnými deskovými členy 41a, je zasunut skrz horní koncovou část svislého hřídele 25. Tímto způsobem se dosáhne spojení mezi horní koncovou částí svislého hřídele 25 a koncovým vodicím ústrojím 40 pomocí vodorovného čepu 26, který prochází skrz horní koncovou část svislého hřídele 25.
Na alespoň jednom ze tří rámových členů 12, 13, 14, tvořících hlavní těleso 11 pohyblivého tělesa JO, a konkrétněji v poloze pod středním rámovým členem 13, je umístěn opěrný úsek 50 pro dopravované předměty. Tento opěrný úsek 50 obsahuje podélný člen 51 umístěný mezi spodními konci středního svislého hřídele 21, příčné ramenové členy 53 spojené příslušně pomocí konzol 52 s předními a zadními koncovými plochami podélného členu 51, a opěrná ústrojí 54 pro dopravovaný předmět, umístěná na volných koncích příslušných ramenových členů 53. Podélný člen 51 je vytvořen takovým způsobem, že se může otáčet relativně kolem svislé osy 21a vzhledem ke svislému hřídeli 21.
Na obr. 2 jsou zobrazeny přiváděči prostředky 60, umístěné v počáteční koncové části lineárního úseku 5a dráhy, pro aplikaci dopravní síly na pohyblivé těleso 10 působením na jeho pracovní povrchy J5. Jak ukazují obr. 8 až 10, základový rám 61 tohoto přiváděcího prostředku 60 je připevněn k horní čelní ploše hlavní kolejnice 2 a svislý hřídel 63 je uložen rotačně na konzole 62 instalované na tomto základovém rámu 61. Spojovací člen 64 je instalován na svislém hřídeli 63 a na volném konci tohoto spojovacího členu 64 je místěn opěrný člen 65.
Indukční motor 66, opatřený redukčními převody, kteiý je jedním z příkladů rotačního hnacího zařízení, je instalován na horním čelním povrchu opěrného členu 65, a přiváděči válec 68, který má vnější obvodovou část vyrobenou z uretanu, je upevněn k vnějšímu hřídeli, který vede směrem dolů z indukčního motoru 66. Tento indukční motor 66 je uzpůsoben pro udílení posuvné rotační síly A přiváděcímu válci 68. Mezi konzolou 62 a opěrným členem 65 a skrz tyto díly je umístěn nastavitelný otočný omezovači člen 69 v provedení uspořádání matice a šroubu, procházející svislým hřídelem 63, který je uspořádán uprostřed mezi uvedenými díly, a dále, šroub je na vnější straně opatřen stlačovací pružinou 70 umístěnou mezi konzolou 62 a opěrným členem 65. Jedním příkladem přiváděcího prostředku 60 jsou prvky 6i až 70 nebo podobné prvky.
Přiváděči prostředek 60 způsobí otočení opěrného členu 65 a spojovacího členu 64 kolem svislé osy 71 k vnitřní straně v důsledku elastické síly pružiny 70, a tak je přiváděči válec 68 puzen ve směru, který způsobí jeho dosednutí na pasivní povrchy 15. Poloha maximálního přiblížení je omezena otočným omezovacím členem 69.
Jak ukazuje obr. 2, poslední koncová část lineárního úseku 5a dráhy je opatřena brzdicím prostředkem 75 pro aplikaci brzdné síly na pohyblivé těleso 10 působením na pasivní povrchy 15. Tento brzdicí prostředek 75 má podobnou strukturu jako přiváděči prostředek 60 a obsahuje brzdicí válec 76, který může dosednout na pasivní povrchy 15 pohyblivého tělesa 11 z jeho vnitřní strany a je vyroben například z uretanu, a rotační hnací ústrojí 77, které je zachyceno s brzdicím válcem 76 a aplikuje přiváděči rotační sílu B na brzdicí válec 76. Rotační hnací ústrojí 77 obsahuje torzní motor nebo podobné zařízení, přičemž přiváděči rotační síla B je nastavena tak, aby byla menší než je přiváděči rotační síla A indukčního motoru 56, jinými slovy, aby A > B.
Dosáhne se tedy takového uspořádání, že na lineárním úseku 5a se ve vyrovnaných polohách pohybuje mezi přiváděcím prostředkem 60 a brzdicím prostředkem 75 množství pohyblivých těles 10, aniž by mezi jejich příslušnými předními a zadními konci vznikaly mezery, jinými slo-8CZ 303791 B6 vy, přední a zadní dosedací úseky 16, 17 vzájemně dosedají a pohyblivá tělesa jsou následujícími tělesy tlačena.
V lineárním úseku 5C nebo jiné pevné dráze 5A je vytvořen přiváděči prostředek 78 podobný přiváděcímu prostředku 60. Dále jak ukazuje obr. 11 a 12, přiváděči prostředek 79 podobný přiváděcímu prostředku 60 je umístěn v zakřiveném úseku 5b dráhy. Dále s odkazem na obr. 11 a 12, jednotlivé prvky, kteréjsou stejné jako přiváděči prostředek 60 jsou označeny podobně a je vynechán jejich podrobnější popis. Způsob uspořádání příslušných prostředků 60, 75, 78, 79 je různě měněn, přičemž část nebo všechny příslušné prostředky 60, 75, 78, 79 mohou být vynechány.
Jak ukazují obr. 1,2, 13 až 16 a 20, strana určené oblasti 5d je opatřena dvojicí (několika) bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B pro podpírání a vedení vodicích ústrojí 30, 40 takovým způsobem, že střední rámový člen 13, na němž je opěrný úsek 50, zaujímá kolmou polohu vzhledem ke směru dopravy, čímž se ve vztahu k dopravovaným předmětům vytvoří z oblasti, v níž jsou boční dopravní kolejnicové členy 80A, 80B, pracovní úsek 6 dráhy. Boční dopravní kolejnicové členy 80A, 80B jsou zde umístěny v takové poloze, že jejich větší části jsou příslušně rovnoběžné, přičemž vzdálenost LI, kteráje mezi nimi, je nastavena na stejnou hodnotu jako je vzdálenost L2 svislé osy od svislé osy mezi svislými hřídeli 21A ve středním rámovém členu 13. Počáteční a koncové části bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B jsou vhodně vytvarovány do zakřivených tvarů za účelem odbočování a napojování.
Na počáteční straně určené oblasti 5d je vytvořen odbočovací prostředek 81 pro odbočování vodicích členů 30, 40 umístěných na hlavní kolejnici 2 na některý z bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B, a na koncové straně bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B je umístěn spojovací prostředek 85 pro vzájemné spojování vodicích členů 30, 40 přicházejících z příslušných bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B.
Konkrétněji, odbočovací prostředek 81 je tvořen dělenými kolejnicovými členy 82A, 82B vytvořenými rozdělením hlavní kolejnice 2, kteréjsou umístěny na dvou místech odpovídajících bočním dopravním kolejnicovým členům 80A, 80B, a pracovními ústrojími 84A, 84B (jako jsou ústrojí s válci) nebo podobnými ústrojími pro uvádění těchto dělených kolejnicových členů 82A, 82B do rotace kolem os svislých hřídelů 83A, 83B. Tím se zde dosáhne takového uspořádání, že při uvedení do rotace jsou konce dělených kolejnicových členů 82A, 82B, ležící proti směru dopravy, vždy spojeny s hlavní kolejnicí 2, ajejich konce ležící po směru dopravy jsou výběrově spojeny k hlavní kolejnici 2 nebo k bočnímu dopravnímu kolejnicovému členu 80A, 80B.
Spojovací prostředek 85 má podobnou strukturu jako odbočovací prostředek 81 a obsahuje dělené kolejnicové členy 86A. 86B vytvořené rozdělením hlavní kolejnice 2A a pracovní prostředky 88A, 88B nebo podobné pro vyvolání rotace dělených kolejnicových členů 86A, 86B kolem os svislých hřídelů 87A, 87B, přičemž spojovací prostředek 85 je umístěn v symetrické poloze vzhledem k odbočovacímu prostředku 8L
Pomocí ovládání dělených kolejnicových členů 82A, 82B tak, že provedou odbočení odbočovacím prostředkem 81 (jak bude dále podrobně popsáno), lze uvést pohyblivé těleso J_0 do pohybu příčně v pracovním úseku 6 dráhy, ve stavu, kdy přední rámový člen 12 pohyblivého tělesa W je vyrovnán s jedním z bočních dopravních kolejnicových členů 80A, střední rámový člen 13 opatřený opěrným úsekem 50 je uveden do polohy kolmé ke směru dráhy a zadní rámový člen 14 zaujme ohnutou polohu vyrovnanou s dalším bočním dopravním kolejnicovým členem 80B.
Tím se dosáhne v pracovním úseku 6 dráhy takového uspořádání, že když je množství pohyblivých těles 10 podpíráno a vedeno mezi bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B, je možné spojit sousední vodicí členy 30, 40 předcházejících a následujících pohyblivých těles 10 ve směru dopravy. Jinými slovy, jak je to zobrazeno na obr. 3 a 6, na svislém hřídeli 25, spoje-9CZ 303791 B6 ném s předním koncovým vodicím členem 40, a svislém hřídeli 21, spojeném s zadním středním vodicím členem 30, jsou vytvořeny přijímací členy 90, a na svislém hřídeli 21, spojeném s předním středním vodicím členem 30, a svislém hřídeli 25, spojeném se zadním koncovým vodicím členem 40, jsou vytvořeny spojovací členy 100.
Spojovací přijímací členy 90 jsou upevněny ke spodním koncům svislých hřídelů 21, 25 pomocí spojovacích členů 9f ajsou vytvořeny s prohloubenými úseky 92, kteréjsou otevřené na jejich homí straně a vystupují v dopředném směru, přičemž na dozadu orientované ploše, spoluvytvářející prohloubený úsek 92, je vytvořena spojovací přijímací čelní plocha 93. Na předním konci spojovacího přijímacího členu je vytvořeno zkosené vodicí čelo 94, jehož výška se zvětšuje směrem dozadu.
Spojovací členy 100 jsou výkyvné spojeny ve svislém směru na konzolách 101 upevněných ke střední části svislých hřídelů 21, 25 pomocí vodorovných čepů 102. Spojovací členy 102 mají hákovitý tvar, přičemž jejich vystupující část je umístěna k zadní straně a vystupuje směrem dolů, a směrem dopředu orientovaná čelní plocha vystupující části vytváří spojovací čelní plochu 103, která se může spojit se spojovací přijímací čelní plochou 93. Kromě toho je na směrem dozadu orientované čelní ploše uvedené vystupující části vytvořeno zkosené vodicí čelo 104, které může působit na shora popsané zkosené vodicí čelo 94 a jehož výška se směrem dozadu zvětšuje. V postranní části spojovacího členu 100 je umístěn pracovní čep 105 pro přemístění spojovacího členu 100 směrem nahoru proti jeho vlastní hmotnosti a na straně konzoly 101 je umístěn zastavovací člen 106 pro omezení výkyvu spojovacího členu 100 účinkem jeho vlastní hmotnosti směrem dolů.
Vyhloubený úsek 92 spojovacího přijímacího členu 90 je vytvořen tak, aby měl určenou délku ve směru dopředu/dozadu, a tak, i když je ve spojeném stavu se spojovacím členem 100, je v lineárních úsecích 5a, 5c dráhy stále možný kontakt mezi dosedacími úseky J_6, 17.
Jak ukazují obr. 1,2, 15, 19 a 20, počáteční koncová část pracovního úseku 6 dráhy je opatřena tažným prostředkem 108 pro táhnutí pohyblivého tělesa 10 k bočním dopravním kolejnicovým členům 80A, 80B. Navíc je závěrečná koncová část pracovního úseku 6 dráhy opatřena aplikačním silovým prostředkem 110 pro aplikaci pohybové síly na pohyblivé těleso W podepřené bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B a přiváděcím prostředkem 112 pro pohánění pohyblivého tělesa 10 k pevné dráze 5A. Tažný prostředek 108, aplikační prostředek 110 a přívodní prostředek 112 mají podobné složení jako přiváděči prostředek 60, přičemž konstituční prvky, kteréjsou stejné jako přiváděči prostředek 60 jsou podobně označeny a vynecháváme zde jejich podrobnější popis.
V tomto případě jsou tažný prostředek 108, aplikační silový prostředek 110 a přívodní prostředek 112 uspořádány tak, že přiváděči válec 68 dosedá proti hornímu pasivnímu povrchu 19 pasivního členu 18 umístěnému na předním rámovém členu 2 nebo zadním rámovém členu 14 a opěrné deskové členy 31a, 41a vodicích ústrojí 30, 40 na jejich vnější strany. Aplikační silový prostředek 110 obsahuje válce 109, 111, 113, které dosedají proti hornímu pasivnímu povrchu 19 pasivního členu 8 z jeho vnitřní strany ajsou uspořádány tak, aby tvořily s přiváděcími válci 68 dvojice.
Tažný prostředek 108, aplikační silový prostředek 110 a přívodní prostředek 112 jsou příslušně umístěny na vnější straně bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B. Zdeje možno různě měnit způsob uspořádání tažného prostředku 108, aplikačního silového prostředku 110 a přívodního prostředku 112 například tak, že se umístí boční dopravní kolejnicové členy 80A a boční dopravní kolejnicové členy 80B v oddělených místech ve směru pracovního úseku 6 dráhy.
Na závěrečné koncové straně ve směru dopravy na pracovním úseku 6 dráhy je umístěn vodicí člen 115 pro vedení pracovního čepu 105 spojovacího členu 100, a tak dojde pomocí pracovního
- 10CZ 303791 B6 čepu 105, který je veden vodicím čepem 115, k výkyvu spojovacího členu 100 směrem nahoru proti jeho vlastní hmotnosti, čímž se uvolní jeho spojení.
Níže je popsána činnost shora popsaného prvního provedení.
Jak ukazuje obr. 2, je na pohyblivé těleso 10, které se pohybovalo podél lineárního úseku 5a účinkem dopravní rotační síly přiváděcího prostředku 78 nebo podobného prostředku, aplikována pohybová síla (dopravní síla) dopravní rotační silou A přiváděcího ústrojí 60. jímž je opatřen lineární úsek 5a dráhy.
Konkrétněji, jako ukazuje přerušovaná čára C na obr. 10, je přiváděči válec 68, vystupující na vnitřní stranu, přiveden do kontaktu s pasivním povrchem 15 pohyblivého tělesa 10, které k němu dorazí, pomocí pružné síly tlačné pružiny 70, čímž je, jak ukázáno plnými čarami na obr. 10, přitlačen proti pasivnímu povrchu v zataženém stavu proti pružné síle tlačné pružiny 70.
V tomto případě je přiváděči válec 68 poháněn do rotace indukčním motorem 66. a proto, vzhledem k tomu, že přiváděči válec 68, který je vystaven nucené rotaci, je v tlakovém styku s pasivními povrchy 15, udílí se pohybová síla na pohyblivé těleso 10 v důsledku jeho dopravní rotační síly A.
Dosedací úsek 16 přední koncové části zavedeného pohyblivého tělesa 10 dosedá na dosedací úsek 17 zadní koncové části posledního pohyblivého tělesa 10 skupiny pohyblivých těles JO uspořádané na lineárním úseku 5a do podoby vlakové soupravy, a tak je tato skupina pohyblivých těles na lineárním úseku 5a nucena do pohybu určenou rychlostí účinkem dopravní rotační síly A přiváděcího prostředku 60, přičemž tato skupina pohyblivých těles na lineárním úseku 5a je tlačena zezadu a uváděna do pohybu (viz tečkované čáry na obr. 3 a 4).
Brzdicí prostředek 75 aplikuje brzdnou sílu na pohyblivé těleso 10, které se pohybovalo podél lineárního úseku 5a a dostalo se na jeho závěrečnou koncovou stranu. Jinými slovy, v brzdicím prostředku 75 je brzdicí válec 76, který je tlačen proti pasivním povrchům 15 působením podobným činnosti přiváděcího válce 60, je uváděn nucené do rotace, a na pohyblivé těleso loje aplikována brzdicí síla jeho dopravní rotační silou B.
Protože je dopravní rotační síla A přiváděcího prostředku 60 větší než dopravní rotační síla B brzdicího válce 76, je pohyblivé těleso 10, ve shodě s brzdicím prostředkem 75, uvedeno do pohybu při současném působení brzdného účinku v souladu s rozdílem mezi uvedenými silami.
V důsledku toho je skupina pohyblivých těles 10 v lineárním úseku 5a dráhy uváděna do pohybu mezi přiváděcím prostředkem 60 a brzdicím prostředkem 75 ve vyrovnaném uspořádání, zatímco jsou těsně tlačena zezadu, aniž by se objevovaly mezi jejich předními a zadními konci jakékoliv mezery.
Pohyb pohyblivých těles 10 účinkem přiváděcího prostředku 60, jak bylo popsáno výše, je proveden pomocí jeho přiváděcího válce 68, který postupně působí na pasivní povrchy 15 předního rámového členu 12 a poté odtud na pasivní povrchy 15 středního rámového členu 13 a na pasivní povrchy 15 zadního rámového členu 14. Navíc přiváděči válec 68 také působí na pasivní povrch na postranní čelní ploše spojovacího členu 22 ve spojovacím ústrojí 20.
V tomto případě, když přiváděči válec 68 působí na přední rámový člen 12, střední rámový člen 13 a zadní rámový člen 14 jsou taženy a pohybují se pomocí spojovacího ústrojí 20. Kromě toho, když přiváděči válec 68 působí na střední rámový člen 13, přední rámový člen \2 je tlačen a pohybuje se pomocí spojovacího ústrojí 20 a zadní rámový člen 12 je tlačen a uváděn do pohybu pomocí spojovacího ústrojí 20. Dále, když přiváděči válec 68 působí na zadní rámový člen 14, střední rámový člen 13 a přední rámový člen 12 jsou tlačeny a pohybují se pomocí spojovacího ústrojí 20.
-11 CZ 303791 B6
Tímto způsobem, zatímco se skupina pohyblivých těles 10 pohybuje přerušovaně nebo postupným způsobem podél lineárního úseku 5a nebo zatímco jsou pohyblivá tělesa 10 dočasně zastavena, může operátor na podlahové ploše například provádět zespoda různé operace ve vztahu k dopravovaným předmětům 115 nesených opěrným úsekem 50. Alternativně může být skupina prázdných nebo plných pohyblivých těles 10 uložena na lineárním úseku 5a dráhy, zatímco se pohybuje přerušovaným nebo spojitým způsobem.
Jak ukazuje obr. 2, pohyblivé těleso 10, které se pohybuje tak, že vyčnívá z oblasti brzdicího prostředku 75, se pohybuje podél zakřiveného úseku 5b dráhy pomocí přiváděcího prostředku 79 a následně je dopravováno podél lineárního úseku 5c dráhy. V tomto lineárním úseku 5c dráhy se pohybuje pohyblivé těleso 10 pomocí přiváděcího prostředku 78 a vstupuje do určené oblasti 5d.
Konkrétněji, jak ukazuje obr. 1, v určené oblasti 5djsou dělené kolejnicové členy 82A, 82B spojeny s hlavní kolejnicí 2 na konci, který je na straně směru dopravy, a jsou spojeny s hlavní kolejnicí 2 na konci, který je na straně proti směru dopravy. Dělené kolejnicové členy 82A, 82B jsou tedy integrálně přímkově umístěny na hlavní kolejnicí 2. Následkem toho, když zde není žádný požadavek na odbočení pohyblivého tělesa 10 do pracovního úseku 6 dráhy, pohyblivá tělesa 10 se pohybují a procházejí určenou oblastí 5d s dělenými kolejnicovými členy 82A, 82B v tomto stavu.
Dále, pokud má pohyblivé těleso 10 odbočit na pracovní úsek 6 dráhy, pak jak ukazuje obr. 16, nejdříve se ovládá pracovní ústrojí 84A spodní strany v odbočovacím prostředku 81 a dělený kolejnicový člen 82A se přiměje do rotace kolem svislé osy 83A takovým způsobem, že jeho konec ve směru dopravy se spojí s bočním dopravním kolejnicovým členem 80A. Tím se dosáhne toho, že potom co přední koncové vodicí ústrojí 40 pohyblivého tělesa 10 projde z horní strany děleného kolejnicového členu 82B k hlavní kolejnici 2, potom, jak ukazuje obr. 17, projde přes dělený kolejnicový člen 82A na boční dopravní kolejnicový člen 80A.
V tomto případě střední vodicí ústrojí 30 přední strany projde podél děleného kolejnicového členu 82B horní strany a detekcí jeho průchodu se řídí pracovní ústrojí 84B horní strany odbočovacího prostředku 81, čímž se způsobí, že dělený kolejnicový člen 82B zatočí kolem svislé osy 83B a spojí se jeho konec ve směru dopravy s bočním dopravním kolejnicovým členem 80B.
Proto jak ukazuje obr. 18, střední vodicí ústrojí 30 přední strany po projití z děleného kolejnicového členu 82B horní strany na hlavní kolejnici 2, podobně jako u vodícího ústrojí 40 předního konce, projde přes dělený kolejnicový člen 82A na boční dopravní kolejnicový člen 80A. A tomu podobným způsobem střední vodicí ústrojí 30 zadní strany se pohybuje na boční dopravní kolejnicový člen 80B přes dělený kolejnicový člen 82B spodní strany. Potom se koncové vodicí ústrojí 40 zadní strany přesune na boční dopravní kolejnicový člen 80B přes dělený kolejnicový člen 82B spodní strany, podobně jako střední vodicí ústrojí 30 zadní strany.
Tímto způsobem, jak ukazují obr. 1, 13 a 19, pohyblivé těleso odbočí na pracovní úsek 6 dráhy ve stavu, kdy je přední rámový člen 12 pohyblivého tělesa 10 vyrovnán předchozím způsobem s jedním z bočních dopravních kolejnicových členů 80A, střední rámový člen 13, který je opatřen opěrným úsekem 50, zaujímá kolmou polohu ke směru dopravy, a zadní rámový člen 14 je ohnutý v opačném směru tak, aby byl vyrovnaný s druhým bočním dopravním kolejnicovým členem 80B na způsob vlečení. Dělené kolejnicové členy 82A, 82B se pak otáčí zpátky tak, že se jejich konce, které jsou po směru dopravy, spojují s hlavní kolejnicí 2.
Jak ukazují obr. 15 a 19, když pohyblivé těleso 10 tímto způsobem odbočí na pracovní úsek 6 dráhy, přiváděči válec 68 tažného prostředku 108 se spojí s vnější stranou horního pasivního povrchu 19 pasivního členu 18 umístěného na předním rámovém členu 12 nebo zadním rámovém členu 14 a s opěrnými deskovými členy 31a, 41a vodicích členů 30, 40, což způsobí zatažení pohyblivého tělesa 10 do pracovního úseku 6 dráhy v ohnutém stavu a dále jeho příčné vedení.
- 12CZ 303791 B6
V tomto případě se tažná síla přiváděcího válce 68 spolehlivě převádí pomocí válce 109 v kontaktu s vnitřními stranami horního pasivního povrchu 19 pasivního členu J_8 a opěrnými deskovými členy 31a, 41a vodicích členů 30,40.
Tímto způsobem tažené pohyblivé těleso JO se pak spojí s pohyblivým tělesem 10, které jej předchází. Konkrétněji, pohyblivé těleso 10 umístěné vepředu má spojovací člen 100 na svislých hřídelích 21, 25, směřující dozadu. Příčně dopravované pohyblivé těleso JJ) má spojovací přijímací člen 90 umístěný na svislých hřídelích 21, 25, směřující dopředu.
V tomto stavu, když příčně dopravované pohyblivé těleso J_0 dosáhne předchozí pohyblivé těleso 10, nejdříve zámkové vodicí čelo 94 spojovacího přijímacího členu 90 dosedne na zámkové vodicí čelo 104 protilehlého spojovacího členu 100, čímž se vyvolá vykývnutí spojovacího členu 100 směrem nahoru kolem vodorovného čepu 102 proti jeho vlastní hmotnosti, jak je to zobrazeno tečkovanou čarou na obr. 6. Pomocí zámkového vodícího čela 94, které jde přes zámkové vodicí čelo 104, vykývne účinkem své vlastní hmotnosti spojovací člen 100 dolů kolem vodorovného čepu 102, čímž jeho přední koncová část zapadne do vyhloubeného úseku 92, jeho spojovací čelní plocha 103 dosedne na spojovací přijímací čelní plochu 93 a spojovací člen 100 je tak spojen se spojovacím přijímacím členem 90.
V tomto případě ve skupině pohyblivých těles 10, která odbočila na pracovní úsek 6 dráhy, dosedá přiváděči válec 68 silového aplikačního prostředku 110 umístěného na závěrečné koncové straně pracovního úseku 6 dráhy na vnější strany horních pasivních povrchů 19 pasivního členu 18 protilehlého pohyblivého tělesa 10 a na opěrné deskové členy 31a, 41a vodicích ústrojí 30, 40, čímž se docílí, že pohyblivá tělesa J_0 jsou dopravována v příčném směru na způsob vlakové soupravy při udržování ohnutého tvaru. V tomto případě se dopravní hnací síla přiváděcího válce 68 spolehlivě přenáší pomocí válce 111 v kontaktu s vnitřními stranami horního pasivního povrchu 19 a opěrnými deskovými členy 31a, 41a.
Tažením a posouváním skupiny pohyblivých těles 10 tímto způsobem po pracovním úseku 6 dráhy na způsob vlakové soupravy pomocí prostředku 110 pro aplikaci pohybové síly se pohybová síla předcházejícího pohyblivého tělesa 10 přenáší prostřednictvím jeho spojovacího členu 100 na spojovací přijímací člen 90 příčně dopravovaného pohyblivého tělesa JO. Tímto způsobem se aplikuje tažná síla na příčně dopravované pohyblivé těleso 10, která působí na vodicí ústrojí 30, 40 uložená na příslušných bočních dopravních kolejnicových členech 80A, 80B, pomocí svislých hřídelů 21, 25. Jinými slovy, příčně dopravované pohyblivé těleso 10 je poté taženo a dopravováno na způsob vlakové soupravy.
Když přední pohyblivé těleso 10 dosáhne závěrečné koncové části pracovního úseku 6 dráhy, pracovní čep 105, umístěný na jeho spojovacím členu 100, je veden vodicím členem 115 a spojovací člen 100 je přiveden do výkyvu směrem nahoru proti jeho vlastní hmotnosti, čímž se uvolní jeho spojení s následujícím pohyblivým tělesem 10, jak ukazuje obr. 14. Přední pohyblivé těleso 10 se pak napojí na pevnou dráhu 5A činností přívodního prostředku 112. V tomto případě je napojovací operace provedena hladce pomocí spojovacího prostředku 85 pracujícího podobným způsobem jako odbočovací prostředek 85.
Konkrétněji, otočením dvou dělených kolejnicových členů 86A, 86B kolem svislých os 87A, 87B se jejich konce proti směru dopravy spojí se závěrečnými koncovými částmi bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B jak ukazuje obr. 20. Potom aplikací hnací síly na přední pohyblivé těleso 10 činností přívodního prostředku se nejprve způsobí přechod předního koncového vodícího ústrojí 40 pohyblivého tělesa 10 z bočního dopravního kolejnicového členu 80A na hlavní kolejnici 2A pomocí děleného kolejnicového členu 86A. Následně podobným způsobem proběhne střední vodicí ústrojí 30 přední strany z bočního kolejnicového členu 80A na hlavní kolejnici 2A pomocí děleného kolejnicového členu 86A a současně střední vodicí ústrojí 30 zadní strany proběhne na hlavní kolejnici 2A přes dělený kolejnicový člen 86B.
- 13 CZ 303791 B6
Detekováním průchodu středního vodícího ústrojí 30 přední strany přes dělený kolejnicový člen 86A dojde k ovládání pracovního ústrojí 88A spodní strany spojovacího prostředku 85 a dělený kolejnicový člen 86A se otočí kolem svislé osy 87A, čímž se spojí jeho konec proti proudu dopravy s hlavní kolejnicí 2A. V tomto stavu se střední vodicí ústrojí 30 zadní strany napojené na hlavní kolejnici 2A pohybuje podél děleného kolejnicového členu 86A a koncové vodicí ústrojí 40 zadní strany je napojeno na hlavní kolejnici 2A přes dělený kolejnicový člen 86B podobně jako střední vodicí ústrojí 30 zadní strany a dále se pohybuje přes dělený kolejnicový člen 86A. Tímto způsobem se mohou příslušné rámové členy 12, 13, 14 pohyblivého tělesa 10 pohybovat po hlavní kolejnici 2A lineárním způsobem.
Jak bylo shora popsáno, zatímco se skupina pohyblivých těles 10 pohybuje na způsob vlakové soupravy přerušovaně nebo postupným způsobem podél pracovního úseku 5a dráhy nebo zatímco jsou pohyblivá tělesa 10 dočasně zastavena, může operátor na podlahové ploše například provádět různé operace ve vztahu k dopravovaným předmětům 118 nesených opěrným úsekem
50.
Jak ukazuje obr. 19, protože jsou v tomto případě přední rámový člen 12 a zadní rámový člen 14 umístěny vyrovnaně se směrem proudu dopravy dvou bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B, je možné udržet mezeru mezi středními rámovými členy 13 předcházejícího a následujícího pohyblivého tělesa 10 na vzdálenosti, která odpovídá délce předního rámového členu 12 nebo zadního rámového členu 14. Tak lze snadno jednoduchým uspořádáním udržet mezery mezi pohyblivými tělesy 10 v příčném dopravním směru a tím lze dosáhnout toho, že se skupina pohyblivých těles 10 pohybuje v příčném směru po pracovním úseku 6 dráhy tak, že mezi dopravovanými předměty 118 není žádný vzájemný kontakt. V důsledku toho lze u dopravovaných předmětů 118 jednoduše a přesně provádět různé typy pracovních operací.
Když se pohyblivé těleso 10 pohybuje tímto způsobem, střední vodicí ústrojí 30 je uloženo a vedeno pomocí příslušných opěrných válců 33 na hlavních kolejnicích 2, 2A, dělených kolejnicových členech 82A, 82B a bočních dopravních kolejnicových členech 80A, 80B, a příslušné vodicí válce 35 jsou vedeny a v kontaktu s hlavní kolejnicí 2, 2A, dělenými kolejnicovými členy 82A, 82B a bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B.
Dále, koncové vodicí ústrojí 40 je uloženo a vedeno pomocí příslušných opěrných válců 43 na hlavních kolejnicích 2, 2A, dělených kolejnicových členech 82A, 82B a bočních dopravních kolejnicových členech 80A, 80B, a příslušné vodicí válce 46 jsou vedeny a v kontaktu s hlavní kolejnicí 2, 2A, dělenými kolejnicovými členy 82A, 82B a bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B, přičemž kromě toho zajíšťovací válec 47 proti nadzvednutí je umístěn proti hlavní kolejnici 2, 2A, děleným kolejnicovým členům 82A, 82B a bočním dopravním kolejnicovým členům 80A, 80B zjejich spodní strany.
Takto je pohyb pohyblivých těles H) realizován stabilním způsobem, bez zadrhávání, převracení, nadzvedávání nebo podobných defektů, a tak lze ve vztahu k dopravovaným předmětům 118 provádět různé úkoly a dopravované předměty 118 mohou být přesným způsobem kdykoli nakládány a vykládány.
Při shora popsaném tlačném pohybu na způsob vlakové soupravy podél pevných drah 5 zaujímají hlavní tělesa jd příslušných pohyblivých těles 10, jinými slovy příslušné rámové členy 12, 13, 14, v půdorysu a bokorysu lineární uspořádání jak ukazují obr. 3 a 4, a proto je dosaženo stavu, kdy dosedací úseky 16 dosedají proti příslušným dosedacím úsekům 17 přímo zezadu, a tak se dosáhne hladkého a spolehlivého tlačného pohybu.
Dále, v úseku 5b zakřiveném doleva (nebo doprava) jsou příslušné rámové členy 12, 13, 14 tlačeny zezadu a pohybují se v pohledu shora v zahnutém tvaru sledujícím zakřivení dráhy
- 14CZ 303791 B6 v oblastech spojovacích ústrojí 20. Tím je v pohledu shora relativní úhel vytvořený mezi zadním rámovým členem Γ4 předního pohyblivého tělesa 10 a předním rámovým členem J2 následujícího pohyblivého tělesa 10 tupý úhel a protože dosedací úsek 16 se střetá s dosedacím úsekem T7 pod tupým úhlem, je možno provést tlačný pohyb hladce a spolehlivě.
Zakřivení je zde provedeno relativní rotací kolem svislého hřídele 21. u spojovacího ústrojí 20. Dále, pomocí vodicích ústrojí 30, 40 rotujících kolem svislých os 21a, 25a pomocí svislých hřídelů 21, 25 se mohou vodicí ústrojí 30, 40 pohybovat hladce, zatímco jejich orientace se automaticky mění v souladu s levotočivým nebo pravotočivým zakřivením hlavní kolejnice 2, 2A.
Dále je na základě obr. 21 až 24 popsáno druhé provedení podle vynálezu, odbočovací prostředek 121 obsahuje dva dělené kolejnicové členy 122A, 122B uzpůsobené k nesení vodicích ústrojí 30, 40 a vytvořené rozdělením hlavní kolejnice 2 v určené oblasti 5d a rotační ústrojí 131A, 131B, která uvádějí dělené kolejnicové členy 122A, 122B do rotace kolem svislých os 123A, 123B. Dělené kolejnicové členy 122A, 122B jsou konstituovány tak, že když se otáčejí a jsou oddělené od hlavní kolejnice 2, mohou být spojeny s bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B.
Pro uvádění dvou dělených kolejnicových členů 122A, 122B do rotace kolem svislých os 123A, 123B jsou na nosnících 124A, 124B umístěna ložiska 125A, 125B a dělené kolejnicové členy 122A, 122B jsou spojeny se spodním koncem svislých hřídelů 126A, 126B uložených rotačně na ložiscích 125 A, 125B.
Rotační ústrojí 131A, 131B, která vyvolávají rotaci dělených kolejnicových členů 122A, 122B kolem svislých os 123 A, 123B, jsou určena jednotlivě, pro každý z dělených kolejnicových členů 122A, 122B. Jinými slovy, spoje 132A, 132B jsou upevněny k horním koncům svislých hřídelů 126A, 126B a válcová ústrojí 133A, 133B jsou umístěna mezi jeden konec spojů 132A, 132B a nosníky 124A, 124B. Navíc jsou nosníky 124A, 124B opatřeny dvojicemi zastavovacích členů 134A, 134B, 135 A, 135B, které jsou uzpůsobeny k dosednutí na druhé konce spojů 132A, 132B.
V oblasti odbočovacího prostředku 121 jsou příslušně umístěny přiváděči prostředky (nejsou zobrazeny) uzpůsobené pro působení na vodicí ústrojí 30, 40, ve stavu, kdy směřují proti děleným kolejnicovým členům 122A, 122B, když jsou spojeny s bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B.
Dále bude popsána činnost shora popsaného druhého provedení.
V určené oblasti 5d jsou konec proti směru dopravy a konec po směru dopravy dělených kolejnicových členů 122A, 122B spojeny s hlavní kolejnicí 2 jak ukazuje obr. 21 a 22. Dělené kolejnicové členy 122A, 122B jsou tak umístěny integrálním, lineárním způsobem vzhledem k hlavní kolejnici 2. Následkem toho, když zde není požadavek, aby pohyblivé těleso odbočilo na pracovní úsek 6 dráhy, pohybuje se pohyblivé těleso a prochází určenou oblastí 5d, přičemž dělené kolejnicové členy 122A, 122B jsou v uvedeném stavu.
Dále, pokud má pohyblivé těleso JO odbočit do pracovního úseku 6 dráhy, pak nejdříve jak ukazují plné čáry na obr. 22 se pohyblivé těleso JO zastaví v poloze, ve které je přední koncové vodicí ústrojí 40 pohyblivého tělesa 10 podpíráno děleným kolejnicovým členem 122A spodní strany. Dále, svislý hřídel 126A je uveden do rotace o 90° prostřednictvím spoje 132A pomocí kompresního pohybu válcového ústrojí 133A v rotačním ústrojí 131A. Tímto rotačním pohybem se děleny kolejnicový člen 122A oddělí od hlavní kolejnice 2 a poté se spojí s bočním dopravním kolejnicovým členem 80A jak ukazují tečkované čáry na obr. 22.
- 15CZ 303791 B6
Pomocí přiváděcího prostředku působícího na přední koncový vodicí ústrojí 40, se toto ústrojí přemístí z děleného kolejnicového členu 122A na boční dopravní kolejnicový člen 80A. V tomto případě se na základě detekce pohybu koncového vodícího ústrojí 40 na boční dopravní kolejnicový člen 80A svislý hřídel 126A otáčí ve zpětném směru prostřednictvím spoje 132A pomocí zpětné činnosti válcového ústrojí 133A, čímž dojde ke spojení děleného kolejnicového členu 122A s hlavní kolejnicí 2.
V tomto stavu, jak ukazují plné čáry na obr. 23, se pohyblivé těleso 10 poté zastaví v poloze, kdy je přední střední vodicí ústrojí 30 podpíráno děleným kolejnicovým členem 122A a vlečné střední vodicí ústrojí 30 je podpíráno děleným kolejnicovým členem 1228 homí strany. Dále jsou vertikální hřídele 126A, 126B vysunutím/zatažením válcových ústrojí 133A, 133B v rotačních ústrojích 131A, 131B uvedeny do rotace o 90° prostřednictvím spojů 132A, 132B apod. Pomocí této rotace se dělené kolejnicové členy 122 A, 122B oddělí od hlavní kolejnice 2 a jak ukazují tečkované čáry na obr. 23, spojí se s bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B.
Pomocí přiváděcího prostředku působícího na dvě střední vodicí ústrojí 30 se tato ústrojí přemístí z dělených kolejnicových členů 122A, 122B na boční dopravní kolejnicové členy 80A, 80B. V tomto případě se na základě detekce pohybu středního vodicího ústrojí 30 na boční dopravní kolejnicové členy 80A, 80B svislé hřídele 126A, 126B otáčí ve zpětném směru prostřednictvím spojů 132A, 132B pomocí zpětné činnosti válcových ústrojí 133A, 1_33B, čímž dojde ke spojení dělených kolejnicových členů 122A, 122B s hlavní kolejnicí 2. V tomto stavu se koncové vodicí ústrojí 40 zadní strany pohybuje přes dělený kolejnicový člen 122B a na boční dopravní kolejnicový člen 80B podobným účinkem jako v předchozím případě.
Tímto způsobem, jak ukazuje obr. 24, může pohyblivé těleso 10 odbočit do pracovního úseku 6 dráhy ve stavu, kdy jeho přední rámový člen 12 je vyrovnán s jedním z bočních dopravních kolejnicových členů 80A, střední rámový člen 13, opatřený opěrným úsekem 50, zaujímá kolmou polohu ke směru dopravy, a dále, zadní rámový člen 14 je ohnutý v opačném směru tak, aby byl vyrovnán s druhým bočním dopravním kolejnicovým členem 80B. Dělené kolejnicové členy 122A, 122B se otočí zpátky přibližně takovým způsobem, že jejich konce po směru dopravy se spojí s hlavní kolejnicí 2.
Dále bude na základě obr. 25 a 26 popsáno třetí provedení podle vynálezu.
V tomto třetím provedení je dosaženo takového dopravování v příčném směru, při kterém pohyblivé těleso J_0 neprochází určenou oblastí 5d, když k ní dospěje, ale vždy se pohybuje na pracovní úsek 6 dráhy. Konkrétněji, jak ukazuje obr. 25, odbočovací prostředek 140 je vytvořen na jednom místě společně pro oba boční dopravní kolejnicové členy 80A, 80B a obsahuje kolejnicový člen 141, který je napojen na závěrečný konec hlavní kolejnice 2, a pracovní ústrojí 143 (válcové ústrojí apod.) pro uvedení kolejnicového členu 141 do rotace kolem osy svislého hřídele 142. Uspořádání je takové, že když se kolejnicový člen 141 otáčí, jeho konec proti směru dopravy zůstává po celou dobu spojený s hlavní kolejnicí 2 a jeho konec po směru dopravy je selektivně spojen s jedním ze dvou bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B.
Jak ukazuje obr. 26, spojovací prostředek 145 má podobné složení jako odbočovací prostředek 140 a obsahuje kolejnicový člen 146 spojený s počátečním koncem hlavní kolejnice 2A, pracovní ústrojí 148 pro uvádění kolejnicového členu 146 do rotace kolem osy svislého hřídele 147 apod., přičemž spojovací prostředek 145 je umístěn v symetrické poloze vzhledem k odbočovacímu prostředku.
Dále bude popsána činnost shora popsaného třetího provedení.
Když se pohyblivé těleso Π) pohybuje do pracovního úseku 6 dráhy, jak je ukázáno plnými čarami na obr. 25, nejdříve se aktivuje pracovní ústrojí 143 odbočovacího prostředku 140, což
-16CZ 303791 B6 způsobí otočení kolejnicového členu 141 kolem svislého hřídele 142, takže jeho konec po směru dopravy se spojí s bočním dopravním kolejnicovým členem 80A. Tím se přední koncové vodicí ústrojí 40 a střední vodicí ústrojí 30 přední strany přesunou z kolejnicového členu 141 na boční dopravní kolejnicový člen 80A.
Jakmile se detekuje, že střední vodicí ústrojí 30 přední strany prošlo přes kolejnicový člen 141, aktivuje se pracovní ústrojí 143 v odbočovacím prostředku 140, což způsobí rotaci kolejnicového prvku 141 kolem svislého hřídele 142, takže se jeho konec po směru dopravy spojí s bočním dopravním kolejnicovým členem 80B, jakje to ilustrováno tečkovanými čarami na obr. 25. Tím se střední vodicí ústrojí 30 zadní strany a vlečné koncové vodicí ústrojí 40 pohybují přes kolejnicový člen 141 na boční dopravní kolejnicový člen 80B.
Ovládáním kolejnicového členu 141 odbočovacího prostředku 140 tak, aby se provedla tímto způsobem odbočovací operace, je možné způsobit, že se pohyblivé těleso 10 v příčném směru pohybuje na pracovní úsek 6 dráhy ve stavu, kdy je přední rámový člen 12 vyrovnán s jedním z bočních dopravních kolejnicových členů 80A předchozím způsobem, střední rámový člen 13, opatřený opěrným úsekem 50, je umístěn kolmo na směr dopravy, a dále zadní rámový člen 14 je ohnutý v opačném směru tak, aby byl vyrovnán s druhým bočním dopravním kolejnicovým členem 80B vlečným způsobem.
Když se pohyblivé těleso 10 na pracovním úseku 6 dráhy dostane na pevnou dráhu 5 A, jak ukazují plné čáry na obr. 26 nejdříve se pracovní ústrojí 147 ve spojovacím prostředku 145 prodlouží, což způsobí rotaci kolejnicového členu 146 kolem svislého hřídele 147, takže se jeho konec proti směru dopravy spojí s bočním dopravním kolejnicovým členem 80A. Tím se přední koncové vodicí ústrojí 40 a střední vodicí ústrojí 30 přední strany pohyblivého tělesa K) pohybují přes boční dopravní kolejnicový člen 80A na hlavní kolejnici 2A přes kolejnicový člen 146.
Detekcí průchodu středního vodícího ústrojí 30 přední strany přes kolejnicový člen 146 se zatáhne pracovní ústrojí 147 ve spojovacím prostředku 145, což způsobí otočení kolejnicového členu 146 kolem svislého hřídele 147, takže jeho konec proti směru dopravy se spojí s bočním dopravním kolejnicovým členem 80B, jak ukazují tečkované čáry na obr. 26. Tím se střední vodicí ústrojí 30 zadní strany a zadní koncové vodicí ústrojí 40 přesunou z bočního dopravního kolejnicového členu 80B přes kolejnicový člen 146 na hlavní kolejnici 2A.
Dále bude na základě obr. 27 až 30 popsáno čtvrté provedení podle vynálezu.
Toto čtvrté provedení představuje takové uspořádání, u něhož pohyblivé těleso l_0 odbočí do pracovního úseku 6 dráhy v poloze ohnuté do tvaru „U“, čímž se přední rámový člen 12 a zadní rámový člen 14 vyrovnají s bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B předcházejícím způsobem a střední rámový člen 13 zaujme polohu kolmou ke směru dopravy vlečným způsobem.
Jinými slovy, odbočovací prostředek 151 zakládá dělený kolejnicový člen 152A, který může nést současně přední koncové vodicí ústrojí 40 a střední vodicí ústrojí 30 přední strany, dělený kolejnicový člen 152B, který může nést současně střední vodicí ústrojí 30 zadní strany a vlečné koncové vodicí ústrojí 40, vytvořené rozdělením hlavní kolejnice 2 u určené oblasti 5d, a rotační ústrojí 161A, 161B, která způsobují rotaci těchto dělených kolejnicových členů 152A, 152B kolem svislých os 153A, 153B. Když rotují a jsou odděleny od hlavní kolejnice 2, mohou se dělené kolejnicové členy 152A, 152B spojit s bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B.
Aby tyto dva dělené kolejnicové členy 152A, 152B mohly rotovat kolem svislých os 153A, 153B, jsou na nosnících 154A, 154B umístěna ložiska 155A, 155B a dělené kolejnicové členy 152A, 152B jsou spojeny se spodními konci svislých hřídelů 156A, 156B, které jsou rotačně
-17CZ 303791 B6 uloženy v těchto ložiscích 155A, 155B. Svislé hřídele 156A, 156B jsou zde umístěny na vzájemně sousedních stranách.
Rotační ústrojí 161A, 161B, která způsobují rotaci dělených kolejnicových členů 152A, 152B kolem svislých os 153A, L53B, jsou vytvořena pro každý z dělených kolejnicových členů 152A, 152B. Konkrétněji, k horním stranám svislých hřídelů 156A, 156B jsou upevněny spoje 162A, 162B a mezi jedním koncem spojů 162A, 162B a nosníky 154A, 154B jsou umístěna válcová ústrojí 163 A, 163B.
Dále jsou na nosnících 154A, 154B vytvořeny obloukově tvarované vodicí kolejnice 164A, 164B, které mají příslušné středy zakřivení na svislých osách 153A, 153B, a vodicí válce 158A, 158B, které jsou instalovány na homí části volných konců dělených kolejnicových členů 152A, 152B pomocí konzol 157A, 157B, jsou uloženy a vedeny těmi to vodícími kolejnicemi 164A, 164B. Navíc jsou nosníky 154A, 154B opatřeny dvojicemi zastavovacích členů 165A, 165B, 166A, 166B, kteréjsou uzpůsobeny k dosednutí na konzoly 157A, 157B.
V oblasti odbočovacího prostředku 151 jsou opatřeny dodávací prostředky (nejsou zobrazeny) uzpůsobené pro působení na vodicí ústrojí 30, 40 a instalovány takovým způsobem, že leží proti dvěma děleným kolejnicovým členům 152A, 152B, když jsou spojeny s bočními kolejnicovými členy 80A, 80B.
Dále bude vysvětlena činnost shora popsaného čtvrtého provedení.
Jak ukazuje obr. 27 a 28, dělené kolejnicové členy 152A, 152B jsou v určené oblasti 5d spojeny s hlavní kolejnicí 2. V souladu s tím jsou dělené kolejnicové členy 152A, 152B umístěny integrálně a lineárně vzhledem k hlavní kolejnici 2.
Když má pohyblivé těleso J_0 odbočit na pracovní úsek 6 dráhy, tak nejdříve se pohyblivé těleso 10 zastaví v poloze, ve kteréjsou přední koncové vodicí ústrojí 40 a střední vodicí ústrojí 30 přední strany současně neseny děleným kolejnicovým členem 152A spodní strany, zatímco střední vodicí ústrojí 30 zadní strany a vlečné koncové vodicí ústrojí 40 jsou současně neseny děleným kolejnicovým členem 152B homí strany.
Poté po stažení válcového ústrojí 163A, 163B v rotačních ústrojích 161 A, 161B se svislé hřídele 156A, 156B otočí o 90° prostřednictvím spojů 162A, 162B. Pomocí této rotace se dělené kolejnicové členy 152A, 152B oddělí od hlavní kolejnice 2 a spojí se s bočními kolejnicovými členy 80A, 80B, jak ukazuje obr. 29 a 30.
Tím, že se přiváděči prostředek uvede do působení na příslušná koncová vodicí ústrojí 40 a příslušná střední vodicí ústrojí 30, jsou koncová vodicí ústrojí 40 a střední vodicí ústrojí 30 uvedena do pohybu z dělených kolejnicových členů 152A, 152B na boční kolejnicové členy 80A, 80B.
V tomto případě se na základě detekce pohybu středního vodícího ústrojí 30 na boční dopravní kolejnicové členy 80A, 80B svislé hřídele 156A, 156B otáčí ve zpětném směru pomocí činnosti válcových ústrojí 163A, 163B prostřednictvím spojů 162A, 162B, což způsobí zpětnou rotaci dělených kolejnicových členů 152A, 152B tak, aby se spojily s hlavní kolejnicí 2.
Tímto způsobem může pohyblivé těleso ]_0 odbočit do pracovního úseku 6 dráhy v zahnuté poloze tvaru „U“, kdy přední rámový člen 12 a zadní rámový člen 14 jsou vyrovnány s bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B předchozím způsobem, s střední rámový člen 13, opatřený opěrným úsekem 50, zaujímá kolmou polohu ke směru dopravy, vlečným způsobem.
Dále bude na základě obr. 31 popsáno páté provedení podle vynálezu, jinými slovy provedení, které obsahuje pohyblivá tělesa 10 uzpůsobená pro pohyb na podlaze. V tomto pátém provedení mají hlavní kolejnice 2 a dělené kolejnicové členy 82A, 82B zhruba stejné složení jako u shora
- 18CZ 303791 B6 popsaného prvního provedení, liší se však pokud jde o jejich podrobnější složení, jako je například provedení levých a pravých párování apod. V souladu s tím konstituční prvky, které jsou stejné nebo podobné prvkům z prvního provedení, jsou označeny stejnými vztahovými značkami a je vynechán jejich podrobný popis.
Příslušná provedení, která byla popsána shora, se týkala uspořádání, u kterého je určená oblast 5d tvořena v jednom místě lineárního úseku 5c dráhy, je však také možné realizovat uspořádání, v němž jsou určené oblasti 5d vytvořeny na mnoha místech v lineárním úseku 5c dráhy, při čemž jsou vytvořeny boční dopravní kolejnicové členy 80A, 80B tak, aby odpovídaly každé z určených oblastí 5d.
V prvním provedení, které bylo shora popsáno, pohyblivé těleso 10 odbočí do pracovního úseku 6 dráhy ve stavu, kdy přední rámový člen 12 je vyrovnán s jedním z bočních dopravních kolejnicových členů 80A předchozím způsobem, střední rámový člen 13 zaujímá kolmou polohu ke směru dopravy, a zadní rámový člen 14 je ohnutý v opačném směru tak, aby byl vyrovnán s druhým bočním dopravním kolejnicovým členem 80B. Nastavením činnosti odbočovacího prostředku 81, 121 je také možné odbočit pohyblivé těleso 10 do pracovního úseku 6 dráhy v ohnutém stavu do tvaru „U“, kdy přední rámový člen 12 a zadní rámový člen 14 jsou vyrovnány s bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B předcházejícím způsobem a střední rámový člen 13 zaujme polohu kolmou ke směru dopravy, vlečným způsobem, přičemž je také možné odbočit pohyblivé těleso J_0 do pracovního úseku 6 dráhy v ohnutém stavu do obráceného tvaru „U“, kdy střední rámový člen 13 zaujme polohu kolmou ke směru dopravy předchozím způsobem a přední rámový člen 12 a zadní rámový člen 14 budou vyrovnány s bočními dopravními kolejnicovými členy 80A, 80B vlečným způsobem.
Ve shora popsaných provedeních byla popsána taková uspořádání, kde pohyblivé těleso _10 odbočí příčně do pracovního úseku 6 dráhy ve stavu, kdy střední rámový člen 13 zaujímá kolmou polohu ke směru dopravy, je však možné realizovat takovou konfiguraci, kde dva (nebo více) středních rámových členů 13, opatřených příslušnými opěrnými úseky 50, se pohybují příčně v pracovním úseku 6 dráhy v poloze kolmé ke směru dopravy, přičemž v tomto případě je třeba zajistit tři (tři nebo více) bočních dopravních kolejnicových členů.
Ve shora popsaných příslušných provedeních jsou střední vodicí ústrojí 30 spojena relativně rotačním způsobem s koncem vertikálních hřídelů 21, které jsou napříč spojeny relativně rotačním způsobem k rámovým členům 12, 13, 14, je však také možné realizovat například takovou konfiguraci, při které jsou střední vodicí ústrojí 30 spojena relativně rotačním způsobem prostřednictvím svislých hřídelů umístěných nezávisle na středním rámovém členu 13.
Ve shora popsaných příslušných provedeních bylo popsáno uspořádání, u něhož se hlavní těleso H pohyblivého tělesa 10 skládá ze třech rámových členů 12, 13, 14, je ale také možné realizovat uspořádání tří nebo více členů, kde jeden rámový člen nebo množství rámových členů jsou napojeny před nebo za přední rámový člen 12 nebo před nebo za zadní rámový člen 14 nebo uspořádání tří nebo více členů mající množství středních rámových členů 13. Dále je možno realizovat složení dvou členů, ve kterém je vynechán kterýkoliv z rámových členů 12, 13, 14.
V těchto případech jsou počet, polohy apod. bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B navrženy a měněny v souladu s počtem, délkou atd. rámových členů.
Ve shora popsaných příslušných provedeních bylo popsáno uspořádání, u něhož se spojovacího ústrojí 20 dosáhne zajištěním svislého hřídele 21 na středním rámovém členu 1_3 a zajištěním vodorovného hřídele 23 na předním a zadním rámovém členu 12, 14, je ale také možné realizovat složení, kde vodorovné hřídele jsou zajištěny na středním rámovém členu 13 a svislé hřídele jsou zajištěny na předním a zadním rámovém členu 12, 14.
- 19CZ 303791 B6
Ve shora popsaných příslušných provedeních bylo popsáno uspořádání, u něhož je dopravováno množství pohyblivých těles 10 mezi přiváděcím prostředkem 60 a brzdicím prostředkem 75 ve vyrovnaném stavu, zatímco jsou zezadu těsně tlačeny, bez toho, aby se mezi jejich příslušnými předními a zadními konci objevovaly mezery. Je ale možné navrhnout uspořádání, kde jsou pohyblivá tělesa JO dopravována a poháněna ve stavu, kde mezi jejich příslušnými předními a zadními konci vzniknou mezery.
Ve shora popsaných příslušných provedeních bylo popsáno uspořádání, u něhož se pohyblivá tělesa 10 pohybují pomocí přiváděčích válců 68 přiváděcího prostředku 60, 78, 79 dosedajícího na pasivní povrchy J5, je ale také možné pohybovat pohyblivými tělesy 10 pomocí hnacího řetězového mechanismu, zejména v určené oblasti 5d apod. Konkrétněji, jak ukazuje obr. 5, je také možné navrhnout uspořádání, kde hnací přenosový člen na hnacím řetězu umístěném ve směru lineárního úseku 5c zabírá a rozpojuje se s přijímacím čepem 28, jímž je opatřen střední rámový člen 13. Navíc je také možné zavést systém, kdy proti pasivním povrchům 15 dosedá hnací řemen.
Ve shora popsaných příslušných provedeních bylo popsáno uspořádání, u něhož přiváděči prostředky 60, 78, 79, brzdicí prostředek 75 apod. působí pouze najeden z pasivních povrchů 15 hlavního tělesa JJ., je ale také možné provést takové uspořádání, u něhož navržením přijímacího prostředku, jako je přijímací válec, který působí na další pasivní povrch, apod. získat silnou třecí sílu sevřením hlavního tělesa JJ. z obou stran, a tím vyvolávat dostatečnou dopravní sílu a brzdicí sílu. V tomto případě je také možné, aby přijímací válec, který působí na další pasivní povrchy, byl typem válce s nuceným pohonem nebo válec s volnou rotací.
Ve shora popsaných příslušných provedeních je také možné navrhnout pracovní úsek 6 dráhy, který má sestupný úsek dráhy a stoupající úsek dráhy, přemístěním bočních dopravních kolejnicových členů 80A, 80B do horní nebo dolní konfigurace.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa (10), přičemž každé pohyblivé těleso (10) je pohyblivé podél hlavní kolejnice (2) na pevné dráze (5) tím, že je neseno a vedeno na hlavní kolejnici (2) prostřednictvím souboru vodicích ústrojí (30, 40), přičemž každé pohyblivé těleso (10) má hlavní těleso (11) tvořené souborem rámových členů (12, 13, 14) uspořádaných podél hlavní kolejnice (2), přičemž rámové členy (12, 13, 14) jsou vzájemně spojeny otočně vzhledem k podélnému směru hlavní kolejnice (2) prostřednictvím spojovacích ústrojí (20), přičemž alespoň jeden z rámových členu (13) je opatřen opěrným úsekem (50) pro dopravované předměty (118), přičemž každé z uvedených vodicích ústrojí (30, 40) je vzájemně otočně spojeno s pohyblivým tělem (10) prostřednictvím svislých hřídelí (21, 25), kde na boční straně určené oblasti (5d) pevné dráhy (5) je uspořádán soubor bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B) pro nesení a vedení vodicích ústrojí (30, 40) takovým způsobem, že když se pohyblivé těleso (10) pohybuje podél bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B), rámový člen (13) opatřený opěrným úsekem (50) zaujme polohu kolmou vzhledem ke směru pohybu pohyblivého tělesa (10), zatímco ostatní rámové členy (12, 14) se vyrovnají s tímto směrem pohybu pohyblivého tělesa (10), a v určené oblasti (5d) je uspořádán odbočovací prostředek (81, 121, 140, 151) pro způsobení, že vodicí ústrojí (30, 40) na hlavní kolejnici (2) odbočí na soubor bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B), přičemž když pohyblivé těleso (10) odbočí na soubor bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B) prostřednictvím odbočovacího prostředku (81, 121, 140,
    -20CZ 303791 B6
    151), pohyblivé těleso (10) se pohybuje podél bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B).
  2. 2. Dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa (10), vyznačené tím, že hlavní těleso (11) pohyblivého tělesa (10) je tvořeno třemi rámovými členy (12, 13, 14) a opěrný úsek (50) je vytvořen na středním rámovém členu (13), a boční dopravní kolejnicové členy (80A, 80B) jsou vytvořeny ve dvojici a když se pohyblivé těleso (10) pohybuje podél dvojice bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B), tři rámové členy (12, 13, 14) jsou otočeny do takových poloh, ze přední rámový člen (12)je vyrovnán sjedním z bočních dopravních kolejnicových členů (80A) a zadní rámový člen (14) je vyrovnán s druhým z bočních dopravních kolejnicových členů (80B).
  3. 3. Dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa (10) podle nároku 1, vyznačené tím, že soubor pohyblivých těles (10) je nesen a veden na bočních dopravních kolejnicových členech (80A, 80B), přičemž jednotlivá vodicí ústrojí (30, 40) po sobě jdoucích a vzájemně přilehlých pohyblivých těles (10), která jsou vedena bočními dopravními kolejnicovými členy (80A, 80B), jsou vzájemně spojitelná.
  4. 4. Dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa (10) podle nároku 1, vyznačené tím, že pro aplikování pohybové síly na pohyblivé těleso (10) nesené na souboru bočních dopravníkových kolejnicových členů (80A, 80B) jsou uspořádány prostředky (110) pro aplikování pohybové síly.
  5. 5. Dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa podle nároku 1, vyznačené tím, že oblast, ve které jsou uspořádány boční dopravníkové kolejnicové členy (80A, 80B) na boční straně určené oblasti (5d) pevné dráhy (5), je vytvořena v pracovním úseku (6) dráhy pro dopravované předměty.
  6. 6. Dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa (10) podle nároku 1, vyznačená tím, že pohyblivé těleso (10) je vytvořeno s pasivními povrchy (15), prostřednictvím kterých je na pohyblivé těleso (10) aplikována pohybová síla a které jsou uspořádány na bočních stranách jeho příslušných rámových členů (12, 13, 14), a podél pevné dráhy (5) je uspořádán přiváděči prostředek (60), který má přiváděči válce (68), které dosedají na pasivní povrchy (15), přičemž přiváděcími válci (68) je aplikována pohybová síla na pasivní povrchy (15).
  7. 7. Dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa (10) podle nároku 1, vyznačená tím, že uvedený odbočovací prostředek (121) obsahuje soubor dělených kolejnicových členů (122A, 122B), které jsou vytvořeny rozdělením hlavní kolejnice (2) v určené oblasti (5d) a nesou vodicí ústrojí (30, 40) a rotační ústrojí (131A, 131B) pro způsobení, že rozdělené kolejnicové členy (122A, 122B) se otáčejí kolem svislých hřídelí (126A, 126B), přičemž rozdělené kolejnicové členy (122A, 122B), které jsou odděleny a otáčejí se vzhledem k hlavní kolejnici (2), jsou konstruovány tak, aby se spojily s bočními dopravními kolejnicovými členy (80A, 80B).
  8. 8. Dopravní zařízení používaj ící pohyblivá tělesa (10) podle nároku 1, vyznačená tím, že odbočovací prostředek (140) je konstruován tak, že odbočuje všechna pohyblivá tělesa (10), která se dostanou do určené oblasti (5d) na pevné dráze (5) na soubor bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B), tím, že odbočovací prostředek (140) je uspořádán ve společné části obou bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B) ajeho přední konec je vždy spojen s hlavní kolejnicí (2) ajeho zadní konec je selektivně spojen sjedním z bočních dopravních kolejnicových členů (80A, 80B).
  9. 9. Dopravní zařízení používající pohyblivá tělesa (10) podle nároku 1, vyznačený tím, že hlavní těleso (11) pohyblivého tělesa (10) je vytvořeno ze třech rámových členů (12, 13, 14) a
    -21 CZ 303791 B6 opěrný úsek (50) je uspořádán na středovém rámovém členu (13), přičemž odbočovací prostředek (151) je konstruován tak, aby provedl odbočení do stavu, ve kterém přední rámový člen (12) a zadní rámový člen (14) jsou vyrovnány s bočními dopravními kolejnicovými členy (80A, 80B) a střední rámový člen (13) přijme kolmou polohu vzhledem ke směru, ve kterém se pohyblivé těleso (10) pohybuje podél bočních dopravníkových kolejnicových členů (80A, 80B).
  10. 10. Dopravní zařízení používající pohyblivé tělesa (10) podle nároku 1, vyznačené tím, že pohyblivé tělo (10) je opatřeno opěrným úsekem (50) pro dopravované předměty (118) ve spodní části alespoňjednoho z rámových členů (13).
CZ20031735A 2002-06-21 2003-06-19 Dopravní zarízení vyuzívající pohyblivá telesa CZ303791B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP2002180643A JP4122860B2 (ja) 2002-06-21 2002-06-21 移動体使用の搬送設備

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20031735A3 CZ20031735A3 (cs) 2004-02-18
CZ303791B6 true CZ303791B6 (cs) 2013-05-09

Family

ID=30437015

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20031735A CZ303791B6 (cs) 2002-06-21 2003-06-19 Dopravní zarízení vyuzívající pohyblivá telesa

Country Status (5)

Country Link
US (3) US20040011239A1 (cs)
JP (1) JP4122860B2 (cs)
CN (1) CN1201985C (cs)
CZ (1) CZ303791B6 (cs)
MX (1) MXPA03005507A (cs)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4122860B2 (ja) * 2002-06-21 2008-07-23 株式会社ダイフク 移動体使用の搬送設備
JP4538820B2 (ja) * 2008-02-05 2010-09-08 株式会社ダイフク 摩擦駆動トロリーコンベヤ
JP4562008B2 (ja) * 2008-02-14 2010-10-13 株式会社ダイフク 吊り下げ搬送装置
US8235000B2 (en) * 2008-05-09 2012-08-07 Caterpillar Inc. Modular paint line and method of operation therefor
JP5099454B2 (ja) * 2009-03-27 2012-12-19 株式会社ダイフク 交差部切換設備
US20110070020A1 (en) * 2009-09-22 2011-03-24 Tabler Charles P Heavy-Duty Drive Tube Coupling
US20110068617A1 (en) * 2009-09-22 2011-03-24 Tabler Charles P Drive Wheel
US8800754B2 (en) 2009-09-22 2014-08-12 OCS Intellitrak, Inc. Conveyor system with interchangeable drive tube couplings
JP5517299B2 (ja) * 2010-07-30 2014-06-11 新明工業株式会社 リボン体の連結構造
JP5776234B2 (ja) * 2011-03-11 2015-09-09 中西金属工業株式会社 台車を利用した搬送装置
US8584594B2 (en) * 2012-02-03 2013-11-19 Jervis B. Webb Company Friction drive conveyor assembly
CN102785912B (zh) * 2012-07-27 2015-08-26 江苏速升自动化装备股份有限公司 一种带有补轨的积放式悬挂输送机十字交叉轨道
CN102785911B (zh) * 2012-07-27 2014-12-03 江苏速升自动化装备股份有限公司 积放式悬挂输送线分层交叉轨道
KR101328131B1 (ko) * 2013-03-28 2013-11-08 (주)금강오토텍 천정타입 물품 운반용 유연 구동 시스템
US9533691B2 (en) * 2013-08-16 2017-01-03 Jeremiah David Heaton Overhead rail guidance and signaling system
CN108177655B (zh) * 2013-09-09 2019-10-11 株式会社大福 利用连结台车的搬送装置
DE202013104353U1 (de) * 2013-09-24 2013-10-09 Torsten Hösker Überflurfördereinrichtung zur Lagerung an der Decke einer Montageanlage
DE102014000865B4 (de) * 2014-01-23 2019-12-12 CSF Förderanlagen GmbH Fördereinrichtung
KR101864613B1 (ko) * 2016-01-21 2018-06-05 육용득 무인 세탁물 반출 및 반품 시스템
JP6747211B2 (ja) * 2016-09-26 2020-08-26 中西金属工業株式会社 コンベア装置
CN107719383B (zh) * 2017-11-10 2023-04-11 中唐空铁集团有限公司 空中单轨交通系统用车体悬挂系统
CN109305524B (zh) * 2018-11-01 2023-04-07 浙江特晟智能科技有限公司 一种自动化制衣流水线的吊架旋转机构及快速分配系统
CN114045712B (zh) * 2021-11-03 2024-06-14 武汉利德测控技术有限公司 一种拨钢轨装置

Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS57189913A (en) * 1981-05-18 1982-11-22 Daifuku Co Ltd Transport apparatus having branch path
JPS6432961A (en) * 1988-05-10 1989-02-02 Tsubakimoto Chain Co Truck delivery conveyer in conveying path branching portion
JPH0725440A (ja) * 1993-07-16 1995-01-27 Daifuku Co Ltd 可動体使用の搬送設備
JPH07108928A (ja) * 1993-10-13 1995-04-25 Ishikawajima Harima Heavy Ind Co Ltd 台車設備
WO1997014595A1 (en) * 1995-10-20 1997-04-24 Van Hattum En Blankevoort B.V. Transport system
JP2001114094A (ja) * 1999-10-15 2001-04-24 Daifuku Co Ltd 移動体使用の搬送設備
US20010017094A1 (en) * 1998-04-09 2001-08-30 Nakanishi Metal Works Co., Ltd., Truck transport apparatus

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU464514B2 (en) 1972-07-20 1975-08-28 W. A. Crutcher Proprietary Limited Slide action crank mechanism
US3839319A (en) 1973-01-26 1974-10-01 Dow Chemical Co Hydroxypropyl methylcellulose ethers and method of preparation
JPS49107082A (cs) 1973-01-30 1974-10-11
US3999730A (en) * 1975-10-23 1976-12-28 Gonsalves George E Trolley conveyor track switch unit
JPS55130412A (en) 1979-03-23 1980-10-09 Daifuku Co Ltd Path exchanger at intersection of trolley conveyor
JPS5835895B2 (ja) 1980-08-25 1983-08-05 株式会社椿本チエイン トロリ−コンベヤ用トロリ−装置
JPS5791715U (cs) * 1980-11-28 1982-06-05
US4669388A (en) * 1984-05-04 1987-06-02 Jervis B. Webb Company Method of and apparatus for advancing conveyor carriers through a work station
US4757767A (en) * 1986-09-05 1988-07-19 The United States Of America As Represented By The Administrator Of The National Aeronautics And Space Administration Mobile remote manipulator system for a tetrahedral truss
US4745865A (en) * 1987-05-20 1988-05-24 Jervis B. Webb Company Carrier storage track for power and free conveyors
US5013203A (en) * 1988-04-20 1991-05-07 Nakanishi Metal Works Co., Ltd. Electrically driven self-propelled truck and apparatus for changing course thereof
JP3589594B2 (ja) * 1999-09-16 2004-11-17 株式会社椿本チエイン 自動車製造ライン用フリクション駆動式トロリーコンベヤ
JP4122860B2 (ja) * 2002-06-21 2008-07-23 株式会社ダイフク 移動体使用の搬送設備

Patent Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS57189913A (en) * 1981-05-18 1982-11-22 Daifuku Co Ltd Transport apparatus having branch path
JPS6432961A (en) * 1988-05-10 1989-02-02 Tsubakimoto Chain Co Truck delivery conveyer in conveying path branching portion
JPH0725440A (ja) * 1993-07-16 1995-01-27 Daifuku Co Ltd 可動体使用の搬送設備
JPH07108928A (ja) * 1993-10-13 1995-04-25 Ishikawajima Harima Heavy Ind Co Ltd 台車設備
WO1997014595A1 (en) * 1995-10-20 1997-04-24 Van Hattum En Blankevoort B.V. Transport system
US20010017094A1 (en) * 1998-04-09 2001-08-30 Nakanishi Metal Works Co., Ltd., Truck transport apparatus
JP2001114094A (ja) * 1999-10-15 2001-04-24 Daifuku Co Ltd 移動体使用の搬送設備

Also Published As

Publication number Publication date
US20050183620A1 (en) 2005-08-25
US20040011239A1 (en) 2004-01-22
US20060266253A1 (en) 2006-11-30
CN1201985C (zh) 2005-05-18
US7089868B2 (en) 2006-08-15
JP4122860B2 (ja) 2008-07-23
CZ20031735A3 (cs) 2004-02-18
JP2004025904A (ja) 2004-01-29
MXPA03005507A (es) 2004-01-22
US7296521B2 (en) 2007-11-20
CN1470444A (zh) 2004-01-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ303791B6 (cs) Dopravní zarízení vyuzívající pohyblivá telesa
US5839567A (en) Conveying system
JP2001527010A (ja) コンベヤシステム
US8418625B2 (en) System for conveying persons and method for operating the system
CN1005834B (zh) 一种传送带系统新布局
JP2013107731A (ja) コンベア装置
JP3170578B2 (ja) 移動体使用の搬送設備
JPS62158604A (ja) 高速包装機械の物品供給装置
JP3894165B2 (ja) 搬送システム
JP2856033B2 (ja) 移動体使用の搬送設備
JPH0427128B2 (cs)
NZ200621A (en) Power-and-free conveyor system
JP2010285248A (ja) チェーンコンベヤ装置
JP3521545B2 (ja) 可動体使用の搬送設備
US5570637A (en) Garage for a continuous cable railway
JP4265678B2 (ja) 移動体使用の搬送設備
JP3116930B2 (ja) 移動体使用の搬送設備
WO2013180004A1 (ja) 搬送装置
US7438177B2 (en) Device for transferring loads between at least two conveyors
EP0531801B1 (en) Apparatus for automatically stacking differently sized panels or packs of panels
JPH0733009A (ja) 可動体使用の搬送設備
JP2904508B2 (ja) 可動体搬送設備
JP3551715B2 (ja) 搬送設備
JP2861732B2 (ja) 移動体使用の搬送設備
JPH03284529A (ja) 転換装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20180619