CZ285432B6 - Způsob a zařízení ke kontinuálnímu máčení obilí, jakož i použití máčecího zařízení - Google Patents

Způsob a zařízení ke kontinuálnímu máčení obilí, jakož i použití máčecího zařízení Download PDF

Info

Publication number
CZ285432B6
CZ285432B6 CZ94667A CZ66794A CZ285432B6 CZ 285432 B6 CZ285432 B6 CZ 285432B6 CZ 94667 A CZ94667 A CZ 94667A CZ 66794 A CZ66794 A CZ 66794A CZ 285432 B6 CZ285432 B6 CZ 285432B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
chamber
soaking
dipping
mixture
acceleration
Prior art date
Application number
CZ94667A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ66794A3 (en
Inventor
Roman Müller
Original Assignee
Bühler AG
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bühler AG filed Critical Bühler AG
Publication of CZ66794A3 publication Critical patent/CZ66794A3/cs
Publication of CZ285432B6 publication Critical patent/CZ285432B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02BPREPARING GRAIN FOR MILLING; REFINING GRANULAR FRUIT TO COMMERCIAL PRODUCTS BY WORKING THE SURFACE
    • B02B1/00Preparing grain for milling or like processes
    • B02B1/04Wet treatment, e.g. washing, wetting, softening
    • B02B1/06Devices with rotary parts

Abstract

Obilí se máčí jako zvířená vrstva (20) v máčecí komoře (2) prostřednictvím urychlovacích rotorů (3). Průřez vířivé komory (2) je tvarován podobně k jedné z vnějších ohraničujících ploch dvou nebo přednostně tří uspořádaných rotorů (3,3',3''). Tímto způsobem je vynucován nekruhový oběh zvířené vrstvy (20) jako spirálovitě formovaný pohyb v máčecí komoře (2).ŕ

Description

Do produktového toku sypkého materiálu se dávkuje máčecí médium, takto získaná směs se působením urychlovacích rotorů pohybuje v máčecí komoře a vytváří zvířenou vrstvu, která se v zaoblené části máčecí komory urychluje a vytvořený produktový tok se pohybuje od vstupu k výstupu máčecí komory. Zvířená vrstva se urychluje stejným směrem a stejnou obvodovou rychlostí. Směs se uvnitř máčecí komory pohání urychlovacími rotory kolem Jejich horizontální podélné osy a poté přechází kolem obvodové stěny máčecí komory do spirálově formovaného oběžného pohybu. Zařízení sestává z máčecího zařízení, tvořeného mlecí komorou (2) s vpustí (9) pro přívod sypkého materiálu, hrdlem (10) pro přívod máčecího média a výsypem (16) směsi, v níž Jsou otočně uloženy alespoň dva poháněné paralelní urychlovací rotory (3, 3’, 3”). Obvodová stěna uzavřené máčecí komory (2) obklopuje s odstupem urychlovací rotory (3, 3’, 3”).
Způsob ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu a zařízení k provádění způsobu
Oblast techniky
Vynález se týká jednak způsobu ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu, zejména potravin a krmiv, jako jsou obilí a mleté produkty z obilí, a jednak zařízení, které sestává z mlecího zařízení, tvořeného mlecí komorou s přívodem sypkého materiálu, přívodem máčecího média a odvodem směsi, v níž jsou otočně uloženy alespoň dva paralelní rotory.
Dosavadní stav techniky
Máčení sypkých potravin a krmiv podléhá nejméně dvěma zvláštním požadavkům. Za prvé je důležité, aby nejdříve bylo malé množství máčecího média, většinou vody nebo vodní páry, smícháno s velkým množstvím suchého sypkého materiálu, například obilí. Druhý požadavek spočívá v tom, aby máčecí média ulpěla na každé částečce a na každém zrnu eventuálně na celé jeho vrchní ploše. Při některém použití je přidána voda, jen aby byl zvýšen obsah vody. V jiném případě se zkoušelo vzít výhodně vždy jeden vhodný fyzikální nebo biochemický vtok k následnému zpracování a tím najít způsobově technicky výhodné podmínky. V patentovém spisu DE 77 903 je popsáno známé dávkování vody v poměru k průtočnému množství obilí, které mělo v začátcích průmyslového mletí velký význam. Od té doby se používal až do pozdější doby máčecí šnek s jedním ve vaně se pomalu otáčejícím transportním šnekem a s jedním ve vstupní oblasti umístěným vodním dávkovacím zařízením. V mnoha starších mlýnech se ještě používají některé máčecí šneky. V patentovém spisu DE 1 094 078 je popsáno tepelné zpracování s použitím páry, které bylo po větším časovém odstupu používáno. Četné zkoušky prokazují, že vliv vlhkosti a tepla u některých druhů pšenice má pozitivní efekt na následující zpracování. Se silným zvyšováním mlecího výkonu a výdajů energie je nutný ohřev a následující ochlazení velké hmoty již kvůli energetické spotřebě neúnosný. Praxe však ukázala, že rovnoměrnost rozdělení vody na jednotlivých zrnech v okamžiku přidávání vody není důležitá, protože se i při špatně rozdělené vodě k máčení během 1 až 2 dnů působení v odstavné cele rozdíly naprosto vyrovnají. Voda pronikne vnějšími vrstvami do vnitřku každého zrna a předá zrnu optimální jakost pro následující mletí. Do doby před 200 lety se zrno obvykle mylo ve vlastním mycím procesu, aby se získala jeho vysoká čistota, přičemž při mycím procesu se současně vybíralo i kamení. Velká spotřeba vody od 1 do 2 litrů/kg obilí působila enormní problémy s vodou, což vedlo k rozvoji suchého vybírání kamení. Toto tepelné zpracování se však neuplatnilo kvůli otázce energie a rozpočtu na mytí vodou. V patentovém spisu DE 25 03 383 je popsáno úplné suché čištění a máčení, které se nejvíce používalo asi před 10 lety. Voda k máčení se podle tohoto způsobu může tím homogenněji podílet na směsi, čímž intenzivněji je při máčení směs zrna s vodou promíchána a propracována. Současně s tím vznikají ale nevýhody, které spočívají ve větších ztrátách zrna a větším oděru.
U známých máčecích zařízení existuje v máčecí komoře jen relativně malá výměna směsi mezi vrstvou blízko stěny máčecí komoiy a partiemi ležícími blíž ke středu zvířené vrstvy.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky do značné míry odstraňuje způsob ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu, zejména potravin a krmiv, jako jsou obilí a mleté produkty z obilí, jehož podstata spočívá v tom, že do produktového toku sypkého materiálu se dávkuje máčecí médium, načež takto získaná směs se působením urychlovacích rotorů pohybuje v máčecí komoře a vytváří zvířenou vrstvu.
Podle výhodného provedení se zvířená vrstva v oblasti ohnutého dílu máčecí komory urychluje a vytvořený produktový tok se pohybuje od vstupu k výstupu máčecí komory. Zvířená vrstva se urychluje stejným směrem a stejnou obvodovou rychlostí.
Podle dalšího výhodného provedení se směs uvnitř máčecí komory pohání urychlovacími rotory kolem jejich horizontální podélné osy a poté přechází kolem obvodové stěny máčecí komory do spirálově formovaného oběžného pohybu.
Podle dalšího výhodného provedení se směs u trojúhelníkové máčecí komory pohání urychlovacími rotory v trojúhelníkové oběžné dráze.
Podle dalšího výhodného provedení se k produktovému toku k přípravě mletí pro výrobu mletých produktů, jako jsou plnozmné mouky, světlé mouky, páry a krupice, přidává po výstupu z máčecí komory vodní přísada pro dosažení mlecí vlhkosti a takto vytvořená směs se dále vede do oddělovací cely k semletí.
Podle dalšího výhodného provedení se sypký materiál zpracovává nejdříve prvním suchým čištěním a poté druhým vlhkým nebo mokrým čištěním. Sypký materiál se před oběma způsoby čištění nejdříve předčišťuje a před nebo během druhého čištění se do něj přidává hlavní množství máčecího média, zejména 2 až 7 % hmotnostních a poté je takto vytvořená směs uskladněna na 1 až 120 minut.
Podle dalšího výhodného provedení se pohyb zvířené vrstvy v máčecí komoře zpomalí nastavením výstupního průřezu máčecí komory a zároveň se nastaví čas pobytu směsi v máčecí komoře na 10 vteřin až 3 minuty a poté se směs uskladní na dobu od 10 do 120 minut.
Podle dalšího výhodného provedení se při vlhkém nebo mokrém čištění část povrchu sypkého materiálu odstraní a zároveň se oddělí 0,2 až 2 % oděru. V suchém čištění se při zabránění celkového oděru sypký materiál odírá.
Podle dalšího výhodného provedení se po vlhkém nebo mokrém čištění změří vlhkost směsi, která se poté porovná s jmenovitou vlhkostí a na základě porovnaných hodnot vlhkostí se reguluje množství přiváděného máčecího média.
Uvedené nedostatky do značné míry odstraňuje i zařízení sestávající z máčecího zařízení, tvořeného mlecí komorou s přívodem sypkého materiálu, přívodem máčecího média a odvodem směsi, v níž jsou otočně uloženy alespoň dva poháněné paralelní rotory, jehož podstata spočívá v tom, že rotory jsou vytvořeny jako urychlovací rotory. Obvodová stěna uzavřené máčecí komory obklopuje s odstupem urychlovací rotory.
Podle výhodného provedení má obvodová stěna máčecí komory v průřezu elipsovitý nebo elipse podobný tvar. Podélná osa prvního urychlovacího rotoru je umístěna v oblasti prvního ohniska a podélná osa druhého urychlovacího rotoru je umístěna v oblasti druhého ohniska.
Podle dalšího výhodného provedení má obvodová stěna máčecí komory v průřezu trojúhelníkový tvar, v jehož každé vrcholové oblasti, vytvořené u vrcholů trojúhelníku, je umístěn vždy jeden urychlovací rotor. Obvodová sténaje v každé vrcholové oblasti tvořena ohnutým dílem, který ve vzdálenosti obklopuje urychlovací rotory.
Podle dalšího výhodného provedení jsou urychlovací rotory v máčecí komoře uloženy horizontálně. První urychlovací rotor je umístěn níž.
Podle dalšího výhodného provedení je máčecí komora bočně prodloužena a v tomto prodloužení je první urychlovací rotor vytvořen jako unášecí transportér, na němž jsou vytvořeny transportní
-2CZ 285432 B6 elementy. V prodloužení je umístěn přívod sypkého materiálu, tvořený výpustí a přívod máčecího média nebo sypkých komponentů, tvořený hrdlem.
Podle dalšího výhodného provedení je k máčecí komoře připojeno přívodní potrubí pro přívod suchého nebo tekutého komponentu, na nějž je napojeno centrální rozdělovači potrubí, umístěné v centrální oblasti máčecí komory.
Podle dalšího výhodného provedení je máčecí komora u odvodu směsi opatřena posuvným a dálkově stavitelným šoupátkem pro nastavení výstupního průřezu máčecí komory, které je napojeno na počítač.
Podle dalšího výhodného provedení je první urychlovací rotor spojen jednak řemenovým převodem s elektromotorem, a jednak převodem s druhým a třetím urychlovacím rotorem.
Podle dalšího výhodného provedení jsou suché nebo tekuté komponenty tvořeny cukrem, škrobem, vitamíny, oleji a/nebo tuky.
Hlavní výhoda navrženého řešení spočívá v tom, že sypké materiály, zejména celá obilná zrna lze optimálně a homogenně máčet bez újmy na zrnech a bez oděru.
Další výhodou je to, že při jen malém zvýšení času průběhu směsi máčecí komorou vznikne pozitivní účinek z několika hledisek. Použití zvířené vrstvy v máčecí komoře umožňuje volbou rozměrů v relativně velké oblasti určovat dosud nemožný čas působení. Použití nejméně dvou urychlovacích rotorů a jedné takto vytvořené uzamčené máčecí komory umožňuje šetrné zacházení se směsí, takže škody na zrní a oděr jsou citelně redukovány. Rozdělení vody k máčení na všechna zrna je optimální. Při nepatrné intenzitě mlácení a při podstatně delší době zdržení není spotřeba energie na tunu větší a opotřebení strojních dílů, které přijdou do styku se směsí je menší. Při oběhu dochází obzvláště k maximální výměně mezi vnitřní a vnější zvířenou vrstvou, aniž jsou pro to potřebné velké účinky mlácení urychlovacích rotorů. Ve zvířené vrstvě lze proto nastavit zejména produktový tok, ale i odpovídající vzduchové proudění a máčecí efekt dosahuje vysoké energetické účinnosti působením mnoha vlivů, například urychlovacími silami z urychlovacích rotorů, třecí silou od ostění máčecí komory, odstředivými silami pro trvalé otáčení ve vrcholových oblastech máčecí komory, těžkou silou, vzdušnou silou i silami mezi částicemi a silami z rotačního pohybu částic. V jedné řídké zvířené vrstvě se tak dosáhne s minimem mechanického mlátícího účinku maximální efekt pro homogenní máčení, rozdělení vody k máčení a působení při nejmenším možném oděru a bez zlomků zrn. Velmi šetrné máčení je dosaženo tím, že urychlovací rotory urychlují zvířenou vrstvu stejným směrem a se stejnou oběhovou rychlostí.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže osvětlen pomocí výkresů, na kterých znázorňuje obr. 1 první příklad provedení máčecího zařízení v podélném řezu, obr. 2 první příklad provedení máčecího zařízení trojúhelníkového tvaru v příčném řezu podle čáry II—II z obr. 1, obr. 3 a druhý příklad provedení máčecího zařízení oválného tvaru v příčném řezu podle čáry III—III z obr. 1, obr. 3b třetí příklad provedení máčecího zařízení elipsovitého tvaru v příčném řezu podle čáry III—III z obr. 1, obr. 3c čtvrtý příklad provedení máčecího zařízení elipse podobného tvaru v příčném řezu podle čáry III-ΠΙ z obr. 1, obr. 4 druhý příklad provedení máčecího zařízení v podélném řezu, obr. 4a máčecí zařízení s minimálním stupněm plnění v příčném řezu podle čáry IV-IV z obr. 4, obr. 4b máčecí zařízení se středním stupněm plnění v příčném řezu podle čáry IV-IV z obr. 4, obr. 4c máčecí zařízení s maximálním stupněm plnění v příčném řezu podle čáry IV-IV z obr. 4, obr. 5 máčecí zařízení s jedním vychylovacím výběžkem v příčném řezu, obr. 5b máčecí zařízení trojúhelníkového tvaru v příčném řezu, obr. 5c máčecí zařízení se třemi vychylovacími výběžky
-3CZ 285432 B6 v příčném řezu, obr. 6 podélný řez máčecím zařízením a prvním mikrovlnným měřicím zařízením, obr. 7 schéma části zařízení ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu a obr. 8 schéma celého zařízení ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu.
Příklady provedení vynálezu
Zařízení ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu, zejména potravin a krmiv, jako jsou obilí a mleté produkty z obilí, sestává z máčecího zařízení 1, jehož první příklad provedení je znázorněn na obr. 1 a 2. Máčecí zařízení 1 je tvořeno máčecí komorou 2, která má první čelní stranu 4 a koncovou stranu 5, v nichž jsou umístěna otočná uložení 6 pro uložení druhého urychlovacího rotoru 3' a třetího urychlovacího rotoru 3, které jsou umístěny jednak v horní části máčecí komory 2, a jednak paralelně vedle sebe. V místě první čelní strany 4 je máčecí komora 2 bočně prodloužena a ukončena druhou čelní stranou. Pod druhým a třetím urychlovacím rotorem 3', 3 je ve spodní části máčecí komory 2, v její první čelní straně 4 a koncové straně 5 otočně uložen první urychlovací rotor 3, který je rovnoběžný s druhým a třetím urychlovacím rotorem 3', 3. Urychlovací rotory 3, 3', 3 mají vodorovnou podélnou osu, ale mohou mít také šikmou nebo i svislou podélnou osu. V oblasti mezi první čelní stranou 4 a koncovou stranou 5 jsou na každém urychlovacím rotoru 3, 3', 3 vytvořeny metací palety 14, které mají podle použití různé tvary a jsou různě nastaveny. Metací palety 14 mohou být vytvořeny i podle patentového spisu DE 2 503 383. V prodloužení máčecí komory 2, tj. v oblasti mezi první stranou 4 a druhou čelní stranou je první urychlovací rotor 3 vytvořen jako unášecí transportér 8, který je tvořen šnekovitými prvními transportními elementy 7. Máčecí komora 2 je u druhé čelní strany opatřena vpustí 9 obilí a hrdlem 10 pro přívod máčecího média, tvořeného vodou a v oblasti koncové strany 5 jednak výpustí 18 směsi obilí a vody, na níž navazuje výsyp 16 směsi, a jednak dálkově stavitelným šoupátkem 17 pro nastavení stupně plnění máčecí komory 2. První konec prvního urychlovacího rotoru 3 je u druhé čelní strany spojen řemenovým převodem 12 s elektromotorem 11 a jeho druhý konec je u zadní strany 5 spojen převodem 13 s druhým a třetím urychlovacím rotorem 3', 3. Máčecí komora 2 má v průřezu vzhledem k uspořádání urychlovacích rotorů 3, 3', 3 trojúhelníkový tvar a její obvodová stěna sestává ze tří ohnutých dílů B, mezi nimiž je vždy vytvořen jeden přímý díl G. Vždy dva sousední přímé díly G svírají úhel alespoň 120°. Konce každého ohnutého dílu B svírají úhel v rozmezí 90 až 180°. Každý ohnutý díl B je umístěn od vnějších konců metací palety 14 ve vzdálenosti x a obklopuje urychlovací rotory 3, 3', 3. U máčecí komory 2 ve tvaru trojúhelníku je v jeho každé vrcholové oblasti, vytvořené u vrcholů trojúhelníku, umístěn vždy jeden urychlovací rotor 3, 3', 3. Rádius R každého ohnutého dílu B je tedy o vzdálenost x větší než poloviční průměr D metací palety 14, čímž je dán tvar pláště máčecí komoiy 2.
V máčecí komoře 2 může být uložen pouze první urychlovací rotor 3 a druhý urychlovací rotor 3', čímž může mít máčecí komora 2 v průřezu podle obr. 3a, 3b, 3c oválný, elipsovitý nebo elipse podobný tvar. Podélná osa prvního urychlovacího rotoru 3 je umístěna v prvním ohnisku a podélná osa druhého uiychlovacího rotoru 3' je umístěna v druhém ohnisku. Podle použití může mít máčecí komora 2 v průřezu i jiný trojúhelníkový tvar, tvořený nerovnoměrným trojúhelníkem nebo čtyřůhelníkový tvar, při němž jsou použity čtyři rotory, z nichž každý je samostatně umístěn v jednom rohu čtyřúhelníkového tvaru máčecí komory 2. Podle obr. 5a až 5c je uvnitř máčecí komory 2 vytvořen jeden vychylovací výběžek 30 nebo tři vychylovací výběžky 30. Urychlovací rotory 3, 3', 3 mohou mít mezi sebou vytvořenou mezeru, aby se vzájemně nezachytily.
Na obr. 4 je znázorněn druhý příklad provedení máčecího zařízení 1, které je téměř shodné s máčecím zařízením 1 podle obr. 1. Unášecí transportér 8 je tvořen druhými transportními elementy 15, které jsou vytvořeny jako šnekové lopatky s míchací funkcí. Šoupátko 17 je spojeno s výpustí 18. Jak vyplývá z obr. 4a, 4b, 4c může být máčecí komora 2 použita v různých
-4CZ 285432 B6 polohách. V oblasti vpusti 9 a hrdla 10 je k máčecí komoře 2 připojeno přívodní potrubí 21 pro přívod suchého nebo tekutého komponentu, zejména cukru, škrobu, klihu, vitamínů, pomocných látek k pečení, mořidla, oleje, tuků, melasy a kyseliny. Na přívodní potrubí 21 je napojeno centrální rozdělovači potrubí 22, které je umístěno v centrální oblasti máčecí komory 2. Máčecí komora 2 je na vnější straně své obvodové stěny opatřeny tepelným pláštěm 24.
Obilí je přiváděno do máčecího zařízení 1 vpustí 9 jako kontinuální produktový tok 19 a voda je přiváděna přes hrdlo 10. Oba proudy, tj. produktový tok 19 a máčecí proud musí být v odpovídající přesnosti sladěny a dávkovány. Směs pak postupuje přes urychlovací rotory 3, 3', 3 a vytváří zvířenou vrstvu 20, přičemž elektromotor 11 pohání přes řemenový převod 12 první urychlovací rotor 3, který přes převod 13 pohání druhý a třetí urychlovací rotor 3', 3. Směs vystupuje z máčecího zařízení 1 výsypem 16. K produktovému toku 19 se k přípravě mletí pro výrobu mletých produktů, jako jsou plnozmné mouky, světlé mouky, granule a krupice, přidává po výstupu z máčecí komory 2 vodní přísada pro dosažení mlecí vlhkosti a takto vytvořená směs se dále vede k semletí.
Na obr. 4 je znázorněn spirálovitě formovaný produktový tok 19. Nastavení výstupního průřezu 23 máčecí komory 2 se provede pomocí nastavitelné výpusti 18, která se ovládá pomocí šoupátka 17. Čas pobytu směsi v máčecím zařízení 1 může být řízen nastavováním výstupního průřezu 23 máčecí komory 2. Tím může být ve vířivé oblasti řízena tloušťka vířící vrstvy 20, respektive množství pohybující se směsi a odpovídající čas působení. Méně odolné druhy obilí, které vyžadují prodlouženou odstavovací dobu, lze tímto způsobem extrémně šetrně máčet. Produktový tok 19 může být máčen i ve dvou nebo více po sobě řazených máčecích komorách 2, jestliže je nutné přidávat do směsi vyšší procento vody. Proudění směsi máčecí komorou 2 je znázorněno na obr. 4a až 4c, kde na obr. 4a je znázorněno proudění při velmi hlubokém stupni proudění, při němž je uvnitř máčecí komory 2 vytvořena slabá zvířená vrstva 20a. Obr. 4b znázorňuje proudění při středním stupni plnění, při němž je uvnitř máčecí komory 2 vytvořena střední zvířená vrstva 20b. Obr. 4c znázorňuje proudění při maximálním stupni plnění, při němž je uvnitř máčecí komory 2 vytvořena silná zvířená vrstva 20c. U popisovaného obrazu proudění obíhají všechny tři urychlovací rotory 3, 3', 3 stejným směrem, a to ve smyslu hodinových ručiček. Tím, že zvířená vrstva 20 je uiychlována stejným směrem a stejnou obvodovou rychlostí, je dosaženo šetrného máčení obilí. Jak vyplývá z obr. 5a, použitím vychylovacích výběžků 30 může jeden ze tří urychlovacích otvorů 3, 3', 3 provádět protichůdný pohyb. Vychylovací výběžky 30 mají například při míchání mouky s tekoucími a/nebo mastnými komponenty velký význam. Směs je poháněna urychlovacími rotory 3, 3', 3 uvnitř vířivé komory 2 k spirálově formovanému oběhovému pohybu. Zrnu jako celku je tím udělen definitivní průběžný pohyb, takže každé jednotlivé zrno se asi stejně dlouho zdržuje v máčecí komoře 2. Urychlovací rotory 3, 3', 3 pracují současně, takže udržují společný oběhový pohyb. Přesto dochází podmíněně měkkým prostorovým vedením k neočekávaně vysokému příčnému pohybu jednotlivých zrn. Protože každé zrno provádí střídavě rychlejší a pomalejší pohyb, je sotva dosaženo homogenního máčecího rozptylu při současně silnějším působení na povrchu zrna a při vzájemném spolupůsobení urychlovacích rotorů 3, 3', 3 a máčecí komory 2. Směs je v oblasti ohnutého dílu B máčecí komory 2 urychlena a v oblasti rovného dílu G opět zpomalena. Toto opatření podporuje zvlášť silně příčný pohyb zrna a tím i promíchávání, přičemž v oblastech rovných dílů G a ohnutých dílů B působí na zrno rozdílné síly. V oblasti rovných dílů G se zrna dotknou ostění a klouzají na něm a třecí síly způsobují zvolnění pohybu zrn. Pro máčení obilí před semletím se vlivem uspořádání urychlovacích rotorů 3, 3', 3 zrna pohybují od vstupu k výstupu vířivé oblasti spirálově horizontálně dopředu. Tím způsobuje tíha dodatečnou míchací činnost. Spodní první urychlovací rotor 3 má pro obilí a vodu umístěn vtok již před vířivou oblastí, čímž se obilí a voda smíchá již před vířivou oblastí a vytvořená směs je pak dopravena do vířivé oblasti. Dva urychlovací rotory 3, 3' se používají pro menší průtočné množství a tři urychlovací rotory 3, 3', 3 jsou variabilní a mají velkou oblast využití, spočívající v regulaci času prodlení, průtokového množství i přidávání vody. Směs se u trojúhelníkové
-5CZ 285432 B6 máčecí komory 2 pohání urychlovacími rotory 3, 3', 3 v trojúhelníkové oběžné dráze. Pohyb zvířené vrstvy 20 se v máčecí komoře 2 zpomalí nastavením výstupního průřezu 23 máčecí komory 2. Centrálním rozdělovacím potrubím 22 se do máčecí komory 2 vstřikuje suchý nebo tekutý komponent přímo na zvířenou vrstvu 20 a tím přichází nepřímo do kontaktu s částmi stěny máčecí komory 2, a proto je v tomto případě použit tepelný plášť 24 pro ochlazování nebo zahřívání stěn máčecí komory 2.
Zařízení ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu sestává kromě máčecího zařízení 1 i z prvního mikrovlnného měřicího zařízení 32, jenž je podle obr. 6 tvořeno hlavním kanálem 31, jehož vstup 2' je napojen na výpust 18. Na horní část hlavního kanálu 31 je napojeno vážící zařízení 8' pro stanovení sypné hmotnosti směsi bez vlivu jeho vlhkosti, které je tvořeno bypassem 25 a v jehož spodní části je umístěn vynášecí šnek 26, ústící do spodní části hlavního kanálu 31. Na vážící zařízení 8' je napojeno ohebné vahadlo 27, které je napojeno na měřicí zařízení 34, jenž je spojeno přes kontrolní přístroj 33 s prvním regulačním zařízením 35' pro dávkování vody, na nějž je napojeno vedení 36 pro přívod vody, na jehož volném konci je vytvořena tryska 37, která je umístěna v vpusti 9.
Směs vstupuje vstupem 2' do hlavního kanálu 31, z něhož je odváděna výtokem. Část směsi z hlavního kanálu 31 odbočí do vážícího zařízení 8', z něhož je vedena směs prostřednictvím vynášecího šneku 26 zpět do hlavního kanálu 31. Ve vážícím zařízení 8' se váží jednak sypná hmotnost směsi a měří vodivostní vlastnosti. Zjištěné hodnoty se předávají do kontrolního přístroje 33, v němž se porovnávají naměřené hodnoty a jmenovité hodnoty, z nichž se vypočte vlhkost směsi. Po porovnání hodnot se pak vyšle signál do prvního regulačního zařízení 35'. které reguluje množství vody, procházející vedením 36 do trysky 37. Tento způsob regulace je zvláště výhodný, když je znám alespoň trochu obsah vody v přiváděném obilí a když nekolísá vlhkost přiváděného obilí ani směsi.
Před máčecí zařízení 1 podle obr. 1 a 4 je umístěn první drticí stroj 40, znázorněný na obr. 7, jehož výstup je napojen na vpust 9 máčecího zařízení 1. Na vstup prvního drtícího stroje 40 je připojen výstup měřiče 42 vlhkosti přiváděného obilí, který je napojen na předřazenou elektroniku 41. která je jednak přes druhé regulační zařízení 35 napojena na hrdlo 10, a jednak je napojena na počítač 43, na nějž je napojeno i šoupátko 17. Měřič 42 vlhkosti může být proveden podle patentového spisu EP43 137. Na výpust 18 měřicího zařízení 1, respektive na výstup hlavního kanálu 31 prvního mikrovlnného měřicího zařízení 32, je napojen otočný rozdělovač 44, který je umístěn na horním konci meziskladu 45 s klimatizovaným vzduchem 47', na jehož spodním konci je vytvořen výstup směsi, v němž je umístěno vibrační vynášecí zařízení 46 s poháněcím motorem 47. V oblasti vibračního vynášecího zařízení 46 je umístěno teplotní čidlo 50 pro měření teploty směsi. Na mezisklad 45 je napojen jednak upravovač 48 klimatizovaného vzduchu 47', k němuž je připojeno topení H a přívod W vody, a jednak plynové zařízení 49. Poháněči motor 47, teplotní čidlo 50 a plynové zařízení 49 je napojeno přes sběrnici 51 na počítač 43. Na výstup meziskladu 45 je napojen druhý drtící stroj 40' s prvním sběrným trychtýřem 78. Na druhý drtící stroj 40' je napojeno druhé mikrovlnné měřicí zařízení 32'. Druhý drticí stroj 40' a druhé mikrovlnné měřicí zařízení 32' je napojeno na počítač 43. Na výstup druhého mikrovlnného měřicího zařízení 32' je napojen první elevátor 52, který ústí na první oddělovací transportér 53.
V prvním drticím zařízení 40 se zrní zbavuje nalepené špíny a od zrní se odlupují slupky. Suché zrní je pak vyváženo přes vpust 9 do máčecí komory 2. Měřicí elektronika 41 obdrží od měřiče 42 vlhkosti a od počítače 43 odpovídající návrhy V. Čerstvě zkropené obilí je otočným rozdělovačem 44 rovnoměrně odváděno do meziskladu 45, v němž se střásá pomocí vibračního vynášecího zařízení 46, které je aktivováno poháněcím motorem 47, a které předává dávkovaně směs do druhého drtícího stroje 40'. Na obr. 7 je tedy znázorněna stanice mlecí přípravy, která plně řiditelně při nejlepší možné kontrole optimalizuje máčení a působení máčení, čímž je
-6CZ 285432 B6 umožněno úplné ovládání, respektive směřování, mlecí přípravy. Čas máčení v máčecí komoře 2 je možné nastavit pomocí počítače 43 přes motorový nastavovací prostředek, který působí na šoupátko 17. Obilí se v máčecí komoře 2 máčí v rozmezí 10 sekund až 3 minut. V meziskladu 45 s klimatizovaným vzduchem 47' se provádí další zpracování směsi ofukovací metodou pomocí upravovače 48 klimatizovaného vzduchu 47' s řiditelnou teplotou, vlhkostí a přiváděním vody pomocí topení H a přívodu W vody. V meziskladu 45 může být tedy směs zahřívána nebo ochlazována například na konstantní teplotu 20 °C. V meziskladu 45 je možné pomocí plynového zařízení 49 nastavit zvláštní plynovou atmosféru, například s CO2. Teplota směsi je nastavena pomocí teplotního čidla 50. Efektivní vlhkost směsi může být po vlhkém čištění ještě jednou měřena pomocí druhého mikrovlnného měřicího zařízení 32'. Obě hodnoty jsou pak přes sběrnici 51 vedeny do počítače 43, který koordinuje všechny operace na základě návrhů V. Takto zpracovaná směs je dále odváděna pomocí prvního elevátoru 52 na první oddělovací transportér 53.
Na obr. 8 je znázorněno kompletní zařízení ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu, zejména obilí, které sestává z bloku, tvořeného jednak z máčecího zařízení 1 podle obr. 1 a 4 s prvním mikrovlnným měřicím zařízením 32 podle obr. 6, měřiče 42 vlhkosti, prvního drtícího stroje 40, meziskladu 45, druhého drtícího stroje 40' a druhého mikrovlnného měřicího zařízení 32' podle obr. 7, a jednak z prvního suchého stupně, tvořeného druhým oddělovacím transportérem 62, na jehož výstup je podle obr. 8 napojena první cela 63, druhá cela 63', třetí cela 63, čtvrtá cela 63' a pátá cela 631V pro umístění surového plodu 61, například přiváděného obilí. Na výstup každé cely 63, 63', 63, 63', 63IV je napojen regulátor 64 množství přiváděného obilí. Všechny regulátory 64 množství ústí do sběrného šneku 65, na nějž je napojen druhý elevátor 66, na nějž navazuje druhá váha 67, která je napojena na násyp 69 předčišťovacího stupně 68, který je opatřen výsypem 70 větších cizích částí, výsypem 71 jemného písku a výsypem 72 kamení. Na předčišťovací stupeň 68 je napojeno odvětrávací zařízení 73. Na výstup předčišťovacího stupně 68 je napojeno první spojovací vedení 74 a druhé spojovací vedení 74', která ústí do trieru 75, na jehož výstupu je napojen násyp 77 stroje 76 pro mletí za sucha, který je opatřen druhým sběrným trychtýřem 78' s vyváděcím vedením 79. Na stroj 76 pro mletí za sucha je napojen tárovač 80, jehož výstup ústí na transportér 81, který je napojen na vstup bloku. Na první suchý stupeň navazuje druhý vlhký nebo mokrý stupeň. Výstup bloku je tvořen prvním oddělovacím transportérem 53, který ústí do první odstavné cely 54, druhé odstavné cely 54', třetí odstavné cely 54, čtvrté odstavné cely 54' a páté odstavné cely 54IV. Na výstup každé odstavné cely 54, 54', 54, 54', 54IV je napojeno zařízení 60 průtokového regulátoru. Všechna zařízení 60 průtokového regulátoru ústí do horizontálního transportéru 61', na nějž je napojen druhý oddělovací transportér 62, který ústí do odvětrávacího zařízení 73, na nějž je přes sklad
64, první váhu 65' a pojistný magnetický odřezávač 66 napojena mlecí stolice 67'.
Surový plod 61, tvořený přiváděným obilím je podle obr. 8 druhým oddělovacím transportérem 62 zaváděn do jednotlivých cel 63, 63', 63, 63', 63IV, v nichž je připraven na další zpracování. Přiváděné obilí je celé nebo částečně tvořeno nečištěným obilím. Obvykle se obilí před máčením pouze zbavuje nejhrubších nečistot pomocí síta, avšak jednotlivá zrna se vůbec nečistí. V celách 63, 63', 63, 63', 63IV se mohou upravovat různé druhy obilí, které se dále regulátorem 64 množství, na němž je nastaveno požadované množství i procentní díly, odvádějí na sběrný šnek
65, v němž se jednotlivé druhy obilí smíchají. Směs obilí se pak vede přes druhý elevátor 66 a přes druhou váhu 67 do násypu 69 předčišťovacího stupně 68 suchého čištění, které stanoví kombinaci velikostního třídění v jeho horním dílu a váhové třídění v jeho spodním dílu, jak je například popsáno v patentovém spisu EP 293 426. Přiváděné obilí je v předčišťovacím stupni 68 tříděno a odváděno do výsypu 70 větších cizích částic, výsypu 71 jemného písku, tj. drti, do výsypu 72 kamení a jemný prach je odváděn přes odvětrávací vedení do odvětrávacího zařízení 73. Obilí je dále vedeno přes spojovací vedení 74, 74' do trieru 75, v němž je z obilí oddělena většina cizích semen, jako jsou oválná zrna, dlouhá zrna, oves, ječmen, vikev, koukolník a zlomky zrní. Obilí je jako hlavní frakce přivedeno přes násyp 77 do stroje 76 pro mletí za sucha,
-7CZ 285432 B6 v němž se provádí první intenzivní velkoplošné čištění každého jednotlivého zrna. Suché drcené zbytky obilí jsou přes druhý sběrný trychtýř 78' odváděny vyváděcím vedením 79. Vyčištěné zrno je dále vedeno do tárovače 80, v němž se zbavuje slupek a z něhož je uvolněn veškerý oděr, čímž je zamezeno množení škodlivých mikrobů. Z tárovače 80 je dosucha vyčištěné obilí vedeno do máčecího zařízení 1, v němž je kontinuálně ukládáno. Do máčecího zařízení 1, jehož funkce již byla dříve popsána, se může pro máčení přivádět voda nebo se do jeho druhého regulačního zařízení 35 může přivádět parním vedením 82 pára. Z máčecího zařízení £ je čerstvě namočené obilí odváděno do meziskladu 45, v němž je uloženo nejméně 3 až 10 minut a nejvýše 120 minut. Přes vibrační vynášecí zařízení 46 je po stanovené době obilí předáno navlhko, eventuálně nasucho do druhého drtícího stroje 40', z něhož je prvním sběrným trychtýřem 78 odváděno 0,2 až 2 % zrnitého oděru a oděrového prachu. Obilí je dále vedeno přes první elevátor 52 na první oddělovací transportér 53, z něhož je vedeno do jednotlivých odstavných cel 54, 54', 54, 54'. 541V. v nichž je obilí odstaveno například na 6 až 12 hodin nebo podle potřeby až na 24 hodin. Po odstavení je obilí dále vedeno přes zařízení 60 průtokového regulátoru, horizontální transportér 61' a druhý elevátor 62 do odvětrávacího zařízení 73. K navlhčení horní plochy zrna je přidáváno 0,1 až 0,5 % hmotnostních vody. Z odvětrávacího zařízení 73 je pak obilí vedeno do skladu 64', z něhož je po krátké době vedeno na první váhu 65', z níž je mleté obilí předáno přes pojistný magnetický odřezávač 66 do mlecí stolice 67', z níž jsou známým způsobem získávány mleté produkty. Z výše uvedeného způsobu tedy vyplývá, že sypký materiál se zpracovává nejdříve prvním suchým čištěním a poté druhým vlhkým nebo mokrým čištěním, přičemž sypký materiál se před oběma způsoby čištění nejdříve předčišťuje a před nebo během druhého čištění se do něj přidává hlavní množství vody v rozmezí 2 až 7 % hmotnostních nebo i více.

Claims (6)

1. Způsob ke kontinuálnímu máčení sypkého materiálu, zejména potravin a krmiv, jako jsou obilí a mleté produkty z obilí, vyznačující se tím, že do produktového toku sypkého materiálu se dávkuje máčecí médium, načež takto získaná směs se působením urychlovacích rotorů pohybuje v máčecí komoře a vytváří zvířenou vrstvu.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že zvířená vrstva se v zaoblené části máčecí komory urychluje a vytvořený produktový tok se pohybuje od vstupu k výstupu máčecí komory, přičemž zvířená vrstva se urychluje stejným směrem a stejnou obvodovou rychlostí.
3. Způsob podle některého z nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že směs se uvnitř máčecí komory pohání urychlovacími rotory kolem jejich horizontální podélné osy a poté přechází kolem obvodové stěny máčecí komory do spirálově formovaného oběžného pohybu.
4. Způsob podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že směs se v trojúhelníkové máčecí komoře pohání urychlovacími rotory v trojúhelníkové oběžné dráze.
5 18. Zařízení podle nároku 15, vyznačující se tím, že suché nebo tekuté komponenty jsou tvořeny cukrem, škrobem, vitamíny, oleji a/nebo tuky.
5. Způsob podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že k produktovému toku se k přípravě mletí pro výrobu mletých produktů, jako jsou plnozmné mouky, světlé mouky, granule a krupice, přidává po výstupu z máčecí komory přídavek vody pro dosažení mlecí vlhkosti a takto vytvořená směs se dále vede do oddělovací cely k semletí.
6. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že sypký materiál se zpracovává nejdříve prvním suchým čištěním a poté druhým vlhkým nebo mokrým čištěním, přičemž sypký
-8CZ 285432 B6 materiál se před oběma způsoby čištění nejdříve předčišťuje a před nebo během druhého čištění se do něj přidává hlavní množství máčecího média, zejména 2 až 7 % hmotnostních a poté se takto vytvořená směs uloží na 1 až 120 minut.
7. Způsob podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že pohyb zvířené vrstvy se v máčecí komoře zpomalí nastavením výstupního průřezu máčecí komory a zároveň se nastaví čas pobytu směsi v máčecí komoře na 10 sekund až 3 minuty a poté se směs uloží na dobu od 10 do 12é minut.
8. Způsob podle některého z nároků 6a 7, vyznačující se tím, že při vlhkém nebo mokrém čištění se část povrchu sypkého materiálu odstraní a zároveň se oddělí 0,2 až 2 % oděru, přičemž v suchém čištění se sypký materiál odírá, při zabránění celkového oděru.
9. Způsob podle některého z nároků 6až9, vyznačující se tím, že po vlhkém nebo mokrém čištění se změří vlhkost směsi, která se poté porovná s jmenovitou vlhkostí a na základě porovnaných hodnot vlhkostí se reguluje množství přiváděného máčecího média.
10. Zařízení k provádění způsobu podle některého z nároků 1 až 9, sestávající z máčecího zařízení, tvořeného mlecí komorou s přívodem sypkého materiálu, přívodem máčecího média a odvodem směsi, v níž jsou otočně uloženy alespoň dva poháněné paralelní rotory, vyznačující se tím, že rotory jsou vytvořeny jako urychlovací rotory (3, 3', 3), přičemž obvodová stěna uzavřené máčecí komory (2) obklopuje s odstupem urychlovací rotory (3,3', 3).
11. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že obvodová stěna máčecí komory (2) má v průřezu elipsovitý nebo elipse podobný tvar, přičemž podélná osa prvního urychlovacího rotoru (3) je umístěna v oblasti prvního ohniska a podélná osa druhého urychlovacího rotoru (3') je umístěna v oblasti druhého ohniska.
12. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že obvodová stěna máčecí komory (2) má v průřezu trojúhelníkový tvar, v jehož každé vrcholové oblasti, vytvořené u vrcholů trojúhelníku, je umístěn vždy jeden urychlovací rotor (3, 3', 3”), přičemž obvodová stěna je v každé vrcholové oblasti tvořena ohnutým dílem (B), který ve vzdálenosti (x) obklopuje urychlovací rotory (3, 3', 3”).
13. Zařízení podle některého z nároků lOažl 2, vyznačující se tím, že urychlovací rotory (3, 3', 3) jsou v máčecí komoře (2) uloženy horizontálně, přičemž první urychlovací rotor (3) je umístěn níž.
14. Zařízení podle některého z nároků 10 až 13, vyznačující se tím, že máčecí komora (2) je bočně prodloužena a v tomto prodloužení je první urychlovací rotor (3) vytvořen jako unášeči transportér (8), na němž jsou vytvořeny transportní elementy (7, 15), přičemž v prodloužení je umístěn přívod sypkého materiálu, tvořený výpustí (9) a přívod máčecího média nebo sypkých komponentů, tvořený hrdlem (10).
15. Zařízení podle některého z nároků 10 až 14, vyznačující se tím, žek máčecí komoře (2) je připojeno přívodní potrubí (21) pro přívod dalšího nejméně jednoho suchého nebo tekutého komponentu, na nějž je napojeno centrální rozdělovači potrubí (22), umístěné v centrální oblasti máčecí komory (2).
16. Zařízení podle některého z nároků 10ažl5, vyznačující se tím, že máčecí komora (2) je u odvodu směsi opatřena posuvným a dálkově stavitelným šoupátkem (17) pro nastavení výstupního průřezu (23) máčecí komory (2), které je napojeno na počítač (43).
-9CZ 285432 B6
17. Zařízení podle některého z nároků 10ažl4, vyznačující se tím, že první uiychlovací rotor (3) je spojen jednak řemenovým převodem (12) s elektromotorem (11), a jednak převodem (13) s druhým a třetím urychlovacím rotorem (3', 3).
6 výkresů
-10CZ 285432 B6 obr. 3a. obr.3b 1 obr.3c
-11CZ 285432 B6
-12CZ 285432 B6
-13CZ 285432 B6 obr
-14CZ 285432 B6 i obr.7
I 42
Z
CZ94667A 1992-07-30 1993-07-27 Způsob a zařízení ke kontinuálnímu máčení obilí, jakož i použití máčecího zařízení CZ285432B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH241192A CH686229A5 (de) 1992-07-30 1992-07-30 Verfahren und Vorrichtung zum kontinuierlichen Netzen von Getreide sowie Verwendung der Netzvorrichtung.
PCT/CH1993/000189 WO1994003274A1 (de) 1992-07-30 1993-07-27 Verfahren und vorrichtung zum kontinuierlichen netzen von getreide sowie verwendung der netzvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ66794A3 CZ66794A3 (en) 1994-07-13
CZ285432B6 true CZ285432B6 (cs) 1999-08-11

Family

ID=4233177

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ94667A CZ285432B6 (cs) 1992-07-30 1993-07-27 Způsob a zařízení ke kontinuálnímu máčení obilí, jakož i použití máčecího zařízení

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5538747A (cs)
EP (1) EP0605693B1 (cs)
JP (1) JPH0822387B2 (cs)
KR (1) KR100263717B1 (cs)
CN (1) CN1040624C (cs)
AT (1) ATE162735T1 (cs)
AU (1) AU664304B2 (cs)
BR (1) BR9305590A (cs)
CA (1) CA2120007A1 (cs)
CH (1) CH686229A5 (cs)
CZ (1) CZ285432B6 (cs)
DE (2) DE4243391C2 (cs)
DK (1) DK0605693T3 (cs)
ES (1) ES2113543T3 (cs)
HU (1) HU216727B (cs)
PL (1) PL173322B1 (cs)
RU (1) RU2075172C1 (cs)
SK (1) SK281064B6 (cs)
TR (1) TR27479A (cs)
UA (1) UA32542C2 (cs)
WO (1) WO1994003274A1 (cs)
ZA (1) ZA935540B (cs)

Families Citing this family (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4326836C2 (de) * 1993-08-10 2002-06-20 Buehler Ag Verfahren und Vorrichtung zur Mahlvorbereitung von Getreide
US5514399A (en) * 1994-06-27 1996-05-07 Nabisco, Inc. Method of applying particulates to baked goods and snacks
US5698252A (en) * 1995-05-31 1997-12-16 Nabisco Technology Company Topical application of particulates for production of reduced fat, low fat, and no-fat baked goods and snacks
US6350054B1 (en) * 1997-12-08 2002-02-26 Bp Corporation North America Inc. Agitator for a horizontal polymerization reactor having contiguous paddle stations with paddles and sub-stations with sub-station paddles
US6088929A (en) * 1998-11-23 2000-07-18 Ffi Corporation Grain metering system for a grain dryer having improved grain column discharge opening and metering roll configuration
US6141886A (en) * 1998-11-23 2000-11-07 Ffi Corporation Grain metering system for a grain dryer having improved grain flow angle configuration at grain column discharge opening
US6098305A (en) * 1998-11-23 2000-08-08 Ffi Corporation Grain metering system for a grain dryer which includes a pivotable grain support member positioned between a metering roll and a discharge opening of a grain column
US6101742A (en) * 1998-11-23 2000-08-15 Ffi Corporation Apparatus and method for metering grain in a grain dryer which utilizes a grain flow regulator
US6328798B1 (en) 1999-02-19 2001-12-11 Equistar Chemicals, Lp Coated polymeric particles having improved anti-block characteristics, method of making such particles, and apparatus therefor
ES2186448B1 (es) * 1999-04-07 2004-08-16 Tevesa Tessuti Vetro Española, S.A. Dispositivo aplicable al lavado de recortes de fibra de vidrio, fibra de carbono, poliamida o similares preimpregnados con resina.
KR100584723B1 (ko) * 1999-11-19 2006-05-30 주식회사 포스코 소결연료 코크스의 균일입도 파쇄방법 및 이에 이용되는장치
US6551401B1 (en) 2000-10-19 2003-04-22 Becker-Underwood, Inc. Machine for coloring landscaping material
RU2283604C2 (ru) * 2002-03-14 2006-09-20 Джапан Тобакко Инк. Способ регулирования влажности материала и устройство для его осуществления
US8960996B2 (en) * 2008-12-03 2015-02-24 Salford Engineering Limited Method and apparatus for determining a mixing regime for use in the preparation of animal feed from a set of ingredients, and a system for producing the animal feed
DE102010061318B3 (de) * 2010-12-17 2012-04-05 Vibronet Gräf Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zum Benetzen von Körnerfrüchten mit einer Flüssigkeit sowie Verfahren zum Benetzen von Körnerfrüchten mit einer Flüssigkeit
US9604227B2 (en) * 2013-06-21 2017-03-28 St. Martin Investments, Inc. System and method for processing and treating an agricultural byproduct
CN106666359A (zh) * 2016-12-07 2017-05-17 李传慧 一种带有自动更换水功能的粮食浸泡装置
JP7117722B2 (ja) * 2017-09-21 2022-08-15 大和産業株式会社 表面加工粒状物の製造装置および製造方法
CN107413416B (zh) * 2017-09-29 2019-03-22 贵州神农米业有限公司 一种用于大米的加工的碱液浸润处理装置
CN108554480A (zh) * 2018-04-11 2018-09-21 涡阳县丰华面业有限公司 一种小麦表皮的调质软化处理方法
US11291211B2 (en) * 2019-05-24 2022-04-05 Anko Food Machine Co., Ltd. Dough kneading and feeding system of dough processing machine

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE77903C (de) * E. DE SYO, Augsburg Getreidenetzmaschine
GB393046A (en) * 1932-03-24 1933-06-01 William Patrick Cruickshank Improved method of and means for washing wheat and other cereals
US3385528A (en) * 1965-09-23 1968-05-28 Canadian Breweries Ltd Process and apparatus for wet milling malt
GB1122770A (en) * 1967-07-27 1968-08-07 Muhlenbau Dresden Veb Washing and stone-removing device for grain
DE2503383C2 (de) * 1974-02-08 1982-12-23 Gebrüder Bühler AG, 9240 Uzwil Verfahren zum Netzen ganzer Körnerfrüchte, insbesondere für Getreidekörner, und Netzvorrichtung zur Durchführung dieses Verfahrens
US4055673A (en) * 1974-02-08 1977-10-25 Gebrueder Buehler Ag Method of moistening whole grains
CH640750A5 (en) * 1979-03-29 1984-01-31 Buehler Ag Geb Method for preparing and roller-milling cereal, and device for carrying out the method
FR2540746A1 (fr) * 1983-02-15 1984-08-17 Giai Gilbert Humidificateur helicoidal intensif pour cereales
US4994286A (en) * 1988-05-09 1991-02-19 Agrichem, Inc. Grain conditioning method
ES2029563T3 (es) * 1988-06-06 1992-08-16 Ciba-Geigy Ag Dispositivo para la desinfeccion de las simientes.
US5194275A (en) * 1992-08-13 1993-03-16 Agrichem, Inc. Grain processing apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
JPH06510947A (ja) 1994-12-08
DE59308074D1 (de) 1998-03-05
DE4243391A1 (de) 1994-02-03
HU216727B (hu) 1999-08-30
UA32542C2 (uk) 2001-02-15
EP0605693B1 (de) 1998-01-28
PL173322B1 (pl) 1998-02-27
DK0605693T3 (da) 1998-04-06
RU2075172C1 (ru) 1997-03-10
ATE162735T1 (de) 1998-02-15
BR9305590A (pt) 1996-01-02
SK281064B6 (sk) 2000-11-07
CZ66794A3 (en) 1994-07-13
KR100263717B1 (ko) 2000-08-01
DE4243391C2 (de) 1997-08-07
CH686229A5 (de) 1996-02-15
US5538747A (en) 1996-07-23
TR27479A (tr) 1995-06-07
EP0605693A1 (de) 1994-07-13
HU9400860D0 (en) 1994-06-28
AU664304B2 (en) 1995-11-09
JPH0822387B2 (ja) 1996-03-06
HUT69627A (en) 1995-09-28
PL302906A1 (en) 1994-09-05
CN1088133A (zh) 1994-06-22
AU4556493A (en) 1994-03-03
CA2120007A1 (en) 1994-02-17
ZA935540B (en) 1994-02-24
SK35494A3 (en) 1994-11-09
WO1994003274A1 (de) 1994-02-17
ES2113543T3 (es) 1998-05-01
CN1040624C (zh) 1998-11-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ285432B6 (cs) Způsob a zařízení ke kontinuálnímu máčení obilí, jakož i použití máčecího zařízení
US4126945A (en) Method and apparatus for bulk material treatment
US5033371A (en) Process of and system for flouring wheat
EP0218012B2 (en) Wheat flouring pretreatment system and wheat flouring process and system therefor
US4238445A (en) Process for manufacturing gypsum board
SK280425B6 (sk) Spôsob spracovania pšeničných obiliek
CZ277843B6 (en) Method of preparing dough, particularly for pastries and apparatus for making the same
US5415884A (en) Process and apparatus for the production of a product in the form of small lumps
US4813347A (en) System for manufacturing soybean powder
CZ284035B6 (cs) Způsob vlhčení zrn kapalinou, jakož i zařízení k provedení způsobu
JPH02241555A (ja) 製粉方法及びその装置
US5145117A (en) Process of and system for flouring wheat
PL95742B1 (pl) Sposob intensywnego zwilzania plodow ziarnistych,zwlaszcza zboza i urzadzenie do zwilzania plodow ziarnistych,zwlaszcza zboza
RU2245309C2 (ru) Способ получения удобрения из сапропеля
US3778032A (en) Candy mixer
RU2764804C1 (ru) Технологическая линия производства высокоусвояемых комбикормов для ранней молоди рыб
RU2135916C1 (ru) Аэродинамическая установка для сушки сыпучих материалов
RU2038557C1 (ru) Сушилка
SU839467A2 (ru) Лини производства какао-крупки
GB2302816A (en) A process for producing an animal feed
KR20220157082A (ko) 해조류 및 탈지분유를 함유하는 인조미의 제조방법.
JPH01242154A (ja) 白米加湿装置
IE49493B1 (en) Apparatus for treating calcined cypsum
JPH05328903A (ja) 油脂性菓子食品の製造装置
IE77520B1 (en) A process for producing an aninal feed

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20040727