CZ200169A3 - Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji a zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku - Google Patents

Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji a zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku Download PDF

Info

Publication number
CZ200169A3
CZ200169A3 CZ200169A CZ200169A CZ200169A3 CZ 200169 A3 CZ200169 A3 CZ 200169A3 CZ 200169 A CZ200169 A CZ 200169A CZ 200169 A CZ200169 A CZ 200169A CZ 200169 A3 CZ200169 A3 CZ 200169A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tubular
article
needle cylinder
knitting
tip
Prior art date
Application number
CZ200169A
Other languages
English (en)
Inventor
Paolo Conti
Original Assignee
Metalworking And Finance Group
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Metalworking And Finance Group filed Critical Metalworking And Finance Group
Priority to CZ200169A priority Critical patent/CZ200169A3/cs
Publication of CZ200169A3 publication Critical patent/CZ200169A3/cs

Links

Landscapes

  • Knitting Machines (AREA)

Abstract

Při výrobě hadicového úpletového výrobku (M) na okrouhlém pletacím stroji plete jehelní válec (1) uvedený hadicový úpletový výrobek (M) začínaje počátečním okrajem a pletení končí na koncové špičce. Na konci pletení uvedeného hadicového úpletového výrobku se hadicový úpletový výrobek částečně uvolňuje od jehel (5), do nichž zabírají přesouvací členy (21, 23), a poté se uvolňuje zcela z jehel a přesouvá se k prostředkům (19) pro uzavírání uvedeného druhého konce. Hadicový úpletový výrobek (M) se obrací vnitřní stranou směrem ven po jeho uvolnění od jehel (5) jehelního válce (1), potom se špička hadicového úpletového výrobku (M) přesouvá pod jehelní válec (1) a špička se uzavírá. Dále je definováno i zařízení pro uzavírání špičky výrobku.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká způsobu výroby hadicového úpletového výrobku s uzavřeným koncem, jako ponožky, punčochy, hadicové části při výrobě punčochových kalhot, apod. Konkrétněji se vynález týká způsobu výše uvedeného typu, při kterém je hadicový úpletový výrobek vyráběn na okrouhlém pletacím stroji pomocí okrouhlého lůžka nebo jehelního válce, a při kterém je konec uzavírán na stejném stroji, na jakém byl upleten, po pletení tohoto úpletu. Vynález se také týká zařízení pro uzavírání konce hadicového úpletového výrobku přímo na stroj i, j ímž byl úplet upleten.
Dosavadní stav techniky
Při výrobě hadicových úpletových výrobků, jako punčoch, ponožek, hadicovítých částí pro punčochové kalhoty apod., jsou hadicové úpletové výrobky normálně pleteny počínaje počátečním koncem a pletení končí na koncovém konci na jehelním válci. Hadicový úplet, vyrobený tímto způsobem, má dva otevřené konce, jeden z nichž musí být potom uzavírán sešíváním nebo nějakým jiným vhodným způsobem. Úpletový výrobek s jeho otevřenými konci je normálně uvolňovován z jehelního lůžka nebo válce pletacího stroje, a přesouvá se k sešívacímu stroji, kde musí být úplet správně polohován, někdy s částečným manuálním zásahem, a uzavíraný konec potom musí být přisouván do sešívacího stroje. Jestliže však úplet není souměrný, jak k tomu často dochází, ale má například patu, musí být správně orientován před tím, než se na něm vytváří
-2······ · · · ·· ··· ···· · · ····· ·· · · · ·· ··· ·· ··· ·· ··· šev, aby byl šev správně orientován vůči patě. To s sebou nese potřebu vnesení velké práce, a proto vysoké náklady.
Tento proces je velmi časově náročný a nákladný vzhledem k tomu, že jednak potřebuje strojní vybavení pro polohování a sešívání výrobků, které byly vyrobeny na samostatném pletacím stroji.
Pro vyloučení těchto problémů byl navržen způsob a zařízení (viz spis EP-A-0 592 376) pro uzavírání konce, t.j. špičky, hadicového úpletu přímo na okrouhlém jehelním lůžku nebo válci pletacího stroje. V tomto známém způsobu je hadicový úplet pleten začínaje počátečním okrajem opatřeným pružným lemem, přičemž se pokračuje v pletení až k okrajům, které jsou jsou správně spojovány pro vytváření uzavřené špičky úpletu. Tento známý způsob je velmi složitý a vyžaduje pletací stroj, opatřený speciálně tvarovanými úpletotvornými členy, což také znesnadňuje ovládání. Kromě toho je šev je vytvářen na vnější straně úpletu místo na vnitřní straně, kde by byl více žádoucí a kde se obvykle vytváří v systémech, v nichž se sešívání provádí mimo pletací stroj.
Byly také navrženy způsoby a zařízení, v nichž se špička úpletu uzavírá v počítečním kroku pletacího procesu, který proto začíná uzavřeným koncem a končí na otevřeném konci, obsahujícím pružný lem. Způsoby a zařízení tohoto druhu jsou popisovány například ve spisech WO A 95/31595, WO A 95/34702 a WO A 97/04153.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit způsob vytváření hadicové• · · ·
-3»9 ··· ·· · · · ho úpletového výrobku, při němž by se vytvořil hadicový úpletový výrobek s dolním koncem uzavřeným bez potřeby ručního zásahu pro jeho orientování. Dalším cílem vynálezu je vytvořit způsob typu popsaného výše, způsobilý uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku velmi jednoduchým sešívacxm systémem, při kterém by mohl být vytvářen šev na vnitřní straně úpletu. Vynález si si také klade v jeho přednostním provedení za úkol vytvořit způsob uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku přímo na pletacím stroji, na němž byl výrobek upleten.
Pokud jde o zařízení, klade se vynález za úkol vytvořit velmi jednoduché zařízení, s omezeným počtem speciálních úpletotvorných prvků, způsobilé uzavírání špičky hadicového úpletu bez obtíží s orientováním úpletu. Dále si vynález klade za úkol vytvořit v přednostním provedení zařízení způsobilé uzavírání špičky úpletu jako konečný krok ve způsobu pletení, a to bez potřeby přenášení hadicového úpletu z pletacího stroje na sešívací stroje.
Těchto a dalších cílů a výhod, které budou zřejmé odborníkům v oboru po přečtení následujícího textu, je dosaženo způsobem výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji, při kterém jehelní válec plete uvedený hadicový úpletový výrobek začínaje počátečním okrajem a pletení končí na koncové špičce, přičemž způsob se vyznačuje tím, že na konci pletení uvedeného hadicového úpletového výrobku se hadicový úpletový výrobek částečně uvolňuje od jehel, do nichž zabírají přesouvací členy, a po té uvolňuje zcela z jehel a přesouvá se k prostředkům pro uzavírání špičky.
-4Tímto způsobem se předmět, který se zachytí přesouváčími členy před tím, než je zcela uvolněn z jehel, dostává na prostředek pro uzavírání špičky ve správně orientované poloze bez potřeby manuálního zásahu.
V jednom zvlášt výhodném provedení vynálezu se obrací úpletový výrobek vnitřní stranou směrem ven po jeho uvolnění od jehel uvedeného jehelního válce, špička úpletového výrobku se přesouvá pod jehelní válec, špička se uzavírá, a uvedený hadicový úpletový výrobek se obrací opět lícní stranou směrem ven.
K sešívání nebo uzavírání špičky může docházet ve stroji vně okrouhlého stroje nebo uvnitř samotného okrouhlého pletacího stroje, kde mohou mýt umístěny sešívací prostředky, například malý šicí stroj.
Aby se úpletový výrobek obracel vnitřní stranou směrem ven jednoduchým a účinným způsobem, a po té se špička uzavírala švem, který bude po ukončení výrobního procesu ležet na vnitřní straně hadicového úpletu místo na vnější straně, využívá zvlášř výhodné provedení vynálezu trubicovitý prvek souosý s jehelním válcem a vybíhající dolů od horního okrajedo úrovně dolního okraje jehelního válce nebo poněkud pod jehelní válec. Během pletacího procesu hadicový úplet roste směrem dolů uvnitř trubicovitého prvku. Na konci pletacího procesu, když je hadicový úplet stále částečně zachycený na jehlách válce, se přesouvací členy pohybují souose vzhledem k trubocvitému prvku a na jeho vnější stra-5ně, takže se vyvolává vystupování úpletového výrobku z uvedeného trubicovítého prvku a je obrácen naruby vnitřní stranou směrem ven, když přechází přes horní okraj uvedeného trubicovítého prvku.
Na konci přesouvacího procesu je proto hadicový úplet nyní vnitřní stranou obrácen směrem ven, a je stále zachycený na dolní části trubicovitého prvku, přičemž jeho konec, který má být uzavírán, je volně pod dolním okrajem trubicovitého prvku, kde je uložen uzavírací prostředek, například šicí (sešívací) stroj typu, jaký je sám o sobě znám.
Jakmile byla špička uzavřena, úplet musí být obrácen vnitřní stranou směrem ven podruhé, čímž dojde k jeho obrácení lícní stranou ven, t.j. musí být obrácen do polohy, v níž byl původně pleten jehelním válcem. Pro tento účel mohou být použity opět stejné přesouvací členy.
V obzvláště výhodném provedení, po té co špičkový konec úpletového výrobku byl uzavřen, se jeden z přesouvacích členů pohybuje až je přibližně souosý s trubicovitým prvkem a pod ním, a po té se roztahuje tak, že vstupuje dovnitř trubicovitého prvku a unáší s sebou hadicový úplet, jehož uzavřený konec tlačí před sebou. Výsledkem toho je, že se hadicový úplet opět obrací vnitřní stranou směrem ven okolo dolního okraje trubicovitého prvku. Z tohoto prvku může být úplet, který je nyní obrácen lícní stranou směrem ven, vytažen pneumatickými prostředky typu, který je sám o sobě známý.
Zařízení podle vynálezu obsahuje okrouhlé jehelní • · · · • · ·
-6lůžko, t.j. jehelní válec, pro pletení úpletového výrobku, a vyznačuje se tím, že obsahuje přesouvací členy, způsobilé zabírání do hadicového úpletového výrobku na konci pletacího procesu, a před tím, než je úplet zcela uvolněn z jehel uvedeného jehelního válce. Přesouvací členy přenášejí konec úpletu, který se má uzavírat, k uzavíracím prostředkům, s výhodou uloženým pod jehelním válcem nebo vně okrouhlého stroje.
Jedno možné a zvlášť výhodné provedení zařízení podle vynálezu používá trubicovitý prvek souosý s jehelním válcem, a vybíhající dolů od horního okraje pod jehelní válec. Trubicovitý prvek má menší průměr než jehelní válec, a přesouvací členy jsou pohyblivé na vnější straně trubicovítého prvku, rovnoběžně s jeho osou, pro zabírání do hadicového úpletového výrobku u jeho konce, který se má uzavírat, a přenášejí ho směrem dolů, což vyvolává jeho obracení vnitřní stranou směrem ven, když přechází přes horní okraj trubicoví tého prvku.
Přenášecí členy s výhodou obsahují perfporovací prostředky, které zachycují hadicový úpletový výrobek tím, že vnikají do pleteniny, tvořící úplet, u okrajů úpletu, které jsou vhodné pro uchopování. Jelikož se tyto okraje úpletu během uzavírání úpletu odstřihnou a vyhodí, nepoškozuje to konečný úpletový výrobek.
Přesouvací členy mohou být v počtu dvou a leží v diametrálně opačných polohách vzhledem k ose trubicovitého prvku.
• · · ·
-7Ve zvlášů jednoduchém a výhodném provedení jsou přesouvací členy opatřeny teleskopickým prodlužovacím systémem, například pneumatickými nebo hydraulickými prostředky pro roztahování trubicovité konstrukce. To nebrání použití různých prostředků, jako jsou běžce, pojybující se podél vodítek uspořádaných rovnoběžně s osou trubicovitého prvku.
Přesouvací členy mohou být také s výhodou způsobilé vykonávat pohyb kolmý k pohybu pro uchopování a přesouvání hadicového úpletového výrobku, takže nejméně jeden z přesouvacích členů může být také použit pro obracení hadicového úpletu vnitřní stranou směrem ven podruhé (takže je nakonec lícní stranou směrem ven). K tomuto účelu je výhodné, jestliže může být nejméně jedním z přesouvacích členů střídavě pohybováno střídavě ven nebo dovnitř trubicovitého prvku, vybíhajícího směrem dolů pod jehelní válec. Druhé obracení hadicového úpletu vnitřní stranou směrem ven (t.j. lícní stranou ven) se provádí uvedením přesouvacího členu do přibližně souosé polohy s trubicovitým prvkem a po té roztahováním přesouvacího členu axiálně dovnitř trubicovitého prvku, který s sebou nese uzavřený konec tvořící špičku hadicového úpletového výrobku, který je tímto prostředkem obracen vnitřní stranou směrem ven, když přechází přes dolní okraj trubicovitého prvku. To však nevylučuje volbu možnosti použití samostatných členů pro druhé obracení hadicového úpletového výrobku vnitřní stranou směrem ven, například přídavný běžec, umístěný v mezilehlé poloze mezi přesouvacími členy. I když toto je méně výhodné pokud jde o výrobu a snižování pracnosti, je také možné, aby byl hadicový úpletový výrobek obrácen lícní stranou směrem ven z pletacího stroje.
-8Další výhodné znaky a provedení způsobu a zařízení podle vynálezu jsou uvedeny v závislých patentových nárocích.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení, neomezujících jeho rozsah, s odvoláním na připojené výkresy, ve kterých znázorňuje obr.l schematický pohled zepředu na stroj podle vynálezu, obr.2 boční pohled ve směru vyznačeném II-II na obr.l, obr.3 zvětšený pohled na hadicový úpletový výrobek a přesouvací členy, když uchopují úpletový výrobek před tím, než je zcela uvolněn jehelním válcem, a to v pohledu zepředu, podobném pohledu z obr.l, obr.4 řez rovinou IV-IV, vyznačenou na obr.3, obr.5 řez rovinou V-V, vyznačenou na obr.3, obr.5 půdorysný pohled ve směru V-V, vyznačeném na obr.3, obr.6 pohled podobný pohledu z obr.3 v následujícím kroku způsobu, obr.7 řez rovinou VII-VII, vyznačenou na obr.6, obr.8 řez rovinou VIII-VIII, vyznačený na obr.6, obr.9 schematické znázornění kroku, následující po kroku znázorněném na obr.6, obr.10 řez rovinou X-X, vyznačenou na obr.9, obr.11 až 16 pohledy zepředu na po sobě následující polohy, které zaujímají úpletový výrobek, přesouvací členy a šicí stroj (sešívací zařízení) během uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku, obr.17 a 18 detail uchopovacího systému přesouvacích členů ve dvou odlišných polohách, obr.19 pohled zepředu na odlišné provedení uchopovacích systémů a přesouvacích členů, obr.20 boční pohled na odlišné provedení uchopovacích systémů a přesouvacích členů, obr.21 schéma švu, šitého podél okrajů špičky hadicového úpletu, obr.22 až 28 odlišné provedení trubicovitého prvku v různých podmínkách během pletacího cyklu, přičemž • · · ·
-9• · • · · · • ι • < ··· obr.2 2 obr.24, obr.23, znázorňuje řez rovinou XXII-XXII obr.23 řez rovinou XXIII-XXIII, vyznačenou na vyznačenou na a obr.29 řez rovinou XXIX-XXIX z obr.23, a obr.30 půdorysný pohled ve směru vyznačeném XXX-XXX na obr.23.
Příklady provedení vynálezu
Obr.1 a 2 znázorňují celkové pohledy na okrouhlý pletací stroj, vytvořený se zařízením podle vynálezu. Na obrázcích je znázorněn válec 1 pro jehly, obsahující jehelní válec 3, t.j. okrouhlé jehelní lůžko. Válec je rotačního typu. Další obrázky ukazují jehly 5 jehelního válce 2· Válec 1, jehelní válec 3 a neznázorněné úpletotvorné členy pro ovládání jehel jsou typu, jaký je sám o sobě znám a nebudou zde proto podrobněji popisovány.
Pod okrouhlým lůžkem 3 jehel 5 je trubicovítý prvek 7, který je v podstatě souosý s válcem las okrouhlým lůžkem 3. Trubicovítý prvek 7 má horní okraj 7A a dolní okraj 7B. Jak horní okraj 7A, tak i dolní okraj 7B jsou hrdlovitě rozšířeny a jsou zaobleny z důvodů, které, které budou popsány dále.
K dolnímu konci trubicovítého prvku 7 je připojen sací pouzdrovitý nástavec 9, který pneumaticky odtahuje hadicové úplety, když se tvoří na okrouhlém lůžku 3. Pouzdrovitý nástavec 9 je svisle pohyblivý, jak je znázorněno dvojitou šipkou f9 (obr.1 a 2) a je pro tento účel připojený ke dvojici ovladačů 11 válce a pístu. Pouzdrovitý nástavec má otevírá telnou část 10, otvíranou ovladačem 12 s válcem a pístem.
······ ·· · ♦· © · © «··· ©·· • · ··· ·· « · · • · ·©·· · · ·
-10- ·· .............
Trubicovitý prvek 7 je podporován třemi dvojicemi kladek 13A, 13B, uspořádanými v úhlových odstupech 120°, jak je zejména patrné na obr.5 a 8. Kladky 13A a 13B jsou rozmístěny v úhlových intervalech 120°, jak je patrné zejména na obr.5 a 8. Kladky 13A. 13B každé dvojice jsou uloženy v blízkosti odpovídajícího horního hrdlovitě rozšířeného okraje 7A a dolního hrdlovitě rozšířeného okraje 7B.
Okolo trubicovitého prvku 7 jsou kromě toho tři tlačné členy 15. Ty jsou umístěny také ve vzájemných odstupech 120° a leží mezi dvojicemi kladek 13A, 13B. Každý tlačný člen 15 je ovládán jeho vlastním ovladačem 17 tak, aby byl způsobilý se pohybovat směrem k vnějšímu povrchu trubicovitého prvku 7 a od něj. Tlačné členy 15 jsou tímto způsobem schopné znehybňovat trubicovitý prvek 7 tlakem a slouží tak jako pomocný podpůrný prostředek ve spojení s dvojicemi kladek 13A, 13B, nebo se pohybovat zpět od něj, aby ponechaly jeho vnější povrch volný. Toto uspořádání umožňuje, že hadicový úplet, vytvářený lůžkem 3, je obracen vnitřní stranou směrem ven a je přesouván k sešívacímu stroji, jak bude vysvětleno níže. Tlačné členy 15 mohou být také vypuštěny.
Pod trubicovítým prvkem 7 je sešívací stroj 19, který je typu, jaký je sám o sobě znám a je používán pro uzavírání špiček hadicových úpletů jejich sešíváním. Sešívací stroj může být typu normálně používaného ve strojích na sešívání špiček úpletů, obvykle vystupujících z pletacích strojů. Jak bylo vysvětleno výše, jsou ve stavu techniky tyto sešívací stroje umístěné ve strojích fyzicky oddělené od okrouhlých pletacích strojů, na nichž jsou úplety vytvářeny.
• · · — 11— ·* ··· ·· ·«·· • · » • · · · ·
Přesouvací členy 21, 23 vybíhají směrem dolů vně trubicovitého prvku 7. Sestávají z roztahovatelných trubicovitých prvků, opatřených na jejich horních koncích uchopovacími prostředky ve formě háčků, jehel apod., které jsou podrobně znázorněny na obr.17 a 18. Každému přesouvacímu členu 21, 23 je přiřazen háček 25 s uzavíracím členem sestávajícím z běžce 27, tlačeného do uzavřené polohy pružným členem 29. Na obr.17 je háčkový člen znázorněný v otevřené poloze, s běžcem 27 dole a pružným členem 29 stlačeným, zatímco obr.18 znázorňuje běžec 27 uzavřený, dosedající proti nakloněné ploše 25A na háčku 25 a pružný člen 29 je uvolněný roztažením.
Obr.19 a 20 znázorňují obměněné provedení přesouvacích členů, v němž je háček 25 nahrazen jazýčkovou jehlou 25X, osazenou na horním konci teleskopicky roztažitelného systému. Okolo jehly 25X je vytahovací člen 26, ovládaný ovladači 28 s válcem a pístem. Vytahovací člen je zdvíhán, jak je znázorněno šipkou f26, když je přesouvací člen použit pro obracení hadicového úpletu vnitřní stranou ven po druhé, jakmile se špička sešívá.
Teleskopické prodlužování trubicové soustavy přesouvací ch členů 21, 23 je vyvoláváno čerpáním tekutiny pod tlakem do dutin trubicovítých prvků spojkami 31 (viz zejména obr.4 a 7). Tekutina, čerpaná pod tlakem do teleskopických trubicovitých prvků vyvolává prodlužování směrem vzhůru, a zatahování se provádí prostřednictvím ohebné šňůry 33, která může být navíjena na odpovídající cívku 37 (viz zejména obr.3 a 6).
-12000000 0« · 00 000 00 00 000 0 0 000 000 00
000 00 000 00 000
Přesouvací členy jsou neseny vozíkem 39, který se pohybuje na vodicích tyčích 41, upevněných ke konstrukci stroje (viz zejména obr.l). Přesouvací členy 21 a 23 jsou kloubově připojeny k vozíku 39 a jsou ovládány ovladačem 43. s válcem a pístem tak, že se mohou otáčet okolo vodorovných os, které se v podstatě shodují s osami cívek 37 pro navíjení šňůry 33 , a to z důvodů, které budou vysvětleny později. Prostřednictvím vodítek 41 je možné pohybovat přesouvacími členy 21 a 23 vzhledem k ose trubicovitého prvku 7 pro vykonávání jejich funkcí, které budou popsány s odvoláním na obr.3 až 16.
Výše popsané zařízení pracuje následovně. Obr.3 znázorňuje konečný krok při pletení hadicového úpletu M jehlami 5 okrouhlého lůžka 2· Pletení úpletu začíná na konci Ml, který je například v případě ponožky opatřen pružným lemem. Pletení se provádí otáčením okrouhlého lůžka 2 jehel 5 a končí pletením konce M2, který musí být uzavírán pro vytvoření špičky úpletu. Během pletení hadicového úpletu mohou být tvořeny tvarované části, odpovídající patě úpletu, nebo jiné speciální části, jako při normální pletací technologii.
V poloze znázorněné na obr.3,4 a 5 byl hadicový úplet dokončen a je téměř úplně uvolněn z jehel 5 okrouhlého lůžka 3. Pouze některé z jehel, například deset nebo dvacet jehel, zabírá do úpletu M ve dvou diametrálně opačných oblastech, jak je možné vidět zejména v půdorysu z obr.5. V této fázi může být okrouhlé lůžko 2 nehybné, nebo se může ještě pohybovat velmi malou rychlostí. Přesouvací prostředky 21 a 23 byly roztaženy směrem vzhůru pro uvedení háčků 25 do záběru s úpletem části přilehlé ke konci M2 hadicového úpletu M.
-13··«··· ·· * · · • · · ···· · · • ···· · · · · · • · · · · · · · · ·· ··· ·· ··· ·· ···
Háčky 25 vnikly do úpletu a úplet je držen na háčcích uzavřením běžce 27 každého z přesouvacích členů 21 a 23. V poloze znázorněné na obr.3,4 a 5 je úplet proto zachycen na okrouhlém lůžku 3. jehel 5. a také držen přesouvacími prostředky 21 a 23. které potom přesouvají, jak bude vysvětleno, úplet k sešívacími stroji 19.
V poloze znázorněné na obr.1,2 a 3 byl sací pouzdrovitý nástavec 9 odsunut sestupným pohybem ovladačů 11 od trubicovitého prvku 7, pro umožňování přesunu hadicového úpletu M k sešívacímu stroji 19. Během pletací fáze před tímto krokem však byl pouzdrovítý nástavec 9 připojen k dolnímu okraji 7B trubicovitého prvku 7 pro vyvíjení malého podtlaku uvnitř trubicovitého prvku 2, čehož účelem je natahování úpletu M v jeho nitru postupně s tím, jak se plete.
Jakmile háčky 25 a běžce 27 pevně přichytily úplet M k přesouvacím členům 21 a 23 v nejméně dvou bodech, může být úplet úplně oddělen od jehel 5 okrouhlého lůžka 3, které pro tento účel dokončuje svůj vlastní otáčivý pohyb.
Nyní je možné přesouvat úplet M k sešívacímu stroji 19. Začátek tohoto kroku je znázorněn na obr.6,7 a 8. Přesouvací členy 21 a 23 se postupně zatahují navíjením šňůr 33 na cívky 37. To táhne úplet M dolů po vnější stěně trubicovitého prvku 7 následováním háčků 25. Úplet M se tak vytahuje z trubicovitého prvku 7 a obrací se naruby vnitřní stranou ven, když přechází přes hrdlovítě rozšířený a zaoblený okraj 7A trubicovitého prvku 7. Pochod pokračuje, až se dosáhne poloha znázorněná na obr.9 a 10, kdy je úplet obrácen zcela naruby vnitřní stranou ven ve srovnání s polo·· 9999
9 99
9 9 9 9 99 9 9 9
9 999 9 9 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9
999 99 999 99 9 hou, kterou zaujímal během pletení, je nasunut svojí horní částí okolo trubicovitého prvku 7, který obklopuje zevně, zatímco dolní konec M2 (t.j. poslední konec, tvořený okrouhlým lůžkem 3) je nejníže a je stále zachycen mezi přesouvacími členy 21 a 23 a je níže, než dolní okraj 7B trubicovitého prvku 7.
Aby se umožnilo úpletu M se přesouvat zevnitř trubicovitého prvku 2 ven z tohoto prvku, a aby se také umožnilo, že úplet M bude klouzat při celém přesunu směrem dolů podél vnějšího povrchu trubicovitého členu 2 do polohy z obr.9 a 10, jsou přítlačné prostředky 15, které drží trubicovitý prvek v jeho poloze, zatažené ovladači 17 tak, že trubicovitý prvek 2 zůstává zavěšený pouze třemi dvojicemi kladek 13A, 13B. Hadicový úplet tak prochází mezi kladkami 13A, 13B a vnějším povrchem trubicovitého prvku 2 a může se dostat bez překážení do polohy znázorněné na obr.9 a 10.
V tomto bodě je zapotřebí zavádět dolní konec M2 úpletu, který se má sešívat pro vytvoření špičky úpletu, do ústí sešívacího stroje 19 (který byl vypuštěn na obr.3 až 10 pro zjednodušení výkresu).
K tomuto účelu může být zajištěno, aby sešívací stroj 19 vykonával pohyb směrem k ose trubicovitého prvku 2· Pro větší jednoduchost je však dávána přednost tomu, aby alespoň jeden z přesouvacích členů 21, 23 vykonával otáčivý pohyb pro tažení konce M2 hadicovítého úpletu M směrem k ústí sešívacího stroje 19. Pro větší jednoduchost konstrukce, a také pro zajištění dostatečného napínání konce M2, když sešívání začíná, je zařízení upraveno tak, že se oba přesouvací
-15·· ··· · • * · • · ··· • · · • · · ·· ··« · « · · • · ·9 * ♦ ♦ » · * · · · · · • · · · · ·1 členy 21, 23 natáčejí okolo vodorovných os působením ovladače 43 s válcem a pístem. Tento natáčivý pohyb rozevírá přesouvací členy 21, 23 do polohy z obr.11, což má za následek vkládání jednoho okraje konce M2 hadicového úpletu M do ústí sešívacího stroje 19. Ten tak začíná provádět sešívání okrajů dolního konce M2, způsobem který je sám o sobě známým, a odstřihování koncové části úpletu, který je sám o sobě také známý. Jeden typ sešívání, který může být použit pro uzavírání konce M2 hadicového úpletu M, je schematicky znázorněn na obr.21, kde je úplet schematicky znázorněn ve formě dvou okrajů přiložených k sobě, bez jakéhokoli znázornění jednotlivých oček, z nichž sestává.
Činnost sešívacího stroje 19 táhne úplet M do sešívacího stroje, jak je patrné na obr.12 a 13. Na obr.13 byly přesouvací členy 21 a 23 přesunuty zpět do svislé polohy.
Po dokončení uzavírání špičky, vytvořené koncem M2 úpletu, je úplet sešívacím strojem 19 uvolněn, a musí být po druhé obracen zpět naruby, vnitřní stranou směrem ven, t.j. venkovní stranou směrem ven do předchozí polohy.
K tomuto účelu se přesouvací členy 21, 23 přesouvají podél vodítek 41, až je přesouvací člen 23 přibližně souosý s trubicovitým prvkem 7, jak je patrné na obr.14. Následné roztahování přesouvacího členu 23 teleskopickým prodlužováním tlačí úplet M vzhůru do trubicovitého prvku 7, jak je znázorněn na obr.15. Úplet M proto sklouzne z vnějšího povrchu trubicovitého členu 7, a je obracen vnitřní stranou směrem ven, když přechází pod hrdlovitě rozšířený a zaoblený dolní okraj 7B trubicovitého prvku, až dodáhne konečné polo·· «··«
-164 · 4 4 4 · • t4 · · ·· · a · · ·»··· · » * · · © «4 4 4·· ···· · • 4 · 4 · ♦ 4t4
44· ·· ·»· 44 ·*· hy znázorněné na obr.16.
V poloze z obr.16 je úplet M opět v poloze, kterou měl během jeho pletení, a šev vytvářený sešívacím strojem 19 je na vnitřní straně úpletu, který byl před vytvořením švu obrácený vnitřní stranou ven.
Po té, co byla špička úpletu M sešita, a před tím, než úplet začne být vkládán do trubicovitého členu 7 přesouvacím členem 23., je sací pouzdrovitý nástavec 9 zvedán ovladači 11, až je blízko k dolnímu okraji 7B trubicovitého prvku 7, ale v odstupu od něj, takže úplet může stále procházet. Otevíratelná část 10 se otevírá pro umožňování vkládání přesouvacího členu 23.. V této poloze se vytváří uvnitř trubicovitého prvku 7 dostatečný podtlak pro tažení nového hadicového úpletu, který se vytváří, směrem dolů, a pro protahování hadicového úpletu M, jehož špička byla právě uzavřena.
Jak je patrné z obr.16, je v horním konci trubicovitého prvku 7 přítomný druhý úplet Μ', který se zde vytváří, zatímco druhý úplet je sešíván a obracen podruhé vnitřní stranou směrem ven okolo dolního okraje 7B trubicovitého prvku 7. Když je hadicový úplet M, jehož špička byla uzavřena, opět plně uvnitř trubicovitého prvku 7, může být přesouvací člen 23 zatahován, otevíratelná část 10 sacího pouzdrovitého nástavce může být uzavřena a samotný sací pouzdrovitý nástavec 9 může být uveden plně proti dolnímu okraji 7B trubicovitého prvku 7. Jakmile byl přesouvací člen 23 zatažen, úplet M s uzavřenou špičkou je odtahován sáním uvnitř sacího pouzdrovítého nástavce 9. Podtlak, vytvořený uvnitř pouzdro9 9 ·9·
9
-17♦ 9 9999 • *9 • · · 99 • · • · · ·9 ·<· 999
9« 999 vitého nástavce a uvnitř trubicovítého prvku 7, udržuje tah na nový úplet M2, když se tvoří. Stroj je připravený provádět nový cyklus uzavírání špičky, jakmile byl úplet M dokončen.
Obr.22 až 30 znázorňují rozvinuté provedení zařízení podle vynálezu. Odpovídající prvky nesou stejné vztahové značky, jako v předchozích obrázcích.
Podle provedení z obr.22-30 má trubicovítý prvek 7 čtyři perforované plochy, uspořádané souměrně okolo osy trubicovitého prvku. Dvě z těchto perforovaných ploch jsou znázorněny na obr.22 a jsou označeny jako plochy 101 a 103. Každá z ploch 101, 103 je opatřena větším středním otvorem 101A, 103A.
Na vnější straně trubicovitého prvku 7 jsou uspořádány dvě kmitavé sací skříně 105, 107. Každá sací skříň 105, 107 se může otáčet okolo vodorovné osy 105A, 107A, nesené stacionárním rámem 111. Každá sací skříň 105, 107 je opatřena horním vstupním otvorem 105B, 107B, přičemž každá kmitavá sací skříň 105, 107 je opatřena kolíky 113, 115, uspořádanými proti otvorům 101A.
Obě kmitavé sací skříně 105, 107 mohou zaujímat dvě koncové polohy. V první poloze (obr.24, 25) jsou vstupní otvory 105B, 107B drženy v odstupu od vnějšího povrchu trubicoví tého prvku 7, a stejně tak jsou drženy kolíky 113. 115 vzhledem k otvorům 101A. Ve druhé poloze jsou horní vstupní otvory 105B, 107B v dotyku s vnějším povrchem trubicovitého prvku 7 a kolíky 113, 115 jsou vsunuty do otvorů 101A. V té-18·· ···· • · · • · ··· • · · • · · ·· • · • · • · • · ·· • ·· <· · · • · · • · · · • · · ··· ·· to druhé poloze kolíky 113, 115 svisle podporují trubicovitý prvek ]_ a výstupní otvory 105C, 107C jsou ve spojení s vnitřkem trubicovitého prvku 7 prostřednictvím perforovaných ploch 101.
Pod stacionárním rámem 111 jsou uloženy dvě posuvné sací skříně 121, 123 jsou uspořádány pro posouvání sem a tam vůči trubicovítému prvku 7. Obě posuvné sací skříně 121, 123 mají každá vstupní otvor 121B, 123B a dva výstupní otvory 121C, 123C. Vstupní otvory 121B, 123B jsou uspořádány na stejné úrovni jako perforované plochy 103 trubicovitého prvku 7, a proti nim jsou uspořádány dva kolíky 125, 127, které se mohou zasouvat do otvorů 103A.
Obě posuvné sací skříně 123, 125 mohou zaujímat dvě polohy. V první poloze (obr.26, 27) jsou obě kluzné sací skříně 123, 125 jsou v odstupu od trubicovitého prvku 7 a kolíky 125, 127 jsou vytaženy z otvorů 103A. Ve druhé poloze (obr.24, 25) jsou obě posuvné sací skříně 123, 125 v dotyku s vnějším povrchem trubicovitého prvku 7. V této druhé poloze jsou kolíky 125, 127 vsunuty do otvorů 103A a podporují trubicovitý prvek 7, zatímco výstupní otvory 121C. 123C jsou ve spojení s vnitřkem trubicovitého prvku 7 prostřednictvím perforovaných ploch 103.
Sací skříně jsou ve spojení s vakuovacím potrubím prostřednictvím výstupních otvorů 105C, 107C, 121C, 123C.
Zařízení znázorněné na obr.22 až 30 pracuje následovně. Během pletení hadicového úpletu M jsou kmitavé sací skříně 105, 107 a/nebo posuvné sací skříně 121, 123 v dotyku
-19• · · • · ·
s vnějším povrchem trubicovitého prvku 7 pro vytváření určité míry podtlaku v jejich nitru, který nasává úplet během jeho vytváření dovnitř trubicovitého prvku Ί_ a napíná ho.
Jakmile byl úplet M dokončen (obr.22), přesouvací členy 21, 23 zabírají do horních okrajů úpletu M v blízkosti jehel 5 (obr.23, 24). Kmitavé sací skříně 105, 107 jsou vykývnuty od vnějšího povrchu trubicovitého prvku 7, zatímco dolní posuvné sací skříně 121, 123 jsou v záběru s vnějším povrchem trubicovitého prvku 7 a udržují jeho nitro v podmínkách podtlaku. Současně podporují kolíky 125, 127 trubicoví tý prvek 7. Přesouvací členy 21, 23 jsou zatahovány a posouvány směrem dolů, jako v předchozím příkladě, čímž je tak tažen úplet M ven z trubicovitého prvku 7. Úplet je obracen naruby vnitřkem směrem ven, když přechází přes horní okraj 7A trubicovitého prvku 7. Jelikož horní kmitavé sací skříně 105, 107 jsou v odstupu od trubicovitého prvku 7, může hadicový úplet M klouzat podél vnějšího povrchu trubicovitého prvku 7. Jakmile přešel konec Ml hadicového úpletu M přes perforované oblasti 101, jsou kmitavé sací skříně 105, 107 vykyvovány proti vnější ploše trubicovitého prvku 7, a kolíky 113, 115 jsou zasouvány do otvorů 101A za účelem podporování trubicovitého prvku 7.
Odpovídajícím způsobem jsou dolní posuvné sací skříně 121, 123 odsouvány od vnějšího povrchu trubicovitého prvku 7, čímž tak dovolují, aby se hadicový úplet posouval přes perforované plochy 103 při pohybování k neznázorněnému sešívacímu stroji. Úplet M je potom uzavírán pomocí sešívacího stroje, jak bylo popsáno výše.
• · 9·
-20Během této funkce je vnitřek trubicovítého prvku 7 stále udržován v podmínkách lehkého podtlaku, buď prostřednictvím kmitavých sacích skříní 105, 107 nebo prostřednictvím posuvných sacích skříní 121, 123. To umožňuje začátek pletacího cyklu dalšího úpletu M2 ve velmi časném stádiu, jak ukazují obr.27 a 28. Na obr.27 probíhá tvorba nového úpletu, zatímco předchozí úplet M se posouvá dovnitř trubicoví tého prvku 7 pro jeho obracení naruby vnitřkem směrem ven po druhé. Na obr.29 je dokončený úplet M odsáván pryč potrubím 9, zatímco pletení příštího úpletu pokračuje.
Bude zřejmé, že výkresy znázorňují příkladná provedení pouze pro praktickou demonstraci vynálezu, který může být obměňován, pokud jde o jeho tvary a uspořádání, aniž by se však opustil rámec myšlenky, na níž je vynález založen.

Claims (30)

  1. PŮVODNĚ PODANÉ NÁROKY
    PATENTOVÉ
    NÁROKY
    1. Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji, při kterém jehelní válec plete uvedený hadicový úpletový výrobek začínaje počátečním okrajem a pletení končí na koncové špičce, vyznačený tím, že na konci pletení uvedeného hadicového úpletového výrobku se hadicový úpletový výrobek částečně uvolňuje od jehel, do nichž zabírají přesouvací členy, a po té uvolňuje zcela z jehel a přesouvá se k prostředkům pro uzavírání špičky.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že se: obrací úpletový výrobek vnitřní stranou směrem ven po jeho uvolnění od jehel uvedeného jehelního válce, špička úpletového výrobku se přesouvá pod jehelní válec, špička se uzavírá, a uvedený hadicový úpletový výrobek se obrací opět lícní stranou směrem ven.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačený tím, že uvedený úpletový výrobek se vytváří uvedeným jehelním válcem uvnitř trubicovitého prvku souosého s uvedeným jehelním válcem a opatřeného horním okrajem uloženým pod ním, a uvedený úpletový výrobek se obrací vnitřní stranou směrem ven tažením za jeden nebo více okrajů úpletového výrobku přilehlých k uvedé špičce ve směru rovnoběžném s osou uvedeného trubicovitého prvku a na jeho vnější straně, takže se vyvolává vystupování úpletového výrobku z uvedeného trubicovitého prvku, a úpletový výrobek je obracen naruby vnitřní stranou směrem ven, když přechází přes horní okraj uvedeného trubicovitého prvku.
  4. 4. Způsob podle kteréhokoli z nároků 1 až 3, vyznačený tím, že hadicový úpletový výrobek se plete na otáčivém jehelním válci, přičemž když se pletení skončí, otáčivý pohyb jehelního válce se zpomalí nebo zastaví, a hadicový úpletový výrobek je částečně uvolněn z uvedeného jehelního válce, přičemž je na něm držen zachycený malým počtem jehel, držících jeden nebo více jeho okrajů, a hadicový úpletový výrobek je uchopován uvedenými přesouvacími členy na uvedených okrajích, a po úplném uvolnění úpletového výrobku od jehel jehelního válce přesouvací členy obrací úpletový výrobek vnitřní stranou směrem ven jeho tažením směrem dolů.
  5. 5. Způsob podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačený tím, že uvedená špička se uzavírá sešívacím zařízením, uloženým pod uvedeným jehelním válcem.
  6. 6. Způsob podle kteréhokoli z nároků 1 až 5, vyznačený tím, že hadicový úpletový výrobek se po té, co byla špička uzavřena, uvedenými přesouvacími členy obrací lícní stranou směrem ven.
  7. 7. Způsob podle nároku 3 a 6, vyznačený tím, že jeden z uvedených přesouvacích členů je uložen pod uvedeným trubicovitým prvkem a přibližně souose s ním, a hadicový úpletový výrobek se obrací lícní stranou směrem ven jeho posouváním do trubicovitého prvku prostřednictvím uvedeného přesouvacího členu, čímž se obrací úpletový výrobek vnitřní stranou
    -23směrem ven podruhé, okolo dolního okraje uvedeného trubicovitého prvku.
  8. 8. Způsob podle kteréhokoli z nároků 1 až 7, vyznačený tím, že pletení začíná na novém hadicovém úpletovém výrobku na jehelním válci současně s tím, jak se špička uvedeného hadicového úpletového výrobku uzavírá a obrací se vnitřní stranou směrem ven.
  9. 9. Zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku, obsahující jehelní válec pro pletení úpletového výrobku, vyznačené přesouvacími členy, způsobilými zabírání do hadicového úpletového výrobku na konci pletacího procesu, a před tím, než je úplet zcela uvolněn z jehel uvedeného jehelního válce.
  10. 10. Zařízení podle nároku 9, vyznačený tím, že uvedené přesouvací členy přesouvají uvedenou špičku hadicového úpletového výrobku k uzavíracím prostředkům, uloženým pod jehelním válcem.
  11. 11. Zařízení podle nároku 9 nebo 10, vyznačené tím, že trubicovitý člen, souosý s uvedeným jehelním válcem a vybíhající směrem dolů od horního okraje do oblasti pod uvedeným jehelním válcem, a mající menší průměr než uvedený jehelní válec a obsahující hadicový úpletový výrobek během pletacího procesu, přičemž uvedené přesouvací členy jsou pohyblivé na vnější straně uvedeného trubicovitého prvku a rovnoběžně s jeho osou pro zabírání do hadicového úpletového výrobku v blízkosti jeho špičky, která se má uzavírat, a přesouvají ho dolů, což vyvolává jeho obracení vnitřní • 3
    -24stranou směrem ven, když přechází přes horní okraj trubicovitého prvku.
  12. 12. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 11, vyznačené tím, že uvedené uzavírací prostředky obsahují sešívací zařízení.
  13. 13. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 12, vyznačené tím, že uvedené přesouvací členy obsahují záběrové prostředky, uzpůsobené pro zabírání do hadicového úpletového výrobku vnikáním do úpletu, tvořícího uvedený úplet.
  14. 14. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 13, vyznačené tím, že obsahuje dva přesouvací členy, působící v souměrných polohách vzhledem k ose uvedeného trubicovitého prvku.
  15. 15. Zařízení podle kteréhokoli zu nároků 11 až 14, vyznačené tím, že uvedený trubicovitý prvek má hrdlovitě se rozšiřující a zaoblený horní okraj.
  16. 16. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 11 až 15, vyznačené tím, že uvedený trubicovitý prvek má hrdlovitě se rozšiřující a zaoblený dolní okraj.
  17. 17. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 16, vyznačené tím, že uvedené přesouvací členy obsahují teleskopický prodlužovací systém.
  18. 18. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 17, vyznačené tím, že obsahuje prostředky pro obracení uvedeného • 9 · · · • · · · · · ·
    9 9 · hadicového úpletového výrobku vnitřní stranou směrem ven podruhé po té, co uvedená špička byla uzavřena.
  19. 19. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 10 a 18, vyznačený tím, že uvedené prostředky pro obracení uvedeného hadicového úpletového výrobku vnitřní stranou směrem ven podruhé obsahují tlačný člen, polohovatelný přibližně souose s uvedeným trubicovítým prvkem, přičemž tlačný člen je roztahovatelný do uvedeného trubicovitého prvku.
  20. 20. Zařízení podle nároku 19, vyznačené tím, že uvedený tlačný člen je jeden z přesouvacích členů, který je pohyblivý kolmo k ose trubicovitého prvku tak, že se polohuje buď vně nebo uvnitř trubicovitého prvku.
  21. 21. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 20, vyznačené tím, že uvedené přesouvací členy obsahují roztahovatelné tyče, natáčivé okolo os kolmých k ose uvedeného trubicovitého prvku.
  22. 22. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 21, vyznačené tím, že uvedený trubicovitý prvek je podporován více kladkami, které zabírají do jeho vnějšího povrchu, přičemž hadicový úpletový výrobek je způsobilý klouzat po uvedeném vnějším povrchu mezi uvedeným povrchem a uvedenými kladkami.
  23. 23. Zařízení podle nároku 22, vyznačený tím, že obsahuje tři dvojice kladek, přičemž kladky každé dvojice jsou uspořádány jedna u druhého okraje a druhá u dolního okraje trubicovitého prvku, přičemž uvedené dvojice jsou umístěny ve vzájemných rozestupech 120° okolo osy trubicovitého prv······ ·* · ·· • · · ···· · · · ····· ·· · ··
    -26«· ··· ·· ··· ·· ··· ku.
  24. 24. Zařízení podle nároku 22 nebo 23, vyznačené tím, že obsahuje přídavné prostředky pro podporování trubicovitého prvku, přičemž uvedené přídavné podpůrné prostředky jsou zatahovatelné směrem od vnějšího povrchu uvedeného trubicovitého prvku.
  25. 25. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 24, vyznačený tím, že uvedené přesouvací členy mohou vykonávat pohyb kolmo k ose jehelního válce tak, aby uváděly špičku hadicového úpletového výrobku do záběru se sešívacími prostředky, uloženými excentricky vůči uvedenému jehelnímu válci.
  26. 26. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 9 až 25, vyznačené tím, že obsahuje sací pouzdrovítý nástavec, přiřazený k uvedenému trubicovítému prvku a pohyblivý relativně vůči němu.
  27. 27. Zařízení podle kteréhokoli nároku 19 a 26, vyznačené tím, že uvedený sací pouzdrovítý nástavec má otvor přibližně souosý s trubicovitým prvkem tak, že uvedený tlačný člen jím může procházet, když se hadicový úpletový výrobku obrací lícní stranou ven.
  28. 28. Zařízení podle nejméně nároku 11, vyznačené tím, že obsahuje sací skříně, které udržují vnitřek uvedeného trubicovitého prvku v podtlakových podmínkách.
  29. 29. Zařízení podle nároku 28, vyznačené tím, že obsa0 0 0 0· 0 0· · ·· • · 0 0 0 0 0 0 0 0 v···· · * 0 · 0
    -270« · · · · · » · «« ··· 00 000 0· ·0· huje dvě dvojice sacích skříní, které jsou střídavě ve styku nebo mimo styk s uvedeným trubicovitým prvkem.
  30. 30. Zařízení podle nároku 28 nebo 29, vyznačený tím, že uvedené sací skříně jsou opatřeny podpůrnými prostředky pro podporování trubicovitého prvku.
CZ200169A 1999-07-01 1999-07-01 Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji a zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku CZ200169A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200169A CZ200169A3 (cs) 1999-07-01 1999-07-01 Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji a zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200169A CZ200169A3 (cs) 1999-07-01 1999-07-01 Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji a zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ200169A3 true CZ200169A3 (cs) 2001-06-13

Family

ID=5472977

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200169A CZ200169A3 (cs) 1999-07-01 1999-07-01 Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji a zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ200169A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6389849B1 (en) Method and device for closing the toe of a tubular article on a knitting machine
US5606876A (en) Device for handling knitted products manufactured on circular stocking knitting machines
CZ298434B6 (cs) Zpusob lemovacího spojování okraju trubicovitého pleteného výrobku a zarízení k provádení zpusobu
US7900483B2 (en) Integrated system for closing stockings on circular knitting machines
JP2004522005A (ja) 編機から管状編物品を持ち上げて、つま先を縫い合わせる装置
CN110359184B (zh) 用于管状织物的翻转装置和翻转方法
WO2014131794A1 (en) Method for performing the automated closure of an axial end of a tubular manufacture and for unloading it inside out and apparatus for performing the method
RU2171321C2 (ru) Способ и двухцилиндровая кругловязальная машина для изготовления носков из материала в рубчик и подобных изделий
CZ7296A3 (en) Process and apparatus for closing the initial end of a knitted article, such as a sock, knee sock, stocking and other knitted articles
TW504528B (en) Method and device for producing tubular knitted articles and for closing their toes
CZ2001686A3 (cs) Způsob a zařízení na výrobu hadicových předmětů, zejména pletených punčochových předmětů, uzavřených na osovém konci
CZ200169A3 (cs) Způsob výroby hadicového úpletového výrobku na okrouhlém pletacím stroji a zařízení pro uzavírání špičky hadicového úpletového výrobku
US4664044A (en) Machine for sewing gussets on knitted garments of the &#34;pantyhose&#34; type with automatic feed
US2411452A (en) Loop transferring device
MXPA00012831A (en) Method and device for closing the toe of a tubular article on a knitting machine
CZ2001428A3 (cs) Zařízení a způsob automatického podávání špičky ponožky do šicího stroje a ponožka
JP2684295B2 (ja) 衿吊縫製装置
CA1205054A (en) Machine for tassel-sewing on collant type knit garments with automatic feed
ITBS940100A1 (it) Dispositivo di manipolazione dei prodotti a maglia costruiti su macchine circolari per calzetteria