CZ298434B6 - Zpusob lemovacího spojování okraju trubicovitého pleteného výrobku a zarízení k provádení zpusobu - Google Patents
Zpusob lemovacího spojování okraju trubicovitého pleteného výrobku a zarízení k provádení zpusobu Download PDFInfo
- Publication number
- CZ298434B6 CZ298434B6 CZ0047499A CZ47499A CZ298434B6 CZ 298434 B6 CZ298434 B6 CZ 298434B6 CZ 0047499 A CZ0047499 A CZ 0047499A CZ 47499 A CZ47499 A CZ 47499A CZ 298434 B6 CZ298434 B6 CZ 298434B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- stitches
- row
- support
- knitting
- stitch
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B9/00—Circular knitting machines with independently-movable needles
- D04B9/42—Circular knitting machines with independently-movable needles specially adapted for producing goods of particular configuration
- D04B9/46—Circular knitting machines with independently-movable needles specially adapted for producing goods of particular configuration stockings, or portions thereof
- D04B9/56—Circular knitting machines with independently-movable needles specially adapted for producing goods of particular configuration stockings, or portions thereof heel or toe portions
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B9/00—Circular knitting machines with independently-movable needles
- D04B9/40—Circular knitting machines with independently-movable needles with provision for transfer of knitted goods from one machine to another
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B15/00—Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
- D04B15/02—Loop-transfer points
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B15/00—Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
- D04B15/88—Take-up or draw-off devices for knitting products
- D04B15/92—Take-up or draw-off devices for knitting products pneumatic
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Knitting Machines (AREA)
- Sewing Machines And Sewing (AREA)
- Knitting Of Fabric (AREA)
- Treatment Of Fiber Materials (AREA)
Abstract
Zpusob obsahuje kroky pletení výrobku (C) v pletací stanici (T), sejmutí ocek z poslední pletené rady snímacími prostredky (70), usporádanými na první pohyblivé jednotce (7) pohyblivé mezi pletací stanicí (T) a retízkovací stanicí (R). Následuje prevrácení první pulrady ocek o 180.degree.kolem osy (m-m) virtuálne rozdelující poslední pletenou radudo první a druhé pulrady, pro usporádání prevrácených ocek podle ocek druhé pulrady a následné retízkování takto usporádaných ocek pulrad. Po kroku sejmutí ocek poslední pletené rady následuje prenosocek alespon jedné pulrady na pohyblivé jednotky (8, 14) jiné než ty, které provedly sejmutí, pricemž tyto jednotky (8, 14) nesou behem kroku prevrácení ocka alespon jedné pulrady. Zarízení obsahuje kruhový stroj pro predbežné pletení výrobku (C) v pletací stanici (T), snímací prostredky (70) ocek poslední pletené rady, usporádané na první jednotce (7) pohyblivé mezi pletací stanicí (T) a retízkovací stanicí (R), dále pohyblivé jednotky (8, 14) pro prevrácení první pulrady ocek o 180.degree. kolem osy (m-m) virtuálne rozdelující poslední pletenou radu na první a druhou pulradu, dále prostredky (80) pro podeprení ocek pulrad. Dále je zarízenívybaveno prostredky (84, 180) pro prijetí nebo prenos ocek alespon jedné pulrady, pricemž tyto prostredky (84, 180) jsou rovnež urceny pro prevrácení, usporádány oddelene od snímacích prostredku (70)ocek a upraveny na príslušné podpere (50, 85).
Description
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu a zařízení pro spojování okrajů pletených výrobků, zejména trubicových výrobků jako jsou punčochy.
Dosavadní stav techniky
Je známa výroba punčoch prostřednictvím jednoválcových nebo dvouválcových kruhových strojů, které mohou používat jednu nebo dvojitou řadu pletacích či očka tvořících jehel. Pletení na těchto strojích začíná tradičně od strany určitého okraje či obruby - lemu a končí na straně špičky, která zůstává otevřenou a s očky z poslední řady uloženými na příslušných jehlách.
Pro uzavření špičky takto vyrobeného trubicového výrobku jsou známé pracovní způsoby popisované v dokumentech EP 635593, EP 592376 a WO 97/20089, podle kterých je každý výrobek unášen takovým způsobem, že má uspořádání vzájemně přizpůsobená očka dvou polořad, do nichž může být poslední pletená řada virtuálně dále rozčleněna na vzájemně si odpovídajícím vztahu, umožňujíce posléze jejich sešití či spojení zaháčkováním prostřednictvím zařízení v místě pletení, tj. ve shodě daného zařízení s textilním strojem, anebo v samostatném místě pletení či připojování.
Avšak stroje pracující podle provozních technik známých v současnosti mohou vykazovat takové nedostatky, jež spočívají hlavně v jejich mechanické a konstrukční složitosti a v omezení praktického zpracování výrobků, které se vyznačují vysokou jemností.
Rovněž jsou známy manuální způsoby pro uzavírání špičky punčoch, podle kterých je každá punčocha ručně dodána do nějakého sešívacího či spojovacího stroje, který provádí spojování dvou protilehlých okrajů částí špičky daných výrobků. V tomto ohledu je nutné upozornit na to, že manuální spojování a zaháčkování zahrnuje v sobě nadbytečný čas a náklady se zřetelem k současným výrobním požadavkům.
Hlavním cílem vynálezu je tedy překonat výše uvedené nedostatky.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky stávajícího stavu techniky ve způsobu lemovacího spojování okrajů trubicovitého pleteného výrobku jsou odstraněny způsobem lemovacího spojování okrajů trubicovitého pleteného výrobku a zařízením k provádění způsobu podle vynálezu, kde způsob zahrnuje předběžné kroky pletení výrobku v pletací stanici, sejmutí oček z poslední pletené řady pomocí snímacích prostředků oček, kteréžto snímací prostředky jsou uspořádány na první pohyblivé jednotce uspořádané mezi pletací stanicí a řetízkovací stanicí, dále převrácení první půlřady oček o 180° kolem osy, která virtuálně rozděluje poslední pletenou řadu do první a druhé půlřady pro uspořádání takto převrácených oček podle oček druhé půlřady a následné řetízkování takto uspořádaných oček první a druhé půlřady, jehož podstatou je, že po kroku sejmutí oček poslední pletené řady se převedou očka alespoň jedné půlřady na jiné prostředky než jsou ty, které provedly sejmutí, přičemž tyto převodní prostředky nesou během kroku převrácení očka alespoň jedné půlřady.
-1 CZ 298434 B6
Dále je ve způsobu podstatné to, že během řetízkování první a druhé půlřady se očka podepřou prostředky pro převrácení první půlřady oček, jakož i to, že se provede krok přenosu pro očka první a druhé půlřady či to, že se provede krok přenosu pro očka pouze jedné půlřady.
Dalším podstatným znakem je i skutečnost, že se krok převrácení provede o přenosu oček první půlřady na odpovídající prostředky dočasného podepření a pak se provede krok převrácení podpěrných prostředků.
Podstatným je i to, že se krok převrácení provede po přenosu oček první půlřady na odpovídající prostředky dočasného podepření druhé pohyblivé jednotky mezi stanicemi a poté se podpěrné prostředky kroku převrácení.
Dále je podstatným znakem to, že se výrobek plete na dvouválcovém kruhovém stroji, nebo na jednoválcovém kruhovém stroji a že způsob zahrnuje převrácení výrobku naruby v řetízkovací stanici a v pletací stanici.
Zařízení pro lemovací spojování okrajů trubicovitého pleteného výrobku podle vynálezu obsahuje kruhový stroj pro předběžné pletení výrobku v pletací stanici, prostředky pro sejmutí oček poslední pletené řady, kteréžto prostředky jsou uspořádány na první pohyblivé jednotce mezi pletací stanicí a řetízkovací stanicí, dále prostředky pro převrácení první půlřady oček o 180° kolem osy, která virtuálně rozděluje poslední pletenou řadu na první a druhou půlřadu, dále prostředky pro podepření oček první a druhé půlřady, které jsou takto uspořádány pro řetízkování jehož podstatou je to, že obsahuje prostředky pro přijetí nebo přenos oček alespoň jedné půlřady, přičemž tyto přenosové prostředky jsou tytéž, které jsou určeny pro převrácení a jsou uspořádány odděleně od prostředků pro snímání oček a jsou upraveny na příslušné podpěře.
Podstatným je rovněž skutečnost, že prostředky pro příjem a přenos alespoň jedné půlřady oček jsou uspořádány na pohyblivé jednotce mezi pletací stanicí a řetízkovací stanicí, jakož i to, že prostředky pro sejmutí oček poslední pletené řady obsahují prvky s dříkem přidruženým k odpovídající pohyblivé jednotce pomocí podpěry obsahující dvě soustředné kruhové korunky napojené na rameno pohyblivé jednotky a mezi jejich přivrácenými okraji jsou uloženy se stejnými úhlovými vzdálenostmi a s roztečí, která je v podstatě stejná ke středu vzdálenosti snímaných oček, dříky prvků pro snímání oček, přičemž volný konec prvků pro snímání oček uvolňuje sedlo pro hlavu příslušné jehly během kroku snímání oček a rameno pohyblivé jednotky uvolňuje, v souladu s opačným koncem než je konec s uloženými snímacími členy, otvor pro uložení podpůrného sloupečku, jenž je uložen v objímce upevněné na základě.
Dále je podstatou i to, že prostředky pro podepření oček během kroku řetízkování obsahuje řetízkovací hroty upevněné na příslušnou pohyblivou jednotku pomocí polokruhové podpěry, se dvěma souosými a překrývajícími se půlvěnci, mezi jejichž k sobě přivrácenými plochami jsou uloženy dříky hrotů ve stejné úhlové vzdálenosti na konci ramene opatřeného otvorem pro lícovací uložení do objímky upevněné na základě.
Podstatným je rovněž to, že prostředky pro podepření oček, určené k převrácení, obsahují tělesa s příslušnými dříky upevněnými na půlkruhové podpěře se dvěma souosými půlvěnci, mezi jejichž k sobě přivrácenými plochami jsou se stejnou úhlovou vzdáleností uspořádány dříky těles, přičemž tato tělesa jsou uspořádána pro sdružení s prostředky pro snímání oček a prostředky pro podepření oček, která mají být převrácena.
Dalším podstatným znakem zařízení je to, že podpěra těles je opatřena radiálním výčnělkem, připojeným pomocí závěsu k vnějšímu bočnímu výčnělku ramene, přičemž osa závěsu je na rameno kolmá, jakož i to, že radiální výčnělek podpěry je sdružen s rotačním hnacím ústrojím, jehož osa leží na prodloužení diametrální osy podpěry, přičemž tato osa se po otočení rotačního hnacího ústrojí shoduje s osou převrácení oček.
-2CZ 298434 B6
V zařízení je podstatné dále to, že první pohyblivá jednotka, na níž jsou uspořádány prostředky pro sejmutí oček z jehel pletoucích výrobek, obsahuje dvě polokruhové podpěry, nesené příslušným hnacím ramenem mezi stanicemi, přičemž rameno je složeno ze dvou prvků propojených vertikálním čepem pro umožnění vertikálního oddělení od podpěr při ovládání hnacím ústrojím lineárně činným, kteréžto dva prvky ramene jsou opatřeny otvorem pro jejich závěsné spojení s podpěrným sloupcem a každá z podpěr je sestavena ze dvou polokruhových soustředných korunek, mezi jejichž k sobě přivrácenými okraji jsou uloženy dříky členů pro snímání oček z pletacích jehel.
Dále je podstatným rovněž to, že prostředky pro přenos oček obsahují tělesa uspořádaná na odpovídající podpěře se dvěma polokruhovými soustřednými půlvěnci, mezi jejichž k sobě přivrácenými okraji jsou uloženy dříky prostředků pro přenos, nesených na konci ramene ze dvou prvků propojených vertikálním čepem, který ovládá jejich vzájemné vertikální přemístění při současném řízení lineárně působícím ovládacím ústrojím, přičemž k prvku ramene je upevněna podpěra přenosových členů a ke druhému prvku je upevněna podpěra tělesa, mající polokruhové provedení.
Dalším podstatným znakem zařízení je skutečnost, že podpěrné prostředky oček pro řetízkování obsahují řetízkovací hroty uspořádané na příslušné polokruhové podpěře, která je upevněna na příslušném rotačním ovládacím ústrojí, které je uspořádáno na hnacím ramenu opatřeném otvorem pro své závěsné spojení se sloupcem.
Předností tohoto vynálezu je možné automatické spojování koncových okrajů určitého výrobku, například uzavření špičky punčochy, jak najednoválcových tak na dvouválcových strojích, jejich sejmutí z jehel jakéhokoli typu a tvaru jak na vnitřní, tak na vnější straně výrobku, čímž se snižuje na minimum prodlevy součástí pro pletení výrobků po kroku spojení dotyčných okrajů a zvyšuje se výrobní kapacita každého provozního místa.
Další přednost tkví ve zjednodušené mechanické konstrukci a vzájemném působení mezi součástmi pro zacházení s očky, pokud se jedná o stroje známé ze stavu techniky.
Přehled obrázků na výkresech
Příkladné provedení způsobu lemovacího spojování okrajů trubicovitého pleteného výrobku a zařízení k provádění způsobu je znázorněno na přiložených výkresech, kde představuje obr. 1 až 15 první příklad způsobu, obr. 16 až 29 druhý příklad způsobu, obr. 30 až 45 třetí příklad způsobu, obr. 46 půdorys první pohyblivé jednotky pro podporu a pohyb snímacích prostředků oček, obr. 47 zvětšený pohled řezem v rovině H-H z obr. 46, obr. 48 půdorys druhé pohyblivé jednotky pro podporu prostředků pro převrácení oček první půlřady v otevřeném stavu pro její umístění na textilní hlavu pletacího stroje a připojovací podpůrný prostředek, obr. 49 pohyblivou jednotku z obr. 48 v uzavřené pozici, obr. 50 zvětšený pohled řezem k rovině K.-K z obr. 49, obr. 51 pohyblivou jednotku z obr. 49 s půlvěncem příslušným pro prostředky k převrácení oček z první půlřady, které jsou převráceny o 180° okolo osy m-m, obr. 52 zvětšený pohled řezem v rovině L-L z obr. 51, obr. 53 půdorys dvou pohyblivých jednotek z obr. 46 a obr. 49, které jsou umístěny vzájemně souose, obr. 54 bokorys pohyblivých jednotek umístěných podle obr. 53, obr. 55 dvě pohyblivé jednotky, kde první pohyblivá jednotka je v provozní poloze na hlavě textilního stroje a druhá vně textilního stroje ve stavu, kdy dva půlvěnce jako dvě čelisti jsou připraveny k umístění ve shodě s hlavou textilního stroje, bez rušivého působení s výrobkem a sací trubicí, obr. 56 stejný pohled jako na obr. 55 s půlvěncem druhé pohyblivé jednotky v uzavřené poloze tvořící celý kruhový věnec, obr. 57 první pohyblivou jednotku se dvěma doplňkovými půlvěnci schopnými ve stavu záběru se navzájem předkládat, obr. 58 prostředek z obr. 57 se dvěma půlvěnci v poloze od sebe, obr. 59 půdorysné detaily vztahující se ke znázorněním z obr. 57 a obr. 58, obr. 60 řez v rovině W-W z obr. 59 ve stavu z obr. 57, obr. 61 řez v rovině W-W z obr. 59 ve stavu z obr. 58, obr. 62 druhou pohyblivou jednotku podle dalšího
-3 CZ 298434 B6 ztělesnění, obr. 63 prostředky z obr. 62 s příslušnými půlvěnci v postavení od sebe, obr. 64 spodní pohled na detaily z obr. 62 a obr. 63, obr. 65 řez v rovině U-U z obr. 64 se dvěma půlvěnci spojenými podle obr. 62, obr. 66 řez v rovině U-U z obr. 64 s půlvěnci v postavení od sebe do strany podle obr. 63, obr. 67 půdorys třetí pohyblivé jednotky, kterou je možno přidružit k pohyblivým jednotkám z obr. 59 a obr. 64, obr. 68 řez v rovině D-D z obr. 67, obr. 69 pohyblivou jednotku s příslušným půlvěncem převráceným o 180° okolo osy n-n, obr. 70 řez v rovině E-E z obr. 69, obr. 71 pohled na směru šipky X z obr. 69, zobrazující příslušné rotační poháněči zařízení a částečný řez čepem příslušného půlvěnce a odpovídajícího podpůrného bloku, obr. 72 půdorys třech pohyblivých jednotek na podpůrném sloupku, obr. 73 boční pohled na jednotky z obr. 72, s půlvěnci každé jednotky v pozici od sebe, obr. 74A a obr. 74B snímací součást a přenosovou součást v pozici od sebe v čelním pohledu a bočním pohledu, obr. 75A a obr. 75B součásti z obr. 74A a obr. 74B ve vzájemném záběru tj. ve stavu předávání či výměny očka, obr. 76A a obr. 76B přenosovou součást a hrot v pozici od sebe v čelním a bočním pohledu, obr. 77A a obr. 77B součásti z obr. 76A a obr. 76B v záběru tj. při výměně očka a obr. 78A a obr. 78B schematický čelní pohled a příslušný boční pohled na záběr mezi snímací součásti, působící jako přenosová součást a připojujícím hrotem.
Příklady provedení vynálezu
Ve zjednodušeném základním provedení způsob podle tohoto vynálezu, aplikovaný na výrobu trubicových výrobku jako jsou punčochy, zahrnuje úvodní pletení daného výrobku na jednoválcovém nebo dvouválcovém stroji, počínající od určitého okraje či obruby a končící utvářením části odpovídající špičce v otevřeném stavu tj. s očky z poslední řady uloženými na příslušných pletacích či tvořících jehlách při zakončení tohoto úvodního kroku.
Následně, po pletení daného výrobku, se provedou následující kroky:
a) umístění prvních prostředků schopných snímat a zadržovat očka z poslední řady v souladu se strojovou textilní hlavou,
b) přenesení výrobku, s očky sejmutými a zadržovanými z poslední řady z uvedených prvních prostředků, mino strojovou textilní hlavu použitou pro pletení daného výrobku,
c) přenesení oček z první půlřady na druhé prostředky zamýšlené k převrácení těchto oček první půlřady okolo osy m-m, vzhledem k níž je první řada oček dále rozčleněna do první a druhé půlřady,
d) přenesení oček z druhé půlřady na třetí prostředky zamýšlené k podpoře oček jak z první, tak z druhé půlřady v následném kroku pro jejich připojení-zaháčkování,
e) převrácení oček z první půlřady okolo osy m-m o 180° tak, že na konci tohoto kroku je každé očko první půlřady umístěno souose vzhledem k odpovídajícímu očku z druhé půlřady,
f) přenesení takto převrácených oček z první půlřady na třetí prostředky podporující očka z druhé půlřady, takže se očka první půlřady ocitnou patřičně umístěné vedle odpovídajícího či přizpůsobeného očka z druhé řady,
g) ovládání připojování-zaháčkování oček uložených na uvedených podpůrných prostředcích k provedení spojení okrajů výrobku, odpovídajících prvním a druhým půlřadám oček z poslední pletené řady,
h) uvolnění výrobku s takto spojenými očky poslední řady od zmíněných třetích prostředků,
i) otočení výrobku naruby a jeho přemístění ven z připojovacího místa.
-4CZ 298434 B6
Rozumí se, že zmíněný krok obrácení výrobku naruby v kroku i) může být vynechán, takže se výrobek ocitne se zaháčkovanou částí orientovanou směrem ke své vnější straně ve stavu ať lícní stranou ven či s vnitřkem ven, provedeném v tom momentu, kdy je týž výrobek vypuzen z připojovacího místa.
Je užitečné zdůraznit, že strojovou textilní hlavou se rozumí sestava součástí známých odborníkům ze stavu techniky, provedenou pro tvoření oček ve spolupráci s jehlami válce jednoválcového nebo válců dvouválcového stroje. Navíc je nutno zdůraznit, že očka z první a druhé půlřady poslední pletené řady odpovídají příslušně první a druhé řadě sdružených jehel, kde každá řada obsahuje předem stanovený počet jehel tvořících očka.
Podle alternativního ztvárnění zahrnuje provozní způsob podle tohoto vynálezu, po vytvoření trubicového výrobku s otevřenou špičkou a očky z poslední řady dále rozčleněnými do první a do druhé půlřady, následující kroky:
aa) v souladu se strojovou textilní hlavou, umístění prvních prostředků schopných sejmout a přidržovat očka z poslední pletené řady, bb) přenesení výrobku s takto sejmutými a drženými očky mimo textilní hlavu kruhového stroje, cc) přenesení oček z první půlřady na druhé prostředky určené k jejich dočasnému přidržování, dd) přenesení oček z první půlřady na třetí prostředky pro jejich převrácení, tj. otočení o 180° okolo osy m-m, vzhledem k níž je poslední řada oček dále rozdělena do zmínění první a druhé půlřady a rovněž podepření oček v následujícím připojovacím kroku, ee) otočení výrobku naruby, ff) převrácení o 180° oček první půlřady okolo zmíněné osy m-m, gg) přenesení oček druhé půlřady na zmíněné prostředky pro převrácení oček z první půlřady, takže se odpovídají či přizpůsobená očka první a druhé půlřady ocitnou umístěna souose vedle sebe, hh) provedení připojení-zaháčkování takto uspořádaných oček z první a druhé půlřady, ii) uvolnění výrobku z prostředků podporujících připojená očka,
11) převrácení výrobku opět naruby a jeho posun ven z připojovacího místa.
Uvedený krok 11) může být vynechán, jako v předcházejícím případě.
Navíc, krok ee) může být proveden v jakémkoliv momentě, také před krokem aa), avšak před převrácením oček z první půlřady.
Rozumí se, že po odstranění výrobku ze strojové textilní hlavy je možné zahájit pletení dalšího výrobku.
Měl by být brán do úvahy fakt, že pletení trubicového výrobku může být prováděno jak na jednoválcovém, tak na dvouválcovém kruhovém stroji a že konečné spojení může být provedeno jak na vnější, tak na vnější straně výrobku, že obvykle, ve dvouválcových strojích spodní válec zhotovuje hladké očko a horní válec obrácené očko, že ve dvouválcových strojích pletení výrobku může vyžadovat zapouzdření výrobku do dutiny jak dolního, tak horního válce, takže výrobek může být sejmut z místa pletení lícní stranu ven, anebo příslušně vnitřní stranou ven, že v jedno-5CZ 298434 B6 válcovém stroji je výrobek obvykle snímán lícní stranou ven a pracovní způsob podle tohoto vynálezu může být prováděn v mnoha odlišných způsobech.
Příklady provedení vynálezu
Připojené výkresy představují odpovídající různé způsoby provedení podle tohoto vynálezu.
Případ A
Stroj: dvouválcový typ
Provedené kroky: a) až i)
Sejmutí oček: ze spodního válce
Strana připojení: vnější
Stav vyřazovaného výrobku: otočený vnitřní stranou ven
Případ B
Stroj: dvouválcový
Provedené kroky: a) až i)
Sejmutí oček: z horního válce
Strana připojení: vnitřní
Stav vyřazeného výrobku: vnější stranou ven
Případ C
Stroj: jednoválcový
Provedené kroky: a) až i)
Sejmutí oček: pouze z jednoho přítomného válce
Strana připojení: vnější
Stav vyřazeného výrobku: vnitřní stranou ven
Případ D
Stroj: dvouválcový
Provedené kroky: a) až h)
Sejmutí oček: ze spodního válce
Strana připojení: vnější
Stav vyřazeného výrobku: vnější stranou ven
Případ E
Stroj: dvouválcový
Provedené kroky: a) až h)
Sejmutí oček: z horního válce
Strana připojení: vnitřní
Stav vyřazeného výrobku: vnitřní stranou ven
-6CZ 298434 B6
Případ F
Stroj: jednoválcový
Provedené kroky: a) až h)
Sejmutí oček: pouze z jednoho přítomného válce Strana připojení: vnější
Stav vyřazeného výrobku: vnější stranou ven
Případ G
Stroj: dvouválcový
Provedené kroky: aa) až 11)
Sejmutí oček: ze spodního válce
Strana připojení: vnitřní
Stav vyřazeného výrobku: vnější stranou ven
Případ H
Stroj: dvouválcový
Provedené kroky: aa) až 11)
Sejmutí oček: z horního válce
Strana připojení: vnější
Stav vyřazeného výrobku: vnitřní stranou ven
Případ I
Stroj: jednoválcový
Provedené kroky: aa) až 11)
Sejmutí oček: pouze z jednoho přítomného válce Strana připojení: vnější
Stav vyřazeného výrobku: vnitřní stranou ven
Případ L
Stroj: dvouválcový
Provedené kroky: aa) až ii)
Sejmutí oček: ze spodního válce
Strana připojení: vnitřní
Stav vyřazeného výrobku: vnitřní stranou ven
-7 CZ 298434 B6
Případ M
Stroj: dvouválcový
Provedené kroky: aa) až ii)
Sejmutí oček: z horního válce
Strana připojení: vnější
Stav vyřazeného výrobku: vnější stranou ven
Případ N
Stroj: jednoválcový
Provedené kroky: aa) až ii)
Sejmutí oček: pouze z jednoho přítomného válce
Strana připojení: vnitřní
Stav vyřazeného výrobku: vnitřní stranou ven
Způsob podle tohoto vynálezu může být přednostně prováděn s poukazem na ty případy, které odpovídají vyřazení hotového výrobku ve stavu s lícní stranou ven a vnitřním připojením. Je však nutno zdůraznit, že v případě vnějšího připojení má dokončený výrobek rovněž nej vyšší kvalitu.
Na obr. 1 až 15, je první příklad ztvárnění tohoto vynálezu odpovídající případ B tj. týkající se výrobu punčochy pletené tradičním způsobem prostřednictvím dvouválcového stroje, začínající od určitého okraje či obruby a končící s částí odpovídající Špičce, která bude připojena na vnitřní straně. Nejprve musí být vysvětleno, že obvykle u tohoto typu stroje, je pletený výrobek C, tedy punčocha, nasávána během svého pletení vnitřní horního válce 1 pomocí sací trubice 3, souosé s válci 1, 2 stroje a že pletací součásti, jako jsou jehly 4, odhazovače a jehly do sebe zatahující části, jsou uváděny do pohybu prostřednictvím vačkových prostředků nebo ekvivalentních poháněčích zařízení, působících na odpovídajících površích či jejich částech.
Ukončení pletení punčochy, pleteného výrobku C, znázorněného z důvodu jasnosti pouze na některých obrázcích, vede k záběru s jehlami 4 podporovanými spodním válcem 2, kde tyto jehly 4 mají na sobě očka z poslední řady - viz obr. 1. Podle toho je provedeno opatření k zvednutí očko tvořící jehly 4 především prostřednictvím odpovídajících zatahujících částí 40, uspořádaných v závěrném stavu, aby bylo umožněno těm stejným očkům zaujmout tzv. vyloženou polohu tj. polohu pod volným zakončením jazýčku uvedených jehel 4 a pak prostřednictvím zatahujících částí 40 umístěných v otvíracím stavu, dokud hlavičky jehel 4 zvedané dále nahoru, nebudou zaháknuty šoupátky 5 horního válce 1 - viz obr. 2. Za tohoto stavu, jehly 4 a pletený výrobek C, který je zabíraný jehlami 4 skrz očka poslední pletené řady, povedou k připevnění k hornímu válci 1 příslušnými šoupátky 5 a k uvolnění od šoupátek 6 spodního válce 2, přičemž šoupátka 5, 6 po přenosu jehly 4 ze spodního válce 2 na horní válec 1, jsou spuštěna dolů na úroveň umožňující jim nezasahovat do následných činností. Dále jsou horní a spodní válec 1, 2 vedeny odděleně jeden od druhého - viz obr. 3. Je pochopitelné, že alespoň jeden válec 1, 2 je držen s neznázoměnými prostředky, které ho nutí do pohybu v axiálním směru. Potom jsou provedena opatření k přivedení pohyblivé jednotky 7 těsně ke spodní základně horního válce 1, kde tato pohyblivá jednotka 7 je opatřena prostředky k zamýšlenému snímání oček poslední řady z jehel 4, na kterých jsou stále umístěna - viz obr. 4. Následně jsou očka snímající prostředky posunuty těsně k hlavičkám jehel 4 - viz obr. 5 a očka poslední řady jsou přesunuta z jehel 4 na prostředky pro vzdálení pohyblivé jednotky 7 jejím kombinovaným pohybem a jehel 4, která nesou tato očka viz obr. 6. Pro tuto operaci, rovina oček, určená zatahujícími částmi 40 horního válce 1 působí jako protikladný prostředek, který je prakticky zamýšlen pro tlačení oček příslušných jehel 4 ve směru prostředků pro přesun jednotky 7. Je pochopitelné, že je rovněž možné pohybovat horním válcem 1 a relevantními zatahujícími částmi podél, udržováním jehel 4 a zmíněných přesuvných
-8CZ 298434 B6 prostředků v nehybnosti, aby se dosáhlo stejného účinku. Prostředky snímající očka jsou posunuty pryč od horního válce 1 v jeho axiálním směru spolu s pleteným výrobkem C, jehož poslední řada oček je nyní zcela uvolněna z jehel 4 - viz obr. 7. Během této operace, může sací trubice 3 spolupracovat jejím řízením vhodně ve směru k pohyblivé jednotce 7 tak, že její ústí 30 je umístěno v postavení, které ji dovoluje tlačit část tkaniny výrobku C, zaháknutou snímacími prostředky a bránit jejímu bezděčnému uvolnění z uvedených prostředků dokud nebude proveden další uvolňovací krok, který je popsán a předveden dále. Potom se druhá pohyblivá jednotka 8 umístí v oblasti mezi první pohyblivou jednotkou 7 a spodní základnou horního válce 1_, na této druhé pohyblivé jednotce 8 jsou připojeny prostředky, které jsou určeny k převrácení oček první půlřady, jak bude popsáno později,a prostředky určené k podpoře oček vystavených příštímu připojovacímu kroku. V tomto okamžiku jsou uvedené prostředky, připojené na pohyblivých jednotkách 7 a 8 pohybovány těsně vedle sebe a sací trubice 3 se pohybuje zpět do jejího výchozího postavení uvnitř horního válce 1 - viz obr. 8. V bezprostředně následujícím kroku obě pohyblivé jednotky 7 a 8 a pletený výrobek C podél jsou přeneseny vně strojové textilní hlavy tj. přesunují se tak daleko až dosáhnou oddělené řetízkovací stanice R - viz obr. 9, přičemž očka sejmutá z jehel 4 jsou přenesena na členy druhé jednotky 8 a to takovým způsobem, že očka první půlřady jsou umístěna na zmíněných prostředcích pro jejich převrácení a ta z druhé řady jsou nakonec umístěna na podpůrných prostředcích pro připojování-zaháčkování. Přenos oček z první jednotky 7 na druhou jednotku 8 může rovněž proběhnout před tím, než se pletený výrobek C dostane do řetízkovací stanice R. Posléze, sací trubice 9 v řetízkovací stanici R je řízena tak, aby pronikla pleteným výrobkem C, jehož otevřená špička je držena členy druhé pohyblivé jednotky 8 - viz obr. 10, a první pohyblivá jednotka 7 je vedena pryč. Potom jsou očka z první půlřady otočena o 180° okolo osy m-m - viz obr. 11 tak, že každé očko první půlřady v důsledku toho bude na konci tohoto kroku umístěno souose vzhledem k odpovídajícímu očku druhé půlřady. Následně jsou očka první půlřady přenesena na členy jednotky 8, které již podporují očka druhé půlřady - viz obr. 12 tak, že každé očko první půlřady bude odpovídat jednomu očku druhé půlřady. Podle toho, členy pro převrácení oček první půlřady jsou přivedeny zpět do počátečního postavení - viz obr. 13, kde je připojování první a druhé půlřady provedeno připojovacím zařízením 90, uvedená očka jsou ve vzájemném souosém a srovnaném postavení vedle sebe a uložena na podpůrných členech pro připojování - viz obr. 14. Pak může být pletený výrobek C uvolněn - viz obr. 15. Nasáváním pleteného výrobku C uvnitř sací trubice 9 řetízkovací stanice R je stejný pletený výrobek C převracen naruby a je vyřazen lícní stranou ven. Tímto způsobem je zde prováděno spojení okrajů pleteného výrobku C, punčochy, odpovídající očkům první a druhé půlřady, což je možné považovat za další dělení poslední pletené řady. Na připojených výkresech je označen šev nebo spojovací linie LR látkových okrajů.
Další příkladné ztvárnění vynálezu se týká případu D, který je popsán odkazem na obr. 16 až 29.
Tento příklad se týká výroby punčochy se špičkou připojenou na vnější straně a pletenou na dvouválcovém kruhovém pletacím stroji. Podle toho, podmínky stanovené v předchozím příkladě platí rovněž v tomto případě. Je však možné přidržovat punčochy v horním válci 1, jak se obvykle děje, a potom ji zavést do spodního válce 2 po dokončení pletení. Toho je možné docílit sacím systémem, běžně provedeným v horním válci 1.
Jakmile bylo pletení ukončeno, v důsledku toho očka z poslední řady jsou zabrána jehlami 4 podporovanými spodním válcem 2 — viz obr. 16 a válce j_, 2 jsou od sebe vzájemně rozmístěny, k umožnění provedení dalších kroků. Následně jsou jehly 4 zvednuty - viz obr. 17 zatahujícími částmi 40 rozmístěnými v uzavřeném stavu, dokud se každé očko neocitne v tzv. nezatížené poloze, tj. pod jazýčkem odpovídající jehly 4 - zvedání jehel 4 je eventuálně provedeno rovněž před rozmístěním válců 1, 2 od sebe daného pletacího stroje. Proto, s otevřenými zatahujícími částmi 40 jsou jehly 4 dále zvedány nahoru až k uspořádání oček poslední řady v poloze nad horní rovinou zatahujících částí 40. V tomto momentě je provedeno zvednutí překrytů 400 zatahujících částí 40 alespoň v oblastech, kde jsou otevřeny k zabránění samovolnému bezděčnému uspořádávání oček opět pod horní rovinou zatahujících částí 40. Je důležité připomenout, že překryty 400 jsou části známé odborníkům, které jsou drženy se zatahujícími částmi 40 a jsou určeny k zakrytí
-9CZ 298434 B6 mezery pod zobáčkem a tím k zamezení zaplétání oček s tím to zobáčkem. Tato operace je nutná, protože dvouválcové kruhové stroje, jich se tento příklad týká, neposkytují uzavírání ani současně prováděné otevírání všech zatahujících částí 40. Pohyb těchto překrytů 400 je ovládán vhodnou vnější vačkou 410. Následně, první pohyblivá jednotka 7 je umístěna v pracovní oblasti jehel 4, jde tato pohyblivá jednotka 7 má na sobě připevněny prostředky pro snímání oček z poslední řady, které jsou na těchto jehlách 4 - viz obr. 18. Pak jsou uvedené prostředky pro snímání oček posunuty těsně k hlavičkám jehel 4 - viz obr. 19. Následně potom jsou prostředky pro snímání oček spuštěny podél jehel 4 tak, že každé očko je přeneseno na odpovídající snímací člen - díky skutečnosti, že podpěrná plocha poskytovaná zatahujícími částmi 40 nutí očka aby na ní setrvala, zatímco jimi pronikají snímací členy a opouštějí jehly 4 - viz obr. 20. Jako alternativa může být spodní válec 2 řízen spolu se zatahujícím částmi 40 se zřetelem k pohyblivé jednotce 7, čímž se dosahuje stejného účinku. Potom se pohyblivá jednotka 7 spolu se snímacími prostředky, na nichž jsou očka z poslední řady naložena, pohybuje pryč od spodního válce 2 stroje - viz obr. 21. Během tohoto kroku se může použít sací trubice 3, aby se zabránilo jakémukoliv náhodnému odpojení oček ze snímacích prostředků. Za tím účelem může být tato sací trubice 3 výhodně zvednuta spolu s pohyblivou jednotkou 7 tak, že její ústí 30 tlačí díl látky pleteného výrobku C zaháknutý ve snímacích prostředcích. Následně je k první pohyblivé jednotce 7 přidružena druhá pohyblivá jednotka 8, na níž jsou upevněny prostředky k převracení oček z první půlřady stejně jako prostředky pro podporu oček v následujícím připojovacím kroku - viz obr. 22 a sací trubice 3 se spustí dokud se její ústí 30 neocitne pod celkem dvou pohyblivých jednotek 7, 8 k umožnění jejich umístění podél takto zabrané punčochy v oddělené řetízkovací stanici R - viz obr. 2, kde dochází k přesunu oček ze součástí první pohyblivé jednotky 7 na součásti druhé pohyblivé jednotky 8. Tato posledně zmíněná operace může být rovněž provedena předem tj. potom, kdy pohyblivé jednotky 7, 8 se přizpůsobují danému pletacímu stroji, nebo v průběhu jeho pohybu. Sací trubce 9 řetízkovací stanice R se může s výhodou použít pro nej lepší ovládání tkaniny pleteného výrobku C v příštím kroku a pro vedení jeho vyřazení po připojení. Pak se první pohyblivá jednotka 7 posune pryč - viz obr. 2 a očka první půlřady se převrátí o 180° okolo osy, což dále rozděluje poslední řadu na první a druhou půlřadu - viz obr. 25. Na konci tohoto kroku se každé očko první půlřady dostává do souosého postavení s odpovídajícím očkem z druhé půlřady. Následně jsou očka první půlřady tlačena na připojovací podpůrné prostředky, které již nesou očka z druhé půlřady - viz obr. 26 a prostředky převrácení jsou posunuty zpátky do své výchozí polohy - viz obr. 27. Pak je provedeno připojení prvních a druhých půlřad - viz obr. 28. Potom je nyní hotový pletený výrobek C sejmut z prostředků, které provedly připojení na vnější straně. Za tímto účelem je provedeno opatření k řízení sací trubice 9 směrem nahoru nad podpůrné prostředky oček pro spojování - viz obr. 29. Pohybem punčochy uvnitř sací trubice 9 se dosáhne jejího vypuzení ve stavu s lícní stranou ven.
To co bylo popsáno výše s poukazem na obr. 16 až 29 platí přímo také pro zpracování punčochy vyráběné prostřednictvím jedno válcového stroje za podmínek případu F.
Další příklad bude popsán níže s odkazem na obr. 30 až 45 ve vztahu k případu I, tj. punčochy vyráběné prostřednictvím jednoválcového stroje a jejíž konečné spojení špičky je prováděno na vnitřní straně. Pletení punčochy začíná od okraje nebo lemu a končí na straně špičky, která zůstává otevřená, s očky poslední řady uloženými na jehlách 4, které je vytvářely. Po ukončení pletení je punčocha, pletený výrobek C, zabrána jehlami 4, na nichž jsou očka z poslední pletené řady viz obr. 30. Desková sada 10 s příslušnými háčky 100 se pohybuje pryč od válce 11 k umožnění řádných příštích kroků - viz obr. 31. Poté jsou jehly 4 válce 11 zvednuty nahoru uzavřenými zatahujícími částmi 40, dokud se očka nedostanou do vyložené polohy. Pak jsou jehly 4 zvednuty dále nahoru otevřenými zatahujícími částmi 40 tak, že všechna očka poslední pletené řady se dostanou do polohy nad nimi. V tomto momentu jsou všechny zatahující části 40 uzavřeny. První pohyblivá jednotka 7 se přemisťuje těsně k pracovní oblasti jehel 4, přičemž tato pohyblivá jednotka 7 má na sobě upevněny prostředky pro snímání oček poslední řady z příslušné formace jehel 4 - viz obr. 32 a následně poté jsou snímací prostředky přesunuty těsně k hlavičkám jehel 4 válce 11. V tomto okamžiku jsou jehly 4 válce 11 uvedeny do pohybu a zmíněné snímací prostředky jsou donuceny k pohybu vzhledem k válci 11 a zatahujícím částem 40 tak, aby se přenesla
-10CZ 298434 B6 očka zjehel 4 na snímací prostředky - viz obr. 33. Následně jsou snímací prostředky s očky poslední pletené řady takto na sobě naloženými přesunuty pryč od válce 11 - viz obr. 34, a aby se zabránilo jakémukoliv náhodnému vyvléknutí oček ze snímacích prostředků, je možné odpovídajícím způsobem řídit sací trubici 3 pletací stanice T do pohybu jako ve výše popsaných případech B a D. Potom je k první pohyblivé jednotce 7 přidružena druhá pohyblivá jednotka 8, na nížjsou upevněny prostředky k přijímání a zadržování oček druhé půlřady na příslušných snímacích prostředcích první pohyblivé jednotky 7 - viz obr. 35. Pak se provede opatření pro přenos dvou pohyblivých jednotek 7, 8 podél pleteného výrobku C do oddělené řetízkovací stanice R obr. 23, kde se pletený výrobě C pohybuje uvnitř sací trubice 9, provedené v této stanici R - viz obr. 36. V tomto momentu jsou očka první půlřady přesunuta na zmíněné přijímací a přídržné prostředky druhé pohyblivé jednotky 8 - viz obr. 37, aby byla udržována na stejné rovině oček druhé půlřady k zabránění přílišného roztahování látky. Tato operace však může být rovněž provedena před tím, než zmíněné pohyblivé jednotky 7, 8 přicházejí do souladu s řetízkovací stanicí R. Posléze se snímací prostředky první půlřady pohybují pryč - viz obr. 38, a jejich místo zaujímají prostředky podporující očka určená k připojení - viz obr. 39, a provedené na třetí pohyblivé jednotce 14. Po tomto kroku je sací trubice 9 uvedena do pohybu kjejímu umístění nad uvedenými pohyblivými jednotkami a vsunuta dovnitř pleteného výrobku C v průběhu formování
- viz obr. 40. Toto zahrnuje, že pletený výrobek C je vnitřkem ven a mimo sací trubice 9. Takto jsou očka první půlřady přesunuta na připojovací podpůrné prostředky třetí pohyblivé jednotky 14, kde uvedené připojovací podpůrné prostředky pro další dělení připojovacího kroku jsou rovněž provedeny pro převrácení oček první půlřady. Podrobný popis proveditelného ztvárnění těchto prostředků je podán dále. Příštím krokem je převrácení první půlřady oček kolem osy o 180°, která virtuálně dále rozděluje očka z poslední pletené řady do oček první a příslušné druhé řady potom, kdy jsou prostředky přidružené k druhé pohyblivé jednotce 8 přesunuty pryč viz obr. 41. Po ukončení tohoto kroku se každé očko první půlřady dostane do souosého postavení s odpovídajícím očkem druhé půlřady. Následně jsou očka druhé půlřady přenesena na připojovací prostředky třetí pohyblivé jednotky 14 velmi blízko těm z první půlřady - viz obr. 42. Potom se prostředky pro snímání oček druhé půlřady přesunou pryč ke spojení s těmi, které jsou provedeny pro snímání oček druhé půlřady - viz obr. 42, aje provedeno připojení oček uložených na připojovacích podpůrných prostředcích - viz obr. 43. Prostředky, které prováděly převrácení oček první půlřady jsou nyní zavedeny zpátky do příslušného počátečního postavení - viz obr. 44, a dokončený produkt je uvolněn pomocí sací trubice 9 z prostředků použitých pro připojení, kde tato sací trubice 9 je vhodně navedena jejím ústím 30 ve postavení nad připojovacími prostředky - viz obr. 45. Aktivováním sání uvnitř sací trubky 9 je zde najednou dosaženo převrácení naruby pleteného výrobku C a jeho vyhození s lícní stranou ven.
Mělo by být zaznamenáno, že pro každý z výše uvedených příkladů může být připojování prováděno podle postupů známých znalých osobám ze stavu techniky a tudíž nebude podrobněji popisováno.
Z výše uvedeného popisu je zřejmé, že pracovní způsob podle tohoto vynálezu v podstatě obsahuje následující kroky:
- úvodní pletení výrobku s pletací stanici T,
- sejmutí oček z poslední pletené řady prostřednictvím snímajících prostředků upevněných na první pohyblivé jednotce 7 mezi uvedenou pletací stanicí T a řetízkovací stanicí R,
- přenesení oček z alespoň jedné půlřady na jiné prostředky než ty, které provádějí výše uvedené snímání, přičemž tyto jiné prostředky podporují očka alespoň jedné půlřady v následném kroku převrácení,
- převrácení oček z první půlřady okolo osy o 180°, což virtuálně dále rozděluje poslední pletenou řadu na první a druhou půlřadu tak, že takto převracená očka jsou uspořádána ve shodě s očky druhé půlřady,
-11 CZ 298434 B6
- připojení takto uspořádaných oček první s druhých půlřad.
Níže jsou popisována proveditelná ztělesnění prostředků upevněných na zmíněných pohyblivých jednotkách 7, 8 a použitelných pro provádění způsobu popsaného s odkazem na obr. 1 až 29.
Součásti pro snímání oček poslední pletené řady s jehel 4 kruhového stroje ať jednoho nebo dvouválcového typu jsou tvořeny prostředkem 70 majícím dřík 700 s přímou osou připojení k pohyblivé jednotce 7 prostřednictvím podpěry zahrnující dvě soustředné kruhové korunky 74, 75, připojené k ramenu 76 pohyblivé jednotky 7 a mezi jejichž čelními okraji jsou upouzdřeny ve stejné vzdálenosti dříky 700 a s roztečí rovnající se v podstatě středové vzdálenosti oček, která mají být snímána. Volný konec snímacího prostředku 70 představuje koncové sedlo 72 pro hlavičku odpovídající jehly 4 během snímacího kroku očka. Rameno 76 pohyblivé jednotky 7 má otvor 760 v souladu s koncem protilehlým tomu, v němž jsou umístěny snímací prostředky 70 pro jeho upouzdření na nosném sloupku 99, který je uložen v objímce 830. Zmíněná objímka 830 je upevněna na základně 990 s sloupek 99 je držen ve vertikální poloze konzolovou objímkou 900 provedenou proti základně 990. Součásti pro podporu oček během kroku připojování sestávají z řetízkovacích hrotů 80 upevněných k odpovídající polokruhové podpěře 81 ve stejné úhlové vzdálenosti a s roztečí, odpovídající příslušnému jednomu snímacímu prostředku 70, přičemž polokruhová podpěra 81 zahrnuje dvě souosé a překrývající se polokorunky 810, 811, mezi jejichž čelními plochami jsou upouzdřeny dříky 800 a řetízkovací hroty 80 na konci ramena 82 provedeného s otvorem 83 k jeho uložení na uvedené objímce 830. Alternativně, výše uvedené řetízkovací hroty 80 mohou být přidruženy ke třetí pohyblivé jednotce 14. Z důvodu srozumitelnosti jsou na pohyblivé jednotce 14 označeny řetízkovací hroty 180 místo řetízkovací hroty 80, jak jsou označeny na druhé pohyblivé jednotce 8.
Prostředky 84 pro převracení oček první půlřady přes očka druhé půlřady jsou tvořeny tělesy s přímými dříky 840 upevněnými na odpovídající polokruhové podpěře 85 zahrnující dvě souosé polokruhové korunky 851, 852 mezi jejichž čelními plochami jsou upouzdřeny dříky 840 těles tak, že jsou ve stejné úhlové vzdálenosti a s roztečí odpovídající rozteči snímacích prostředků 70 celistvých s první pohyblivou jednotkou 7. Část hlavy 841 každého z těles prostředků 84 je vhodně tvarována, aby pasovala do koncového sedla 72 odpovídajícího snímacího prostředku 70 a umožnila volnému konci příslušných řetízkovacích hrotů 80 v nichž dosednout k přijetí tam přítomných oček. Polokruhová podpěra 85 těles prostředků 84 je souosá a doplňková k té z uvedených řetízkovacích hrotů 80.
Polokruhová podpěra 80 těles prostředků 84 je provedena s radiálním výčnělkem 850, připojeným závěsem 821 k vnějšímu bočnímu výběžku 820 ramena 82, kde osa závěsu 821 je kolmá na rameno 82, takže dvě polokruhové podpěr 81, 82 k tomuto rameni 82 připojené, budou tvořit dvě polokruhové čelisti upínadla s možností uzavření se okolo sací trubice 3 a/nebo kolem pleteného výrobku C v řetízkovací stanici T k uchopení v uvedeném uzavřeném postavení sestavu kruhové korunky 74, 75 odpovídající podpěře snímacích prostředků 70. K otáčení polokruhové podpěry 85 kolem osy m-m je její radiální výčnělek 850 připojen k hnacímu ústrojí 822. jehož osa leží na prodloužení diametrální osy n-n polokruhové podpěry 85. Ve stavu znázorněném na obr. 49 se uvedené osy m-m a n-n překrývají.
Pro přenos oček ze snímacích prostředků 70 na prostředek 84 pro převrácení oček je provedeno opatření pro prostředek posunující očka z pohyblivé jednotky 7 snímacích prostředků 70 směrem k jednotce prostředku 84 s trubicovým tělesem 77, vytvořeným z jednoho kusu, jak je znázorněno na obr. 1 až 15 a 18 až 29, nebo z více samostatných částí 770, jak je to znázorněno na obr. 38 až 45, nesených první pohyblivou jednotkou 7. Trubicové těleso 77 vykazuje prstencový okraj orientovaný směrem ke snímacímu prostředku 70 a je dimenzován tak, že tlačí na něm přítomná očka zezadu v důsledku buď jeho pohybu směrem k druhé pohyblivé jednotce 8 -na obr. 9 a 23 označen šipkou Q, nebo pohybu pohyblivé jednotky 8 ve směru ke stejnému trubicovému tělesu 77 -na obr. 37 označen šipkou QQ.
- 12CZ 298434 B6
Podobně, k přenosu oček z prostředků 84 na řetízkovací hroty 80 jednotky 8, je možné použít polokruhový prvek 815, který je umístitelný mezi dvěma polokruhovými podpěrami 81, 85 této jednotky 8 - viz obr. 12 a 26. Okraj těchto polokruhových prvků 815 má funkci tlačit zezadu očka z prostředku 84 k jejich posunu na řetízkovací hroty 80.
Zmíněná ramena 76 a 82 jsou vhodně připojena k odpovídajícím, motorem hnaným součástem provedeným s neznázoměným elektrickým nebo pneumatickým ovládáním.
Pokud se jedná o prostředky pro provádění způsobu popisovaném ve vztahu k obr. 30 až 45, zahrnuje pohyblivá jednotka 7, na níž jsou upevněny snímací prostředky 70 pro snímání oček pleteného výrobku C z pletacích jehel 4, dvě polokruhové podpěry nesené odpovídajícím unášecím ramenem 62 mezi pletací stanicí T a řetízkovací stanici R. Rameno 62 ze dvou prvků 60, 600 je spojeno vertikálním čepem 66 k vertikálnímu oddělení zmíněných polokruhových podpěr neznázoměným poháněcím zařízením. Prvky 60, 600 ramena 62 jsou provedeny s otvorem pro jejich závěsné připojení k nosnému sloupku 500. Každá podpěra je tvořena dvěma polokruhovými souosými korunkami 64, 65, mezi jejichž čelními okraji jsou upouzdřeny dříky snímacích prostředků 70 pro snímání oček z pletacích jehel 4.
Prostředky 84 jsou upevněny na odpovídající podpěře zahrnující dvě souosé polokruhové korunky 34, 35, mezi jejich čelními okraji jsou upouzdřeny dříky těchž prostředků 84, přičemž uvedená podpěry je nesena koncem ramena 35 tvořeného dvěma prvky 36, 360 spojenými vertikálním čepem 37, který vede jejich relativní vertikální přemístění řízené neznázoměnými poháněcím zařízením.
K prvku 360 ramene 35 je připevněna podpěra prostředku 84 pro převrácení oček a k dalšímu prvku 36 je připevněna podpěra tělesa 38 mající polokruhový průběh s určením pro přidržování oček z druhé půlřady na snímací prostředek 70 pohyblivé jednotky 7, zatímco prostředky 84 pro převrácení oček přijímají očka první půlřady a dochází k přechodu oček mezi prostředky 84 a příslušnými řetízkovacími hroty 80, jak je znázorněno na obr. 35 až 40.
Podpěra 50 hrotů 180, na nichž jsou očka uložena během kroku připojování, je polokruhová aje připevněna k odpovídajícímu otočnému ovládacímu zařízení 53, které je opět připevněno na hnacím ramenu 51 provedeném s otvorem umožňujícím jeho zavěšení na pilíř 500.
Je pochopitelné, že způsob podle tohoto vynálezu může být prováděn podle různých režimů v závislosti na typu stroje použitého k pletení daného výrobku a na úrovní získané tkaniny.
Prakticky všechny konstrukční podrobnosti se mohou měnit jakýmkoliv ekvivalentním způsobem pokud se týká délky, rozměrů, uspořádání součástí a povahy použitých materiálů a to bez toho, aby se šlo nad rámec přijaté myšlenky řešení a tímto zůstaly v rozsahu ochrany uděleného patentu.
- 13 CZ 298434 B6
PATENTOVÉ NÁROKY
Claims (19)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Způsob lemovacího spojování okrajů trubicovitého pleteného výrobku (C), obsahující předběžné kroky pletení výrobku v pletací stanici (T), sejmutí oček z poslední pletené řady pomocí snímacích prostředků (70) oček, kteréžto snímací prostředky (70) jsou uspořádány na první pohyblivé jednotce (7) upravené pohyblivě mezi pletací stanicí (T) a řetízkovací stanicí (R), dále převrácení první půlřady oček o 180° kolem osy (m-m), který virtuálně rozděluje poslední pletenou řadu do první a druhé půlřady pro uspořádání takto převrácených oček podle oček druhé půlřady a následné řetízkování takto uspořádaných oček první a druhé půlřady, vyznačující se t í m , že obsahuje po kroku sejmutí oček poslední pletené řady, přenos oček alespoň jedné půlřady na pohyblivé jednotky (8, 14) jiné než ty, které provedly sejmutí, přičemž tyto pohyblivé jednotky (8, 14) nesou během kroku převrácení očka alespoň jedné půlřady.
- 2. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že během řetízkování první a druhé půlřady se očka podepřou prostředky (84, 180) pro převrácení první půlřady oček.
- 3. Způsob podle nároku 1,vyznačuj ící se tím, že se provede krok přenosu pro očka první a druhé půlřady.
- 4. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že se provede krok přenosu pro očka pouze jedné půlřady.
- 5. Způsob podle nároků la4, vyznačující se tím, že krok převrácení se provede po přenosu oček první půlřady na odpovídající prostředky (84) dočasného podepření a pak se provede krok převrácení podpěrných prostředků (180).
- 6. Způsob podle nároků la 4, vyznačující se tím, že krok převrácení se provede po přenosu oček první půlřady na odpovídající prostředky (84) dočasného podepření druhé pohyblivé jednotky mezi stanicemi (T; R) a poté na podpěrné prostředky (180) kroku převrácení.
- 7. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že pletený výrobek (C) se plete na dvouválcovém kruhovém stroji.
- 8. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že pletený výrobek (C) se plete na jednoválcovém kruhovém stroji.
- 9. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že zahrnuje převrácení pleteného výrobku (C) naruby v řetízkovací stanici (R) a v pletací stanici (T).
- 10. Zařízení pro lemovací spojování okrajů trubicovitého pleteného výrobku (C), obsahující kruhový stroj pro předběžné pletení výrobku v pletací stanici (T), snímací prostředky (70) oček poslední pletené řady, kteréžto prostředky (70) jsou uspořádány na první pohyblivé jednotce (7) mezi pletací stanicí (T) a řetízkovací stanicí (R), dále pohyblivé jednotky (8, 14) pro převrácení první půlřady oček o 180° kolem osy (m-m), která virtuálně rozděluje poslední pletenou řadu na první a druhou půlřadu, dále prostředky (80) pro podepření oček první a druhé půlřady, které jsou takto uspořádány pro řetízkování, vyznačující se tím, že obsahuje prostředky (84, 180) pro přijetí nebo přenos oček alespoň jedné půlřady, přičemž tyto přenosové prostředky (84, 180) jsou tytéž, které jsou určeny pro převrácení a jsou uspořádány odděleně od snímacích prostředků (70) oček a jsou upraveny na příslušné podpěře (50, 85).-14CZ 298434 B6
- 11. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že snímací prostředky (70) pro příjem a přenos alespoň jedné půlřady oček jsou uspořádány na pohyblivé jednotce (7) mezi pletací stanicí (T) a řetízkovací stanicí (R).
- 12. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že snímací prostředky (70) oček poslední pletené řady obsahují prvky s dříkem (700) přidruženým k odpovídající pohyblivé jednotce (7) pomocí podpěry obsahující dvě soustředné kruhové korunky (74, 75) napojené na rameno (76) pohyblivé jednotky (7) a mezi jejich přivrácenými okraji jsou uloženy se stejnými úhlovými vzdálenostmi a s roztečí, která je v podstatě stejná ke středu vzdálenostmi a s roztečí, která je v podstatě stejná ke středu vzdálenosti snímaných oček, dříky (700), přitom volný konec prvků pro snímání oček uvolňuje sedlo (72) pro hlavu příslušné jehly (4) během kroku snímání oček a rameno (76) pohyblivé jednotky (7) uvolňuje, v souladu s opačným koncem než je konec s uloženými snímacími členy, otvor (760) pro uložení nosného sloupečku (99), jenž je uložen v objímce (830) upevněné na základně (990).
- 13. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že prostředky pro podepření oček během kroku řetízkování obsahují řetízkovací hroty (80) upevněné na příslušnou pohyblivou jednotku (8) pomocí polokruhové podpěry (81), se dvěma souosými a překrývajícími se polokorunkami (810, 811), mezi jejichž k sobě přivrácenými plochami jsou uloženy dříky (800) řetízkovacích hrotů (80) ve stejné úhlové vzdálenosti na konci ramene (82) opatřeného otvorem (83) pro lícovací uložení do objímky (830) upevněné na základně (990).
- 14. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že prostředky (84) pro podepření oček, určené k převrácení, obsahují tělesa s příslušnými dříky (840) upevněnými na půlkruhové podpěře (85) se dvěma souosými polokorunkami (851, 852), mezi jejichž ksobě přivrácenými plochami jsou se stejnou úlovou vzdáleností uspořádány dříky (840), přitom tato tělesa (84) jsou uspořádána pro sdružení s prostředky pro snímání oček a prostředky pro podepření oček, který mají být převrácena.
- 15. Zařízení podle nároků 10a 14, vyznačující se tím, že podpěra (85) prostředků (84) je opatřena radiálním výčnělkem (850), připojeným pomocí závěsu (821) k vnějšímu bočnímu výběžku (820) ramene (82), přičemž osa závěsu (821) je na rameno (82) kolmá.
- 16. Zařízení podle nároků 10a 15, vyznačující se tím, že radiální výčnělek (850) podpěry (85) je sdružen s rotačním hnacím ústrojím (822), jehož osa leží na prodloužení diametrální osy (n-n) podpěry (85), přičemž tato osa (n-n) se po otočení rotačního hnacího ústrojí (822) shoduje s osou (m-m) převrácení oček.
- 17. Zařízení podle nároku 11,vyznačující se tím, že první pohyblivá jednotka (7), na níž jsou uspořádány snímací prostředky (70) oček z jehel (4) pletoucích výrobek (C), obsahuje dvě polokruhové podpěry, nesené příslušným hnacím ramenem (62) mezi stanicemi (T) a (R), přičemž rameno (62) je složeno ze dvou prvků (60, 600) propojených vertikálním čepem (66) pro umožnění vertikálního oddělení od podpěr při ovládání hnacím ústrojím lineárně činným, kteréžto dva prvky (60, 600) ramene (62) jsou opatřeny otvorem (63) pro jejich závěsné spojení s podpěrným pilířem (500) a každá z podpěr je sestavena ze dvou polokruhových soustředných korunek (64, 65), mezi jejichž k sobě přivrácenými okraji jsou uloženy dříky snímacích prostředků (70) oček z pletacích jehel (4).-15CZ 298434 B6
- 18. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že prostředky pro přenos oček obsahují tělesa uspořádaná na odpovídající podpěře se dvěma polokruhovými soustřednými polokorunkami (33, 34), mezi jejichž k sobě přivrácenými okraji jsou uloženy dříky prostředků (84) pro přenos, nesených na konci ramene (35) ze dvou prvků (36, 360) propojených vertikálním čepem (37), který ovládá jejich vzájemné vertikální přemístění při současném řízení lineárně působícím ovládacím ústrojím; přitom k prvku (360) ramene (35) je upevněna podpěra přenosových členů (84) a ke druhému prvku (36) je upevněna podpěra tělesa (38), mající polokruhové provedení.
- 19. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že podpěrné prostředky oček pro řetízkování obsahují řetízkovací hroty (180) uspořádané na příslušné polokruhové podpěře (50), která se upevněna na příslušném rotačním ovládacím ústrojí (53), které je uspořádáno na hnacím ramenu (51) opatřeném otvorem (52) pro své závěsné spojení s pilířem (500).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
IT98FI000039A ITFI980039A1 (it) | 1998-02-20 | 1998-02-20 | Metodo ed apparecchiatura per unire i lembi di manufatti tessuti a maglia. |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ47499A3 CZ47499A3 (cs) | 1999-09-15 |
CZ298434B6 true CZ298434B6 (cs) | 2007-10-03 |
Family
ID=11352401
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ0047499A CZ298434B6 (cs) | 1998-02-20 | 1999-02-12 | Zpusob lemovacího spojování okraju trubicovitého pleteného výrobku a zarízení k provádení zpusobu |
Country Status (15)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6164091A (cs) |
EP (1) | EP0942086B1 (cs) |
JP (1) | JP3604297B2 (cs) |
KR (1) | KR100364440B1 (cs) |
CN (1) | CN100400731C (cs) |
AT (1) | ATE267283T1 (cs) |
BR (1) | BR9903030B1 (cs) |
CZ (1) | CZ298434B6 (cs) |
DE (1) | DE69917359T2 (cs) |
ES (1) | ES2221344T3 (cs) |
HK (1) | HK1022724A1 (cs) |
IT (1) | ITFI980039A1 (cs) |
PT (1) | PT942086E (cs) |
TR (1) | TR199900319A2 (cs) |
TW (1) | TW430703B (cs) |
Families Citing this family (46)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JP4240683B2 (ja) | 1999-09-29 | 2009-03-18 | ソニー株式会社 | オーディオ処理装置 |
IT1314218B1 (it) * | 1999-11-10 | 2002-12-06 | Colosio Cesare Srl | Procedimento e dispositivo per operare il trasferimento di unmanufatto tubolare, in particolare una calza, dalla macchina che lo |
DE60002150T2 (de) * | 2000-01-18 | 2003-11-27 | Golden Lady S.P.A., Jesi | Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Schlauchstrickwaren und zum Schliessen des Zehenteils |
IT1316678B1 (it) * | 2000-02-28 | 2003-04-24 | Matec Spa | Procedimento ed apparecchiatura per la produzione di manufattitubolari,in particolare calze,chiusi in corrispondenza di |
IT1316679B1 (it) * | 2000-02-28 | 2003-04-24 | Matec Spa | Procedimento per la produzione di manufatti tubolari,in particolarecalze,chiusi in corrispondenza di un'estremita' assiale con macchine |
JP4025512B2 (ja) * | 2000-05-12 | 2007-12-19 | 丸善産業株式会社 | 靴下のつま先縫製方法と装置 |
IT1314899B1 (it) * | 2000-06-27 | 2003-01-16 | Sangiacomo Spa | Dispositivo di sollevamento del manufatto a maglia costruito su unamacchina circolare. |
ITFI20010037A1 (it) * | 2001-03-08 | 2002-09-09 | Metalworking And Finance Group | Metodo e dispositivo per la produzione di manufatti tubolari a magliaed in particolare per la chiusura |
ITFI20010143A1 (it) * | 2001-07-24 | 2003-01-24 | Fabritex Srl | Metodo e dispositivo per manipolare o movimentare le maglie di un manufatto tessile |
DE10150684C1 (de) * | 2001-10-17 | 2003-04-24 | Groz Beckert Kg | Platine für das Spitzenschließen von Strümpfen |
ITMI20021384A1 (it) | 2002-06-24 | 2003-12-22 | Lonati Spa | Macchina circolare per maglieria o calzetteria a doppio cilindro con dispositivo di prelievo e di trasferimento del manufatto a fine lavoraz |
ITFI20020199A1 (it) * | 2002-10-21 | 2004-04-22 | Fabritex Srl | Metodo e apparato per unire i lembi di un manufatto tubolare tessuto a maglia |
ITBS20030020A1 (it) * | 2003-02-27 | 2004-08-28 | Sangiacomo Spa | Metodo e macchina circolare per la costruzione di manufatti di maglia tubolari con l'estremita' chiusa. |
ITMI20042084A1 (it) | 2004-11-02 | 2005-02-02 | Cesare Colosio S P A | Dispositivo di cucitura automatica particolarmente per macchine per calze |
WO2007135697A1 (en) | 2006-05-22 | 2007-11-29 | Orion Srl | Integrated system and relative device for closing the stocking on circular machines for the production of semi-finished tubular knitting |
ITFI20070289A1 (it) * | 2007-12-21 | 2009-06-22 | Massimo Bianchi | "congegno per la chiusura della punta all'estremita' dei manufatti tubolari di calzetteria" |
ITMI20080398A1 (it) * | 2008-03-10 | 2009-09-11 | Lonati Spa | Dispositivo prelevatore per operare il prelievo di un manufatto tubolare a maglia da una macchina circolare per maglieria, calzetteria o simile e il suo trasferimento ad un'unita' atta ad eseguire ulteriori operazioni sul manufatto. |
ITMI20080397A1 (it) * | 2008-03-10 | 2009-09-11 | Lonati Spa | Procedimento ed apparecchiatura per eseguire la chiusura di un manufatto tubolare a maglia in corrispondenza di una sua estremita' assiale, al termine del suo ciclo di produzione su una macchina circolare per maglieria, calzetteria o simile. |
ITMI20080399A1 (it) * | 2008-03-10 | 2009-09-11 | Lonati Spa | Dispositivo rovesciatore di manufatti tubolari a maglia, particolarmente per stazioni di cucitura o di rimagliatura per la chiusura automatizzata dei manufatti tubolari in corrispondenza di una loro estremita' assiale. |
IT1392646B1 (it) * | 2009-01-30 | 2012-03-16 | N T A S R L | Dispositivo di prelievo di una calza da un macchinario cilindrico per la produzione di manufatti tubolari con estremita cucita |
US7882711B2 (en) * | 2009-06-19 | 2011-02-08 | Massimo Bianchi | Device for closing the toe at the end of tubular hosiery articles |
ITMI20111683A1 (it) * | 2011-09-19 | 2013-03-20 | Lonati Spa | Procedimento per la preparazione di un manufatto tubolare del tipo calza o simile al prelievo automatizzato al termine della sua formazione su una macchina circolare a doppio cilindro con almeno una alimentazione o caduta e macchina circolare a doppi |
ITMI20111686A1 (it) * | 2011-09-19 | 2013-03-20 | Lonati Spa | Macchina circolare per maglieria o per calzetteria a doppio cilindro con dispositivo di tiraggio del manufatto a maglia. |
US8443633B1 (en) * | 2012-09-05 | 2013-05-21 | Da Kong Enterprise Co., Ltd. | Apparatus and method for transferring loops from the knitting machine needle |
ITMI20130050A1 (it) * | 2013-01-16 | 2014-07-17 | Lonati Spa | Procedimento per attuare la chiusura automatizzata di un'estremita' assiale di un manufatto tubolare e il suo scarico in assetto a rovescio ed apparecchiatura per la sua esecuzione. |
ITMI20130296A1 (it) * | 2013-02-28 | 2014-08-29 | Lonati Spa | Procedimento per attuare la chiusura automatizzata di un'estremita' assiale di un manufatto tubolare e il suo scarico in assetto a rovescio ed apparecchiatura per la sua esecuzione. |
CN103205852B (zh) * | 2013-03-23 | 2014-06-04 | 宁波慈星股份有限公司 | 取领装置 |
ITFI20130081A1 (it) * | 2013-04-12 | 2014-10-13 | Gianni Conti | "metodo e macchina per la tessitura di manufatti tubolari a maglia" |
CN103215742B (zh) * | 2013-04-26 | 2014-06-04 | 宁波慈星股份有限公司 | 刮布运动装置 |
CN103266414B (zh) * | 2013-05-13 | 2014-06-18 | 宁波慈星股份有限公司 | 一种使横编织机所织的单层衣领与衣身相接的装置 |
CN103233320B (zh) * | 2013-05-13 | 2014-06-04 | 宁波慈星股份有限公司 | 一种使横编织机所织的单层衣领与衣身相接的方法 |
CN103215746B (zh) * | 2013-05-17 | 2014-05-14 | 宁波慈星股份有限公司 | 一种能对针耙上的线圈直接进行缝合的装置 |
TWI539050B (zh) * | 2013-11-15 | 2016-06-21 | Da Kong Entpr Co Ltd | Sewing sock machine needle plate |
TWI509121B (zh) * | 2013-11-15 | 2015-11-21 | Da Kong Entpr Co Ltd | Socks sewing device |
UA119806C2 (uk) * | 2015-01-28 | 2019-08-12 | Лонаті С.П.А. | Спосіб одержання трубчастих напівфабрикатів, які мають бути закриті зшиванням на осьовому кінці, для виготовлення шкарпеток і трубчастий напівфабрикат, одержаний за цим способом |
ITUB20155479A1 (it) * | 2015-11-11 | 2017-05-11 | Lonati Spa | Procedimento per la preparazione di un manufatto tubolare del tipo calza o simile al prelievo automatizzato al termine della sua formazione su una macchina circolare a doppio cilindro con almeno una alimentazione o caduta e macchina circolare a doppio cilindro per la sua esecuzione. |
CN105887320B (zh) * | 2015-12-07 | 2018-01-16 | 浙江海润精工机械有限公司 | 一体式袜机 |
CN105887317B (zh) * | 2015-12-07 | 2018-05-04 | 浙江海润精工机械有限公司 | 一种织袜缝合方法 |
CN105483922A (zh) * | 2016-02-26 | 2016-04-13 | 福建祥锦实业有限公司 | 一种双针筒圆编机 |
IT201600072994A1 (it) | 2016-07-13 | 2018-01-13 | Lonati Spa | Dispositivo prelevatore per operare il prelievo di un manufatto tubolare a maglia da una macchina circolare per maglieria, calzetteria o simile e il suo trasferimento ad un’unita’ atta ad eseguire ulteriori operazioni sul manufatto. |
CN107099922B (zh) * | 2017-06-27 | 2022-08-26 | 绍兴汉翔精密机械制造有限公司 | 一种袜机内置式全自动缝头翻转装置 |
TWI726304B (zh) | 2018-08-20 | 2021-05-01 | 大康織機股份有限公司 | 從針織機的織針轉移線圈以及縫紉之機制 |
IT201900005838A1 (it) | 2019-04-16 | 2020-10-16 | Lonati Spa | Dispositivo prelevatore per operare il prelievo di un manufatto tubolare a maglia da una macchina circolare per maglieria, calzetteria o simile e il suo trasferimento ad un'unità atta ad eseguire ulteriori operazioni sul manufatto. |
IT201900023433A1 (it) | 2019-12-10 | 2021-06-10 | Lonati Spa | Dispositivo prelevatore per operare il prelievo di un manufatto tubolare a maglia da una macchina circolare per maglieria, calzetteria o simile |
IT201900023577A1 (it) * | 2019-12-11 | 2021-06-11 | Lonati Spa | Dispositivo prelevatore per operare il prelievo di un manufatto tubolare a maglia da una macchina circolare per maglieria, calzetteria o simile. |
CN114667373B (zh) | 2020-03-24 | 2024-07-02 | 罗纳地股份公司 | 用于制造管状物品的圆形袜类针织机 |
Citations (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP0592376A1 (fr) * | 1992-10-09 | 1994-04-13 | FABRIC & MANUFACTURING PRINCIPLES, INC. | Procédé et dispositif pour réaliser l'union de deux bords d'un produit manufacturé tubulaire tricoté au terme de sa formation |
EP0635593A1 (fr) * | 1993-07-12 | 1995-01-25 | FABRITEX S.r.l | Procédé et dispositif pour réaliser l'union de deux bords d'un produit manufacturé tubulaire tricoté au terme de sa fabrication |
WO1997020089A1 (en) * | 1995-11-28 | 1997-06-05 | Golden Lady S.P.A. | Device for closing one end of a tubular knitted article on the same circular machine that produced it |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US5551260A (en) * | 1993-07-29 | 1996-09-03 | Fabritex, S.R.L. | Method for joining two edges of a knitted tubular article upon completion thereof |
ATE169353T1 (de) * | 1994-04-26 | 1998-08-15 | Sangiacomo Spa | Vorrichtung zur verarbeitung von gestrickten produkten, welche an strumpfrundstrickmaschinen hergestellt sind |
IT1269117B (it) * | 1994-06-16 | 1997-03-21 | Golden Lady Spa | Dispositivo per la automatica formazione iniziale di una punta chiusa in un manufatto tubolare a maglia su macchine da maglieria circolari |
IT1277395B1 (it) * | 1995-07-28 | 1997-11-10 | Matec Srl | Procedimento per la produzione di calze o simili a punta chiusa con una macchina circolare monocilindrica |
IT1281598B1 (it) * | 1996-01-08 | 1998-02-20 | Matec Srl | Macchina circolare monocilindrica per maglieria calzetteria o simile ad elevata versatilita' di impiego |
-
1998
- 1998-02-20 IT IT98FI000039A patent/ITFI980039A1/it unknown
-
1999
- 1999-02-12 CZ CZ0047499A patent/CZ298434B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1999-02-12 CN CNB991021371A patent/CN100400731C/zh not_active Expired - Lifetime
- 1999-02-15 PT PT99830078T patent/PT942086E/pt unknown
- 1999-02-15 AT AT99830078T patent/ATE267283T1/de not_active IP Right Cessation
- 1999-02-15 EP EP99830078A patent/EP0942086B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1999-02-15 DE DE69917359T patent/DE69917359T2/de not_active Expired - Fee Related
- 1999-02-15 TR TR1999/00319A patent/TR199900319A2/xx unknown
- 1999-02-15 ES ES99830078T patent/ES2221344T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1999-02-19 JP JP04175699A patent/JP3604297B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1999-02-19 US US09/253,403 patent/US6164091A/en not_active Expired - Lifetime
- 1999-02-20 TW TW088102466A patent/TW430703B/zh not_active IP Right Cessation
- 1999-02-20 KR KR10-1999-0005659A patent/KR100364440B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1999-02-22 BR BRPI9903030-6A patent/BR9903030B1/pt not_active IP Right Cessation
-
2000
- 2000-03-20 HK HK00101664.3A patent/HK1022724A1/xx not_active IP Right Cessation
Patent Citations (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP0592376A1 (fr) * | 1992-10-09 | 1994-04-13 | FABRIC & MANUFACTURING PRINCIPLES, INC. | Procédé et dispositif pour réaliser l'union de deux bords d'un produit manufacturé tubulaire tricoté au terme de sa formation |
EP0635593A1 (fr) * | 1993-07-12 | 1995-01-25 | FABRITEX S.r.l | Procédé et dispositif pour réaliser l'union de deux bords d'un produit manufacturé tubulaire tricoté au terme de sa fabrication |
WO1997020089A1 (en) * | 1995-11-28 | 1997-06-05 | Golden Lady S.P.A. | Device for closing one end of a tubular knitted article on the same circular machine that produced it |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
HK1022724A1 (en) | 2000-08-18 |
PT942086E (pt) | 2004-10-29 |
DE69917359D1 (de) | 2004-06-24 |
US6164091A (en) | 2000-12-26 |
KR100364440B1 (ko) | 2003-01-15 |
EP0942086A2 (en) | 1999-09-15 |
TR199900319A3 (tr) | 1999-10-21 |
CN100400731C (zh) | 2008-07-09 |
EP0942086B1 (en) | 2004-05-19 |
TW430703B (en) | 2001-04-21 |
EP0942086A3 (en) | 2000-07-12 |
BR9903030B1 (pt) | 2008-11-18 |
BR9903030A (pt) | 2001-03-20 |
ATE267283T1 (de) | 2004-06-15 |
CZ47499A3 (cs) | 1999-09-15 |
TR199900319A2 (xx) | 1999-10-21 |
KR19990072790A (ko) | 1999-09-27 |
DE69917359T2 (de) | 2005-06-16 |
ITFI980039A1 (it) | 1999-08-20 |
ES2221344T3 (es) | 2004-12-16 |
JP3604297B2 (ja) | 2004-12-22 |
JPH11276747A (ja) | 1999-10-12 |
CN1233673A (zh) | 1999-11-03 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ298434B6 (cs) | Zpusob lemovacího spojování okraju trubicovitého pleteného výrobku a zarízení k provádení zpusobu | |
EP0679746B1 (en) | Device for handling knitted products manufactured on circular stocking knitting machines | |
EP3365483B1 (en) | Device and method for picking up tubular knitted articles from circular knitting machines | |
CN110359184B (zh) | 用于管状织物的翻转装置和翻转方法 | |
CN114008258B (zh) | 翻转装置、含其的圆形针织机及翻转管状针织物品的方法 | |
SK281557B6 (sk) | Spôsob spájania dvoch okrajov pleteného výrobku a zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu | |
JP2002519534A (ja) | ミシンにおいて管状物品のつま先を閉じる方法及び装置 | |
EP1417365B1 (en) | Method and apparatus for moving the stitches of a knitted tubular article to an operating station | |
CN108474150B (zh) | 用于将针织管状物品从里往外翻转的翻转设备 | |
US7640880B2 (en) | Automatic sewing device for hosiery knitting machines | |
EP1118700B1 (en) | Method and device for producing tubular knitted articles and for closing their toes | |
ITPI20070091A1 (it) | Sistema per la chiusura della calza su macchine circolari per produzione di calzini tubolari in maglia alla fine del calzino con un equipaggiamento mobile circolare | |
RU2168574C2 (ru) | Способ сшивания краев трубчатого вязаного изделия, устройство для сшивания краев трубчатого вязаного изделия | |
CZ20023028A3 (en) | Device for closing toes in knitting machine | |
IT201900005636A1 (it) | Metodo ed apparecchiatura per la produzione di manufatti tubolari a maglia a punta chiusa | |
CZ200169A3 (cs) | Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji a zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku | |
CZ20023812A3 (cs) | Způsob výroby hadicovitého úpletuŹ jako je ponožka apod@Ź který je uzavřený na jednom konci a zařízení k provádění tohoto způsobu |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic | ||
MK4A | Patent expired |
Effective date: 20190212 |